Új privát üzeneted érkezett!

Szia Timi, sajnálom szegény Szabikát. A Dentinoxot nem próbáltátok esetleg, azt hiszem, azt szokták még. Mi sem voltunk fogfájósak Mátéval.
Pussz és jobbulást, kitartást!Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Úgy látom mindenki be van havazva.
Timi: nekünk sem volt gondunk a fogfájással, így nem tudok neked jó tanácsot adni. Nekünk is a Dentinoxot ajánlotta a dokinéni, de nem volt rá szükség. Szerintem ha bemész egy patikába, ott többféle szert is tudnak ajánlani - hátha valamelyik bejön.

Kedvenc homeopátiás oldalamon: http://homeopatia.info.hu/
a következőket ajánlják (azt a szert válaszd, amelyik leírása a legjobban hasonlít a ti tüneteitekhez):

Fogzás

BORAX 9 CH, napi 3-5x5 golyó
Aftákkal kísért fogínygyulladás esetén, ha a baba a cumit és a szopást is elutasítja.

CHAMOMILLA VULGARIS 15 CH, félóránként-óránként 5 golyó
Fogzáskor dühös, szeszélyes csecsemők szere. A baba egyik arcfele piros, a másik sápadt. Csak a ringatás nyugtatja meg.

PODOPHYLLUM PELTATUM 9 CH minden kakilás után 5 golyó
A fogzás idején reggelente vizes hasmenés jelentkezik, gyomorkorgással. A baba fájdalma hason fekve enyhül.


Képzeljétek kész a babaszoba, megvan a babakocsi, már a kisruhák egy része is kimosva, kivasalva. Nagyon rám jött a fészekrakó ösztön...

Ma hívom Verát, mégis úgy döntöttem, hogy őt választanám szülésznőnek, már ha elvállal.

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!

Krisz!
Meggyógyult Máté? A farsangra el tudtatok menni végül?

Timi!
Én sem tudok segíteni, se Máté, se Barni nem sírós, szegény Szabika, remélem találtál vmi megoldást :cry:

Másoktól én is a homeos dolgokat hallom, Vibrucol kúpot, Chamomilla-t, esetleg borostyán nyakláncot!

Nálunk jól sikerült a farsang, mindjárt mellékelek Mátéról képet. Nagoyn élvezte, és én is, jó fejek voltak az óvónők. Láttam Márkot is :wink:

Pénteken a farsangi bál is jól sikerült, végül elmentem Cs nélkül, de nem bántam meg :lol:

Puszi
Judit

Kép

Kép

Kép
csaju
 
 

 
 

Helló lányok!

Judit, épp gondoltam reggel, hogy senki nem jelentkezik, még te sem, de gyorsan rácáfoltál! :) Nagyon tuti Máté a jelmezben, látszik, hogy élvezte. És milyen volt a felnőtt farsang, hogy múlattátok az időt?

Máté még ma sem ment oviba, úgyhogy a farsangról szépen lemaradtunk, de állítólag alig voltak, sok a beteg gyerek. Pénteken azt mondta a doki, hogy mehetünk hétfőn, erre a hétvégén kezdett el igazán folyni az orra, múlt éjjel meg megint eléggé köhögött.. :shock: Jó lenne, ha szerda felé már tudna menni, mert sok lenne, ha megint táppénzt kéne kivennem...

Tényleg nagyon nem jár erre senki, hogy lesz így találkozó, csajok? Már a januári is elmaradt, lassan már a február is kérdéses, ha ilyen pangásban vagyunk. Ébredezzetek! :lol:

Pussz, vár a munka, K.

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Judit: Máté félelmetes, megijedtem Tőle :lol:
Köszi a tippeket fogzásra, nem tudom mi volt Szabival, azóta megint nem sírós. Lehet hogy időváltozás vagy ki tudja?

Végre kész a gyerekszoba, kicsit átrendeztük a lakást, nagy felfordulás volt itt pár napig, a fiúk megkapták a legnagyobb szobát. Természetesen Levi választotta a bordűrt, mi más lenne rajta, mint munkagépek :)
És varrtam egy szuper játéktartót :)

Betegeknek jobbulást!

Levinek is folyik az orra, meg van hőemelkedése, remélem nem rosszabbodik az állapota.

Megyek, megnézem Szabit, asszem már éhes, utána pedig vár a vasalnivaló.
Puszi
Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Sziasztok!

Csaju: nagyon igazi Máté jelmeze!

Nálunk semmi újdonság, még két hétig dolgozom, mostmár jól fog esni a pihenés.
Szüésznővel 25-én találkozom, egyelőre úgy tűnik elvállal.

Többiek teljesen eltűntek?

A kis és nagy betegeknek jobbulást, pussz mindenkinek:

GAbi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok,csak egy gyors bekukk,mi még mindig betegek vagyunk, az egész família itthon van. Ilyen se volt még. Mátéval tegnap röntgenen is voltunk, tüdőgyuszi gyanú miatt, de hálistennek időben elkaptuk, kapott egy újabb adag lórugás antib-ot. Februárban még nem volt oviban... :shock:
Én is teljesen legatyásodtam, úgy elkapott vmi vírus, mint ezer éve nem; nem is szoktam beteg lenni, most meg minden bajom van. :evil: Zoli se ment Szegedre, hasonló okok miatt.
Remélem, ti jól vagytok, puszi, Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Én április 12-re vagyok kiírva és az Uzsokiban fogok szülni. Orvosom Dr. Kalocsai Géza, van esetleg olyan, aki szült már nála?
Kérdésem lenne az is, hogy van-e olyan szülésznő, aki alkalmaz gátvédelmet.

Köszönöm:
Lucus
lucus78
 
 


Sziasztok!

Nekünk is van leesésgátló, bár ez magaságy, tehát arra mindenképpen kell is.

Lányok, ha akartok jól szórakozni, nézzétek meg, ahogy Bence énekel... (sajnos a hangját tőlem örökölte) :lol:

http://www.videoplayer.hu/videos/play/132267

Pussz: Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!

Na, már csak itt nem jártam. Bocs, de teljesen el vagyok havazva a kórházi készülődéssel. Mármint lelkileg gyűjtöm az erőt.

Látom megint itt az orrfolyós időszak. A mi ovinkban volt három hányós kisgyerek is. Szerencsére itthon csak családi orrfújás van.
Jobbulást a betegeknek!

Timi, még jó, hogy nem tartott soká a sírás, bár abból kevés is elég. Szerencsére mi is megúsztuk a nagy fogzásokat.

Dorina csinált éjjel többször hatalmas ordításokat, de ilyet a mai napig szokott néha. Fel sem ébred, de legalábbis reggel nem emlékszik rá. Csapkod, ordít, még pisilés közben is kiabál, hogy neki nem kell és mindig kiköveteli, ha csak az apja van ébren, hogy én is keljek fel. Valójában esze ágában sincs velem beszélni.
És reggel nem emlékszik semmire, vagy csak azt mondja.

Még egy kérdés: ismeritek valamelyik orvost? Dr. Bodrogi György, Dr. Zemplén Éva, Dr. Éliás Tünde.
Még mindig nem tudom mi legyen a gyerekorvossal.

Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Anikó, a Bodrogi tőlünk ment el Csertő parki gyerekrendelőből, én egyszer régen hozzá futottam be ijedten, amikor Máténak felrepedt a szája, és a legteljesebb mértékig unszimpatikus, bunkó volt, cseppet sem gyerekorvoshoz méltón, lekezelően beszélt velem, az ijedt anyukával, úgyhogy én bizos messziről elkerülném a helyedben. :?

Puszi, Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Köszönöm Krisz.
A védőnöm is csak annyit mondott, hogy nem ismeri még jobban de, ha valakinél sokszor üres a rendelő, akkor az azért fura.
Remélem már jobban van a család!

Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Sziasztok!

Anikó: nekünk Zemplén a gyerekorvosunk. Ha "hagyományos" dokinénit keresel, akkor tudom őt ajánlani. (Nekem csak azért nem 100%-os, mivel nem igazán alkalmazza a "természetes" gyógymódokat, homeopátiát pedig egyáltalán nem. És szerintem már az a felfogás is eléggé divatjamúlt, hogyha a gyerek megeszik napközben 1 narancsot, meg 1 mandarint, akkor azzal fedezve van a napi C-vitamin mennyiség.) Egyébként korrekt, nem ad feleslegesen antibiotikumot és tapasztalt gyerekorvos. (például mindig megmondja, hogy kihez érdemes menni, ha fülészetre, sebészetre stb. kell menni.)

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!

Köszi Gabi Neked is a választ.
Igazából, én innen a Róna patikából kértem egy ingyenes homeós könyvet és abból szoktam időnként szabadon garázdálkodni.
Megbeszéltem a dokinkkal, hogy max. 3 féle kombinációt használok, és, ezek max. nem használnak, de bajt nem okoznak.
A jelenlegi szemlélet felénk az, hogy komolyabb kezelés 3 nap láz után, addig csak tünetileg.
Ha egy olyan orvost találok, aki nem harapa le a fejem, ha úgy megyek, hogy a gyerek már pár napja beteg, csak nem jöttünk egyből, már akkor megfelelne. Ja, meg, hogy ne legyen gond, hogy közben adok neki vmi vény nélküli szert.
Igazából nem is nagyon fogyasztunk semmiféle készítményt, csak igazolások miatt kell megjelenni.
Azért most nálunk is beszaladt egy kis gennyes középfülgyulladás, de alig akart orrotfújni a lányzó, úgyhogy nem csodálom, hogy ez bepangott.
Tegnap voltunk a Heim Pál fülészet ügyeletén és teljesen kifáradtam, mire hazaértünk. Már nem vagyok a régi.
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Sziasztok!

Anikó, jobbulást a kis betegnek! Neked meg kitartást az utolsó hónaphoz!
Máté újra ovis a héten, nagyon örült neki, helyette én betegeskedem még mindig itthon.

Lányok, lassan teljesen kihal a fórum, a törzsgárda nagy része ezer éve nem jelentkezett vagy nagyon ritkán néz be. Lassan én is sztrájkolni fogok, ennek így nem sok értelme van. :cry:

Sziasztok! Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok,

tudtok jó (és türelmes) szülésznőt ajánlani az Uzsokiban? Most közölte a dokim a Schöpf-Méreiben hogy sajna nem tudja a szülést levezetni. Így hogy a 37. héten járok úgy érzem nem biztos hogy új dokit kellene keresnem, lehet hogy jobban járnék ha az Uzsokiba bemennék szülni ha már úgyis oda tartozom, csak hát gondoltam azért egy szülésznő nem ártana mert első szülésem lesz....
Előre is kösz, és minden jótanácsot szívesen fogadok!

Kata
jkata
 
 


Sziasztok lányok!
Nagyon régen jártam erre, persze időhiány miatt. Ha lesz találkozó, akkor értesítsetek ám! Gabi, írtam neked privát üzenetet itt, de légyszi mailen vagy iwiwen válaszolj, ha további infókra van szükséged, mert nem tudok benézni ide.
Nagyon helyesek a gyerekek! Jó lenne veletek találkozni, Krisz remélem majd jelentkezel, nagy szervező vagy. :D
Nálunk minden rendben, ebben a szezonban szeptember óta még nem voltak betegek a fiúk (Béres csepp). Óriási energiákat emésztenek fel, ketten igazi gengszterek, de próbálok mindent poénra venni :lol:
Sokat dolgozom, távmunkában ugyan, de így sem könnyű a fiúk mellett.
Voltunk Rómában, tegnap jöttünk haza, teljesen feltöltődve, szuper volt.
Annamariék hogy vannak? Nem tudtam mindent visszaolvasni sajnos.
Puszi mindenkinek!!
tigris
 
 


Sziasztok!

Dóri: Köszi a privit! Sokat segítettél!

Ma lesz szülői, már előre félek...

Tud valaki infót a Colombus utcai zeneiskoláról? Állítólag ott is van zeneovi - nem ártana Bencének némi zenei képzés :-))

Pussz: Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!

Krisz!
Én törzsgárda tagnak számítok? :lol:

Örülök, hogy Mátéd már oviban, de te még mindig betegeskedsz? Jól belementél :cry:

Jól sikerült a felnőtt farsang, mi vacsira értünk oda, utána volt zene-tánc, majd tombolahúzás, azután pedig karaoke, minden csopport készült vmilyen számmal :lol:

Anikó!
Hú, de a finishben vagy már, nem csoda, hog ynem vagy a régi :o

Timi!
Hogy van Levi, beteg lett végül? Remélem nem!

Majd fotózd le a szobát! Akkor ezek szerint együtt vannak a fiúk? Nálunk teljesen bevált :wink:

Annamari jól eltűnt, mostanában az ovinál se láttam, lehet betegek?

Mi jól vagyunk, Máté jár oviba, újabban nagyon sokat eszik, aminek örülök, mert mostanában nem volt vmi jó evő :roll:

Barnival elkezdtük a gyümölcsözést, sőt már főzeléket is kap, hiába, már 6,5 hónapos :lol: Egyelőre mindent elfogad, olyan jól (sokat és szépen) eszik, mint Máté. Néha olyan, mintha a klónja lenne :lol: :lol: :lol:

Puszi
J.

Mindjárt dobok fel képet is!

Kép

Kép
csaju
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Ne sztárkolj Krisz,kérlek!!!
Tudod én azért nem szoktam eltűnni,de megint betegek vagyunk. Márk vasárnap óta hányt-tegnapig, Viktike pedig tegnap kezdte. Szegénykém ma egész nap aludt.Hasuk is ment-megy,stb...szóval jó volt,szerencsére a szabadnapjaim pont úgy jöttek ki,hogy nem volt gond,csak egyszer jöttem haza előbb egy órával.
Gyógyszert nem szedhetünk...úgyis kihánynák,csak diéta és tea hegyek.Ma Vikti egy fél kiflit megevett vacsi gyanánt és most már alszik,remélem éjjel nem fogja kihányni.Jó lenne már maradna benne valami. A bölcsis társai közül ketten is kórházban voltak infuzión.Durva.

A farsangokat még pont elértük,jól időzítettek a fiúk.
Kép
Kép

Édesek voltak, de minden gyerek akit láttam...hát Mátét is meglestem,haláli volt a csontváz szerkója.
Csaju: igen, rég láttuk egymást,remélhetőleg hétfőn már megyünk.Viktort majd hétfőn viszem vissza,de Márkinak már van igazolása.
Dórinak majd írok akkor én is privit,ha azt sűrűbben olvassa.
Lányok,nálunk tényleg lehet tali,csak gyógyuljunk már meg... amennyire egészségesek a fiúk,ez a tél szörnyű volt,remélem a március jótékony hatással lesz a kis szervezetükre.

szaladok,mert vége a Pán Péternek és már Márk is hulla úgy látom
puszi mindenkinek
Annamari
kismuki
 
 


Sziasztok, nem sztrájkolok, csak vicceltem, most nem nagyon volt időm. :wink: Tegnap kezdtem el újra dolgozni, sztem még sosem voltam ennyi betegszabin, jól elkapott a vírus, több napig felkelni is alig bírtam. Jöhetne már a tavasz, nem teng túl bennem az energia. A köhögésem nem nagyon akar múlni, már tök elegem van. Máté a héten már vígan járt oviba, csüt. este anyu levitte hozzájuk, mert pénteken nem volt ovi, majd megyek érte vasárnap.
Annamari, sajnálom a sok betegséget, úgy látszik, ez egy ilyen hónap. Jobbulást a fiúknak. Ők is nagyon édesek a jelmezekben. :D
Judit, a te fiaid képei is nagyon aranyosak, olyan édesek együtt és Barni sztem megint nőtt, változott, mióta múltkor láttam. :D
Na megyek, olyan fáradt vagyok, mintha két hetet dolgoztam volna egyfolytában... :shock:
Ja, felállványozták végre a mi lépcsőházunkat is, most már figyelnünk kell a kukkolókra is... :oops:
Puszi, Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Csaju: gyönyörű ez a két gyerek!!

Annamari: nálunk is félüzemmel megy az ovi, mert a 23 gyerekből csak 10-en nem betegek. Szerencsére mi még megúsztuk... hála a vitaminoknak (gondolom).
Nagyon jók a jelmezek és mekkorák már a fiúk!

Szülőit túléltük, nem volt semmi extra, lehet, hogy májusban már mennek kirándulni busszal. El sem hiszem, hogy az én kis törpém már ekkora.

Ma voltam UH-n, Dorka baba 2600 gr, jövő héten lesz az első CTG 5-én, azt már a Vera csinálja.

Még ezen a héten dolgozom, utána pihi.

Pussz: Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!

Láttátok, hogy Dóra benne van az e heti Nők Lapjában? Nagyon jó kis családi fotó készült róluk...

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!

Gabi: igen, én is láttam, de sztem a lapszám csak holnap fog megjelenni, most még csak az előfizetők kapták, nem? A Szulák Andreás címlapos az, ha vkit érdekel!
Gratula Dorka babához, szépen fejlődik! :)

Tud vki esetleg olyat üzletet, ahol 10000 alatt lehet 12-es gyerekbiciklit kapi? Köszi, ha igen! :D

Pussz, Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Máté itthon, eléggé köhög így azt javasolta a doki, hogy ha lehet tartsam itthon, mert bár ő nem fertőz, de nehogy rászedjen valamit az oviban.

Átvariáltam a napirendünket és tök jól elvagyunk :wink: Ma is fél 2-ig a játszón voltunk, nemsokára pedig újra megyünk le.

Krisz!
Nemtom, máskor Intersparban is láttam, de hogy most van-e?

Képzeld, már a sokadik anyukától hallom, hogy a dokink félrekezeli a gyerekeket, nem vesz észre dolgokat, stb. És egy hanyagságát már én is tapasztaltam év elején, és most se vagyok biztos a hatékony köptetőjében, az van ráírva, hogy 2 éves kor alatt nem szabad és Barninak is azt kell adnom :roll: De ilyenkor kit kérdezhet meg az ember, hogy tényleg ezt adjam-e a gyereknek?

De állítólag ősztől nyugdíjba megy, hát ideje :roll: Csak nehogy rosszabb jöjjön helyette!

Gabi!
Nem lesz kicsi Dorka sem az tuti :wink:

Annamari!
Nagyon édesek a fiúk, Vikti nagyon hasonlít Rád :lol:

Puszi
J.

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy eltüntem, de a gyerkőcöket a múlt héten vittük orvosokhoz. Levit fül-orr-gégészhez, Szabit bőrgyógyászhoz. Szerencsére nincs nagy baj egyiknél sem, majd elmesélem, de most Szabikám már nagyon üvölt, viszem fürdetni....

Betegeknek jobbulást!!!

Puszi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Sziasztok!

Krisz: mi vettünk Márknak egy 16-os bicajt az Auchanban karira,9 ezer volt.Elvittük szerelőhöz,mert nem tudtuk összerakni rendesen és végül még 6000 ft-ot kellett ráfizetnünk,mert olyan szar minőségű volt.Minden menet rossz volt,a belsők eresztenek, csomó csavar hiányzott...szóval lehet jobban jártam volna ha a 20ezres csepelit veszem meg. Na mindegy,a legközelebbi bicikli már úgyis komolyabb kell legyen.

Csaju: nem tudom milyen doktornőt kellene választani,a kedvenc férjem a miénkkel sincs megelégedve teljesen.
Melyik játszóra szokatatok menni?Ami körbe van kerítve? Barni az előző képen irtóra hasonlít Mátéra,főleg a szeme.

megyek,mert Márk nem akar oviba menni...látja hogy Viktor még itthon van és ő is maradni akar.

Szép meleg napot mindenkinek!
Annamari
kismuki
 
 


sziasztok lányok!
Krisz, szerintem vegyetek egy jobb minőségű bicajt, megéri, pláne, ha Nálatok is jön majd kistestvér. Újpalotán, a Zsókavár 32-ben van egy szuper bicajbolt, mi mindkettőt (12, 16, ) ott vettük. több árkategória van, de vacak biciklit nem árulnak.
A Nőklapjás cikkben a fotó majdnem egyéves, azóta Marcell is már sokat nőtt. Nem tudok sajnos feltenni képet :-(
Gyönyörű minden gyerek a fotókon, nálunk a fiúk teljesen különböznek, szőke kékszemű és barna barnaszemű. Természetre is :-)
Puszi

[/img]
tigris
 
 


sziasztok lányok!
Krisz, szerintem vegyetek egy jobb minőségű bicajt, megéri, pláne, ha Nálatok is jön majd kistestvér. Újpalotán, a Zsókavár 32-ben van egy szuper bicajbolt, mi mindkettőt (12, 16, ) ott vettük. több árkategória van, de vacak biciklit nem árulnak.
A Nőklapjás cikkben a fotó majdnem egyéves, azóta Marcell is már sokat nőtt. Nem tudok sajnos feltenni képet :-(
Gyönyörű minden gyerek a fotókon, nálunk a fiúk teljesen különböznek, szőke kékszemű és barna barnaszemű. Természetre is :-)
Puszi

[/img]
tigris
 
 


Keressük az Év Bábáját
Nemzetközi Bábanap Magyarországon - 2008. május 5. Millenáris Park

A nemzetközi bábanapokhoz kapcsolódva Szövetségünk a Margitszigeten Bábanapot szervez, amelyre ezúton is szeretettel meghívunk minden kismamát, bábát, szülésznőt, és érdeklődőt.

Célunk a bábák ismertségének és elismertségének növelése, és a kismamákkal való közvetlen kapcsolat-felvételi lehetőség kiépítése. A szülés-születés téma holisztikus megközelítésének szellemében, minden kapcsolódó és peremterület ill. szakma képviselőit várjuk a téma - családok, érdeklődők és kismamák felé történő - komplex bemutatásának céljából. Bábás, szoptatási tanácsadós, védőnői, doula, kismama, homeopátiás, aromaterápiás, őssejt kutató… sátrak állítását tervezzük. Az Országos Bábaszövetség a szakmánk társadalmi értékét hangsúlyozandó Bábadíjat alapít, amelyet első ízben ezen a napon ad majd át annak a bábának, akit a kismamák és a kollégák ajánlása alapján a Bábaszövetség elnöksége kiválaszt.

A Bábadíjhoz történő ajánlásokat címeinkre: (Rákóczi Ágnes: endomed@t-online.hu 1038 Bp, Ráby Mátyás utca 28/b.) vagy az Országos Bábaszövetség honlapján, a www.babaszovetseg.hu címre kérjük.


Keressük azt a szülésznőt, aki munkájával, gondozásával, szüléskísérésével segítséget nyújtott a születő családnak, empátiájával segítette az anyát és újszülöttjét a Nagy Úton.

Szülésznő neve:

Kórház neve:

Kismama és babája neve:

Indoklás röviden:

A beérkezett adatokat bizalmasan kezeljük és semmilyen célra nem használjuk fel.
nováky_rita
 
 


Sziasztok!

Gyors bekukk csak, mert ezer dolgom van, főleg, hogy itthon van Máté , spt még jövő héten is!

Annamari!
Én tuti lecserélem a miénket, most már biztos. Nem hagyott nyugodni a dolog és tegnap bevittem a fiúkat a Bethesdaba. Kiderült Máténak kezdődő orrmelléküreg gyull-a, Barninak hörgurutja van. Voltunk röntgenen is. Egy vér profi főorvos igazgatóhoz kerültünk, igaz eléggé fenn hordja az orrát, de látszott, hogy ért ahhoz, amit csinál és azt írja fel, ami a legjobb. Még így is sokáig magyarázta mit cisnáljak, ha esetleg az egyiktől hányingerük lenne, vagy a másikat nem bírnák, na ilyen Sz-nél nincs és nem is volt :x

Most nagyon mérges vagyok, mert akár bajt is csinálhattam volna,ha egész héten az ő általa felírt gyóyszrt adom Barninak, és mint kiderült uaz még Máténak se használt volna, mert nem nyákoldó, hanem köhögéscsillapító. Éppen az volt a lényeg, hogy fel tudja köhögni a váladékot, nem az, hogy csillapítsa, ááááááá nagyon mérges vagyok!!!!

hát szinte mindegyik játszóra járunk, most Máté újra felfedezi őket. De ha jó tartósan idő lesz fogalmam sincs melyikre járunk majd, a tavalyit már eléggé kinőtte.

Megyek,muszáj vhogy kitakarítanom, peidg legszívesebben aludnék, annyira szar éjszakánk volt. Barni alszik is, de Máté már pörög.

Puszi
J.

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Judit, nagyon sajnálom, hogy így alakult, milyen jók is az anyai megérzések! Hát tényleg ideje lesz már, hogy elmenjen nyugdíjba Sz.! Én is tök meg voltam lepődve (kellemesen), amikor az ügyeleten jómúltkor sokkal részletesebben és normálisabban mondták el, hogy mi baja M-nak és mit érdemes csinálni. A háziorvosnak nem ez lenne a dolga? Én is kivagyok tőle, hogy csak hümmög és semmit sem mond szinte, csak h vírus és csókolom... :evil: Jobbulást a fiúknak!!! Én is akartam kérdezni, h hol lehet majd veletek összefutni játszón, most hogy közeleg a tavasz! Bár Máté annyira az előttünk lévőhöz ragaszkodik mostanában, rögtön oda rohannak csapatostul ovi után... :roll: Pedig nem rajongok azért a játszóért, igaz, sajnos egyik se vmi nagy szám a környéken, igazán csinálhatnának már vmi modernebb, fantáziadúsabb játszóteret a lakótelepre...

Köszi a biciklis tippeket, majd még meglátjuk. Igazából azért nem akartam most "komoly" és drága biciklit venni, mert ezt a kis méretűt úgyis kinövi hamar. Persze az nem túl jó, ha még rá kell költeni csomót összeszerelésre v javításra.. :shock:
Most amúgy is spórolni kell, képzeljétek, hogy 40e Ft a fűtésszámlánk, teljesen ki vagyok akadva.... Hogy lehet ennyi egy 68 nm-es lakásra???? Rámegy lassan a gatyánk is a rezsire... :evil: Remélem, jövőre jobb lesz már a szigetelés, ablakcsere után...

Timi, veletek mi történt, betegek a fiúk is?

Lassan lehetne találkán gondolkodni, ha majd gyógyulgat mindenki, nem?

Puszi, vár a munka!

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Semmi gond, majd mi odamegyünk. Arra a játszóra szinte soha nem járunk, így legalább újdonság lesz Máténak :wink:

Most én is nagyon kiakadtam rá, tényleg csak hümmög, meg kérdezgeti, hogy láza nincs? Basszus nem tudja, hogy anélkül is lehet vkinek tüdőgyulladása? :x

Ne is mond a fűtésszámlát, elfelejtettem dec-ben feladni a támogatásra a kérvényt, így most fizethetünk 30 e ft-ot. Még szerencse, hogy a köv. hónaptól már megkaptuk.

Kép

Kép
csaju
 
 


Hali!

Judit, jó h összefutottunk tegnap, remélem, Barnus ma nem nyűgi már. :) Máté jól kifáradt a sok rohangálástól, ennek ellenére több mint egy óráig nem tudott elaludni, én előbb elaludtam és felébredtem aztán a mocorgására.Pedig azt hinné az ember, hogy fáradtan, sok levegőzés után könnyebben megy az elalvás az átlagosnál, erre nehezebben ... :roll:

Mindjárt indulok haza, felszedem a cuccainkat meg Mátét, aztán irány Szeged a hétvégére!

Jók legyetek, jó hétvégét! krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Krisz!
Én is örülök, hogy sikerült egy kicsit beszélgetnünk, majd legközelebb előbb megyünk :wink:

Köszi, Barnus már nem nyűgi, köhög még ugyan, de jól viseli :lol: Máténak peid gszinte már kutya baja.

Remélem Szegeden nincs ilyen rossz idő :o Azért voltunk lent egy kicsit, elővettünk Máté gumicsizmáját, élvezte, hogy mindenbe belelépkedhetett :lol:

J.

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Hát ez a mai idő,tragedy. Egész nap itthon ültünk,sehová sem tudtunk menni,pedig ha jól olvastam a cserepesházban ma 4-től volt valami gyerek program.Állítólag 2 hetente lesz.

Nálunk szerencsére tök egészséges mindkettő...végre, már fél órája fürdenek a "piros vízben".Imádják ezeket a színezőket.

sztem 2 hét múlva szúrjunk ki egy dátumot és akkor gyertek át hozzánk. Hétfőn megnézem a beosztásomat és akkor egyeztethetünk valamit. Kedd kivételével nekem minden délután jó.Írjatok,hogy kinek mi lenne jó??? Szerda-csüt-péntek?
megyek,mert már ölik egymást a vízben
puszi
A
kismuki
 
 


Sziasztok!

Hát Szegeden sem volt túl jó idő, ráadásul akárhányszor kiléptünk a szabadba, pont akkor kezdett el esni vagy szélvihar jött zúduló esővel... Mire célba értünk fedél alá, persze utána elállt... :roll:

Judit, gyertek bármikor, ha van kedvetek, én nem bánom s sztem Máté sem! :lol:

Annamari: örülök, hogy jól vannak már a fiúk. Nálunk pont két hét múlva csüt. (13-án) lesz ablakcsere, előtte szerdán mint mindig, délutános vagyok, utána pénteken meg nagy erőkkel nagytakarításba kezdek már a várva várt ablakcsere után, úgyis mozdítani kell majd bútorokat és itt az ideje, rászánom azt a hétvégét. Úgyhogy sajnos nekünk ez nem lesz jó, már ha erre a dátumra gondoltál. :(

Na megyek, rendbe szedem a lakást, puszi, Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Neharagudjatok hogy zaklatlak titeket, de szeretném
megkérdezni hogy mikor kell egy gyermeket beíratni
az oviba. Nekem van egy két éves kisfiam. Most
februárban töltötte be a kettőt. Jövő szeptemberbe
kezdené az ovit. Az azt jelenti hogy már most be
kéne íratnom? Ti már tapasztaltak vagytok e téren.
Mi Zuglóiak vagyunk, estleg valami jó ovit tudnátok
ajánlani.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
Hajni

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


Sziasztok!

Még egybe vagyok...

Hajni: ha jól emlékszem valamikor tavasszal van a beíratkozás, erről talán Annamari többet tud majd mondani.
Körül kellene nézzél, hogy egyáltalán hová tartozol, mert ha nem körzetes oviba szeretnéd íratni, az nagyon nagy macera az iszonyatos túljelentkezések miatt. Vannak "menő" ovik, ott 3-4 szeres túljelentkezés szokott lenni.
Azt, hogy melyik ovihoz tartozol, szerintem a védőnőd megmondja, aztán írd meg, hátha tud valamelyikünk több infót róla.

többiek: mi ez a nagy csend?!
Ma voltunk ismét a Heim Pál sebészetén fütyi-ügyben, most végre a saját dokibácsink volt, aki megesküdött, hogy ha két hétig kenem Ftorocorttal, akkor tuti felhúzza legközelebb. Mondjuk a férjem nem nagyon örült a hírnek, mert valószínű, hogy így neki kell majd elvinnie, mert ugye két hét múlva már necces, hogy én épp szülök/szültem stb.

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!

Hajni: áprilisban szoktak nyílt napok lenni, ki szokták írni előtte az ovikban a kapura v. bejárati ajtóra, érdemes körülnézni a környketeken lévő ovikban és elmenni a nyílt napokra, többet megtudhatsz és látod, h szimpik -e az óvónők, környezet, stb. Aztán a beiratkozás május elején van, az is ki van írva konkrétan minden ovinál. Tényleg az a jellemző mostanában, ahogy Gabi is írja, hogy leginkább a körzetes oviba lehet bejutni, máshová nehézkes tud lenni. Ti merre laktok, merre keresel ovit?

Gabi: épp gondoltam rád, hogy van -e már történés vajon. Hogy bírod a véghajrát? Az egyik kolléganőm is most szült volna eredetileg, de szegény elkapott vmi vírust ami kihatással volt a babára és 1 hónappal előbb megcsászározták, de szerencsére jól vannak. Olyan rosszak ezek a váratlan történések. Te mikorra vagy kiírva, márc.végére?
Hű, fütyitéma, Mátét épp ma viszi Zoli a sebészetre, megint majdnem lejár a beutalónk, mindig csak húzzuk-halasztjuk, már régesrég kellett volna. Izgulok, hogy mit mondanak majd, de az biztos, hogy közel sem olyan neki, mint kellene és mostanában húzogatni se engedte. :?

Judit, hogy vagytok Máté nélkül, nyugis az élet? :wink: Neki azóta minden rendben a fütyivel?

Na mennem kell, dolgozni, sziasztok. Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Végre itt vagyok. Mostanában olyan depis voltam nem volt kedvem írni sem, igaz most se sokkal jobb....

Szabi szombat reggeltől folyamatosan üvöltött és sikított, ha leraktuk, de szerencsére ma már a régi. Szépen játszik magyaráz. Olyan édesen mondja, hogy "ememe". És már próbál mászni, négykézlábra áll és ringatja a fenekét, annyira édi. 68,5 cm és kb 7,4 kg. :)

Levi a régi, rosszcsont, szófogadatlan, rengeteget kiakaszt, ami miatt sokat veszekszünk sajna a párommal is :(

Jaj fütyi téma....mi sem állunk a legjobban úgy érzem....

Szabi pedig ekcémás volt 2 hete voltunk vele bőrgyogyinál, mert már nem csak a hasa hanem a keze és a lába is foltos volt. Leállítottak a tejtermékekről, tojásról, fehér húsokról. Kaptunk valami gyógyszertári "hűsítő"kenőcsöt, most már szép. A hétvégén újra ittam tejeskávét :)

Levit pedig fül-orr-gégészetre vittük 2 hete, mert a Karácsony előtti megfázás óta nem múlt el az orrhangja, de kap az orrán levegőt és nem jön ki belőle semmi. Kaptunk valami barna orrcseppet, amit 2 hétig kellett volna napi 3* cseppenteni. Hát 1 hétig sikerült napi 2*, üvöltött a gyerek, alig bírtuk ketten lefogni. Iszonyú volt :( Persze sok változást nem látok. Most Calcium carbonicum C30-t kaptunk Salamon dokinénitől, 2 hétig kell szedni (már 1 hét letelt). Ha nem használ, akkor azt mondta fülgyertya. Na arra kíváncsi leszek.... Az én gyerekem 2* negyed órát nyugton feküdjön? Hát az kizárt.....

Szerencsére a csípőszürésen minden ok volt, nem kell már terpeszpelus Szabinak :)

Hát ezek történtek.
A találkozó jó lenne, a szerda kivételével mindegy melyik nap.

Betegeknek jobbulást!
Gabi kitartás!

Puszi
Timi

ui: ovi téma: Ti nem hallotatok valami új szabályt, hogy ősztől csak az viheti a gyereket oviba, aki nincs otthon egy másikkal? Vagy csak ebédig maradhat az a gyerek, akinek otthon van a szülője? Engem ezzel riogatnak :(

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
De azért még lenne kérdésem: :)
Ezek szerint már most kéne beíratnom, ha én
a következő év vagyis 2009 szeptemberétől
szeretném ha járna oviba?
Mi jelenleg a Bosnyák utcába lakunk, de
nem sokára a Kövér Lajosba költözünk.
Nem tudom hogy hová tartozunk, de majd megkérdem
a védőnőt.
Viszont én is várom a következő babát, és én attól
még nagyon szeretném hogy a nagyobbik járjon oviba.
Remélem nincs ilyen szabály hogy otthon kell maradnia.

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


sziasztok!

A véghajrát nehezen bírom, igaz, mostmár sokkal jobb, hogy nem dolgozom. Várom is már nagyon, hogy velünk legyen a bébi, úgyhogy újra nagyon lelkesen megyek szülni.
Április 3-ra vagyok kiírva, de most a márc. 13-a a cél, ugyanis akkor töltöm be a 37. hetet és utána már bármikor megszülethet. (Addig jó lenne meggyőzni, hogy maradjon még a pocakomban...)

Hajni: ha 2009-ben kezdenétek az ovit, akkor csak jövő tavasszal kell beiratkozni. Addig érdemes tájékozódni. Elvileg fel kell vegyék a gyereket, attól hogy te otthon vagy a másikkal, de sajnos csak elvileg. Legalábbis én rossz tapasztalatokat hallottam ez ügyben. Viszont ha nem hagyod magad lebeszélni, akkor felveszik.

Na megyek aludni, mert mostanában 5-kor kelek... :roll:


Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!

Hűha Timi, ez az ovi nagyon rosszul hangzik! :roll:
Nem is tudom mi lesz, ha valami ilyen rendelet jön.

Hajni, mi a Róna utcában lakunk, a patikától pár házra, és mi a Szugló oviba tartoznánk, de az Emmába járunk. Amúgy én sem ismerem a területi felosztást.

Gabi, én most hétvégén szeretnék szülni, de jó lesz a 15-ei hétvége is, akkor legalább ügyel a dokim, csak az nekem olyan soknak tűnik még.
A tegnapi UH szerint 39 hétnek megfelelő a csajom, és 3900gr.
:roll: Nekem eddig kissebb babáim voltak és remélem ez most is így marad.
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a segítséget.
Akkor már az idén elkezdek érdeklődni. Majd megyünk
a nyílt napokra is.

Másik kérdés. Ti hogyan kezdtétek rászoktatni a bilire a
gyerkőcöket. Hát az enyém már ordít ha csak a bili
szót kiejtem. Pedig itt van már egy ideje a bili, hogy szokja.


Hajni

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


Sziasztok!

Timi, sajnálom a depit, ez az idő és két pici gyerek kedvez neki :roll:

Nekem most nagyon kedvez az, hogy Apu elvitte Mátét, mostanában állandóan szerelmet vall nekem és ebből fakadóan szeretné, ha több időt fordítanék rá, de BArnira így is alig marad, ha Manó itthon van. Még szerencse, hogy jövő héttől ovi és minden helyreáll, napközben lehetek BArnié és a háztartásé, du. pedig a Mátéé... hát nem egyszerű!

Ovi: kapják be, ha ilyen rendeletet hoznak, miért szúrnak ki a gyerekkel azáltal, hogy akkor sem maradhat, ha akar?
Egyébként ezzel sokszor riogatnak, de nem hiszem, hogy ezt bevezetnék.

Krisz!
Mi volt a fütyidokinál? Nálunk igen, rendben van azóta a dolog!

Gabi, Anikó!
Nagyon szorítok Nektek és gondolok Rátok :wink:

Hát ennyi, mi jól vagyunk, semmi különös!

Judit

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Csak pár szó: Nálunk nyár óta nincs gond a fütyi témával...sőt kb.2 hete Márk már nm csak felhúzza és leöblíti,hanem jó alaposan meg is mossa,ahogy kell.
Viktorka viszont még sehogy sem áll,egyszerűen nincs lelkierőm elkezdeni vele is.Majd ha márjobb idő lesz.Pedig ált.együtt fürdenek a fiúk és Márk mutatja is neki, hogy kell csinálni,de nem akarja.Majd később...mindig ezt mondja.

Gabi,Anikó: kitartást nektek...majd jön megint egy jó kis melegfront aztán mehettek együtt.
Hajni: jövő májusban van beiratkozás,addig bőven ráértek,de azért játszóteres anyukáktól sztem jó beszerezni az infokat a környező ovikról.
Én most a Kerékgyártóról hallottam hogy nagyon sokan jelentkeztek tavaly,meg a bölcsiben is mindig mondják,hogy esélytelen az ő ovijukba bekerülni(tihanytér) .A mi lakótelepinkről csak rosszat hallottam eddig( cseperedő/lengyel u.)
A Tündérkertnél meg elfogult vagyok...de sztem jó ez is.

Krisz: kíváncsi vagyok mi lesz fütyivel...írj

Taliról: mégis jó a kedd is akár,átmentem szerda délre tanulni,így bármelyik nap fél5-től jó nekem.Sztem várjunk mostmár a húsvét utáni hétig...ahhoz mit szóltok??? Nézzünk ki akkor egy napot.

Ovis dologról: én már tavaly is hallottam ezt a dolgot,anyu is sokszor emlegeti,hogy elvileg aki otthon van gyesen annak délben el kellene vinnie a gyereket,de sztem ez még nincs törvényileg szabályozva,hiszen akkor jópáran nem járhatnának oviba,csak délelőtt. Csaju úgyis az elsők között lesz aki megtudja,mert "Göngyi néni" nem szórakozik,ő megmondja a frankót mindenkinek. barinőmnem is szólt már,hogy ha összevonás van ,akkor ne vigye a Patríciát,hiszen otthon van a kistesóval.

mennem kell ,jó éjt nektek
Annamari
kismuki
 
 


Sziasztok!

Timi, remélem, most már helyrejönnek a fiúk és a te hangulatod is! Aranyos lehet Szabika, és milyen nagy már ő is! :)

Hajni: most még nem tudod beiratni, ha csak jövőre megy oviba, de azért érdemes előre körülnézned a környéken sztem.
A bilit ne erőltesd, akkor csak méginkább tiltakozik majd a kisfiad. Jó, ha szem előtt van, legfeljebb néha említsd meg neki, de ne túl sűrűn és ne erőltetve. Ráér még vele! És majd ha jön a jobb idő, úgyis könnyebb lesz. Az én Mátém majd' 3 évesen fogadta el a bilit és a szobatisztaságot, addig csak a pelus dívott. De akkor meg tök gyorsan ment! Sok sikert! :wink:

Gabi, te még tarts ki akkor egy kicsit! Drukkolunk!

Anikó, te már jó közel jársz az időponthoz, szorítunk neked is és várjuk majd a híreket, meg persze majd fotót is az új jövevényről! :wink:

Judit, letelik ma a kettecskén-élet? :wink
Mátét vissza kell majd inni jövő héten, a főorvos is megnézi, de több mint valószínű, h beavatkozás kell majd. Te Mátédnál mit is csináltak pontosan, hogy zajlott? Egyébként Zoli azt mondta, h tök ügyes volt Máté, nem sírt, hagyta a dokit vizsgálatot végezni, ez nálunk nagy szó, nagyfiúsodik a lelkem! :D

Annamari, sztem is inkább húsvét utánra tegyük! Javasolj majd konkrét dátumot, hogy mi a jó nektek! Remélem, aztán minél többen eljönnek, és többen leszünk,mint tavaly! :wink:

Puszi, jó hétvégét mindenkinek, Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Friss hír!!!!!!!!!!!! Most olvastam, hogy éppen az ellenkezőjét tervezik, 2010-ig megszületik az a rendelet, hogy minden gyereket fel kell venni az oviba és nem lehet kifogás a kistesóval otthon lévő Anyuka! Na ez így helyes :wink:

Annamari!
tényleg Gyöngyi néni ilyen??? Ajajj, jobb ha vigyázok :lol: Bár én sztem épp az ellentétje vagyok, többször nincs Máté és eszembe se jutna összevont csoportba adni, Patricia tényleg ott van? ÉS miért adják be olyankor?
Egyébként sztem apuka hasonlít Alonsora :lol: :lol: :lol:

Krisz!
Nagyon ügyes volt másik Máté :wink: Nálunk bódításban ment a dolog és az utána lévő napok voltak nagyon gázok... örülök, hogy akkor megcsináltattuk, most tuti sokkal szarabb lenne Mátéval, mármint az enyémmel :roll:
Ha BArninak nem változik, neki is megcsináltatom max. 2,5 éves korig, de inkább előbb.

Ja és nem telik le, mert nem jön csak vasárnap. Ezek a nagyszülők... Apukám kikönyörögte a szombatot, hogy addig hadd maradjon, Anyu peidg ese a vasárnapot, mert ő szombat délelőtt még dolgozik :lol:

Puszi

Kép

Kép
csaju
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: