Új privát üzeneted érkezett!

Szia Reni! Üdv itt is Kép
Ez a kislány nagyon édi! Ha sokat bukik, akkor érdemes többször rövidke szünetet tartani szopi közben, mondjuk az első 5-10 perc után mindenképpen, kicsit büfiztetni, mert lehet, hogy nagyon mohón iszik az elején, és ezért sok levegő is lecsusszan.

Timtom! Köszi szépen a gratulációt!!! Egész hétvégén szülinapi őrület volt, egyik nap a család, másik nap pedig a kisgyerekes barátaink. Én nagyon elfáradtam, a kisfiam is jókat aludt éjszaka Kép Annyi ajándékot kapott, mintha öt karácsony lett volna. Dömperdömping van most a szobájában Kép Hú nagyon jól éreztük magunkat. És két napja csak merengek magamban, hogy hogy elszaladt ez az egy év. Elképesztő. Próbálok képet, de abban nem vagyok valami jó Kép Még a gépről át kell tölteni.

Puszi. M.
mircike
 
 


Sziasztok!Kép
Minden friss ksimamának GratulaKépKépKépNagyon tündériek a picikKépKépKép
A bukás ismerős nekem is bukott Andris fiam minden szopi után Képde kiderült hogy semmi komoly csak feneketlen a pocija Képrengeteget eszik ...mértük egy hétvégén a szopások mennyiségét és majd elájultunk miután a mérleg 100gr-ot mutatott nem csoda ha minden etetés után a nyakamba "hányt"...na gyarapodott is rendesen Kép
Szép Napot MindenkinekKép
A szülinaposokat Isten Éltesse Kép
Nálunk is júniusban dupla szülinap lesz ...de ők már nagy legények 9 és 3 évesekKép
üdv.Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Sziasztok!
Segítség!Nem tudok képet felrakni! Nem találok IrfanWiev programot, és amit Panni ír azt sem találom.

KépKép
logi
 
 

 
 

Kedves Logi!

Ha Windows XP-d van, start, mindenprogram, kellékek, Paint menüpont alatt találod. De a többi Windowsnál is ott van. Remélemtudtam segíteni.

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Köszi Panni, megtaláltam!
Megpróbálok képet feltenni...

KépKép
logi
 
 


Sziasztok!
Én is átigazolok ide, mivel megvan a babóca, s kérdeznék is valamit, hátha nektek van valami tutti bevált módszeretek.

Hasfájós a csillagom és elég fontos lenne, hogy büfizzen, viszont csak kb. minden 3-4 etetésnél sikerül büfiztetnemKép lehet, hogy én csinálom rosszul - felteszem a vállamra, járkálok majd leülök, ezt 15 percig utána lerakom, mert szinte minden kajálás után azonnal elalszik.

Mit tudok csinálni, hogy étkezések után büfizzen??

Köszi
Judy

KépKép
judy1
 
 


Szia Judy!Kép
Vállra fektetés ..járkálás és egy kis óvatos hátmasszirozás ...nekem ez vált be
vagy csak úgy ölben hasra fektetni és úgy simizni a kis hátát....ez előcsalogatja a büfitKép
Hasfájásra semmi sem segitett csak az idő múlásaKép
Üdv.Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Judy! Szia itt is Kép
Nem könnyű a büfizés a babáknak sem. Én fel is írtam a naptáramba, hogy a fiam két hetesen büfizett először! egy jót.
A dokinéni nekünk még azt is ajánlotta, hogy kicsit döntögessük oldalra, márminthogy a hóna alatt fogod, és jobbra-balra döntögeted, mivel a kicsi babák egyszerű szerkezetek, olyanok, mint egy közlekedőedény, ezért a levegőbuborékot valahogy felfelé kell irányítani! Kép
És még amit Vera írt Kép
M.
mircike
 
 


Nálunk meg tegnap éjjel sírás-rívás volt! Ami ugye ritkán fordult elő eddig Kép Külön szobában, csukott ajtó mögött alszik a drága, három hónapos kora óta, de tegnap vele aludtam, mert semmi nem volt jó... Olyan édes óriásbaba Kép Letúrt az ágyról Kép
Aztán ma reggel meglett az ok is, kijött a hetedik foga. Érdekes, mert a többi fogával semmi baj se volt Kép De igazából ez is csak egy éjszaka volt, úgyhogy nem is panaszképp írtam Kép
M.
mircike
 
 


Sziasztok!

Üdv minden friss maminak ideát!

Judy!
Hatalmas gratula nektek!!!
Igaz, hogy nehezen kezdtétek, de hidd el egyre könnyebb lesz! Kép S idővel minden megszépül! Annyi örömet tudnak adni a kis manók!
A császár közbeni remegésed nem a görcsöktől volt. Én is végig reszkettem az egész műtétet, s az elején, amikor elkezdődött annyira megijedtem, hogy riadtan néztem az anesztesre, s kérdeztem, hogy ez valami gyógyszerérzékenységi allergia nálam? S ekkor mondta, hogy nem, a spinális érzéstelenítés velejárója. Csak azt nem értem, ezt miért nem mondják előre. Akkor nem kapok félig infarktust.
BÜFI: Hát ez nem egyszerű, mi is megküzdöttünk vele, ráadásul a mi gyerekdokink a lelkünkre kötötte, hogy addig le ne tegyük a gyereket, míg nem büfizett. Volt hogy fél órán át cipeltük. Akkor még csak-csak sikerült kicsikarni egy büfföt, ha nem aludt be (vagy nem hagytam). De ha már beájult a szopitól, akkor szinte lehetetlen volt valamit is kicsikarni. Úgyhogy türelem, s kitartás kell hozzá. Idővel jobban fog venni.

Reni!
Gratula nektek is a tündér leányzóhoz! Nagyon édes!
BUKI: Hát ezzel is megszenvedtünk mi is. Az elején olyan sokat bukott, hogy már komolyan aggódtunk, hogy normális e. Aztán a doki megnyugtatott, hogyha fejlődik rendesen, akkor nincsen semmi gond. Marad benne elég kaja. Idővel szép lassan ritkultak a bukik, majd el is maradtak. Azért ha nagyon zavar, nyugodtan kérdezz rá a dokitoknál vagy a védőnéninél.

Mircike!
7 fog? Nem semmi! Nem aprózzátok el?
Képek??? Olyan kiváncsi vagyok rátok Kép

Rólunk: Sikerült elkapnunk az ügyeletes vírust, ami a levegőben kering. Kezdte Apa egy hetes lefutással, már azt hittük, hogy mi megússzuk, aztán hétvégén rajtam is kitőrt, s négy napig az ágyat nyomta, tegnapra pedig szegény Bala is belázasodott, ma voltunk vele dokinál. KépKépKép
Remélem gyorsan rendbejön, s újra huncut lesz, s nem ilyen kis bágyatag. Olyan rossz látni rajta, hogy nem érzi jól magát. Kép

Puszi mindenkinek!

Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Köszi szépen a jó tanácsokat, ezt a hasra fektetést ki is fogom próbálni, meg az oldalra dülöngélést. Bár az is megfordult a fejemben, hogy nem fogja kajálás után kidobni a taccsot ha hasra teszem?

Most azért megnyugodtam egy kicsit, hogy nemcsak az én babámnál megy nehezen a büfi, másnál is előfordul. Plusz ma volt itt a doktornő és mondta, hogy a koraszülötteknél még nehezebb, mint egyébként. Nem tudom, hogy ez így van-e, de ha ő mondja biztos.

Olyan kis édes a picim, úgy szeretem csodálgatni meg nézegetni minden percben. Csak az a baj, hogy nem sokáig marad ilyen pöttöm,mert úgy hízik, meg nő mint a bolondgomba, dehát ez így van rendjén.

Csatolnék képet, de azt írja ki, hogy túl nagy a kiterjesztése, ezzel mit tudok kezdeni?

Mircike és adtok rágókát a babának fogzáskor, vagy abszolút észrevehetetlen volt amikor kibújtak a fogacskák?

Timi, vigyázzatok magatokra, nálunk apa nyűglődik valamivel, bár hálisten nem lázas, csak a feje fájogat, meg folyik az orra, de ez is elég ahhoz, hogy önkéntes karanténba vonuljonKép

Lányok, ti hány fokot tartotok a lakásban, tehát ott ahol a babóca alszik? És mi van rajta ilyenkor? És fürdetésnél hány fok van a fürdőben, vagy a szobában ahol fürdetitek?

Köszi puszi
Judy & Zsombi

KépKép
judy1
 
 


Hello,
ha esetleg nem olvasnátok a másik topicot. Fent vannak Zsombi képei fotoalbumban.
Elérés az abc-nél a "J" betűre kattintsatok utána a listában "Judy1: Zsombor" -nál újra katt és ott vannak a képek.

Puszi
Judy & Zsombi

KépKép
judy1
 
 


Most pörgök!
Érdekelne, hogy milyen gyümölcsöket lehet enni szoptatás alatt. Nekem a kórházban azt mondták, hogy a banánt, szőlőt, epret, málnát NE! narancsot igen, de erre meg a védőnő mondta hogy ne.
Ami maradt: ananász, alma. Szerintetek?

köszi
judy

KépKép
judy1
 
 


Kedves Judy!

Megnéztem a képeket a Zsombiról, gyönyörű kisfiú és az a ruha rajta, nagyon édi. Ezekkel a gyümölcsökkel én is bajban vagyok, szinte úgy érzem semmit nem ehetek, ihatok. Igazán sehol nem olvastam erről semmit. Igazából én is az almánál kötöttem ki, de azt már úúúúúúúúúgy unom.):

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Sziasztok!

Judy
A legjobb a szénsavmentes ásványvíz ez a legjobb a tejcsitermeléshez.

MircikeKép
Hasonló cipő járunk nekünk jönnek a rágófogak 9.-10. és baromira kínlódik.
Ma voltunk dokinál az ügyeletes mérésen, azon csodálkozok hogy Ricsi nem fogyott mert egyszerre 4 foga jött ,mára csak kettő maradt,ráadásul alul felül 2-2 szóval borzalom az etetés.
Tényleg szerencsés vagy,hogy csak most panaszkodott a kislegény.
Utólag is sok boldogságot a pici legénynek szülinapja alkalmából.
Adri
adler75
 
 


Kedves Judy!

A hőmérséklet nálunk 21-22 fok a szobában ahol alszik, van rajta egy body és egy plüss, ujjatlan rugi, valamint egy kis pléd duplára hajtva. A fürdőben 24 fokot varázsolunk és a víz 38-39 fokos. De még így is remegett néha az elején. Én a kórházra fogtam, mert ott a csecsemő osztályon legalább 30 fok volt, ha nem több. (Legalábbis én igy éreztem.) Az első fürdetésnél minden hidegre sikerült a víz, a levegő szóval volt nagy ellenkezés. De azóta már belejöttünk, ma vagyunk 4 hetesek. Lényeg, hogy jó meleg legyen.

Panni

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Sziasztok!

Az előbb kifelejtettem, amit kérdezni szerettem volna. Szóval nálatok nem tudom, hogy van-volt, de én nem tudom a 4 hetes kisfiamat hanyatt fektetni, mert kb 5 perc múlva elkezd csuklani, vagy ha közel volt az evés bukni is egy kicsit. Ez néha pelenkázás közben is megesik, ha sokat vacakolok vele. Ezért eleinte oldalt fektettem, de a doktor néni tanácsára, most már hason altatom, és egész jól belejött. Így csak akkor van gond ha éppen nem alszik, mert a játszószőnyegen, vagy az ölemben is rögtön csuklani kezd. És kicsit tanácstalan is vagyok, hogy hogy tegyem a babakocsiba ha hidegebb van, mert alvás közben nem akarom zaklatni az öltözéssel. Ezért eddig csak a melegben volt kint, amúgy meg a szobában levegőztetem alvás közben.

Panni

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Kedves Mindeki!

Kellemes nyuszis ünnepeket!


Kép

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Judy!
Nálunk is kb. 21-22 fok van a szobában napközben. Én egy hosszú ujjú body meg egy hosszú ujjú plüss rugi, ha melegebb az idő akkor meg pamutrugi.De ha leesik a hőmérséklet és hidegnek érzem a kis lábát akkor szoktam zoknit is adni rá a pamutrugi alá. Fürdetésnél 25 fokot szoktunk csinálni és a vízet majdnem 40-ről szoktuk inditani mert gyorsan kihül. Niki imád fürödni! Legszivesebben ki sem jönne a vízből :-)
Gyümölcs: én majdnem mindenfélét eszem, de mindenből csak keveset. Friss ananászt szoktam legtöbbet enni meg almát.
Büfi: én járkálás közben kicsit ruganyosabban szoktam lépegetni. Olyankor néha apán is túltesz, akkorákat büfizik néha :-)
Aranyos a kis Zsombi nagyon!

Panni!
Nekem azt tanácsolta a doki meg a védőnő, hogy emeljem meg a kiságyat a baba fejénél egy lexikonnal a bukás és a csuklás miatt. És tényleg nem bukik annyit azóta.

Kellemes nyuszit mindenkinek!
Nagyon édi ez a két nyuszibaba a bögrékben :-)

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Sziasztok!

Én nem mertem egyenlőre lentebb vinni a hőmérsékletet, 26 fok van a szobában ahol a baba alszik, asszem én is azért vagyok gyámoltalan, mert a kórházban baromi meleg volt. Mondjuk nem értem hogy, mert le van zárva napok óta a fűtőtest. De majd én is megpróbálok valahogy úgy szellőztetni, hogy mikor alszik kicsit kinyitom pár percre az ablakot, persze csak ha nincs nagyon hideg.
Képzeljétek el, tegnap bukott nekem is előszőr, szegénykémet pont rossz ütemben emeltem fel és tettem rá a mérlegreKép

Mi ma vagyunk 1 hónaposak, úgyhogy majd valahogy meg is ünnepeljük ezt! Panni neked mit mondtak mikor viheted ki sétálni a picit? vagy elkezdted már levegőztetni, hogy hozzászokjon?

Megyek etetni, mert már hallom, hogy reklamál!

puszi

KépKép
judy1
 
 


Sziasztok!

Nekem itt még nincs helyem, csak unatkozom és gondoltam olvasgatok hasznos infókat.

A lényeg, hogy Judynak akarom írni, hogy a szülésfelkészítőn azt mondták, hogy aprómagvas gyümölcsöket (kivi, ribizli, málna, eper stb.) azért nem szabad enni szoptatás alatt, mert később ha a baba először eszik ilyen gyümölcsöt kijöhet tőle az allergiája. Sőt nem csak, hogy gyümölcsben nem szabad enni ilyesmit, hanem ilyen ízesítésű dolgokat sem.
(nekem elég sok ételallergiám van, úgyhogy én ezt nagyon megjegyeztem).

Na már el is tűnök, remélem hamarosan jövök én is a kérdéseimmel.

Puszi,Nóri

Kép
nóri8
 
 


Sziasztok!
Akkor én is átigazolok ide.
Köszi a tejes infókat a másik topicon, azt hiszem összegyúrom a sok hasznos infót, aztán belehúzok, bár eddig még mindig ugyanott tartok mennyiségileg.
Azért is tűntem el egy kicsit, mert már 3. napja alig tudom letenni Barnust a kezemből, annyira fáj a pocija. Ha nincs ölben és nem simogatom a hasát vagy a hátát, akkor ordítás van. Éjszaka is. Úgyhogy a pihenés most ugrott.
Volt nála a doktornéni, kapott infacolt, attól meg totál bealszik. Elvileg kaja előtt kell adni, de mire lemegy a torkán, addigra a cicit már nem is birom odaadni neki, mert már alszik is, ami azért nem tart olyan sokáig. Előtte persze sír, hogy éhes.Kép Úgyhogy most a végén kapja meg, szegény nagyon fanyalog utána.
Ma meg napközben elég jól elvoltunk saját telileg, aztán most 17.40-kor kezdtem el etetni, ami 20 óráig tartott. De úgy, hogy a lényegi rész az az első félóra volt, aztán miután már mindkét cict laposra szívta, nem volt mit ennie. Jött a büfiztetés (nekem is tök ritka, hogy büfizzen), vissza a cicire, olyan mohón kereste benne az anyagot, de sajna ennyi idő alatt csak egy-két korty volt benne. És ezzel szórakoztunk ideáig. Vagyis aztán melegítettem neki a mai fejésből (egész nap olyan 30 ml, az etetések utáni pár cseppek). Erre meg nem veszi be a szájába a cumisüveget, akárhogy próbáltam kilöki vagy be sem veszi. A nyelvét teljesen kidugja, mintha cicit kapna. Lehet, hogy már teljesen elszokott tőle? Aztán elővettem a kiskanalát, hogy azzal megetetem, de azzal is csak nyűglődtünk, láttam rajta,hogy nem nyeli le, csak a száját nyitogatja, én hülye meg adtam neki tovább, aztán hányt egy picit. Aztán megint kapott cicit, amibe ugye még mindig semmi. Olyan szomorúan nézett rám a nagy szemeivel, én meg mondtam neki, hogy ne haragudjon rám, de nincs több bennem, ő meg csak nézett tovább. Már a végén sírtam. Tök aranyos volt, odabújt a cicihez az arcával, de közben nézett és rátette a kis kezét, mintha simogatná, aztán elmosolyodott. Na erre én még jobban bőgtem. Tudom a tejhez nyugalom kellene, de ha egyszer idegesít, akkor hogy legyek nyugodt.
Olyan rossz, hogy eddig 3 hét kórház azért mert ő nem tudott enni eleget, aztán hazajövünk, teljesít a Drága, tök ügyes, én meg "beégek" és visszavetem az egész haladást.

Meg próbáltam ugye ezt az üres cicizést, hogy az is ingerli a dolgot, de így üresen szinte be sem tudja kapni, csak rángatja rajta a kis fejét, aztán 2-3 pert próba után kiejti a szájából, mert nem megy vele semmire. Aztán átteszem a másikra, hátha.
Szóval nem egyszerű! Egyszerűen nem hiszem el, hogy nem haladok egyről a kettőre!Kép

Ja! Bocsi! Az új anyukákat meg nem is üdvözöltem. Gratulálok a babáitokhoz!!!

Julcsi

Ui: Timi! Én havonta egyszer ettem kb. levest, mert nem vagyok oda érte, most már tegnap is és ma is nyomatom melegen!!!

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Szia JulcsiKép
Azt tudom mondani Neked hogy együttérzek Veled én is átestem ezen a perióduson de semmi sem segit csak a nyugalom és a sok folyadék ...sok pihi a babával együtt akár..és mennél többet van cicin annál több tej fog termelődni ...meg aztán lehet hogy a cici lapos úgy érzed de mégis van benne...és lehet hogy a picinek pont az a pár korty kell éppen...
Idővel szépen "megszokjátok egymást "és akkor kialakulhat egy kereslet kinálat rendszer...
lehet hogy most úgyérzed nem segit semmi de fel a fejjel és minden rendben lesz ..mondom én három ilyen időszak után.....
üdv.Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Kedves Judy!

Mi tegnap 4 hetesek voltunk, szóval közeledi az e1 hónapos "szülinap" (04.17). A levegőztetésről azt mondta a védőnő, meg olvastam is, hogy fokozatosan. Na erről annyit, hogy a múlt hétvégén, meg előtte egy-két nappal olyan meleg volt a teraszunkon (melegebb, mint a szobájában), hogy a nappali alvásokat a babakocsiban intéztük. Sokkal hosszabb ideig aludt kinn, mint a szobájában. A szobában öröülök, ha alszik 2 órát egyben, a levegőn 3 és 1/2-nél már nézegettem, hogy jól van-e. De azóta csak fúj ez az óriási szél, és egyre hidegebb van. Így most csak az ablakot tartom nyitva, míg alszik (addig adok rá kis sapkát), de annak is látszik a hatása.

Panni

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Kellemes húsvétot minden topiklakónak!!! Kép

És boldog hófordulót az egyhónaposoknak!!! Kép

Vera! Mind a három hasfájós volt? Akkor nem sokat aludtál velük...

Julcsi! Sajnálom, hogy hasfájós a pici. Azt mindenképp tudatosítsd magadban, hogy nem te vagy ám az oka!!! Ezt látatlanban is biztosra mondom. A nem-hasfájós baba egy nagy ajándék, de nem lehet előre tudni!

A 30 ml plusz tejecske az jó!!! Lesz ez még több is.
(Zárójelben: Van egy horror-fejés-módszer a tej növelésére, a 77-55-33. Városi legenda-e vagy sem, nem tudom. Biztosnak ez se tuti - mint ahogy a sok folyadék se - egyébként. Ha elaludt, akkor érdemes nekiállni. 7 perc jobb cici, utána 7 perc bal, 5-5, aztán 3-3. Egy nap csak egyszer próbáld meg.)

És persze aludj, amennyit csak tudsz!!! Nehéz az első pár hónap, különösen a korababák mamáinak. Természetes, hogy kiborulsz és nagyon magad alatt vagy. Nehéz a gyermekágy, nehezebb, mint a szülés! De eddig is nagyon ügyes voltál, alapos és mindent megtettél! Drukkolok ám nagyon! Kép

Gyümölcs: a szőlővel szerintem nincs baj, mivel nem úgy aprómagvas, mint az eper. Ki lehet köpködni jól Kép De a többi Nóri által felsorolt gyümit tényleg jobb elkerülni.
És amikor már eszik a baba, akkor is csak másfél éves kor után javasolt ezeket adni neki.

Fürdővíz: nálunk pont 37 volt mindig. Aztán - mivel babaúszásra is jártunk - fokozatosan csökkentettük, úgyhogy simán elvan 28-30 fokosban is, persze csak ha nagyon muszáj. Általában 37-35 fok a fürdővíz nálunk Kép

Adri! Köszi Kép Mázlim van ezzel a gyerekkel, tudom jól. Nyekk nélkül visel mindent. Viszont kicsit akaratos, és nagyon erős, hatalmasat tud 'ütni', a kis ökleivel, persze kedveskedésből, aztán alig térek magamhoz egy gyomros vagy egy fülöncsapás után Kép

Logi! Még jó régen kérdezted a D-vitamint. Gondolom, azóta már adod. Két héttől mondják, de nem számít, ha csak háromtól adtad! Nekünk azt tanácsolta a védőnő, hogy mindig fürdés után, és akkor nem felejtem el. Persze így is van, hogy napokig nem adom, és akkor egyszerre 2-3 cseppet is adok. De ezt nem szabad sűrűn, nem véletlenül kell csak egy csepp, mert túl lehet adagolni.

Timi! Nem tudok beszúrni képet, lehet, hogy megkérlek rá, e-mailben.

Puszi. M. Kép
mircike
 
 


Sziasztok!

Julcsi, ne keseredj el, ha iszol meg pihensz eleget, biztos hogy el fog indulni jobban a tejcsiKép
Egyébként sajnos én is azt kell, hogy mondjam - és nagyon együttérzek veled - hogy a korán eltöltött idő eléggé meghatározza a babák további szokását pl. nálam ugyanez van a szoptatással (nem hajlandó cicből, csak a bimbóvédővel) nem fogad el más cumit, csak azt a "mini"-t amit ott adtak neki (ezért el is hoztam). Ha nagyon nem akar enni, vagy a ciciből nem jön több, akkor szerintem próbáld meg abból a tejcsi pótlást (cumi) amiből a kórházban kapott. Lehet, hgoy nem ez a legjobb megoldás, de mivel Barnus is koraszülött, szerintem fontos, hogy egyen. Ettől lehet, hogy te is megnyugszol és elindul a tejcsi és akkor vissza tudtok térni a tiszta cicizéshez.

A pocakkal mi is nyűglődünk, de egy barátnőm, akinek van 2 pici fia azt javasolta, hogy az infacolból nyugodtan adjak neki a nyűglődő időszakok előtti 2 etetésnél 1-2 cseppet, mert az segít, egyébként a védőnő is ezt mondta. Tehát ne egyben add neki egy nap, hanem több alkalommal. Meg amit én szoktam csinálni, hogy lefektetem, és maszírozom körkörösen meg lefelé a hasát és emelgetem a lábait, mintha pelenkáznám, az segít neki a pukiktól megszabadulni. Ezt csináljuk úgy kb. fél-1óráig, és ez idő alatt nagyjából távoznak tőle a csikarós szelek.
Az infacolt meg úgy add be neki, hogy "állítsd" középre a fejét amikor fekszik, kétoldalt nyomd meg a kis arcát attól kinyitja a száját és akkor a nyelve mögé csöppentsél egyett. De utána ne engedd, hogy oldalra folrdítsa a fejét, mert nekem azt csinálta és akkor ki is köpte. De így nem tudja. Zsombi is fanyalog, de muszály.

A tejcsiért pedig próbálj meg most keményebben küzdeni ,min. 2 liter folyadék + szerintem egyél fél liter húslevest minden nap, nekem a húsleves nagyon sokat segít.

Ja, most próbálom a laktoherbet, tegnap csak 1 litert ittam a korábbi 2 helyett, és nem akarom elkiabálni, de úgy tűnik kevésbé kínlódik a poci miattKép

Csajok ti hallottatok valamit arról, hogy az alkoholmentes sör is csinál tejet? Kérdeztem a védőnőt, ő is azt mondta, hogy igen. HOlnap kipróbálom, Julcsi lehet, hogy neked is meg kéne próbálni, hátha.

Mi ma voltunk kint előszőr "kifelé" szoktatás céljából 5 percet a teraszon, amikor szépen sütött a nap, ha holnap is jó idő lesz 10 percet leszünkKép

Julcsi ne keseredj el, nyugi minden meg fog oldódni meglásdKép

Judy

KépKép
judy1
 
 


del
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mircike 2009.04.20 20:42-kor.
mircike
 
 


Á nem hiszem el Kép Sikerült képet csatolnom Kép A nagykisfiú 8-10-12 hónapos Kép
M.
mircike
 
 


Sziasztok!
Hát a képet sajnos nem sikerült feltennem Marciról.Nem tudom kicsinyíteni.
Egy kérdés:mitől lehet zöld Marci kakija? Csak szopizik, nem hasfájós(ezt lekopogom...),viszont naponta többször tapasztalom a pelusban ezt a zöldes kakit. Találkoztatok már ilyennel?

KépKép
logi
 
 


Mircike, nagyon édes kisfiad van! Már most egy igazi pasi!

KépKép
logi
 
 


Logi!
Az elején nálunk is volt zöldes, és én azt hittem, attól, hogy snidlinget ettem Kép
Na szóval, azt mondta akkor a dokinéni, hogy az még a távozó béltartalom, az első pár hétben természetes.

M.
mircike
 
 


Sziasztok!

Affelől érdeklődnék, hogy a babakötvényt melyik bankban érdemes intézni? Vagy mindenütt ugyanaz a szolgáltatás?

Köszi
Judy

KépKép
judy1
 
 


Sziasztok!
Már két napja nem aludtam rendesen :-(... Az este is csak 4órát hagyott. A front miatt nagyon nyűgös a Niki baba.. Alig bírok vele.. A ti babáitok is megérzik a frontokat?

A babakötvény engem is érdekelne!

Üdv. mindenkinek!
Reni
Kép

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Kedves Reni!

Mi is rosszban vagyunk a frontokkal, de hála a jó égnek nappal volt eddig a hatása és éjjelre úgy elfáradt, hogy csak a szokásos időben kelt fel. Ilyenkor igazából semmi sem jó. Se kaja, se alvás, se hason, se hanyatt sehogy. De aztán másnap jön a jutalom, egész napos nyugalom. Mi főleg a hideget nem szeretjük , ebből volt már kettő is az elmúlt két hétben.

Üdv

Panni

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Sziasztok!
Az utóbbi két napban Marci is nyűgös,sokat sírdogál,nehezen alszik el.Biztos van valami a levegőben. A védőnő azt mondta tegnap, hogy sok kismama panaszkodik,hogy a pocakbababák is nyugtalanabbak,meg a már megszületett picik is többet sírdogálnak.
Panni,ha küldök neked egy képet Marciról,lekicsinyíted nekem?Én olyan béna vagyok,nem siekrül!
Üdv:Zsóka

KépKép
logi
 
 


Sziasztok,

Nálunk is "rendel" a nyűglődés már két napja, hol a pocak miatt, hol egyéb más miatt. Sehogy se jó ilyenkor, ma reggel már úgy érzetem szét cincálta az idegszálaimat. Én is arra gondoltam, hogy front lehet, vagy ilyesmi.

Én most beletettem a hordozóba és kiraktam 20 percre az erkélyre, nem akarom elkiabálni, de úgy tűnik elaludt, úgyhogy lassan neki tudok állni főzniKép

Hogy kell kicsinyíteni? Biztos 1000x elhangzott már, de mégegyszer utoljára, lszi írja le nekem valaki.

Kössszi
Judy

KépKép
judy1
 
 


Helló lányok!
Sajnos nulla infóm van a babakötvényről, mivel tavaly még nem volt...
A kicsinyítéshez kell külön program, pl. IrfanView, aztán ott resize/resample, legalább 50%, utána mentés másként. De pont én nem vagyok valami nagy májer képekben, úgyhogy remélem valami hozzáértő is segít Kép
M.
mircike
 
 


Kedves Zsóka!

Nyugodtan küldj képet címem pelter@freemail.hu.

Kedves Judy!
A képeket le kell kicsinyíteni a Paint programmal (azXP-ben így hívják) 600x600 képpontosra (pixel). Először fájl, megnyitod a képet a gépedről, amelyiket szeretnéd lekicsinyíteni, utána a kép menüpont alatt, attributumok, mértékegység képpont 600x600 és mentés másként. És utána a gépről bemásolod a melléklet feltöltése "gombra" kattintva.

Remélem tudtam segíteni.

Panni

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Kedves Panni,

Köszi megpróbáltam, de csak 1 képet sikerült, mert mindenhol levág a képből egy csomót, valahol a gyerek fejét. Lehet, hogy valamit rosszul csinálok?

Na mindegy, most ezt az egyet megpróbálom csatolni.

JudyKép

KépKép
judy1
 
 


Juhéj!!! van mégegy

Judy & ZsombiKép

KépKép
judy1
 
 


Kedves Judy!

Nagyon édesek Zsombiról a képek. Sajnos most, hogy kérdeztétek nekem sem sikerül többé az egész képet lekicsinyíteni (akkor egyszer sikerült). De a férjem jobban ért ezekhez a dolgokhoz és azt mondta, hogy az Office 2003 program csomagban (ebben van a Word meg az Excel) van egy program a Start, programok, között: PICTURE MANAGER, ebben van olyan menüpont ahol le lehet kicsinyteni a felbontást. Sajnos nem tudom leírni a pontos helyét, mert nekünk kicsi a gépünk és csak az XP fér rá, az Office nem.

Remélem megtalálod így ezt a programot.

Panni

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Kedves Panni, köszönjükKépKép Veletek mi újság?
Mi tegnap este 7-től szinte semmit nem aludtunk, mert egész hajnali 3-ig sírt, de kegyetlenűl kissebb megszakításokkal a pocija miattKép úgyhogy eléggé kiakasztó volt, de ma is ugyanez a helyzet du. alig aludt és most szopi után is fél óra múlva újra rázendített.
Már kezdek beparázni, hogy valami baja vanKépKép Már a lázát is megmértem, de nem lázasKép Mi a fenét csináljak???? Anyukák, nektek is van ilyen, hogy folyamatosan üvölt????? Mit szoktatok ilyenkor csinálni? Van valami jó ötlet?

judy

KépKép
judy1
 
 


Sziasztok!
Panni, köszönöm szépen a képeket,mindjárt megpróbálom betenni őket.
Judy, nálunk tegnap délután volt egy ilyen rohama
Marcinak,kb fél órán keresztül üvöltött,semmi nem használt,de egyébként egész nap nyűgös volt.Tényleg nem lehet ilyenkor mit csinálni,semmi nem jó neki,és én is olyan ideges leszek ettől,hogy nem tudom mi baja.Próbáltam masszírozni a pociját,járkáltam vele stb.de hiába.A védőnőm azt mondta,ilyenkor hagyni kell, lehet,hogy túlfárad és nem tud elaludni,ezért lefárasztja magát mégjobban.De könnyű ezt mondani.
Üdv: Zsóka

KépKép
logi
 
 


Kedves Judy!

Nálunk is volt ilyen sírós nap, de csak napközben.:-) Nálunk is hasfájás volt az ok, mert látszott rajta, hogy tekeredik, mint egy kis kígyó. Múlt hét vége óta adjuk neki a GRIPE Watert (1 hónapos kortól lehet adni), két kis kanállal kaja közben (többet ír a leírás, de nálunk ennyi is használ, azóta sokkal jobb a helyzet és gyorsabban, többet kakil és ritkábban is. Szóval jobb lett ahelyzet. Nálunk ez a végtelen sírás, és hogy semmi nem jó inkább a hidegfrontkor van. De másnap már jobb.

Panni

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Panni! Hányszor adod Márknak a Gripe Watert? Minden szopinál?
Képzeld,így sem engedi felrakni a képeket a Babanet,nagynak találja.Feladtam...
Zsóka

KépKép
logi
 
 


Kedves Zsóka!

Hát igazából nem mindegyiknél, mert például az éjszakai első etetésnél (1 óra körül) szinte fel sem ébred, úgyhogy nem zavarom. A másodiknál már adok, valahol a közepén, amikor lecuppan róla. Meg a késő délután folyamán is, meg elalvás előtt. Így azóta már 4 órát is aludt egyfolytában, ami eddig max 3 óra volt és mindíg a hasára ébredt és szegénykém visított a fájdalomtól. Délelőtt nem adok neki, mert akkor jól eszik is meg hosszan alszik is.

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Panni, ez a Gripe Water hol kapható? Patika? kell recept? És ez kifejezetten hasfájásra van? Nálunk úgy érzem, hogyha tud pukizni, akkor könnyebb, dehát ez sem mindig megyKép
Valaki próbálta az "Espumisan"-t? Állítólag ez is a pocakra van. Mi a tapasztalat ezzel?

Köszi a segítséget
Judy

KépKép
judy1
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem, részben BArnus miatt, nagyon fáj a pocija, vagy a kezemben van egész nap vagy simogatom a hasát az ágyikójában.
A másik ok, hogy próbáltam a tej miatt pihenni, hát azért nem nagyon ment, talán az elmúlt egy-két napban csak.
Szóval kicsit jobb a helyzet, mintha kezdene beindulni, de ezt már napok óta érzem, igazából még mindig nem állt be teljesen. De azért már ez is haladás.
A mélypont múlt hét hétfő-kedd volt, akkor azt hittem el fog apadni, mert már a két mellem sem volt neki elég, ha 3 órát vártunk, akkor is tök laposnak éreztem. Kedden ráadásul voltunk a kórházban kontrollon Barnussal, szerencsére minden rendben volt vele. Hazafelé bementünk meglátogatni a Balog dokit a szülészetre, mert így volt megbeszélve. Aztán a tejre ő is csak annyit mondott, hogy ez már "vagy beindul vagy nem". Na ekkor nagyon megijedtem, mert én végig bíztam benne, hogy igen, de innentől már inkább attól paráztam, hogy mi van, ha még ez a kevéske is elmegy tőlem. Ráadásul a doki meg a párom tejesen támagó véleménnyel voltak a tápszerrel kapcsolatban és ez nekem elég szarul esett, hogy szerintük semmi probléma, ha majd tápszerezni kell. Másnap beszéltem a védőnőmmel is, utána lementem a gyógyszertárba és megvettem azt a homeopátiás bogyót, amit Timi ajánlott. Hülye vagyok, hogy nem előbb. Igazából annak éreztem először hatását, már másnap! Ezen kívül persze iszok mint a hülye meg a leveseket is eszem, ezekbe csempészem bele a lágytojást (rántott leves) - úgyhogy a tojás is jó hatással van ránk.
Most ott tartunk, hogy már érzek feszülést is a mellemben, ha tovább alszik Törpe és mondjuk 2-3 órát kell várni, hogy egyen. Eddig én ilyet még nem is éreztem. Igaz a bal mellem mindig nagyobb, jóval több van benne mint a másikban. Hétvége óta meg azt csinálom, hogy kiveszem a kiságyból, odateszem a nagyágyra, és az első nyikkra odaadom neki a cicit. Ennek megfelelően fogalmam sincs, hogy mennyiket eszik, mert legalább 15-ször (vagy még többször) eszik, van, hogy csak pár kortyot, van, hogy tök sokat. A mérlegen meg csak idegesítettem magam, ráadásul össze-vissza mér: ráteszem 3-szor, mindig mást dob ki, már ordít olyan éhes, aztán kaja után megint mérleg, akkor is mindig más jön ki, úgyhogy már feladtam. Kijöttek megnézni a "gazdái", persze akkor csak 10-es eltérés volt, amire mondták, hogy ez belefér a szórásba, úgyhogy ez nem hiba, nekem bezzeg 30-as kilengések is vannak vele. Na mindegy!
Szóval tápszert még nem adtam neki, remélem most már nem is kell. A fagyasztott tejet alig akarta inni, van valami utóíze, és volt, hogy megmelegítetem neki belőle, aztán hosszú próbálkozás után ki kellett öntenem, mert nem tudtam vele megitatni. Gondoltam lehet, hogy már nem is éhes, aztán ültem vissza hozzá, nézte a cicit, odaadtam, arra meg rácuppant, csak ugye abban alig volt annyi idő alatt valami, de annak nagyon örült.
Szóval most itt tartunk.
Lenne egy pár kérdésem.
Még mindig azt csinálom, hogy kaja után lefejem a "maradékot". Meddig áll el a hűtőben (felső polc, nem a fagyasztóban)?
Illetve most már van olyan,hogy a két cici már sok is neki, az egy viszont még kevés. Megkapja az egyiket, teljesen leszívja, aztán a másikból keveset, max a felét, de lehet, hogy csak pár kortyot még a büfi után. Akkor is fejjem le azt a mellemet is teljesen? De utána ha fél óra múlva rájön, hogy mégis éhes még, akkor meg mit adok neki? Meg ha azt lefejem, akkor utána majdhogynem kárbavész, mert fagyasztva már úgysem fogja meginni (majd jó lesz hozzátáplálásnál).
Aztán volt olyan, hogy pihizünk egymás mellett, egyszercsak rácuppan az egyik cicire sírás közben, szív belőle 5-6-ot, és elalszik. Akkor most ezt megint fejjem le rendesen? Ha fél óránként kér tejecskét (de keveset), akkor is mindig fejjem le a többit? Csak akkor így több megy üvegbe, mint belé? Eddig jó volt gyűjtögetni, mert odaadtam, ha még éhes maradt, de szerencsére, már elég neki, én úgy érzem.
Hú, nem akarom elkiabálni. Ezért is nem mertem írni hamarabb!!

Remélem mindenki jól van!
Panni! Ez GW engem is érdekelne. Írnál róla bővebben? Köszi!

Ja! Amikor nagyon fáj Barnus hasa, szoktam azt is, hogy egyik kezemmel a hasát simogatom, a másikkal meg a pofiját. Akkor mosolyog, és pillanatok alatt elalszik. Legalább addig sem érzi, hogy fáj a hasa.

Üdv mindenkinek! Bocsi, hogy ilyen hosszú lett!
Julcsi


Ui: Nóri! Ideje lenne már hivatalosan is átköltöznöd erre a topicra!!!
Bippel mi lehet?

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Kedves Judy!

Írtam Neked mélt a címedre a GW-ről, mert ide nem tudtam bemásolni a cikkeket. A szopiról annyit, hogy nekem is nagyon nehezen indult el, igazából biztonságban csak 1 hónap után éreztem magam. Mindenki csak kérdeze mennyit eszik, fogalmam sem volt, mert a mérleggel ugyanígy jártam, mint Te. Azóta nem is használom, ha jön a védőnő ő megméri. De Márk 5 hetesen (múlt pénteken) 4360 volt ( a doktor néni mérlegén), és 3100-al jöttünk haza a kórházból. Én is az első nyikkra adtam neki cicit és mindíg el is fogadta. A fejéssel ugyanígy keztem, mint Te, de azóta már csak akkor fejek, ha fáj a cicim. Márk elfogadja cumis üvegből is, de nem erőltetem. Õ is lusti, mert a puha ciciből nem annyira kell neki, de én harcolok vele, mert kézzel még jön belőle, úgyhogy addig teszem vissza a szájába, amíg bele nem alszik. Ez főleg este van, mert addigra kevesebb a tejcsim, mert délután nem alszik túl sokat egyfolytában, és csak a cicin nyugszik meg. De tegnap pl. aludt 2 órát és rögtön volt elég estére. Ebben az esti mókában jól elfáradok, de jó érzés, hogy nem kell a lefagyasztott tejet felengedni. A hűtős tárolásról mindenki mást mond és 48 óránál tovább nem tárolom, vagy 24 óra után lefagyasztom.

Márk szerencsére éjszaka jól alszik. Ezért se aggódom, hogy eleget eszik-e vagy sem. Ha sír először pelust nézek, aztán jöhet a cici. Így arra a kérdésre sem tudok válaszolni, hányszor eszik egy nap. Most már lassan fel kéne írnom, de úgy örülök amikor jóllakottan elalszik, hogy megfeledkezem a jegyzetelésről.

Üdv

Panni

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Panni, nem találom sajna az emiledet, vagyis még nem jött átKép De ma kérdeztem a drnőt, hogy mi ez a GW és azt mondta, hogy a patikában tudok venni és akiknél nem szokott bejönni az Infacol azoknál ez általában beválikKép Úgyhogy most mindjárt megetetem a picit és utána lenyargalok és veszek ilyet.
Etetésről annyi, hogy nálunk általában napi 7x eszik 80-90-100-110-130 (ez a tegnapi csúcs) ezt egy ciciből szívja ki. Én utána ki szoktam fejni a cicit, mármint amiből szívott, mondjuk elég keveset tudok a géppel kirimánkodni, úgyhogy ha nem vagyok nagyon lusta akkor kézzel csinálom. Szóval nálunk eddig hál'isten megy a 3 óránkénti kaja este/éjszaka 4 óránként, plusz ciciztetni akkor szoktam ha "nyűgösködik" akkor nekem is csak párat szív belőle aztán annyi, de nem fejem ki utána a cicit. Ha fáj a pocija nem igazán tudom szoptatni, mert folyamatosan tekereg a görcsök miattKép
Sajnos ezt én is hallottam, hogy a lefagyasztott tejnek van valami fura utóize, ezért előfordul, hogy a babucik nem fogadják elKép talán a hozzátáplálásnál lehet majd inkább felhasználni.
Mi 2150-el jöttünk haza és most öt és fél hetesen 3140 gramm a kis drágámKépKépKép
Én úgy tudom, hogy a hűtőben a tej 24 óráig, a fagyasztóban fél évig, a hőkezelt tej pedig a hűtőben 48 óráig tartható.

Julcsi, szerintem próbáld ki, hogy nem fejed ki ha csak párat szív, és akkor sem ha a felét eszi meg. De nem tudom, igazából ezt valahogy ki kéne tapasztalnod. De ahogy látod Panni se én se fejjük ki utána.

Ma voltunk a szemészeten, azt mondta a drnő, hogy szép a szemfenekeKép úgyhogy úgy néz ki minden OK vele, 3 hét múlva viszem vissza remélhetőleg az uccsó kontrollra.

Kérdeznék valamit: azt honnan tudjátok hogy nem elég neki amit evett és még kér? Sír, kezét harapdálja/szopja??

judy

KépKép
judy1
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: