Új privát üzeneted érkezett!

Szia Vali!

Most egy kicsit tehetetlenkedek, mert az a lány akivel mentem volna a Vidához, mégsem tud jönni.
De azért valószínu, hogy megyek még fel kell hívnom.
Bocsi, de meg kell, hogy kérdezzem: 6.000 FT/alkalom? Tudod két kisgyerek mellett be kell tervezni.
Köszi
Andi
Andrea
 


Szia Vali!

Most egy kicsit tehetetlenkedek. Az a barátnom,akivel együtt mentem volna, most nem tud jönni. S nem tudom, hogy akkor elmenjek-e nélküle.
Mondjuk nem égeto a dolog, de szeretnék valami megoldást találni a fogamzásgátlásra. Két pici után nem kellene rögtön teherbe esnem. Azt hiszem O spirál-ellenes. Tudtok errol valamit?
Tényleg 6.000 Ft/alkalom? Még sose voltam a magánjában.
Köszi
Andi2
Andrea
 


andrea a Kodaj doktor olyan 50 körül lehet. Alacsony, kopaszodik, kedves mosolya van és halk szavú ember. Tudom, ezzel nem sokat segítettem. Ja, és anno a fia nyerte meg a TV-ben az elso autót, amit vetélkedomusorban nyerni lehetett Kép
Gabó
 

 
 

Szia Andi és Mindenki!

Tényleg 6000 Ft/alkalom. Bár én szerencsés vagyok mert februárban kezdtem járni hozzá a másodikkal és akkor "mégcsak" 5000 Ft-nál tartott. Azt mondta mivel ennyivel kezdtem végig marad ennél az árnál. Amikor a fizetésre kerül a sor mindig elbizonytalanodom, hogy talán nem kellene-e mégis hatot adnom. De 6000 Ft szerintem is olyan sok. 2 éve még 3000 Ft volt. Mindenesetre szerintem ha tablettát szeretnél íratni ami miatt mondjuk csak 3 havonta vagy fél évente kell újra menned. Egyszóval én rászánnám magam. Úgy gondolom vele biztosan ezt a témát is remekül meg lehet beszélni még ha szégyenlos is az ember.(Én legalábbis az vagyok.)

Nikinek!
Én nem írtam a babamagazinba. Tulajdonképpen még soha sehová ilyen témában. Nem szoktam könnyen megnyílni, de mint ahogy írtam is talán, magával ragadott ez a topic és úgy éreztem hozzá kell szólnom. Azért is mert kicsit tanácstalan voltam a kórház miatt, hogy maradjak-e vagy sem. A hugom mindenáron rá akart beszélni valamilyen "mondernebb elveket" valló intézményre. De én nem tudtam magam rászánni a Vidával való szakításra. A hozzászólásaitok egy kicsit megerosítettek a döntésemben. Hát ennyi.
Vali
Vali
 


Szia Vali!

Most látom, hogy kétszer is sikerült elküldenem az elozo hozzászólást. Bocsi, de a fiam rácsapott a klaviaturára.....
Erre beírtam újból a lényeget.

Andi
andrea (andrea)
 


Sziasztok!
Vali! Akkor van még egy Vali, aki valaha szült a Kútvölgyiben... Különben én is csak nézegettem az oldalakat sokáig... Aztán elragadott a hév! Csak azért kérdeztem, mert sokszor bebizonyosodott már, hogy kicsi a világ!
Mikorra jön a pici? Pár lehet, hogy feljebb szó esett róla, akkor ne haragudj... Tegnap kinyomtattam a páromnak a soraitokat...
Kellemes hétvégét mindenkinek, és ugye itt a gyermeknap is!
Különben meglepett ez a "magánrendelos ár", bár ebbol még adóznak nem?
Üdv. mindenkinek: Niki
Niki
 


Ugye a Vidának magának is vannak gyerekei?
mégegykata
 


Szia Kata
Úgy tudom két szép nagy gyereke van: egy fiú és egy lány... A névválasztás kapcsán beszélt róluk egyszer... (Eszter és Gergely...) Ez is akkor derült ki...
Szia!
Üdv.: Niki
Kellemes hétvégét! Hétfon?
Névtelen
 


Sziasztok!

Niki! Szeptember végére október elejére várom a másodikat és nagyon be vagyok rezelve, hogy hogy fogok bírni kettovel és a nagyobb aki akkor lesz ketto hogyan fogja fogadni a tesót. Kerestem is ebben a témában segítséget itt a babaneten.
Vali
Vali
 


Off:

Szia Vali!

Hat itt vagy? De orulok neki!

EviC (kitalalod ki vagyok?)
EviC
 


Sziasztok lányok!
Hétvégén egy csomó minden az eszembe jutott kérdezhetek?
Szóval láttam, hogy a szülés elott álló anyukákon elég hasonló hálóing van... Ezt a kórház adja?
Sok egyetemi hallgató fordul meg a szülések alatt?
Lehet fényképet készíteni a kicsikrol szülés után? Vagy ott csinálnak a novérek? (egy barátnom, aki máshol szült mesélte, hogy a kórház készített fotókat kb. 600 ft/db áron... '98-ban)
És még valami foglalkoztatott: nagy ez az osztály? Azt volt szerencsém látni mennyi orvos van... És mennyi szülés?
Szóval hirtelen ennyi dolog jutott az eszembe...
Ha valaki megtenné, hogy válaszol...
Köszönettel: Niki
Niki
 


Szia Vali!
Ne izgulj! Egy vidám történet:
A barátaink kisfia 1,5 éves volt, amikor szerettek volna egy második babát... Ikrek lettek... Gondolhatod... (Nagyszülok vidéken, apu így is rengeteget távol a munkája miatt..., ok is idegeskedtek, hogy a "nagyfiú" mit fog szólni a két új jövevényhez...)
Egy látogatásunkkor, kb. 10 hónaposak voltak az ikrek. Meglepo csend és nyugalom a lakásban... Képzeld a 3 lurkó a szobájukban játszott. Én még ilyet nem láttam... Olyan kicsik voltak, de olyan egyetértésben elmatattak, mi felnottek a másik szobában...
Nem tudom, hogy ok egy különlegesen egymásra hangolt hármas voltak-e, de soha nem felejtem el...
Szóval én, elso gyermekes kismamaként "ennyivel" tudom kétségeidet eloszlatni... Kép
Remélem a többieket sem untattam...
Üdvözlet mindenkinek: Niki
Niki
 


Hát lányok, amig tart ez a NATO-csucs, addig ne megjetek a kutvölgyibe kocsival, mi ma reggel iszonyúan megszivtuk. Nyolc helyett 3/4 kilencre ertunk oda, annyira egett a bor a kepemrol! Borzaszto dugo volt, majd megorultunk.
Viszont a parom is latta ma a kutyahazit UH-n, es mar 21,5 mm szoval ketszer akkora mint multkor volt.
Szegeny doktor konstellalta, hogy januar egyre irja ki az UH, mondta is, hogy na a szilveszterenek annyi - de en biztattam, hogy majd meg benntartjuk egy-ket napot!
AZ jo a kutvolgyiben, hogy egy ora alatt minden viszgalaton tul vagy, ver, vizelet, EKG, nem kell ujra sorbaallni a leletekert stb. Szerintem ez nagyon pozitiv. A kolleganom egy csomot sziv a mindenfele vizsgalatokkal valahol mashol. Majd megkerdem o hova jar.
Hogy vagy Niki? Te mikorra is vagy kiirva?
még1Kata
mégegykata
 


Szia Kata!
A másikra válaszoltam... Állítom egyszerre írtunk kétfelé... Örülök, hogy a párod is ott volt! Én csak 13-án megyek AFP-re...
Ebben a sorbanállás dologban teljesen pozitív tapasztalataim vannak nekem is!
Ha minden igaz én november 23-25 körül szülök... Már úgy várom... Lehet, hogy akkor és ott nem lesz valami kellemes... De akkor is... A te párod szeretne ott lenni? Az enyém igen...
Tényleg: Kútvölgyis lányok... Akinek ott volt a párja is... Írnátok egy-két (sok) sort errol...
Üdv.: Niki
Niki
 


Sziasztok!
Nem tudom, ki hogy van vele, de engem határozottan zavar, ha a férjemen kívül bárki más megölelget, összcsókolgat. mégha az a szülészorvosom is. Én is ott szültem néhány hónapja, és az általatok olyannyira kedvelt Vida dr-t láttam, hogy túlontúl bizalmas a kismamáival, bár valakinek ez kell.Valahogy ezt egy mesterkélt dolognak tartottam. Az én orvosom a dr. Tóth barátságos, emberi.Nem õ a nagy fehér orvos a négerek között. Nem õ az anyák megmentõje. Egyszerûen csak normális. Én úgy gondolom, hogy nem abban az emberben bízom meg, aki puszilgat, hanem abban aki természetes mindig, lehet tõle kérdezni. Persze különbözõek vagyunk. Nem?

Üdv: Györgyi
Névtelen
 


SZiasztok!

Niki!

Én is állítólag nov. 28-a körül fogok szülni, lehet, hogy találkozunk Kép (Vagy a gyermekeink)

Ami a hálóinget illeti: adnak egyen hálóinget, amit persze nem kötelező felvenni, de a tapasztalat azt mondatja velem, hogy praktikus. Az első napokban, amikor örülsz, ha 1/2 órát kibír egy-egy betét,akkor semmi nem menti meg a hálóingedet a foltosodástól.... és hát egy nap egy nem elég... A kórházi hálóinget pedig annyiszor cseréled le, ahányszor akarod (ill. ameddig a készlet tart) (Egy praktikus tanács: meg kell nézni, hogy legyenek rajta kötők!)

Ha már a betétnél tartunk, tavaly egy kb. 2 napi adagot adtak a kórházban, de nekem jobban bevált a "hazai", a TEVA, normál inkontinencia elleni betét. Most már nem szólnak a bugyi miatt sem.

Én az ottlétem alatt egyetlen egyetemistával sem találkoztam, olyasmi rémlik, mintha a Várnainé Gabi azt mondta volna, hogy ők nem (orvosi)kiképző kórház, csak szülésznő gyakornokaik vannak.

Tényleg viszonylag sok orvos van, a szülészeti részleg (az üvegajtón túl) az kb. 25-30 férőhelyes lehet. ÉRdekes, hogy tavaly szeptember végén, amikor a Zsófi született, egyetlen Vida -beteggel sem találkoztam, akkor tele volt az osztály Szabó, Hegedűs, Szalay és Telek betegekkel.

Nálunk a fényképezés teljesen természetes volt, ill. jobbna mondva a kórházi dolgozók részéről teljesen megszokottnak tűnt, mert ők szóltak a férjemnek, hogy "apuka magának dolga van, hozza gyorsana fényképezőgépet!" SZegény túlzottan meg volt hatva .... Sőt a csecsemős nővér is csinált fényképet róluk. Amig az anyukát varrják, addig az apa bemehet a csecsemős nővérrel és a gyerekorvossal az újszülött -ellátóba, fényképezheti, videózhatja a fürdetést, a mérlegelést stb... SZóval szerintem tényleg emberi amennyire lehet egy zöldcsempés függönyökkel elválasztott szülőszobán. (Már állítólag azért jobb a helyzet!)

A vajúdás alatt is végig ott lehetett az apuka, csinos kis zöld sapkában és nekem tényleg nagy segítség volt. A másodiknál is szeretném, ha bent lenne.

Kellemes babavárást mindenkinek,
Enci
Enci
 


Sziasztok!

Éva (Csongrád) te voltál ott sokkal föntebb?

Györgyi!
Én két éve járok a Vidához de még soha nem bizalmaskodott, nem adott puszit stb..Nem is láttam és hallottam vele kapcsolatban még ilyet. Vele is mindent meg lehet beszélni. Személyesen és személytelenül is. Szerintem ez hangulat függo dolog (de nem gondolok puszikra stb.)Nem hiszem, hogy az Anyák megmentojérol írunk. Csak valakirol akirol azt érezzük odafigyel ránk, a panaszainkra és a pocakunkban növekedo babára lelkiismeretesen és alaposan. Én ebben hiszek amikor a Vidához megyek és kiállok mellette. Az pedig biztos, hogy mindannyian mások vagyunk.

Niki!
Az én párom is ott volt. Kettesben voltunk végig, pontosabban hármasban a szülésznovel és nagyon jó volt. Nekem sokat jelentett. Tartotta bennem a lelket amikor már fel akartam adni. Fényképezhetett. Pl. van csúcsfejes képünk is. Tudod amikor kibújnak a babák igazi csúcsfejük van. A Vidának is nagyon tettszett a kép, kérte is de nem adtam. És még csináltunk jó pár fotót sot a novérek is lefotózták a büszke papát.
Egyenhálóing kötelezo. Eloször nekem is hidegrázásom volt tole, de amikor már ott voltam rájöttem jobb is így. Olyan gyakran kellett cserélni stb., Meg akkor szerintem már a baba és a szoptatás a lényeg. No és ami sokkal fontosabb: pelenkabetét, kihulló fonnyadt körte pocakot tartó bugyi. Biztosítótu a csodás egyenhálóinghez. Szoptatós melltartó és betét stb. Biztos ezer listád van már mi az ami kell.
Nálunk nem volt egyetlen egyetemi hallgató sem.
Niki!Higgy abban, hogy kellemes lesz a szülés.Meglátod megéri.
Vali
Vali
 


Sziasztok Lányok!

Pár napig nem tudtam jönni. S lám mennyit írtatok.
Én is válaszolok, bár már többen is megtettétek.

Én is kiállok a Vida mellett. O az igazi orvos, akinek fontos a mama, a baba és nem pénzközpontu, mint a X.

Lehet fényképezni, videózni. Nálunk a császár miatt - apa az újszülött ellátóban várta a fiát.
Persze felvett mindent (mérés, fürdetés,..)

Az "üvegajtón túl" 24 ágy van.

Mostanában a háromnegyed kórzház Vidás. Már a novérek is ki vannak akadva, hogy mindenki Ot keresi.

Én is a benti hálóing mellett szavazok. 98-ban még kötelezo volt azt viselni. 2000. decemberében már nem volt kötelezo. De egyszerubb ezt lecserélni, mint hazaküldözgetni.

Fontos: eloször kaptok egy papírzacskóban pár betétet, ami tényleg kb. 2 napra lesz elég. De a folyósó végén a kezeloben van egy szekrény és onnan lehet kivenni. Mindig nyitva az ajtó, sot ha kint már nincs hálóing, innen bentrol vihettek.
Ja a hétvégére jó begyujteni a tiszta hálóingbol, mert akkor nincs mosóda és nem lesz hétfo reggelig elég. Higgyetek nekem, tapasztalat!

Nekem nagyon bevált a "rácsos bugyi",pedig császáros voltam mindkétszer, de ez nem nyomja a sebet. Inkontinencia bugyi, különbözo méretekben kapható a patikában. De ne a kórházi patikában akarjátok beszerezni, ott semmi sincs. Annyian keresik ott az évek alatt, de nem képesek beszerezni.

Császárosoknak jó még a hasköto, elobb lehet benne mozogni, felülni,....

Bocs, ha hosszúra sikerült.

Andi2
andrea (andrea)
 


Sziasztok kedves Kútvölgyisek!!
Először írok,mert most találtam rátok.Én 1998-ban szültem a Kútv.-ben,és összességében jól emlékszem vissza a dolgokra.Teleki doktorral kapcsolatban csak jó tapasztalataim vannak.Ő egy amolyan régebbi típusú,nagyon diszkrét stílusú,kedves úriemberes fazon,aki érzésem szerint nem csak az egész állapotosságot,de a nőt is tiszteli a pacienseiben.Mindíg 100%-ig rám figyelt amikor a várandósság alatt jártam hozzá,és távolságtartóan,de mindíg kedves volt.Mindenkinek ajánlani tudom.
Az ott született kisfiam,Bánk most 2 és fél éves.A férjemmel már dolgozunk a másodikon és szeretnénk,ha a nyár folyamán össze is jönne.
A szülésem nagyon szép és felejthetetlen emlék marad,egyrészt a gyönyörű fényképek miatt amiket a férjem készített a kibújástól az első érintésig(a naturálisan mindenki számára nézhetőség határain belül),másrészt az átélt élmények,meg-maradt nyomok okán.
Bennem azok a negatívumok is elhalványultak amik voltak és amikről olvastam az eddigi levelekben,mert mázlista voltam a szobatársammal Iszonyatosan sokat röhögtünk,annak ellenére,hogy ő császáros volt és baromian fájt a sebe a röhögéstől.
Konkrétan nekem az volt nagyon fura,bár ez 2 éves dolog,hogy nem engedtek bugyit húzni a fertőzés-veszélyre hivatkozva.(most is így van ez?)Először fogalmam sem volt arról,hogy hogyan fogok vajon csámpázni lábam között a vattatömeggel anélkül,hogy azt el ne veszíteném.Aztán Miri barátnőm jól bevált ötletét alkalmaztam és hozattam a párommal hálós bugyit a gyógyászoti seg.eszk. boltból.azzal már könnyebb volt az életem.Viszont iszonyatosan fájt a gátsebem.sokáig,majdnem 1 évig szenvedtem amíg a szex is normálisan élvezetes lett.Na ezt a gátmetszéses őrületet senkinek nem kívánom,épp ezért,kérdezem a frissebben szült "kollégákat"lehet már a Kút..-ban is gátvédelemmel szülni?
Én is szívesen válaszolok konkrét kérdéseitekre kedves 1.gyermeket váró anyukatársak!Írjatok,és válaszoljatok!
Üdv:Bánkanyuka/Klári
Bánkanyuka/Kl&aacu
 


Sziasztok lányok!
Köszönöm ezt a sok - számomra nélkülözhetetlen -információt, és olyan jó, hogy kiérezni belolük a kellemes érzéseiteket is! Én mostanában kicsit "elvagyok".... Nagyon várom, hogy megmozduljon ez a kis manó a pocakomban, mert így aggódom, hogy jól van-e.... (De erre még várni kell: kb. 4-5 hét.)

Enci, remélem megismerjük egymást valahogyan a nagy esemény idején! Valami transzparens vagy kituzo... Kép

Az egyik barátnom is a Tóth doktorhoz jár (még nincs babája...), mondta, hogy nagyon rendes ember... De azzal nem értek egyet, hogy a Vida túl bizalmas... (egész egyszeruen emberi, és van benne valami "kajlaság" ami kell is, hogy az ember (no...) ne izguljon annyira). Sot, én nála nem érzem azt, hogy noi mivoltomban lennék "kiszolgáltatva". Ezt sajnos nem mondhatom el a másik 2 nogyógyászról, akivel eddig volt "szerencsém" találkozni... (hozzáteszem egyik sem Kútvölgyis volt...)
Még egyszer köszönöm a sok-sok kedves választ!
Az elkövetkezo hónapokban biztos ezer kérdés az eszembe fog jutni...
Üdvözlet mindenkinek: Niki
Niki
 


Szia Mindenkinek!

Bánkanyu! teljesen egyet értek veled a Telekivel kapcsolatban, én is nála szültem egy éve, és decemberben újra nála fogok. A gátvédelem ügy engem is érdekelne, bár nekem három hét után már semmi gondom nem volt a sebbel, telsesen olyan voltam, mint "ujkoromban".

Vali!
Az én kisfiam alig lesz több másfél évesnél mire megszületik a kistestvére, én is nagyon aggódok, mi lesz velem két picivel, hogy fogadja a Dani a kistesót, meg ilyenek... szóval egy cipőben járunk. Biztos remekül megoldunk majd mindent, ne félj!!! én ezzel bíztatom magam. Már több millió nőnek sikerült...

Jó olvasni az új információkat, örömmel olvasom, hogy sok dolog változott tavaly óta.

egyébként az én párom is ott volt a szülésnél, csinált is képeket, de nem túl sokat, mert túlságosan meg volt hatva, nagy élmény volt ez neki is. ott lesz a második baba születésénél is.

Mi a véleményetek a Pétsch doktorról ( gyerekgyógyász), csak kiváncsi lennék.?
Nekem nem volt szimpatikus, túlságosan régimódinak tartottam, ráadásul én nagyon felháborodtam egy dolgon: Valamikor a második nap táján a vizitkor közölte velem, hogy a kisfiamnak fel kellett vágni a nyxelvét, de ne aggódjak, nem fájt neki-- mindezt csak mellékesen említette meg. Szerintem ELŐRE szólnia kellett volna, és akár megengednie, hogy ott legyek.

Na ennyit mára, sziasztok:
KATA-Danianyu
Kata-Danianyu
 


Asszem Péch-nek irja a nevét, nem úgy ahogy te írtad, Kata.
m1K
mégegykata
 


Kedves Klári!

Én sem tudtam elképzelni, hogy mit fogok csinálni bugyi nélkül a látogatókkal.
Mint feljebb már írtam a hálós bugyi jött be. De most már nem csak saját hálóinget, hanem bugyit is engednek hordani. Most már nincs fertozésveszély!
Ja, és egyeseknek, mint Temesvári Andrea még a saját bébiholmit is megengedték. Ez azért túlzás szerintem.

Volt valamelyikotok a fizetos magánszobában?

Hát igen a Dr. Pétsch Endre (megnéztem az oltási könyvben, így írja) nekem sem túl szimpi.
Elso szüléskor egy kismama adott neki pár ezret és majd elájult ezekután a kislányától. Ez gusztustalan volt.....
Eloször még normálisan felírt mindent távozáskor (popsikenocs, fürdeto, alkohol, hintopor, K vit., D vitamin, gézlap....)
Na, most már (decemberben)ezt sem tette meg.

Most is felvágták egy baba nyelvét, és most is csak utólag odavágta az anyukának. Hát szerintem sem így kellene. Mondjuk nem biztos, hogy jó lenne látni amikor csinálja...

Most az utolsó napunkon (hazaengedéskor) ok karácsonyi buliztak. Ezért két órát kellett várnom a fiam zárójelentésére, azaz a foorvos aláírására. Ez is marha szimpi volt tole!

Na meg a steril újszülött részlegen fogadja a saját privát betegeit. Most is jött egy nagyon lázas, kb. 1-1.5 év körüli beteg kisfiu hozzá.
És hol van a fertozésveszély? Apuka nem jöhet a gyerekhez, de idegen beteg gyerek igen?

Na ennyi!
Sziasztok
Andi2
andrea (andrea)
 


Írjatok még véleményeket Szabó, Hegedus, Szalay és Telek doktorról /van még más is?/ kedves mamák, akik hozzájuk jártatok. A Vidát már agyonistenítettétek Kép, de azért a többiekrol is szeretnék több infot begyujteni a biztos választás érdekében. Ja és az orovosok életkora /nagyjából/ is érdekelne!
Gabó
 


Én Sándor doktornál szültem dec 22-én a karácsonyt végig benn töltöttem és minden nap bejött hozzám, megnézett engem is és a lányomat is. Igaz sokba került, de ezt nem bánom, én nem akarok találgatni, hogy mennyivel lenne elégedett, mondja meg és dolgozzon is meg érte.
Encsi
Névtelen
 


Sziasztok lányok!
A Telek doktor a Fonök? Mert én csak "látásból" ismerem a doktorokat... (Egyszer viziteltek és o ment elol, gondolom én naívan...)
Ha valakinél beindul a szülés telefonálnak az orvosának? Ahogy írjátok én úgy érzem, itt általában minden orvos bejön a saját kismamájához... Ennek örülök!
Tegnap átadták a helyet a metrón... Gömbölyödésen elso bizonyítékai... A kis manó töri magának az utat!
Sziasztok! Üdvözlet mindenkinek: Niki
Niki
 


Gabó, a Teleki doktort is nagyon szeretik a betegei és sokat dícsérik! oszes szakállú, kedves doki, ötvenen inkább innen mint túl, ha jól becslem...
Niki, a Vida megadja a mobilját a betegeinek és odaszólsz neki, ha indul a mandula! Legalábbis én úgy tudom.
mégegykata
 


Szia Még1kata!
De jó! És szerinted (szerintetek) ezt magától felajánlja, vagy sugalmazni kell, hogy én szeretném, ha o is ott lenne stb....
Akkor jól "mértem" be a Telekit... Rá gondoltam... Egy kolléganom mondta, hogy a mi doktorunk (Vida) 39 éves. O nem szült nála, de hozzá jár... Mióta nyilvános, hogy kismama vagyok, ugye mindenki kérdezgeti ki az orvosom. Kiderült: nagyon sokan innen is hozzá járnak, de egyrol sem tudok aki szült is nála...
Üdv.: Niki
Niki
 


Szerintem a vége felé oda fogja adni úgyis, de ahogy gondolod. Sugalmazni mindig lehet...
Télleg a Vida már 39? Nem néztem ki belole.
mégegykata
 


Szia Kata!
Most ezt úgy gondolod, hogy te sem szólsz/szóltál semmit vagy hogy?
Végül is én azt érzem, hogy úgy beszél, hogy természetes, hogy ott lesz a "nagy eseménynél", de hallottam olyat is, hogy valakinek ez nem természetes... (Már az orvos részérol...)
Üdv.: N.
Niki
 


Kedves Gabo!

Én is Vida párti vagyok, mert engem a X szúrt el, de nagyon 98-ban. Amúgy idáig mindenkitol azt hallom, hogy pénzéhes, nem figyel a kismamáira, még a védonomnek is ez a véleménye róla. Ja, és el van szállva attól, hogy egy lánya lehetne novérkét du...gat.

A Y egy agyon szoláriumozott, számomra túl nyálas, piperkoc orvos. Úgy tudom, hogy igen megkéri az árát és a X jó barátja.
A Z a foorvos. 1998-ban két kismamáját aszalta bent hiában három hétig, idén pedig a szemem elott szúrt el egy császárt. A lány a barátnom lett, láttam a sebét. Még a novérek is megkérdezték, hogy ki csinálta ezt a trancsirt.
Amikor kiderült, hogy a foorvos, köpni-nyelni nem tudtak, Amúgy o is átjött a Vidához.
Idén már nem fogadott el kismamát a Z, átirányította egy új orvosnak a betegeit. Lehet, hogy nyugdíjba megy. Én úgy tudom, hogy a Y lesz a foorvos.

A T doktorról csak jót hallottam. Állítólag az ott dolgozó novérek is hozzá jönnek vissza.
O már nem olyan fiatal és jóképu mint a mi istenünk.

Amúgy tényleg nem néz ki 39 évesnek!

Ha van kérdésed nyugodtan...

Bár lehet, hogy elfogult vagyok

Andi2
andrea (andrea)
 


Bizony-bizony a Vida 39 és ráadásul,ha jól tudom van 3 gyereke és nagyon szereti a feleségét.Ha ez igaz,akkor viszont jól titkolja a hűséges voltát,ugyanis személyesen is tapasztaltam,hogy állandóan húzatja a kismamákat vizsgálat és szülés közben.Nekem is beszólt ultrahangozáskor.Megmondta,hogy kisfiú,én meg kértem,hogy mutassa meg a fütyijét,erre Ő:
-a babájét?
Mindezt lazán a férjem előtt.Mondjuk én vettem a lapot,és jót röhögtem,de félő,hogy egyszer egy féltékeny férj nyakon fogja vágni Vidánkat.Meg ilyen duma vizsgálat közben:/ezt mesélték nekem is/
-tegye egy kicsit jobban szét a lábát,hogy jobban odaférhessek a szerszámommal!
Kicsit húzós de ő tudja. Hogy jót is mondjak róla,amikor bent voltam,az egyik kismamája halva szülte meg a babáját.Gondolom nem kell részle-teznem,hogy ki volt borulva.A Vida órákig ült az ágyán,és vígasztalta szegény lányt.
Hát lányok hallgassuk a hülye kétértelmű poénjait,de erről az empatikus oldaláról inkább ne ismerje meg egyikünk se.Mindemellett szakmailag csak jókat hallottam róla.
Na Hegedűs dokikám a nagy szülész-nőgyógyászati szakértelmével meg átrendezte miattam a fél szülészetet.Ugyanis elkotyogtam,hogy éjjel ment a hasam,ami utólag kiderült,hogy a tej beindulása miatt volt.Erre átrakott egy elkülönített szobába egy másik folyosó végére jó távol a babák-tól,nehogy megfertőzzek valakit.Jó,elővigyá-
zatos volt,de könyörgöm,X évi nőgyógy. tapasztalatával nem tudja,hogy többek között ez is lehet egy tünete a hőemelkedés mellett a tej beindulásának?A Teleki célzott rá hogy ne szóljak senkinek de én voltam olyan hülye,hogy elköptem magam. Mindegy végülis jól jártam mert teljesen egyedül voltam,senki nem zavart,tudtam pihenni./Mostmár tudjátok,hogyan kell ingyen szállodai szobát szerezni./
Ha pedig egy nagyon unszi miss "punci" nővérkét láttok végiglibegni utcai ruhában, akinek büdös a munka és szabad bejárása van a dokik szobájába,
hát az az ő matraca.
Péch doktorral kapcsolatban nekem csak jó tapasztalataim vannak.Velünk nagyon rendes volt.A kisfiam besárgult de úgy,hogy infúziót kellett kapnija és vasárnap is bejött,hogy megnézze, javult-e. Amúgy meg abszolút szerény,egyszerű és valóban kicsit konzervatív fazon.Amiket Andi Te írsz azok valóban nem túl szimpi dolgok,de a nyelvfelvágással kapcsolatban azért nem szólnak,mert annyira rutin dolog és semmi kockázattal nem jár,hogy fölösleges lenne ezzel felizgatni a kismamákat.Beengedni meg pláne nem érdemes az ilyen beavatkozásra őket.Szerintem nem lehet,hogy Te a Hegedűs aláírására vártál 2 órát?Mert ő a Főorvos.
bánkanyu
 


Sziasztok!
Azon gondolkodtam, hogy ha az emberen nem lehet bugyi, akkor hogy betétezik? Biztosan süsü vagyok... Kép
És milyen az a rácsos bugyi? Azt gondolom szülés után kellemes viselni...
Üdv.: Niki
Niki
 


Sziasztok!

Reggel elolvastam a tegnapi leveleiteket, és azóta nem hagy nyugodni egy kérdés: VAjon milyen közvetlen összefüggés áll fenn egy orvos szexuális kapcsolatának alanya és a szülész orvosi szakértelme között? Azaz vulgárisabban fogalmazva: mi köze van egy szülés sikeréhez annak, hogy valaki kivel dug vagy éppen hogy szoláriumozik vagy nem?

Fentebb olvashatjátok, én az első gyerekemet a Hegedűsnél szültem. MAximálsian jó tapasztalataim vannak vele kapcsolatosan. Nem kívánok a védőügyvédjeként fellépni, mindössze a "hallgattassék meg a másik fél is" jogán úgy gondolom, hogy ha van ellenpélda, a teljes képhez ez is hozzátartozik.

"Könnyű eset" voltam, a 9 hónap alatt semmi extra nyűgöm nem volt, azt az egy apróságot leszámítva, hogy a Zsófi az Istennek nem akart megszületni. A szülés elméleti időpontjában a Hegedűs épp szabadságon, ill. konferencián volt, ezért személyesen odavitt bemutatni a Szabónak, mondván ő a helyettese, maximálisan megbízhatok benne. Így másfél hétig naponta a Szabóhoz jártam, egyetlen fillért nem adtam neki, és mégis teljesen normálisan és barátságosan kezelt.
A pénzéhesség alatt nem tudom ki mit ért, én a kórházba jártam a Hegedűshöz, havontamásfél havonta 1 alkalommal, és 2.000 Ft-ot adtam neki. Az utolsó alkalmakkor már azt sem. Olvasva a leveleiteket, ez nagyon sovány kis összegnek minősült. Soha nem éreztem rajta, hogy kevesellte volna, a férjemmel minden alkalommal kezet fogott, beszélgettek És a legfontosabb!!!soha egyik kollégájára sem mondott semmi negatívat!
A szülés után többször meglátogatott, ha éppen a fürdőben botorkáltam később visszajött, a hat hetes kontrollon is barátságos volt.
Mégegyszer hangsúlyozom: nem kívánok a védőüygvédjeként fellépni, mert abszolút elképzelhetőnek tartom, hogy vétett szakmai hibát és tudom, hogy Andrea téged egyáltalán nem vigasztal az a tény, hoyg mással ez nem történt meg és a Te fájdalmadat és dühödet ez mit sem csökkenti. Teljesen megértelek és igazad van. Egyetlen egy ponton érzem azt, hogy ez már nem a jogos felháborodás dühe, hanem a gyülöleté, az az, hogy ki a szeretője és mit csinálnak. Én nem tudtam róla, ettől még bőven igaz lehet, nekem nem dicsekedett vele. De mondjátok meg lányok őszintén, mi örülnék annak, ha az alapján minősítenének bennünket, hogy mit csinálunk a hálószobánkban? Ez maximum a bulvársajtóban számít nemes cselekedetnek... egyébként megalázónak érzem.

Ami a többi orvost illeti: mivel személyesen csak a Hegedűst ismerem, a többi orvosról csak az ismerőseimen, ill. a szobatársaimon keresztül vannak infóim, ezek a következők: a Szalayt a főorvost, korrektnek mondták, a kismamáktól 9 hónapig nem fogadott el pénzt csak aszülés után. A Telek doktorról szintén csak jókat hallottam, Szabóról is, bár őnála mindig nagyon sokat kellett állítólag várni, de a szobatársaim elmondása alapján nem tett különbséget a pénzügyi lehetőségek alapján, aki kevest adott, azzal is normális volt. A Vidáról én is jókat hallottam, ahogy már régebben írtam, emebere válogatja, hogy a stlust ki hogy viseli, a szerszámról és a baba fütyijéről szóló sztorikat kiegészíteneén azzal, hogy amikor az első UH-n, felsóhajtottam, hoyg Istenem. akkor halkan csak annyit szólt, hogy szólíthat ezentúl si doktor úrnak.... Ezt a poént más barátnőimneél is elsütötte, akár az általatok idézetteket, mindez természetesen nem von le az értékéből, csak tudni kell, hogy egy megkreált image kellékei. De ez megint csak abba a kategóriába tartozik, amelyiknek semmilyen összefüggése nincs az ő szakértelmével.
JÓkat hallottam, ill. láttam a Sándor doktorról is.
A Péch doktorral is jó tapasztalataim vannak, elsőgyermekes anyukának tartott "oktatást" mielőtt eljöttünk, mindent felírt amit kértem...
A nyelvfelvágás pedig tényleg egy pillanat műve, én sajnálom, hoyg a lányomnál nem tették meg, mert most már azért macerásabb lesz.. és logopédusként tudom, hogy mennyit későbbi bajt lehet vele megelőzni!
Horror történetek az én bentlétem alatt is voltak, az egyik orvos 9 hónapig nem vette észre, hoyg az anyuka vérzékeny és az ikres császára után 1 nappal majdnem ott maradt a kórteremben. Akkora volt a kapkodás, hogy megmentség, hogy egy éppen császározni keszülődő anyukát ki kellett tolni a műtőből, hogy megmentsék az életét. Utána még hetekig ott feküdt az intenzíven és az apuka járt be esténkén tanulni, hogy hogyan kell cumisüvegből etetni a babákat és tisztába tenni.... A "bűnös" orvos nevét direkt nem írom le, mert csak az arcára emlékszem, a nevére pontosan nem. De valószínűleg ő is levezetett több másik szülést problémamentesen.


Mégegyszer hangsúlyozom, tudom, hogy senki fájdalmát és bosszúságát nem enyhíti az a tudat, hogy épp ő volt a "statisztikailag megengedett hibaszázalék", de lányok a józan emberi értékrendünket csak ne veszítsük el.....

Köszi ha elolvastátok, és mindenki annyit vegyen ebből a szivére amennyit és amit fontosnak tart!

Enci
Enci
 


Szia Enci!
Teljesen igazad van...
Niki
Niki
 


Sziasztok,
csatlakoznék a kutvölgyisek tàboràhoz,24.hétben vagyunk,elsö baba.nekem két baràtnöm szült a Szabo
doktornàl,ezért mentem én is hozzà.Teljesen megvagyok elégedve vele,kedves és figyelmes,igaz a magànrendelése pénzbe kerül,dehàt mikor a terhességem kiderült,az akkori Margit korhazi orvosom olyan hangnembe közölte hogy mi mennyi(!)
hogy inkàbb màst kerestem..szerencsére.
Lànyok esetleg van közületek aki a Szabonàl szült?
A Vàrnainét szeretném szülésznönek,sok jot hallotam rola.
Sziasztok
Szilvia
 


Olvasva a tapasztalataitokat én a Teleki mellett teszem le a voksomat.
Viszont még mindig nem tudom, melyik dokinál voltam párszor: fiatal, magas, elég masszív alkat és nagyon készséges, lelkiismeretes volt.
Gabó
 


Gabó szerintem jól döntöttél. A Teleki nagyon jó.
Ami a Vida poénjait illeti, nálam is bevetette őket ultrahangon.. hát szerintem van akinek bejön ez a stíus, esetleg ellazul tőle, kevésbé lesz ideges, vagy ilyesmi.. én mindenesetre nem igazán bírom az ilyenfajta poénkodást. De ez ízlés dolga.. ettől még bizonyára remek orvos, ha ennyien istenítik.

egy szülésznővel kapcsolatban kérdezném meg a véleményeteket, a nevét nem tudom, csakhogy valamilyen Erika, és sebhelyes az arca egy autóbaleset miatt. Szült nála valaki? Mert a Dani nála született és gondoltam a második picurnál is őt fogom kérni, de kíváncs lennék véleményekre, ha ismeri valaki.
Kata-Danianyu
 


Sziasztok!

Ma este voltam benn a kórházban, Jó hír mindenkinek! Csinos kis elölgombeos hálóingeket láttam a mamákon, kék apró virágmintásval, úgyhogy a jótanácsaimra a kötős hálóingek utáni keresésre vonatkozóan nem lesz szükség. Bár amire mi odakerülünk lehet, hogy majd a gombok számítanak majd értéknek...Kép

Niki, a bugyit Teva-fix-nek hívják és agyógyszertárban lehet kapni kettes comagokban. Különböző méretekben lehet kapni, nem érdemes túl nagyot venni, mert nagyon nyúlik. (Nem tudom hány éves vagy, de az én kora serdülőkoromban nagyon nagy szám volt a fehér necc harisnya, na ez pont úgy néz ki) Egyébként egy nagyon praktikus darab, pillanatok alatt ki tudod öblíteni, én bizony még itthon is hordtam az első napokban.

Szilvia, ahogy írtam, a Szabót csak "vendégművészként" ismerem a szobatársaim nála szültek, jókat mondtak róla. Azt tudom, hogy "nagyon vigyáz az anyukák vonalaira", azaz szigorúan diétáztatja őket, ha túl sokat híznának....
A Várnainét személyes tapasztalat alapján én is bátran merem ajánlani, amit fontos nála tudni, hogy Dunaújvárosból jár be, így időbe telik, amíg beér. De ő is megadott minden paraméterét, amikor úgy érzed, hogy itt az idő, akkor őt nyugodtan lehet hívni (én pl. éjfélkor tettem), s ő jön. Ő mesélte, hogy egy olyan hallgatólagos megállapodás van az orvosokkal, ha éppen nincs benn az orvosod, akkor első szülőknél bő háromujjnyi méhszájnál, többedszer szülőknél pedig két ujjnyi méhszájnál hívják őket.

De talán nincs is ezzel semmi baj, hisz tényleg nem tudnak mit csinálni, ahogy nekem mondták, a szülészet a türelem művészete, a komplikációk mindig ott jönnek, ahol az ember mesterségesen beavatkozik a folyamatba... (bár akkor felmerül a kérdés , hogy a burokrepesztés, oxitocin és társai mi ha nem beavatkozás????- ez csak költői kérdés volt)

Szóval hajrá lányok és babácskák,növekedjünk csinos kis hálóingek várnak ránk....Kép

ENci
Enci
 


Sziasztok Lányok!

"Esti meseként" olvastam beszélgetéseiteket, mint "Kútvölgyis" anyuka. Én 1999.októberében szültem ott Csongor fiamat, és ha a Jó Isten is úgy akarja akkor idén szept. végén, okt. elején még egy kismanót.(Úgy tűnik az Uh-n, hogy Ő is fiú.) Az orvosom a többség által elmarasztalt dr. Hegedűs. Nekem fáj az Ő becsmérlése (én vele vagyok elfogult), mert nekem csak jó tapasztalaim voltak és vannak vele kapcsolatban. A terhességem alatt másfél (vagy kettő? )éve és most is figyelmesnek és körültekintőnek tűnt. Minden hónapban van vizelet és vérvizsgálat. Most jöttem haza tőle, elküldött a szemklinikára -7 erősségű a szemem, hogy megnézzék mehet -e természetes módon a 2. szülésem is(!) - a kórházba járok általában akkor amikor ügyeletes- alkalmanként 2000Ft.-általam megállapitott tarifa,volt már hogy elfelejtettem odaadni, itthon vettem észre,és a következő alkalommal ugyanolyan kedves volt mint egyébként.
A férjem szinte mindig ott van velem, és emlékszem még amikor Csongort vártam, annyira meglepett, hogy Őt is beinvitálta a rendelőbe, és ez azóta is rendszer.
Csatlakozom Encihez (akinek én ajánlottam annak idején Hegedűst), hogy mindenkinek vannak pozitiv és negatív "húzásai". Mi - hála isten- a pozitív dolgait tapasztaltuk meg és ezt is tudni kell!
Már más ismerősöm is (az én ajánlásommal) szült nála, szerencsére pozitív élményekkel.
Ez az ajánlás is "nehéz" dolog, én mindenkinek azt mondtam találkozzon vele, nézze meg, hisz annyira nem vagyunk egyformák, mindenkinek mást és mást jelent(het) a jó orvos fogalma.(Nekem is ilyen ajánlólevéllel ajánlottá őt annak idején.

Na, azt hiszem nem védőbeszédnek szánt védőbeszédem befejezem.(Nagyon rossz levélíró vagyok, ez most csúcs teljesítmény volt, untátok is mi!?)
Még annyit, hogy Várnainé Gabi volt a szülésznőm, most is nála szeretnék.Nagyon megnyugtató volt a jelenléte, 1999-ben véletlen kerültem hozzá(Aranka volt a másik esélyes), de most úgy gondoltuk a férjemmel megfogadjuk.

Valaki említette ill. érdeklődött Mészáros dr. felől, nekem Ő negyon szimpatikus még, ő az osztályvezető helyettes ha jól tudom. Egyszer nem volt bent Hegedűs (én csak berohantam a kórházba, mert erős előtte nem tapasztalt "viszketegségem" volt a terhesség elején(mint kiderült gomba, és őt rohantam le,de nagyon rendesen megvizsgált, felírt kúpot és ami a legfontosabb megnyugtatott). Szóval nála még el tudnám képzelni a szülést.
A Vidáról én is jókat hallottam, egy ismerős nála szült már 2 csöppséget és hamarosan a harmadikat, úgy hallottam keresztény beállítottságú.

No, most már tényleg abbahagyom, aludni is kellene.
Az új hálóingek tényleg jónak tűntek, nem kell keresni a kötözőt.
Enik
 


Sziasztok!

Enci!Igazad van a kritizálással kapcsolatban,nem szép dolog,és ezennel részemről be is van rekesztve.
Örülök a csinos kis hálóingeknek!Már alig várom,hogy viselhessem én is,ugyanis dolgozunk a 2.babán.Szeretném,ha a nyár folyamán össze jönne,hogy tavaszi baba legyehessen. Drukkoljatok!!
Bánkanyu
 


Lányok!
Nézzetek már magatokba! Olyanok vagytok mint a vénasszonyok a kispadon. Élvezettel keveritek a "kását". Ha valakit tényleg érdekel, hogy mi van a Kutvölgyiben és mire számíthat ha szülésre kerül a sor nyugodtan keresse fel a SZÜLÉS- re felkészítő tanfolyamukat.Minden kérdésetekre igyekeznek a legjobb tudásuk szerint válaszolni.

akire
akire
 


Sziasztok lányok!
Köszönöm a bugyi info-t Enci!
Én is láttam egy kismamán ilyen szép virágos hálóinget a héten... De naívan azt hittem, hogy az a sajátja, mert tényleg nagyon szép volt... Amikor megemlítettem a témát még "csak" fehéreket és kötoseket láttam... (Kb. 2-3 hete, úgyhogy ez egy új dolog lehet...)
Örülök, hogy kezdünk visszatérni a régi kerékvágásba... Kép Bár nekem furák ezek a kétértelmu beszólások, mert mi még nem részesültünk belolük... (Hála az égnek... ) Ami fontos, hogy szakmailag számíthassak az orvosomra, amíg úgy érzem megkapom nem izgulok...
Üdvözlet az "ÚJ" kismamának köreinkben!
Kellemes Pünkösdölést mindenkinek!
Éljenek a manók és a papáik! Kép Na meg persze köszönet az áldásnak ami rajtunk van!
Én úgy örülök ennek a babának! Mindig féltem, hogy nem lehet babócám...
(Enci, 26 éves vagyok...)
Niki
Niki
 


Sziasztok!

Senkit nem akartam megbántani azzal, hogy leszóltam a Xt. Engem tényleg nagyon elszúrt. Egyáltalán nem volt velem kedves, nem jött be szülés után a szobába. Kivéve egy alkalmat, mikor a WC-n voltam. Akkor meg idegesen kirohant, hogy én sosem vagyok a helyeme.
Tényleg nem szeretem!
De szerintem az a Társalgó azért van, hogy minden ki leírja a saját véleményét, tapasztalatait.
Engem kifejezetten bántott, hogy a mutoben is azt mondta, hogy azért kell megcsászározni, mert sokat zabáltam. Ezt szószerint így mondta.
Nem tudom ti mit szólnátok, ha rajtatok kívulálló hormonzavar miatt nagyon híztok, s az orvos ahelyett, hogy vért vetett, csak Titeket bánt.
A mutétemet is a Y intézte el, hogy minek aszal bent már egy hete a X, ha még csak a vérnyomásomat sem méreti meg. (Pedig ez az alapveto toxémiánál.) Kint ülok a látógatókkal, amikor rám szól a X, hogy miért nem a mutoben fekszem. Ja, elfelejtett szólni nekem, hogy soronkívul császárom lesz.
De lehet, hogy én nem voltam neki szimpi. Bár a fonököm, aki ot ajánlotta, neki jó ismerose.
Ja, nálam nem volt havonta vér és vizelet vizsgálat sem, pedig a toxémia miatt ez is fontos lett volna.
Bánkanyu: Nem, nem a X aláírására vártam 2 órát, hanem a gyermekorvoséra, aki karácsonyi bulizott.
Amúgy a Z a foorvos és nem a X.

Ja, és nekem nem volt terhes a Vida jópofáskodása.
De különbözoek vagyunk.

Sziasztok
Andi2
andrea (andrea)
 


sziasztok!
Az apás szülésről szeretnék hozzászólni.
Mindkét szülésnél ott volt a férjem , ez nagyon megnyugtatott. A szülés körüli időszakban van a legnagyobb szükség egymás támogatására.
Jó tanácsként annyit szeretnék mondani,hogy az apuka ne menjen be éhgyomorra ,mert hamar rosszul lehetMég egy jó tanács vigyetek magatokkal ajakírt, mert szülés közben nagyon kiszárad a száj.
védn 27
 


Köszi Andi2 az infót,rosszul emlékeztem,összekevertem a két fazont.Köszi,és bocs.Különben ezek szerint az említett orvosok sem kivételek a tökéletlen EMBEREK köréből.Ők is szinpátia alapján és hangulat alapján működnek,bár nem szabadna megengedniük maguknak.Legalább a stílusbeli hibákat,és viselkedést. Sziasztok
Bánkanyu
 


Szia Enci!

Azért írtam így le, hogy pl. az agyon szolizott a Y, mert lehet, hogy látásból már ismeri a kismama , csak eddig nem tudta pontosan a nevét. Az orvos szakmai tudása sincs egyenes arányban a szexuális étvágyával. Ez is így van, de mint fentebb is olvashatod valaki rajtam kívul is megjegyezte a novérkéjét.
Engem személy szerint az bántott, hogy akkor még az osztályon dolgozott ez a fiatal lány. Ha együtt ügyeltek és neked valami gondod lett volna, hidd el hiába csengettél volna novérért. Ezt én megtapasztaltam!
A lány utcai ruhákban rohangál a mai napig az újszülött részlegen, olyan magasan hordott orral...
Az én hirtelen császárom pénteken 3 órakor derült ki, a foorvos utasítására. A novérke már kirittyentve állt a váróban, s úgy nézett rám, mint a véres hurkára, mert elraboltam még 1 órára tole a X-t. Ezt már így nem lehet vissza adni, látni kellett volna. Még az akkor ügyeletes novér is megjegyezte, hogy bizony most szereztem pár rossz pontot a kedves párnál. Beleköptem az édes randiba. De könyörgöm, miért tehetek én errol? A gyerekem élete a legfontosabb, nem? Toxémiával már egy hete bent feküdtem, s a babával gond is lehetett volna.
Már leírtam, hogy biztosan én nem voltam neki szimpi, ezért volt velem ilyen undok. Én is hülye voltam, mert nem mertem kórházon belül váltani. Kellemetlennek gondoltam. Mi lesz, ha o lesz az ügyeletes, o fog felvenni,....
A második császáromhoz o lett kiírva segítségnek. Ki is derült, hogy o volt az elozo orvosom. Erre egy hétig vissza sem köszönt, rám se nézett, ha szembe jött velem. Ennyit az illemrol!

Sziasztok
Andi2
andrea (andrea)
 


Sziasztok!
Valaki kérdezte a fényképezést. Nos a Kútvölgyiben azt hiszem, nem járnak fotósok, szerencsére megengedik az ujszülött fotozását, csak ne felejtsetek vinni gépet. Mert mi az első gyereknél a nagy igyekezetben elfelejtettük elvinni, a másodiknál már sikerült apás és dokis képeket is csinálni a pindurral. Mindenkinek jó szülést kedvenc kórházunkban. Jó lesz nektek, leendő anyukák, hogy nem azt az idétlen kötös hálóinget kell már hordani. De ahogy nyolc hónapja még érték volt a kötő a hálóingen, szerintem érdemes megtudakolni a gombok méretét és felszerelkezni tüvel cérnával és méretes gombokkal. Csak sajna az első két napban biztos gyakori hálóingcsere lesz.
sziaasztok Móni
Moncsi
 


Sziasztok!
A Várnainé Gabi egy magas, szoke hölgy?

Nagyon kedves volt még a Schneider Ágnes, aki szülészno, de éjszakára novéri ügyeletet vállal.
Igazi segítokész, hivatásszereto ember. Kérés nélkül hozta a fájdalomcsillapító "koktélt". Neki is volt már pár császár mutéte, így tudta, hogy mit érzek, s mikor múlt el a fájdalomcsillapító hatása, s jött az újjal. Nem kellett könyörögni semmiért, jött segített felkelni, lemosdatot, ....
Nagyon hálás vagyok neki a két szobatársammal. Oket is akkor császározták.
Nekem már volt összehasonlítási alapom, ugyanebben a kórházban három évvel korábban az elso csaszi után. Majdnem lejárt az infuzió, ugy rohant be a csecsemosnovér, és o zárta el. Ezekután nem mertem egész éjjel aludni....

A csecsemosök közül az Erdei Ágnes, a Lukács Anna és egy idosebb hölgy (sajnos a nevét nem tudom, barna hajú) voltak nagyon aranyosak.

Nektek mi volt a véleményetek?

Megfigyeltétek, hogy a Baba Patika Magazin rendszeresen jelentett meg képeket a Kútvölgyirol?

Andi2
andrea (andrea)
 


Szia Andi2!
A Várnainé Gabi valóban magas, de nem szöke, hanem sötét színü haja van(barna v.vöröses?).
A csecsemös növerek nevet en nem tudatositottam 2 eve, de neked köszi a neveket, majd figyelek rajuk oktoberben.
A heten derul ki, hogy a szemem miatt csaszarral kell -e szülnöm (az elsot rendesen sikerult)- ezt is a normalis modon szeretnem, egy kicsit en felek a csaszartol, hisz megis csak egy muütét(nekem még sosem volt, semmiféle).

Enic
Enic
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: