Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Most csak bekukk.
Krisz: Ha nem jön közbe semmi, akkor ott leszünk 29-én. Bár Levi 5-ig sőt néha 1/2 6-ig aludni szokott, de majd megpróbálom kicsit korábban lerakni, hátha sikerül előbb ébrednie.

Addig is puszi
Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Sziasztok!

Mi ott leszünk - ha nem jön közbe semmi. Mit vigyünk?

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Persze csajok, lesz akkor csüt. mindenképp!Várok mindenkit, mi ráérünk estig, úgyhogy aki később tud jönni, az sem baj!

Anikó, a helyszín az a mi lakásunk! :lol: Beszélgetünk, a gyerekek játszanak és eszünk-iszunk, vigadunk. :) A muri után szívesen fogadok önkéntes takarítókat! :lol: Na ez csak vicc volt tényleg.
A csapat jó része már 2-3 éve összejár időnként, úgyhogy jól elvagyunk. Azért ha mégis megkockáztatod az utat, szívesen látunk.
Mi hálistennek eddig meg tudtuk oldani, hogy ne kelljen a gyereket hivatalokba vinni, nem lehet egy álom, nincs szegényeknek türlemük, ami érthető is.

Annamari: Zoli sajna reggel elhúz Szegedre, de átadta nekem receptjének titkát, így ha valahogy belefér az időbe, lesz muffin is! :wink:
Susnak írtam mailt.

Na mennem kell dolgozni, majd még folyamatosan benézek, puszi

Kép

Kép
tkrisz
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

Boeszter: Sajnos nem tudtam megnyitni a linket, amit betettél. Hétvégén elmentünk ülést nézni és összeakadtunk egy eladólánnyal, aki hála égnek ért is hozzá. Szóval egyenlőre nincs más megoldás, majd befűtűnk az autóba és kevés ruhába tesszük bele a kicsit a mostani ülésbe. Az a baj, hogy Veronka akkora baba súlyra és nagyságra, mint egy 7-8 hónapos, akik már ülnek. Láttam a dönthető ülést is, de az nekünk nem jó, nem akarom még annyira se ültetni őt. Egy szélesebb kagylóülést néztünk még de azt meg nem találtam olyan biztonságosnak, mint a mostanit. A mostaniról teszek be képet ha találok. A szűkítőt már kivettük belőle és átállítottam hátul is a csavaroknál, amennyire csak lehet.

Sweetlady1: Remélem én is, hogy mielőbb látjuk egymást, már nagyon kíváncsi vagyok a te csemetédre :D Vagyis mind a kettőre :D

Tkrisz: Nekünk is jó a 29. szerintem tuti ott leszünk :D Ki is írtam már a címed, mindjárt megyek le sétálni a kiscsajjal ha felébredt és akkor belövöm kb. hol laksz. :D Tényleg, mit vigyünk? Amit megeszünk és megiszunk? :)

Anyukáknak ajándék: Én is mindig gondban vagyok az enyémmel, mert hiába veszek neki bármit, amire szüksége van, elteszi, hogy az majd jó lesz később valamikor és használja a régi, elavult cuccokat. Úgyhogy pár aprósággal szoktam meglepni, ami tuti elfogy vagy amit elhasznál. Pl. jó nagy csomag Vegeta, aszalt gyümölcs /ezt nem is veszi meg magának/, csoki /valami igen jó fajta! :) /. Már annyi edénnyel meg mindenfélével befürödtem, ezek a dolgok meg beváltak :D Ja, meg fénykép az unokájáról kerettel együtt. Egyik évben egy nagyon nagy keretbe tettem csomó képet a családról, tök jól nézett ki, ki is tette a falra. :)
Na lépek, lassan ébredezik a kiscsajom, puszi nektek :)
Barbi
U.I.: Itt a hordozó+kocsiülés. Elvileg 13 kg-ig jó, de nekünk már igencsak szűk. 74-es rucit hord és 8 kiló 60 deka a kiscsaj most.
Kép

Kép
barbara_75
 
 


Hello!

Krisz: akkor én sütök szívesen muffint,ha jó nektek. Igaz nem lesz olyan finom,mint Zolié,de talán elfogy ez is.Írtam mailt.

Ani: mi a múltkor kénytelenek voltunk a fiúkat vinni az okmányirodába,ugyanis nekik kellett útlevél.Hát 40 percet vártunk,de nem volt egyszerű,pedig vittünk könyvet,innivalót,stb...Márk még elvolt,de egy kétévest próbálj meg megkérni,hogy üljön nyugodtan.Lehetetlen küldetés.

Végül mi is trolizunk majd,de sebaj,már rutinosan nyomom.Fél 5re ott leszünk.
Timi: keltsd fel Levit,mindenképpen. Nekem ilyenkor nagyon beválik,hogy "csak az jön velem egy nagy buliba délután,aki minél gyorsabban elalszik". Erre már Vikti is úgy becsukja a szemét,hogy csak na.

Szaladok...találtam egy anyukát,aki darabra árul otthon lego-duplokat pár száz forintért,most megyek hozzá turkálni.

Annamari
kismuki
 
 


Lányok, ki mit gondol és szeret, vmi apró rágcsálnivalót vagy innivalót igény szerint.

Barbi, asszem nem kell messzire jönnötök, ugye? :wink:

gabi, klassz hogy ti is jöttök, rég találkoztunk!!!

Annamari, köszi mindent. Azért lehet, h megprókálom belepréselni vhogy az időbe a muffinsütést, de nem 100%, de ha sikerül, az se baj, ha te is hozol és dupla adag lesz véletlenü, sztem elfogy! :wink:

Pussz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Krisz: Nagyon messze vagy tőlem mondhatom, kb. 5 perc séta :lol: Szerencsés vagyok, nem kell messzire menni. :)
Én meg megpróbálok mákos sütit sütni, hátha nem hal bele senki :lol: Múltkor egész jól sikerült, még él a család :lol:

Pusza :)

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok!

BArbi!
Nem semmi súlya van a kiscsajnak :lol: Egyébként ez a fajta hordozó nagyon szűk, a barátnőméknek is hasonló van, baromi drágán vették, és az ő teljesen normális súlyú babája sem fért el benne normálisan már 4 hónaposan se. Nekünk széles van, az Mátét is elbírta kb. 10 hós koráig :)

Krisz!
Hűha, mindenki süt valamit, de jó lesz :wink: Én nem ígérem, de tuti viszünk vmiket :)

Mi valszeg később megyünk, a héten be kell mennem a melóhelyemre és Apu-szitter csak holnap ér rá, így mi fél 6 után megyünk majd!

Addig is puszi!

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Sajnos lemaradunk a mostani összejövetelről, januárban viszont már lazábban leszünk.
AZ egyik tanítványom extraórát kért csüt.-re, mert olasz töriből témazárót írnak. :cry: Jókor jut eszébe! :?

Ne haragudjatok!

Érezzétek jól magatokat!!!

Puszi minden anyának és babónak!!! És persze apunak is, ha megy.

Sziasztok,

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Sziasztok,

akkor várok mindenkit holnap, aki tud jönni. Ha vkinek nincs meg a telcsiszámom: 06702204086.

Judit, azért gyertek mindenképp!:)

Pussz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Krisz!

Lehet, hogy mégse tudunk menni, tegnap este óta egyfolytában szédülök, lehet, hogy a kialvatlanságtól nem tudom. Azt hittem, reggelre jobban leszek de nem, a gyereket is alig bírom ellátni :cry:
Nagyon beleéltem már magam, nagyon szerettem volna végre társaságba lenni a picivel. :cry:
Ha ez délutánig nem változik, akkor nem tudunk menni sajnos :cry:
Nektek jó bulit.
Barbi

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok!
Ezer bocsi, nagyon régen jártam erre, mert rengeteget dolgozom mostanában. Sajnos a talira sem tudunk menni, mert holnap van leadási határidőm, és még nem vagyok kész :(
Remélem a következőnél nem jön közbe semmi :roll:

Pussz mindenkinek: Sus
sus1
 
 


Jaj,jaj, sajnálom! :(
Barbi, azért hátha jobban leszel! Drukkolok!
Sus:kááááááááár.
Remélem, azért a többiek tudnak jönni, muffint is sütöttem reggel! :wink:
Puszkó,K.

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Mi is csak fél 6 és 6 között érünk oda, de majd nagyon sietünk. Sajna nekem nem volt időm sütni, de majd viszek valami finomságot.

Pussz: Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy eljöttetek tegnap, jó kis buli volt! :wink: Teszek fel két képet a gyerekhadról:

Kép
Kép

Barbi, mi van veled, lebetegedtél? Remélem, semmi komoly.

Na puszi mindenkinek és jó hétvégét, mi lassan indulunk Szegedre.

Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

De aranyosak a lurkók!! És milyen nagyok már!
Örülök, hogy jól sikerült a tali.

Vigyázzatok magatokra és jó hétvégét!!!

Puszi,

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Sziasztok!

A buli szuper volt, asszem a képeken is látszik :) Köszi Krisz a lebonyolítást és bocs, hogy nem maradtunk takarítani! :oops:

Barbi: Tényleg, mi van veled? Remélem semmi komoly! Kár, hogy nem jöttetek!

Remélem a következő talira még többen össze tudunk verődni. Azt hiszem január-február magasságában én is megpróbálok szervezni egyet. Szerintem jó néha egy kicsit kikapcsolódni nekünk anyukáknak is, és úgy láttam a gyerkőcök elég jól eljátszadoztak együtt/egymás mellett.

Annamari: Annyira édes volt Vikti, ahogy ugatott Szabinak! Itthon meséltem a páromnak, ő is kipróbálta és Szabi rá is nagyokat mosolygott. :)

Na megyek tanulok egy kicsit, amíg nyugalom van!

Puszi mindenkinek, jó hétvégét!
Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Sziasztok!

Krisz: köszi mégegyszer a meghívást,nagyon jól éreztük magunkat.
Januári vagy februári talit én is nagyon szívesen bevállalom. Amikor egyszer nálunk volt,akkor úgyis csak a Krisz,Edina és Timi voltak itt,így jó lesz ha a többiek is ellátogatnak hozzánk.
Az összes muffin isteni volt...tele lett a hasam.
Mikor hazaértünk ,Márk ezt mondta apukámnak: " nagyon szupi volt papa,csak fiúk voltak meg anyukák és hoztunk sütit is haza. De csak vacsora után eheted meg papa!"
Vikti ma is ugatott egy kisbabának,gondolom jó hülyének nézték,de aztán elmagyaráztam hogy tegnap ezzel hogy felvidított egy kisbabát.
Többiekkel sajnálom,hogy nem találkoztunk,lemaradtatok Gabi édesen gömbölyödő kis pocijáról.
Szép estét mindenkinek
Annamari
kismuki
 
 


Sziasztok!

Tényleg nagyon klassz volt a tali, Krisz köszönet érte :lol: Én is mondtam a tali végén, hogy szívesen látok mindenkit jövőre, akkor majd felosztjuk, hogy minden hónapra jusson valaki :wink: :)

A képeket is köszi :lol:

Ma egyedül vagyok a fiúkkal, mindjárt ebédelünk, aztán remélem addig nem ébred fel Barnus, míg Mátét lenyomom aludni :)

Tegnap vetetett egy társast, azóta azzal játszunk!

Kellemes hétvégét!

Puszi
Judit

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Krisz: csatlakozom az előttem szólókhoz! Köszi mindent!
Bence amennyire nem akart menni - mondván, hogy nem ismer senkit - annyira nem akart hazajönni :-))

Lányok, tavasszal már hozzánk is jöhettek!

Szombaton ebéd után elmentem csizmát venni magamnak. Hát ne tudjátok meg. Ott gondolkoztam a boltba, hogy hogyan tudom felpróbálni, mert a pocakomtól sehogy sem fértem - pedig még csak a 22. hétben vagyok. (Ráadásul még jól beebédeltem előtte...) A lényeg, hogy mire egy pár csizmát felpróbáltam folyt rólam a víz. :oops: Áprilisig nem veszek lábbelit.

Oviba ma jön a Mikulás, nagy az izgalom. Már reggel azzal keltünk, hogy siessünk, nehogy lemaradjunk a Mikulásról.

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy mindenkinek tetszett a buli. Akkor már kész verseny lesz, úgy látom, hogy ki szervezze a következőt! :lol:
Judit, akkor ezek szerint te megkapod, amit én küldök neked, hát ez is valami! :wink:
Milyen társast vettetek?

Gabi: tényleg, akkor mi lesz még nagyobb pocakkal? Kezdődnek az ilyen fajta nehézségek... :shock:

Remélem, nálunk nem most volt Mikulás (bár ki tudja, amilyen remek az infoáramlás... és pénteken sem volt ott) , mert Máté nem ment ma, egész hétvégén fájt a hasa, ma reggel is még, azt mondta a doki, hogy nem néz ki vírusnak, elronthatta a gyomrát. Szegénykém sokat és sok savasat evett pénteken és este hányt egyet, életében először. Azóta is rossz a közérzete, alig eszik vmit.
Na de majd ma szülőin végre megtudunk mindent! :wink:

Pá mindenkinek. Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Krisz!
Mi volt a szülőin, mesélj?! Remélem Máté már meggyógyult :)

Judit

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Nem tudja Valaki véletlenül, hogy 6-án lesz-e Télapó az Árkádban?

Puszi
Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Szaisztok!

Nálunk tegnap volt az oviban és ma lesz a bölcsiben. Márk nagyon örült neki,csak azt mondta,hogy az egyik napcsoportos azt mondta neki,hogy nem is az igazi a mikulás és ez nem tetszett neki. :D Mondtam,hogy ne is törődjön vele.
Timi: sajna az árkádról nem tudok semmit.Én mindjárt indulok dolgozni(ma kivételesen délután) így nem is tudnám a fiúkat sehová sem elvinni.
Krisz: hogy van Máté? Voltatok már oviban?
Csaju: mostmár tényleg többször fogunk összefutni,így hogy 4 körül járunk mindketten. Hallottad mi történt : a kis Martin gyerek beleharapott egy hatalmasat Gyöngyi nénibe.Az egész karja bekékült.És nem tehet semmit.Mondjuk nem tudom mi van akkor ha egy kisgyerekbe harap bele...én tuti megvárnám az anyját,ha az én fiamat bántaná.

Most csak ennyit,rohanok dolgozni

A
kismuki
 
 


Annamari!
Ez nagoyn durva :evil: Nem hiszem el, hogy nem lehet ezt a gyereket megnevelni. Szokta mesélni Máté, hogy ordibál, meg verekszik is Martin.
Jó, mindenhol van ilyen gyerek, na de hogy az óvónőt is bántsa... azt hiszem én is szólnék az anyjának, ha ennyire megharapná Mátét :roll:

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Igen, igen, nem betegedett le Máté, ment oviba keddtől. :) Viszont több gyerek már bárányhimlős a csop-ból, igaz, ő kapott oltást, de azért kijöhet enyhén, mondjuk karácsonyra... :?
A szülői remek volt, ültünk, mint a kisiskolások és hallgattuk, hogy mennyi probléma van a gyerekekkel, mennyire sokan nem tudnak viselkedni, stb. Ők persze mindent tökéletesen csinálnak, meg is magyarázták, hogy nagyon igyekszenek pl. kivinni a gyerekeket, csak hát ha egyedül vannak, akkor az azért nem annyira kivitelezhető.... :evil: Meg persze felsorolták, h mi mindent kell vinni és mennyi pénzt beadni. Hétfőn nyílt nap lesz, nem dolgozok, benézek rá, kíváncsi leszek, mi sül ki belőle... Mondjuk biztos nem lesz ugyanolyan, mint amikor senki sem nézi őket.

Judit, ha esetleg jövő héten ráértek vmikor, összefuthatunk, h a fiank barátsága tovább bontakozzon! :lol:

barbi, veled mi van? Még mindig beteg vagy?

Pussz mindenkinek, K.

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok Lányok!

Tkrisz: Nagyon jók a képek, látszik hogy jó volt a hangulat, remélem legközelebb már mi is tudunk menni.
Én másfél napra teljesen kilőttem magam, elég szar volt. Péntek délelőttre lettem jobban úgy, hogy az egész csütörtököt végigfeküdtem, amennyire csak tudtam a kiscsajomtól. Utálom mikor ez rámjön, mert a szédüléstől hányingerem is van, elég szar a kettő együtt. Kicsit túlhajtottam magam az utóbbi időben....ez nem is lett volna ha baj, ha alszok eleget. Megpróbálok jobban odafigyelni ezek után....

Voltunk 4 hós oltáson, kiscsajom nem sírt!!!!Nagyon büszke voltam rá!!!! :D Bezzeg mikor fel kellett öltözni, az már nem tetszett neki :?
Nálunk a kicsinek új cumit hozott a MIkulás apukája által, a régit kinőtte, már az egészet berakta majdnem a szájába. Elég hamar elfogadta az újat :)
Jövő héten eljutok végre fodrászhoz, jön anyám, vigyázni fog Veronikára, kíváncsi leszek, milyen lesz, ez lesz az első ilyen alkalom, hogy kettesben lesznek hosszabb időre. Várom már, remélem jól fog sikerülni. Csak azon aggódok, hogy előtte időben szopizzon, hogy kibírja míg hazaérek....bár lehet, hogy fejek le tejet a biztonság kedvéért. Anyám tiszta lázban van, már nagyon várja.
Hirtelen ennyi, most kicsit pihizek, nehogy megint szédült tyúk legyen belőlem :lol:
Puszi nektek
Barbi

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok!

Én péntek este bulizni voltam, Máté Anyuéknál, BArnus itthon Cs-val, nagyon szuper volt, 3 után értem haza :wink: :D
Barni pedig egy angyal volt, 5 előtt ébredt csak enni, aztán még aludtunk majdnem 9-ig :lol:

Meg is beszéltük a csajokkal, hogy ezt rendszeresítjük, másfél-kéthavonta eljárunk majd, legközelebb január végén :)

Krisz!
Örülök, hogy Máté ment oviba :) Megint egy szegénységi bizonyítvány az oviról (vagy ikább az óvónőkről), hogy panaszkodtak a gyerekekre... sztem... Azt nem értem, hogy ha egyedül vannak nem viszik ki agyerkeket, hogy egyedül?

Jó ötlet a tali, nekünk a h., szerda a jó, CS olynakor későn jön haza. Viszont szerdán jön pár barátnőm hozzánk, így marad a jövő hét? Azok a napok jók nektek? Remélem még tudod hol lakunk :lol:

Barbi!
Örülök, hogy elmúlt a rosszulléted :)

Puszi
Judit

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok,
Na mindenkinek milyen jó kis kimenői vannak... :D Én bulizni egyáltalán nem vágyom már évek óta, kiöregedtem belőle :wink: , egy jó vacsi jó társaságban többet ér. Hova mentetek, Judit?
Én ma egy újfajta tornára jutottam el szabin lévén, és annyira jó volt, mintha kicseréltek volna.
Az oviban nyílt délelőtt volt, Máté el sem mozdult mellőlem :? , amúgy édesek voltak a gyerekek, de a sajátomat nem sikerült meglesnem a társai közt.... :oops:
Képzeljétek, tegnap csináltam egy terhességi tesztet, mert már rég meg kellett volna jönnie, de negatív lett....
Judit, majd meglátjuk akkor, mert jövő héten szerdától szombatig egész napos munka vár, a kolléganőm akkor megy szabira. Hétvégén össze kell kapnunk magunkat ajándékvásárlás ügyben, mert utána nem lesz nagyon időm. Ti hogy álltok ezzel?

Barbi: ügyes a leányzó tényleg! :wink: Örülök, hogy jobban vagy, csak kár h pont akkor jött és nem ismerhettünk meg személyesen!

Puszi mindenkinek.K.

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!
A betegeskedést mi sem úsztuk meg, megérkezett hozzánk a bárányhimlő. El akartam vinni a 18 hó-s oltásra a kicsit, de inkább mégsem, tuti nála is idő kérdése, amíg kijön, hisz mindent együtt játszanak, a Roli a poharából iszik örökké... No, jobb lesz ez így, csak épp az ajándékokat nem tudom, hogy hogyan vesszük meg. Ezt mi is mindig a legvégére hagyjuk.
Egy nyílt nap engem is érdekelne, nem is tudom, hogy az Emmában szokott-e lenni.
Rám is vár csizmavásárlás, de őszintén szólva nekem a legnehezebb a mosogatás. Mind a három babóval ezt tűröm a legnehezebben, olyan kényelmetlen már most is oadaállni.
Gabi, tudsz valamit szülésznő választásról?
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Kedves Anyukák!

Végzős hallgató vagyok az ELTE Tanító- és Óvóképző Főiskolán. Szakdolgozatomat a „Testtartás kialakulásának folyamata és az azt befolyásoló tényezőkből” írom. Segítségét szeretném kérni az alábbi felmérés otthoni elvégzésével, melyet óvódás korú gyermekével/gyermekeivel kell megcsináltatnia. A felmérés kiértékelésével fényt szeretnék deríteni arra, hogy a hasizom és a hátizom erejének, valamint a lúdtalpnak, van-e szerepe a hanyag testtartásban. Mert amennyiben igen, akkor ezek már óvodás korban elkezdett megfelelő erősítésével megelőzhető a tartáshiba kialakulása, amely idősebb korban további panaszokat okozna.
A kitöltött felméréseket légyszi küldjétek el a kisindigo@freemail.hu címre.


1. Gyermek kora, neme:
2. Magassága, súlya:
3. Súlya:
4. Van-e lúdtalpa? /Legkönnyebben úgy lehet megállapítani, ha hátulról megnézi, hogy a gyermek Achilles-ina egyenes-e. Ha megtörik akkor lúdtalpas./
5. Hanyag tartása van-e? /Hanyag tartás jellemzője: a vállak előreesnek, a háti domborulat kifejezettebb, a lapockák pedig elállnak, s a gyermek „Húzd ki magad!” felszólításra korrigálni tudja tartását./
6. Hasizom erejének vizsgálata: Kérje meg a gyermekét, hogy feküdjön hanyatt. Lábát térdben hajlítsa be és Ön rögzítse a lábát. A gyermek fogja meg a fülét. Ebből a helyzetből üljön fel úgy, hogy a könyökével megérinti a térdét, majd vissza, miközben a fülét nem engedi el, 20 mp-ig annyiszor amennyiszer csak tud. Hányszor tudott felülni?
7. Hátizom erejének vizsgálata: Feküdjön hasra a gyermek. Fülét ismét fogja meg, s Ön rögzítse a lábát. Majd 20 mp alatt annyiszor amennyiszer csak tudja emelje meg a törzsét úgy, hogy a könyökét összeérinti maga előtt. Hányszor tudta összeérinteni a könyökét?

Segítségüket előre is köszönöm!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Hahó, hát sehol senki?

Judit, megkaptad a képeslapomat?

Puszi , Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Krisz!
Ma kaptam meg köszi, mert rossz volt a gépünk. Válaszoltam is, de gondolom nem kapod meg :roll:

Akkor a nyílt nap nem sokmindenre volt jó, gondolom... ez sztem azért hülyeség, mert úgy is másképp viselkedik ilyenkor mindenki, a gyerek is, az óvónő is :o

Akkor majd visszatérünk a talira... Nekünk már minden ajándékunk megvan, a nagy részét be is csomagoltam, ilyen se volt még, hogy az utolsó hetekben nem kell rohangálnom sehova a tömegben :lol:

A buli végül csak iszogatós, dumálos, csajos parti lett, elbeszélgettük az időt (volt miről), és 2-kor pedig már nem volt kedvünk táncos helyre menni. De azért én még nem öregedtem ki belőle, vágyom rá, persze csak így csajokkal és évente 2-3 alkalommal :lol:

Anikó!
Jobbuálást a gyerkőcnek!!!

A mosogatás nekem is nehezen ment, úgy mint a vasalás is. Hihetetlen, hogy már a 27. hétnél jársz :wink:

Nálunk minden rendben, Máté ugyan köhög, de ki nem a csoportban? Kedden lesz a karácsonyi ünnepség, annyira várom már :)

Puszi
Judit

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Kedden du. Szabi megkapta az első oltását. Egy hang nélkül tűrte előtte a méricskéléseket, a vizsgálatot és a szurit is, csak nézelődött és mosolygott. Teljesen el volt ájulva a dokinéni, az asszisztens és a védőnő is :) Annyira büszke vagyok erre a picurra :)
Persze Levire is, mert Ő meg 7-én a párom munkahelye által szervezett Mikuláson 2* is elmondta a Száncsengőt, 1* a krampusznak, utána pedig amikor rá került a sor és a Télapó szólította, akkor a Krampusz mondta neki, hogy ez a kisfiú milyen ügyesen mondott neki verset és a Télapó kérte, hogy neki is mondja el. Ekkor Levi kihúzta magát és elmondta hibátlanul mind a 3 versszakot. Hát csajok, én majdnem elsírtam magam, annyira meghatódtam :oops: A Télapó engem is megdicsért, hogy megtanítottam neki a verset és kaptam tőle egy szaloncukrot :)

Krisz: Nem semmi ez az ovi téma. Már előre félek! :shock:
A tesztet meg sajnálom, mármint, h negatív lett.
Hová mentél és milyen tornára? Rám is rámférne, csak az a baj, h nagyon lusta vagyok :(

Judit: Irigy-irigy a buli miatt....Bár azt hiszem mostanában én is jobban érezném magam egy meghitt vacsin, de a legjobban az alvást értékelem :lol:

Barbi: Én is örülök, hogy jól vagy és gratula Veronikának, nagyon ügyi volt. Tegnap én is fodrászkodtam itthon, életemben először befestettem a hajam.....rézvörösre. Hát a párom este csak nézett, hogy hogy nézek ki (ő csak a barna hajat szereti). De reggel aranyos volt, ébredés után az volt az első mondata, hogy szép lett a hajam. Ez jólesett :)

A karácsonyi ajikkal mi is jól állunk, már csak 1 dolgot kell venni és mindent be is csomagoltam. Nálunk sem volt még ilyen, általában mi is még 24-én legalább 1 dologért kellett, h rohangáljunk.

Na megyek megpróbálok tanulni, ja meg frissítem az albumot.

Puszi
Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Sikerült feltöltenem a képeket a srácokról, jó nézelődést!

Puszi
Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Sziasztok!

Most látom, hogy a múltkori hozzászólásom eltűnt...
Krisz: a szülői nálunk is pont így zajlott - legalábbis a jelenlévők elmesélése szerint az volt a sláger, hogy rondán esznek, nem tudnak öltözködni, viselkedni stb. - talán csak a levegőztetés az, amit nálunk megcsinálnak.
Azóta volt karácsonyi ünnepség, nagyon édesek voltak a gyerkőcök - leszámítva, hogy "nemszeretemóvónéni" faarccal énekelte végig a dalokat. Műsor után sütöttünk mézeskalácsot, meg készítettünk csuhébábokat. Jól éreztük magunkat és a végén megkaptuk a gyerekek összes eddigi művét: rajzok, festések, hajtogatások stb. Azt hiszem nyitnom kell egy új dobozt Bencének...
Szerdán voltam terheléses vérvételen - még mindig cukrus víz a nyerő az Uzsokiban, igaz tesznek bele egy kis citromlevet is. Máshol a tej+zsömle variáció működik, azt én is szívesebben megettem volna. De túlvagyok ezen is. Dorka baba pedig nagyon élénk, ahogy megérzi, hogy van pár perc nyugalom és rá figyelek, rögtön jelzi, hogy kösz, jól vagyok, vagy ilyesmi :wink:

Karácsonyi ajándékok közül már nekem is csak az apróságok hiányoznak, eltökélt szándékom, hogy a hétvégén mindent beszerzek. Mostmár csak a sütés-főzés van hátra.

Tényleg, ki mit készít karácsonyi menünek?

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


sziasztok lányok!
Gyorsan bekukkantok, sajnálom, hogy a találkozóra nem tudtunk menni Kriszékhez.
Hétfőn államvizsgázom a közgázon, elég kaotikus állapotok uralkodnak nálunk emiatt, de a gyerekeknek is elmagyaráztam,
úgyhogy megpróbál mindenki együttműködni.
Utána kis lazítás.
Hát csajok, gyerekek mellett dolgozni és tanulni rettentő nehéz,
már kezdek belefáradni kicsit, de valami mindig erőt ad,és helyrebillenek.
A fiúk nagyon aranyosak, Marcell imádja a bölcsit, helyesebben családi napközit, mert logisztikai szempontokból ide jár. Nem gyerekmegőrzés, hanem rengeteget foglalkoznak is velük. Örülök, hogy jól váalsztottunk.
Krisz, ovi ügyben nekünk is vannak rossz tapasztalataink, ami inkább a szűklátókörűségből adódik, mármint óvónéni szempontból.
Ami számomra döbbenet, hogy a gyerekeket a szülők alapján ítélik meg, és ítélik el. Gusztustalan.
Na mindegy, gyerekem szereti, mert "attól még hogy buta az óvónéni, sok barátom van és szuper autók". Na ezt a szemléletet szeretem :-)
remélem legközelebbi találkozóra tudunk menni.
Mindenkinek szép ünnepet kívánok!
D
tigris
 
 


Sziasztok!

Timi!
Nagyon ügyes Levi, édes lehetett :) Szabi pedig egy hős :wink:

Én is ezt imádom, hogy Mátéval azért öröm bárhova menni, mert olyan dumája van, hogy mindenkit levesz a lábáról, én pedig dagadok a büszkeségtől, Barnus viszont egy annyira kedveskedő,mosolygós baba, hogy az szinte mindenkinek feltűnik. Idegenek szoktak megszólítani, hogy ritka az ilyen jókedvű, barátkozós baba :lol:
Máté egyáltalán nem volt ilyen, ő most se az a vigyori típus, de ez teljesen jó így, Barni pedig lehet, hogynem lesz olyan dumás, eszes :)

Gabi!
Tök jó fej az óvónő, hogy lehet faarccal végigülni egy ünnepséget.Na az ilyet nem értem minek ment óvónőnek :x

De örülök, hogy legalább jól telt a napotok :)

Nálunk nem lesz különösebb menü, mert 24-én du. Anyósomékhoz megyünk, valszeg de. lesz itthon faállítás, ajándékozás, 25-én pedig utazunk Anyuékhoz és sztem Szilv. előtt jövünk majd haza. De sütiket mindenképpen csinálok, idén a fiúk mézes puszedlit szavaztak, az lesz a mézeskalácsok helyett. További ötleteim még nincsennek :o

Dóri!
Örülök, hogy jelentkeztél, sok sikert neked az államvizsgához, nem semmi energiával rendelkezel :)

Én most erősen gondolkodom egy intenzív angol nyelvtanfolyamon, csak még nem tudom, hogyan oldom meg a gyerkőcöket. Vagy heti 2 alkalom van du-tól estig, vagy szombaton reggeltől du-ig, lehet inkább az a variáció marad, csak akkor egy évig sehova nem tudunk menni szombatonként.Majd meglátom még...

Megyek, ébresztem Barnit, aztán megyünk Mátéért!

Kellemes hétvégét!

Puszi

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Csak egy perc,dolgozm....

Márk skarlátos lett.Hihetetlen.Volt 2 folt a nyelvén kis lázzal,semmi kiütés,de itthon ,maradtunk és 3 napja lehámlott a talpa!!! Szerencsére a dokinő még előtte a "gyanú"miatt felírta a szükséges antibiotikumot,így hamar túljutottunk rajta.
Viktikémnek meg tegnap hatalmas dudor nőtt a nyakára,bevittük az Ilka utcába(ottt van most a hétvégi napközbeni ügyelet) ahol megnyugtatott a csajszi,hogy mumsz már nem lehet mert van rá oltás,de a nyirokcsomója begyulladt valamitől...így hétfőn mehetek vele is orvoshoz.Még szerencs ehogy jövő héten szabira megyek...de ha otthon marad nem tudom mi lesz a vásárlásokkal. Mondjuk ez nem fertőző szerencsére.
rohanok a vendégekhez
puszi mindenkinek

Csaju: kedden tuti talizunk
Annamari
kismuki
 
 


Sziasztok,

Timi: nagyon ügyes és szép fiacskáid vannak! :D
Tornára az Örsön a régi BKV épület 3.emeletére szoktam elmenni, ha sikerül, most dec. pl. ingyenesek a reggeli és kora du-i órák, ha vki ráér olyankor... hehe. http://www.noifitness.hu/
Biztos jó lehet a vörös hajad!

Gabi: hát igen, megint megállapítom, hogy sokban hasonlóak az ovijaink... :x Nálunk is kedden lesz kari, benézek rá, aztán megyek csak dolgozni. Csütörtökön meg Luca napi vásár volt, meg a Kolompos együttes, Máté is nagyon élvezte, jók voltak. Progi van most, tejelhettünk is rendesen egész hónapban. Kivinni továbbra sem sikerül őket.....Nálunk szerdától már összevont csoportok lesznek, M. otthon is marad inkább Zolival.

Dóri, remélem, remekelsz ma!!! :D

Annamari, sajnálom a fiúkat... skarlát, az még létezik a 21. században? ÚÚÚÚ... Remélem, mihamarabb gyógyultok!

Mi nem lettünk bárányhimlősek hálistennek, remélem, ez így is marad.

Hétvégén sikerült megejtenem a karácsonyi ajándékvásárlást, még a fát is megvettük. Máté már díszíteni is akarja... Bár az igaz, hogy egy picit előbb akarjuk, hogy még kari előtt is élvezhessük, úgysem leszünk itt Pesten az ünnepek alatt.

Puszi mindenkinek, Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Dóri: remélem gratulálhatunk már a sikeres államvizsgádhoz! Elismerésem, hogy végigcsináltad, nekem nem lett volna hozzá energiám!
Szülésznő választás ügyben tudnál segíteni, hogy te hogyan bonyolítottad?

Krisz: legújabb ovis történet: "Óvónéni kiküldött a mosdóba, mert nagyon buta voltam"
Sajnos nem tudtam meg sokkal többet a történetről, Bence annyit mondott, hogy rosszalkodott és ezért ki kellett mennie a termből.
Lányok, csak szerintem gáz az, hogy egy óvónő azt mondja a gyereknek, hogy "buta vagy"?
Én mindig figyelek arra, hogy ilyet ne mondjak, max. annyit, hogy butaságot csináltál...
(Ráadásul a gyerek egész este azt hajtogatta, hogy ő rossz és buta.) :?

Karácsony: ajándékok megvéve, töltött káposzta kész és már a mézeskalácson is túl vagyok. Mostmár csak a hétvégét kéne okosan beosztani és akkor tényleg csak a legkevesebb munka marad karácsonyra.

Puszi: Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!

Olvaslak titeket és csak hüledezek, mennyi mindenre tudtok időt szakítani akár 2 gyerek mellett is, hogy csináljátok? Nekem csak egy kicsi van de úgy érzem, szinte semmire sincs időm mellette. Most is szunyál, azért tudtam kicsit a géphez jönni. Reggel felkelünk, megcsináljuk a napi rutint, lemegyünk dél körül a levegőre közben vásárlás, hazajövünk, főzök, persze mindeközben vele is foglalkozni kell, aztán már itt is az este. Olyan gyorsan elmegy a nap.....Ma pl. elég nyűgös volt, szinte egész nap sírt, semmire nem volt időm.....talán a foga készülődik nem tudom, elég kemény az ínye.....

Timi: Szuper, hogy Szabi ilyen jól bírta az oltást, ez olyan jó érzés egy anyukának /is/ :D A hajad színe jó lehet, el tudom képzelni, biztos jól áll :D Nagyon jók a képek :D

Egy óvónő faarccal az ünnepségen....hát nem semmi.....arra kis időre igazán színészkedhetne egy kicsit.....kicsit rémísztő, amiket írtok az ovikról, csak hüledezek.
Én vasárnap rohantam el vásárolni, még kell egy-két dolog, bár pénzünk már nagyon nincs. Mindenki csak apróságot kap....
Én a Szentestét várom, hogy mit szól a kiscsaj majd a fényekhez :D

Na megyek, ébredezik, jön a fürdetés, amit imád az egész család :D
Pusza mindenkinek, vigyázzatok magatokra :)
Barbi Kép

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok!

ma voltunk doki néninél a fiúkkal,teljes házzal üzemeltek.Időre mentünk és 45 perccel később jutottunk be,úgy hogy a doktornő már másik szobába költözött át,mert jött a köv.rendelő doki néni.
Természetesen Viktorka elaludt az ölemben,így "alva" tapogatta meg a nyakát a Rácz drnő.Márk gyógyult,holnap már mehet is oviba,de mint kiderült ezt a skarlátot még 1-2 szer elkaphatja.
nekünk megvolt mindkét kari ünnepség...felejthető volt. Volt egy kisfiú az oviban akinek nem jött el senkije sem. hangosan b..meg-ezett , 4 évesen.Szép nevelés,rendes anyuka,nem is csodálom hogy ilyen szerencsétlen gyerek.És a legdurvább,hogy nem is sírt, szóval annyira nem viselte meg a dolog.Ez szörnyű.
Megyek,mert ölik egymást!

Dóri: írj már mi van veled!!! Szurkoltam.

Barbi: gyönyörű kép !!!
Annamari
kismuki
 
 


Sziasztok!

Nálunk is megvolt a Kar-buli, nekem nagyon tetszett. Szépen énekeltek, verseltek a gyerkőcök, olyan szép versikét tanítottak nekik az óvónők, egészen meghatódtam :lol: Ajándékot is kaptunk, na meg a gyerekek is, rengeteget, nagyon örültek, utána még együtt játszottunk 1-1,5 órát.

Mától Máté nincs oviban, még jó, hogy így döntöttem, Orsi tegnap szólt, hogy ők már a héen nem lesznek, más óvónővel lesznek a gyerkőcök.

Annamari!
Gyógyuljanak meg a fiúk! Nálunk Máté köhög (de ki nem a csop-ban, általában 10-en vannak) és sajnos Barni is, ő csúnyábban. Hétfőn azt mondta a doki, hogy nincs szükség gyógyszerezésre, én azóta kúrálom ezzel-azzal, de nem nagyon látok változást, ma megmutatom megint a dokinak.

Elég durva, amit írsz a kisfiúról :x

Barbi!
Nagyon édes továbbra is a kiscsaj, jó húsban van :lol:

Gabi!
Én is így gondolom, szintén nem mondom a gyereknek, hogy buta és azt sem szeretném, ha más ezt mondaná rá, főleg nem az óvónő :x

Krisz!
Nem mondod, hogy nem viszik ki őket mostanában sem????? Komolyan, nem is értem... mit mondanak, miért?

Mi is karácsonyozunk már hétvégén is, valszeg 23-án díszítünk és ajándékozunk, legalább Máté még játszhat a játékokkal, 24.-én du úgy is Anyósékhoz megyünk, aztán 25.én utazunk Anyuékhoz.

Kép

Kép
csaju
 
 


JA és képzeljétek, este annyira elcsodálkoztam a Mátén. Festettünk, aztán egszer csak szólt, hogy nézd Anya mit festettem? Odanéztem és egy szabályos S betűt rajzolt le. Kérdeztem, hogy mi az, mit festettél? Hát egy S betűt!
Megmutatta melyik mesekönyvben látta, onnan festette le. Aztán kérdezgette melyik betű mi, a Tomi betű nagyon tetszett neki, mert úgy hívják az ovis barátját és simán lefestette azt is, majd lefényképezem .
Én eddig nem mutogattam neki a betűket, nem is gondoltam, hogy ilyen fogékony rá Király! :lol:

Puszi
Judit

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Gabi, hát igen, elég gáz, hogy ilyeneket mondanak...
Nálunk is megvolt a karácsony, nagyon édesek voltak a gyerekek, tényleg ügyesen énekelnek meg mondókáznak. Máté is egész nap a karácsony bűvöletében él. Tegnap feldíszítettük a fát, egyfolytában ott áll előtte és nem szabad felkapcsolni a villanyt a nappaliban, mert úgy nem látni elég jól a fényeket. :lol:

Judit: nagyon ügyes Máté, hogy ilyeneket csinál magától!!! Jobbulást nektek, köhögésmentes karácsonyt! :wink: Aztán most már akkor csak vmikor az új évben tudunk elnézni felétek.
Hát igen, a kimenetel... nem mondanak semmit, csak hogy nem tudják kivinni őket, mert hol egyikük nincs itt, hol másikuk, aztán az időjárást nem látják megfelelőnek, vagy épp egyéb program van, pl. játszani kell az új játékokkal, amit kari-ra kaptak... KATASZTRÓFA, mást nem lehet rá mondani. :evil:

Barbara: tényleg gyönyörű Veronika!!! Ne aggódj, hogy betölti a napjaidat, ez így normális, főleg az első hónapokban. Én is mindig csodálom a kétgyerekeseket, akik úgy pörögnek és annyi mindenre jut idejük, ez persze típusfüggő is. Én is hajlamos vagyok eltotyogni a dolgokat és nem haladni v nem jól kihasználni az időt. :wink:

Annamari, jobbulást nektek, ezt a skarlátot hogy kapják el, vírusos v mi?

Már csak 1 nap munka és végre nyugi egy időre! :D

Pussz, K.

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Sajnos betegek vagyunk, mindkét fiam köhög, sajnos Szabi rosszabbul van, mint Levi :(
Kivagyok teljesen milyen lesz így a Karácsony? :evil:

Mindnyájatoknak szeretetteljes, békés, boldog ünnepeket kívánunk!

Puszi

Timi és a fiúk

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Timi, jobbulást nektek, remélem, karácsonyra már gyógyultak lesztek és szép lesz az ünnep!
Tesóm Barnusa is pont most betegedett le, jöttek volna át du. előünnepelni, aztán holnap együtt mentünk volna haza anyuáékhoz, hát most majd meglátjuk...

Mindenkinek nagyon szép karácsonyt kívánunk!

Puszi, Krisz és Máté

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Jobbulást a Betegeknek :(

Barnust is visszavittem ma a dokihoz, kapott végül vmi gyógynövényes köptetőt, remélem elmúlik végre a köhögése. Bár hála Istennek a csúnya köhögésen kívül semmi baja, jókedvű, mint mindig :wink:

Tegnap mézeseket sütöttünk Mátéval, fincsi lett, ma pedig kalácsot csinltam életemben elsőzör és tuti nem utoljára, nagyon jól néz ki és finom is :wink: :lol:

Mindenkinek Békés, Boldog, Betegségmenten Karácsonyt kívánok!

Kép

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Csaju: Nagyon ügyes Máté, gratula! Alig várom, hogy én is átéljek majd hasonlókat, dehát minden korszaknak meg van a maga gyönyörűsége :D

A betegeknek jobbulást. Azt mondják, január közepére várható egy influenza járvány.....jó lenne elkerülni. Gondolom ahogy enyhülni fog az idő, nagyon sok megbetegedés lesz. :?

Azt hittem, a kiscsajt el fogják varázsolni a karácsonyi fények, de nem igazán vette észre. Viszont annak annyira örül, hogy az apja is itthon van. Néz rá, utána rám és olyan boldogság van a szemében, annyira aranyos! :D

Kaptam egy emailt, nekem nagyon tetszett, a Zurammal nagyokat mulattunk rajta, tele van igazsággal. :D Talán még nem olvastátok mindannyian, bemásolom ide több részletben és ezzel kívánok nektek nagyon Boldog Új Évet! :D :lol:
Pusza: Barbi

Kép
barbara_75
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: