Új privát üzeneted érkezett!

Finike örülök hogy jók a fogaid:)))))
tegnap ujra gyógytömést kellett vissza tenni mert az inyem még fáj nem is kicsit........
Máté is menni akar hétvégén oviba....hiába mondjuk hogy most nincs ovi...neki áll veszekedni velünk hogy ő márpedig akkor is menni fog!!!!! :x

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok Csajok!

Volt ám nálunk esemény! 8)
Vasárnap este Rékám úgy döntött, hogy milyen szép is anyósomék faliórája, hát megnézi közelebbről. Játszott egy partvissal, és a nyelével sikeresen leverte a falról az órát. Szép darab, olyan kb. 3 kg-os fadobozos-ingás óra. Kb. 2 méteren volt, és gyönyörűen fejére esett. Szépen fel is szakadt a homloka, nem is tudtuk összenyomni rendesen, úgyhogy mentünk az ügyeletre. Megröntgenezték, és aztán szépen összeragasztották neki. Szóval nem unatkoztunk hétvégén :lol:

Mazsuzs!
Örülök a harmadik alkalomnak, és annak, hogy tényleg igaznak bizonyult a dolog, hogy ekkorra látványos lesz a javulás.

Nita!
Kitartás, nem tart örökké, és mindjárt jó lesz a fogad!

Szandra!
Jobbulást, vagy már meg is gyógyultatok?
Igen, én is hallottam, hogy most ilyen járvány van. Kötőhártya gyuszi.

Fini!
Gratula Szofinak, nagyon ügyi! És látod, ha nyögve-nyelősen is, de megy a szopi, hajrá-hajrá!!!! Szépen gyarapszik azért, nem kevés a 4,5 kg! Pont jó!
Vicust még mindig kedveli mindenki, mikor megyek a gyerekekért szoktam látni, békésen játszik, jól elvan. A kaja majd rendeződik, mert nagyon jó az étrend, fog ő bent is enni. Egyik barinőm mesélte, hogy náluk a lányánál u.ez volt, nem akart a bölcsiben enni. Azt mondta egy okos pszichológus, hogy azért, mert az étkezéseket annyira intim dolognak tartotta a kislánya, hogy csak a szüleivel/családjával hajlandó megosztani. De mostanra megoldódott, nagyon jól eszik bent is. Szóval nyugi, lesz ez még így se! :wink:

Ja, mi 1/4 és 1/2 8 körül visszük őket, délután meg 1/2 4 körül megyünk értük.

Megyek, mert még sok a melóm, és mennem kell ügyfélhez is, mielőtt megyek értük.

Pápá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Fricky tényleg nem unatkoztatok....jó hogy nem lett nagyobb baj!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

 
 

Fricky jó hogy nem tört be a feje .Jobbulást nektek.

Finike Hol voltatok csipőszürésen????????????????

Nitacska jól megszenvedsz a fogaddal.
Én majd 8-án megyek töméscserére ugy néz ki.
a másik fogam meg teljesen jó nem lukas csak n incs melette fog és kicsit megvan dölve és amiatt fáj de valami iszonyatosan


Ez a lakásfelujitás alatunk szegény grétike nem tud aludni itt van az ölembe ezért ha valamit elirok vagy hibásan irom ezért van

KépKép
manojoco
 
 


SZiasztok!

Eszti,
Hogy veletek mik történnek???? Még jó hogy nem lett nagyobb baj! Szegényke jól megijedhetett, de gondolom ti is.
Én is várom már, hogy mikor jön haza Vicus ezzel a kötőhártyagyulladással. :?
Vicust azért nem viszem pszichológushoz, mert nem eszik. Most inkább nyúlik, most nem hízik, de már rá is fér, hogy inkább nőjön mint hízzon, mert már nagyon nehéz, elég nagy a pocakocska. :lol: :wink: Alig bírom megemelni.

Manojoco,
Nálunk a Kék SZTK-ban ahol volt csípőszűrés is. Mondjuk nem értem miért nem lehetett ezt akkor megcsinálni. Amikor a csípőszűrésen voltunk (a doktornő a lábát szétnyitotta és kész), akkor kellett időpontot kérni, és mi március 1-re kaptunk. Meg uh-ta és kész. 4,5-5 hónaposan kell újra menni. Faros gyerekeknél kell ez a tortúra az uh.
Ti hogy vagytok? Hány kiló Gréti? Mennyiket eszik?


Judit, Szandra, Dóri, és a régen jelentkezők....
Hogy vagytok?

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Manojoco hát már ki is van a tököm.........de remélem nem húzás lesz a vége az 5 hete fogdokihoz járáshoz.........na esz jól megaszontam......... :) :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Finike!

Mi a csepeli sztk-ban kértünk időpontot 1 hónapot kell várni közben hívtak hogy beteg a doki és nem lesz 1 hónapig majd érdeklődjünk időpontért erre múlthéten megkérdeztük és olyan bunkó volt a nő hogy nem kell bemenni elég telefonálni meg különben sem tudják mikor lesz orvos .Na mondtam elég.
A doktornőnkkel írattam a heim pál-ba beutalót és majd oda megyünk de ez sem egyszerű azt mondták kell időpont és csak 11-12-ig van csipőszűrés . Hívtam a kórházat minden nap van csípőszűrés 8:30-tól 15-ig.

Nem egyszerű az élet. :twisted: de megbonyolítják.

Köszönöm jól vagyunk lassan szépen hízunk igaz most nem hízott annyit mint múltkor de a fiam-nál is pont igy volt .De eszik szépen van hogy csak egy ciciből kér de van hogy kéri a másikat is és én igény szerint etettem.Nem igazán szoktam mérni hogy mennyit eszik .

4250g a Gréti de ő sokat fogyott a kórházban 3650 g-mal
született és 3250 g-mal hoztuk haza . :cry

Nitacska majd csak meggyógyul a fogad .

Jut eszembe én meg Hétfőn megyek és még nem csináltattam meg a fogröntgent azt hiszem ha apa haza jön délután irány az sztk hát néha nagyon fáj már a fogam. csak rakja rendbe

jaj de szépen süt a nap már annyira vártam a jó időt.

Hálistenek nálunk még nincs kötöhárttya gyulladás csak az a hányásos hasmenéses dolog volt .

KépKép
manojoco
 
 


Kép Kép Fürcsi előtt Kép Evés útáni pihi


Hoztam pár képet

KépKép
manojoco
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk a két hónapos oltáson. Kettőt kapott szegénykém. Sírt is egy kicsit, de aztán hamar megvigasztalódott.
Méreteink: 4760 gr és 57cm. Perfect!!!!!
Dobok fel pár képet.....
Kép Kép Kép Kép Kép Kép A testvéri ölelés :D Kép Ezt csináljuk amikor pisilünk :wink: :lol:
Kép Így vigyorog a nővérére :lol:

Manojoco,
Nagyon édes a kis Gréti, mekkora szemei vannak.... :)

Most mennem kell...

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


jaj de édesek a gyerekek:))))))))))))))))))))) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Finike!
Annyira aranyosak, látszik Vikin, hogy mennyire szereti Szofit na meg fordítva is. Szép méretei vannak Szofinak. ÜGYESEK VAGYTOK!!!!

Manojoco!
Nagyon szép ez a kiscsajszi. Tényleg szép szemei vannak.

Mi megvagyunk, túl vagyunk mindhárman (csajok) a hányós víruson.
Kicsit elúsztam a dolgaimmal, tanulgatok még a fotós dolgaimhoz egy két okos fogást.

Majd írok csak megint rohanok

szandrakiss
 
 


Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Most nézem, hogy már két hete nem voltam... :oops: :oops:
Igaz, egyszer feljöttem körülnézni de csak olvastam.

Finike! Nagyon édeseke a képeken a csajok. Ezek a képek magukért beszélnek. Én egy-két képen simán felismerem Szofin Vicus vonásait de biztosan azért van mert "bandzsa" vagyok és nem jól látok... :D :D Egyébként a családi legendárium szerint kire hasonlít Szofi, most hogy már "alakulnak a vonásai"?
Vicus hogy érezte magát a szülinapi zsúron?

Nitácska! Köszi a képet a szülinaposról! Csak nem most kapta ajándékba a Thomas-os járgányt a szülinapjára?

Manojoco! Elnézve a képeket, mindig rájövök hogy miért szerettem volna fiú helyett lány gyereke elsőre... :)
Azt nézem, hogy a kisfiad már milyen nagy! Te visszamentél dolgozni - gondolom - a két gyerek közötti időre. Mennyi időre?
Nem volt gond a munkahelyen amikor eljöttél a második babával...? Bocsi, hogy érdeklődöm de most nagyon érdekel ez a téma... :oops:

Eszti! Csoda lenne, ha nálatok nem zajlana az élet! De azért balesetmentesebb "zajlást" kívánok!

Én hétfőn voltam Nándit óvodába íratni. Nem mondtak semmi, majd lehet érdeklődni telefonon április közepén de kiküldik a határozatban is (akár igen, akár nem ) a választ.
Sógornőm is próbálkozott (úgy mint tavaly én) beíratni kisfiát az oviba, hogy jövő februártól amikor betölti a három évét a kisfiú mehessen oviba, de teljesen elutasították. Év közben nem akarják felvenni a gyerekeket! Közben mikor voltunk a szájizom tornán, a gyógytornász nő azt mondta, hogy náluk ez nem így van (ő egy faluban lakik) és a gyerekeket felveszik a három éves koruk betöltése utáni akár másnapon is oviba, sőt még azt is megnézik hogy mind a két szülő dolgozik-e mert azoknál a családoknál ahol mind a ketten dolgoznak ott a gyerek elsőbbséget élvez mint ott ahol az anyuka esetleg otthon van egy kisebbik gyerekkel. Szerintem ez lenne a fair eljárás (most a saját szempontom szerint) és úgy lászik nem csak "álom" ez a megoldás mert valahol ez a gyakorlat.
Lassan lejár a szabadságom és megyek vissza én is...úgy mennek a napok...

Szandra, felétek mi újság? Régen jelentkeztél már te is!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Mazsuzs de igen....ez volt a FŐ ajándék!!!!!!!!!! :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Nagyon nem pörög a topik.... Azt hittem, hogy majd nem győzök olvasni, de könnyű dolgom volt.
Nem volt gépünk mert benyaltunk valami jó kis vírust és folyton kikapcsolt.

Sajnos holnaptól már tápit kell adjak Szofikának. Már nem termelődik annyi így inkább gyüjtöm a cicimben, hogy egy nap legalább egyszer belőlem lakjon jól. A bal mellemben nem nagyon termelődik már csak kb. 30-50 a jobban azért termelődik, de csak estére telik meg (a csomókból érzem) így akkor adom neki. Ez van, én mindent megtettem, de még mindig nagyon lusti, és ha nem jön könnyen akkor feladja és elkezd inkább mérgelődni, de nem hajlandó szívni, vagy bealszik rajta. Már inkább szenvedés volt a szopi, mert állandóan mérni kellett, hogy mennyit evett, hogy mennyit kell majd pótolni, mert ő nem egyből szól, hogy még éhes, hanem kb. evés után fél órával, így meg eltartott az etetés 1-1,5 órát is, szóval ez így nem mehet tovább. Meg érzem, hogy a bal mellemben nem termelődik már annyi. Majd a harmadiknál beérek a célba.... :)
A betegségekből nem bírunk kigyógyulni. A párom is már a második antibiotikum kúrát kezdi, én csak egyen vagyok túl. Vicussal el kell menjek pulmonológiára, mert csúnyán köhög és néha sípol is. Ahogy jön a tél ez előjön, amint tavaszodik tartósan akkor elmúlik. Remélem most is így lesz, de azért megnézetem, mert én asthmás vagyok és én is örököltem. Én is taknyos vagyok még, meg a torkom is fáj. Szofinak meg kötőhártyagyulladása lett, mert van náthája és valószínű megtörölte valahogy az orrát és a szeméhez nyúlt és úgy megfertőzte. Úgyhogy szemcsepp + orrszvás. :x :x :x :x :cry: :cry: Jöjjön már a tavasz nem bírom már a telet. Elvileg holnaptól már jön csak maradjon is!!!!! Szofi ma nagyon nyűgös volt szinte egész nap csak sírt. Én már csináltam vele mindent. Nem a hasa fájt, mert semmi jele nem volt annak. Biztos a front miatt volt. Remélem holnap már jobb napunk lesz.

Mazsuzs,
Szofi apára hasonlít meg Vikire is. Belőlem nem sok van benne. Vicus na ő teljesen rám hasonlít.
Most voltál beiratni Nándit? Ilyenkor is van beiratás?

Nitacska,
Hogy van a fogad?

Manojoco,
Hogy vagytok? Voltatok csípőuh-on?

Na megyek kidőlök,mert mindjárt kelnem kell...

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!!!!!!

hát lányok komolyan elegem van.....tegnap előtt Máté hánt-fosizott....tegnap én...éjjel api.......ma már a 2 adag mosás megy....én már jól vagyok meg Máté is..api még kicsit carul van.....
remélem idénre nem jut már több betegség!!!!!!

mamám miatt nagyon aggódom....daganatot találtak a hasba:((
nagyon sokat sírtam már:(((

Finike köszi jól van a fogam.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Gondoltam benézek...tényleg nem pörög a topik...
Biztosan tavaszi "topikfáradtság..." Éppen valamelyik nap gondoltam rá, hogy régen milyen sokan voltunk. Adra, Mesi, Dalmacska stb. Nem mondom, hogy állandóan a gép előtt ülök, de ha be van kapcsolva akkor annyi idő van, hogy felnézzek a babanetre.

Finike! Jó volt hallani rólatok! Szerintem egyáltalán ne csüggedj, hiszen Szófi két hónapig anyatejcsit kapott !
Igen, nálunk most van a beíratás, ezen egy budapesti ismerősöm szintén csodálkozott mert náluk májusban van.

Nitácska! Most nézem, hogy Barni éppen elmúlt fél éves!
Hogy megy az idő!
Sajnálom a mamáddal kapcsolatos hírt. Nagyon komoly a helyzet?


mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Mazsuzs bizony megy az idő:))))

még nem tudjuk mennyire komoly..........még van pár vizsgálat ai alapján eldöntik hogy műthetik e.......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Mi van itt a topikon????????

Nagyon lelassultunk... Tavaszi fáradtság????

Mazsuzs,
Egy hét híján három hónap lett belőle, úgyhogy én már három hónapnak veszem a szopizást (ez megnyugtatóbb :wink: :oops: ). Olyan kis édes, mert még nagyon szeretne szopizni, etetésnél, mindig fordul a mellem felé, de ha mellre rakom akkor csak dühöng hogy nem jön, mivel már nem igazán van. Elég gyorsan az elapadás, mondhatni rohamosan kevesebb van. Most csak tápszerezünk, mivel még annyi sem termelődik, hogy legalább egyszer tőlem lakjon jól. Annyi levegőt nyel amitől rengeteget büfizik, vagy 16-ot minimum büfizik egy etetésnél. Még mindig használjuk az Espumisant, de nem látom hogy hatna. Reméljük ezt is kinőjük.
Ja és elkezdett hullani a hajam..... :x

Mi még mindig betegek vagyunk, már sosem gyógyulunk meg.
A párom holnap megy három napra túrázni (hegyet másznak) Ausztriába, úgyhogy három napig egyedül leszek a lányokkal. Izgulok, hogy hogy fogom összehangolni az esti fürdetést, de valahogy csak megoldom. Holnapra tervezek egy kis kirándulást a lányokkal ebben a szép időben. Remélem a szél nem fog annyira fújni. Csak a Népligetbe, vagy a Városligetbe mennék velük, majd még megálmodom hogy hova.

Ki mit csinál a hétvégén?

Nitacska,
Mamádnak sok erőt kívánok!!!!!! Sajnálom ami vele történik, most nagyon nehéz lehet nektek!
Ti hogy vagytok?

Szandra,
Ti hogy vagytok?

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike köszi már is jól vagyunk...átment rajtunk egy kis hányós-hasmenéses vírus:((((((

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Júniusban fogok szülni a Délpestiben.
Orvosom már van, most szülésznőt keresnék.
Tudnátok valakit ajánlani?

Előre is köszönöm :)

KépKép
Kép Kép
l.móni
 
 


Sziasztok!

Móni!
Gratulálok a babához!!!!
Az orvosodat is megkérdezheted, hogy kivel szeret együtt dolgozni, ő kit monana. Amúgy mindegyik szülésznő nagyon aranyos, szerintem mindegy melyiket választod , mindegyikkel jól jársz. Nekem Hatházi Rita volt a szülésznőm, én őt tudom ajánlani.

Nitacska,
Úristen mekkorra Barni........... Rengeteget nőtt az utolsó képek óta. Nagyon jóképű....

Szombaton kimentem a lányokkal a Népligetbe. Nagyon jó volt. Találtunk egy kis játszóteret, gyűjtöttünk makkocskákat, simogattunk kutyát, Szofi pedig szépen végig aludta a kirándulásunkat. :D
Ki mit csinált ebben a szép tavaszi időben?

Ma anyuéknál voltunk, és segítettem rendberakni a kertet. Olyan izomlázam van már most a sok talicskázástól meg metszéstől, mi lesz velem holnap??? Hogy fogom megemelni Szofit??? :roll: :shock: :wink: Nagyon el vagyok tunyulva. Mivel szinte non-stop szoptattam így egyáltalán nem mozogtam csak ültem és faltam. Na ennek mostantól állj van! Megpróbálok odafigyelni az étkezésre meg nagyokat sétálni, mert így nem érzem jól magam. A szoptatás alatt feljött rám 5 kg! Nagyon érzem, és így fáj minden tagom. Muszáj mozognom. Egyenlőre séta, aztán majd lehet, hogy eljárok tornázni is, hisz jön a nyár!!!! :roll:

Na megyek kidőlök, apa holnap jön haza végre.
Jaj csajok úgy fáj a torkom, hogy alig bírok nyelni. Mehetek vissza a doktornőhöz. Majd holnap kérek időpontot....
Jó éjt Mindenkinek!

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Móni nekem Juhacek Ildi volt a szülésznőm.nagyon ajánlom.ő a természetesség híve..........semmi beavatkozás amíg nem muszály....

Finike bizony nagyot nőttünk:))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!
Bocsi, bepofátlankodnék a topikotokba, mert májusba szülök a dél pestiben Kollár doktornál és Fekete Ildikó szülésznőnél. Tudna nekem valaki mesélni róluk illetve a kórházról?
patyoma
 
 


Szia!!!!!!!
a dokit és a szülésznőt ugyan nem ismerem de a kórházat annál inkább.2x is szültem itt...........NAGYON JÓ KORHÁZ!!!!!!!!!!!!!!
mit szeretnél tudni a korházról? :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitacska, Finike köszönöm a segítséget.

KépKép
Kép Kép
l.móni
 
 


Hát sziasztok!

Ritkán de jövök :)

Finike!
Hogy van anyukád? A kilókkal ne foglalkozz, majd lemegy ha nem kell ennyire erőltetni az evést, főleg ha Szofi is neki indul a világnak :) .
El is hiszem, hogy jót tett a lelkednek egy kicsit kimenni a játszóra. Ma meg egészen fantasztikus idő van. Mi is megyünk délután a játszótérre, ovi után.

Mazsuzs!
Mi újság Nándival és a melóval? Barátkozik a gondolattal, hogy anya nem lesz? És te? Állítólag Monoron a 4es úton van egy bolt ahol jó kis gyerekruhákat lehet kapni, tudsz erről valamit?

Nitácska!
Milyen magasra állítható ez a pedál nélküli bicikli amit kapott Barnus?

Nálunk a héten csak orrfolyás, már ennek is örülni kell. Tamit elvittem egy állapotfelmérésre, ahol sajnos igazoltak engem, hogy gond van az egyensúlyával így most ezt kell fejleszteni. Egyenlőre a bicikliről leszereltük a pedált és a pótkerekeket így hajtja magát lábbal de magas hiába van legalacsonyabbra rakva az egész. Trambulint kell vennem, szerintem a dechatlonba körül nézünk valamelyik nap. Edó zsivány, hízelgős büdös kutya :) . Annyira tud hízelegni, hogy csak na.
Nekem 2 napig úgy fájt a fejem (tegnap és tegnap előtt), hogy napi 8 gyógyszert kellett bevennem. Kettesével szedtem mint ha kötelező lett volna. Nagyon kika voltam, depis is lettem. Egy hét múlva lejár a munkanélkülim, munka meg semmi. Hát ez van velünk dióhéjban.

A kérdezett dokiról és szülésznőről nem tudok semmi infót bocsi!

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Szandra, jó hogy jelentkeztél! Sajnálom, hogy ez van Veled munkaügyileg!
Én néha teljesen ambivalens vagyok mert ha most nem várnának vissza hanem kirúgnának akkor nyernék egy kis időt még Nándival... :roll: Mondom, tiszta hülye vagyok mert egyik pillanatban mennék dolgozni a következőben pedig itthon maradnék még...

Kérdésedre válaszolva, nem tudom Nándi mit érzékel ebből az egészből és félek is attól, hogy mit szól ha nem leszek egész nap vele. Jó lett volna egyből az óvodába kezdeni bár lehet hogy úgy van jól ahogy van és még jól is fogja érezni magát a keresztanyámnál szeptemberig. Én másfél hónap múlva kezdek a melóhelyen. Most egy kicsit ideges vagyok mert a piroska nem akar megjönni de mivel szülés óta nekem nagyon rendszertelen a mensim így még nem akadtam ki teljesen. Az, hogy most terhes vagyok, egyszerűen kizárt viszont nem értem, hogy miért tolódik így el a ciklusom. Nincsenek már petesejtjeim? Korai kapuzárás? :shock: :shock: :roll:
Te mikor voltál kedvenc doktorunknál utoljára? Nekem sajnos be kellene iktatnom most már egy rákszűrést (másfél éve húzom) és hátha tud valamit mondani a rendszertelen mensire is...

A boltról sajnos nem tudok semmit. Kicsit pontosabb infót nem tudsz adni? Például, hogy mihez van közel (Gesztnyés söröző, vagy Ezüstszekér fogadó stb.) Bár talán már írtad volna ha tudnál pontosabb infót...

Nitácska! Remélem minden OK! Veletek! Aranyosak vagytok a képen Barnival!

Finike! Tényleg, mi van anyukáddal? Mi van a lábával? Gyógyul?

Velünk nincsen semmi különös...Sokat vagyunk kint és sokszor eszembe jut, hogy két hónap múlva mennyire más lesz minden.
Remélem belerázódunk....

Jó éjt!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Már jó régen voltam olvasni olvatalak benneteket de időm nemjvolt irni
Még mindig lakás felújitás van az alattunk lévő lakásban és ma is már 7:40-től fúrtak már nagyon mérges vagyok :cry: amúgy 7:15-től szoktak fúrni ma nem .Nincs időm még enni sem Gréti annyira fél megilyed a zajtól 12-re meg már annyira kimerül hogy kész hiszti van.

Finike: Igen voltunk a heim pálba csipőszürésen hát elég kaotikus az egész majd jövök és irok még.

Ma itthon van kisfiam hasmenés és bárányhimlő van az oviban neki megy a hasa :evil:

Megkaptuk a 2 hónapos oltást Gréti nagyon sírt alig bírtam felöltöztetni csak akkor nyugodott meg egy kicsit mikor teljesen betakartam a babkocsiba és indultunk még 11-kor is űvöltött szegény nagyon nyugi volt.

Már 56 cm és 4750 g hoztam pár képet nektek Kép Vidáman Kép Kép Kép

Már szépen süt a nap lemegyünk sétálni addig is alszik baba.

Szép napot Mindenkinek

KépKép
manojoco
 
 


Sziasztok!

Köszönöm kérdéseteket, anyukám valamivel jobban van. Még a térdénél a vágásnál van egy dudor és az fáj is neki, valószínű ott még van valami aminek ki kell tisztulnia. Az immunrendszere még mindig gyenge.

Mazsuzs,
Talán az lenne a legrosszabb ha kirúgnának, mert most a legnehezebb munkát találni, akkor meg az lenne a baj, hogy Nándi oviban Te meg épp otthon keresel munkát. Nándinak nagyon jó lesz a gyerekek között csak jót fog tenni neki. Hidd el neki is nagy szüksége van már, hogy gyerekek között legyen, hisz az az ő világa. Minél többet vidd keresztanyudhoz, hogy szokják egymást, és próbáld meg otthagyni is rövid időkre.
És tessék elmenni rákszűrésre!!!!

Szandra,
De jó, hogy végre írtál magatokról is.
Taminak biztos hogy jó lenne egy ilyen bicikliszerű, aminek nincs pedálja, az nagyon segít az egyensúlyérzékben.
Rengeteg gyógyszert szedsz. Biztos jó fajtát szedsz? Nincs valami más ami erősebb és nem kell annyit bevenni belőle? Nem kéne ezt kivizsgáltatnod? Vagy voltál már ezzel dokinál?

Manojoco,
Nem tudtok valami rokonhoz átmenni napközben? Mi ezt csináltuk amikor a szomszédban építkeztek. Kisfiadnak jobbulást!!!!
Az első kép tetszik nekem a legjobban, annyira édes, bájos rajta Gréti!

Szofi etetése mostmár sokkal könnyebb, hogy tápos lett, sajnos ezt kell mondanom. Amilyen macera volt nekikészülni a szoptatásnak el sem tudjátok képzelni. Tisztába raktam aztán mérlegre tenni próbáltunk egy izeg mozgó dühös babát megmérni, néha sikerült is. :wink: :roll: Aztán bimbókiemelőt magamhoz venni. Csücs szopizás aztán jön a dühöngése, tekeredik mint akinek a pocija fáj, na ekkor mérni, hogy mennyit evett és kiszámolni hogy még mennyi hiányzik, akkor méhűtő elővenni a hiányzó mennyiséget, kiolvasztani megmelegíteni és cumisüvegből vagy még az elején pohárból odaadni neki. Aztán jól elfáradtunk. Muszály volt mérni, hogy tudjam, hogy mennyit kell pótolni. Amikor átmentünk anyuékhoz vinni a mérleget, fagyasztott tejet, ja és a bimbókiemelőt, mert anélkül egyszerűen nem tudott szopizni. Egyszer otthonhagytam és állandóan elengedte a mellbimbót és lecsúszott róla, így haza kellett jönni emiatt. Most megcsinálom a kellő mennyiségű tápit megeszi és kész. Szóval most azért negyed óránál tovább nem tart egy etetés. Amikor szopott akkor meg egy órát is eltartott. Így sokkal több mindenre van időm. Vicussal is többet tudok játszani. Sajnálom, hogy nem anyatejcit kap, de a nyugalom mindennél fontosabb, hogy ne macera legyen az etetés.
Még a napirend nem akar beállni, mert hol két és fél óránként akar enni, hol alszik négy órát is. Este hét körül eszik, aztán én úgy gondolom, hogy fel kellene kelnie 10-11 körül és akkor talán kibírná reggelig, de nem éjjel kettőkor kel, meg 5 körül. SZóval káosz. Most felkeltem 10-11 körül és így is csak fél 4-ig bírja aztán reggel 6-7 között kel újra. Vicus már ilyenkor rég átaludta az estét. Nem tudom miért nem tudom kialakítani a "rendet", így egy kicsit kesze -kuszák a napjaink. Próbálom tartani a minimum három órát, de nem mindig egyszerű. Persze ha négy órát alszik akkor hagyom had aludjon, mert ha éhes akkor úgyis felkel.

Még mindig mindannyian betegek vagyunk. Én ma megyek vissza a dokihoz, mert egész éjjel csak köhögtem, nem tudtam aludni semmit. Nagyon kivagyok már!!!!!! Szofinak is még mindig szívjuk az orrát, Vicus is még mindig csúnyán köhög. Talán a párom az aki megy kifele ebből a betegségből a második antibiotikum kúra után.

Na most mennem kell etetés van...

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Szandi 3 fokozatba állítható az ülése.mi a legalsót használjuk még:)))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Finike Sajnos nincsenek pesten rokonaink :cry:
vagyis a bátyámék pesten laknak de hozzájuk macerás lenne minden nap menni busszal .Most végre csend van már remélem ma már nem furnak most hogy pihenhetnék egy picit Gréta baba is felébredt épp beszélget és cuppog a kezével. Pedig az előbb evett igaz közben aludt egyet.Néha akkorát kacarászik hogy saját magát megilyeszti.
Jobbulást nektek.

KépKép
manojoco
 
 


Nitácska!
Máté milyen magas? Hol és mennyiért vettétek ezt a bicajt?

Finike!
Akkor további jobbulást anyukádnak. szerintem ne kenődj el a tápi miatt, ti aztán tényleg mindent megtettetek, hogy ne így legyen. Ha azt nézed már majdnem 3 hónapos Szofi, ez is szuper teljesítmény volt. Gyógyuljatok minél előbb.

Mazsuzs!
Kicsit én is így vagyok a munkával. Jó is lenne meg nem is. Egész télen 1 hét ovi-1 hét itthon volt a felállás, így nem is tudom miként állnék helyt egy munkahelyen.
Mikor az oviba lesz a beszoktatás akkor azért otthon leszel szabin vagy akkor is kell dolgoznod?

Monajoco!
Nagyon helyes a kishölgy. Pont ma beszéltük apával ha netán bevállalunk még egy gyereket majd pár év múlva és lány lesz akkor Gréti nevet kapja a két csaj mellett :) .

Olyan fura, már fiú nevet nem is tudnék adni :lol:

Na megyünk mert 5kor kezdődik az uszi és még oda is kell érni, átöltözni.

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Ez nem fogjátok elhinni...vagy mégis?
Kétszer is eltünt az irományom és ez már a harmadik bejelentkezésem...
Már mondatonként el kell küldenem a hozzászólásaimat?

Szandra!
Egy hétig leszek itthon szabin az óvoda kezdésnél, remélem elég lesz.
Nálunk nincs beszoktatás, hanem azonnal ott lehet/kell hagyni egész napra a gyereket. Remélem nem lesz gond, de azért tartok tőle, hiszen azért csak három és fél évig Nándival voltam és azt szokta meg, hogy itthon van...
Szerencsére a munkahelyemen jól tolerálják a gyerekkel való betegállományt. Legalábbis az elmúlt 13 évben mióta ott dolgozom ezt láttam. Remélem nem változott meg a rendszer...de ez inkább emberfüggő ( helyesen:főnökfüggő). :) Nem szívesen hagynám a beteg, lázas gyerekemet másra és szerintem ez érthető.
Egyébként ha valaki visszamegy dolgozni a GYED után akkor a gyerek három éves koráig összesen 86 napfizetett táppénz jár neki egy évben a a gyerek betegsége(i) esetén.
3-6 éves korig pedig évi 44 nap fizetett táppénz jár a szülőnek.
Vagyis, ha ennél több napot beteg a gyerek akkor már baj van hiszen többet nem fizet a TB. (Bár persze elmehet akkor maga a szülő betegállományba...)
7 éves kor felett pedig ha jól emlékszem akkor 14 nap betegállományt vehet igénybe a szülő a gyerekre.


Most ez elküldöm...

Kép
mazsuzs
 
 


Manojocó!

Téged egyszer már ha jól emlékszem akkor faggattalak a korkülönbségről. Én is így tervezem - már ha lehet ezt tervezni - a korkülönbséget a gyerekek között mint a te csöppségeid között van.
Erre éppen a héten olvastam egy újságba, hogy "akinek ötéves kora után lesz testvére, az gyakorlatilag egyedül nő fel annak hátrányaitól sújtva és kétségtelen előnyeivel szemben." Hát ez aztán nem jutott volna eszembe. Szerintem nagyon sok mindentől függ, hogy a testvérek milyen testvérek lesznek legyen bármekkor korkülönbség közöttük. Te hogyan látod?

Ezt is elküldöm...

Kép
mazsuzs
 
 


Finike! Örülök, hogy anyukáddal kapcsolatban már jobb híreket írtál! A tápi miatt pedig "ne edd " magad! Ha ezt a tanácsot megfogadod akkor én is elmegyek rákszűrésre. 8) :wink: Még három hónap és már kezdheted a hozzátáplálást a finom és friss nyári gyümikkel és zöldségekkel!
Kaptál valamit a köhögésedre?
Nándi is beteg, szombaton visszük fül-orr gégészetre. Ugyanaz a baja mint tavaly ugyanilyenkor. Mikor bejön a jó idő akkor náthás lesz, (kicsi hőemelkedéssel) de pár nap alatt átmegy rajta. Majd mikor azt hiszem, hogy már jól van akkor eldugul az orra de úgy, hogy semmi nem jön belőle és nem lehet még kiszívni sem. Csak egy nagy "dugulás" az egész és úgy horkol éjjel szegény mint egy hegyi barna medve és nem is tud nyugodtan aludni emiatt. Rossz hallgatni.
Tavaly is mintát vettek az orrából és kitenyésztették és sajnos találtak benne baktériumot amire antibiotikumot adott a doktornő sajnos. :(


mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


FINIKE!

BOLDOG (holnapi) SZÜLINAPOT!

Kép

De jó Neked, hogy ilyen fiatal vagy!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Szandi Máté olyan 100 centi körül lehet.rég mértük.... :oops: :oops: :oops:
ez a canga 20.000ft volt.....asszem a játéknet.hu-n vettük.......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Helló!

Mindenki tavaszi szüneten van? :D

Eszti! Te is olyan régen jelentkeztél!!!

Szandra! A futóbicajt nézd meg a teszvesz lapján is. Engem is érdekel már egy ideje ez a canga, és ott is van, sőt a fából már 10.500.-Ft-ért lehet kapni. Vannak használtak is de egy-kettő eléggé lestapált persze vannak jobb állapotúak is.
Én is néztem, hogy azt a, ami fából van maximum 30 kilóig ajánlják, azt aminek vas az alapja azt maximum 35 kilóig.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Szandra! Szeretnétek 3 -id babát is?És fiú nevetek van?Hátha?
Az első babánál csak fiú nevem volt nem tudom volt egy megérzésem kb 3 hónaposan hogy ő tuti fiú aztán tényleg az volt.
A második babánál is kb 2-3 hónaposan jött egy érzés ez lehet bután hangzik de igy volt csak lány nevünk volt .
Hát nem tudom ha fiú lett volna nem lett volna neve hirtelen

Mazsuzs! Igen beszéltünk már korában az ideális korkülönbségről .Mi már korábban is válaltunk volna még egy babát de nem volt bejelentett állásom és emiatt lett ennyi a korkülönbség.De ahogy látom a környezetemben változó a nővéreméknél közvetlen egy más útán lett baba hogy folyamatos legyen a gyed és járulékok mind két helyen tapasztaltam a féltékenységet a konfliktust és a környezetembe ismerősnél is.Nekem teljesen pozitív ez a korkülönbség kisfiam nagyon szereti és várta és nem féltékeny , az első hét volt amikor a fiamon észrevettem hogy ha csúnyán néztem rá akkor is bebújt az ágy alá . aposom meg mondta neki ha meglesz a kistestvéred kiesel a pitliből és a baba lesz az első .Nagyon mérges voltam rájuk és kisfiamnak mondtam nekem mindig ő lesz az első .És nincs ilyen különbség .
De kilábaltunk és már bejelentette az igényét egy kisfiúra is .
Én nem értek ezzel egyet amit olvastál sok függ attól hogyan neveled őket

Mikor lesz tavaszi szünet ????????
Kérdeztem az oviba de nem tudták megmondani :evil:

KépKép
manojoco
 
 


manojoco nálunk az oviba április 2-tól 6-ig van szünet:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Köszönöm mondták az oviban hogy 2-tól szokott lenni de kimondott tavaszi szünet nincs az oviban csak ahol van nagyobb gyerek akkor a testvért sem szokták vinni oviba.
Gyógyuljatok meg nitacska

KépKép
manojoco
 
 


köszi.most takonykóros lettem én is megint:(

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok,

Ne haragudjatok a zavarásért, de tudna nekem valaki abban segíteni, hogy Dr. Pechtel Gyula mikor rendel a Délpestiben? Illetve, aki hozzá jár, hallott róla stb. írna róla pár sort?

Köszönöm előre is!

Rose
rosemary
 
 


Sziasztok Csajok!

Kellemes húsvétot mindenkinek!

Köszönöm a hiányolást 8)

Igazából nem sok minden történt velünk - Hála Istennek :lol:

Ovi zajlik ezerrel, szerencsére egyikük sem beteg. Nekünk nincs szünet az oviban (alapítványi), de így is csak a májust járják végig, aztán tartom nekik a nyári szünetet, Június elején megyünk két hétre nyaralni, addig meg ezer a dolog. Május végén a zárás, szóval nem unatkozom.

Van melóm is - szintén szerencsére, szóval nem panaszkodhatok.

Veletek mi van? Mazsuzs, Fini, Szandra, manojoco, többiek?
Nita sajnálom a betegséget, remélem azóta jobban vagy.

Megyek, fürdetés, aztán végre pihi így az ünnepek után :roll:

Pá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Sziasztok!

Rosemary a másik Jahn -Ferences topikban probálj meg érdeklődni ott biztos tudnak segíteni. a Bábaildi ő szülésznő nagyon aranyos segítőkész és ott dolgozik. Remélem nem baj hogy ajánlom

Eszti!

Jó olvasni nálatok minden oké és még melod is van ez szuper.

Kisfiam még mindig köhög de ma már ment oviba remélem nem szed össze bent valamit :twisted:
Ma megyek ebédet befizetni megkérdezem hogy nálunk meddig van ovi ,már a végén nem szoktam vinni mikor összevont csoport van főleg hogy van a hugi már nem is örülnének ha vinném.
Most nekem fáj a torkom és folyik az orrom. :evil: Remélem nem leszek rosszabul és Gréti sem kapja el.
A nővéremék voltak vendégségbe húsvétkor olyan jó volt .Még tavaly szeptemberben találkoztunk utoljára ők vidéken élnek.
Megyek elinditok egy mosást meg főzők mig Gréti alszik

Sziasztok

KépKép
manojoco
 
 


Manojoco, köszönöm szépen! Ha megint aktuális lesz a kérdés, írni fogok oda is. (Most másik orvoshoz kerültem egyelőre) De köszi!
rosemary
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy ilyen sokáig nem jöttem, csak egyik orvostól rohangálok a másikhoz.
Vicussal voltam allergológusnál (remélem így mondják), csináltak allergiatesztet a kezén, amit hősiesen tűrt, nem sírt, nem rántotta el a kezét, szóval nagyon ügyi volt, és hál'isten nem találtak semmit. Igazából azért vittem el, mert egész télen köhögött elég csúnyán és a háziorvosunk nem tudta mi a baja. Na ez a doki azt mondta, hogy kezdetleges gyermekkori asthma (mivel én is asthmás vagyok). Úgyhogy szeptemberben megint újra kell vigyem. Kapott egy gyógyszert megelőzésre. Na ezután rohantam be vele az oviba mert kedden volt nálunk a locsolkodás.
Eszti, szép tojást kaptatok? Amit tőlünk kaptatok azt mi kézzel festettük itthon vasárnap csak az ovisoknak.
Ti festettetek tojást? Ahogy láttam nem sokan festettek, bár én csak az ajtóból kukkoltam be, hogy megnézzem ahogy a lyánykámat meglocsolják. Úgy látszik már nem divat festeni. :? :cry: Én olyan lelkesen nekiestem most ennek a tojásfestésnek, mivel sajnos anyukám anno nem festett velem, mert akkoriban a pénz és a csokitojás volt a "menő". Úgy gondoltam, hogy most mivel már van egy nagy lyányom, így élvezet lesz vele csinálni, ami így is lett, de a fiúk már nem örültek annyira, valahogy azt láttam a gyerekeken, hogy inkább a csokit várták, no meg egy kis pénzt. :? Elég szomorú hogy hova fajult el ez a népi szokás. Ti mit gondoltok erről?

Szofit ma vittem orvoshoz, mert megy a hasa, és esténként hőemelkedése van. Hétfőn volt láza is, így most el lett halasztva a három hós oltása. Még jó hogy nem váltottam ki a Rota vírus elleni védőoltást, mivel most tavasszal van egy akció hogy akinek tavaszra esik az ideje, hogy beadják annak ingyenes lesz. Amúgy
18000 Ft lenne. Még jó, hogy húztam halasztottam.
A doktornéni megvizsgálta, de nem talált semmit nála, valószínű egy vírus ment át rajta (Vicustól kaphatta el, mert neki előző héten volt így hogy vasárnap egy nap láz aztán ment a hasa és kész). Remélem Szofin is ilyen gyorsan megy át. Még mindig nagyon mosolygós. Éjszaka még mindig egyszer fel kel 3 óra körül megkajál aztán alvás tovább. Jó lenne már végig aludná az estét, de nem akarja azt istennek sem. Ez van.

Manojoco,
Neked jobbulást! Jön a tavasz csak elmúlnak ezek a fránya betegségek.

Most mennem kell főzni! Szép napot mindenkinek!

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike


jó hogy irtad a rota vírus ra az oltást nekünk adott a doki receptet mikor kaptuk a 2 hónapos oltást.De még nem váltottam ki.
Majd jövőhéten 15-én megyünk oltásra .Ezek szerint akkor ha kérjük megkapjuk ingyen???????????
Kisfiam megint köhög persze mondanom sem kell betegen vannak bent a gyerekek anyuka meg nem dolgozik hát ez van pedig már az ovónők szóvá tették szülőin de nem sok értelme van.
Még mindig folyik az orrom ráadásul még allergiás is vagyok sok mindenre elég gáz alig kapok levegőt az orromon de mog szoptattok nem szedhetek gyógyszert.

Gyógyuljatok meg

KépKép
manojoco
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: