Új privát üzeneted érkezett!

Gömböcske,
igen, simán főzöm, turmixolom a zöldséget. Általában nem csinálom túl sűrűre. A krumplitól egyébként irtó sűrű tud lenni. Utána kínálom még őket cicivel vagy tápival (ált. nem egy egész adaggal, hanem amit meghagytak reggelről). De nem mindig kérnek. Vízzel is kínálom őket, Aliz nagyon szereti, Barni nem szokott kérni. De Aliz nagyon izzad a melegben, mindig csurom víz a haja, meg sokat is dolgozik, tök sok vizet veszít. Biztos azért igényli. Általában 12 körül adom a zöldséget, 17 körül meg kapnak gyümölcsöt. Illetve néha a kánikulában 10 körül kínálok nekik egy-egy összeturmixolt barackot is folyadékpótlásra, nagyon szeretik. Reggel szopi és tápi, este lefekvés előtt szopi és tápi. Illetve Barnikám még éjjel 2 körül és hajnali 4-5 körül is szopizik.
Ja, és mióta husit is adok, sokszor inkább kibontok egy üvegeset, amiben van hús, és megfelezem. Az pl. tényleg dúsítva van mindenfélével.
Bocsi, kicsit hosszú voltam.

Pandácska
ne add fel, az enyémek is az elején idegenkedtek a dologtól, de hamar megszokták.

KépKép
lili73
 
 


Krumpli-barackból lecsúszott 100 is, és most mélyen alszik :D
Vendég
 


Krumpli-barack már főzeléknek számít? :oops:
Vendég
 

 
 

Szerintem simán. Krumplifőzelék egy kis barackkal ízesítve :lol:

KépKép
lili73
 
 


Sziasztok!

Pandácska!
Te szopi előtt vagy után adod a gyümit?

Mi holnap a sárgarépa-főzeléket próbáljuk ki.

Ma mondta a dévényes csaj, hogy a fiam nagyon ügyes, szép harmonikus a mozgása, jó nézni.

Képzeljétek, a sportkocsit használjuk, és mivel nem szemben vagyunk, mint a mózesben, aréznázik a sétáltatás közben. Sajnos nem megfordítható a tolókar. Remélem, megszokja előbb-utóbb.

Kép
Kép
gömböcske
 
 


pandácska írta:Krumpli-barack már főzeléknek számít? :oops:

miért kell ezt így megkülönböztetni???
kanalas ez a lényeg :D :D

gömböcske írta:A krumpli vízben megfőzve, és összeturmixolva Petinek sem nyerte el a tetszését, de néhány kanállal azért evett belőle.

te azt megkóstoltad??? :D
mert annak úgy több, mint rémes az íze, a gyerekek 99%a nem eszi meg. krumpli mellé mindig kell valami, aminek íze van.

gömböcske írta:Ha már nem olyan kemény a mellem, mint az elején, csak pl. reggel, az azt jelenti, hogy kevesebb a tejem? (

nem, semmiképp sem jelenti, a mell keménysége a 6 hónapra teljesen megszűnik, de sokkaknak már a 2-3. hónap után kialakul ez. Nem indikátor, semmivel sem kevesebb benne a tej,mint előtte.
A tej 90%a a szoptatás alatt termelődik, ezért is irreleváns a mell keménysége.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára icsilya 2008.08.18 17:01-kor.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


gömböcske írta:Képzeljétek, a sportkocsit használjuk, és mivel nem szemben vagyunk, mint a mózesben, aréznázik a sétáltatás közben. Sajnos nem megfordítható a tolókar. Remélem, megszokja előbb-utóbb.

nem akarlak elkeseríteni, de van rá esély, hogy nem szokja meg. Lili sem bírta úgy, hogy nem látott.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lili,
Jól mondod :lol:

Gömböcske,
Két szopi között szoktam megkínálni gyümivel. Krumplit szopi helyett kapott, utána egy kicsit szopizott is, de végül a következő étkezés így kimaradt.

Orsi,
Ok :wink:
Vendég
 


Pandácska

én már a legelején adtam meggyet is krumplival, meggyet rizzsel, Olivér nagyon szereti, a krumplival nem olyan savanyú.

Gömböcske

Olivér se nagyon szerette, hogy nem lát engem a sportkocsiban, de elég hamar megszokta.


Orsi
lehet, Te nem voltál elég kitartó :wink:
Nálunk nem volt más választás, meg kellett szoknia Olivérnek, eszem ágában sem volt a PP-t lecserélni (tudom, Te ezt tetted)

Kép
zsuzsi73
 
 


Egy tipp a pépekhez: én sokáig almás-körtés kölespépet használtam a sinlac mellett, és sima kölespépet is. A köles azért jó, mert minden mentes (glutén, tej... ), teljes kiőrlésű, tök egészséges és az emésztést is kedvezően befolyásolja. Amióta bevezettem a glutént (1 évesen ), azóta zab-, tönköly-, árpakásákkal dúsítok, a tápit pl., mert Olivér ezt kanállal eszi. Ezek biogazdálkodásból származnak ugyanúgy, mint a kölespelyhek, és ezek is teljes kiőrlésűek. :D
http://shop.unas.hu/shop_art.php?shop_i ... cat=267994
20140901102739
 
 


Kaja téma engem is érdekel!! :lol:

Én délben általában HIPP bébiételeket adok a finomfőzeléket és a sütőtök+burgonya variációt kóstolta, nagyon szereti, és utána általában megszoptatom. Hétvégén főztem krumplit+répát, és ezt

Kép

Kép
donika
 
 


valamiért elment :oops: , folytatom:
ezt összeturmixoltam +babavíz, de nem igazán ízlett neki. Aztán hozzákevertem bébiételhez, úgy megette. Majd még próbálkozom. Körtét is már lehet adni?
A gyümölcsöt én turmixolom, azt szereti. Húsos bébiételek tudom, hogy már 5 hónapostól ajánlják, de tényleg adjak már neki?
Milyen rizzsel keverjem a zöldséget? Zacskók, és úgy összeturmixolom?

Gömböcske!
Nekem is puhábbak a melleim, sokszor azt gondolom, nincs is benne semmi, de nagyon szívja. Éjszaka, akkor érzem, hogy jó tele van! :)
Én még nem raktam a sportülésbe, mert még ha ültetem, egy ideig ül, de utána eldől. Peti nem dől el?

Hajni!
Kölespépet hol vegyek? Írjál már néhány receptet! :D

Kép

Kép
donika
 
 


Ha délben zöldségfélét adok, akkor du 5 körül, amikor gyümit szoktam, azt sűrítsem krumplival? Krumpliból, és répából biot vesz mindenki?

Kép

Kép
donika
 
 


Donika,
én nem sűrítem a gyümit, de attól még lehet sűríteni, ha gondolod.
Bevallom, én nem veszek biot. Egyszerűen nincs időm, energiám utánajárni. De amennyit egyelőre kapnak...nem egy mennyiség.
Húsosat 7 hós koruk óta kapnak doktornéni javaslatára, 2X egy héten, ill. most más kicsit gyakrabban adok. Enyémek szerencsére megeszik a krumpli-répát. Egy tipp: tegyél a főzővízbe egy fél almát is hámozva, azt is turmixold bele, úgy már bizti megeszi.
Körte: nézd meg itt, nekem ezt a táblát adták.
http://babafalva.hu/download/szilard.htm
Bár ahány tábla, annyi féle.

KépKép
lili73
 
 


szia Donika!

Bevallom, én nem bioboltban vásárolok, hanem megbízható zöldségesnél szép terméket. Répát még nem adtam neki, ma akartam, de volt itthon nagyon szép őszibarack, inkább azt adtam egy kis anyatejjel turmixolva.

Szerintem, ha krumplival sűríted a gyümölcsöt, akkor az inkább főzelék, tehát attól függ, mit szeretnél adni neki, gyümölcsöt, vagy főzeléket?

Nekem a védőnő azt mondta, h de. adjak gyümölcsöt, mert akkor ebédre éhes lesz (savat csinál), és jól beebédel. Akkor viszont nem kéne sűríteni.

Miért babavízzel keverted a zöldséget, miért nem azzal a vízzel, amiben megfőzted?

7 hónapos kortól mehet a körte az én szakirodalmam szerint.

Nekem a védőnő így mondta: 5 hónaposan gyümölcs; 6 hónaposan főzelék; 6,5-7 hónaposan husi a főzelékbe.

Az én fiam is még csak próbálkozik az üléssel, de lehet fektetni a sportkocsit. Biztos nem veszek másik babakocsit, ezt kell, hogy megszokja.

A gyümi sűrítésére a sinlac tápszer (tej, cukor gluténmentes) nagyon jó.

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Zsuzsi,
Köszönöm!

Mi már szépen ülünk, és egy hete egyedül is felül Dóri. A babakocsit így se használjuk, nem szereti :? Ezért hordozom a senekét :lol: Térdelünk is, és próbál felállni, de persze még nem megy neki.
Vendég
 


Donika,
főzni nem tudok, úgyhogy Olivér csak üvegest kap. Viszont az üvegeshez nagyon szépen hozzá tudom keverni a porokat. 8) :lol: A pépeket én vagy az utca végén lévő bioboltban veszem, vagy a netről rendelem - ezt a linket tettem föl. Húst én 9 hós kora után adtam először, de én mindent sokkal később kezdtem el neki. Az nálunk is bejött, hogy a zöldséges kajákhoz adok egy kis gyümit is. De nálunk ez se "friss", mert azt külön eszi kaja után. Én mindig fruttapurát adok neki.
20140901102739
 
 


zsuzsi73 írta:Orsi
lehet, Te nem voltál elég kitartó :wink:
Nálunk nem volt más választás, meg kellett szoknia Olivérnek, eszem ágában sem volt a PP-t lecserélni (tudom, Te ezt tetted)

ez is lehet :wink:
de nem egyedi probléma azért ez. Lili most se szereti annyira, ha nem lát.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Az én gyerekem alig eszik anyatejet, mert mindig minden érdekli, és azonnal elgurul, elfordul, nézelődik. Egyedül az alvások előtt eszik rendesen. Ez normális? Mit lehet tenni? És tegnap óta mászik :-) Folyamatosan mozog, csak azt nem tudom, honnan van ennyi energiája.

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Pandácska!

Te hogy sétáltatod Dórit? Kézben viszed???

Peti is 4kézláb is áll már, és ringatja a popóját. De még nem térdel.

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Gömböcske,
mi is iszonyú aktívak vagyunk és hasonlóan Petihez, Máté sem igazán akar enni
tegnap és ma is alig tudok 2 perc cici után 60tápot belenyomni, nem igazán értem, ő is inkább nézelődik, játszik
mondjuk, ha éhes (ami igen ritka) akkor eszik rendesen, tegnap reggel nagyon akarta a cicit, meg is mértem és megevett 200at, úgyhogy biztos ők tudják... :roll:
Máté is örökmozgó, állandóan pörög és közben kiabál, sztem kicsit a foga miatt is jobban nyüstölődik és hintázik térden, meg persze fel akar ülni, de még nem megy amitől elég ideges.. :D

Kép
fendike
 
 


gyors bejelentkezés...

pici fiam annyira ügyesen atja a fejét... néha elcsodálkozok..én azt hittem majd csak késöbb lesz megfigyelhető ez a jelenség Kép :roll:

bal mellem teljesen puha a jobb meg tök kemény én ezt nem értem :roll:
Vendég
 


boniko írta:bal mellem teljesen puha a jobb meg tök kemény én ezt nem értem :roll:

ez tök normális, nekem még most is előfordul néha, hogy az egyik bekeményedik.

szép a kicsi fiad.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


orsi akkor megnyugodtam... köszönöm ZSigi dicséretet is :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Boniko!
Ügyes a kicsi Zsigi!

Fendike!
Miért erőlteted a tápot, amikor van tejed?

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Gömböcske,
Mt-ben cipelem/cipeljük Dórit.

Boniko,
Nagyon édes Zsigi :lol:
Vendég
 


gömböcske írta:Fendike!
Miért erőlteted a tápot, amikor van tejed?

ez a kérdés bennem is felmerült.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Boniko
nagyon ügyes a kis Zsigi, mi ezt még 3 hósan sem tudtuk :wink:

KépKép
lili73
 
 


Lili!
Köszi a táblát. Ma úgy főztem a zöldséget, hogy almát is dobtam a vízbe. Kivi leszek!
Az imént átkuksiztam a másik babavárósba, nagyon aranyos Alíz, és Barnus, jó husosak!!!! :lol: :lol:

Gömböcske! :D
Én délelőtt azért nem adok gyümit, mert van tejcsim. Ebédre zöldségféle+ha kell, akkor cici.
Nagyon ügyes Peti, hogy már négykézláb áll, gondolom ez a tornának is köszönhető.

Zsombi egyfolytában forog, és próbál kúszni, illetve emelgeti a fenekét, meg a lábaival kalimpál. Mindenestre elég jól halad előre! :lol:

Boni!
Nagyon édes és ügyes Zsigi! :P

Kép

Kép
donika
 
 


Hajni!
Miért keversz az üveges bébiételhez port?

Csajok! (Orsi!!)
Én már csomószor írtam, hogy ebédre zöldséges bébiételt adok, illetve délután 5-f6 körül gyümi. Este szopi után mostanában keverek 60 ml tápot, illetve napközben 4x-5x szopik, ez így jó? Mikor érdemes használni különböző porokat?

Orsi!
Olvastam Lilit a másikon, hú nem semmi csajszi!!! :roll: :lol: :lol:

Kép

Kép
donika
 
 


Gömböcske, Orsi
- ingadozik a tejci, van hogy elég és akkor csak cicit kap, de van hogy alig jön vmi, akkor kiegészítem
- ha lepattan 2perc után, tehát alig eszik, akkor utána kínálom táppal, hátha azt...
- ja, és a jobb cicit néha muszáj vagyok helyettesíteni, (gyümszi+táp pl.), ha utána mennem kell vhova, mert továbbra is fáj, ha abból szoptatok akkor utána másfél órát nyilall iszonyatosan, amiből őszintén szólva már nagyon elegem van, mindent a gyerekért, de azért vannak határok, ezzel megvárom még vhogy a 6.hónapot, de utána abból sajna már nem kap.. :?

Ma este viszont nem evett, ilyen még nem volt remélem nincs semmi baja, picit aggódom... :oops:
Van vmi allergiás kiütése, doki azt mondta, hogy biztos lemászott szőnyegre vagy fűre, kapott krémet, amitől az érdes bőre jobb lett, viszont iszonyú piros, sztem viszket neki és ettől nyűgi...

Boniko,
nagyon ügyes és erős Zsigi!!!!

Kép
fendike
 
 


Fendike!
Milyen kiütése van Máténak, és hol? Kiszáradt a bőre vhol?
Az nem túl jó, hogy nem evett este. Láza nincs? Próbálgasd azért cicire tenni, hátha szívna vmennyit! Kell a folyadék.

Kép

Kép
donika
 
 


Donika,
arcán a szája körül és a karjain
érdes lett a bőre és piros, kenem hétfő óta és még mindig van, arcán iszonyú piros volt este, asszem ezzel többet nem kenem be, tuti csípi neki és kikészül utána
ha nem múlik hétvégén, megyek vissza vele a dokihoz.. :oops:
lázat nem éreztem, de sztem picit folyik az orra, háááát nem tudom, olyan nehéz ez, kitalálni hogy mi lehet szegénnyel.. :roll:

Kép
fendike
 
 


Donika :P ,
egyrészt, hogy sűrűbb legyen. Másrészt ezt főleg még anno azért találtam ki, mert Olivér csak 4X eszik egy nap, és hogy a középső 2 étkezés táplálóbb legyen. (reggel+este tápot, ebédre főzit joghurttal vagy gyümölccsel, vacsira meg gyümölcsöt v. joghurtot ) Ő nem kap kenyérhéjat, kiflivéget, babakekszet, ilyesmit, neki ezek a teljes kiőrlésű pépek adják a napi szénhidrátot. :D

Fendike :P ,
próbáld ki a gyógyszertári popsikenőcsöt, nekünk az olyan sokmindenre jó!
20140901102739
 
 


Fendike :D
nem tudsz egy képet csinálni erről akiütésről?
nekem atópiás ekcémának tűnik leírás szerint.
Mit írt fel a doki?

szopit értem, és megértem.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
doki is azt mondta, hogy az ekcéma legenyhébb változata, azt nem tudom hogy az atópiás-e.. :roll: (kontakt ... allergia)
vmi N20????(asszem) krémet, csináltatni kellett
karjai javultak, de az arca továbbra is csúnya, piros és hámlik amiben reménykedem hogy a gyógyulás jele.. :x
most vmi mással kenem amit még egy barátnőm adott pár hónapja, neki is hasonlóra írták fel, régebben használt, bár valszeg akkor nem ez volt.. :shock:

Lehet, hogy a fogzástól nincs annyira étvágya, nyűgösebb???
Megőrülök ettől, hogy nem akar enni, 4 óránként próbálom etetni, eszik vmt, de erőltetni kell...

Kép
fendike
 
 


Fendike :D
ez az n20 nekem semmit nem mond, nem tudom, mit kaptatok.
Fontos!! Az ekcéma NEM kontakt allergia, ez bőrtípus kérdése.
Hidratálni kell az a lényeg, vannak gyógyszertári krémek, amik általában elég gyorsan rendbe hozzák. A pirosság és a hámlás is tünet, nem a gyógyulás jele.

Mivel fürdeted? testápolóval kened, ha igen, mivel?
új kaját mit kapott mostanában?

fog miatt simán lehet étvágytalan és nyűgös
de a széljárás miatt v. akármi miatt is, csak a fogra könnyebb fogni :wink:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Donika,
megette Zsombi a főzeléket?

Fendike,
nálunk Barninak nem csökkent az étvágy a fogzástól, viszont nagyon cicicentrikus lett, hogy attól-e, nem tudom...
Ha a karjai javultak, bizti az arcocskája is javulni fog előbb-utóbb. Sztem azért akármivel ne kenegesd, amit nem orvos adott...

KépKép
lili73
 
 


Fendike!
A Spockban ezt olvastam az ekcémáról:
Az ekcéma legjellemzőbb formája reszelős felszínű, vörös, kemény, hámló foltok alakjában jelenik meg. Először világospiros, aztán besötétedik, viszketni kezd, a gyerek folyton kaparja vagy dörzsöli.
A fiatalabb csecsemőknél az ekcéma többnyire az arcon és a homlokon jelentkezik, ahonnan átterjed a fülre és a nyakra, de jelentkezhet bárhol.
Fontos, h a gyerek körmeit mindig apróra kell vágni, és ha engedi éjszakára ujjatlan kesztyűt húzni, mivel a baba többnyire álmában vakarózik.
Még azt is írja, hogy legfontosabb teendő, hogy nedvesen tartsa a gyerek bőrét, napnta többször kenni kell hidr. krémmel. Szappant ne használjunk, fürcsi után pedig ne töröljük szárazra a bőrt, hanem óvatosan itassuk fel a vizet.
Tápszerben HA-t adsz neki? Kaja könnyen kiválthat allergiás reakciót, pl. tejérzékeny.
Jobbulást Máténak!!!! :wink:

Lili!
Megette! :D

Hajni! :D
Köszi, majd én is ki fogom próbálni, ízre milyen?

Kép

Kép
donika
 
 


Köszi lányok, aranyosak vagytok!!
Tápszer persze HA, és régebb óta kapja, az nem sztem!
Kaját csak gyümszit kap, nem hiszem hogy attól.
Fürdetni a legeleje óta sebameddel fürdetem és nem kenem semmivel.

Milyen hidratálóval kenjem???
Ha nem javul, megyek hétfőn tuti vissza a dokihoz, mert látom, hogy 'szenved' tőle vagyis viszket neki... :(
És vmire ébred éjjel, inkább fog, de most így nem tudom eldönteni, de vmi bizti van, mert ő jó alvó, nem kel 7előtt normál esetben, ma meg 3szor kelt, keservesen felsírva.. :oops:

Kép
fendike
 
 


Donika,
igaziból tökmindegy, hogy tönkölylisztet, búzadarát, kölespépet vagy bármelyik másikat veszed, teljesen ugyanolyan mindegyik. :D Kinézetre és ízre is. Íze lényegében egyiknek sincs, kb. olyan, mint a kölesgolyó só nélkül. :roll:
20140901102739
 
 


Fendike :D
de milyen gyümölcsöt??
bármitől lehet, bármi ami új, vagy amit nem kapott eddig.

Ha viszket neki, akkor hidratálni kell.
Vannak gyógyszertári kevert krémek és vannak gyógyszertárban kapható gyógykészítmények, a lényeg, hogy lipidpótló legyen.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
gyümszit eddig alma-banán-barackot kapott, de már 1hónapja kapja ezeket is...
Doki ma azt mondta, hogy kontakt allergia, hagyjam el az öblítőt és adott más fürdetőkrémet (naturland), + felírt egy újabb csináltatós, kevert krémet.
Remélem mostmár hat, igazából ezeket is születése óta használom, de persze lehet, hogy telítődött a szervezete és már nem bírja pl.az öblítőt (lenor sensitive)

Éjjel viszont tutira a fogára ébred, az egyik már jócskán kint van, viszont a mellette levő most akar áttörni, be is van picit duzzadva, tuti attól nyűglődik.. :?
Jó hamar jön neki!!!! :shock:
Remélem ez a 2 után kicsit fellélegzünk.. :D

Kép
fendike
 
 


Fendike :D
a kontakt allergia nekem akkor is furcsa - mert az valami egészen más -, persze rontHAT a bőrön az öblítő is.
Ecettel ugyanúgy lehet ruhát puhítani, 1dl vízhez kell 1-2 ek,és ezt kell az öblítő tartájába tenni.
A banán pl. tipikusan ront a bőrön.

Naturlandos hidrofil fürdetőhöz:
a gyereke BŐRÉRE kell kenni, és úgy a vízbe a gyereket, így fejti ki védő hatását. Nyomj ki fél tubust egy pohárba, keverj hozzá annyi vizet, hogy tejfölszerű legyen, és így kend a gyerekre.
Magában nehéz kenni.

(a gyógyszertári krémet azért nézd meg mi, mert sok orvos előszeretettel ír fel elocomos krémet, ami szteroid. használatkor jobb ezt tudni!)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
miért, kontakt allergia szted mitől lehet???
kérdeztem, hogy nem ekcéma-e, azt mondta nem
banánt most nem adok, én is gondoltam rá, mert barackot kapott legelőször, attól tuti nem volt baja
most kimostam az összes pelusát öblítő nélkül!!

köszi a fürdetős tanácsot, doki ezt nem mondta, csak hogy vmi szitán nyomjam át kanállal és úgy a vízbe.. :shock:

a gyógyszertárira ráhibáztál :D , elocomos, mondta is, nagyon vékonyan kell kenni
előzőbe meg hydrokortizon volt
nem örülök, de szeretném ha valamitől már legalább látnám, hogy javul szegénynek
viszket is neki, karmolja magát, pedig már tövig vágom a körmeit.. :?
isteni ez a foggal együtt most.. :oops:

Kép
fendike
 
 


Fendike :D
a kontakt ekcéma egy teljesen más kórkép.

Ez atópiás dermatitis, ha úgy jobban tetszik, ez egy fokozatt bőrérzékenység, és akkor nem hívjuk ekcémának meg semminek, és nem keverdnek a fogalmak.
Ha kontakt allergia lenne, akkor nem ott lenne, ahol van, és amint megszünteted az allergia okozóját - öbíltő - 100%ban el kellene múlnia.
de attól ez nem múlna el, azért is kaptad a szteroidot.
Ha öblítőre kialakult kontakt ekcéma lenne, akkor minden ruhával érintkező bőrfelületen foltnak kellene lennie. Kontakt = hozzáér valahol és ott reakciót vált ki.
(nekem kontakt allergiám van a nikkelre, nikkel ékszernél a nyaklánc vonalán csík alakul ki, de ha leveszem záros határidőn belül elmúlik)

(az elocomban is hydrocortison van)

de! újra leírom... hidratálni kell a gyerek bőrét és nem szteroiddal kenni. Lipidpótlás!
Az atópiás dermatitisznél abőr lipidrétege sérül, emiatt alakul ki a gyulladás, emiatt viszketés fáj.
A szteroiddal most meg fogod oldani a problémát, de
- tél jön, vékonyodika hámréteg és jó eséllyel elő jön megint
- a szteroiddal az a gond, hogy hozzászokik a szervezet és magasabb koncentrációjú kell majd, ha mindig használod

csak azért írom, mert nekem 3 gyerekemnek van ilyen, bőrgyógyász a nagyink, és "kicsit" beleástam magam a témába.
szteroid nélkül is lehet ezt kezelni, csak napi 4-5ször hidratálni kell a bőrt, kerülni kell bizonyos ételeket.
Máté testének ca. 60-70%án volt, Levinek a teljes hasán és hátán + lábán...

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hú, ez durván hangzik, gondoltam én is hogy bőrtípus kérdése, férjemnek van érzékeny bőre és vmi ekcéma féléje ami mindig télen jön elő a karján pl... :oops:

Értem amit írsz, nem akarom én nagyon szteroiddal kenni, csak ezt adta a doki és még nem ástam ennyire bele magam. Ami kicsit idegesít, hogy az előző szteroidostól miért nem múlt el!?!???
Tudsz abban segíteni, hogy akkor milyen krémet vegyek?? Te mivel kened ill. kented a gyerkőcöknek??
Mert tuti előjön majd megint (ezt a doki is mondta) és inkább próbálnám vmi szoftosabbal :!:

Kép
fendike
 
 


Fendike :D
nálunk is apának van mindkét kézfején, télen, ha nem keni rendesen, akkor véresre tud kirepedni a keze.

márkaneveket írok, nem reklámként, csak, hogy tudd mi miket használtunk:
- akkut problémánál - la roche posay lipicar baume (ebből ca. 4000 Ft az egy tubus - 200 ml azt hiszem -, de összesen 1 tubussal vettem eddig)
- normál hidratálás - itt hosszú a sor, sokfélét használtunk, nekünk jó volt szinte mind, de van akinek egyik, van akinek másik válik be:
* babe testápoló (3500 Ft az 500 ml... ez egy életre elég, nekünk termékmintánk volt)
* la roche posay lipicar (c.a 4000 Ft a 250 ml), általában ez van itthon,jól kenhető, érzékeltetésképp 1 tubus a két babára fél évre volt elég, nagyon kevés kell belőle
* lipolotio / hidrolotio - tesztmennyiségünk volt, ez se rossz, de a lipicar jobb

fürdetéshez:
- mosakodókrém (ez a naturlandos) később
- babe fürdető (500 ml ca. 2000 Ft), ebből 2.5-3 gyerekre az 500 ml ca. 3 hónapra elég nálunk.

summa:
krémezni én lipicarral szoktam 90%ban, fürdetni meg a babéval.

(és a steroid előtt én adnék 1 napot a bőrnek, de tényleg az a lényeg, hogy sűrűn kell kenni, én anno a fiúkat minden pelenkázáskor végigkentem, de így szinte lehetett tartani)

ami jó és bíztató:
5-6 éves korára a gyerekek 95%a kinövi, ha nem társul mellé asztma és ételallergia, akkor szinte 100% annak az esélye, hogy elmúlik.
első télen a legrosszabb, utána akár tünetmentes is lehet vagy csak nagyon ritkán jön elő.

Nálunk most az a helyzet, hogy télen előjön pár folt mindegyik gyereken, de ennyi és semmi más

bocs, a szómenésért :oops: :oops: de erről nem tudok rövidebben írni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!!
NAGYON KÖSZI, tényleg szakértő vagy, szívesen forwardolnám a dokimnak!!! :D
És örülök a szómenésnek, mert így már én is képben vagyok!! :D
Asszem a férjem is hasznát veszi majd a tanácsaidnak, neki is durvát, ftorocortot írtak anno, de azzal is elfelejti kenni, így egész télen csúnya a karja.
Hidratálom a fiúkat télen non-stop!!!! :D
Ez a la roche család tényleg nagyon jó, olvastam róla, csak én eddig annyira nem figyeltem ezekre, mert nekem meg nagyon szerencsés a bőröm vagyis nincsenek ilyen nyavalyáim.

Akkor most naturlanddal fürdetek és sima lipicarral kenjem vagy azzal amit az akkut problémára írtál???
Ma már bekentem egyszer a szteroidossal.. :?

Ez az asztma elég ijesztő, ezzel párhuzamosan tud jelentkezni???
Az viszont nincs a családban!!! :oops:

Kép
fendike
 
 


Orsi,
bocs, még1 kérdés, aztán nem fárasztalak tovább
érdemes valamelyikkel vagy vmi könnyebb hidratáló krémmel folyamatosan kenni egész testre vagy csak ha már alakulnak a foltok és csakis azokat??????
köszi

Kép
fendike
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: