Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Maca, nincs.
Szerintem már nem is lesz, amíg lehet, kihúzzuk, hogy el ne apadjon.

Most is annyi van, mint eleinte, már azt is sikernek tartom, hogy még nem apadt el.
Fejek minden nap, hogy fenntartsam.

Napi 2-3 deci jut Eminek, a többi táp.

Uxi
Emi ma 10 hetes

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Ez a kép karácsonykor készült, már mosolyog és gőgicsél ezerrelKép.

Az a legaranyosabb, hogy úgy gőgicsél, hogy közben a szemünkbe néz, így olyan, mintha nekünk beszélne.


Kép

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!
Új vagyok itt. Én is a Nyírőbe fogok járni, dr. Mészáros Mártához. Ismeri valaki? Sajnos én még nem nagyon, ajánlották. Most 6 hetes kismama vagyok (első baba). Írjatok!
Pusz
Mamy

Kép
mamy
 
 

 
 

Uxi:
Istenem, de édes!! Zabálnivaló kis manó!!! :-)))))))

Üdv:
Zsuzsa

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Mamy,
Én hozzá járok 13 éve. Utoljára két éve szültem nála, nagyon kedvelem. Mit szeretnél tudni?

Anna
tinalila
 
 


Csak helyzetjelentek: Kép
Méhszáj elsimult, tágulás bő egy ujjnyi. Fájdogál néha, de még itthon vagyok. (Még lehet, hogy napokig.Kép)

Boeske
38+3

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Uxi nagyon édes a kis Emi.

Nekünk evésenként 100-110 ml van a többi nekünk is tápszer, de hát annyi legyen egész életében a legnagyobb baja, hogy pótlást kap.

Nekem akkor indult meg jobban a tejem, mikor már nem foglalkoztatott, hogy lesz-e elég, vagy nem és nekem még a (hülyén fog hangzani) pickwickes feketeribizli tea is serkentette. Jövő héten pedig kipróbálom a homeobogyót. Ki tudja?? Hátha bejön.

UXI, hogy bírta Emi az első szurit? Ti kettőt kaptatok egyszerre, vagy "csak" egyet?


Cillancs, mi nem a Heim Pálban hanem a Bókay János utcai klinikán voltunk UH-on, időpontot adtak és pontosan aszerint be is hívtak, kb. 15 percet vett igénybe, koponya, hasi, csípő UH volt, + Boginak még a tarkóján nőtt, kis csomókat is megvizsgálta, szerencsére csak sima nyirokcsomók.

A Heim Pálban csak a csípőellenőrzés lesz a hónap végén.


Mamy, 7 hete szültem a Mészáros doktornőnél. A magánjába jártam. Nagyon rendes, kicsit fura a stílusa, de én pont azt szeretem benne, hogy határozott és így éreztem rajta, hogy minden döntése megfontolt, magabiztos és emiatt mindig meg tudott nyugtatni.

A szülésnél nem csak a végére jött be (mint sok más orvos) hanem már a vajúdás megkezdése után 2 órával. A szülés alatt is magabiztos, de mindíg kedves és nagyon normális volt. Jó volt azt érezni, hogy mindíg tudja, hogy mit csinál.
Bár ez a stílus sokaknak ellenszemves, de nekem ez jön be.

Mi a 6. hónapban fogadtunk szülésznőt is, nagyon-nagyon-nagyon örülök neki, hogy így döntöttünk és mindenkinek csak javasolni tudom.

Boeske kitartás, szorítunk neked, majd mindíg "helyzetjelents"!


Bogi most 7 hetes 4 napos majd megpróbálok én is felrakni fényképet.


Maca

Maca
maca
 
 


Kép Kismamaruha adás-vétele Kép
Kismamaruhákat bizományba átveszek belvárosi nőiruha üzletembe!
LÁTOMÁS, VII. Kerület., Dohány utca 20., az Astoriánál.
Nyitva: H-P 12-18, Sz: 11-16
Telefon : 266-5052, 06-70-246-6596
julieszontagh@freemail.hu
zsüli
 
 


MAca, melyik első szurit?
Amit a kórházban adtak, aBCG-t?

Azt nem tudom, nem is szóltak, hogy kap, csak a zárón olvastam, hogy kapott.

Kicsit piros a helye.

A 2 hósat meg még nem kapta meg, majd csütörtökön fogja.
Majd beszámolok, hogy viselte.

Õ még a régi rendszer szerint kapja, 3 nappal maradtunk le az újról.
Nem lehetett újat kérni, pedig próbáltam.

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Tinalila: köszi szépen a választ! :-)
Ez már megnyugtató, hogy 13 éve hozzá jársz és nála szültél. Én 7 hetes kismama vagyok, őt ajánlották. Az eddigi orvosommal nem vagyok megelégedve. Konkrétan nem tudom, mire lennék kíváncsi, bármi infót szíveswen fogadok, pl. milyen a modora, futószalagszerűen vizsgál-e vagy sem, és hát sajnos az anyagiak sem mellékesek, már bocsánat hogy mindjárt igy az elején erre térek ki. Aztán az is érdekelne, hogy a kh-ba kell-e járni a kontrollokra, vagy a magánrendelöjébe hiv (ha van neki?) Bocs a sok kérdésért de semmit sem tudok róla. Köszi előre is! Mamy

Kép
mamy
 
 


Maca: most olvastam, hogy te is irtál a dr-nőről. Köszi :-) Szimpatikus amit irtál róla, én is azt szeretem ha valaki határozott, nem kell hogy bizalmaskodjon szerintem a vajudás alatt gondolom nem erre vágyik egy kismama, hanem hogy biztos kezekben érezze magát. Örülök hogy ilyen jókat olvasok róla. Amúgy nyilván a Nyirőben szültél, igaz? Milyen a szülészet, mik a tapasztalataid, milyen a szülőszoba, nővérek, stb.? Valószínüleg én is ott fogok szülni és nem ismerem a helyet sem. Bocs a tudatlanságomért. Van a Nyirőben lehetőség arra, hogy a kismama előre bemenjen a szülőszobába megnézni, hol fogja világra hozni a gyermekét? Van szülésre felkészités? Köszi előre is és bocsi a sok kérdésért. Mamy

Kép
mamy
 
 


Mamy!

Persze, hogy meg lehet nézni a szülőszobát. Van felkészítő előadás is. Érdeklődj a védőnőnél: Bilicsi Katalinnál.
Persze a vége felé érdemes inkább elmenni.

Én pár nap (óra????KépKép) múlva megyek szülni, majd megírom a friss tapasztalatokat.

Boeske
38+5

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske: aranyos vagy, köszönöm szépen előre is. Meg az infót is. :-) Ez jó, hogy van felkészítés. Még nagyon "kezdő" vagyok, és fogalmam sincs, merre induljak, olyan sok a friss információ, és olyan sok minden van, amit tudni szeretnék egyszerre. Majd biztos belejövök :-)
Nagyon-nagyon sok sikert kívánok neked a közelgő szüléshez, minden jót, és várom majd a jelentkezésedet.
Mamy

Kép
mamy
 
 


Uxi, nekünk sajna a BCG nem fogant meg (legalábbis én úgy látom, jobbanmondva nem látszik neki csak egy kis pötty.)

Bogi 16-án kapja a 2. havit, már az új rend szerint + mi még kértük a nem kötelező agyhártyagyulladás elleni oltást is, ezért kap szegénykém mindkét combijába egyszerre.


Mamy, nekem első látásra nem volt szimpi a szülőszoba, mert ugyebár nem pont olyan mint a magazinokban le van írva. De minél többször mentem annál szimpatikusabb lett. Azért is jó szülésznőt fogadni, mert ő az első találkozáskor körbevezetett, megmutatott mindent, majd a szülést megelőző CTG-ket mind ő csinálta benn a szülőszobán. És nagyon jó volt, hogy mikor szülni mentünk már mindent tudtunk, hogy hol van és nem egy teljesen idegen helyre mentünk.

Nekem nem volt módom (kedvem, hangulatom, időm) kipróbálni a labdát meg a bordásfalat, de a vajúdókád nagyon jót tett és a férjem volt az igazi támasz.

Igazából nekem nem hiányzott a franciaágyas, függőhintás, gyertyafényes, CD-hallgatós szülőszöba, de van akiknek ezek teszik igazi élménnyé a szülést és ma már sok ilyen kórház is van. (nagy dilemma, kórházat válasszunk, vagy orvost????)

Van szülésre felkészítés ami videónézésből és a szülészeten való körbevezetésből áll, és a Bilics Katalin is csak a végefelé ajánlja, de mondom, ha szülésznőt választasz ő mindent elmond és megmutat. Legalábbis nálunk így volt. Én úgy választottam szülésznőt, hogy megkérdeztem a doktornőt, kit tud ajánlani miután én senkit nem ismertem a NYírőben, tehát mindenképpen egy olyan szülésznőt szerettem volna akivel a dokinő jól tud együtt dolgozni.

Boeske már nagyon izgulok.


Maca

Maca
maca
 
 


Maca: neked is köszi az infókat. Igyekszem őket elraktározni :-) bár már zsong a fejem, na nem tőletek, hanem olyan sok mindent olvasgattam ma már a neten. Igénybe fogom venni a felkészitést is, meg a körbevezetést, videónézést is, a védőnő nevét is feljegyeztem. Igazad van, a dokim majd nyilván mindent elmond ha arra kerül a sor. És abban főleg igazad van, hogy a férj a fő támasz. Nekem is Õ a másik felem, közhely, de nélküle fél ember lennék. Természetesen Õ is bent lesz majd velem, és ez már előre megnyugtat.
Mamy 7

Kép
mamy
 
 


Mamy,
Nem is egyszer szültem a doktornőnél, hanem háromszor. Kép A harmadik terhességem már igazán olajozott együttműködés volt.

A stílusát tekintve nagyjából egyetértek Macával, csak nekem ez egyáltalán nem is fura. Persze 13 év alatt volt időm megszokni. Kép

Én is mindig a magánrendelőjébe járok, ahol ha jól emlékszem 5.000 Ft körül volt egy vizsgálat.

Neked van már időpontod? Mert csak elég hosszú időre lehet időpontot kapni, úgyhogy jó, ha minél hamarabb bejelentkezel.

Én a legkisebbet szültem a Nyírőben (a nagyok idején még máshol volt a doktornő), és csupa kellemes tapasztalatom volt. Szülés előtt másfél napig voltam bent, így három szülésznőt is megismertem, mindegyik szimpi volt, bármelyiknél szívesen szültem volna.

Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!

Kedden megszületett a kisfiam 3200g-mal, 55 cm-rel.

Boeske

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Gratulálok!

Sok boldogságot és egészséget kívánok!

Maca

Maca
maca
 
 


Sziasztok!
Hasonló cipőben járok, mint Mamy, teljesen új vagyok a témában. 18 heteses vagyunk és én is Mészáros dr-nőnél fogok szülni.
Meg tudnátok írni, hogy milyen lehetőségek vannak a Nyírőben? Engem érdekelne, hogy van-e alternatív vajúdási és szülési lehetőség, van-e baba-mama szoba, és tényleg ott lehet-e velem 24 órát a babácska a szobában. Itt az archív levelek között olvastam egy elég negatív írást, és el is keseredtem.
Köszönöm ha tudtok segíteni.
Virág
vvirág
 
 


SZiasztok!

Virág, nincs 24 órás babázás a kórházban, csak reggel 6-tól este fél10-ig lehet kint a baba.

(Én nem is bántam, mert hulla voltam így is, hát még ha éjszakázni is kellett volna).

SZülőszobát csak egyszer láttam a felkészítőn, én a vajúdóban szültem, ahol a ctg-t csinálják.
(Nem volt idő átmenni a szülőszobára, pedig nem volt ott senki más).

Van sarokkád, labda, bordásfal, (csak a bordásfalat használtam, mert az épp ott volt a szobában.)

Azt nem tudom, alternatív volt-e a szülésem, gátmetszést csináltak (még így is repedtem kicsit, mert gyors volt), a férjem bent lehetett, és semmi érzéstelenítést nem kaptam.


Én magával a szülészettel elégedett vagyok, de a gyerekágyas osztállyal már kevésbé.
Nem sok segítséget kaptunk.

Az osztályos nővérek között van 1-2 nagyon rendes, a csecsemősökről nekem nem annyira pozitív a benyomásom.

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Szia Boeske!
Gratula, majd ha tudsz írd le, az élményeidet.
Üdv
Andi
jós
 
 


Köszönöm a gratulációkat.

Szülésnél szerencsére minden simán ment. Gyors volt (3 óra), fájások közt nagyon jól éreztem magam, beszélgettünk a szülésznővel, meg az ügyeletes orvossal. Az én orvosom csak az utolsó fél órára ért be. Nem vágtak, nem repedtem.
2 nap múlva haza is jöttem.
A kisfiammal sajnos vannak gondok (szájpadhasadékkal született), ezért átvitték a Madarász utcai klinikára.

A csecsemősök, meg a nővérek végtelenül rendesek voltak velem. Õk is ritkán látnak ilyen rendellenességet (szerencsére), végig bíztattak, hogy minden rendbe fog jönni.

Szóval a nehézségek ellenére nagyon pozitív volt az egész kórházi bentlét.

A tej beindulásában is, fejésben is segítettek, van is bőven tejem.

Boeske

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Virág, 24 órában akkor lehet veled a baba, ha a fizetős szobába mész. A "normál" (értsd: nemfizetős) szobákban reggel 6-tól este úgy fél 10-ig lehet veled a baba.

Nekem ugyanaz a véleményem, mint Uxinak, hogy nem volt az rossz, hogy éjjelre visszavitték a babákat, mert ugyan elég keveset sírtak, de mindíg felváltva... (én ötágyasban voltam)
Meg előfordulhat, hogy a fizetős szobában egyedül vagy, nincs szobatársad, akkor kire hagyod a babát? Én pl. az ötágyasban is egyedül maradtam egy napra, nagyon rossz volt, alig mertem elmenni még a wc-re is, pedig kevés esély volt rá, hogy a négynapos babám "lemászik" a pelenkázójáról... Aznap úgy fogadtam a látogatókat, hogy a kórterem ajtaját kicsit nyitvahagytam, és odaültünk az ajtó elé.

Kép
Kép
sudve
 
 


Sziasztok!


Kicsit más a téma, de nagyon mérges vagyok az összes orvosra, meg magamra is, hogy mért nem jártam korábban utána.

Az ultrahangon azt mondták minden rendben, a gyermekorvos a leletek láttán azt mondta, minden rendben, de nagyon forszírozta a minél előbbi ortopédiai vizsgálatot (csípőszűrés). Gondoltam felnézek a netre, hogy mit jelentenek a graf számok. Elvileg csak a graf I a jó. Nekünk graf -I és graf II.A típusú csípőt mutatott a gép.
Ami elvileg már a csípőficamra utal és minél hamarabbi terpeszpelust igényelne.

Bosszantó, hogy ilyenkor miért nem küldenek tovább azonnali vizsgálatokra, hanem hagyják, hogy majd az egy hónappal későbbi, ortop. vizsgálaton mondják meg, hogy valami gond van és csak akkor kezdhetik el kezelni. Azért az az egy hónap nem kevés.

Na most jól felhergeltem magam.

De legalább ilyen hajnali órán is volt hová írnom.

Remélem holnap valami jót is fogok írni.

Maca

Maca
maca
 
 


Sziasztok!

Köszi lányok az infókat, nagyon aranyosak vagytok, kezdek megnyugodni.
Nem tudjátok, hogy a fizetős 24 órás baba-mama szoba mennyibe kerülhet? És ott van a szobához külön fürdőszoba? És a normál (6-tól 10-ig) baba-mama szobákhoz van fürdő-wc, vagy a közöst kell használni? Egyedül tényleg nem lenne jó, mert akkor nem tudjuk egymást bátorítani.
Kicsit tartok azért attól, hogy ha valami gond van a babával, át kell szállítani egy másik kórházba, mert a Nyírőben nem tudják ellátni. Szegény Boeske megértelek, hogy aggódtál a picúr miatt, én is biztosan kikészülnék.
Jaj és gratulálok (mert még nem tettem)! Remélem jól vagytok már mind!
Én már a tény miatt is aggódnék, hogy nincs mellettem, és nem tudom mit csinálnak vele, mivel etetik. Nálam ez egy sarkalatos kérdés, mert a párom és az én családom is full allergiás, széna-szalma, bőr, élelmiszer, stb. allergia van, és nagy eséllyel indul a pöttöm is, hogy kikapja. Szóval én semmiképp nem szeretném, hogy tápszert, vagy cukros löttyöt adjanak neki. Ha lefejem (persze ha lesz) a tejem és a nővérnek odaadom, hogy ezt adják a babának éjszaka, szerintetek elfogadják? Meg lehet ezt beszélni?
Az alternatív szülésre pedig azért kérdeztem rá, mert kicsit tartok a háton fekve szüléstől. Eddig azt hallottam mindenkitől, hogy úgy a legnehezebb. Csak az orvosoknak kényelmes, mert nem kell guggolni. Nekem még nem tudom milyen pozíció fog bejönni, de örülnék ha legalább választhatnék, hogy fekszem vagy nem fekszem.
Bocsi, hogy ennyit kérdezek, de tele vagyok még bizonytalansággal.
Maca, ne legyél magadra mérges, mindennek nem tudsz után járni. Azért vannak az orvosok, hogy ők tudják, de tényleg felháborító, hogy nem tájékoztatnak rendesen. Gondolom az orvostól is függ, melyik mit tart normálisnak. Legjobb, ha megmutatod másnak is. Kitartás.

Virág
vvirág
 
 


Virág, a fizetős szoba 5-6 ezer forint/nap már sajna nem emlékszem pontosan. Akik ott voltak azt mondták, hogy nagyon megéri. Azt nem tudom, hogy ott van-e külön fürdő.

A többi szobához a fürdő és a WC közös. Bogi nagyon-nagyon besárgult, nekem nem volt tejem ezért én kifejezetten kértem a csecsemősöket, hogy minél több vizet és pótlást kapjon, nehogy rosszabb legyen az állapota, ugyanis a sárgaságon a sok folyadék és a kékfény segít a leggyorsabban. Nekem is "minden" allergiám van, de bíztam benne, hogy nála nem lesz gond. Pozitívum, hogy velem lehetett napközben mert van mobil kéklámpás berendezésük.

Sokan csinálták azt, hogy lefejték a tejcsit és éjszaka azt kapták a babák a csecsemősökkel ezt meg lehet beszélni.

Az alternatív szülést a dokinőtől kérdezt meg, mert ez egy kicsit orvosfüggő is, vagy ha fogadsz akkor a szülésznőtől. Annyit még tudok a Mészáros doktornőről, hogy sok orvossal ellentétben nem híve a császározásnak, tehát amit lehet meg tesz azért, hogy simán menjen a szülés. Az én szülésznőmmel a végére nagyon jóba lettünk mindent meg tudtam vele beszélni, szerintem nagyon jó dolog volt.

Maca

Maca
maca
 
 


Sziasztok!

Nem tud valaki valamit a Cezarette nevű fogamzásgátlóról. Ez is egy minipill, ha minden igaz.

Maca
maca
 
 


Sziasztok!

En is a Nyiroben szultem ma 2 hete.
ketagyas korterembe voltam es csak masodik naptol kertem a babat. Sokan voltak akik csak 3-4 nap mulva kertek egsz napra a babat, foleg akinek gatmetszese is volt. En ezt megusztam.

Virag: a szuleszeten van szuloszek, en ezen szultem. Majdnem ultem. Eleg kenyelmes volt, mar amennyire az lehet egy ilyen szerkezet. Ez nem reg ota van nekik, de tenyleg jobb, mintha fekudni kellett volna.

Jo hogy van kad, labda, bordasfal, stb, vihetsz zenet,kisparnat... De nekem nem volt erom, idom ezekre.
A csecsemosok rendesek, egy ket kivetellel, bar mindegyik mast mond. Egyik szerint 3 orankent szoptassuk a babat es keltsuk fel ha alszik, a masik szerint ugyis szol ha ehes. Nem nagyon tudtam az elejen, h. akkor mikor is etessem, mert volt hogy 6 orat aludt a lanyom.

Szerintem eleg normalis a korhaz, bar a tisztasag lehetne nagyobb, foleg a mellekhelysegekben.

Kiko
kiko
 
 


Szia Kikó,

Én májusban szültem és hasonló tapasztalataim voltak. A csecsemősök mindegyike máast mond, de főleg az idősebbekre lehet támaszkodni.Nekem segítettek.
Kinél szültél?

Böeske,
Mi újság veletek, hogy vagytok?
A picinek ez olyan vmi betegség ami uh-on nem vehető észre? Hogy van,kiengedték már a kórházból? Mit mondott Dakó evvel kapcsolatban?
Nem neheztél ezért rá?
Írj, ha van időd:
Üdv
Andi
jós
 
 


Szia Jos!

Dakonal szultem, teljesen meg voltam vele elegedve.
Igen az idosebb csecsemosok segitettek nekem is, de teny hogy mindent kerdezni kellett magatol senki nem mondott semmit.

Kiko
kiko
 
 


Sziasztok!
Boeske, csupa-csupa jót kivánok Neked és a Picurkádnak, bocsásd meg kissé tanácstalan vagyok a szájpadhasadékkal kapcsolatban, ez mit jelent?... (ha nem vagyok tolakodó). Én is kiváncsi lennék arra, hogy ez előzőleg az UH-on nem volt látható? Tudod én vagyok, aki Mészáros dr-nőről érdeklődtem 2-3 hete, megosztanád velem hogy mi volt róla a véleményed a szülés után? És bocsánat hogy megkérdezem, mennyit adtál neki (ha adtál?) tényleg ne haragudj nem akarok tolakodó lenni, csak szeretném tudni mire számithatok. Köszi előre is. Mindenkinek további szép napot! Mamy

Kép
mamy
 
 


Mamy!

Én nem Mészáros dr-nőnél szültem.
Szájpadhasadék: nem nőtt be a gyerkőc szájpadlása, azaz ha benézel a szájába, akkor átlátni az orrába. Farkastoroknak is hívják. Kb. 1000-ből 1 ilyen gyerek születik.

A száját tegnap megműtötték, kívülről nyoma sem lesz. A szájpadlását 1 éves korában fogják műteni.
3D-s, 4D-s UH-n észre lehetett volna venni a száján a hasadékot, de olyanra én nem mentem.

Arról, hogy ilyen rendellenességgel született, max. én tehetek, de ahogy végiggondoltam, én mindent megtettem, hogy egészséges gyermekem szülessen: Úgyhogy nem hibáztatok senkit, magamat se.

Jövő hét közepén már haza is hozhatjuk.

Boeske

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Mamy!

Írtam az általad nyitott topikba a Mészáros dr.nőről.

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Boeske!
Bocsánat, nem tudom miből gondoltam, hogy nála szültél? Azért köszi. A Picikédet nagyon sajnálom, de még olyan picike, hogy nincs is talán tudatában, mi történik vele. Az a lényeg, hogy rendbehozzák, és ugyanolyan lesz mint bármelyik másik kisbaba. :-)
Éva!
Írtam a másik topicba! Köszi az infokat.
Mamy (8+3)

Kép
mamy
 
 


Éva!
Még valami eszembe jutott: van lehetőség a Nyírőben az UH vizsgálatokat videóra vagy DVD-re vetetni? Remélem, hogy igen!...

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!
Köszönöm hogy ilyen sokan tudtok segíteni, infókat adni, nagyon jól esett.

Boeske, én is nagyon sajnálom a babácskádat, szegény épp hogy megszületett, rögtön műtéttel kezd. Ne aggódj nagyon, a babák hihetetlenül gyorsan gyógyulnak. Tényleg, mellete tudsz lenni, tudod szoptatni? Tud a baba rendesen nyelni? Az most nagyon sokat segítene neki lelkileg is.

Mamy, én is a Mészáros dr-nőnél fogok szülni júniusban, a magánrendelésére járok. Ha te is, akkor valószínűleg neked is hasonlóan kell majd menned. Egy rendelőben, persze külön szobában székel az ultrahangos szakember, aki a UH-kat csinálja. Lehet vinni videókazettát, arra fel tudja venni a vizsgálatot, de DVD-t sajnos nem tud írni. (Pedig nekem csak az lenne jó, nincs videónk.) Egy UH 5000 Ft. Kicsit sok a havi szokásos nőgyógy. vizsgálat mellett. Pallos Ritát, az egyik asszisztenst faggasd ki, ő nagyon aranyos, és szívesen válaszol minden kérdésre.

Lányok ti melyik szülésznőt ajánlanátok, kit érdemes felfogadni? És 20 hetesen már érdemes megkeresni? Be szeretnék menni minél hamarabb körbenézni a szülészeten, és a korábbi levelekből úgy látom, akkor ő körbe vezetne.
vvirág
 
 


Vvirág!
Ha jól értem, a dr-nőnél a magánrendelésén mód van UH vizsgálatra, és videóra is tudják venni? Ennek nagyon örülök! Köszönöm a tippet az asszisztensről, felírom a nevét :-) biztos hogy lesz pár kérdésem.
Egyébként a kórházba is szoktál járni a dr-nőhöz, vagy csak a magánrendelésén fogad és vizsgál?

Kép
mamy
 
 


Szia Mamy!
Én csak a dr-nő magánrendelésére járok, úgy tudom a kórházban csak szülést és műtétet végez, szerződéses kapcsolatban áll a kórházzal, nem "bentlakó" orvos (bár lehet hogy tévedek, ez egy elég régi infó).
Engem automatikusan az ultrahang magánrendelésre irányított, nem kórházba. Tulajdonképpen nem is tudom, milyen kórházi vizsgálatok lesznek még. Az AFP szűrést a kórházban csinálták a 16. héten, de a eddigi vér-vizelet-ekg-t a kerületi körzeti rendelőint-ben kellett megcsináltatnom.
vvirág
 
 


Sziasztok!

Vvirág, szülésznő ügyben ugyanaz a helyzet mint az orvosoknál, én szívesen ajánlanám akinél én szültem, mert nekem nagyon szimpatikus volt, és a végére nagyon jóban lettünk, már a helyzethez képest, de nem biztos, hogy neked is szimpi lenne.

Egyébként én úgy választottam, hogy megkérdeztem a Mészáros dr-nőt kit tud ajánlani, mert mindenképpen egy olyan szülésznőt szerettem volna, akivel ő jól együtt tud dolgozni és fél szavakból is megértik egymást. Nekem ez volt a legfontosabb. Számomra a szülésznő (ott)léte nagyon megnyugtató volt lelkileg.

Az ultrahangról: a rendelőben én csak kétszer voltam uh-n az elsőn és a 37. héten a többi ultrahang 4D-s volt. Egyrészt én is többet láttam, értettem belőle, valamint ott is nagyon alaposan megvizsgálták még a belső szervei épségét is.

Azt ugyan nem tudom, hogy mi az a "szerződéses kapcsolat", de azt tudom, hogy rendszeresen és igen sűrűn szokott ügyelni a kórházban a dr-nő.

Maca

Maca
maca
 
 


Szia Vvirág, és Maca (és persze a többiek)!

Köszi a válaszokat, most már azért jobban képben vagyok a dr-nőt illetően, mint eddig. Már alig várom, hogy újból menjek, mert olyan hosszú ez az eseménytelen időszak. Igyekszem magam lefoglalni, de olyan nehezen telik az idő. Ma lettem 9 hetes! :-) Most éppen az foglalkoztat, lehetséges, hogy már kezdenek elmúlni a gyakori émelygések és az erős mellfeszülés? Eddig úgy volt, hogy egész nap émelyegtem, rövid kihagyásokkal, és az evés sem segített, sőt. Akkor is ha feküdtem, alig bírtam elaludni tőle. Most kicsit enyhült, bár nem szűnt meg teljesen, de kibírhatóbb lett. A melleim eddig iszonyúan fájtak főleg amikor feküdtem és sokáig 1 pózban volt (nem kicsik ugyanis), de most ez is enyhült egy picit. Nálatok hogy volt ez? Persze tudom hogy ez nagyon szubjektiv dolog.
Üdv mindenkinek!
Mamy 9

Kép
mamy
 
 


Sziasztok
meddőséggel kapcsolatban keresném fel a kórházat. Ha minden igaz, "csak" a férjemnek vannak problémái, így az egyszerűbb meddősségi dolgokkal próbálkoznánk. Kicsit alpári a hangzás, de nem vagyok otthon ezekben a témákban, csak tapogatózom. Kérlek, segítsetek!
Köszi
silvi
 
 


Sziasztok!
Maca, ki volt a szülésznőd? Megmondanád a nevét?
És hogy van a babcid csipője?

Mamy, kitartás! Nekem szerencsére kb 2-3 hétig volt egy émelygős időszakom, és az első hónapokban érzékenyek voltak a melleim, de ennek hirtelen vége lett, és azóta ilyen gondjaim nincsenek. (De hallottam olyat is hogy valaki végig hányta a 9 hónapját.) Nekem kb egy hónapja a keresztcsontom akar szétszakadni. Szerintem elég korán kezdődik. Elkezdtem kismama tornára járni, remélem az segít. Ja, és szegény páromat ostromlom, hogy masszírozzon.
Valószínűleg neked is hamarosan elmúlnak ezek a tünetek.

Silvi, én sajnos nem tudok ebben a témában segíteni, talán a többiek.

Virág
vvirág
 
 


Sziasztok!
Maca, engem is érdekelne annak a szülésznőnek a neve.
Vvirág, te hány hetes vagy? És hová jársz kismama tornára? Én is tervezem hogy megyek, de majd csak a 12. hét után.
Szép napot mindenkinek!
Mamy (9+2)

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Én a Szakonyi dokinál fogok szülni, ha minden igaz akkor három hét múlva. Igazából én sem vagyok tisztában azzal, hogy fogadjak-e szülésznőt vagy sem. Az orvosom mindig azzal faggat, hogy eldöntöttem-e már, hogy kihez szeretnék menni. De csak azért, hogy ő kézről-kézre adják a kismamákat, annak értelmét nem látom. Nem tudok még neveket sem. Sőt az is eszembe jutott, hogy kinek mennyit kell majd fizetni. Én a dokim magánrendelőjébe járok, ami azt jelenti, hogy 36 hét alatt kifizettem már neki eddig 80-90 ezer forintot a vizsgálatokra. Ezek után már nem nagyon szeretnék neki a szülésért fizetni sokat, inkább a szülésznőnek.

Valaki kérdezte, hogy az egyágyasba van-e fürdő. Igen van wc-vel együtt. A tévéről sem feledkeztek meg. Én személy szerint nem mennék ilyen szobába, mert nagy szükség van ilyenkor a többiek társaságára. Ilyenkor rengeteg kérdésed van, amit sokszor csak egymástól tudhatunk meg. A szoba ára 5.000 forint. Ha ezt beszorzod a négy-öt nappal, akkor szerintem ezt hasznosabbra is lehet költeni.

Ha valaki tudna nekem egy igazán jó szülésznőt ajánlani, akkor megköszönném.
szeszter
 
 


Sziasztok!
Mamy, 21 hetesek vagyunk, kismama-tornára Tápainé Bajnai Mártához járok a Baross u. 21-ben. Eddig kétszer voltam még csak, jól átmozgatott. Kicsit azért furi úgy tornázni, hogy közben megy az ugri-bugri a hasamban :-)
Hétfő:4,5,6 Kedd:6 Csüt:4,5 Péntek:6-kor van, (időnként lehet persze műsor változás).
De csak a harmadik hónap után ajánlott tornázni, nekem a dokinő mondta.

Szeszter, most hogy írtad, mennyit költöttél már orvosra, én is elkezdtem számolni. Döbbenet, nekem is kb ennyi lesz, + a szülés.
Köszi, hogy írtál az egyágyasról, bár nekem nem az a fontos, hogy egyedül legyek, hanem, hogy 24 órás rooming-in-ben. De ahogy a többiek is írták, lehet hogy én is ki leszek nagyon fáradva és nem ártana ha éjszaka tudnék pihenni. És 4-5 napra számolva már tényleg sokba kerül.
Szülésznőt nem tudok ajánlani, még nekem sincs tippem.
Virág
vvirág
 
 


Vvirág és Mamy, nekem Salgai Éva volt a szülésznőm, fiatal, de nagyon kedves és nagyon szereti és érti is amit csinál. A szülés alatt amikor kellett, mellettem volt és a folyamatosan bíztatott. Nekem nagy segítség volt.
Én a dr-nőtől kérdeztem meg, hogy ki az akit ajánlani tud és őt javasolta. Szerintem ti is kérdezzétek meg a dr-nőt, mert akkor vele kell megbeszélni, hogy melyik vizsgálatok legyenek benn a kórházban akkor amikor mindketten benn vannak. Ezek általában a CTG vizsgálatok szoktak lenni a 34?-36. hét után, de a szülésznővel már előtte is lehet találkozni. A folyamatos kapcsolattartás és egymás megismerése pedig nagyon jól jön a szülés alatt.

Majd még írok, de most üvölt a Bogi.

Maca
maca
 
 


Vvirág, Maca!

Köszönöm a sok jó tippet és tanácsot. Felírtam a torna lehetőséget, persze megkérdezem előtte a dr-nőt, hogy mikortól mehetek, de ahogy lehet, menni szeretnék. A szülésznő nevét is felírtam :-) Valószínűleg akkor őt fogja ajánlani a dr-nő nekem is.
Mamy (9+3)

Kép
mamy
 
 


Sziasztok Kismamák!
Én májusban szültem és Czemmel Franciska szülésznőt tudnám ajánlani. Rengetegen szültek vele akkoriban. Fiatal és nagyon rendes de ugyanakkor határozott. És egyáltalán nem pénzéhes.
Üdv.Andi
jós
 
 


Sziasztok!
Maca, Andi nagyon köszi a neveket. Tetszik, hogy jó véleménnyel vagytok mindkét szülésznőről, ezek szerint tényleg meg tesznek minden szükségeset.
Kb mennyit szokás a szülésznőnek adni, és ezért mit várhat az ember? Az apukát is fel tudja készíteni a szülésre, hogy neki mi lesz a dolga, hogyan tud majd segíteni?
És ti anyukák, hogy vagytok?
Virág
vvirág
 
 


Szeszter, Vvirag!

Csak hogy szaporítsam a szülésznők nevét: Sarok Éva. Ügyeletes volt, amikor szültem, nagyon rendes volt velem. Sokat segített, sikerült is gátvédelemmel szülnöm, repedés nélkül.

Boeske

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: