Új privát üzeneted érkezett!

fruzsa7 írta:Ildikó!

:D Bajcsy honlapján sok minden fent van!

"Ultrahang


2009.07.01. óta szakképzett és nagy gyakorlattal rendelkező
szonográfus ( Varga Beáta Anett ) végzi a mindennapi rutin UH szűréseket minden munkanap 08h - 14h-ig az Osztályon. ( A épület IV. emelet )
Bejelentkezés és idopont kérése: hétköznap 09h-12h : 432-7722

Lehetséges az ultrahang vizsgálatok felvétele DVD lemezre.

Fontos, hogy a DVD lemez megfelelő legyen, ezért javasoljuk, hogy a felvételhez ÚJRAÍRHATÓ "+"-os LEMEZT = (+RW) hozzanak.
Azért javasolt ez a lemez, mert erre több felvétel készíthető lezárás nélkül, és minden felvétel után megnézhető másik lejátszón is.

A felvétel előtt az UH ambulancián beszerezhető csekken a kórház számlájára 2000 Ft-ot kell befizetni."




4 D-t magánba csináltass. Elvileg lehet Kórházban is időpontot kell külön kérni, de nem biztos hogy ott megéri. De szerintem felesleges még, sokan inkább a 30-as hetekben szoktak, akkor látszik is valami a gyerekből. Akkor már elég nagy hozzá.



Kép


Bajcsyban nincs 4D! Legalábbis nekem ezt mondták!!
Nem csak a szonográfus ( Varga Beáta Anett ) végzi a mindennapi rutin UH sőt én csak 1* találkoztam vele pedig már 5* voltam.
Ebből 3* volt a Dr. Polgár 1* Dr.Sulyok és 1* ő és egyszer a dokinőm:).
Képet ha kértem akkor is csak 2* adtak a 7hetesen és a 12hetesen:(. Azt mondták ugyse látszik semmi. 4D UH meg kb a 24-től érdemes...
Időpontot meg már a rendes 2D-re is legalább 2hónappal hamarabb kell kérni. És akkor is kalkulálni kell kb 1-2órás várásra.. főleg ha 10elötti az időpont amit kapsz mert tapasztalat szerint akkor kezdenek kb. nem is értem minek adnak 1/2 8ra időpontot..

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!!

Hát, jó régen nem voltam. Köszönöm a szurkolást, de sajnos nem jött be. A babánknak nyitott gerince volt (a legsúlyosabb), így meg kellett szakítani a terhességet.. :( és így a 17. héten, meg kellett szülni.. életem legrosszabb pár napja volt.. múlt hét szerda este kellett befeküdnöm, és csak szombat reggelre sikerült megszülnöm.. senkinek nem kívánom azt, amit át kellett élnünk.
Sajnos így több orvosról tudok véleményt mondani, mindenki tudta már, hogy ki vagyok.. mivel az ilyen súlyos rendellenesség nagyon ritka, volt amikor 3 orvos is volt velem egyszerre.
Varga drnő tényleg nagyon kedves, még a jelenléte is megnyugtató.. semmi rosszat nem tudok mondani Polgár dr-ról, Mosonyi dr-ról, Palczert dr-ról (ő műtött, régebben ő nem volt nekem szimpatikus.. de most velünk nagyon-nagyon rendes, segítőkész és együttérző volt).. a szülésznők is nagyon kedvesek, igazából szerintem egyikükkel sincs gond.. nem lehet mindegyikükkel beszélgetni, de egyikük sem morcos alaptermészetű.. Magdika és Ildikó a legszimpatikusabbak.. bennük "van valami plusz", ők valamivel elhivatottabbak mint a többiek! de még egyszer hangsúlyozom, hogy a jelenlegi szülésznők közül, egyikkel sem lehet rosszul járni.
csanita17
Üllő
 
 


4 d szerintem sincs a bajcsyban.. vagy csak "papíron létezik"..
Sima uh-nál is szinte könyörögni kell a képért.. vagy a gép rossz, vagy nincs benne papír..
csanita17
Üllő
 
 

 
 

Titta

Senki nem tagadta hogy dokik is végeznek Uh-t sőt sokszor ők vannak ott. De a szonográfus ettől függetlenül sokszor ott van. (Vagy nem, van iylen is).

Az Uh meg valóban így működik, előtte 2 hóval kell időpontot kérni, és sokat kell várni. Főleg mióta állítólag valamifajta "genetikai központféle" lett a Bajcsy. Össze lett mostanság vonva ugye sok minden.("2008.08.01.-én végleg bezárt Schopf Merei Kh-ból a
GENETIKAI TANÁCSADÁS és KIVIZSGÁLÁS
a kórházunkba költözött.) Rengeteg munkája van a dokiknak, és sok embert kell ellátni. Akinek ez nem tetszik ,az elmegy Magánba. Mást nem tud csinálni. :-(



Ettől függetlenül sok minden fent van a Bajcsy honlapján, és ha az ember bent jár a Kórházban is sok mindent meg tud érdeklődni, olyan dolgokat is ami azóta hogy mi szültünk (nekem speciel nyáron lesz 2 éve) változott. Evvel csak azt akartam írni, hogy több irányból próbáljatok tájékozódni, mert nem biztos hogy itt mindenre tudunk válaszolni, plusz nincs is időnk mindig írni.:-( Főleg ha ugyanazok a kérdések ismétlődnek 3 naponta. És választ meg nem mindig tudunk írni, időhiány miatt is. Így jó ha vissza is olvastok.

F.


Kép
fruzsa7
 
 


Sziasztok!

Csanita!: Mivel jó ideje nem jelentkeztél,ezért gondoltam,hogy valaminagy baj lehet veletek! Erre nem is nagyon lehet mit írni,az ember ilyenkor ismeretlenül is részvétet érez a másik iránt,hiába minden biztató szó. A vetélésem után egyik kedves barátom küldte nekem ezt az üzenetet:
Mindenki másban hisz... én abban hiszek, hogy ha gyermekünk egyszer már
minket választott, akkor Ő fog újra visszatérni hozzánk, csak idő kell még
neki. Abban hiszek, hogy ő ugyanaz a kis lélek lesz, de másik testben, más
természettel, más tulajdonságokkal. Abban hiszek, hogy elhunyt szeretteik
vigyáznak rá, amíg visszatér hozzánk. Ha erre gondolok zokogni tudnék,de
hidd el mindennek meg van az oka lehet csak köszönni jött és elkészítette
magának a terepet.
Még ha nem is értettem vele akkor egyet mégis jólestek a vigasztaló szavak.

Kösz szépen,hogy mindezek után még volt kedved megosztani velünk a tapasztalataidat a dokikkal kaocsolatban.
Úgy emlékeztem neked a Toldi volt a dokid?vagy rosszul?

Fruzsa: Már nagyon sokat segítettél nekem a válaszaiddal,tapasztalataiddal,persze érthető,más dolga is van a kismamáknak,anyukáknak,mint ismétlődő kérdéseket megválaszolgatni.Én van,hogy visszaolvasom a régebbi bejegyzéseket is,de azért biztos előfordul,hogy kérdést ismétlek :oops:
Hiába megyek úgy a dokihoz,hogy előtte összerendezem magamban a kérdéseket,vagy elfelejtek valamit,vagy csak utána fogalmazódik meg bennem egy újabb kétely.
De azért természetesen a leglényegesebb dolgokat úgyis megbeszélem veleés gondolom ezzel mindenki így van.

Nekem szerencsém van az ultrahanggal,mert a dokim intézi az időpontokat,persze azért várnom nekem is kellett bőven a 12hetesnél,de megértem az ott dolgozókat is,sok a kismama a kapacitásukhoz képest,meg ugye vannak váratlan páciensek is
Eddig nekem mindig nyomtattak ki képet,még amikor ügyeletre mentem be a vérzések miatt is.De gondolom ez is több mindnetől függ,ki az orvos vagy éppen mennyire vannak leterhelve.
Nekem az Urbancsek csinálta a 12 hetest,azt hittem,hogy majd olyan gépies,szótlan lesz a vizsgálat,de kellemesen csalódtam,mert nagyon kedvesen és emberien beszélt velem és a babáról is.

herkeildiko
Pécel
 
 


Egyébként 2009-ben még biztos hogy volt 4D. Hogy most mi a helyzet, azt meg kell érdeklődni. Az is lehet hogy csak átmenetileg szünetel nem tudom. De még 2009 júniusában is a főorvos úr ezt nyilatkozta a Kismama Magazinba:


"Ultrahangvizsgálatokra a helyszínek közül ide érdemes jönni, itt található ugyanis a legjobb felbontású 4D készülék. A szülészetnek szerződése van a Sejtbank Kft.-vel, így a tizenkettedik héten a tarkóredőszűrésen kívül az úgynevezett kombinált tesztet is ingyenesen biztosítják az ide járó kismamáknak. Az I. Női Klinikán és az ÁEK-en kívül ide is fordulhatnak azok, akiknél genetikai vizsgálatra van szükség."'

Az aktuális dolgokról mindig érdeklődni kell. Ettől még nem "hülyeség" amit mi írunk, csak lehet épp "elavult". :D Szóval nem bunkóságból írtam ezt, nehogy valaki azt higgye, a saját érdeketekben írtam. Úgy a biztos, ha sok helyről kaptok infót.


Az meg valószínűleg örök jellemző lesz, hogy mindenkinek más a tapasztalata egy adott trémában, adott esetben az Uh-val,hisz mindenki máskor megy, akár más évben, más dokihoz, más napon. Más időszakban, és a dokik, ott dolgozok is csak emberek.




Kép
fruzsa7
 
 


Sziasztok,

Hát meg kell erősítsem, hogy 2009-ben volt 4D akkor még külön be lehetett jelentkezni rá. Amúgy most is van ugye hozzá gép, csak külön már nem csinálnak ezek szerint.
És hát igen, sajnos vagy nem sajnos, mi a 2009es álláspontokat tudjuk veletek megosztani (és hát azóta sokminden változott, kezdve a vérvétel káoszától az uh-ig minden...) , szóval nem reklamálni!! :D

Szerdán nekem is levették az afp-t. Már nagyon várom az Uh-ot, ápr. 9-én megyek, igaz én magánba járok most, mert nagyon túl van terhelve a bajcsy... Praxisba járok Hajdú Kriszta genetikushoz.
Sajnos csütörtök éjjel begörcsöltem eléggé :( szóval most a dokim fekvésre ítélt, maximális magneb6-al. :( Hát ez van, szerencsére jött a hétvége így most apa van egész nap Bulcsúval, és remélem azért már hétfőre olyan állapotba leszek hogy tudok vele megint rendesen foglalkozni.

Behalt a billentyuzetem, kesobb folytatom.... :)

tücsi85
 
 
 


Sziasztok,

Csanita, nagyon-nagyon sajnálom. Nem is tudom, mit mondjak, ilyenkor megszólalni is nehéz. Remélem túljuttok rajta mielőbb (már ha ez lehetséges), és nagyon szurkolok, hogy mielőbb összejöjjön egy szép egészséges Baba!!! Kitartást kívánok!
tundi81
Hort
 
 


Na visszatértem! (Átállítottam a bevitelt angolra :D )

Ildikó,
Képzeld ma hivatalosan felírhatom az első magzatmozgást!! :) már napok óta néha-néha éreztem, de nem voltam 100%ig biztos, de ma már tuti, hogy ő rugdos, szerintem a front miatt is aktívabb talán. És még apa is érezte! De furi így másodszorra is... :D



Anita, nagyon sajnálom :( Kívánom hogy minél előbb fel tudjátok dolgozni! Sok-sok erőt!!

tücsi85
 
 
 


csanita
Nagyon nagyon sajnálom a piciteket,és én is úgy gondolom hogy ugyan az a lélek ,csak más testben látogat el legközelebb hozzátok,és ő már marad is,sok örömet okozva.Tisztelem az erődet,hogy képes vagy tanácsokat osztogatni,és egyáltalán más örömét olvasni.Na én elég puhány vagyok,meg negatív,és sírós.szóval nem egy főnyeremény.
Ismeretlenül is sok puszi és bíztatás ,hidd el legközelebb sikerül.
bibi15
 
 


Csanita!


Közben visszaolvastam, én is sajnálom a babádat! :-( Mielőbbi gyógyulást lelkileg!


Kép
fruzsa7
 
 


fruzsa7 írta:Egyébként 2009-ben még biztos hogy volt 4D. Hogy most mi a helyzet, azt meg kell érdeklődni. Az is lehet hogy csak átmenetileg szünetel nem tudom. De még 2009 júniusában is a főorvos úr ezt nyilatkozta a Kismama Magazinba:


"Ultrahangvizsgálatokra a helyszínek közül ide érdemes jönni, itt található ugyanis a legjobb felbontású 4D készülék. A szülészetnek szerződése van a Sejtbank Kft.-vel, így a tizenkettedik héten a tarkóredőszűrésen kívül az úgynevezett kombinált tesztet is ingyenesen biztosítják az ide járó kismamáknak. Az I. Női Klinikán és az ÁEK-en kívül ide is fordulhatnak azok, akiknél genetikai vizsgálatra van szükség."'

Az aktuális dolgokról mindig érdeklődni kell. Ettől még nem "hülyeség" amit mi írunk, csak lehet épp "elavult". :D Szóval nem bunkóságból írtam ezt, nehogy valaki azt higgye, a saját érdeketekben írtam. Úgy a biztos, ha sok helyről kaptok infót.


Az meg valószínűleg örök jellemző lesz, hogy mindenkinek más a tapasztalata egy adott trémában, adott esetben az Uh-val,hisz mindenki máskor megy, akár más évben, más dokihoz, más napon. Más időszakban, és a dokik, ott dolgozok is csak emberek.




Kép


Nem megbántásból írtam bocsi ha így jött le. Ez az én tapasztalatom:(.
A Sulyok dokit kérdeztem legutobb, hogy van e 4D a Bajcsyba azt mondta elméletileg van ez a gép tudja de nem működik....
A Uh képre meg mindig azt mondta a Sulyok és a Polgár mert nekem hozzájuk volt csak szerencsém hogy úgy se lehet semmit se kivenni így hát nem ad fotot nincs értelme hiába kértem...
Csak ez az én tapasztalatom...
Üdv
Titta34

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


Tücsi : De jó neked!Kicsit irigyellek is :oops: mármint a mocorgás miatt,nem a begörcsölés.Nehéz lehet pihenni ilyenkor,mikor ilyen kicsi még a másik gyerkőc is!Remélem gyorsan jobban leszel.
Én majd csak holnap megyek afp-re és 20-án ultrahangra.
A pocakom viszont nagy gyorsasággal kerekedik a napokban.Eddig is látszott rajtam a terhesség,de most egyre jobban és már kezd zavarni is a mozgásomban picit,meg hason alvást úgy érzem elfelejthetem egy időre.De mindezek a tünetek,nagyon boldoggá tesznek engem,furcsa érzés átélni.
Tegnap kaptunk egy babakocsit,egyik ismerősünktől,nagyon örülök neki,mert minden olyan funkciót tud,amilyet szerettem volna és ráadásul nagyon jó állapotban van.Azt nézegetem egész délelőtt és próbálom elképzelni,milyen lesz majd benne a kisbabánk....egyelőre még nagyon távolinak tűnik.

herkeildiko
Pécel
 
 


Sziasztok!!

Én sem cseszegetésből írtam, hogy nincs 4d.. nem kételkedtem abban írtok, valóban változnak a dolgok.. 2009ben máshová mentem 4dre, azóta meg negatív válaszokat és visszajelzéseket kaptam az erre vonatkozó kérdésekre. Szóval ezer bocsánat, eszembe sem jutott, hogy kétségbe vonjam bárkinek a szavát.
Ildikó, köszönöm, hogy leírtad ezt nekem.. nekem ilyen eszembe sem jutott.. mármint az, hogy ugyanez a kisember fog hozzánk visszatérni lélekben.. abban eddig is hittem, hogy azok, akiket már elveszítettem, és nagyon fontosak voltak nekem, azok vigyáznak Rá!
Természetes, hogy a tapasztalataimat megosztom.. attól, hogy nekem rossz, nem kell, hogy másnak is rossz legyen! ha tudok, segítek.. egyébként is úgy van, hogy vannak jobb napjaim meg rosszabbak. A jobb napokon elvagyok, nem vagyok felhőtlenül vidám, de nem sírok annyit, és tudok más örömének örülni.. amikor rosszabb napom van, akkor meg csak az jár a fejemben, hogy miért történhetett ez, és akkor egyből elsírom magam, ha olyat olvasok/hallok, hogy pl. másnak a babája rugdos... akkor sem irigylem másnak az örömét, csak a veszteségem iszonyatosan tud fájni!
Ildikó, igen Toldi dr az orvosom.. ő most is nagyon kedves volt, most sem csalódtam benne. Megkérdezte, hogy hogy viselem lelkileg.. és nagyon sajnált, hogy ennyire elhúzódott a "szülés".. Biztatott, hogy következőre szinte biztos, hogy egészséges babánk lesz.. és mondta,hogy ezzel e betegséggel ilyen súlyos formában még ő is csak könyvben találkozott.. mondjuk ez engem abszolut nem vigasztal.. de tényleg nagyon rendes volt, és újra meg újra megbizonyosodtam, hogy milyen jól jártam azzal, hogy anno őt választottam orvosomnak!!
De mint ahogyan azt az előző hozzászólásomban is írtam, a többi orvos - aki foglalkozott velem -, mind nagyon rendesek. Ezek után én még elégedettebb vagyok a Bajcsyval. Azon túl, hogy én életem legrosszabb pár napját éltem ott meg, az orvosok meg a szülésznők próbáltak segíteni, hogy valamivel könnyebb legyen ez az egész..
Fruzsa nekem pont az jutott tegnap eszembe, hogy milyen nagyon sokat segítesz másoknak.. minden kérdésre válaszolsz, még a régi hozzászólásokat is bemásolod. Ez nagyon kedves Tőled!! Ennél többet szerintem senki nem kívánhat, ez nagyon nagy segítség!! Ezért csak hálás lehet mindenki!!
Tücsi, nagyon sajnálom a görcsöt, remélem azóta már jobban vagy!! és gratulálok az első magzatmozgáshoz!! nem sok ennél csodásabb érzés van a világon, az biztos!!
Bibi, Tücsi, Tündi, Fruzsa nagyon köszönöm az együttérzést és biztatást!! Jól esik, hogy így ismeretlenül is együtt éreztek!!
Bibi egyébként én is elég sírós vagyok!! De, egyrészt ma nincs olyan sírós napom, másrészt meg nagyon szimpatikusak vagytok, ezért szeretnék köztetek maradni, ha nincs ellenetekre!!
csanita17
Üllő
 
 


Ezer bocsánat, hogy ilyen sokat írtam.. néha túlságosan belejövök..
Ildikó, anno én is így voltam a babakocsival.. :)) tökjó, hogy kaptatok ismerőstől, és nem kellett venni! elég drága mulatság..
Töltök fel képet az én kis drágámról, Mesiről, úgysem láttátok még!
Most főként Belőle, meg persze a férjemből próbálok meg erőt meríteni a mindennapokhoz! Kép
csanita17
Üllő
 
 


Csanita!


Nagyon édes kislányod van. Ő augusztusi ugye? Végül is egy idős a fiammal (júl 21. 2009). Nem baj, ha sokat írsz.. :D Néha kell, hogy kiírd magadból a dolgokat. Anno én is megírtam hosszú A4-es oldalakon az én történetem, muszáj volt leírnom. Mert érzelmileg az embert meg tudják viselni ezek a dolgok, ráadásul én végül nem vesztettem el a babát, de mégis néha nyomasztó érzések törnek rám még most is, ha visszagondolok. Aki ráadásul még el is veszti..annak ennél ezerszer rosszabb....természetes hogy néha sírsz. Idővel talán sikerül "feldolgozni", és amikor legközelebb gyereket szülsz, vigasztalást fogsz venni.


Mi is kaptunk ismerőstől babakocsit az elején, most a sportkocsink saját, újonnan vett. És nagyon szeretjük. De a nagy dömper :-) első évben használt az kapott kocsi volt. Simán jó. Nem mindenki tud újat venni. És nem is biztos hogy kell. Attól is függ hol lakik az ember, kertesben, lakásban stb. A mélykocsi úgy is csak addig kell míg majd nem ül. Utána jön a sportkocsi. És mondjuk itt Budapesten előny ha minél könnyebb, kisebb. Akár csak Bkv-ra gondolok. z is számít van-e lift, ha valaki mondjuk lakásban él. Vagy cipekedni kell..sok szempont van. Mi sok dolgot kaptunk az elején. Pl. rengeteg ruhát. Nagyon sok családos ismerősünk van. És a ruhák is újak voltak szinte. Hordták kb. 3 hónapot. Arról nem is beszélve hogy mi kb. annyit hordtuk.:-) Most már tovább kitart egy méret..de az elején.


Na megyek, mert nagy pakolásban vagyok, és ebédelnem is kéne. Gyerek nem alszik...:-( Időeltolódás..


F.

Kép
fruzsa7
 
 


Anita,

Remélem nem szomorítalak el, de hát jól elsírtam magam az írásodon... (Amúgy is elég érzékeny típus vagyok, na most meg mindenen sírok... ) és tiszta szívből mondom, hogy azt kívánom minél előbb jöjjön el hozzád a második gyermek várandóságának boldogsága!!!!!!
Mesi meg egy gyönyörű kislány, biztos segíteni fog neked a újrakezdésben!!!
Nyugodtan írj, szívesen olvasom írásod!
Az én fiam is 2009. júliusban született a bajcsyban... Bulcsú.
Én is rakok egy képet róla...

Ildikó,
Na aggódj hamarosan téged is elér a rugdosások öröme, igazán most tudok vele ténylegesen azonosulni hogy terhes is vagyok, és van bent valaki, Bulcsú mellett ugye nem tudok úgy odafigyelni már a terhességre mint amikor vele voltam terhes:) És ne aggódj én is tologattam még Bulcsúval a pocakomban az új babakocsit :D Jah és a növekedés dettó, tegnap éppen feszült a bőröm ezerrel éreztem feszülők, tágul a bőröm és már most akkora hasam van mint Bulcsúval 24 hetesen, bár hozzá kell tennem Bulcsúval nem volt giga hasam az elején, magas vagyok 175cm/58kg, és széles csípőm van, így eléggé el tud úgy helyezkedni, hogy ne legyen észre vehető a hasam... a munkahelyemen Bulcsúval 6 hónaposan jöttem el, de alig akarták elhinni hogy terhes voltam, mert szinte nem volt hasam, na most már most akkora van, majdnemhogy két hónappal előrébb...

Na és akkor jön egy kép...

Kép [/img]

tücsi85
 
 
 



Sziasztok!

Nagyon jó látni a képeket amiket felraktok,Csanita,valami gyönyörű szeme van a kislányodnak,nagyon édes,és hát Tücsi: a te kisfiad is nagyon bűbájos,nagyon kiegyensúlyozottnak látszik:-))).
Végül nem mentem el ma afp-re,mert 28-30. között mondta a doki és hát reggel olyan idő volt,hogy nem volt erőm felkelni :oops:
De reggel mindenképp elmegyek,urrá kell lennem a lustaságomon.

Én is érzékeny típus vagyok,és amióta terhes lettem,naponta többször öntenek el a könnyek,a párom már csak kuncog egyet rajtam és átölel olyankor,már ha épp itthon van.Eleinte próbálta megérteni,megvigasztalni,mostmár inkább hozzászokott és elfogadja.
Holnap hazautazom a szüleimhez meg nővéremhez.kíváncsi vagyok mit szólnakmennyit"nőttem",mert mostmár több mint 1 hónapja nem találkoztunk,ők jobban észreveszik a változásokat,mint környezetem.

herkeildiko
Pécel
 
 


sziasztok
szerintetek óriásbébim lesz,vagy az uh téved?
Bpd 80 mellkörfogat is 80 a súly 2100gr!!!!32 hetesnek felel meg uh szerint pedig csak 28vagyok.Tud ekkorát tévedni az ultrahang vagy a doki béna?Most már abszolut fogalmam nincs mikor szülök.Volt már valakinek ilyen extrém eltérése?
bibi15
 
 


Bibi!

Kíváncsi lettem, megnéztem az Uh-papírjaim. Nekem a 30. hét 6 napja szerint volt BPD :83mm, FL:56mm. Becsült súly:1586 g.

36 hét 4. nap szerint: BPD:92mm, AC 326 mm, FL:68mm, becsült súly:2960 g.


Kiírás napja után egy nappal szültem: 50 cm, és 3020 g. A "mai méretekhez" képest nem volt túl nagy baba ez tény. Szerintem a BPD 80 32 héthez nem sok, még lehet 28 hoz sem, nekem 30-nál volt ennyi (83).

A súly lehet egy nagyon kicsit több, na de mihez? 28 egy kicsit igen, 32höz mert talán nem annyira, de azért nem kicsi baba. Viszont szerintem a 4 hét ide -oda sok, mármint az egy hónap. Nem irigyellek. :D Most akkor 32 hétnek megfelelően számolnak téged?


Kép
fruzsa7
 
 


Bibi,

Az én adataim voltak:

25 hetesen:
BPD: 65mm
FL: 47mm
Súly: 742gr

30 hetesen:
BPD: 80mm
FL: 58mm
Súly: 1562gr

37 hetesen:
BPD: 93mm
FL: 70mm
Súly: 3183g,

39 hétre szültem 3130 gr. 53 cm-el.

tücsi85
 
 
 


Sziasztok!

Megnéztem én is az adataimat:

29hét:
BDP: 75mm
FL:57 mm
1357g

31hét:
83mm
66mm
1843g

36hét:
91mm
74mm
3000g

Én 38hét 0napon szültem, 50cm és 3030g volt a kislányom.

Kép

Kép
esztke
 
 


Sziasztok

Bibi,sajnos én neked nem tudok ebben okosat mondani,de nekem például a 12hetes u.h-on pénteken a doki 52mm ülőmagasságot mért,vasárnap pedig az én dokim 75mm-t.Szóval szerintem ne ijedj meg,nem mindig pontos szerintem a gép sem meg lehet,hogy a doki sem.

Voltam ma végre vérvételen,nagyon kellemeset csalódtam,mert hét körül értem oda és csak ketten voltak előttem,gyorsan letudtam:-)Még eddig ez volt a leggyorsabb "ügyintézésem".

herkeildiko
Pécel
 
 


Szia Bibi!
Nekem azt mondta a védőnő, hogy a legelső Uh-on írt hét az igaz mert utána nagyon ingadozó a növekedése a babáknak és nem lehet összehasonlítani és mi van akkor ha a te babád mondjuk 4kg feletti és közel 60cm lesz akkor az átlagos 3-3,5kg babák az 50-53cm-rel nem nérvadó. Legalábbis szerintem..
Az 1.Uh szerint hány hetes voltál és akkor most mennyinek kéne lenne ez a nérvadó elvileg.
üdv
Titta34

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


sziasztok
Köszönöm a hozzászólásokat,és a nyugtatást,elmentem egy normális gyakorlott szonográfushoz,aki az első gyerekemre azt mondta,hogy 3200 körül lesz,éa 3350 lett,úgyhogy eléggé bízom a szemében.
bpd 75.2
hc 274
ac256
fl 57,6
becs.súly 1485 g
Becs kor 30 hét
szóval mégsem lesz óriás.Megnyugodtam és többet nem adok semmiféle doki uh-ra mert sztem nem elég rutinosak,nem látnak elég uh-hogy legalább közelítőleg ne mondjanak hülyeséget.
Így lett a lányom 600 grammal karcsúbb és 2 héttel fiatalabb .Tisztára mint egy fiatalító fogyikezelés :lol:
bibi15
 
 


Jól tetted Bibi, hogy elmentél, márcsak azért is, mert így megnyugodtál! :)
Kicsit mások az adatok! Szerintem azért kicsit durva, hogy ennyivel elnézze egy doki.
Kinél voltál?

Kép

Kép
esztke
 
 


délpesti kórházban voltam ,oda tartozom és nagyon közel van.doki is oda való és a szuperszemű szonográfus is.Ja és ő vette észre,hogy a baba jobb veséjében 8,5 mm tágulat van,kérdezte is hogy ezt eddig nem mondta senki?Figyelni kell nem nő e tovább,illetve a születés után megvan -e még.
Valakinek esetleg volt hasonló esete?Mi ez valami feszívódó dolog?
bibi15
 
 


Egy kis infó, ha valakit érint. Ez az apasági dolog 2010. januárjától változott. Új jogszabály van rá.






KINEK A NEVÉRE KERÜLHET A BABA?
- Amit tudni érdemes – az apasági elismerő nyilatkozatot, s így az újszülöttek anyakönyvezését is érintő változásokról


A gyakorlati tudnivalók előtt néhány olyan alapinformáció, amiről kevesen tudnak!

¨Bővült az apasági vélelmek köre
Az 1952. évi IV. törvény, azaz Családjogi törvény (Csjt.) 35. paragrafusának új, (4) bekezdése szerint:
35.§ (4) Ha az anya a fogamzási idő kezdetétől a gyermek születéséig eltelt idő vagy annak egy része alatt nem állt házassági kötelékben, a gyermek apjának kell tekinteni azt a férfit, aki az anyával a fogamzási idő kezdetétől a gyermek születéséig eltelt idő vagy annak egy része alatt a közjegyző által vezetett Élettársi Nyilatkozatok Nyilvántartása által igazolt élettársi kapcsolatban élt.

/ A 35.§ (5) bekezdése értelmében viszont:
(5) A (4) bekezdésben foglaltakat nem lehet alkalmazni, ha az anya a fogamzási idő kezdetétől a gyermek születéséig eltelt idő alatt több férfival élt az Élettársi Nyilatkozatok Nyilvántartása által igazolt élettársi kapcsolatban./





¨Élettársi Nyilatkozatok Nyilvántartása

- megkönnyíti az élettársi kapcsolat fennállásának bizonyítását, mivel tartalmazza a két,
cselekvőképes, nagykorú közjegyző előtt tett azon nyilatkozatát, hogy
- egymással a Ptk. szerinti élettársi kapcsolatban élnek (l.®Jogszabályok)
- egyiküknek sem áll fenn mással házassági életközössége, bejegyzett élettársi életközössége
vagy élettársi kapcsolata
- valamint: nem állnak egymással egyenesági rokonságban vagy testvéri, féltestvéri
kapcsolatban

- a nyilatkozat felvételére irányuló eljárás az élettársak közös kérelmére indul, az élettársak
bármelyikének lakó- vagy tartózkodási helye szerint illetékes közjegyzőnél
- díja közjegyzőnként változik, átlagosan 20-25.000.- Ft
- ha megvan ez a nyilatkozat, akkor gyermek születésekor nincs szükség apasági elismerő
nyilatkozatra!

· A bejegyzett élettársi kapcsolat létesítésének lehetőségével ily’ módon bővült az anyakönyvbe bejegyezhető, családi állapotra vonatkozó megjelölések köre is. (Használható: a ’bejegyzett élettárs’, ’özvegy bejegyzett élettárs’, ’bejegyzett élettársi kapcsolata megszűnt’ családi állapot is.)

· Az újszülött anyakönyvezésénél tehát a bejegyzett élettársi kapcsolat egyenértékű a házassággal, ugyanúgy apaságot vélelmeztet: a babát a házastárs vagy a bejegyzett élettárs nevére anyakönyvezik „automatikusan”.

¨ Viszont abban az esetben, ha az anya sem házasságban, sem bejegyzett (a közjegyző által vezetett Élettársi Nyilatkozatok Nyilvántartása által igazolt) élettársi kapcsolatban nem él, akkor továbbra is lehetőség van teljes hatályú apasági nyilatkozat megtételére, s ez esetben ennek alapján történik a gyermek anyakönyvezése.




DE!!! A továbbiakban: az apai elismerő nyilatkozat hatályosságához már nem csak annak igazolása szükséges, hogy az anya nem él házasságban, hanem annak is, hogy nem áll fenn az Élettársi Nyilatkozatok Nyilvántartásán alapuló apasági vélelem, hiszen a gyermek anyja nem szerepel az előbb említett ÉNyNy-ben.

· Ennek igazolására több lehetőség is van:

- Bár az anya –büntetőjogi felelőssége tudatában - nyilatkozhat írásban, hogy az Élettársi
Nyilatkozatok Nyilvántartásában nem szerepel, ezt – a visszajelzések szerint – az
anyakönyvvezetők nem tartják elégségesnek

- Az anya személyes (vagy meghatalmazotton keresztüli) kérelmére az ország területén működő bármely közjegyző azonnal tanúsítványt állít ki – az Élettársi Nyilatkozatok Nyilvántartásában szereplő adatokról. A közjegyzői díj kb. 2200-2300.- Ft.



- Érdemes azonban tudni egy ingyenes - bár időben hosszabb átfutású - lehetőségről is:
az anyakönyvvezető jogosult megkeresni a MOKK-ot ( Magyar Országos Közjegyzői Kamara) az anya nyilvántartásban szereplő adatainak lekérdezése céljából – ennek teljesítése kb.1-2 hetet vesz igénybe. 2010. február 13-tól a MOKK által végzett adatszolgáltatás ingyenes az apaság vélelme fennállásának megállapítása érdekében eljáró anyakönyvvezető részére.

- Magánszemély részére a MOKK nem jogosult adatot szolgáltatni. Viszont ha valaki azonnali tanúsítványt szeretne, vagy helyzete erre kényszeríti, akkor a hozzá legközelebbi közjegyző elérhetőségét megtalálja a MOKK honlapján: www.mokk.hu

¨ Tehát az eddig leírtak a következőket jelentik – a baba anyakönyvezése szempontjából:

- ha házasságban él az anya, akkor a házastárs nevére anyakönyvezik az újszülöttet
(akkor is, ha a házasság „csak papíron” áll fenn már régen, mert az anya vagy mindketten
már új kapcsolatban élnek! Érdemes tehát már a baba tervezésekor erre is gondolni!)

- ha nem él házasságban az anya, viszont az Élettársi Nyilatkozatok Nyilvántartása által
igazoltan bejegyzett élettársi kapcsolata van, akkor az élettárs nevére kerül a baba

- és ha sem házasságban nem él az anya, sem nyilvántartott élettársi kapcsolata nincs, akkor az apa teljes hatályú elismerő nyilatkozattal magáénak ismerheti el a gyermeket, de ebben az esetben az apasági elismerő nyilatkozat MELLÉ szükséges egy-egy igazolás arról, hogy az anya nem él házasságban, és nem szerepel az Élettársi Nyilatkozatok Nyilvántartásában.






http://index.hu/belfold/2010/08/24/bizo ... elettarsa/



Csak a múltkor szóvolt róla..


F.



Kép
fruzsa7
 
 


Még annyi , nem tudom azóta történt-e más változás, 1 év eltelt, nem találtam rá eddig. Nem árt tájékozódni az biztos...
fruzsa7
 
 


Sziasztok!

Tücsi sajnálom, hogy elsírtad magad!! igazán nem akartam elrontani a kedvedet!! Egyébként meg nagyon aranyos vagy és köszönöm a jókívánságot és a "bókot" a kislányomra vonatkozóan!
Bulcsú is gyönyörű kisgyerek.. hát annál a virágos képnél olvadtam.. :)) Annyira édes!!!!!!!!!
Ildikó, Neked is köszönöm a dicséretet Mesivel kapcsolatban!!
Remélem jól érzed Magad a nővérednél!!
Bibi, nagyon durva, hogy ekkora eltérések vannak a két orvos észrevételeiben! Jó, hogy elmentél másik dokihoz.. ez van, ha valaki ért hozzá!! Én erről a vese-tágulatról annyit tudok, hogy folyamatosan figyelni kell a terhesség alatt és utána is.. de ha születés után is megmarad, akkor is kevés rá az esély, hogy komolyabb legyen.. a gyerkőcöt is figyelik 2-3 havonta, hogy nőtt-e tovább a tágulat.. de az esetek többségében ez teljesen ártalmatlan.. és a gyerekek 90 %-a 1 éves korára kinövi..
szerintem ne aggódj, biztos, hogy nem lesz belőle komoly baj!! bár tudom, hogy ilyenkor nem lehet nem aggódni..

csanita17
Üllő
 
 


köszi csanita
picit megnyugodtam,és utánanézegettem mit is jelent,és nem idegeskedem amíg nincs is miért.Azt is hallottam hogy még méhen belül eltűnhet,bár nem értem miért nem vették eddig észre,vagy ez csak úgy hirtelen 1-2 hét alatt kifejlődhet? :shock: És még egy körkérdés,bocs hogy mindig beszúrok egyet,de fontos a véleményetek.Én az Elevitet 4 hónapig szedtem csak,mert azt hallottam hogy nagy baba lesz tőle,a délpestiben szülőszoba látogatáskor egy kismama kibökte hogy 3 hét múlva szül és még mindig szedi.Hát a szülésznő jól lehordta,azzal hogy nagyon becsontosodik a koponya,és nehezebb lesz szülni.Ti mit tapasztaltatok?van valami összefüggés az elevit és a baba mérete között?
ja és még valami,hogyan tehetek fel Emmáról képet hogyha csak 600 x600 as kép tölthető fel?Nekem nincs is ilyen méretbeállítás a fényképezőgépemen.köszi
bibi15
 
 


Bibi!


Ha felrakod a gépre a képet. Mondjuk asztal vagy bárhová. Utána pl. a Microsoft Office Picture Manager-rel is tudsz szerkeszteni, átméretezés. Lekicsinyíted a képet. És azt rakod fel.

Az Elevit-dumát meg nem tudom ki találta ki (költői kérdés)amivel neked jönnek, de ha valakinek nagy lesz a gyerek, az amúgy is nagy lenne, anatómiai okok, pl apuka se kis pályás méretre stb. Van aki azt mondja nagyobb étvágyat csinált neki, nem tudom lehet..de akkor se az Elevit a "hibás", max. ő zabált többet. De hozzá teszem én végig szedtem , sőt hónapokkal a terhességem előtt is. 9 kilót szedtem fel jó magam. És 3020 g 50 cm-rel született a fiam. Nem hinném hogy ez túl nagy lenne...



Kép
fruzsa7
 
 


Bibi ! Jah és a nehéz szülésről annyi hogy szinte fájdalom nélkül szültem, röpke 3 óra alatt (egész szülés volt annyi). A gyerek feje teljesen normális volt méretben is...Üzenem szülésznőnek... :D


Kép
fruzsa7
 
 


köszi akkor szedem újra,nekem is gyanús volt ez a koponya dolog,mert a fogaim miatt amúgy is szedek kálciumot,és mégsem lette Emma sem csontfej :D
Ha sikerül képet átméreteznem ,előre is bocs a dömpingért :oops:
bibi15
 
 


Na talán most Emma :Kép
És pocaklakó Hanga:
Kép
bibi15
 
 


Kép
bibi15
 
 


Bocs csajok ez az utolsóKép
bibi15
 
 


Sziasztok!!

Bibi, csodaszép kislányod van! és még a neve is nagyon szép!!
A pocaklakód is nagyon drága!!
Fruzsának igaza van, márcsak azért is mert tapasztalatból beszél! de egyébként szerintem is tévhit, hogy a magzatvédő vitamintól lesz nagy a baba! ez csak genetika..

csanita17
Üllő
 
 


köszi csanita,és már kapkodom az elevitet.
szombaton megyek a bajcsyba beszélni a szülésznővel,én magdikát választottam,kiváncsi vagyok mennyire rugalmas,mit szól az elképzeléseimhez stb.Tök jó volna nyugalomban szülni,és ami a legfontosabb nem fekve. :shock:
bibi15
 
 


Bibi, szerintem Magdika egy angyal! :) olyan aranyos!! Mesi Nála született (ő volt az ügyeletes), és most a "borzalmak alatt" is éjszakás volt egyszer. Nem is csalódtam benne! Elkértük a telefonszámát, úgyhogy ha ismét megtörténik velünk a csoda, hogy gyermeket várunk, akkor hozzá megyünk mindenképp! Szerintem jó választás!! :lol:

csanita17
Üllő
 
 


Bibi!


Na a szülésznők azok, akik közül szerintem egyre se lehet azt mondani, hogy rossz választás. Tényleg jó csapat van bent. Én Ildinél szültem, ő volt ügyeletes. Az elején rögtön bemutatkozott, kezet fogott velem, ő lesz velem végig. Este 10 körül kerültem osztályra, este 7 óra 7 perckor született meg Beni, de utána még sokáig ott volt velem, amíg varrtak, meg intézte az fizetős szobát nekem, stb. Tényleg végig ott volt, holott már rég lejárt a munka ideje, de nem passzolt le, pedig egy fillért nem kapott, nem volt fogadott.(Nem is tudtunk volna fogadni,az orvos épp elég volt anyagilag). Amikor látta nagyjából rendben vagyok, akkor mondta most már mennie kéne, már elég rég várja a családja is.

De 37. héten a szülőszobán bent voltam egy Nst-n pont Magdikánál, hát ő is nagyon jó fej. Kedves nő. És el lehet vele beszélgetni.



Nekem nem kellett feküdnöm. Én sétáltam, ültem, ctg sem volt mindig rajtam. Néha bejött Ildikó megnézte , meg a dokim is látni akarta a ctg szerint a fájásokat, ilyenkor kicsit rám tették. Ültem szülősámlin...Kb.másra nem volt időm.. :D


Nem háborgattak engem, férjemmel elvoltunk bent, néha bejöttek miz újs. Bár nálam elég gyorsan lezajlott minden. A lényeg, hogy persze lehetnek vágyai az embernek, de azért foggal körömmel felesleges ragaszkodni hozzá. Példa: lehet én elképzeltem volna mondjuk hogy mindneáron szeretnék kádban vajúdni. De kb. így visszagondolva lehetőségem se lett volna rá, mert annyira pikk-pakk megszültem. :-)

Vagy ilyen az oxi is. Én nem kaptam!!! Nem volt mire, én brutál gyorsan tágultam, szép rendben zajlott minden. De pl Tünde biztos leírja, neki nem voltak elég erősek a fájásai, de tényleg nem. Lehet még fél napot elvajúdott volna, kb. semmi lényeges változással, ha nem kap egy kis segítséget. Azért egy túlságosan elhúzódó vajúdás se jó se babának se mamának. Nem származott semmi hátránya ebből, utána tényleg megérkeztek az igazi fájások. Természetes úton szült ő is. És hatalmas élmény volt neki. Szóval ha doki úgy ítéli, akkor bizony kelhet.
Nekem speciel beöntés sem volt. Nem volt rá idő. 3 perces fájásokkal, 3 ujjnyival érkeztem. Ildikó szülésznő mondta nem kell, nem szükséges, már nincs rá idő, mert lehet a wc-n szülők meg. :D Ha "baleset" lenne, megoldják, evvel jár szülés. :D


Jah és amikor én vajúdtam rajtam kívül egy anyuka vajúdott csak, miután megszültem jött a nép.:-) Tényleg nyugalom volt.


url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
fruzsa7
 
 


Na jó érthető voltam:este 7 óra 7 perckor született meg Beni, de 10 óra körül kerültem ki a szülőszobáról az osztályra, alapítványi szoba...-akartam írni.

Csodaszép az idő, most értünk haza...
:-)


url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
fruzsa7
 
 


Nem is panaszkodom,csak ami rossz volt a varrás,és az hogy lefektettek kitolásnál,úgy értettem szeretnék ülve guggolva állva nyomni,mert fekve pl kakilni is elég bajos hát még szülni.A gravitáció nagy segítség.De mivel már c 2110 voltam 28 hetesen (most 29 vagyok)nem nagyon aggódom a tágulás miatt.
Tegnap volt egy rövid kirándulás 1,5 óra séta dunapart,az erdőben kellett pisilnem,és tök olyan volt mintha a feje nyomott volna.hát pattantam is fel hamar :D
bibi15
 
 


Bibi!


Hát a varrás az megosztja a népet. Van aki azt mondja rosszabb volt, mint a szülés. Én viszont semmit nem éreztem belőle. Igaz mondtam dokinőmnek, kicsit érzem, így adott még egy adag lidokaint. Így már semmi rossz érzés nem volt. Viszont nekem mérlegelte doki, hogy vágjon-e és amikor több nyomásnál már látta, nagyon gáz, és merev, akkor mondta muszáj. Még így is repedtem y alakban, és belül is a hüvelyen belül, ott is kellett varrás, szóval egy órát stoppoltak. Nagyon gyorsan jött a bébi, nem volt idő rendesen tágulni a gátnak. De mondta a következő gyereknél már jó lesz, akkor már valószínűleg nem kell majd vágni.

Szerencsére már első gyereknél se vágnak mindig, a legtöbb helyen. Barátnőm is (velem egy idős) elsőt szült most télen ő mondjuk Imre Kórházban, gátvédelemmel. Nem volt "rutin vágás"...:-)



url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
fruzsa7
 
 


Mondjuk a kitolásnál lehet kevésbé esélyes a guggolva (függőlegesen) szülés, azért még a Bajcsyban is szerintem a félig fekvő pozíciót preferálják.

Én sem feküdtem teljesen meg volt emelve a háttámla egészen középig...de hát próba szerencse, van aki franciaágyon szült félig fekve. Lehet van aki guggolva...nem tudom. Én nem nagyon hallottam még ...de ettől még nem kizárt.

Dokidat kéne vagy szülésznődet lecsekkolni, merre felé hajlanak. Esetleg ha nincs semmi gond, szülhetnél-e úgy.(nyilván gravitáció segít) Azért vannak ilyesmikre példák itt fővárosi kórházakban. Istvánban is szült már úgy egyik ismerősöm, mosdóállványba kapaszkodva...már nem jutott el az ágyig sem.Úgy volt jó. Lehet Bajcsyban is van ilyen. Nem tudom.

Én csak a Bajcsys ismerőseimből tudok kiindulni. És onnan nem emlékszem ilyen esetekre. Legtöbben félig fekve szültek. De nincs kengyel . Nekem dokim és szülésznő tartották a lábam is segítettek nekem. Én csak nyomtam.




url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
fruzsa7
 
 


Nálam úgy történtek az események, hogy éjjel fél 3 kor elment a magzatvizem, ugye ilyenkor be kell menni automatikusan, na és hát nekem igazából nem voltak fájásaim, csak mensi szerű görcseim, én kaptam beöntést miegymást, de semmi erős dolog nem indult be igazából, hagytak egy darabig, mert tágulni viszont szépen tágultam, igaz már én is egy ujjnyival mentem be, viszont egyrészt kellettek a fájások amik a babát ugye letolják a szülőcsatornába, másrészt mivel elment a magzatvíz így nem hagynak napokig vajúdni mert ugye az a babára veszélyes mert már nincs magzatvíz ami védje, így úgy reggel 8 fele kaptam oxit, na az megtette hatását, és 10:53-ra meglett a bébikém, onnan már gyorsan felpörgött minden és pikk-pakk beindult.
Vajúdni én is bárhogy tehettem, sétálgattam stb., de hát szülni mondjuk fekve és nekem is doki az egyik lábam, szülésznő a másik lábam... De szerintem maga azt hogy te esetleg állva szülj, a dokiddal kéne lerendezned, meg a szülésznővel....
Én Bányai Nórával szültem, fogadott volt, és most is ő lesz :)

tücsi85
 
 
 


majd írok mire jutottam velük,sztem nem lesz gond,már az is tök sokat jelent hogy csupa jót hallottam róluk.Szerintetek hülyeség,ha emma nem jön be a kórházba?Azért mert borzasztó anyás,és eddig olyan jól alakul a barátkozás pocaklakóval,hogy nam tudom mit szólna ha az új gyerek maradhat anyával neki meg haza kell mennie.Addig anyuékkal lenne és vinnék állatkert játszótér stb klassz helyre amit imád és az övé a figyelem,imádja anyuékat is.
Mit gondoltok?
bibi15
 
 


Bibi,

Hát ugye, tapasztalat még nincs, de mindenkitől azt hallottam, olvastam, hogy a nagyon anyás gyerkőcöt nem ajánlatos bevinni a kórházba, mert igen nehéz lesz az elvállás, és megint felzaklatja az esetleges már megnyugvást... (esetleg még ugye anyánál is)
Azt olvastam valahol, egy hozzászólásban, hogy egy pszihológust is megkérdeztek, erről, és ő azt javasolta, hogy inkább ne, csak akkor amikor már esetleg durva keretek közé fajul anya hiánya... pl. egész nap az ajtóban ül, nem alszik egész éjjel stb., de amúgy nem ajánlják...
Én is úgy tervezem hogy nem jön majd be Bulcsú a kórházba, addig apával, meg nagyikkal, szórakoznak, és járkálnak, erre-arra.
Aztán majd ha mindenki otthon, úgyis elég lesz neki... :( Nekem is Bulcsú iszonyat anyás, szerintem nálunk nagyon nagy üvöltés lenne, ha megint el kéne majd szakadni... Szóval én is amellett vagyok hogy inkább ne... de azért ez nagyban gyerekfüggő, valamelyik gyerek teljesen jól viseli...

tücsi85
 
 
 


köszi tücsi,én is így gondoltam,akkor így lesz.Remélem én is kibírom nélküle :D
bibi15
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: