Új privát üzeneted érkezett!

Gombócka, köszi az infokat, tényleg jók a témák, mindenképpen megyek majd!

Kép
szeee
 
 


Ja, azt elfelejtettem írni, ma voltunk 4d-s UH-n, minden rendben van és nagyon kis helyes a kiscsaj:-))
Az első öt percben úgy kapálódzott, hogy alig lehetett valamit normálisan látni, de a vége felé lelassított:-)) Integetett is, tátogott, meg nyelvet is nyújtott, szóval tök édes volt:-)

Kép
szeee
 
 


Sziasztok!

Gombócka!

Én is egyből rátok gondoltam,mert nincs más Artúros "ismerősöm".
A Marci is tényleg aranyos név,ez a Márton becézése vagy a Marcell-é?

Egyszer voltam CTG-n a magánrendelőben,talán a második CTG volt (asszem????)Kép
A sarki szobában van berendezve,arra emlékszem,hogy be kellett csukni az ajtót és nem beszélhettem senkivel.Kicsit hosszúnak tűnt az a félóra.
Elég újszerű volt a műszer,a korházban van egy két ózsdi.Te voltál már CTG-n a korházba?

Smiley-kat úgy tudsz csatolni,hogy lemented a gépedre és onnan a melléklet feltöltése segítségével beilleszted.Itt van egy oldal,ezen rengeteg van.
http://hok.poliod.hu/wade/smiley/index.php?dir=anim2

Kicsilány!
Örülök,hogy kicsilánykád jól viselkedik.

A korház miatt meg ne aggódj,az a lényeg,hogy jó kezekbe legyél.Hiába a jó korház ha magasan t....k rád.Nem igaz?

Te merre felé is laksz?

Szee!
Jaj,azt én is annyira szerettem.Ti melyikbe voltatok?
Biztos felvették videóra is vagy Dvd-re is,igaz?
Van mikor még most is előveszem és megszoktam nézegetni, olyan jó nosztalgiázni.

De legalább a ti babótók kapálozott,Dávidot úgy kellett felébreszteni,olyan szégyellős volt,hogy a nemét alig bírták kideríteniKép

Előkerestem nek(tek)ed valamit.
KépKép

Nektek van már név?

Jó éjt!

Ildikó
ilgya1
 
 

 
 

Sziasztok!
Ildikó, tök jó ez a két kép együtt, nagyon helyes kis manó:-)
Megpróblálok én is beszúrni képet a tegnapi UH-ról. Csak az arca van rajta.
Egyébként persze felvetettük az egész vizsgálatot videóra.
Nevünk konkrét még nincsen, elképzelések vannak, de még nem jutottunk egyezségre a párommal.

Üdv:
Szilvi
Kép

Kép
szeee
 
 


Sziasztok!
Én nem voltam 4D-s Uhn, de elnézve a képeiteket...Tök jók!!!!
Én a Mártonra gondoltam MARCI esetében.
Fodor Artúr Márton...Ennél nagyobb kicseszés nem lehetne szegény gyerekkel. Alig lehet kimondani a sok "r" betű miatt.
A két ünnep között voltam CTG-n, mert begörcsölt a hasam és nem tudtam, hogy mi van. Felhívtam a dokit, mondta, hogy menjek be a kórházba az ambuéanciára, ha valami nagy gond van akkor ő is bejön. Szerencsére nem találtak semmit, akkor csináltak CTG-t. Artúr majd lerúgta rólam...Szóval, nem beszélhettél senkivel? Az gáz, mert a párom el szokott jönni velem, mit fog csinálni fél órán keresztül..?

Képzeljétek, tegnap mit csinált velem Artúr.
Délben rámtört az éhség. Korgott a pocakom. (végre kiszedegette lábacskáit a gyomromból..).
Imádom a paradicsomos húsgombócot főtt krumplival, nos az volt az ebéd, azaz lett volna.
A 2. falatnál egy laza lábmozdulattal majdnem visszaküldte. A gyomrom újra megtelt a lábacskáival. Nag ynehezen sikerült kicsalogatnom onnan. Megpróbálkoztam a 3. falattal...nem kellett volna. Úgy látszik nem ez lesz a kedvenc hamikája. Egyébként azt vettem észre, hogy amit apucija nem szeret, azzal mostanában nekem is gondjaim vannak. Szövetkeznek ellenem már most...

Artúr nekünk is sokáig titkolózott.
Mindig összezárta a lábacskáit, aztán a 26. hét környékén reggel kellett mennem UH-ra a kórházba és aludt a drága terpesztett lábakkal...akkor tudtunk bekukucskálni, aztóta se enged betekintést.

Kicsilány, szerintem ne félj a kórháztól. Azért mert másnak nem voltak jó tapasztalatai, Neked még lehetnek.

Sziasztok

Kép
gombocka
 
 


Sziasztok.

Ildikó:

Kár volt elkiabálnom az alvási szokás helyre állását, Alíz drágám megbosszulta és megint nem igazán engedett aludni. Az igaz, hogy az ott dolgozokon múlik a legtöbb, lehet jó kórház ha nem törödnek az emberrel. Lassan oldodik bennem a feszültség, mert eldöntöttem,hogy fizetős szobába kérem magam. Ott legalább velem lehet a lányom is, és biztos nem érnek olyan attrocitások,mint a barátnőméket a simába.
Én most a belvárosban lakom, de csak a jövőhétig utána ugyanis költözök Zuglóba.

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Gombocka a történet teljesen megdöbbentett. Ez elég horrorisztikusan hangzik. Megjelent végül is valamelyik újságban( csak mert látom oda címezték)? Tényleg elég elgondolkodtató, főleg az ilyen érzéstelenítés terén.

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Helló,
Azt nem tudom, hogy megjelent e valamelyik újságban. De engem is felkavart. Mondjuk nekem volt már egy műtétem, amit gerinc érzéstelenítéssel csináltak és akkor egy egész éjszakát az intenzíven kellett töltenem, azért, mert még a fejemet sem emelhettem fel. Ott erre nagyon odafigyeltek. Pontosan azért, hogy a fejfájást megússzam. Megúsztam. Erre az altatóórvos külön felhívta a figyelmemet, hogy a saját érdekemben tartsam be mert utána nagyon rossz lesz.
Az alvással nekem is voltak ilyen problémáim, hogy éjszaka dorbézolt az uraság, és nappal aludt. Ráadásul akkor még dolgoztam...Aztán a 30. hét körül ez megváltozott. Biztos nálad is meg fog úgyhogy kitartás.
Megírnád, hogy a barátnődet milyen attrocitások érték?
Azt Istvánban a fizetős szoba pl. úgy van, hogy amikor mész szülni és van hely akkor bemehetsz, ha foglalt, akkor így jártál. Ott lehet előre jelezni, hogy oda szeretnél menni?

Kép
gombocka
 
 


Sziasztok!

Szeee!
Nagyon édes kis pofija van a pocaklakodnak!Kép
Igaz milyen jó volt látni?Gondolom apa is bent volt veled? Melyikbe voltatok?

Gombócka!

Ha megteheted,ne hagyd ki a 4d-t.

Igen egy kicsit tényleg r betűs a Mártonnal,de a sima Artúr az nagyon hangzatos.(Fodor Artúr Kép)

Kiderült azért,hogy miért görcsölt be a hasad?
A korházban a Ctg-nél ott bent lehet a párod,ha jól emlékszem (az enyém nem volt bent,és azért nem tudom pontosan,hogy azért nem volt bent mert nem lehetett vagy azért mert nem akart bentlenni.)
A rendelőben ott határozottan emlékszem,hogy a recepciós csaj rámcsukta az ajtót és kizavart mindenkit.

Hát igen,már most szövetkeznek ezek a pasik,már a pociban. Mi lesz kint?
Aranyos a sztori,de tényleg így van.

Én képzeld a sőrrel voltam úgy,terheségemig még a szagát is utáltam,mikor terhes lettem meg kivántam.És tényleg olyan kajákat ettem,amit előtte nem szerettem,de apa annál inkább. Tök érdekes.Kép

Kicsilány!
Aliz??????Ez is nagyon szép név.

Én is szorítok,hogy megváltozzanak a lánykád alvási szokásai!Az nem jó,ha nem engedi pihenni az anyukáját.

Engem is egyre jobban érdekel,hogy milyen attrocitások érték a barátnődet?De ha megynyugszol tőle,akkor kérd magad oda,persze ha van rá lehetőség,mert az Istvánba tényleg nem mindig van helyKép

Mniki?

sziasztok!
Ildikó
ilgya1
 
 


Szia Ildikó!

Köszi szépen:-)
Mi a Kárpát u-ban lévő Kleopátra házban voltunk, ez nagyon közel van a munkahelyemhez. Igen, a párom is ott volt. Szerintem egyszer mindenképp megéri elmenni.

Sziasztok:
Szilvi

Kép
szeee
 
 


Szia Szeee!

Mi is ott voltunk Kép
Olyan kedves volt a doki néni és nagyon izlésesen ki van alakítva a váró is.
Mi ott tudtuk meg a nemét,mert a Fazekas dr.nem akarta elárulniKép

Többiek?
Jól vagytok kismamik?

Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok !

Istenem, olyan jók ezek a képek !!
Kicsit eltűntem, mert engedélyeztem egy 4 napos pihenést a németországi barátnőmnél Kép Van egy 6 hónapos kislánya és egy 2,5 éves nagylánya. Gyönyörű gyerekőcök !

Velem semmi még, illetve tüszőrepi után pár nappal elkezdtem barnázni Kép Ma már szedek progipótlást, de valahogy úgy érzem ez sem a mi hónapunk. Aztán lassan kéne dönteni, hogy most bevállalunk-e egy újabb lombikot, vagy sem. Szóval nem egyszerű.

Jó lenne már érdemben is "közétek" tartozni Kép

Vigyázzatok magatokra, ebben a vírusos időszakban könnyű elkapni ezt- azt..
Niki

mniki
 
 


Sziasztok,
Mi jól vagyunk.
Úgy látszik a várandósságnak tényleg vannak különböző szakaszai.
Most éppen rámtört a folyamatos álomkór és az, hogy állandóan ennék valamit, éhes vagyok. De annyira, hogy ma éjjel 3-kor nekiálltím vajaskenyeret enni...Szóval legszívesebben ennék és aludnék. No nem mintha nem tehetném meg, mivel 80%-ban itthon vagyok, csak fura, mert eddig meg nem bírtam aludni. Hivatalosan már csak 5 hét van a szülésig, már várom. Szerencsére félelem még mindig nincs bennem, inkább kiváncsiság.

Niki, én nagyon drukkolok nektek, hogy mielőbb összejöjjön a babus.
Mi 2 évet vártunk rá, már azt hittünk természetes úton nem lehet. Aztán történt valami:
kislány korom óta sokat fájt a pocakom a jobb oldalon alul. Többször voltam vakbél gyanuval kórházban, amit egyik alkalommal ki is vettek, persze feleslegesen, mert nem volt begyulladva. Szóval, a tüneteim ugyanúgy megmaradtak. keresztül mentem mindenféle vizsgálaton, a tükrözéstől kezdve (minden oldalról) a Ct-n keresztül...Nem vezetett semmi eredményre. Már feladtam. Arra gondoltam, lehet, hogy hülye vagyok, bebeszélem magamnak a fájdalmat...Eltelt 2-3 év és találkoztam egy dokival, teljesen véletlenül egy rendezvényen. Beszélgettünk (ekkor már próbálkoztunk baba"gyártással") és mondta, hogy olyan nincs, hogy ennek ne legyen oka. Hétfő reggel 8-ra vár a Klinikán. (egyébként bőrgyógyász) Rakás beutaló ide-oda, amoda, mind ismerős doki (mármint az ő részéről), nagyon készséges volt mindenki. Újra CT. Nagyon nehezen szántam rá magam, mert tudtam, hogy megint rosszul leszek a kontrasztanyagtól, de az volt bennem, hogy most hátha. Egy elég korszerű helyre kellett mennem, ahol csak ilyen vizsgálatokat csinálnak. Lett is eredmény. Egy "daganatot" (így nevezte a doki, mert akkor még nem tudtuk, hogy mi azt) találtak a hólyagomban. Urológiai klinika...szerencsére apukám barátja ott dolgozik, rögtön felhívtuk, vizsgálat, 3 nap múlva műtét. Gondolhatjátok, hogy be voltam parázva, mikor azt mondta, hogy csak a szövettan után tudja megmondani, hogy mia az, de sürgősen ki kell azt onnan venni. 3 napig voltam benn, gerinc érzéstelenítéssel csinálták, mivel nem vágtak, mert a húgycsövön keresztül vették ki, nem fájt semmim, szóval nagyon jól megúsztam. Már csak a szövettanért kellett izgulni. KIderült, hogy méhnyálkahártya volt a hólyagomban. Ez egy "betegség", lehet, hogy már hallottatok róla, endometriozis, ami ráadásul meddőséget is okozhat. (www.endometriozis.hu) április 29-én volt a műtétem, a doki azt mondta, hogy valami utókezelésre is szükség lesz, hogy ne újuljon ki újra. Májusban még egyszer megjött a menzeszem, júniusban már nem....úgyhogy utókezelést sem kaptam. Az volt a szerencsém, hogy máshol nem volt ilyen elváltozás. Szóval, mikor nem jött meg, én nem is gondoltam, hogy állapotos vagyok, a műtétnek tudtam be, hogy biztos késik...Aztán 1 hét után, már kezdtem gyanakodni, de párom, mondta várjunk még. (szerintem nagyon félt az újabb csalódás miatt, bár nekem mindig pontos ciklusaim voltak) 1,5 hét után nem bírtam tovább, együtt izgultunk a két csík miatt. Még akkor is alig akartuk elhinni. Azt hiszem 2-3 nap múlva tudtunk a dokihoz menni, ahol már láttuk pumpálni a kis szivecskéjét. Akkor már elhittük.
Azóta se tudom annak a dokinak, hogy háláljam meg, ráadásul azóta már kiment az USA-ba.

Remélem nem untattalak benneteket, nem is tudom miért írtam le ezt a történetet.

A görcsről még nem írtam, ami az ünnepek alatt tört rám.
Olyan érzésem volt, mintha felfáztam volna.
Felhívtam a doktor urat, mondta, hogy menjek be mindenképpen a kórházba, ott megnéznek és telefonáljak neki, ha nagyobb a gond.
Bementünk, CTG, UH, vizsgálat, semmi. Azt mondták biztos sokat ettem az ünnepek alatt...szóval szerintem fel voltam fázva, mert 2-3 nap múlva már sokkal jobban voltam. Ja és semmi hasmenés, hányás, meg ilyesmi ami gyomorrontásnál szokott előfordulni.De nagyon rendes volt a doktor úr, mert pár nappal később felhívott, hogy hogy vagyok és mi volt a kórházban. Ez igazán jól esett.

Sziasztok
Gombócka

Kép
gombocka
 
 


Sziasztok!

Niki!
De jó,hogy jelentkeztél.

Én nem értek ehhez a lombikos dolgokhoz,de nem hangzik valami bizalomgerjesztőnek.
Szorítok,hogy mihamarabb összejöjjön a baba.
Mióta probálkoztok?

Szia Gombócka!
Tök jó,hogy leírtad a történetet.Tényleg rendes volt a doki.
Ahhoz képest meg hamar összejött Artúrka.

Bele kuksiztam az oldalba,hát nem semmi ez a betegség.Nem is tudja az ember mi minden baja lehet még.

Mi is próbálkozunk a kistesóval már juniús óta,semmi eredmény.Pedig már elég rég óta megjött,de semmi.Kevés korkülönbséget szerettem volna a gyerekek között,de nem akar összejönni valahogy.
Majd most csütörtökön beszélek dokival,hátha mod valami megnyugtatót.

Szóval éjszaka vajas kenyeret kiván a picurka?
Hát anyuci,ne éheztessük a babát.Kép

Ha teheted aludj,amig csak tudsz.Kb. 5 hét múlva nem biztos,hogy lesz rá lehetőségedKép

Ez a görcsös dolog nem lehet,hogy a műtét miatt volt?
De tényleg rendes volt a doki,hogy felhívott.
Én mindig attól féltem,hogy nem tudja ki vagyok mikor beszélünk telefonon,mindig el kezdtem magyarázni,mikor már elmondtam neki a fél életem,akkor megszólal,hogy tudja. Tök ciki.(Olyan mintha nem lennék elég bizalommal iránta,és még azt se feltételezem,hogy megjegyzi a pácienseitKép)Pedig én csak arra gondolok,hogy biztos van elég baja,nem hogy engem megjegyezzen.)


Mennem kell!

Sziasztok!

Ildikó
ilgya1
 
 


Ildikó : mi már 4. éve próbálkozunk, tulajdonképpen egy oka lehet a sikertelenségnek, PCO-s vagyok (sok pici ciszta a petefészekben), illetve ezért nincs spontán peteérés.
Viszont az előző 3 hónapban volt, bár lehet, hogy ezt a cickafark teának köszönhetem.
Mindegy, ha most nem jön össze spontán, jön az újabb lombik.

Gombócka : jajj, hát igen,tudom mi az endometriozis, elég sok lombikos lány küzd vele.
Örülök, hogy nálad ez időben kiderült !!

Szép napot mindenkinek !

mniki
 
 


Sziasztok,

Ildikó!
Remélem, tud valami biztatót mondani a doki kistesó ügyben. Én is holnap megyek, de én csak 19.15-re. Gondolom, Te korábban mész.
Az alvást ki is használom, tudom, hogy sokáig nem lesz ilyen lehetőségem...
Artúrka tegnap este nagyon produkálta mágát apucinak. Simogatta a pocakomat és ő pedig belülről húzogatta a kis kezecskéjét a hasfalamon. Apa persze odáig volt, egy ideig nekem is tetszett, de a végén már azt hittem kikapirgálja az oldalam. Nagyon tetszik neki ott valami, mert legtöbbször ott érzem. No meg a lábacskáit a gyomromban.Rájöttem, hogy akkor érzek farkas éhséget, mikor kicsit lehúzza a lábait.

Én is azt hittem a dokiról, hogy nem tudja ki vagyok, pedig tudja. És ez tök jó.

Nem hiszem, hogy a műtét miatt volt a görcs, de ki tudja még az is lehet. Mindenestere elmúlt.

Niki,
igen, én is tudom, hogy mázlim van, mert ha akkor nem jön össze a baba, valószínű ránk is lombik várt volna. Amiről én se tudok valami sokat.

Kicsilány, veled mi újság? Hogy vagytok? Alvás megy már?

Gombócka

Kép
gombocka
 
 


Sziasztok!

Gombócka!
Sajnos nem jött össze a doki most csütörtökre,mert olyan későn lett volna időpont,hogy nem tudtam megoldani a Dávidot.(Messze van,legalább egy óra az út,és csak 8 körül lett volna hely.)Így jövőhétre irattam be magam háromnegyed 6-ra.(Igaz csak tegnap hivtam,lehet,hogy kicsit későnKép)
Kár,pedig jó lett volna összefutni.

De aranyos Artúrka,hogy már most produkálja magát.Én tiszta hűlye vagyok,de nem nagyon éreztem,hogy milyen alkatrészével feszít éppen,tök jó,hogy te érzed.KépA másodiknál erre is odafogok figyelni az tutti.

Niki!
Megy a sok drukk!

Kicsilány!
Tényleg merre vagy?

Szeee!
Mi újság?

Mennem kell angolra,úgyhogy rohanok.
Vigyázzatok magatokra!

Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok,
Én is bejelentkezem, bár igazából nálunk semmi különös nincs szerencsére:-)
Egyébként én is érzem, amikor a fejével "vonul" el a hasfalomnál, mint Gombócka, tök jó:-) Jól meg tudom különböztetni a lábbal való rúgástól. Sőt, kedvenc helye a köldököm jobb oldala, általában ott jobban kidudorodik a hasam, mert ott a kis feje:-)
Ildikó, remélem mielőbb csatlakozol Te is!

Muszáj feltennem a nyelvnyújtós képet, bár ez nem túl jó, de a nyelve jól látszik:-)))))

Ja, és úgy néz ki, van nevünk: Melinda (még nincs kőbe vésve), szépen hangzik a vezetéknévvel, meg egyébként is tetszik mindkettőnknek a párommal.

Sziasztok:
Szilvi
Kép

Kép
szeee
 
 


Sziasztok!

Szilvi, ez a kép annyira jó, örülök, hogy feltetted.
A Melinda név nekem is tetszik, nálunk ha lány lett volna akkor Boglárka lett volna. Ez a név nekem már régóta tetszik, főleg úgy, hogy Bogi.
Majd a másodiknál.

Ildikó,
sajnálom, hogy nem tudsz jönni ma a doktor úrhoz, tényleg jó lett volna összefutni.
Majd megírom, hogy mit mondott, hogy állunk és mi lett a CTG eredménye. A holnapi napot nagyon várom, hogy tudjak a szülésznővel beszélni.

Később még benézek, de most mennem kell. Megyek babázni az egyik gyeses kolléganőmhöz...

Gombócka

Kép
gombocka
 
 


Sziasztok!

Szeee!
Annyira aranyos!!!!!!!!!!!!!!Kép

Szép a Melinda név isKép
Nekünk Dóra vagy Zsófi lett volna,ha lány lesz.A Bogi is tetszik.Nehéz a döntés,mert sok szép név van. Megvettük a Ladó féle utónévkönyvet,de esküszöm,még rosszabb volt,mert még nehezebb volt a választás.

aranyos vagy!Remélem hogy tényleg hamarosan csatlakozhatok.Már olyan irigy vagyok rátokKépKépKépKépNemsokára babázhattok.

Gombócka!
Tényleg kár,hogy nem jött össze a találkaKép
Majd ird meg,hogy mi volt.

Én is kiváncsi vagyok a szülésznőre.Várom a beszámolót!Majd jól figyeld meg!KépKépKép

Jó babázást neked! Már most gyakorolsz???
Az jó ha van babás ismerősöd,mert sokat tudnak segíteni,ha rászorulsz,főleg az elején.

Vigyázzatok magatokra!

Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok.

Költözök épp és most nincs netem így nem tudom nagyon figyelni a fórumot. Az attrocitások amit írtam igazából nem is olyan nagy dolgok. A szobatársnők látógatói voltak igazából "bunkók" a barátnőmmel. Amig nem volt a szobában ráültek az ágyára, kivették a gyereket (ő pont olyan szobába volt ami nem fizetős, de a kicsi vele lehetett)és ha rájuk mertél szólni még ők voltak felháborodva ....stb. Mondjuk lehet ez a fizetős szobában is előfordulhat, de azért remélem nem (rosszul vagyok a gondolattól, hogy valami idegen hozzáérhet az én kis gyönyörűségemhez).Nekem ez azért kicsit "gázos", de lehet hogy csak én vagyok túl érzékeny.

Szeee!

Nagyon édi a kép, és a név is gyönyörű. A névválasztásnál nekem ez eszembe se jutott pedig mindig is tetszett.

Gombocka:

Úgy tűnik végre tényleg visszaállt az alvási rend az eredeti kerékvágásba, de rajtam most ez sem segít. Jól elkapott a nátha és most emiatt nem megy az alvás rendesen. Kb. két-három óránként kelek fel arra hogy nem kapok levegőt, és ez elég kellemetlen. Na de nem panaszkodom tovább.

Ildikó:
Végre valaki akinek tetszik ez a név.


Gondoltam én is teszek fel egy képet
Kép

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok KISMAMIK!

Kérlek szépen segitsetek! A Szent Imre, Szent István vagy Máv kórházban szeretnék szülni. Információt kérnék minel hamarabb egy jo orvosrol. Aki tud segiteni, kérem, írjon nekem az attig74@t-online.hu címre.
Előre is köszönöm a tájékoztatókat! Jó babázást!
kriszti74
kriszti74
 
 


Sziasztok,

Kicsilány, de jó, hogy jelentkeztél.
Örülök, hogy minden rendben veletek, leszámítva a megfázást. (és az Alíz név nekem is tetszik!!!-számomra olyan kis titokzatos és egyben tündéri)

Akkor beszámolnék a tegnapi dokibácsi látogatásról.
Ildikó, azt kell mondanom, hogy most jobb, hogy nem jöttél. Akkora csúszás volt, amilyet én még nem tapasztaltam a doktor úrnál. 19.15-re voltam bejelentkezve és 20.45-kor tudtam bemenni...22.00 volt mikor hazaértünk. Mindegy, kivártuk, közben a recepciós hölgy csinált CTG-t. A párom is ott lehetett, nem küldte ki. Szóval az eredmény. 2 fájást is mutatott, amiből én semmit sem éreztem, és persze Artúr a vuizsgálat vége előtt 2 perccel ébredt fel, de akkor nagyon. Kértem a doktor urat, hogy magyarázza el, hogy mi látható a CTG-n, mert még nem nagyon tudom mit kell mézni, akkor mondta, hogy volt 2 méhösszehúzódás. Kérdőn néztem rá, mire ő: ezek már jóslófájások. Na akkor majdnem rosszul lettem. Gondolom látta rajtam, úgyhogy gyorsan megnyugtatott, hogy semmi gond. Számomra furcsának tűnt, hogy fájásokról beszélünk a 35. héten. Na, mindegy, ha ő azt mondja, hogy minden ok, akkor elhiszem. Uh-t is csinált, jó volt látni, apa is bejött, úgyhogy nagy volt az öröm.
Tehát úgy néz ki minden ok, jövő héten kell mennem kedden a kórházba, labor, CTG, Uh. Azért csinál Uh-t mert a múltkor pár napos lemaradásban volt a pindur és ott tud súlyt becsülni. Remélem, "összeszedte" már magát. Erre is rákérdeztem, hogy ez most mennyire baj? De erre is azt a választ kaptam, hogy nincs ezzel semmi gond. Ja, meg vettek kenetet tenyésztésre, emiatt a baktérium miatt, most nem tudom mi a neve, de gondolom tudjátok miről van szó, ami miatt antibiotikumot is szoktak adni. Erre is rá akartam kérdezni, de ebben megelőzött.
Azt hiszem kb. ennyi volt. Én mindig elégedetten távoztam a rendelésről, de most valahogy különösen. Talán eddig nem mertem ennyit kérdezni, meg is jegyezte (nem rosszindulatból), hogy jártam szülésfelkészítőre? Én meg büszkén mondtam, hogy igen.
Viszont azt elfelejtettem megkérdezni, hogy a babának mit kell vinni a kórházba. Mintha úgy tudnám, hogy mivel ott van velem, saját ruciban van. Erről tudtok valamit?

Ja, még valami. Amikor rámtették a CTG-t, a recepciós csaj is megjegyezte, hogy hát milyen pici a pocakom, nem is gondolná, hogy a 35. hétben vagyok. Mondtam a páromnak, hogy valaki mégegyszer megjegyzi, hogy kicsi a pocim, mérges leszek. Ezután bemegyek a dokihoz, az asszisztens mondja a páromnak, hogy milyen aranyos pocim van. Mondtam, hogy végre valaki nem azt mondja, hogy kicsi. Mondták, hogy nem számít mekkora a poci, amúgy se vagyok, voltam egy nagydarab.
Ha hazajön a párom letámadom, hogy csináljon aktuális fotót, és akkor ti is eldöntitek, hogy mekkora. (nem haragszom meg a kicsi jelzőért..)Mellesleg szerintem nem is kicsi. Most 1 hét alatt akkorát nőtt..kezdek igazi gombóc lenni.

Most mennem kell, mert éhesek vagyunk, majd később még benézek.

Szép napot mindenkinek

Gombócka

Kép
gombocka
 
 


Szia Gombócka!

Pont most nemrég olvastam valahol, hogy a szülés előtt 4-5, de akár 6 héttel is már lehetnek jóslófájások, de ált. ezekből a kismama nem érez semmit, csak a CTG mutatja ki, úgyhogy ez teljesen normális!

Nagyon kíváncsi vagyok a pocakos képedre, érdekel, hogy mekkora az én 26 hetes hasamhoz képest:-) Én is vékony vagyok egyébként (még mindig, a hasamat kivéve:-)))

Üdv:
Szilvi

Kép
szeee
 
 


Szia Szilvi,

köszi az infot, közben beszéltem a barátnőmmel és ő is azt mondta, hogy neki is jelzett a CTG szülés előtt 4-5 héttel. Megnyugtattatok! Mindenesetre ma összekészítettem a kórházi cuccot, biztos ami biztos.

Apát letámadom, ha hazajön, hogy csináljon fotót.
Bár szerintem nem olyan kicsi a hasam, ráadásul most pár nap alatt tök sokat nőtt. Híztam is, remélem ebből a pici is kitesz pár dekát, különben kikapunk. Én 8kg-nál tartok. 53-mal kezdem és most 61 vagyok. 10-nél azért szeretnék megállni, de a lényeg, hogy a baba jól legyen.

Ma nem nagyon történt velünk semmi, remélem este tudunk menni a védőnőhöz. Drukkoljatok, hogy ne legyenek sokan a szülőszobán, mert csak akkor tudunk menni.

Sziasztok
Gombócok

Kép
gombocka
 
 


Sziasztok!

Látom zajlik az élet! Nagyon helyes!

Kicsilány!
Jó költözködést nektek.Azért néha ugorj be ide is,ha ráérsz.

Egyáltalán nem vagy érzékeny,ez tényleg durva,amit a barátnőddel műveltekKép


Gyógyulj meg gyorsan!

Gombócka!
De örülök,hogy nem sikerült elmennem a dr. úrhoz,akkor hányra értem volna haza,te jó ég.
Mi lett volna addig Dáviddal?

Mostmár nagyon kiváncsi vagyok a hasadra.
Hogy csináltad,hogy ilyen keveset híztál? Én ilyenkor már bálnakinézetű voltam. (55 ről indultam és 83-85 kg val mentem szülni)A másodiknál megpróbálom majd visszafogni magam,Dávidnál meg egyszerűen imádtam enni,és olyan bűntetlenül lehetett "zabálni",olyan jó volt.Persze így utólag,nem gondolom,hogy bűntetlenülKép

JoslófájásokKép
Érdekes az a gép,az olyan fájásokat,amit nem is érzünk,azt kimutatja,amikor meg nagyon fáj,akkor csak alig jelez.Kép
De az nem baj,ha bepakoltál,sose lehet tudniKép

Sikerült a szülőszobát megnézni?
Szülésznő?

Szeee!
Szia! Örülök,hogy jól vagy.Nektek gyűlik már a kelengye?

Ja,lányok arra gondoltam,hogy gyárthatnánk egy táblázat féleséget,hogy nagyjából képbe legyünk,hogy ki mikor fog szülni,vagy hűlyeség?Én kicsit zavarban vagyok,de mindig keverem a dolgokat.Van valakinek kedve megcsinálni?

Vigyázzatok magatokra!

Ildikó
ilgya1
 
 


Szia Kriszti74!

Én szívvel ajánlom neked a mi dokinkat,dr. Fazekas Ferencet.Nyugodtan kérdezz,ha valami érdekel róla ,szívesen válaszolok.

Mondjuk jövőhéten még tájékozottabb leszek,mert csütörtökön megyek hozzá rákszűrésre.
Ha gondolod írj!

Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Hogy vagytok?

Kicsilány: az Alíz néven én is sokat gondolkodtam különben, ott volt a listán:-)

Gombócka: hol van már az a kép?:-) Kíváncsi vagyok, nekem is van már pocakos, ha felteszed, én is:-)

Babakocsi ügyben tud valaki valamit ajánlani? A "világ összes" babakocsiját megnéztem, és már végképp nem tudom, hogy milyet vegyünk...
Persze ha az anyagiak korlátlanok lennének, akkor tudnám.

Üdv:
Szilvi

Kép
szeee
 
 


Sziasztok!

Mi újság van lányok?????Remélem még nem mentetek szülni????!!!!

Szilvi!
Én nagyon szeretném azt a pocis képetKépÉs persze Artúrka lakására is kiváncsi vagyok!

Babakocsi ügyben sajnos nem igen tudom a miénket ajánlani.(Lehet,hogy amúgy is már későKép)

Vagyis kettő is van,de én mégse vagyok velük megelégedve. Mondjuk azt lehet,hogy még nem találták föl,de azért leírom a tapasztalataimat,hátha segít.Van egy böszme Pierre Cardin,azt azért utálom,mert hatalmas,és nehéz.Nehéz összecsukni és nagy helyet foglal a csomagtartóban.
Az tetszett meg benne,hogy két irányba tolható,és hogy tágas,de több a hátránya,mint az előnye.Ahhoz képest nem volt olcsó.
Nagyon kicsi a pakolorésze,sőt szinte semmi.Alul a kosárra gondolok,szóval még bevásárló kocsinak sem jó.
Az esővédő és a lábtartó viszont az sokszor jól jött őszi baba lévén a kisfiam.

Ha találok róla képet felteszem,ha érdekel.

A másik egy három kerekű Graco. Ennek hatalmas kosara van alul,és nagyon könnyű tolni.Ez is nagy helyet foglal,de könnyen összecsukható.(Hát ez sem az a kimondottan városi babakocsi.Kép)
Ez nem kimondottan csecsemőknek való,inkább nagyobbaknak,mert nincs bölcsőrésze,inkább már ücsörgős babáknak való. Ennek nagyon tetszett a színe,és bevásárolni is lehet vele menni.(így hogy már nagyobb a Dávid)

Majd azért írd meg neked milyen típusúak tetszenek.
Hát igen a piszkos anyagiak.
Lehet,hogy a kettő helyett vehettünk volna egyet,ami az általam felállított minden kritériumnak megfelel?Na mindegyj,mostmár úgysem nagyon kell.

Voltam csütörtökön a doktor úrnál rákszűrésen.Nagyon kedves volt,mint mindig.
Már egy éve nem voltam nála és mégis megismert.Kép

És hoztam is egy hírt vele kapcsolatban,mármint annak, aki még nem tudjaKép márciustól új helyre költözik a doktor úr,Kispestre, az Üllői út 257. szám alá.
A rendelési idő is változik,ezentúl szombatonként fog rendelni délelőtt 8,30-13,00 ig.Kép

Én személy szerint nagyon örülök neki,mert nagyon közel lesz hozzám, lehet,hogy ezentul sűrűbben meg fogom látogatni.Vagyis ebben nagyon reménykedek!

Remélem jól vagytok,ha tudtok adjatok életjelet magatokról!

Niki!
Veled mizújs?

Kicsilány!
Hogy álltok a költözéssel?

Gombócka!
Nagyon eltűntél!

Tessék visszajönni mindenki!!!!!!!

Nagyon várom!

Ildikó
ilgya1
 
 


Szia!
Végre valami életjel:-)
Remélem Gombóc nem azért nincs, mert már szül, vagy ilyesmi.
Köszi a babakocsi tapasztalatokat, igazából a Pierre Cardin az egyik, amit nagyon nézegetünk, de amiket mi nézünk, azok nem tűnnek ilyen nagynak... Olyat szeretnénk amihez van autósülés/hordozó is, meg könnyű legyen, két irányból tolható, nagy bevásárlókosár, vízszintesig dönthető, bolygó első kerekek, ne legyen se túl nagy, se túl kicsi, hogy nagyobb korában is beleférjen stb. szóval minden praktikus tulajdonsága meglegyen... Tudom, ilyet 30-40 ezerért nem fogunk találni, úgyhogy kompromisszumot kell majd kötni.

Jó hír, hogy a doki elköltözik az Üllőire, hozzánk is közel lesz így. Mi Lőrincen lakunk, és Ti, Ildikó?

Szeee

Kép
szeee
 
 


Szia Szeee!

Mi Vecsésen lakunk!Szóval jóval közelebb lesz hozzánk is.Kép
És Ti Lőrincen kb. merre?

Mi 50e.-ért vettük 2004-ben a Pierre Carden-t,de azóta láttam hasonlót 40e-ért.Ezeknek is megy lefelé az áruk,mint az autóknakKép

Sejtem,hogy melyikre gondolsz.Azok jók,én sajnos nem láttam előbb olyat.Utána már későbánat.
Az az igazság,hogy sokáig dolgoztam,így nem nagyon volt időm körülnézni,és akkor még internetünk sem volt.Egyszer elmentünk a Mega Toys-ba és ezzel a kocsival tértünk vissza. Vettünk hozzá egy ugyanilyen szinű hordozót és egy babatáskát.Persze ezek nem voltak hozzá,mind külön kellett megvenni.Kép

Lefényképeztem neked,mind a kettőt:
KépKép


KépKép

I.
ilgya1
 
 


Kedves Mindenki!

Boldog Valentin napot kivánok Minden Kismaminak,Kispapinak és Kismaminak vágyó anyucinak és Minden aprócska pocaklakónak!
És a doktor úrnak!

Kép

I.
ilgya1
 
 


Sziasztok lányok!

Most nagyon gyors leszek, később mindet részletesen megírok. (talán még ma, megpróbálom.)
Szóval eltűnésem oka:
Nagy meglepetésre
2006.02.09. reggel 7.00 megszületett Fodor Csaba Artúr, 50 cm-rel és 2290 grammal.

Már itthon vagyunk, jól vagyunk én is és a kis bébi is.

Még ma megpróbálok mindet részletesen leírni, és képet is feltenni.

Addig is puszi nektek

Gombócka (ha még egyáltalán aktuális ez a név...)

Kép
gombocka
 
 


Sziasztok!

Szia Gombócka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ez aztán a jó hír!!!!

Először is nagy nagy óriás gratula!
Örülök,hogy minden rendben van veletek!

Nagyon kiváncsi vagyok minden részletre!
Kép

Sok sok tejcsit és
Kép

Írj,amint tudsz!És képeket is tegyél fel a drágáról!

Ildikó
ilgya1
 
 


Ezt pedig a büszke anyukának!!!!!
Kép
ilgya1
 
 


Szia Gombócka!

Én is GRATULÁLOK!!!!!!!!!
Szinte sejtettem, úgy eltűntél:-))))

Várjuk a beszámolót és a képeket nagyon!

Köszi Ildikó a képeket, a Pierre továbbra is szimpatikus, én is vmi hasonlót nézegettem, de azért ha az is dög nehéz, és ugyanilyen kicsi a bevásárlókosár, akkor tuti nem vesszük meg, mert nekem nincs jogsim, BKV-val közlekedek, ott meg muszáj cipelni...


Üdv:
Szilvi

Kép
szeee
 
 


Gombócka !!!! KépKépKép Szívből gratulálok kisfiatok születéséhez ! Várjuk a beszámolót és képeket, majd ha időd engedi !

Hát lányok, nálunk továbbra sem könnyű az élet. A férjem fejében találtak két cisztát, orvostól orvosig járkálunk. Lehet, hogy a korábbi balesetéből eredően keletkezett, de még nem tudunk semmit.

Nálam kiderült, hogy inzulinrezisztenciám van, amit kezelni kell, így a lombik elmarad. A férjemmel megbeszéltük, hogy most min. fél évet adunk magunknak, hátha a gyógyszer rásegít a spontán babára.

Mindekinek kellemes napot és hétvégét kívánok !

mniki
 
 


Sziasztok!

Gombócka én is Gratulálok.(én is várom a képeket)

Végre befejeztük tegnap a költözködési herce-hurcát. Egész fárasztó volt, de megérte.
Végre van újból netem is.

Szeee:
Babakocsi-ügyben én ajánlanám azt amit én akartam venni, nem túl drága, de jó ő a Cam Apollo Shopper lenne.
Praktikus, könnyen kezelhető sportos kétfunkciós babakocsi lábzsákkal.
Jellemzői:
- könnyen nyitható-csukható váz
felül a tolókarra pattintható cumisüveg-tartó tálca
- a fekvő és az ülő pozíció között 4 fokozatban állítható háttámla
- 5 pontos biztonsági öv
- vízhatlan, könnyen mosható, hátra hajtható kupolatető
- kivehető, mosható, bőrbarát anyagból készült belső fekvőbetét
- nagyméretű peremes tálca a baba előtt
- lehajtható lábtartó
- extra méretű bevásárló kosár külön zárható rekesszel
- hátul központi fékkel felszerelt, elöl dupla, rögzíthető bolygókerekek


Méret: 85 x 55 x 103 cm
Súly: 8,7 kg

Kép

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Köszi Kicsilány,
Ezt a modellt én is nagyon nézegettem. Tulajdonképpen szinte mindent tud. Egyet nem tud (erre rá is kérdeztem kereskedőnél), nem tolható két irányból.
Szerintetek ez mennyire fontos? Amíg kisebb, nem jobb, ha utazás közben látom és ő is lát?

Ildikó,
Mi Lőrincen a Zila/Krisztina cukrászda mögött lakunk.

Sziasztok,
Szeee

Kép
szeee
 
 


Sziasztok!

Gombócka!
Már naon türelmetlenek vagyunk!!!!!!!KépKépKép
Remélem minden rendben veletek!

Szia Niki!
Micsoda rosszhírek!
Szegénykéim!Hát nem valami kiméletes veletek az élet.Kép Milyen balesete volt apának lehet tudni?
Szorítunk,hogy ne legyen komoly a dolog!

Inzulinrezisztencia????????,,,Naon rosszul hangzik ez is!

Kicsilány!
Na végre!
Pocaklakó,Aliz baba jól van?

Ez a babakocsi tényleg nagyon klassz darab.
Mondjuk nálam is az egyik szempont,inkább fő szempont volt,hogy mindkét irányból tolni lehessen,én a mai napig,ha a dömperrel(PCardin) megyünk sétálni szembe tolom magammal,engem zavar,ha nem látom.Biztos hűlyeségKép

Szeee!
És ti jól vagytok?
Pocakbaba ficereg sokat?

Szóval a Szarvasnál laktok? Az jó.Én a Hunyadiba jártam suliba anno. Te nem vagy ismerős arra?Lehet,hogy ismerlek?

Vigyázni magatokra!

Uh-ra mikor mentek? És pocakos képeket mikor kapunk? Szeee????,Lécci-lécci!És te is Kicsilány!

Üdv:Ildikó

u.i.:Csinálok majd egy táblit,mikorra is vagytok kiírva pontosan?
ilgya1
 
 


Halihó,

Ildikó, én régen nem Lőrincen laktam, de a páromék igen, ő is a Hunyadiba járt, 95-ben végzett:-) Te mikor?
Pocakos kép, ami van már nem aktuális, kb. 3 hete csináltuk, azóta sokkal nagyobb:-))) Majd csinálunk újat is.
Most hétfőn megyünk dokihoz, remélem minden rendben lesz, most 1-2 napja nem mocorog annyit, mint előtte:-((

Sziasztok:
Szeee

Kép
szeee
 
 


Sziasztok!

Szeee!
Én '98-ban végeztem,de '95-ben már odajártam,(elsős voltam)szóval lehet,hogy láttam már a párod.Ki volt az ofője? Nekem a Wincellérné Fogarassy Valéria (biosz-földrajz szakos),bizti ismeriKép


Pocakos képet nem felejtem el!!!!!!KépKépKép

Biztos minden rendben lesz pocakbabával.A korházba mész gondolom. Mekkora már a babó gép szerint?

Gombócka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Naon naon türelmetlen vagyok már!!!!Életjelet akarok! S.O.S.!!!!

További szép hétvégét mindenkinek!

Niki!
Szorítok továbbra is!

Kicsilány!
Mizújs?

Vigyázzatok magatokra!

Ildikó
ilgya1
 
 


Szisztok.

Ildikó:

Alizbaba jól van rengeteget izeg-mozog. Hál isten most már tényleg csak nappal.
Volna egy tök hülye kérdésem:
Összefügg vajon a terhesség és a hátsóm(popsi) zsibbadása/izomgörcse? Rettenetesen furcsa érzés és kicsit fájó is. Vajon ezt említsem a dokinak?

Anna

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok lányok!

Jól vagyunk, köszönjük a gratulációkat.
Kicsit még bele kell jönnöm a nem alvásba, és hogy a szopin, fejésen és fél óra alváson kívül nem sok mindenre jut időm. Főleg, ha egyedül vagyok. A párom ha itthon van szerencsére sokat segít. No meg a múlt héten anyukám is itt volt, így a mosás, vasalás, takarítás témát megoldotta.
Na de majd mindenki megtapasztalja (aki még eddig nem), hogy milyen is mikor már kinn van a pocaklakó. Tényleg most aludjatok még...

Megpróbálom megírni mi történt velünk, már egyszer elkezdtem, de egy véletlen mozdulattal kitöröltem.
Képet nem tudok feltenni valami miatt nem sikerül, elküldöm az e-mail címetekre.

Szóval:
2006.02.07-én reggel fél 7-re be kellett bennem a kórházba CTG-re és Uh-ra. Előző este iszonyat hasmenésem volt. De szerencsére éjszaka már jobban voltam. Párom 4-kor elment dolgozni, nekem fél 6-kor kellett kelnem, hogy beérjek a kórházba. Elmentem zuhanyozni és a kádból már alig bírtam kijönni annyira fájt a pocakom. Folyamatos fájást éreztem nem pedig szakaszosat. Felhívtam a párom, hogy jöjjön haza mert egyedül nem tudok bemenni a kórházba. Nem tudom hogy csinálta, de ez kb. 6-kor volt és fél 7-kor már a kórházban voltunk, úgy hogy ő Vecsésen dolgozik és mi kispesten lakunk. (remélem, később nem jön foto..)
A doktor úr megvizsgált, 2 cm-re nyitva volt a méhszáj, CTG nem mutatott semmit. Ekkor Ildikó eszembe jutottál. Írtad, hogy amikor nem érezzük, akkor mutatja a gép a fájásokat, bezzeg amikor tényleg fáj akkor meg nem.
Mindenestere fenn kellett maradnom a szülőszobán. 7-14-ig semmi nem történt azon kívül, hogy az alternatív szülőszobában voltam a párommal és szenvedtem. Akkor kaptam fájdalomcsillapítót, amire azt mondták, hogy valamilyen irányba elmozdítja a dolgot. Vagy leállítja, vagy megindítja a szülést. Olyan lettem tőle, mint aki be van rúgva...és később olyan, mint aki másnapos. Szóval nagyon szarul lettem tőle. Mivel nem indult tovább a folyamat, mondták, hogy benntartanak megfiygelés alatt, de levisznek az osztályra. Így is történt. Kedden nem változott semmi azt leszámítva, hogy még szerda reggel is hánytam a fájdalomcsillapítótól és nem aludtam semmit, mert nem bírtam feküdni, csak ülni, mert akkor nem fájt annyira. Ülve meg nem tudtam aludni.
Szerdán megvizsgáltak nem tágultam tovább, a CTG ugyanúgy nem mutatott semmit, nekem ugyanúgy fájt.
Azt mondták, ha csütörtökre sem változik semmi, akkor hazamehetek, mert ezek nem szülési fájások, folyamatos fájással nem lehet szülni.
Szerda estére már elég fáradt voltam, így 8 körül sikerült elaludnom. 10-ko arra ébredtem, hogy valahogy másképp fáj a pocakom. Szóltam a nővérkének, hogy valami mást érzek, mint eddig, ő felküldött a szülőszobára, ott csináltak CTG-t és lám, ott voltak a fájások és már 4cm volt a méhszáj.
Mondta a doki, hogy menjek le a cuccomért és szólhatok a férjemnek is, hogy jöjjön, mer baba lesz.
Érdekes, de nem ijedtem meg.
Ez már kb. éjfél körül volt. Akkor éjjel esett az a nagy hó. Kinézem az ablakon, benn félhomály, kinn világított a hó...szivet melengető érzés volt annak ellenére, hogy fájt a pocakom, mint az állat..
Nem sokkal később mgérkezett a szülésznő is.
Kb. 1 körül tudtam bemenni az egyik szülőszobába, ugyanis addig a vajudóban voltam, mert nem volt hely. Tök sokan szültek, front volt.
Ráadásul egy szülőszoba volt amiben nem akartam szülni az 5 közül, erre mikor szólnak, hogy mehetek rámutattak pont arra. Gondoltam nem lehetek ilyen szerencsétlen. Na mikor mennénk be, kiderült, hogy mégsem az szabad, hanem pont az, amiben leginkább szülni szerettem volna.
A szülőszobában ültem labdán, térdeltem a fotelban, éppen ami jól esett. A párom masszírozta a hatám, ami nagyon jó volt.
Fél 4 körül beszéltem a szülésznővel, megkérdezte mit szólnék az EDA-hoz, mert elég kimerült vagyok már, nem biztos, hogy bírni fogom a végét, illetve meg tudnánk gyorsítani egy kicsit a folyamatot. Lehet, hogy sokan elítélnek emiatt, de beleegyeztem. Burkot repesztettek, mert nem akart magától megrepedni, aztán mrgkaptam az EDA-t, plusz szerintem oxitocint.
Éreztem a fájásokat, de elég elviselhető volt.
Úgy 6 óra tájékán éreztem, hogy megy ki a hatása a fájdalomcsillapítónak és egyre jobban azt érzem, hogy nyomnom kell. Megvizsgáltak, 8 cm-s méhszáj. Kaptam még egy kis dózist az EDA-ból, de az már nem volt annyira hatásos.
Fél 7 körül hirtelen nagy mozgás lett körülöttem, (addig szinte ketten voltunk a párommal, persze azért be-be jöttek, hogy hol tartok.)
Mondták, hogy készüljek, szülni fogunk. Akkor már rendesen éreztem az a nyomási kényszert, tényleg mintha WC-znem kellett volna. A 3. nyomásra 7.00-kor kinn volt az én kis drágám. Gátmetszés is kellett, bár abban a pillanatban ez csöppet sem érdekelt.
Mindjárt meg is kapatam, apa elvágta a köldökzsinórt és a kis drágám hangtalanul ott pihegett rajtam.
Aztán elvitték fürcsizni és utána újra megkaptam, még szopizott is egy picit. Most is az a kedvenc cicije, amit először megkapott. Nem tudom, hogy van e összefüggés.

Szóval, nincs rossz élményem a szüléssel kapcsolatban, bár a méhlepény megszüklése sokkal rosszabb volt és ami utána követzkezett. Nem akarom a szülés előtt állókat riogatni, de utána még kikotornak ám trendesen, ami nem egy leányálom. Legalábbis nekem nem volt az.
Szerintem nálam nagyon el lett találva az EDA időben is és mennyiségben is.

A kórházban töltött napokról:
Első éjszaka nem lehetett velem apici, mert nem tartotta a hőmérsékletét ezér ilyen melegítőbe kellet lennie az újszülött osztályon. Kihozták ugyan szopizni, de nagyon mrgviselt amikor elvitték. Hajnali 2-kor zokogva hívtam fel a páromat. Gondolhatjátok hogy megijedt. Aztán sikerült megnyugodnom, hogy a pindúr érdekében van. Reggeltől azonban már velem lehetett egész végig, viszont többször nézték a vércukrát, ilyenkor mindig megszúrták a lábacskáját, mondanom se kell, a szívem szakadt meg.
A csecsemős nővérek nagyon rendesek voltak, segítettek megtanulni a szopizást. A kisfiam nagyon ügyes volt, én voltam kicsit béna, de sikerült belejönni.
Szóval, azt tanácsolom, aki az Istvánban fog szülni, hogy menjen nyugodtan kérdezni a csecsemős nővérekhez, segítenek, de nem tudnak mindenki mellett ott állni, ezért kell menni.

Már híztunk 150 gr-ot 1 hét alatt, tegnap este 2450 gr volt a pindur.
Ma megdicsért a védőnő minket, hogy ügyesek vagyunk.
Van szerencsére tejcsim, remélem még sokáig így is marad.

Megpróbálok néha bejelentkezni, elnézést ha ez most egy kicsit ritkábban fog menni.
Nem olvasom vissza az üzit, mert nyuszika ébredezik, úgyhogy elnézést az esetleges hibákért.

Mindenkinek millió puszi!!!!!!!!!!!!!

Gombócka és Artúrka

Kép
gombocka
 
 


Írjatok e-mailt a focse@hdsnet.hu-ra és akkor küldöm a képeket, mert nem mindenki címét tudom.
puszi mégegyszer
Artúrék

Kép
gombocka
 
 


Sziasztok!

Gombócka!
Megkaptam a képeket,hát ez az Artúr baba valami tűnemény! Gyönyörű baba!

Köszi,hogy megosztottad velünk a szülésed történetét.(Nem semmi idő alatt megtette a párod az utat,le a kalappal.A fótó az aranyos lenne,gyorshajtásértKép)

Kiderült már,hogy miért jött majdnem egy hónappal előbb?

Melyik szobába szültél?

És egyáltalán nem ítélünk el az Eda miatt,én is kértem volna szívem szerint,de lemaradtam róla.Kép


Maximálisan megértünk,ami a pihenést illeti.Minden segítséget fogadj el(párod,anyukád,anyósod,barátnőd,bárki,aki felajánlja) és csak magadra és Artúrkára koncentrálj.De amikor csak tudsz jelentkezz be hozzánk,hadd kuksizzuk meg a kis Artúr babát.(Nem baj,hogy így hívom?Kép)

Nagyon szépen gyarapszik.Csak így tovább!

Kicsilány!
De jó,hogy jöttél!

Popsigörcs????
Hát elképzelhető,de nem akarok hűlyeséget írni,jobb ha rákérdezel a doki bácsira. Nekem a vádlim görcsölt be mindig az éjszaka kellős közepén,hát nem volt valami kellemes az sem.De szerintem a popógörcs is valami sz@r érzés lehet.
Szedsz Magne B-t?Az jó izomgörcsökre.

Szeee!
Ne csináld velem! Remélem te nem mentél szülni,mert rosszul leszekKép
Te csak áprilisba kell szüljél,jól tudom?

Niki!
Hogy vagy? Kiderült már valami a párodnál?
Mennek a drukkok továbbra is!

Jó éjt Mindenkinek!

Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok !

Gombócka : nagyon szép a szülésed története, miért ítélnénk el az EDA miatt ? Mindenkinek szíve joga, hogy megkönnyítse a szülést Kép
Doktorbácsi milyen volt a szülés közben ???

Miért kellett kikaparniuk a lepény megszületése után ? Úgy tudom ezt csak akkor teszik meg, ha nem jön ki egészben a lepény. Ez tényleg brutál lehetett KépKép

Ildikó : hát még semmit nem tudunk, egyelőre vizsgálatokra kell mennie a páromnak. 2000-ben egy kamionos elaludt a volán mögött és 90 km-rel beleszáguldott a férjem autójába. Még az volt a kis szerencse, hogy nem személyautóval volt, hanem teherrel, de így is brutális volt. Sajnos az eü. következményeket egy életen át viseli.

Pocakos lányok kitartás !!!

mniki
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok én is, nem szülök még szerencsére:-))))
Csak ált. a munkahelyemről írok, most viszont már felvették az utódomat a helyemre és állandóan itt dekkol mellettem, úgyhogy nem nagyon tudok netezni:-)))
Tegnap voltunk a dokinál, úgy néz ki minden rendben, bár még mindig faros a baba. Mondjuk van még elég ideje. Május első hetére vagyunk kiírva.

Ez a méhkikaparás engem is megijesztett. Múlt héten voltunk szüléselőkészítőn a kórházban, ott is azt mondta az előadó doki, hogy csak akkor csinálnak ilyet az Istvánban, ha nem tűnik teljesnek a megszült lepény, tehát ha úgy néz ki, hogy valami bennmaradt, egyébként nem...

Ildikó,
a párom ofője Mészáros Kati volt, valami elég szakadt nőci, nem volt túl népszerű a diákok körében asszem.
A Te kisfiad egyébként hogy van? Õ már olyan 1,5 éves körül van, jól emlékszem?

Kicsilány,
nekem ilyen hátsógörcs:-), zsibbadás nem volt, viszont korábban ülésnél marhára fájt a farokcsontom (ugye így hívják?), de ez még a terhesség korábbi szakaszában volt, mostanában már nem fáj. Úgyhogy szerinem ez lehet összefüggésben a terhességgel.

Jók legyetek,
Szeee

Kép
szeee
 
 


Sziasztok.

Gombocka:

Nem hiszem, hogy bárki is elitélne az EDÁ-ért, én is szeretném.

Ildikó:
szedem a magne b-t, de úgylátszik erre nem jó. Majd hétfőn megemlítem a dokinak.

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok Lányok!
Eléggé kínban vagyok, mert márc. 2. felében szülök F.F-nél, és érdekelne, hogy aki mostanság szült nála, mennyi hálapénzt adott, ill. hogy megkérdeztétek-e, hogy van-e konkrét tarifája. Tudom, hogy gáz, de nekem annyira kellemetlen ilyesmire rákérdezni, hátha Ti tudtok nekem segíteni! Előre is köszi, Sz.

Kép
szabus
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: