Új privát üzeneted érkezett!

klaudy21: Tőlem nem kérdezte meg, hogy mennék-e vele. Azért a nyírőben 280.000-t láttam egy szülésért és ez még csak a kezdő ár, de lehet hogy tévedek. A nyírőre azt mondta Csilla, hogy több lábbal állnak a földön, ott egyenlőre csak 1 napos műtéteket vállal. Rákérdezek majd legközelebb erre is. Sajnos a kérdésedre nem tudok válaszolni, nekem is ő lesz az első babám.



vicky79
 
 


Sziasztok

Május végén szültem császárral Szabó dokinál és csupa jót tudok mondani róla. A gondozásokon minden kérdésemre válaszolt, készséges volt, még akkor is csinált UH-t, amikor én kértem meg rá, bár tele volt a rendelője. Csilla pedig nagyon sokat segített, nekem Ő intézte a laborokat és más finomságokat.
Három héttel hamarabb érkezett Bence (a babám), mikor bementünk a szülőszobára, a doki a műtőben volt. Ahogy végzett bejött hozzánk, megvizsgált és ezt két óránként megismételte. Sajnos nem indultak el a fájások és tíz óra után megcsászározott.
Nagyon féltem a szüléstől, próbáltam olyan dokit találni, akiben maximálisan megbízom ezért döntöttem nála. (ja és jó humora is van)
A műtét után négy napig voltam kórházba, ebből háromszor bejött a szobába megnézni hogy vagyok. (még akkor is végiglátogatta a betegeit amikor nem is volt ügyeletben)
Ha lenne még egy babám, akkor is Őt választanám.
Az ÁEK (MÁV) nagyon felszerelt, a dolgozók pedig szakmailag és emberileg is nagyon hozzáértőek, kedvesek. A szülésznők is tíz pontosak, mindent megtesznek a betegekért, pedig már nem is lehet előre választani őket.
Az osztályosok és a csecsemősök szintén nagyon jók, bár kérdezni kell, mert maguktól nem mondanak el sok mindent. (A szobánkban az egyik kismama elaludt, nem volt képben mikor a babája csendben felbüfizte a magzatvizet és nem vett levegőt. A csecsemős berohant, felkapta és vitte szondáztatni. Én a másik ágyon feküdtem de én sem fogtam fel mi történt. Lehet, hogy pont az ajtó előtt sétált el, de akkor már biztonságba éreztem magam)
Ezért a kórházat és a dokit is jó szívvel ajánlom mindenkinek!!

A császár miatt megmaradt a Dianatal szülést segítő gélem, ha valakit érdekelne, akkor keressen meg, mert akciósan eladnám.

Szorítok Nektek, üdv
leeson
 
 


2009 május közepén szültem a doktorúrnál. Mindennel maximálisan meg voltam elégedve, valóban jó szakember, jó a humora és gondoskodik a betegeiről. Császárral szültem nála, nem féltem, maximálisan biztonságban éreztem magam. A MÁV (ÁEK) Kórház pedig nagyon jó!!! A terhespatológiás nővérektől kezdve a szülésznőig, és itt kiemelném az aneszteziológus nőt, aki végig a műtét alatt a fejemnél állt, az arcomat simogatta, és mindenről tájékoztatott, MINDENKI-MINDENKI NAGYON KEDVES és aranyos volt!!! A szülésért pedig a magánrendelési díj tízszeresét adtuk!!!
bbernabi
 
 

 
 

Én 5 hete szültem a Szabó doktornál, és én is csak jókat tudok róla mondani.
Nálam sajnos programozott császár volt, a lányom farfekvéses volt.
A kórház is jó, bár én a csecsemősöktől nem voltam elájulva. Éjszakára be lehet adni a babákat, de azért kemény lelkiismeret furdalást tudnak az újdonsült anyukákban kelteni (hogy van szívük beadni, mikor 9 hónapig az ő szívverésüket hallgatta a baba, most meg a többi csecsemő sírását fogja hallgatni?). Ez szó szerint elhangzott.... :shock: :shock: :shock:

És a kórterem egy átjáróház, legalábbis ahol én feküdtem, az volt. Minden dolgozó azon jár keresztül. És a látogatók simán bemehetnek a kórterembe, a kutya nem szól rájuk. (Ami akkor kínos, ha olyan szobatárs van, akinek a szűk családja is 20 fő felett van, a többi kismama meg próbálna szoptatni :roll: :roll: :roll: :roll: )
Ha újra szülnék, privát szobát kérnék, még ha sokba kerül, akkor is.

A kaja ehetetlen, de az gondolom, hogy minden kórházban. Én csak azt ettem, amit Anyum hozott, bár szülés után nincs étvágya az embernek (nekem 3 hétig nem volt).
A nővérek viszont rendesek, segítőkészek és a doki is minden nap meglátogatott. 3 napot simán ki lehet bírni.

Kép
katy76
 
 


Sziasztok!

Az itt olvasottak és egyéb infók alapján úgy tűnik mi is Dr. Szabó György mellett döntenék:-)
Akik jártak/járnak hozzá a magánrendelésére, légyszi segítsetek, hogy a különböző vizsgálatok hogy mennek nála.
A kötelező vérvizsgálatok stb. is a magánrendelésén van, ergo külön fizetni kell érte, vagy egy "normál" kórházba utal be a vizsgálatokra? Ha igen, hova?

Köszönöm!
cafedelmar
 
 


Szia,
Szerintem jól döntöttetek! :wink:
A vérvételekre a Podmaniczky utcai sztk-ba szokott küldeni, fizetni így nem kell érte.
Nekem kislányom is nála született, most is hozzá járunk, meg vagyunk elégedve :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Szia!
Köszönöm a gyors választ!
Én most várok először babát, 7 hetes vagyok, arra gondoltam a jövő héten felkeresem őt. Remélem elvállal :-)
cafedelmar
 
 


Szia,
szívesen, drukkolunk hozzá, hogy minden rendben legyen! :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Szia!

Még egy kis segítséget szeretnék kérni :)
Jövő hétre kaptam időpontot, de zavaromban és persze örömömben elfelejtettem pontosítani a magánrendelő helyét :oops: Megírod nekem? Találtam egy Dr. Szabó György weboldalt, csak nem tudom, hogy a 2 személy ugyanaz-e...

Nagyon köszönöm!!!!!!!!!!!
cafedelmar
 
 


Nyugati tér 6.
Egyébként ugyanaz a két személy :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Nyugati tér 6.
Egyébként ugyanaz a két személy :lol: mármint a dokié a weblap.

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Köszönöm!!!!!

Lilypie Premature Baby tickers
Lilypie Maternity tickers
cafedelmar
 
 


Sziasztok!

Bocs, kérlek nézzétek el nekem hogy ide írok – kezdő lévén nem boldogulok egyik aukciós oldallal sem egyenlőre.

Egy többfunkciós újdonságot, az 5 az 1-ben formapárnát szeretném a figyelmetekbe ajánlani!
1. a párna pocak alá- és derék megtámasztására
2. szülés után ezen ülve a seb nem nyomódik
3. szopiztatni a Babucit
4. hasaltatni a Babucit, amikor még nem tudja tartani rendesen a fejét (utána is-amikor már tudja)
5. amikor már majdnem ül a baba, a közepébe ültetve megtámasztja őt.

A párna levehető, húzózáras huzattal készül. A szivaccsal töltött párna „baleset” esetén forgódobos mosógépben mosható. Tartalékhuzat választott anyagból rendelhető.

A képen látható párna „M” méretű, „XL” változatban is készül.

Készülőben a „csúcs” párna, amelyet ikrek szopiztatásához ajánlok.

További termékek:
- kiságy-garnitúra: lepedő körben gumis, hogy ráfeszüljön a matracra, takaró – 3 réteg téli vagy/és nyári, 2 db fej alá való „párnácska”, 2 db zsebes(!) fejvédő a rácsra, amely körbe éri a (120x60) kiságyat.
- nyálfogó kendő nyakba „szerelhető”– kialakítása folytán tovább bírja, mint egy partedli. Ez is újdonság!
- pelenkatartó – felakasztható - újdonság
- egyéb párnák – méret, szín, forma megrendelés szerint
- zsebes falvédő rendelésre – választott anyagból
-alul (is) nyitható meleg hálózsák

Ha van valami varrható „cucc”, amit kerestek és nem leltek, hiányzik a palettáról kérlek, jelezzétek felém. Én igyekszem pótolni a hiányt.

E-mail: marikogold@citromail.hu

Kép

Kép

MarikoGold
marikogold
 
 


Sziasztok!

Én is Szabó doktornál szültem múlthét csütin, programozott császár volt. Hát csak jót tudok mondani róla. nekem is nagyon bejött a stílusa, tényleg jó a humorérzéke:) meg olyan kis cinikus is tud lenni:)
Normális, kedves volt végig a terhesgondozás alatt, segítőkész, alapos.
Teljesen megbíztam benne, amit mondott el tudtam fogadni biztonsággal. Én ragaszkodó típus vagyok, megszerettem a Dokit, úgyhogy én már csak hozzá fogok járni, következő babát is biztos hogy nála fogom szülni. Mindenkinek tudom ajánlani:)
hillsdeli
 
 


Sziasztok!

Én végig ellentmondásban voltam vele kapcsolatban, mert a tapasztalataim negtívak voltak a fórumon elhangzottakkal ellentétben. Orvosválasztás előtt álló lányok!!! Mindenképpen hallgassatok a megérzéseitekre! Szerencsére váltottam, ami nagyon jó döntés volt.
Nem én vagyok ezzel egyedül.
Ráadásul rendegeteg a betege, nem bírja már, lehet, hogy a flegmasággal akar leépíteni néhányat?!
jucma
 
 


És senkinek sem kívánom azt a néhány napot amit az utolsó vizsgálata után átéltem...
De a babám szerencsésen megérzetett, másik dokinál :)
jucma
 
 


Hát nem tudom, velem mindig nagyon türelmes. Azt hogy mennyi betege van nem tudom, de azt pl igen, hogy max. 10 szülést vállal el havonta. Szerintem nála ez egy kialakult rend és akkor bírja az iramot. Amikor a meddőségis dolgaimmal jártam hozzá is mindig nagyon segítőkész és őszinte volt és ezért is mentem hozzá vissza terhesen. Amikor kórházba kellett mennem is minden ügyelete alatt meglátogatott és megkérdezte hogy vagyok. Nagyon jól esett az odafigyelése az egész eddigi terhesgondozáson, remélem a szülésnél is így marad.



vicky79
 
 


Sziasztok!

Engem eddig csak pozitív benyomások értek nála.

A sok betegről és a zsúfoltságról annyit, hogy mindenki délután megy, és olyankor hiába volt nekem is időpontom, előfordult, hogy 1-1,5 órás csúszással jutottam be. Viszont egyszer délelőtt mentem és abszolúte nem voltunk sokan, percre pontosan lehetett bejutni, azóta csakis reggeli időpontokban megyek. :)

Szóval ha mindenki du.-este megy, akkor az a napszak zsúfolt.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
jolyjoker
Budapest XV. kerület
 
 


jolyjuker: Tényleg jobbak a délelőtti időpontok. A doki is nyugodtabb és nem annyira túlterhelt. Terhesen és táppénzen megtehetem hogy délelőtt menjek és ilyenkor még arra is van idő, hogy sok hülyeséget megkérdezzek. :D



vicky79
 
 


Üdv!

Úgy látom, még mindig olvasgatják ezt a topicot. Annak idején (2007-ben) a véleményetek alapján választottam a Szabó dokit. Csak ismételni tudom a jó véleményeket. Nekem ő vette észre, hogy pcos vagyok, nem akart mindjárt hormon és cukorgyógyszerekkel megtömni, inkább laborokra küldött, utána járt mindennek.
Novemberben spontán fogant a kisbabánk, és nem volt kérdéses, hogy a dokihoz megyünk. Sajnos, méhen kívüli terhesség lett. Ezt a doktor úr vette észre, két naponta vérvételre, uh-ra küldött, behívott az ügyeleti napjára is, hogy ő is meg tudjon nézni, ne csak a papírokból lásson. Nagyon nagy szaktudású orvos, neki köszönhetem, hogy nem kell lombikprogramra mennünk. Amikor már úgy volt, hogy műtenek, akkor is még a Vermes főorvos úrral konzultált, próbáltak megoldást találni, hogy ne kelljen műteni. A műtét a petevezeték kivételével járt volna, a másik petefészkem meg a cisztás, így nem sok esélyünk lett volna babára. Amikor elkezdték a kemoterápiás szert adni, nem is kellett volna benn lennie a Máv-ban, de bejött, többek között miattam is. Az osztályos nővérek megjegyzéseiből tudom, hogy akkor is nézegette az eredményeket, érdeklődött utánam, odafigyelt úgy, hogy én nem is tudtam róla. Inkább kockáztatott, és úgy tűnik, nyertünk.
Nem választja a könnyebbik utat, mindig első a betege, ill. a kismamája.
Tudom, ez nem szüléses történet volt, de sajnos, ilyen, mint velem, vagy vetélés, bárkivel előfordulhat, és akkor meg főleg nem mindegy, hogy milyen az orvos. :)
gyakornok
 
 


gyakornok: Én már a pcos-em tudatában mentem hozzá, mert az endokrinológusom tanítványa volt. Nagyon jól együtt tudtak nálam működni, nálam a cukros gyógyszer is kellett ahhoz, hogy most babát várjak. És nagyon őszinte volt velem, mert nála megcsináltunk 3 clostys kúrát és azt mondta, hogy ne húzzuk az időt, ő inkább meddőségibe küldene. Azt mondta, hogyha akarom, ő folytatja a clostys kúrát tovább, de szerinte nincs értelme. És igaza lett, mert még így is csak a 4. inszeminációnk sikerült. És most természetesen visszamentem hozzá, hogy a kínlódásunk gyümölcsét is lássa. Én sokat köszönhetek neki és a terhességem alatti dolgaimat is nagyon jól kezelte, pedig volt belőle elég. A cukros dokinénit is ő ajánlotta és egy tünemény ez a nő. Sajnálom ami veled történt, de csak biztatni tudlak. Nem olyan kétségbe ejtő a meddőségis kezelés, de inkább ne kéne senkinek.



vicky79
 
 


Vicky, nekem terhesség alatt előjött a terhes cukor, és engem is biztos ugyan ahhoz a kedves dokinőhöz küldött...
Hm, nem gondoltam hogy vannak még ilyen dokik...
Annyira türelmes, kedves volt, még adott recepteket is, mit hogy csináljak cukor nélkül, és még akkor is "ráért" ilyenre, amikor már rég letelt a munkaideje...Sőt, volt hogy nekem már alapból olyan időpontot adott, ami már túlvolt az rendelési idején.....Annyira kedves az a dokinő, hogy tényleg nagyon meglepődtem rajta, hogy vannak még ilyenek is...Még vissza is kell vinnem a babácskám megmutatni neki:)))))
hillsdeli
 
 


hillsdeli: Nekem is megadta a mobil számát is, hogyha nem tudok menni, akkor hívjam nyugodtan bármikor. És a vérvételeket is mind nála intéztem, nem kellett várni vagy mászkálni utána. Én még most fogok szülni, úgyhogy kíváncsi leszek az azutáni dolgokra (nekem megmarad-e a cukor, babával mi lesz szülés után ilyesmi).



vicky79
 
 


Vicky: Hát akkor drukkolok Neked!!! Én annyira élveztem a terhességem végét:)) Olyan jó volt CTG-re is járni, hallani a kis szívét.. hiányzik a terhesség:) meg volt hogy utána elmentünk a MÁV mellett, és elsírtam magam, az a tudat, hogy a picikém ott született:) érdekes dolgokat hoz ki az emberből az anyaság:))

Nem igazán tudom milyen problémád van Neked....
Nekem nem volt gondom terhesség előtt a cukrommal, sőt, csak a terhelésre volt magas..a terhelés előtti éhgyomri cukrom jó volt....
De szülés óta nem mértem, és idáig még a konrtoll terheléses cukor vizsg-ra sem mentem vissza..Bár Csilla azt mondta nem úszom meg:)))) Kicsit parázok nehogy most se legyen jó....
De a drága cukros doki néni szerint nekem enyhe volt ez a terhes cukor..A végefele azért ettem olyanokat amiket nem kellett volna, pl palacsinta nutellával, de arra 4,5 volt a cukrom:) már az is eszembe jutott, a mérőnek van baja:)))

na jó, nem csacsogok itt, elvégre nem arra van ez a topik:)
Kívánom hogy minden rendben legyen a szülésen, és nagyon jó babázást!!! Én nagyon élvezem, nem tudok betelni a kis picikémmel:)
hillsdeli
 
 


hillsdeli: Közben megszületett a kislányom és nagyon köszönöm a dokinak hogy ilyen szép emlék marad bennem a szülés. Egyébként inzulinoznom is kellett, mert inzulinrezisztenciára gyógyszert szedtem a terhességem előtt és mikor ezt abbahagytam, akkor meg át kellett állnom az inzulinra mert a diéta kevés volt. De szülés óta egész jókat mérek. Majd nekem is mennem kell terheléses cukorvizsgálatra, de nem muszáj a máv-ba. A háziorvos is beutalhat ilyen vizsgálatra.



vicky79
 
 


Szia Vicky!
jaj, nagyon gratulálok!!!!!:) És mikor született meg? És hány kiló, meg hány cm? Akkor ezek szerint normál szülés volt...De jó Neked!
nekem nagyon rossz élményként maradt meg a császár..
Nem a műtét, hanem a felépülés borzalmas volt....Hát meg az a rossz érzés, hogy nem szültem meg...És hát én tudom hogy a következő is császár lesz...

Fel kéne hívnom a dokit, de nem akarom zargatni a hülyeségeimmel:)
lehet megkérdezem Csillát, hátha ő is tud válaszolni:)

Nagyon jó babázást Neked!!!!!
hillsdeli
 
 


hillsdeli: Bocsi, hogy csak most válaszolok. Barbus január 21-én született 49 cm-rel s 2480 gr-mal. Betöltött 37 hétre született természetes szüléssel. Amikor bementem már 3 ujjnyi volt a méhszájam, ami a 20 héttől már rövidült/nyílogatott. Kicsit kevesebb volt a magzatvíz, burokrepesztés után is alig jött valami. Sajnálom, hogy neked császár volt, minden tiszteletem a császárosoké. Én szerintem sokkal jobban regenerálódtam. Mondjuk a 33 cm-es fejecskéjéhez nem vágtak nagyot. Nekem is majd hívnom kell Csillát, mert lassan már időpontot kell kérnem a 6 hetes vizsgálatra. Mondjuk még van addig 3 hetem hátra.



vicky79
 
 


Szija!

Akkor nagyon hasonlóak voltak a babáink:) Nekem kicsit többel született, 2690 gr-al, viszont 2480-al hoztuk haza, szintén 49 cm, és a fejecskéje is 33 cm volt:)))) De nekem 38 hétre, tehát ha nekem is 37. hétre jött volna, lehet még a súly is stimmel teljesen:)))

De ő már nagy csajszi, csütin volt 14 hetes:))))
Már annyi mindent csinál, nagyon jó baba, nagyon sokat dumál, mosolyog, de már 6 hetesen kezdte a dumálást:)
Éjszaka tök jól alszik, este 7-9 közt eszik utoljára, aztán csak reggel 6-7 között:) és nem szokott szinte sose sírni, csak ha éhes vagy fáradt vagy ilyesmi...Meg nagyon szépen tartja már magát hason, kinyomja a kis felső testét, meg tartja a fejét..

Jajj, majd meglátod milyen gyorsan nő az a kis picike, ha már most visszanézem az újszülött képeit, nagyon nagy különbség van...
Picikém most 5 kilós, és nagyon hosszú baba...
De nem ilyen pufók, de nekem így jobban is tetszik...

És van sok tejed?
hillsdeli
 
 


hillsdeli: Egyenlőre 80 ml-eket eszik, de egyszer naponta tápot kap. Most próbálom homeós bogyóval szaporítani egy kicsit, a teáktól fájt a hasa. Sajnos nem szopizik, fejem és úgy adom neki oda üvegből. De már beletörődtem, néha mellre teszem hogy stimuláljon, de szív rajta kettőt és kiköpi. És ráadásul csak a jobb mellemet fogadja el már az elejétől kezdve. Nem tudom mi a baja a ballal. Mi jövő csütörtökön leszünk 4 hetesek. Hogy szalad az idő! :D Még most született.



vicky79
 
 


A szoptatós tea nekem sem segített nagyon...
Nekem egyik orvos barátunk ajánlotta, hogy igyak gyümi leveket, mert a cukor tartalma miatt segíti a tejtermelést...
És nekem tényleg segített. Legjobban a Sio Vilmoskörte...
Mondják hogy fájhat a pici hasa tőle, de az enyémnek nem fájt...
Meg az alkoholmentes sör is segít:)
Nekem 3 hónapos koráig 90%-ban csak anyatejet kapott, most sajnos kicsit kevesebb van, mert sajnos a kis kincsem kórházba került, mert elkapott vmi vírust, és hát a sok nem alvás meg stressz az nem tett jót a tejemnek...De már jól van hála Istennek!:)
Szóval most több tápot kap...Nekem szopizik 2. napos korától mind2 cicimből, de a balban mindig több volt, meg hamarabb megtelt...De szerencsére látható méretbeli különbség nem volt a 2 közt:)))

Még ne törődj bele szerintem, próbálgasd sokat...
De ha végképp nem szopizik, van 2 előnye is: bárki etetheti:) és nem megy szét a melled:)

Mondjuk nem egyszerű dolog ez a szoptatás. Nekem nem állt be rendesen, sokszor annyira bekeményedett és megtelt, olyan csomós lett, hogy már paráztam hogy be ne gyulladjon...Aztán 2 hét mulva meg már azon dolgoztam, hogy el ne apadjon...De idáig mindig sikerült visszahozni..
Meg hát, azért főleg az elején nekem nagyon fájt a szoptatás...

Most azt csinálom már, hogy ha valahol vagyok, nem kezdek el szoptatgatni, hanem kap tápszert..

nekem mondjuk szerencsém van vele, mert mindent elsőre elfogad.
Tök mind1 hogy tej, tápszer, víz, és az is mind1, hogy cici vagy cumi...
hillsdeli
 
 


hillsdeli: Úgy néz ki, hogy tejserkentésre jó ez a omeós bogyó (utrica urens). Ma 140-et is le tudtam fejni és csak 80-at eszik egyszerre. De sajnos a szopi egyre kevésbé kell neki, pedig már kéreg van mind a két bimbómon, már nem is fájna. Mindegy, az a lényeg hogy minél tovább tejcsit kapjon.



vicky79
 
 


Vicky!
Gratulálok Neked én is! :wink:
Még az orvosválasztásos időszakodban váltottunk pár hsz-t. Örülök, hogy bevált Neked is a doki! :wink:

Sajnálom, hogy a babád nem akar ciciből szopizni! Azért próbálgasd, talán éjszaka könnyebb "átverned". A nyelve nincs letapadva? Elő szokott fordulni, hogy azért nem tud ciciből szopni.

Nekem tejserkentésre a minél gyakoribb szopi és fejés vált be (meg rengeteg folyadék). Én is megszenvedtem vele, de aztán lett elég tejem, most már mindjárt 8 hónapos, de még mindig szoptatom a hozzátápi mellett. :wink:

Kép
katy76
 
 


katy76: Nincs a nyelve letapadva, tud ő szopizni mikor kedve van hozzá. Csak egyre ritkábban kap rá a cicire. A többi esetben meg 3 szívás után kiköpi. Nekem meg hol rengeteg tejem van, hol meg éppen elég. Ezért is adok neki egy nap egyszer tápot, mert estére nincs általában elég tejcsi. Most is fejek a következő etetésre. Köszi azért hogy megpróbálsz segíteni, de sajnos nálunk a szopi az elején el lett cseszve (pl. elhozták a szülőszobáról még mielőtt megpróbálhattam szoptatni, rosszul tettem mellre és kisebesedett a bimbóm, 2 napot inkubátorban volt sárgaság miatt). De persze még próbálkozunk néha.



vicky79
 
 


Vicky!
Én se tudtam a szülőszobán szoptatni, sőt én csak a császárt követő reggel kaptam meg Petrát. Nekem is kisebesedett mindkét mellem, én több, mint egy hétig nem is tudtam szoptatni, csak fejni, és mellette tápit adtam én is. 3-4 hét kellett, mire rendeződtek a dolgok, de nálunk szerencsére a kislányom nagyon ügyesen szopizott.

Persze nem ez a lényeg, úgyhogy ha tudsz fejni neki, az is jó, de ha nincs elég tejed, akkor sincs tragédia. :wink:

A topikunkban van egyébként egy baba, aki soha nem volt hajlandó szopizni, így az anyukája most már 7 hónapja feji neki a tejet. :wink:

Kép
katy76
 
 


katy76: Közben volt már olyan szopi, ami után nem kellett neki üvegből tej. Szóval még van remény.



vicky79
 
 


Vicky: örülök neki:) Ügyi a picibabád:)

Hát nekem is a császár miatt csak másnap hozták a babát oda, én is akkor kezdtem...Bár nekem szerencsém volt, mert 2. nap már elkezdett beindulni a tej, és én direkt vittem be a kórházba bimbóvédőt, hogy (többek közt) ne sebesedjen már ki az elején...
És nem zavarta a picit...aztán úgy megszoktam, hogy végül csak azzal szoptatok...és nem is bántam meg...

A fejés nekem rosszabb volt mindig...Nem is tudom olyan hatékonyan kifejni, mint ahogy a baba kiszívja, meg az eléggé szétszedte...
Én elektromos mellszívót használok/tam, eléggé fájt, de az volt még így is a leghatásosabb nekem..

Viszont most már elég kevés tejem van sajnos:( Kislányom lassan 4 hónapos, addig mindenképp szeretném szoptatni, de sajnos több negatív körülmény miatt kevesebb a tejem....
hillsdeli
 
 


Aamúgy lehet nagyon béna vagyok, de hogy kell ilyen vonalzót, meg képet beszúrni??:)))))

Én is tennék ki képet a picikémről:)
hillsdeli
 
 


Én kislányomnak le volt tapadva a nyelve, de észrevették még a szoptatás megkezdése előtt, és felvágták....
hillsdeli
 
 


hillsdeli: Nekem nem mondták hogy le lenne tapadva a nyelve. A kórházban tudott nagyon erősen szopizni, azért is sebesedett ki a bimbóm mert nem tudtam leválasztani. Most van amikor akar szopizni, de akkor már nem fáj. A technikája is jobb és hatékonyabban is szív. Persze csak ha akar.

Vonalzó: Rákattintasz arra a vonalzóra, amelyik tetszik. Azon az oldalon megcsinálod a saját vonalzódat. Akkor ad kódot, amit be kell illeszteni a profiloknál az aláíráshoz. És akkor minden hozzászólásnál megjelenik.



vicky79
 
 


Szia Vicky!

Hogy vagytok? Mi újság Veletek?

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Ja, és köszi a segítséget a vonalzóval:)

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


hát őőő, az előbb már megjelent a vonalzóm:) most nem tudom mi van:))

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Jól vagyunk, csak Barbusnak néha fáj a hasa. Túl sokat eszik és nem nyugszik meg, amíg meg nem kapja a kajcsit. Utána meg szorít a hasa és vissza bukja a felesleget. Kakálni meg kb. 3-4 naponta szokott, ez sem az igazi. De már hízott 1 kilót a hazahozatala óta. Jövő hét kedden megyek a 6 hetes vizsgálatra. Mennyire gáz? Fáj vagy csak olyan kellemetlen mint terhesség előtt? Gratulálok, szép lett a vonalzód.



vicky79
 
 


Szióka!

Az én kincsem is sokat eszik.. de kevésszer 1 nap.
Napi 4x. Még szoptatok, de pótolnom kell már, és azt vettem észre, hogy tejből sokkal többet meg tud inni mint tápszerből, viszont a tejből szinte semmit nem bukik vissza, viszont nem hízik annyira tőle..
Nekem most szerencsém van, mert egyik barátnőm most szült, és rengeteg teje van, napi 7-9 dl felesleg:))) na és ad nekem lefejt tejet, úgyhogy mostanában azzal pótlom az enyémet...


Hát nem tudom Neked mennyivel fog jobban fájni vagy nem. Nekem ugyan olyan volt, mivel nekem ott nem történt változás, mivel sajnos császáros voltam...
Hát, legközelebb kipróbálnám a normál szülést, de sajnos amiért most is császár voltam, úgy legközelebb is az leszek....De félek tőle..
Így rosszabb hogy tudom milyen...Főleg hogy a doki mondott egy két dolgot miket csináltak bennem...ááááá legközelebb tuti eszembe fog jutni...
Nemrég azt álmodtam, hogy mentem ugyan úgy programozott császárra a 2-al, és bejött a doki, és mondta hogy mikor jövök én, stb, én meg mondtam neki, hogy inkább 2 hét mulva csinálja, még most nem szeretném:))) és nem értettem miért ilyen hajthatatlan:))

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Egyébként én azt csináltam, hogy hagytam egy kis szünetet kaja közben...Pl szopizott az egyik ciciből, és nem egyből tettem a másikra, csak amikor kb negyed óra mulva kezdett reklamálni érte...
Így nem terhelte meg egyszerre a gyomrát...
Meg minden kaja után 20-25 percet nem tettem le, hogy ne bukjon..
Mert nekem mindig hason alszik, és úgy könnyebben bukott volna,
de így jobb volt..

Mondjuk most már egyszerre eszik meg sokakat.
1 etetésnél 160-240ml között..



Nekem nagyon brutálisan elkezdett hullani a hajam pár hete...
Terhesség alatt egy szál sem jött még hajmosáskor sem, most meg csomókban hullik:(
Még jó hogy hullámos a hajam, mert ha egyenes lenne, állandóan fésülgethetném, és lehet már kopasz lennék:)

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


hillsdeli: Nekem alapból is alig van hajam, nekem is hullik már rendesen. A császár után nem törvényszerű a második császár. Én most azt mondtam a páromnak, hogy a természetes szülést már megtapasztaltuk, a második jöhet programozott császárral. Persze ha megint így ki leszek tágulva fájások nélkül, akkor nem jó ezt elpazarolni. :) Barbusnak egyre több tápot és kapott tejet kell adni. Kaptunk egy ismerősünktől. Remélem 3 hónapos koráig kibírja a tejem. Utána már jöhet a kaja.



vicky79
 
 


Szia Vicky!

Tudom hogy nem törvényszerű, hogy a következő is császár, de ahogy írtam is, mivel velem volt a probléma, ami változatlan, így biztos hogy a 2. is az lesz...
Hm, fájások nélkül tágulni??? Az tök jó lehet!
Én meg pont hogy a normál szülést próbálnám ki:)
Szerinted Szabó doki csinálna császárt orvosi indoklás nélkül?

Nekem képzeld 2 nap alatt eltűnt hirtelen a tejem...Oké, már azért folyamatosan egyre kevesebb lett, és még idáig szoptattam is minden nap, de 2 napja csak 100-200ml tejem van...:(
Én is kaptam ismerőstől tejet, de most ő is kevesebbet tud adni, így nem tud egész nap tejet kapni, és teljes etetésre meg nem kell neki a tápszer:( Tegnap este úgy jártam, hogy nem tudtam tejet adni neki, a tápszer meg nem kellett neki....2 féle tápot is próbáltunk már, de nem igazán kell neki....
úgy néz ki 4 hónapos koráig tudtam szoptatni..

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


hillsdeli: Én csak örülnék ha 4 hónapig kitartana a tejem, de szerintem nem fog. Szabó doki nem hiszem hogy csinálna császárt ha nincs igazán orvosi oka. Tegnap voltam egyébként nála 6 hetes vizsgálaton és nagyon aranyos volt. Jókat röhögtünk megint, folytattuk amit elkezdtünk szülés után a szülőszobán. Mondtam neki hogy már kicsit másképp gondolom a második gyereket. És hogy azt is nála szeretném majd megszülni.



vicky79
 
 


Milyen értelemben gondolod másképp a 2. babát?
Közel lesznek korban egymáshoz?

Nekünk igen. Már tervezgetjük a 2-at:)))) Én nagyon örülnék ha a 2. is lány lenne! Párom is!!!! Sőt, lánynevünk már van is:))))

Én is mindenképp Szabó dokinál szeretném szülni a 2-at is...
Mondtam neki hogy nemsokára jövünk a 2-al, erre azt mondta neki is jár egy kis pihenő:)

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


hillsdeli: Mi még nem szeretnénk másodikat, de már nem zárkózom el az ellen, hogy egyáltalán legyen. Nekünk nagyon nehezen jött össze Barbus, úgyhogy csak akkor lesz második szerintem ha természetes úton össze tudjuk hozni. Így nem tudom mennyi lesz majd a korkülönbség, de szerintem majd csak 2 év múlva kezdünk próbálkozni talán. Majd az anyagi dolgok eldöntik.



vicky79
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: