Új privát üzeneted érkezett!

Szandra!

Érdekelnének a nevek! Én is ide járok, habár még nincs babám, de nagyon szeretnénk. Fontos, hogy jo legyen az orvos és jol bánjanak a beteggel, habár a terhesség tudtommal nem betegség. Érdekes egy orvostol hallani, hogy milyen tapasztalatot gyüjtött a "másik oldalrol". Remélhetöleg több rossz tapasztalatod nem lesz!

Puszi mindenkinek: Pucur kilsteve@hotmail.com
Pucur
 


Sziasztok!

Nekem most kell orvost választanom és a jelenlegi dokim a II. Nőibe akar küldeni valamelyik ismerős dokihoz (neki ismerős). Most taposoma 12. hetet, és érdekel minden pozitív és negatív élmény nevekkel együtt is, mert most hétvégén megtudom, hogy kihez akarnak küldeni. Az email címem: wzsuzsi@hbo.hu
Szandra, légyszi küldd el, hogy kikről van szó. Köszönöm!

Zsuzs
Zsuzs
 


Kedves nővérek !
Köszönök mindent !
Csilla
 

 
 

Kedves Névtelen!
Remélem benézel még ide! Kérlek ird meg, hogy milyen negativ tapasztalataid voltak a Siklósi prof.-al! Ha itt nem akarod, akkor magánban: csipike@kgb.hu
Nagyon kiváncsi vagyok, ugyanis én már 1,5 járok hozzá mivel babát szeretnék és egyre több csalódás ér vele kapcsolatban pedig az ismeroseim mind istenitik...Kép((
Irj, kérlek!
Köszi, Szonja
Szonja
 


Bocsi, szóval 1,5 éve járok hozzá...
Szonja
Szonja
 


Kedves Névtelen!

Ennyi orvoshoz már mind jártál ezen a klinikán??
Honnan a tapasztalat?
Névtelen
 


Akihez Én jártam/járok a klinikán az nincs a tiltólistán, ezért ha kéri valaki szívesen megadom a nevét mail-en.
Biztosan mázli kérdése is, hogy kihez kerülsz a gyermekágyas osztályon, de akinél Én voltam az a csecsemosnovér nagyon klassz volt. Persze az osztályos novérek is vegyesek, de ha elég nagyszájú vagy akkor azért nem sz...nak a fejedre. :-)) Én császárral szültem így az örzoben is eltöltöttem 2 napot. Az ottani novérek világbajnokok. A két nap alatt 4 novérrel találkoztam, és az egyik jobb/kedvesebb volt mint a másik. Amikor lekerültem az osztályra kértem egy lepedot az ottani novértol mert nem akartam 30 fokban paplannal takarózni. Közölte, hogy nincs elég lepedo. Erre Én felmentem az örzobe és az ottani novértol kértem, aki persze szívesen adott. Tudom, hogy ez csak egy apróság, de azt mutatja, hogy azért nem egyforma minden novér.
Sunbird
 


Szia Sunbird!

Nagyon kiváncsi lennék, hogy milyen volt a szülésed. Egészen onnantól, hogy milyen jelek alapján indultál be a kórházba, ott ki vizsgált meg és hogy, ki értesítette az orvosodat, mennyi ideig vajudtál, mi alapján lett császár, a császár alatt veled volt-e a párod, altattak-e, utána a babát elvitték-e, mikor kaptad vissza, mindig egyutt voltatok-e, mikor latogattak meg a nagyszulok benneteket, stb. Ha esetleg valahol már leírtad, akkor szívesen elolvasom ott, ha útbaigazítasz. Ha egyszerubb neked kozvetlenul az én e-mailemre elkuldeni, annak is nagyon orulnék. Mindenképpen érdekel minden infó!
És természetesen a legjobbakat Nektek a babával és a papával egyutt!Kép

Szile
Szile
 


Kedves Névtelen 6 feljebb!!

Mi bajod van ezekkel az orvosokkal? Az info merről származik!Talán már mindegyiknél jártál?
Miért kell "LEJÁRATNI " őket ?
Szerintem jobb lett volna ha magadban tartod.
Nem vita de azért ezt szerintem nem kéne.Na nem sértegetni akarlak ezzel,és nem is vitázni!

ezek után én is Névtelen
Névtelen
 


Én a tiltólistán szereplő Paulin profnál szültem a 2. gyermekemet. Amúgy már évek óta ő a nőgyógyászom. Ha lesz 3. gyermekem, remélem, ő is nála születik.
Gondolom, minden orvosnak vannak hálás és kevésbé hálás betegei. De hogy valaki egy klinikáról rögtön 6 negatív példát is talál?
kriszi
 


Sajnálattal olvastam névtelen "listáját". Én pl. Melczer dr.-hoz járok több éve,nála szültem mindkétszer és több barátnőmet is hozzá irányítottam. Nála korrektebb, kedvesebb és törődőbb orvost keveset találnék az országban. Névtelenül(!) nevesíteni valakit negatívan nem szép dolog, úgy hogy a másik nem is tud róla. Ráadásul egy helyről ennyi rossz példa csak rosszindulatból vagy hallomásból fakadhat, mert ki az aki ennyit kísérletezik egy intézetben, hogy ennyi csalódás után még ott marad? Szóval ez sehogy nem áll össze.
Névtelen
 


Sziasztok!

Semmi közöm a II-eshez, és nem ismerem a felsorolt dokikat, sem névtelent. Viszont. Azt hiszem, hogy minden dokit meg lehet ítélni pozitívan és negatívan is. Talán ha névtelen megindokolta volna, kinél mi bántja, akkor nem támadnák ennyien. Szerintem elég sok dokit meg lehet ismerni, akkor is,ha nem vagy egyiknek sem direkte a betege, elég, ha hetekig bent kell valamiért feküdnöd. Szerintem érzelmek és indulatok nélkül meséljetek a dokikról, ha neki ez a véleménye, ezt is tiszteletben kéne tartani. Ha nektek más, írjátok meg!
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Kedves Névtelen!
Kérlek írd meg nekem e-mailben, hogy mire alapozod, hogy dr Pajor a tilalomlistádra került?
Nagyon fontos lenne, hogy megmagyarázd, mert sajnos azok közé tartozom, akiknek nem megy könnyen a gyerelcsinálás, kihordás, már két sikertelen terhességgel a hátam mögött nem kockáztatnék.
E-mail címem: melinda@fw.hu.
Lola
Lola
 


Lányok,
Tudtok valamit Dr. Patai Kálmánról?
Őt ajánlották Nekem, de Ti még nem említettétek.
Ismeri valaki?Köszi.
Tunde
Névtelen
 


Sziasztok!

kriszi, ha megkérlek, írsz nekem arról,hogy Paulin prof hogy viselkedik egy kismamával? Nekem is évek óta ő a nőgyógyászom, de tavaly volt vele kapcsolatban 1 nagy és több kicsi traumám, megrendült benne a bizalmam, és mivel jövőre szeretnék gyereket, pont azért jöttem a Babanet-re, mert úgy érzem, más orvosnál szeretném a terhességet és a szülést végigcsinálni, és ehhez kerestem itt ötleteket. Viszont itt még senkivel nem találkoztam, akinek ő az orvosa, így nincsenek a sajátomon kívül tapasztalataim, bár érdekelnének. Előre is köszi!

Szia/sziasztok: Aquarius
Névtelen
 


Szia Aquarius!
Velem a prof kismamaként és szimpla betegként is nagyon szimpatikusan viselkedett. Ha adsz egy emil-címet, akkor bővebben leírom a kismamaság tapasztalatait. Nekem írhatsz a kriszi@index.hu címre. Amúgy mi gondod volt vele?
Kriszta
kriszi
 


Lányok!

Én két gyereket szültem a sote 2-ben és van ilyen és olyan tapasztalatom is.
Akiknek még nincs orvosuk ajánlanám a Dr Valent Sándort.Kedves és ovatos orvos, tőle nem kell tartani.Meg kell hagyni van egy két másfajta orvos, de mindenhol van.A kórház felszereltsége egyre jobb.A gyerekágyon mindenki kedves volt velem, segítettek szoptatni, pelusozni és mindent elmondtak.A két nővérem is ott szült, A valent s.-nál, nekik is jó tapasztalataik vannak.a chaten van a Femike, ő az egyik szülésznő én a lányomat nála szültem, aranyos nagyon,én csak ajánlani tudom.Az orvosokat ki kell tapasztalni.A kórtermek most már öt ágyasak, zuhanyzó, wc bent van, éjszaka is kint hagyják a babákat és igény szerint lehet szoptatni.Nekem főként jó tapasztalataim vannak.Igaz van egy két orvos, akinek nem tudom a nevét, de nagyon szemtelen és durva hangon beszélt velem.remélem, mindenkinek könnyű szülése lesz.Emailt a molnam@axelero.hu-ra írhattok, megosztrom tapasztalataimat és segítek, ha tudok.
sziasztok:Dóri
molnam
 


szóval a molnam@ axelero.hu a cím
Bocs, csak egybe írta a raggal
molnam
 


Lányok,
Én csak most kapcsolodnék hozzátok, és érdekelne minden a kórházról és szülési tapasztalatok is.
Van -e beöntés, borotválás, milyenek a szülőszobák, veled maradhat-e a baba? Hány ágyas szobák vannak, van -e felkészítés stb. Ha van tapasztalatotok légyszí írjátok meg.
köszi
MT
Névtelen
 


Szia molnam!

Először is gratula a két gyerkőchöz!
Képzeld, én is a Valent dokihoz járok, és pont ugyanolyan jókat gondolok róla, mint te. Ami nekem a legmeggyőzőbb és legmegnyugtatóbb vele kapcsolatban az az, hogy ha két perce van, akkor is ezerrel rád figyel, ettől aztán a legrejtettebb kérdések is előbújnak belőlem. Szerintem ez óriási és kivételes.
Van egy pár kérdésem, és arra gondoltam, hogy inkább itt, mint emilen, mert biztos másokat is érdekel.
Mikor szültél? Hüvelyi úton vagy császárral?
Tudsz-e vmit az EDA alkalmazásáról a klinikán?
Az, hogy ajánlod a Femikét az azt jelenti, hogy lehet szülésznőt választani?
Egyelőre ennyi konkrét, egyébként pedig mindenféle benyomásod, tapasztalatod és tanácsod is érdekelne a klinikával kapcsolatban.
Köszi előre is!
balambér
 


Sziasztok!
Igaz kicsit korábban a tervezettnél, de én is beléptem a a II-es Noi Klinikán tapasztalattal rendelkezok sorába. Augusztus 1.-én megszületett a kislányom, császárral, Dr. Gimes Gábornál. Egy-két apróság ellenére osszességében határozottan pozitivak a tapasztalataim a Klinikáról, az orvosomat, az elhelyezést, a novéreket is beleértve.
Egy-két kérdésre reagálva, ami mostanában merült fel bennetek:
- az EDA-ról én azt tudom, hogy elég ritkán alkalmazzák, mert egyszerüen nincs ember, aki beadja
- szülésznöt lehet választani (én két nappal a nagy esemény elött kerestem meg Toth Annát - egyébként szept. 4.-re voltam kiírva - de hát a az események olyan gyorsan zajlottak, hogy végül mégsem egyeztettünk vele)
- nekem borotválás volt, beöntés nem
- egy két hosszabban bent fekvö kismama véleménye és saját korlátozottabb tapasztalataim alapján többnyire kitünö orvosok dolgoznak a Klinikán (mind szakmailag, mind emberileg)

Ha van kérdésetek, szivesen válaszolok.

Szile
Szile
 


Szile,

Először is gratulálok a kisbabához, és jó, hogy válaszoltál egy-két kérdésre is.
Nem hallottál véletlenül valamit dr.Patai Kálmánról.
Ajánlották nekem, de mástól is szeretnék róla hallani.
MT
Névtelen
 


Sziasztok!
Én is a II. noi-n szültem 2 éve, egy aranyos kislányt. A szülészorvosom Dr. Melczer volt, akivel maximálisan meg voltam elégedve, minden kérdésemre válaszolt, nagyon körültekintoen végezte a gondozást, és nagyszeru humorú ember. Szülésznom Tóth Anna volt (mivel lehet szülésznot választani) akirol szintén a legnagyobb elismeréssel tudok szólni. A terhesség vége felé o CTG-zett, és mindig kéznél volt, ha "noi" dolgokról akartam vele beszélgetni és ezzel nem akartam Melczer dr-t zavarni. A szülés fantasztikus élmény volt, megható volt a törodésük, Anna mindjárt a mellemre rakta a babust és mindenkinek ezt az érzést kívánom. Testvérkét szeretnénk a párommal, már dolgozunk rajta...:-) Ha összejön ismét hozzájuk fordulunk. Én nagyon jól éreztem magam a klinkán :-)
S.Ági
Névtelen
 


Kedves Névtelen!!!

Aki a tiltó listát készitette!Olvastam a szerkesztönek irt + bánásodat:Talán korábban kellettttt vona.Nem mintha valamit is változtatna azon, mert aki oda jár valamelyik orvoshoz szerintem a te irásod miatt nem fog nagyon sokat változtatni.Ha csak nem neki is valamilyen rossz tapasztalata nem lesz............
Na de ennyi orvosról egyszerre?

Ezek után én is Névtelen
Névtelen
 


Sziazstok!
Balambér!
99 júi 28-án a lányomat és 2001. február 13-án a fiamat.Mindketrtőt hüvelyi úton, érzéstelenítő nélkül.Az eda ró sokat nem tudok, de néha csináltak.Van szülésfelkészítő tanfolyam, ha papával akarsz szüln, megmutatják, hova kell menni, ha beindul a szülés, megmutatják a babás szobákat.A lányomnál 99 nyarán nappal hagyták kint a ababákat, most februárban éjjel.nappal kint volt a fiam.A hat ágyas termeket, ötágyasra szűkítették, bent van a wc és a zuhanyzó, ez nagy könnyebbség a szülés utáni napokban.Segítettek szoptatni és nagyjából meg voltam elégedve vele.A Femikével a itt a chaten találkoztam és kiderült, hogy vele szültem a lányomat, nem volt választott és akkor már megvolt a fiam de lehet választani, ha lesz harmadik nála szülök.Nagyon rendes volt, biztatott.Borotva és beöntés nekem mindkétszer volt, nem volt túl kellemetlen.A lányomat burokrepesztéssel indították az nyolc óra volt, az utolsó négy óra nagyon nehéz volt. a fiam másfél óra alatt kibújt, nagyon jó szülés volt. A valent tényleg nagyon rendes orvos.
Balambér, te szültél már vagy ott fogsz?
Szívesen várom a kérdéseket továbbra is.
Dóri
molnam
 


Szia Dóri,
Gratula a babához. Nagyon irigyellek. Mi szeptemberben állunk neki 'sajnos újra' a kérdésnek.
Érdekelne minden a kórházból. Tudom, hogy ez mindenkinél más, de hogy állnak a gátmetszés kérdéséhez?
És mi a helyzet a látogatókkal. Bármikor bárki bemehetett hozzátok?
A terhességed alatt is oda jártál a vizsgálatokra? mennyit kellett várakozni?
NK
Névtelen
 


Dóri,Ja és még valami akkor hány hónapos is volt a babád, amikor megint terhes lettél? Nem mondták, hogy korai a dolog?Ezt azért kérdezem, mert nekem 6 hónap telik el a tragédia óta, és van aki kevesli az időt egy újabb terhességre.
NK
Névtelen
 


Szia MT!

Dr. Patai Kálmánról sajnos nem hallottam semmit.

Szile
Szile
 


Kedves MT!
Nekem volt szerencsém a II nőin eltölteni két hetet a nyár elején, igaz nem a szülészeten, hanem a női részlegen. Két szobatársamnak is a Patai volt az orvosa, és mindkettő nagyon elégedett volt vele. Én csak az emberi részét láttam, de az meggyőző volt. Egyébként szinte minden nap láttam a kórházban, hétvégén is, így talán nem marad le a szülésedről se. Sok szerencsét!
Mellesleg a klinikáról is jó a véleményem, bár mondom, a szülészeti részt nem ismerem. Általában jók és kedvesek az orvosok és a nővérek is. Talán kissé konzervatív hely, de nem mindenki akar fejenállva szülni, nem igaz?
Nagyon kíváncsi lennék, hogy a kedves Névtelenünk mire alapozza a vélaményét, mert igen sok olyan orvos is felkerült a listájára, akiről nekem jó a véleményem, többek között az én orvosom is.
Nekem a Paulinról sincs rossz véleményem, ő is megvizsgált egyszer, elég alaposan, de talán akkor az kellett. Professzor, akit leginkább a szakmai rész érdekel belőled, az emberi oldal nem annyira, de azért nem durva.
Lola
Lola
 


Szile micsoda meglepetés. Remélem minden jól sikerült, és mindketten jól vagytok.
Én juliusban szültem és kaptam EDA-t, de elore megbeszéltem a dokimmal. Van a klinikán egy Takács nevu doki aki anesztes és a klinikától 10 percnyire lakik. Ha a saját dokitok hajlik rá akkor megoldható. Van még egy doktorno aki be tudja adni de neki 3 gyereke van így Ot nehéz behívni ha éppen nem ügyeletes vagy nem éppen nappal szültök munkaidoben. Nekem a vége császár lett, de az is EDA-ban.

Anita
Sunbird
 


Sziasztok,

sajnos többször voltam /feküdtem már a Klinikán. Az én orvosom Dr. Újvári, akit csak ajánlani tudok mindenkinek. Szakmailag és emberileg is abszolút meg vagyok vele elégedve.
Timi
Timi
 


Kicsit rég volt már hozzászólás, de én folytatnám a sort:
2000. augusztus 29-én szültem itt. Az orvosom azt mondta a szülés elõtti hetekben, hogy nemsokára fel fogják újítani a szülõszobát, és remélhetõleg mire én szülni fogok, addigra tiszta amerika lesz...
Persze nem készült el addigra. Sokmindenkitõl hallom azóta is ugyanezt. Írja meg valaki aki mostanában szült itt, hogy most mi a helyzet. Érdekelne, hogy csak hitegetés volt-e, vagy tényleg felújították.
Egyébként a másodikat lehet, hogy nem ott fogom szülni, túl sok a negatív tapasztalatom.
Feksi
Feksi
 


Szia Feksi!
Én már várom a másodikat:-). Az én dokim is azt mondta, hogy kész lesz mire szülök, de állítólag csõdbe ment a vállalkozó, aki csinálta, ezután valami új tender-kiírás, pályázat stb. nagyon elment ezzel az idõ, de most nagyon dolgoznak magam is láttam ill. hallottam amikor a klinikán jártam náhány napja. Állítólag év végéig befejezik... Én csak tavaszra vagyok kiírva, talán addig már üzemelni is fog:-) Egyébként én 3 éve szültem, de hál istennek csak jó tapasztalataim vannak. Elmondanád, hogy milyen negativ dolgokkal találkoztál, mert tényleg kiváncsi vagyok. Köszi :-)
Zsofka
Névtelen
 


Sziasztok !

Én október 17.-én szültem Péter fiamat a klinikán Dr. Bánhidy Ferencnél, császárral. A választott szülésznõm Tóth Anna volt.

Vélemény: Nagyon profik az orvosok, a szülésznõk, tündériek a nõvérkék, a csecsemõsök.

Én nagyon jól éreztem magam, mintha üttörõtáborban lettem volna !

Csak jót tudok elmondani a kórházról, és még egyszer, ami nagyon fontos: A SZAKÉRTELEM nagyon "ott" van. Nagyon biztonságban éreztem magunkat.

A következõ babákat is csak velük, csak itt !

Ladányi Kata
Kati25
 


Én is ide járok. Érdekelne, hogy ki az a drnö, aki be tudja adni az EDA-t? Én is hallottam már az átépitésröl, még mielött elment volna az elsö babám azt modták, mire szülök (2002. jan. 10.) addigra meglesz. Ezek szerint még mindig nem áll sehogy. Remélem ezzel a thességgel nem lesz semmi gond, és mire ténylegesen szülök (2002 juni. vége) addigra már tényleg elkészül a hiper-szuper szülöszoba. Van ott terhestornára lehetöség, és mi van akkor, ha két szülés zajlik egyszerre és mind a kettönél benn akar lenni az apuka? Tudtok valami felvilágosítást adni?

Köszönöm, Pucur
Pucúr
 


Szia Zsofka!
Negatív tapasztalataimról kérdeztél. Megpróbálom leírni, de azt inkább átélni kellett volna.
Elsõ negatívum: a WC-k tisztasága volt. Egyedül voltam a szülõszobán, és felkeltem megkeresni a mellékhelységet. Kissé már az is feszélyezett, hogy egyedül voltam (páromnak éppen akkor el kellett mennie valahová, és még a vajúdás elején voltam), mikor rátaláltam egy szó szerint vérrel borított helységre, majdnem rosszullettem a látványtól.
Az orvosokat és a szülésznõket végülis csak dicsérni tudom, ahogy Ladányi Kata is írta, a szakértelem tényleg "ott van". Nyugodt voltam mert bíztam orvosomban és az összes dolgozóban, ha valami komplikáció adódott volna, biztosan jó kezek kezek között lettem volna.
De: A szülés alatt (már az elején is, sõt, azt megelõzõen is) kértem volna EDA-t, de nem kaptam meg, sõt semmiféle más fájdalomcsillapítási módszert "nem ismernek". Mellettem szültek császárosok, õk kaphattak EDA-t, tehát volt éppen ott aneszteziológus, csak én éppen akkor és ott nem kaphattam. Azt hiszem sima szülésnél egyáltalán nem alkalmazzák. De azért amikor ezt a klinikát választottam, nem gondoltam volna, hogy semmilyen más fájdalomcsillapítót nem alkalmaznak. A terhességem alatt sokat olvasgattam errõl, legalább hatféle fájdalomcsillapítási módszer létezik. Nekem eszméletlenül erõs, szünet nélküli fájásaim voltak több órán keresztül. Szinte már könyörögtem a fájdalomcsillapítóért, de helyette csak az orvosom rámmordulását és megjegyzését kaphattam. Egy kissé megalázó volt ez egy férfitól aki soha életében nem fog szülési fájdalmakat átélni.
Aztán: Szülés után a gátsebem nagyon feldagadt, semmilyen módszerrel nem segítettek rajtam (pl. lehetett volna jegelni)
És még ráadás, hogy szülés utáni napon mivel még nem volt székletem (mitõl lett volna, mikor a szülõszobán voltam 48 órát, és semmit nem ettem),
adott az egyik nõvér hashajtót. Nagyon megbántam hogy bevettem, mert a hatása igen kellemetlen volt napokig, és a WC a kórteremtõl elég messze volt. A bedagadt gátsebemmel, oldalradöntött csípõvel bicegtem - miközben rohannom kellett volna.
Na, most jól kipanaszkodtam magamat. Azért sokat tanultam az egészbõl. Pl. nem kell mindig azt tenni amit a nõvérke mond (hashajtó bevétele).
Még ezeken kívül is volt egy-két kisebb kellemtelenség, de már nem akarom ragozni tovább a témát. Talán sok múlik a kismama hozzáállásán is.
Azért lebeszélni senkit nem akarok a klinikáról, máshonnan is hallottam már hasonló - sõt rosszabb - élményeket is.
Még egy megjegyzés: Fentiek történtek velem annak ellenére, hogy (más kismamákkal megbeszélve és összehasonlítva) minden egyes vizsgálat után és szülés után is nem kis összeget kapott tõlem az én kedves dokim.
Kellemesebb szülést mindenkinek!
Feksi
Feksi
 


Szia Pucur!

Terhestorna van a Klinikán, bár én nem oda jártam. Szerintem ha megkeresed a védönöt, ö tud felvilágositást adni. Egyébként van szülésfelkészitö tanfolyam is, ami nagyon jó, arról szintén töle kell érdeklödni. Szerintem legegyszerübben úgy éred el, ha a központi számon a gyerekágyas osztályt kéred, ott pedig a védönöt keresed (azt hiszem, Németh Évának hivják). Az apukás részvétellel kapcsolatban nekem pedig az az infóm, hogy ha nem készül el az egyágyas szülöszoba, és a többágyasban kell lenni, akkor az azt jelenti, hogy addig, amig a többi kismamát vizsgálja az orvos (persze csak ha van többKép), addig ki kell mennie minden apukának, egyébként ott lehetnek.

Szile
Szile
 


Sziasztok!

Én is a Sote II-n szültem, idén nyáron. Csak kellemes emlékeim vannak az ottartózkodásomról, nagyon jól éreztem magam, kipihenten és jó érzésekkel, szép emlékekkel jöttem haza a pici babámmal. Kép Bármikor visszamennék és megismételném - következõ babámat is csakis ott szeretném megszülni! A hathetes kontrollra is olyan kellemes érzésekkel léptem be a kórház kapuján, felelevenedtek bennem az ott töltött napok szép emlékei.
A wc-k mindenütt gyönyörû tiszták voltak, a minden egyes baba-mama szobához külön zuhanyzó és wc van, ami mindig tiszta. Nem kell sehova "a folyosó végére" rohanni, ha szükséges, hisz közvetlenül nyílik a zuhanyzó, wc minen egyes szobához. Minden nap minden mosdót, és a babával kapcsolatos dolgokat (pelenkázó,stb.) fertõtlenítenek, tisztán tartanak. A gyermekemet tökéletes biztonságban tudtam mindvégig, minden szempontból. És önmagamat is, a szülés elõtt, alatt és azt követõen egyaránt! A nõvérek kedvesek, figyelmesek, bármit meg lehet tõlük kérdezni készséggel válaszolnak, segítenek mindenben. A babád melletted lehet éjjel-nappal, ha azt szeretnéd, de ha aludni akarsz, bármikor beviheted a csecsemõsnõvérekhez és jó kezekben van míg Te nyugodtan pihenhetsz. Ha azt kéred, fertõtlenítsék a mellszívódat, vagy nagyméretû betétre van szükséged, vagy fájdalomcsillapítóra, vagy szeretnéd ha lemosnák egy kicsit fertõtlenítõvel a gátsebed satöbbi, satöbbi... mindent nyugodtan kérhetsz, és szívesen megadják, megteszik. Ha a szoptatással kapcsolatban nincs tapasztalatod és nehezen boldogulsz, türelmesen megmutatják, kedvesen segítenek, bíztatnak. A legtöbb nõvér a babákat név szerint megjegyezte, hozzám mindig úgy jöttek be a szobába, hogy "Hogy van a pici Petike? Szopikázik már ügyesen? Nagyon jó, csak így tovább! Ha bármi gond van, csak szóljon nyugodtan!" Kép És egyetlen fillért sem adtam egyik növérnek sem, mert szegények vagyunk - mielött azt hinné valaki, hogy emiatt voltak készségesek.

Ez az én tapasztalatom. Bárkinek ha kérdése van a kórházzal kapcsolatban, szívesen válaszolok.

Az orvosom Dr. Várbíró Szabolcs volt. Mindenkinek nyugodt szívvel ajánlom, a leglelkiismeretesebb, legkedvesebb, legjobb orvos, akit csak el tudtam képzelni.

Puszi: Katus
Katus
 


Az EDA-val kapcsolatban: ha a dokiddal megbeszéled és Õ támogatja akkor megoldható. A vezetõ aneszteziológus hölgyet valamilyen Piroskának hívják és Õ is szivesen alkalmazza ha éppen ott van. Mint korábban írtam Õ azért nehéz eset, mert egyedül neveli a 3 gyerekét így ha éppen nem ügyeletes, ill. nem munkaidõben mész akkor ált. nem hívják be. Dokidnak említsd meg Takács doktort õ is anesztes és Nekem Õ adta be az EDA-t és végig ott is volt a vajudás alatt, majd a császár alatt is. Utána minden nap meglátogatott és érdeklõdött, hogy hogy vagyunk.
A szülõszobán nem láttam a WC-t mert a szülésznõm a személyzeti WC-be küldött így arról nem tudok nyilatkozni, viszont a szülõszobán bent lehetnek az apukák akkor is ha éppen 3 szülés zajlik egyszerre. Semmit nem lehet látni, mert fügönnyel el van választva. Én elég sok idõt töltöttem a szülõágyon, mivel az EDA beadása után már ott kellett feküdnöm. Közben hoztak egy kismamát szülni, de semmit nem láttunk belõle. Az egyetlen kellemetlen dolog volt, hogy mindent hallottunk. Kicsit hangos volt a csaj, amivel megnyirbálta az önbizalmamat a kitolási szakot illetõen, de aztán a császár miatt semmi nem lett belõle. A férjem mint említettem végig ott volt, nem küldték ki. A császár után az örzõbe kerültünk, és mondhatom, hogy a klinika legjobb nõvérei ott vannak. Nagyon kedvesek és segítõkészek. Amikor már az osztályon voltam, és nem tudtak adni egy plusz lepedõt, hogy azzal takarózzak (julius volt) akkor felmentem az örzõbe és nagyon szivesen adtak.
A fiam sajnos besárgult így szolizott egy kicsit, és esténként nem volt velem, mert a császár miatt nem nagyon tudtam hozzá ugrálni, de már reggel 6-kor mentem érte, és csak este 11 után vittem vissza az osztályra.
Mindent összevetve nagyon jó volt minden, és mindenképpen ott szülöm a köv. babát is.

Anita
Sunbird
 


Sziasztok! Én két babát is szültem a sote II, és ha lesz a következõt is ott szülöm. Bármi kérdésetek van fordulhattok hozzám, ha tudok segítek. Katushoz csatlakoznék, nagyon szépen felújították a klinikát. A lányom 99. júliusában, a fiam ez év februárjában született.
Sziasztok, Dóri
molnam
 


Sziasztok!
Én februárban szültem a kisfiamat,sajnos császárral.A dokim Dr Takács György.
EDÁ-t azért nem kaphattam,mert a kórházban ezt csak õ csinálja,és egyszerre két dolgot nem tud csinálni.Nagyon rendes doki!Az anyukámat mondhatni õ mentette meg.(elõttem volt egy méhen kívüli terhessége,amit az elõzõ orvosa nem vett észre)Aztán én is nála születtem,meg a húgom is.
Nagyon lelkiismeretes emberke.
A szülésznõm Dömötör Margit volt,õ is nagyon kedves volt. Úgy viselkedett velem,mintha régi jó barátnõk lettünk volna.És mind a ketten jöttek majdnem minden nap megnézni hogy hogyan vagyunk.
A következõ babánkat(babáinkat)is náluk fogom szülni.
Üdv.Mariann
Z.Mariann
 


Sziasztok!

legyetek szivessek megmondani miaz az EDA?!
Elõrre is kõszi

Tavasszal fogok szülni és sajna nem tudom
Sziasztok
Krisztina
Krisztina
 


Epidurális érzéstelenítés, gerincbe vezetnek egy csövet,és oda adagolják az érzéstelenítõt, nekem nem volt, de aki használta azt mondja jó. a második babánál nem volt idõ, sem szükség érzéstelenítésre, az elsõnél meg azt mondták, hogy csak hátráltatana. Ki lehet bírni, de akinek nagyon hosszú a szülése,annak megéri.
Dóri
molnam
 


Szia Molnam.


Köszi igy már világos akkor ez régi nevén epidurálás.

Szia Krisztina
Krisztina
 


EDA=epidurális anesztézia
Névtelen
 


Sziasztok!
Feksi, köszi, hogy leírtad a negatív tapasztalataidat. A WC a szülõszobán valóban nem valami guszta, de engem is a személyzetire kísértek ki. Ezenkívül van ott egy fürdõszoba benne 2 zuhanyzó, oda beülhettem és a férjem melegvízzel zuhanyozta a hátam meg a testem, nagyon jó volt, Egy müanyag székecskén ültem és úgy vajúdtam a vízsugár alatt. A gyermekágyon volt 1-2 morózusabb nõvér, de hál isten nekem a kedvesek jutottak. Az EDA tényleg gyenge pontja a klinikának, ahogy már többen írtátok. Úgy tudom csak a Takács dr. és az aneszteziológus dr.-nõ (Piroska) végzi, de csak megbeszélt esetben. Állítólag 3 doktor jár mostanában tanfolyamra, hogy csinálhassák többen is, és bárkinek bármikor kérésre elérhetõ legyen.
Terhestorna van a klinikán minden kedden fél 3-kor kezdõdik a szülésfelkészítõ tanfolyam és utána van a torna.
Zsofka
Névtelen
 


Sziasztok!
Engem olyan kismamák tapasztalatai érdekelnének, akik Paulin profnál szültek a SOTE II.-n.
Elõre is köszi!

Aquarius
Névtelen
 


Kedves Zsofka!
Megmondanád, hogy hol van a terhestorna pontosan? Hanyadik héttõl tanácsos járni?
Köszi: Lola
Lola
 


Szia Mariann!

Én is Margitnál szültem, és mondhatom, hogy nagyon megkedveltem. A barátnõm dec. végére van kiirva és Õt is hozzá irányítom.

Anita
Sunbird
 


Sziasztok!
Csak azért írok,ha valaki többet akar tudni bármirõl,a helyes emil címem:mariann.zombik@chello.hu
Üdv.Z.Mariann
Z.Mariann
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: