Új privát üzeneted érkezett!

Zizien, Flóra tutira nagy baba lesz. Volt rajtam felesleg nem is kell többet híznom. :)
Most nem beszéltünk császárról. Eléggé nehéz már bármit is csinálni, Nóci kénytelen improvizálni. Most épp a 8 hónapos keresztlányomra is vigyázok. Szegény anyjának gond lett az epéjével és be kellett mennie a kórházba. Ráadásul eddig még nem nagyon voltak egymás nélkül... De szerencsére igazi kisangyal a csajszi. :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Zizi, egy éves korig azért várnak, mert az egész fertőzés/vese károsodás amiatt lett, hogy nem fejlődött rendesen a vesevezeték és kialakult neki ez a reflux (pisi egy része visszafelé halad). Ezt a refluxot a babák nagy része 1 éves korra kinövi. Addig nem piszkálják, ha csak nincsen sűrűn gyulladása tőle. Emiatt várnak. Majd addigra biztosan minden eldől. Ami a mai napi jó hír volt, hogy a vérvétel eredménye rendben van, vizelet negatív, kicsit vérszegény a kincsem, de ennyi. Minden apróságnak örülni kell :)

Andi, szép, hogy csak 4 kilót híztál. Én bár ugyanannyit híztam most is, mint Dórimnál, de most több a zsírpárna. Pedig a baba nagyobb is lett. :) Majd a karácsony utáni életem segít a karcsúsodásban :)
Nóri hogyan improvizál? Szerinted hogyan fogadja majd a tesót?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszika, szerintem egy év múlva azért pontosabban látják a dolgokat, addig is inkább óvatosan tippelnek, hogy bevédjék magukat.
Nóri cukin anyáskodik és ha megunja, akkor eljátszik egyedül, vagy a kutyusunkkal. Vagy ha velem akar lenni, akkor hoz egy mesekönyvet, vagy a füzetét meg a ceruzáit. :)
Remélem nem lesz túl problémás a tesóval sem.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 

 
 

Előre is kívánok nektek és családotoknak Boldog Karácsonyt és Új évet!

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


Én is, én is!!!!! Áldott Ünnepeket kívánunk!!!
Andi, Rád meg nagyon gondolunk!!!!!

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Boldog karácsonyt kívánok Nektek!

Nyuszika, köszönöm! :) Majd írok, ha történés van!

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Boldog, nyugodt, szép karácsonyt kívánunk Mindenkinek!

Andi, várjuk a híreket! :)

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Hát csajok ez életem legrosszabb karácsonya!
"Egyedül maradunk a fiammal"! :(

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


Kvinna, mi történt?

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Jaj, Kvinna, mi a baj????

Andi, ezek szerint még egyben? :) Hogy bírod?

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Kvinna, mi az hogy egyedül?! Nem értem....
Andi? Bármi jel Flóra jövetelére?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Flóra még nem akar kijönni... De pénteken front és telihold is lesz.
De nem akarom siettetni a kisasszonyt, csak majd férjen ki! :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Hát a férjem 3héttel a szülés előtt elkezdett megcsalni egy kollnőnkkel. És azt a kurvát akarja! Januártól(mert ő az újévet új lappal akarja kezdeni) hivatalosan vége nekünk!

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


Kvinna, erre nem is lehet mit mondani... Mindketten hihetetlenül gerinctelenek...
Remélem hamarosan megtalálod a magad útját és boldogok lesztek a kisfiaddal!

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Köszi. Ebből még nagy harcok lesznek, mert a fiát meg szereti... Vagyis ezt mondja, de ha igazán szeretné, nem csinálta volna ezt..

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


Ó jajj................ Édes Istenem, Kvinna, nagyon nagyon sajnálom......................... Tényleg nem lehet mit mondani.... Én is már megjártam egyszer, váltam, pedig fiatal vagyok, de ott legalább nem volt gyermek.... De ez így..... A fiát szereti.... Hát nem tudom, ez elég fura.... Az egész az............... És lehet a kérdés hülye, de menthetetlen a házasság?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Hát állítólag elég gáz a csaj az informátorom szerint. Fel sem ér hozzám, ezért gondolható, hogy lehet hogy tényleg a szülés miatt ment el az esze. Még nem megyek sehova és reménykedem, hátha észhez tér. :)

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


Kvinna, ez nem hangzik jól, bár sajnos azt lehet mondani, hogy mindennapos sztori ... És otthon lakik most a férjed? Beszéltek a dologról, van esély arra, hogy rendbe jön minden?

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Boldog Új Évet kívánok Nektek! Remélem mindenkinek azt hozza a következő év, amire vágyik!

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


BOLDOG, NYUGODT, EGÉSZSÉGES, VIDÁM ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK!

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

BUÉK :)

Ezek után már csak 2013-as babák lesznek :) Andi, egyben?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Még egyben... :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Buék nektek :)

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


Sziasztok!

Mi még 2 in 1... Lehet, hogy a végén indítani kell?!
Tegnap voltunk uh-n és már majdnem 3600 g Flóra. A buksija beilleszkedett teljesen, 2 napja folyamatosan vannak jóslóim, de mindig abbamaradnak... Holnap megyünk dokihoz. Pontosabban én már csak gurulok, meg vonszolom magam. Már mindenem fáj, nem szeretem ezt a részét a terhességnek...

Kvinna, mi újság veletek?

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


ÁÁÁ, miért kéne indítani?! Hacsak nem Gyopi holnap olyat mond. Kíváncsi vagyok :) Majd gyere :)
Szerdán rendeltek, nem tudod? Mert hívtam, már bőven letelt a 6 hét, mennem kéne nekem is...

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nórával is úgy jártam, hogy feküdtem vele egy csomót, nehogy koraszülött legyen, aztán 41. héten kellett indítani...
Nem tudom, hogy volt-e rendelés, de sok hasonló pocakméretű kismama volt pénteken, mint én és őket is péntekre hívták vissza...

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Akkor nem volt, szerintem...
Ha meg szülni akarsz, ne kíméld most már magad :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Én már abszolút nem kímélem magamat hetek óta, gondolhatod! De meg se kottyan ennek a kölyöknek:)

Voltunk Gyopinál, ma volt először idén.
NST, uh oké. Most 3400 grammra tippelte, és ha jövő péntekig nem születik meg, akkor megbeszéljük az indítást... Ez olyan Murphy-s, nem? A hónapok óta nyíló méhszájam ellenére a végén indítani kell...
Már nagyon nyomja mindenemet a csaj. A lábamban is folyamatosan izomláz-szerű érzésem van...
Drukkoljatok, hogy most szépen, ügyesen bújjon ki!

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Andi! Még semmi változás (jó).
Remélem meg jön a férjem esze, mert nem nagyon áll szándékomban elköltözni.. Ne hogy már én menjek el a kisgyerekkel..

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


Kvinna, nem ismerem a körülményeiteket, de általában a pasinak illik elköltözni. Tudod az ilyen esetekben sokszor van az, hogy a pasi elmegy, eltölt az új nővel egy kis időt, majd a bilibe lóg a keze és rájön, hogy nem azt kapta, amit akart... Arról nem is beszélve, hogy egy ilyen pici babát az anyja felügyelete alatt látogathat legtöbbször, talán az sem mindegy neki...
Remélem helyre jönnek a dolgaitok!

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Na, de engem kiakaszt, hogy a pasira kell várni míg rájön a dolgokra?!?! Basszus, most született meg a gyermeke, a feleségéből Anya lett, Ő belőle Apa és ezt hozta ki?! Szomorú.... De Kvinna, a helyedben én sem költöznék, ha már kavart, akkor menjen Ő és támogasson Benneteket! De persze még erről szó sincs, csak na, felháborít....

Andi, értem. Én kértem is időpontot ma Gyopihoz, jövő péntek. Te mikor mész? Már ha mész? Ezek a súlybecslések baromségok. Lacusomat 37+6 napon 3400 grammra becsülték, 38+2 -n született 3680 grammal. Szóval csak számok, inkább arra gondolj, kicsi nem lesz Flóra :) Mikor mész legközelebb? Egy dokihoz járunk/jártunk, de a 9 hónapok alatt egyszer sem futottunk össze.....

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Igen, engem is felháborít, hogy egy pasi simán kiléphet. De az a nő is, aki belemegy egy ilyen kapcsolatba és szétrombol egy családot. Ez nem szerelem. Legalábbis én a nő helyében félnék, hogy engem is ugyanígy otthagyhat a pasi.

Mi elvileg pénteken 11-re megyünk. Jó lenne összefutni, de mondjuk úgy, hogy akkor már csak varratszedésre, vagy ellenőrzésre kellene mennem! :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Köszi csajok a bíztatásokat, reménykedem. Én is abban bízom, hogy x-idő után megjön az esze. Bár eléggé szar így várni, hogy itthon vagyok a gyerekkel és tudom, hogy a melóhelyen, a csajnál miket csinálhatnak... wáá

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


Andi,én 12-re megyek, ki tudja, ha NST-re is mész, akkor elvileg 11:20 az időpontod, én meg mindig előbb megyek, szóval lehet, hogy találkozunk, én szívesen megnézném a végső pocakodat :)

Kvinna, ez az.....Te vársz, neveled a közös gyereketeket, majd egyszer úgy dönt, ok, visszajön és semmi következménye?!

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Az tuti, hogy a pocakomról felismerhető vagyok. Előre nőtt csak, szóval olyan, mintha a 45-46. hétben járnék. :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Hát ha így dönt, remélem, hogy rendesen fog puncsolni nekem!

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


Sziasztok!

Gyorsan bejelentkezem, nem sok idom van mostanaban. :)

Eloszor is, Kvinna, nagyon sajnalom. Most a Te kezedben az iranyitas, legyel kemeny, es kitartas!

Nalunk a masodik kicsi lany dec 13-an hajnali fel negykor szuletett. Akkor mar napok ota ket ujjnyi mehszaj volt, jo kis joslok, de nem akart rendszerezodni. Vegul 12-en deltol mar szinte folyamatos volt, de hol 10 perc, hol 2, hol 5, hol egy kis szunet. Vegul este 10kor, mikor lefekudtem aludni, a kiscsaj ugy kezdett ugralni a pocakban, ahogy sosem, hivtam is a szulesznot, o azt mondta, hogy csomaggal befele, kerjek nst-t, jon o is, es hivja a dokit is, burkot repesztunk (mar jocskan tulhordtam, tobb mint egy hettel). Ez fel egy korul meg is tortent, utana kadazas, aztan brutal fajasok, harom negyed haromkor egy szuri, ami a maradek kis mehszajat is eltunteti, es 3,25kor kibujt a pici lany. Nehez volt, mert mar majd 24 oraja voltam ekkor fent, nagyon faradtan nem jo szulni. 3870-nel es 53 cm-rel szuletett vegul, 37-es fejkorfogattal. 4-es korteremben voltam, szerintem nagyon korrektek a felujitott szobak, komolyan, jobb, mint az alapitvanyi, sokkal tagasabb. Igaz igy 6-an voltunk egy wc zuhanyzora, de talan egyszer kellett varni.

A kicsi egy tunder, sokat eszik, alapjaban veve nagyon nyugodt baba, persze azert vannak sirasok.
A "nagy" egesz jol fogadta, vannak feltelkenysegek, de ez normalis, alapjaban veve szereti a hugicat.

Megyek pihenni, mert azert jo aludni, amikor csak lehet. :)

Andi! Csak ugyesen, es nagyon drukkolok, hogy a kiirt idopont elott meglegyen, ez a tulhordas szerintem a legrosszabb az egeszben.

Verus
verus81
 
 


Verus, gratulálok! Szép nagy baba! :)

Én is félek a fáradtságtól. Nagyon nehéz aludnom , Flórának nagyon kevés már a hely, ezért minden mozdulata fáj. De semmi jelét nem mutatja, hogy ki szeretne jönni... Pénteken megbeszéljük az indítást.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Verus gratulálok nektek :)

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


Verus, gratulálok :):):) A méretei talán "nem is vészesek", inkább a fejkörfogat "fáj" már írásban is....
Fáradtság, érdekes, én nagyon nehezen bírom az éjszakázást, de most könnyebben megy, mint Dórival. Vagy talán napközben nincsen idő nyögni a fáradtságtól.. Passz, de jobban érzem magam, az biztos :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Andi, sajnos lemaradtam Rólatok, de hallom, még egyben :) Mikor indít Gyopi?
Nálunk minden ok, szurit választottam fogamzásgátlásnak, 3 hónap védelem. :) Gyopi is röhögött, IVF után spontán baba, most meg nem is bízok a férjemben :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszika, egyben bizony... 17-én indítja meg, ha addig nem akar kibújni, de 60 % esélyt adott arra, hogy magától megindul. Majdnem két ujjnyira van kinyílva a méhszájam, de semmi... Hihetetlen, hogy mennyit aggódtam, hogy ne legyen koraszülött, aztán meg...

A szuris fogamzásgátlóról majd mesélj, mert anno én is azt választottam, de végül nem mertem beadatni, mert már akkor úgy terveztük, hogy Flóra 2 éven belül jön.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Fura, hogy nem hagyja bent tovább, nem értem miért nem vár mondjuk 40+5 napig.... De mindegy.
Szuriról mit mondjak? Elvileg beadom és 3 hónapig véd. Mi most nem tervezünk 3. gyereket, így mindenképpen gondoskodok erről.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


A cukor miatt nem szabad tovább maradnia a protokoll szerint. A lepény már utolsó stádiumban van, úgyhogy azért is örülök, hogy gyakorlatilag végig maradhat.

A szurival kapcsolatban a mellékhatások léte/nem léte érdekel, persze ez csak később derül ki. Egyenlőre mi sem tervezünk harmadik babát, úgyhogy most más lesz a szitu nálunk is.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Andi, már azért izgultam, hogy lemaradtam a hírekről, erre még mindig itt írogatsz :D Hát, élvezd ki a hátralévő napokat, semmiképp nincs sok hátra pocakosan.

Verus, szívből gratulálok, szép nagy babád lett neked is! Hogy sikerül összehangolni a két pici ellátását?

Nyuszika, ez a kérdés hozzád is szól :) Nekem sokszor ezt az egyet is nehéz összehangolni a főzéssel, mosással, takarítással ... Hogy kettővel hogy lehet, elképzelni sem tudom ...
Lacika hogy alszik éjjelente, jó baba?

Kvinna, mi a helyzet nálatok?

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Zizi, én mindig annak a híve voltam, hogy mindent lehet gyerek mellett, csak akarni kell... Én most pl. hétfőnként takarítok, ok, a egész napom rámegy, mert közben, fejek, etetek két gyereket... Minden napra kitalálok valamit, Dórim is azt szokja meg, hogy délelőtt dolog van, délután leül Anya játszani. Akkor egy másik nap mosás, majd megint másik nap vasalás. De kell a rugalmasság is. Mert ha bármi közbejön, akkor tudjuk,a por, vasalatlan megvár, majd máskor megcsináljuk. De az elején nem ez a fontos. Most már lehet ezekkel jobban szüttyögni, de az elején a pici ellátása, beilleszkedés a lényeg.
Amúgy én jól bírom, csak hiányzik kicsit a nagy alvás... Mert ha a gyerekek miatt lehetne, akkor a cicik miatt nem megy. Szopiról most álltunk le, mert nem ment Lacusnak, 1 hónapig küzdöttünk. Így marad a fejés, még ezt is közbe kell iktatni. Éjjel változó, az esetek nagy részében 12 órát alszik, abból 1x kel enni. De akkor még fejek is, így vagy 1 órát fent vagyok. És persze a gyerekek már 9-kor durmolnak, én nem, így összesen 5-6 órát alszok, több részletben. Viszont én 10 órákat szerettem hunyni.... Ez van :) Na, ezért nem akarok most 3. gyereket!! :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Zizien, a dokim se gondolta volna, hogy ilyenkor még egyben leszek... Remélem hamarosan jöhetek a nagy hírrel! :)

Nálatok minden rendben?

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Sziasztok! Ma reggel 7:15-kor megszületett Rap Flóra Noémi. 56 cm és 3900 gramm. :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


ANDI :D :D

Szívből gratulálok, jó egészséget, boldog babázást kívánok!!!
Jaj, de jó most neked! Kiélvezni, emlékek közé vésni ám mindent :)

Puszillak, és várjuk a részletes beszámolót!

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Andi, gratulálok! Akkor csak elindult időben :) Mesélj majd, hogy ment. Jajj, a hideg is ráz :) Jó egészséget és nyugodt szopit kívánok :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: