Új privát üzeneted érkezett!

Szerencsére az éjszakát még mindig végig alussza Babóca. Ma sem kapott egyáltalán infacolt, és csak este kellett tornázni hogy rotyogjon a pelus. Tündéri, mikor megtalálja a hüvelykujját és cuppog hatalmasakat!!! :D Az milyen lesz, mikor a négy ujját nyomja le a torkán! Azon szoktam még nevetni, hogy egy-egy ilyen cuppogós, öklöt tömős kör után egy merő nyál :lol:
nicolca
 
 


Sziasztok! Jól eltűntem, de szegény kismuksómnak nagyon fáj a pocija napok óta, beszedett valami vírust, úgyhogy mostanában nagyon anyás szegény. Én meg amit tudok, megteszek, de nagyon gáz nézni, ahogy kínlódik. Azért a legtöbbször meg tudom vígasztani, de már nagyon várom, hogy elmúljon ez, mert láthatóan rosszul érzi magát a bőrében szegény.

Nicolca! Örülök, hogy stabilnak tűnik az éjszaka átalvása. :) Én is mindig ott rontom el, hogy vérszemet kapok a hosszú szünettől, és megpróbálok "felnőtt" életet élni gyorsan még lefekvés előtt, ezért általában 1 körül zuhanunk be az ágyba, úgy meg már nem tűnik olyan hosszúnak az az alvás sem. :) És persze minden nap megfogadom, hogy majd holnap lefekszem korábban. :D

Red! Nekünk a babakocsiban alvásra az utóbbi két napban bejött a "macskakövön futok gyorsan" módszer. Persze ez csak akkor működik, ha álmos, mert ha ki van pattanva szeme, akkor dünnyög, és vigyorogva élvezkedik, hogy rázza a hangját a macskakő! :lol:

Zsuzsi! Szerintem fogsz te még addig jókat szórakozni, mire megtalálja a hüvelykujját. Nálunk olyan is volt, hogy napokig a középső és gyűrűs ujja együtt volt a nyerő, na persze tenyérrel felfelé fordítva... :lol: De ha rájön, annyira édesen szopja majd, hogy olvadozni fogsz! :)

Kismanó nálunk már a lábát rágja, de hatalmas lelkesedéssel. Tegnap a fürdésnél vetkőztetés után amíg olajoztam, végig rágta persze, egyszer csak felnézek a fejére, hát látom, hogy hosszú sötétkék szöszök lógnak a szájából. :shock: Akkor jöttem rá, hogy a zokni még elég új, és hiába mostam ki, belül még szöszös maradt... Alig győztem szedegetni a szájából, szerencsére még időben észrevettem. :lol:
kisbogarka
 
 


Ja, még egyet akartam kérdezni. Ti szoktátok valahogy tisztítani a mosógépet belül? Valakitől azt hallottam, hogy ecetes vízzel kell betenni egy üres mosást, de nem merem megcsinálni... Amióta ilyen nyirkos az idő, hiába szellőztetem a fürdőszobát, egyre nehezebben szárad ki, és nagyon nem jó érzés babaruhát mosni benne így... Van ötletetek?
kisbogarka
 
 

 
 

Sziasztok

Olyan fura volt most az éjszaka. Fürcsi után 10-kor felsikoltott a gyerek, ilyenkor mindig várok, kiderült, jól tettem, aludt tovább. Aztán utána hallottam, hogy időnként helyezkedett, aztán 3/4 1-kor döntöttem úgy, hogy ideje enni. Persze megint megcsináltuk a kipattan a szemem, nem alszom mutatványt, fél háromra sikerült bealtatnom. Utána megint hallottam mocorogni, és időnként majdnem fel is keltem, hogy megszopiztatom. DE valahogy olyan hideg volt, és nem is tudom, ágyban maradtam, aztán egyszer csak arra ébredtem, hogy reggel hat van. Most dilemmában vagyok. Lehet, hogy csak az én szokásom ez a hajnali négyes szoptatás, és ő vígan aludna tovább egy kis mocorgás után, vagy egyszerűen most nem vettem tudomást a jelzéseiről? Ugye hallottam volna, ha sír? És akkor ugye nem tud visszaaludni, ha nagyon éhes? Nyugtassatok meg. :(
pzsuzsi
 
 


Biztos lehetsz benne Zsuzsi, hogy felkelsz rá, ha éhes. Próbáld ki, hogy nem veszel tudomást a mocorgásról. Hátha tényleg csak helyezkedik, vagy jött egy nagyobb puki, amire ő is felkelt.
Nálunk sajnos romlott a helyzet. Az éjszaka sima ügy volt, de egész délelőtt ordított. Kénytelen voltam megint az infacolhoz nyúlni. Így tudott aludni egy fél órát
Amit ti használtok Zsuzsi, azt itt veszed a kerületben?

Bogárka! Az ecetes mosás az jó. Én két flakont szoktam fél mosásra 90 fokon. Aztán meg indítok még egy üresjáratot ecet nélkül sok öblítővel 40 fokon. Így nem lesz büdi (ecetszagú) az utána kimosott ruha.
Az alvással én is így vagyok. Hiába alszik el tízkor, én csak éjfél felé jutok alvás közelébe. Mindig megfogadom, hogy majd holnap. Meg hogy majd holnap nem csinálok itthon semmit, csak pihenek. Na persze...
nicolca
 
 


A délelőtt nekünk is nyűgös volt, bár lehet azért mert ma voltunk a 6 hetes csípővizsgálaton. A Heim Pál kórház egy katasztrófa amúgy, de szerencsére a kisbabákat előrevették, így a 23-as sorszámunkkal 1 óra után már bent is voltunk.

Igen, itt veszem, a szomszéd ház aljában van egy patika, de kapni lehet pl. a Soroksári úti Baby outletben is. Szerintem amúgy a mi babánk nem nagyon hasfájós, néha úgy érzem, fölöslegesen adom neki a cuccost, bár nem nagyon merek még kísérletezni, mert olyan keservesen tud sírni, amikor rájön a pocijára. Asszem 2 hónapos kora körül elkezdem az adagok elhagyását.
pzsuzsi
 
 


Hogyhogy nem a medcalba mentetek? Igaz, még decemberben kértem időpontot, de negyd 10-re volt és fél tízkor már a postán álltunk sorban. Az uh is a Heim-ben lesz?
Megnézem azt a vizet az elágon a nagy patikában akkor.

Kép
Kép
nicolca
 
 


Uh is ott lesz, de ott legalább van időpont...
pzsuzsi
 
 


sziasztok

Nekünk is nyűglődős volt az elmúlt két nap, remélem mostanra túl van rajta Pannám.

Zsuzsi:
egészen bizonyos, hogy felébrednél, ha éhségben tirádázna a picurod!

Ecetes mosás:
2 éve vettük a mosógépünket, és ott az eladó javasolta, hogy így csináljam:
indítsak el havonta 1x (vagy ha nagyon gyakran mosok akkor gyakrabban) 1 liter ecetet normál programon, 60 vagy 90 fokon.
ezenkívül minden mosáshoz tehetek az öblítő mellé egy evőkanál ecetet.
a mi ruháinkat így mosom és nincs ecetszaguk, a babaruha mosásakor persze kihagyom.
ja, és soha nem használtam calgont és társait, mégis szupercsillivilli az összes alkatrész

Kép

Kép
redwings
 
 


Ezt az ecetes dolgot én is hallottam. Úgyis át kell gondolnom a költségvetést, jó lenne, ha nem kéne vízlágyítóra költeni. Amúgy ti meddig mossátok külön a babacuccokat?

Szerintetek ezek az ún. fejlődési ugrások törvényszerűek, úgy értem, mindenkinél vannak? 3,5 hetesen mintha lett volna egy nap, amikor egész nap evett, de azóta nem volt ilyen, és holnap már 7 hetesek leszünk.
pzsuzsi
 
 


Én még külön adagban mosom a babaholmikat, de szerencsére súlyautomatikás a gépem úgyhogy nincs pazarlás emiatt.

szerintem babafüggő, hoghym ikor vannak az ugrások. Panna az első két hétben úgy zabált, mint a gép, aztán két hétig alig. 5 hetesen volt 2 napos ugrás, aztán utána 8 hetesen.
mondjuk neki volt mit behoznia, mert 2370 grammal született. most meg 6 kg

Kép

Kép
redwings
 
 


Na, itt vagyok, nem volt kis menet a tegnap. Már együtt bőgtem Babókával, annyira kész volt szegény emiatt a hülye hasmenés miatt. Szörnyű volt nézni, hogy szenved és nem tudok neki igazán segíteni. Persze csinálom, amiket a doki mond, de... A múlt héten 60g-ot hízot összesen, most meg napok óta ugyanott a mutató... :roll: Már nincs kis tokája, elmúlt a nyaka hátuljáról is a kis husi, feléli a kis tartalékoat. Annyira sajnálom szegényt. Máig adtam határidőt a normális kakinak, ha nincs, megyünk megint a dokihoz, mert félek, hogy innentől fogyás jön már.

Köszi az ecetes véleményeket, egybehangzóak, úgyhogy belevágok. :)

Zsuzsi! Szerintem is ingadozó. Nekem is azt csinálta, hogy egyszer-egyszer kevesebbet evett, de sűrűbben, ettől megugrott a tejhozam is, és utána megint többet evett, de nem mindig volt ez látványos ugrás. Próbáld azt nézni, hogy egész nap összesen mennyit eszik, és akkor lehet, hogy látsz növekedést benne. De még ez sem törvényszerű. Mert az én kisfiam pl. kevesebbet eszik, mint amennyit mondanak, hogy kéne, mégis tök jól hízik (hízott eddig a nyavalyáig). A védőnő és a doki is azt mondta, hogy azt nézzem, hízik-e rendesen és jókedvű-e. Ha igen, de nem annyit eszik, akkor egyszerűen neki annyi a szükséglete, és jól tudja hasznosítani a kaját. Először hetente érdemes nézni, aztán kéthetente, három hónapos kora után meg már inkább havonta, mert ott már látványosabban váltakozhat a hízás-növés. Ott már az a cél, hogy megdupláza a születési súlyát hat hónapos korára. (Red Pannája ebben már tuti nyerő! :) )
Ja, és szerintem is felébrednél, ha sírna. Ha meg csak dünnyög és fészkelődik, én hagynám (éjszaka). Kétszer keltem fel így hozzá, óvatosan megsimogattam a hátát, és aludt is tovább, utána már fel sem ébredt a megszokott időben. Ha olyan szépen fejlődik, mint ahogy írod, akkor simán van annyi tartaléka éjjelre, hogy át tudja már aludni az éjszakát, csak meg kell szoknia. Egyébként szerintem az az alvás nagyon hasznos is, mert sokkal mélyebb lesz, mint a nappaliak. Nekem a doki az elején azt mondta, hogy állítsam be a fürdetést úgy, hogy egy idő után azután legyen az utolsó etetés. Így élmény és lefárasztja, utána aludni fog reggelig. És nekünk múködik, 9-kor szoktunk fürdetni (na ezért nem fekszem le éjfél előtt soha - de az evés után már miénk az egész este, ő meg jóízűen alszik reggelig).

Én is külön mosom a ruháit, a védőnő szerint egy éves koráig kell így. Na jó, néha beteszek egy-egy olyan pólót (fehérneműt nem) mellé, amit csak itthon vettem fel, és nem koszos, de hát mosni kell, de szerintem ennyi belefér. Nem utcai ruhát, munkásruhát vagy porrongyot mosok vele. :)
kisbogarka
 
 


Sziasztok!
Kisbogarka: drukkolok, hogy rendeződjön a dolog. Nekem is iszonyú belegondolni, milyen lesz, amikor a babó először lesz beteg.
Tegnap délután sikerült jól lefárasztani a kismanót, fürcsi után be is aludt a szopiba, viszont asszem túllőttünk a célon, mert utána már fél 11-kor enni kért (gondolom fürcsi után nem evett eleget), aztán 2-kor és 6-kor is. Szóval ez a nem nyert kategória volt. Bár olyan szempontból jó volt, hogy nem volt éjszakai altatgatás, az összes szopi után aludt szépen tovább.
pzsuzsi
 
 


Na akkor most szokjunk le a beállított hétórás fürdetésről? Már napok óta úgy jön ki a lépés, hogy hatkor eszik Babóca és hétkor fürcsi. Aztán nyolckor evés, torna és kilenc-fél tíz alvás. Hiába van tele a pocija és fürdik le, nem alszik el utána. Pedig élvezi a fürdést, úgyhogy "ázik" is kicsit.
Borzasztó, hogy próbálom kizárni a sok kéretlen "jó tanácsot", de mégis bogarat ültet a fülembe. Most pl azt mondták, hogy előfordulhat: nem elég erős a tejem azért eszik nappal kétóránként (nem orvos mondta). Na de éjszaka akkor mi van? Annyira le van gyengülve az éhségtől, hogy ereje sincs felkelni? Hülyeség.
De tény, hogy a kétóránkénti evéshez képest nem hízik rohamosan. :oops:
Képzeljétek: ma este kacagott először!!! Eddig csak mosolyokat dobált, de ez az első kacaj! Hát ez túltesz minden eddigin! :lol:
Persze, nem én kaptam, hanem Apa...

Kép
Kép
nicolca
 
 


nicolca
Tévhit, hogy az anyatej túl erős vagy épp gyenge! Ilyen NINCS!
Ez orvosilag bizonyított tény, csak még túl erősen élnek a régi beidegződések, mert korábbban, ha nem tudták megmagyarázni, hogy mitől hízik vagy nem hízik a gyerek az elvárthoz képest, akkor ráfogták hogy biztos a tej...
Ha kiegyensúlyozottan táplálkozol, akkor minden szükséges vitamint megkap (d és k kivételével) a baba tőled, ha kell, olyan áron is, hogy a te szervezetedtől vonja el, tehát emiatt ne aggódj! A tejed pont olyan jó, mint amilyenre a babádnak szüksége van!

A gyarapodásról én azt gondolom, és ebben az orvos ismerőseim is egyetértenek, hogy teljesen babafüggő a mértéke. Ha a picurod, élénk, kiegyensúlyozott, és ha egyenletesen fejlődik, akkor nincs okod az aggodalomra.

Kép

Kép
redwings
 
 


Nicolca: gratulálok a 2 hónaphoz, és az első kacajhoz is. Nálunk a fiatalemberből még viszonylag nehéz gügyögést meg mosolyt elővarázsolni, de azért egyre gyakoribb. De azért elég nehéz lekötni...Tegnap 3 alkalommal is leszívta mind a 2 mellemet, ez számíthat fejlődési ugrásnak? Ha tényleg létezik ilyen, én szeretném letudni, és nem azon parázni, hogy 1x csak kevés lesz a tejem...
Amúgy szerintem sincs olyan, hogy erős vagy gyenge. Én abszolút nem táplálkozom egészségesen, és a baba éppolyan jól fejlődik.
Éjszaka amúgy 1-kor és 5-kor kelt, és csak picit kellett abajgatni, hogy visszaaludjon. Kezdek túl kipihent lenni...
Tiszta hülyék vagyunk apával, mindig azon filózunk, hogy de jó lesz majd ha megfordul, de jó lesz majd ha átölel, megpuszil stb. Pedig ez a picúr korszak már soha nem jön vissza, mi meg mindig várunk valamire. :oops:
pzsuzsi
 
 


Köszi a gratot, és a megnyugtatást. Addig míg éjszaka "csönd" van, úgy gondolom, nincs probléma. De mindig jön valami kéretlen jó tanács és vélemény, ami elbizonytalanít.
Én is minden reggel úgy ébredek, hogy ez a mai nap más lesz. Újabb és újabb dolgok jönnek.
Tegnap este bebugyoláltam, hogy ne rúgja le magáról a takarót. Aláterítettem és úgy hajtottam rá. Azt hittem, működik. Hát lerúgni az nem tudta, viszont feltornázta magát a kiságy tetejébe ahol nem volt takaró és ott aludt átlósan :S Lehet hogy célszerűbb lenne egy ilyen takaró-hálózsák féle megoldás?
Zsuzsi! Mivel fárasztjátok? Hiába dumálok, ugrálok előtte, nemigen köti le, ha nincs kedve akkor csak ordítás van. Lehet neki dumálgatni, meg mindent, de ha rájön a sírás, akkor semmi sem nyugtatja. Tegnap délután Lánykám felénekelte neki az énekkönyvét. :D Azzal elvolt. De hát ez nem megy mindig. És egyre többször észreveszem, hogy csak azért sír, hogy felvegyem. Mikortól van az szerintetek, hogy "elkapatom"?
Mi is azt beszéltük apával, hogy milyen jó lesz megdögönyözni. De mire akkora lesz, akkor meg majd nem hagyja. :)

Kép
Kép
nicolca
 
 


ma dokihoz viszem Pannát, mert bepöttyösödött az arca :?
nem tom, mi lehet ez, mert már nem szopik, mégis teljesen úgy néz ki, mint amilyen a tejkiütése volt...

Kép

Kép
redwings
 
 


drukkolok, hogy minden rendben legyen Pannával.
Tegnap nagyon fárasztó nap volt, napközben alig aludt, kínomban 1,5 órát sétáltattam a szélben délután, mert ott legalább húzta a lóbőrt. Pancsira persze jól elfáradt, akkor szopizott valamennyit, beájult, majd 1 óra múlva újra enni kért. Persze én hülye akkor nem adtam neki Gripe water-t, jött a hasfájás, és akkor 11-ig (kövi szopi) nem bírtuk elaltatni. Szegény már iszonyú nyűgös volt, hát még én...Ráadásul mindez úgy volt, hogy apa épp lekente testápolóval a hátamat, hogy lazítsak kicsit, na akkor jött az első felébredés, szóval úgy szoptattam, hogy nem tudtam nekidőlni semminek...na nem mintha a kislegény adott volna esélyt a folytatásra.
Néha nehéz dolog anyának lenni, és a gyerek és a háztartás tényleg elviszi az egész napot, ezért ma úgy döntöttem, minimálisra csökkentem a háztartási munkákat, és kicsit törődöm magammal is.
pzsuzsi
 
 


Azt jól teszed! Nem dől össze a világ, ha nincs minden glédába állítva, és a babának is jobb, ha anyucija nem egy kétnapos vizihulla fittségi mutatójával versenyez...
Pöttyöspanna kapott krémet, de csak úgy találomra, mert lövése sem volt a dokinak h mi lehet ez. Remélem használni fog neki.

Kép

Kép
redwings
 
 


Zsuzsi! Mi jött be a mai "nem csinálok semmit'-ből?

Ez a szörnyű a kiütésekben is, hogy csak találgatni lehet. Remélem, hogy mielőbb rájöttök, mi volt a gond!

Mi tegnap egész délután kocsikáztunk, így Babóca kihúzta két és fél órát éhen :D
nicolca
 
 


Zsuzsi! Nálatok is büdibb lett a kaki a Gripe Water óta?
Két napja használjuk, de ma olyan büdit alkotott, hogy csak na! Ráadásul elég híg is volt :(
nicolca
 
 


Isteni volt a pénteki nap, tényleg semmit nem csináltam, ma viszont lógott a belem, mert kitakarítottunk a párommal, meg egyéb dolgokat is intéztem (vasalás, mosogatás), közben meg a babával is kellett foglalkoznunk.
Nicolca: nem emlékszem, hogy büdibb lett volna, egy ideig elég büdi volt, de mostanában mintha nem érezném annak..legalább használ a Gripe water? Nekünk általában igen, de ma valami front lehet, mert többször is fájt a pocó...
Amúgy rám is rámtört (ismét) a nincs elég tej para. Pancsi előtt 1-1,5 órával mindig megszoptatom a picúrt, hogy ne legyen nyűgös pancsi alatt. Ma szopizott is, majd pancsi után adom neki másik cicit, egy idő után dühösen rángatni kezdi, egy ideig hagyom, át másik cicire (ami ugye meglehetősen üres volt), azt is rángatta, vissza az elsőre, aztán nagy nehezen bealtattam, de nem voltam valami vidám. Ugye ha eddig elég volt a tej, akkor ez nem változik? És ha éhes maradt volna, akkor ugye nem tudom bealtatni? Amúgy kb. 3. napja rángatja a cicit este, néha korábban is csinálta. Valahol azt olvastam, hogy van a babáknak egy korszakuk, amikor imádnak a cicin nyammogni, és ez állítólag 6-8 hetes korban tetőzik. Nyugtassatok meg!
Pannának küldök gyógyító puszikat!
pzsuzsi
 
 


Zsuzsi! Úgy veszem észre, hogy bármit is adok Babócának azok az evések, ami után sírás van, ugyanolyanok maradnak. Tehát, hogy ugyanúgy kell masszázs, torna akár adok Neki valamit, akár nem.
Biztos lehetsz benne, hogy ha éhes és mégis bealszik - mert már olyan fáradt - úgyis felkel pár percen belül. De én még ilyet nem tapasztaltam, inkább bealszik alvás közben.
Amúgy nekem is szokott olyat csinálni, hogy kihúzza a cicit ameddig tudja, aztán lecuppan róla. Vissza bekapja, húzza és lecuppan. Három-négy után elveszem tőle, mert ugye nem túl kellemes, akkor hiszti és utána normálisan eszik. Van olyan is, hogy csak nyalogatja, nyammog rajt. De mindig az evés vége felé. Játszik szerintem.

Kép
Kép
nicolca
 
 


Nyugi, ha éhes, akkor azt a tudtodra fogja hozni...
Szóval emiatt ne aggódj.

Kép

Kép
redwings
 
 


Köszi a válaszokat.
Nem tudom miért van belém programozva ez az állandó "nincs elég tejem" para.
Tegnap is hallottam éjjel többször mocorogni-nyögdécselni, de nem sírt. Fél háromkor volt, hogy nem bírtam tovább és megetetettem. Édesen aludt utána tovább, fél hatkor megint hallottam, aztán valahogy visszaaludtam és csak negyed nyolckor ébredtem, akkor is mocorgott, de nem sírt. Remélem ez nem valami programhiba nála...
Állandó mániám, hogy alultáplálom a gyereket. :(
Ja, és még egy dolog eszembe jutott: ha átalussza az éjszakát, vagy csak egyszer kel, érdemes a ciciket lefejni? Vagy a szervezetem egyszerűen átáll arra, hogy éjszaka ritkább a szopi? Olyan butának érzem magam...
pzsuzsi
 
 


Igen, erre én is kiváncsi lennék, hogy egy idő után megtanulja a szervezetem, hogy éjszakára ne termeljen annyit? Mert még most is szétcsattannak a melleim reggelente, de mire lefejném, már eszik is.
Holnap megkapjuk az első oltást. :oops:
nicolca
 
 


Nicolca: drukkolok, hogy jól viselje a kismanód...
Mi jövő csütörtökön megyünk, valószínűleg a rotával.
Elmentünk ma a védőnőhöz, mert idegesít ez a cicitépés dolog, azt mondta, szerinte túl fáradt a gyerek. Igaz, mi úgy csináljuk, hogy 5 után már nem hagyjuk aludni, 7-kor pancsi, és utána alvás. A védőnő szerint ez túl sok ébrenlét egy ilyen pici babának...valszleg igaza van, mert tényleg nagyon fáradt már pancsi előtt, és amúgy meg 6450 g a kicsim, tehát tejci valszleg van elég.
pzsuzsi
 
 


Az nem semmi Zsuzsi! Babóca csak 5200 g. És ha hozzávesszük, hogy napközben kétóránként eszik, akkor valószínű, hogy az én tejemmel van baj :(
Az orvos azt mondta, jó a súlya, de túlzás a kétóránkénti evés. Na de ha valami csoda folytán kihúznánk a három órákat, lehet hogy még ennyit sem hízna.
Eddig jól bírja az oltást, de majd meglátjuk.
nicolca
 
 


Nicolca: szerintem amennyit az én manóm hízik, az már néha kicsit túlzás is. Nagyon nehéz mostmár, a fenekét rázogatni meg főleg. :roll:
Amúgy biztos felháborító a véleményem, de valamilyen szinten a szoptatás a legnagyobb macera az egész baba-kérdésben. Néha arra gondolok, a tápszereseknél legalább nincs para, hogy kevés, sok, gyakori, ritka, egyszerűen kiszámolják a mennyiséget oszt kész. Tudom, hogy az anyatej a jobb a baba számára, és ha valami gáz lenne, biztos kiakadnék, hogy nem tudok szoptatni, de néha olyan jó lenne elmenni valahova, nem parázni stb. Na de majd biztos jobb lesz.
Ti amúgy most a kötelezőt és a prevenart kaptátok?
pzsuzsi
 
 


Igen, csak a kötelezőt.
Ha belegondolsz, igaz az általános nézet: ha elégedett a baba és jól fejlődik, akkor nincs gond a tejjel. Nálatok mindkettő rendben van. Állati jól hízik és a hasfájásokat eltekintve elégedett is. A tápszer ellen:1. sokkal nagyobb az esély a hasfájásra. 2. éjszaka nem félkómában cicire rakod, hanem mikrozól és keversz és ha véletlenül meleg lett, hűtesz. Addig ő meg ordít, ami éjszaka pláne nem jó.
3. a tápszeres gyerkőcök még jobban híznak. 4. és szerintem nem is olyan szépek :wink: 5. na és azért említsük meg a tápszer nem megfelelő összetételét.
Amúgy meg próbáld meg, hogy nem ciciből adod, hanem lefejed üvegbe. Mondjuk hetente egyszer.

Kép
Kép
nicolca
 
 


Pannát háromhós koráig tudtam kizárólagosan szoptatni.
Sajnos elapadt, pedig mindent megpróbáltam, amit csak a védőnő meg a doki javasoltak + more milk+homeo bogyók+teák - mindent az égvilágon.
Két hétig még kitartott a fagyóban lévő tejem, de négyhós korától csak tápos (meg mostmár gyümiket is eszik).

Akkor kezdett elapadni, mikor Panna elkezdte végigaludni az éjszakát. A védőnő tanácsára abbahagytam a fejést is (igény szerint szopinál nem kell fejni, túltermelés lesz .. . stb), de még most is motoszkál bennem a gondolat, hogy ha nem hallgatok rá és fejek továbbra is, akkor talán még mindig tudnám szoptatni. :(

Nagyon nehéz volt megbarátkoznom a helyzettel. Az eszem sok érvet tud mellette is - a szívem mégis szomorú miatta.
Ez van, ha megfeszülök se tudok változtatni rajta...

Valóban igaz, hogy mióta tápi van, ismét kinyílt a világ nekünk.
De hidd el Zsuzsi, ha tudnám, elcserélném a kirándulásokat a szopikra...

Kép

Kép
redwings
 
 


Az meg hogy nem is olyan szépek....
Hát, most sértődjek meg ;) ?

Kép

Kép
redwings
 
 


Nicolca valószínűleg csak engem próbált meggyőzni a szopizás előnyeiről. :wink:
Persze én sem gondolom az egészet komolyan, küzdök, amíg lehet, csak néha jön a bezártsági érzés. De valszleg azért is van, mert tél van, és sötét. Ha nyár lenne, és akár szinte egész nap bóklászhatnánk, én is máshogy gondolnám.
Szóval szerinted akkor érdemes lefejegetni a feszülő ciciket?
pzsuzsi
 
 


ellene szól:
-macera
-lehet hogy nem is kéne, mert túltermelés lesz

mellette szól:
-lehet hogy jól jön ha magasabb hozamra áll be a cici, mondjuk amikor növ ugrás van
- tudsz lefagyasztani és lesz tartalékba (nekünk legalábbis jól jött)
- nem fogod úgy érezni, hogy nem tetted meg amit lehetett

úgy hirtelenjében ennyi.
nyilván neked kell mérlegelni, de én a következőnél nem fogom abbahagyni a fejést, az tuti.
mert irtó gáz lógó fejjel félkómásan gubbasztani az éjszaka közepén és töftfölni (az állandó üvegmosogatás se sokkal különb), de én azt mondom, hogy addig jó, míg van mit!

Kép

Kép
redwings
 
 


hát ja, a bezártság érzés elég vacak,tudom! de nemsoká itt a tavasz, addig meg kapcsolj villanyt, nyomass be valami tök jó zenét... és élvezd ki míg ilyen kis picur!!!

És ha lesz tartalékban tejed, akkor már meg lehet oldani, hogy kivételesen egy étkezést üvegből /pohárból kapja, míg te elmész fodrászhoz, vagy boltba vagy akárhová kimozdulsz egy picit.

van amúgy vki, akire rá tudnád bízni a cseppedet?

Kép

Kép
redwings
 
 


hát max. a párom, vagy később a húga.
amúgy miben érdemes fagyasztani? Aventes pohár? és mindent sterilizálni kell előtte?
pzsuzsi
 
 


azok jók!
igen, kell! ha van sterilizáló géped, az is jó, meg ezeket ki is lehet főzni. én lobogó vízben kb 5 percig hagytam főni őket (csak erre használtam az edényt és a kiszedőt), és aztán amíg nem kellett, a lefedett lábasban szépen elálldogált minden...

na,az jó, néha le lehet akasztani őket egy órácskára, más nem amíg sétálsz egyet, néha annyi is elég. persze ebben a vacak időbe jobban jársz, ha otthoni szabadprogramot kérsz, mondjuk veszel egy jó fürdőt, vagy ilyesmi.

Kép

Kép
redwings
 
 


Jajj-jajj! Hát Tündérpannának a nevében is benne van, hogy szép. Eszem ágában sem volt megsérteni senkit sem! De láttam jó néhány túlhízott tápszeres Babót. Meg ezzel nem azt mondom, hogy két éves koráig kell szopiznia. Lányomat én is "csak" öt hónapig tudtam. De amíg lehet, addig legyen szopi.
Én tegnap kimozdultam egyedül! Elmentem szülőire. Egy órát voltam távol, de állandóan itthon járt az agyam. Aztán már a kapuban voltam, mikor Apa hívott. Nem is mondott semmit a telefonba, hallottam, hogy sír a Drágám. Kettesével vettem a lépcsőfokokat, kézmosás, kézmelegítés és máris a karjaimban volt. El is múlt minden baja :D Már csak panaszkodott kicsit és együtt készültünk fürdésre.
Ma az oltás alaposan ledöntötte a lábáról. Evett-aludt. Fürdésre is alig bírtuk felkelteni. Most még csak hőemelkedése lesz, de ma éjszakázni fogok.
Pannának mi lettek a pöttyeivel?
nicolca
 
 


Ja: nem lesz a hőemelkedése, hanem van hőemelkedése. Bocsi
nicolca
 
 


nicolca:
csak vicceltem! Nem olyan könnyű engem megsérteni :)
Amúgy ha Panna csúf kis béka lenne,akkor is ő lenne a legszebb az én szememben - de hál istennek apája jól megheggesztette :lol:
Nincs olyan séta, hogy két-három vadidegen meg ne állítson minket hogy megdícsérjék... nekem meg hízik a májam! De biztos tudjátok ti is, mint van ez...
Remélem a picurodnak nyugis és lázmentes éjszakája volt.

Mi jövő hétfőn megyünk oltásra. Azelsőnél még hőemelkedése sem volt, viszont a másodiknál már igen, és eléggé be is duzzadt neki az oltás helye. Ha ez a tendencia marad, akkor tuti nem ússzuk meg láz nélkül a mostanit :(

A ti gyerekeitek is zizik voltak tegnap?
Egyszerűen képtelen volt aludni ( a karomban szundizott volna, dehát mégsem ringathatom egész nap), kilenctől egészen négyig vergődött, aztán beájult fél órára, végül (fürdés+vacsi után) este fél kilenckor aludt el. És éjjel kétszer kellet etetni.
Nemtom mi van vele mostanában. Három és négyhós kora között átaludta az éjszakát, most meg már éjfélkor olyan éhes, hogy felébredek a gyomra korgására, mielőtt ő mocorogni kezd...
Kevés lenne neki a táp? Elkezdjünk próbálkozni a tejpéppel?
Szerintetek?

Kép

Kép
redwings
 
 


Nekem napközben nem volt gond a picúrral, de este pancsi után megint jött a cicitépés, nem ájult be a szopiba, aztán amikor ringattam a popóját, hogy elaludjon, jött a csuklás, majd egy kör pocifájás, és a végére olyan dühös lett, hogy már sehogy nem aludt, így kivártam a 11 órát, szopi és akkor tudtam letenni.
Napközben csak annyi gáz volt, hogy szegény többször is beébredt, mert jött a puki, vagy bántotta valami a pocóját. Előző nap és aznap reggel olyan pizzát ettem, amiben kolbász volt. Szerintetek az bánthatta? Na meg a tegnapi borsófőzelék...nem tudom ma merjek-e enni.
Melegfront volt, szóval emiatt is lehettek ezek a dolgok.
Valahol olvastam, hogy némelyik baba 3-4 hós kora körül újra elkezd éjszakánként felébredni, de már nem emlékszem, miért. Tápkérdésben nem vagyok járatos.
pzsuzsi
 
 


így nyomatta befelé a tízórait :D
Kép Kép Kép Kép

Kép

Kép
redwings
 
 


Húha, nem semmi a kisasszony. Csak nem éhes volt? :wink:
Amúgy tényleg gyönyörű, le is foglalom a fiamnak, ha nem zavar, hogy van köztük pár hónap különbség...
pzsuzsi
 
 


:D ezt majd bízzuk rájuk szerintem...
amúgy köszi :oops:

egyébként nagy haspók!!!
nem tudom elég gyorsan lapátolni a szájába a cuccot, egyfolytában reklamálva nyöszög közben, és mivel elkezdett próbálkozni a felüléssel, folyton húzza fel magát hasizomból, meg vállból, ezért minden kanálra úgy rákap, hogy igencsak igyekeznem kell nehogy megüsse magát vele.
a kis mohó :) a cicin is az volt mindig...

Kép

Kép
redwings
 
 


ti is igazán tehetnétek fel képeket hogy gyönyörködjünk... :roll:

Kép

Kép
redwings
 
 


Ez ugyan már 2 hete készült, de azért olyan sokat nem változott...majd a fényképezőgépről még fel kell tennem a gépre. Kép [/img]
pzsuzsi
 
 


juhú !!!
:D
édes nagyon!!!!
(igazából is ilyen sötét szeme van, vagy csaka kép fényviszonyai ilyenek?)

Kép

Kép
redwings
 
 


Hatalmas egy FÉRFI! :D
És Panna is gyönyörű :D
Majd rakok fel én is képet, csak fel kell ide is raknom. Az a baj, hogy a másik gép, ahova az eddigieket pakoltam, betojt és a fényképezőről meg már letöröltem. De majd készítek újakat és felrakom.
Zsuzsi! Te hogyan szoptatsz? Minden evéskor mindkét mellből vagy felváltva? És Panna hogy evett ciciből?
nicolca
 
 


Eleinte egy cicből dugig lakott, hiába kínálgattam a másikat, nem kellett neki.
Aztán a hasfájós időszakban kipróbáltam, hogy lefejtem az elejéből és ez jó is lett volna, mert a pocak-kín csökkent, így viszont nem lakott jól rendesen és gyakrabban kért enni. (Konkrétan másfél óránként ...)
Aztán volt kb egy hónap, mikor már mindig mindkét ciciből evett, aztán mikor már mindkettőt fullra kiette.

és várjuk a képet :wink:

Kép

Kép
redwings
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: