Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Bocsi, hogy csak most, de nem sikerült géphez jutnom.

Zsana, Virág köszi az infókat. Igen a méretekkel is bajba lettem volna, ugyhogy azért plusz köszi Kép pénteken megyek dokihoz, lesz UH, kiváncsi vagyok mekkorára saccolja Manót. Ilyenkor (36.hét vége fele) már csak a súlyát mondják a hosszát nem, ugye?

Ha tudtok szívesen vennék 1-2 tarifát is dokinak, szülésznőnek egyaránt (email: petimin@axelero.hu). Előre is köszi.

Zsuzsi
zsisske
 
 


Zsisske
mail ment:-)
villes
 
 


Virág!

Köszike Kép

Zsuzsi
zsisske
 
 

 
 

Zsuzsi!

Tőlem is ment (csak nem az én címemről, mert elfelejtettem átállítani Kép.

Zsana
zsana75
 
 


Akik már szültek az Istvánban!!!

Ugyanolyan kavalkádra lehet számitani a szülészeten mint a labor előtt vérvételen??? Vagy azért nem akkora a nyüzsgés. Mi az esélye annak, hogy az ember kifogja magának az alternativ szobát? Előre kell kérni? És ha nem sikerül, a többinek mi a "felszerelése?" Ágyra, magnóra, labdára, zuhanyra gondolok, a kád ha jól tudom csak az alternativban van.

Köszi előre is!!!

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Rokica!
Én kétszer szültem az Istvánban - mindkétszer egyedül voltam, azt a szobát választottam, amelyiket akartam. Kép Persze ehhez szerencse kell.
Hiába kéred előre - a vajúdás/szülés pontos idejét úgysem tudják megjósolni. Hacsak nem programozottan szülsz.
A mobil dolgokat (labda, szülőszék, magnó...) átviszik máshová is. Zuhany a folyosón van. Volt már, hogy a vajúdó kismamák kint az előtérben várták, hogy ürüljön szülőszoba - mert annyira fullon volt minden.
Tehát szerencse kérdése, leginkább.
Szerintem ezen felesleges aggódni - persze beszéld meg a szülésznővel, hogy mit is szeretnél. Aztán, ha van rá mód, segíteni fog.
Ja, és ne tessék reagálni a frontokra, mert olyankor tényleg sokan vannak. Kép
Mikorra várod a babát?
Üdv,
Julie
julie
 
 


Szia Julie,

Hááááát... augusztus végére... úgyhogy csak abban tudok reménykedni, hogy a frontok békénhagynak minket. Kép

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Rokica! Már én is megnéztem, hogy kis szerencsével elkerülöm a teliholdas időszakot (augusztus 19 és szeptember 18.), de szerintem is leszünk néhányan, akik abban az időben az Istvánban szülünk. Én is szeretenék az alternatív szobában szülni! Reméljük a legjobbakat.

Bodza 17+0

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


Rokica!
Én szeptember 2-án szültem - és tényleg nagyon nyugi volt. De egyszer előtte mentem be erős fájásokkal - akkor nagyon sokan voltak. Front volt. De az sem hat mindekire.
Szerintem ne izgulj emiatt, túlságosan nem tudod befolyásolni. Kép
Inkább sokat relaxálj! Én jártam jógára, ami nagyon sokat segített elviselni a fájásokat. Bár nagyon nehezen tágultam - de erre is vannak már jobbnál jobb "csodaszerek".
Vigyázz magadra és a manóra!
Üdv,
Julie
julie
 
 


Sziasztok Lányok,
látok ismerős neveket, de azért itt is megkérdezném, aki jár/járt tornára... én már mennék, de nem tudom mennyire nagy batyúval kéne menjek...? Nem akarok felesleges dolgokat cipelni (pláne BKV-n), tud valaki segíteni, hogy mi kell oda?

Köszi

Pr. 18+6

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Rég jártam erre, akkor is keveset.Kép

Prüntyi,
A tornára csak egy naci kell, egy póló meg egy vastag zokni. És nem árt egy kis üveg víz sem. Más nem kell.

Rokica,
Teljesen megleptél, én még soha nem tapasztaltam, hogy ekkora sor lett volna az Istvánban a labornál. Én azért is járok direkt oda, és nem a körzeti SZTK-ba, mert ott órákat kell várni. De tőlem megkérdezte Siklós doki, hogy hova szeretnék járni, úgyhogy van lehetőséged neked is választani.
Mi tegnap este voltunk a kórházban ctg-n, jó kis tömeg volt, a hidegfront elindította a babákat.Kép
Egyébként szülőszobát látogatni minden szülésfelkészítés után lehet, szerda délutánonként, ott megmutatnak mindent, amit kérdeztél.

Connie
38+3

KépKép
connie
 
 


Köszi az infót Connie! Akkor nem kell málháznom. Kép

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok Lányok!

Szerintem, amennyiben meg tudjátok oldani, ne hétfői napon menjetek laborba, ekkor valóban nagy a tömeg. Érdemes nyitás előtt, azaz 7 óra előtt odaérni.
dolhi
 
 


Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni a következőkben: mennyi pénzt illik adni a fogadott szülésznőnek, illetve orvosnak? Mi a tapasztalatotok? Válaszaitokat várom e-mailben az akaracs@index.hu címre.
Előre is köszönöm a segítséget.
akaracs
 
 


Sziasztok!

Egy ideje nem írtam ide. Április 22-én megszületett a fiunk, Ákos, 3750 g-al, és 56 cm-el. 11 órát vajúdtam vele, és tízszer megbántam, hogy nem kértem EDA-t.Kép Ettől eltekintve sztem nagyon jó körülmények között zajlott a szülésem, végig tudtam, hogy Siklós dr. és Csűrös Erzsike kezei között jó helyen vagyok.Kép Nagyon hálás vagyok nekik.Kép
Utána a kórházi napok alatt is rengeteg segítséget kaptam a csecsemősöktől, a korábban olvasott rémhírekből semmit nem tapasztaltam, nagyon kedvesek voltak. Igaz, hogy mindent kérdezni kellett, de ez természetes, egy nővér sem volt, akit kétszer láttam volna szolgálatban, amíg bent voltunk, nem tudhatták, mit nem tudunk, ha nem kérdezünk. A szopi megtanulása pedig nem ment volna nélkülük, ritka béna baba-mama páros voltunk.Kép

KépKép
connie
 
 


Rokica,

Csak csatlakozni tudok Juliehoz, en harmat szultem es mindharomszor valaszthattam szuloszobat, en is azt hiszem ehhez vagy sokkal elobb meg kell erezni a frontot masoknal, vagy szerencsesnek lenni.

Ritadula
boksay_rita
 
 


Sziasztok!

Csináltam egy kismamáknak szóló honlapot. Ha van kedvetek nézzetek be hozzám. www.kismamalap.gportal.hu Köszi!
moflymaci
 
 


Sziasztok!

Tudd valaki információt küldeni, Dr. Koits Róbertről priviben? Mikor és hol rendel, hogyan lehet hozzá bejelentkezni, árak. stb. Ilyenek érdekelnénének. m_boka@freemail.hu
Előre is köszönöm.
Mariann

Mariann
url=http://babafalva.hu]Kép[/url
hemike
 
 


Szia Hemike!

Koiss Róbert helyesen a neve... küldök egy emailt, nagyon jó orvos! Kép

Hajni
tigribigri
 
 


Sziasztok!

Orvost keresek az Istvánban, és Dr. Deák Mihályt ajánlották. Ismeri valaki? Esetleg elérhetőség, magánrendelés? Köszi

Judit
bebimalac
 
 


Sziasztok!

Az Istvánban keresek orvost, és Dr. Deák Mihályt ajánlották. Ismeri valaki? Tudja valaki az elérhetőségét, esetleg magánrendelését? Köszi

Judit
bebimalac
 
 


Bocs, azt hittem az első elszállt
bebimalac
 
 


sziasztok,
ha van monori, vagy monor környéki köztetek, akkor: baba-mama klubot szeretnék indítani augusztus második felétől a műv.házban, ez jelenleg erősen szervezés alatt áll (tárgyalásban vagyok) Kép)
szeretném, ha egy jó kis társaság gyűlne össze, ahol megbeszélhetjük az aktuális problémáinkat a gyermeknevelés vagy az anyaság, stb. terén, szakemberek segítségével, vagy csak úgy, egymás között..
akit érdekel, emilt írjon: laszlotimea@freemail.hu, hogy tudjam értesíteni, ha végre beindultunk..

egy egy hónapos gyerkőc édesanyja, Ezerjó

Ui. boldog babázást kívánok mindenkinek!
ezerjó
 
 


Sziasztok!

Én új vagyok itt. Orvost és kórházat keresek tervezett kisbabám születéséhez. Milyen az István? Írjatok le minden vélemény. Jót és rosszat egyaránt. Az biztos, hogy császáros szülés lesz, ezért érdekelne az is, hogy a császáros műtő hol van. Apuka mikor foghatja meg a gyereket? Milyenek a szobák. Stb. Minden-minden érdekel.

Köszönöm, sziasztok:
Ági
Ági76
 
 


sziasztok!

Nem jár valaki a Kosztin Árpád dr.-hoz??
Ha igen kérem irjon véleményt, tapasztalatokat róla!!
Előre is köszönöm!
kisceca
 
 


Sziasztok!

Én az Istvánban szültem (ikreket), sok dokival találkoztam, nem tudok róluk rosszat mondani.
Sok skert mindenkinek
sylvi
 
 


Szia Sylvi!

Gratulálok az ikreidhez, jó egészséget Nektek!

Köszönjük, hogy leírtad a véleményedet. Így bennünket erősítessz.

EGY BOLDOG KISMAMA, Hetti
hetti
 
 


Sziasztok!
Én új vagyok itt a babaneten, és kiváncsi lennék rá, hogy például szülés felkészítő tanfolyamra mikor érdemes menni, hogy zajlikez. Bár gyermekápoló vagyok, néha nagyon béna kismamának érzem magam. Nem tudom ti hogy vagytok a dologgal.
Aki tud nekem valamit mondani Gastonyi doktorról, az légyszi írja meg e-mailbe:zsikebaba@freemail.hu Előre is köszönöm.
zsikebaba
 
 


Zsikebaba,
Nemrég valamelyik másik Istvános topikban a kettő közül már volt ez kérdés, sztem olvass vissza, sok hasznosat találsz majd a szülésfelkészítőről. Azt hiszem, az István kórházi élményekben volt.

KépKép
connie
 
 


Sziasztok!
Dóri vagyok, van egy 10 hónapos kisfiam.
A szakdolgozatomhoz szeretnék kérni egy kis segítséget. IX. kerületben lakókat érinti. Ha van köztetek, aki a IX. kerületben lakik, örömmel venném, ha kitöltené.

A kérdőívet itt találjátok:
http://kerdoivkornyved.uw.hu/

Köszönöm a segítséget.
Dóri
doryy
 
 


Segítsetek kérlek szépen!
17 hetes vagyok, és már riogatnak, hogy válasszak orvost mielőbb, ha nem akarok hoppon maradni....
A nőgyógyászaton Dr Surtya Zsuzsannánál voltam, ő az Istvánban szokott szülést vezetni. Aranyosnak nézett ki, nem tudom, tud-e valaki valamit mondani róla...? Ténlyeg olyan sokan vannak szüléselőkészítő előadáson? Hogy lehet akkor bejutni a szülőszobát megnézni? Terhestornán is sokan szoktak lenni? Előre is köszönöm Nektek!
Esetleg privát: batima@mailbox.hu
batima
 
 


Batima,
A doktornőt nem ismerem. Szülésfelkésztőn nem szoktak olyan vészesen sokan lenni, kivéve most a nyári szünet utáni elsőt, amint hallom. Mi simán bejutottunk látogatni, egyszerre 6-8 pár ill. 12-16 ember mehetett be tavasszal.
Terhestornán kb. 10-en voltunk, mikor én jártam.

KépKép
connie
 
 


Szia Batima,
A felkészítőn azt mondták, aki nem az utolsó hónapjait tapossa, annak inkább azt tanácsolják, várja meg a következő sorozatot. Hat hetenként újrakezdik. Most a nyári szünet miatt gyűltünk össze ilyen sokan. Meleg volt, alig volt levegő, a papák le sem tudtak ülni. Szülőszobát látogatni - ahogy Connie is írta - úgy 6 pár mehet + akinek van valami különleges indoka.

Jucus
jucus73
 
 


Kedvesek, köszönöm a válaszotokat!
batima
 
 


sziasztok kismamák!

Siklós dokihoz megyünk 2 hét múlva, először fogunk elmenni a rendelésre, megírnátok mennyi 1 vizsgálat? most rákszűrésre mennénk
Nála szeretnénk szülni, gondoltam már most elkezdünk járni, egyébként decben indul a babaprojekt.

üdv és szép napot
panka

ha valainek van véleménye a dokiról leírná???
előre is köszönöm
ha csak privát panka123@freemail.hu
panka
panka123
 
 


Sziasztok!

Végigböngésztem egy pár topicot, de nem találtam olyat, ahol Pálfalvi László doktorral kapcsolatos vélemény, élménybeszámoló lenne :cry:
Aki hallott már róla, vagy esetleg nála szült v. hozzá jár, kérem ragadjon "tollat"!!!

Előre is köszönöm!
Vendég
 


Sziasztok!

Szült mostanában valaki Horváth Tamás doktor úrral? Milyen orvos? Van magánrendelése? Ha van mennyire felszerelt?

Köszönöm az információkat előre is.

Üdvözlet
Livia
livia
 
 


Stellina,

írtam neked privit!
angel37
 
 


Batima,
Én Surtya Zsuzsánál szültem, igaz nem most volt, hanem 7 és 5 éve. Ha így is érdekel, akkor írok.
lszg
 
 


Vannak olyanok még itt, akik mostanság szülnek az Istvánban?
Mi 2007. június 14-re vagyunk kiírva. Szeretnék némi up-to-date infót, de nem igazán van ilyen topik...

Rólunk: Boros Judit a válsztott orvos, miatta kerültünk az Istvánba. Eddig nincs sok jó élményem róla, de többhelyütt dícsérik.
Alternatív szobát szeretnék, és nyugalmat... :)
Esélyek?

Jelentkezzetek!
Vendég
 


Szarvasbori

Én 2006. novemberében szültem az Istvánban, szívesen leírom, milyen volt, ha megírod az email címed a foldykatalin@freemail.hu-ra.

Üdv.

Netti75
netti75
 
 


Sziasztok,

meg tudná írni valaki a Petik Dóra elérhetőségét?
Nagyon sűrgős lenne, és nem tudok visszaolvasni...
köszi, Enikő
benci
 
 


Sziasztok!
Teljes új ként és még csak 6 hetes terhesként szeretnék segítséget kérni tőletek! HA megtennétek írjatok már az IStván kórházi élményitekről, milyenek a dokik esetleg kit ajánlanátok, milyen maga a szülészet és a szülésznők, mivel most kell majd dönteni, hogy hol szeretnék szülni majd, és nekem nagyon szimpatikus volt az interneten amit olvastam illetve amit a szülőszoba c. műsorban még régebben láttam a kórházról! NAgyon várom a véleményeket! Előre is koszi!
kittos
 
 


Kedves Szarvasbori, Kittos és más István Kórház után érdeklődők!

Én tavaly novemberben szültem az Istvánban, és vegyes élményeim vannak. Azért itt szültem, mert itt dolgozik a választott orvosom, és én is csupa jót hallottam / olvastam róla.

A terhesgondozás nagyon profin működik. A vérvételnél, később a ctg-n a nagy tömeg ellenére gyorsan és hatékonyan dolgoznak, és nagyon kedvesek és figyelmesek a dolgozók.

Mivel első babámat szültem, jártam szülés előkészítőre is, ami hasznos volt, de sajnos, csak a fele bizonyult igaznak. Ott mondják el, mit vigyél a kórházba (pl. a babának mindent vinni kell) és mire számíthatsz a szülés során, milyen szuperek a szülőszobák stb. Mitöbb, meg is tekinthettük a szülőszobákat. Mindezek alapján én azt reméltem, ezen a téren nem érnek meglepetések. Nem így lett.

Éjszaka kerültem be 5 perces fájásokkal a kórházba. Fáradt, unott szülésznő (be nem mutatkozik, később mondják, hogy ő a szülésznő) megvizsgál, felvesznek. Irány a vajúdó. Mindenki eltűnik, én a földön térdelve fetrengek. Nagy sokára rámtesznek egy ctg-t, próbáljak mozdulatlan lenni a hiperkényelmes kocka fotelekben jó hosszú ideig. Nem nagyon megy. Fájások jók, irány a szülőszoba. Alternatívról szó sincs, van benne összesen egy nagy puha szülőágy meg egy műtőslámpa – talán azért ezt kaptak, mert nem volt választott szülésznőm? Az ágy elviselhetetlenül puha, leköltözöm a földre (és kb. 10 órát töltök ott). Férj ott téblábol, alig férünk el, egymást tapossuk. Fáradt unott szülésznőt kérdezem, epidurál lehetséges? Persze, bírjam ki reggelig, majd szól valakinek. Hát nem szól, leadja a műszakot, hazamegy. Új szülésznő jön, meg az orvosomat helyettesítő doki (mivel az enyém a 35. héten eltűnik és terminusra nem kerül elő). Néhányszor megvizsgálnak. 2. szülésznő valamikor burkot repeszt, baba fejét megkarcolja (ami nem vészes, de az előkészítőn esküdöznek, hogy ilyen nem lehetséges). 3. szülésznő lesz a végleges, ő végre kedves és aranyos és nagyon jól dolgozik.Még mindig epidurálért esedezem, beleegyeznek, feltöltenek. Mire lefolyik az infúzió, kiderül, nemsokára kitolás jön, már nem adják be az epidurált. Remek. Közben fájásgyenge leszek, ezért rá kell erősíteni. Innen már gyorsan halad a dolog, néhány nyomás és kint van a kisbabánk. Rögtön a hasamra teszik a babát, azután az apukájával együtt elmennek füröszteni, de utána visszahozzák és mellre teszik és két órán át megfigyelnek. Ez nagyon jó dolog, és a szülésznő sokat segít. Kedves nővérke jön, lemosdat, később ebédet hoz, nagyon rendes.
A szülést illetően alapvető problémám, hogy miért nem tudnak bemutatkozni a szülésznők / orvosok, hamár beléd nyúkálnak? Egy 12 órás vajúdás esetén miért nem lehet vagy epidurált vagy oxitocint adni, vagy megmagyarázni, hogy ez orvosilag miért nem lehetséges, i.e. pontosan tájékoztatni a (kellően alázatos és kedves) kismamát? Nem hülye az ember, hogy ne értené meg. Alternatív szobát felejtsétek el, nem tudom, miféle kiváltságosnak kell születni ahhoz, hogy igénybe vehesd. 5 szülőszoba van, 1 zuhanyzó és rengeteg rengeteg szülőnő. Nagyon túlterhelt a kórház. Ennek megfelelően az egyágyas kórterem is csak álom!

Mivel a szülészeten nem volt szabad ágy (!), a nőgyógyászatra kerültünk, oda költöztünk az összes holminkkal. Persze a kórház állandóan tele van látogatókkal, mert olyan, hogy látogatási idő, ott olyan nincs! Másnap újból költözés, van szabad ágy juhhé, irány a szülészet! Szerencsére 3 ágyasba kerülök, tűrhetően elvagyunk. Utolsó két nap szomszéd ágy császáros kismamájánál ott kaszinózik kb. 10 fő, láthatóan értelmiségiek, jól szituáltak, nagypapi, após, mindenki, az ágyamhoz alig férek oda. Nagyon zavaróak, de ők ezt nem igazán veszik észre. És én még a népes nem fehér családoktól tartottam... A fehérek sokkal rosszabbak. Magam sem tudom, hogy miért nem szóltam be nekik. Mindenesetre a kórház eltűri ezt és ez baj. Nem tudsz a látogatóktól pihenni, aludni, szoptatni.

Babát fürdetni egyik nap éjfélkor került ránk sor, de ez nem a csecsemősök hibája, hanem azé, hogy ennyien szülünk ott. A csecsemősök nagyon rendesek, segítenek megmutatni, ha kéred, hogyan szoptass, nekem ötször segítettek. Nagyon-nagyon leterheltek, azt sem tudom, hogy bírják.Minden más személyzet is rendes, sokszor takarítanak, kaja ehető. Főnővér BE TUD MUTATKOZNI, hoz antid-t, mondja, hogy miért, ez európai színvonal.

Végre 3 éjszaka után mehetünk haza – csak elfogyott a babakönyv. Majd kipostázzuk! Várunk rá 2 hetet, nem jön, telefonálunk, nincs rajta a nevünk sem a postalistán. Férj bemegy, mondják neki, kipostázták, férj cirkuszol, ja, tényleg nem postáztuk ki, kiállítunk egyet. (Ha én a termelésben így dolgoznék, már kirúgtak volna.)

Összefoglalva, a lényeg, hogy óriási a zsúfoltság, nyugalomra, meghittségre nem számíts, az előkészítőn beharangozott szülőszobai kávéházi hangulat mese habbal! Örülj, ha jut szülőszoba! Nincs az a pénz, amiért én még egyszer ott szülnék. Mindazonáltal hálával tartozom a csecsemősöknek és a 3. szülésznőmnek, akinek a nevét privát megírom ha kéritek (a foldykatalin@freemail.hu-ra írjatok). Remélem, ők is olvassák az ilyeneket.


A legnagyobb lényeg az egészben természetesen az, hogy egészséges kisbabával jöttünk haza, és a többi felejthető.

Ha konkrét kérdésetek van, kérdezzetek!

Üdv.
Netti75
netti75
 
 


Kedves Netti75!
Köszönöm, hogy ilyen részletesen leírtad az élményeidet és örülök, hogy egészségesen mentetek haza! A többi ahogy írtad felejthető! Még egyszer köszönöm és most már 1000-szer is átgondolom, hogy tényleg hol is szüljek majd!
kittos
 
 


Kedves Netti75!

Érdeklődöm, hogy az István kórházból ismerős-e Lázár doktor neve? Ha igen, mi a véleményed?

Evuc
evuc
 
 


Sziasztok!

Én egy másik topicba szoktam írni,csak idetévedtem..
2005 áprilisban szültem az Istvánban a kisfiam,és most is áprilisra vagyok kiírva a 3. babával..
Azt hiszem,ki kell fogni a dolgokat.. Amikor én szültem,az összes szülőszoba szabad volt.. Nekem nagyon jó élményeim vannak az István szülészetéről (a szülés más tészta..).
Viszont mikor 2 napos volt a fiam,volt egy front, és annyira tele lett a szülészet,hogy a nőgyógyászatra tették szegény babás mamikat,mert nem tudták máshova..
Nekem van szülésznőm, a kisfiamnál nagyon örültem,hogy választottam, most is nála fogok szülni,épp tegnap beszéltem vele.
Tudjátok,én úgy tapasztaltam,hogy a szülésznőválasztásnak a szülés után is vannak előnyei,ugyanis nem kerül az ember tömegnyomoros szobába, én 3 ágyasban voltam.
Ha valaki szeretne kérdezni bármiről, nagyon szívesen segítek, ha tudok!! :D

A címem: leicht@externet.hu

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok.Én csak azt szeretném kérdezni hogy miért nem írtok konkréttan neveket is,amikor szabad orvos és szülésznő választás van???Abbol még senkinek nem lett baja hogy nyiltan megmondtta az orvos vagy a szülésznö nevét!!!!!!!!!!!!!
varga zsuzsa
 
 


[Szia judit,
sikerült megtalálni a Deák doktort? tényleg jó?
piri

piroska
apiri
 
 


Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni.Úgy hozta az élet hogy 33 hetesen orvost kell váltanom.Kérlek ha tudtok egy nagyon jó orvost ajánlani, írjatok.Első babám koraszülött volt, veszélyeztetett terhes vagyok, s tuti császárral szülhetek.kérlek sos segítsetek.nagyon szépen köszönöm!!!
tigermom2005
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: