Új privát üzeneted érkezett!

ÁrtatlanDrága Kisszil!!! Annyira aranyos vagy:))))) Te és Mókucica is annyira kedvesek vagytok, köszönöm a lelkesítő szavakat
Gratulálok a KISBABÁKHOZ!!! millió puszi
Most még csak rákszűrésre megyek, már előre látom ahogy dörmögni fog, viszek neki valami sütitazzal indítik, mondjuk hogy lehet hogy salátát kellele vinnem mert mindig panaszkodott hogy a nők miatt nert nem tud sporotlni és én meg biztos csak salátát eszegetek.
Nost azt gondolom a 3. sikertelen lombik után sokan megtorpantak már... lélketanilag nem jó nem beleférni a statisztikába.
Gratulálok a kisbabákhoz, ikrek nem semmi de tényleg nagyon korán erős volt az a teszt

Mirrmurrka
mirrmurrka
 
 


ÁrtatlanDrága Kisszil!!! Annyira aranyos vagy:))))) Te és Mókucica is annyira kedvesek vagytok, köszönöm a lelkesítő szavakat
Gratulálok a KISBABÁKHOZ!!! millió puszi
Most még csak rákszűrésre megyek, már előre látom ahogy dörmögni fog, viszek neki valami sütitazzal indítik, mondjuk hogy lehet hogy salátát kellele vinnem mert mindig panaszkodott hogy a nők miatt nert nem tud sporotlni és én meg biztos csak salátát eszegetek.
Nost azt gondolom a 3. sikertelen lombik után sokan megtorpantak már... lélketanilag nem jó nem beleférni a statisztikába.
Gratulálok a kisbabákhoz, ikrek nem semmi de tényleg nagyon korán erős volt az a teszt

Mirrmurrka
mirrmurrka
 
 


Mirrmurrka! Apánkat a sütivel biztos kenyérre fogod kenni.
Igen, mindenki megtorpan valahol, ki előbb törik meg, ki később. De tudni kell átlendülni a nehéz gondolatok súlyán, tudni kell örülni más boldogságának is, és HINNI, hogy a mi boldogságunk az ajtó előtt áll, csak ki kell neki nyitnunk azt az ajtót. Minden tisztelem a tiéd! Tartson ki ez a lendületed és erőd a mostani próbálkozás végéig, aztán a terhességed végéig, éééééés a 3gyermeked legalább 18éves  koráig!  Nagyon szorítok hozzá! 

littletigrincs! Gratula a két picurhoz, ha megengeded, ajánlom figyelmedbe a fb-on az Ikres anyukák csoportja nevű csoportot.  nagyon boldog "bálnásodást" ööööö.. akarom mondani babavárást! 
kisszil
Hatvan
 
 

 
 

Sziasztok!
Balya Boglárka vagyok, 4. éves dietetikus hallgató, és szeretném a segítségeteket kérni kérdőívem kitöltésében! A toxémiás anyukák/kismamák táplálkozási szokásait vizsgálom. Nagy segítség lenne, ha kitöltené az, akit érint/érintett ez a kór! Lehet várandós és anyuka is, a lényeg az információszerzés! Köszönöm :)

https://docs.google.com/forms/d/1A8nA-n ... w/viewform
fimy
 
 


 


Sziasztok! Új vagyok, még csak most tanulok bele ebbe az egészbe. Múltkor voltunk a legelső megbeszélésen a Barossban. Kb 4 percet szánt ránk a doki, mert rohannia kellett szüléshez. Egyáltalán nem volt megnyugtató a szitu. Miért nem lehetnek asszisztált repr szakemberek, akiknek ez a szakterülete, és nem rohannak el a fizetős betegükhöz, miközben hozzájuk áll a sor az asszisztáltnál. :(

Segítenétek, hogy milyen költségekkel számoljak? OEP-finanszírozva csináljuk.

Mehetnék máshová is OEP finanszírozással? Jobb lenne. Akár a Dévaiba? Mert róla viszont nagyon jókat hallottam. S ott mennyibe kerülne igy 1-1 inszemináció vagy lombik? Plusz a hormonok ilyesmi minden alkalommal? Csóval cakkpakk egy ilyen havi csomag?

Köszönöm!
zizi1
 
 


Szia Zizi,
Ha Dévainál akarod kezden tudnod kell hogy csak a lombik ingyenes Nála...(mármint OEP finaszírozott+ gyógyszerek 60e ft- végtelenségig)
15 000 az első vizsgálat+ konzultáció+ spermiogramm 10 000(talán elfogadja ha kintről hozol ).
Nála kötelező protokol 3 ovuláció indukcio 40 000/ db (a helyedben ragaszkodnét a poszt koitális teszthet mert ha az + akkor az ov ind. csak pénzkidobás persze a pkt is 10 000 de megéri mert ha + akkor meg 120 000 dobsz ki az ablakon)
6 inszem ha nem múltál el még 35 ha elmúltál akkor csak 3 de ezt nem tudom mert nekem 6 kellett 80 000/ db
a lombik pedig attól függ hogy hogy reagálsz a gyógyszerekre és kelle az a nagyon drága injekció ami segít hogy egyenletesen növekedjenek a tüszők ennek db ja 11 000 én ismerek olyant akinek 13 kellett!!!!
Nekem 3 lombikom volt, egyszer 140 000, egyszer, 80 000, egyszer 60 000 eft volt a gyógyszerem a 140 000 stimut ez a drága injekció dobta meg:((((( ja és én jól stimuzható vagyok, voltam
nagyon drága...

Mirrmurrka
mirrmurrka
 
 


Kisszil:) 3 baba jöhet:)))))))))annyira aranyos vagy:DDDDDDnagyon szugeráltok :)na majd meglátjuk

Mirrmurrka
mirrmurrka
 
 


Zizi, azért is se gondold, h hoszú időt szán rád a doki, kb 10-15 perc van, de ha kérdezel, kapsz választ. Baromi sokat kell várni, de gondolom, ez máshol is így van.. Az ovuláció indukció 80.000, én úgy emlékszem... A gyógyszerek ugyanannyiba kerülnek, mintha máshol írják fel... Attól függ, mennyi kell.. Viszont szülni tuti nem rohan el, mert ez nem kórház, csak az ambuláns műtéteket csináljak ott meg. Ha be kell feküdni, akkor a János kórházba kell menni. De csak, ha van valami komplikáció. Én is jól stimulálható vagyok, az elsőnél a gyógyszerek 80.000, a másodiknál (az említett drága szuri miatt) 130.000. Plusz az úti költség, az olyan vizsgálatok, amit nem támogat az oep (hiv teszt, sperma vizsgálat...)
Úgy tudom, itt bánnak a legügyesebben az embriókkal, és nem akarnak mindenáron mindenkit túl stimulálni (sőt! Erre nagyon figyelnek, na azért persze aki hajlamos, az úgyse ússza meg..)
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Zizi van petevezeték átjárhatóságid??? Dévai azt is csinál de azt is pénzért...azt esetleg el tudod intézni OEP és arra is felkészülhetsz ha nem lesz ajó a keneted akkor nincs kezdés viszont fizetni kell azért is. Jól mondja Brigi 3.5 órát is vártam már. Volt olyan hol bejelentkeztem, elmentek bevásárolni 2 órát távol voltam visszamentem és még egy órát vártam....
Én is voltam hyper de csak közepesen, megúsztam annyival hogy a leszívás után futnom meg hushegyeket kellett ennem, ha nagyon vékony vagy akkor hyperstimu hajlamod van ha meg kicsit ducibb akkor meg nehezebbn stimuzható de nincs szabály...de ki kell kisérletezni hogy kinek  mi és mennyi gyógyszer ideális...Dévai mindig sakkozik a gyógyszerekkel hátha valami jobban beválik.
Mennyire vagy kivizsgálva?

Mirrmurrka
mirrmurrka
 
 


Volt már ilyen kérdés de nem láttam hogy lenne rá válasz...
Dévainál van-e PICSI? vagy csak a kaáliban és a bmc-ben? :/
reni87
Kecskemét
 
 


Szeritnem nincs PICSI.. Legalábbis én kb másfél éve voltam tájékoztatón, akkor nem mondta még. Azóta nem kellett újra mennem, úgyhogy aki mostanában volt, az hallhatott róla, ha van. De azért kérdezz rá, mert ha nincs, és kérdezgetik, biztos lesz... Ügyes biológusok vannak ott! Ha van rá igény, és hatékony módszer, biztos lesz!
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


PICSI mibol gondolod, hogy nincs?? Akkor az OEP nem finanszirozna a Klinikat....de ezt csak logikusan vegig kell gondolni..
izmael
 
 


miért ne finanszírozná? a PICSI viszonylag új dolog...nincs mindenhol...(szerintem kevered a sima ICSIvel)
reni87
Kecskemét
 
 


Zizi, nekem 3 hormonkezelés volt, mindegyik 150-200e között. Arra is fel kell készülni sajnos, hogy nem mindegyiknek lesz beültetés a vége. pl.ha nem jól érnek vagy idő elött kilökődnek a petesejtek akkor a legvégén is leálítja, de nekem olyan volt, hogy leszívás után nem volt mit visszaültetni, mert egy sem kezdett el szabályosan osztódni..szóval sok mindenre fel lehet készülni, de sok mindenre nem..
Csajok én mint tapasztalt lombikos, hagy kérdezzem meg mi az az ovuláció indukció??
ppkrisz
Budapest IX. kerület
 
 


ppkrisz az annyit tesz hogy picit stimuznak és uh követés van és programozott szex...azt hiszem...
reni87
Kecskemét
 
 


Koszonom, de nem keverem.. szerintem min. 8 eves tortenet . Maganvelemenyem, hogy jol hangzik, de a haszon nem realizalhato sok esetben....de van PICSI...
izmael
 
 


mármint az OV egyenlő a hormonkezeléssel nem?!

ppkrisz
Budapest IX. kerület
 
 


A PICSI az ICSI módszer változata,  amely során a megtermékenyítéshez csak érett spermiumokat alkalmazunk, amelyeket speciálisan szelektáltunk (kiválasztottunk) hialuronsav gélre kötődve. A hialuronsav olyan anyag, amelya petesejtet körülveszi és részt vesz a petesejt-spermium kötésen.  Az ilyen kötés csak az érett spermiumoknál van jelen, az olyanoknál , melyeknél bizonyított a jelentősen alacsonyabb kromoszomális anomália jelenléte.
ppkrisz
Budapest IX. kerület
 
 


PICSI-t csak a versysclinics csinál, +75.000FT de ott nincs semmi OEP-re, ott mindent keményen ki kell  pengetni.. egy ismerősm járt oda 2 millót hagytak ott a semmire, mégcsak beültetésig sem jutottak el..
Mi is voltunk ott egyszer egy sperma vizsgálatot csináltatni, mikor mentünk az eredényért kiderült, hogy nincs meg!!de ahelyett hogy ujra megcsinálták volna inkább írtak egy kamu papírt egy kamu eredménnyel, ami 1000% hogy nem a miénk volt!ennyit a versys-ról..
ppkrisz
Budapest IX. kerület
 
 


Az öv u indukció az a petesejt érés követése illetve gyógyszeres elősegítése. Nekem volt spontán ciklusban fagyasztott embrió beültetés is, fizetősen, és fizettem öv u indukciót, gyógyszerek nem voltak, de az ultrahangok és a vérvételek igen. Szóval így hívják az első fázist :-D
A fejtágításon elmagyaráz Dévai mindent, még az ICSI-t is, de nekem a PICSI magyarázata nem rémlik. Mindenesetre mostmár biztos, hogy többen is kíváncsiak vagyunk rá, h van-e :lol: lehet, hogy akiknél van erre szükség, azoknak mondja a Dévai, ahogy a sperma donort is szokta mondani..
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Én úgy tudom, hogy a pestis kaáliban van, meg a ciris-ben is (az utóbbi is csak fizetős). Meg hogy nem nagyon vizsgálták, hogy ettől nagyobb lenne az esély. Ami kár, mert ha összességben nézzük a lombikosokat, akkor lehet, h nem számít, de ahol komoly sperma probléma van, ott lehet, hogy nagyot dob a dolgon..
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Igazad van, megnéztem a Kaáli árlistáját, ott is csinálnak PICSI-t 10.000Ft-ért a Versysba meg 75000érdekes
ppkrisz
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!

Normocyta,little miket olvasok:) Nagyon gratulálok!!!!!És az összes többi kismamának!!!!!Nagyon ügyesek voltatok!Én egy régi bagoly vagyok,csak kicsit eltüntem, mi megprobáltunk spontán probálkozzni,hát a halvány pozi tesztig eljutottunk 2x-is de nem marad meg apu mintája miatt.Készülök a 2db fagyibabámnak a visszakérésére.Nem tudjátok h decemberben meddig dolgoznak?A Picsi lombikot Dévai csinálja,mi is arra megyünk jövőre.Én már kérdeztem tőle.
ani8603
 
 


Szia ani! Ha a Dévai csinálja, akkor miért nem ajánlja fel azoknak, akik a rossz sperma miatt mennek hozzá? vagy azt nekik kell kérni? még ha plusz költség is, gondolom inkább mindenki kifizeti, hogyha azzal nagyobb az esély..de én még arra sem emlékszem, hogy a tájékoztatón beszélt volna róla..
Egyébként miért mennél jövőre lombikra, ha decemberben kapsz 2 fagyibabát,akik ugyis bent maradnakvagy 4es ikrekre hajtasz?!
ppkrisz
Budapest IX. kerület
 
 


Nahát...ez jó hír :) na majd ha túljutok a májenzime mizérián elmegyek hozzá és erre is rákérdezek :) (amúgy ha kaáliban 10ezer nem lehet itt sem több...szerintem amilyen horror áruk van a gyógyszereknek ezt már akárki ifizetné...)
reni87
Kecskemét
 
 


ugye a hüvelykeneten kívül minden lelet érvényes 1 évig?
reni87
Kecskemét
 
 


az ekg-t nagyon komolyan veszi Dévisz, fél évig fogadja csak el!
pipus75
 
 


@mirrmurrka:


Hajrá!!! Tudod: nem szabad feladni! Megpihen az ember lánya kicsit, aztán újjult erővel nekivág.

@littletigrincs: jajj dejó nagyon örülök nektek

meg persze minden babásodónak !


Lilypie First Birthday tickers
normocyta
Budapest XI. kerület
 
 


Vagyi ÚJULT erővel, bocsi éljen az okostelefon

Lilypie First Birthday tickers
normocyta
Budapest XI. kerület
 
 


sziasztok,

normocyta, mirrmurka, ani, kisszil :) köszönöm a gratulációkat :)

most nagyon távolinak tűnik a 27.e, hogy menjek vissza D-hez, és végre kiderüljön mi a helyzet a szívhangokkal. :)

mindenesetre át fogok térni az otthonról dolgozásra, és csak heti 2szer járok majd be. Ebben az évben legalábbis így lesz...


Sokszor eszembe jutsz Normo :) hogy vajon hol tartasz, hogy vagy...
és annyira jó, hogy kitartó voltál és meg is lett a jutalmad :) Te hol fogsz szülni? Szent Imrében? gondolom az van hozzád közel...

PPkrisz: múlthéten azt írtad hogy 20.-án mész vissza szívhang miatt? voltál? mi volt? írjál!!!

Kisszil, ahogy majd haladok előre az időben két picurral lehet , hogy majd jól jönnének tanácsok ;) akkor lehet írni fogok , ha nem baj :)
bárcsak úgy lenne és bálnásodnék 2 babóval :)


littletigrincs
Érd
 
 


Sziasztok! Ma voltam az uh-n, rengetegen voltak, sokat kellett várni, de megérte, mert láttam a kis szívét dobognikicsi babám, olyan büszke vagyok rá!
Azt mondta  a Dévisz, hogy a 20.-dik hétig fog kidrülni, hogy minden rendben lesz e!
normocyta, Brigi, pipus..ti meddig jártatok hozzá??nekem azt mondta a 20. hétig járhatok hozzá, egyenlőre ne jelentkezzek be vedőnőhöz se, csak majd ha az első vizsgálatok rendben lesznek..
Ugy emlékszem a Brigi már talált is orvost, de lehet hogy ő mondta hogy vidékről nem akar feljárni azért!?
Na mindgy, még biztos megyek hozzá 3 hét mulva, akkor 9 hetes leszek, gondolom akkor kell majd az első vérvételeket csinálni..
ppkrisz
Budapest IX. kerület
 
 


NORMOCYTA!!!!!!sziaaaaaa
Hatalmas gratuláció, nem is tudom miből gondolom hogy KISLÁNYOD LESZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jól esik, hogy még emlékeztem rám
Hogy vagy??? Nagyon szép a vonalzód mi volt most a siker titka elárulhatnád

Mirrmurrka
mirrmurrka
 
 


Mirrmurrka: nem tudom mi volt... Nekem ez volt az ötödik és sajnos eljutottam oda hogy megfogalmaztam magamban azt a jövőképet is hogy mi van ha nem fog sikerülni ... Szembe néztem vele , végig gondoltam és így valamiféle lelki megkönnyebbülés után kezdtem neki... Mert amíg van lehetőség NEM ADHATJUK FEL!!!
Ppkrisz: én még az Apánkhoz járok , sajnos már csak 1x mehetek, a magzatvizvizsgálatom eredményét meg a 20.heti genetikai UH eredményét viszem neki bemutatni aztán elköszönök .
Ami azt illeti nekem nem volt könnyű időszak míg ide eljutottam:
Először a pozitív tesztre "gyúrunk " aztán azon izgultunk hogy hol tapadt meg, utána hogy van-e Szívhang , majd hogy a 8.-10.hét között is velünk marad-e, utána hogy a 12.heti UH-on mekkora a tarkóredő és van-e orrcsont... Én még ( mivel ragaszkodtam hozzá ) izgulhattam a genetikai eredmény miatt is ( még jó hogy volt protekcióm és így 1 hét alatt tudtam az eredményt ..,)
Szóval ezzel csak azt akartam mondani kedves jövendőbeli Mamik, hogy sokkal erősebbek vagyunk és többet bírunk mint gondolnánk :) ❤️
Nem feladni , menni előre leszegett fejjel , és sikerülni fog!!!

Lilypie First Birthday tickers
normocyta
Budapest XI. kerület
 
 


Normocyta: Kinél fogsz szülni? van már jelölt? A régiekről tudsz valamit?????
PPkriszgratulálok, a szivecskéhezamikor az ember várakozik akkor annyira soknak tünik az a pár hét.

Mirrmurrka
mirrmurrka
 
 


Én csak a szívhangig jártam hozzá. De másoktól is azt hallottam, hogy a 20. hétig jártak hozzá. Én (vagy inkább a férjem :roll: ) nem bírom azt a sok várakozást, plusz, hogy másfél óra oda, meg vissza is az út... Én kérdeztem megy hogy mikortól lehet saját dokihoz járni, és azt mondta, hogy már nyugodtan. Szerdán megyek is. Olcsóbb is kicsivel, nem kell várni, van időpont és csak fél órányira van. Remélem, minden rendben lesz, pont a szülinapomon megyünk :-D
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


A Jánosban szeretnék szülni mert ott van PIC-es osztály ... A bnőm dokijához fogok menni , Dr.Varga Antal, remélem elvállal így félidőben is.
Ha nem akkor keresek mást... Ha más nem egy jó taxist aki levezeti a kocsiban ;)

Lilypie First Birthday tickers
normocyta
Budapest XI. kerület
 
 


Nah most meglepődtem, hogy a 20. hétig "kell" járni D-hez.
Én azt hittem Normocyta, hogy már rég máshoz jársz, mert még az elején írtad, hogy már csak egyszer mész hozzá.

A magzatvíz vizsgálatot azért kérted, mert 39 vagy és tutira akartál menni?

De gondolom D mindenkinek nagyon ajánlja, csak rajtunk múlik, hogy akarjuk-e?

PPKrisz GRATULA :) nagyon ügyes kis pöttyöd van, én úúúgy izgulok a hétfő miatt ha megyek... hogy legyenek szívhangok :) bár ma reggel igencsak jelét adták, hogy vannak, mert megsürgettek a mosdó felé :)

Krisz te hogy döntesz, meddig akarsz maradni?
littletigrincs
Érd
 
 


ppkrisz, de jó lehetett látni, ahogy pulzál a picikéd kis szíve :)

normocyta de szuper, hogy itt vagy! Sokat gondolok ám Rád, hogy mi lehet Veled??? jól vagy-e, hányadik héten jártok :)  örülök, hogy jól vagy :)   remélem, nem dolgozol már!

mirrmurrka hajrá!  menni kell tovább, egy esélyt sem szabad elhalasztani!  Emlékszel? Én is max. 1 lombikot vállaltam be, de végig mardostam magam belül, egyszerűen nem tudtam túltenni magam azon, hogy ne legyen babám a szerelmemtől, és egy életen át bántam volna, ha kihagyom a 2.lombikot....és láss csodát,.. sikerült!!!!!!!!!!!   NEKED IS SIKERÜLNI FOG MOST!!!!!!

Csajok, én a 23.héten tudtam meg Dévisztől, hogy elküld :(   azt hittem, hogy nem hallok jól, mikor mondta, hogy búcsúzik tőlem :( 

nagyon rossz volt a 23.héten dokit keresni, főleg ha nincs saját dokid :(

DE ott volt Paragi, áldom azt a pasit és szeretettel várt :)

Szerintem sokkal jobb minél előbb keresni saját dokit, mert én bár ismertem Paragit, mégis csak 3x taliztam vele szülés előtt, mivel már túl későn mentem át hozzá.

szerintem jobb összeszokni a szülészorvosoddal!!!!!    Dévisz viszont azt mondta, hogy mikor már túl vagyunk a 21.heti második genetikai UH-on is, akkor enged csak el igazán nyugodt szívvel, hiszen akkor már biztosan minden rendben van.

A magzatvízvizsgálattal mindenkit nyúz Dévisz, de nem kell komolyan venni.  Mi megcsináltattuk a kombinált tesztet, és tökéletes lett!!!!!  és a 21.heti UH is tökéletes lett, Dévisz pedig megnyugodott és nem piszkált többé a magzatvízvétellel!

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
pipus75
 
 


tigrincske, én is meglepődtem, mert azt hittem a szívhang lesz az utolsó vizsgálat nála..mivel a vérvételes vizsgálatokat amiket felír ugyis máshol csináltatom,közben megnézem hol milyen orvos van, hátha vki szimpatikus lesz..egyébként kérdezetem tőle, hogy tud e vkit ajánlani szülésre, ha már nála nem lehet szülni, azt mondta, hogy tud majd ajánlani, a János kórházban..mondjuk az nekem kicsit messze van, mert a 9ben lakom, pont át kell menni az egész városon!Azt is mondta, hogy nála január óta nem lehet szülni, mert a  felesége ultimátumot adott neki..mert ugye napközben az intézetben van, este meg hétvégén csinálta a szüléseket!Azért ez tényleg durva, nem is tudom, hogy bírta ennyi évig párhozamosan csinálni.
Amúgy biztos hogy minden rendben lesz a kis szívecskékkel, bár ugyis izgulni fogsz amíg meg nem látod
normocyta, mi az a PIC es osztály? és a magzatvíz vizsgálatot hol csináltattad, és mennyibe került? én azt hittem hogy vérből is 99% meg tudják mondani a betegséget..vagy mégiscsak a magzatvíz a legbiztosabb?és nagyon fáj?
ppkrisz
Budapest IX. kerület
 
 


Nekem azt mondta, hogy ICSInél konkrétan kötelező, de ellent mondhatok persze, csak nyilatkozni kell róla (én még csak 29 leszek holnap, úgyhogy ha nem lesznek rosszak a vérvételek, én nem szeretném...
A sok várakozás és a távolság miatt döntöttünk úgy, hogy amint lehet, megyünk saját dokihoz. Így sokkal nyugisabb lesz, és jó sokat találkozunk még vele szülésig!!
A PIC, az a koraszülötteket ellátó osztály, sok kórház van, ahol nincs (és hiába mennél oda, ha koraszülés van, máshova kell menni szülni, ahol van olyan osztály..) Iker terhességnél alapból ilyet ajánlatos keresni.
Nem csodálom, hogy már nem vállal szülést Dévai, ezek szerint eddig is, csak csütörtökön, esténként, vagy hétvégén volt ajánlatos szülni, ha őt választottad :lol:
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


igen, ez így volt, csak csüt és hétvége, és valljuk be, hogy mint feleség meg tudom érteni, hogy ultimárumot adott :)

én pont azért választom a Paragi dokit aki a Sote 2-n van, mert ott is van PIC, soha nem lehet tudni...

én nem akarok magzatvíz vizgálatot most leszek decemberben 30 éves nem hinném, hogy annyira szükségem lenne rá... meg azért csak ki tudják szűrni a genetikai UH-n és szerintem mi lombikosok úgyis elmegyünk és kifizetjük a drága genetikust és nem sztk alapon megyünk...

Én már úgy terveztem, hogy hát akkor a 9-10. hét között már megyek Paragihoz... de akkor most nem tudom mi legyen :( lehet megvárom a 12. heti genetikai uh-t és utána megyek át hozzá..., mert abban igaza van Pipusnak össze kell szokni a szülészorvossal, és Paragi jó doki, sok lombikos ment át már a keze alatt...
littletigrincs
Érd
 
 


Paragi nagyon alapos ügyes nekem 6 inszemből csak az nem lett fogós amit Ő csinált, ésa szondát sem éreztem pedig az is sokaknak fáj nekem aki végig fogós voltam semmi de semmi nagyon jó orvos Ő is, tapasztalt, emberi.

Mirrmurrka
mirrmurrka
 
 


Pipus Te egy lombik AKTIVISTA HŐSNŐ VAGY!!! És győztélLányok ha tudnátok Pipus mennyire izgultugye Pipuskámnincsen vénájaSZEGÉNYKÉMNEK, de izgalom ide izgalom oda SIKER

Mirrmurrka
mirrmurrka
 
 


Bizony drága Mirrmurrka, nincs vénám...és kifogtam.... totál vérzékeny lettem (terhességi trhrombocytopénia) és toxémiás is (180-as vérnyomással), és hát Paragi kénytelen volt ellenőrzés alatt tartani a baba és saját életem érdekében.... és naponta vettek vért az utolsó hónapban.

Tudod milyen az??? napi vérvétel, aminél minimum a 2.-3. szúrás talált célt......  Az első hét után már nem volt mit szúrni és csuklóból, kézfejből vették a vért :(

DE a babáért mindent kibír az ember :(       Eszembe is jutottál Mirrmurrka nagyon-nagyon sokszor, hogy mennyire tudod, hogy milyen "beszari" vagyok a vérvételtől és szúrtak mint a tűpárnát, de nem volt választás :(

Lányok, bennem végig Mirrmurrka tartotta a lelket, neki köszönhetem, hogy nekifutottam a 2.lombiknak is, Ő mindig bátorított és IMÁDOM!   

NAGYON DRUKKOLOK NEKED, HOGY BABÁS LEGYÉL MOST, ÉS TUTI SIKERÜLNI IS FOG!!!!!!!


A magzatvízvétel nem kötelező!  Dévisznél aláírtam, hogy nem vállaltam.   Pedig szerelmem 64 éves, én pedig 39, de tökéletes volt a genetikai UH, és ott sem javasolták, hogy annyira kellene hozzá ragaszkodni.

Én tuti nem vetetném le :(
pipus75
 
 


A SOTE II-n szuper a PIC!!!!!!!!!  ott profi csapat dolgozik, rengeteg az ikres anyuka, ikres szülés, profi a gárda!!!!!

Engem nagyon meggyőztek.   Mondjuk a mostani átmeneti állapot (amíg átadják a vadonat új szülészetet valamikor....) elég gázos az épületben, de a szülészet az rendben van............
pipus75
 
 


Ma voltam az új dokinál, nagyon rendes volt, a vervetel is megvolt helyben :-) 2.5 óra alatt oda vissza úttal vérvétellel együtt itthon is voltunk :lol:
Ja, és mivel a kórházba mentünk így még fizetni sem kellett! :shock: pedig magánba jelentkeztem be, de nem tud a párom feljönni a rendelőjébe, és ezért mondta, hogy mehetünk a kórházba is hozzá, már ennek is örültünk, de hogy még azt is mondja, h hát államiban nem fizetünk ;-)
Szóval nem bánom, hogy hamarabb váltottunk. A genetikai uh meg integrált tesztet máshol csináltatom, de hozzá viszem az eredményeket.
Képet is kaptunk, tesóm és apukám szerint is elefántnak néz ki :lol: (pedig tesóm már látott pár uh képet az ő babáiról :lol:
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Brigi Boldog Szülinapot :) reméljük nem kiselefántot kaptál, mert akkor jó sokáig leszel várandós :D

Meg tudja mondani nekem valaki, hogy Dévisz mikor ad vérvételre beutalót és azt hol kell levetetni? és mikor kell menni a területi védőnőhöz? 10. hét után?

littletigrincs
Érd
 
 


Littletigrincs, köszönöm!!! Én már a szívhangos uh után mentem a védőnőhöz (a következő héten nem lett volna, utána meg pont aznap mentem a dokihoz, amikor a védőnő is van...), szóval elvileg elég a 10. hét után :lol: de én már úgy örültem a kiskönyvnek 8-) szóval a mai újraNekem azt mondta, hogy ICSInél konkrétan kötelező, de ellent mondhatok persze, csak nyilatkozni kell róla (én még csak 29 leszek holnap, úgyhogy ha nem lesznek rosszak a vérvételek, én nem szeretném...
A sok várakozás és a távolság miatt döntöttünk úgy, hogy amint lehet, megyünk saját dokihoz. Így sokkal nyugisabb lesz, és jó sokat találkozunk még vele szülésig!!
A PIC, az a koraszülötteket ellátó osztály, sok kórház van, ahol nincs (és hiába mennél oda, ha koraszülés van, máshova kell menni szülni, ahol van olyan osztály..) Iker terhességnél alapból ilyet ajánlatos keresni.
Nem csodálom, hogy már nem vállal szülést Dévai, ezek szerint eddig is, csak csütörtökön, esténként, vagy hétvégén volt ajánlatos szülni, ha őt választottad :lol: szóval a mai uh-ra már vittem :lol: nekem ma kellett vérvételezni (9+5 nap). Kíváncsi vagyok, hogy nektek ott helyben van-e, vagy ez is fizetős, és el kell-e menni miatta valahova..
Mindenkinek nagyon drukkolok!!!
Brigi
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Én azért csináltattam meg a chorionbiopsziát ( ez az én véleményem szóval nem kell velem egyetérteni ) mert számomra a fizetős kombinált teszt nem eredmény . Ott nem a baba kromoszómáit vizsgálják hanem tulajdonképp egy valószínűségszámítást végeznek. Sajnos ismerek olyat ahol negatív 12.heti genetikai ultrahanggal normál tarkóredővel, meglevő orrcsonttal , jó kombinált teszt eredménnyel beteg baba született
De hangsúlyozom ez az én véleményem senkire nem akarok pressziót gyakorolni
A vetélési százalék nem 1% , ez tévesen kering a köztudatban, hanem a 20.hétig amugy is meglevő vetélési %-ot emeli plusz 1%-kal
A másik ok nálam az volt hogy nem tudok bevállalni egy beteg gyereket ... Mivel a modern orvostudománynak köszönhetően pl a Downos babák élettartama akár 40-50 év is lehet , mi az életkorunk miatt ezen az úton nem tudjuk végigkísérni
Testvére szinte biztos hogy nem lenne, szóval ...
Azonkívül egy ilyen baba az egesz család életét megváltoztatja , nagyszülők , unokatestvérek , nagynénik nagybácsik ....
Szóval én ezek miatt döntöttem úgy hogy biztosra megyek, és valós eredményt szeretnék a kezembe ... Nem volt könnyű lelkileg de túl vagyok rajta és mostmár nyugodt vagyok..
Azért maradtam Apánknál mert úgy gondoltam végülis hogy benne bízom, és mivel mondta hogy a 20.heti genetikai UH -ig jöhetek hozzá, hát már csak babonából is maradtam...
Kb csak most kezdem elhinni hogy tényleg kisbabát várok , bár most meg az borít ki hogy még nem érzem a mozgását...
Amugy én a Bajcsyban voltam , nem tudtam kifizetni 65.000-et hogy az Istenhegyin megcsinálják , de a Bajcsyban valami csodálatos csapat van!!!! A genetikus dnő egy tünemény , Ferenczi prof aki a mintavételt csinálja szintén ❤️ meg mindenki !!!
Fantasztikus csapat , nagyon örülök hogy oda mentem!

Lilypie First Birthday tickers
normocyta
Budapest XI. kerület
 
 


Szép a pocid Normoés csinos vagy mint mindig.
Azt mondják hogy az a jó döntés, az  ami a Te lelkiismereted szerinti legjobb döntés.

Pipus 

Mirrmurrka
mirrmurrka
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: