Új privát üzeneted érkezett!

Csajok, ez nagyon gáz ami itt van még mindíg!Kriszta, teljesen egyetértek, ez felháborító!!!! :twisted:
Kitartást mindenkinek!!!!!
manóci
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam a dokimnál és megerősítette hogy lesz Máv januártól.

Kia,
Gratulálok jó egészséget nektek :D
Vendég
 


Tünde! Én is így jártam. Az első két babámat én is a Kútvölgyiben szültem, de a tavaszi bizonytalanság miatt én is a MÁV-ot választottam és Szabolcs u. lett a legvége. De nem bánok semmit sem, mert nagyon klassz szülésem volt. Kívánom neked és mindenkinek, hogy a modern szülészet minél hamarabb üzemeljen, ne árnyékoja be aggódás az utolsó heteket és legyen idő megismerni az "új" helyet! :D

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 

 
 

Tücsi, nocsak, sorstárs :) Remélem, az új helyen fogok szülni, de a Szabolcs sem lenne tragédia, de az új dokimat nagyon megszerettem, és vele szeretnék :) és ha az esetleg zárva, más meg nincs? Na, de nem pánikolok, hiszen minden esélyem megvan a januári szülésre.

mtunde
 
 


Sziasztok!

Köszi :)

Így néztünk ki a Szabolcsban
Kép Az első nap..

- ahol annyira nem is volt rossz (ez szobatárs-függő is), mert a szülés nagyon gyors volt, és csak 3 napig voltunk bent...

Kibírható!!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kia! Gratula Levihez! Jó egészséget és sok tejecskét kívánok!Majd ha időd engedi, feltétlen gyere a HIETE-s fórumba is. Kíváncsiak vagyunk a történetetekre és a tapasztaltakra is.

Tünde! Igen, biztosan itt fogsz már szülni. Írok privit! :wink:

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok!

A mai infóm a dokimtól az,hogy hétfőtől(17.től) MÁVban szülnek a kismamik :lol: Remélem a fiam kitart addig...
ehhez szeretnék kérdezni:
Apás szülést tervezünk és foggalmunk sincs,hogy kell-e az apukának valamit vinni a szülőszobára?
Papucsot gondolom vigyünk, de kell valami más vagy adnak köpenyt??

köszönöm a válaszokat!

Réka

Kép

Kép
rékaróka
 
 


Szia Réka!
Én májusban szültem a MÁVban akkor csak papucsot kellett vinni! De szerintem kérdezd meg a szülőszobát, biztos, ami biztos.
Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Kedves Anyukák!

Végzős hallgató vagyok az ELTE Tanító- és Óvóképző Főiskolán. Szakdolgozatomat a „Testtartás kialakulásának folyamata és az azt befolyásoló tényezőkből” írom. Segítségét szeretném kérni az alábbi felmérés otthoni elvégzésével, melyet óvódás korú gyermekével/gyermekeivel kell megcsináltatnia. A felmérés kiértékelésével fényt szeretnék deríteni arra, hogy a hasizom és a hátizom erejének, valamint a lúdtalpnak, van-e szerepe a hanyag testtartásban. Mert amennyiben igen, akkor ezek már óvodás korban elkezdett megfelelő erősítésével megelőzhető a tartáshiba kialakulása, amely idősebb korban további panaszokat okozna.
A kitöltött felméréseket légyszi küldjétek el a kisindigo@freemail.hu címre.


1. Gyermek kora, neme:
2. Magassága, súlya:
3. Súlya:
4. Van-e lúdtalpa? /Legkönnyebben úgy lehet megállapítani, ha hátulról megnézi, hogy a gyermek Achilles-ina egyenes-e. Ha megtörik akkor lúdtalpas./
5. Hanyag tartása van-e? /Hanyag tartás jellemzője: a vállak előreesnek, a háti domborulat kifejezettebb, a lapockák pedig elállnak, s a gyermek „Húzd ki magad!” felszólításra korrigálni tudja tartását./
6. Hasizom erejének vizsgálata: Kérje meg a gyermekét, hogy feküdjön hanyatt. Lábát térdben hajlítsa be és Ön rögzítse a lábát. A gyermek fogja meg a fülét. Ebből a helyzetből üljön fel úgy, hogy a könyökével megérinti a térdét, majd vissza, miközben a fülét nem engedi el, 20 mp-ig annyiszor amennyiszer csak tud. Hányszor tudott felülni?
7. Hátizom erejének vizsgálata: Feküdjön hasra a gyermek. Fülét ismét fogja meg, s Ön rögzítse a lábát. Majd 20 mp alatt annyiszor amennyiszer csak tudja emelje meg a törzsét úgy, hogy a könyökét összeérinti maga előtt. Hányszor tudta összeérinteni a könyökét?

Segítségüket előre is köszönöm!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Most voltam a védőnőnél és volt ott egy kismama, aki már a MÁV-ba jár CTG-re. Nagyon örülök neki, hogy ennyi bizonytalanság után végre jó hír!!!
Ti tudtok valamit?

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok!

Tegnap este voltam CTG-n a Szabolcs utcában, és tényleg 17-én reggel nyit a MÁV. Ezt ki is írta az osztályvezető főorvos az ajtóra, valamint a szülésznőm is megerősítette! Úgyhogy mostmár elhiszem!!!


Vigyázzatok magatokra, üdv. mindenkinek! :)

Kép
lenilady
 
 


igen,igen,az én orvosom is megerősítette,16.-án éjjfélig még Szabolcs,17.től MÁV!! :lol: :lol:
Csak kihúzzuk Kiskakukkal már ezt a pár napot!! :wink:
szép napot!!

Réka

Kép

Kép
rékaróka
 
 


Sziasztok!

Csatlakozhatok?
Magamról annyit, hogy az első két babámat a régi MÁV-ban szültem, aztán a harmadikat a Rókusban, most hangolódunk a negyedik bébire, aki, ha igaz az új MÁV-ban látja majd meg a napvilágot, mert a dokim januártól ismét ott dolgozik.
Drukkolok mindenkinek, aki ezután szül, hogy bent maradjon még a babája 17-éig!
Valakinek van esetleg infója arról, hogy Tóthné Juli szülésznő a MÁV-ban dolgozik-e még? Az 1.babámat vele szültem, fantasztikus volt, jó lenne újra együtt szülni.

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok!
Bocsi, hogy bepofátlankodok, de nekem még annyi infóm van, hogy az csak egy dolog, hogy 17-én reggel 8-tól már a MÁV-ba kell menni, de sajnos nincs készen a MÁV sem :(
Nem riogatás, de ott sem rózsás a helyzet sajna.....:(

Ja, és szerintem inkább hozzatok Ti is mindent magatokkal, nekem még a hálóinget is mondta a szülésznő, mert max. annyi biztos, hogy az épületben szülsz...de hogy mit kapsz, az már nem.

Engem csak az vígasztal, hogy "Szabolcsos" szülésznőm és orvosom is ott lesz!

Kitartást Mindenkinek!
jkriszta: ha ember kell a demonstráláshoz, csak szólj! Népes és aktív a családunk :):) Ezeket semmi nem érdekli! Burkolt népírtás folyik itt, én mondom Neked!

Kép
Kép
agica123
 
 


Márta, én Julival szültem igaz már tavaly októberben! Szóval akkor még ott volt!! Azóta nem tudom mi lehet vele , remélem még ott van! Csak vele szülnék megint! :)

Kép
borso18
 
 


Kedves MÁv-os lányok! Csatlakoznék hozzátok :)! Érdekes volt a véleményeiteket olvasni, azokról a dolgokról, emberekről, aki engem is érintenek! Néhány szó magam(unk)ról: van egy majdnem 3 éves kisPankám és egy pici Ábel a pocakomban :D ! Pannit a MÁV-ban szültem a Szabó doktornál, Irénkével. A doktor maradt, Irénkén még gondolkodom (bár nem lehet egy rossz szavam sem!), talán egy kicsit empatikusabb szülésznő is szóba jöhet, majd meglátjuk... Szabó doki nálam is bizonyított, mert nem volt magától értetődő a természetes szülés, de... akit érdekel szívesen mesélek.... most szaladok, mert angyalkám engem reklamál!
Sziasztok!
szentpyr
 
 


Szentpyr!

Engem érdekel, mesélj! Irénkével én kicsit rosszabbul jártam, a 2. kisfiam született nála, ő volt az ügyeletes szülésznő. Konkrétan akkor döntöttem el, hogy soha többet nem szülök választott szülésznő nélkül!

Márti
borossné becz márta
 
 


Szentpyr!

Engem is nagyon érdekelene a szori a Sazbó dokiról :wink: mivel én most a 27.hétben kényszerülök orvost váltani(a dokim átigazolt a SOTE II.-re) a Szabóhoz szándékozom átmenni.

Köszi :lol:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


szori=sztori :oops:

Sazbó=Szabó :oops:

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


szia Márti!
Nem lennék igazságos, ha rosszakat írnék róla (Irénke) egyszerűen korrekt volt, tette amit kellett... a gátvédelem nem sikerült, de állítólag nagy volt a Panka feje (most meg nem mondom fejből mekkora:) ), meg első baba stb. Bár én lelkesen intim toráztam előtte! Ezt is említettem a szülés előtt neki, de nem nagyon reagált (úgy éreztem rám hagyja: okos(kodó) kismama...). Szóval emlékeim szerint, kicsit személytelen volt a hangulat. Erre céloztam a több empátiával feljebb.

Szabó doktor: A Panni nyakára volt tekeredve a köldökzsinór, amitől a fájások közben a szívhangja mindig gyengült! Egyáltalán nem éreztem , hogy a doki bizonytalankodna. Bejött a vajúdás korai szakaszában (az Irénke hívta be telefonon diszkréten, hogy ne essek pánikba). Végig türelemmel követte az eseményeket és így Pannival megúsztuk a császármetszést, ami utólag kiderült, hogy sanszos volt. Egyébként szerintem a Szabó doktor láthatóan "fejlődik" az elmúlt négy évet figyelembe véve, türelemesebb, magyarázóbb, emberközelibb...

szentpyr
szentpyr
 
 


Szentpyr!

Köszi hogy leírtad :wink: Nagyon bíztató
:lol:
Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Szentpyr!

A személytelenséget én is éreztem. Szakmailag szerintem is a helyén van, tudta mit csinál és jól is csinálta, leszámítva a beöntést, amit nagyon elszúrt, meg, ha rajta múlt volna, a dokim nélkül szülök meg, de ez hosszú történet, ha érdekel, majd leírom! Egyébként nem akarom bántani őt én sem, de az ő viselkedése és hozzáállása világított rá arra, hogy választott szülésznőre van szükségem!

Márti
borossné becz márta
 
 


Panni, érdekel, hogy neked majd mi lesz a véleményed:)! Egyébként látom a te picikéd is tavasszal érkezik! Lehet tudni, hogy kisfiú vagy kislány? Képzeld az én Pannim csak a 30.(!) héten fedte fel a titkát;)! Ábel a másik véglet, a 12. héten már hősködött... nincs mese férfi ember:)))!

Márti! Persze, nagyon érdekel, hogy veletek mi történt!! Különben én a Fazekas Zsuzsán gondolkodom, az itteni anyukák véleményei alapján!

Vidám készülődést kívánok mindekinek :D !
Rita
szentpyr
 
 


Lányok !

Mindenkinek boldog békés kyrácsonyt és sikerekben gazdag új évet kivánok.

nadimo
nadimo
 
 


...én is csak azt akarom írni, mint Nadimo..

Mindenkinek Boldog Karácsonyt!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Rita!

Igen lehet már tudni a pici nemét,ismét kisfiúcska lesz,Olivér :wink:
Szívből mondhatom,hogy sajna a rossz előzmények miatt(6 hetesen el kellett vetetni egy magzatot májusban, mert elkaptam egy fejlődési rendellenességeket okozó vírust és beteg lett volna)szal nekünk csak az volt a fontos hogy egészséges legyen!!!

Egyébként szívből ajánlani tudom Fazekas Zsuzsit!!!Mind fizikailag(szuper gátvédelmes)mind lelkileg nag segítség volt!!Én ezért is maradok a MÁV-ban és váltok dokit mert nekem ő nagyon fontos!

TOVÁBBRA IS ÁLDOTT KARÁCSONYT!!!:):)

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Én a 33. hétnél tartok, és úgy döntöttem, hogy bár magánorvoshoz járok ( Dr. Szabó Gergely) nem lesz ott a szülésnél, csak szülésznőt választok.
A babám egyenlőre még farfekvéses, remélem megfordul.
Olvasom itt a Fazekas Zsuzsit, esetleg tudtok mást is ajánlani? Vagy ezt egyáltalán, hogy szokták?

Továbbra is kellemes ünnepeket mindenkinek!

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok!

Meg tudjátok mondani, hogy melyik Szabó dokiról van szó? A MÁV kórház honlapján van Dr. Szabó György és Dr. Szabó Gergely is.

Rajta (rajtuk) kívűl még kit tudnátok onnan ajánlani?
sushy
 
 


Sushy!

Az én írásaimban Szabó Györgyöt fedi a név! :D
Üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Susytündér,
Nekem Szamos Julcsi a szülésznőm anyáskodó, emberséges tipus volt alkalmam megismerni, hogy milyen a szülőszobán csak ajánlani tudom. Mondjuk még nem szültünk együtt, de biztos nem fogok csalódni. Kismama magazinban a hónap kismamája is nála szült(ügyeletben) és elégedett volt vele.
Vendég
 


Sziasztok!
Panni, akkor lassan elkezdem a dokinál (Sushy, Szabó György!) az érdeklődést a F. Zsuzsa elérhetőségei iránt. Köszönöm! Nagyon gratulálok a pici Olivérhez, kedves fiús kismama:)!

Azt remélem, lassan szállingóznak vissza az ÚJ Mávban szült kismamák... nagyon kíváncsi vagyok a benyomásokra! Valaki esetleg hallott valamit elsőkézből?

Nnnna, most meg jó pihegést kívánok minden pocakos anyukának a karácsonyi sürgés-forgás, eszem-iszom után :)))!

Rita
szentpyr
 
 


sikerüüült! :) íme ők!

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Rita!

Írtam privit!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

BUÉK Mindenkinek! ...így előre...

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Boldog Új Évet Mindenkinek!!

Kép

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Boldog új évet kivánok mindenkinek.

nadimo
nadimo
 
 


Sziasztok!

Boldog új évet kívánunk mindenkinek!
Kép

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok.
December 22-én szültem az ú.n. Á.E.K-ban, a volt M.Á.V. épülete, és szerintem nagy a káosz ott.
De az is lehet, hogy csak nekem tűnt úgy, csak nekem volt hiányérzetem. Nem volt választott dokim, ügyeletesnél szültem, mivel Szabolcs babám három héttel hamarabb érkezett, mint vártuk. Nem vagyok megelégedve az ott tapasztaltakkal.
enceje
 
 


Enceje,
Leírnád pontosabban hogy miért volt káosz? Köszi! Én tegnap voltam ott ctg-n a szülésznőmnél, mindent megmutatott, nekem nagyon tetszik az egész. Gratulálok a kisbabádhoz, jó egészséget nektek :D
Vendég
 


Enceje!

Szeretnélek én is arra kérni, hogy írj kicsit bővebben, részletesebben az ÁEK. ről, mivel pár hét múlva én is ott fogok szülni. Hogy viszonyult hozzád az ügyeletes doki, és szülésznőd sem volt választott? Miket kellett vinned....egyszóval ha kérhetem mindent szeretnék tudni :)
Előre is köszi.
És szívből gratulálok a kisfiadhoz, nagyon jó egészséget kívánok!

Pandácska
Neked ki a szülésznőd?

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susy,
Szamos Julcsi és van választott dokim is. Tegnap mindent elmondtak, a babának semmit nem kell vinni mindent adnak pelust, ruhát stb. Magadnak meg a szokásos dolgokat. Érdemes két csomagot csinálni 1et a szülőszobára, és külön a kórházit.
Vendég
 


Enceje!

Engem is nagyon érdekelnének a tapasztalatok!!!
Köszi :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Pandacska

Én még most fogok szülésznőt választani, kérdeztem a dokit van e valaki, akivel szivesen együtt dolgozik. Az én dokim Dr. Szabó Gergely, több éve ismrem, jó doki szerintem. Az mit jelent, hogy egy csomag a szülőszobára, egy a kórházi?
Jó neked, hogy már 36. hét, neked már nem sok van. :wink:

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susy,
Azt, hogy érdemes külön pakolni a két csomagot könnyebb lesz a használatnál. Hát remélem is hogy nincsen sok, a ctg már mutatott fájásokat, de majd meglátjuk hogyan alakul... Nagyon várom már a szülést de gondolom te is :wink:
Vendég
 


pandácska : nagyon szép ez az összefoglaló filmecske, minden jót és jó egészséget kivánok.

nadimo :lol:
nadimo
 
 


Én is megnéztem a filmet! Nagyon kedves, hogy ilyen szép emléket készítettél neki, magatoknak:)!

R

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Nem tudom kihez hogy viszonyulnak, nekem nem volt választott dokim és szülésznőm sem, most már biztos vagyok benne, hogy kellett volna. Volt nővérke, ki kedves volt hozzám, nagyon kevés, de volt, ki csak azért jött be dolgozni, hogy elteljen a nap vagy éjszaka. belázasodtam, én mértem a lázam, mikor nekem jól esett és ugyancsak én kellett lázcsillapítóért menjek. Szóval az volt az érzésem, hogy senkit nem érdekel, hogy élek vagy halok.Szerencse velem és nem a babácskámmal volt baj. Kötözésre voltam visszarendelve, másfél órát vártam a dokira, se hang, se kép. A telefont nem veszi fel. Szóval... Válasszon jó előre mindenki magának dokit, fizessen és akkor talán embernek nézik.
enceje
 
 


Nadimo, Szentpyr
Köszönöm :D

Enceje,
Azért szomorú, hogy ha ügyeletben szül az ember ilyen az ellátás, bár szerencsére vannak kivételek. Tényleg jobb fogadni dokit, szülésznőt bár azokban is lehet nagyot csalódni. Nincs tökéletes megoldás...
Vendég
 


Mostanáig reménykedtem abban, hogy vannak még dokik, kik a hivatásuknak érzik a gyógyítást. Most nagyon nagyot csalódtam. VAn eghy megnyitott sebem, kéne doki, ki ellássa és nem tudom itévő legyek... Szóval, valószínű kisakkozok egy dokit, akihez elmegyek és csak remélem, hogy jobb lesz, mint a kórházban. Ja, ami miatt még kaotikus volt a hangulat: A doki mondott egyet az asszisztensnőnek, az meg vagy megtette vagy nem, vagy nem úgy, ahhogy a doki mondta. Pl. Át kellett volna mosnia sebem. Az egyik nővér kötést cserélt, a másik pedig nem foglalkozott azzal, hogy a sebet átmossa. Három napig nem cseréltek kötést egy begyulladt, megnyitott seben.
enceje
 
 


Pandácska Én is megnéztem a videót, nagyon aranyos és nagyon megható! :)
Ha majd megszületik a kisbabád, kérlek írd le a te tapasztalataidat is, hátha akkorra változik valami.

Enceje Azért remélem a kellemetlen emlékeket feledteti veled a babácskád!

Én pont azon gondolkodom, hogy csak választott szülésznőm lesz. Mindenki azt mondja, hogy ő lesz ott velem végig, akkor meg...bár folyton elbizonytalanodom. :roll:

Kép
Kép
susytunder
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: