Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ildi:

Köszönjük szépen,arik vagytok,de egyébként 15.-én született Petrus. :)

Kép Ilyen volt Petrus kb.20-30 percesen

Fazsu:
Jobbulást Adélkának! :)

Sziasztok
Heldzsi

[Kép
heldzs
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa: Jobbulást Adélkának!!!!!!!!!!!!!!! Séta mehet,a párás idö adott.

Helga: Jól összekevertem a dátumokat, a tiéteket pedig elirtam,hogy utólag -elnézést !Rohanva irtam,mondjuk gyanús volt valami, de valahogy a vonalzó alapján próbáltam beirni.:oops: :?

Kép


Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Köszi a véleményeket, meg a linkeket. :)

Sok boldogot mindenkinek, aki érintett! :) Milyen nagyok a bébik, pedig mégcsak most születtek! :o :D

Zsuzsi! Ettől a krupptól már akkor is rettegtem, amikor még tervben sem volt a baba. Sok rosszat hallottam róla, de olyanoktól, akik a 70-es években születtek. Reméltem, hogy azért fejlődik az orvostudomány!
Adélkának jobbulást, vigyi magatokra! :)

Heldzs! Nekem a párnás kép jön be nagyon! :) Csodaszép kiscsaj! :)

Ildikó! Már akartam kérdezni, hogy hol csinálod ezeket a jó kis képeket Fanniról?

Ti hogy szerelitek le az utcán a banyákat, akik mindenért beszólnak és mindent jobban tudnak? Ma a kb egyórás kint tartózkodás alatt ha 10-en nem jegyezték meg, hogy:
- nem fázik a kicsi?
- anyuka nagyon lengén van öltözve (pajzsmirigy hozza magával, hogy nem bírom a meleget és állandóan melegem van)
- miért nem ülök le a buszon a babával?
- és miért kenguruba szállítom?
Azt hittem, felrobbanok, persze szépen, illendően válaszolgattam, ők nem tudhatták, hogy már ők a sokadikak, akiknek elmondom, hogy:
- nem fázik a baba,
- én sem fázom,
- baba nem szereti, ha ücsörgünk,
- és csak! :)

Bocs, ha hosszú voltam, most szembesülök ezekkel a problémákkal. :?

Múltkor meg boltban egy egész jóképű, magas srác nézett bele a babakocsiba. Még mosolyogtam is, hogy milyen ritka az ilyen érdeklődés a fiatal pasiktól a gyerekek iránt. Aztán leesett, hogy biztiőr, és azt nézte, mit pakoltam a baba mellé... :?

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 

 
 

sziasztok .

Bocsi hogy eltűntem. :) Megvagyunk. Vivi beteg volt megint, lala meg egy tündérke. :D majdnem egész nap nevetgél, gügyög és sikítozik. :D

Majd jövök. Na most pont nem örül semminek sem. :?

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Sziasztok!

Fazsu! Jajjj, jobbulást Adélnak. Én úgy félek a betegségektől. Nem akarom, hogy Emilkém beteg legyen. És kórházba kellett menni?? Ennyire súlyos volt??? Megnéztem a lázcsillapítót és Germicid -c van itthon. Mondjuk ha láza lenne akkor én kanalast adnék inkább neki (panadol is van itthon).
Ja, és ez a rémálmom, hogy sokat igyon a gyerek! Emilkém még mindig nem iszik (max 2 korty pohárból).Egy kicsit tehetetlen vagyok ebben az ügyben. (ezért adattam be a rotát is, hogy nehogy kiszáradjon nekem a gyerek, ha ezt bekapja)

Heldzs!Boldog hófordulót Petrána!!!!
A kölesgolyós kép nagyon szupi. Nálunk is Nr.1 a kölesgolyó, csak a tálat így nem merem elé tenni, mert mindet berakja a szájába.

Mennyasszon köszönjük a köszöntést!

Én is rakok fel képet heldzs ihlete alapján:

Emilke Petra előtt 2 órával:
Kép

Emilke egyébként rohamosan fejlődik. Tegnap óta feláll a kanapé mellett, felmászik a lépcsőn az emeletig, és lassan mászni is el fog kezdeni.

Kép
alinkat
 
 


Szijasztok!
Minden ünneplő babának sok boldogságot!
Kép


Ildi:
Nagyon szépen köszönjük a köszöntést! :)

Alinkat:
Sok puszi Emikének (és persze neked is :) ),nagyon ügyike,csak így tovább!!!!Először én is féltem ,hogy be akarja mindet kapni,de ott ültem mellette és egyfolytában mondtam neki,hogy CSAK EGYET és szépen lassan meg is tanulta.Azért van néha ,hogy mohó.

Eljött az az idő nálunk ,amikor esik-kel Petrusom.Már túl vagyunk egy-két nagyobb esésen,van már kék foltunk is.Dehát mit lehet tenni,ezt neki is meg kell tanulnia. :( Remélhetőleg gyorsan átesik ezen a fázison.

Kép Apa ás Gabi készítette a vackoromat.....

Kép Így néztem ki 24 hetesen anyukám pocijában


Kép És kicsit később 34 hetesen mosolyogva


Kép És napjainkban :-)

Hihetetlen csoda! :shock: Olyan gyorsan elmegy az idő. :shock: Mindjárt 1 évesek a csemetéink!(Adélka :) ,Emilke :) )



Sok puszi Mindenkinek!! :D :D

[Kép
heldzs
 
 


Sziasztok!

Dolli: www.frameshow.com, ez is egy keretezö progi a sok közül pl.

Rita: Nagyon aranyos lehet Lala,ahogy igy elgügyög egész nap!:)

Alin: Nagyon örülök,hogy igy ügyeskedik Emil!!!!!!!!Szuper róla ez a baby kép :)

Helga: Nagyon szép lett az a kis kuckó ;)
Ugye,hogy rohan az idö????Tényleg hihetetlen :shock: Klasszak a képek,a mosolygós UH kép is nagyon édes :) A napjainkban cimű meg elragadó :) Tündér Lili !

Viki: Kép
Vendég
 


Vendég
 


UUUUUI: Dolli: Üdv a Klubban :) (nénik és biztiörök ügyben) :)
Vendég
 


Sziasztok!

Édesek ezek a babák pocakon belül és kívül is! :)

Pattogobolha! Jók az új vonalzók! :) Remélem, már jobban vagytok! :)

Ildi köszi! Elmentem, és mikor lesz csepp időm, rászállok a gyártásra, annyira édesek! :)

Lehet, hogy hüle kérdés, de szinte mindenki egy babás... Terveztek következőt? :) Persze, ha nem túl indiszkrét a kérdés. Mi jövő nyárra tervezzük a következő pocakosodást. Remélem, semmi nem áll az utunkba. :)

Üdv,
Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok!

Dolli: Nálunk Fanni apuja mondogatja a tesót, én még megszeretném találni a fonalat újra, meg visszafogyni , meg a kecóhelyzet alakulásást is kivárnám még :) De alapvetöen elöfordulhat ilyen fordulat a késöbbiekben ,tehát igen, szeretnénk:)

Mostanában amúgy Fanna korosztályában jönnek sorra a kistesók ,ami elgondolkoztatott valóban :!: De,hogy öszinte legyek,ez a kórházreform kicsit megrémiszt..Én anno azért hisztiztem,h haza mehessünk a 3. napon...Most meg 3.nap simán kirakják az embert babástul, és igy utólag már látom,hogy ez nagyon nemjó igy, hiszen még csak utána sárgul be, meg vissza kell menni egy vizsgálatra, és én részemröl 3 hónapos koráig nem hurcolásztam nagyon sehova Fannát, a tesókát se szivesen fogom mig apróka.Meg egyáltalán, azért nem mindenki "szokik" össze a babával 3 ! nap alatt, elsö babások legalábbis. Haza mennek úgy anyukák,hogy se szoptatni se ellátni igazán nem tudják még talán a babát...Erre az 5 nap se biztos,h elég, de én speciell a 3. napon keltem fel elöször ,egyedül úgy,h nem rogytam vissza azonnal... Ez ugyan nem lesz akadálya a tesóprojectnek, de mindenesetre nagyon - nagyon rossz,h nem mehetek majd Vele a Szülöotthonba,mint Fannival... :cry:

(Ingrid, hahó,hogy vagy,mi van Veled ???)

*****************************************************

Szerintetek mi az ideális (ha van ilyen) korkülönbség? Van, aki a kis korkülönbséget mondja,hogy akkor még benne van az emberben a lendület a babázáshoz, van aki a 3-vagy több évet.
Ovi,bölcsi szempontjából sem mindegy, mert sok olyat hallok /olvasok,hogy ha látják ,h jön a kistesó, akkor nem akarják bevenni a nagyobbat a bölcsibe,oviba,mert anyuka úgyis otthon van. Én szerintem nem akarnám beadni akkor Fannit, habár jár az ilyetén ellátás a nagyobbnak, tehát joga van menni, meg lehet,h ott jobban is érzi magát már ,ha félnaposan is, a korosztályában,addig anyuka is tud otthon nyugiban készülni a 2. babára.

Ti hogy látjátok ezt?

Dolli: Kislánykát vagy focicsapat bövitést szeretnétek (kisfiút) Levinek?

Zsuzsa: Jobbulást és Kép



(bocsi a regényért) :oops: 8)
Vendég
 


Sziasztok!

Hát igen!! Adél ma tíz hónapos! Jobbulunk! Most a férjem kezd beteg lenni! Remélem én kihagyom, mert ha beteg vagyok, nagyon el tudom hagyni magam. Akkor meg mi lesz? Éhen nem halnánk, az biztos! A férjem gyorsan, finomat és táplálót tud főzni!
Adél legalább már hurutosan köhög, gyógyul. Még nem tud sikítani, innen tudom, hogy még mindig beteg.
Most, hogy ilyen beteg, újra vele alszom, bár ez szegénynek nem sokat számít. Éjjel alig bírtam felkelni hozzá, reggel meg 6 helyett fél nyolckor evett. Olyan nyugodtam feküdt az ágyában és nézelődött, hogy azt hitten magas láza van. Hirtelen elég magas lett a pulzusom. :oops: :? :) De hála Istennek, csak hőemelkedése volt.

Januári babácskások, és minden más babácskás. Én már egy ideje azon gondolkodom, hogy tartsunk egy közös szülinapi bulit/partyt. Kinek mi tetszik! :wink: Arra gondoltam, hogy nálunk meg tudnánk tartani, mert szép tágas helyen lakunk, ill. a kistermünk is alkalmas lenne 10-15 gyerek és szüleik befogadására is. Ezennel meghívlak titeket januárban egy bulira! Részletekről még beszélünk a következő hónapokban! :D :D :D :D :D :D :D

Alin! Elképesztő, mennyit fejlődött Emil. Szuper! Ha így haladunk, lehet, hogy egy évesen már járni, sőt szaladni fognak. :D Én úgy örülök, hogy Adél már játék közben ül és nem fekszik. Kevesebb esélye van felfázni. Ivás. Nem lehet, hogy a poharat utálja Emil? Vagy ami benne van? Elveimet elvetve, én most 70 ml almalevet higítok fel 3dl-re és azt kapja cumisüvegből. Az üveg nem lóg a szájában, csak étkezések után kapott inni, a fogaira való tekintettel. Most nem mert most itatni kell agyba-főbe.

Lányok! A köles golyót elharapják a picik? Úgy eszik? Mikor adtok nekik ilyet? Csak úgy nasinak?

Dolli! Igen, mi is szeretnénk következő(ke)t. Amikor kapjuk, akkor fogadjuk ő(ke)t. (Én úgy gondolom, hogy a gyermek ajándék, azért írtam, hogy kapjuk.)

Ingrid!!!!! Szia!!!!! Mesélj magadról!!!!

Szisztok!

Zsuzsa
fazsu
 
 


Sziasztok!

Fazsu! Örülök, hogy Adél jobban van már. De azért továbbra is jobbulást kívánok neki.
A szülinapi ötlet nagyon jóóó én benne vagyok. Tök jó lenne összejönni a gyerkőcöknek is.
Kölesgolyó: Emilkém a két fogával először roppant rajta, aztán be a szájába és elolvad benne. Most találtam rizsgolyót is, egy kicsit kissebb, mint a köles, azt is ki fogom próbálni.
Ja, most Emilkém csinálja, amit Adélod.Mindenhol feláll, de persze leülni nem tud és ettől tök ideges :lol:

Dolli! Én beszólásokkal még személy szerint nem találkoztam, viszont a múltkor egy játékáruházba nem engedtek be babakocsival. :shock: Persze Emilkém éppen aludt benne.
Köv. baba: Hát az nálunk maga lenne a csoda asszem. Mindenesetre több lombikot nem vállalok be az biztos.

Ivás: mindent kipróbáltam. Az a baj, hogy amit a szájába kell dugni (cumisüves, csőrös pohár), már nem is engedi, hogy a szája közelébe rakjam (így azt sem tudja mi van benne). Egyedül a pohárral szórakozik, de azzal meg minden második kortyot félrenyel, ráadásul harapdálni szeretné, és köpködi ki a vizet belőle.(leginkább a vizet issza meg, a többit nem annyira)

Beüzemeltük a járókát is, ugyanis a fiam végre örökmozgó lett. Tök lelkifurim van, amikor néhány percre belerakom, erre meg nem akar belőle kijönni, tök jól elvan benne. :lol:
Ja és mégegy jóhírem van a Dévényes masszírozós lány már nem jön többet.juhééé, nincs több kínzás.
Holnap megyünk neurológushoz. kivi vagyok mit mond.
Na jó sok voltam, sziasztok!

Kép
alinkat
 
 


Szia Alin!

Örülök a sok jó hírnek! Adél még jobban van, már sikítani is tud egy kicsit. Olyan rossz, hogy pelenkázás közben mindig rúgdos, persze engem. Ezt a rosszabb pillanatokban nem hagyom szó nélkül. :oops: Persze utána csinálja tovább, tehát kár volt szólnom. :)

A szülinapokról még beszélünk! Már nagyon várom!!!! :D :D

Azon gondolkodom, hogy a Bulátát próbálnám meg, a formája miatt. Kicsit tartok a golyóktól. Szerintem nem lisztérzékeny az Adél (a családban senki sem allergiás), így nem gondolom, hogy baja lesz majd, meg már mindjárt 1 éves. Hűűűű, ezt kimondani is elég furcsa. Nekem még mindig olyan, mintha most született volna. Csak a ruháin látom, hogy megnőtt. Meg azon veszem észre, hogy nem stresszelem agyon magam az étkezések miatt. :)

Szép napokat mindenkinek!

Zsuzsa
fazsu
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk popsimérésen! :)
Petrusom 9220 g és 76 cm. :shock:
Szépen növögetünk ! :)

Hazafelé természetesen elaludt.Ám amikor felébredt 38 fokos láza volt. :shock: Levonva!Nem tudtam hova tenni.Kapott 2x kúpot,de mind a kétszer ka..lt utána és szerintem nem minden szívódott fel a kúpból. :( Ezért estére már Nurofent adtam neki.Szépen le is vitte a lázát.Háleluja.Éjszaka semmi.Reggel semmi.Reggeli alvás után 37,1 .Remélem nem lesz magasabb.

Kép Gabival mesekönyv nézegetés közben

Sziasztok!

[Kép
heldzs
 
 


Sziasztok! M
Mi van itt?? Emilkémnek is 38 a láza levonva. Megyünk délután dokinénihez. Reggel a neurológián vettem észre, hogy olyan kis meleg.

Fazsu! A bulátába olyan kis darabok vannak emlékeim szerint nem? Emilkém már nagyon enné a kenyeret. Megkóstolta és imádja. Lehet én sem várok 1 éves koráig a bevezetéssel.

Kép
alinkat
 
 


Sziasztok!

Fannim is náthás meg lázas 2 napja, tegnap este levonva 38.5...
Felhivtuk a dokit, mondtam neki mizu, meg,h lázcsillapitok meg orrcsepet adok neki + szivom az orrát,mondtam,h jól teszem,ha 3 nap után nem múlik el a láz akkor vigyem megmutatni.

Meg a foga is jön: piros az arca,popsija,nyáladzik :)

Jobbulást a többi babának is!!!!

Helga: Irtam mailt :) Gratu az adatokhoz :)

Fanni imádja a bioköles golyót, szépen szétharapja, angolon is kapnak az egyik feladatnál .
Vendég
 


UI: mondta, nem mondtam :)
Vendég
 


Na megjöttünk, torokgyuszink van ezért nem is eszik 3 napja. Nem kaptunk semmit, doki szerint vírus. Jaj, de rossz ez.
Mindenkinek jobbulást :( !!!

Menyasszon! Mesélj kérlek, milyen ez az angol? Mit csinálnak? Csak énekelgetnek?? HOgy képzeljem?

Kép
alinkat
 
 


Sziasztok!

Adélnak éppen nincs láza, talán hőemelkedése sem. De még mindig köhög. Neki sem lehetett kúpot beadni. Olyankor is képes volt kakilni, mikor sosem szokott (este). A lázát is alig tudtam megmérni, ugyanezen ok miatt. Nem tudom, milyen emotikon illene ide. :wink:

Jobbulást mindenkinek!

Alin! Mit mondtak a neurológián?

Helga! Szép nagy baba és okos a Petra! Örülök, hogy Gabival is jól kijönnek (a képből ítélve).

Ildikó! Akkor a sétát még eltoljuk. Jó??? :cry: Nekem egyébként olyan nehezemre esik Adéllal útnak indulni. Olyan nehéz ráküzdeni azt a sok réteg ruhát. :?

Kép

Sziasztok!

Zsuzsa
fazsu
 
 


Fazsu!

Neurológián azt mondták, hogy még talán van egy kis tónuseloszlási gond a nyakánál, de a korának megfelelő fejlettségű. Folytassuk a tornát, és menjünk vissza jan. 15-én. Mondtam,hogy szülinapján talán nem kéne, úgyhogy eltettük az időpontot. Képzeljétek, azt mondták, hogy már benőtt Emilke kutacsa (én meg keresgéltem folyton, hol van) :lol:

Adél milyen helyes ebben a csősapiban :lol: Az én időben nagy divat volt, de nekem nem volt a sapin hosszú bojt és a többieket irigyeltem miatta.
Az öltözködési mizériát megértem, nálunk mindig sírás a vége.

Lányok meséljétek már el, hogy mit mikor és milyen kajákat adtok
a gyerkőcöknek.

Heldzs! Petra gyönyorű szép nagy lány! A súlya és ahossza nem semmi, mi jól elmaradtunk tőletek.

Kép
alinkat
 
 


Sziasztok!

Ildikó! Utólag az ember mindig okosabb. Nekem is mehetnékem volt már nagyon. Persze az 5 napot bekalkuláltam, de mikor a hatodikkal ijesztgettek, akkor kissé befordultam. Aztán milyen jó volt hazajönni 4 nap után váratlanul.:)
De az tényleg hülyeség, hogy utána mehetsz vissza babástól PKU-ra.
Jut eszembe, most küldtek egy papírt, hogy meg kell ismételnünk, mert nem tudták megvizsgálni „tejellátás elégtelen volta miatt”. Vicces, hogy a zárójelentésben meg benne van, hogy milyen jól szopizunk. Persze soha senki nem kérdezte. Illetve egyszer, hogy kérek-e éjjelre tápszert. Mondtam, hogy nem. Lehet, hogy ez így jobb volt, mintha stresszelnek az állandó méregetéssel.
Javítanék a nemek arányán, de előérzetben megint fiam lesz. Nem lesz semmi a 3 pasi, néha a kettő is megvisel! Apa nagyon gyerek lett! :)

Korkülönbség: állítólag mindkettőnek megvan az előnye és a hátránya is. Én a pár évre esküdnék, de persze majd a gyakorlatban kiderül, hogy bírom-e az iramot! :)

Ovi! A szolgáltatás jár, csak az óvónők (tisztelet a kivételnek) szeretik kinézni azt, akinek anyukája otthon van, és mégis hordja a gyerkőcöt. Ha nem utasítanak el helyhiány miatt, akkor kikötik, hogy max fél nap. Pedig jár, és szerintem a gyerekeknek sem mindegy, hogy jár-e közösségbe, vagy sem… Na nem dühítem magam a közoktatási rendszeren és az abban dolgozókon, anno dühöngtem eleget, amikor benne dolgoztam. :( Pedig szeretnék visszamenni, csak jól megnézem, hogy hova! :)

Fazsu! Annyira szép, ez a megfogalmazás! Tényleg ajándék egy gyermek! :) Hol készült ez a klassz kis kép? Nagyon édesek vagytok rajta! :)

Alin! Jó, hogy Emilke ennyit javult! :) Múltkor volt a TV-ben szó erről a masszírról, de sajna csak a végére kapcsolódtam be.

Heldzs! Tényleg szépen növögettek! :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Lemaradt, de minden beteg babának jobbulást!

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa: Nagyon jó ez a kép!!! Az Újpesti rakpartra vagy a Rómaira tippelek a helyet illetöen.
Mi legalábbis ott készitettünk igen hasonló háttérrel képet :) Nagyon szeretem az újpesti Kis Hajógyári Szigetet már nagyon sok éve (vagy 15).
Fannit se egyszerü öltöztetni-Ö konkrétan elsétálgat a fontos dolgocskái után közben :)

Alin: Nagyon örülök,hogy ilyen ügyesek vagytok Emillel!!!!!
Én nem tudom,h szerettem -e ezt a sapkát (pilóta sapka) de az biztos,hogy nagyon praktikus, és Fannának is szerintem beszerzek majd egyet (már kerestem,még csak a Brendonban láttam).

Én Fanninak már szinte mindent adok enni (kivéve aprómagvas gyümölcs,mogyoró,stb).Párizsit sem adok, Kópét meg nem találtam még.

Ma pl. beújhagymázott + paradicsomozott az uzsihoz :)

Reggelire eredetileg Milupa Juniort terveztem adni, de nem szereti néha, igy ma (mivel tegnap végre hosszas keresgélés után találunk Maci Tejeskávét igy azt kapott a tejébe- imádta :)

De azt hiszem, Te föleg a 10 hó körüli babásokat kérdezted,hogy mit adnak enni :) Az egy év sok hamiban vízválasztó.

Az angolon játszva tanulnak- játszunk bizonyos feladatokat és angolul folyik az óra. www.helendoron.hu Itt van róla infó.

Kép
Babázás :)
Vendég
 


Sziasztok!

Nekem valamilyen gáz színű sapim volt, nem nagyon szerettem, de hordani kellett! :lol: A férjemnek is volt ilyen sapija, ő sem szerette. :lol: Ildikó! Ezt egy nénitől kaptuk, majd megérdeklődöm, hogy hol szerezte. Biztos, hogy nem Brendon. Ez csak jó, mert biztos, hogy olcsóbb. A kabiját meg a régi turiban vettem, 200Ft-ért, mielőtt bezárt. :)

A helyszín: Vác (rév)

Adél mostanában ne mnagyon eszi azt, amit megevett korábban. Valahogy kevesebbbet is eszik. Én főzik neki. Az alap a krumpli, vagy a rizs. Ezt megpárolom. Vele együtt párolok sütőtököt, cétlát (külön az almát), salátát, cukkinit-zellert, cukinit-karalábét, spenótot-fokhagymával (ha kevés a spenót, cukkinivel növelem a mennyiséget), sárgaborsót (na, ezt Adél kifejezetten megutálta :( ), kínai kellel is próbálkoztam már, de nem jött be; brokkolit; mennyiség növelésére még répát, petrezselyem gyökeret szoktam a dolgokhoz tenni. A fűszer az só nélküli 'vegeta', és olajat is teszek teszek a főzelékhez. A husi: pulyka- vagy csirekemell kockák (előre megpárolva, lefagyaztva, ill. máj. A tízórai és az uzsi nagyon hasonló. Vagy csak gyümölcs, vagy gümölcs-Sinlac, vagy gy-joghurt (a kefír nem jött be), gy-túró, rizs-gy, HA tejpép-gy. Most már szeretnék beújítani valamiket, még nem tudom mit. Ha gyengének találom a főzeléket, 1 kanál tápszert is szoktam hozzátenni.

Kiváncsi vagyok, hogy ki mit csinál. Receptek is érdekelnek. :)

Ildikó! Séta pénteken 10 körültől? (Perzse telefonon még egyeztessünk!)

Zsuzsa
fazsu
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa: Mi még sajna betegek vagyunk :( Át kéne tenni jövöhétre a sétát :(
A sapi tippet köszönöm,várom!

http://fannihermina.blog.babaszoba.hu
Vendég
 


Ildikó! Jobbulást! :)

Zsuzsa
fazsu
 
 


Sziasztok!

Ildikó! Sajnos ő is kapta valahonnan a sapit, így nem tudok segíteni abban, hogy hova menj csősapit venni.

Hű! Ma nehéz napunk volt. De itt voltak a Budapesti Egyházkerület lelkészei, meg a gyülekezetek vezetői. Nekem csak a szendvicses tálcák cipelésévekl volt dolgom, meg beszélgettem, de jól elfáradtam.
Du. meg adventi koszorú készítős alkalmunk volt, sokan jöttek el, gyerekek is. Nagy volt a nyüzsi. Adél is elég jól bírta. Képzeljétek! Jött egy házaspár néyg gyerekkel. Mint az orgonasípok, úgy követték egymást. 7, 5, 3 évesek voltak és egy 6 hetes. Míg el nem vették tőlem, kézbe foghattam a picit. Hű, de könnyű volt Adél közel kilenc kilójához képest! Szimpatikus szülők voltak. Például a legnagyobb a ragasztópisztoly forró ragasztóját (véletlenül) a kicsi hajára kente. Nem égette meg a picit. Az anya reakciója megdöbbentő volt. Nem torkolta le a nagyot, hanem viccesen valahogy elintézte a doogot. Ez a nem semmi. :)
Fürdés után lementem (mi az emeleten lakunk, összeépítve a gyülekezettel) , néha-néha visszahallgattam, hogy Adél nem kiabál -e. Az egyiknél már úgy kiabált szegény, mint egy eszelős. Jajj, nagyon félt. Olyan megható volt, mikor a kezemben azonnal megnyugodott. :cry: :) Most már édesen alszik. Holnap már megyünk imaházba, mert már nem igazán beteg.

Alin, Helga! Arra gondoltam, hogy Szülinapi Játszóháznak hívhatnánk a közös találkozást, januárban. Szerintem a Gézáékat is meg kellen hívni (Próbálasz velük beszélni, Helga?). Meg úgy gondoltam, hogy mi mindannyian hívhatnánk az ismerőseinket is, kicsiket és nagyokat. Olyan kár, hogy a szobatársaim közül, csak még egy lánynak tudom (rajtatok kívül) az elérhetőségét. :( :)

Jó éjt! Szép, családias holnapot kívánok!

Zsuzsa
fazsu
 
 


Sziasztok!

Köszi,Zsuzsa azért,h megkérdezted (számitottam ilyesmire, mert tényleg elég ritka).
Nagyon szép lehetett az orgonasíp család :)

Fannim javulgat, este visszük misére -oda,ahol keresztelték anno.
(fütött a templom,igy nem lesz hidegben addig sem).

Igy alszunk mi nyitott ablaknál délután :)
És igy nem félünk az orrszívótól :)

Kép


http://www.freevlog.hu/play?v=u47480fa20f0dc

a jelszo: kezdodik
Vendég
 


Kedves mamák-papák és babák

Eladó Baboo babahordozó!

Olyan mint a Baby Bag.
Hasonlít a kendőre csak korlátozottabbak a hordozási lehetőségek, ellenben egyszerűbb a használata és nem kell a rengeteg anyaggal bajlódni, ha éppen nem használjuk, ráakasztva a babakocsi tolókarjára pakolóterületet nyerünk.

Nagyon jó minőségű, vidám színes pamutból.

Két pozicióban, újszülöttkortól hordozható. Eleinte fekve később ha már a baba ülni tud csípőhordozásban.


Honlapomon többet is megtudhat a hordozóról.

http://www.gportal.hu/portal/babooo

Mi nagyon szerettük, kisfiamat kb másfél éves koráig hordoztam.

Ára 8500 Ft


Képek és információk a hordozóról:

http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... 14&start=0
http://www.gportal.hu/portal/babooo/

A képen látható babák életkora:
első baba 3 második 5 harmadik 20 hónapos.


Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!

Kicsit ritkábban jövök, mert el vagyunk havazva, de visszaolvasgatok mindig.

Ildikó! Ezek a képek! :) De különösen az alvós! :) Nagyon édi! Mondták, hogy új lakást szellőztetni kell nagyon. Lehet, hogy akkor Törpit így fogom majd altatni. Jó levegő végülis nem árt. :)

Zsuzsa! Mozgalmas hétvégétek lehetett, de olyan jó néha a gyerekzsivaj. Mi étteremben voltunk vasárnap a vadasparknál. Nagyon élveztem a sok futkározó, viháncoló gyereket. :)

Hihetetlen, hogy ilyen idő lett! Reggel meg ronggyá áztunk, azalatt a pár perc alatt, amíg a csípőszűrésre eljutottunk. Ha felébred, akkor irány a levegő! :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Dolli!
Mi lett a csípőszűrés eredménye?

Az időjárás tényleg csalóka. Nappal még jó esett egy kicsit kinyitni az ablakot, este meg havazott is egy kicsit. :roll: A férjem meg elment valahova bicóval. :wink:


Jó éjt!

Zsuzsa
fazsu
 
 


Szia Dolli!

Igen, az új kecókat kell egy darabig a sok ragasztó,festék,stb anyag miatt. Ha linóleum vagy pvc van valahol,akkor amiatt is.

Irtam válaszprivit!

Fanni olyan kis ügyeske volt a templomban :) Az elsö megilletödés után csendben és rendben volt végig :)

Én meg lehet,h jelentkezek a kórusba (úgyis hiányzik az éneklés) :)

http://fannihermina.blog.babaszoba.hu
Vendég
 


Sziasztok!

Zsuzsi! Rendben volt minden! :)
Én is csak elképzeltem, hogy majd jót császkálunk a napsütésben. Manóci simán végigaludta a napsütést (kipihente a hétvégét! :D ), és épphogy ki tudtunk ugrani a boltba, mielőtt elkezdett megint esni valami havas-jeges cuccmó.

Ildikó! Köszi a választ... még passz, hogy mit csináljak. Kórus tök jó ötlet! :) Fanni milyen aranyos lehetett, hogy végig csendben figyelt! :)

Képzeljétek, múlt héten kaptam levelet, hogy a PKU szűrés értékelhetetlen volt az elégtelen tejellátás miatt, úgyhogy meg kell ismételni. Így holnap kétszer szúrják szegény Törpit (oltás is). :( :?

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok!

Dolli! Sajnálom a szurikat! Adél már kiszúrja a fehér köpenyt, és nagyon sír! Majd megszokja. :)

Ildikó! Szuper ötlet a kórus. Adélról el sem tudom képzelni, hogy nyugodtam végigüli az istentiszteletet. Állandóan ficánkol, a babakocsit használjuk 'küzdőtérnek'. :lol: Nagyon lefáradok a végére.

Kedves Minden Ismerősünk! Én már nagyon lelkes vagyok a januári Szülinapi Találkozó miatt (a játszóház sem jó kifejezés)! Ma próbálom megkeresni az egyik volt Szülőotthonos fóti szobatársamat, Ivont. Helga! Te még találkoztál vele? Van róla vmi konkrét infód?
Nagyon várom már a találkozást!

Zsuzsa
fazsu
 
 


Sziasztok!

Fazsu: Adél még fiatalabb baba mint Fanni, majd Ö is végig fogja ám ülni nemsokára !
Biztosan klassz lesz a Szülinapi Találkozó,remélem megkerül akit keresel is!

Fannit ma viszem vissza dokihoz, mert még köhög.
Én már 4 ! hete köhögök,kicsit unom. (dokin,gyógyszereken már túlvagyok).

Berna :


Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Sajnos ma nem jutottam előrébb a keresésben! Tényleg! Zsófiról és Bernáról régen halluttunk híreket! Jó lesz újra hallani felőlük.

Adél nagyon akaratos gyermek. Az első 'földhöz vágom magam és hisztizek' alkalmon túl vagyunk! Most jön a java! :lol: Máskor meg olyan kedves. Jön és odahajtja a fejét az arcomhoz, nyitott szájjal és kicsit összenyálaz. Mindezt olyan lassan, hogy sokáig élvezhetem a kedvességét. 8) Klassz kislány. Az első kisfiú puszin is túl vagyunk. Végig azon izgultam, hogy Adél ne karmolja meg a kisfiút. :lol:

Jobbulást, Ildikó!

Zsuzsa
fazsu
 
 


Sziasztok!

Na végre túl vagyunk ezen a fránya betegségen. Kiderült, hogy nemcsak vírus volt, hanem baci is. Asszem engem jobban megviselt ez az egész, mint szegény Emilkémet. Ő nagyon hősiesen viselte. Enni persze nem akart a fájó torkinca miatt, csak szopizott, úgyhogy most annyi tejem van, hogy csak na. Szegény gyerek már a végén félt tőlem annyit maceráltam. (hőmérőzés, egyik gyógyszer, másik gyógyszer, orrszívás)brrr

Fazsu! Akkor Adél nagyon kis nőcis, tudja, hogy hisztivel is el lehet dolgokat érni. Emilkém csak lebigyesztett szájjal keserven sír, ha valami nagyon akar. Egyéként nem tudom ti hogy vagytok, de nekem ez a megnevelés még nem megy. Ha valami rosszaságot csinál(t) és rászólok, akkor rámnéz és huncutul rámmosolyog, én meg ettől elolvadok.
Üdv: Alin

Kép
alinkat
 
 


Sziasztok!

Fazsu:
Nagyon édes lehetett Adél ,ahogy "megszeretgetett".
Én is találkoztam még Ivonnal,de sajnos nem tudok róla semmit. :( A Gézáéknak még nem írtam :oops: ,de ígérem igyekszem bepótolni.
Apropó szülinap.Én biztos,hogy Petrának külön szeretnék zsúrt rendezni,nem azért ,mert flancolni akarok,hanem csak azért,hogy az a du csak róla szóljon.De babatalit bármikor szervezhetünk. :)

Alin:
Örülök,h meggyógyultatok!Na én már kicsit tudok mérges lenni,amikor rosszat csinál,mert Petra már a második és van némi tapim ezekről.Nagy huncutok az biztos.Petrámba kb 2 fiú veszett el.

Ildi:
Remélem hamarosan meggyógyultok mind a ketten
Sok gyógypuszit küldünk :lol:

Berna:
Sok boldog 10.hónapot nektek


Puszi Mindenkinek

[Kép
heldzs
 
 


Heldzs!
Szerintem Fazsu nem arra gondolt, hogy ez kiváltja az otthoni giga szülinapi bulit. Csak a szülinap okán tartanánk babatalit :) szerintem

Kép
alinkat
 
 


Sziasztok!

Pontosan! Sőt! Pont azt szeretném elkerülni, hogy bárki is azt gondolja, hogy ide bármiféle ajándékot kellene hozni! Itt mi leszünk az ajándékok egymásnak!

:)

Még jövök!

Zsuzsa
fazsu
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa! Hősök voltunk. Kb 5 mp-ig tartott a sírás, az is csak a sarokszúrás után. Az előtte lévő oltást meg sem éreztük. :)
Sarkánál meg tuti számított vmi rosszra, mert már előtte jól megszorították neki, hogy majd jöjjön is belőle valami.
Ilyen kis korban is tudnak hisztizni? Le vagyok maradva. :) Mondjuk én a 3-6 éves korosztályt ismerem jobban. :)

Egyébként 7100 gramm, centit nem mérték, én mérésem szerint 67 minimum. És azt mondta doki néni, hogy jó duzzadt az ínye, lehet, hogy fogacska jön? :)Mondjuk a "tüneteket" produkálja, de azt hallottam, hogy ezek a fog kibújása előtt két hónappal is megjelenhetnek.

És hétfő óta hasrafordul. :)

Alin! Örülök, hogy jól vagytok! :) Megnevelés... bár mi még nagyon picik vagyunk, de nem tudom elképzelni, hogyan leszek majd következetesen nevelő anyuka, mint amilyennek elképzeltem magam korábban. :)

Heldzs! Gézában egy kislány veszett el úgy érzem, amikor sikongat! :) Szoktam mondani, hogy kislánynak készült. :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa:
Én is azt hittem ,hogy közös szülinap lesz, mert az elején úgy irtad ,hogy igy is lehetett érteni:

"Januári babácskások, és minden más babácskás. Én már egy ideje azon gondolkodom, hogy tartsunk egy közös szülinapi bulit/partyt."

Mindenesetre nagyon - nagyon édesek lesznek az épp egykorú babák egy rakáson :) A közös szülinapról mi fél évvel lecsúsztunk, de azért egy ilyen bulit megnéznénk ám szivesen mi is (természetesen ajándékot eszünk ágában nem lenen vinni!!! :lol: 8) (DE !) :)

Gyermeknevelés.
Ici-pici korban szerintem nem lehet elkényeztetni egy babát, azaz pontosabban a sok felvevés,stb az alap életszügségletei közé tartozik,igy ezt nem veszi plussz dolognak.
Persze késöbb elkezdi kifigyelni mire ugrik anya-apa és akkor igyekszik úgy manipulálni az embert,h vele legyen mindig- de ezt sem rosszaságból, ez is jogos igénye a szeretetre.

Még Fanni és a nagyobb babák sem rosszaságból tesznek semmit, habár néha falra lehetne mászni a dolgaiktól, de ez a kis akaratuk, Énjük határainak a pórbálgatásai.
(ezt igy leirni könnyü, nem felmászni arra a bizonyos falra nehezebb persze :) )

Szerintem szeretettel kell nevelni.
De kell.
Szabályok nélkül bizonytalanok, méginkább kiismerhetetlenek lesznek.
Ez egy olyan dolog, hogy ha tesz valami "rosszat" és le se tojják, az azt jelenti neki,hogy nem érdekli a szüleit, akármit is tehet, nem figyelnek rá.

Igy nem érzi a határokat, és késöbb sokkal nehezebb terelgetni.

Olvastam régebben egy megtörtént storyt. Egy tömött villamoson ült egy anyuka, ölében egy 2 év forma gyerek. A gyerek vigan rugdosta megállókon át a szemben ülö nö térdét, anyuka nem szólt a gyerekre, nö meg igen kinos helyzetben volt emiatt.

Végül kedvesen szólt anyukának,hogy ugyan, kicsit tegye arrébb a lábát a gyereknek,vagy szóljon rá, erre az anyuka közölte, hogy nem szól, nem korlátozza a gyereket, szabad elvüen neveli,ö döntheti el mit akar csinálni...

Akaratlanul is meghallotta ezt egy felettük álló fiatal srác, aki táskát levéve, lapulva a tömegben állt .
Fogta a rágóját ,kivette a szájából és belenyomta az anyuka hajába jó alaposan.

Mire anyuka szólni alig tudott a meglepetéstöl,dühtöl,stb. erre a srác oda vetette: Mi a gond? Anyukám engem is szabad elvüen nevelt...

Nehéz, de meg kell találni a határokat a nevelés és az akaratos irányitás között.

Ezt természetesen nem az itt felmerült pici babák Én-próbálgatásaira értettem, de késöbb jól jöhet egy ilyen story ismerete is.

Az elolvadás egy mosolytól azért persze nálunk is megy :)

Hamarabb nönek a fejünkre mint gondolnánk :) És késöbb senki sem akarjaj,hogy szidják,mert nem nevelte meg a gyerekét-ez is a gyereknek lesz a legkellemetlenebb.

Ahogy Alin is irta: Emilke ,-és minden gyerek - ránéz a szüleire,ha úgy érzi "rosszat" tesz, tett, fog tenni .Kell nekik a megerösités folyamatosan.
Álltalában hamar kialakulhat az is,hogy elég csak "úgy" vissza nézni, és a gyerek megnyugszik,h tudja, mit szabad-mit nem, a felnött meg pláne :)

Én eddig úgy csináltam,hogy amit nem szabad, azt akkor sem "szabadjon" ha épp szépen süt a nap kint, vagy ha az apja van vele. Nincs egyszer szabad-egyszer nem,mert az a legrosszabb.

Ezt az apjával volt a nehezebb megértetni persze :lol:

Pl. a tüzet,forró dolgot,mint veszélyforrást úgy tanitottam-tanitom neki,hogy minden egyes alkalommal,ha ilyen van (pl.a fürdöben pancsi közben látja fent az örlángot a bojlerban) ahogy ránéz mondom,hogy tüz,nem szabad, forró, o óóó.
Nem régóta lakunk itt, de ahogy ránéz (vagy a tüzhelyre) már mondja,hogy ó óóóó! :)
A benti kályhát sem taperolja ha megy, mert egyszer hagyva lett neki (nem forró volt persze, csak meleg) és amikor lekapta a kezét mondtam,hogy forró, vigyázz,nem szabad.

Azóta nincs kályha tapi, de másnál is müködik az ó óóó ! felkiálltás.
Egyszer pl. kijött mikor fel volt éve a vize forrni. Eszében nem volt oda menni, egyböl mondta,meg mutatott oda,hoyg Ó óóóó!!!
Na ilyenkor is nehéz nem mosolyogni,hogy "Nédda, de éédes!" mert akkor viccnek veheti.
Komoly arccal bólogatok,hogy igen,okos vagy, Ó óó! nem szabad.(aztán ha elfordul kivigyorgom magam ,mert tényleg édesen mondja) :)

A példamutatással a legkönnyebb észrevétlenül nevelni a gyerekeket szerintem.
Ez viszont a felnöttektöl is nagyfokú belátást és határozottságot s esetenként némi változást is szügségszerüvé tesz.
De nagyon "megéri" !

Dolli: GRATULA a hasraforduláshoz és a méretekhez :)
Várod már nagyon a költözést ugye?
Nagyon örülök,hogy minden sinen van!!!
Vendég
 


Ildikó!

Köszi ezt az írást! Anyira jó! :)

Fanni is nagyon édes lehet ezzel az oóóóó-val. :)
A villamosos sztori pedig önmagáért beszél.

Költözés: be vagyok sózva. ma írtuk alá a kölcsönt, holnap jön anyum pakolni segíteni, a fiúk meg kint szerelnek. És már ketten beköltöztek a házba. :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok!

Szerintem január végén lehetne találkozni, vagy február elején, két héttel a családi partyk után, hogy legyen idő pihenni! :) Mi a véleményetek? Hétköznap vagy szombat? /Vasárnap én nem tudok menni sehova, ez tuti!/

Más! Nekem nem nehéz következetesen ragaszkodnom valamihez! Ebben elég nyakas vagyok! Hűűű! már nagyon várom, hogy értelmesen, szavakkal tökéletesen meg lehessen győzni valamiről! Ennek a csíráit már látom! Kiváncsi vagyok, még mennyi időt kell várni, hogy értelmesen ő is kifejtse a véleményét! Lehet, hogy 2,5 éves koráig?! :wink: Szakmailag még az is teljesen normális lenne. Remélem nem! :D
Ildikó! Fanni miket mondogat már? Hogy vagytok? Séta hétfőn (vagy de. vagy du. lehet, hogy lesz programunk, de nem biztos)?

Dolli! Nem lesz könnyű költözködnötök, az tuti! Én eleget költözem már, nem tudom, hogy babával ezt hogyan tudnám megoldani! Valószínű életem során én is ki fogom ezt próbálni. Nektek az a legjobb, hogy valószínű többet már nem fogtok költözni sehova. Nem tudom, voltál -e koleszos, de szerintem az új társasházak olyanok, mint a kolesz. A beköltözés ugyanolyan érzés, mint mikor valaki a koleszban méregeti a szomszédait, nézi a szobáját! Szerintem nagyon klassz érzés! Ilyenkor még az emberek is nyitottabbak egymás felé. Ragadd meg az alkalmakat, és szerezzz jó ismerősőket! Én szurkolok! :wink:

Szép holnapot!

Zsuzsa
fazsu
 
 


Olyan érdekes, hogy a vonalzón a baba mindjárt eléri az egyes számot! Olyan hihetetlen!

Zsuzsa
fazsu
 
 


Ildikó! Szabad vagyok hétfőn!

Zsuzsa
fazsu
 
 


Sziasztok!

Dolli: Örülök,h tetszett :) És annak meg pláne nagyon örülük,hogy nemsokára beköltöztök!!!!
Levinek nagyon fog tetszeni az új hely biztosan!!!

Zsuzsa: Fanni már elég rógóta használja szépen, érthetöen és odaillöen a Mama,Papa,Anya,Baba,Bácsi,Néni, abda (labda),brumm (medve), brümm (autó) vau vau (kutya), nyáú-nyáú (cica), sssss (vonat,sihuhú), ihhhaaaa (paci, nyíhaha) vvvvv + repülülö haladásást mutató kézjel (repülö), nem ! :), DE !, ott, adjá, hamm, kaka (ha van /lesz kaki, és a kakas a mesekönyvben is ez), pápá + integetés (az angol miatt a bye bye felszólitásra is pápát int ), cici :) , és még biztos van ami lemaradt :)

Kérdésre,hogy hol van ? mutatja a tárgyat, személyt, képet a könyvben , hozd ide, tedd ide, add ide, vidd oda stb. (ez angolul is megy,mármint angol szavas kérésre is ),válaszol a finom? kérdésre bólintással, ha nem kér, vagy nem azt kéri akkor nem! vagy nemet int a fejével.

Plussz szinte akármelyik szónak amit hall az utsó betüit kimodja,ismétli.

Hétfö nekünk is jó, 20 percet, fél órát szerintem már lehet kint, jobb is, mint a szobalevegö.

Még beszélünk telcsin.

Megyek,mert indulunk anyóshoz,aztán a Lapp Mikulást is megnézzük ,aztán misére is elmegyünk.
Vendég
 


Sziasztok!
Ok! Fanni megfelel az elvárásoknak, a nagykönyveknek! :wink: Nagyon ügyes!

Zsuzsa
fazsu
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa: Kérdezz bátran-én nagykönyv nélkül is tudom,hogy ügyes :lol: De nagyon örülök,hogy a Nagykönyv is egyet ért velem ebben :)

Az elöbb pl. engem is meglepett, mikor hivtam,h jöjjön ide ,h begombolhassam a mellényét, erre Ö nevetve elrohant a másik sarokba és elkezdte megpróbálni begombolni :shock: :D


Elkezdett esni az esö, remélem abbhagy. fél 2-re :roll:
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: