Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok
Gyöngyöm
 


Mi a véleményetek ha az István és a Dél-Pesti Kórház között kellene választani?

Amiket írtok, úgy értem, hogy megtanítanak szoptatni? Még akkor is, ha nekem az első gyermekemmel (12 éves) nem indult be a tejem? Sajnos csak 2-3 hétig tudtam nagy keservesen szoptatni. Pedig már minden kütyüt ittam.
Kérlek, válaszoljatok!
Köszönöm
Gyöngyöm
 


Kedves Gyöngyöm!

Az István kórház előnyére írható, hogy a csecsemősök nagyon képzettek és az anyatej, szoptatás van a zászlajukra kitűzve. Nekem koraszülésem volt, a tejem nehezebben indult be, a lányom inkább aludt, mint szopott volna. Ezzel együtt megtanítottak szoptatni, naponta 3 óránként segítettek fejni, etetni. Volt, amikor fél órát is csak velünk foglalkoztak.
Ennek eredménye, hogy még ma is (13 hónap) szopik a lányom.
Üdv, Zsófi
szzsofia (szzsofia)
 

 
 

Kedves SZZSOFIA nagyon gratulálok mindehhez!
Sajnos ma közölték velem, hogy nem fejlődött a kisbabám, ezért holnap el kell venni, mivel nincs életjel benne.
Levagyok törve, de nektek minden jót kívánok.
Sziasztok, örültem, hogy itt lehettem veletek, ha csak pát hétig is.
Néha még ellátogatok hozzátok.
Sziasztok
Szilágyi Gyöngyi
Gyöngyöm
 


Gyöngyöm!

Nagyon sajnálom, ami veletek történt! Kívánok sok erőt az elkövetkező időszak elviseléséhez, és mihamarabb egy gyönyörű, egészséges babácskát nektek!!!

Pele
Pele
 


Kedves Gyöngyi!

Sajnálom, ami veletek történt, de remélem, mihamarabb újra itt kérdezel a kórházak felől!
Sok sikert, Zsófi
szzsofia (szzsofia)
 


Sziasztok!Én inditottam ezt a topicot,eddig semelyikotok nem szult a Várnai doktornál esetleg ismertek valakit aki nála szult?Kiváncsi lennék neki mi volt a tapasztalata vele kapcsolatban.
Irjatok!Koszi
Livia
Livia
 


Nekem a szülésznőm ajánlotta a Várnait amikor kértem ajáljon pár dokit.
De bővebben nem tértünk ki.
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Sziasztok!Én is az István korházba fogok szülni,mivel oda tartozom.Nincs fogadott orvosom,így nem sokat tudok erröl a korházról,jó lenne ha valaki olyan is írna ,akinek szintén
nem volt orvossa,és leirná a tapasztalatokat.
Köszi sziasztok
Lucky79
Névtelen
 


Szia Lucky!

Nekem ugyan volt dokim, de a lány, aki mellettem volt a kórteremben, szintén ügyeletesnél szült. Őhozzá ugyanúgy benézett a doki, mint mindnyájunkhoz. Nagyon meg volt elégedve mindennel így is, azt mondtya, marad ennél a kórháznál. Bocs, hogy ez csak másodkézbeli tapasztalat, de talán segít.
Mikorra várod a babát?

Üdv: Pele
Pele
 


Szia Lucky!
Nekem úgy lett az Istvánban orvosom, hogy bementem és mondtam, hogy terhes vagyok Kép, itt szeretnék szülni Kép (mert bababarát kórház) és küldjenek nekem ide egy orvost. Küldtek. Azt akit éppen találtak. Dr. Petik Dórának hívják. Nincs magánrendelése, nem kért pénzt (pedig megkérdeztem) se közben sem a végén (én adtam, mert akartam) és hozzá jártam be a kórházba. Õ volt az "orvosom". Fiatal, körültekintõ, kedves és szerintem jó orvos. Ez 1999-ben volt. Ha még ott van, talán keresd meg. Hátha tetszik neked...
Üdv.
Malacka
Malacka
 


Sziasztok!Elöször is szeretném megköszönni,Malackának hogy irt.
A másik kérdésem az lenne hogy ismeri e valaki
az István korházba Dr.Turányit,Õ elég szimpinek tûnik,csak nem tudom hogy mi a tarifája.Ha valaki tudd róla valamit irjon .Köszi Lucky
Névtelen
 


Szia Pele !Bocsi hogy az elöbb nem vettem észre
hogy irtál,de állandóan elturnak a gép elöl.
December elejére mondták a picit.Szóval akkor azt mondod ne aggodjak,hogy nincs orvosom?,sajnos most nem úgy állok anyagilag,hogy kifizessek
30000-50000ft egy dokinak.Mikor szültél?messélj a Babáról(persze csak ha van idõd.
szia
Lucky
Névtelen
 


Szia Lucky!

Bocs, hogy csak most válaszolok, de nem mindig nézem meg ezt a topikot.
Szerintem csak nem lesz gáz, hogy nincs dokid. Akivel eddig én ott találkoztam, mind rendes volt.
Én 2000 aug-ban szültem ott a lányomat, nagyon szuper volt (van egy 4 éves fiam is, õ nem itt született). És most 11 hetes kismama vagyok, úgyhogy ha minden jól megy, májusban is fogok szülniKép

szia: Pele
Pele
 


Sziasztok mindahányan!
Én már két csemetét pottyantottam az Istvánban, az elsõ császáros lett, merthogy öt kilós volt, a másodikat megszültem, õ csak 4,24 kg lett. A kettõ között 22 hónap van. Mindkettõt Gasztonyi Zolinál szültem, aki volt kollégám, kedves barátom így vele kapcsolatban elfogult vagyok. Természetesen véleményem szerint nagyon jó orvos. A kórház nekem nagyon bevált. Jó volt a szülõszoba - Csûrös Erzsi egy angyal -, igen jók a gyerekágyas nõvérek és a csecsemõsök is nagyon tudják a dolgukat. Bár én védõnõ vagyok, azért - fõleg az elsõ gyereknél - még nekem is bõven akadt tanulnivalóm, fõleg a szoptatás terén. Szóval csupa szuperlativusz, ha lesz még gyerekem, õ is ott fog születni.
Sziasztok: Kinga
Kinga
 


Sziasztok!

Lányok tényleg senki sem hallott még Mészáros doktorról? 25 hetes kismama vagyok és eddig még csak a magánrendelésein jártam. Állítólag fõorvos az Istvánban. Ugye attól még õ is bekukkant néha? Nem akarok tõle ilyeneket kérdezni nehogy hülyének nézzen. Csak azon izgulok, hogy ha már a 9honap alatt hozzá jártam, akkor jó lenne ha a szülésnél is ott lenne. Hülyeségeket beszélek?
Kinga te sem tudsz valami infot Dr. Mészáros Lászlóról?

Sziasztok!Niki
catnet
 


Szia Niki!

Sajnálattal tölt el, de nem tudok Mészáros dokiról semmit se mondani. Tudod érdemes lenne bemenned a kórházba és kicsit körülnézni. Ha rám hallgatsz, szerintem jobban jársz, ha beszélsz egy szülésznõvel - figyelmedbe ajánlom Csûrös Erzsit - bár azt hiszem mindegyikük aranyos, mert hidd el, két szülés után bátran állíthatom, hogy övéké a fõszerep. Illetve rosszul mondom, a fõszereplõ mindig minden körülmények között Te vagy, de a szülésznõ a fõ statiszta melletted. A legtöbb segítséget tõle kapod és ne feljtsd, õ is nõböl van. A legtöbbjük szült is már egyszer-kétszer, ami ugye nem mondható el a tiszteletre méltó doktorbácsikról. Vagyis a te fájdalmadat, kínlódásodat és fantasztikus örömödet nõtársad érti igazán, hiszen õ átélte. És mégegy, õk általában mindig ott vannak. De történetesen ha mégse, akkor is tuti bemennek.Gondolom a doktorod se fog cserben hagyni, ami azért fontos, mert õt pénzeled 9 hónapon át és ha netán mûtétre kerül a sor, nem árt, ha van egy ismerõs arc a mûtõben.A kórház nyitott, megmutatnak neked mindent és talán a doktorodról is hallhatsz néhány szót. De jól jársz, ha két oldalról "biztosítod"magad, így is úgy is pénzbe kerül minden.Szóval kapd magad és menj be az osztályra körülnézni!
Szia: Kinga
Kinga
 


Szia Kinga!

Köszönöm válaszod. Csak úgy be lehet menni a kórházba körül nézni?

Szia: Niki
catnet
 


Niki!

Szerintem nyugodtan menj be, nem fogják leharapni a fejed. Keresd meg a Csûrös Erzsit a szülõszobán, vagy a Fõnõvér Marikát a gyerekágyas osztályon. Mondd meg nekik, hogy én ajánlottam a látogatást. Lehet, hogy azt fogják mondani, gyere vissza máskor, de szerintem ha éppen nincs nagyon sok dolguk, akkor nem fognak elküldeni. mindkettõt a délelõtti órákban találod bent.Lehet, hogy még jobb, ha odatelefonálsz elõtte és megbeszélsz egy idõpontot. Nyugodtan hivatkozz rám, mindketten jól ismernek. Ird majd meg, mire jutottál! Szia: Kinga
Kinga
 


Sziasztok!
Most várom az elsõ babát, még csak kilenc hetes terhes vagyok. Dr. Horváth Attilát ajánlották az Istvánban, de még nem ismerem személyesen es mielõtt felhívom örülnék néhány információnak.
Szeretném megtudni, hogy van-e valakinek tapasztalata és hogy nála mennyi a vizsgálati dij.
Köszönöm.
egbud@hotmail.com
Névtelen
 


Sziasztok!
Május 23-án született a kisfiam az Istvánba Dr.Fenyõházi Jenõnél.Az orvos és a szülésznõ /Bõrõndi Zsuzsa/is fogadott volt.Ha kérdésetek van az alábbi email cimre irjatok.
orsolya
 


Bocsi!
Lemaradt az e-mailem.
Most pótolom.

compkos@matavnet.hu
orsolya
 


Szia Orsolya,

az én kisfiam is május 23-án született az Istvánban, a fogadott szülésznõ szintén Böröndi Zsuzsa volt, csak a dokim dr. Csermely Gyula volt. De ismerem a te dokidat is, mert voltam nála is ultrahangon.

Erika
Névtelen
 


Két gyereket szültem az István kórházban, bárkinek nagyon tudom ajánlani, az én orvosom neve: Horváth Mihály (szuper). A gyerekeknek tutira nem adnak pótlást és mindenkit megtanítanak szoptatni. Bármilyen kérdésetek van szívesen válaszolok.
zozo
 


Sziasztok!

Szeretnék érdeklõdni Tõletek a Turányi doktor felõl. Egy ismerõsõm most 12 hetes terhes, õ jár hozzá. eddig még nincs róla se (-), se (+) tapasztalata. Szóval szeretnénk tudni, hogy szakmailag mennyire megbízható, anyagilag hogy mûködik, stb...? Azon kívül milyen az István kórházban a szülészeti és az újszülött osztály? Én Margitos vagyok egyébként és napokon belül megszületik a második gyermekem.
Elõre is köszönöm az információt!
Sziasztok!
Meglepildi
meglepildi
 


Szia Erika!
Én császárral szültem mert nagy volt a baba/4670gr,62cm/,ráadásul még lombikos voltam.
Bence, a kisfiam délután 14.45-kor jött világra.
Hogy hivják a kisfiadat,és milyen sullyal született? Irjál Róla.
Orsolya
 


Szia Orsolya,

akkor emlékszem rád, téged istápolt Zsuzsa délután. Elõször nem akarták aznap megcsinálni a császárt, ugye?
A kisfiam Tamás Etele 17.10-kor született, 3500 grammal és 55 cm-rel. Aznap mi voltunk bent elõször a szülõszobán és utojára szültünk... gondolom, ebbõl érzékelhetõ a vajúdás és a többiek...
Tomi most 7950 gr és 68 cm, kicsit sírós, nagyon igényli a vele való foglalkozást, jól alszik és eszik, és a múlt hét óta egyfogú Kép .
Írj te is a kisfiadról.
Most mennem kell, mert úgy nézem, hogy du. nem aludt eleget Tomi és megint a kiságyba kívánkozik.

Szia, Erika
Erika
 


Sziasztok!

Aki még nem választott orvost, de az Istvánban szeretne szülni, annak ajánlom Petik Dóra doktornõt, mindkét lányomat nála szültem, szuper jó orvos, és Csûrös Erzsike szülésznõt, aki tényleg ért a gátvédelemhez.

Beri
beri (beri)
 


Szia Beri!
Igen! Én is a Petik Dóránál szültem. Azóta megnéztem magamnak másik 2 orvot, de megyek hozzá vissza (remélem). Ott van még az Istvánban? Te mikor szültél?
Malacka
 


Szia Erika!
Bence is szépen gyarapodik,sullya 8390gr.,és 73 cm.Hosszu vékony baba,teljesen az apukájára hasonlit.Foga még nincsen de szerintem már nem vagyunk messze attól,hogy kibujjon az elsõ.Az evéssel nincs problémánk,sõt az alvással sem.Este fél kilenc felé eszik utóljára,és reggel hat-fél hét felé ébred.Hányas kórteremben feküdtél?
Én a 107-ben.

Szia Orsolya Irjál!
Orsolya
 


szia malacka!
légyszi írd meg a petik drnõ magánrendelõjének a címét vagy telefonszámát.
köszi
Névtelen
 


Szia Orsolya,

én a 106-os kórteremben feküdtem (ha jól emlékszem).
Örülök, hogy jól vagytok, és irigyellek az éjszakákért, persze azért mi sem panaszkodhatunk, mert Tomi egyszer ébred éjjel (fél 3 és fél 5 között), eszik, majd alszik fél 8-ig.
Most kicsit nyûgösebb napjaink vannak, eredmény: megvan a 2. fogacska is, szegény megszenvedte Kép, de mi is Kép .
Neked milyen élményeid maradtak a kórházzal kapcsolatban?

Szia, Erika
Erika
 


Szia Malacka!

Ott van még a Dóri, én 1999. máj.3-án és idén aug. 13-án szültem nála. Menj vissza nyugodtan hozzá, biztos örülni fog Neked!

Beri
beri (beri)
 


Kedves Névtelen!

Ugyan nem engem kérdeztél, de azért megírom, hogy Petik doktornõnek nincs magánrendelõje, viszont tudom az otthoni és a mobilszámát is, megadom, ha leírod itt az email-címedet.

Beri
beri (beri)
 


Szia Beri!
Elõször én is 99-ben szültem nála. Júliusban.
Szeretek visszaemlékezni a szülésre, a doktornõre és ahogy a többieket olvasgatom, boldog lehetek, hogy õt hozta nekem a jósorsom. Kérlek, nekem is küld el a telefonszámokat. Elõre is köszi!
ketpotty@alarmix.net
Üdv.
Malacka
Malacka
 


szia beri!
itt az e-mail címem,ide küldheted a telefonszámot.
nagyon köszönöm.kitty0141@freemail.hu
Névtelen
 


szia beri!
itt az e-mail címem,ide küldheted a telefonszámot.
nagyon köszönöm. kitty0141@freemail.hu
Névtelen
 


Kedves Névtelen!

Azt írta nekem vissza a freemail-szolgáltató, hogy nincs ilyen freemail-cím. Próbáld meg mégegyszer elküldeni!

Beri
beri (beri)
 


Kedves Malacka!

Nem tudom,átment-e az emilem. Ha igen, jelezz vissza!

Beri
beri (beri)
 


Szia Beri!
Megérkezett. Pont akkor váltott telefont, miután szültem és az új számot is tudtam csak elkavartam valahol. Köszi. Kép
Üdv.
Malacka
Malacka
 


szia beri!
nem tudom mi lehet a gond a címmel. megadok egy másikat: otto11@inter.net
mégegyszer köszi kitty
Névtelen
 


Sziasztok lányok!
Most találtam rá erre az oldalra és nagyon hasznosnak tartom. Én a 30. héten vagyok s az Isvtánban fogok szülni Dr. Mészáros Lászlónál. Akinek van infója róla az nagyon jó lenne. Hogyan lehet szülésznõt választani? Csak úgy odamegyek hozzá ismeretlenül és azt mondom, hogy szeretném õt választani? Milyenek az Istvánban a szülõszobák és milyenek a kórtermek stb...
Köszi Mona
Névtelen
 


Szia Mona!
Én 99-ben szültem itt és nagyon meg voltam elégedve. Mi Böszörményi Beatrixet választottuk , mert akkor már harmadszorra találkoztunk vele és nagyon szimpatikus volt. A férjem szólt , hogy mi lenne ha õt választanánk. 14-én este kerültem be és õ volt ügyeletben. Sajnos akkor abbamaradtak a fájások. Reggel amikor készült haza akkor megkérdeztem , hogy lehet e szülésznõt választani és pláne õt. Nagyon meghatódott és boldogan elválalt. Amikor délben eltávozott a víz és beindultak a fájások akkor a fõbába telefonált neki és már szaladt is hozzám.
Tõle kérdeztükmeg , hogy kerülhetnék-e három ágyasba. Elintézte ,így egy zuhanyzós wc-és szobába kerültem.
Szülõszobák:
Két normál és egy alternatív. Ez utóbbi azért jobb (szerintem) , mert itt vajúdhatsz is.

Ha bármiben tudok segíteni csak szólj!
Mikorra vagy kiírva?
Én csak májusban élvezhetem újra a vendégszeretetüket.Kép

Üdv
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Szia Kanga!
Köszi a tippeket. Az utolsó hónapban úgyis a kórházba hív majd a dokim kontrollokra, majd akkor megkeresem. Egyébként január 14-re vagyok kiírva, úgyhogy már a finisben vagyok. S mégegyet had kérdezzek: írtad van már egy kis manód, hogyan oldod meg ha hazahosz egykét bacit. Nekem is van egy 4 éves kisfiam s az utóbbi idõben állandóan hurutos-beteg, én meg frászban vagyok, hogy a bébinek a pocakomban valami baja lesz.
Üdv
Mona
Névtelen
 


Sziasztok,

Ismeri-e valaki Surtya doktornõt és milyen tapasztalatok vannak vele kapcsolatban?
Köszi!
Névtelen
 


Szia Mona!

Végre v.ki aki szintén Mészáros doktor úrnál fog szülni. Nagyon rég vadászok már! Kép
Én is a 30. héten vagyok. Január 20-ra vagyok kiirva. Most még a doki rendelõjébe jársz? Ha igen melyikbe? Én a 18. ker-be. Én nagyon meg vagyok a dokival elégedve.

Helloka, Niki
catnet
 


Szia Niki!
Én is a 18. kerületbe járok hozzá és jobb orvost el sem tudnék képzelni. A megtestesült nyugalom. Én január 17-re vagyok kiírva, de úgy vagyok vele, ha januárban születik meg az már jó. Még a 33.hétig a magánrendelõjébe hívott, azt mondta utána már a kórházba fog behívni NST-re valószínûleg kéthetente. Te voltál már bennt a kórházban? Választottál szülésznõt? Ha jól tudom van terhestanfolyam a kórházban, tudsz róla valamit? Az egyik barátnõm 6 éve nála szülte a lányát és nagyon megvolt elégedve vele minden szempontból.Mindig csak azt mondja: Nagyon jó kis szülés volt! De ez már 6 éve történt, s azóta nincsenek frissebb információim.

Kanga!
Mit jelent pontosan az alternatív szülõszoba? Mitõl alternatív?
S ha foglalt az alternatív szülõszoba, akkor hol lehet vajúdni?

Köszi
Mona
Névtelen
 


Szia Mona!

Kép De jóó!És mikor mész legközelebb? Én jövõ hét kedden 1/25re. Még nekem nem említette, hogy majd a korházba menjek, gondolom, majd most megbeszéljük. Azt mondta, hogy van tanfolyam. Oda szeretnék elmenni. Még egy hétig dolgozom utána már ráérek és elmegyek megérdeklõdni. Szülésznõt még nem választottam, de nem is tudom, hogy kellene-e. Különben az én "informátorom" a keresztanyám, de õ is 5 éve szült nála. De meg volt vele elégedve.
Nincsen email cimed? Az enyém catnet@freemail.hu.

ui.:Kisfiut v. kislányt vártok? Mi kisfiut! Kép

Pusszancs, Niki
catnet
 


Szia Niki!
Én dec.4-én megyek hozzá 14.30-ra. Majd írd meg mi történt. Én azért gondoltam rá, hogy szülésznõt választok, mert az elõzõ babámnál a 18 órás vajúdásom alatt 3 mûszak ment le, s most szeretném ha ugyanaz a szülésznõ lenne végig mellettem (más kórházban szültem).Mi is kisfiut várunk (ismét), úgyhogy teljes lesz a férfiuralom a családban.Van már nevetek?

Az email címem: szentesy@matavnet

ui.: mérték már neked a becsült súlyát?

Puszi,
Mona
Névtelen
 


Mona írtam mailt! Puszi!Niki
catnet
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: