Új privát üzeneted érkezett!

S. Kata!

Sajnálom hogy ennyira rosszak a tapasztalataid, de szerintem van egy csomó dolog ami nagyon függ a baba állapotától na meg persze a dokitól is. Egy tény, nincs szülésznõválasztás, és van nagyon bunkó szülésznõ is. Én éjszakára fogtamki egy ilyet, így éjszaka le se mentema szülõszobára. A szüléshez szerencsére nálam nagyon kedves volt, Anikó a neve, talán ha szabad szülésznõválasztás lenne ez a probléma megoldódna.
Beöntés és borotválás (félig) valóban van, mondjuk engem ez nem zavart, sõt én kértem volna ha lehet választani.
Én utánad 4 hónappal szültem, de nálam ott volt a lányom a 2 órás megfigyelés alatt és a férjem is velünk volt ez idõ alatt. Sõt 1,5 óra után én mondtam a csecsemõsnek hogy most már vigyék el Emmát, hogy tudjak enni. Szülés után rögtön odaadták, próbálták mellre tenni, igaz, ez nem sikerült, de sajnos nálunk késõbb is problémák voltak, mert befelé forduló a mellbimbóm. A vizit alatt pedig kinnt voltak a babák! Tény, hogy a nappali rooming-in nem folymaatos, néha elvitték õket, de a vizit alatt pont ott voltak, bár olyankor tényleg a kosárkába kellett tenni õket, nem pedig magunk mellé. A szülés után a férjem rögtön bejött( õ nem akart bent lenni a kitolási részen, így a vajúdás uán kiment), és videózta a babát ahogy vizsgálják, amint elkészült a baba a kezébe adták, és õ fogta amíg engem varrtak. 10:40-kor született Emma és délután már hozták.
Nagyon fura hogy ennyire mások a tapasztalataink.
Mondjuk most hogy belegondolok a szobatársaim is mondták hogy nekik nem volt ott a baba a 2 órás megfigyelés alatt, ez úgy látszik az orvoson meg a szülésznõn múlik, na meg a baba állapotán (az én lányom 10/10-es apgarral született, 40. héten 3400 gr-al).

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


S. Kata!

Sajnálom hogy ennyira rosszak a tapasztalataid, de szerintem van egy csomó dolog ami nagyon függ a baba állapotától na meg persze a dokitól is. Egy tény, nincs szülésznõválasztás, és van nagyon bunkó szülésznõ is. Én éjszakára fogtamki egy ilyet, így éjszaka le se mentema szülõszobára. A szüléshez szerencsére nálam nagyon kedves volt, Anikó a neve, talán ha szabad szülésznõválasztás lenne ez a probléma megoldódna.
Beöntés és borotválás (félig) valóban van, mondjuk engem ez nem zavart, sõt én kértem volna ha lehet választani.
Én utánad 4 hónappal szültem, de nálam ott volt a lányom a 2 órás megfigyelés alatt és a férjem is velünk volt ez idõ alatt. Sõt 1,5 óra után én mondtam a csecsemõsnek hogy most már vigyék el Emmát, hogy tudjak enni. Szülés után rögtön odaadták, próbálták mellre tenni, igaz, ez nem sikerült, de sajnos nálunk késõbb is problémák voltak, mert befelé forduló a mellbimbóm. A vizit alatt pedig kinnt voltak a babák! Tény, hogy a nappali rooming-in nem folymaatos, néha elvitték õket, de a vizit alatt pont ott voltak, bár olyankor tényleg a kosárkába kellett tenni õket, nem pedig magunk mellé. A szülés után a férjem rögtön bejött( õ nem akart bent lenni a kitolási részen, így a vajúdás uán kiment), és videózta a babát ahogy vizsgálják, amint elkészült a baba a kezébe adták, és õ fogta amíg engem varrtak. 10:40-kor született Emma és délután már hozták.
Nagyon fura hogy ennyire mások a tapasztalataink.
Mondjuk most hogy belegondolok a szobatársaim is mondták hogy nekik nem volt ott a baba a 2 órás megfigyelés alatt, ez úgy látszik az orvoson meg a szülésznõn múlik, na meg a baba állapotán (az én lányom 10/10-es apgarral született, 40. héten 3400 gr-al).

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


S. Kata!

Sajnálom hogy ennyira rosszak a tapasztalataid, de szerintem van egy csomó dolog ami nagyon függ a baba állapotától na meg persze a dokitól is. Egy tény, nincs szülésznõválasztás, és van nagyon bunkó szülésznõ is. Én éjszakára fogtamki egy ilyet, így éjszaka le se mentema szülõszobára. A szüléshez szerencsére nálam nagyon kedves volt, Anikó a neve, talán ha szabad szülésznõválasztás lenne ez a probléma megoldódna.
Beöntés és borotválás (félig) valóban van, mondjuk engem ez nem zavart, sõt én kértem volna ha lehet választani.
Én utánad 4 hónappal szültem, de nálam ott volt a lányom a 2 órás megfigyelés alatt és a férjem is velünk volt ez idõ alatt. Sõt 1,5 óra után én mondtam a csecsemõsnek hogy most már vigyék el Emmát, hogy tudjak enni. Szülés után rögtön odaadták, próbálták mellre tenni, igaz, ez nem sikerült, de sajnos nálunk késõbb is problémák voltak, mert befelé forduló a mellbimbóm. A vizit alatt pedig kinnt voltak a babák! Tény, hogy a nappali rooming-in nem folymaatos, néha elvitték õket, de a vizit alatt pont ott voltak, bár olyankor tényleg a kosárkába kellett tenni õket, nem pedig magunk mellé. A szülés után a férjem rögtön bejött( õ nem akart bent lenni a kitolási részen, így a vajúdás uán kiment), és videózta a babát ahogy vizsgálják, amint elkészült a baba a kezébe adták, és õ fogta amíg engem varrtak. 10:40-kor született Emma és délután már hozták.
Nagyon fura hogy ennyire mások a tapasztalataink.
Mondjuk most hogy belegondolok a szobatársaim is mondták hogy nekik nem volt ott a baba a 2 órás megfigyelés alatt, ez úgy látszik az orvoson meg a szülésznõn múlik, na meg a baba állapotán (az én lányom 10/10-es apgarral született, 40. héten 3400 gr-al).

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 

 
 

S. Kata!

Sajnálom hogy ennyira rosszak a tapasztalataid, de szerintem van egy csomó dolog ami nagyon függ a baba állapotától na meg persze a dokitól is. Egy tény, nincs szülésznõválasztás, és van nagyon bunkó szülésznõ is. Én éjszakára fogtamki egy ilyet, így éjszaka le se mentema szülõszobára. A szüléshez szerencsére nálam nagyon kedves volt, Anikó a neve, talán ha szabad szülésznõválasztás lenne ez a probléma megoldódna.
Beöntés és borotválás (félig) valóban van, mondjuk engem ez nem zavart, sõt én kértem volna ha lehet választani.
Én utánad 4 hónappal szültem, de nálam ott volt a lányom a 2 órás megfigyelés alatt és a férjem is velünk volt ez idõ alatt. Sõt 1,5 óra után én mondtam a csecsemõsnek hogy most már vigyék el Emmát, hogy tudjak enni. Szülés után rögtön odaadták, próbálták mellre tenni, igaz, ez nem sikerült, de sajnos nálunk késõbb is problémák voltak, mert befelé forduló a mellbimbóm. A vizit alatt pedig kinnt voltak a babák! Tény, hogy a nappali rooming-in nem folymaatos, néha elvitték õket, de a vizit alatt pont ott voltak, bár olyankor tényleg a kosárkába kellett tenni õket, nem pedig magunk mellé. A szülés után a férjem rögtön bejött( õ nem akart bent lenni a kitolási részen, így a vajúdás uán kiment), és videózta a babát ahogy vizsgálják, amint elkészült a baba a kezébe adták, és õ fogta amíg engem varrtak. 10:40-kor született Emma és délután már hozták.
Nagyon fura hogy ennyire mások a tapasztalataink.
Mondjuk most hogy belegondolok a szobatársaim is mondták hogy nekik nem volt ott a baba a 2 órás megfigyelés alatt, ez úgy látszik az orvoson meg a szülésznõn múlik, na meg a baba állapotán (az én lányom 10/10-es apgarral született, 40. héten 3400 gr-al).

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ja, a csecsemõsök még.
Nekünk az elsõ napon nem mutattak semmit, utána viszont a 2. naptól minden nap megmutatták a pelenkázást, köldökápolást, utána meg nekünk kellett csinálni. Ha kérdeztem, válaszoltak. Mint már írtam, a szopizás batanítsával viszont én sem voltam megelégedve, hiszen egy elsõ babás anyuka nem tudja hogy mit is kéne kérdezni. Tápszert tényleg kapnak és teát is, és cumisüvegbõl kapják. Viszont pozitívumként legyen mondva, hogy semmiféle szájpenész vagy ilyen dolog nem volt ennek ellenére, pedig sok kórháznál hallom hogy a babaák elkapják, pont a cumisüvegek miatt.
A csecsemõsöknél én úgy kezdtem, hogy a második napon megkérdeztem hogy mutassák meg, hogy hogy kell egy iylen pici babát felemelni, mert én még azt sem tudom. Megmutatták.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Kedves Manó!
Biztos sok múlik az orvoson meg a szülésznõn,mert éjszaka velem is Anikó volt,bár azon kívül,hogy beszélgettünk és szívhangot nézett,semmi "tevékenyet"nem tett./gondolok itt pl.masszírozásra,testhelyzet javasolására,mivel tudnék könnyíteni,az összehúzódások alatti légzéssel stb.ami szerintem igencsak a munkájához tartozik/Az is igaz,hogy mikor reggel letelt velem a mûszakja 2 hét szabira ment.Lehet,hogy ez nagyban befolyásolta a viselkedését...
Akire Te gondolsz az az Ingrid nevû szülésznõ /ha jól emlékszem/,én viszont reggel a szülõszoba vezetõjével "szültem".Õrá értettem,hogy õ még annyit sem tett,mint az Anikó.Az is igaz,hogy mire átvett már nem nagyon tudtam beszélni az egybefolyó fájások miatt..Tény,hogy nekem nem segített!Az én fiam 8/9-es Apgar-ral született,nehéz hosszú szülés volt,megviselte szegénykét,és a karján volt a köldökzsinór.De láthatüan semmi baja nem volt,felsírt,úgyhogy csak aggodalmaskodtak.Viszont engem megviselt,hogy nem úgy történt,ahogy ígérték,ahogy vártam.
A vizit alatt néha ott volt Mazsi,de inkább elvitték nehogy "zavarják" a fõorvost.Ja és mindig szóltak,hogy kapcsoljuk ki a TV-t,meg a mobilt is...Mint a dedóban.
Abban igazad van,hogy az én fiamnak sem volt soha szájpenésze./Hozzáteszem,mi itthon sem használtunk cumit,cumisüveget/
Igen,ha kértél valamit megmutatták,bár néha szájhúzva,de szerintem erre nem kellene kérni õket,hanem automatikusan mutathatnák./Pláne,ha valakinek ez az elsõ babája/
Ami még eszembe jutott:engem álandóan azzal stresszeltek a nõvérek,hogy miért nincs még székletem...Már bocs,hogy ilyeneket írok...Azon gondolkodtam,hogy azt fogom mondani már volt,mert azzal "fenyegettek",hogy addig nem engednek haza.
Névtelen
 


Bocs,az elõbbit nem írtam alá...
S.Kata
Névtelen
 


S. Kata!

Akkor biztos tényleg túlaggódták a afiad állapotát, mert nekem is mondták hogy csak a nagyon jó állapotú babákat hagyják ott a 2 órára. A szülésznõvel én meg voltam elégedve, bár igazad van, csak simán kedves volt, de nekem nem tünt fel hogy semmi mást nem csinált, mint bátorított, meg az állítható szülõszékkel próbált mahinálni, hogy jobb legyen nekem, de mivel én éjféltõl "vajúdtam", csak a nem túl kedves szülésznõ miatt nem mentem le a szülõszobára, ezért reggel nekem bekötöttek egy infúziót, cukrot, vagy mit, higy erõsebblegyek, és mire fel lehett volna kelni 9 óra körül én már nem bírtam, így engem eleve nem lehetett masszírozni, meg a többi alternatív dolgot se próbálhattam így ki. Van egy olyan érzésem, hogy ezek pont abban a szakaszban segítettek volna sokat, amikro én magamban szenvedtem, éjjel. Úgyhogy iylen szempontból nekem se túl jók a tapasztalataim. Csak az a baj, hogy én még egy olyan kórházról se hallottam, ahol mindenki meg volt elégedve mindennel, ezért írtam még az elején, hogy ez a kórház se rosszabb mint a többi.Ennek ellenére a második babánál én is gondolkodnék, hogy hová menjek, de tartok tõle hogy a végén csak az orvosom mellett tartanék ki.Kép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Kedves Manó!

Ki az orvosod?Nekem Dr.Lõrincz...
S.Kata
Névtelen
 


Kata!

Dr. Szunyoghy János
Nekem a többi orvos neve nem sok mindent mond sajnos, nem igazán jegyeztem meg õket, pedig többen is vizsgáltak a szülés alatt. Azt se tudom, hogy ki volt az ügyeletes orvos, pedig õ vizsgált éjjel, sõt, reggel õ repesztett burkot is, meg õ volt ott amíg a saját orvosom megérkezett.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Húú, hát most itt aztán érdekeseket írtatok!!

Kedves S. Kata!

Meglepve olvastam, hogyan lehet valakiben ennyi idõ után ennyi düh egy kórház iránt, ahol élete egyik legfontosabb eseménye történt: világra jött a gyermeke. Tudom, hogy neked sokkal több a tapasztalatod, mint nekem, hiszen te már szültél, én pedig csak fogok, de én ennyi negatívumot egyszerûen nem hiszek el... Mégpedig azért, mert ezek elkerülhetõek, én nem gondolom, hogy kell azon mérgelõdni, hogy egy orvos vizit alatt kikapcsoltatja a tévét meg a mobilokat. Épp a munkáját végzi, és zavarja, ha zavarja valami. Ennyi, passz.. legalábbis szerintem. Bár még nem szültem, azért nem kórházi tapasztalat nélkül írom ezeket, hiszen több mûtéten is átestem, és tudom, hogy nem könnyû megtalálni a hangot a kórházban mindenkivel, de azért nem lehetetlen. Annyit biztosan tudok, hogy bár a nõvérek például értünk vannak, ha ezt érezteted velük, akkor nem kapsz igazi segítséget. Õk is emberek, és megalázóan kevés pénzért dolgoznak, felelnek életekért. Ha viszont kedvességet kapnak, néhány mosolyt - és most nem pénzrõl beszélek, bár szerintem azt is megérdemlik - akkor nagy valószínûséggel te is azt kapsz vissza. Ez persze nem tuti, de én ezt tapasztaltam, és mindegy, hogy a Sportkórházban operáltak vagy éppen a szekszárdi kórházban. Úgyhogy emiatt én nem félek az újpesti kórháztól sem, inkább a körülmények érdekeltek. Az orvosom pedig ismerem, õ nagyon kedves, és ami szerintem fontos, hogy még humora is van.

Azért remélem, minden rendben veled és a kisfiaddal, és következõ alkalommal olyan kórházat találsz, amilyet elképzeltél magadnak.

Kedves Manó!

Klassz, hogy azért bõven írtál jó dolgokatKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Kedves Szirom!

Egyetértek veled.Kép És tényleg nem érdemes félni se ettõl, se más kórháztól. A körülmények szerintem magyar viszonylatban teljesen átlagosak, a személyzet is olyan mint bármelyik kórházban. Én személy szerint ekkor voltam életemben elõször kórházban, de bennem igazán negatívumok nem maradtak. jó, tudok felsorolni dolgokat, amik történhettek volna jobban is, de hát én már más kórház (baba barátnak kinevezett) esetében is hallottam negatív és pozitív tapasztalatokat is. És ráadásul én nem vagyok az a kérdezõs, meg kikövetelõs fajta, ha valaki kicsit határozottabb, ebben a kórházban is sokat segít magán. (Pl én voltam a hülye, hogy éjjelre nem maradtam a szülõszobán, habár az ügyeletes orvos felajánlotta, csak azért mert láttam hogy a szülésznõ húzza a száját. Magasról le kellett volna ejteni, behívnia férjem és elvajúdgatni kipróbálva a labdát, bordásfalat, stb.)
Ha konkrét kérdéseid lesznek, pl mit adnak és mit nem, meg ilyesmik, ahogy majd közeledik a nagy nap, írj nyugodtan!!!

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ja, még annyit, és aztán tényleg nem foglalkozom ilyen dolgokkal, de nálunk nem kapcsoltatták ki vizit alatt a mobilt, de magunktól nyilván levettük a hangot, és csk rezegtek, már csak a babák érdekében is.Kép És az egész vizit egy 4 ágyas kórteremben max 3-4 perc.Kép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó!

Kösz!Kép Élni fogok a lehetõséggel, de még csak 14 hetesek vagyunk, és egyelõre az a bajom, hogy nagyon kíváncsi vagyok és hajtanám az idõt is, de nem is tudom mit kérdezzekKép

Annyit azért meg szeretnék jegyezni, hogy az nem átlagos ám, hogy külön fürdõszoba legyen a szobákhozKépMeg én olyan helyen sem voltam még, ahol tévé volt a kórtermekben. Úgyhogy ezek kifejezett pozitívumokKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

A külön fürdõszoba az tényleg sokat ér!!! De komolyan, én nem gondoltam volna milyen jó! Naponta kb 5x zuhanyoztam, hogy minimálisan tisztának érezzem magam altájilag.
megértem hogy még nincs konkrét kérdésed, de majd lesz ahogy közelkedik az idõ.Kép Lásd az én elsõ beírásaimat, akkor még énse igazán tudtam mire vagyok kiváncsi. Nekem is nagyon lassan telt a terhesség, aztán most meg már fél éves a lányom.Kép Ja, a Tv-t az én ágyamról nem lehetett látni, de ez annyira nem is érdekelt. Mondjuk mindíg bekapcsoltuk, csak hogy szóljon valami, amikor babákat hozták akkor meg a mesecsatornára váltottunk, mintha érdekelte volna õket.Kép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Olvasgatva benneteket, most már én is hozzászólok...én két éve szültem a szülõotthonban, és nagyon szeretnék újra ott! Természetesen nekem is volt egy-két rossz tapasztalatom, de azt hiszem, ez alól egy kórház se kivétel. És ahogy ti is mondjátok, nem ez a fontos, hanem az, hogy életem legnagyobb ajándékát kaptam ott. Igaz, hogy a több órás vajúdás után császár lett, igy megjártam az "örzõt" is, ahol szintén nagyon kedvesek voltak velem. Én csak jót tudok mondani a csecsemõsökrõl és a szülésznõkrõl is. Na meg nem utolsó sorban a dokikról, ugyanis, ha épp mûtõben vagy szülõszobán volt a fogadott orvosom, akkor is kedves és segitõkész volt mind velem. És én egy nagyon fontos dolgot éreztem az ott töltött egy hét alatt: hogy nem egy nagy kórház "futószalagján" vagyok. Benne van a nevében is, hogy szülõOTTHON, és valóban, számomra olyan érzések maradtak meg, hogy nagyon otthonosan éreztem magam! Köszönhetõ ez a kis létszámnak, annak, hogy a szobákban egész nap tv-t lehet nézni, hogy bármikor fürödhetsz egy tiszta és különbejáratú fürdõben, és hogy még a takaritónéni is azon volt, hogy jól érezzem magam! És utolsó nap felajánlották, hogy ha bármi kételyem van pl szoptatás, csecsemõgondozás stb-vel kapcsolatban, maradhatok. Persze, gondolná az ember, ki szeretne akaratán kivûl kórházban maradni...de egy szülõotthonban szivesebben!
Csak ennyit akartam irni, Szirom, neked pedig sok sikert!!! És kérdezz bátran, jobb elõbb infokat megtudni, mint utána szembesülni velük.
Szirom, Manó, ki volt a dokitok? Az enyém dr. Hammersberg Elemér.

üdv,
Kriszta
Krisztocs
 


Ja, és még valami, nálunk se kellet a vizitnél a mobilt kikapcsolni, de valóban egyértelmû volt, hogy mindenkinek az egész nap folyamán le volt halkitva. És a babók ott maradhattak vizit közben is, igaz, a kosárkában, de ez logikus, hiszen ilyenkor illik az orvosra figyelni.
Krisztocs
 


Sziasztok Lányok!

Csak egy pár gondolatot szeretnék én is hozzátenni, mert különben egyetértek Manó és Krisztocs véleményével.
Én is itt szültem sõt, nekem volt szerencsém megtapasztalni a három óránkénti szoptatást, az egy wc, két zuhanyzó, 10 kismama verziót is (97), majd a mostani 4 kismama külön fürdõszoba igény szerinti szoptatás verziót is (2000). Az elsõ szülésznõm nekem is egy nagyon bunkó csaj volt, a második ahhoz képest egy álom. Mégis azt gondolom, hogy nem ezek voltak a legfontosabbak, hanem, hogy épségben megszülettek a gyerekeim.

B. Kata!
Mivel ez egy kicsi kórház, nem dolgozik ott állandóan a gyerekorvos hanem reggel jön, megnézi a babákat, részt vesz a viziten és maximum délben megy tovább a dolgára. Ezért fordulhatott elõ, hogy vizit alatt nem voltak ott a babák, elvitték megnézték õket, de a vizit idejére már nem tudták visszahozni. Szerintem inkább ez a valós ok és nem az, hogy a Hintalan dokit zavarná a gyerek sírás. Hallott õ már életében eleget. Kép Kép
A kosárban meg azért kell betenni a babákat vizit alatt, mert akkor éppen a te rád kíváncsiak és ha rajtad kell megnézni valamit (mondjuk a gát sebedet) , akkor nem fognak ott ácsorogni, hogy befejezed a szoptatás vagy biztonságba helyezed a babát.

A tv és a mobil kikapcsolása szerintem is evidens és nem dedós dolog. A nõvérek nem izélgetnek e miatt hanem gondolj bele nekik is van fõnökük és az öléggé szigorú.

A széklet kérdés meg szintén a te érdekedben van és nagy hiba lett volna lódítani.
Ha az alatt az öt nap alatt nem rendezõdött amíg bent voltál jogosan merül fel, hogy nincs-e valami baj belül, mondjuk leállt a bélmûködésed. Te vállalnád a felelõséget valakit úgy haza engedni? Azt tudod, hogy a bélcsavarodásba bele is lehet halni?

Na mit szólsz az én verziómhoz?


bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy mások is hasonlóképpen gondolkodnak.

Krisztocs!

Nekem is Hammersberg Elemér a dokimKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok,
Orulok, hogy ujraeledt a topic.
Szirom, mikor szulsz? En is Hammersberg dokinal fogok szulni, szeptemberben, ha korabban szulsz kivancsi lennek a tapasztalataidra!
Krisztocs,
valamiert az az erzesem, hogy ismerjuk egymast...A ferjed nem informatikus veletlenul?

Puszi,
Kati
Névtelen
 


Kati!

Tök jó, hogy újraéledésrõl beszélsz.Kép Én nyitottam a topicot és nekem még úgy tûnik mintha tegnap lett volna, de hát hiába telik az idõ. A lányom is már olyan nagy!KépKépKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Szia Kati!

Október 5-re vagyok kiírva, úgyhogy azt hiszem inkább én okulhatok a te tapasztalataidbólKép Ha számíthatok a segítségedre, perszeKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Hat persze, hogy szamithatsz! Bocsi egyebkent, nem olvastam eleg figyelmesen a hozzaszolasaidat, mert most lattam, hogy korabban mar leirtad, hogy oktoberben szulsz..
No, amint osszeszedem amagam a szules utan billentyut ragadok, es irok majd.
Amugy bennem is eleg nagy volt a para a Szulootthon miatt, mert semmit nem tudtam rola, es eredetileg a Margitban akartam szulni. Viszont az orvos tunemenyes, es mivel eddig semmi problemam nem volt a terhesseggel, fontos volt, hogy nem csak fizikailag, hanem lelkileg is ellassanak. A Doktor urtol megkaptam a moslyt es a nyugtato szavakat, igy maradtam nala. Amugy felajanlotta, hogy nezzem meg a korhazat, be is mentunk hozza amikor ugyeletes volt, es korulvezetett, meg a szuloszobaban is jartunk. Szerintem ha nincsenek az embernek extra igenyei, akkor OK a hely, hat annyira lerobbant amannyire a magyar allami korhazak altalaban (tehat nincs marvanypadlo es jakuzzi a furdoben).

Kati
Névtelen
 


Szia Mano,
Igen, Neked most mar valszeg gyorsan megy az ido, mert kinnt van a Lanyod! Meg kell mondjam, en most allati turelmetlen vagyok, nekem csigalassusaggal megy az ido, es meg alaig tudok Rola valamit! Meg az sem derult ki fiu v. lany...
Es biztosan mindeni szamara unalmas vagyok a kornyezetemben, mert kizarolag baba-temakrol beszelgetek. Ezert szakittam korabbi gyakorlatommal, es irtam Nektek eletem elso hozzaszolasomat egy chat-be, gondoltam itt csak nem unnka meg...Kép

Udv,
Kati
Névtelen
 


Kati!

Köszi a segítségetKép A doki bácsiról nekem is hasonló a véleményem, nemcsak maximálisan megbízom benne, hanem azzal, hogy ilyen jó fej, még valami pluszt is tud adni. A kórházat részletesen még nem láttam, csak a földszintig jutottunk ultrahangra egyik hétvégén, amikor ügyelt. Biztosan megmutatja majd nekünk is, meg én szeretném is látni, de eddig nem türelmetlenkedtemKép Pont most megyünk be hozzá szerdán ismét, és az ultrahangot még a párom is kibírja, sõt, lelkesen jön velemKép Kicsit aggódom amiatt, hogy irtózik a kórházaktól, pedig én szeretném, ha majd a szülésen ott lenne. Egyelõre nem piszkálom vele, az orvos pedig aranyosan bevonja mindenbeKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Kati!

Na itt aztán senki sem fog megunni, az biztos!Kép Mi mind ilyenek vagyunk, imádunk a csemetéinkrõl beszélni. Nekem az Emma 3 hónapos kora óta megy gyorsan az idõ, a születésétõl a 3 hónapos koráig csigalassú volt, azt hittem sose lesz nagyobb.Kép Én 25 hetes terhesen tudtam meg hogy lány.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó, és a 25. hét ilyen szempontból átlagos? Szerinted mikor lehet legkorábban megtudni a pici nemét? Köszi!

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szia Szirom,
Az UH-n nekem is ott van a fejem, es imad mozizni! Ha rajta mulna hetente jarnank kukucskalni...
Nekunk mindent megmutatott a doki, meg a szuloszobatol a gyerekagyas osztalyig, tenyleg mindent, meg en is elcsodalkoztam. Szerintem kerde meg, ha azt akarod, hogy a parod bent legyen a szulesen, akkor talan jo megnezni a szuloszoban egyutt.
Mi valszog nem a papas szulest valasztjuk, de azt szeretnem, ha a parom ott lenne a vajudas idejen, es azt mondtak, hogy erre is van lehetoseg. Ha a parod vegul nem vallalja be a szulest, akkor ez egy jo megoldas szerintem.
Amugy a nok evszazadokig az apuka nelkul szultek, szerintem ne bantodj meg, ha esetelg nalatok is igy jon ossze, ettol meg minden rendben lesz!
Amugy mi kozosen dontottunk igy, de en egyebkent is eleg onallo vagyok, es valahogy nem is igenylem, hogy az "akcio" kozben Apuka ott legyen. Legalabbis most igy gondolom.

Mano,
A 25. heten normal UH-n derult ki a neme? Vagy erdemes emiatt 4d-re menni?

Kati
Névtelen
 


Szirom,
Elnezest, egyre tobb az elutesem...
A mondat helyesen igy hangzik:
"Szerintem, kerdezd meg, es ha azt akarod, hogy a parod bent legyen a szulesen, akkor talan jo megnezni a szuloszobat egyutt".
Bocsi,
Kati
Névtelen
 


Sziasztok!

Most olvasgattam a reagálásotokat az írásomra.
Szívbõl örülök,hogy Ti nem így láttátok,látjátok a dolgokat,ahogy én.
Szirom!A véleményemre /illetve mindenki véleményére/ voltál kiváncsi,vagy nem?Nekem sajna ez.Azt mondják az idõ megszépíti a dolgokat,de mint írtam közel egy éve szültem.Ha nem ezt tapasztaltam,éreztem volna,szerinted 1 év után még bennem lenne a "tüske"?
Kriszta!
Nekem is egyértelmû volt a mobilt kikapcsolni,csak az volt dedós,hogy ezért szóltak.
Bigacsiga Kata!
Sajnos "túl közel" állok az egészségügyhöz,úgyhogy pontosan tisztában vagyok a fizetésekkel,leterheltséggel.
Nekem inkább az "fájt",hogy mást mondtak az elõkészítõn,mint amit tapasztaltam.
A bélcsavarodásnak,bélelzárósásnak -ha jól tudom-egyéb tünetei vannak,amit én nem éreztem...
Köszi,hogy meghallgattatok!
További jó társalgást,és ezerszer jobb tapasztalatokat kívánok Nektek!

S.Kata
Névtelen
 


Szia Kata!

Nekem sem az önállóságommal van a gond, de azért én szeretném vele együtt átélni ezt. Bár azt hiszem azzal is tökéletesen elégedett lennék, ha a vajúdás alatt ott lenne, hiszen nem akarom én kínozni, azt meg pláne nem szeretném, ha elájulna vagy valamiKép Egyszerûen nem bírja a kórházas dolgokat, no ... majd meglátjuk...

Doki bácsit edig lassan megkérdezem, hiszen kíváncsi is vagyok a kórházraKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy végre megtaláltam ezt a topikot az Újpesti Szülõotthonról, és titeket, itt mindenki olyan kedves Kép.
"Új belépõ" vagyok, ráadásul még nem is várok babát, mégis a segítségeteket szeretném kérni. Szóval a férjemmel már mi is szeretnénk lassan babát, de - mivel csak pár hónapja lakunk Pesten - még nem találtam olyan nõgyógyászt, akivel a szülést is vállalnám. És még a babavállalás elõtt szeretném jól megismerni az orvost meg - amennyire lehet - a szülészetet is. Többen közületek a Hammersberg doktort ajánlottátok és dícsértétek. Szívesen elmennék hozzá, mert csak jókat meséltetek róla, tudtok hozzá telefonszámot írni és hogy hol rendel?
Boldog babavárást és babázást mindenkinek Kép:
Ida
Névtelen
 


Szia Ida!

Ha adsz egy emilcímet, akkor szívesen megírom neked Hammersberg doktor elérhetõségeit!

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom, Kati!

Nekem a 25 hetin 4D ultrahangom mondták meg a nemét, de egy hét múlva már a sima Uh-on is mondta a dokim. Szerintem csak ezért nem érdemes 4D-re menni. (Én sem emiatt voltam, csak mozizni). Amúgy hallottam már olyat akinek sokkal elõbb (18. hét körül ) megmondták, de olyat is akinek nem tudták megmondani méga végén sem.Kép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Köszi Manó!

Én elõször nem is akartam tudni, de a kispapa annyira kíváncsi, hogy rám is átragasztottaKép És szerinted 4D-re mikor érdemes menni? Nem feltétlenül a pici neme miatt, hanem úgy gyönyörködni?

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Kedves Szirom!

Elõre is köszönöm szépen. Az e-mail címem:ida76@freemail.hu
És ha van kedved és idõd, szívesen venném, ha mesélnél egy-két dolgot az orvosodról, hogy ne legyen annyira ismeretlen. Kép Köszi.

Ida
Névtelen
 


Szirom!

Én 2x voltam, a 15. hét körül még szinte semmi se látszik a 3D-n, akkor még nem érdemes. A 25. heti viszont már szuper volt, gyönyörûen látszott már a baba, csak még soványka volt. Szerintem annál elõbb nem érdemes menni.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Szijjjasztok lányok!

Nagyon életre kelt a topik!

Kati!!

Úúúúgy örülök, hogy itt vagy!!!! Kép
És most akkor itt közlöm a jó hírt, amit még csak a chaten tudnak páran, hogy múlt héten nekem is lett két csíkom Kép
Ha gondolod, írj a mailemre is: kriszta7@hotmail.com

Hamit, vagyis Hammersberg dokit én is csak ajánlani tudom mindnekinek! Jövõ héten meg is látogatom! Kép

üdv,
Kriszta
Krisztocs
 


Kriszta!

Gratulálok!!! Ez nagyon jó hír. Gondtalan 9 hónapot kívánok (illetve már csak 8-at?).

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


manó!

Köszi!!! Remélem most is gondtalan lesz, mint az elõzõ terhességem...bár hányinger most is van sajna...

Megnéztem a képeteket, tiszta apja a lányzó!!!

Kriszta
Krisztocs
 


Kriszta!

Igen, egy az egyben az apja. Már születésekor is olyan volt, pont úgy nézett ki mint az apja a kiskori fényképein.
Mondjuk állítólag a fiúk hasonlítanak az anyukájukra, a lányok az apukájukra, hát nálunk eddig bejött.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Kriszta!

Gratulálok, ez fantasztikus hírKép A hányingerre egyél sok fagyit, a madártejeset ajánlomKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


manó, ebben lehet valami, mert a mi lányunk is tiszta apja (bár vannak akik szerint nem...)

szirom, köszike Kép, a fagyit még nem hallottam, bár imádom! Állítólag még a gyömbér, ami jó rá, csak azt nem tudom, hogy pl a Canada Dry is jó? Mert ugye annak csak az íze olyan....

Kriszta
Krisztocs
 


Kriszta!

Nekem a gyömbér (legalábbis az üdítõ) nem használt, de valahol azt olvastam, hogy a gyömbérgyökérbõl készült tea az tuti. A fagyi pedig állítólag azért jó, mert a jeges dolgok nyugtatják a nyomrot. Van, aki szerint a jeges víz és üdítõk is használnak. El nem mulasztják a hányingert, az tuti, bár nekem a B6 is sokat segítettKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Kriszta!

Nálunk Emma annyira az apja, hogy fel sem merült más.Kép Hányinger ügyben szerencsére nem tudok segíteni, nekem egyáltalán nem volt. Gyömbért lehet kapnia nagyobb közértekben a zöldséges pultnál, én biztos megpróbálnám.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Megjottem, sajnos ma kicsit dolgozni is kellett...Kép

Kriszta, GRATULA!!!! Elmondhatom Tamasnak?

Bocsi Lanyok-Asszonyok, a hanyinger temahoz nem tudok hozzaszolni, mert nekem semmi nem volt, pedig ettem ossze-vissza mindent. Mondjuk, azert nem sirtam vizesre a parnamat, hogy nem latogatott meg reggelent a rokacsalad.Kép Kitartas!

Szomoruan olvastam, hogy meg nem erdemes elmenni 4d-re, mert Apuka mar rettentoen be van sozva es a het vegere terveztuk.

Udv,
Kati
Névtelen
 


Sziasztok2!

Mivel ez megiscsak egy Ujpest topic, lenne egy kerdesem a mar "gyakorlottak"hoz. Azt mar olvastam, hogy nincs epiduralis erzestelenites, de valamilyen mas fajdalomcsillapitast lehet kerni? Es akkor azt elore kell jelezni?
Mitol fugg, hogy a bebit ott hagyjak-e szules utan meg? Akkor az ujdonsult Apuka is bejohet a szuloszobaba? Nekem oszinten az allatira nem tetszik, hogy ha elviszik a bebit, akkor Apuka mar csak monitoron lathatja amig bennt vagyunk.Kép Igy egyaltalan nem tudnak ismerkedni...

Kati
Névtelen
 


Sziasztok!

Kati,
Persze, hogy elmondhatod! Kép Olvastam, hogy ki vagy békülve a kórházzal, és Hamival továbbra is. Amúgy jól vagy?
Bár, látom, Téged kerül a boa...jó neked...bár nekem is még csak ma volt, ki tudja, lehet, hogy nem is a babótól...Most próbálom vigasztalni magam Kép

szirom, manó
De a gyömbér nem drága? És egyáltalán hogy a bánatban kell megcsinálni????? Mármint teának...hú, de hülyének festhetek...Kép

Kriszta
Krisztocs
 


Kati!

Nekem a vajúdás alatt a fejemre nyomtak valami gázpalack félét...állítólag oxigén volt benne, de én csak toltam el magamtól...szerintem csak rosszabb lett utána, nem jobb...Nem tudom, hogy ezenkívûl van-e valami "segítség"...
A szülõszobába bemehet apuci, miután megszületett a babó, de valóban, a látogatások során, csak tv-n lehet látni...Na persze, itt is él az a dolog, hogy ha szépen kéred, esetleg pár százassal a kezedben a csecsemõst, akkor üvegen keresztül megmutatja. Meg, ha akkor vannak látogatók, mikor veled van a babó, akkor én "észrevétlenül" kicsempésztem az ajtóig, és meg tudták nézni.

Kriszta
Krisztocs
 


hülyét írtam, nem a palackot nyomták a fejemre, hanem a maszkot Kép
Krisztocs
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: