Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!ű
Igen azt mondta a védőnő is hogy a rotát vissza is büfizheti...az ő körzetében már volt is egy ilyen eset és bizony az anyukának újra meg kelett venni... :x :x :x :x :x :x :x

irigylem aki már túl van az oltásokon :oops:
Vendég
 


Sziasztok!

Én is csak az agyhártyagyulladás ellenit adattam be (Menjugate), méghozzá most a tavasszal. 1 éves kor után csak 1-et kell beadni. Amúgy azt hiszem kétszer kell szúrni. Doki nekünk is azt mondta ez a legfontosabb talán, a rota is nagyon durva (mint minden betegség persze), de az ellen lehet tenni, az agyhártyagyulladás ellen sajnos nem sokat.
Majd akarok értekezni a bölcsiben lévő dokinénivel is, ő mit javasol, mert ha közösségbe kerül az azért kicsit más helyzet. (Szeptembertől bölcsis lesz Geszti, már előre félek....)

Lia!
Neked mit mondott a doki, egyszerre adja be az összes oltást? Mert a miénk azt mondta, két oltás között legalább 4 hét teljen el.

Kép
mamy
 
 


sziajjja mami!!! :lol:
Én nem csak azt adatom be(menjugate).
Hanem phneumokokus,rota,meningokokus(nem így kell irni szerintem :oops: )

Így lesz az oltás
2hós:a kötelező a rota ,és a pneumo
3hós:ugyanez
4hós:ugyan ez de rota már nem mert abból csak kettő kell.

és ez után valamikor az a bizonyos meningokokus
Vendég
 

 
 

muszály egyszerre adatni zeket így kell állitólag...vagy ha nem egyszerre akkor már csak x hét múlva szabad
Vendég
 


hű lia,és még te vagy paramami? :D hallod,ennyi oltást meg sem tudtam jegyezni :)
hogy van dávid hasa?mkor mentek oltásra?

Kép
berni1
 
 


Berni igazából nagyon félek ,de a betegségektől mégjobban...marha nagy dilemma volt ez számomra :oops:

Hasfájás:úgy néz ki elmúlt de most,hogy ezt kimondtam azonnal vissza fog jönni
Amúgy napi fél ampulla normaflort kap és szerintem neki az mulasztotta el...de remélem nem szóltam el magam :oops:
Vendég
 


oltás 18.-án!
Vendég
 


Nem dobsz friss fotót Dóriánról?
Ilyenkor még olyan látványosan nőnek...
Többiek kép?
Vendég
 


rakok majd fel képet is,de addíg ha érdekel vkit,akkor a www.patakidorian.extra.hu-n tud nézelődni. :)

Kép
berni1
 
 


nem tudom megnyitni
Vendég
 


Lia, Berni rosszul rakta fel , van egy -n utána, az nem kell
helyesen: www.patakidorian.extra.hu
colgate raklám, édes!
Vendég
 


Sziasztok!

Lia!
Elismerésem, hogy be mered adatni szinte egyszerre ezeket. Én úgy voltam vele anno, hogy még a kötelezőtől is féltettem Gesztit, mert ilyen pici korban még eléggé megviseli őket az oltás. Kikértem az akkori doki tanácsát, azt mondta hogy ráér később is, talán a legfontosabb a meningococcus elleni, amit mindenképpen adassak be (ezt adattam be most tavasszal) a többi megfontolandó. A rota elleni lett volna még amin vacilláltam de végül nem vettem meg, hálistennek megúsztuk a fertőzést. Annak tényleg inkább ott van jelentősége, ahol nagyobb gyerek is van a családban, mint nálatok. Én meg a 4 fal között voltam Gesztivel. A kullancs ellenit nem adatom be, mert nem járunk kullancsfertőzött helyen, és csak időszakos védelmet ad azt hiszem (de nem akarok hülyeséget írni ezért ezt csak zárójelben...)
A Menjugate-t is azért adattam be csak most tavasszal, pedig szeptemberben megvettük az oltást, mert akkor jött közbe a kötelező oltás, a doki mondta hogy 4 hét teljen el a kettő között, együtt nem adja be. Aztán megfázott Geszti, februárban meg volt a hányós-hasmenős vírus, szóval mindig volt valami ami miatt csúszott. De májusban végre beadattam. Most egy darabig hanyagoljuk a dokit nagyon remélem, majd 3 évesen megyünk legközelebb oltásra.
Szerencsére Geszti sosem lázasodott be, és ha emlékeim nem csalnak, csak az elsőnél (2 hónaposnál) volt egy picit nyűgös utána, de az sem volt vészes. Szinte meg sem éreztük az oltásokat. Én előre sosem adtam neki lázcsillapítót (sokan azt csinálják hogy már oltás előtt beadják biztos ami biztos alapon) ezt én nem tartom helyesnek mert ha nem lázasodna be amúgy sem, akkor minek terhelni még azzal is? Ha netán belázasodik akkor még mindig lehet adni, bár az alacsony láz nem mindig káros, sőt. Akkor dolgozik a szervezet igazán.
Mondjuk a májusi Menjugate oltás után bedurrant a pici combja szegénynek, délután nem bírt lábra állni, nagyon fájt neki, remegett ahogy próbálkozott felállni, és persze sírt, beborogattam neki és estére szerencsére elmúlt. Ennyi volt az összes kellemetlenségünk hálistennek.
Na bedugultam. Sok szerencsét!

Berni!
Dorián ÉDES!

Kép
mamy
 
 


Szisztok!
Mamy:én is rohadtul félek a mellékhatásoktól,bár ahogy mondod,a kötelező már új fajta és nem igen okoz lázat,viszont a pneumo az kimondottan lázat és fékezhetetlen sírást okoz,úgyhogy a védőnő szerint kell a germicid c kúp mert az nyugtatja is egyx kicsit.
De azt mondta a második már jobb lesz egy fokkal.

A rota is csak sajnós egy a hasmenős hányos betegségek közül de az utcánkban 2 ikerpár is koriba került vele 1-1 hétre 3 illetve 4 évesek!!Infulzió melett is tökre lefogytak..és a rota nem csinál állitólag mellékhatást és nem is szuri hanem kanalas.
Na mindegy én beadatok mindent,lehet,hogy megbánom mert mert megszenved,lehet hogy nem...sajnos ez lutri...de ha nem szenved meg akkor éveken át nyugodt lesz a lelkem,hogy minden létezőtől megpróbálta megóvni...vagy sikerül vagy nem ...
Vendég
 


Mikor szindi és szilvi volt pici akkor csak egy agyhártya elleni volt a választott oltás,akkor azt beadattam,de nekik ezeket már nem lehet,mert csak 5 éves korig lehet,mert 3 éve léteznek csak
Vendég
 


Sziasztok!

Lia!
Tulajdonképpen igazad van, egy anya valóban mindentől meg szeretné óvni a gyerekét. Az oltás pillanatnyilag rossz ugyan (a gyereknek és az anyának is lelkileg), de a lényeg hogy megvédje őt mindenféle nyavalyától.
És hogy van mostanság Dávid? Hogy alakulnak az éjszakák? És a nappalok? Sírás? Nem is válaszoltál, (vagy ha igen akkor sűrű bocsi), hogy mi lesz a gyomorszondával?

Kép
mamy
 
 


Szia Mami!
Most nem tudjuk mi legyen mert 3 napja meg enni nem akar,és sajnos inni sem.30gr-ig szívja az üveget utánna nem kéi kilöki a nyelvével!
Nem tudjuk mi lesz a szondával...egyenlőre várunk,ha nem kezd hányni vagy nem áll meg a gyarapodás,akkor nem kell,igazából már nagyon kész vagyok tőle...nem gondoltam,hogy ennyire problémás gyerek lesz
Vendég
 


de mióta nem eszik ,minden etetés elött görcsbe rándul a gyomrom,szinte remeg a kezem a félelelemtől,és elöbb utóbb a gyerek is megrzi...nem tehetek róla félek az étvbágytalanságtól,mert 2 gyerekkel már megszenvedtem,azt hittem most jobb lesz...hát nem
Vendég
 


Lia!
Hát ez baromi nehéz téma, az biztos. Ebbe nem is akarok belekotnyeleskedni. Max. a saját tapasztalataimat írhatom. Nálunk is volt néha ilyen, hogy nem akart enni, mondjuk arra nem emlékszem hogy ilyen pici korában is lett volna, inkább már amikor nagyobb volt. Nem tudsz mit csinálni, megtömni nem lehet. Az a lényeg, hogy ne fogyjon. Tápszeren kívül mit adsz még neki? 2 hónaposan még gondolom nem kap gyümit.. szóval nem tudom mit lehet ilyenkor csinálni. Dokit kérdezted?
Egyébként mi is folyamatosan az alig evéssel küzdünk, de hát ez állítólag így 2 éves korban minennapos dolog..... teljesen hullámzó tud lenni a csaj étvágya, vagyis nem étvágyat mondanék hanem inkább "evési hajlandóságot" mert van amikor szó szerint degeszre eszi magát, levesből másodikból stb. és még savanyúságot is (imádja a céklát), és van amikor pár kanál elég neki. Nagyon nehéz téma. Előfordul hogy bevág egy óriás túró rudit, máskor meg egy falat sem kell, és még ki is köpi. Ki érti ezt??? A gyerekeknél nagyobb talány nincs a világon.
Kitartás...

Kép
mamy
 
 


Sziasztok! meg tudná mondani valaki hogy császármetszés után hány napig normális ha fáj a pisilés??
azt mondták pár nap, de egy hét is eltelt és nem javul..

Tünde
tünci28
 
 
 


Tünci, nekem sokáig tartott. Kitartás!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.08.12 20:34-kor.
Vendég
 


Tünci, nekem meg egyáltalán nem fájt, szóval valószínűleg teljesen alkati dolog. Kitartás...

Kép
mamy
 
 


Köszi Hunci,mamy!

ma jobb volt, de tegnap este leülni is alig tudtam, sírtam a vécén..remélem már nem jön vissza..
tünci28
 
 
 


nekem is elég sokáig fájt ,pedig én még a szülés napján kikönyörögtem,hogy vegyék ki a katétert mert nekem az is fájt valahogy!
Vendég
 


Engem este 9 és 10 óra között műtöttek,reggel amikor jöttek fürdetni már kivetettem, mentem a babámhoz, mert a nővérek még azt se mondták meg hogy él e...
tünci28
 
 
 


tünci vonalzó fénykép????
Vendég
 


Tünci, ez azért nagyon durván hangzik..... a szülésnél nem volt ott veled senki? Hogyhogy nem tudtál semmit a gyermekedről másnap reggelig???

Kép
mamy
 
 


Bárány hogy vagytok?

Kép
mamy
 
 


szia mami:hát idegileg fáradt vagyok, :? :?
de azért mutatok egy kisvideót(mai),az én legkisebb szépségemről

http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/h ... ZKdJTRXIF3
Vendég
 


Mamy,Lia!

Ez a mi történetünk...ezért nincs vonalzó, fénykép..de fényképet majd teszek, hogy lássátok milyen csodaszép volt...

Hét éve már, hogy megkezdtük közös utunkat a férjemmel.Igazán csak az első évben védekeztünk, aztán a sorsra bíztuk.Vártunk türelmesen.
Március elején csináltam tesztet, el sem hittem hogy sikerült, visítva sírtam a boldogsától, azt hittem szétszakad a szívem az örömtől.
Aztán a hatodik héten vérezni kezdtem.Kaptam gyógyszert, semmi baj, pihenés, majd meglátjuk.Ezt tettem, elértük a 12.hetet, megkönnyebbültem és boldog, kiegyensúlyozott 6 hét jött,minden vizsgálat rendben.A 18.héten újból vérezni kezdtem, a placenta elég rossz helyen tapadt meg, szigorú ágynyugalom ,újabb gyógyszerek következtek.A 15. héttől keményedett a hasam,nem baj, nem baj, pihenjek sokat.A 21.héten kerültem először kórházba görcsökkel.Az orvosom bíztatott, a méhszájam jól tart, néhány nap múlva hazamentem, egész nap feküdtem.A 23. héten kerültem vissza, a 25. hétig tartottunk ki.Háromszor jártam meg a vajúdót, mindig használt a gyógyszeres kezelés, jobban voltam, az orvosom megkímélt, nem mondta meg hogy júlus 27-én a belső méhszájam is bő egy ujjnyira kinyílt.Az oszt.vez.főorvos nem volt ilyen tapintatos, másnap reggel kimondta a halálos ítéletet a babámra."Ezt a terhességet nem tudja végigvinni(itt még mindig azt hittem hogy na jó hát akkor max 34-35 hétre szülök),lehet egy óra, max 1-2 nap....zokogni kezdtem, azt mondták, menjek ki a vécébe, sírjam ki magam...
Az első sokk után megbeszéltem a babámmal, hogy nem hagyjuk magunkat, néhány hétig kitartunk, ne féljen, én nem hagyom ezt!!!!
Nem tudtam tartani az ígéretem és ezt soha nem bocsájtom meg magamnak.Nekem kellett volna megóvnom őt, ez egy Anya dolga..Hát miféle anya vagyok akkor én???
A 3. napon indult meg a szülés, a férjem még délután bennt volt nálam, kicsivel később szóltam a szülésznőnek, hogy 8 percenként fájásaim vannak..újra a vajúdó, gyógyszerek..még mindig hittem, hogy megáll majd, mint máskor..Nagyon gyorsan zajlott, két óra múlva folyamatos fájásaim voltak, az orvos aki megvizsgált, azt mondta szedjem össze magam, ez nem szülés, puha a méhem, nem vizsgálja a méhszájam ha nem muszáj, ne stresszeljem magam..De én akkor már tudtam,úgy éreztem szétszakadt a méhem, a Kislányom már nem mozgott.egy perc múlva már úgy éreztem a fájdalom csak akkor múlik,ha préselek,elöntött a vér.Jöt az orvos ,megvizsgált, eltűnt a méhszáj, a magzatburok a hüvelyben..Mire berohantak a szülésznők a magzatvíz a fejemtől a lábamig elöntött.A férjem 10 perc múlva ott volt, de addigra már a műtőben voltam, sürgős császár..Emlékszem a sok emberre, a szánalomra a tekintetekben, minden porcikám remegett..azt motyogtam:Istenem segíts,Istenem segíts!!!!
2008.aug.1-jén 21.46-kor született Viola Lilla, 710 grammal..Két napon át küzdött és én bíztam, szerettem..majd elment..Gyönyörű, tökéletes baba volt..

Köszönöm az ügyeletes gyermekorvosnak, hogy lehetővé tette hogy Vele lehessek az utolsó percekben, megérinthettem, megmondhattam neki, hogy mindennél jobban szeretem, könyörögtem a bocsánatáért..Köszönöm neki hogy remegett a szája ,amikor kimondta.Köszönöm hogy neki is fájt, hogy azt mondta nem az én hibám..mert én nem bocsájtom meg magamnak, amíg élek..

Azóta sincs magyarázat,csak a végtelen fájdalom, az üres test és üres lélek..nincsenek már kimondható szavak, ez sosem múlik el.Nem akaro nélküle élni.
Ő volt minden vágyam, reményem, a jövőm..

Tünde
tünci28
 
 
 


Tünci????
várjunk csak létezik ,hogy én olvastam a történetedet egy másik topikban??igen ,marcsi 2727 is mesélt rólatok,tudom ki vagy!
mondhatom sorstársak vagyunk...ez velem is megtörtént már a többieknek le is írtam.
az első terhességem nekem is így végződött 32-33hétre 2005gr-os kislányt szültem makk egészségesen 8 naposan bélfertőzést kapott,megműtotték a műtét után 5 órával meghallt!
és nézd a vonalzóimat mi történt azóta :lol: :lol:
neked is hasonló folytatást kivánok :wink:
Vendég
 


Igen. én indítottam az élet a kisbabánk halála után topicot...
én még nem nagyon tudok hinni, hogy lesz nekem is családom valaha..még sok idő kell..
tünci28
 
 
 


és még annyi ,hogy te nem tehetsz semmiről,ne ébressz magadban lelkiismeretfurdalást4!erről te nem tehetsz!!
ha van kedved maradj itt beszélgetni,én szivesen megvárom a következő terheségedet :wink:
Vendég
 


tünci28 írta:Igen. én indítottam az élet a kisbabánk halála után topicot...
én még nem nagyon tudok hinni, hogy lesz nekem is családom valaha..még sok idő kell..


hát pedig csak annyit várj amennyit muszály egy percel se többet!!
Vendég
 


Szia Lia!

Elsőre az orvos azt mondta min6-10 hó amit várjunk, de kell egy csomó vizsgálat és egy, max két szülés lehet,szinte biztos hogy ezután csak császárral..nem tudom lelkileg mikor leszek kész..nem lehet végigrettegni egy terhességet...
tünci28
 
 
 


még egy kérdés,mert a védőnőm nem tudja, anyu nem emlékszik...
Mennyi ideig normális a vérzés szülés után?és az hogy egyik nap már úgy néz ki vége, csak valami barnás van,másnap meg megint van rendesen..

előre is köszi..
tünci28
 
 
 


Sziasztok!

Tünci.... ó édes Istenem, miért fordulhat elő ilyesmi??? Megkönnyeztem a történetedet, és nem is tudok mit mondani. Teljesen kivagyok. De könyörgöm, ne kérdezd magadtól, hogy milyen Anya is vagy te??? És ne okold magad, kérlek, mert ezt te nem tudtad volna befolyásolni, hidd el! Tudom, hogy iszonyatos nehéz, mivel sajnos én is átestem hasonlón. Teljesen ugyanígy kezdődött minden, a 6. hét körül vérezni kezdtem, nekem is gyógyszert és ágynyugalmat írtak elő. Aztán hol elmúlt, hol visszajött a vérzés, másik gyógyszer, stb. de sajnos semmi sem használt, a 10. héten elvetéltem. Talán még "szerencsésnek" mondhatom magam, hogy már akkor, és nem kellett tovább vinnem, és nem később történt a dolog.
Csak azt tudom mondani, kitartás, és bízz magadban, egy gyermekre vágyó nőnél szerintem nincs erősebb.
Nálam is várakozással teli majdnem 2 év következett, és bár iszonyatosan kiborultam a vetélés után, igyekeztem magam összeszedni. Aztán harcoltam, hogy teherbe essek, és végül hála az égnek, sikerült. Gyönyörű szép, okos kislányom van, aki jövő héten lesz 2 éves.
Ne add fel, és a jövőbe nézz!!!

Lia!
Bocs hogy tegnap "lebárányoztalak" :roll: Tudod, a megszokás. :wink:
Hát meg kell mondanom, hogy Dávid teljesen lenyűgözött, kétszer is megnéztem a videót, hihetetlenül édes, azok a pofik!!! És azok a hangok!!! Gyönyörű szép baba, jól látom, hogy fekete a szeme? Vagyis sötétbarna? Ez a gyengém... :lol: Gesztinek is kezdetektől fogva sötétbarna szeme volt, már újszülött korában is, senki nem akarta elhinni. Mindenki arra várt, hogy nyissa már ki végre, hogy gyorsan meg tudják nézni. :lol:

Kép
mamy
 
 


Tünci!
Szerintem ez a vérzés normális, nekem is hasonló volt, bár már pontosan nem emlékszem meddig tartott, de egyik nap alig, másik nap sok. Szép lassan csökkenni fog és megszűnik. Ha 1-2 hét múlva sem szűnik, akkor viszont menj vissza a nőgyógyászhoz.
Ha jól értem, akkor a 25. héten történt a dolog? És a kislányod egészséges volt? Mondtak valamit, mi miatt történt az egész? A placenta rossz helyen tapadt, ezt írtad az elején. Ez lehetett a kiváltó ok? Bocs a sok kérdésért, ha nem akarsz ne válaszolj, azt is megértem.

Kép
mamy
 
 


mami drága,te úgy hívsz ahogy akarsz :lol: :lol:

köszike a dicséretet dávidka nevében is :lol:
igen jól látod olyan lesz a szeme mint gesztikének :lol:

tünci...végig lehet rettegni egy terhességet...nekem 3 is sikerült!!
és az életemet is végigrettegem mert sokkal parásabb lettem mint az átlag...rettegek a betegségektől ez már-már fóbia!!
de nem tétováztam hanem belevágtam újra!!

vérzés:szerintem is normális..
Vendég
 


mamy!

igen a 25. hét, a Kislányom eészséges volt, még nem találtak semmi okot,a boncolási jegyzőkönyv készül, meg lesz nekem genetikai,meg fertőzésre vizsgálat..a magzatvíz mindig több volt, de nem találták okát..
tünci28
 
 
 


tünci a 28 azt jelenti,hogy 28 éves vagy?ha nem vagyok indiszkrét
Vendég
 


amúgy olvastalak az általad inditott szomorú topikban!!
Vendég
 


lia!

februárban 29 leszek..mindig nagy családot akartam..úgy örültem hogy az első baba meglesz még 30 előtt...már nem nagyon lesz három baba, amit mindig akartam..:(
tünci28
 
 
 


óóóó a mai világban simán negyvenesek is szülnek!!!
már nem úgy van mint régen!!!!
28 évesen sokat még csak is kizárólag a bulizásra gondolnak,nem a családalapításra!!
úgyhogy semmiről nem vagy lekésve,még simán belefér a 3
Vendég
 


sziasztok!
vagyok ám még én is,csak elment a netünk :twisted:
nem voltam,ám pipa...
szoptatás alatt meddíg nem lehet enni a k betűseket meg a többit?tudja valaki?vagy végig?

Kép
berni1
 
 


szia!
már hiányoltalak!
szerintem lehet enni mindent kis mennyiségben,úgy is észreveszed ha fáj a hasa akkor nem eszel többet egy darabig!

ma voltunk az első oltásokon!!jaj de félek,olyan nyügös szegény kicsi babókám,már lázkupot is kapott!
2 oltás 1 kanalas...egyszerre,remélem nem lesz semmi gond!!
6100gr 62 cm ,41a feje és 42a mellkasa!!
Vendég
 


és még te panaszkodtál??? :twisted:
Dorián most 5450gr és én örülök,mint majom a farkának,h behozza a sárgaság miatti lemaradást.fal,mint egy kismalac :) na de a 6kg felettiség? :roll: :)
teszek fel új képeket,ha már letöltötttem:
Kép hamm
Kép könyékig
Kép tornaóra
Kép kishurka
Kép az új járókája

Kép
berni1
 
 


gyönyörű a kis dorián :lol:
tök jó..az járóka vagy kiságy :shock: ?:

dávidnak szerintem a csonjai is nehezek mert még most sincs rajta egy darab hurka sem
Vendég
 


hipp konzervezünk 3 napja :oops: :oops:
Vendég
 


Sziasztok!

Berni!
Dorián már megint édes! (vagyis még mindig)... szóval érted... :oops: :wink: Nagyon aranyos, tényleg.

Lia!
Hát tényleg ne panaszkodj, Dávidnak gyönyörű a súlya a korához képest! Szerintem semmi okod az aggodalomra. Csak összehasonlításképpen írom, hogy a húgom kislánya most 7 hónapos, és 6700 gr és 66 cm. És szép gömbölyű, egészséges baba. A fiúk mondjuk genetikailag nagyobbak, szóval no para.
Gondolom, hogy már a sírósság is enyhült egy picit. De az azért meglepett, hogy már Hippet adsz neki?... Én nem vagyok az a véresszájú hozzátáplálás-ellenző, de ez szerintem még kicsit korai. Még csak 2 hónapos. A legelső babakaját is csak 4 hós kortól lehet adni. Annó persze nekem is megfordult a fejemben, hogy korábban adom, de aztán kivártam, szerintem nem túl jó ilyen korán adni ezeket. Doki mit mondott? De ne érts félre, én nem akarok beleszólni, hogy mit csinálsz, csak a véleményemet írtam le. És mit adtál neki? Hogyan reagált?

Kép
mamy
 
 


szia mami!!!
gyere gyakrabban annyira örülök neked(persze a többiek is jöhetnének sűrübben)
hozzátáplálás:doki nem tudja...de dávid imádja remélem nem lesz baja tőle!őszi,banán,alma,konzerveket adok!ma lenyomott egy kis üveggel!! :oops:
az az igazság,hogy a tápszertől szinte bogyót kakilt,és ez szépen rendezi neki a kakit!
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: