Új privát üzeneted érkezett!

Köszi a válaszokat.
dec8
dec8
 
 


Sziasztok!

Na döntöttem azt hiszem! A szent Imrében fogok szülni!Kép Ez a legszimpibb, mármint amit hallok róla, mert személyes tapasztalatom, még nincs!
Érdekelne Dr Balogh Tibor "rendelési ideje" vagy mikor tudnék találkozni vele! Nincs valami közvetlen matav szám ahol egyeztetni tudnék??? Örülnék ha megirnátok és hogy mikor telcsizzek (de. du.)

Elõre is köszönöm a válaszokat!

Sasha

Kép
sasha
 
 


Sasha,

Dr. Balogh:

Fehérvári út: 279 21-00 (azt hiszem Hétfõ 16-18.00, Kedd: 11-1, csüt: 14-15.00) de majd ugyis megmondják, ez az SZTK

maszek: Kende utca 10. 209-68-38 szerdán tuti van.

Jól döntöttél :-))))

Tímea
Tímea
 

 
 

Szia Sasha!
Üdv ideát is.

dec8
dec8
 
 


Tímea!

Nagyon szépen köszönöm, most hivomKép

Dec8!
szió!

sasha

Kép
sasha
 
 


Szasztok! Szült valaki a Rabóczki Mariettánál?? Annyira érdekelne, hogy hogy vezeti a szülést?
kismama
 
 


Lányok!

Balogh doki mennyit kér a magánrendelésén? És a szülésért?
Muszáj dokit váltanom,mert az enyém már öreg és ez a szülésnél nagy gondot jelentett fõleg a pici fiamnak.

Köszi: Jucusmamus
20170114224602
 
 


Szia Jucusmamus!

Én a Balogh doktorúrhoz járok magánrendelésre. A terhesgondozás 3.500 Ft, ha közben kontrollra mész, az 2.500 Ft. A szülésért még nem tudom mennyit kér, mert az nincs kitáblázva a rendelõben :-)

Mikorra várod a babát? Én október 22-re vagyok kiírva.

Üdv, Tücike
Névtelen
 


Drága Tücike!

Köszönöm szépen az infot.Nagyon rendes,szimpatikus orvos?
Nekem most 6 hónapos Soma fiam(profilomban megnézhetõ),de az én szülészorvosomhoz már nem szeretnék menni,mert volt egy kis gond a szülésnél.Mivel sok pozitivat olvastam Balogh doktor úrról,ezért gondoltam,hogy õt választom.

A pocaklakódhoz gratulálok és remélem,hogy még találkozunk itt a neten!

Szia: Jucusmamus
20170114224602
 
 


Kedves Jucusmamus!

Gratulálok, Soma nagyon helyes. Vagány kis srácnak látszik!

Visszatérve Balogh dokira... Én úgy 50-55 körülinek tippelem, nagyon barátságos, és abszolút türelmes. Minden kérdésemre válaszol, és el is magyarázza a dolgokat. Ha számomra nem lenne szimpatikus nem hozzá járnék. Mielõtt állapotos lettem elmenetem hozzá rákszûrésre, hogy megnézzem magamnak, mert elõtte más nõgyógyihoz jártam, de ott nem akartam szülni. Szóval eddigi tapasztalataim alapján tudom ajánlani. Magáról a szülésrõl még nem beszéltem vele, de lassacskán az is téma lesz. Ha gondolod arról is beszámolok majd. Van a magánrendelõjében UH is, mindig meg is nézzük vele a picurt.
De egyébként a Szt. Imre kórházban van egy babavárásra, szülésre felkészítõ elõadássorozat, amit a kórház orvosai és szülésznõi tartanak, így kicsit meg lehet ismerni õket. Ha érdekel a dolog tudok több részlettel is szolgálni, csak szólj.
Addig is minden jót, üdv:
Tücike
tücike
 
 


Tücike!

Köszi az infókat! Még annyit kiváncsiskodnék,hogy telefonon elõre be kell- e jelentkezni és hogy mikor rendel?
Soma egyébként tényleg jó kis pasi,neked is ilyen édes pocaklakót kívánok!

Szia: Jucusmamus
20170114224602
 
 


Szio Jucusmamus!

Igen, mindenképpen kell idõpontot kérni. Kedden és csütörtökön délután, illetve szerdán délelõtt rendel a Kende u.-ban. (T.: 209-6838) De most augusztusban a csütörtöki rendelések elmaradnak, mert úgy van szabin. A rendelõben felváltva többen is rendelnek, úgyhogy minden nap tudod hívni a számot, mert az asszisztenssel kell úgyis idõpontot egyeztetni.
(Az én lakókám egyébként kislány...:-)De a nevérõl még nem döntöttünk.)
Sok sikert a dokihoz, puszi Somának, üdv:
Tücike
tücike
 
 


Tücike!

Köszi minden infot,szeptemberben elmegyek a doktor úrhoz.Most készülödûnk két hét Balatonra,majd ha visszajöttünk jelentkezem.Addig is vigyáz magatokra!

Jucusmamus
20170114224602
 
 


Jó pihizést Jucusmamus!

Remélem találtok még vizet a Balcsiban!!!!
Szeptemberben akkor majd találkozunk.

Sziooooo
Tücike
tücike
 
 


Tücike!
Ne haragudj, hogy így ismeretlenül, de szeretnék tõled kérdezni valamit. Úgy látom jól ismered a Balogh doki magánrendelõjét. Én is hozzá járok, de a Fehérvári útra. Most viszont gyorsan el kéne mennem hozzá a magánba. Meg tudnád nekem mondani mostanság mennyibe kerül nála egy ultrahangos vizsgálat?
Elõre is köszi.
Buksicica
buksicica
 


Tücike!
Nem tudom, jársz-e még erre, ha igen, nekem is lenne egy kérdésem. Érdekelne az a babavárásra, szülésre felkészítõ elõadássorozat, amirõl írtál. Mikor van, mennyibe kerül, pontosan hol tartják?
Elõre is köszi a választ!
franyo
 
 


Franyo!

A szülésfelkészítõ tanfolyam ingyenes, mindenki számára elérhetõ, még olyanokat is szívesen látnak, akik nem a Szent Imrében fognak szülni. Bõvebb infót itt találsz: [url=http://www.imreszul.itx.hu" TARGET="_top]http://www.imreszul.itx.hu[/url], itt keresd a Prenatal linket. Amúgy érdemes átnézni az oldalt is, sok infó van már rajta.

Csók mindenkinek, jó pocakosodást:

Dia
Dia
 


Dia, köszi szépen! Ismertem az oldalt, de már rég nem jártam ott, most akkor megyek, és jól megnézem!
Pussz!
Franyo
franyo
 
 


Sziasztok!

Bocsi, de szabin voltam, es csak most olvastam a kerdeseket.

Buksicica azota mar biztos nem aktualis, de egy nogyogyaszati szures 3500 Ft, nem tudom, hogy az UH ara benne van-e...

Franyo vegulis latom megkaptad a valaszt, tenyleg minden ott van az oldalukon.

Hat akkor most ennyi, minden jot lanyok, udv, Tucike
tücike
 
 


Sziasztok, az ultrahangos vizsgálat benne van az árban. én tavaly voltam akkor még 3000 Ft volt a terhestanácsadás. és mindig volt uh is hozzá.
a kötelezõ 4 ultrahangra meg beutalót adott a Balogh doktor és a Bártfai utcába mentem.
De sokszor voltam nála a Fehérvári úton is, és ott is uo aranyos volt minta a maszek rendelõben.

Maya
Maya
 


Tücike!
Köszönöm, de azóta tényleg megoldódott. Máshonnan sikerült megtudnom az árát. Mellesleg egyáltalán nem tartom drágának a többi orvoshoz képest.
Sziasztok
buksicica
 


Sziasztok!
Egy elég kellemetlen szülésben volt részem legutóbb a Margit kórházban, és úgy hallottam, a Szt Imre nagyon jó. Bálint Mihálynál voltam már az elsõ viziten (8 hetes vagyok), és döbbenetes volt számomra, hogy ilyen orvos is van. Annyira kedves volt, hogy egy élmény volt a vizit.
Jár-e közületek valaki hozzá, és mi a tapasztalat? Nehéz bekerülni az IKEA szobába? Én szeretném MAGAM megszülni végre a gyerekem.
Köszi, Vera
genevero
 
 


Szia Vera!

Én Bálint Mihálynál szültem 8 nap múlva lesz 1 éve. Nagyon jó volt. Nekem is nagyon bejött a kedvessége. Minden nap meglátogatott a kórházban, volt hozzám egy jó szava. Az IKEA szobában szültem, de véletlenül kerültem oda. Szerintem kérdezd meg vagy a szülés felkészítésen, vagy a dokitól, hogy hogy lehet bekerülni. Az IKEA szobát tényleg nagyon ajánlom Kép Arra készülj fel, hogy ott nincs semmi mûszer, infúzió, fájdalomcsillapítás. Ha az kell, akkor irány a hagyományos szülõszoba.

És gratulálok a babához Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Szia Vera!

Elõször is gratulálok!!!

Az Ikea szobába úgy tudsz bekerülni, annyi a követelmény, hogy a terhességed abszolút rendben legyen, ne legyen semmilyen mûszerre, beavatkozásra szükség (kivéve gátmetszés (ha szükséges), és a magzati szívhangok hallgatása), tehát, ha oxitocin kell, akkor sajna már csak a rendes szülõszoba marad (bár az sem rossz, én ott szültem végül). Ja, és persze még annyi, hogy éppen ne szüljön ott senki.Kép

Bálint Mihállyal remekül fogsz járni, én is ismerem, bár nekem a testvére, Sándor az orvosom, de az egész család vérprofi. Tuti nem fogsz csaláódni.Kép

Sok boldogságot és kellemes babavárást!

Puszi:

Dia
Dia
 


Tücike!

Hogy vagytok? Nemsokára szülsz, ha jól emlékszem.Ha van idõd írj !

Puszi: Jucusmamus

Mindenki!

Szült valaki Faragó dokinál?

Kösz
20170114224602
 
 


Sziasztok !!!

Tudtok jó nõ nõgyógyit ajánlani a Szent Imrében ?
Rabóczki Marietta kivételével !!!

Üdv
Névtelen
 


Szerintem ha itt elolvasod a fentebb írtakat biztosan találsz valakit akit érdemes felkeresned.

de! Barna doktor, A Bálint dokik, a Balogh dr, Fülöp dr. Urbán Mária.

Én róluk csak jót hallottam.


Nóri
Nóri
 


Tücike!

Merre vagy,mi van veletek? Jelentkezz!

Puszi: Jucusmamus
20170114224602
 
 


Szia Névtelen!
Én Urbán Márta doktornôt tudom ajánlani, én ôt ismerem, és nagyon rendes. Ha itt nem találod meg a topikban, szívesen írok telefonszámot, rendelési idôt hozzá, ha dobsz egy mailt (címem a profilomban).
franyo
 
 


Névtelen, meg tudnád írni hogy mi volt a baj a Rab. Mariettával? Amúgy nekem sem ajánlották, de kíváncsi vagyok hogy Te miért nem. persze ha nem titok.


Orsi
Névtelen
 


Szia kedves nevtelen,
en Zsuzsa vagyok es decemberben szultem a fiamat a Szt. Imreben Rakoczi profnal. Mar varom is a kovetkezo babat...ot is nala szeretnem szulni.
Nagyon tudom ajanlani...nem bajolog, nem csevereszik, de megbizhato es amikor szukseged van ra melletted van es mindenben a legjobbat teszi a Te es a gyermeked erdekeben.
A titkarnojenel lehet jelentkezni.
Eddig minden baratnom akinek ajanlottam meg volt elegedve vele.

Ciao: Zsuzsa
Névtelen
 


ZSusza, igaz hogya Rákóczi profnál 100.000 Ft a szülés? mert nekem anno a kórházban ezt mondták.
Névtelen
 


100.000 Ft? HUUUUUUUUUUUUU!!
Zsuzsa engem is kíváncsivá tettél!
ez azért már durva lenne ... (nekem ..)


KNóri
Knóri
 


Szia Jucusmamus!

Bocsi, hogy igy eltuntem, de mar nem dolgozom, otthon meg nincs meg megoldva az internet, de mar csak 1-2 het kerdese, es lesz. Koszi egyebkent jol vagyok, oktober 27-re vagyok kiirva...
Nincs most sok idom, csak beugrottam a munkahelyre behoztam a tappenzes papirt es kihasznalom most a lehetoseget...
Remelem jol telt a nyaralas, bar pont rossz idot fogtatok ki..
Jelentkezem hamarosan ujra, ha meglesz otthon is az elerhetoseg. Minden jot nektek addig is, puszi:
Tucike es az o lakoja...
Névtelen
 


sziasztok !!

Köszönöm a segítségeteket !!
Raboczki Mariettánál elég rossz tapasztalatokat szereztem , és nem kívánkozom többet hozzá menni , a személyisége kicsit eltérõ mint amit szerintem egy orvosnak biztosítani kellene a betege iránt .

Üdv
Névtelen
 


Szasztok itt Zsuzsa egy jokora kesessel:
a valasz:

A S ugy ertheto,SZULES A PROFNAL NEM 100.000, HANEM 50 EZER.
Ez abszolut normal arnak tekintheto mind a korhazra, mind a szsemelyere valo tekintettel is. ( modern korhaz, es ugy prof, foosztalyvezeto).
A 100.000 legfeljebb ugy ertheto, hogy ha a legelejetol (8. het) rendszeresen jarsz hozza az egesz varandossag alatt az 5000 Ft/ vizit, ami a vegere kb. 50 ezer lesz...plusz a vegen a szules 50.e....az mar kitesz szazat..de nagyon megeri, hangsulyoznom kell!!!( az utolso hetekben, amikor mar hetente, majd ket naponta kell menni, mat nem kell fizetni, hisz nem tudni mikor szul pontosan az ember lanya)
Minden vizsgalaton elsok kozott mesz be, a szulesnel mindenki ott surog-forog melletted, a prof betegekent mindenki igyekszik a szakmai maximumra es a pontossagra. A profnak lathatoan nagy respektje van, tartanak is tole.

Szakmailag nagyon elismert ember, a SOTE-n is tanit es gondolom a radioban is hallottatok sokan.
Most befejezem, mert meg azt hiszitek, hogy valami rokona vagyok, pedig csak olyan halas vagyok neki az en csodas kicsi fiamert.
Nekem nem volt ott a szulesnel se a ferjem, se a csaladom, fogadott szulesznom nem volt...a prog volt az egyetlen ismert ember mellettem azokban az orakban...az o kezet szoritottam amikor nyomni kellett es ot figyeltem a lelegzetvetelhez is, mert a tanfolyamon tanultak akkor es ott nem voltak tul jok.

Ritkan, de vagyok a neten, szivesen VALASZOLOK MEG HA TUDOK.
Sziasztok, jo ejt: Zsuzsi
Névtelen
 


Szia ZSuzsa, én is jókat hallottam a profról, csak az árat is hozzámondták, de ezek szerint szerencsére az csak kacsa volt.
(Konkrétan a szülést említették ennyiért.)

Ha belegondolok konkrétat én is csak a saját orvosomról tudok, azaz az sem konkrét, mert õ nem mondott árat én meg nem kérdeztem. így mi döntöttük el.


Egy estre emlékszem, amikor a nõgyógyászaton feküdtem, egy lányt abortusszal vagy polippal -sajnos már nem emlékszem mindenre - kellett operálni. az õ orvosa a dr. Lovas volt.
Na õ konkrétan megmondta, ha azt szeretné hogy õ csinálja a mûtétet akkor 15e Ft. ha az ügyelet, akkor meg valami minimális díjat kell csekken befizetni.

a véleményemet már le sem írom róla ezek után ....
Névtelen
 


Sziasztok!

Én már korábban írtam, hogy mennyire hálás vagyok a profnak. Én a kórházba jártam hozzá nem fizettem, de a szülésért 50000 Ft-ot. De ezt egy szóval sem említette, magamtól adtam.

Sziasztok:

Anikó
Gerianikó
 


Csovi, itt Zsuzsa ismetelten,

jo hallani, hogy van meg itt mas profparti ember, bar Anikora en mar akkor emlekeztem, amikor a szulesre vartam, mar akkor tanacsot kaptam tole. Koszi Aniko!!!
Dr. Lovasrol en is csak rosszat hallottam, az idosebb Balinttal nekem is nagyon jo tapasztalataim voltak, az Ujvari Borirol viszont nem tudok odakat zengeni, de a hihetetlen munkabirasat azt dicsernem kell.
Maskulonben a Pof teherbirasa sem semmi..en lattam amikor reggel hettol ejfelig szinte egyhuzamban mutobe be-ki maszkalt es masnap reggel hetkor mar ismet bent volt a nagyvizit elott, kedvesen bekukkantva minden betegehez egy szora. A dokikrol es beleertve a profot is egy negativumot is el kell mondanom....miutan megszuletik A gyermek...nem erdekli oket meg egy kicsiket sem....az ugye a csecsemosok, meg a gyerekorvos szakterulete, nem az ovek....pedig olyan buszke az ember es meg ugy kerdezne ezt azt akar a sajat orvosatol is.
Lehet, hogy rosszul erzem es gondolom..cafoljatok meg.

Jo ejt....Zsuzsi
Névtelen
 


Kedves névtelen, 20. hetes terhes vagyok, ez a harmadik terhességem, 36 éves vagyok, tehát voltam már egy pár nõgyógyásznál. Rabóczki MArietta az orvosom, a körzeti orvosom ajánlotta, akinek a lánya szült nála. Én kifejezetten nõt kerestem és elégedett vagyok vele, szerintem nagyon is kedves és törõdõ, alapos. Nála 40 ezer a szülés (részletre is lehet, tudniillik nálunk nincsen apuka meg anyagi háttér) és 4000 a havi vizit. Azt hiszem, hogy ki kinek szimpatikus, ez nagyon egyéni. Én pl. semmi pénzért nem szülnék a Schöpf Méreiben, volt szerencsém egy hetet eltölteni ott és láttam a mûhibákat meg az orvosok törõdését, legutóbb mikor oda kellett mennem genetikai ultrahangra, minden második beteg után kiment a doki az utcára sétálni (épp sütött a nap).
Névtelen
 


Kedves névtelen, 20. hetes terhes vagyok, ez a harmadik terhességem, 36 éves vagyok, tehát voltam már egy pár nõgyógyásznál. Rabóczki MArietta az orvosom, a körzeti orvosom ajánlotta, akinek a lánya szült nála. Én kifejezetten nõt kerestem és elégedett vagyok vele, szerintem nagyon is kedves és törõdõ, alapos. Nála 40 ezer a szülés (részletre is lehet, tudniillik nálunk nincsen apuka meg anyagi háttér) és 4000 a havi vizit. Azt hiszem, hogy ki kinek szimpatikus, ez nagyon egyéni. Én pl. semmi pénzért nem szülnék a Schöpf Méreiben, volt szerencsém egy hetet eltölteni ott és láttam a mûhibákat meg az orvosok törõdését, legutóbb mikor oda kellett mennem genetikai ultrahangra, minden második beteg után kiment a doki az utcára sétálni (épp sütött a nap).
Névtelen
 


Kedves Nevtelen!

Mikor szulsz a Mariettanal? Nagyon kivancsi lennek a tapasztalataidra! Mint nogyogyasz,teljesen elegedett vagyok vele, szuleszkent nem ismerem. Olvastam rola pro es kontra velemenyeket, en kedvelem, tetszik a stilusa. Szoval ha van tapasztalatod, szivesen varom.

Koszi
Szidi
Szidonia
 


Februárban szülök. Nekem tetszik a Mariettában a lazasága, nem dramatizálja túl a dolgokat, mindemellett komolyan vesz minden apróságot, pl. bármit csinálhatok, mert minden rendben van, de magnéziumot, vasat és elevitet szednem kell és még majd ki tudja mi mindent, ha nem lesz tökély a vérképem. szülésfelkészítõre is muszáj járni, mert valami alternatív lesz, ezért is választottam ezt a kórházat. Kíváncsi lennék, akinek nem tetszett, annak konkrétan mi nem tetszett benne. Szerintem felüdülés a sok bunkó pasi után, aki csak egy szaporodásra képes tárgyat lát a nõben. Még szonográfusban is jobbnak találtam a nõi nemet, sokkal türelmesebbek. Nyilván van egy-két ffi szülész-nõgyógyász kivétel, de én sajnos még nem találkoztam velük.
Katalin
Névtelen
 


Velemenyem a ffi nogyogyaszokrol hasonloan lesujto, raadasul fogalmuk sincs arrol, hogy szuleskor mit erez a no. Mariettanak van gyereke, akit o hozott vilagra... Konkretan rakerdeztel, hogy mennyi lesz a szules? Es milyen gyakran jarsz hozza, minden honapban?
Szidi
Szidonia
 


hát nem tudom, hogy a nõk jobbak-e a féfiaknál, de az biztos, hogy a barátnõmnél (nõi szülész) pl. megcsinálta hogy hagyta 24 órát vajúdni a kismamát, holott nem nagyon tágult, és olyan keskeny volt a csipõje hogy no.
És amikor bement az ügyeletes (Bálint) õ kérdezte meg hogy miért nem császározzák már meg.
Névtelen
 


Ez a Marietta volt?
Szidonia
 


sziasztok !!

Nekem rossz tapasztalatom volt a Mariettával , nem bírom a stílusát és nagyon durva volt , de attól még másnak bejöhet , de én tuti többet nem mennék hozzá akkor már inkább egy férfihez . Üdv
Névtelen
 


Kedves Szidi, igen a Mariettának van kettõ gyermeke és a Jahn Ferencben szülte õket jó 20 éve. Durvaságról annyit, hogy mikor életemben elõször egy kb. 80 éves bácsika, a kerületi nõgyógyász rákszûrést csinált, napokig véreztem. Marietta az elsõ az életemben, aki felhúzott lábbal vette le a kenetet és szerintem maximálisan óvatosan nyúl hozzám. Volt már, hogy letolt olyanért, amiért nem kellett volna, de legközelebb szépen megmodntam, hogy nem volt igaza és jót nevettünk az egészen. Hát én biztos nem fogok 24 órát vajúdni, szerintem ahhoz elég hülyének kell lenni (bocs), hogy valaki ne álljon ki a saját érdekében. Az orvos is szolgáltat, fizetsz neki, tehát ezért beleszólhatsz, hogy te mit szeretnél és mit választanál. Mariettánál eddig 3* voltam (elõször a 8. héten, aztán 12 és 18. most a 20 héten tartok), ezután 4 hetente kell menni, minden alkalommal ultrahanggal is vizsgál és részletesen elmondja, mi micsoda, mit kell nézni. Az összes rövidítést, orvosi kifejezést is megkérdeztem már (femur, BPD és társai)és el is mutogatta, mit hol mérnek. A szülés 40 ezer lesz, ezt a legelsõ alkalommal tisztáztuk, mivel anyagi helyzetem bizonytalan, megegyeztünk, hogy akár részletben is fizethetem ill. bízhatom a véleletlenre, biztosított róla, hogy bármelyik ügyeletes orvosra rábízhatom magam, ha épp õ lesz ügyeletes, akkor ingyenes. Szerintem Marietta imádja a gyermekeket és az a lényeg.
Katalin
Névtelen
 


Tulajdonkeppen nekem is tetszik, hogy vidam es cserfes, nem fapofaval zavarja le a rendelest. Es hatarozott! orulok, hogy szuleszeti szempontbol is hallok rola. Irtad, hogy alternativ szulesed lesz. Ezt te kerted? vagy o ajanlotta? esetleg tudsz mondani arrol is valamit, hogy hogy all hozza a fajdalomcsillapitashoz? vannak noi szuleszek, akik nagyon nem szivesen adnak epiduralis erzestelenitest, mondvan, hogy az nem termeszetes. Errol beszeltetek mar?
bocs, hogy ennyi hulye kerdesem van...
Szidi
Szidonia
 


Sziasztok lányok!
Laírok egy SzImrés szülést, hátha valakit érdekel. Nekem nagyon jók voltak ezek a leírások amikor dönteni kellett.
A szülésünk nem volt nagyon nehéz. Este 6 körül voltam a dokinál, aki azt mondta, hogy 1 újnyira nyitva vagyok. Kérdezte, hogy mit röhögcsélek itt. Mondtam, hogy semmi bajom nem érzek semmit. Azt mondja szerinte az éjjel meglesz a gyerek. Mondom erre én. Ja persze, nem is érzek semmit. Aztán mire hazaértem már éreztem. Szépen 2-3 percenként, de nem volt túlzottan erõs, inkább mint mikor menstruációs görcsei vannak az embernek. (Az elmúlt 3 hónap epegörcseihez képest semmi). De a férjem ideges lett. Úgyhogy este 10 körül bementünk a kórházba. Mindenki nagyon rendes volt, hívták a dokimat, beöltöztették a kispapámat. A szülésznõ külön kérdezte, hogy kérek-e beöntést (értitek kérek-e, nem azt hogy tiltakozzak vagy valami), azt mondta a borotválást azt javasolja, de ha nagyon tiltakozom nem muszály, mondtam, hogy nekem mindegy, úgyhogy leborotvált, de azt meg sem éreztem. A szülésznõ eszméletlenül rendes volt (mindenkinek ajánlom aki a SzImrében szül, Újvári Bori), még kávéval is ellátta a meglehetõsen elcsigázott férjem. Hajnali 5-kor folyt el a magzatvíz, onnantól már komolyan fájt. Aztán jött a doki és mondta, hogy hogy üljek, meg a férjem hogy támasszon meg, meg hogy nyomjak. Én meg teljesen össze voltam zavarodva, olyan hiretelen jött, nem gondoltam hogy már itt tartunk. A kitolás kicsit nehezen ment, de 7:40-kor a hatodik tolásra megszületett Hannuska. Kicsit nehezen sírt fel, de utána aztán abba sem hagyta. Az összevarrás volt szerintem a legborzasztóbb, én részemrõl inekció ide vagy oda mindent éreztem.
A kórhaz nagyon ok volt. 2 ágyas kórtermek, és minden nõvér nagyon rendes és figyelmes, a csecsemõsök is sokat segítettek, kérés nélkül mutattak mindent. Úgyhogy én nagyon örültem, hogy ezt a kórházat választottam (megjártam másokat is a terhességem alatt). A dokimmal is tökéletesen elégedett voltam.
Most már eltelt 3 hét. Sajnos tejem nincs elég (ami a 3 hónapi szigorú diéta utaán nem is csoda, csak 5 kg-t híztam terhesség alatt, amibõl a szüléssel lement 6), úgyhogy Hanna pótlást is kap. De nagyon sokat eszik. Hát azt nem mondhatnám, hogy sokat alszom, de azért igyekszem.
Hanna megtekinthetõ:
koltaihanna.fw.hu
Mindenkinek boldog gömbölyödést, és könnyû szülést kivánok, na és persze gyönyörû babákat.

Üdv
dec8 és a 3 hetes Hanna
dec8
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: