Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Lassan nálunk is újra indul a baba-projekt és most nagy dilemmában vagyok.
Szeretnék a magándokimhoz járni gondozásra, de nagyon valószínű, hogy ahhoz, hogy megkérjem a szülés-levezetésre már nem lesz elég keret. :(
Gáz magándokihoz járni, de nem felkérni??? Vagy ez dokifüggő???

Dormira

Lilypie Third Birthday tickers

Kép
dormira
 
 


Szia dormira!
Vagy járj olyan dokihoz, aki nem abban a kórházban vezet szülést ahol te szülni tervezel!!
És akkor nem gáz, hogy összefutsz vele! Szerintem.
gbkati77
 
 


Dormira, szerintem nem gáz, ha nem nála szülsz, hanem ügyeletesnél. Még az is lehet, pont ő lesz ügyeletben, de ha nem miattad jön be, akkor sztem nem "jár" neki pénz :roll:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 

 
 

Köszi Lányok!

Én igazából ragaszkodnék a dokihoz meg a korházhoz is...
Majd akkor meglátom ahogy aktuális lesz a kérdés... ki tudja, lehet megint babát fog várni aztán megint nem tudok majd hozzá járni... :roll:

Dormira

Lilypie Third Birthday tickers

Kép
dormira
 
 


Nagyon Csipkerózsika álomba vonult ez a fórum!
Nem szül itt senki???
gbkati77
 
 


Dormira,
ki a dokid? Mert ha az enyém :lol: akkor megint babát vár. :D

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Dormira,
ki a dokid? Mert ha az enyém :lol: akkor megint babát vár. :D

Jajjjjjjjjjjj!!!!

Ugye nem Gajdos Edit!?!

Dormira

Lilypie Third Birthday tickers

Kép
dormira
 
 


en elvileg marciusban fogok....masodszor az Istvanban, ha valami esetleg szeretne beszelgetni...

Kép
babarozsa
 
 


a nagy hatrany az Istvanban az allando latogatas...

agynemut biztos viszek be, mert muszalas, nyaron nagyon izzadtam benne, de amugy is meleg volt

es tudom, hogy nem az illetekesnek mondom, de siman lehetne paravan az agyak kozott, egy vas vaz, es lepedo anyag, mert igy elviselhetobb lenne a sok latogato...

Kép
babarozsa
 
 


Babarózsa, gratula a kistesóhoz :)
Az is elég lenne, ha a nővérek szigorúbban néznék, hányan vannak bent egy-egy kismamánál. Simán tartható lenne, hogy egyszerre 1 látogató lehet a kórteremben, mindenki mással a folyosókon lehet trécselni stb. Mi nagyon örültünk, hogy apa bent lehetett egész nap, ült az ágyamon a fal felé fordulva (háttal a többi kismamának) és nézte a lányát, senkit se zavart. De akinek bent vacsorázott 3-4 rokona, az marha zavaró volt :evil:.
A sotén unokatesómék nagyon szenvedtek, hogy az apa nem mehetett be a szobába (sőt, a gyereket nem lehetett olyan helyre kitolni, hogy az apa megfoghassa, csak üvegen át nézhette :shock:). Tehát 1 látogató/fő szerintem okés, többiek meg a folyósón legyenek! (Esetleg még egy nagytesó is bent lehet rövid távon).
Paraván tuti nem fér el, mi a 3 ágyasban legalábbis a gyerek kocsikat is alig bírtuk hová tenni :(

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


rekuja!
azt is vedd figyelembe, hogy vannak akik nem a szomszéd utcából illetve kerületből szülnek az Istvánban, hanem sokkal messzebbről. Azoknak úgy éri meg, hogy a család ( nagymamák, tesók ) beülnek a kocsiba és elmennek A kórházba megnézni az új családtagot, pl mint mi 120 km-ről.
Miért ott szültünk, és nem közelebb??
Mert ott lehet szinte háborítatlanul szülni és nem szedik ki a bébit ki gyorsan az anyuciból.
Bár nálunk nem vacsorázott ott a família.
Bár a két kisebb babánk az Istvánban született és ha nem 3 gyerekünk lenne még ugyanott szülnék, újra.
Fogadott szülésznővel és ügyeletes dokival.

Kati
gbkati77
 
 


Nekem is jöttek távolról rokonok megtekinteni az új családtagot. Kitoltuk Szaffit a folyósóra, dédmamis ült a széken és kb. háromnegyed órán át csodálta. Nem zavarta a szobatársakat se ő, se a nagynéni-nagybácsi, unokatesók. Erre való a folyosó. A szoba meg intim zóna, oda ne menjen be a teljes nagycsalád!!!

Én is utaznék az Istvánért ennyit, már ha bent marad addig a gyerek :roll:. Annak idején anyám a 10 km-re levő városba mentővel nem ért be velem, pedig rögtön hívták, első fájásra :roll: :lol:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


azt hiszem ket latogato lehet bent...
en sajna 5 agyasban voltam, ott eleg zavaro, es annyian voltak, hogy egy nover se nezett ram, de ez mondjuk nem zavart annyira:)
utolso nap kaptam meg az egyagyas szobat, de akkor meg egesz ejjel kakiltunk, ugyhogy:)


de lepedot most is viszek, mert nagyon nejlonos ami bent van

amugy persze igazatok van, megeri a kb. haboritatlan szules miatt
azert ez ott is orvos, es szuleszno fuggo ott is

remelem most kiprobalhatom a kadat is, de az a tervem, hogy kb. a kitolasra menjek be, na jo, nem, de minel kesobb

Kép
babarozsa
 
 


Sziasztok!

Új vagyok az oldalon, és a segítségeteket szeretném kérni. Első babámat várom, 11 hetes terhes vagyok, kint élek az USA-ban, de egy- két héten belül költözöm haza Mo-ra. Otthon nincs nőgyógyászom, és kicsit bajban vagyok mivel hallottam hogy megváltozott a TB rendszer is. Az Istvánban szeretnék majd szülni, egyenlőre úgy néz ki. Igazából három dokival szimpatizálok, és egy szülésznővel.
Csak azt nem tudom, hogy hogy működik most a rendszer.
Csak besétálok, beülök az egyik doki rendelésére és kész? TB-m kell hogy legyen? Nem tudom hogy inkább dokit válasszak majd, vagy szülésznőt? Lehet mindkettőt nem szeretném majd fizetni, ha nem szükséges... Nagyon sok korábbi bejegyzést olvastam már, és eléggé megoszlanak a vélemények.
Sajnos vért még itt nem vettek tőlem, most fogom intézni, bár lehet várok vele amég hazaérek, mert lehet nem lesz meg az eredmény az indulásom előtt. Mit tanácsoltok? Van valakinek esetleg hasonló tapasztalata?
Nagyon megköszönném, ha bárki tudna segíteni bármelyik kérdésemben is. :) Mivel az első babámat várom, nincs tapasztalatom ilyen kérdésekben, és mivel külföldön élek, így a jelenlegi rendszert sem ismerem.
Előre is köszönöm mindenkinek aki tud segíteni. :)
mindirraan
USA
 
 


Szia! A vérvétellel ne vacakolj, azt itt is a 12. hét után szokták először csinálni. Persze ha ott nem kerül pénzedbe, túleshetsz rajta. Igen, kell hogy legyen tb-d minden laborvizsgálathoz, uh-hoz, ha azt sztk-ban, kórházban csináltatod. Ha teljesen magánkórház, akkor szerintem nem kell, talán még a szülésért sem. A dokik magánrendeléséhez nem kell TB, de ha a kórházba mész be a rendelésére, akkor igen. De úgy tudom - és ebben nem vagyok jártas -, hogy valami minimális TB járulékot bárki fizethet saját maga után havonta, pár ezer forint, és akkor máris biztosított vagy. Nézd meg az OEP honlapján.
Ha dokit akarsz választani, akkor legegyszerűbb tényleg besétálni a rendelésére, és megnézni magadnak. Vagy bejelentkezni a magánrendelésére, és ott ugyanúgy. Nem vagy köteles utána újra elmenni hozzá, ha nem tetszik.
Első gyereknél általában sokáig tart a vajúdás, szeirntem fontos a szülésznő, a dokit csak a legvégén szokták behívni sima esetben.


Sziasztok!

Új vagyok az oldalon, és a segítségeteket szeretném kérni. Első babámat várom, 11 hetes terhes vagyok, kint élek az USA-ban, de egy- két héten belül költözöm haza Mo-ra. Otthon nincs nőgyógyászom, és kicsit bajban vagyok mivel hallottam hogy megváltozott a TB rendszer is. Az Istvánban szeretnék majd szülni, egyenlőre úgy néz ki. Igazából három dokival szimpatizálok, és egy szülésznővel.
Csak azt nem tudom, hogy hogy működik most a rendszer.
Csak besétálok, beülök az egyik doki rendelésére és kész? TB-m kell hogy legyen? Nem tudom hogy inkább dokit válasszak majd, vagy szülésznőt? Lehet mindkettőt nem szeretném majd fizetni, ha nem szükséges... Nagyon sok korábbi bejegyzést olvastam már, és eléggé megoszlanak a vélemények.
Sajnos vért még itt nem vettek tőlem, most fogom intézni, bár lehet várok vele amég hazaérek, mert lehet nem lesz meg az eredmény az indulásom előtt. Mit tanácsoltok? Van valakinek esetleg hasonló tapasztalata?
Nagyon megköszönném, ha bárki tudna segíteni bármelyik kérdésemben is. :) Mivel az első babámat várom, nincs tapasztalatom ilyen kérdésekben, és mivel külföldön élek, így a jelenlegi rendszert sem ismerem.
Előre is köszönöm mindenkinek aki tud segíteni. :)
pacsuli
 
 


Szia,
maganrendelesre nem kell TB kartya, amugy meg el tudod intezni, 6000 forint korul kell fizetni havonta, es akkor jogosult vagy egeszsegugyi ellatasra.

Kép
babarozsa
 
 


a szuleszno mindenkepp fontos, mert O lesz bent veled vegig, az orvos csak a vegen jon...
vagy, ha komplikacio lep fel, de ez ne legyen persze

azert jo valasztani, mert akkor elore meg tudod beszelni az igenyeidet majd, ott helyben erre ugysem lesz erod, vagy idod

Kép
babarozsa
 
 


Nekem a szülsznő nem volt/lesz fontos :roll:. A férjemre volt a legnagyobb igényem, hogy ő fogja a kezem. Az meg, hogy a vajúdás alatt kb. 2 óránként rámnéz valaki, számomra teljesen elég volt. Persze a kitolásra bejött megint, az babaellátással (mosdatás, köldökzsinór vágás, lepény ellenőrzés) együtt max. 20 perc volt nálam. Nekem a dokim adott biztonságot, hogy tuti úgy varr össze, ha kell (kellett), hogy utána minden rendben legyen, mert anyámnak ezzel gondja volt (családi frusztráció tövábböröklődik, hiába :D).

Tapasztalatom alapján az összes ügyeletes szülésznő, akihez szerencsém volt, lelkiismeretesen dolgozott.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Szia!
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, sokat segítettél. Már kezdtem azt hinni, hogy meghalt az oldal, senki sincs fent..
Úgy érzem, maradok a szülésznő választása mellett, mert az tényleg fontosabb. Tényleg köszi a segítséget, megerősítetted a "terveimet".
A tb-nek meg majd utána nézek.


Szia! A vérvétellel ne vacakolj, azt itt is a 12. hét után szokták először csinálni. Persze ha ott nem kerül pénzedbe, túleshetsz rajta. Igen, kell hogy legyen tb-d minden laborvizsgálathoz, uh-hoz, ha azt sztk-ban, kórházban csináltatod. Ha teljesen magánkórház, akkor szerintem nem kell, talán még a szülésért sem. A dokik magánrendeléséhez nem kell TB, de ha a kórházba mész be a rendelésére, akkor igen. De úgy tudom - és ebben nem vagyok jártas -, hogy valami minimális TB járulékot bárki fizethet saját maga után havonta, pár ezer forint, és akkor máris biztosított vagy. Nézd meg az OEP honlapján.
Ha dokit akarsz választani, akkor legegyszerűbb tényleg besétálni a rendelésére, és megnézni magadnak. Vagy bejelentkezni a magánrendelésére, és ott ugyanúgy. Nem vagy köteles utána újra elmenni hozzá, ha nem tetszik.
Első gyereknél általában sokáig tart a vajúdás, szeirntem fontos a szülésznő, a dokit csak a legvégén szokták behívni sima esetben.


Sziasztok!

Új vagyok az oldalon, és a segítségeteket szeretném kérni. Első babámat várom, 11 hetes terhes vagyok, kint élek az USA-ban, de egy- két héten belül költözöm haza Mo-ra. Otthon nincs nőgyógyászom, és kicsit bajban vagyok mivel hallottam hogy megváltozott a TB rendszer is. Az Istvánban szeretnék majd szülni, egyenlőre úgy néz ki. Igazából három dokival szimpatizálok, és egy szülésznővel.
Csak azt nem tudom, hogy hogy működik most a rendszer.
Csak besétálok, beülök az egyik doki rendelésére és kész? TB-m kell hogy legyen? Nem tudom hogy inkább dokit válasszak majd, vagy szülésznőt? Lehet mindkettőt nem szeretném majd fizetni, ha nem szükséges... Nagyon sok korábbi bejegyzést olvastam már, és eléggé megoszlanak a vélemények.
Sajnos vért még itt nem vettek tőlem, most fogom intézni, bár lehet várok vele amég hazaérek, mert lehet nem lesz meg az eredmény az indulásom előtt. Mit tanácsoltok? Van valakinek esetleg hasonló tapasztalata?
Nagyon megköszönném, ha bárki tudna segíteni bármelyik kérdésemben is. :) Mivel az első babámat várom, nincs tapasztalatom ilyen kérdésekben, és mivel külföldön élek, így a jelenlegi rendszert sem ismerem.
Előre is köszönöm mindenkinek aki tud segíteni. :)
mindirraan
USA
 
 


Sziasztok!
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)
Tb mindenképp intézem majd.
Sztem maradok a szülésznő mellett. Nagyon sok helyen olvastam, hogy melyik a fontosabb, többen voltak mellette, mint a doki mellett. De márciusig még van időm eldönteni.
mindirraan
USA
 
 


szia mindirran!
én kétszer szültem az Istvánban fogadott szülésznővel, és ügyeletes dokival. Csak ajánlani tudom ezt a megoldást, a doki csak a kitolásra jött be, és a szülésznő csinált mindent.
Hozzá jártam már 34. héttől ctg-re is. A szülésznővel megbeszéltük, hogy mit szeretnénk és ő azt mondta, hogy mindent megtesz, de a körülményektől függ.
Így lett az Istvánban két gátvédelmes szülésem, sérülés nélkül ( az első Kanadában született ugyanígy )
üdv. Kati
gbkati77
 
 


Sziasztok!

Jövő héten szülöm meg 3. gyerkőcöm, de már majdnem 3éve voltam utoljára s szülészeten. Mivel most a ctg lent van a vérvétel mellett, így nem igazán tudom, hogy van e valamilyen változás. Valami olyasmit hallottam, hogy szigorították a látogatásokat. Erről tudna valaki friss (pár hetes-hós) infót mondani? Illetve van valaki aki mostanában szült szintén 3. vagy többedik gyereket? Az tudna segíteni abban, hogy mennyire macerálják az embert illetve nem dobják ki véletlen előbb a kórházból? :wink:
Köszönök minden infót!!!!!!!!!

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Ja, igen. Még jár a 3pelus/nap?

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


A fenti kérdések engem is érdekelnének :wink:. Két éve még kötelező volt 4 napot bent maradni, különben a kórház nem tudta leigényelni az ellátásodat az oeptől, így mindenkit bent tartottak :(. Akkor saját felelősségre haza mehettél, ha az alapítványnak kifizetted az ellátási költségedet :roll:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


en is hazamennek...mert var otthon a kicsi...de mennyi lehet ez az osszeg? es plussz az orvosnak,es a szulesznonek is adni?

de amugy ezt nem varhatjak el...

Kép
babarozsa
 
 


ezeket az infokat gondolom a valasztott szuleszno meg tudja mondani...

Kép
babarozsa
 
 


Sti,
gondolom már gratulálhatunk. :D

Én márciusban szültem a 3. fiamat az Istvánban. Alapítványi szobában voltam. Abszolút békénhagytak, csak a kötelező dolgokkal jöttek be.
Pelenkát az első nap kaptam, utána nem.
Vasárnap délelőtt szültem, szerdán reggel jöhettem haza.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Akkor hozom a friss infókat! :wink:

A látogatási idő 8-12-ig van, majd 15-20-ig és kivételesen bazira betartják. Még mindig minden káoszos, a csecsemősök is ugyanolyanok, de vannak rendesek is. Sajna előbb nem lehet hazajönni, de többedik szülőket békén hagyják, viszont nem túl segítőkészek az első szülőkkel sem. A napi 3pelus csak első nap jár, alkohol, popó krém és géz van.
Amúgy minden változatlan.

Ilba, igen, köszönjük!!!! :wink:

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Sziasztok,

30 hetes kismama vagyok, és az Istvánban keresek szülésznõt.
Fogadott orvosom nincs. Illetve van, de õ az ÁEK-hez tartozik, ahonnan menekülnék. Ezért keresem az Istvánban dolgozó szülésznõk elérhetõségét. Kérlek, ha van telefonszámotok bármelyikükhöz, küldjétek el nekem privátban!

A segítségeteket elõre is köszönöm!

Üdv,

Rita
jritus
Budapest XIV. kerület
 
 


A hét elején sikerült pár napot az Istvánban töltenem ájulás-hányás miatt infúzión. A nőgyógyászaton feküdtem, de újszülöttes kórteremben. Lent is van 4 db 4 ágyas kórterem, nagyobbak mint a fentiek és nagyobb fürdő is tartozik hozzájuk, viszont praktikátlan, hogy liftezni kell, főleg, ha éjjel kell felmenned vmi miatt. Olyankor esélyes a kizáródás a folyósóra, ami remek :evil:.

Csecsemős nővér naponta 3x jött le a babákhoz, viszont az anyákkal többet foglalkoztak, mint tapasztalatom alapján fent, a szülészeti osztályon 2 éve, mikor Szaffit szültem. Úgyhogy anya szempontból jobb lent :wink:.
Kaja rémisztően botrányos, tudott még romlani 2 év alatt :shock:. Reggeli 3 zsömle + 1 szelet párizsi, vacsira a reggeliről maradt zsömlékhez adnak vmi májkrémet :shock:. Ebédelni ki kell menni a közös ebédlőbe :shock:. Ez nekem nem ment, mert ebédidő előtt kb. 20 perccel bekötöttek egy literes infúziót, amivel nem lehetett mozogni :evil:. De a reggel szültek se sétáltak ki a folyosó végére :evil:. Szóval kaját hozzanak a rokonok!

jritus Telószámom nincs, de elég sok szülésznővel találkoztam múlt hétfőn, mire eldöntötték, hogy nem szülök most meg :). Egy Anikó meg egy Hanna nevű kifejezetten aranyos volt (remélem, jól emléxem a nevekre, mert azért nem voltam a toppon :oops:), a lánykámat meg Böszörményi Beánál szültem, aki szintén bevált nekem (nem volt és most se lesz fogadott szülésznőm).

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja, köszi a beszámolót és az infokat. (Sajnálom, hogy be kellett feküdnöd.) A tegnapot mondjuk én is egy kiadós hányással indítottam. :D

A probléma, hogy dokim sincs az Istvánban, ezért vagy szülésznőt vagy dokit mindenképp találnom kell, ha ott szeretnék szülni. (Márpedig ott. :) )
És elsősorban szeretnék szülésznőt találni.
Persze, ha nem megy, akkor marad a dokiválasztás. :)

Több szülésznővel beszéltem már én is, de vagy májusig be van már táblázva, vagy kisbabája / pici gyereke van neki is, így a karácsonyi időszakot nem vállalja. Érthető. :)

Azért ha bárkinek van infoja, megköszönöm!
jritus
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Én áprilisban fogom szülni a második babámat az Istvánban,a dokim Gasztonyi Zoltán,a szülésznőm pedig Kári Magdi volt. Magdit csak ajánlani tudom,nagyon profi,teljes gátvédelemmel szültem,végig ott volt,míg a doki csak akkor ért vissza,mikor kicsúszott a gyerek... Ezzel együtt meg vagyok vele elégedve.

KépKép
KépKép
nyuszi81
 
 


Sziasztok!

Én mind három gyermekemet az Istvánban szültem.
Az elsőt 2009-ben kisfiam farfekvéses volt ezért a 37 héten farfekvésből fejvégűbe forditották és rá egy hétre megszületett. Ha akkor nem ezt a kórházat és orvost választom (ő már nyugdijas lett időközben) akkor biztos lett volna a császármetszés.

Ikreim 2011-ben születtek az Istvánban szintén volt fogadott orvosom és szülésznőm is arra az esetre ha a srácok normál úton születhetnek meg. A sors sajnos másképpen rendezte a dolgokat mivel minkét fiam farfekvéses volt ismét valamint a 33 héten minden előjel nélkül elfolyt a magzatvizem. Mivel ott volt fogadott orvosom ezért az Istvánba mentem be elsőként majd megpróbáltak helyet találni nekem és a gyerekeknek olyan kórházban ahol PIC működik, de ez nem sikerült, aminek valahol örültem mert nem szivesen mentem volna egy teljesen idegen helyre, idegen orvosok közé, igy is éppen eléggé kétségbe voltam esve. Ezért bejött az orvosom és ott az Istvánban végezték el a császármetszést, a gyerekeket a Ceny pedig az I.számú Gyerekklinikára vitte. Vasárnap éjfél előtt szültem és szerdán délelőtt hazajöhettem mivel gyerekek nem voltak velem.
Természetesen engem is értek pozitiv és negativ dolgok. Az összes orvos nagyon kedves és megértő volt velem, a saját orvosom minden nap bejött megnézni és beszélgetni. A műtősnéni nagyon ellenszenves volt, szó szerint lecseszett, hogy én hogy is gondoltam, hogy éjfél előtt még idejövök szülni és ráadásul a 33 héten. A nőgyógyászati osztályon voltam, babás anyukákkal együtt, engem a többi látogató nem zavart, de hozzá teszem mindenki betartott a szabályokat. Az éjszakás nővérek nagyon kedvesek voltak, aki akkor nappalos volt azzal nem nagyon találtuk a hangot. Kifejezetten arogáns és bunkó volt semmi együttérzés nem volt benne. Ami még szerintem nem túl jó bár máshol nem tudom, hogy hogy is van, de pl a reggelit letették a szoba közepén lévő asztalra és onnan lehetett elvenni, mivel éjfél előtt szültem még a fejem sem tudtam nagyon megmozditani nemhogy odamenjek a zsömléért, vagy ki menjek ebédelni az ebédlőbe. Mivel sajnos nagyon váratlanul jöttek a babák a férjem külföldön volt és a többi családtagom sem tudott egész nap mellettem lenni, hogy elásson. A csecsemős nővérek kedvesek voltak velem és folyamatosan hozták az információt, hogy hogy is vannak a babáim.
Összességében ha újra választanom kéne akkor is itt szülnék és mindenkinek csak ajánlani tudom a kórházat.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
praszlera
Etyek
 
 


Szia praszlera!

Mesélnél milyen volt a forgatás a kisfiaddal?
Én 2 éve éppen megúsztam, aznap vagy előtte való nap fordult be a lányom... :)

Dormira

Lilypie Third Birthday tickers

Kép
dormira
 
 


Tegnap jöttünk haza, hétfőn született a pici lányka, gondoltam írok némi tapasztalatot, hátha vki mostanában megy be. Próbálok nem túlságosan élmény-párti lenni, hátha megy :D.

Szülőszoba, szülésznők továbbra is nagyon profi és emberi. Egész jól kezelték a hisztimet (valaki vágja már ki típus kitolás előtt fél órával kb., ez nálam már rutin :D). Nem jött ki a lepény, úgyhogy a műtővel is megismerkedhettem. A műtős fiú (Csabi) egy tünemény, rengeteget számít ám ez, higgyétek el! Műtéti lepény eltávolítás és küret előnye, hogy nagyon kitisztul a méh, és sokkal kevésbé fájnak a szülés utáni összehúzódások, messze jobban mozogtam, mint bárki más az osztályon. Arról nem is beszélve, hogy altatásban varrnak így :D

Az anyákkal foglalkozó nővérek szerintem most sokkal kedvesebbek voltak, mint 2 éve, tényleg aranyosan jöttek és segítőkészen hoztak pl. fájdalomcsillapítót a császárosoknak stb. Csecsemős nővérek ha lehet, még többet segítettek. Nekem kevés a tejmirigyem, nagylányomnál ez lassan derült ki (napokig próbáltunk tejet csinálni a nővérekkel, mikor megvizsgálta a főorvosnő a melleimet, és mondta, hogy nem fog menni), így Szaffi sokat veszített a súlyából, besárgult stb.. Most rögtön szóltam, mi a helyzet, megnézték a mellem, mondták, hogy hát igen… és attól kezdve hihetetlen jó fejek voltak, kapott anyatejes pótlást pohárból, és egyszer se éreztette velem senki, hogy de azért az lenne mégis az igazi, ha most streszelnénk a minél több tejért. Pedig fel voltam készülve rá, hogy megint hosszú harcok árán kapunk csak pótlást. Így a lányka nem is vesztett olyan sokat a súlyából, szerintem átlagosat (kb. 10%ot), és a 3. napon haza is jöhettünk.

Kevesebb dolog jár a gyermekágy alatt! Az első nap kapsz 2-3 pelust meg 3 betétet az anya. Ennyi. Popsikrém, alkohol, gézlap van, hintőpor nincs (állítólag kivonták a forgalomból), nem is „kell” használni. Fürdetéskor vinni kell popsitörlőt is magatokkal, mert nincs nekik elég. Reggeli 3 zsemle, meg egy szelet párizsi. A 3 zsemléből egyet el kell tenni vacsira, amikor hoznak még vmit, vagy 2 virslit, vagy egy pici sajtot. Én epés diétán voltam, a kaját úgy küldik át nekik, hát nem tudom, melyik diabetikus gondolja, hogy a fűszeres-bőrös csirkecomb jót tesz az epének… Ezen a nővérek is marhára kivoltak, hogy tök jó, leadják a diétás kaja rendelését erre…
Hazamenetel legkorábban a 3. napon, de a napokat úgy számolják, hogy 16 órakor vált. Tehát én 16:49kor szültem hétfőn, elvileg így nem mehettem volna haza csütörtökön, mert 16 után van, de ezen a háromnegyed órán nem problémáztak, mind2en jól voltunk, ráadásul „műtétes” szobában voltam, közel a nővérekhez, kellett az ágy :D

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja!

Hatalmas Gratula a Pici lányhoz!!!!
Köszönjük a beszámolót!!!!!

Dormira

Lilypie Third Birthday tickers

Kép
dormira
 
 


Rekuja,
szívből gratulálok! :)

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok!

Dr. Boros Judit elérhetőségét meg tudná valaki adni? Szeretnék hozzá bejelentkezni, de nem találtam róla friss infót.
Köszönöm !
vihar
Budapest XI. kerület
 
 


Szia Jritus !

Próbáltad Pruha Krisztinát, mint szülésznő??
Én vele szültem 2-szer és ügyeletes dokival! Gátvédelemmel és nem siettetett semmit! Nagyon ajánlanám Őt!!!!
Elküldjem az elérhetőségét???

Üdv. Kati
gbkati77
 
 


Sziasztok,

Pruha Kriszti lesz a szülésznőm. Még akkor, mikor utoljára írtam ide, megkaptam a telefonszámát, felhívtam, voltam bent nála és megbeszéltünk mindent. Elvileg egy hetünk van még hátra. Most már reméljük ezt az egy hetet ki is várja a fiatalúr. :)
Utána viszont mehet a menet.

Öröm ezt a fórumot olvasgatni, hogy ennyi sikeres szüléstörténet van az Istvánban.
Szeptember óta 8 ismerősöm szült különböző kórházakban és 8ból 8 végződött császárral... :S Nem is értem, komolyan!! :(

Szóval az itt leírtak alapján bízom az István kórház csapatában, meg persze magunkban is, hogy menni fog ez természetes úton!

Ha megérkezett Vendel, akkor én is beszámolok majd!

Rekuja, Neked gartulálok! Gbkati77, köszi szépen a segítséget, de elvileg minden el van már rendezve! (Nekem is Pruha Kriszti lesz a szülésznőm, doki meg aki épp ügyeletben van.)

Mindenkinek boldog karácsonyt!
jritus
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Ebben a topikban új vagyok, de még régen sokat babaneteztem, igaz akkor egy másik topikban :)
Most úgy alakult, hogy a két nagy csemetém mellé érkezik a 3. jövevény és most az István kórházra esett a választásom. Az elsőt a II. Sote-n szültem, a második a Máv kórházban.
Jelenleg 11 hetes vagyok és Kassai doktornő az orvosom.

Kérdésem lenne hozzátok, most kell mennem jövőhéten a 12. heti genetikai UH-ra. Időpontot kaptam pénteken megyek, de érdeklődnék, hogy ennek ellenére mennyi időt kell várakozni és melyik orvos fogja csinálni az UH-t?
Milyen orvosok vannak az UH-on, durvák, kedvesek stb. Minden tapasztalat érdekel. Gondolom hüvelyi UH lesz. Vagy valakinek hasi volt?

Jritus, nagyon várom a beszámolódat, minden infót írj le légyszi, ha majd a babád engedi. Gyors és könnyű szülést kívánok Neked, bár már lehet, hogy túl vagy rajta.

Előre is köszi a válaszokat!

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Új vagyok itt a topikon. 19 hetes vagyok, eddig úgy volt, hogy a Sote II-n fogok szülni, de csalódtam a dokimban, így váltottam, és akihez járni fogok (ha minden jól megy és szimpi lesz) akkor én is a Szent Istvánban fogok szülni. Remélem megosztják majd velem az elõttem szülõk a tapasztalataikat!
Én az elsõ babámat várom, úgyhogy el kell a segítség! :D
SZép estét mindenkinek!
savariaa
Érd
 
 


Sziasztok!

Ebben a topikban új vagyok, de még régen sokat babaneteztem, igaz akkor egy másik topikban :)
Most úgy alakult, hogy a két nagy csemetém mellé érkezik a 3. jövevény és most az István kórházra esett a választásom. Az elsőt a II. Sote-n szültem, a második a Máv kórházban.
Jelenleg 11 hetes vagyok és Kassai doktornő az orvosom.

Kérdésem lenne hozzátok, most kell mennem jövőhéten a 12. heti genetikai UH-ra. Időpontot kaptam pénteken megyek, de érdeklődnék, hogy ennek ellenére mennyi időt kell várakozni és melyik orvos fogja csinálni az UH-t?
Milyen orvosok vannak az UH-on, durvák, kedvesek stb. Minden tapasztalat érdekel. Gondolom hüvelyi UH lesz. Vagy valakinek hasi volt?

Jritus, nagyon várom a beszámolódat, minden infót írj le légyszi, ha majd a babád engedi. Gyors és könnyű szülést kívánok Neked, bár már lehet, hogy túl vagy rajta.

Előre is köszi a válaszokat!

Indigo

Szia Indigó!

Most néztem ide, lehet már késő is a válasz.. mindegy másnak jó lehet... :)
Az, hogy ki ultrahangoz az nap és napszak függő. Az ajtón van kitéve a beosztás. A 12 hetes uh már hasi, nem hüvelyi. :)
Én a lányommal 12 hetesen nagyon jó dokit fogtam ki, a 18 hetes nagyon durva volt, elég rendesen fájt utána a hasam. Nevére már nem emlékszem :)
Most csak a 18 hetesen voltam az Istvánban, ott Kodaj dr-hoz kértem időpontot a dokim javaslatára :) Ő nagyon rendes volt, sokáig nézegette a kicsi szivét, dokim azt mondta róla ő addig nézi a szívet míg más doki összességében vizsgál! :)
Most nekem csak az miatt kellett kb 10 percet várnom pluszba, mert egy másik orvos bevitte a betegét potya uh-ra. Gondolom vmi problémás eset volt.

Kinél voltál végül? Tapasztalat?

Dormira

Lilypie Third Birthday tickers

Kép
dormira
 
 


Szia Dormina!

Még nem késett el a válaszod, nagyon hálás vagyok érte!
Pénteken megyek, majd beszámolok milyen tapasztalataim voltak.

Köszönöm,
Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Megjöttem az UH-ról.
Nagyon hamar sorra kerültem, szinte várni sem kellett. A vizgálatot Dr. Horváth végezte.
Először hasi UH-val próbálkozott, nagyon fájt, mert eléggé rányomta a hasamra a vizsgálófejet, de így sem látott nagyon semmit.
Ezért sajna hüvelyi UH volt. Kellemetlen volt, de a baba miatt megérte. Minden rendben vele!
És ez volt az utolsó hüvelyi UH!!! Juhéjjjjjjj :)

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Savariaa!
Ki lesz az orvosod?

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok,

jönnek a friss infok. :)

December 28-ra voltunk kiírva Vendellel. 25-én a családi ebéden fura érzésem támadt, hőhullám és egészen sűrűn érkező fájások. Nem szóltam senkinek, csak annyit mondtam, hogy nagyon melegem van, levegőznöm kell, ezért ne haragudjanak, de hazajövünk. Amikor elindultunk, akkor mondtam a páromnak, hogy fájásaim vannak. Szépen nyugisan hazajöttünk, itthon gyertyát gyújottunk, zenét hallgattunk, és vártunk. Sajnos azonban a zuhanyzás és a nyugodt hangulat "segített", azaz, kiderült, hogy ezek még mindig csak jóslófájások voltak. Annyi történt, hogy elkezdett távozni a nyákdugó. Ami innentől minden nap ürült kifelé, de amikor bementünk a szülésznőmhöz a kórházba, közölte, hogy még teljesen zárva van a méhszáj. :(

Aztán eltelt a két ünnep közti időszak, egyre nyűgösebbek és türelmetlenebbek voltunk.

31-én aztán megint csak vendégsében voltunk (gondoltam, hogy nem ülünk otthon, ha már szilveszter van, ezért átmentünk kicsit beszélgetni a barátainkhoz) amikor elindultak a fájások. Ismét haza: nyugi, de most már nem segített semmi: se zuhany, se pihenés. :D

Kb. éjféltől voltak 5 perces fájásaim, de még mindig vártunk, hogy tényleg biztos-e. :)
2 körülre mentünk be a kórházba, hívtam a szülésznőt (Pruha Krisztina). 2 ujjnyira nyílt ki a méhszáj, viszont az ügyeletben lévő személyzet mogorvasága és unott arca meg az adminisztráció teljesen kizökkentett a dolgok menetéből. :(
CTG: de látszódott, hogy nem erősödnek a fájások, ezért telefonon megbeszélték a Krisztivel, hogy míg ő beér megrepesztik a burkot. Tudni kell, hogy minden beavatkozát szerettem volna elkerülni, ezért választottam az István kórházat. Úgyhogy a burkorepesztés már csalódás volt számomra. Így meginkább kizökkentem és szinte gyengültek a fájások.
Főleg, hogy közölték, hogy belekakilt a vízbe.

Aztán jött Kriszti, megvizsgált, mondta, hogy semmit sem tágult a méhszáj. Ettől is csak egyre csalódottabb lettem. Vittünk szőlőcukrot, csokit, hogy pótoljam az energiaveszteséget, de mindentől hányingerem volt.

Szal jött a folyadék infúzión, aztán meg oxitocin. Közben folyamatos CTG a meconium miatt, ami kicsi mozgásteret engedett nekem. Teltház volt, úgyhogy magnót is csak sokára kaptam, labda sem jutott nekem. :(

Volt kézzel tágítás is, ami tényleg nem kellemes, viszont megéreztem, hogy mit is kell érezni ahhoz, hogy táguljon a méhszáj, úgyhogy ilyen szempontból segített.

Szerencsére az oxitocin is segített, pedig attól is nagyon féltem, és szépen 7 órára kitágult minden, akkor mondta Kriszti, hogy már csak kicsit kell kitartani, és mindjárt meglesz a baba.
De csak nem akart kibújni, pedig még a bordámat is rúgdosta közben, úgy küzdött szegény. :) Úgyhogy jött a doki (ügyeletes, fiatal, magas, nem tudom a nevét sajnos), és segített a hasamat megtámasztva nyomni. Erről sok rémtörténet kering a neten: hasbakönyöklés stb. de lehet ezt normálisan, az anyukát tájékoztatva és finoman csinálni. Tényleg csak megtámasztotta felülről a hasamat: hogy irányt mutasson neki.

De sajnos ez sem segített: én is és a baba is elfáradtunk.
Úgyhogy 8:45-kor közölték, hogy nincs más hátra: vákummal kell kiszedni, mert gyengült a szívhang. Úgyhogy így sem a háborítatlanság, sem a gátvédelem (enyhén szólva) nem sikerült. De összességében véve mégiscsak pozitívan emlékszem vissza az egészre: mert szeptember óta 7 ismerősöm szült különböző kórházakban, és 7ből 7en végezték műtőasztalon, én legalább nem jártam így, pedig ezek az események sok más kórházban valószínűleg mind császárhoz vezettek volna. Örülök, hogy nem így lett: mert ez még mindig inkább születésélmény a babának, mint ha a másik irányból kiszedték volna. És 12-kor így is egyedül álltam már fel és mentem ki pisilni. :) (Igaz a vágás és repedés miatt mostanra kezdek normálisan ülni és mozogni)

A kórterem 3 ágyas, elég szűk, de legalább saját fürdőszobás. A koszt ehető, de nem jó. De úgyis ellátnak a családtagok kajával. Látogatás 8-12 és 15-20 között. Ez fárasztó, de tudtuk előre, hogy itt ez van... A szobatársak kemények voltak: két "területileg odatartozó" lány (mindkettő dohányzott, az egyik kiskorú). De túlélhető volt a 3 nap. A csecsemős nővérek normálisak, de leterheltek, én boldogultam mindennel egyedül, úgyhogy csak füröszteni vittem oda a babát, meg egyszer megmutatni, hogy jól szopizik-e, de szerencsére tudta az első perctől, hogy hogyan kell. :)
Pelust nem adtak napi hármat, csak az első nap, utána már csak fürdetéskor egyet.

Azt hiszem ennyi.

Pruha Kriszta mondta, hogy sajnálja, hogy így alakult a szülés: nekik sem az álom-szülésük volt, de mondtam neki, hogy majd a következőnél már ügyesebbek leszünk. :)

Ami tetszett: hogy bármit csináltak, mindent szépen elmagyaráztak, hogy mi miért kell, miért fontos, így legalább tudtam, hogy mi történik körülöttem. (Én meg persze alkudoztam mindennel, hogy muszáj-e... :D)
Azt mondták, hogy nagy hozzám ez a baba: 3740 gramm, 55 cm, 35 cm fejkörtérfogat. (én pedig alapjáraton 53 kiló és 160 centi vagyok) Látszódott rajta, hogy túl sokáig volt bent: szinte alig volt már rajta magzatmáz, ki is repdezett a bőre a második napon.

Bocs a kisregényért, de minél többször írom le, annál könnyebb az eseményeket feldolgozni.

Mindenkinek szép és gyors szülést kívánok!

Rita
jritus
Budapest XIV. kerület
 
 


Rita Gratulálok Vendelhez! Átérzem a történetedet, én is mindkettőt túlhordtam, napokig folyt belőlem a nyákdugó, mindkettő makóniumos magzatvízzel volt. Sajnos túlhordásnál tényleg burkot repesztenek, ha már megindul valami :(. Az oxitocin meg valóban vacak dolog :(. Viszont hatásos :roll:.
Szerintem is nagyon jó, hogy törekszenek a császár elkerülésére még komplikáltabb eseteknél is!!!

Érdekes, amit a szülésznőkről mondasz, nekem nem volt fogadott egyszer sem, ráadásul most októberben 3x voltam a szülőszobán, mire végre kijött a lány (epés görcsöken néztem szülésnek :oops: oké, 9 hónapos terhesen erős hasi fájdalomnál az ember nem epebajra gondol először :roll:). Nagyon pozitív tapasztalatom volt mindenkivel, kivéve Pruha Krisztinát :roll:. Amikor megvizsgált, hogy zárt a méhszáj attól kezdve baromi lekezelő volt, hogy hagyjam már abba a hisztit, ez nem szülés, nem kell itt szenvedni a fájdalomtól (volt már valakinek epegörcse? Szerintem a szülés elviselhetőbb speciel :roll:). Mikor meg elájultam (sokszor tettem) elém tolt egy csomó papírt, hogy azonnal írjam alá :shock:. A férjem tartotta a kezem, hogy ne essen ki belőle a toll. Hál Isten ügyeletes volt egy olyan szülésznő, akit már az előző epegörcsös bent töltött napról ismertem, és rögtön jött, hogy majd ő foglalkozik velem, és azonnal leirányított osztályra (gondolom a tapasztalat, hogy 38 hetesen szülési görcsökkel én még tuti nem szülök :) majd 40 hét után!). Szerencsém volt, mikor már tényleg szültem, az a szülésznő volt ügyeletes, akinél a nagylányom is született (Böszörményi Beáta).

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Jritus!!

HATALMAS GRATULA AZ ÚJ JÖVEVÉNYHEZ!!!

Isten éltesse Őt sokáig!
Neked sok tejcsit, sok pihenést és alvást kívánok!

Köszönöm a beszámolódat!

Lányok, nem emlékszem az első kettőnél, hogy mikor kezdtem el érezni a baba mozgását.
Valaki esetleg emlékszik?
Volt valaki az Istenhegyi magánklinikán a 18 hetes UH-n?

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Rita Gratulálok! Jó egészséget, sok-sok tejcsit és Sok Boldogságot kívánok Nektek! Meg persze mielőbbi teljes felépülést!!! :)

indigó, én a lányommal 15 hetesen kezdtem érezni a csikizést, most 12 hetesen már éreztem, de csak 15-18 hetesen voltam benne teljesen biztos. :)

Dormira

Lilypie Third Birthday tickers

Kép
dormira
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: