Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!

elmondom mi volt ma tok vicces:

mentem volna 5-6ig tornazni szules utan eloszor es vegre ki is mozdultam volna;mivel anyukam beteg ugy volt h viszem a torpet
aztan mondta apuka h o ugyan nem engedi h elvigyem inkabb jon vigyazni;azt mondtam rendicsek
termeszetesen 3 korul kuldott smst h kesik aztan nem is jelentkezett nem is irt ugyh nem tudtam menni mert a kajalasok is ugy jottek pont a torpenek h nem tudtam csak olyan egyszeruen utolso pilanatban felpakolni (mi tapszeresek vagyunk) meg hat ugye vartam h jojjon

ezt mar eljatszottuk mult heten amikoris a barataimmal talalkoztam volna este akkor is valahogy ugy allitott be keson h mar nem lehetett menni ellenben jot veszekedtunk

neki pontosan annyi kell h en innen ne tudjak sehova se menni hanem varjam itt stb o meg babazik amikor kenye-kedve tartja;itt legyen mindig sor neki meg kaja es altalaban legyen nyugi me o legyen ajnarozva - es termeszetesen ha kedve tartja ugyan ugorjak is mar vele agyba;teljesen elborult elkepzelesei vannak a dolgokrol
azt mondta soha nem fog lemondani a gyerekerol

tegnap ejjel meg jol felhivott a felesege apuka mobiljarol es jol ki lettem oktatva;nem akartam elmeselni neki h a tortenet nem arrol szol amirol o gondolja h szol es h o itt meglehetosen mellekszereplo akar tetszik neki akar nem

a baratnom kerdezte h miert bizok meg benne minden alkalommal es aztan csodalkozom h milyen;csak azta n ha az ember nem ker a segitsegebol es megoldja magatol akkor jon az erzelmi zsarolas h elveszem a fiat ot kizarom es ha kell itt ul majd az ajto elott - csak epp velunk nincs ill amikor szukseg van ra akkor nem jon

de megha el is szarta a tornamat (raadasul csak 10alkalmas beutaloval jo kis intim torna;ergo egy alkalom ugrott) akkor is jo nap volt mert NEM JOTT es ilyenkor mindig sokkal nyugodtabb az egesz Kép

ha nem keresne minket es eltunne teljesen nem perelnem mert anyuval ketten ha nem tul fenyesen is de eddig meg tudtuk oldani (kipp-kopp) anyagilag es tobbet er a nyugalmam mint az egesz herce-hurca.azzal h itthon ulok nem koltunk sokat,persze babakocsit meg nem vettunk de mar kov honapra beterveztem vmi jo konnyut h menni lehessen Kép bar ma fizettem be szamlakt es mar a kov honap elejet varom Kép de ez mind nem baj a lenyeg h nyugi van


tenyleg biztos van ezeknel is szarabb helyzet - a pasik szemetsege akkoris ugyanaz

es azt hiszem amit mi megtanultunk az az h nem igazan lehet bizni - ha egy kapcsolat hazassag nem mukodik es ugy lep le apuka h mar elkezdtek egyutt valamit az sokkal szarabb (kicsit nalunk is ez volt de szerencsere csak kicsit)

nekem egyszer nagyon rovid idore volt egy olyan kapcsolatom ahol a pasi megmondta h ha terhes maradok o nem akarja a gyereket de en megtarthatom nevere veszi meg ad penzt de mast nem - ez tiszta beszed volt (mas kerdes h egy fereg volt egyebkent)

kicsi nem nagyon alszik sokaig fent van aztan meg 8-9kor kel...ejnye-bejnye

Kriszta a 111mm tok jo annyira jo babat varni ugyh elvezd ki minden pillanatat;ha beszeltem ugyveddel (koszi Csilla!!!) majd ha gondolod leirom amit elmond apasagival kapcs. kicsit keson jutunk hozza de meg mindig jobb keson,neked meg Tmoninak viszont meg idoben van Kép

udddddddv!!!
brekuc
 
 


sziasztok

Brekuc: köszi az infokat előre is. Hátha kiderül valami okosság. Bár én is beszéltem már egy ügyvéd ismerőssel. Sok jóval nem kecsegtetett. Merthogy apuka akkor tud lemondani a gyerekről, ha nekem lesz valaki, aki örökbe fogadná. Addig meg ő az apja. Ha nem is iratom be az anyakönyvi kiv.ba, akkor ő beperelhet miatta, de annak az árát meg a perköltséget rámterhelhetik, úgyhogy fő, hogy ebben az országban ennyire védik az anyákat. Nyilván van olyan eset, amikor apukának is lehet igaza, én ezt elismerem, mert azért valljuk be, nőkben is vannak nagyon gáz típusok, de ezek mind-mind egyedi esetek, és azt hiszem van annyira kényes a dolog, hogy ezekkel egyenként kell(ene) foglalkozni. Amíg vér nem folyik, addig apuka azt tesz amit akar. Úgyhogy szerencsére "csak alig" vagyuk kiszolgáltatva nekik.
Tudod Brekuc, én a helyedben azt az embert be sem engedném a lakásba. Nem vagyok köteles bárkit beereszteni az otthonomba. Ha meg zargat, felhívnám a rendőrséget, hogy zaklat, zavarja a babát. Attól, hogy az apja, még nem kell neki bunkónak lenni. És azt is hallottam, hogy azért az nem gyakorlat, hogy egy ilyen picike babát elvegyenek az anyjától. Ahhoz nagyon nyomós indokot kell az apának felmutatnia, hogy anyukától elvegyék a babáját. Pláne ha még nem is fizet nektek, akkor mire veri magát?????!!!!!
Ha odamegy hozzátok, még ott kajál, sörözget, ez neked mind pénzedbe kerül, a gyerekétől veszi el ezt az összeget is. Abból vehetsz a babának egy csomag pelust, vagy akármit. De még ha a gyerekorvosnak adod, amiért rendszeresen ránéz a babára, vagy akár magadra költöd, még akkor is jobban jársz, minthogy az a féreg (már bocs) nyelje le! Az ilyen embernek egy pohár vizet nem adnék.
Bocsánat, ha túl durva voltam, de tényleg felháborító, amit némelyik pasi megenged magának. Én sajnos egy extrán eszetlen ex-élettársam mellett eléggé megkeményedtem ilyen téren. Ha kell, hajnali fél négykor kihajigálom a pasit a lakásból (volt már rá példa). Nincs az a pasi, akiért én (és persze most már a babára is gondolnom kell) bármiféle megaláztatást, vagy kényszert elviseljek. Ha valaki itt lesz velem, azért legyen, mert szeret, és ne azért, mert jön enni, vagy inni, vagy d...ni. Lehet, hogy ilyen felfogással sokáig leszek egyedül, de sajnos én is annyi rosszat éltem már át, hogy elég volt. Akkor inkább a nyugalom. És a babának úgyis erre van szüksége.
Te se nagyon kapaszkodj az ilyen pasiba. Tudom, hogy nem könnyű, meg nem két nap alatt éri el az ember azt, hogy ki tudjon állni a saját érdekei mellett, de meg kell tenni. Inkább menjél el tornázni, találkozz a barátaiddal, neki nem is kell róla tudni semmit. Ha megkérdi mit csinálsz, mond azt, hogy a dolgodat, ha azt kérdi hová mész, akkor a dolgodra. Nem kell az orrára kötni semmit. Egyszer csak rájön, hogy nem te vagy az, aki őérte kapar, hanem ő tapos érted. És akkor kell elzavarni. És a nejének is nyugodtan elmondhatod, hogy mi a véleményed a kedves uráról, meg hogy miért nem fogja otthon rendesen, meg mit képzelnek egyáltalán. Had tudja csak az a nő, hogy megkapta a főnyereményt, és ővé lehet a pasi, mert neked nem kell!
De szerintem a gyámügynél is megkérdezheted, hogy ő ugyan zaklat titeket, de minden nap hazamegy a feleségéhez, nem támogat semmivel, akkor lehet, hogy azzal is elérhetsz valamit. Bár ezt biztosan nem tudom.
Próbáld meg elhajtani a fenébe, lehet, hogy veszekedés lesz, de te vagy otthon, tehát ő menjen csak a fenébe, sőt, oda se menjen!
Nekem talán annyi szerencsém van a dologban (eddig), hogy apuka nem is jelentkezik. Remélem ezek után sem fog.

Más téma: ugye a múltkor nálad olvastam, hogy lőrinci vagy? Remélem jól emlékszem. Meg azt írtad, hogy még nem vettél babakocsit. Lőrincen a havannát nem tudom mennyire ismered, de ott a havanna 50-ben van egy lány, aki (teljesen hivatalosan) árul babaholmikat. A neten is van oldaluk:www.babaholmiolcson.hu címen. És ott elég normális áron vannak dolgok. Én is ott vettem babakocsit, mert már elkezdtem vásárolgatni, mert mindent egyszerre se időm, se pénzem nem lesz. Garanciapapírt adnak hozzá, úgyhogy teljesen hivatalosan árulnak ott kiságytól kezdve majdnem mindent.
Amúgy félig én is lőrinci vagyok, vagyis a szüleim ott laknak, meg én is ott nőttem fel, most meg kispesten lakom. De nagyon sokat járok át lőrincre. Ha gondolod febr.15 után találkozni is tudunk. (addig adóbevallás van, és baromira el vagyok havazva melóval)

Remélem jól alakulnak a dolgok.
Meg persze mindenkinek.

sziasztok

Bencus és Kriszta
kriszta9
 
 


Sziasztok!
Brekuc,érdeklődtél nálunk mi a helyzet:
Dominik most 7éves lesz a nyáron.Apja terhesen otthagyott minket,Domi féléves volt,mikor jött hozzá először és utoljára.Azóta szerencsére sosem,a tartásdíj jön havonta.Mivel annó volt apai elismerés,ezért csak úgy nem lehetett lemondania Domiról.Nekem 4éve van Pisti,nyáron házasodtunk össze.Domi egészen addig nem kérdezgetett senkit,talán azért is,mert sokan laktunk együtt,szüleimmel,hugaimmal,és pezsgett az élet rendesen.Pistit magától,az elejétől apának szólította,egy kisbarátjának dicsekedett vele először,hogy nekem is van ám apukám,a Pitti.KépSosem kérdezgetett,és mivel apuka nem volt képben,hagytuk,alakuljanak a dolgok természetesen.Annyira összeszokott kis család lettünk,már Dorina is 2éves lesz azóta,hogy enm látom értelmét leültetni a fiamat,és előrukkolni az igazsággal.Nagyon jól megértik egymást Pistivel,Domi semmire nem emlékszik,védekezésképp kreált a kis tudatával olyan emlékeket is,mikor Pisti tolta babakocsival,stb...Pistinek van egy féltestvére,és ott a bátyjának nagyon rossz volt,hogy tudta.Ez mindenhol különböző,neveltetés kérdése,mégis azt gondolom,olyan szép minden,apuka le akar mondani,Pisti örökbefogadja Domit,nincs szívem elétárni,hogy van valahol egy apád,aki le sem szart téged,és havi 27ezerért eladott kisfiam...Nem így adnám elő persze,de az évek alatt,ahogy egyre okosodik,tudná,hogy ez a rideg valóság.És csak pofon lenne neki,ha kíváncsi lenne rá,az a rohadék meg elhajtaná.Ezért miért tegyem ki ennekm a fiamat?Ha lenne valami aktualitása,pl.apuka újra jött volna,akkor nem lenne más választásom.Egyszer valószínűleg úgyis ki fog derülni az igazság,és bármikor is történik meg,fájó pont lesz mindannyiunknak.Ám úgy gondolom,és a tapasztalatom is ez,hogy minél később tudja meg,lehetőleg mire kialakult személyisége van,túl a tinikoron is,akkor tudja majd dac nélkül,ésszel felfogni,mit miért tettek a szülei,mitől óvták őt meg,hogy boldog gyermekkora lehessen.Sokan azt mondják,hazugság árán.Én nem fogalmaznék ilyen ridegen,ugyanis verhetem én a mellem,mekkora fasza szülő vagyok,hogy őszintén elmondok mindent,aztán meg szedhetem össze a gyermekem ébredező-széthulló önbizalmát,valahányszor odaszólnak neki a suliban,vagy a hugát okkal dícsérem,őt meg joggal leszidom.Úgyis előkerülne a bezzeg engem nem is szerettek annyira,meg te nem is vagy az én apám.Dacból ugyan,nem őszintén mondaná,de nagyon megmérgezné a gyermekkorát.Hogyan is érthetné meg egy ilyen kisfiú,akár egy kisiskolás vagy egy lázadó tini,hogy valaha a szülei szerették egymást,aztán szétmentek,és az apja nemcsak az anyjára nem kíváncsi,de őt is eldobta...Ezt nem lehet megemészteni talán egy életen át,de érteni,elfogadni igen,ha már kellő ésszel-tapasztalattal rendelkezik.Fájni fog,de ha megfelelően,egyenlően neveljük,fel sem merülhet benne a kétely,hisz nem tudja majd a szomorú igazságot.Ha kiderül,visszanézve láthatja majd,milyen egyenrangúságban lett nevelve,semmiben nem eltérve a hugától.Nincs jó döntés ebben a helyzetben.De mit érek a fenenagy őszinteségemmel,ha a gyerek utána kombinál,értéktelennek hiszi magát,nem lesz önbizalma,és ez egy bontakozó kis személyiséget teljesen tönkretesz,elferdít.De nem baj,legalább tudja az igazságot,meg őszinte voltam,harsogják a pszichológusok.De miért csak az őszinteséghez van joga?A felhőtlen,boldog,kiegyensúlyozott gyermekkorhoz,a teljes értékű emberi mivoltának kialakulásához nincs joga?Én azt mondom,a faszba a sok tudálékos orvossal,ha én azt látom,hogy évek óta milyen boldog a fiam és a családom,le nem ültetem egy székre szegényt,csakhogy őszinte legyek,Nevezzenek hazugnak,abszolút nem érdekel,fő,hogy mindenáron megóvjam a fiam boldogságát,lelkét.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 

 
 

haliho!

benne vagyok majd a talalkaban Kép

Kriszti vegulis akkor a kicsi is alakitotta ugy a dolgokat ahogy most vannak - marmint hogy nem tema az igazi apuka;nekunk a szomszedban volt egy hazaspar akik orokbefogadtak egy kislanyt mert nem lehetett gyerekuk;ok kezdettol fogva ugy neveltek h kicsi koratol fogva tudta a gyerek h ok nem az igazi szulei meg aztan elo is kerult az anya aki anno eldobta magatol a gyereket meg dupla szuletesnapot unnepeltek (egy igazi egy meg amikor odakerult hozzajuk);a kislany most mar 14eves es mindig is eleg gaz volt a viselkedese az olyan jellegu beszolasok h te nem is vagy az anyam meg mindennaposak naluk.a nevelomama egyebkent ovoneni...
brekuc
 
 


Igen,ezért írtam,hogy hiába szeretnénk megfelelően nevelni,mindent megadni nekik,megóvni őket mindentől,mindig lesz olyan jóakaró,vagy körülmény,amit nem tudunk előre befolyásolni.Nem lehet megfelelően dönteni,mindennek megvan a csalódása.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


azert remelem jol alakul - mindannyian ugyanebben a cipoben vagyunk hogy a gyerkocoknek azt kell tudni feldolgozni h oket is elhagyta az apjuk meg hogy mennyire nincs szeretet a szulok kozott - bar ez sok teljes csaladnal is igy van

en neha attol felek h majd tul felnottnek kell lennie a gyerekemnek - nem szeretnem az en lelki nyomorom miatt elvenni a gyerekkorat meg azzal se h majd neki kell lenni a hazi ezermesternek,volt ilyen osztalytarsam akibe tok hamar beleivodott h o a ferfi a haznal es nem hiszem h ez jot tett neki - mindig mindent o javitott o tartott szamon es tul hamar kezdett a felnott dolgokkal foglalkozni (munkanelkuli anyuka stb) ezert egyszerre lett koraven egyfelol masfelol meg oltari felelotlen - pl o is ugy valtogatja a noit h egyszer csak ugy jar h neki is lesz balkezrol egy fia es a tortenet majd folytatodik tovabb

szoval tenyleg nagyon kell figyelni oriasi a felelosseg
ugyh fogyokurara fel es apavadaszat indul Kép

es szerintem minden rendben lesz jol csinaljatok;a parod mar most "ugy kuzd erte mint egy oroszlan" ahogy egyszer irtad Kép
brekuc
 
 


es lehet kezdeni a drukkolast - ebben a felevben le is kell diplomazni most kene irnom a szakdolgozatot amire mar csak alig tobb mint egy honap van,szoval van idegeskedni valo
es emellett egy picit se szeretnem a torpet elhanyagolni;anyu most nathas ugyh tobb mint egy hetig nem is tudott vigyazni ra aztan meg marc elejen mutik a csipojet ami utan legalabb egy felev mire regeneralodik teljesen ugyhogy csibe is fog velem intenziven egyetemre jarni - nincs mas valasztasa Kép
brekuc
 
 


Sziasztok!
Krisztib71
 


Na!Most sikerült beírnom!Néha nem is olyan egyszerű hozzászolni!
Szóval!Van egy cifra tőrténetem nekem is, remélen hallani akarjátok!?!
Férjemmel a második 5évünket töltjük együtt, a szünet 10év volt.Mert szakítottunk,és közben járókáztak egy csajjal, aki úgy döntött egyedül, hogy anyuka lessz 19 évesen!!!Szóval van a férjemnek egy 14 éves lánya is, tölem pedig egy 2éves tervezet baba.Amióta újra együtt vagyunk,a másik kislány anyukája teljesen megzakkant, persze nemcsoda , hiszen nemmarad meg mellette senki.Sajnálom is őt, de ez az ő dolga!
Az anyuka mindent megtett azért , hogy apa-lánya viszonyt tönkretegye!Sajnos nem ő veszített,hanem a lánya, aki most egyedül fog ballagni a suliból.Dns-tesztet is kellett csináltatni,amit persze 13évig nemvolt hajlandó megengedni!Szerencséjére +eredményt kaptak, de látnotok kellett volna az anyuka rettegését...
Mára a gyámügy hibáztatja a férjemet,mert hogy is merte (!)megkérdőjelezni az apaságot most!Hát ez mindíg is kérdéses volt!Ma már nincs kapcsolat köztünk, mármint két család közt,és nem is köszönünk egymásnak.Képzelhetitek milyen dúrva dolgok tőrténtek!Ha érdekel titeket,mutassatok érdeklődést!
Különben Esztergomi vagyok!Üdv nektek, és jó éjt kívánok szép álmokkal!Kriszta
Krisztib71
 


Na!Most sikerült beírnom!Néha nem is olyan egyszerű hozzászolni!
Szóval!Van egy cifra tőrténetem nekem is, remélen hallani akarjátok!?!
Férjemmel a második 5évünket töltjük együtt, a szünet 10év volt.Mert szakítottunk,és közben járókáztak egy csajjal, aki úgy döntött egyedül, hogy anyuka lessz 19 évesen!!!Szóval van a férjemnek egy 14 éves lánya is, tölem pedig egy 2éves tervezet baba.Amióta újra együtt vagyunk,a másik kislány anyukája teljesen megzakkant, persze nemcsoda , hiszen nemmarad meg mellette senki.Sajnálom is őt, de ez az ő dolga!
Az anyuka mindent megtett azért , hogy apa-lánya viszonyt tönkretegye!Sajnos nem ő veszített,hanem a lánya, aki most egyedül fog ballagni a suliból.Dns-tesztet is kellett csináltatni,amit persze 13évig nemvolt hajlandó megengedni!Szerencséjére +eredményt kaptak, de látnotok kellett volna az anyuka rettegését...
Mára a gyámügy hibáztatja a férjemet,mert hogy is merte (!)megkérdőjelezni az apaságot most!Hát ez mindíg is kérdéses volt!Ma már nincs kapcsolat köztünk, mármint két család közt,és nem is köszönünk egymásnak.Képzelhetitek milyen dúrva dolgok tőrténtek!Ha érdekel titeket,mutassatok érdeklődést!
Különben Esztergomi vagyok!Üdv nektek, és jó éjt kívánok szép álmokkal!Kriszta
Krisztib71
 


sziasztok

hat erre nem nagyon tudok mit mondani szar lehet neki egyedul meg azert elegge kis szeletet hallottuk a sztorinak

ahol ilyen ket csalad van mindenki az elhagyast eli meg;en mindig azt gondoltam h el birom viselni ezt es talan el is tudnam ha ezt mindenki elfogadna kicsit mint a tobbnejuseget Kép de azt nehez elviselni h a feleseg mindig kioktat


egyebkent nalatok mi a helyzet?a ferjed foglalkozik a lanyaval?hogy kerultetek ujra ossze?
brekuc
 
 


brekuc!

el voltam havazodva, meg betegek vagyunk, most olvaslak téged is vissza, kérlek ird meg priviben amit az ügyvéd mondott, és azt is h milyen volt? normális? szerintem nagyonr rendes, és toppon van ezen a területen. várom a leveled...

krisztib71!

irj egy kicsit többet erről a történetről ha nem gond neked..

kriszti9

mi van veletek?voltál dokinál?fiu vagy lány? a dns teszttel kapcsolatban én csak azt tudtam h ha az apa tagadja é s bebizonyosodikh még is az övé a gyerek, ő a vesztes, neki kell állni a költségeket, de h abban az esetben amit irtál kié a költség azt nemt udom. De szerencsére nálunk erre nincs szükség papiron elismerte,röhej h csak azért mert gyámügyre mentem, és noszogatták..de még most is minden nap eszembe jut, főleg ha ránézek a fiamra, olyan gyönyörű nagy baba, büszke lehetne rá az a gerinctelen egyén, mégis le se toja, hónapok óta rám se csörög, és a fiát sem látta csak 2 hetes korában 5 percre..de tudom ezt má r irtam, elnézést..

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Képzabálni való vagyok?

Képjól áll nekem a kék?...

Képülni akarok..

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


sziasztok

minden új képnél nézelődök egy darabig. olyan édik a babák.
majd 23-án megyek uh-ra és ott remélem kiderül mi lesz a babusom, fiú vagy lány, mert éppen teljesen mindegy, én örülnék mindkettőnek, csak azért mégis a kiváncsiság nagyon furdalja az oldalamat. (bár mindenki azt mondja fiú lesz).
Végülis mindegy, csak egészséges legyen a drágám.
Brekuc, nálatok hogy alakulnak a dolgok? remélem nincs gáz.
Most be is fejezem, mert még kellene dolgoznom, bár már eléggé kornyadozok itt a gép előtt, de amíg bevallásokat kell csinálni, addig nem hiszem, hgoy sok pihi jut nekem. Majd utána bepótolok mindent.

sziasztok

Bencus és Kriszta
kriszta9
 
 


sziasztok!

Kriszta te mit csinalsz h ilyen bevallasokat kell csinalnod?
egyelore minden rendben errefele majd mennunk kell a Heim Palba a legzeskimaradasa miatt vizsgalatra de idopont 3hetre elore nincs olyan sokan vannak azt mondtak majd hivnak ha valaki visszamondja betegseg miatt a vizsgalatot...
egyebkent jo volt az ugyvednel mert egy-ket dologban megnyugtatott,nem tudom neked mi lenne a kerdesed,engem alapvetoen az erdekelt h elveheti-e illetve a felesegnek van-e vmi jogcime (mert apuka ezzel fenyegetozott) de megnyugtato valszt kaptam alapvetoen azt hiszem en vagyok nyeregben es ez jo Kép

Csilla mi az emilcimed?odaig tudom h csillagabor de mi a folytatas? Kép


es mar kivancsiak vagyunk h kislany-e vagy kisfiu;szerintem az egyedulallo anyukak tobbsegenek fia van bar ennek pont az ellenkezojet olvastam valahol mert a termeszet szerint konnyebb egy nonek egy lanyt nevelni egyedul mint egy fiut - hat ehhez kepest aki egyedulallot ismerek (es van egypar meg csaladon belul is) tobbsegeben fiuk

uddddv!!! Kép
brekuc
 
 


Sziasztok! Kép

Brekuc! Kép Örülök, hogy kicsit megnyugodtál. Nem veheti el a gyereked. Annak idején engem is ezzel riogattak. De nagyon nagy dolog miatt vehetik csak el az anyától a gyerekét. A feleségnek meg aztán semmi köze a te babádhoz. Csak azért mondta, hogy megfélemlítsen.
Azonban már tényleg hallottam olyanról, hogy jobb anyagi körülményekre hivatkozva a pacák el akarta perelni a gyereket az anyától. Mintha nem is miatta került volna nehéz helyzetbe szerencsétlen anyuka! Szóval tudnak mocskok lenni. Légy résen.
Anyagilag ne hagyd magad!!!

Hálistennek, nekem kislányom született. Nem mintha a kisfiúkkal bajom lenne, Kép csak így könnyebb a dolgom, és a kislánnyal nagyon össze fogunk forrni. Nagyon fiút akartam, de most már nagyon örülök, hogy leányzó lett, nem adnám semmiért és senkiért!!!
Ráadásul az a jó, hogy tisztára rám hasonlít, olyan mint én kicsinek, és bevallom ennek szívből örülök! Kép Kép
Csak nem tudok képet felrakni róla, mert mindig visszadobja a babanet, nem tudom, hogy kell lekicsinyíteni.

Sziasztok vagy ahogy leánykám mondja:
cijjjááka!
danusia
 
 


sziasztok

Brekuc: remélem nem lesz semmi gond a picivel ez a légzéskimaradása miatt. Hát igen, ez a magyar egészségügy. 3 hétig csak várhatsz, mire egyáltalán fogadnak az orvosok. A jogi dolgokkal kapcsolatosan: igen, én is így hallottam a dolgokat, hogy azért elég nyomós dolognak kell ahhoz történnie, hogy az anyukától elvegyék a babáját. Ezek az emberek semmit nem érdemelnek meg.
Nekem mindegy, hogy fiú vagy lány lesz a babus, csak egészséges legyen.
Épp most megy a tv-ben Mónika show (munka közben szoktam zörgetni a tv-t), úristen, milyen emberek vannak. Ennek a pasinak természetes, hogy veri az asszonyt. Jó ég, a f...nál fogva kötném fel az ilyet. Még a saját gyerekét is inkább intézetbe rakná.
Na, ezt csak most úgy láttam, és hihetetlen, hogy valakibe ennyi érzés ne szoruljon.

Szóval, remélem olyan dolog, hogy a pasi a fenyegetéseit be tudja váltani, senkivel nem fog megtörténni.

Amúgy könyvelek. És most nem birom úgy a tempót mint azelőtt. Nem tudok éjjel fennmaradni és dolgozni, meg hasonlók, úgyhogy nem úgy haladok, ahogy szeretnék. És végre szerdán 15-e lesz, vége a bevallásoknak. Legalábbis az egyik részének, mert azért május 31-ig még lesz egy pár határidő. A törvények tesznek róla, hgoy ne érezzük magunkat olyan baromi jól ebben a szakmában sem (és manapság egyre nagyobb marhaságokat találnak ki).
Na mindegy, ezek nem ide tartozó gondok.
Azt hiszem, most befejezem, mert lassan el kéne indulnom, megyek csavarogni anyukámmal, meg uncsitesómmal az auchanba. Végig csodálkozom megint a babás holmikat. (szokás szerint)

sziasztok

mindenkinek jó hétvégét kívánok

Bencus és Kriszta
kriszta9
 
 


helooooo!!!

igen en se birtam ejszakazni az elejen Kép es ugy hianyzott mert en ejszakazos tipus vagyok es nem tudtam kezelni a jelenseget h tizkor kidolok Kép meg nekem is jol jott volna (akkor meg en is dolgoztam)

a kepfelrakassal en is megszenvedtem;hiaba kicsinyitettem le a pixelek szamat (600*600 ala kell) attol meg ugyanugy tok nagy maradt a keo;aztan a mentes maskent izenel volt olyan hogy compression es ott allitottam be hogy ne a legjobb minosegu felbontas legyen hanem gagyibb es akkor egybol 227 Kb helyett 21 lett;en is egy csomot kiserleteztem es az eredmeny igy is tok lo kepek lettek (amit korabban raktam fel Abel-Babelrol azt apukaja kicsinyitette le en nem vagyok egy szamitogepzseni) Kép

es igen tok jo nezegetni a babadolgokat megha nem is vesz az ember semmit en is mindig vegig nezek mindent az osszes pelust seggtorlot cumit mindent Kép

pelusbol egyebkent a dm-es jott be nagyon apuka vett pamperst is na abban kb otszor aztunk at;van olyan is h pelenkafutar ok olcsok 100 db pelust hoznak ingyen hazhoz de ezek a pelusok is nagyon izek meg a kaki is kifolyt beloluk;csak egyszer rendeltem toluk amikor nem tudtam elmenni pelusert;nem draga a pelus ugy es a kiszallitas is ingyenes csak nem eri meg mert lehet h olcso a pelus de aztan aztathattam be a kisruhacskakat.. Kép

es remelem semmi gaz nem lesz;gyed mellett meg gyás mellett nem tom hogy lehet dolgozni;probalok keresni meg valamit bar amig a szakdolgozati mizeria van addig itthoni tanitast nem szivesen vallalnek;vmi forditast vagy barmi mast probalok keresni ami itthonrol is vegezheto majd meglatjuk

uddddddddv!!! Kép
brekuc
 
 


Sziasztok!Most megpróbálom újra feltenni az üzimet!Szóval, szeretnék kicsit apavédő lenni.Az én férjemnek van egy 14 éves lánya, akit csak az anxukája akart.Az anyuka a terhességét egyedül vitte végig,egészen a kislány egyéves koráig.Ugyanis aztmondta, hogy elveteti a babát, mert egyhónapos kapcsolatra nemtarthatják meg.Szóval a férjem mással kezdett járni,és egyszercsak jelentkezett anyuka(Zsuzsa) hogy itt a gyereked.Kellett neki a pénz!Elég szegény anyagi körülmények közt élnek,és még kiságyat sem tudott venni a babának.A férjem felvállalta őket, és szakított a barátnőjével.Együtt éltek 8 évet és, miután elköltözött tölük a férjem, úgy állt bosszút rajta Zsuzsa hogy minden új kapcsolatát megfúrta.Ha ez nemigazán müködött,jött a zsarolás,hogy válassz:-én vagy a barátnő!
Ez így volt nálam is, kemény menet voltszámunkra.Közben a gyámügy az anyuka sumák dolgait és kibúvóit támogatta azzal,hogy egyszer sem büntette meg anyukát az elmaradt láthatások miatt!Így ment ez 3 évig.Míg meg nem érkezett kislányunk:Alexandra.
Viszonylagos nyugodt idöszak után újra indult a láthatás, és akkór bezsólt nekem a Zsuzsa,és kénytelen voltam kitépni a haját!Nemvagyok verekedős tipus, de a gyerekemböl senki sem csinálhat áldozatot,ezt garantálom!Semmilyen kifogást nemtudok elfogadni!Közben meglett a kezdetektőláhított dns-teszt,persze Zsuzsika sík ideg volt!Szerencséje volt, a férjem az apuka(férjem szerint :sajnos),de anyuka azóta sem kért hivatalosan tartásdíjat.Ugyanis:magához akarta venni a gyereket apuka.Most, hogymár a gyerek elmúlt 14,így már nincs veszélyben az anyasága.A gyerek nyilatkozott, hogy nemtartja apjának a férjemet.Szóval egy kész tórtúra volt ez az egész!Csak az a gond, hogy Zsuzsa csak a lányával szúrt ki egyedül!!!!Még írok
Most megyek ,mert felébredt a lányom!Sziasztok!Kriszta
Krisztib71
 


sziasztok

megérkeztem a csavargásból. már azt hittem sosem érek haza. elfáradtam rendesen.
Kriszti: hát nektek sem lehetett könnyű, és tényleg jogos, hogy véded apukát, mert tényleg előfordulhat, hogy anyuka valóban zizzent, és néha tényleg jogos, hogy a pasinak van igaza. Csak sajnos többségben azért ez fordítva van, és ráadásul a mi helyzetünk is pont ez a fordított helyzet. vagyis apuka a zizis.

Brekuc: szerintem a neten tudsz feladni hirdetést, hogy fordításokat, meg ilyen jellegű dolgokat vállalsz. én megmondom őszintén, nem fogom abbahagyni teljesen a munkát. lesz, aki segít majd, mert persze egyedül nem győzöm a babát is meg a munkát is az első időkben, de nem tudom abbahagyni, mert én most gyesre tudok majd elmenni, de aki 20000 ft-ból eltartja a babáját meg saját magát (albérlet mellett), annak nagyon gratulálok. és még ha abba is hagynám a munkát, akkor ráadásul nem elég, hogy most gáz lenne a megélhetés, de az összes ügyfelem elmenne máshová, én meg kezdhetném pár év múlva újra gyűjtögetni őket. nem olyan egyszerű ez. úgyhogy aki engem emiatt csesztet majd, azt majd megkérem, hogy a gyesből mutassa már meg, hogyan lehet megélni. mert ugyebár normális esetben apuka azért dolgozik és kicsit kiegészülne a gyes, de nálunk sajnos ez a helyzet nem áll fenn. ja, azt el is felejtettem, hogy az állam ezt mennyire honorálja, egészen 1(!) ezer forinttal több családi pótlékot adnak. persze nem az állam tehet arról, hogy mi egyedül maradtunk a babával, ez igaz, de akkor legalább ne akadályozzák, hogy tényleg fenn is tudjuk tartani a babát és magunkat. úgyhogy nekem egy ember próbáljon meg dumálni ezügyben. mert ugye azt tudjuk, hogy rosszindulat az azért tombol. Majd kiváncsi leszek, hgoy itt a házban hányan fogják megkérdezni, hogy gyesből hogy tartom el a gyerekemet meg magamat. mert többnyire azért rendes emberek laknak itt, de azért itt is vannak kivételek. (mint mindenhol) na mindegy, nem dühöngök, a hülye fafejű embereken ez úgysem segít. max én leszek ideges, az meg nem kell a babámnak. néha inkább bele sem gondolok ilyen dolgokba a nyugalom kedvéért. inkább eszembe juttatom a babust, hogy már lassan érezni fogom ahogy mocorog, meg remélem megmutatja mi lesz belőle, meg ilyenek. meg ma is gyarapodtam egy-két új holmival. apránként megpróbálok mindent beszerezni, mert aztán egyszerre se időm, se energiám, és persze se pénzem nem lesz rá. úgyhogy marad az aprólékos, akció keresgélős "shoppingolás". már elég sokminden van, de azért még van mit beszerezni bőven. apukának erről persze foggalma sincs. amikor megszületik a pici, akkor meg előkerül, mert ugyebár mégiscsak az ő vére, és kiváncsi. csakhogy az a gyerek nem bazári majom, hogy nézegetni kellene. én speciel azért drukkolok, hogy apuka ne kerüljön elő akkor sem, ha a baba megszületik.
na mindegy, hagyjuk is apukát a fenébe. én is inkább elvonulok pihenni, mert jól elfáradtam ma is.

mindenkinek jó éjszakát kívánok

sziasztok

Bencus és Kriszta
kriszta9
 
 


Sziasztok!
Csak egy kicsit ugrok be,egy mondatra:
Kriszta!A Corában babahetek vannak,érdemes kinézni,ha érdekel!Kép
Brekuc!Mi is a Heim Pálban voltunk,mi is 1 hónapra előre kaptunk sajna időpontot.Én azt hittem megőrülök addig.De van a Madarászban is.Csak ott nem egyből benntartják a babót,hanem kivizsgálják először nagyon alaposan,és ha indokolt,bent tartják éjjeli vizsgálatra is.Oda hamarabb lehet talán időpontot kapni.Domival 7éve voltunk a Heim Pálban,Dórival 2éve kellett majdnem mennünk a Madarászba,és ott aznap éjjel fogadtak volna már minket,vagy választhattam,hogy pár nap múlva megyek.Kérdezz rá,hátha hamarabb is lehet menni!

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


brekuc

csillagabor1@freemail.hu

mi történt ábellel?csak nem kimaradt a légzése mint anno nálunk?vagy csak megnyugtatásképpen elviszed?nagyon szoritok h ne legyen rá hajlamos..de tényleg elszomorito h még ilyen esetben is heteket várakoztatják az anyukát, lehetne sokkal rugalmasabb és megértőbb az egészségügy, korházak,stb.

tmonival tartod a kapcsolatot?

kriszta9

én sem adnám fel a munkám ha megtehetném, csak sajnos nekem az sincs, viszont vmit kéne néznem amit itthonrol csinálhatnék, (nekem is közgáz sulim van csak nem mentem tovább, meg utálok könyvelni, annyira naprakészen kell lenni.)van ötleted h hol keressek?a neten szereplő hirdetésekbe se bizom.és mondanom se kell, h honap közepére, nekem se marad 10e ftnál több, magamra és a 2 gyerekemre..Kép

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


sziasztok

Brekuc:remélem nem lesz baj a babussal

Csilla: na igen, elég húzós ez a könyvelősdi. bár az igazat megvallva, a helyzet az, hgoy én már munka mellett 2x végigültem a mérlegképes tanfolyamot, csak vizsgázni nem mentem egyik alkalommal sem, mert általában a vizsgaidőszak pont zűrös bevallások közepette volt. úgyhogy én így vagyok. akinek nem tetszik, (gondolok itt az okos törvényhozókra), akkor majdültessenek ide valakit, aki majd az én tanulási időszakomban helyettesít ingyen, mert ugyebár nekem is csak kell élnem valamiből, és akkor majd elmegyek vizsgázni. amíg ez nincs, addig mind bekaphatja. az ügyfeleimnek ez nem okoz gondot, meg nem is olyan nagy cégeket könyvelek, hanem csak kisebb vállalkozásokat. és a helyzet az, hogy nem én vagyok az egyetlen. a barátném is pont ugyanígy csinálja. baromira nem érdekel minket az a regisztrálós hülyeség. csak arra találták ki, hogy egy zsák pénzt levegyenek az embertől a kötelező továbbképzésekkel, meg ilyenekkel.
munkaügyben nem nagyon tudok okosat mondani, mivel anyukámat nemrég küldték el a munkahelyéről, és ő sem talál nagyon melót. az a helyzet, hogy olyan embert keresnek a munkahelyeket, aki 25-30 éves, 1-2 diplomával rendelkezik, persze néhány nyelvet anyanyelvi szinten beszél, és nem akar családot, gyereket. hát sajnos mi egyszerű emberek nem ilyenek vagyunk, úgyhogy akár mi éhen is hallhatunk. anyukám is próbálkozott ilyen bedolgozás témában is, de olyan szélhámosok vannak mindenhol. először te fizess, aztán adnak néhány telefonszámot, ahol elvileg adják a munkát. aztán azok vagy léteznek vagy nem, vagy 06 90-el kezdődnek. aztán munkát persze egy sem tud adni, mert minden munka olyan, amit te nem tudsz elvállalni. mert van olyan pl, amit nem lehet lakásban végezni (még jó, hogy otthon végezhetőnek hírdetik), mert mondjuk mérgező port kell csomagolni, vagy ha minden klappol, akkor még mindig kiderül, hogy a béredet csak akkor tudják kifizetni, ha te számlát adsz róla. nyilván majd havi 50-60 ezer forintos kiegészítéshez kiváltasz egy vállalkozóit, ami főállás esetén havonta 30-40ezer tb-be "kerül". szóval a lényeg, hogy mindenképpen "jól jársz".
én is mondtam anyukámnak, hogy ahol kiejtik a szájukon, hogy fizetnie kell előre, ott már tegye is le a telefont. azért akarsz dolgozni, hogy pénzed legyen, mert épp nincs, akkor miből fizess???? ezt én nem fogom fel, hogy vannak ilyen gusztustalan emberek, akik a mások kényszerhelyzetét kihasználva képesek elvenni szerencsétlenektől az utolsó pár ezer forintjukat is, mert bíznak abban, hogy munkát kapnak. az egyik helyre vissza is mentem anyuval, és addig veszekedtem a nőkkel ott, amíg vissza nem adták anyukám pénzét. még nekik állt feljebb. mocskos szélhámosok. úgyhogy csak annyit tudok jó szívvel ajánlani, hgoy ahol azt mondják, hogy neked kell előre fizetni, és akkor adnak munkát, ott eszedbe ne jusson egy ft-ot is adni nekik, mert abból pénz nem lesz. max nekik a tiéd. abból a pénzből inkább a gyerekeidnek vegyél valamit. lehet, hogy ilyen közvetítő irodát kellene alapítani. kismamáknak, olyan embereknek, akik már lassan nyugdíjasok leszenek és ezért már nem kellenek sehol lehetne állásokat, otthon végezhető (valóban létező és fizető) munkákat közvetíteni. és persze a munkáltató fizetné a mi szolgáltatásunkat. a helyzet az, hogy jobb ötletem nekem se nagyon van, mint hogy a neten keresgélni otthon végezhető adminisztratív, vagy bedolgozós munkákat, aztán valamelyik csak jó lesz, csak előre egyiknek se fizess, mert nyilván te is azért keresel munkát, hgoy legyen valamiből pénzed, nem azért, hogy nekik fizess. ki látott már olyat, hogy te fizess azért, hogy dolgozhass. tényleg felháborító. remélem sikerül találnod valamit, ennél okosabbat én sem tudok sajnos ajánlani. én is kényszerüségből nem fogom abbahagyni a melót. én is szivesebben foglalkoznék kizárolag a babussal, mint a meloval. de ez nekem nem lehetséges. különben éhenhalok a gyerekemmel együtt.sajnos az a baj, hogy ebben az országban vagyunk, és senkit sem érdekel, hogy valóban egyedül vagyunk, és persze miből lenne az embernek annyi tartaléka, hogy 1-2 évig ne legyen anyagi problémánk, ha épp gyerekszülésre adjuk a fejünket. mert ugyebár aki havi 8milliókat keres, annál ez nem gond, de én pl ennyi pénzért nem 1 hónapot, de még nem is 1 évet kell, hogy dolgozzak. úgyhogy nekem az ilyen emberek ne verjék magukat, hogy ők mennyire jó emberek. na hagyjuk, mert politikai vitát nem akarok a témából. szóval a lényeg az, hogy szarban vagyunk, és kénytelenek vagyunk megoldani ahogy tudjuk. remélem sikerülni fog.
befejezem, mert most még egy kicsit dolgozgatok ma is, mert az a fene 15-e mindjárt itt van, és még van mit csinálni bőven.

sziasztok

Bencus és Kriszta
kriszta9
 
 


kriszta!

köszi a segitséget, ezektől félek én is, ezért is kértem ötletet, tanácsot, és persze eszembe nem jutott volna fizetni bárkinek is. Van egy barátnőm ő is a második babával van otthon, bár neki már nem olyan pici, másfél éves, és mellette csinált ilyen boritékolást, viszonylag jó pénzt kapott volna érte, de csak jövő vagy mult időt tudok rá használni,mivel már több mint egy hónapja ki sem fizették őt..és mit tud tenni vár, vagy magában mérgelődik..de igéretekkel a padlása már tele van..

keresek a neten, nem adom fel, de szeretném elkérni a mailcimed ha nem gond, szeretnék privin beszélgetni veled..

Tudom h nehéz munkát találni, manapság mindenkinek nehéz aki tényleg nem rendelkezik olyan műveltséggel, annyi diplomával és egyébbel ja meg persze gyakorlattal egyes helyeken, akkor mehet a szőnyeg alá.. én is kerestem fél évig amikor végre sikerült is találnom, csak éppen onnan elküldtek mikor terhes lettem..de ezt már meséltem. Már előre félek h mi lesz akkor ha tényleges munkát kell keresnem és nem "csak " bedolgozást, vagy itthonit. Az a vállalkozás tényleg jó ötlet lenne, bár lenne annyi tőkém h belevághatnék akár társakkal innen..de csak álmodozhatom. Remélem sikerül anyudnak mégis találni egy jó munkahelyet.

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Csilla: a címem: kriszta9@enternet.hu

nyugodtan írhatsz, meg más is nyugodtam írhat. szívesen beszélgetek bárkivel.
látod, ez a baj az ilyen melókkal.szélhámosság mind. (szerintem 99%-a) azt az 1%-ot meg nehéz megtalálni. szerintem egy ilyen vállalkozáshoz azért akkora tőkére nincs szükség. fejleszteni kell azt, ami már van. meg egy kis időráfordítás, ismeretségek felkutatása, stb. aztán lehet, hogy baromira nincs ám igazam, mert azért mindenhez én sem értek ám. de fene tudja.
Na, majd hátha bejön, addig is megyek tovább húzom az igát. várom a mailt.

sziasztok

Bencus és Kriszta
kriszta9
 
 


Sziasztok!
Remélem nem vette senki sem zokon az irományomat,mert nemvolt szándékom senkit sem mgbántani!Ha mégis így lett, hát elnézést kérek.
Tudjátok minden elismerésem az egyedülálló anyukáké,mert nagyon sokmindent véghezvisznek az életben, hogy talpon maradjanak ,ill.fejlődjenek.
Az igazság az, hogy majdnem sikerült nekem is egyedül maradnom a lányommal.És mindezt köszönhetem a szóban forgó Zsuzsának.Rettenetesen ügyesen manipulált mindenkit a" gyerekével".Még engem is.Hihetetlen ,de megtőrtént,mert én valóban a gyereke érdekét vettem figyelembe.Szóval majdnem elvált lettem én is,ezért figyeltem fel erre az oldalra.
Szerencsére időben lakhelyet váltottunk,és még szintén időben:a férjem saját magától belátta,hogy mennyire manipulálták őt!
Persze mivel 32 évesen szültem, így már van lakásom,tehát nemmaradtam volna fedél nélkül.De ezt csak magamnak köszönhetem.
Kívánok tiszta szívből nektek(mindenkinek)sok sikert az életben,mert megérdemlitek!A beszámolókat olvasva,van kitartás bennetek,ami engem is némi büszkeséggel tölt el,mert tudom:mi csajok jók vagyunk mindenben!Tehát kitartás!Üdv midenkinek:kriszta
Krisztib71
 


krisztib71

nem vettük zokon, legalábbis én nem, csak kevés időm van nekem is irni,de persze nyugodtan irhatsz ide annak ellenére h te nem jársz a mi cipőnkbe..talán még tanácsot is tudsz adni ha kell...

kriszta9

irok, ahogy lesz időm...köszi a cimet.

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Sziasztok!

Na igen, meló. Problémás dolog. Azt hiszem, szinte minden kismama küzd ezzel a gonddal, de az egyedül maradtak biztosan. Én is próbáltam keresni, de nem jártam sikerrel.
Irodában dolgoztam 5 éven keresztül, aztán veszélyeztetett terhes lettem, betegácsiba kerültem, az a rohadék exem kórházba juttatott...
Megszültem, itthon vagyok gyeden. Nyáron lejár a gyedem, vissza kellene mennem dolgozni, csak nem tudom, lesz-e hová. Ha pedig új helyet kell néznem, és megtudják, hogy egyedülálló anya vagyok...hát már előre félek...
Ebben az országban nincsenek tekintettel azokra, akik gyereket vállalnak, pláne azokra, akik egyedül nevelik. És nem értik, hogy miért fogy a magyar...
A diploma sem jelent már semmit. Nem egy olyan diplomás anyát ismerek, aki nem tud elhelyezkedni, és több gyereket nevelnek családban, apucival. És nem jutnak egyről a kettőre. Barátnőmnek a második gyereke 2 és fél éves. Elment hétvégenként az Auchanba dolgozni pénztárosként, mert a gyes semmire sem elég. Le kellett tagadnia, hogy diplomás, különben túlképzettnek minősítik a pénztárkodáshoz. Rengeteg ilyen anyuka dolgozik ott így. És melóztatják őket nevetséges bérért.

Csilla, egy ötletem maradt még: a takarítás feketén módos családoknál vagy bébicsőszködés. Van egy-két nyugdíjas néni ismerősöm, akik hetente egyszer-kétszer kijárnak takarítani gazdagékhoz, mert a nyugdíjuk semmire sem elég. Óránként 1000 forintos díjért takarítanak. Szégyen, nem szégyen, azt hiszem, valami ilyesmit kellene keresnem nekem is. Csak még ezt sem könnyű találni, mert ajánlás után alkalmaznak. Meg akkor kell keresni valakit, aki vigyáz a babára. Szóval, nem egyszerű.
Más ötletem nincs. Az itthon végezhető munka szerintem csak mese...
danusia
 
 


danusia!

tudom h nehéz, félig elváltan kerestem munkát két éve egy gyerekkel, mindenhol megkérdezték h ki vigyázz a gyerekre ha beteg lesz...és mikor kel a kicsi, már azért rossz anya voltam mert reggel 6kor az én lányom volt az első az oviba, h beérjek fél 8ra, de nem értették meg h nincs más megoldás..sikerült találnom, majd ujra elvesztenem egy munkahelyet..

megyek vacsiztatni..

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Szia Csilla! Kép

Sajnálom, hogy te is ilyen helyzetben vagy. Most két gyerekkel még nehezebb lehet neked. Kép Egyébként számtalan anyát ismerek, aki kétségbe van esve, mert nem talál a gyerekek mellett melót. Olyat, hogy azért időben el is tudjon menni a gyerekekért a bölcsibe/oviba/suliba, és ami nincs a város másik végén, és még el is nézik, ha a gyerek beteg lesz.
Családbarát ország...Kép Kép Kép
Tudod, többek között ezért is vetem meg azokat a pasikat, akik egyedül hagynak terhes nőket kisgyermekes anyákat. Fogalmuk sincs róla, milyen nehéz egyedül, és azt hiszik, hogy néhány ezer Ft gyerektartás (ha fizetnek egyáltalán) már felmenti őket, és mondhatják maguknak, hogy ők gondoskodnak a gyerekről, tiszta lehet a lelkiismeretük...Haha...
Remélem, az élettől visszakapják ezek a szemetek!


Jó vacsizást, fürdést, tentét! Kép
danusia
 
 


sziasztok

Hát igen, ez még nem az a helyzet, amikor támogatják a gyerekvállalást. Sem anyagilag, sem a munkahelyekkel. Sajnos. A pasikról meg aztán egy szót se szóljunk tényleg, mert azoka akkora patkányok tudnak lenni, hogy hihetetlen. Annyira könnyen odavetik, hogy te akartad a gyereket, old meg a gondodat magadnak. Ja, csak az nem jut az eszébe, hogy a "gyártásnál" azért ő is jelen volt. És persze a védekezésnél nem nagyon jelentkezett, hogyő annyira akarná. Aztán te nyugodtan elmehettél volna abortuszra, mert ő esetleg(!) kifizette volna, de te nem azt választottad, amit ő megmondott neked. Úgyhogy vessél magadra. Szóval úgy velősen általában ennyi a pasik véleménye (persze tisztelet a kivételnek, ezt értem azokra, akik minket cserben hagytak terhesen, vagy kicsi babával).
Pont ezekért a dolgokért, amiket felsoroltatok, nem akarnám abbahagyni az itthoni melómat. Az elején egy jóbarátnőm besegít majd, aztán meg ahogy bírom a baba mellett, kénytelen leszek csinálni, mert abból a sok gyesből, amit adnak, hát nem hiszem, hogy akár csak a pelus kitellene belőle. Aztán még az albérletről nem is beszélek, mert ugyebár lakni is kell valahol. Ja, és még enni is szoktam. Milyen nagyzolási mániám van nekem. Nem is értem. Még hogy enni is akarok. Hát én már csak ilyen vagyok. Úgyhogy azt gondolom, hogy mindenki akár feketén, akár hivatalosan kénytelen megoldani ezeket a problémáit. És ha feketén is, hát rá vagyunk kényszerítve. Az állam is csak dumál, hogy támogatja a gyermekvállalást. Hát most hogy a könyvelő szóljon belőlem, 1-2 gyerek után elvették a családi kedvezményt. Mondván hogy emelték a családit. A 3 vagy több gyerekeseknél megmarad mind a kettő, családi emelés és családi adókedvezmény is. Miért is? 1-2 gyerek nem gyerek? Azoknak nem kell cipőt venni? Nem esznek??? Pláne első gyereknél. (csak hogy egy kicsit a magam oldalára is húzzak már) Első gyereknél először kell megvenni mindent (babakocsi, ágy, stb). A 3 vagy többi gyereknél már ezek megvannak. Mégis őket támogatják jobban. Miért is???
Na most már befejezem a bosszankodást, mert szerintem ezek a dolgok mindenkit ugyanúgy bosszantanak, mint engem, és persze ugyanúgy semmit sem tud tenni ellene, mint én.
Remélem megoldódnak ezek a dolgok, és nem fog gondot okozni, hogy eltartsuk a babáinkat.
sziasztok
Kriszti

Bencus és Kriszta
kriszta9
 
 


Sziasztok,
Gondoltam életjelet adok magamról. Jól vagyunk, egyenlőre még együtt a picurral. Most a 37. héten járunk, szóval lassan eljön a mi időnk is. Kép Apával a helyzet változatlan és gyanítom egy darabig még az is marad.
Brekuccal találkoztam, nagyon tündéri a kisfia. Kép
A munka tényleg nagyon nehéz dolog. Én valszeg Fanni fél éves korától dolgozhatom újra a cégnél, de otthonról. Egyenlőre még húzzák-halasztják a szerződést, szóval mostanában kezdek kicsit beijedni. A gyesből nem tudnánk megélni. Mindegy igyekszem előre nem parázni, remélem rendben lesz minden.
Megyek pihentetni a hátam, mert majd leszakad (a terhesség örömei) Kép
tmoni
 
 


Sziasztok!

Bocsi, h belekotyogok, de el kellett olvasnom Titeket, mert sztem barki, barmikor kerulhet ilyen helyzetbe. Kép
Csak szeretnem, ha tudnatok, h ahany tonkrement idos not lattam, ott mindenhol az volt, h a pasi kedveert nem vallalt gyereket! Szoval a baba ezerszer fontosabb, megha iszonyu nehez is, foleg az elso par ev egyedul.
Nagyon szurkolok Netek.
Munka ugyben pedig en sem tudok jobbat a takaritasnal, babavigyazasnal, de azt meeg gyerek mellett is lehet vallalni.
Pl. van par Buda kornyeki falu, ahova most koltozott ki sok kisbabas, ovi, bolcsi viszont nincs! Ilyen helyen kb 400 Ft/gyerek/oraval szamolva maar nehany gyerekkel is lehetne mit kezdeni, meeg hazbeerleessel egyutt is.
Csak persze kinek van erre ilyenkor energiaja.

Meeg egyszer bocs, ugyesen...
Sziasztok
Ilon
Kép
ilon
 
 


danusia, kriszta9,tmoni!

tényleg szörnyű lett jan1-től még inkább, gondolok itt a családokra, az emelt akarom mondani dupla!!!!családira..ami az én esetembe plusz 752ft jelent..elvették a rend.gyv-t h még rosszabb legyen és ne csak nekem, és minden ftal el kell számolnom az önk.felé ha szeretném h a lányom étkeztetését támogassák, ill. a kövyvekért ne kelljen fizetni. mert itt értenek ahhoz h aki közel ül a tüzhöz és nem szorul rá az mindent megkap, aki meg alig tudja fenntartani magát, az haljon éhen inkább..nekem is kellett csalnom, h kapjak támogatást anno, amit ugye most elvontak, de nem szégyellem, mert nem magamért tettem hanem h a gyerekeimnek legyen..itt nem nagy csalásrol van szo, v komolyabb dologrol, csak olyan egyenleget vittem be, amin a legkevesebb bevétel volt feltüntetve..sajnos nem találtam meg a többit....)hát ennyi. az igaz h első babánál kell legtöbbet költeni, de nekem is ujra kellett mindent vennem, (kiságyon kivül, és igy is több mint 2ooe ftba került)a ruhák nem voltak jok, mert lányosak voltak, meg többségét elajándékoztam, sokat kaptam és kapok most is kölcsön de az mellett venni is kell, bár ciciztetem, de már fözni is kell neki, lassan elindul, cipő kell, mert a teso kitaposott cipője nem jo, és ez mind pénz nekem, nektek és a babáitoknak..és nem tudom h mikor lesz jobb, v jobb lesz e az élet..remélem nem tűnt úgy h panaszkodom, csak egy kis tapasztalatcsere, és magánmeglátás...azért drukkolok nagyon főként nektek!

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


sziasztok

na igen, Csilla, ez a nagy családtámogatás. Verik a nyálukat, hogy "duplájára" emelték a családit, és ennek fejében még az egyéb támogatásokat is elvették. Ezt én is ma tudtam meg, mert dumcsiztam egy ismerősömmel (3 gyerekes anyuka), és ő mondta, hogy idén már nincs semmi önkormányzati támogatás, és az emelt családira hivatkoznak. Én is úgy voltam, hogy ha valaki az A8-al, meg a böhöm mercedeszekkel oda tud állni segélyekért, akkor én a valóban egyedülálló anyuka miért ne mehetnék támogatást kérni. De ezek szerint potyára megyek majd. Ezek után viszont pláne hogy ne zargasson engem senki, hogy ugyan miért dolgozok, meg próbálok megélni ahogy tudok a gyerekemmel együtt. Na hagyjuk, ezen úgysem tudunk változtatni sajnos.

Hogy vannak a gyerkőcök? Tmóni, nekem már nincs sok. Hogy bírod? Brekuc, te is eltűntél. Remélem nincs gond.

Most megyek, van még egy pár bevallás. De már csak 2 nap. Persze most is lett volna olyan ügyfél, aki simán végignézi, hogy szerdán (15-én) este megyek és órákat állok valami belvárosi, hosszított nyitvatartású postán. Csakhát most beintettem mindegyiknek. Bár eddig se sokszor fordult elő, hogy bevállaltam ilyet. Aki későn jött aláírni, az vigye magának postára, álljon sorba. Na, nem dühöngök többet. Megpróbálom.

sziasztok

kriszti

Bencus és Kriszta
kriszta9
 
 


kriszta9

ne dühöngj, nyugi!

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Tudod Csilla, baromira fel tud dühíteni, amikor még a híradóban is arról zagyválnak, hogy 7-800 ezer forintos laptopokat kapnak a nyomorultak a semmiért, és most a 70-80 ezerért megvehetik a több százezres fizuból. És mindezt persze a mi pénzünkből, mert ugyebár ők a mi adónkból kapják a fizut. És nekünk meg szó szerint csalni, hazudni kell ahhoz, hogy enni tudjunk adni a gyerekeinknek. Azért ez vérlázító. Lehet, hogy nem kéne már tv-t néznem. Meg rádiót sem hallgatnom. Na tényleg nem dühöngök mára, mert árt a babának. Meg különben is. Megyek dolgozok tovább.

Bencus és Kriszta
kriszta9
 
 


Kedves Kriszti!

Megakadt a szemem a családtámogatással kapcsolatos hozzászólásodon.Tudom,hogy mind anyagilag,mind fizikailag,mind lelkileg nagyon nehéz most mindanyiotoknak!De ne a nagycsaládosokat bántsd!Nekik (nekünk) sem könnyebb!Nekünk 4fiúnk van: egy 9éves és a hármasikrek 9,5hónaposak.Mi nem kaptunk dupla családit,csak többet.Pontosan havi 6.400Ft-tal kevesebb a "duplától ( 31.200Ft helyett 56.000Ft-t).Ez pedig eleve nem kevés összeg!Aztán itt a családi adókedvezmény:40.000Ft helyett most csak 16.000Ft-t kapunk a 4gyerekre.Ez megint csak 24.000Ft mínusz.Szóval havi szinten 800Ft-tal kapunk többet ezzel az új rendszerrel!
Ja és az önkormányzati támogatás!Nekünk egy fillér nem jár,mert magas (nettó 140.000Ft) a férjem jövedelme három műszakban,folyamatos munkarendben!:-))))Hétvégén,ünnep nap - mindig dolgozik.
Nekünk is meg kell venni sok mindent újonnan a gyerekeknek.Még olcsóbb helyen se fogja 20.000Ft betakarni a cipővásárlást a 4 gyereknek,ha elindulnak a kicsik.És rólunk szülőkről még nem is beszéltem.

Hidd el,ma senkinek nem könnyű,aki gyereket(gyerekeket) nevel!Csak ha lop csal,hazudik!!!

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Kedves Edit!

Csak halkan jegyzem meg,mert senkit sem szeretnék megbántani,hogy mi a két helyzet között vagyunk.Mert voltam egyedül a fiammal,mint most itt a többiek,most viszont két lurkót nevelünk gyedből,lassan gyesből,a férjem hol munkanélkülit kap,hol ugyanúgy dolgozik mint a Te férjed,hatalmas lakástörlesztővel,mert különben fedél sem lenne a fejünk fölött.Senkinek nem jó,ebben igazad van(csak aki jól keres,de nagyon jól).De Kriszti hozzáállását csak az érti,aki ténylegesen volt vagy van ebben a helyzetben.Ugyanis ne feledjük,hogy ő egyedül van a kicsivel,és nincs aki dolgozzon mellette.Igaz,egy felnőttel több is van akkor,de én a két kezem összeteszem,hogy itt a férjem,még ha ugyanúgy anyagilag etetni,ruházni,stb. kell,mert ha most egyedül lennék egy kicsivel,vagy többel,mivel nálunk a kerületben jó ha szeptembertől beveszik a gyereket,egyszerűen nem tudnék visszamenni dolgozni,mert nincs aki a gyerekkel legyen...Ezt felejtik el sokan,hogy nekünk nincs sem választási lehetőségünk,sem semmilyen lehetőségünk.Én itthon vagyok gyeden,a gyerekek velem,a párom azt dolgozik,amit csak tud,a lehető legtöbbet.segélyt egy petákot nem kapunk...De ha most egyedül nevelném őket,kire számíthatnék?Mert a bölcsiben hely nincs....És senki nem ad támogatást,sem férjem nem lenne,aki legalább a két kezével dolgozni tudna...Érted miért a kétségbeesés???Nehéz mindenkinek,mi is hárman vagyunk testvérek,én a legnagyobb,tudom én mit meg nem tettek a szüleink értünk,mert egyáltalán nem áltunk jól,és volt,hogy a fa alatt zokni volt,pizsama és banán.De amin átmentm egyedül a fiammal,mikor az embernek nincs ott valaki,hogy kettejük közül legalább az egyiknek legyen munkája,amíg a másik talán a kicsivel otthon van...hihetetlen félelem.Most is rengeteg adósságunk halmozódott fel,nem könnyű egyáltalán,most kell munkát is váltanom,mert nagyon kevés a gyes,nem lehet otthon maradni.De mégis jobb érzés,hogy van mellettem egy másik felnőtt ember, a társam,aki ugyanúgy megtesz mindent,és így bár egy szájjal többet kell etetni,de még mindig nagyobb az esély a fennmaradásra.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


sziasztok
Először is Editnek gratulálok a szép nagy családjához.
Másodszor: bocsánat, ha félreérthető voltam. Én nem akarom bántani a nagycsaládosokat sem, meg senkit sem. Sőt, aki ebbe a mai világba felvállal 3 vagy annál több gyereket, azt tényleg csak becsülni lehet. Én csak azon dühöngök, hogy manapság az csöpög mindenhonnan, hogy mennyire támogatják a gyermekvállalást, meg mennyire fogy a népesség, stb, a támogatásokat, meg lehetőségeket pedig egyre másra szüntetik meg és csökkentik. Úgyhogy mégegyszer bocsánat, ha megbántottam valakit, nem volt szándékomban. Ebben a mai világban én elég sokmindenen felhúzom magam. Lehet, hgoy tényleg nem kéne már híradót sem néznem. És számomra borzasztóan ellenszenves, szerintem hozzá nem értő emberek döntenek a magunkfajta emberek életéről, miközben ők arany életet élnek a mi pénzünkön.
Doktorkitti a számból vette ki a szót. Nem a nagycsaládosok ellen akartam írni, hanem a magam (és az ide írogató nők) baját próbáltam ecsetelni, mert azért egyedül bevállalni gyereket ugyebár nem túl egyszerű. Nekem ugyan még nincs meg a babám, július közepén fog megszületni, de minél jobban közeledik az időpont, annál jobban jön elő bennem, hogy mi is legyen. Mert ahogy kezdek felkészülni a babára (kezdem össze vásárolni a holmiját, járok rendszeresen az orvoshoz) így látom igazán, hogy mivel jár mind anyagilag, mind fizikailag, mind érzelmileg az, hogy egyedül vállaltam fel. És az is igaz, hogy akkor miért vállaltam be. Szerintem erre mindenkinek megvan a maga magyarázata, amiért nem lehet egy nőt elitélni. Nem hiszem, hogy akkora főbenjáró bűn lenne, hogy én pl 30 éves létemre az első babámat nem mentem el, hogy a kukába kotorják. Erre én nem lettem volna képes. Bár volt aki ezt szerette volna, de az én életemről és egészségemről azt hiszem, hogy jogom van dönteni.
Sokan pl babonából a terhesség 6 hónapjáig nem is vesznek semmit. Nekem 4 hónapos létemre már kb 2-3 hete van babakocsim, kiságyam, babahordozóm, sőt, már egy nagy rakás pelenkát felvásároltam, mert most még meg tudom venni. Én mostanában akár hányszor megyek vásárolni, valami apróságot mindig veszek, hogy mire jön a baba, addigra mindene meglegyen. De csak így tudom, és bár anyukám is elég babonás, de kénytelen voltam már elkezdeni, mert utána egyszerre nem időm, sem energiám, sem pénzem nem lesz mindenre. Bár az is igaz, hogy nem valószínű, hogy én abbahagyom a munkát, mert akkor aztán végleg elvágtam magam, még az albérletet sem tudnám kifizetni a gyesből. De azt, hogy ezt hogy tudom majd kivitelezni, azt még nem tudom igazán, csak annyit, hogy van egy kedves barátnőm, aki felajánlotta a segítségét. Különben éhen is halok. A szüleim segítenek még amennyit tudnak, aztán kész. Vége. Nincs apuka, akire mindig lehet számítani, aki anyagilag, fizikailag, lelkileg itt lesz majd, ha szükséges.
Na, most meg jól kipanaszkodtam magam, de azért jó hírem is van: végeztem a bevallásokkal. Holnap még hármat alá kell iratni meg postára adni, és utána az apeh bekaphatja.
Puszi mindenkinek

Kriszti

Bencus és Kriszta
kriszta9
 
 


Kedves Doktorkitti!

Én is voltam -igaz csak 4hónapig - egyedül az akkor még csak 1éves fiammal.Köszönhető nagyrészben a kedves anyósomnak illetve a saját büszkeségünknek.Szerencsére időben beláttuk,hogy ez egyikünknek sem lesz jó így.Bár terhesen mellettem volt a férjem,azért átérzem Kriszti félelmeit.

Kriszti!
Teljesen egyetértünk abban,hogy undorító,hogy kinyomott mellkassal hirdetik,hogy mi mindent tettek a családokért.Közben meg szinte a semmivel egyenlő!És pont azok jártak a legrosszabbul,akik tényleg rászorultak volna a segítségre!
Kívánok neked sok boldogságot a kisbabádhoz!Meglátod,semmilyen férfi,semmilyen vagyon nem ér fel a hozzádbújó,két csöppnyi kezével átkaroló,babaillatú melegséggel!Sose bánd,hogy így döntöttél!

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Edit!
Nagyon igaz amit írtál,és nagyon szépen fogalmaztad meg.Ebben az egy mondatban benne van mindaz,amiről ezeknek a férfiaknak fogalmuk sincs,és nem is lesz,mert nem kíváncsiak a gyermekükre.Fogalmuk sincs,mekkora szeretetet,erőt és boldogságot tudnak adni ezek a csöpp kis emberek.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


sziasztok

Örülök, hogy itt legalább szent a béke Kép))
Max. egy kis félreértés. De kultúrált értelmes emberek révén, ugyebár minden megoldódik.

Én is úgy gondolom, hogy amelyik pasit ennyire nem hatja meg, hogy csinált egy gyereket, egy új élet fog születni, ami az ő vére félig, az nem érdemli meg, hogy bármi jót is kapjon, vagy hogy én könyörögjek neki. Nálunk az volt a fő téma annak idején (mármint az apuka barátai meg szülei közt), hogy majd meglátják, én gyerekkel akarom őt megfogni. Hát most nézhetik, hgoy én mennyit könyörgök neki.Szóval ilyenek ezek a pasik. De azért remélem, hogy hamarosan fogok olyat is találni, amelyik a jobbik fajtából való. A f...fejűekből már elég volt. És persze hiányzik is, hogy legyen mellettem valaki. Pedig mostanában azért a napjaimat kiteszi a munka, meg a pici várása, a készülődés, stb. De este azért hiányzik, hogy nincs kihez odabújni. De mindenáron nem kell valami szarházi. Már eléggé kizsigereltek. Na mindegy.
Azt hiszem befejezem, próbálok egy kicsit pihengetni most már.

sziasztok

Bencus és Kriszta
kriszta9
 
 


Mikor voltunk a bíróságon decemberben,apuci ott puszilgatta az épp féléves fiát.Azt hittem felrúgom a köcsögöt,hogy hogy lehet különbséget tenni két gyermek között,holott mindkettő az övé..legalábbis vérszerint.Mert jogilag már csak hetek kérdése!!!!!Mikor megkérdezte tőle a bírónő,hogy mikor született a fia,a köcsög így szólt:-az enyém?
Na én majdnem olyat mondtam,hogy a bírónő füle is ketté állt volna,mert mi az,hogy az övé?A másik meg az enyém????Mert semmi köze hozzá?Mindkét kisfiú az övé,de ha ilyen köcsög,jobb is,ha nem tekinti sajátjának,én csak a két kezem teszem össze,mert legalább békén hagy minket.Csak tudjátok,azért az anyai szívnek szívbemarkoló megjegyzés volt attól a szeméttől.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Tudod Kriszti az emberséget nem tanítják és nem is árulják sehol. És valahogy az emberek egy részéből ez kimaradt sajnos. Remélem sikerül nektek végleg megszabadulni az ilyen "apától". Én ezt nem értem, ha pasi lennék, és csinálnék egy gyereket egy nőnek, még ha véletlenül, vagy akaratom ellenére jönne össze, akkor is annyi becsület, tisztesség, meg persze büszkeség csak lenne bennem, hogy mégiscsak az én gyerekem, és ha már jön (amiről ő persze nem tehet), akkor már megadjak neki amit csak tudok. Vagy legalábbis ne ártsak neki, ha már segíteni nem tudok. De ez lehet, hogy csak ilyen naív felfogás???

Bencus és Kriszta
kriszta9
 
 


sziasztok

hat ez tenyleg eleg szarul hangzik; ez is szar meg a fenyegetes is szar
a szomszedban is lakik egy lany se lakasa se semmi az "aposanal" lakik mert az odavette magukhoz hogy az unokaja lakjon mar valahol;a lany takaritasbol el tiz eves a fia
apuka havi 10ezret kuld tartasdijkent;o megnosult es annak a nonek nem lehet gyereke ugyh most csabitjak a kisfiut es az meg csak azt latja h ott van kulon szobaja meg szamitogep a nagyapjanal meg egy szobaban lakik az anyjaval - na itt siman lehet az h a gyamugy vagy birosag ugy dont h a jobb anyagi korulmenyek miatt ott helyezik el a gyereket foleg ha sracot is megkerdezik es azt mondja a nyamvadt szamitogep miatt (nem tudom menyire es mit ert meg az egeszbol egy tiz eves)

nalunk szenvedes de mindegy kezdem mar megszokni;probalom a sajat dolgaim intezni es tojni a fejere Kép

Csilla bocs fogok irni emilt csak meg nem volt ido meg turelem (a forummal mindig kimerul)
brekuc
 
 


Doktorkitti!
Én tudod h abszolut átérzem amin te is keresztül mentél és mész, mindaddig amig nem sikerül az örökbefogadás, abszolut igazad van, nálam akkor jött el az első kegyelemdöfés, amikor közölte velem h neki ott van a családja, ők számitanak..akkor az én gyerekem már nem számit?nem is kell?azt is megkaptam h csináljak amit akarok, de jobb lenne ha elvetetném,mert ő nem vállalja a felelősséget, és mennyi herce hurca volt utána, amikor valmai szikra kipattant abbol a fejéből, és akkor mégis akarta, utána megint nem, amikor megkaptam tőleh nem is az ő gyereke..ezek mint fájdalmas emlékek, amiket nem felejtek én sem el..és azt értem h nem lehet két családja, nem élhet ugy, de azért a gyerekét nem kéne eltaszitania magától,bármikor láthatta volna csak akarnia kellett volna. De nem akarta. És ezen mulik minden, nálunk nem hiszem h a kedves felesége fenyegetése miatt nem jött, sokkal inkább azért mert nem érez semmit a gyerek iránt. És ez szerintem mindegyikünk életében fájó pont marad, még ha örülünk is annak h nem találkozik a gyerekkel, nem kell félnünk h elveszi,elviszi, de a szivünk mélyén nem mindegy..nem tudom érthető voltam e, probáltam az lenni.

kriszta9!

nekem is hiányzik a társ, néha nagyon is, de érdekes módon talán valahol meg is keseredtem, az arésze a kapcsolatnak(szex) valahogy nem, talán ez abból adódik h rájöttem kihasználtak és csak arra voltam, jó, és nem is hizsem h megbiznék bárkiben is, legalábbis még egy darabig. De jól esne valakihez odabujni, megosztani a jót, rosszat, bezszélgetni akár a legaprobb dolgokról, csak hát az én félelmem ott van..nem tudom ez ugyanugy ott lapul e valakiben, vagy cak én érzem igy? szerintetek van remény arra h ez megváltozzon? na nem frigid lettem nem erről van szó...bocsi h ezeket leirtam, de ugy éreztem muszáj kiirni magambol..

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


sziasztok

Kriszta koszi a tippet a babakocsival kapcsolatban
ma voltunk ott apjaval es amit kineztem neten legolcsobb babakocsi az bizonyult raadasul a legjobbnak is Kép 21500 volt es az alatt en meg nem lattam 3funkcios labzsakos 2iranybol tolhato konnyu kicsire osszecsukhato stb kocsit ugyh nagyon koszi! Kép

Csilla

szerintem es nagyon remelem ez az erzes valtozni fog es ha megjon az igazi akkor sokmindent feledtetni fog Kép
inkabb felhivlak holnap nincs turelmem emilt irni ne haragudj
brekuc
 
 


sziasztok

Brekuc: örülök, hogy sikerült a babakocsi téma.lehet, hgoy egyforma kocsink lesz? én is 21500-ért vettem. ugye milyen jó dolgok vannak ott, és normális,elérhető áron?
De azt hogy értetted, hgoy apjával? Csak nem? Tényleg nehogy rossz néven vedd, de én azt hiszem, hogy ez nem biztos, hogy jó ötlet. Kutyából nem lesz szalonna, ugye ezt tudjuk. Csak te fogod kárát látni, meg persze a pici.

Csilla: válaszoltam a mailedre. majd írj, vagy csörögj. Egyébként szerintem ha egy olyan embert találsz majd, akiben már majd meg tudsz bízni, akkor elmúlnak majd szerintem is ezek a rossz érzéseid. Csak neked is újra meg kell tanulni bízni valakiben. Ez a nehezebb része a dolognak. Eddig engem is annyi pasi kihasznált már annyi féle módon, de azért pl a szex téma szerencsére nem mondható kihasználásnak - én nem érzem annak - mert az tényleg jó volt (szerencsére) nekem mindenkivel. És nekem a bizalommal meg pont az ellenkezője a gondom, hogy túl hamar megbízok emberekben, és ezt használják ki. Nem vagyunk tökéletesek. Én is próbálok a megkeseredés ellen tenni. Próbálok minél többen nem egyedül lenni, de ugyebár ez sem mindig sikerül, meg persze nagyon szeretnék egy társat találni. Persze ez nem megy egyik napról a másikra, csak reménykedek, hogy majd egyszer egy normális emberrel akadok össze. Meg persze abban is csak reménykedni tudok, hogy minél előbb jön majd a herceg a fehér lovon Kép csak nehogy valami gebe legyen az a ló, meg a herceg valami idióta. Na, Krisztike megint álmodozik. Azt hiszem be is fejezem. Fel a fejjel Csilla, majd csak megoldódnak a dolgok. (én mindig ezzel vigasztalom magam)

puszi mindenkinek
Kriszti

Bencus és Kriszta
kriszta9
 
 


brekuc!

várni fogom, az egyik számom mindig be van kapcsolva, ha nem venném fel, tudod akkor altatom Gábort.. De hivj!

Kriszti!

tudom olvastam, és köszi!! várom a te hivásodat is!!

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: