Új privát üzeneted érkezett!

Helló Kriszta! Végre itt az eső, habár alig mertem kinyitni az ablakot, nehogy még a melegtől is rosszabb-fülledt levegő jöjjön be. Képzeld, Kira már majdnem mászik... szoval még nem, de 4 kézláb rugózik, és irtó gyorsan tud hátrafele tolatni! Meg forog össze-vissza! Ajajj, nincs megállás! Fog is nézni nagyokat a fiam, ha majd hazajön. Tegnap telefonon beszéltem vele, és meghallgattattam vele, hogy a húga hogy sikitozik, erre az volt a válasz: "Kira, menjél már innen el..." Na mondom. Ja, eszembe jutott egy jó kis beszólása: "Anya már felnőtt. Kira meg már lenőtt."

Kép
vio
 
 


Helló Vio!

Ez jó duma! De a kiscsaj se semmi! Fantasztikus, hogy ilyen hamar csinál mindent!
Hogy van Áron torokgyuszija? És hogyan viseli, hogy nélküled van? Mi eddig csak egy éjszakára hagytuk a Lilit Anyuéknál. Õ akart ott maradni. Másnap is mondta, hogy marad, de majdnem éjfélkor mennünk kellett érte. Még szerencse, hogy ezt itt játszotta el, a szüleim nyaralójában, és nem náluk, Gödön.
Most szeretnénk egy hosszú hétvégét végre Apával édes kettesben tölteni, de nem tudom, hogyan tudjuk megoldani. Pedig a lányokkal egész nap elvan, mindent meg tudnak csinálni körülötte, Anyuéknál is vele voltak, és mégsem...Kép Lehet, hogy édes hármasban kell mennünk, de akkor már a nagyokat is vinni kellene... Szóval, majd meglátjuk!
Nem tudsz - vagy tudtok, ha más is van itt - valami jó helyet? Családilag már voltunk nyaralni a Körös mellett, most Ny-Mo-ra vágyom, talán az Õrségbe. (A Balcsira, ha minden jól megy, jövő héten megyünk.)

Írj, ha van időd!

Üdv: Kriszta
Vendég
 


Szia Kriszta! Én nem tudom, de mindenki le van döbbenve, akinek mesélem, hogy a fiam hetekig elvan a nagyszülőkkel. Ez tényleg ennyire ritka??? Egyébként imád ott lenni, és szerintem azért-is-van el annyira, mert számára nagyon fontos az együtt töltött idő, és ott vannak rá 4-en. Nagyi, nagypapa, és a 2 öcsém. Ezt pedig roppantul élvezi. Az öcsémék már nem annyira, mert egy igazi kis pióca... nagyon rátapad a kiszemelt áldozatra. Nekem meg annyira nincs időm rá, mint ott. Nem tudom, nálatok hogy van ez, de szerintem 2 napot igazán kibírhatna... Nem tudom elhinni, hogy 2 napig bőgne. Vegyük azt, hogy egy napig elvan. Ok, akkor már csak a második nap kezdene titeket keresni, és nem hiszem, hogy vígasztalhatatlan lenne, ha el is pityeredne, főleg, hogy ott vannak a tesói, tuti, hogy megnyugodna mellettük. Már 3 éves, szerintem egy próbát megér. Nagy baj biztos, hogy nem lenne, mert teljesen értelmes gyerek, meg lehet neki magyarázni... hogy nemsokára hazajöttök, és kap majd ajándékot. Az én gyerekemnél ez nagyon bejön, jól el lehet terelni a figyelmét. És legalább tudtok kettesben pihenni. Áron már jobban van, és már biztos vágyik haza, mert mostanábnan többször mondja, hogy hívjuk föl anyát, de akkor csak csacsog egy ideig, aztán visszaadja nagymamának a kagylót. Jó helyet nyaralni??? Hát pont a Balatont mondtam volna, de oda mentek. A babaszoba hírdetést nézd meg, ott van kép nyaralókról, és ár is! Megyek, mert éhen halok, majd még jövök!!!
Vio

Kép
vio
 
 

 
 

szia Vio!

KOmolyan írtad azt, hogy a prof. úgy vizsgál, mint egy vadállat???
ÚRISTEN!!!
Mert hozzá tartozom, de engem még egyszer sem vizsgált a 17 hét alatt.
na most nagyon félek tőle, biztos, hogy mindenkinek ez volt a tapasztalata vele???
Mert amúgy szerintem nagyon jólelkű, kedves, segítőkész,csupaszív ember.
Köszi a választ előre is!

Kép
cicabo
 
 


Szia Vio!

Komolyan vegyem, hogy a prof. úgy vizsgál, mint egy vadállat?
Tényleg??????????
Na most nagyon megijedtem, mert hozzá tartozok, de még nem vizsgált a 17 hét alatt.
Jaj NE!!!
Pedig annyira jólelkű, kedves, segítőkész, csupaszív ember...
Remélem nekem jobb tapasztalatom lesz!!!
Tuti ez az info, Vio???
Köszi előre is a válaszodat!!!

Kép
cicabo
 
 


Bocsi Vio, de azért írtam 2x, mert korábban enm jelent meg az üzenetem, nem tudom, miért.

Bocs!!!

Kép
cicabo
 
 


Helló Vio!

Hú, ez egy kicsit bonyolult kérdés. Először is Lili is bírja a szüleimet, szeret velük lenni. Szeret a lányokkal is lenni, menne mindenhova, ahova ők. Gond csak az elalvással van. Velünk szokott elaludni, és van egy különös szokása: "bőrözik". Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a kezével engem, a lábával az apját simogatja... Tegnap például már a piacon elálmosodott, leguggolt mellém, míg beszélgettem, feltolta a nadrágom szárát és a bokámat simogatta... Lili "bőrözése" egyébként nem kötődik személyhez, úgyhogy tkp. el tudna aludni Anyuval is, de...
...de Anyu nehezen visel mindent, ami eltér a normálistól (a két nagy sem maradt náluk kiskorukban, mert ők meg hajaztak). Ráadásul Anyunak az az elve, hogy Õ sem hagyott ott minket soha, senkinél, ezért mi se tegyük ezt: nem nekik, hanem magunknak szültük a gyerekeket. Az első házasságom (nagy)részben emiatt a hozzállás miatt ment tönkre: soha nem lehettünk kettesben. Most legalább a lányok átvállalják néha őt.

Na, de nem panaszkodom, mert tényleg nincs okom rá. Lili ettől függetlenül vagy mindezzel együtt szuper jó kiscsaj, nem érzem, hogy bármiről, ami fontos lenne, le kellene mondanunk miatta. Én imádok vele lenni, és - ahogy néhány napja írtad - tényleg nagyon hamar elszáll ez a néhány év, most kell élveznünk!

Örülök, hogy Áron jobban van! Mikor jön haza? Kisasszony hogyan viseli a frontot?

Írj, ha ráérsz egy kicsit!

Üdv!

Kriszta
Vendég
 


CIBABO!! Ajajj, ezt jól megcsináltam... de hogyhogy még nem vizsgált meg? Az elején csak megvizsgált! Különben honnan tudta meg, hogy terhes vagy??? Ha akkor nem fájt, nem fog. Biztos nem mindenkinek fáj, nem vagyunk egyformák.
Vio

Kép
vio
 
 


SZIA KRISZTA! Jajj, ez nagyon durva hozzáállás a szüleidtől! És gondolom, akkor azt sem látják, mi -is- lehetett az oka a válásodnak. Ez azért kicsit gáz. Ezekszerint ők sosem akartak kettesben lenni, mert akkor emlékeznének rá. Fúha, így már nem olyan egyszerű. Hát, jót vigyorogtam a bőrözésen meg a hajazáson. Van egy ismerősöm, neki is a legnagyobb folyton tekergette az anyja haját, mikor aludni akart. Olyan cuki volt. Én egyelőre azt csinálom, hogy ha Kira időnként nehezen akar elaludni -pedig fáradt-, akkor elkezdem kicsit paskolni a pelusát. És akkor olyan, mintha rázkódna. Ettől frankón elalszik, de vigyázok, hogy még csak félig aludjon el. Pl. hogy már ne nyöszörögjön. Mert ha elalszik, akkor hozzászokik, hogy rázkódva alszik el, és akkor rázhatom mindig. A fiamat a ringatáshoz teljesen hozzászoktattam, nagyon el is rontottam. Hát, akkor legalább ha a nagyok nélkül mehetnétek, az is jó lenne. Nem? És másra nem lehet rábízni? Testvéred, vagy a férjed szülei? Habár nyilván végigzongoráztad már a lehetőségeket. Na majd még benézek, megyek enni, ma még semmit sem ettem! Pá
Vio

Kép
vio
 
 


Szia Vio!
Nem ő vizsgált, hanem az aszisztense, az uh-s dokinő, uh-ról állapították meg, hogy baba lesz.
Akkor először még mindez a magánrendelőjében történt.
Szóval szerinted én leszek a kivétel?
Amint lesz tapasztalatom, leírom!!!
Cic.

Kép
cicabo
 
 


Cicabo, most én is megijedtem. Engem is csak egyetlen egyszer vizsgált a prof. a magánrendelésén, azóta egyszer láttam, kb. 2 mondatot váltottunk. Én is a 17. héten vagyok. Jövő héten mennem kellene UH-ra, de a Balcsin leszünk.
Nekem Õ új dokim, ha ennyit fogunk 'tárgyalni', mint eddig, akkor elég idegen lesz számomra a szülésnél. Amúgy az az egyszeri vizsgálat nekem is eléggé fájtKép Csak abban bízom, hogy többnyire mindenki kedves, jóindulatú és nagytudású embernek tartja és ez a lényeg.
Te már választottál szülésznőt?
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok csajok, helló Vio!

A doki-témához sajna-szerencsére nem tudok hozzászólni...

Pirus! Ez a Zsombi baba gyönyörű!!! Grat!

VIO! Ami Lilit illeti, minden bizonnyal sikerült őt alaposan elrontanunk. Már a kórházban is átaludta az éjszakákat, otthon is szuper jó kiscsaj volt, de amikor dögönyözhető korba lépett, nem tudtuk megállni, és magunk közé vettük az ágyba...
Azóta köztünk alszik el, de átvisszük a helyére és ott ébred. (Bár néha átjön magától is.)
Tudom, az is hülye szokás, hogy nálunk nincs és nem is volt szigorúan vett napirend, így akkor alszik, amikor álmos - de nincsenek emiatt felesleges konfliktusok.
Áron alszik még napközben? Lili egyre gyakrabban hanyagolja a délutáni szunyókálást és akkor már 7-8 óra körül elálmosodik. Csak ilyenkor elalvás előtt nyűglődik egy felvonást, azt pedig nem szeretemKép
Találtam egy akciós hosszú hétvégét Sárváron (3-at fizet, 4-et kap), még megbeszélem az Apjukommal, aztán... Már beletörődtem, hogy minimum hárman leszünk édes kettesben... Legalább Lili miatt nem fogok idegeskedni!

Hétvége? Itt leszel? Ha nem esik, vasárnap Állatkertelünk, de egyébként itt leszek!

Csajok! Nyugi, minden rendben lesz! A legjobb helyen vagytok, mert a kórház szerintem szuper!
Vigyázzatok magatokra!

Sziasztok!

Kriszta
Vendég
 


Sziasztok!
Vio!
Igen, tudom merre lakhatsz!! Kép Egyébként egyszer összefuthatnánk. Lesz Szt.Imrés tali augusztus 29-én, ha érdekel, gyertek el, és ott majd talizunk. Ja, meg mostanság minden héten talizunk a Savoya parkban. Ha, érdekel, oda is jöhettek.
Ez a meghivás persze mindenkinek áll!! Kép

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


PIROSKA ÉS CIBABO! Ok, nagy marha voltam, hogy így riogattalak Titeket, bele sem gondoltam, hogy kismamák is olvashatják, akik hozzá járnak. Habár ha hozzá jártok, már azt gondolja az ember, tudjátok, hogyan vizsgál. Akkor leírom megnyugtatás-képpen, hogy én már bő 2 ujjnyi voltam, mikor megvizsgált, mert a 39. héten elmentem uh-ra, és onnan fölvittek a vizsgálóba, hogy szerintük kevesebb lett a vizem. Na és ott kb 3 doki is megvizsgált fél napon belül, és kiderült, hogy magas burokrepedésem van, szivárog a vizem. Bent is maradtam (még 8 napig nem szültem, érdemes volt), és itt jön be a képbe Rákóczi Doktor, hogy Õ is megvizsgált. Szoval NYÍLT MÉHSZÁJJAL MÁR FÁJDALMASABB A VIZSGÁLAT. És mikor vizsgált, én már véreztem is. Szoval... bocs!!!
Vio

Kép
vio
 
 


KRISZTA! Remélem, jó lesz az a hosszú hétvége! És akkor a nagyokat már vállalják a szüleid?
Igen, még alszik Áron délután is, habár mikor Kirát hazahoztuk, 2 hétig nem aludt, és több fura dolgot is csinált, amit azelőtt soha. Biztos, hogy a hugi miatt. Áron 11 hónapos koráig átlag 4-szer ébredt föl éjjel, és szopizott. Én elrontottam, de már biztos írtam róla. Aztán "átneveltük", és azóta alszik reggelig. Kb 8-kor kel. 14h-körül alszik el, aztán meg este 21h körül. Ez általános, de most a nagyiéknál... kicsit ez felborult, amúgy is beteg most. De már majdnem meggyógyult.
Jól megijesztettem a csajokat fönt, milyen marha vagyok! Ja, igen, itt vagyok hétvégén is, csak most apjuk sz.napos, úgyhogy biztos "kitúr", nem is baj, mert mikor nincs itthon, annyit ülök itt, hogy lassan decubitus-os lesz a fenekem.
Ha Áron hazajön, akkor valószínű, jelentősen kevesebbet jelentkezem, de ami biztos, este megnézem a leveleket. Csütörtökön jönnek anyukámmal, és pénteken irány a Budai kh-Gastroenterológia. Tényleg, Te tudod, merre van a Budai Gyermekkórház? Mert nekem halvány gőzöm nincs.
Vio

Kép
vio
 
 


ZSANCI! És Te merre laksz? Még nem tudom így előre, ott leszünk-e, meglátom. Most attól is függ, hogy lesznek Áron kivizsgálásai, mi derül ki, stb. Szóval tényleg nem tudom még, de kössz a meghívást! Ja, hogy kell ezeket az acidokat beilleszteni???
Vio

Kép
vio
 
 


Vio!
mi a Rubin hotel környékén lakunk. Smiliek: Kép Ez kettőspont és nagy O betű. A mosolygós : Kép kettőspont és a zárójel egyik oldala. a szomorú pedig a másik...Kép

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Szia Vio!
Én is megörültem az új topicnak,most keresek új kórházat a tervezett 3. fiú babámnak. Erős versenyben a Margit kh előtt vezet a Szt.Imre. Azért hozzád kapcsolódtam be, mert úgy tűnik a nagyobb fiamat (4 éves Leó)nekünk is kell növekedési hormonilag vizsgálni. Augusztus utolsó hetében viszem méretni, addig kaptunk haladékot. Õ sem nőtt karácsony óta. Mi a vizsgálatok menete? Több fajta orvos több mindent megnéz, utána összeülnek és kisütnek valamit? Eddig azt hittem ez valamiféle vérből kimutatható egyszerű/i tortúra.
A másik amiért írtam,hogy segítsek, mert mi a kisebbik fiam miatt bejáratosak vagyunk a Budaiba,ill. a gasztroenterológiára. A mi gyerekorvosunk a dr. Micskey Évát preferálja, én is szeretem. Viszont nagyon nagyon előre kell nála időpontot kérni, mi egyszer sem jutottunk be hozzá amikor sürgős lett volna. A miérteket most nem írom ide, mert nem fontos. Egyszer a betegsége miatt Lovassy drnő helyettesítette , ő fiatalabb, ugyanolyan kedves. Most viszont sír a kicsi. ha visszajövök írok telefonszámot, és pontos címet. Szia
kaóka
kaóka
 
 


Szóval,
Budai Gyerekkórház 1023 Bp.Bolyai u.5-7.
központi tel.: 345-06-00 innen kell kérni a gasztroenterológiát, asszisztenset, időpontot. Ha ez megvan személyesen minden vizsgálat előtt be kell jelentkezni az A épület 1.em. recepción. ha bejelentkeztetek, utána szólítanak. Az előbb nem jól emlékeztem a helyettes dok.nő nevére: dr Gyimesi Judit. Mi autóval szoktunk menni, ha akarod leírom az útvonalat onnan ahonnan neked is jó, mert én csobánkai vagyok. A kórház egyébként nagyjából a margit krt-i nagy kanyar(ahogy lejössz a hídról Buda felé)felett van légvonalban.
Cicabo, Piroska engem is vizsgáltak úgy, hogy fájt (nem ebben a kórházban és nem a ti orvosotok).
1. akkor még nem tudtam,hogy én is tehetek azért, hogy ne fájjon: idevonatkozó ismeretek az intim torna kazettákon, könyvekben
2. akkor még nem tudtam, hogy mondjam meg az orvosnak, hogy ne úgy vizsgáljon. Most már ugyan tudom, de kórházat váltottam. Egyébként nem ezért.
...lazulás lányok...
kaóka
 
 


Helló Vio!

Sajna-hál'Istennek nem tudom, merre van a Budai Gy.K., de kíváncsivá tettél, így megkerestem a honlapjukat, ott még térkép is van. De Kaóka biztosan fog Neked konkrétumokkal is szolgálni!

Levelezgetünk már egy ideje, tudok is a problémátokról, csak azt nem, hogy mennyi az annyi Áron esetében? Lili most 17 kg és 98 cm. Az apja 185, én meg csak 162 vagyok (cm és nem kg!!!Kép).

Kaóka!
Bocs, hogy bepofátlankodom, de érdekelne, amit írtál! Mi 3 leányzó után a 4. babót tervezgetjük, ill. már csak az orvosi engedélyre várunk.
Mit jelent, hogy "a tervezett 3. fiú babámnak"? Csak fiút akartok, vagy már nem csak terv és a nemét is tudjátok, vagy befolyásolni akarjátok a dolgokat? Tkp. csak elméleti síkon érdekel, mert nekünk tök mindegy, hogy 4. lányunk, vagy 1. fiunk születik, csak jöjjön már! Ha nem indiszkrét a kérdés...
Egyébként hajrá Szt. Imre!

Sziasztok!

Kriszta
Vendég
 


Kriszta,
semmi galádság, csak mindig álmodozom, hogy három fiús anyuka legyek. Még csak tervezet és előgyakorlatok, mert most vették ki a mandulámat, és lehet hogy tenyészik még innen-ONNAN egy kis streptococcus. Ha kiirtottuk akkor élesítünk a babócára. A férjem már nagyon vágyik egy kislányra. Hát tulajdonképpen ő dönt...
Megnéztem Piroska saját weblapját, apám micsoda rucik!! Vajon azok is elérhetők amik a com.-os lapokon vannak? Teherautós gumicsizma, hátizsák... Megnéztem a dollárt,nem olcsók.
kaóka
 
 


Helló Kaóka!

Igen, három hapsi anyukájának lenni nem semmi érzés lehet! Én is eljátszottam néha a gondolattal, de másként alakult, és így is nagyon jól van! Három csajszi anyukájának lenni se kutya!!! (Bár már két fiú - apával súlyosbítva - se lehet piskóta...)
De drukkolok, hogy alakuljanak úgy a dolgok, ahogyan Ti szerenétek, ahogy Nektek a legjobb!
Milyen felnőttkorban a mandulaműtét? Nem sok jót hallottam...
Mekkorák a gyerekek? A nagy 4, a kicsi?

Én eddig csak Piroska fiában gyönyörködtem, most megnéztem a ruhákat is. Hát igen...

Na, megyek, felébredt Lili!
Szia!

Kriszta
Vendég
 


KAÓKA! Jajj, de jó, hogy írtál! Először megörültem, hogy végre, valaki! Aztán meg dehogy végre, mert ez nem jó! Szoval az a helyzet, hogy nincsenek valami sokan azok, akiknek növekedési hormon-problémájuk van, ami nem is baj, csak én hiába írogattam ide-oda, senki nem reagált, eddig egyetlen anyukát kivéve, aki történetesen orvos, és Õ rázott föl, hogy ugyan vizsgáltassam már ki! Tehát még semmi nem derült ki, csak annyi, hogy nem nő egy ideje. Ez az anyuka megnézte az adatai alapján, hogy egy görbén hol jár az átlaghoz képest, hát már 2 évesen az alsó határt súrolta a 83 centijével, de most már kóros, mert most meg elmúlt 3 éves, és 87 cm! Hozzá 12-13 kiló. És Karácsonykor is ennyi volt. Azon már túl vagyunk, hogy időpont, meg ilyesmi. Kaptunk, sajna nem egyszerre a két helyre, a gastro-ra 12-ére, az endocrinológiára 19-ére. Azt is mondta, megnézik azt is, nincs-e felszívódási zavara. De lehet, hogy SEMMI baja. Csak most már ki kell vizsgálni. Nem mindegy, hogy csak kisnövésű és később indul meg, vagy hogy azért kicsi, mert beteg. És Nektek mikor derült ki, és ez már tény??? Mik voltak még tünetek azon kívül, hogy nem növöget??? Én csak puhatolóztam, úgy tudtam meg, hogy vérvétel az biztos lesz, hogy kizárjanak pár dolgot. A többit én sem tudom... félek is. Most olvasom, hogy méretni viszed. Tehát akkor még Ti is csak a gyerekorvosnál jártatok? Vagy már voltatok valamin? Jajj, remélem, válaszolsz, mert eddig nem is tudtam erről senkivel beszélni-mármint aki hasonló cipőben jár. Vizsgálat után (is)feltétlen leírom, mi volt! De jelentkezz! És mekkora most a fiad??? Ja, és ha van időd, jó lenne az autó-útvonalat megtudnom. Irjak email-címet?
Vio

Kép
vio
 
 


RABKRI! Szoval most 87 centi, és 12-13 kiló. A nagyi szerintem rátett egy pár dekát. Leírtam Kaókának, mi van. Hát remélem, a vérvételnél nem lesz fájdalmasabb vizsgálat. Hogy találom meg azt a térképet a neten? (Béna vagyok.)
Szóval Ti mindketten babázni akartok? Hát, én most nem vágyom egy ráadásra, talán majd 7-8 év múlva. De az sem biztos. Képzeld, kinőtt a Kira foga! A férjem kezébe nyomtam, mikor jött a nővérem. Már egy ideje az ölében volt, mikor közölte, hogy valami reszeli az ujját a Kira szájában... na mondom ne szórakozz!!! Hát nem növesztett magának egy fogat?! De én még szoptatok! Neeeeeeee!
Egyébként ha netán lenne harmadik, tutira itt szülnék a Szt-Imrében, már ha Pesten laknánk. És mindenkinek ezt ajánlom!!! Szép, tiszta, nyugis. 2 ágyas mind, van 1 ágyas fizetős, mi kell még???
Ez most reklám volt. Biztos más is elolvassa, de mi már tudjuk, nem igaz??? Én az elsőt (fiú)sárga, a másodikat (lány)rózsaszín szülőszobában szültem. A másodikat majdnem a Wc-ben...az nem tudom, milyen színű volt. Egyébként az elsőt Erika szülésznővel, a másodikat Gabival szültem. Aranyos mind a 2! És Gabival kimentünk a Wc-be 2 órával szülés után, a szülőszobából. Ott meg elájultam, pont jókor jött be. Aztán ott ültem a Wc-n eszméletlen. Arra tértem magamhoz, hogy a doki ...hát nem kiabál, de igen csak nyugtalan hangon beszélt szegény Gabival, hogy elég az alternatívából, miért jöttünk el a Wc-ig...de állítólag jót tesz, ha fölállok. Csak hát én elájultam. Az elsőnél is, de ott még a szülőágyon ülve, úgyhogy vissza is fektettek. Na abbahagyom már, mert nagyon beindultak az ujjaim. Irj!!! Leszek holnap is!Kép
Vio

Kép
vio
 
 


Köszi ZSANCI a smile-kat! KépKépKép

Kép
vio
 
 


Vio!
szóval akkor te voltál, aki elájult!! Kép Ezért veszekedtek utána (szülés közben) a doki és a Gabi!!! Kép Nekem nem tűnt fel nagyon, de a férjem később mondta, hogy tök ki volt akadva. És nekem is azt mondta a doki, hogy tele van a t...e az alternativoskodással...Kép ezért nem is mentünk át az ikea szobába. no, meg azért, mert burokrepi után azonnal megindult a srác kifele...Kép
egyébként én pont azt szerettem a Gabiban, hogy mindenféle alternativ dolog bejött neki. Mint, ahogy nekem is...pl. homeóbogyók. Kép azóta is nyomom őket!!!

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


ZSANCI! Hát ez nem igaz!!! Mit tudsz még rólam??? Kép Nem semmi, hogy ennyire egymás után szültünk! Igen, nekem is mondta a Balogh, hogy a Gabika egy édes-aranyos teremtés, csak az a baj, hogy átment alternatívba. De amúgy az volt, hogy már egy ideje nagyon kellett Wc-be mennem, és a férjem már elment, mert megbíztam, hogy vegyen valami kaját a boltban. Addig írogatok a megfigyelőszobán sms-eket, hogy megszületett....stb. és mikor bejött Gabi, akkor mondtam Neki, hogy már nagyon kellene pisilni. Õ felajánlotta, hogy kimehetünk a Wc-be, ha gondolom. Szoval nem azt mondta, hogy most akkor kimegyünk és kész! Én meg mondtam, hogy úgy érzem, ki tudok menni. Hát, ki is tudtam. Csak az volt szerintem a gáz, hogy én-holott tudom, hogy a szülőszoba melletti wc-ket minden szülés után fertőtlenítik, én nem akartam ráülni. és így ...lógtam, és derékszögben hajoltam. Na akkor kezdtem el szédülni. Egyébként én arról álmodoztam, mikor a nagyobb gyerekemmel a hasamban voltam a kh-ban, hogy bárcsak Gabi lenne az ügyeletes, mikor szülök. A következő babámnál pont kifogtam!

Kép
vio
 
 


Vio!
Engem pont miattad Kép nem is engedtek lábra állni, bár mondjuk nem is akartam...sőt pisilni is csak jó néhány órával utána mentem, bár akkor azt hittem ismét megszülök...Kép
és képzeld, szülés után én is elküldtem a férjemet kajáért, mert egész nap nem ettem, és eléggé megéheztem nap végére...Kép
de most már én is megyek!!!

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


ZSANCI! Hát, akkor BOCS!Kép
Legközelebb csak nem szülünk egyszerre!
Vio

Kép
vio
 
 


Hello Vio,itt vagyok.
Szóval mi még nem voltunk a gyerekorvosunkon kívül sehol,csak összeszedtük a növekedési görbéket, együtt. Nos tény, hogy Leó szülei nem óriások: én 167, apa 170 cm magas/alacsony. Nagyfiam mindig a 10 percentilesek közé tartozott,de idén a 3 percentilt is alig érte el.(az idén persze nálunk májustól-májusig tart, akkor van az évfordulónk)Májusban 4 évesen volt 96 cm és kb. 15 kg.( Ha jól emlékszem Lili magasabb nála pedig egy évvel fiatalabb.)Biztos tudod, de azt hiszem ez azt jelenti, hogy 100 gyerekből 97 magasabb nála. A súlyával különösebben nem foglalkoztunk,mert a gyerekorvosunk,aki nagyon higgadt és bizakodó ebben a témában, ránézésre arányos, tömörhusú mozgékony kisfiút lát. A nem növögetésen kívül nincs igazán más tünet, mi tavaly kezdtük az ovit, egész évben beteg volt az egész család a hazahozott baciktól. Hiába tömtem a drága vitaminokat, se étvágya nem volt, se kevesebbet nem lett beteg. Ettől a nyártól sokat vártam, nem volt beteg egyszer sem és csak este hétkor jöhet be az udvarról. Mindenesetre D vitamint fogja továbbra is kapni ősztől, tudom,hogy ekkora gyereknek már nem szokás. Most béres cseppet fog kapni megelőző jelleggel, tényleg azt már el is kellett volna kezdeni. Írjál emilt nekem ha, gondolod, a profilomban megtalálod. Akkor neked nem kell itt megadnod.Pá, az útvonalat hamarosan megadom, az utcaneveket ki kell néznem térképről.
kaóka
kaóka
 
 


Kriszta,
A másik topicból tudom,hogy te is fogyni akarsz. Let's fogyi!! Én -5 kilóval elégedett lennék. Haha, hogy utána hízhassak...
A kisfiam 20 hónapos, szilveszterkor lesz kettő. Jó buli volt a 2003-as év-forduló...
A mandulaműtét felnőttkorban csak azoknak való akik amúgy néznek néha horrorfilmet. Nem altattak, mindent láttam és hallottam, hááát eddig még senki nem hallgatta végig amikor részletesen el akartam mesélni. A fájdalom meg fájdalom. Nekem 10 nap múlva kutya bajom se volt. Az 1. hét rossz, de főleg mert tilos emelni, ezt meg nehezen lehet kivitelezni 2 kisgyerekkel, de megoldottuk. Na pá, megyek simi simi, humi humi.
Kaóka
kaóka
 
 


Vio!

Először is tőlem bénább nem lehetsz! Én a lányaimtól tanulok... Google keresőbe írd be, hogy Budai Gyermekkórház, és megadja a honlap címét. Nyisd meg, ott van a térkép és a megközelítés leírása. De látom, Kaóka megadja az útvonalat is!
Grat a kisasszony fogához! Ezt is korán kezdi! A két naggyal nem voltak fogzás utáni szoptatással kapcsolatos tapasztalataim (Dorka csak 3 hónapig szopott a fősuli miatt, Luca meg bárányhimlős lett félévesen, majd' belehalt, őt meg az infúzió meg az idegbaj miatt nem tudtam tovább szoptatni.) Lilivel teljes elszántsággal készültem, hogy akár még az esküvője előtt is megszoptatom, de aztán 8 és fél (jó későn) hónaposan kijött az első foga... Egyik este véletlenül belém harapott. Feljajdultam, azt hittem, megijed, de nem: vigyorgott, folyt ki a száján a tej. Próbáltam újra szoptatni, szívott egyet-kettőt, és újra belém harapott. Ekkor már csak felszisszentem, de ő vigyorgott és várta a hatást. Nagy nehezen túljutottunk ezen a szopin, de reggel újra eszébe jutott: harapott és vigyorgott, én meg már sírtam. Végigszenvedtük egy-két napot, mert szoptatni nem tudtam, tápszert nem volt hajlandó soha elfogadni. Kezdhettem kotyvasztani neki, meg fejni...
De tapasztaltabb - értsd: tovább szoptató - anyukák szerint semmi gondot nem szokott okozni a fog! Úgyhogy mindent bele!

Na, egyelőre ennyi!

Sziasztok!

Ja, újra nagycsaládos vagyok, teljes a létszám itthon! Mi marhák, nem mertünk reggel elindulni az Állatkertbe, mert a meteorológia szerint esett Pesten... Hát, nem tudom, itt ha nem is süt a Nap, de tök jó idő volt egész nap. Úgyhogy a zoo helyett főztem - három félét, mert egyik ezt, másik azt nem szereti... Szép dolog a nagycsalád...Kép

Na, itt a vége(m)!

Kriszta
Vendég
 


Helló Kaóka!

Most, hogy sikerült elküldenem az előző irományomat, látom, újra írtál!Kép

Igen, fogynom kéne KépKépKép - de nekem legalább egy tizessel többet, mint Neked! Õszintén szólva foghatnám a lányokra, de egyikkel se híztam az átlagnál többet (12-16 kg), sőt, utána is sikerült visszamennem az eredeti súlyomra (bár soha nem zörögtek a csontjaimKép). Mint fentebb írtam, a két nagy szoptatását tkp. kudarcélményként éltem meg, ezért Lilinél nagyon akartam: csak rá koncentráltam, nem foglalkoztam magammal - mikor abbahagyta a szopizást, majdnem olyan súlyban voltam, mint ahogy bementem szülni. Aztán tavaly, mielőtt visszamentem dolgozni (Apa maradt itthon gyesen), 3 hónap alatt leadtam 12 kg-ot, tök jól éreztem magam. De mostanra 15 jött visszaKép!!! Pedig nagyon odafigyelek, és mégisKép.
Õszintén szólva, amikor az életemről gondolkodom, ez tűnik a legnagyobb problémámnak - minden mást képes vagyok megoldani. Lehet, hogy addig kéne elmennem valami dokihoz, amíg a súlyom - az esztétikai problémán túl - "csak" lelki gondot okoz. De olyan ciki...
Mindenesetre félek így belevágni a babaprojektbe, és Apa is egyre többet mondogatja, hogy a baba érdekében ugorjak neki a fogyinak úgy, mint tavaly, de elkeserít, hogy az intenzitás csökkentésével minden, sőt, több jött visszaKép. Bejojozok...

Na, nem kesergek, mert fejben dől el minden, úgyhogy ledobok 15 kg-t, aztán 9 hónap alatt visszaszedek ugyanennyit, és aztán egy nap alatt leadom az egészet... Ezt csinálják utánunk a hapsik!Kép

Ja, én sem szoktam horrorfilmeket nézni, úgyhogy bocs, mégsem vagyok olyan kíváncsi...

Szia!

Kriszta
Vendég
 


KAÓKA! Megkaptad az emailt???
Vio

Kép
vio
 
 


Óóóóó
Kriszta, akkor te is jól főzöl. Nálunk plusz rosszul esznek a fiúk,én meg mindig is szerettem enni...
Két hónapja belekezdtem a változásba,de mindenféle közbejött(lumbágó,mandulaműtét)úgyhogy abba is hagytam. DE: 1 hónap heti 2-3 óra bármilyen mozgás már érezhetően elindítja a folyamatokat. Nekem a téli depiből a mozgás nyújtott egyedüli kiutat. Abszolút jókedvem lett, és lassan kedvem lett csinálni. Holnap kezdem. Futni fogok egy csontkollekció anyukával. Vagy egyedül. Tessék számonkérni!
Kaóka
kaóka
 
 


Kedves Kaóka!

A másik topicban már írtam, hogy ma is háromfélét kellett főznöm, mert Luca a tojást, Dorka a hagymát és a gombát nem eszi, István ugyan mindent (szinte) megeszik, de azért a hús mégiscsak hússal a legjobb... Én csak csirke- és pulykamellet vagyok hajlandó húsként fogyasztani, Apjuk viszont e kettőt ki nem állhatja...
Ráadásul István sokkal jobban főz nálam, de mostanában már Dorka is elkészíti, amit megkíván.
Ami a mozgást illeti, valóban frenetikus hatással van az ember közérzetére. Heti 3 tesiórát tartok az osztályomnak, az utóbbi hónapokban - egy bemutatóórám hatásáraKép - én is átöltöztem, és nekem is jól esett.
Amíg Pesten laktunk, jártam tornázni és imádtam! Itt is van egy "stúdió", de a hely nem túl szimpi, sőt... - ezért ez kilőve. Futni társaság hiányában nincs túl nagy kedvem, a biciklizés viszont csak elhatározás kérdése... Gyerekülést kellene vennünk Lilinek és olyan szép errefelé a Dunapart... A fenébe is, ez olyan egyszerű!
Egyébként Te is olyan lehetsz, mint én: kontroll hiányában hajlamos vagyok ellustulni. A tavalyi fogyim azért sikerülhetett, mert magamért csináltam. de most még nincs meg bennem ez az erő. De jó, hogy legalább már "beszélek" róla!

És ne aggódj, ha minden nap bekukkantasz ide, mi számon fogjuk kérni a napi penzumot, ugye, csajok!
És cikizzetek engem is egy kicsit, jó!!!

Sziasztok!

Kriszta

Azért akartam abbahagyni, mert megjött Apjukom és Luca a horgászatból. Erre mit tesz elém Luca: egy somlóit...Kép vagy inkább Kép
Vendég
 


Majd holnaptól...
Vendég
 


én is elkezdek veletek fogyózni...nekem 5 kiló maradt...és ma szülinapi buli volt sok tortával, és SOMLÓIVAL!!! Kép

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


KAÓKA mégegyszer! Megkaptad az emailt???
Vio

Kép
vio
 
 


Helló Kriszta! Kösz az infót a kórházról! Hááát, ma este én is elgondolkodtam, hogy vajon meddig fog szopni ez a gyermek... ha így folytatja, hát nem tudom. Még alig van kint a pici foga, és máris szúr! Vagyis csikar... hát, meglátjuk. A fogyival kapcsolatban Nektek mi a véleményetek a Norbi-diétáról??? VioKép:-O

Kép
vio
 
 


Vio!
Norbira haragszom. Van neki pl. a nem-hizlalós jeges teája, viszont tele van tartósitószerrel. Hát ez nem nagyon egészséges!!!!!
Különben nekünk is van már 2 fogunk. Engem nem harap, csak ha mérges. Akkor viszont rendesen belém harap!!! kis disznó! Kép

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Helló Zsanci! Hát, én meg egyenesen rosszul voltam eddig, ha megláttam a képernyőn a Norbit, pláne a feleségét (úgy van kifestve a szeme, mintha egyfolytában csodálkozna)!De azért pár dologban igaza van. Én csak nagyjából kezdtem el betartani, amit mond a kajával kapcsolatban, és még így is elkezdtem fogyni(Pl. hogy 12 h. után nem eszek cukrot, és olivával főzök). Nekem úgy volt, hogy csak 7 kiló ment le magától szülés után, aztán megállt. És akkor nagyon megijedtem, mert az első gyerekemnél minden magától lement, de úgy, hogy azt ettem, amit akartam. És most meg nem! Nagyon betojtam, és elkezdtem keveset enni, és felüléseket csinálni-tudom, szadi. 2 hét után beindult a mérleg, és lement hetente 1 kiló, összesen 5. De! Aztán megint megállt, kb 1 hónapig semmi!!! Aztán kezdtem Norbi-szerűen figyelni, mit eszem, és mikor (de mondom, csak nagyjából tartottam be, és igenis volt, hogy este 21 órakor kókuszos pitét zabáltam), és már lement 2kg. Talán, ha 2 hete csinálom! Igen, a tartósítószer! De ha meg azt nézed, hogy valami cukrozott, lehet, hogy ugyanolyan egészségtelen. A legjobb az ásványvíz. De én abból nem bírok annyit meginni. Különben meg már annyira nem izgat, hogy sokat igyak, ha már mást is ehet a lányom. Te adsz már neki mást? Mert én eddig az almadesszertet próbáltam, de mindent visszalökött a nyelvével. És valami észveszejtően édes volt, úgy hogy nem is bánom. Próbálok majd főzeléket adni, azt hátha megeszi. Eddig csak a köménytea, amit megiszik a tejen kívül. Na, nem írok már annyit, mert nem győzitek elolvasni.Pá!
VioKép

Kép
vio
 
 


KépKépKépvan még más pofa is? Azokat a forgó-fejeket hogy kell??? Olyan cukik!

Kép
vio
 
 


:%:=:§

Kép
vio
 
 


Sziasztok!

Kriszta, köszönjük a dícséretet, tolmácsolom a fiatalembernekKép

Zsanci, Norbi és az egészséges táplálkozás...én ezen régóta már csak nevetni tudokKép Kedvencem az összes light-os cucc, ami tele van édesítőszerrel, az is nagyon egészséges.

Vio, én nem ismerem a diétáját, mert szerencsére nincs rá szükségem, de sokan esküsznek rá. Egy próbát megér, gondolom...

Kaóka, igenKép határozottam elérhetőek az amerikai oldalon található rucik is, persze a beszállítási költség még rájön, de akciósan igen jól ki lehet fogni dolgokat.
Micskey Évát mi is ismerjük, nagyon aranyos doktornéni. Mi 5 hónaposan vittük Zsombit kivizsgálásra, mert 3 hónaposan megállt a gyarapodása és a növése is. Miután anyatejes baba volt, ezért laktóz intoleranciára gyanakodtak, mert nagyon jól evett és sok tejem is volt, meg növekedési hormon hiányra. Szerencsére egyik sem volt, sőt a vérképe is rendben volt, egyszerűen nem tudjuk mi történt, utána 6 hónaposan beindult és szépen behozta a lemaradást. 2,5 éves most és 13 kiló, azt nem tudom hány centi, de olyan kis átlagos.

Lányok, én szívesen elmennk arra a Szent Imrés talira, mikor és hol lesz?

Na, felébredt a csibész fiam, mennem kell.

Szép napot!
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Kriszta, a lányaid nagyon helyesek, de hol a harmadik?Kép

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Vio, no e-mail... mégegyszer légyszi...
Felébredtek, megyek. Ja, tejeskávé két keksszel reggelire, nem túl biztató kezdet.
Kaóka
kaóka
 
 


Jó reggelt, Lányok!

Képzeljétek, nem ettem meg az esti somlóit!!!Kép

Norbiról: hát az egész famíliát nehezen viselem úgy vizuálisan, de pl. a sógornőm most, hogy abbahagyta a szoptatást, szemrebbenés nélkül leadott 8kg-t- Norbi diétájával.
Én nem igazán hiszek semmiféle csodában, csak a "nemevésben" és a mozgásban. És persze az eszemmel tudom azt is, hogy csak életmódváltással lehet tartós az eredmény, csakhát...

Pirus!
Dorka lányom kissé szemérmes, azt mondta, meg ne próbáljam feltenni... A jelszavamat már megváltoztattam, majd bevetek még néhány barbatrükköt, és itt lesz Õ is. Bár a sok baba között a maga 14 évével és 171 cm-ével kicsit furi lesz...Kép

Kaóka és Zsanci!
Előre a -5kg-ért, aztán majd még szurkoltok nekem a többiért!

Mára milánói lett betervezve - na, ha azt is meg tudom állni, akkor menni fog!
Drukkoljatok!

Na, majd még jövök, bár nálunk még az összes csaj alszik...

Sziasztok!

Kriszta
Vendég
 


sziasztok!
Vio!
én PONT uigy voltam, mint Te!! Elsőnél pattogtak rólam le a kilók, még ha somlóit ettem somlóival, most meg...siralmas...Kép de egy picit talán már én is...és én is csak picit figyelek a Norbira...és azért próbálok este nem enni pacalt!! Kép viszont nagyon édesszájú vagyok!!! Kép és néha éjszaka jön rám az ehetnék...Kép
Kriszta!
hajrá a minuszokért!!!!
Pirus!
ha dobsz egy emil cimet, leirok mindent!!!! talival kapcs.
zsanci

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


KAÓKA! De akkor rossz az email címed, amugy is 8-as van a kukac helyett , de azt átírtam, és ezek szerint úgy sem ment el. ...Kép

Kép
vio
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: