Új privát üzeneted érkezett!

Tényleg, az én dokimnak nincs magánrendelése, legalábbis nem tudok róla.

Szerintetek akkor hozzá nem is lehet járni ,csak terhesgondozásra?
Mert gondoltam, szülés után is megmaradnék nála.

Ez hogy van?

Kzsuzsa, nekünk ugyanaz a dokink, te hova jártál hozzá a baba előtt?


Szoptatás: sajnos megint elkezdte a harapást.
NEm sebes már a bimbóm, kívülről nem is látszik semmi, de rettenet fájnak.Kép

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi:
Oda a kórházban a 4.-re. Tavaly nyáron kezdtem hozzá járni, párom ott dolgozik a Nyírőben a II. Bel-en és úgy kerültem oda. Érdeklődtünk, hogy kihez érdemes menni, és több orvos Csepegő Dr-t ajánlotta.

Szintén tavaly, októberben ő operált myomával, aztán idén júniusban összejött a baba, és egészen augusztus végéig hozzá jártam a babával is.
Õ mondta, hogy mikor kell jöjjek legközelebb, én meg kértem a recepción időpontot hozzá a lányoktól, nem volt gond.
De addigra visszanőttek a myomáim és átutalt veszélyeztetettség miatt a SOTE 1.-re. Néha még visszasírom a Nyírős időket, itt nagyon embertelen rendszer van..
Holnap reggel megyek be a Nyírőbe, szerintem meglátogatom a doki bácsit, rég láttam már. Legalábbis megpróbálom elkapni Kép

Üdv:
Zsuzsa

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


A profilomba tettem ki képet, ott megnézhetitek a mi kismanónkat.

Üdv:
Csacs
csacs
 
 

 
 

Sziasztok!

Csacs: megkaptam a leveled, köszi!
Cillancs: várnám a tiéd is, Kzsuzsa már leírta, csak rákattintasz a névre és ott a profil.
valaki
 
 


Sziasztok!

Na végre.. pár napig nem lehetett megnyitni a topikot.
Remélem mindenki jól vanKép
Valaki küldöm amit kértélKép
Csütörtökön voltam dokinál,azt mondta most már bármikor jöhet babóka. Persze azóta egyfolytában azt várom mikor kezdődikKép Persze mondanom sem kell kedves kisfiam még azért nőtt egy kicsit, úgyhogy már lassan egy óriási naagy has vagyokKép
Maca úgy tudom megszült már reméljük ír egy pár sort, amint lesz ideje rá.

Üdv mindenkinekKép
cillancs
cillancs
 
 


Szia Cillancs!

Megkaptam a leveledet! Nagyon szépen köszönöm!
Mikorra vagy kiírva eredetileg? Drukolok! Első baba?
A doki miért furcsa elsőre?
valaki
 
 


SziasztokKép

December 3-ra vagyok kiírva, de már nagyon nagyon lent van a hasam és ugye ő első baba. Szerintem a héten már kint leszKép Az is lehet persze, hogy nemKép Meg hát már nehezen megy minden, már aludni sem tudok egyáltalán a pocak súlya miatt.
Mert olyan kedves, szelíd ember, mármint az orvos. Nekem nagyon jó, nem bírtam volna egy erőszakos dokit.
Holnap megyünk CTG-re, meg vizsgálatra, háát kíváncsi leszek. Már ma sem vagyok túl jól, de lehet csak a hó miatt.

Üdv:
Cillancs
cillancs
 
 


Cillancs!

Bocs, hogy így ismeretlenül belekotyogok, de szerintem ne éld bele magad a korábbi szülésbe. (Én is így jártam a fiammal, mindenki mondta, hogy előbb fogok szülni, még az orvosom is, mégis "túlhordtam" két nappal.)
Kitartást az utolsó napokhoz, és a szüléshez!

Boeske, aki szintén "Nyírős"
31+5

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Cillancs:
Úgy látszik, ez családi vonás. Én ifj. Fekete dokihoz járok a SOTE-n és ő is annyira hihetetlenül türelmes, kedves pasi, hogy áldom a percet azóta is, amikor mellette döntöttem.

Zsuzsa (24+4)

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Sziasztok!
Én új vagyok ezen az oldalon, és most olvastam először a leveleiteket! Sokat írtok arról, hogy mennyi pénzt adtok az orvosnak, és a szülésznőnek, de csecsemősökről nem beszél senki! Én úgy gondolom, hogy ők is megérdemelnék, hisz pont ők azok akik a gyermekeinkkel foglakoznak!Kiváncsi lennék a vélemyényetekre ezzel kapcsolatban!
vikci
 
 


Vikci,
Én másfél éve szültem a Nyírőben és adtam a csecsemősöknek is egy kis ajándékot. Egy doboz bonbont és annyiszor 1.000 Ft-ot csomagoltam bele, ahányan foglalkoztak velünk. Bízom benne, hogy szétosztották, mivel annak az egynek tudtam odaadani, aki hazaengedett minket. Nagyon örült neki, mondta, hogy ők nagyon ritkán kapnak valamit. Pedig szerintem is megérdemlik, egy-két kivételtől eltekintve segítőkészek voltak.

Anna
tinalila
 
 


Boeske: Lehet igazad van, csak tudod ez az első babám és már izgi a dologKép Mindegy mikor, csak minden rendben legyen...meg már nagyon várom az én babókámatKép)
Én sem vagyok ellenére, hogy pénzt adjak esetleg a csecsemősöknek vagy a nővéreknek,hiszen ők is sokat dolgoznak, de azt csak utólag tudja eldönteni az ember. Az orvost és a szülésznőt meg előre fogadjuk és azért beszéltünk róla ennyit.
Ez a bonbon dolog jó ötletKép

Cillancs
cillancs
 
 


Cillancs, kitartásKép!
Már nincs sok hátra.

Amúgy csatlakozom Boeskéhez, nekem is jósolták, hogy meglesz már 37 hetesen, és én is 2 nappal hordtam túl.Kép

De így utólag nem bánom, minél tovább van bent, annál érettebb.
Meg addig van nyugalom, amíg odabent lubickolKép.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Cillancs!
Másodszorra is izgalmas a dolog, de akkor már nincs annyi ideje az emberenek, hogy ilyeneken gondolkozzon. Kép Kép

Ne izgulj, biztos minden rendben fog menni.

Boeske
32

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!
November 18-n éjszaka 23.40-kor megszületett Emese Veronika súlya:2950 gramm, 51 cm hosszú a kisasszony.
ercsó
 
 


Ercsó gratulálokKép))

Háát én még mindig csak várok, várokKép) Persze türelmesenKép Még a végén végig kibírjuk, persze én ennek nagyon örülök, csak a testem ellenkezik már a nagy súly ellen.. merthogy nagyon nagy a hasamKép
Uxi: most valahogy nem tudom elképzelni, hogy jobb ha bent van, mint kint, de biztosan igazad vanKép)
Üdv mindenkinek:
Cillancs
cillancs
 
 


Sziasztok!

November 15-én 01.30-kor megszületett Boglárka, 3300 grammos,56 cm-es.

Sajna nekem is kevés a tejem 20-30 ml maximum.

A kórházról, az orvosról, a szülésznőről csak jókat tudok mondani. Mindent beleadtak, hogy minden rendben legyen.

A csecsemősökkel sincs gond, persze én mindegyiknek adtam pénzt, mert kicsit problémásak voltunk. Babóca besárgult, de nagyon, és emiatt jobban kellett rá figyelni és hozzá még tejem sem volt, nem is próbált cicizni ezért ott is sok segítség kellett.

Én első éjszaka kértem fájdalomcsillapítót, így végig tudtam aludni. (Ez nagyon kellett)

A gézlapba csomagolt vatta tökéletes a célnak, egy éjszakai betéttel kiegészítve.

A babás szoba nekem muszáj volt a tejcsi meg a sárgaság miatt, így második nap átkértem magam olyanba.

Azért volt jó, mert a csecsemősök megmutattak egy két dolgot, amit itthon senki nem mutatott volna meg és picit össze is szoktunk Bogicával.

Ercsónak gratula!!!!

Cillancs kitartás!!! Csodálatos dolog!!!!

Maca

Maca
maca
 
 


Maca, gratulálok!

Drukolok, hogy beinduljon a tejed!

Nálunk nagyjából beállt a dolog, most már egész jól viselem a fájdalmat, csak sajnos Emi harapja a bimbómat az ínyével, látszik a nyoma.

Miután két mellgyulladáson túl vagyok, megjártuk a kórházat is (lefejtek a gyerekágyas osztályon az elektromos Medela fejővel
---> aki teheti, és még nem szült, kerüljétek el, mert nagyon durva!!! Tiszta lila véraláfutás lett a jobb mellbimbóm, nagy nehezen kijött 20 ml, aztán gyorsan leléptem, itthon akézi sokkal kíméletesebb).


Szóval 1 nap kétszer fejek,meg kimasszírozom, nehogy begyulladjon ismét, ekkor a kettőből kijön 50-70 g, néha 80, ezt megkapja a következő etetéskor.
A többi alkalommal szoptatom változó eredménnyel (10-30g /mell), aztán tápszert kap.

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok! Nagyon eltűnt mindenkiKép
Persze én is. Sajna holnap be kell feküdnöm a kórházba. Persze tulképpen nem bánom, mert a baba érdekében mindentKép Jól kihúztukKép
Volna egy kérdésem. A pénzt mikor szokás odaadni a dokinak. Egyből a szülés után, vagy amikor kimegyünk a kórházból? Naaagy dilemmaKép
Tudom ez részletkérdésKép
Szóval mindenkinek minden jót, legközelebb már babásan írokKép))))

Üdv: Cillancs
cillancs
 
 


Uxi!
A helyzet nagyjából nálam is ugyanaz szoptatás ügyben mint nálatok. Számomra eléggé idegtépő a dolog bár próbálom jól kezelni és elfogadni azt ami van.

Ráadásul én még parás is vagyok:
- eleget evett???? ( ha nem akkor fél óra és újra üvölt)
- hűha mi az a pötty?
- miért veszi ilyen furán a levegőt?
- miért alszik ilyen keveset?
- vagy éppen miért alszik már ilyen rég?
- nem meleg a homloka?
- szörcsög. lehet hogy náthás?
- sípol. lehet nem kap jól levegőt?
- és a feje, na az nyeklik-nyaklik.

Persze mostmár kicsit jobb, de az elején teljesen be voltam rezelve.

Az ezután szülőknek csak annyit, hogy csodálatos dolog anyának lenni, felelősségteljes és gyönyörüséges.

A kis babóca nagyon aranyos és nagyon együttműködő. Imádom. Csak én ne lennék ennyire hipohonder.


Cillancs!
Mi rögtön szülés után adtuk a pénzt. A dokinő majdnem minden nap bejött és megnézet, és a szülésznő is volt benn utána.

Szorítok neked! Ha otthon lesztek azért majd jelentkezz.

Maca

Maca
maca
 
 


Sziasztok!

Cillancs, mi a varatszedés után adtuk a pénzt.
Sok sikert, remélem, már babázol!

Maca, téged is harap a babád?

Szörcsögés, sípolás: Emi mindig akkor csonálja, mikor lefektetem és elalszik. Olyan, mintha fuldoklana.
Gyerekdoki azt mondta, még puha a porc az orrában, meg lágy a garatja, amiatt van. majd kinövi.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi!

Bogi nem tud harapni, mert kicsi a mellbimbóm, ezért szopáskönnyítőnek bimbóvédőt kell használnom. Először nagyon fura érzés volt, de mostmár mindketten megszoktuk és talán jobb is mert soha nem fáj amikor szopizik és nem is tud kisebesedni.

Azthiszem ma éjszakázni fogunk, mert egész nap csak 2 órát volt egyhuzamban ébren és ez rossz jel.

De a jó az, hogy tegnap és ma már ( így szülés után három héttel ) 80-100 ml tejem van a kettőből, hátha lesz még jobb is, úgyhogy Uxi neked is kitartást, aztán ki tudja lehet még a tápszert is elhagyhatjuk.

Nem azért mintha gondom lenne a tápszrrel, csak elég macera: vizet forralni, aztán lehűteni, mérlegelni, majd jön a szopizás, újra mérlegelés, mire befejezi a víz teljesen kihűl, újra melegíteni, tápszert megeszi, büfiztetés és el is telt 1 óra. Mire feleszmélek már újra ébred.
Ezért talán egyszerűbb ha csak az egyikféle evészet van.

No megyek mert felébredt.

Pusza!!

Maca

Maca
maca
 
 


Hali!

Maca, nnálunk már nem hiszem, hogy elmarad a táp.Kép
Sajnos nekem csak 20-30-at sikerül szoptatni, fejni is csak 60-80-at 2 mellből.A bal ciciböl 80%ban semmit nem szopik, csak meggyötri...

Emi 100-170 között kajál evésenként.

Most már előre készítem a tápot, etetés előtt kb 1 órával, ne ordítson közben az éhségtől,
aztán melegízem, ha éhes.

A hajnal 3-4 közötti etetéshez meg 10-11 között, aztán berakom a hűtőbe.
doki szerint lehet, csak 6 órán belül fogyjon el.

De tényleg rossz a kétféke etetés, nagyon elhúzódik.

uxi
1 kézzel írok, Emi rajtam fekszik

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Én is kérdeztem a dokit, hogy megcsinálhatom-e előre a tápszert, mire ő azt mondta, hogy nekem most semmi mással nem kell foglalkoznom, csak a gyerekkel, miért akarok én ilyesmivel időt spórolni.

Csak nem akartam vele vitázni, hogy a baba mellett azért főzni, takarítani, tanulni kell. Persze a baba az első, de azért nem áll meg az élet. Sőt.

Másrészt meg, ha szopizás után csinálom meg na akkor van ám üvoltés, mert ugye a babóca folyamatosan enne, nincs neki türelme megvárni azt az öt percet amíg elkészül a kajcsija. Az üvoltéstől pedig csak ő is és én is idegesek leszünk, ez pedig senkinek nem jó.

Örülök a jó időnek, szerencsére kertvárosi részen lakunk, így egyszerűbb kivinni sétálni, a levegő is jó, ráadásul a séta nem csak Boginak, de nekem is jót tesz. Kezdek visszatérni a régi kerékvágásba.

Vajon mi lehet Cillanccsal?

A többi fórumozó meg teljesen eltűnt.
Vagy lehet, hogy csak nekünk van ilyen "végtelen sok" időnk írogatni???

Bár nekem nagyon jó érzés, hogy megoszthatom a tapasztalataimat másokkal és kaphatok is tanácsokat. Már a terhesség alatt is sokat segített lelkileg.

Maca

Maca
maca
 
 


Sziasztok!
Üdv minden anyukának és leendő anyukának Kép
Kicsit eltűntem.....időközben 2005. október 25-én megszületett Csaba Zétény Kép 3,60 kg-mal és 55 cm-rel Kép
Köszönjük, jól vagyunk!
Sajna ritkán tudok jönni...visszaolvasással hadilábon állok, de remélem mindenki jól van....
Tejcsi ügyben meg mindenkinek kitartást....nekem régebben is segitett az Urtica Urens 5ch-s homeóbogyó...napi 1-5 * 5 db-ot lehet beszedni belőle....és lesz tejcsi...főleg ha fejitek is...
Remélem segitettem...ez csak egy tipp...de érdemes megpróbálni...én igy Petrát 13 hónapos koráig tudtam szopiztatni...
Mindenkinek sok pusza és jó babázást Kép
zsu1974
 
 


Már egy halom üzenetet írtam, de a gép mindíg kiírta, hogy ERRRROR és nem küldte át.

Bogi most ébredt, úgyhogy nem tudom az egészet mégegyszer leírni, de majd este újra jövök.

Maca

Maca
maca
 
 


Hűha, úgy látom ez a fórum teljesen kihalt.

Azért megkérdezem, hátha mégis ide tévedne valaki, hogy mit tudtok a gyerekeknek adható (nem kötelező) agyhártyagyulladás elleni védőoltásról. Érdemes-e beadatni és ha igen mennyi idős korban.

Pusssz


Maca

Maca
maca
 
 


Sziasztok!
Én is nagyon régen jelentkeztem, mert max arra volt erőm, hogy elolvassam a hozzászólásokat. Aztán vagy sírt Domi, vagy gyorsan én is aludtam egyet.
Domi jövő héten lesz két hónapos, és szépen fejlődik, bár én is elég sokat parázok a tej miatt, de szerencsére elég neki. Csak közben már kétszer begyulladt a mellem, de másodszor már egész rutinos voltam, hamar elmúlt.
Jó olvasni, hogy más is ugyanúgy aggódik mint én, ezért is gondoltam, hogy mostmár én is aktívabban bekapcsolódok.
Pitypang
pitypang99
 
 


Maca!
Én beadattam a fiamnak a kötelezők után (fél éves kor körül). 3 oltás összesen.

Hogy érdemes-e, háát, nem tudom, de a mi dokinénink nagyon ajánlotta, mert már volt olyan esete, amikor belehalt egy csecsemő a betegségbe.

Pitypang! Gyere, ha tudsz.

Nemsokára megyek szülni a Nyírőbe. Szerintetek meddig lehet kihúzni C1100-as méhszájjal egy másfél éves kisgyerek mellett?

Boeske
35+1

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske!
Szerintem második szülésnél elég korai. Én májusban szültem 37. hétre C1111.
Pihenj amennyit csak enged a kisfiad.
Én sem tudtam sokat pihenni, nekem 4 éves volt a fiam augusztusban.
Ki a dokid? Fogadtál-e szülésznőt.

Üdv
Andi
jós
 
 


Andi!

Szülésznőt nem fogadtam, az orvosom Dr. Dakó.
A 37. héttel egyébként kiegyeznék. Bár még az is lehet, hogy a végén még túlhordomKép.

Mindegy, a lényeg, hogy múlnak a napok, és egyelőre még egyben vagyok/unk. A CTG sem mutatott összehúzódásokat, úgyhogy remélem januári lesz a kicsi fiam.

Boeske

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


huhhh. hát sziasztok újra!

Gazdagodtam egy gyönyörűséges 4 kg-os fiúcskával, Benedekkel és sajna egy vágással... merthogy császárral tudott csak a drágám a világra jönni..
A kórházról a dokiról a szülésznőről, a műtősökről és a csecsemősökről is csak jót tudok mondaniKép
Egy hetet vártak velem nagy türelemmel, de csak nem jöttek a fájások, aztán amikor jöttek volna nem voltak elég erősek, aztán burokrepesztés után kiderült hogy magzatszurkos a víz, ami azt jelentette, hogy bizony a babának nem olyan jó odabent. Aztán nem volt túl jó a baba szívhangja, és cirka fél órán belül már a műtőben voltunk. Fent akartam lenni, amikor a baba megszületik így gerincbe kaptam az érzéstelenítőt. Le a kalappal az altatóorvos előtt és a műtősök előtt is. Mindenki kedves és figyelmes volt. És műtét után mát együtt is babázhattunk az őrzőben. Benedek egyből cicit is kapott. Míg feküdtem a műtét után 24 órát is kihozták 3 óránként, aztán mikor felkelhettem 2. nap már megpróbáltam szoptatni. Ügyes kiskölyök a férjem szerint kompatibilisek vagyunkKép)) Aztán átkértem magam babaszobába és ott már tudtunk szopizni, persze egyből fejtem is a mellem. Egy hete vagyunk itthon, rengeteg tejem van és Beni két hetesen 140 grammot!!! eszik. Teljesen kitokásodott, hatalmas baba... Sokat sír éjszakánként de azért csak megszokjuk egymást.

Hát ennyit dióhéjbanKép) mindekinek sok üdvözlet most már megpróbálok kicsit többet itt lenniKép

Ja! a hasatok mennyi idő alatt ment vissza? Az enyém sajna hatalmas, merthogy az is volt.. a melleimről nem is beszélve.. tisztára egy ősanyaKép nehezen tudok azonosulni kicsit olyan nonfiguratív vagyokKép kis életet verjetek belém.. vagy ha trükköket tudtok szívesen veszem!!
Üdv mindekinek: Cillancs
cillancs
 
 


Cillancs, hatalmas gratula Nektek!! Kép Kép Szép nagy baba lett Benedek!!
Remélem, lassan látjuk majd fotón is! Kép
Te jól vagy, sebeddel minden rendben?

Üdv:
Zsuzsa (28+6)

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Cillancs!

GRATULÁLOK!

A hasadnak még adj egy kis időt, a melleidnek meg pláne.

Boeske
36+1

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


SZiasztok!

Cillancs, én is gratulálok!
Nem semmi, 4 kilós babaKép!

És jó sokat eszik, Emi ma 8 hetes, de még ő sem mindig eszi meg a 140 grammot, pedig már 5 kilós.


Has: nekem kb akkora maradt, mint 4-5 hónaposan. Csak most nincs benne a baba... ( A méhem visszament, csak az izom laza maradt, most kezdek felüléseket, hogy laposodjon).

Ja, és fentmaradt a 15 kilóból 9-10...

Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Köszi az infókat a tejcsis homeobogyóról és a védőoltásról.
Még rágódok egy kicsit mindkettőn.

Cillancs, gratulálok. 140 g ?!?! hát nem semmi.

ÉN 6 hete szültem és a 12 kg-ból 4 maradt meg, de csak azért mert sokszor, nagyon helytelenül, de csak olyan 2 óra körül jut eszembe, hogy az ebédet ugyan mefőztem, de nem ettem belőle, csak reggelizni volt időm.

Sajna én egy "LASSÚ víz partot mos" típusú ember vagyok és ez a hasfájós babóca és a háztartás mellett nem igazán jó. Mindíg mindennel csúszásban vagyok.

Persze a cicim is más formát öltött, a férjem csak azt mondta, hogy jó lenne ha a végén nem úgy nézne ki mint egy "zokniba vasgolyó", úgyhogy eddzem őket minden nap, hátha beválik.

A harmadik héttől kezdtem el tornázgatni, aztán mostmár ha van időm rendszeresen tornázom minden nap. Az internetről olvastam gyakorlatokat és azt csinálom amit a terhestornán is kellett csak minden gyakorlatból többet.

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket mindenkinek.

Maca
maca
 
 


sziasztok. ismét itt vagyok, ez a torna téma úgy látszik, mindenkit izgat. én aerobik és személyi edző vagyok, igaz most a 9hónapos kisfiam mellett csak heti 2x2 órát tartok. ami azt illeti, nem a rubint rékás terhesség és hiper gyors fogyás híve vagyok. én a terhességem 28. hetéig tartottam az óráimat, és utána is edzetem, csak az utolsó6 hétben nem, így is híztam 17 kg. a szülés után 5 héttel már újra tartottam az óráimat, de a mai napig van rajtam 4kg, igaz még elég sokat szoptatok(nem apadt el a tej a tornától!)szóval ne izguljatok, szép fokozatosan csináljatok mindent, az edzés is akkor hatékony, ha jut idő pihenésre is, bár kismamaként ez asszem lehetetlen(én kb. 4-5 ször kelek éjjelente még most is)Tanácsok: hasizmozni lehet és kell is, ez mondjuk belefér otthon is szerintem. ettől viszont nem fogy le a husi, csak erősödik az izom. fogyni csak kardiomozgással lehet, futás(eleinte tempós gyaloglás), bicikli, aerobik, úszás stb.ha máshogy nem, a babakocsit gyorsan tolva a margitszigeten megvan az edzés. min.heti 2 alkalommal érdemes, hogy hasson is. mellek: a mellben sajnos nincsen izom, a mellizim a mell zsírszövete alatt van, úgyhogy a mellizom erősítés sajna nem sokat dob a mellek majdani állapotán. de azért ártani nem árt, ha valaki nagyon lelkes. ha bárkinek "tornás" jellegű kérdése van, szivesen válaszolok! az én kérdésem:akik sokáig szoptattak, mikor menstruáltak először? én még nem, de terveznénk már a 2. bébit.
czirmike
 
 


Sziasztok!
Czirmike!
én kérdeznékKép
futni lehet? dejó.
(igaz eddig is a lustaságom tartott vissza)
7 hetes a lányom , van rajtam 18kiló, nagyon szeretnék tőle megszabadulni.
eddig csak nézegettem a futópadot, de azt egyre sürűbbenKép
én kb. 3-4 hónap alatt szeretném ledobni ezt a sok kilót, remélem sikerül.
dejó h. írtálKép

Zozo
Vendég
 


SziasztokKép

Köszönöm mindenkinek a törődéstKép a kórházben kaptam a gyógytornásztól olyan gyakorlatokat, amiket már szülés után is lehet csinálni szerintem negyon jók. Áldom a dokimat nem tudom hogyan és mit csinált, de nagyon hamar felépültem, nagyon szép a sebem, senki nem mondaná meg hogy császárral szültem. Már tornásznék, de azt mondták 6 hétig semmit, pedig az izmaim már nagyon ki vannak éhezve.
Újabb kérdés: miért nem alszik a gyerek??? a védőnő tanácstalan, próbálkozott ugyan mindenféle ötletekkel de egyik sem vált be. Benedek két evés között semmit nem alszik. Lehet hogy túl sokat eszik? ha keveset adok neki bömböl egy óra múlva.. túl lehet etetni anyatejes babát? ezek szerint igen.. Csak kézben hajlandó aludni, el lehet kényeztetni egy három hetes babát? ezek szerint igen. A TUDOMÁNY szerint nem lehet, mert ilyenkor még mindig okkal sírnak. Szóval hulla fáradtak vagyunk mindannyianKép a gyerek állandóan a kezemben, mert különben bömbi van. A férjem már feladtaKép a gyerek meg csak akkor alszik ha elájul a fáradtságtól. Várom a megváltó 6. hetetKép Vagy egyszerűen csak SOK a kicsi fiamKép és ezt jobb ha most tudomásul veszem..Kép
cillancs
 
 


Zozo! ha ennyi maradt rajtad, semmiképpen ne futással kezd, mert túlterheled az izületeidet. futópadon egy jó tempós gyaloglás is megteszi, vagy lassaban, de meredeken gyalogolj. keezdésnek szerintem 20 perc is elég lesz, majd fokozatosan emeld az időtartamot. sok sikert!
Csillancs! nagyon édi a bébi!! szerintem vannak nem alvós babák, az elején a miénk is mindig kézben volt. ha fáradt, úgyis alszik, ilyen kis korban még nem tud akarattal fennmaradni(bezzeg későbbKép túletetés: nekünk is azt mondta a védőnő, hogy túletetem, ezt abból szűrte le, hogy koszmós lett a feje. a gyerekdoki meg kiröhögte. ha egyértelműen nem hasfájástól sír, szerintem nyugodtan etesd, az evésbe nem szoktak belehalniKép legfeljebb gyorsan gyarapszik majd. mi 3 hónaposan dupláztuk meg a születési súlyt.amúgy a mi babánk kb. 6-7 hónapos koráig még éjjel is szopott, most 9hónaposan hajnalban még mindig. szerintem ne görcsölj a kényeztetés dolgon se, én is paráztam állandóan, hogy elrontom, de aztán rájöttünk, hogy végül is az csak nekünk rossz, nem a babának, és ha szivesen kényeztetjük, akkor csak magunkat okolhatjuk, tehát miért ne? bár én is szívesen lennék következetesebb, de ha nem megy, nem erőszakolom meg magam. nevelni még ráérek később is.
czirmike
 
 


Czirmike!
Nekem szülés után 8 hónappal jött meg, kb. 6-8 héttel azután, hogy leszokott a fiam az éjszakai (és hajnali) szopizásról. Egyébként 13 hónapos koráig szoptattam, de akkor már hasamban a másodikkal.

Boeske
37+1

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Cillancs!

Türelem! Nem akarlak elkeseríteni, de a nyugtalan időszak eltarthat akár 3 hónapos korig is, de meglátod lassan javulni fog a helyzet.
Sajnos én is tapasztaltam, milyen egy hasfájós, nyugtalan gyerekkel az első pár hét, kb. a 8. hétre vált elviselhetővé az alvás dolog a fiammal.

Addig is tarts ki!

Boeske
37+1

Ja, és bíztatásként... Fiam fél éves kora óta gyakorlatilag átalussza az éjszakákat.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Cillancs:
Gratula kisfiadhoz, tündéri kis baba!! Kép
Ahogy hamiskásan csillog a kis szeme! KépKépKép

Üdv:
Zsuzsa (30)

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Sziasztok!
Nekem már két hónapos múlt a fiam. nagyon aranyos már mindent néz, és nevetgél, különösen ha tele a pocija. Az első hetekben szerintem tényleg bármit szabad, amitől megnyugszik a baba, Domonkosnak a kenguru sokszor használt. Olyan kengurunk volt, amibe vízszintesen is bele lehet tenni a kisbabát, és így sokszor elaludt, aztán én meg járkálhattam vele.:-). Azóta nem nagyon használjuk, mert most már alalszik a kiságyában is, csak az a titka, hogy rögtön le kell tenni, amint kezd fáradni. Ez kb másfél, két óra ébrenlét után van.
A tornát még én is sokszor elbiccelem. Nekem az a gondom, hogy szétnyílt a hasizmom.
Nem tudjátok, ezzel lehet ugyanúgy hasizom gyakorlatokat csinálni? Én egyenlőre csak egy két speciális gyakorlatot csinálok, amit találtam az interneten.
Na boldog új évet mindenkinek!
Pitypang
pitypang99
 
 


Sziasztok!

Boldog új évet mindenkinek!
Mi sajnos a Bethesdában töltöttük a Szilvesztert, de már hazajöhettünk.

30-án kerültünk be, Emi lázas lett, és a fülészetre küldtek, de mondták, hogy előtte adjak neki kúpot a lázra.

Én marha meg olyan kúpot adtam be neki lázra, amit nem lehetett volna 1 éves kor alatt.

Olyan családtagtól kaptuk, akiben megbíztam (mentőtiszt), gyerekdoki ajánlásával hozta, így csak átfutottam a papaírját, nem olvastam el olyan alaposan, ahogy mindig szoktam.

Ez lett a bajKép.NEm vettem észre az apróbetűs részben a figyelmeztetést, hogy 1 éves kor alatt nem lehet adni.

Gyószertúladagolás miatt 3 napot bent voltunk megfigyelésen.

Nem lett semmi baja, másfél napig aludt,csak enni kelt fel, azóta jól van.
Szegényt nagyon sajnáltam, bántott, hogy így jártunk.
De legalább vele lehettem, kettesben voltunk a baba-mama szobában.

Levontam a tanulságot...

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Cillancs, nagyon úgy fest, hogy gyönyörű kisfiad hasfájós lehet. Legalábbis nagyon emlékeztet a leírásod az én fiamra, ő ugyanezt produkálta kisnudli korában. Evett, aztán üvöltött, volt olyan, hogy öt napig semmit nem aludt nappal, éjjel pedig másfél óránként felkelt... Bármit csináltunk is vele, nem használt, szvsz túletetni nem lehet, legfeljebb próbáld evés közben büfiztetni is. Ha tényleg fáj a pocakja, próbáljátok ki az ilyen-olyan szereket (infacol, espumisan), hátha. Enyémfiamnak ugyan nem használt, így hat hós koráig kínlódott, de remélem, ti szerencsésebbek lesztek. Kitartás.

Kép
Kép
sudve
 
 


SziasztokKép Minenkinek csodaszép 2006-os évetKép
Végre van egy kis időm, de csak azért mert új módszert taáltunk ki Benedek hasfájásának enyhítésére. Mózeskosár térden, és eszeveszett ringatás közbenKép ja és jobb kézzel hasmasszír!néha azért le tudok nyomni egy-két billentyűt. Köszi a sok megnyugtatástKép jó tudni hogy CSAK a hasa fájKép ilyen-olyan szerek kipróbálva én is iszom a teát de attól csak még több tejem van, amivel már nem tudok mit kezdeni..
Uxi, vigasztaljon hogy legalább mi is tanultunk belőleKép
Kérdés: volt valaki a Heim Pálba ultrahangon? milyen? és lehet e ott valahol szoptatni?
Mózeskosár beváltKép Mókustojás elaludtKép
Ja, a kép egy kissé nagy lett véletlenül, azért nem vagyok ennyire elfogult a kisfiammalKép de életben sokkal szebbKép)

Üdv mindenkinekKép
Cillancs
cillancs
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek BÚÉK!
Mi lehet Boeskevel? Lehet, hogy már babázik?
jós
 
 


Szia Jós!

Köszönöm az érdeklődést, még egyben.
Akár hiszed, akár nem 2 hete C1111-gyel szaladgálok, közben az ünnepek, stb. A baba feje beékelődött már 5 napja. A derekam iszonyúan fáj, de ennyi. A végén még kitart két hétig.

Majd jelentkezem, ha van valami.

Boeske
38Kép

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

UXI, ezek után az utolsó betűig el fogom olvasni a tájékoztatót, bár ez eddig is így volt, de most még alaposabb leszek. Van már elég tejcsid!

Cillancs mi ma megyünk UH-ra majd megírom mi volt.

Maca

Maca
maca
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: