Új privát üzeneted érkezett!

Blinczi!
Most olvasom a nagy hírt!!!!
Gratulálok a csöppségnek és neked és a párodnak is természetesen!
Leila
Leila
 


No Blinczi, ezt kapd ki, micsa jós veszett el bennem! Hát nagy nagy gratula a kis pocokhoz, alig várom már az élménybeszámolót. Talán már haza is mentetek, lehet hogy éppen ma. Irj mindenrõl, nagyon érdekel mi volt. Sok boldogságot nektek. Puszi:ZA
Zorkanya
 


Sziasztok lányok,

köszönöm az aggódást és a gratulációkat !!!!
A szülés élménybeszámolót csak bemásolom ide a Friss kismamákból:


A dokim csütörtökön befektetett a kórházba, terhességi toxémia gyanúval, vasárnapra voltam kiírva. Egy nappal a kiírt idõpont elõtt, hajnalban 2hkor arra ébredtem hogy fáj a hasam. De ezek még nem voltak olyan erõs fájások, azt gondoltam, hogy csak jóslóak. De csak erõsödtek és sûrûsödtek és 1/2 3 kor megkerestem a szülésznõt, hogy nézzen meg, mert már nagyon fáj. Megvizsgált és azt mondta, hogy nyugodtan feküdjek vissza, mert ebbõl még sokáig nem lesz semmi, 1 ujjnyira voltam nyitva. De én valahogy tudtam, hogy nincs igaza, visszafekvésrõl meg még csak nem is álmodtam, annyira sûrûn és erõsen jöttek a fájások. 3/4 5h kor megérkezett a férjem, és együtt készültünk az eseményre. 6hkor megint megvizsgáltak ekkor már 3 ujjnyira nyitva volt a méhszáj, és hál'Istennek gyorsan tágultam, mert 3/4 8 h fele már mentünk is a szülõszobára és 8.25 h kor megvolt a bébim kb. az 5. tolófájásra, 10es Apgarral.
Azt gondolom, hogy szerencsés vagyok, hogy ilyen gyorsan lezajlott az egész, mit szépítsük a fájások borzasztóak különösen a tolófájások elõtt ami van, de az is igaz, hogy elfelejti az ember õket. Volt gátmetszés, ami szintén nagyon kellemetlen, még most is csak úszógumival tudok ülni.

De lányok, kell e mondani, hogy megérte??? Annyira drága, édes kis lény a fiam......annnyira nagyon lehet szeretni.
És tejem is van, konkrétan ömlik, úgyhogy nem lehet egy szavam se !

Hát ez volt, remélem nem voltam túl hosszú.

A személyzetrõl + ellátásról a következõt gondolom: lehetne jobb és rosszabb is ! A körülmények továbbra is tragikusak, gondolok itt a WC, zuhanyzó..stb. állapotára, pl. nincs villany, vagy áll a víz(általában véres) a zuhanyzóban, sõt nekem még egyszer meleg víz se volt.

A személyzet: összeségében rendesek, különösen a szülésznõk. A csecsemõsnõvérek között van néhány ellenszenves, és néhány kedves. Szóval szerintem ez a kórház is van olyan mint bármelyik Budapesten, semmivel se jobb vagy rosszabb, és ez igaz a személyzetre is.
Azt kell mondjam, hogy örültem amikor végre hazajöhettem.

Hát ennyi.
Blinczi
blinczi
 

 
 

Szia Blinczi,
de jó, hogy ilyen hamar jelentkeztél!!! (Még ha nem is voltál elragadtatva a kórháztól....) Mennyi ideig voltatok benn? És a kisfiad veled volt végig? Remélem már úszógumi nélkül megy az ülés! Vidám babázást kívánok,
Leila
Leila
 


Szia Leila,

Szombaton szültem és szerdán már jöhettünk is haza. A gyerekek ilyen fél rooming in rendszerbe vannak. Ha akarod veled van, ha nem akkor betolhatod a csecsmõsnövérekhez. Persze idõrõl idõre hozzák szopira.

Ja igen és fájdalomcsillapítás tényleg nincs. Még kéjgáz se.

blinczi
blinczi
 


Blinczi, légyszives irj már részletesebben a szülésrõl, kórházról? Milyen volt a doki, ki volt a szülésznõd, szült-e más is a szülõszobán mikor te, milyenek voltak a csecsemõsök? állapotok?

ZA
Zorkanya
 


Helloka!

Én február 1-én szültem a kislányomat a kórházban, és alapvetõen jól éreztem magam a kórházban. Nagyon rendesek voltak és kedvesek a nõvérek, és a szülésznõ is aranyos volt - igaz, velem nem sokat tudott foglalkozni, mert egyedül volt, és egyszerre hárman szültünk. Ráadásul a másik két nõ mellett senki nem volt. Velem meg ott volt az orvosom (Dr. Kovács) és a férjem is.
Császárral szültem, de EGYÁLTALÁN nem hiszem, hogy bármilyen külsõ kényszer hatására, egyszerûen rátekeredett a kislányomra a köldökzsinór, és lassulni kezdett a szívverése 6 órai vajudás után.

Hát igen... a WC, a zuhanyozó valóban lepukkant, de nem olyan veszedelmesen. Õszintén szólva nekem kisebb gondom is nagyobb volt ennél. Sokkal fontosabb volt, hogy a csecsemõsnõvérek végtelenül kedvesek és segitõkészek voltak, és pl. amikor az egyik nõvérkének ajándékot akartam adni, mielõtt elmentem, nem is akarta elfogadni. Szóval nem az a pénzsóvár környezet. A gyermekorvos pedig néha félórákat magyarázott a gyerek egészségi állapotáról, és türelmesen magyarázott a hülyébbnél naivabb kérdéseimre.

Én annak is örültem, hogy a látogatók nem jöhettek be a szobába. Pl. amikor a 3. napon begyulladt a mellem, egész nap félmeztelenül feküdtem, és ez segitette a gyógyulást. Ha állandóan látogatók hada állt volna az ágyam és a szomszédaim ágya mellett, ez biztosan nem engedhettem volna meg magamnak.

Szóval nekem nagyon pozitiv élmény volt az egész szülés, és a kórház is. Én legközelebb is itt fogok szülni, mert egy kórházban nem a felszereltség a legfontosabb tényezõ, hanem az emberség.
Pl. én nagyon sok embertõl hallottam, hogy szuper felszereltségû az Uzsoki vagy a MÁV, de nem törõdnek annyit az emberrel. És hát nem erre vágyunk inkább mindannyian? Néhány jó szóra, egy kis törõdésre...
Névtelen
 


Kedves névtelen,

talán nem leszek szimpatikus neked, mert ebben a topikban én vagyok a destruktiv elem, de mindegy, ha kultúráltan tudunk vitatkozni tegyük azt. Hozzáteszem, nekem soha nem az volt a célom hogy bárkit is lebeszéljek errõl a kórházról.

császár: itt a császármetszések aránya 30%, ami vetekszik a pathologiás eseteket ellátó szülészeti klinikák arányaival. Ez az adat önmagáért beszél. Valszeg ennek egy része jogos. A másik felét megkérdõjelezném.

lepukkadtság: nekem igenis fontos volt, többek között az hogy nem égett a villany a wc-ben, hogy nem volt ülõke a wc-n, hogy örökké koszos volt- ne finomkodjunk- csupa vér, meg bélsár- hogy szépen fogalmazzak- az embernek gusztusa nem volt az egészhez. A zuhanyzó nem jó, gyakran nem volt melegviz, függöny egy szál se rajta, ott bámultak örökké, ha az ajtót kinyiották akkor a csecsemõsszobából premier plánban láthattak zuhanyozás közben.

csecsemõsnõvér: hát is-is. nem tudom megélted-e az öltöztetési berne játszmát, én fizettem neki de egyértelmû volt mia célja az egésznek. Hozzáteszem nem sajnáltam tõle. Az viszont már nem tetszett hogy közben jelentõségteljesen mutatta a dr-nõt, hogy õ vizsgálat meg szülés után a fiam- gyengéden célozva hogy neki is "köszönjem" meg.

gyerekorvos: Nagybányai dr. úr. No ebben tökéletesen egyetértünk. Ha valaki akkor miatta érdemes volt itt szülni.

látogatás: igazad van, az azonban nem jó, hogy a gyerekedet a saját férjed sem foghatja meg, csak az üveg mögül nézheti- mellesleg tök hülyén van megoldva a látogatás, volt hogy oda se fértünk az ajtóhoz, meg a szegény babszem ott feküdt a ngy cúgban..

"Én legközelebb is itt fogok szülni, mert egy kórházban nem a felszereltség a legfontosabb tényezõ, hanem az emberség. "- irod. Hát én meg soha nem szülnék itt többé, és nagyon sajnálom hogy a második gyerekemmel is ide mentem vissza. Sajnos én azt tapasztaltam hogy itt a technikai elmaradottság mellett az emberség is hiányzott (kivéve néhány embert.)

Szia: Zorkanya
Zorkanya
 


Sziasztok lányok,

azt kell mondjam, hogy nagy átlagban egyetértek Zorkanyával. Tök jól megfogalmazta az állapotokat, ld. zuhanyzás, WC, technikai felszereltség....stb.

És hát emberség......mondok egy példát. Pont bementem a csecsemõsökhöz a lefejt tejemet hûtõbe tenni, amikor hallom, hogy a nõvér telefonál és azt mondja: B.meg. Mint kiderült elindult egy szülés és õ ennek örült ennyire.

Más példa. Az én bébim 3060 al született és elég lassan kezdett el jól szopni. Az egyik nõvér ahelyett, hogy megnyugtatott volt, ilyeneket mondott: Hát igen, elég aggasztó. Semmiképp nem megnyugtató.
Gondolhatjátok, hogy ettõl aztán rám jött a frász.

Sajnos én nem találkoztam a Nagybányaival, helyette egy doktornõ volt. Vele minden rendben volt, bár néha úgy éreztem, hogy zavarja a sok kérdésem.

Zorkanya,

a szüléstörténetemet feljebb olvashatod. A szülõszobán egyedülo kezdtem szülni, majd amikor már varrtak össze akkor jött egy másik kismama. Az is apás szülés volt, és csak késõbb jutott eszembe, hogy ahogy a másik apuka elment az ágyam elõtt premier plánba láthatta ahogy varrnak. Szerintem ez sem túl emberséges.

Összeségében én nagyon nem tartom valószínûnek, hogy itt szüljem a második gyerekem.

Azzal együtt azt kell mondjam, hogy az én dokim (dr. Vértes) abszolut profi volt, minden nap bejött, megnézett. És igen a szülésznõk is rendesek.

Blinczi
blinczi
 


Hát igen Blinczi. Tényleg számít az, hogy milyen lehetõségeid vannak. Mikor a második császárom volt ott készitettek elõ egy éppen szülõ pár mellett. Ott feküdtem tök meztelenül, õk meg éppen csak a függönyt rántották el. Amikor rátettek az ágyra amin betoltak a mûtõbe akkor kiküldték az apát. Hát szoval nem tudom. Van egy csomó szoba ott a folyosón, nemigaz hogy nem lehetne egy vajúdót kialakítani. Akkor szülés után ti nem is voltatok együtt a pároddal a megfigyelés alatt? Vagy a flyosón voltatok?
Az se semmi. Mikor engem kitoltak a mûtõbõl, akkor ott beszélhettem két szót az urammal, amig toltak, közben meg ott bámultak a folyosón lévõ hozzátartozók, én meg egy szál lepedõvel voltam letakarva. HÁÁÁtt..
A csecsemõsök meg rendszeresn otthagyták a babszemeket egyedül a csszobában, ha éjszaka szülés volt, mert ugye éjszaka csak 1 csecsemõs van. Csodálom hogy nem lett semmi baja egyiknek sem. Persze ez nem az õ hibájuk, hanem megint kijutunk az alulfinanszirozottsághoz, nincs pénz 2 csecsemõs éjszakai alkalmazására. Csak ez elkeseritõ, gondoljatok bele, 10 gyereket egyedül fürdetni, kihordani, szopiban segiteni, etc. etc. Ja, a másik csodaszép példám: 3 császáros egy szobában, mellettem egy 6 órája operált anyuka. Mozdulni nem bir, drén, katéter lifeg belõle, a fejét nem tudja megemelni. Bejön a csecsemõs, fogja a gyerket, és odateszi az anya hóna alá, aki még nem is tért magához az altatásból, majd kimegy. Na most gondoljátok el. Lemásztam az ágyamról- én 2 napos voltam, odavánszorogtam és betettem a babát a kosarába, mielõtt leeseik az ágyról.

De mikor pl engem mûtöttek este 5-kor, akkor másnap déltõl 4-ig könyörögtem az ápolónõnek hogy segitsen felkelni, mert 4-re jön a férjem, lányom, és ki akarok menni. Fel volt háborodva, 4 elõtt felrángatott az ágyból, én meg majdnem visszaájultam, õ meg ott csisszogott hogy mit nyávogok már, 2x végighúzott rajtam egy vizes szivacsot, és vissza akarta húzni rám a véres, izzadt hálóingem, és el volt képedve az ötlettõl hogy legalább a csapnál had mosakodjak meg. Végül a 2 szobatársam (friss sebekkel) húztak oda a csaphoz ahol mondjuk 1 napi fekvés után megmosakodhattam, fogat moshattam meg megfésülködhettem. Szóval elképesztõ.

Á nem is ragozom. Engm annyira megviselt ez az egész hogy tiszta klinikai eset lettem.

ZA
Zorkanya
 


Én vagyok a pozitiv tapasztalatos névtelen, és teljesen elképeszt, amit irtatok. Komolyan, mintha nem is ugyanarról a helyrõl beszélnénk!
A lepukkantság, az jogos, és tény, hogy nincs függöny a zuhany elõtt, meg az is, hogy egy nõvér van a sok babához éjszakára, és az nem jó, meg nem is tûl megnyugtató.

De az a fura, hogy pl. amikor én voltam ott (és mondom ez alig 5 hete volt), valahogy senki nem elégedetlenkedett - pedog ugye egy kórházban gyorsan terjednek a "föld alatti" hirek, mert ugye kiülnek a kismamák az ebédlõi részbe, és mindent megbeszélnek.
És én egyszerûen nem találkoztam negativ véleményekkel.Pont ma futottam össze egy másik anyukával, aki ugyanakkor szült ott, és õ is maximális elégedettséggel ajánlotta a kórházat egy harmadik közös ismerõsünknek, mondva, hogy ott akar szülni legközelebb is.

De hozzá kell tennem azt is, hogy én az egész szülés-kórház idõszakától nem vártam semmit. Nem akartam kádban, labdán vagy bordásfalon lógva vajudni, mert attól féltem, hogy ha bármit várok, vagy elvárok, biztosan csalódott leszek, ha nem úgy sikerül. Másrészt úgy voltam vele, hogy az egész csak egy hét, ami egyetlen kórházban sem nagy öröm, és inkább arra koncentráltam, hogy minnél hamarabb hazamehessek, és addig megismerjem a manókámat, és megtanuljam hogyan kell gondozni.

Meg aztán én amugy is utálok minden kórházat - de most komolyan, gondoljátok, hogy másutt jobb a helyzet? Hogy annyival szebb és jobb és kedvesebbek az ápolók? Én eddig bármilyen kórházban jártam, egyik sem volt jobb. Szóval én ezért nem akadtam ki azon, hogy mondjuk nem volt WC papir, vagy azon, hogy bizony egyik este csak mosakodni tudtam hideg vizben, mert ugye nem volt meleg.
Névtelen
 


Kedves Névtelen,

azt hiszem azért ilyen a mai eügyi rendszer, meg a hazai szülészeti helyzetek, mert az anyák többsége igy gondolkodik ahogy te. Mindegy mi van, mi nincs, 1 hetet majd csak kibirok alapon. Bevallom neked õszintén, elsõ szülésemkor én is igy indultam neki. Nem érdekel, majd csak lesz valahogy alapon. Hát meg is érdemeltem amit kaptam. Nem gondolom hogy az extra a minden, de gondolj bele, igazolt eredmények mutatják pl. a vizben vajúdás fájdalomcsökkentõ hatását. Igenis legyenek elvárásaid, és felháboritó, hogy egyik kórházban több szolgáltatáshoz juthatsz mint egy másikban. És hiába jön vki a szabad orvos, kórházválasztással, vajon mennyi választása van egy határközeli eldugott faluban élõ kevésbé tehetõs terhes nõnek? Ezt nem szabad igy felfogni, hogy majdcsak túléled az egy hetet.
2 éve volt egy mûtétem az onkológiai intézetben. Aki járt már ott tudja milyen túlterheltek az orvosok, iszonyat a páciensmennyiség. Elõttem is, utánam is mûtött a doki, mégis összehasonlithatatlan volt a császármetszéses mûtéteimhez képest. Ez a doki figyelt rám, az érzéseimre, és velem foglalkozott a mûtét alatt, mindent elmagyarázott mit csinál, miért csinál (mig a csm alatt azt hallgathattam hogy mi történt a dokimmal), és a mûtét után is (ambuláns volt) vigyáztak rám, vizet adtak, lefektettek, majd le is kisértek, hogy nehogy rosszul legyek amig értem jönnek.
Szóval nem tudom. A tisztaságról meg csak annyit, hogyha már egy egészségügyi intézményben is szaros, pisis,véres takaritatlan , a mellékhelyiség akkor az maga a vég. Én nem vagyok egy igényes vki, de undorodtam a szakadt kórházi huzatoktól, meg a mocskos plédektõl amiket beléjük húztak. Meg a gyerekek agyonfoltozott, szakadozott angolpólyáitól. Persze, ez nem a kh hibája, hanem az eügyé, de én teljesen elborzadtam hogy igy kelle egy kh-i osztálynak mûködnie..
ZA
ZA
 


Sziasztok,

Én is a Bhonvédban szültem, noha már lassan 3 éve. Azért nem veszitek zokon ugye, hogy hozzá szólok a témához. Nagyon megörültem, mikor végre rátaláltam a topicra, ha tudnátok mióta keresem.. és itt volt a szemem elõtt. No de nem itt a lényeg. Szóval amiért hozzászólok: én is csatlakozom Névtelen véleményéhez. Nem olyan rossz kórházacska ez. És gondolnátok-e, hogy amikor szültem az volt a téma az osztályon, hoy tudtátok-e, hogy a köztudatban ez a kórház az ELIT kórház, a Kútvölgyi után. És ezt komolyan állították. Nem az ott dolgozók, a frissen szült anyukák.(Õk is úgy hallották.) Na ezen én is csodálkoztam, gondolva, hogy akkor a többi ugyan milyen lehet? Nem a kórház ledegradálása miatt, hanem azért, mert nem találtam semmi elitet benne. Ezt csak érdekességképpen írtam le, meg a sok negatív vélemény ellen.
Egyébként összességében véve meg voltam elégedve a kórházzal, most, hogy olvasom a véleményeket, kicsit meg is hökkentem. Lehet, hogy én is kicsit elfogult vagyok?

Még sokára fog megszületni, de már a pocakomban van a kistestvér, akit ha közbe nem jön valami ott szeretnék megszülni.

Minden jót mindenkinek: Névtelen-2
jobogi
 


Csodálkozva olvastam, hogy sokan azt hiszik, hogy a jó szülésnek a luxus körülmény elengedhetetlen feltétele.
Én 1998-ban szültem a Honvédban Dr. Cseke Gábornál és csak pozitív emlékeim vannak a szüléssel és a rákövetkezõ napokkal kapcsolatban. Jó volt a szüléselõkészítõ tanfolyam, hogy megmutatták a szülõszobát, hogy benn lehetett velem a párom, a baba-mama kórterem...
Nem is értem, hogy miért minõsítik egyesek ilyen negatívnak a kórházat, mert nekem nem tûnt fel, hogy szegény korház lenne, sokkal lepusztultabb korházak is vannak, ezt tapasztalatból is mondhatom, mivel a Semmelweis Egyetemen tanulok, így volt alkalmam több kórházat is megismerni.
Én a Budai Honvédban tisztaságot tapasztaltam, segítõkészséget, a gyermekorvos szuper, a szülést meg nem az teszijóvá v. éppen rosszá, hogy hány milliós mûszerek vannak, én azt hiszem, hogy, amire szükség van, az megtalálható az osztályon.
Többször is takarítottak naponta, az meg abszolút a kismamák kultúrálatlansága, igénytelensége, ha maguk után a wc-t úgy hagyják, ahogy.
Szóval én mindenkinek csak ajánlani tudom a korházat:
Szilvi
Névtelen
 


Szilvi, felületesen olvastál, hisz senki nem állitotta azt amit te az én számba adtál. Azért vállalom magamra, mert gondolom csak én lehetek az aki lehúzza itt a kórházat. Nézd, ezt megirtam már, megirhatom újra: senkit nem akarok lebeszélni errõl a helyrõl. Én csak reális képet akartam adni arról, amit tapasztalatam. Az, hogy te ezt nem igy élted meg, pozitiv, örülj neki. Kivánom hogy mindenki olyan elégedett legyen, amilyen te vagy.
(egyet ne felejts el: 98-ban a honvéd még menõ kh-nak számiott, sikk volt itt szülni...)
ZA
ZA
 


A szülést szerintem sem a kórház extra felszereltsége teszi jóvá, vagy rosszá. Úgy veszem észre, (mindenütt), hogy a kismamáknak az válik egyre a legfontosabbá, hogy van-e EDA az adott kórházban, meg vajúdó-kád, s ehhez hasonlók. Pedig saját tapasztalatból mondhatom, hogy nem éreztem a hiányát egyik segédeszköznek sem (örültem, hogy élek). Bár az is tény, hogy az EDA-nak ellene voltam akkor is, és most is. Nálam ez valamiféle elvi kérdés. De természetesen tiszteletben tartom azok véleményét is, akik azt választják. Tehát én ezért sem éreztem hiányát az EDA-nak, és ne gondoljátok ebbõl, hogy könnyû szülésem volt, igen megszenvedtem én is. Azt gondolom, hogy semmiféle labda, vagy bordásfal, más egyéb nem segített volna a fájdalmamon. A vízben vajúdásért pedig (ami nem állítom, hogy nem használt volna) azért nem áhítozom, mert akkor nem hallhatom a pici állapotát, ami elhúzódó szüléseknél igen fontos. De ez az én véleményem, kérlek benneteket, senki ne vegye magára.
Ami viszont lényegesen fontos, az itt is mindenképpen megvan, mégpedig, hogy az apuka végig veled lehet a szülés alatt, látogatás bármikor, bármeddig, a kisbaba pedig akár éjjel is veled aludhat, tehát nem kötelezõ az egyedül vigyázó nõvérre hagyni.(Egyébként nem gondolom, hogy más nagyobb csecsemõ-számú szülészeten több nõvér jutna ugyanennyi kisbabára.)

Szóval még mindig elégedett vagyok.
Tökéletességre pedig - mint másutt sem - ne számítsunk a mai egészségügy mellett.

Sziasztok, bocs, ha hosszúra sikerült.
Jobogi
jobogi
 


Jobogi:
császármetszésem volt: az apuka nem jöhetett be a mûtõbe (bár elismerték hogy munkatársaknak, rokonoknak kivételt tesznek), klassz volt nagyon, mikor a mozdulni sem tudó frissen mûtött anyuka mellé odacseszték a babát, és otthagyták egyedül, és klassz volt, hogy az apa egy üvegfalon keresztül bámulhatta a cúgban fekvõ gyerekét.

ZA
ZA
 


Teljesen osztom ZA véleményét az üvegfalos megoldásról, rémesen primítiv.
blinczi
blinczi
 


Teljesen igazad van ZA, rettentõen sajnálom, hogy császárral kellett szülnöd. Én is ettõl rettegtem a legjobban. Hála Istennek én nem tapasztaltam azokat a negatív dolgokat amit írsz abbõl kifolyólag, hogy nekem megadatott a természetes szülés lehetõsége. Bizonyára a te helyzetedben én is másképp gondolnám. Sajnos tényleg nem mehetnek be az apukák császármetszésnél, de azt hiszem máshol sem, és ez szerintem is rossz dolog.

Az üvegfal is így van, ahogy mondjátok. De összességében én mégis meg vagyok elégedve a kórházzal. Máshol csak egy napban egyszer mutatják meg a babákat a családtagoknak, akik majd kitörik a nyakukat, hogy láthassák a gyereket.

Tiszteletben tartom a véleményedet, és tényleg sajnálom, ami veletek történt.

Sziasztok: Jobogi
jobogi
 


Üdv,

a Péterffyben úgy tudom bemehetnek az apukák a mûtõbe. Nekem azért lett volna fontos mert nagyon nagyon egyedül voltam, és féltem, jó lett volna ha legalább õ ott van velem, az orvosok meg csak mint a mûtét alanyát látták bennem minden emberségesség nélkül.
Egyébként a látogatás: a sógonrõm Cegléden szült, ott tényleg az a rend, hogy a tv képernyõjén azt hiszem óránként egyszer megmutatják az összes gyereket, vagy 5 mp-re. Hát ennél tényleg jobb a budai honvéd.
Én nem akarok ellenpropagandát csinálni a kórháznak, valószinüleg csak azért vagyok ilyen keserû, mert életem 2 legfontosabb eseményét kellett negativa megélni, és csak az ûr maradt bennem hogy megfosztottak valamitõl (elsõdlegesen a természetes szüléstõl), amit már soha senki nem tud nekem visszaadni, talán ezért tudok nehezen belenyugodni a dologba. De hát ez én problémám.
Azért örülök hogy másnak sikerült.
ZA
 


Sziasztok!
Örülök,hogy megtaláltam ezt a topicot,bár én ejtõernyõs vagyok itt.Ugyanis elsõ fiamat(még1995-ben) itt szültem Dr. Kiss Attilánál,de második kisfiam már a Kútvölgyiben született.
Nagyon csodálkoztam,hogy 7 év alatt sem változtak a hygiéniás viszonyok!!!De sajnos más kórházban sem sokkal jobb a helyzet.Igaz a Kútvölgyiben a császáros szobához van zuhanyzó és van fizetõs szoba,ahol a férjed is veletek lehet és most alakítanak ki az apukák számára egy baba-simogató szobát, de a többi rokon csak egy fél méterszer fél méteres ablakon láthatja a babát és ugyanolyan cug van az ajtonál.Én annakidején egy Csilla nevû szülésznõnél szültem és nagyon meg voltunk elégedve vele.Õ ott van még?Az "ELIT" kórházban sem mehet be a papa a császárnál és ugy tudom ott is elég könnyen császároznak.Ami a csecsemõsöket illeti, mikor két éve én ott szültem 18 babára volt egy nõvér(éjszaka).Ugyhogy én azt mondom a legtöbb az orvoson, a személyzeten múlik!
Ancsi
Ancsi71
 


Sziaztok!

Kissé elkeseredtem.Én szeptemberben fogok szülni.Az elsõt a Sote 1-en szültem de átjött az orvosom és én is átjöttem vele.Egyenlõre nem vagyok biztos benne hogy jól tettem.Én még csak egyszer voltam bent de nincs túl jó véleményem sem a nõvérekrõl sem az állapotokról.Ugy éreztem elég volt az a 2 óra hossza.
Katka2!
Már rég nem irtál.Milyen volt dr.Bardóczynál szülni?Milyenek a tapasztalataid a szülés után?

Annamy
annamy
 


Szaisztok!

Örömmel olvastam a Budai Honvéd Kórházról, de sajnos nem találtam senkit aki Dr Unk Péternél szült volna.
Én egy 28 hetes kismama vagyok, aki az elsõ babáját várja.
A kórházról eddig csak pozitiv véleményem van,igaz a rendelésekbõl nem sok mindent lehet leszûrni....Szomorúan olvastam viszont a történeteket a szülészeten levõ állapotokról,de ...most csak arra tudok gondolni,hogy nemsokára egy gyönyörû,egészséges kisbabám lesz.
Légyszives irjatok,aki Dr Unknál szült, vagy hallott róla valamit. Elõre is köszönök minden infot!
Mindenkit üdvözlök: Buci
BUCI
 


Kedves Buci!

Én januárban szültem a Honvédban.Az én orvosom nem Dr.Unk, de az én tapasztalataim szerint nagyon kedves és segítõkész. A szobatársam szült nála,császárral. Mindig jó kedvûen jött a szobába és mindenkihez volt egy kedves szava,mosolya. Szakmailag teljesen meg volt vele elégedve a szobatársam.
Megkérdezhetem,hogy hogyan kerültél hozzá? van neki Bp.-en magánrendelése?
A kórházi körülmények kibírhatóak,igaz nem feküdtem még másik kórházban sohasem. Ha elfogadsz egy tanácsot,próbálj meg szülésznõt fogadni,mert õ az aki veled van végig!

Sok sikert: Jucusmamus
20170114224602
 
 


Szia Buci,

az én szobatársam is az Unknál szült (császárral). Nagyon meg volt elégedve vele, lelkiismeretes orvos volt, külön ügyelt arra, hogy pl. õ szedje ki a varratokat neki, ne más. Pénzileg sem adott sokat, igaz õ vhonnan ismerte az Unkot.
Névtelen
 


SZIASZTOK!

Bocs, hogy eddig nem irtam,de a munkahelyemrõl netezek és szabadnapos voltam.Szerdán voltam UH-on + Dr Unknál-mindenki nagyon kedves volt. Kucsit megijesztett a doktor úr,mert a méhemet görcsösnek találta! Sokat kéne pihennem,tudom. Még ebben a hónapban dolgozom(egy szállodában állok a recepción)aztán pihi!Persze most is megpróbálok minnél többet pihenni du-án.
Ti hogy vagytok?
Jucusmamus! Dr Unkhoz én a nagynéném által kerültem(aki szintén orvos).A kolleganõje szült nála.
Van privát rendelõje is, leirom a cimet: XIII.Pozsonyi u.22.I.em.3.Rend. idõ: Kedd 17:00-19:00-ig. Tel:340-3733,vagy 06-20-958-0559
Irjatok ha tudtok!
Addig is mindenkinek üdv: Ági(Buci)
BUCIÁGI
 


Sziasztok!
Június 18.-án szültem meg a kislányomat a Budai Honvédban, császárral.
A mosdók higiéniáját, és a látogatások mikéntjét,(üvegajtó, cúg, kevés hely),valamint néhány kaját kivéve nekem nem volt rossz tapasztalatom sem a mûtéttel sem az orvosokkal kapcsolatban.
Az én magánorvosom az egyik fõorvos volt, aki lelkiismeretesen dolgozott a többiekkel együtt, csak 1 orvos van ott, akinek semmi pénzért nem lennék a páciense!
A nõvérek és csecsemõsök segítõkészek voltak (segítettek megelõzni egy mellgyulladást nekem), igaz, "megköszöntem" mindenki munkáját.
Csak az a 3x-i vizit!
Azt minek?
ilusta
 
 


Ilusta!

Elõször is nagy nagy gratula...
Ha kérhetnénk nevesitenéd a dolgokat? Orvosok.."köszönet",stb,stb..
Miért volt császár?
Hogy vagy?

ZA
ZA
 


Kedves ZA!
Az én dokim dr. Húsvéth Sándor volt, és ma is az.
A császár, nekem úgymond ideggyógyászati javaslatra volt, tudod volt egy nagyon jó barátnõm aki, tavaly karácsony elõtt egy vidéki kórházban meghalt sima szülés közben.
Akkor én annyira berezeltem, hogy mindenáron el akartam vetetni a babát, de már késõ volt. Akkor azt mondtam, hogy csakis császárral vagyok hajlandó szülni! Ez az idegállapot végigkísért az egész terhesség alatt, már az öngyilkosság gondolata foglalkoztatott és az idegorvos javaslatára szültem császárral a baba és a saját érdekemben.
Megmondom õszintén nem bántam meg.
Azóta idegileg, testileg is jól vagyok, hála a baba is, most már abszolúte nem bántam meg, hogy mégsem volt abortusz! Nagyon aranyos, ennivaló és "jó" baba!
Akinél nem szülnék: dr. Turcsányi Attila
A köszönet, pedig pénz, minden egyes segítség után 1-2-3 ezer forint, attól függõen kit, hogyan itéltem meg.
De nem érdekelt, csak a mellem számított!
ilusta
 
 


Kedves Ilusta!

Én is a Húsvéth dokinál szültem császárral januárban,igaz nálunk volt egy kis gikszer de szerencsére mára már szinte semmi sem látszik belõle a kisfiam arcán.( megvágta a doki és plasztikázni kellett)
Általában én is meg voltam elégedve mindenkivel,orvosokkal,nõvérekkel,szülésznõkkel,csecsemõsõkkel. Tényleg te melyik szülésznõnél szültél?

Üdv: Jucusmamus
20170114224602
 
 


Kedves Jucusmamus!
Most meg nem tudnám mondani a nevét, aki elõkészített egy festettvörös félhosszúhajú csaj volt, sajna a nevét elfelejtettem...de nagyon kedves volt.
ilusta
 
 


Kedves Ilusta!
Miért nem szülnél Turcsányinál?Nekem nem az orvosom de érdekelne a véleményed.

Kedves Jucusmamus!
Hogyan lehetséges hogy gyermeked arcát szülés közben megvágják???!!!!
Még életemben nem hallottam ilyent.Nem hibáztattad egy picit sem az orvosod?Én biztosan kikeltem volna magamból még akkor is ha tudom hogy késõbb talán majd nem látszik semmi.
Üdv:
Annamy

Ui:dr.Bardóczy Zsoltról mi a véleményetek?Ismeritek?
Ilusta!
Nem hagy nyugodni az a kérdés hogy mi történt a barátnõddel?.
Még mindig nagyon nehéz beszélni róla?Ha nem légyszi ird le.
Hátha mi is tanulunk a szomorú esetbõl.
annamy
 


Kedves Annamy!

Persze,hogy hibas volt a dokim a dologban.A korulmenyek csak rontottak a dolgon.( nem tagultam,masfel napig folyt a magzatviz,mire vagtak mar semmi viy nem volt...)Az akkori erzelmeimet igy most visszaadni nehez a neten keresztul es azota is bant a dolog. Ezert is keresek masik dokit. Sajnos nem mi voltunk az elso eset akinel csaszar kozben tortenik valami csak az ember nem talalkozik ilyen esetekkel gyakran,csak ha o is erintett,akkor kerulnek elo az ilyen dolgok.Pl.: Lilu a Z+ musorvezetoje sem teregeti ki,hogy az o arcat is igy vagtak meg.Ha megnezed egy fenykepen rogton latszik.

Udv: Jucusmamus
20170114224602
 
 


Sziasztok!
Aki mellettem feküdt, a Turcsányi dr.-nûl szült...volna.
Csakhogy, a doki nem jött be a lányhoz, így az ügyeletes orvos mûtötte meg. Utána a dokija azt mondta, hogy 3 órányira volt, nem ért rá!...csak ennyit.
Az én dokim amikor kiment Bécsbe, azt mondta, hogy, ha bármi van azonnal telefonáljak 3 óra alatt Pesten van és jön!
Szerintem Õ jött is volna!
Ráadásul utána bejárt a lányhoz érdeklõdni, beszélgetni próbált vele (gondoltuk pénzt akart), de a lány nem vett róla tudomást.
Ezt állítólag több páciensével eljátszotta, hogy nem jött be a kórházba amikor szültek, mondván fontosabb dolga akadt.

Ami a barátnõmmel történt...Õ tulajdonképpen elvérzett.
Állítólag túl gyorsan jött ki a baba és a méhszája teljesen szétszakadt, nem tudták elég gyorsan összevarrni!
Sajnos ebben a kórházban is volt egy hasonló eset, de a lány megúszta, úgy, hogy a saját dokija nem merte összevarrni, egy másik orvost kért meg rá! Ezzel a lánnyal pont együtt voltam bent, persze másik szobában. Szerencséje volt, hogy jó kezekbe került!

Bardóczy dr.-t nem sokszor láttam, bár mielõtt hazajöttünk volt egy páciense aki császáros volt, egy japán? lány.
Nem tudom milyen orvos...
ilusta
 
 


Gyerekek, azért nem furcsa hogy szinte mindannyian CSÁSZÁRRAL szültünk EBBEN a kórházban???

ZA
ZA
 


Sziasztok, örülök, hogy feléledt ez a topic is.
Amikor elõször olvastam még csak Zorkanya és Névtelen "vitája" volt benne, ami engem is eléggé elbizonytalanított.Azóta már két olyan ismerõssel is találkoztam, aki itt szült és mindketten meg voltak elégedve. Szerintem az, hogy ki milyen élménnyel távozik a kórházból teljesen szubjektív és attól is függ, hogy mennyire nehéz szülése volt. Nos, az én élményemrõl októberben olvashattok majd.
Ha esetleg erre járna valaki és leírná személyes élményeit Dr.Vass Zoltánról, azzal állati happy-vé tenne !(hogy lehet olyan sárga kis fejecskét beszúrni?)
Kedves ZA!
Az én környezetemben az elmúlt 3-hónapban 4 lány szült és közülük csak 1 nem császárral(egyik sem ebben a kórházban).
Szerintem a császárok aránya nõ,mert az orvosok inkább biztosra mennek, nem kockáztatnak ha bármi jelét észlelik,hogy a baba rosszul van.
Kedves Annamy!
Bardoczy dr.-ról olvashatsz infókat, a SOTE I.KLINIKA topicban, õ abból a kórházból jött át.
Puszi minden pocaklakó(s)nak : bogimama
bogimama
 
 


Kedves Bogimama!
Bardóczynál szültem az elsõ babám ha pontozni kéne 10-bõl 7-et megérdemel.Most átjött ide.Magánba ment át de több dolog nem tetszik vele kapcsolatban bár senki sem lehet tökéletes és az is lehet hogy talán én vagyok vitatkozós és kissé elégedetlen tipus.
Arra lettem volna kiváncsi hogy hasonlit-e a véleményem más pácienséhez.
Érdekes!
Beszámolt róla hogy volt több nehéz szülése de a császárról mélyen hallgatott.Mindenáron azt akarja ha császárra kerülne a sor nálam gerinc érzéstelenitõvel szüljek de én nem adom be a derekam már eldöntöttem.Nem tetszik hogy erre rá akar beszélni és a számomra komoly probléma talán neki nem olyan komoly.Lehet hogy tévedek.Egyébként jó szakembernek tartom de ugy gondoltam lehet valaki tökéletes de én mindig ezt hiszem,ugyhogy már épp ideje errõl leszoknom.
Üdv nektek:
Annamy
annamy
 


Sziasztok !

Most elsõsorban, a közeljövõben ebben a kórházban szülés elé nézõ kismamákhoz szólnék (én dec. elejére vagyok kiírva), kérdezném õket... vajon a Többiek sajnos elég sokszor negatív hangot megütõ - még "sajnosabb", hogy jogos - hozzászólásaik, beszámolóik alapján (bevallom a frász többszörösen rám tört olvasás közben, és komolyan elgondolkodom a külföldi szülés lehetõségén... de ha egyszer Vértes dr-ban olyan nagyon megbízom...), szóval "Lányok", a fentiek alapján nem kellene "egy zuhanyzófüggönyt és egy WC-tetõt" vennünk ?! Tudom, hogy a kórházat nem újíthatjuk fel, sõt új és modern felszerelést sem tudunk finanszírozni (a vajúdó kádra szívesen költenék :-)! ), de ha ilyen "apróságon" - mint pl. a nyugodt zuhanyzás - is múlik, hogy a bent töltött napok után jobb szájízzel hagyjuk el a szülészetet... nem érné meg ?! Lehet, hogy életem egyetlen nagy "pillanatát" fogom ott megélni, nagyon nem szeretném, ha ilyen banális marhaság (bocs!) miatt szenvedne csorbát a lelkem és emberi méltóságom !!!

Mit szóltok ?

Köszi, ha Valaki megosztja véleményét velem errõl a szomorú (az mo-i eü-re nézve !) felvetésrõl !!!

egy egyre jobban aggódó 32 éves, elsõ gyermekének életet adó leendõ mama,
Zoe
 


Sziasztok!

Úgy látszik a kórház lehetõségek szerinti "felújítása" nem csak az én férjemnek jutott eszébe. Mi már vittünk a földszinti nõi és férfi wc-be a csapokhoz tekerõket, hogy esetleg melegvízzel is kezet lehessen mosni, sõt még van tartalék ha esetleg a szülészeten is kellene.
Egyébként láttátok a vérvételi szobában, hogy a kórház megkapta az ISO minõsítést!? Milyen lehet a többi kórház, ha ez megüti a kívánt minõséget?

Szamoca
Névtelen
 


Sziasztok!
Hát... ahogy így végigolvastam amiket írtatok, még inkább elbizonytalanodtam azt illetõen, hogy itt akarok-e szülni.

Engem elsõsorban az érdekelne, hogy milyen fájdalomcsillapítási lehetõségek vannak? És hogyan lehet vajúdni?...
És, hogy van-e valakinek tapasztalata dr. Vértessel kapcsolatban.

egy egyre jobban aggódó 26éves, elsõ gyermekének életet adó leendõ mama

u.i.: hát, nem tudom milyen a többi kórház, de szerintem is sokat lendítene az ügyön, ha legalább az ilyen apróságokra odafihgyelnének, hogy zuhanyfüggöny, csaptekerõ stb...
tanita
 


Sziasztok!
Igazából végigolvasva a negatív tapasztalataitokat, engem azért mégsem sikerült eltántorítani, hogy a második gyerkõcömet a hónap végén szintén itt szüljem. A lepukkantság való igaz, de az orvosok és a nõvérek kedvessége és szakértelme elég egyértelmûen meggyõzött, hogy mégis itt maradjak. A fiam 6 éve született, gondolom és ahogy hallottam nem sok minden változott azóta. Persze ez nem személy szerint az orvosok "bûne", hanem a mai magyar eü-et minõsíti.
Állítólag vettek egy hiper-szuper szülõágyat, amit úgy állít be a kedves kismama ahogy éppen neki a legjobb (felfújható párnák, lábemelõ ..stb.) vagy ilyesmi, pontosan még én sem tudom mert még nem láttam. Persze ez a "luxus" nem említhetõ egy lapon azzal, ami a fürdõk és a wc állapotát illeti. Én mégis azt mondom, hogy azt a pár napot ki lehet bírni így is.
Azért azt el kell mondanom, hogy kb. 2 éve átpártoltam a SOTE II. klinikára a barátnõm tanácsára. Hát kár volt....
A terhességem elején a 14. hétig jártam oda és elegem lett mindenbõl. A Budai Honvéd egy csillogó palota, ahhoz képest ami ott van. Az egy dolog, hogy akármilyen vizsgálatra (még egy egyszerû vérvételre is) órákat (min. fél napot) kellett várni, de hogy mindig attól rettegtünk, hogy mikor szakad a fejünkre a plafon, és a koszos falból csak úgy lógtak ki a vezetékek, na és a kedvenc: a wc még ocsmányabb mint a Honvédba!!! Az ultrahang egy felületes 2 perces rutin mûvelet, amit videóra már nem lehet felvenni, mert volt egy mûhibaperük, amit amiatt nyert meg egy kismama, mert a videófelvételen egyértelmûen észre kellett volna venni a fejlõdési rendellenességet...
Mellesleg azért jöttem el, mert a 14. héten közölték, hogy elhalt a magzatom és ki kell kaparni. Hát ez a kis elhalt magzat fog most október végén megszületni, mert volt annyi eszem, hogy eljöttem és visszamentem a régi kórházba. Szóval innentõl kezdve nem nagyon érdekel a lepukkant wc, hiányzó csap, mert tudom, hogy a pénzhiánnyal szemben jó kezekben és jó szakemberek között vagyok!!!
Egyébként én is támogatom a felvetett zuhanyfüggöny ügyletet, persze ez nem csak rajtunk múlik. A kórháznak van egy alapítványa is, tájékoztatót lehet fent az osztályon kérni, még csekk is van amin be lehet fizetni a kigondolt összeget.
Üdv.mindenkinek!
benedik
 


Sziasztok,

Segítsen valaki,hol tudom elérni Dr. Bardóczy Zsoltot, õt javasolták nekem, mint nõgyógyászt. A SOTE I-esrõl már eljött állítólag ide a Budai Honvéd Kórházba. De nem itt rendel?! Elérhetõsége? És milyen, tényleg olyan jó szakember? Szült már nála valaki?

Zsufi
Névtelen
 


Zsufi,

Bardóczy doktor a Budai Egészségközpontban rendel, XII.ker. Nagy Jenõ u. 8. Telefonon lehet bejelentkezni: 489-5200. Hétfõn és szerdán du.2-8-ig, csüt. de. 8-2(?)-ig.(Legalábbis nyár elején még így volt.) Én még a Baross u.-ban szültem nála januárban. Korábban volt egy mûtétem, amit szintén õ csinált. Így több oldaláról is megismerhettem (persze a mûtétet szívesen kihagytam volna Kép Nagyon elégedett voltam (vagyok) vele. Valóban jó szakember, lelkiismeretes, mindent meg lehet vele beszélni. Részletesen elmagyarázza, ha valami nem világos. Keresd bátran.

Évica
Évica
 
 


Évica!

Úgy látom nekünk hasonlóak az érzéseink a Bardóczy doktorral kapcsolatban. Több helyen olvastam véleményedet és egyet értek vele. Én már 95 májusától ismerem a Bardóczyt és tökéletesen megbízom benne.
RAE
RAE
 


Lányok, megkérdezhetem hogy mennyit kell fizetni egy vizitért a Bardóczy dr.-nál ? ( gondolom, mivel magánklinika, van tarifa).Pl. ha rákszûrésre megyek, akkor az Tb. alapon "jár", vagy azt is ki kell fizetni ? Köszönöm elõre is . (Andi)
Névtelen
 


Szia RAE,

örülök, hogy osztod a véleményemet! Ha olyan régóta ismered, akkor Te igazán tudhatod mennyit "változott". A kórházról Neked mi a véleményed? Szültél már itt? Vagy még jövõ idõ?

Andi,

Június elején 5.000,- volt egy vizit. Rákszûrést nem tudom, kérdezd meg telefonon!

Évica
Évica
 
 


Szia Bogimama,

Október vége van lassan. Keresem az élménybeszámolódat sok vigyorgó fejecskével! Remélem tényleg élmény volt, de, ha még pocaklakós vagy, akkor kívánom, hogy az legyen Kép Erre a fejre gondoltál? Ha még nem derült ki számodra, akkor a bal oldalon lépj be a Dokumentációba, válaszd a Formázást - Egyéb formázások - Képek, mellékletek és jelzések. Táblázat alsó sorában ahol a \clipart szerepel kattints az indexre, ott találsz fejecskéket mindenféle hangulathoz Kép

Üdv,Évica
Évica
 
 


Tanita,

ugye Te vagy tanita76 a nlc@fé Kinél szültél? topicjában. Most veszem észre, hogy ott válaszoltam Neked, (épp ideirányítottalak Kép ), miközben már itt is vagy. Bocsi!

RAE! Eltûntél? Írhatsz mailt is.
Évica
 
 


Évica!
De én vagyok... illetve csal voltam, mert közben úgy döntöttem, hogy átmegyek a Péterfybe. Találtam egy dokinõt, jártam az ottani szülõszobán, és a honvédos orvosom szülésznõt is ajánlott, akivel évekig együtt dolgozott és most péterfys. De persze ettõl még mindig beleolvasgatok ebbe a topicba. Egyébként a dokim (a honvédos) egy tünemény. Szívem szerint õt vinném magammal a Péterfybe. Dehát sajnos azt nem lehet...

Neked mikor lesz babád?

tanita
tanita
 


Tanita, ennyire rázós a BHonvédkórház?? Bár én a dokim miatt mindenképpen idejövök majd. Persze, ha még akkor is itt lesz Kép Kár, hogy nem mûködik az, hogy az ember lánya a kedvenc orvosa mellé kedvenc kórházat (illetve helyszínt) is választhat. Tudom nem ez az álmodozós topic...
Mikor lesz babám? Most van egy 9,5 hónapos kisfiúnk. Szeretnénk testvérkét, de mikor lesz??? Sajnos Kornélt se tudtuk tervezni, õ döntötte el, hogy "na ezek már eleget vártak rám, akkor jövök". Épp most volt 40 hetes és 40. hétre jött, tehát kb. 80 hete nagy a boldogság.
kívánom, hogy Te is így legyél ill. legyetek a pároddal. Mikor érkezik a babátok?
Üdv, Évica
Évica
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: