Új privát üzeneted érkezett!

Ja,merthogy pár üzenettel feljebb rosszul adtam meg!
Üdv.Z.Mariann
Z.Mariann
 


Szia Lola!
Minden kedden van torna a tanfolyam után a könyvtárban
Zsofka
Névtelen
 


Ja és bármikortól be lehet kapcsolódni terhességi kortól függetlenül:-)
Zsofka
Névtelen
 

 
 

Aquarius,írj egy e-mailcímet!
Névtelen
 


Aquarius: andics19@freemail.hu

És köszi elõre is...:-))
Névtelen
 


Sziasztok!
Csak nemrég olvastam elõször a babanet fórumait,és ennek az oldalnak nagyon megörültem mert én is a II-es klinikán fogok szülni.Sajnos arról a bizonyos tiltólistáról nem olvastam és nagyon megköszönném ha írna valaki aki Dr.Pajor Attilához jár vagy hallott róla valamit.
Elõre is köszönöm Forgi
Forgi
 


Szia Forgi!
Én annyit tudok róla, hogy professzor és nagyon lelkiismeretes tudós ember, nagy empátiával. A kollégái szeretik
Zsofka
zsofka
 


Sziasztok!
Zsofka! Nagyon köszönöm hogy írtál.Egyébként én is úgy érzem hogy nagyon alapos és odafigyel az ember lányára.A szülés elõkészítõrõl én azt hallottam,csak január második hetétõl indul a következõ.Mivel én nem tornázhatok csak az elmélet érdekel meg persze a szülõszoba látogatás,relaxáció stb.Te voltál esetleg már ilyen tanfolyamon?Ha igen milyen?
Elõre is köszönöm Forgi
Forgi
 


Forgi,
én is A Pajorhoz járok, és egyelõre nagyon meg vagyok vele elégedve. Eleinte kissé kimért, de ahogy megismer, egyre jobb. Amúgy lelkiismeretes és kedves. Szülni még nem szültem nála, de remélhetõleg áprilisban fogok.
A felkészítõ tanfolyamról ha megtudtok valami pontosabbat, akkor értesítsetek engem is, mert nagyon érdekelne: melinda@fw.hu.

Lola
Lola
 


Forgi, Lola!
Én az elsõ gyerkõc elõtt jártam a tanfolyamra, bár nem tudtam mind a 12x elmenni. A 12 alkalomból vannak ún. kiemelt "foglalkozások" (asszem 4 vagy 5) ezekre ajánlott ha a papa is elmegy.( Szülõszoba látogatás, a klinika bejárása stb)A klinika pszichológusa (vmilyen Judit) és a védõnõ szervezi. Nekem tetszett, hogy mindenfélérõl beszélnek, amit a terhességrõl és a szülésrõl tudni kell. A beszélgetéseket dokik, a pszichológus, védõnõ, dietetikus(!) vezetik mindig valamilyen adott témáról. A tematikát kiosztják az elején, de bármikor lehet csatlakozni, még olyannak is aki nem a klinikán szül. Még terhes-szexrõl is volt szó!!:-)) Nekem nagyon hasznos volt, megismerten jó pár kedves embert a klinikáról, meg a csoportból. Általában szept-ben jan-ban és ápr-ban indulnak tanfolyamok. Szerintem próbáljátok meg Ti is!
Sziasztok, Zsofka.
zsofka
 


Sziasztok!

De jó olvasni ennyi jó tapasztalatot! Jó tudni a negatívokról is, hogy az ember felkészülhessen a legrosszabbra is.

Én február végén fogok a klinikán szülni Kecskés dr-nál. Pénteken voltam nála, és megkérdeztem, hogy elkészül-e az új szülõszoba. Sajnos, semmi jóval nem bíztatott. Az átadás elvileg december 14-én lenne, de nem valószinû, hogy megtartják. Kép

Annak örülök, hogy a babák éjjel-nappal velünk lehetnek. Kép

Írnátok arról néhány szót, hogy a szüléskor odaadják a babát még a köldökzsinór elvágása elõtt vagy sem?
(Tudom, kérdezzem, majd meg az orvostól. De hozzá csak két hét múlva megyek és addig is jól jönne egy kis info. Kép )

Köszönöm,

Tünde
gtunde (gtunde)
 


Sziasztok!

Nagyon köszönöm,hogy ennyi mindent írtatok.Én is azért várom hogy elkezdõdjön az új tanfolyam mert testközelbõl megtudhatjuk amit szeretnénk,arról nem is beszélve hogy a környezetemben nincs kismama.Szóval új barátokat is szeretnék megismerni,mert az enyéim Miskolcon maradtak.Van egy sanda gyanúm,hogy nem fogok tudni mind a 12 alkalommal elmenni,mert március 24-re vagyok kiírva de majd kiderül.Talán akkorra már kész lesz az új szülõszoba.
A védõnõt Németh Évának hívják,nekem nagyon szimpatikus volt.A telefonszáma 06-30-850-9965.Nála lehet érdeklõdni a tanfolyamról.Annyit tudok hogy most már torna van,a következõ elmélet pedig január második hetében indul.Még annyit szeretnék kérdezni,mi a véleményetek a szülésznõ választásról?

Sziasztok Forgi
Forgi
 


Kedves Szile!

Én régóta olvasója vagyok a babanet társalgónak és az én orvosom is Dr. Gyimes Gábor.
Esetleg he lenne egy kis idõd megirnád kérlek hogy milyen is pl. a korházban is? mert ugy nem ismerem.
Elõre is köszi
M.B.
M.B.
 


Szia Forgi!

Én biztos, hogy választok szülésznõt. Szülésznõt, pedig az orvosom javasol. Feltételezem, hogy mindegyik jó, de számomra fontos az is, hogy ha már ott van velem egy "idegen", akkor legalább egy kicsit megismerhessem. Tudjam, hogy mire számíthatok tõle, hasonlóak-e az elképzeléseink a szülésrõl. A másik - lehet, hogy túl gyakorlatiasnak tûnik - fontos szempont, hogy az orvos is jól tudjon vele dolgozni. Tudom, hogy akár az orvos nélkül is meg lehet szülni, de ha gond van, akkor biztos sokat számít a körülötted lévõ személyzet. Persze mindenki a legjobbat hozza ki magából, de az ilyen eset igazi csapatmunka, ahol jó, ha félszavakból is értik egymást. Kép

Örülnék, ha már februárban elkészülne az új szülészet. Akkor biztos már én is ott szülhetnék.

Tünde
gtunde (gtunde)
 


Szia Tünde!

Én is hasonlóan gondolom és szerintem sokan mások is.Azt is hallottam hogy tulajdonképpen a szülésznõ vezeti le a szülést,az orvos csak akkor lép közbe ha valami gond adódik illetve a végén.Bár orvostól is függ.

Forgi
Forgi
 


Szia Forgi!

Azért furcsa, hogy mégis az orvos kap többet, nem? Kép

Tünde
gtunde (gtunde)
 


Kedves M.B.!

Gimes szerintem a Klinikán is alapvetöen ugyanolyan, mint a magánrendelésén. Ha elfoglalt, és neked nincs különösebb problémád, akkor esetleg egy kicsit morcosnak tünhet, máskor nagyon szivélyes, de alapvetöen egy normális, alapos, kedves doki, és ami számomra nagyon fontos volt, optimista! És nagyon szép császármetszést csinál.Kép Bár ne legyen rá szükséged!
Ha van még kérdésed, irhatsz akár e-mailt is.

Szile
Szile
 


Szia Tünde!

Szerintem is különös ez az egész,de hát mit tudunk tenni!
A Pajor egyébként egyre szimpatikusabb,bár most rámijesztett hogy ha továbbra is keményedik a pocakom befektet a kórházba.
Pedig egyáltalán nem erõltetem magam semmivel.
Iszom a magnéziumot,fekszem és aggódok.
Remélem te jól vagy,így ismeretlenül is minden jót

Forgi
Forgi
 


Szia Forgi!

Tualjdonképpen minden rendben van velem. Nekem is keményedik a pocakom, s a méhnyak is rövidebb, de teljesen zárt, így csak pihenni, pihenni és pihenni. Magnéziumot csak módjával szedek.

Nagyon nem szeretnék befeküdni, de még nem is riogatott ezzel. Kép

Pihenj minél többet, még akkor is, ha úgy érzed, hogy bírnád még.

Minden jót neked és a babucinak is.

Tünde
gtunde (gtunde)
 


Szia Tünde !

Nem nagyon tudtam írni,mert a helyzet sajnos nem lett jobb. A dokim szerint valamilyen baktérium juthatott fel a méhszájnál,úgyhogy antibiotikumot kell szednem.Nagyon félek nehogy hamarabb szülessen a baba,még nagyon sok idõm van hátra.

BÉKÉS KARÁCSONYT ÉS BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK NEKED ÉS MINDENKI MÁSNAK IS !!!

Forgi
Forgi
 


Szia Forgi!

Jobbulást kívánok! Pihenj sokat! Beszélj a babucival, hogy még nincs itt az ideje, hogy napvilágot lásson. Lazits, próbálj pozítivan gondolkodni. Az aggodalom sem tesz jót. Tegyél be valami jó zenét és pihizz vagy csinálj valami nem túl megeröltetõ házimunkát. Kép

A hét elején (amikor rosszabbul voltam) én is nagyon aggódtam, hogy baj lehet. De aztán eldöntöttem, hogy összeszedem magam, nem pánikolok. És igenis meggyógyulok. Napközben elfoglalom magam valami aktív tevékenységgel, hogy ne is gondoljak rosszra. Bár elõfordult, hogy meg kellett állnom az utcán, mert úgy elkezdett ugrálni a hólyagomon. Kép
Nekem bevált. Küldök neked is pozitív energiát.

Nagyon boldog Karácsonyt és új évet kívánok neked és minden fórumosnak!

Tünde
gtunde (gtunde)
 


A II. Nõi Klinikán szeretnék szülni. Érdekelne az orvosi tiltólista. Még egy kérdésem lenne. Most már szülésznõt is kell választani?
Frani
franciska
 
 


Szia Frani!
Örülök, hogy Te is a klinikát választanád:-)Biztos átböngészted a klinikai oldalt és láttad a véleményeket. Szerintem összességében pozitív túlsúllyal esik szó a klinikáról. Valaki névtelenül még a nyáron felrakott 7-8 nevet az orvosok közül, élén a klinika teljes vezetésével. Kicsit röhejes ennyi emberrõl állítani hogy "rosszak". Ennyi negatív tapasztalat 1 helyen!? A szerkesztõk többek kérésére leszedték ezt a "listát". Úgyhogy ez már nem létezik. Szülésznõt pedig nem KELL választani, hanem LEHET. Õk általában 1-1 tanfolyamon részt vesznek és bemutatkoznak, vagy a kezelõdoki ajánl egyet közülük, ha igényli a kismama.
Én is megkértem a dokimat hogy a másodiknál ajánljon:-)
Bízhatsz a klinikában!
Zsofka
zsofka
 


Sziasztok!

Dr. Gimes Gábor dokit ismeri közületek valaki?
Ha szült nála valaki irjátok meg milyen orvos,
õt ajánlották de még nem nagyon ismerem egyszer jártam nála csak sima nõgy. vizsgálaton.
Elõre is köszi
Baba
Baba
 


Én is kérdeznék Dr Gimesröl : Csak magánrendelésére lehet menni, vagy a Klinikán is fogad?

Köszi Jutka
khjutka
 


Sziasztok!

Sajnos én csak a rossz élményemet tudom/ám/ megosztani veletek,de biztos van köztünk más véleménnyel rndelkezõ anyuka.
Ami biztos nem személyes tapasztalat: Nagyon szereti a "hálapénzt".

Sziasztok
Anyuka
 


Sziasztok!

Tudtok mondani olyan orvost a Klinikán akihez nem! a magánrendelére hanem a kórházba is lehet menni? Köszi a segitséget!
Én is itt szültem igaz már 5 és fél éve azóta biztos sok minden változott, ahogy olvasom a hozzászólásaitokat.

Tünde!
Neked milyen az orvosod?

Sziasztok Jutka
khjutka
 


Szia Jutka!

Kinél szültél? Sajna nagyon +változott a klinikai "rendelés".Én is itt szültem 1993-ban /akkor még minden a klinika területén történt/és 2000-ben de ekkor már a mai "rendszer"müködött.Vagyis van választott orvosod oda jársz uh,vérvétel stb,stb, vizsgálatokra de a magánrendelést nem igazán lehet kivédeni,amit sajna én nagyon fájó szivvel viseltem mert igy is ugy is a pénzt amit kért azt akkor is oda adtam mikor nem a magánrendelõben hanem a klinikán volt a vizsgálat.Azért sem igazán értem ezt a magánrendelõben való "megjelenést" mert a manuális vizsgálaton kivül /legalábbis az én orvosom semmi mást nem tudott elvégezni/a magánrendelõjében.Este ott ültünk másnap reggel meg a klinikán vártuk a uh-ra,vagy az éppen aktuális vizsgálatra.
Most ennyi de ha érdekel valami akkor irj.

Szia Szoni
Szoni
 


Szoni!

96-ban még valoban más volt.Én csak a Klinikára jártam. Bakos dr. volt az orvosom, de hozzá nem mennék vissza. A Melczer dokira emlékszem még halványan, hogy Ö szimpatikus volt. Nem tudsz rola valami biztatot mondani?
Neki is van magánrendelése?
Te kihez jársz?

Szia Jutka
khjutka
 


Szia Jutka!

Na errõl talán nem nyilatkoznék/Bakos,Gimes stb stb/mert kinek a pap kinek a papné ....Lehet,hogy azért jó orvosok.
De Melczernek ez a telefon száma:06309544923 és a teréz krt-on rendel de szerintem elõbb hivd fel.


Csak nem babát vársz?
Szia Szoni
Szoni
 


Szoni!

Sajnos szerintem még nem.Tudod már végig 'probáltam' 3 orvost, egyszer szeretnék olyat kifogni aki ha csak 10 percre is de RÁM figyel, nem az orára, telefonra, 'jaj de sokan vannak kint' szindromára. Gondolom érted mire célzok. Szoval visszakanyarodva a a korházhoz: én a dokimon kivül az orvosokkal, növérekkel meg voltam elégedve.
Ha tudnál a fent emiltettnek megfeleö dokit ird meg!
Köszike!
Szia Jutka
khjutka
 


Szia Jutka!

Ird + az e-mail cimedet és akkor ida irok választ!
Van de már nem akarom teleirni a topocot csupa telefonszámmal.

Szoni
Szoni
 


Sziasztok lányok!
Az én orvosom Dr Takács György,csúcs szuper ember,én is és a húgom is nála született.Õt bátran ajánlom mindenkinek.Nincs magánrendelõje,és nem "hpéhes".
Nem tudom ki hogy van vele,mi mindig adtunk valamennyit,
de õ nem tartozik azok közé akik kijelentik hogy ...ft ért szülhet nálam meg stb...
Ha valaki komolyan gondolja,beszélek vele.
Dr Melczer egy volt kismamatársam orvosa,azt mondta róla hogy nagyon jó doki õ is.
Pusz mindenkinek
Mariann
zmariann
 


Szia Mariann!

Dr Takácsot nem ismerem vagy nem ugrik be!?Pedig már 10 éve járok a klinikára.
Dr Melczert pedig én is bátran ajánlani......

Szia Szoni
Szoni
 


Szia Szoni!
Azért nem ismerheted mert az I-es klinikán volt eddig.
Azt hiszem 99 ben jött át a II-esre.
(Én még a Vas utcában születtem nála)
Üdv.Mariann
zmariann
 


Sziasztok Lányok!

Olyan aranyosak vagytok de tényleg! Szóval Dr Takács mellett nagyon az szol, hogy nincs magánrendelöje. Tudjátok most nem is az a baj, hogy pénzt kell fizetni, mert az ember lánya ugy is ad x összeget.Hanem az a baj amit Szoni mondott, hogy 2x kell várni egyszer a magánrendelöbe és mégegyszer a korházba.Az az igazság én vidéki vagyok és elég hosszadalmas az utazás + még én délután/azaz inkább este/ a kisfiamat kire hagyjam?Mert általában du. rendelnek a dokik. Na száz szónak is egy a vége az e-mail cimemet fönt a nevemhez beirtam ha van idötök , kedvetek irjatok nevet, cimt vagy amit még fontosank tartotok!
Szoni és Mariann mégegyszer köszi!!!!!!
Sziasztok: Jutka
khjutka
 


Még egyszer én vagyok!

Nem tudjátom a Jancsó doktornõ még ott van? Szerintem a legjobb gyerekorvos.
Mariann!
Takács dokival hogy lehet beszélni?
Szoni!
Irsz?
Tiszta lázba vagyok 'itten'.
Köszi sziasztok: Jutka
khjutka
 


Szia Jutka!


Ma nem tudok e-mailt irni de amint lesz idõm igem,Jancsó dr-nõnek köszönhetem a kisfiam nagyon gyors gyógyulását mert sajna baj volt vele szülés után..........
Tavaly jaj már nem is tavaly hanem 2000. szeptemberében mág ott volt.Szerintem is fantasztikus doktornõ és ember is!!!!!!
Na szerintem õ az aki nem a pénzért van ott hanem a babákért és a mamákért.Tényleg nem is tudom itt leirni milyen is õ...........................................
A fiam 1993-ban született a lányom 2000-ben de szerencsére a lányomnak nem kellett a Pic-en lennie de azért õt kértük fel a baba vizsgálatára.Önzetlenül tete.Pénz nélkül.
Na sajna mennem kelllll.
Ha akarsz irj addig ide és az e-mailben válaszolok amire tudok.

Sziasztok Szoni
Szoni
 


Szia Szoni!

Látom egy véleményen vagyunk a dr-nõvel kapcsolatban. Szerencsére a fiamnak nem volt komolyabb baja "csak" besárgult, de azt elég alaposan- valami fõcsoport összeférhetetlenség miatt.Elõször a Laczko dr-nõ jött oda hozzám hát inkább rola nem beszélnék/nem sok jot tudnák mondani/. Szerencsémre nem Ö lett aztán a gyerekorvosunk, hanem a Jancso dr-nõ.Mindig tudott idöt szakitani rám, és tényleg nem várt pénzt.
Mi baj volt a kisfiaddal?
Mostmár jol van?
Egy személyes kérdés Pesti vagy vidéki vagy?

Szia Jutka

Ui.: Remélem még müködik a levelezom.
khjutka
 


Sziasztok!
Én is a II. Nõin szültem. Sipos Miklósnál. Még nem hangzott el a neve, ezért bátorkodtam írni. A Klinikára jártam hozzá, nem is tudom, hogy van-e magánrendelése. Mindkét lányom nála szültem. A szülésznõm a Dömötör Margit volt. Nagyon jó élmény maradt a szülés, a harmadik gyerekemet is náluk szülném.
Szerintem érdemes szülésznõt is választani, mert sokkal jobb, ha nem egy ismeretlennel, hanem egy kedves, odafigyelõ szülésznõvel kell együttmûködni.:-)
Sziasztok
Éva
Névtelen
 


Szia khjutka!
Holnap felhívom,megkérdezem mi a módja a találkozásnak.
Írok ha tudtam vele beszélni.
pusz,mariann
zmariann
 


Éva !

Mennyit fizettél az orvosodnak és mennyit "illik" adni a szülésznõnek?
másikmelinda
másikmelinda
 


Szia másikmelinda!
Elindítottam egy topicot ezzel kapcsolatban.
Remélem lesz segítségünk.
Én azért voltam bajban,mert az orvosom soha nem mondta el hogy mennyi az annyi.
Remélem most tisztában leszünk ezzel a dologgal.
Mariann
zmariann
 


Szia Jutka!

Sajna megint nem tudok e-mailt irni de ami késik..........
Válaszok sorban:az én kisfiam(aki mindjárt 9éves de nekem kisfiam marad mindig) nagyon összetett és eléggé komplikált bajjal született.Felsõ burok repedésem volt hosszu vajudás 14 óra és állitolag ez miatt nyelt a "koszos"magzatvizbõl és tüdõgyulladással született.Besárgult,de ez csak a jég hegy csucsa,mert szülést követõ 5.órában kiderült,hogy a kis szivével sincs minden rendben.Szivzörejel született.A Pic-en 14 napig volt onnan is vannak rossz tapasztalataim mármint egy két akkori nõvér,na de ......................
Viszont az akkori szerintem te már nem ismerhetted Prof Dr Büky Béla nagyon sokat tett értünk./Sajnos nyugdijjas lett és nincs pedig õ is olyan Jancsó dr-nõ stilusu volt.
A Prof ajánlott egy másik dr-nõt kardiolugus és ida járunk még most is évente kontrollra.Szerencsére szükül õssze a lyuk ahogy nõ és már várhatóan nem lesz komoly baj:-)))
Ennyit most,ja igen én pesti vagyok.

Szia Szoni
Szoni
 


KhJutka!

Te mennyire ismered Gimes Gábor dokit?
jártál hozzá már? ( bocsi ha valamire rosszul emlékszem.)
A Klinikákra jársz hozzá vagy a ha van a magánrendelésére?

Szoni!

Mond el léccike, hogy miért tetted zárójelbe a Gimes doki nevét is ?
Tudod, fontosnak tartom, hogy tudjunk róla, mivel van akinek még nem késõ másik orvost választania, vagy nem?
Elõre is köszi!
Sajnos én csak õt ismerem a közelben, de ha nagyon rossz lenne, szívesen mást keresnék...

Megtudnátok mondani hogy Gimes doki szerepelt e a tiltott listán? sajnos a listát nem olvastam, csak hallottam róla.
Köszi szépen!
Mindenkinek jó napot kivánok!
M.B.
Ha nem szeretnétek nyilvánosan megírni, megadom e-mail cimemet is!
M.B.
 


Kedves kismamák ée leendõ kismamák!

Kérlek benneteket, irájtok meg vagy le nekem, ha idõtök engedi, hogy szerintetek kik azok az orvosok ill. szülésznõk akiket szívesen ajánlanátok más kismamáknak is?
Valószínû nekem legalábbis sokat fog jelenteni és még másoknak is.

Köszönettel
Baba
Baba
 


Bocsi, kifelejtettem, hogy a II-es Klinika orvosairól lenne szó.
Baba
 


Sziasztok!

Jutka!

Bocsi, hogy csak most válaszolok, de nem minden nap nézek be erre a témára. Kép

Szóval az orvosom Dr. Kecskés, aki szerzõdéses a klinikán. A magánrendelésére járok, ahol a vizsgálaton kívül UH-t is csinál. Eddig kétszer voltam a klinikai UH-n, de szerintem rémes, hogy órákig vár az ember, hogy bejusson és nem nagyon mondanak semmit. Tulajdonképpen csak a laborvizsgálatokra járok a klinikára, ami azért tûrhetõ. Már ami a sort illeti. Személy szerint én tisztességesebbnek tartom, ha már fizetek, akkor tudom, hogy miért és mennyit. És hivatalosan. A magánrendelésen mindig idõre megyek, ritkán van csúszás és akkor sem sok. Bármikor felhívhatom telefonon, s az ünnepek alatt arra is volt példa, hogy a leleteim végett az orvos hívott fel, mert én nem értem el. Az orvosomat, mindenkinek csak ajánlani tudom. Az is igaz, hogy már 6 éve az orvosom. Feltétlenül bízom benne.

Én nem olvastam a tiltólistát, de szerintem ez egy hülyeség. Mindenkinek lehetnek rossz tapasztalatai, és ez minden kórházra elmondható. A legfontosabb, hogy bízni kell az orvosban. Ha nem érzed magad biztonságban mellette, akkor másik orvost kell választani. És ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. Én nem választanék másik orvost csak azért, mert az olvastam a neten, hogy nem jó orvos - ha nekem más a személyes tapasztalatom.

Az árakról csak annyit, hogy szerintem meg kell kérdezni az orvost. Ha kicsit is normális, akkor elmondja.

Üdv,

Tünde
gtunde (gtunde)
 


Szia Tünde!
Akkor az én orvosom nem normális???
Mariann
zmariann
 


Szaisztok!

Köszi a sok levelet.
Szoval, hogy pontositsunk Mariann!
Te orvosod dr. Takács nincs magánrendelö és megigérted , hogy felhivod /Mindent jol tudok?/ Köszi nagyon rendes vagy várom a fejleményeket.Egy utolso kérdés mennyit illik mostanság adni? Olvastam a fenti hozzászolásod de azért mégis segits ugy kb !
Szoni!
Várom az e-mailed /ha meg tudom nézni, mert halodik a gépem/.Üdvözlöm a gyerköcöket! Nem betegek? Az enyém még /kopp,kopp/ nem.
Tunde!
Neked szuper dokid lehet , hogy keveset kell várni rá. De egy elözö hozzászolásomban leirtak miatt nem igazán akarok magánrend.-re menni.De nekem sincs semmi bajom azzal, ha tudom mennyi az annyi.

Köszi mindenkinek a válaszokat:
Sziasztok: Jutka
khjutka
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: