Új privát üzeneted érkezett!

szerintetek mitöl lehet ha valakinek 4 évig nincs gyereke utána gyogyszert szed lesz egy kislány és most megint nem jönn a második .
Névtelen
 


Sziasztok!

A Centrumról csak jót tudok mondani, bár én is tudok olyanokról, akiknek sajnos nem sikerült. Mindig van remény, sokszor olyankor is sikerülhet a bébi amikor nem várnátok. Nekünk például két sikertelen inszem. után a harmadik előkészítő szakaszában jött össze a baba úgymond "természetes módon". Ritkán, de ez is előfordul. Január 04.-én volt 1 éves a fiam, gyönyörű és egészséges.
Úgyhogy mindenkinek sok sikert és szép babát kívánok!
( A Mártika egyébként egy angyal)
Apuka
Apuka
 


Apuka! Szeretettel gratulalok!!!Kép Kép Az egyik baratomékkal uez történt: 2 sikertelen inszem, aztan természetes modon esett teherbe az asszonyka!!!Kép 40 évesen, amikor mar nem vartak, hiszen a papanak is, meg a mamanak is voltak kisebb problémaik...

Azért olvasgatok bele a topic-otokba, mert van 1 baratnöm, akit érdekelne, hogy is müködik mindez Magyarorszagon??? Itt 16000 chf 1 beavatkozas, a biztosito nem térit meg semmit, hiszen nem az egészséged forog kockan... Tud valaki arakat??? Nem pontosan, csak kb. Puszi, köszi!!! Ha irtatok fentebb, bocs, nem olvastam el mindent!!!

Mindenkinek gyönyörü babakat kivanok én is!!!
Vendég
 

 
 

Sziasztok! Én is bajlodok sajnos! Kép Vagyis babát szeretnék, de nem jön össze. 2000-ben mentem férjhez azóta próbálkozunk. Vizsgálatokon még nem voltam mert nagyon félek tölük. Kép Ezek a dolgok (inszem, HSG) nem igazán értem öket. Valaki segitene mit takarnak ezek?
Kukacz a Kaáli intézetben az elsö vizsgálat 35.000-be került tavaly. Valaki inenn járt már a Kaáliban? Mi a tapasztalatotok róla? Én oda szeretnék menni ha már fizetni kell inkább egy magánklinika mint az állami.
Sok sikert kívánok mindannyiotoknak! Remélem hamarosan megérezzük az anyaság örömeit! Kép

kiscsillag*
kiscsillag*
 


Kiscsillag*!
A " ma megint megjött" topicban az anyaságon belül érdekes információkat találhatsz!
Névtelen
 


Névtelen!

Nem találom azt a topicot! Légyszi segits! Hol keressem?

kiscsillag*
kiscsillag*
 


Kiscsillag*!
Kezdőlap-Anyaságról-ezen belül a 35 és 40-ik topik kozött: " ma megint megjött" és " ma megint megjött-hasznos linkek".
Írj ha nem találod továbbra sem!
Névtelen
 


Névtelen!

Köszönöm szépen megtaláltam a topikot. Kép
Megkérdezhetem, hogy neked van babád? Vagy te is a mi "táborunkba" tartozol?

kiscsillag*
kiscsillag*
 


Kiscsillag*!
Van babám, csak a nevedet tartottam érdekekesnek!
Kívánom, hogy minél előbb tartozz te is a pocakosok táborába!
Névtelen
 


Névtelen!

Köszönöm szépen a jókivánságot remélem beválik! Kép Nagyon nagyon szeretném és minél elöbb!!
A nevemet miért tartottad érdekesnek???

*
kiscsillag*
 


Kiscsillag!

Megtaláltalak ám itt is! Ha nemsokára nem mész el Krizsa dokihoz, akkor felkutatlak, megfogom a kezedet és én viszlek el! :-))) Nem kell félni semmitől, mindenben segíteni fognak, nem leszel egyedül! Szóval hajrá, vágj bele minél előbb!!

Puszi,
Tina
Tina4
 


Tina! Te egy tündér vagy! Kép Varázsolj nekem babucit légyszi!! Kép))

*

Kép
Kép
kiscsillag
 
 


Sziasztok!
Infót szeretnék kérni, hogy mi a menete a Budai Meddőségi Centrumban az inszeminációnak?
Egy inszemem volt tavaly ami sikerült is, de sajnos elment a baba, most újra szeretnék próbálkozni, de a BMJ-ben, mivel nagyon sok jót hallottam róla. Az érdekelne, hogy be kell-e előre jelentkezni ( mi vidékiek vagyunk, tehát nem mindegy), vagy csak oda kell menni és várni amíg sorra kerülünk. Hányszor kell menni, illetve rögtön abban a hónapban megcsinálják-e, vagy kell még előtte egy csomó vizsgálat?
steiff
 
 


Szia Steiff,
Nekem 12,5 hónapos a lányom, aki a BMC "gyártmánya", a 2. inszemre.
Be kell jelentkezni mindenféleképpen.
Van előtte vizsgálat természetesen. Az, hogy hányszor kell menni, csak "útközben" derül ki, ezt maga a jóisten sem tudná megmondani előre. Ajánlom Zeke dr.-t, bár nekem nem ő volt az orvosom.
milkabögre
 
 


Sziasztok!

Egy barátnőm megy majd hamarosan inszemre a BMC-be.

Pár kérdése lenne az Erikának(barátnőm) :

Dr. Wiegant Péter(? jól írtam a nevét?) a dokija, ismeri valaki?



van olyan ember akinek sikerült egyáltalán az inszem? (eddig csak olyanról hallott hogy nem, elsőre meg pláne nem)

Csak merionalt kap minden nap - ez normális? Akiknél olvastuk, azok alig kaptak merionalt) ez mitol fugg, hogy kap mellé még valamit vagy nem?

ezektől a hormonoktól lehet valami más elváltozás a testben?
georgina
 
 


Georgina!

Dr. Arnold László


Schöpf-Mérei Kórház, Bp. IX. Bakáts tér.
A BM-ben is dolgozik szerdán és pénteken. A többi smafu - (mondom én - van 2 gyerekem.
Ha mellette dönt a barátnőd, hivatkozzon rám: Kolozsváriné

Ő a legjobb. Nekem 2 gyerekem van. Mindkettőre sokat vártunk.
jrenata
 
 


Mailre válaszolok.
jansik.renata1@chello.hu
jrenata
 
 


Renáta köszönöm a választ.

A barátnőm csak a munkahelyéről tud internetezni, onnan viszont ezt a témát nem meri még olvasni sem, mert nem tudják hogy babát akar, és nem lehet tudni figyeli-e valaki vagy sem a cégnél hogy ki merre "szörföl".
Ezért írok én helyette.


Végül is volt inszemen, nem sikerült.
Sőt ahogy mondta, 1 héttel korábban jött meg neki mint a normális, 3-4 napig tartott a 6-7 helyett.
Nagyon el van keseredve, pedig tudta hogy sok esélye nincs.
Mondtam neki az Arnold doktort, Erika azt mondta ő csinálta neki a HSG-t, így automatikusan hozzá került volna, de azt mondták, hogy ő már nem vállal betegeket.

Gina
georgina
 
 


Gina!



Kérem a barátnődet, ( ha jól értem, róla van szó) hivatkozzon rám. De ne a jánosban, hanem a Schöpf-Méreiben, a Bakáts téren. 215-1055 ??? ( nem biztos, most nem emléksz,., de szer, ez a jó szám. Mindegy. H-K Csüt. 9-12 ig tuti megtalálja a kórház központi számán, hogy kapcsolják.
Priviben megküldöm a mobilját.


Sok sikert!!!
Renáta
jarenata
 
 


Írj, mit döntött a barátnőd!!!
jarenata
 
 


Na, 1 inszem lófütty, 6 kell. Aztán majd ráér aggódni. Én már a lombikon is túl voltam, aztán mire a következőre mentünk volna ( 1 év ) épp terhes lettem. Csak úgy. Egyébként meg Arnold doki a világ legjobb , legtündérebb orvosa.

Üdv, Doktor Úr!


Szóval szerintem ha valaki rábízza magát - ahogy én is tettem 10 éve - jól jár. Nekem 2 lányom van - mint írtam. Na, nem tőle, de vele.

üdv és sok sikert


Renáta
jarenata
 
 


Gina!


A pf-ed betelt, ha üríted szólj, és küldöm az infót.

Renáta
jarenata
 
 


SZIa Renáta!

Köszi a sok üzenetet, de pont elutaztam - tagnap jöttem meg-, így csak most fogom tudni szállítani az üzenetet. Kép

köszi!!! Gina
georgina
 
 


Sziasztok!

Megpróbálom felébreszteni ezt a topic-ot, már elég rég írtatokKép

Én most kezdem az első inszemet, és főként a technikai részletek érdekelnének. Minden nap kell kapni szurit? Hányszor kell menni UH-ra? Stb...

Nálunk a páromnál van probléma, volt köztetek, akinek ilyen problémával esetleg sikerült?

Remélem jár még erre valaki...Kép

Macifül
macifül
 
 


Szia, Macifül!

A mens. utoldó napjától gyógyszert kapsz, aztán a 13. nap körül egy robbantó injekviót. Rá 1 vagy 2 napra van az inszem, attól is függ, ki az orvososd, mertt nem mindenhol egyforma a dolog.
Uh nálunk akkor volt, amikor a szurit kaptam, ill. az inszem előtt bizonyosság céljából.
ű

Járj sikerrel mielőbb!!
jarenata
 
 


Macifül!

Nem tudom aktuális e még a problémád, de a Kaális párok forumán tudsz tájékozódni és beszélgetni velünk!

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok!

A www.noklapja.hu Babázzunk fórumán "PCOS Központ segíts te is" névvel új topik indult, kérlek titeket akiket érint, vagy van ötlete, tanácsa vagy csak érdeklődik látogassatok el ide és tegyünk a nemes célért együtt!

köszönöm
pcos
 
 


Sziasztok Lányok!

Szeretnék segítséget kérni.
Egy máshol végzett hatástalan stimu után jelentkeztem be a BMC-be, de a szokásos módszer szerint nem lehet gyermekem. 13 éve szeretnék édesanya lenni, most végre találtam egy orvost, aki segítene. A petefészkem nem működik, így petesejtem sincs. Nagyon sok intézetben megfordultam már, az egyetlen lehetőségem a petesejt-donor.
Az orvosom elvállalná a bonyolult beavatkozást, ha találok valakit, aki segít.
Tudom, hogy a lombikosok közül mindenki átesik 1-2 stimun, és előfordul, hogy nagyon sok petesejtet sikerül leszívni. Ha lenne olyan kedves valaki, és segítene rajtam, kérem írjon.
Egyetlen szempont van, az adományozó 35 évesnél nem lehet idősebb.
Hálásan köszönöm.
Mindenkinek sok kitartást, jó egészséget, és babaesőt kívánok.

Kattca
kattca
 
 


Sziasztok!

Látom nem túl látogatott a topic. Ez nem tudom, hogy jót, vagy rosszat jelent?
Mi a férjemmel jövő hétfőn megyönk először a BMC-be és érdekelne, hogy mi történik az első alkalommal, illetve, hogy milyen vizsgálatokat írnak majd ki nekünk?
Remélem azért valaki tud segíteni!

Móni

Kép
móni23
 
 


Sziasztok Lányok!
Móni én is a BMC-be árok.Holt tartotok?
Cicka
cicka
 
 


Szia Cicka!
Hétfőn megyünk először, akkor tudom meg milyen vizsgálatok kellenek. Különben már egy éve próbálkozunk, és valószínűleg Pco-m van, de majd kiderül a vizsgálatok után.
Ti hol tartotok, mik az első vizsgálatok, tényleg sokat kell várni? Bocsi a sok kérdésért, de teljesen kezdő vagyok e téren.

Móni

Kép
móni23
 
 


Kattca!


Azt javaslom, ne itt keress, hanem a családod körében. Én max gyerekpárti vagyok, de soha nem adnám másnak a petesejtem - kivétel persze a húgom. Idegennek semmiképp. Próbáltál a családodban kérdezni?


Banyamama
banyamama
 
 


Szia Banyamama!

Próbáltam. Az egyik nővérem nem lehet donor (nincs gyermeke, de már elmúlt 35 éves). A másik pedig nem vállalja. No comment.
Ja, és az orvosok nem segítenek a keresésben. Hidd el, nem könnyű idegentől segítséget kérni.
kattca
 
 


Kattca:

Nagyon csúnya gondolat: szerinted ezt ingyen vállalja bárki? Úgy, hogy tudja, valahol él egy vérszerinti babája, aki nem vele van?

Csak kíváncsiságból: az a tesód aki nem vállalja - miért?
banyamama
 
 


Igen, van. Segítőkész, önzetlen emberek mindig vannak. Például akik sokáig vártak, hogy édesanyák lehessenek, átérzik ezt. Akik pedig saját maguk miatt vannak stimu alatt, és rengeteg p.sejtjet szívtak le a punkciókor, nyilatkozhatnak úgy, hogy ne megsemmisítsék a felhasználatlan sejtet, hanem adományozhatják.
Elméletileg az adományozás anonim, bár ezzel ellentétes, hogy érzelmi kötődés nélkül nehezen elképzelhető. Ezért is fognak változtatni a szabályozáson.
A vér szerinti megfogalmazás helytálló, de azért ez mégis más. A gyermeket kihordani, felnevelni a szülő anya fogja. Ami ugye érzelmileg is sokkal erősebb kötelék.
Ha valaki felajánlja a segítségét, soha nem fogja nehéz szívvel azt mondani, hogy valahol él egy vérszerinti babája. Ha így tenne, nem önzetlenségből cselekedett volna.
És nem ingyen gondoltam. Természetesen a költségeket (gyógyszer, utazás) megtérítem.

A tesóm elsősorban a férje miatt nem vállalta. Azt mondta, ha megteszi, a férje elválik tőle.
Két gyermekük van, és én nem akartam kitenni a legapróbb veszekedésnek sem.
kattca
 
 


Szia Kattca!

Én is jártam egy ideig a BMC-be. Sajnos rengeteg rossz tapasztalattal. Azért néhány jó is akadt Kép... A várakozás tényleg sok (átlag 3-4 óra/ alkalom). Erre fel kell készülni. Nem tudom, hogy az orvosokrol mit hallottál. Én azt javaslom, hogy ha tudsz, Zeke adjunktushoz kerülj. Nem egy kedveskedő típus, de nagyon alapos és lelkiismeretes. Még Wigandról hallottam, hogy jó, de Ő már kicsit felületesebb. Én mást semmiképpen nem javaslok. Sajnos negatív tapasztalatokból okulva. ENgem megsajnált a kicsim és amikor kihagytunk egy hónapot a BMC-ben, egyszerűen jött magától, spontán. Remélem közületek sokatoknál így lesz. Addig is kitartás. Nagyon sok Kicsi Manó köszönheti a centrumnak (is) az életét. Szakmailag pedig úgy tudom, hogy ők a legjobbak. De nagyon-nagyon sok türelem kell. Nekem már nem lett volna. El kell fogadni, hogy itt bizony futószalagon mennek a dolgok.

Üdv!

Kép
eveka
 
 


Szia Eveka!

Én is Zekénél voltam, ő vállalna is, de a donorkeresésben nem segít. Sok lánytól hallottam, hogy jó orvos, bár a stílusa nem mindenkinek tetszik.

Örülök, hogy Neked spontán összejött a baba, gratulálok HozzáKép
kattca
 
 


Kattca!
Nem akarlak lebeszélni a Zeke adj.-ról de nekem és nem csak nekem rossz tapasztalatom volt vele.Az én orvosom a Wiegant Péter és róla csak jót mondhatok el, nagyon rendes.Amikor szabin volt a Zekéhez kerültem petesejt Uh-ra az inszemináció előtti napokban és sokáig vizsgált míg egyszercsak elkezdett poénkodni "nem találom a petesejteket, egyáltalán van magának petefészke? " majdnem lefordultam a vizsgálóasztalról sírógörcsök közepette, behívott még három orvost azok is megvizsgáltak, míg kiderítették, hogy rossz az Uh.Hidd el tudom ki a jó a BMC be mert én is a János kórházban dolgozom mint ápolónő, ott meg mennek a hírek a berkeken belül.Egyébként sikerült a baba, most 5 hónapos.
Noémi
nolac
 
 


Sziasztok!
Már írtam ebbe a topicba, csak nagyon ritkán jártok erre. Én is a BMC-be járok, és még a vizsgálati szakaszban vagyunk. Wiegand doktorhoz kerültem, eddig nem tünt igazán szimpatikusnak, de az is igaz, hogy nagyon sokan vártak rá. Egy hét múlva megyek HSG vizsgálatra. Leírnátok, hogy megy ez ott? És be is kell feküdni?
Móni

Kép
móni23
 
 


Szia Móni!
Én 1 éve járok a BMC-be és 3 sikertelen inszem. után most készülünk a 1. lombikunkra. A HSG-től ne félj! Nem kell befeküdni hozzá. Amikor bemész, kapsz egy fájdalomcsillapító injekciót.Még csak hálóingbe sem kell átöltözni, hanem úgy ahogy vagy átkísérnek a röntgen-épületbe. Az egész beavatkozás nem tart tovább 5-10 percnél. Utána visszakísérnek a kórterembe és ott még 1-2 órát kell pihenni ruhában, fotelban űlve. Utána kapsz antibiotikum-receptet, és zárójelentést és már mehetsz is haza. Ne félj!
Jázmin
jazmin
 
 


Szia Jázmin!
Köszönöm a bíztatást, remélem tényleg nem lesz olyan rossz. Te kihez jársz?
Remélem a lombik sikeres lesz, és minél hamarabb babázhatsz. Mennyi idő után mentetek a BMC-be? Mi egy éve próbálkozunk, de ez alatt az idő alatt nem nagyon vizsgált a dokim, azt ugyan tudom, hogy PCO-m van, de erre sem kaptam semmit, kíváncsi vagyok, hogy a vizsgálat végén mi fog kiderülni, már csak három hét és kész lesz az összes vizsgálat.
Móni

Kép
móni23
 
 


Sziasztok!
Még új vagyok!2 hete tudtuk meg a rossz hírt, hogy a páromnak nagyon kevés a sejtszáma. Az andrológus csak a beültetésre lát esélyt. Teljesen kétségbe vagyunk/vagyok esve.Segítsetek!!! Olyan sok információ jön az internetről is, de egyszerűen telejes a sötétség. Nem tudom mire számítsak, melyik központot válasszuk? Nekem a BMC a szimpatikus. Most kérünk időpontot az első beszélgetésre. Rettenetesen félek, mivel fogalmam sincs, hogy hogy fogom végigcsinálni. Nagyon várom valaki válaszát!
Előre is köszönöm!
Ninocska
Vendég
 


Szia Ninocska!

Ne félj, nincs mitől. Láthatod, sajnos sokan szorulunk orvosi segítségre, de a BMC az ország egyik legfontosabb szakintézménye, segíteni fognak.
Én úgy tudom, néhány fontos vizsgálatot elvégeznek az orvossal való találkozás előtt. Egyik ismerősöm 4 hónapot várt, mire orvos elé került. Ha van néhány leleted, érdemes elvinni magaddal, ennyivel előrébb vagytok.
Ilyen pl a citológia, petevezeték-átjárhatósági, esetleg régi zárójelentés. Vérvételre többször is kell mennetek, és a párod andrológiai eredményére is szükség van.
A BMC mellett Pesten leginkább a Kaálit dícsérik, ha érdekel a vélemény róluk, nézz át a kaális topicra.
Szóval ne izgulj, ők azért vannak, hogy segítsenek. Nincs félnivalód, fel a fejjel!
Sok sikert és mielőbbi babásodást kívánok Neked is!

Kattca
kattca
 
 


Kattca!
Köszönöm kedves soraidat! Kicsit most jobban érzem magam, de a sok nehézség még csak most fog kezdődni.
Olvastam fentebb egy régebbi üzenetedet! Én szívesen segítek neked! Nagyon - nagyon az elején vagyunk még a kálváriának, de ha úgy alakul és még szükséged lesz rá (nagyon remélem, addigra már minimum pocakod lesz!!!)felajánlom a segítségemet. Ha gondolod és van magán e-mail címed "beszélgethetnénk" erről még egy kicsit!
Ninocska
Vendég
 


Szia Ninocska!

Ne félj, minden rendben lesz.Én igaz 4 évig jártam a BMC-be, mégis sikerült a baba és képzeld végülis spontán, pedig összetett problémánk volt.A férjemnek kevés a sejtszáma mint nálatok, nekem meg hormonális problémák, pajzsmirigytúlműködés stb.Egyébként visszatérve a férfi sejtszámra mindig változik, hol jobb, hol rosszabb az eredmény, amit pedig ilyen mesterséges környezetben produkálnak, mindig eleve rosszabb, ez bizonyított tény. Ebben a témában négy év alatt már nagyon kikupálódtam.

Móni

Nekem is a Wiegand volt a BMC-be az orvosom, velem nagyon rendes volt,egyébként én is a János kórházban dolgozom és mindig jót hallok róla a kollégák között is. Szerintem jót választottál.És ami fontos az ott levő orvosok között az eredménylistán a második legjobb.Sajnos nem tud mindenkire kielégítően odafigyelni /lelkileg-pedig szerintem fontos lenne/, mert nagyon sok munkája van,de azért hidd el rendes.Nem is nála szültem, de azért meglátogatott a szülészeten amikor arra járt.

Lányok, ha valakinek tudok valamiben segíteni, írjatok nyugodtan, nagyon szívesen teszem.

Noémi
nolac
 
 


Szia Móni!
Én először csak egy "sima" nőgyógyászhoz jártam, aztán pedig a Nyírő Gyula Kh. Medd. centrumába, amivel nagyon nem voltam megelégedve. Pont egy éve jöttem a BMC-be és már akkor tudtam ,hogy ez az én helyem. Igaz, hogy nagyon sokat kell várni, de tudod, hogy jó kezekben vagy, mert érzed, hogy nagyon kidolgozott módszerrel dolgoznak. Én eddig a Wiegandt doktorhoz jártam, és egészen véletlenül kerültem át a Konc tanár úrhoz. A Wiegandt dokival is nagyon meg voltam elégedve,csak néha egy nagyon kicsit ügy éreztem, hogy felületes. Most lombikra készülünk, és nagyon bízom a tanár úrban. Nagyon köszi a biztatást! Rám is fér, mert ma vettem meg a gyógyszereket 168 E Ft értékben. Te kihez jársz?
Jázmin
jazmin
 
 


Szia Jázmin!
leírnád nekem, hogy mivel nem voltál a Nyírőben elégedett? Én oda járok és érdekelne a dolog.persze csak ha publikus. nem találtam e-mail címet, de ideírom az enyémet.
oviandi@invitel.hu
köszi
Zozo
Vendég
 


Szia Zozo!
Amit a Nyírőről mondani tudok, publikus. Én akkor - 1,5 éve - a Vereczkei főorvoshoz jártam, aki majdnem hogy szimpatikus is volt. Ő nem mondott tarifát, amikor azonban kiléptem a rendelőből, "rámugrott" egy nővér és közölte velem a főorvos úr tarifáját, amit egy kissé túlzásnak tartottam, ahogy a gyógyszerárakat is. Azokét a gyógyszerekét, amiket ott akartak odaadni "jó pénzért", tehát nem gyógyszertárban, és nem olyan áron amit a BMC-ben felírt gyógyszereknél tapasztaltam. Egyébként nekem jobban bejött a BMC kevésbé szívélyes stílusa.
Kihez jársz ott? Ha a Csepegő dr.-hoz, róla jó véleménnyel vagyok.
Jazmin
jazmin
 
 


Szia Jazmin!
Köszi az infót.
Én a Vereczkey dokihoz járok. Nincs vele problémám, de hallottam már sok rosszat. A gyógyszereket nekem a gyógyszertárba kellett megvennem /az idén/, hogy előtte hogyan csinálták azt nem tudom.Mi már túlvagyunk egy lombikon és nekem a gyógyszerek kb.80E Ft-ba kerültek.
Sok sikert kívánok nektek.
Zozo
Vendég
 


Szia Zozo!
Akkor Ti nagyon olcsón megúsztátok a procedúrát. Mi- ahogy már írtam - az 1. lombikra készülünk és a múlt héten vettem meg a gyógyszereket, aminek az ára 168E Ft. Ezek között van egy olyan is, amit a Pharma Futárral kell behozatni Ausztriából és 165 Euroba kerül. Dec. közepén lesz a beavatkozás, de ezek a gyógyszerárak nagyon elvették a kedvemet az egésztől. Azért köszi a biztatást, viszont kívánom Neked is.
Jazmin
U.i.:Örülök, hogy javult a helyzet a Nyírőben!
jazmin
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: