Új privát üzeneted érkezett!

Szia Mokika80!:)
Ha szeretnél orvost választani,valóban lépned kell!Az ajánlott doktorok közül bármelyiküket választhatod,mindketten nagyon lelkiismeretesek,kedvesek és szakmailag is nagyon jók! :)
Blaskó dr az Orvosok házában rendel magánban,hétfőnként du.4-től,egyébként a kórházban találod meg,vagy szerdán koradélután az SZTK-ban.Szakács doktornő csütörtökön du. 4-től,a Rét u. 2-ben magánrendel,egyébként Ő is a kórházban érhető el,SZTK-ban nincs állandó rendelése,csak akkor van ott,ha oda osztják be,de ezt sajna nem lehet előre tudni!
Az áraikról annyit tudok,hogy messze a legolcsóbbak a városban!:)
Egyébként egymást helyettesítik,ha valamelyik nem érhető el,a másikuk megy helyette!:)
Úgy tudom a szülés árát nem kötik ki előre,annyit adsz amennyit gondolsz!:)
Ha eldöntötted,hogy melyiküket válaszd,szivesen segítek a kapcsolatot felvenni majd!Csak jelezz és privát üziben megbeszéljük a többit!:)
Szia!Gólyanéni :D
szuleszno1
 
 


Sziasztok!
Én is csak a tapasztalataimat szeretném megosztani Veletek szüléseimmel kapcsolatban!
Nagyobbik fiamat 8 éve szültem Fehérváron,még a régi szülészeten!
Fogadott dokim volt,de szülésznőm nem,abban az időben még ez nem volt "divat"! :D
Akkor nem éppen kedves szülésznőt fogtam ki! :?
Második gyermekem 3.5 hónapja született,fogadott dokival,és fogadott szülésznővel! :D
Már terhességem elején megfogadtam a szülésznőmet,ha bármi gondom volt,inkább Őt hívtam,nem a dokimat!Uh-ra is bejött Velem,a szülőszobát is megmutizta! :D
A mostani szülőszobák szerintem nagyon jók,össze sem lehet hasonlítani a régivel!
Nagyon elégedett voltam mindennel,és Mindenkivel! :D
Nekem a férjem sajna nem akart bent lenni velem a szülésnél,így nem is eröltettem a dolgot!
De a szülésznőm végig velem volt,így nem voltam egyedül! :D
Na csak ennyit szerettem volna Nektek leírni!
Üdv Mindenkinek,és nagyon boldog,gondtalan babavárást kívánok! :D

KépKép
KépKép
andesz78
 
 


Sziasztok!

Ha apás szülést tervezek, az apuka mikortól lehet bent?
Ugye már a vajúdás alatt is bent lehet? Csak mert amikor a szülőszoba látogatásra vártam, volt egy apuka aki már tövig rágta a körmeit, mert elég rég óta nem tudta mi van a bent lévő párjával. Arra várt, hogy szóljanak neki, hogy bemehet hozzá. Miért lehetett, hogy elég hosszú ideig nem tudott semmit a párjáról?
Én az első babámat nem Fehérváron szültem. Ott én már néhány nappal korábban bennt voltam a kórházban, a férjem úgy jött utánam amikor szoltam neki, hogy kezdődik a szülés. Amikor odaért, attól kezdve végig velem lehetett. Pedig szülőszobát csak az utolsó pillanatban kaptam. Ugye Fehérváron sem csak a szülőszobába jöhet be hozzám?
edinanak
 
 

 
 

Szia Edina! :)
Lehet,hogy nem fog tetszeni amit írok,de vannak szabályok,amiket az osztályvezető főorvos hoz,és nem lehet áthágni őket!Az apukák csak a szülőszobára jöhetnek be a kismamához(ebből 4 van,de ezt már láttad is), mert a szülőszobák előterében lévő helységekben egyszerre több (akár a vajúdás kezdeti szakában lévő) kismama tartózkodhat egyszerre!Senkit nem zavarhatunk számukra idegen férfiak jelenlétével,de gondolom ezt megérted.Nekem sem esett volna jól,ha idegen férfiak kóricáltak volna körülöttem! :)
Ha a vajúdószobában másik anyuka nem tartózkodik,akkor oda is beengedjük az apukát addig,míg nincs mód az egyik különálló szülőszoba elfoglalására! :) DE ARRA TÖREKSZÜNK,HOGY MINDENKIHEZ A LEHETŐ LEGHAMARABB BEENGEDJÜK A PÁRJÁT!Reméljük,hogy amikor szülni jöttök,nem lesznek sokan és az első fél óra(felvételi vizsgálatok) után már be is tudtok költözni az egyik szülőszobába,és együtt lehettek. :) Én azt javaslom,hogy az anyukák hozzanak be magukkal mobiltelefont a szülészetre,így legalább telefonon tudják tartani a családdal a kapcsolatot addig is,amíg apuka nem tud bejönni. :oops: A kint várakozó családtagokat a szülőszobás és/vagy fogadott doktor bizonyos időközönként tájékoztatja a kismama állapotáról,ezért nem értem,hogy az az eset,amit írtál hogyan fordulhatott elő mégis!Sajnálom!
Ha kérdeznél még,írj nyugodtan!
Üdv.Gólyanéni! :D
szuleszno1
 
 


Szia Andesz! :)
Nagyon köszönöm,hogy leírtad a tapasztalataidat! :) Örülök,hogy csak jó élményeid vannak,ezt mindig jó olvasni! :) Ebből látom,hogy érdemes mindig az egyre jobb ellátásra törekednünk,hogy minnél többen távozhassanak ilyen elégedetten osztályunkról! :)
Valamint abban bízom,hogy ha a várandós kismamákkal legalább itt sikerül megosztanotok a tapasztalataitokat,bátrabban és bizalommal jönnek hozzánk szülni! :) Azt lenne jó egyszer elérni,hogy mindenki elégedetten távozzon szülés után... :!:
Arra gondoltam,hogy ha ennyire elégedett voltál,írd ki ide is a segítőid nevét,hátha a többi kismamának is kapaszkodót jelent majd! :)
Mégegyszer köszönöm,hogy írtál nekünk!
Jó egészséget kívánok Neked és családodnak! :)
Üdvözlettel:Gólyanéni :D
szuleszno1
 
 


Ajaj, ez számomra nem túl megnyugtató. A szülőszobával nekem nagyon nincs szerencsém. Az elsőt majdnem a vajúdó szobában szültem, olyan csúcsforgalom volt. De igazad van, a vajúdó szobába mintha tényleg nem jöhetett volna be. Viszont a szülőszobák mögötti folyosón órákig sétálhattunk. Ilyen kis folyosó mintha itt is lenne. Arra is vonatkozik a tilalom? Vagy rosszul emlékszem, és nincs ilyen kis folyosó?
edinanak
 
 


Szia Gólyanéni!

Nagyon aranyos a segítőkészséged! :) ha egy mód van rá élek a lehetőséggel. :) Már Lilimet is mikor szültem, bezárták a környék szülészeteit (legalábbis mórt biztos) és kezdett igen nagy forgalom lenni fehérváron. Mi nem éretzük, mert szerencsénk volt, 1 nő szült az egyik szülőszobában a másik 3 szabad volt, úgyhogy meg is kérdezték melyiket választjuk. :D Apa ruci már akkor is 1000 ft volt és tényleg megtartottuk! :D Apás szülés lesz az biztos, csak a "forgalomtól" félek, mint említetted néha sokan összegyűlnek a szülészeten, bár ezt elképzelni sem tudom milyen lehet, mert mi este 18.00-kor mentünk be, minden tök nyugis volt, majdnem meghitt. :)
Szobatársakról csak annyit, hogy mikor jöttünk haza és már egyedül én voltam csak a szobában, az a nővérke aki első nap bekísért, elnézést kért hogy ilyen "körülmények között" töltöttem a 4 napot, de tele volt az osztály és csak ide tudtak rakni. :lol: hát ez mindent elárul :lol:
ja és a slussz poén, hogy ott felejtettem valami zárójelentést és az egyik nővér vagy szülésznő? nem tudom, errefele lakik és elhozta munka után. :o Kép

Kép

Kép
badaboom
 
 


Kedves Edina!:)
Jól emlékszel,van kis "hátsó" folyosó! :) Ott szoktak sétálgatni a párok!:) Tehát ha minden kötél szakad,oda beengedik a párodat és addig ott sétálgathattok!Ha elfáradtok és az apukás öltözőben nem öltöznek éppen,oda be tudtok majd csücsülni kicsit! :)
Gólyanéni :D
szuleszno1
 
 


Tényleg andesz hozzászólásáról jut eszembe, hogy a régi szülészeten mindennel gond volt, köztük a szülésznőkre is rengeteg panasz volt. Amióta az új helyet megkapta a szülészet, azóta csak jókat hallottam az osztályról is és a szülésznőkről is. Kicserélődött a személyzet vagy ennyit számítanak a munkakörülmények???

Kép

Kép
badaboom
 
 


Szia Badaboom! :)
Az elmúlt időszakban tényleg nagyobb lett a forgalom "felénk"!Bár ez sem mindig igaz,mert 3 hete mindig sok üres ágyunk van,kevés a szülés.Úgylátszik ez a forgalom kérdés,időszakfüggő! :)
Reméljük mikor jöttök Ti is és Edináék is,nem lesznek sokan és minden egyszerűen megoldható lesz!:)
Tényleg szólj,ha tudok valamiben segíteni! :)
Szió! Gólyanéni :D
szuleszno1
 
 


Badaboom!:)
Mióta átköltöztünk a régi épületből (3-4) éve,a személyzet jelentős része kicserélődött,sokan távoztak és újak jöttek.Természetesen azért a "régi" gárdából is vannak még többen is!A másik,aminek én nagyobb jelentőséget tulajdonítok:pár éve (3-4),az oszt.vez.főo. viszonylag állandó gárdát keresett a szülőszobára.Most olyanok dolgoznak bent,akik lelkesek és szivesen csinálják a munkájukat. :)
Ezt megelőzően fél évente forgás volt,mindenki dolgozott mindenhol.Ezért volt az,hogy olyat is beosztottak azülőszobára dolgozni,aki ott nem szeretett.Ha pedig valaki valamit nem szeret....nem kell tovább folytatnom :oops: :)
szuleszno1
 
 


Kedves Gólyanéni!

Ez igazán jó hír!!!!!!!!!
Annak nagyon nem örülnék, ha órákig én bent lennék, a párom meg kint. Ő kint izgul, én meg bent....
De így minden rendben. Megnyugodtam.
Persze az is lehet, hogy tényleg nem lesznek sokan. És a végén még az lesz a gond, hogy a párom oda se ér időben...

Köszönöm!
Edina
edinanak
 
 


Sziasztok! :D
Az Én orvosom Dr Schwarzinger Zsolt volt,a szülésznőm Bódás Szilvia!
Nagyon meg voltam elégedve mindkettőjükkel,és bátran merem ajánlani Őket! :D
Ha esetleg elérhetőséget szeretnétek,szívessen segítek,írjatok! :D
Nekem is nagyon szerencsém volt,mert este 8 kor mentem be szülni,akkor az egyik szülőszoba volt csak foglalt,Ő fél kilenckor megszült (utána szobatársam volt),és utána csak Én voltam,és tök nyugis volt minden! :D
Nekem 0.40 kor született meg Bencusom,és ott a szülőágyon,miután lemosták,és felöltöztették Bencét, már szoptattam is,Szilvike meg tök rendi volt,mert beengedte a páromat,és így együtt lehettünk! :D
Utána négyágyas szobába kerültem,mert teltház volt,de nem volt ott sem semmilyen problémám,jók voltak a szobatársaim!
Badaboom!
Ti terveztétek a második bébit? :D
Van fogadott dokid? :D

KépKép
KépKép
andesz78
 
 


andesz: terveztük csak fél évvel későbbre Kép. de nagy fejtörést vagy döbbenetet nem okozott, hisz párommal mindketten ott voltunk Kép

Dr. Bognár Ida a dokim, Lilit is nála szültem, remélem nem megy majd szabadságra pont akkor. Bár amilyen szerencsés én a nődokikkal vagyok, még az is megeshet.

Kép

Kép
badaboom
 
 


Badaboom!
Hát csak nem lesz szabin pont akkor! :roll: :D
Lilit fehérváron szülted,volt szülésznőd,könnyű szülés volt?!
Bocsi,ha kicsit sokat kérdeztem! :oops: :D

KépKép
KépKép
andesz78
 
 


Sziasztok! :)
Sokan kérdeztétek,hogy miben tud segíteni a választott szülésznő!Most általánosságban leírom.:)

Szóval nálunk a választott doktor nézi a továbbiakban az ultrahangokat,a vizsgálatokat,értékeli a laboreredményeket.36. héttől NST (szívhangvizsgálat) is történik,hetente egyszer,a választott orvos azt is minden alkalommal megnézi és kiértékeli.Fokozottabban ellenőriz mindent,hogy az esetleges rendellenességet előjelző dolgok ne maradjanak rejtve.
A választott szülésznővel is találkozol többször,megbeszélitek a felmerülő kérdéseket.Megfelelő munkát végző patronáló szülésznő,saját maga készíti el a hetenkénti NST-ket,vérnyomást és vizeletet ellenőriz.Állandó telefonos kapcsolatban is vagytok,bármi kérdésed adódik,Őt hívhatod és megbeszélitek.Ha olyan jeleket tapasztalsz,amelyek a szülés megindulását jelezhetik,először Őt kell hívnod és közösen megbeszélitek,hogy be kell-e már indulni a kórházba,vagy még maradhatsz otthon.A szülőszobára is egyszerre érkeztek,minden egyes beavatkozást a választott szülésznő végez.Nagyon sokat jelent a kismamának,hogy "ismerős"és nem idegen a szülésznő aki Vele van!Tapasztalatból mondom!Nagyobb biztonságérzet miatt a fájásokat is kisebbnek élik meg,a tágulási szak is rövidül valamennyivel.Érdekes és hihetetlennek tűnő dolgok ezek,de hidd el hogy így van.Amikor a kitolási szak elérkezik, a szülésznő áll a lábad közé,és az Ő kezének segítségével,az Ő kezébe születik majd meg a gyermeketek! Szülés után 2 órát kell a szülőszobán tölteni,Ő akkor is fokozottan ellenőrzi a vérzés mennyiségét,és,hogy rendesen húzódik-e össze a méhed!Ezután ülőkocsival kivisz a gyermekágyas részlegre,ahol a tovbbiakban figyelnek rád.Többször meglátogat a bent töltött napok alatt,és ha kell valamiben segíteni,szivesen segít.
Nagyrészt ennyiből áll a feladata,egyéni esetekben kiegészülhet 1-2 dologgal ha a helyzet úgy kívánja!(Pl. vérvétel)
Ha van még kérdésetek ezzel kapcsolatban,írjatok bátran!
Üdvözlettel: Gólyanéni! :D
szuleszno1
 
 


Sziasztok!
Gólyanéninek köszönöm az infókat,nagyon örültem neki!Sikerült
beszélnem Szakács doktonővel,jövő csütörtökön megyek hozzá!
Tök jó,hogy itt a beszélgetésekből is kicsit betekintést nyerhetünk a szülészetre!
Üdv mindenkinek!
Mokika
mokika80
 
 


Szia Mokika!:)
Örülök,hogy segíthettem!:)
Csütörtökre megy majd a drukk!:)
Üdv.Gólyanéni :D
szuleszno1
 
 


Sziasztok!:)
Szép napsütéses hétvégét mindenkinek! :D
Azt szeretném kérni,hogy Akik privát üzenetet küldtek,jelezzenek vissza,hogy megkapták-e a privát válaszaimat,mert nem biztos,hogy jól küldtem őket! :oops: :?
Köszönettel!Gólyanéni:)
szuleszno1
 
 


Gólyanéni!Fiamat simán,utána lányomat császárral szültem,mennyi az esélye hogy a harmadik baba(aki még csak tervben van)is császáros lenne,főleg azért is érdekelne,mert sokat görcsölök,fáj a sebem,puffadásos gondjaim is vannak a műtét óta. :? Holnap készülök nődokihoz az Sztk-ba,mert lassan nekiállnánk minimanót legyártani :D Várom válaszod.Valamint még annyi hogy téged meg lehet fogadni szülésznőnek,vállalnád?

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


Valaki tudna segíteni abban,hogy a nővédelmi központba mehetnek e fejér megyei vidékiek?És hogy ott a SWarcinger doktor úr mikor rendel?köcce.

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


Szia Gólyanéni és Mindenki!

Utolsó hírem az volt, hogy elmentem a körzeti dokimhoz, ő elküldött a sebészetre vakbélgyanúval, a sebész el küldött uh-ra, ahol kiderült, hogy szabad folyadék van a hasamban, fel küldtek a nőgyógyászatra, ami így most Siófokon volt, és szerdán este fél hétkor sürgősséggel operáltak, ugyanis méhenkívüli terhes voltam ami szétrobbant a hasamban. Kivették a jobb petevezetékemet és a hasnyálmirigy egy darabját. Iszonyatosan hálás vagyok, és az egész családom is az, a siófoki kórházban Takács doktornak, aki megmentette az életemet. A fehérvári orvosomtól pedig búcsút veszek és az egész kórháztól is, ugyanis 3 orvos, köztük a fogadott orvosom is egyértelműen kizárta a méhenkívüli terhesség lehetőségét háromszori uh és háromszori vizsgálat után. Majdnem meghaltam, amikor itt van a másfél éves kislányom! Az az egy szerencse, hogy éreztem, hogy baj van és nem hagytam annyiban!

KépKép
manka22
 
 


Szia Sarmon!:)
Privi ment!:)
szuleszno1
 
 


Szia Manka!:(
Iszonyatosan rossz érzés volt olvasni ami Veled történt!:( Nagyon sajnálom!:(
Megértem,hogy elvesztetted a bizalmadat a doktorod és a helyettesítőjével is!Ennyire nem lett volna szabad "nem látni" a bajt!:( Laborvizsgálat történt várandósság irányába,amikor utoljára a helyettesítő doktornál jártál?Gyanítom,hogy nem!:(
Kívánom,hogy mielőbb gyógyulj meg!
Írj majd ha már jobban leszel,had örüljünk a gyógyulásodnak!
Szió!Gólyanéni
szuleszno1
 
 


Szia Gólyanéni!

Nagyon jól esett ahogy reagáltál, el is sírtam magam, mostanában elég gyenge vagyok ezen a téren.
Nem történt laborvizsgálat, de amikor utoljára a saját dokimnál voltam, akkor anyósom átszólt a fehérvári laborosoknak( ő ugyanis laborvezető), hogy kérjenek az orvosomtól steril vizeletre beutalót, mert ő folyamatosan gyanította a méhenkívüli terhességet, de fertőzéstől is tartott. A tesztem még mindig pozitív volt. erre is azt mondták, hogy még hetekig normális ha pozitív, viszont a hcg-m is emelkedett!
Hát most már legalább kifelé tartok belőle és előre nézek!
Köszönöm Neked mégegyszer!

KépKép
manka22
 
 


Sziasztok!Gólyanéni,engem is érdekelne,hogy szerinted,tapasztalataid alapján mennyi az esélye,hogy császáros szülés után újból császár lesz!Első babámat két éve én is császárral szültem,most várom a másodikat!
Köszi!Mokika
mokika80
 
 


Szia Manka!:)
Örülök azért,hogy már kifele tartasz a bajokból!
Azt hiszem figyelniük kellett volna a HCG emelkedésre!A gyanú ilyen esetekben általában beigazolódik(méhenkivüli terhesség), még ha azonnal ultahangon nem is látnak semmt.:(
Vigyázz magadra!
Szió!Gólyanéni:)
szuleszno1
 
 


Keressük az év szülésznőjét!:) Ha elégedettek voltatok a szülésznőtökkel,szavazzatok Ti is!:) Köszönjük!:)


--------------------------------------------------------------------------------

Keressük az Év Bábáját
Nemzetközi Bábanap Magyarországon - 2008. május 5. Millenáris Park

A nemzetközi bábanapokhoz kapcsolódva Szövetségünk a Margitszigeten Bábanapot szervez, amelyre ezúton is szeretettel meghívunk minden kismamát, bábát, szülésznőt, és érdeklődőt.

Célunk a bábák ismertségének és elismertségének növelése, és a kismamákkal való közvetlen kapcsolat-felvételi lehetőség kiépítése. A szülés-születés téma holisztikus megközelítésének szellemében, minden kapcsolódó és peremterület ill. szakma képviselőit várjuk a téma - családok, érdeklődők és kismamák felé történő - komplex bemutatásának céljából. Bábás, szoptatási tanácsadós, védőnői, doula, kismama, homeopátiás, aromaterápiás, őssejt kutató… sátrak állítását tervezzük. Az Országos Bábaszövetség a szakmánk társadalmi értékét hangsúlyozandó Bábadíjat alapít, amelyet első ízben ezen a napon ad majd át annak a bábának, akit a kismamák és a kollégák ajánlása alapján a Bábaszövetség elnöksége kiválaszt.

A Bábadíjhoz történő ajánlásokat címeinkre: (Rákóczi Ágnes: endomed@t-online.hu 1038 Bp, Ráby Mátyás utca 28/b.) vagy az Országos Bábaszövetség honlapján, a www.babaszovetseg.hu címre kérjük.


Keressük azt a szülésznőt, aki munkájával, gondozásával, szüléskísérésével segítséget nyújtott a születő családnak, empátiájával segítette az anyát és újszülöttjét a Nagy Úton.

Szülésznő neve:

Kórház neve:

Kismama és babája neve:

Indoklás röviden:

A beérkezett adatokat bizalmasan kezeljük és semmilyen célra nem használjuk fel.
szuleszno1
 
 


Mokika!:)
Privi ment!:)
Szió!
szuleszno1
 
 


Szia Gólyanéni!
Én július végére- augusztus elejére várom az első babámat- egy méhen kivüli terhesség és egy üres petezsákos terhesség után. Aziránt szeretnék érdeklődni, hogy jelentős hátránnyal vágok-e neki a szülésnek, ha nincsen fogadott orvoso, illetve szülésznőm? Valakitől azt hallottam, hogy,, csak ,,szülésznőt nem is lehet fogadni, mert minden orvos kiköti, hogy kivel szeretne együtt dolgozni. Én szülésznőt szívesen fogadnék, de ha igaz, amit mondtak, nem sok értelme lenne- hisz az ügyeletes orvos azt is mondhatja, hogy mást oszt be mellém. Köszönettel várom válaszod.
bende
 
 


Szia Bende!:)
Először is gratulálok a kisbabátokhoz!:)
Jelentős hátrányról nem beszélhetünk akkor sem,ha nem választasz orvost és szülésznőt!A fentiekben is írtam már,hogy most lelkiismeretes,lelkes "csapat" dolgozik a szülőszobán,egyformán állnak hozzá mindenkihez!:)
A szülésznőválasztással kapcsolatban még szerencse,hogy rosszak az információid,ha tényleg úgy lenne,ahogy írtad,káosszá változna a munkamenet! :) Olyan nincs,hogy minden orvos kiköthetné,hogy kivel dolgozik!Van egy-két kialakult orvos-szülésznő páros,Ők a megkért szüléseknél szivesen dolgoznak együtt.De ha a kismamának van szülésznő ismerőse,akkor nem ragaszkodik a doktor sem a "párjához"!Az ügyeletes orvos meg pláne nem válogathat!Azokkal a szülésznőkkel kell dolgoznia,akik éppen műszakban vannak!
Szóval nyugodtan választhatsz olyan doktort és szülésznőt is,aki neked szimpatikus,egyikük sem fogja azt mondani,hogy a másikkal nem dolgozik!:)
Olyan sajnos tényleg nincs,hogy csak szülésznőt válasszon valaki!Főorvosi utasítás szerint,csak akkor választhat valaki szülésznőt,ha választott orvosa is van! :roll: Ezt nem tartjuk fair dolognak,de muszáj betartani a szabályokat! :oops:
Remélem sikerült megnyugtatnom Téged és a férreértéseket is jól megfogalmaznom!
Ha van még kérdésed,írj bátran!:)
Üdv.Gólyanéni :D
szuleszno1
 
 


Gólyanéni!
Köszi válaszod,én is írtam privát üzit vissza,csak nem tudom,hogy elment-e!Légyszi jelezd majd!Ha nem sikerült elküldenem megírom újra!
Köszi!
Szia
mokika80
 
 


Kedves Gólyanéni megnyugtató tanácsaira...jelentem harmadik babaproject indul :!: :!: :!: :lol: :D :oops:

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


Kedves Sarmon!:)
Nagyon örülök,hogy segíthetek! :)
Akkor hajrá Nektek :!: :!:
Mielőbbi babaáldást kívánok! :lol:
Gólyanéni :D
szuleszno1
 
 


Kedves Mokika!:)
Sajnos nem kaptam meg az üzenetedet!:( :roll:
Kérlek szépen próbáld újra elküldeni!
Köszönöm!Gólyanéni :D
szuleszno1
 
 


Gólyanéni!
Köszönöm a választ. Privátba írtam vissza. Remélem megkapod. Lehet, hogy csak a hormonok, de megkönnyeztem a segítőkészséged. Nagyon köszönöm!!!
bende
 
 


Kedves Bende! :D
Privi ment vissza!:)
"Fogom a kezedet"
Gólyanéni :)
szuleszno1
 
 


Szia Gólyanéni!
Remélem nem baj ha csatlakozom örülök,hogy rátaláltam erre a topicra! :lol: A kérdésem az lenne hogy szerdánként 14 órától mindig lehet menni szülőszobalátogatásra ill. kell e valahol előre jelezni ha menni szeretnék? A másik kérdésem pedig az,hogy 37 hetes vagyok és a baba még mindig farfekvéses van-e rá esély,hogy megforduljon és ha nem fordul meg császározni fognak szerinted???

phpBB: Kép
phpBB: Kép
ildi2285@freemail.hu
 
 


Szia Ildi!:)
Örülök,hogy csatlakoztál hozzánk,természetesen Neked is örömmel válaszolok!:)
Minden szerdán lehet jönni szülőszobalátogatásra, 14:00-kor van gyülekezés az első emeleten a szülőszoba előtt!Nem kell előre sehol sem jelezni,aki akkorra odajön,bejöhet!:)
Arra sajnos már csak igen kevés esély van,hogy a babód megforduljon,mert egyre nagyobb,így egyre kevesebb a helye is!Akkora már nagy valószínűséggel nincs,hogy megforduljon!De mindig akad 1-2 ellenpélda is,a kolléganőmnek a 39.héten fordult meg a babája.Fognak még csinálni ultrahangos súlybecslét,és ha 3500gr súlyú vagy nagyobb,császármetszés lesz sajnos!Ha az említett súlytól kisebb,lehetséges,hogy simán is megszülheted!:)
Ma hallottam,hogy az ENKIN-féle gyakorlatokkal rá lehet bírni a kicsit,hogy megforduljon.Nem ismerem,eddig még nem is hallottam róla,de keress rá a neten ha gondolod,hátha tényleg hasznos lesz!Én is utánajárok majd!:)
Remélem tudtam segíteni!:)
Üdv.Gólyanéni! :D
szuleszno1
 
 


Szia Gólyanéni!
Köszönöm a segítséget! Remélem hogy a babóca azért a kivételes esetek között lesz és megfordul. :) És köszike a tippet megpróbálom megkeresni ezt a gyakorlatot.

phpBB: Kép
phpBB: Kép
ildi2285@freemail.hu
 
 


Sziasztok!
Már jó régen nem jártam erre, de most örülök, hogy végre időt tudtam rá szakítani. Az én babám se fordult még meg, pedig már illett volna neki. :?
Én is köszönöm a tippet az Enkin-féle gyakorlatra. Gyorsan rá is kerestem. Ezt találtam. Remélem beválik.

"Az Enkin-féle torna is megfordíthatja a magzatot

Akik idegenkednek az orvosi beavatkozástól, azok számára is van lehetőség, hogy elősegítsék a fejvégű fekvés kialakulását. Enkin módszerének sikerét több száz eset bizonyítja. Kivitelezése roppant egyszerű: a kismamának ébren töltött ideje minden második órájában tizenöt percet térd-könyök helyzetben kell töltenie. Közben akár olvasni, rejtvényt fejteni vagy zenét hallgatni is lehet. Így kilencvenöt százalékos az esélye annak, hogy a faros magzat két héten belül megfordul."

Üdv,
Edina
edinanak
 
 


Szia Edina!:)
Köszönjük,hogy rákerestél az Enkin-féle tornára és megosztottad velünk!:)
Kíváncsian várom,hogy milyen eredmények születnek!:)
Kérem,hogy Aki próbálta(ja) írjon nekünk majd a módszer eredményességéről!:)
Köszönettel: Gólyanéni :D

U.i.:A privát üzenetek sorban mennek majd,csak kicsit behavaztam,ne haragudjatok!:( Igyekszem!:)
szuleszno1
 
 


Szia Edina!
Köszi,hogy megírtad azEnkin-féle gyakorlatot.
Remélem használni fog és a picur megfordul. :lol:
Te hányadik hétben vagy?

phpBB: Kép
phpBB: Kép
ildi2285@freemail.hu
 
 


Sziasztok!

Nincs mit. Úgy néz ki, hogy nekem is szükségem van rá :D
Papírforma szerint 33 hetes vagyok, az ultrahang szerint már 35 :lol:
Előbb-utóbb kiderül melyik a pontos :lol:
edinanak
 
 


Szia Gólyanéni és többiek!

Én a terhességem elején járok, de már szeretnék orvost választani, mert a Várkörúton kiakadtam a futószalag-szerű gondozáson. Szeretnék segítséget kérni, kit javasoltok, én egy olyan orvost szeretnék, akit viszonylag hamar elérhetek, ha valami gondom van, és minden kérdésemre türelemmel válaszol. Eddig két orvosról hallottam sok jót, az egyik Dr. Orosz András - de róla azt hallottam, hogy nyugdíjba készül, és már nem vállal új szüléseket. Illetve Dr. Bata Barnabás, róla viszont úgy tudom, elég hosszú várakozási idő után lehet bejutni a rendelésére.

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Szia szosz!
Én 22 hetes vagyok,most választottam orvost,tegnap voltam nála először!Szakács Szilviának hívják,fiatal,nagyon kedves,aranyos,segítőkész!Mobilon bármikor el lehet érni,ha valami gond vagy kérdés merülne fel!Rét utcában rendel csütörtökönként 4-6-ig!
Szia!
mokika80
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, tanácsokat, aranyosak vagytok!

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Szia Szosz! Én hat hete a Schwarzinger doktorúrnál szültem,nagyon rendes lelkiismeretes,és türelmes :!: :!: Én szerintem nálam "dilisebb" kismamája még nem volt,de velem is rendes volt :lol: Ha kell elküldöm privibe a telcsi számát! üdv:Kriszti

Kép
flacsikriszti
 
 


Sziasztok! :)
Mindenkinek Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kívánok! :)
Priviket küldöm majd,bocsika Akinek tartozom! :)
Gólyanéni :D
szuleszno1
 
 


Sziasztok lányok :!: Mindenkinek kellemes ünnepeket kívánok :!: Üdv:Kriszti

Kép
flacsikriszti
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: