Új privát üzeneted érkezett!

Kizsó,

Én is voltam tavasszal. Ugyanaz volt a véleményem, mint neked: tömeg, de szerintem megéri kimenni. Sokat kell 'guberálni', de tök jó dolgokat találtam én is Dancának.
Azt hittem, hogy most ősszel már nem is lesz, mert tavaly ilyenkor már bőven reklámozták a Kismamában.
Judit

Kép

Kép
url=http://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Sziasztok!
csatlakoznék én isKép
én március31.én szültem, az orvosom Weidner doki, s valszeg Marquezával taliztunk is, csak nem tudjuk egymásrólKép
szóval Niki jövőhéten 5hónapos, 6400gr és 64cm(ezek kb adatok, egy hete mértük)
eddig csak szopizott, de most valamitől elkezdett fogyni a tejem 2napot végigordított, aztán felirattam tápszert, de csak pótlásnak adom szopi után.
próbálok felrakni képet, remélem sikerül, még nem nagyon ismerem ezt a rendszert.
Kép
nnicole
 
 


Szia Nnicole!
Üdv a "csapatban"! Nagyon aranyos lyányod van Kép Ezek a szemek!!!
Na, én is kb. 2 évben gondolkodom korkülönbségnek, de a másfél az sokkal kevesebb, mint a kettő?? Kép

Kizsó!
Miért nálatok mennyi van a két porontyod között?

Kép Kép
fricky
 
 

 
 

Fricky!
Pontosan 2év 8 hónap! Azért jó ez a különbség, mert Kingus már sokmindenben önálló (pl. pisi, fürdés, evés stb.) és addig is tudok mást csinálni ( pl. Zsófit etetni, pelust cserélni stb.).

Nnicole!
Én is üdvözöllek! Aranyos a babucid! Írtad, hogy irattál tápszert. Ha gondolod, próbáld ki és idd meg te. Első hallásra én is nagyot néztem, de használ, serkenti a tejtermelést. Persze ha a rossz íze miatt meg tudod inni. Én Mildibét ittam, az bűn rossz, de 3 kanál cukorral 2 dl-es pohárba lecsúszott. Ez csak egy ötlet! Kép

kizsó
 
 


Kizsó!
ezt még nem is hallottam! de kipróbálom!
mi bebát kaptunk, nem olyan rossz, olyasmi mint a Completta, azt meg amúgyis imádomKépaz normális h kesernyés utóíze van a tápszernek?

mi is filóztunk már mikor jöhetne a következő baba, én várnék miíg Niki 3éves nem lesz, s már legalább oviba jár fél éve, aztán meglátjuk hogy alakul. szívemszerint már most szülném a következőt, nagyon jó szülésem volt, igazi élmény. még szertném "sokszor" átélniKép

köszönjük a bókokat!Kép
nnicole
 
 


Nnicole,

Üdv a csapatban!
Tényleg nagyon édi a kiscsaj!
Általában a HA tápszereknek van keserű utóíze.

Kép

Kép
url=http://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Fricky!

nekem egy doki mondta, hogy ideális korkülönbség nincs, valamiért mindig nehéz Kép
De a 2 évet mondják a legoptimálisabbnak. Ha több, az azért rossz, mert a kicsi én tudata 3 éves kora körül alakul ki, és ha akkor jön a tesó, az nagyon meg tudja viselni, van aki még 5 év múlva sem bocsájtotta meg a kistesó születését. A Családban is volt ilyen... a gyerek teljesen kifordult magából...
Ha pedig sokkal több, akkor már az a bizonyos biológiai óra is közrelép és addigra meg te felejtessz el mindent.
Én azon tök ki tudok akadni, ha úgy vállalják a kicsit, hogy majd a nagy vigyáz rá, nem a nagyobb gyereknek kell szülni, szóval én ezt teljesen elítélem....

De a lényeg, hogy akkor szülj amikor te úgy érzed kész vagy rá.
Ki ebben hisz, ki abban, irányelvek vannak, aztán vagy követed őket vagy sem.

Nem tudom, hog ynálad az anyagiak mennyit számítanak, de ha GYED-en vagy akkor vagy visszamész még min. 168 napot dolgozni a másik előtt vagy még a gyerek 2. szülinapja előtt szülöd a 2.-at, mert akkor újra igénybe tudod venni a T-gyás-t és a gyed-et. Igaz már nem lesz olyan nagy összegű, de több, lesz, mint a GYES.
Ennyit a piszkos anyagiakról Kép

D.
Vendég
 


Dóri!
Hát igen, az anyagiak nem utolsó szempont ebben a fránya mai világban.
Mi még nem vagyunk házasok apával, jövő tavaszra terveztük meg. Szal azon gondolkodom mostanság, hogy ha a "nászéjszakán" fogan a kis tesó, akkor kb. 2 év 2 hó lenne a kicsik között. Szerintem ideális.

Lányok!
Az igaz, hogy ha van otthon kistesó, akivel anya otthon van, akkor a nagytesót nem veszik be oviba?

Kép Kép
fricky
 
 


Dóri,

Én úgy tudom, hogy a T-gyás csak akkor jár, ha dolgoztál előtte 168 napot, a Gyed attól fügetlenül is. Persze, lehet, hogy nincs igazam.

Fricky,

Tényleg sok helen előfordul, hogy nem veszik fel oviba, ha az anyuka otthon van a kistesóval. Barátnőm írt magának egy munkáltatói igazolást, és elfogadták. Lehet, hogy ez nem működik mindenhol.

Kép

Kép
url=http://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Dóri!
A piszkos anyagiakról csak annyit, hogy én már Gyesen voltam, mikor Zsófi megfogant. Én szülés előtt már kivettem 1 hónap szülési szabit, és most jár majd le a hat hó. Szeptember 1-től kezdődik a Gyed. Arra nem tudom most mennyit fogok kapni, de olyan szerencsés helyzetben vagyok, hogy most többet kaptam, mint a Kingussal, mert közben emelték a fizumat.

Fricky!
Mi most irattuk be az oviba a Kingust, de csak délelőttre. Sajnos nálunk is ez a teória, hogy a gyeseseket nem veszik fel. Nekem szerintem az a nagy mázlim, hogy én is óvónő vagyok, és kaptam egy kis protekciót! Kép
Félreértés ne essék nem akarok megszabadulni a Kingustól, de neki jót fog tenni a közösség.

S.O.S.! Segítsetek! mivel jön ki a penészfolt az anyagból?
Kizsó

kizsó
 
 


Kizsó!
A penészfolt biztosan kijön ollóval.Kép
nikinozso
 
 


Sziasztok.

Szia Nikizsó. Üdv nálunk. Szoktalak titeket olvasni a másik topicban, és cak gratlálni tudok neked a munkádért és kitartásodért, Nem lehet könnyű ilyen anyagi gondok mellett.

Lányol mi újság? Tegnap már azt hittem, hogy jó idő lesz egy kicsit de ahogy ma felkeltem elszomorodtam Kép

babócák, hogy vannak??Tudja valaki mikor lesz a bababörzés hétvége a BNV-n??

Zsófi
kira
 
 


Na jó reggelt!
Köszi Nikinozso! Azért ennél komolyabb válaszra várok!

Kira!
Ha kicsit feljebb olvasol, pont én kérdeztem, hogy jön-e valaki (aug. 26.). Egyébként nov. 19.-én lesz! Kép
Sajnos nálunk is esik megint ez a fránya eső!Kép

kizsó
 
 


Kizsó!
Próbáld meg a Wanish-t! Nekem nagyon sok olyan foltot kiszedett már, amit nem hittem. (pl. fű,vér).

Na, akkor hogy is van ez a tgyás, gyed, gyes a második gyermeknél?
Ugye alapból gyűjtögetem a szabikat, amíg itthon vagyok. Ezt ki kell fizessék, amikor visszamegyek. A munkaviszonyom nem szűnt meg azzal, hogy itthon voltam, tehát akkor a 168 napot nem értem! A szabi megváltás beleszámít az átlagba, nem?

Az idő nálunk is veszett rossz Kép Viszont érdekes, hogy Bencét annyira nem érdekli az eső. Az annál inkább, amikor "jön". Egyébként minden rendben nálunk Kép

Kép Kép
fricky
 
 


Azért nem tudtok elmenekülni, ezt is olvasni fogom ...
gyuri
Szeged
 
 


Kepzeljetek, ma ugy keltem, hogy atazott a haloingem, es be van durranva a cickom. Hat az Atti akkor sem evett tobbet, mint eddig (idoben) Nem szivta am ki az egeszet.A vegen szivott egyett, elfordult. Ezt csinalta vagy 5percig. En azt hittem, ha igy tele lesz, akkor majd le sem lehet rola robbantani. Ez segitett meggyozni arrol, hogy nem kell tele legyen ennyire, akkor is jol lakik.

A Norbi updatet lehet csinalni, mert ez nem dieta. Mindent ehetek, csak megvan, hogy mikor. En a tornarol hallottam, hogy tejapaszto, mert vizet von el a szervezettol, meg sok egyeb mas miatt. Szoval meg tesztat is ehetek, de csak 12ig. Csokit amugy sem eszem.

Fricky!
Akkor szerintem oda fogunk szeptembertol jarni. Lehet, hogy majd talalkozunk Kép Gondolom egy oras az uszas. 8tol lehet menni, ez azt jelenti, hogy egesz deutanig vagy pontosan 8ra kell oda mennunk?

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Doktor Ur!
ennek nagyon orulunk.

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Csajok bemásolom a pénzügyi közlönyből az idevágó törvényt:

"Terhességi-gyermekágyi segélyre az jogosult, aki a biztosítás fenálása alatt vagy annak megszűnését követő 42 napon belül, illetve 42 napon túl táppénz, baleseti táppénz folyósítása alatt vagy a folyósítás megszűnését követő 28 napon belül szül és a szülést melelőző két éven belül rendelkezik 180 napi biztosítási idővel!

A 180 napi biztosítási időbe beleszámít azaz idő is, amit az igénylő - egy évnél hosszabb ideig - közép - vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán hallgatóként töltött. A jogosultsághoz szükséges előzetes 180 napba beleszámít továbbá a passzív jogon, vagyis a biztosítási jogviszony megszűnte után folyósított táppénz, a terhességi-gyermekágyi segély és a gyermekgondozási díj időtartama is!"

Kaprijudit!
A GYED és T-GYÁS együtt jár, egymás után lehet igénybe venni, nem függetlenek egymástól és ugyanaz az igénylésének a feltétele.

Kizsó!
Te visszamentél közben dolgozni?
Mert nekem azt mondták, hogy a GYES-be nem szabad beleszülni, mert akkor nagyon kevés lesz a t-gyás és a gyed. Mivel az előző évi átlagkereset számít, ami jóval kevesebb gyed idején, mint t-gyás idején. (A gyed sajna maximálva vanKép)
Amúgy a T-gyás és a gyed alatt passzív jogviszonyban vagy, fizetés nélküli szabin....
Vendég
 


Doktor Úr!

Ennek szívből örülök Kép
Vendég
 


Dóri79!
Én nem mentem vissza közben dolgozni! Velem irattak is egy papírt, hogy erre az időszakra fizetés nélküli szabin vagyok.

Doktor úr!
Nem is akartunk elmenekülni ön elől!! De ezek szerint önt a pletyók is érdeklik! Kép

Képzeljétek, anyukám talált egy okos könyvet otthon, és abba azt irták, hogy aludt tejbe kell beáztatni a penész foltot. Jobb híjján kipróbálom. Majd tudósítok, hogy mi lett!

kizsó
 
 


Sziasztok.

Remélem nem baj,hogy írok.Már rég óta olvaslak titeket,de ritkán jutok a géphez.
A második babóval kapcsolatban szeretném elmondani,hogy én hogy csináltam.
Már Gyes-en voltam a "naggyal"amikor terhes lettem.
Nekem azt tanácsolták a munkahelyemen,hogy szüntessem meg a Gyes-t,(csak egy kézzel írt pár sor a munkahely felé.)és menjek el táppézre.
A háziorvos szó nélkül felvett táppénzre.
Így a pézem is több lett,(a gyed alapján számolták a táppénzt.)és még a fizetésemet is emelték közben.Így a második gyerekkel több pénzt kapok mint az elsővel.Nem utolsó szempont.

Kizsó.

Én a penészfoltot úgy szedtem ki,hogy szalmiákszeszbe tettem egy kis konyhasót,beáztattam a ruhát 12 órára és öblítés nélkül kitettem a tűző napra.Amikor megszáradt kimostam rendesen és eltünt róla a penész.Remélem tudtam segíteni.
kreisch_Ágnes
 
 


Szia Dóri,Csajok!
Bocs,h csak most válaszolok,de a gyerekszobát bütyköltük.Köszönöm,aránylag jól bírom,a lábam dagad,keményedek,és majd fel borulok a hatalmas hasammal.KépJudyval már váltottam pár szót a babaszobán is,sajna Tibicsoki eseményeiről lemaradtam,de majd visszaolvasok.Látom a kislányod szépen növöget,nagyon tündér ám!
Csajok,holnap megyek dokihoz,rákérdezek én is h pontosan hol lesz a szülőszoba látogató
találkozó.Írok,h mit tudtam meg.
liu
 
 


Kizsó!
Én is a Vanishre esküszöm.A Dual Action még az olajfoltot is kiszedte a párom fehér lengatyójából.;)Asszem kéne kérnünk némi zsetont a reklámért...Kép
liu
 
 


Fricky, Ági, Liu!
Köszönöm az ötleteket! Vanishe szappant már próbáltam, az nem jött be! Azért még próbálkozom.
Ki fogom próbálni a szalmiákszeszt is.

kizsó
 
 


Dóri!
Igen, nekem anya javoslta, hogy ha már tudom, hogy jön a második, azt kb. azért lehet tudni, hogy mikorra várható. Az előtt mondjak le a gyesről, papíron menjek vissza dolgozni, akkor megkapom a szabira járó lóvét (az emelésekkel együtt), rögtön kiíratni magam a dokival táppénzre, és ezzel lehet a legbeljebb lenni anyagi téren.

Liu!
Jaja, kéne egy kis pénzmagot kapnunk a reklámért Kép

Ezvicc!
Az uszi úgy van, hogy vasárnap 8ra lehet menni, persze ha babó úgy kel, hogy csak fél 9re vagy 9re értek oda, nem baj mert délelőtt végig ott van az oktató. Első alkalommal kicsit korábban 3/4 8ra érdemes odaérni, mert tart "sajtótájékoztatót". De ha jól tudom nincs ott egész nap. Szal nekünk a 8 óra teljesen jó, Bence reggel 1/2 7 körül kel, megkajcsizunk, és megyünk. Én is remélem, hogy összefutunk Kép

Kép Kép
fricky
 
 


Ági!
Most hogy visszaolvastam, látom te ugyanazt írtad, mint amit anyukám mondott. Valószínű (sőt te már tapasztalatból írtad - ami természetesen nem zavar minket Kép ) hogy így érdemes akkor csinálni!

Doktor Úr!
Mi csak örülünk Önnek!

Kép Kép
fricky
 
 


Fricky!

Ez sem rossz megoldás, de ehhez kell, hogy a mulkáltató is partner legyen, nehogy aztán amikor mennél vissza, akkor már ne legyen hova...
És ez akkor jó, ha több, mint 2 évet szeretnél a picik között.
Vendég
 


Ahol én dolgozom, ott az a divat, hogy szülés után már 5 hónappal de max. 1 évvel visszamennek dolgozni...
Féltik az állásukat...és sok közülük a karrierista.
Vendég
 


Dori, Fricki!
Ez tenyleg csak akkor mukodik, ha jo a melohely. En tappenzen voltam kezdetektol, tobb okbol is. Amikor kiderult, hogy babat varok, es tappenzre megyek azt akartak kozos megegyezessel mondjak fel, mert ugye kirugni nem tudtak. Mindenfelevel fenyegetoztek, hogy ugyvedet fogadnak, hibat keresnek a munkamban es akkor is megszabadulnak tolem. Szoval oda se en, sem ok nem akarjak, hogy visszamenjek. A tappenz egy harmadat a munkahely fizeti, igy amint tudnak kirugnak Kép Nem tudom nalunk mikor jon a masodik, mert mi nagyon sokat probalkoztunk az Attival. A fogyigatlo miatt nem volt peteeresem, petefeszkem tele volt cisztakkal, aprokkal, szoval nehez lesz, igy en tervezni sem tudok. Mindenesetre en min 2ev kulonbseget akarok. Szeretnem kielvezni Attival a dolgokat. Ha lenne egy kisbaba, es olyan lenne, mint Atti, keveset alszik, igenyli a foglalkozast, akkor semmi idom nem maradna az Attira. Nalunk ez meg odebb van, jo meg csak 10hetes a dragam Kép

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Csajok!
talaltam egy nagyon jo leirast a hozzataplalasrol:
http://www.iboly.hu/faq_first_solids.htm

mikortol, mit lehet a babanak adni. Ir a tejpepekrol, gyumolcsokrol, minden felerol. Gondoltam, hatha segit valakinek.

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Doktor Úr!

Csatlakozom az előttem szólókhoz, örülök, hogy ie is benéz!Kép

Csajok!
Sajnos az én munkahelyem nem olyan, hogy rögtön fizut emeljenek, mihelyst "kilépek" a gyesből. Én szeretném épp ezért a második bébit Luca 2. születésnapja előttre időzíteni. Egyébként is mire várjak? Idén leszek 31 Kép
Nnicole!
Szia, biztosan találkoztunk a kórházban! Nagyon aranyos a lányod! Írjál!

Fricky!
Köszi a nyugtatást (neked is)!Kép Luca még mindig nem szeret inni (de nem anyatejesKép )

marq
Kép
Kép
marqueza
 
 


Ezvicc!
Jó a leírás.KépÉn megvettem a Szülők iskolája sorozatból Az első ételek c. könyvecskét,abban is sok hasznos dolog van táblázatokkal,mikortól mit lehet adni,receptek...stb.
Ha valai érdekel belőle valami,szívesen elküldöm mailben.
liu
 
 


Liu!
Arrol nincs benne, hogy tapszeres babonal mikor lehet gyumit bevezetni? A baratnom kisfia egyidos Attival, 10hetesek.Neki a doki neni mondta, hogy kezdje el a gyumiket. Szerintem meg tul korai.

mindenki kerdezgeti, hogy: "te nem szoktal az Attinak teat adni?" lassan mar elegem van ebbol. miert kene neki tea, ha szopizik

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


meg egy kerdes, volt valamelyikotok babajanak koszmoja? minden este "hajat" (mar amennyi van) mosunk. vigyazok, de most ugy nezem a buksija tetejen a homloka korul sargas valami van. nem sok, de van. ha megdorzsolom enyhen lejon. mit csinaljak vele? mitol lehet?

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Ezvicc!
Szerintem is korai,de rögtön átböngészem a könyvet,és írok!;)
liu
 
 


Ezvicc,

Szerintem is korai még a gyümülcs 10 hnapos korban.
Danca 5 hónapos koráig csak szopott, és nem ivott semmi mást. Se teát, se vizet. Elég volt neki a tej enni is, inni is.

Kép

Kép
url=http://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Ezvicc!
Megnéztem,azt írja h 4hónapos kor előtt tápszeres babák esetén sem javasolt a hozzátáplálás.Akkor is első ételként por formában kapható babarizst kell keverni utasítás szerint az elkészített tápszerhez.Ezt kaphatja naponta 1* 4-5 napig,utána lehet növelni a mennyiséget.Ezen kívül főtt krumlit és jamgyökeret lehet még keverni a tápszerhez,majd ha már ezeket megszokta,akkor lehet próbálkozni elsőként főtt,pépesített almával/körtével,de először ezeket is a babarizses tápszerhez keverve.Ha adsz egy mailcímet,emilben elküldöm a hozzátáplálás első 4heti étrend javaslatát.
liu
 
 


Ezvicc!
Én mint gyakorlott tápszeres anyuka (sajnos) a gyümiket 4 hónapos kórtól kezdtem el. Alma, és őszibarack, de még csak kóstolgatja a Zsófi. Egy tízórai majd csak 5 hótól lesz. Aztán 5-6 hó között már lehet majd kóstolgatni a főzéket pl: krumpli almával stb. de fő kaja majd csak 6 hó után lesz. Én így csináltam a Kingusnál is. Általában én csináltam neki a főzeléket és a gyümit is, de végszükség esetére volt itthon egy-két üveges is. Így minden nehézség nélkül tért át később a házi kosztra is.
Ja! És a Zsófi feje is koszmós. Õ kapott rá egy krémet (gyerekorvos írta fel) amivel be kell kenni hajmossás előtt, felpuhítja, lemosom kis szivaccsal és utána sűrű fésüvel fésülgetem a fejét. Elég jól lehozza.

kizsó
 
 


Lanyok!
Koszonom a segitseget. en is igy gondolom. Nem tudom, hogy a doki neni miert mondta ezt neki, hisz 2honaposan korai a gyumolcs.

A koszmo csak nagyon pici feluleten van. Megprobalom ma beolajozni, es ugy lemosni. A doki nenink csak szept.17 jon oltast beadni. Ha nem mulik, akkor megkerem irja fel azt a kremet

Liu!
cimem: juci@myrealbox.com
koszi

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Persze 10 hetesre gondoltam...

Kép

Kép
url=http://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Sziasztok.
Nálunk nem "tervezett" volt a második babó,így sikerült.Kép
Én az Auchanban dolgozom és elég jól álltak hozzá a dolgokhoz.
Nekem anno a doktornéni azt mondta a koszmónál,hogy olajozás és körömkefével finoman dörzsölni.Először néztem rá bután,de megmutatta hogy csináljam,és mind a két fiú végignevette az egészet.3 nap alatt eltűnt a fejükről a koszmó.
Igaz,hogy nálam már "nagyok" a fiúk(Dani 4 és fél,Levi másfél éves.),de megpróbálok képet felrakni ha nem baj.
Jó pihenést,és alvó babákat kívánok mindenkinek.
Ági.Kép
kreisch_Ágnes
 
 


Ezvicc!

Fruzsinál is pont ez volt, kb ennyi idős korában, ilyen sárgás lerakódás, nem vészes mértékben. Én Gabi sensitiv babaolajas vattával finoman ledörzsöltem (fehéres kis darabkák jöttel le)fürdés előtt fél órával, aztán fürdéskor lemostam. Két három nap alatt lejött teljesen. Azóta a bizti kedvéért hetene 1x átdörzsölöm nagyon gyengén.
picipocak19
 
 


Ági!

Dehogy baj a fotó, imádjuk a piciket és nagyokat nézegetni...Kép Dani már kész szívtipró....Előbb-utóbb bizti lesz barátnője.

Nnicole!

Üdv! Niki baba is nagyon szépKép
Mi akkor pont elkerültük egymást. Én hétfőn szültem.

Ezvicc!

Már voltál 6 hetes kontrolon?
Vendég
 


Meg nem ert ra a dokim Kép Ezt akarom megkerdezni a regi topicban Doktor Urtol. Nem hajlando a korhazban fogadni, csak a maganrendelesen. Ami idopontot tudott volna most adni, arra a ferjem miatt nem tudok elmenni, dolgozik. Csak szept 5re tudott idopontot adni. Hat ez nem 6hetes, hanem 12hetes kontrol Kép Kertem, hogy nem lehetne-e ugy, mint eddig, delelott a korhazba. Erre elkezdett magyarazkodni. 9honapig raert, most meg nem. Szoval nagyon elkeseredtem. Pedig mindig meghalaltam a faradozasat. Nagyon csalodtam. Pedig nekem meg egy komoly mehszaj mutetem is volt, de ezzel a terhessegem alatt sem nagyon foglalkozott.
Egyedul az en draga szulesznom, Helga miatt nem valtok. En csak nala szeretnek szulni. Olyan sokat segitett. Neki koszonhetem, hogy a szules felejthetetlen elmeny maradt.
Miert ilyenek az orvosok? En mindig ilyennel talalkoztam. Egyetlen orvos volt az eletemben, akivel meg voltam elegedve, o dr Forgacs Vince volt, de szuleseket nem vallal mar. Legalabbis engem nem vallalt mar be. O mondta meg, hogy babat varok. Annyira, de annyira csalodott vagyok lanyok. Utalom, hogy a dokim tojik ram!

Mindenkinek koszonom a koszmos tippeket!

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Dóri79!
már az nlcn megdumáltuk h te pont aznap jöttél mikor mi mentünk!

Ezvicc!
tulajdonképpen a 6hetes kontrollon nem történik semmi, úgyhogy mondhatnám nem is baj, h nem mentél.viszont ha ilyen komoly méhszály problémád volt, lehet érdemes megnézni.bár ha mindent rendeben érzel magadon akkor feltehetőleg nincs gáz.különben sajnálom h csalódtál a dokidban, tökszar érzés lehet, eltom képzelni!Kép
nnicole
 
 


Koszmó: mi úgy csináltuk, hogy naponta többször is bőséges olajozás után vattás dörzsike. Mikor "rosszabbra" fordult, akkor a hajkeféjével ment a dörzsikélés. Viszont ha nem múlik két-három nap múlva, akkor kell a kenőcs.

Hozzátáplálás: mi 4 hósan kezdtük, akkor Bence már teljesen tápszeres volt. Először alma, banán, őszibarack. Fokozatosan utána krumpli, később husika. Most már mindent eszik. Inni viszont csak vizet iszik. Persze reggel, este még a tápszer megy, de napközben úgy eszik, mint a nagyok Kép

Meló: úgy gondolom, a főnöknőm "normális", persze ez csak akkor derül ki, amikor visszamegyek. Remélem korrekt lesz, nincs semmi oka, hogy ne legyen az. Igaz, nincs nagyon kedvem oda visszamenni, viszont a váltás a második előtt nem hiszem, hogy bölcs dolog lenne. Tényleg hallottátok, hogy egy éves kor után teljes midőben vissza lehet menni dolgozni úgy, hogy a gyed is megmarad? És felemelik a családi pótlékot is!!

Lányok! Itt a jó idő!!!
Szép napot mindenkinek!
Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Koszmó: mi olajoztunk bőségesen, vattával dörzsölgettük naponta többször is. Ha ez nem elég, akkor a hajkeféjével is lehet. De ha nem múlik két-három nap alatt, akkor írass kenőcsöt.

Hozzátáplálás: mi 4 hósan kezdtük, de Bence akkor már teljesen tápszeres volt. Elsőként az alma, banán, őszibarack. Később krumpli, paradicsom. Szépen fokozatosan eljutottunk odáig, hogy ma már mindent eszik szinte, reggeli és vacsi maradt a tápszer. Inni viszont csak vizet iszik!

Meló: egyenlőre úgy gondolom, hogy a főnöknőm "normális", persze ez csak akkor derül ki, ha visszamegyek. Igazából nem nagyon szeretnék oda visszamenni (hallottam egy-s-mást), de a váltást semmi képpen sem szeretném a második babuci előtt, sztem nem túl szerencsés.

Lányok! Itt a jó idő!!
Szép napot Mindenkinek!
Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


az előbb nem volt itt az első hozzászólásom Kép bocsika Kép

Kép Kép
fricky
 
 


Ezvicc!

Ki volt az orvosod???

A koszmotól mi úgy szabadultunk meg, hogy fürdés elött 2 órával beolajoztam a fejét sapit húztam rá, addigra szépen fellazult és a fürdésénél simán lejött.

Lányok

Kirusommal nem tudom, hogy mi van az elmúlt napokban de tsita nyügi.Semmi sem jó neki. Így talán még soha nem viselkedett. Kezdek aggódni lehet, hogy beteg??Valakinek valami tippje?

Na megyek mert megint bömbizik.
Pusz
kira
 
 


Ezvicc,

Nnicole-nak tulajdonképpen igaza van, hogy a 6 hetes kontrollon általában nem történik semmi különös. Remélem, nálad is így lesz. Nem akarlak megijeszteni, de előfordul, hogy nincs minden rendben. Sógornőmtől azzal búcsúzott a doki az említett kontrollon, hogy másnap reggel 7-kor, éhgyomorral várja. Találtak valamit a méhében, amit msnap ki is vettek.
Szóval komolyan kell, de remélem, hogy veled minden rendben lesz!
Judit

Kép

Kép
url=http://lilypie.com]
karpijudit
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: