Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mazsuzs,
Sajnos tényleg le van lassulva a topik, nagyon kevesen lettünk. Majd talán jönnek újak is a topikba.
Nándi nagyon komoly nagy fiúnak tűnik. Nagyon jól áll neki. Minimum 5-6 évesnek nézném így. Nagyon sokat nyúlt. Milyen magas?
A magánovi nem zár be nyárra. Viki végig járni fog, talán augusztus utolsó két hetében veszem ki, hogy jobban várja majd az új ovit legyen egy kis szünet, mert végre felvették, bár nem oda ahova szerettem volna, de már mindegy, úgyhogy szeptembertől ott kezd.

Köszönöm kérdésed, anyu végül is jól van, csak a veséje nem akar úgy működni ahogy kellene. A lába pedig én szerintem csúnya, mert a vágás mentén barnás, szürkés elszineződés van. Nagyon rosszul vágta neki a doki.

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


A felét nem küldte el annak amit írtam ez a h-lye gép.

Nitacska
Nagyon szupi a nagy medencétek, bárcsak nálunk is elférne egy ekkora.

Szandra, jöhetnek a képek!!!

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Mazsuzs tényleg komoly nagyfiúnak látszik Nándi!!!!!!!!
Pest megyébe pontosan hol laktok? :oops: :oops:

Finike köszi.vannak ugyan ilyen medencék már egész kicsibe is.... :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

 
 

Sziasztok!

Nagy a pangás a topikon!
Mindenkinél elkezdődött a nyári szünet????

Velünk minden oké.
Szofi jól van, bár most nagyon fogzik és emiatt nagyon nyűgös, keveset alszik mostanában.
Vicus is jól van. Vele most az oviban vannak gondok. Elég aggresszív, buta dolgok miatt bántja a társait. Valakit azért karmolt meg, mert -ő azt állítja- nem szereti. Pedig az egy kedves aranyos nyugodt kislány, nem hinném, hogy ezért bántaná. Az óvonéni is behívott, hogy beszéljen velem erről. Itthon egyáltalán nem csinál ilyeneket a szomszéd gyerkőcökkel. Mindegy neki hogy 7 éves vagy 3 mindenkinek neki megy ha valami nem úgy van ahogy ő szeretné. Volt, hogy ültek az asztalnál. A mellette ülő kislány rászólt, hogy a másik kezébe fogja a kanalat (Vicus balkezes), erre jól megcsípte a kislányt. Egy nap van hogy 4x-5x is előfordul, hogy bánt másokat teljesen értelmetlen dolgokért. Mindig próbálok vele beszélni erről, de egyenlőre semmi változás. Ott az óvonénik ha ilyet csinál azonnal megbeszélik vele, hogy miért csinálta, hogy nem szabad, és megy a bünti székre három percre. De utána simán csinálja megint. Nem tudok rájönni miért csinálja ezt. Én annyira kivoltam ettől, hogy az én lányom ilyen verekedős. :shock: :cry: :? Nem tudom mit tehetnék még ez ügyben. Arra is gondoltam, hogy valaki ott frusztrálja őt, mert van egy-két gyerkőc akik minden szó nélkül bántják őt. Belecsípnek, megkarmolják stb. De ő nem csak őket bántja hanem teljesen "ártatlanokat" is. Minden nap átbeszéljük hogy mi történt az oviban. Akkor azt mondja, hogy jó nem fog verekedni, másnap minden kezdődik előlről. Tudom majd ez is elmúlik, de vajon miért teszi mindezt.
SZóval nem unatkozunk.
Ki hova és mikor megy/ vagy már volt nyaralni?

Mi augusztus 20-i hosszú hétvégén megyünk Várgesztesre, ott van egy Villapark. Anyuék is jönnek. Van belső-külső medence, és nem messze van egy tanya ahova be lehet menni állatokat megsimogatni, lovagolni pónilovon (Vicus ezt nagyon szereti). Már nagyon várom.

Elveszett báránykák jelentkezzetek!!!!!

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike nyugi.azért vannak akkor ott az ovónénik hogy ezt lerendezzék Vicussal.te pedig otthon megbeszéled vele.ez többször is kell majd........

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!
Tegnap jöttünk haza Balcsiról, nagyon jó volt a szúnyogokat leszámítva. Szuper időnk volt, rengeteget fürödtünk. Tami megtanult kézen állni a Balcsiba.

Ami még fejlemény nálunk, hogy úgy néz ki megtaláltuk azt a helyet ahol végre foglalkoznak a Tami iszonyatos térd fájdalmaival. Áldom az eget, hogy nem hagytam annyiba és mentem-mentem. Kiderült, hogy az egyik lába rövidebb nem egész 1 cm-rel (de ez az ő méretükhöz képest elég sok) így az egyik lábát sokkal többet terheli és nem ott terheli a térd porcokat ahol kellene rendesen ezért fáj ilyen sokat a térde. Valamint ebből adódóan már el van deformálódva az egész teste. Fentebb van a bal válla, lapockája, csípő csontja, és térd hajlata emiatt az egész teste ki van tekeredve ami gerinc ferdüléshez vezetett. KÖSZI HEIM PÁL ORTOPÉDIA, SALUS DOMBOVÁRI ÚTI ORTOPÉD CENTRUM és még az a másik 3 hely ezen kívül ahol voltunk. Mindenhol ortopédiailag jónak látták!!!

2 és fél éves kora óta kezdtem el hordani dokikhoz mert azóta sokat fáj a lába!! Most 5 és fél éves. 3!!!!!!!! éven keresztül terhelte rosszul az egész testét a TETŰ orvosok miatt. Szívem lenne feljelenteni ezeket a szemeteket.
Nem mellékesen most meg hordhatom heti 2x gyógytornára több éven keresztül havi 40.000 forintért. És most tényleg lesz@rom a pénzt mert nincs az a pénz amit meg ne adnék azért, hogy ne kelljen fel sírva éjszaka mert fáj a lába de szívem szerint kifizettetném ezekkel az orvosokkal (orvosok????).

Na most jól kimérgelődtem magam.

Finike!
Mi a helyzet Vicussal, változott valamit a helyzet? Nekem Edina olyan mint 5 fiú :wink: , szerintem valami küzdő sportra fogom beíratni, a fölös energiáját ott vezesse le :lol: .

Mazsuzs!
Nándi nagyon vagány kis srác lett ebben a szemüvegben. Megszokta már?
És te a munkát? Én most lógatom a lábam, azt beszéltük apával. Van 3 fotózásom a nyáron baráti körben, de nem szeretnék nagyon bele merülni, mert a nyár az a lányoké. Majd szeptembertől meglátjuk :wink:

Eszti!
Nyaralás? Hová mentek idén?

Nitácska!
Fiúk? Jó nagy medencétek van.

szandrakiss
 
 


Sziasztok Csajok!
Vagyok-vagyok, csakhát oviba már nem járnak, meló ezerrel, plusz már letudtuk a nyaralást is.

Két hetet voltunk Tenerife-n. A gyerekek nagyon élvezték, nekünk kalandosra sikerült, de a lényeg, hogy ők élvezték és jó nagy élményekkel tértek haza.

Oviba nem járatom őket nyáron, ehhez én ragaszkodtam, hogy legyen nekik nyári szünet még akkor is, ha magánoviba járnak. Plusz spóroljuk a következő éves tagdíjakat 8)

Nálunk szintén van esemény: ugyebár meséltem nektek, hogy Réka már egy éve küzd a kakával. Az éjszakáink teljsesen balesetmentesek, a nappaloknál a pisi mindig bilibe vagy wc-be megy, pelus hordás már egyáltalán nincs. Viszont a kaka az gáz. Napi 8-10szer is képes kakálni kis bogyókat, azt mondja nem jön több. Egy bogyó, 5 perc múlva a kövi, és így tovább. Plusz mindig akkor szól, amikor már kilóg. Gondoltam kinövi, de könyörgöm egy éve megy már ez! Annyi kakás bugyit mosok, hogy azt el sem hiszitek.
A szervi bajt kizárnám azzal, hogy ha az lenne a gond, akkor éjszaka, amikor nincs kontroll alatt be kéne csinálnia - szerintem. Szóval száz szónak is egy a vége: jövőhét csütörtökön viszem pszichológushoz. Kíváncsi vagyok mit tudnak kezdeni egy 3 éves gyermekkel, de másra már nem tudok gondolni, csak arra, hogy ez vmi pszihés dolog.
Muszály pontot tenni a végére, mert szeptembertől menne fel a nagyobbik csoportba, de csak akkor veszik át, ha szobatiszta. Persze azért van egy kis protekciónk, de azért mégis.

Bencének újabb fogai kiestek, így már 6 tejfog mínusz, 4 csontfog plusz. Nagyon akaratos, próbálom kisebb-nagyobb sikerrel alkalmazni a Szuperdada módszerét, úgy tűnik be fog válni (kop-kop-kop). Neki is ugyebár össze kell szednie magát, ez az utsó éve az oviban. Nála kezdjük szept-től az előkészítőt. A suliban pedig már nincs kec-mec.

Fini!
Oviban minden OK?

Szandra!
Nem semmi a történet :twisted: Basszus tényleg ilyen orvosokat.... De akkor visszafordítható a folyamat ugye? A torna fog segíteni?

Mazsuzs!
Tényleg nagyon zsivány Nándi így a szemcsiben. Meló? Tesóprojekt?

Többiek merre vagytok, tudom, hogy itt a nyár, plusz a gyermekek mellett nem sok idő van, de azért egy kis életjelet mutassatok!

Pá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Szandi ezt nagyon rossz olvasni.szegény Tami:(
sok sok puszit küldök neki:)

fiúk jól vannak Barni nemsokára betölti a 10. hónapját......... :shock:

Fricky ez szerintem is pszihés dolog lehet.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok, bár megint a munkahelyemről írok.. :oops: 8)
Egyszerűen otthon nincs időm semmire. A múlt héten egyáltalán nem néztem még tévét sem, egyetlen egy mozifilmet néztem, azt is számítógépen (laptop) mikor mindenki aludt már...
Hétközben fél 10 körül bezuhanok az ágyba és előbb elalszom mint Nándi. Mióta dolgozni járok velünk alszik el (hát igen, ezt egy kicsit rosszul alakítottam) előtte néha már magától is elaludt a saját ágyában, de most mindig kiköveteli, hogy símogassam a hátát és úgy alszik el. Meg hát nekem is jó, hogy még ott van az ágyban mert addig is együtt lehetünk míg elalszik. Mikor elalszunk, én még később felébredek és átviszem az ágyába...Majd fogok ezen változtatni, hiszen az az igazság, hogy én nagyon elleneztem azt, hogy a gyerek az ágyban aludjon most meg... :roll: :oops:

A kérdésekre a válasz: Nándi szinte az első perctől megszokta a szemüveget, a délutáni ébredés után ő kéri...Ez is mutatja, hogy ezzel jobban lát...
Dolgozni jó, én élvezem hiszen a munka nemesít! :lol: :lol:
Az a rossz, hogy tényleg kevés időt tölthetek Nándival, hiszen hétköznap 3 maximum 4 órát vagyunk együtt az elalvásig. Ez kevés. Már most töröm a fejem, hogy mi lesz akkor ha iskolás lesz...és délben vége lesz az óráknak... Komolyan ezen jár az eszem! Tesóprojekt egyenlőre nyugvóponton.

Szandra! Nem semmi ami veletek történt! És végül ki állapította meg a helyes diagnózist? Az biztos, hogy egy gyereknek nem ok nélkül fáj a lába! És erre ilyen sokáig nem jöttek rá...? De persze azért gondolj bele, hogy két helyen sem találtak semmit és azért gondolom téged is lenyugtattak ezzel a két diagnózissal ideig-óráig aztán mikor Taminak nem múlt el a lábfájása csak nem hagytad annyiban...És milyen jól tetted!
Az elmúlt napokban többször az eszembe jutottál mert meg akartam kérdezni, hogy nem tudod véletlenül mikor lesz nálatok búcsú?

Eszti! Irigyellek a két hét Tenerife miatt titeket! Nagyon szeretnék már én is elmenni valamerre! Utoljára 2006-ban voltunk nászúton és azóta sehol. Életemben legtöbbször Magyarországra mentünk de most legszívesebben én is külföldre mennék...Csak persze hiányzik a "zsé" hozzá...

Finike! Veletek mi újság? Hogy bírjátok ezt a meleget? Még pár hónap és Szofi baba egy éves lesz! Úgy megy az idő!


Irjatok ha tudtok!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Nem rég regisztráltam az oldalon, a mi babónk még nem született meg, augusztus elejére várjuk, és csak mostanában lett időm böngészgetni a weben, nem rég óta vagyok itthon...

Azért néztem be erre az oldalra, mert én is a Délpestiben fogok szülni, és bevallom, egy kicsit azért izgulok. Első sorban a doki miatt esett úgy, hogy ebbe a kórházba kerültem, de persze az sem egy utolsó szempont, hogy nekem nincs a világ végén - lévén csepeli vagyok... :).

Szóval az ember hall jót is, rosszat is - őszntén szólva mostmár egyre jobban izgat, milyennek látják a kórházat (szülés szempontjából) azok az édesanyák, akik valóban, testközelből tapasztalták, hogy milyen is ott az ellátás.

Ha tudnátok írni egy pár szót erről, tényleg nagyon hálás lennék.

Előre is köszönök minden hozzászólást.
babuci10
 
 


Babuci ödv köztünk....
vegyél fel msnre.......
anita_meszaros@freemail.hu
ott tudok többet mondani.én utoljára 2009 szeptemberében szültem a Délpestibe..álomszülésem volt......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitacska!

Előre is köszi, felvettelek az MSN-re.

:?

babuci10
 
 


Sziasztok!

Szandra,
Borzasztó amiket írtál, hogy ennyire nem lehet megbízni az orvosokban. Állandóan meg kell kérdőjelezni a szaktudásukat, a diagnózisukat? Elegem van nekem is az egészségügyből. Jó, hogy nem hagytad annyiban.

Eszti,
De jó nektek, a párom 7 évvel ezelőtt Karácsonykor volt Tenerifén. Neki is nagyon tetszett csak a repülőút volt nagyon hosszú.
Szóval ti is nézitek a Szuperdadát? Eszméletlen milyen gyerekek vannak.

Mazsuzs,
Gondold el valahol az első hat hét után kell visszamenni dolgozni. Na az milyen kemény lehet. Meg kell szoknod, hogy csak ennyi időd van rá sajna.

Szofika nehezen bírja a meleget, állandó melegkiütése van. Állandóan hűtőfürdőzöm. Vicus még jár oviba, de augusztusban már nem megy. A verekedésével az a helyzet, hogy tegnap volt az első nap amikor nem verekedett. Szerintem hiányzik az a valaki aki irritálja. Majd ma rákérdezek hogy ki nincs az oviban. Ha ma sem verekszik akkor biztosan ez a gond. Ha verekedett akkor más a probléma. Már kiváncsi vagyok. Coffozom végre a haját, már hagyja.
Nálunk a tetőtérben 30 fok van. Borzalmas.

Ki hogy bírja ezt a nagy meleget?

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike nálunk is kb 30 fok lehet a szobába.mi medencézünk amikor csak lehet.......no meg nyomjuk a fagyit.........

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nálunk se semmi a helyzet... harmadik emelet, lapostető, legfölső szint, a hasam úgy néz ki, mintha 3 görögdinnyét nyeltem volna le egészben... biztosan van, akinek ismerős a helyzet..... A legrosszabb, hogy a ventillátor csak a forró levegőt kavarja... :?

Én azzal próbálkozok, hogy viszonyleg sűrűn zuhanyzok, inkább hideg mint meleg vízzel és mindig levizezem a hajam és hagyom magátűl megszárdni - ez plusz fél óra hűs... :)

Elég durva a helyet...

babuci10
 
 


babuci én is ezt csináltam tavaly nyáron.............sok zuhany..meg én még strandoltam is....... :oops: :oops: :oops:

mit mondott a doki.csazsi lesz?

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitacska!

A kardiológus szerint nincs szükség csaszira, zért én még megbeszélem ezt a dokimmal, szólok, ha megvan a végső döntés :)

Itt nincs hűvösebb... :roll: Nálatok se?

babuci10
 
 


Sziasztok!!!!

10 hónaposak lettünk!!!!!!:)))

tegnapi napom szuper volt.szalonnát sütöttünk és éjjel 3-ig lovagoltunk!!!!
a szúnyogok szarrá csípkedtek ruhán keresztül...

Babuci várom a végső döntést:))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitacska!

Ha még nem használod, nekem a legjobban a DM-be kapható Aloe Vera spay jött be eddig a legjobban a szúnyogcsípésekre - szinte azonnal elmulasztja a viszketést és a puklit... :) nekem jobban bejött, mint a Fenistil.

Holnap megyek dokihoz, nem tudom, miben sikerül megállapodnunk, vagy hogy sikerül -e egyáltalán dűlőre jutnunk, de amint van valami viszonylag véglegesnek mondható eredméy, jelkezek... :)

babuci10
 
 


Babuci köszi a tippet .élni fogok vele!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Nagy a pangás...

Arra gondoltam, felteszek pár képet hátha fellendül a topik... :lol:

Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok

A 2010 szeptemberi topicból vagyok . Most lett kész a babaszobánk, amit Iparművész sógornőm festett. Ha van kedvetek kukkantsátok meg! Szívesen vállal akár egész szoba, akár csak egy falkép festést is, fantáziája határtalan, legyen szó előre kitalált motívumról, vagy elég számára egy ötlet is , aminn elindulhat Ha érdekel valakit a dolog, privátban tudok további infókat adni. Bocsánat ha zavartam! Szép napot mindenkinek

http://indafoto.hu/balintka/meseszoba

Kép
epike
 
 


Finike!
Nagyon hasonlít egymásra a két csajszi :).

Iszonyat nincs időm semmire, tök el vagyok úszva mindig mindennel így még olvasni sem olvasok nemhogy írjak is. Mindig megyünk valahova, vagy jön valaki így a lakás szalad mi meg utána.

Mindenkinek pusssz, jó nyarat.

szandrakiss
 
 


Sziasztok!!!!!!!!!!

Finike gyönyörűek a lányok!szép nagyot nőttek!!!!! :wink: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszönjük a dicséreteket!

Azt szeretném kérdezni, hogy nem tud e valaki olyan éttermet, ahol van gyereksarok és esetleg élőzene is és nem túl drága. A párocskámnak lesz majd a szülinapja és meglepit szeretnék neki ahol ott lennének a rokonok, de mivel Vicust is akkor köszöntik így neki is szeretnék kedvezni. Ha tud valaki ilyet írjon!!

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike megpróbálok körbe nézni......... :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Finike!

A Trófea étteremben van játszószoba aminek üveg a fala így teljesen rá láttok a játszó gyerkőcötökre kajcsizás közben. Állítólag nagyon jó, mi még nem voltunk (gyerekkel) de szeretnék. Keress rá a neten és hívd fel őket a részletek miatt. Mi is szülinapoztunk egyszer (régen) az egyik éttermükbe és félhomályba a boldog szülinapot énekelve hozták ki a tortát a pincérek, jó élmény volt.

Sz

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Örömmel tudatom, hogy 26-án Enikő baba megszületett

3250 gr és 50 cm-vel...

Íme egy kép róla:

Kép

babuci10
 
 


BABUCI SZÍVBŐL GRATULÁLOK ENIKŐHÖZ!!!!!!!!!!!!!!!!
GYÖNYÖRŰ BABA:))))))))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Babuci,
Gratulálok Enikő babához, nagyon szép azzal a sok hajával!

Szandra,
Köszi a tippet megnéztem és nekem nagyon tetszik. Bár a honlapon sok Trófea van és amit írtál hogy üveg fal van azt nem láttam. Meg tudnád mondani, hogy melyikről írtál. Előre is köszi.

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Babuci végül hogy szültél?ha lesz időd leírod a történetet?! :oops: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen, mi is nagyot néztünk, hogy ilyen kis hajas babóca lett :)

Nitacska!

Végül természetes úton szültem, vákummal, ami a sok-sok haja miatt állandóan lecsúszott a kis fejéről, de úgy tűnik, minden rendben volt, a manóka is teljesen jól van, úgyhogy jelenleg nagyon örülünk :)
A dokikkal amúgy volt némi kavar - a férjem ki is bukott rendesen (ja, apás szülés volt... :) )

Röviden ennyi.

Köszönöm nektek, hogy szorítottatok értünk! :)

babuci10
 
 


Babuci ha nem vagyok indiszkrét mit tettek a dokik? :oops: :?

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!
Hazajöttünk Balcsiról, jó volt de nem az igazi talán a nem túl tökéletes idő miatt. Még ovi előtt el szeretnénk menni a vidámparkba és Hajdúszoboszlóra az élményfürdőbe. Kihasználjuk ezt a kis időt.

Sajnos nem kellett semmit visszaolvasnom :(

Nálunk semmi extra fejlemény hál istennek.

Tami megtanult végre két keréken biciklizni és alul felül hiányzik a foga. Vicces lett tőle a kis feje.

Szép estét mindenkinek

szandrakiss
 
 


Szandi mi is megyünk a vidámparka és az állatkertbe még ovi előtt........

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Végre írt valaki....

Szandra,
Taminak gratula a biciklizéshez. Viki már nagyon korán megtanult kétkereken tekerni (3 évesen), most görkorizni akar, de szerintem még korai. Lehet, hogy Karira fog kapni, majd meglátjuk.

Nálunk minden oké. Szofika egy hónap alatt megtanult ülni (augusztus 1-jén), mászni, és felállni. A járókába kapaszkodva már oldalazva megy. Nagyon kis ügyi. Nagyban mennek az "ATA, AMA" szavak.
Viki egyre szemtelenebb és nagyon sokat nyúzza Szofit. Amint leteszem Szofit, hogy másszon ő azonnal elkezdi felemelni és áthelyezni máshova, és egyfolytában pakolgatja. Kiveszi a kezéből a dolgokat. Nagyon idegesítő, állandóan nyúzza.

Mi vasárnap jöttünk meg a nyaralásból. Várgesztesi Villaparkban voltunk és nagyon jól éreztük magunkat. Anyukámékat is elvittük és ők is jól érezték magukat.

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike nálunk pont ugyan ezek menkek.....Máté folyton nyúzza Barnit ....elveszi a játékait...néha fellöki.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Finike!
Hidd el ez később sem fog nagyon változni, még a mai napig kivesznek egymás kezéből dolgokat úgy, hogy el sem kérik. A Tami most a kiskamasz korszakát éli, önállóan kérdezés nélkül csinál olyan dolgokat amitől a plafonig szalad az agyamban az a bizonyos cucc :wink: .
Edina meg a dackorszaka kellős közepén: egy mondatban kb 5ször hangzik el a nem.
Kicsit már várom az ovit :lol:

Nem semmi, hogy Szofi már ilyeneket produkál. Nekem majd 14-15 hónaposak voltak mikor mentek.

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Sajnos egyre rosszabb a helyzet, Viki egyre többet bántja, de mostmár komolyan, nem csak elveszi a játékait, de már meg is harapta keményen, fellöki, ráfekszik, nagyon durva. Amikor Szofi alszik Vicus nyugodt és lehet vele játszani, de amint jön Szofi azonnal megváltozik. Elkezd vibrálni, izzik körülötte a levegő, egyből leizzad hihetetlen milyen hatással van rá a kistesó. Próbálok vele többet beszélni arról, hogy attól hogy Szofi megszületett őt ugyanúgy szeretjük, akkor oda is bújik hozzám, de úgy látszik ez nem elég. Mit tehetnék még?
Nitacska, Te mit teszel? Vicus egyfolytában bántja, amint ébren van Szofi. Aludni hagyja (talán rájött, hogy ekkor csak vele foglalkozom). Annyira nehéz, mit csináljak. Aki volt ilyen helyzetben tud valami bíztatót mondani, vagy ötletet, hogy hogy tudnék változtatni a helyzeten, hogy kezeljem Vicust?

Nagyon várom az ovit is hátha lenyugszik, de sajna elhúzodik a beszoktatás, mert ahova megy az az ovi rész még nincs kész (ez a fő ovinak egy tagovija, amit az önkormányzat a nyáron vett meg az ovinak hogy még el tudjon helyezni gyerekeket, régen magánoviként üzemelt), de a kulcsot az önkormányzattól még nem kapta meg az ovi vezetőnője. Holnapra talán megkapja és akkor elkezdhetik a bútorkészítéseket, mert 30-an lesznek a csoportban és nincs ennyi szék meg szekrény, meg asztal, meg a kertben sincs még semmi. Szóval olyan szeptember 15-20-a között lesznek kész talán. Ekkor kezdőthet a beszoktatás is. Ja és még óvónőnk sincs csak egy aki 35 éve óvónő ebben a fő oviban és őt teszik át oda, és most csinálják a felvételeztetést, hogy felvegyenek egy új embert, mert nics már több óvónőjük. Egy szóval kész kavalkád van e téren. Pedig már nagyon vártam, hogy kezdődjön az ovi.

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike!

Találtam a neten egy nagyon hasonló sztorit amire egy gyerekpszichológus így válaszolt:


A testvérféltékenység nagyon érthető és jogos érzelem, nincs azzal semmi baj, hogyha a nagyobbik gyermeked érez ilyet a kicsivel szemben - vagyis nyugodjatok meg, mert nem csináltatok semmit rosszul, semmit sem kell jobban csinálni, nyomban leírom, mi az, ami átsegít majd mindnyájatokat ezen az időszakon. Afelől is megnyugtatlak, hogy a kicsi semmilyen hátrányt nem szenved emiatt - a kisebb gyerekek általában úgy nőnek fel, hogy sokkal kevesebb idő jut kizárólag rájuk. Ám ezért kárpótolja őket a testvérük léte, hiszen ők eggyel több embert kapnak az életükbe, aki érzelmi biztonságot nyújt nekik. Hogyha úgy foglalkozol a picivel, hogy közben a nagyobbal is együtt vagy, azzal nincs semmi baj, számára ez a természetes, most már többen vagytok.

Általában úgy igyekeznek megoldani az anyukák a testvérféltékenység kérdését, hogy próbálnak minél több időt szakítani arra, hogy csak a nagyobb gyerekkel legyenek, legyenek külön tevékenységeik csak ketten. Ez nagyon jó, hogyha van rá külön időd, ha vannak kettes programjaitok, ez megnöveli az ő érzelmi biztonságát - de tudom, hogy ez nagyon nehéz, és igazából nem is ez a kulcsa a dolognak. Bár kétségtelenül hasznos.

Amivel a leginkább tudsz segíteni neki, az az, hogy amikor látod, hogy kitörés készülődik, például bántani készül a húgát, lépj közbe, méghozzá úgy, hogy segíts neki inkább szóban kifejezni az indulatokat a tettek (odacsapás, játék elszedés) helyett. Figyelj rá most nagyon, és fogalmazd meg neki, mi lehet benne: "Most haragszol a hugira, mert...", "Mérges vagy rá, látom. Néha én is nagyon mérges vagyok rá, csak tudom, hogy ő pici, és még meg kell tanulnia sok-sok mindent, amit mi ketten már tudunk." "Rossz érzésed van, ugye, amiért ilyen sok időt töltök vele, de nézd csak, most már sietek, hogy minél hamarabb játszhassunk."

Ezzel egyrészt megtanítod arra, hogy szavakkal is levezetheti indulatait, ez nagyon nagy hasznára lesz a későbbiekben. Azzal is sokat segít ez a módszer, hogy csökkenti a benne lévő feszültséget, ha érzi, Te érted, megérted őt, tudod, mi van benne. De ami még ennél is fontosabb, megmutatod neki, hogy az ilyen csúnya, rossz érzésekről is lehet beszélni, ha ilyenek vannak benne, Te akkor is szereted őt, elfogadod így is. Ez egyrészt megnyugtatja, másrészt a testvérféltékenység alapját ingatja meg, hiszen ha Te ezekkel az érzésekkel együtt is szereted, elfogadod, akkor mi oka lenne féltékenykedni a hugira.

Sokat segít még, hogyha van neki egy külön területe, ami csak az övé - egy sarok, egy polc, egy szekrény - ide a hugi nem nyúlhat, ez a nagyobbik felségterülete - ez is feszültségcsökkentő hatású.

Fontos, hogy ne legyen kényszer számára, hogy szeresse a testvérét (főleg a dackorszakban, minél jobban szorítjátok erre, annál inkább ellen fog állni). Jó ezt úgy megoldani, hogy mondjuk az egyik ilyen esti beszélgetéskor (nagyon jó, hogy ezeket csináljátok, folytassátok, ez nagyon fontos, és hatása is lesz, meglátod!) elmondod neki, hogy azt reméled, egy nap majd nagyon-nagyon meg fogja szeretni a húgát, és már várod azt a napot, az neked igen nagy boldogság lesz - de addig is, mindig elmondhatja neked, hogy mit érez, mindig meg fogod hallgatni, és megbeszéled vele. Az, hogy nem szereti a húgát, valójában csak amiatt hangzik el, mert még kevés érzelemkifejező szót ismer - ez azt jelentheti, hogy mérges, frusztrált, szomorú, féltékeny, dühös, helyzettől függően. Amikor azt mondja, nem szereti a hugit, próbáld átfogalmazni vele, mi is az, amit érez - ettől benne is tisztulnak a dolgok, és érthetőbbé, kezelhetőbbé válnak. A megértésedtől pedig a létjogosultsága tűnik el a testvérféltékenységnek.

A mindent elvevésről is lehet beszélni vele - elmondani, hogy ez miért nem jó, képzelje el, ha vele történne meg - és kérd meg, hogy ne tegye ezt. Ha újra megtörténik, újra beszéld végig vele - nem erőszakosan, csak kérve őt, hogy értse, ez az elvárásod, és ezzel szerez Neked örömöt. És nagyon figyeljetek azokra a helyzetekre, amikor aranyos, de legalább is nem ellenséges a testvérével - ilyenkor érdemes nagyon megdicsérni, megszeretgetni.

Hátha tudjátok hasznosítani :)

szandrakiss
 
 


Finike mást nem tudok én se ilyenkor rászolók a Mátéra....néha már muszály felemelnem a hangom....de sokszor ezzel se érek el semmit........ugyan úgy fellöki..elveszi a játékait.......volt nálunk is hogy ráfeküdt....az idegeim nekem is kivannak...de van olyan is hogy szépen eljátszik Barnival..de ez kezd megritkulni......
:(

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nálunk azért egyre többször van ilyen, hogy sokáig jól eljátszanak. Igaz azért nem volt soha, hogy ne szeretnék egymást (vagy csak megszépültek az emlékek :wink: :lol: ). Most már van spontán puszi, ölelés, szeretlek Tami/Edó, jó hogy te vagy a testvérem és ezek az anyai szívet facsaró dolgok. És ami a legklasszabb dolog az esti, villanyoltás utáni iszonyatos nagy röhögések a gyerekszobából. Kb 10 perc beszélgetés lehet mikor lefeküdtek és ez idő alatt annyira egymásra vannak hangolva. DE ők már nagyok és biztos vagyok benne, hogy nagyban köszönhető a szülői mintának az, hogy idővel elhagyja a gyerek ezeket a dolgokat (amiket pl a Viki csinál). Ez nálatok sem lesz másképp, és lesz mikor szanaszét fogják puszilgatni egymást. Majd mikor az első csíráját észreveszed annak, hogy a nagy megvédi a kicsit és szuper nagy dicséretet kap mert vigyázott a kisebbre, onnantól kezdve másként érez majd a nagyobb is hiszen ott egy KONKRÉT visszajelzést kap arról, hogy Ő igenis nagyon fontos.

szandrakiss
 
 


SZiasztok!

Szandra, köszi a tanácsokat. Ezt az oldalt én is megtaláltam (azonnal felmentem én is a netre és rákerestem erre a témára) és elolvastam, és tényleg sokat segített. Most azt próbálom alkalmazni, hogyha Vicus óvatosan megsimizi, vagy megpuszilja, akkor nagy gratula megy neki, megdícsérem, és látom, hogy ez nagyon jól esik neki, és hajt erre. Mindig mondja: "anya nézd, szépen megsimogattam". Szóval haladunk, de még mindig nyúzza. Ez így is fog maradni, de az a fontos nekem, hogy ne bántsa. Sokat beszélek majd vele arról, hogy attól hogy megszületett a kistesója, attól még ugyanúgy szeretem, és ez neki nagyon fontos. Szervezek majd olyan programot is ahova ketten megyünk Vikivel (pl. bábszínház).

Nitacska
Nekem ez olyan fura, mert eddig nem volt ilyen csak most alakult ki ahogy elkezdett mászni. Barni nemsokára egy éves lesz.

Szofika mostmár bárhol feláll, imád úgy gyalogolni, hogy fogjuk a kezét, de inkább azt szeretném ha mászna, hogy megerősödjön, még ráér a menéssel. A kutyánkat egyenesen imádja, tiszta extázisba esik mikor meglátja. A virágokat is megtalálta, szóval nagy felfedezésben van. A járókában már nem akar megmaradni -érthetően.
Főzelékeket még mindig nem akarja megenni, sem azt amit főzök sem az üvegeseket. Negyed üveggel megeszik utána összezárja a száját és kész, nem hajlandó többet enni, de még éhes. Ekkor adok még tápit neki. A tejpépek, tejbegrízek, joghurtok mennek neki, de a főétel. Próbáltam már cukrot rakni az ételekhez, hátha édesebben megenné, de úgysem kell neki. Én még ilyet nem láttam, vagyis de...... én voltam ilyen. :oops: :wink: Milyen ez a sors???? Anyukám elégtételt kap ezért, hogy úgy megszenvedett velem e téren, most én is megszenvedek a gyerkőcömmel. :roll: Na mindegy ez is fog változni (bízom benne).

Olyan rossz, hogy pont hétvégére lett rossz idő. :x :? :(

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finiigazából nálunk is azóta van mióta Barni nem csak egy helyben van.......remélem ahogy Szandra is írja meg fog ez változni!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Nem mondom, hogy "itt az elveszett bárányka", mert nem igaz, néha-néha feljövök de valahogy csak olvasgatok, ezt és a másik Jahn kórházas topikot.
Látom itt pang az élet és ez nem csak azért mert én nem jelentkezem be, hanem mások sem. :(

Finike! Nagyon jó a még júliusban feltett képek a csajokról! Látom az írásaidban azért nálatok is fel-felmerül egy-két (gyerek) probléma de minden szépen alakul és megoldódik. Szofi is milyen nagy már! Lassan egy éves lesz, hiszen megint itt a karácsony pedig a tavalyi is olyan közelinek tűnik!
Sajnos ebben a tesó-féltékenység dologban nem tudok segíteni, de biztosan ügyesen megoldod a konfliktusokat. Arra emlékszem, hogy én is nagyon féltékeny voltam a középső majd a kisebb öcsémre, és nagyon bennem maradt, hogy mindig veszekedtem velük, jobban mondva igyekeztem megverni őket amikor lehetett. :oops: Sajnos abban az életkorban még nem igazán érteni gyerekként, hogy a szülő mind a két gyereket ugyanúgy szereti...

Remélem anyukád jól van.

Nem semmi ez az ovi-ügy, de tipikus magyar eset! Valószínűleg az ment volna csodaszámba ha elkészül a tanév kezdésig! Aztán meg lehet, hogy nem is lesz rossz, hogy így alakultak a dolgok, hiszen itt minden új lesz, bútorok, játékok...

Szandra! Te mint a topik oszlopos tagja (!) - ezt már régebben is mondtam - szerencsére még benézel és jótanácsokat is adsz. Hogy mekkorák már a te lányaid is! Edó is mindjárt négy!
Hogyan mennek a napok? A te anyukád is jól van? Még régebben írtál róla, hogy volt valami gond...


Nitácska! Veletek mi újság? Remélem nem betegek a gyerekek!


Mi megvagyunk. A héten kellett volna kezdenem a munkát mert augusztus közepe óta itthon voltam szabin, de Nándi megfázott és szóltak az oviban, hogy nézessem meg mert folyt az orra. A doktornéni persze kiírta, itthon voltunk a héten, ma megyünk vissza hozzá. Három napot volt eddig "egyedül" az oviban mert előtt héten mikor a "beszoktatás" volt még én is ott voltam vele reggel 8-től délig.
Pillanatnyilag úgy néz ki, hogy tetszik neki az ovi de nagyon sokan vannak egy csoportba (31 fő) és nagyon kevés a jó minőségű játék a csoportban ezt az óvónéni is mondta. Remélhetőleg egyre önálóbb lesz mert itthon azt akarja, hogy mindent én csináljak...én etessem, és öltöztessem stb. Remélem most huzamosabb ideig fog járni, hogy kicsit szokja és nem találkozunk semmilyen betegséggel egy ideig.

Röviden ennyit. Írjon azért aki tud bár tudom hogy én sem vagyok sűrűn bejelentkező, de azért jó lenne tudni, hogy kivel mi van!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Mazsuzs köszi már senki se beteg!!!!!!!!!!!!
bár én elég ramatyul érzem magam ....2 napja néha erősen fáj a mellkasom..ma szédelegtem és hányingerem volt.......holnap lehet megnézem a dokit.....inkább feleslegesen menjek......

ovi:játékok:
nálunk hála minden új de viszont nagyon kevés a játék....28 gyerekre.....ezért a csoport pénzből havonta mindíg vesznek valamit vagy a szülők visznek be amit csak lehet....már szép kis gyüjtemény lett:))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Mazsuzs!
Régen néztem be de örültem, hogy írtál. Köszi kérdésed, nálunk minden oké. Anyu is gyógyultnak minősített (rákos volt :( ).

Ovi betegség: Nekünk nagyon jól bevált a béres csepp. Mikor csak immunerősítőként használjuk akkor az alap adagot kapják ha kezd egy pici takony lenni akkor az emeltebb adagot adom. És ami még nagyon fontos nálunk az az aszkorbinsav. Azt teszem a teába, szörpbe és ettől sokkal hamarabb átvészelünk mindent.

Az oviba nálunk is elég régi játékok vannak de mindig visz valaki valamit. Én is most vittem be két szatyornyi játékot kb egy hete.

Tami és Edó csoportja is 30-31 fős de általában 25nél nem nagyon vannak többen mert valaki mindig beteg.

Hamar ti is bele fogtok rázódni ebbe az ovizásba hidd el :).

szandrakiss
 
 


ovi játék:én most adtam be olyan babrucikat amit eladni nem lehet de játszani viszont még jó állapotban vannak!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Nálunk még mindig nem kezdődött az ovi. Vicuskám már pöttyös az unalomtól. Nem győzök progikat kitalálni, de esős időben meg vagyok lőve. Már nagyon várjuk, szeptember 20-a körül kezdődik ez már majdnem 100%. Még bármi közbejöhet...
Nálunk nem lesz gond a játékokkal, mert minden új lesz. Új bútorok, új játékok. Jaj nagyon kiváncsi vagyok hogy milyen lesz. Még mindig csak egy óvónénink van. Eddig még nem tudtak felvenni senkit. Hogy így hogy fog elindulni azt nem tudom, hisz 30 gyereket nem lehet egy óvónénire bízni. Tiszta káosz...
Szofika nagyon fogzik, több napja lázas emiatt meg megy a hasa is. Csináltam vizelet tesztet is, meg voltunk dokinál, de semmi. Ő is azt mondja, hogy a fogzás miatt van. Ma végre nem lázas. Három napig volt láza, és napi 8x kakilt. Most talán kezd helyreállni a dolog. Cumisüvegből nem nagyon akar enni (biztos a fájó ínye miatt, így tápszer helyett tejpépet adok reggel és este.Vikike jól van. Már 22kg és 113 cm magas. Nő mint a gomba.

Nitacska,
Barni nemsokára egy éves!!!! Előre is Boldog Születésnapot kívánok neki! Lesz nagy buli, sok ajándék? Milyen tortája lesz?
:?: :!: Tényleg erről jut eszembe. Van valakinek olyan tortareceptje, amit gyerekek szívesen megennének és nem nehéz elkészíteni? Ugyanis és sütöm a tortákat a páromét is és Vikiét is, csak nem tudom milyet. Az uramnak szerinem túró tortát csinálok gyümikkel, de a Vikiét nem tudom.
A másik kérdésem, hogy ki tud marcipánnal dolgozni? Hogy kell bevonni vele egy tortát?

Csajok,
Nincs valakinek olyan járást segítő játéka amit lehet tologatni, tudjátok mire gondolok. Nem komp hanem amit fog a baba és ha tolja megy vele előre? Ha van valakinek ilyen leírná hogy jó-e tényleg hasznára válik e ez a babának? Most ilyenen gondolkodom Szofinak. Már a bútoroknál araszolgat oldalra, meg átbillen egyik bútorról a másikra, szóval már nagyon akar menni.

Mazsuzs
Anyukám sajna nincs jól. Tegnap előtt volt vérvételen, és adott le egy napi gyűjtött vizeletet is, és nagyon rosszak az eredményei. Nagy gyulladás van a szervezetében és még mindig magas benne a rossz baktérium is. A veséje is egyre rosszabb folyamatosan fáj a két forgója a csípőjénél. Erős reumás fájdalomcsillapítót nem szedhet a veséje, és a mája miatt, csak Alive (asszem így írják), meg Algoflex fortét, de semmit nem használnak. Alig bír már menni is. El van neki meszesedve, csak protézissel tudnának rajta segíteni, de csak akkor csinálják meg a műtétet, ha már az ágyból sem tud kiszálni. Aranyosak mi? :x :x :evil: :evil:
Na jó nem panaszkodom tovább, mindenkinek meg van a maga baja.

Inkább mesélj, hogy van Nándi? Beszél már rendesen? Vagy még mindig nem?
Munkát hogy bírod?

Eszti, Ti merre vagytok? El vagy tűnve mint az aranyóra!!! Gyerkőcök hogy vannak? Ti hova is jártok úszni pontosan?

Most mennem kell Szofi a gatyámat rángatja.... :wink:

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike köszönjük Barni nevében is!!!!!!!
kap baba taxyt meg gumi ugráló kutyust.....meg még nem tudom.......
buli nem lesz mert még nem tartom értelmét.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: