Új privát üzeneted érkezett!

Timili,
kérésed parancs, ezennel megnyitottam a Schöpf-ben szült mamák klubját, itt lehet trécselni bármiről.
alice_cs
 
 


Sziasztok!

Most csak egy gyors bekukk.
Gondoltam írok ide is, hogy gyarapodjon a hozzászólások száma. Kép

Pusza,
Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!

Na, itt vagyok. Most már bátran lehet írni.

Tegnap este jöttünk haza a Tiszáról (fotók az albumban vannak, cím a profilban). Szerintem a képek magukról beszélnek.

Ma megcsináltattuk Kincsőnek az útlevelet, kicsit itthon vagyunk pihizni. Holnap megint megyünk, most Csobánka a végállomás. Egy haverunkhoz megyünk 3 napra.

A kilók: én sosem voltam nádszál alkat. A terhességet 69kg-val kezdtem, 82-vel szültem, most szerintem 78 körül vagyok. Brrr, nem merek belenézni a tükörbe, a fürdőruhás képeket meg kitörlöm. Sajnos én is rengeteget eszem, imádom az édességet is. Én soha nem fogyóztam, csak sportoltam mindenfélét. Megint mozogni kéne, akkor biztos javulna a helyzet. A férjem is mondogatja, hogy "hát Edi...". De amíg a feleség jó feleség és jó anya, addig nincs baj. Az utcára a lányom nélkül utálok menni, mert kövér vagyok. Ha ott van velem, van alibim.Kép

Tünde, Barbi, a gyerkőcök ülnek már? Kincső néha egyedül ül és játszik. Aztán eldől. Kincső már fordul hasról hátra és fordítva is. Foga még nincs, és nem tudom, hogy hány kiló.

Itt van néhány fotó:
Kincső a kempingben a tesómmmal:
Kép

Kincső talált valami érdekes dolgot, azt figyeli:
Kép

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 

 
 

Hát ezen a második képen de jót röhögtem!!! Kép))

Nem tudom mit vagy úgy oda a kilóiddal egy molett nő is lehet szép, és ha valakinek eleve ilyenek a génjei, az fogadja el úgy magát ahogyan van, én a te küldőddel anno nagyon is meg letem volna elégedve!

Ez a kislány egyszerűen szenzációs...Kép
alice_cs
 
 


SziasztokKép
Ed!
Gyönyörű ez a babaKépKép

Én is mondig sírok a kilóimtól, mert mióta folyamatosan babás vagyok, vagy szoptatok nem járhatok edzésre. Inkább szeretek anyuka lenni, mint nagyszerű vagy közepes harcosKépKépKépKép
Így is kiélhetem tigrisanyai tulajdonságaimatKép

Van egy unokatesóm, hát nem kisdarab csajszi, de szereti magátKép CsodapofaKép Persze, majd egyszer le akar fogyni ha úgy érzi itt az ideje, de addig nem fárasztja magát veleKép Nagyon jól néz ki, jól öltözik (a kevésből amije van szuper cuccokat vesz magának)Kép Én odavagyok a hozzáállásáért, szeretnémmegtanulni tőle.
Mint ahogy Alice mondja: egy molet nő is lehet szépKép

Majd ha Kincső elindul és rohangálhatsz utána, majd röpködnek le azok a kilókKépKépKép

Puszi mindenkinek, és szép augusztus 20-át! Ki mit ünnepel ezen a napon, tegye örömmel!!!Kép

Emő+Csöpp

hicudzsi
 
 


Kép

Kép a keresztelőrőlKép

hicudzsi
 
 


Most olvastam, hogy mennyi hibát ejtettemKép Bocs, csak ma egész reggel puceváltam a konyhát, így kicsit a kezeim nem működnek..:S

hicudzsi
 
 


Ed!
Most megnéztem a képeiteket, Sziget, Tisza stb.. hát te dilis vagy, hogy ennyire lebecsmérled magad!!! Szerintem tök jól nézel ki! És tegyük hozzá, hogy még szoptatsz, tehát normális, hogy nem tudsz fogyni még nagyobb ütemben!
Fela fejjelKép Amit te mondtál: amíg a nő jó feleség é jó anya, addig minden rendbenKép
Puszi!

Ja, és szuperek a képekKép

hicudzsi
 
 


sziasztok!

Most csak egy kép erejéig ugrottam beKép

Hicu, de édes!

Ed, Kincső igazi világjáró gyönyörűség lesz, sőt, már azKép

Szóval a kép, a címe talán ez lehetne:

"engedjetek már kiiiiiiiiiiii!

Puszi, LénaKép

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Hicu,
a kislányod olyan mint egy Rubens festmény a fényképen!
Nuska, nagyon szép a baba, látom neketek is van Pampers napocskátok... Iván le se szarja jelzem, pedig mutogatjuk neki rendesen..

Ma mértük, 4170 gramm, ha hinni lehet a mérlegnek, egyáltalán nincsenek rajta hurkák, nagyon gyorsan nő, ma adtuk rá ünnepályesen az első nagyobb számozású bodyt mikor megszületett olyan nagynak tünnt rá... lassan 5 hetes lesz, 3500 grammal született, 4 naposkorában 3240 grammal hoztuk haza - remélem ez a gyarapodás megfelelő. Kezd érdeklődni a dolgok iránt, már mintha a szemünkbe nézne, meg imádja a forgó zenélő macikákat az ágya felett, már nem sír a fürdetésnél és a pelenkázásnál, néha már mosolyog is és nem csak állandóan ez a "jesszus felébredtem, és nem rossz álom az, hogy már nem az anyám hasában vagyok!" kifejezés van az arcán...Kép

Eddig a szülei között aludt a nagyágyban egy mózeskosárban, de lassan be kéne szoktatni a kiságyba... adjatok már tanácsot, hogyan lehetne beszoktatni, mikor eddig még mindig csak ringatással, babakocsiban való tologatással stb aludt el (valahogy ez a "sírja magát álomba" dolog nálunk nem működik)??? Tegyük bele mikor már alszik? (Tán ez lenne a legjobb...)
alice_cs
 
 


Sziasztok!

Hát, tegnap megjártuk Esztergomot.
Szegény Sárának igen melege volt, így megmutattuk a bazilikának és környékének a pelusunkatKép
De azért az utat és az ottlétet is élvezte.
Hazafelé az étteremben biztos örültek nekünk, mert Sára annyira sikitozott, hogy képtelenek voltunk vele mit kezdeni.Nincs mit tenni, mostanában erre szokott rá, ha vminek nagyon örül akkor sikitozikKépKép

Aliz, jó, hogy Ivánka ilyen ütemben fejlődik, szerintem meséld ezt el a tápis topicban a hurrogóknak, szerintem amúgy ne idegesítsd magad rajtuk, mondták azt is, hogy tápizni könnyebb, mint szoptatni.Ezen meg én húztam fel magamKép

Hicu, teljesen igazat adok neked!Ha az ember jól érzi magát, akkor minden ok.
A baj csak akkor van, ha az embert a párja zaklatja, hogy "nem ilyen voltál ám, mikor megismertelek".Mert nálunk ez a helyzet.Kicsit ugyan bánt a dolog, de azért megértem őt.
Pedig én így is jól érzem magamKép
Viszont mondhat bárki bármit, amíg az ember lánya nem érez magában VALÓDI késztetést, addig a fogyókúrát megette a fene.
Én még továbbra is várom a késztetést, bár erős a gyanúm, hogy ez csak kifogásKép

tettem fel új képeket az albumbaKépha vkit érdekelKéphttp://babanet.hu/album/main.php?album=1790

Hát puszi mindenkinek, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Sziasztok!

Ma 6 hetes a kicsi fiam, szépen szopik és gömbölyödik. Ma este majd megmérjük, múlt héten 4,85 kg volt, de nagyon hízik. Az a gondom, hogy szerintem begyulladt a bal mellem. Fogalmam sincs mitől, mert gyakorlatilag éjjel-nappal 2 óránként szoptatok váltott mellből. Az első éjszakai szoptatásnál éreztem, hogy fáj, ahogy szívja. De nem a mellbimbó fáj, hanem belül, az egész mell. Azóta csak rosszabb lett, látni ugyan nem látok rajta semmit, de ha nem szopik, akkor is érzékeny az egész mell. Eszembe jutott, hogy szopi után fejem még, de annyira fáj, hogy hozzáérni sem lehet. A húgom azzal vigasztal, hogy ha nem csinálok semmit vele, csak szoptatok belőle, akkor is elmúlik 2 nap alatt.Igaz?
Pusz:
Polka
polka3
 
 


Polka!
Disznózsíros borogatás!!!
Kend be disznózsírral és tekerd magad körül törülközőkkel!! Nekem egy éjjelre volt föltéve és utána nem is volt bajom...
Szuperjó!!
VAGY:
meleg vízzel zuhanyozgasd, de ez kevésbé hatékony, én szoptatás előtt csináltama zuhanyzást, az mindig jót tett!!!

hicudzsi
 
 


Polka,
a disznózsíros borogatás nem hülyeség, a lányomnak a kórházban csinálták ezt a szoptatósnővérek, bekenték az egész mellét disznózsírral (a mellbimbót kivéve!) pelenkávan körbetekerték, és a következő szoptatásnál már teljesen felpuhult a melle - akkor kifejték - most olyan 5 hetes a baba, de azóta se volt semmi ilyen jellegű baj a mellével, pedig a mellszívó is összetört pár napja - az a pumpáló része, Medela kézi 10.000 körül volt az ára, remélem kicserélik vagy valami.... mindegy ez mellékszál... szóval igaza van Hicu-nak, ezt csináld!

Nuska,
engem az zavar, hogy annyi baromságot összehordatk ott, hogy hoyg egyszerűen már nincs is miről vitatkozni, mindenki onnan indul ki eleve, hogy az allegria minden oka az, hogy ha az ember nem szoptatta legalább fél évig a gyerekét - no innen nekem minden hülyeségnek tűnik, és ebből a kiindulásból és nem is vagyok hajlandó tovább vitatkozni.
Nem érdekel kinek hiszel, de ez az egész ami ott folyik (szoptatás.hozzátáplálás topicok) az maga a rémísztgetés magasiskolája, a legkifinomultabb módszerekkel. És nem is lehet más véleményt meghallgatni, ugyanis ha bárki mást merészel mondani azonnal odajön az a pár ember, aki rögtön belinkel pár tanulmányt mege gyebeket... az, hogy emellett gyerekek millói nőlnek fel úgy, hogy tápszeresek és korán hozzá vannak táplálva mégsincsen generációkra visszamenőleg semmi bajuk, az mellékes. Van egy varázsmondat: "én nem teszem a gyerekemmel, mert jobb ha később kapja, abból nem lehet baj.." - hát igen, ez nagyon ügyes dolog. Pár évtized mulva majd jön olyan tanulmány a "legujabb kutatási eredményekkel", miszerint azok bírják jobban immunrendszerileg, akiknél igenis hamar hozzátápáltak - nem szoás/etetés helyett, hanem közben, kóstolásképpen (féreértés ne legyen!) ... no majd akor - remélem akkor már dédmami leszekKép kiváncs vagyok a közhangulatra - remélem megérem... Kép
(Jelzem a lányom most éppen a legrosszabb periódusban van, mert Ivánka szopik is- csak nincsen elég tej a cicikben, bár gondolom ez Iboly papnőnek nem hihető) és utána még tápszert is eszik.. istenem, mennyivel könnyebb lenne az élet, ha a lányom melle oylan lenne mint ama bionyos tejcsárda, mert a sok tápzással annyi mosogatni.sterlizáli stb való va, hogy netuddmeg...)
alice_cs
 
 


Aliz!

figyelj egy kicsit jobban!Tudom, Sára 2 hetes kora ótaKép

Puszi, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Nuska, én már eleve védekezem az az igazság, mióta a lányom terhes, olvasgatom a topicokat két fórumon, ÉPPEN AMIATT mert ugya megehet az én emlékeim elavultak... sok ujdonság van, sokminden van amire oda kell figyelni - és amit én anno nem tettem szóval nem volt ez egy haszntalan dolog... de a saját terhességi és szülési meg gyereknevelési tapasztalataimmal összevetve (amiben persze benne van egy csomó velem együtt/nagyjából egyidőben szült anyuka tapasztalata is azokból az időkből amikor Magyarországon a baby booom volt) a mai eszemmel azt mondom: nagyon szerencsés voltam, hogy akkor nem volt internet, mert egy átlag normál terhességhez és normál szlséhez az intenet csakis a félelmet tudja nyujtani ez az igazság...

(Ja Ivánka - imádom a kis szarost egyre jobban- most valami eszement iramban kezdett zabálni, egy nap alatt hízott 110 grammot, de ez persze lényegetlen, épp csak kiváncsiságból mértük meg tegnap este, mert valahogy reggeltől estvéig sokkal gömbölyűbb lettKép és olyan nagyon ééédes.. - bár semmije formában nem hasonlít az én imádott lányomra, ki a gyerek anyja, de akkor is egyre jobban szeretetreméltó... most kezd MOSOLYOGNI, bár azért csak úgy langsamban - nem mindenkire meg nem feszólításra... de így nagyanyaként ujra élni az egészet, szemlélőként csodálatos dolog... csodáálatos dolog, hogy "bejött" amit mondtam a lányomnak, mikor ki volt borulva sok sírás miatt, hogy "hidd el kislányom ez naprtól napra jobb lesz" és akor bezezg nem hitte, de jó látni, hogy a lányom is egyre jobban élvezi az anyasűgot és boldog,és kezd nem félni,és kezd megbarátkozni azzal a dologgal, hogy ő igenis egy jó anya és szerei a kisfia...)
alice_cs
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk mi is rövid nyaralásból a Balcsiról!

Tünde, nagyon szépek voltatok a Balcsis képen. Bence még nem tud se ülni, se a hasáról a hátára fordulni. De egyáltalán nem izgatom ezzel magam. Mostanában nappal újra alszik és végre nem etetem éjszaka. A bajom csak az hogy viszont 1 hete folyton éjszaka kakil (arra kell fel )és így ugye még mindig kelni kell tisztába tenni.

Ed, nagyon kis édi Kincső! Ő is igazi húsgombóc! Szerintem is elsődleges, hogy ki milyen anya.

Léna,nagyon tetszett a Sárás kép!KépAz én férjem is piszkál néha, de a kellő motiváció nálam is hiányzik.

Emő, gyönyörű a kislányod!Kép

Polka, nálam is volt de 1 nap után elmúlt. Ha nagyon fáj Algopirint be lehet venni.

Alíz, akkor Ti is híztok rendesen!KépNagyon szép volt amit írtál az összeszokásról. Anyukám jutott az eszembe aki kb ugyanezt mondta pár hónapja és én is kissé lassan nyugodtam meg, hogy jó kezekben van a kisfiam. (bár a jó kezekről- ma sikerült véltelenül a nem létezó körmömmel lekarmolni az arcát, amitől nagyon megijedt szegényKép)

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Nagyon élvezem a fürdéstKép
Kép

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Polka,
mi ujság a melleddel?

MI most éppen abban a korszakban vagyunk, mikor már jönnek sorozatosan a látogatók "gyereknézőbe", csapatostul. Pár napja az unokatestvérek egy része volt itt férjestül, feleségestl gyerekestül, ma meg a szombathelyi rokonság nézte meg a kicsit (apai déapa, dédanya, másik nagymama) - de ezek nagyon jó kis rokonok voltak, mindegyikük adott egy boritékot, hogy a lányomék vegyék meg azt amire szüksége van a kicsinek, ajándékba csak egy csomag eldobható pelenkát hoztak...Kép

Hát nem is tudom hová lesz a nagy környezetvédő elhatározásunk, mert a lányom tuajdonképpen a textilpelenkára rendezkedett be, hogy majd azt fogja használni, csak az első két hétben míg magához nem tér, addig használjuk az eldobhatót.. no ehhez képest már 5 hetes múlt a cárevics, és még mindig halomban áll a bontatlan csomag...Kép

Barbic,
nagyon élvezkedik a gyerök abban a kádban látszik rajta!Kép MIlyen ez a kiskád, felfujható? Mert ilyet még nem is láttam, láttam már olyat mint egy vödör, meg olyat amiben ki an alakítva a mélyedés a kezeknek, fejnek, de ilyet még nem...

Iván cárevics napról napra nehezebb mint a só, és két pofára hízik mint a kölökgólya... sajnos csak papírképeim vannak róla, de amint csinál a másik lányom digitálisat és felteszi, mutogatok megint.

Mióta rendszeresen kap pótlást, nem kell neki a tea... lehet, hogy azért itta mert egyszerűen éhes volt???
alice_cs
 
 


Sziasztok!

Ha Bill Gates csak 1 centet kapna minden Windows rendszerösszeomláskor...
Úristen! Ezek szerint tényleg kap!

- Miért teszi ki az informatikus a romlandó kaját az ablakok alá?
- Mert a Windows alatt minden lefagy.

- Mit csinálsz, ha már huszadszor fagy le a rendszer?
- Control alt cipőtalp...

No mi így jártunk. És minden elveszett, amit írtam.

Bill Gates földi pályafutását befejezve a kiérdemelt Pokolra kerül. Az Ördög azt mondja neki:
- Mutatok neked három helyet. Ezek közül te választhatod ki azt, ahol az örökké tartó bűnhődést fogod eltölteni.
Elsőként egy lángoló tavat mutat neki, ahol milliónyi elkárhozott lélek szenved mindenféle szörnyű kínzás közepette.
A második hely egy hatalmas aréna, ahol több ezer embert üldöznek kiéhezett oroszlánok.
Végül a harmadik hely egy kis szoba, ahol az asztalon egy üveg bor, a sarokban pedig egy számítógép található.
Gates gondolkodás nélkül ezt választja.
Az Ördög betessékeli, majd rázárja az ajtót. Ahogy megfordul, beleütközik Luciferbe, aki dühösen mondja neki:
- De hát ez Bill Gates volt. Emberek milliói köszönhetik neki nyomorúságukat, te meg a legjobb helyre zárod?
- Mindenki ezt gondolja - kuncog az Ördög. - De a borosüvegen nincsen lyuk...
- És a számítógép?
- Az a legjobb - nevet hangosan az Ördög. - Windows 95 van rá telepítve, és a billentyűzetről hiányzik 3 gomb.
- Melyik az a három?
- A CTRL, ALT és a DEL...

Még jó, hogy van ez a topic, mert ide írhatom ezt is.

Még néhány, mert bekattantam és ilyeneket olvasok:

*A Windowsban az a nagyszerű hogy magától nem omlik össze... Előbb feldob egy dialógusablakot, és te nyomhatod meg az OK gombot.

*Szia Anya! Most Windows alatt próbálok írni, ha megszakadna a szöveg, akkor lefa

*Windows szlogen: Gondolkodom, tehát FAGYOK !

Ennyi. Megyek aludni.

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Alíz, mi is csak kölcsön kaptuk sajnos a nyaralásra! Ha találunk vhol majd írok!
Megyek 1 hétre anyámékhoz, addig is mindenkinek jó legyen a bébije! Midjárt betelik az albumunk!

http://babanet.hu/album/main.php?album=2626&page=1
Puszi
Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Ed!

"A Windows a legselejtesebb op. rendszer, állandóan lefagy, még a fagyásba is képes belefagyni...Kép"

Pusz, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Léna, ja. A szükséges rossz. Elég kellemetlen volt 25 gépen tanítani a windost teljesen kezdőknek. Néha azt sem tudtam, mit csináljak, mert minden sz*r volt. És ha a windowshoz még jön valami gagyi hardver, akkor aztán annyi. Még szerencse, hogy a férjem normális gépet tud összerakni és ért is hozzá. Még egy-két ilyen húzás és átállunk linuxra.

Ma kaptuk meg az 5 hós oltást egy kicsit késve, mert csütörtökön leszünk 6 hónaposak. Most alszik. Éjszaka nagyon nyügi volt, ma kiderült, miért. kibújt az első fogacska. Persze a dokinéni vette észre, mert én ma reggel nem néztem meg. Szóval ma jól állunk oltás+fog.

A dokinéni engedélyezte a barackot. Nem tudja, hogy már kapott kostolót (barack, szilva, alma, banán, paradicsom, dinnyelé) Aztán mondta, hogy lassan adhatok neki főzeléket, de boltit. Hogy van ez? Hát ne én főzzek neki??? Jobb a bóti???

A leányzó jobbra-balra fordul, tegnap felült az apja ölében. 7750g.

Sikerült a fotókat megnézni, tündériek bébik. Jó látni, hogy ilyen szépen fejlődnek.

Megyek ebédelni.
Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a tippeket a mellgyull-ra, de szerencsémre nagyon enyhe volt, csak néhány szopinál jött majdnem a könnyem is, de szoptattam a fájósból is, és 1 nap alatt el is múlt magától. Közben pont 6 hetes kontrollon voltam, a doki is megtapogatta, de már akkor is múlófélben volt.
Pici fiam lelkesen szopik még mindig 2 óránként éjjel-nappal, nem tudom húzni az időt, mert akkor nagyon sír. 5,22 kg-nak mértük vasárnap, azaz majdnem 40 dkg-ot hízott egy hét alatt. Nem sok ez?
Polka
polka3
 
 


Polka!

Anyatejes babánál teljesen normális ez a hízás is. Ne aggódj, majd be fog lassítani az ötödik hónap környékén. Csak akkor ne kezdj el, aggódni azért mert nem hízik eléggé. A középső nekem is 40 dkg-okat hízott az elején, aztán az ötödik és a hatodik hónap között kerek 10 dkg-ot. A doktor nénink is mondta, hogy ez teljesen normális.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Ed!

gratula a foghoz, mi még csak a fehéredésnél tartunkKép
Nekünk azt mondták, hogy v6 hós korig azért jobb a bolti, mert az tuti bio.De azért mi is főzünk ám nekiKép

Puszi, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Léna, biztos tuti? Sajna én nem hiszek benne. Ki tudja, mit tesznek bele. Egyébként tudsz helyet, ahol olcsóbban lehet venni? A sparban elég drágának tartottam (2-300ft) vagy ennyibe kerül???

Polka, Kincső másfél hónap alatt hízott 750g-t. Csütörtökön lesz 6 hónapos.

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!
Örömmel tudatom veletek is (hátha már nem olvassátok a másikat), hogy tegnap, 2004. augusztus 24-én megszületett Judit babája, Dorka.
A paraméterek:
Molnár Dorka, 2004. augusztus 24., 09:45, 3500 gramm és 55 cm.

Gratulálunk!!!

Mackoo
mackooo
 
 


Gratulálunk a friss babánakKép

Ed!
Mi bótit vettünk,az Univer 149 Ft a Kaiser's -ben. Egyesek azt mondják vbiztonságosabb, mert EU-s szabvány alapján szigorún kellellenőrizniük az alapanyagokat.
De most már csak főzünk nekiKép Meg gyümi, de hát Dudu már 10 hósKép
Sajna betegek vagyunkKép Egy vírusfertőzés.. remélem hamar kilábalunk belőleKép

PUSZI!!

hicudzsi
 
 


Sziasztok!

Hicu, az univerrel vigyázzatok, a desszertekbe, gyümikbe van hozzáadott cukiKép

Ed, hát mi a tuti manapság, az van, amit mondanak, következő értesítésig...
Mi a Kecskemétit esszük, 180Ft körül a 4 hós, a csel benne az, hogy ezt is a Hipp gyártja, mégse 300Ft.

Puszka, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Sziasztok!

Itt vagyunk mi is. 4 napig elvoltunk vidéken rokonlátogatóban. Olyan hamar eltelt az a pár nap. De szerencsére nem volt gond, Kitti jól bírta. Kicsit aggódtam, mert nálunk ez volt az első, hogy nem otthon aludt. De simán végigaludta az éjszakákat, csak a napközbeni alvásokkal volt egy kis nyüglődés. 3 unokatesómnál is nemrég születtek babák, olyan furcsa volt a 6 hetes kicsit megfogni Kitti után. Ja, mi tegnap voltunk 6 hónaposak! Kép

Ed, Barbi, Léna, Hicu, minden baba annyira gyönyörű! Kép Kép Kép

Ed, Kitti még nem ül, legalábbis egyedül még nem megy. De múlt héten már ő is megfordult először hasról hátra, majd hátról hasra is.
Most hogy megy az útlevél igénylés? Hova kell menni, mi kell hozzá, mennyi?
Én gyümiket magam turmixoltam, viszont a sárgarépa, sütötök üveges volt. A DM-ben vettem, nem volt 200 Ft, ha jól emlékszem 169 Ft körüli, de most aug-ban van akciójuk, hogy 20% kedvezménnyel lehet vásárolni, ha van kuponod.

Aliz, alvással kapcsolatban, szerintem inkább akkor tegyétek le, amikor már majdnem alszik. Állítólag jobb, ha ugyanott ébred fel, ahol elaludt. Ha már nagyon álmos, leteszed, egy kis nyügi után el fog aludni. Addig meg lehet neki énekelni, hátát simizgetni.
Jaj, az első mosoly, annyira édesek! Kép

Barbi, köszi. Igazad van, nem is kell izgatni magad, majd Bence is belekezd a forgásba, és utána nincs megállás.

Mackoo, köszi a hírt, nagy gratula Juditnak! Kép

Pusza,
Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!

Hát, hogy valami mindig van. Állítólag valami hasmenős járvány van, amit sikerült elkapnom. Fél éjjel a WC-re rohangásztam, most böjtölök. A doki azt mondta, hogy csak széntablettát szedjek, mást nem is lehet kezdeni vele. Kicsit aggódom, hogyan tudok így szoptatni, de egyelőre még van tej. Próbálok még többet inni, és reménykedem, hogy a két gyermek nem kapja el tőlem.
Puszi:
Polka
polka3
 
 


POlka, széntabletta mellé némi sós folyadék sem árt, az megköti a vizet a szervezetedben - az ilyen hasmenéses vírusok elég hamar lezajlanak, de aminek ki kell jönni az jöjjön is ki, annál hamarabb vége. (Én ilyenkor - hacsak nem vagyok hányós is éppen - egyszerű leveskockából főtt levest iszom csészéből, több folyadékot is kíván az ember utána...)

Ma volt a lányom az egészséges tanácsadáson, Timili, asszem neked kell a BEBA HA Start, no mi is azt ittuk eddig pótlásnak, de dokinéni azt mondta, hogy Iván már nagyfiú, neki már a sima BEBA HA kell, a Start az ujszülötteknek van. És K vitamin sem kell, mert ha kap pótlást, akkor nem kell. Ivánka 4400 gramm, a kulccsontja már teljesen begyógyult, nyugodtan lehet hasra fektetni - dokinéni szerint tökéletes baba.
alice_cs
 
 


Sziasztok!

Bocsi,hogy így belekontárkodom, de Nuskának írnék. Csak annyit, hogy javaslom, mindig nézd meg, hogy a bolti üveges kacsik mit tartalmaznak, mert pl. a Kecsemétinél sok 4 hós kortól ajánlott kajcsiba is tesznek tejport pl, meg cukrot.

Nálunk első időkben a drágább, de tejpor- és cukormentes Hipp vált be. Sokszor akciózzák mostanság a Rossmann-ban, DM-ben, hipermarketekben.

Hanzika

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Akkor bennem is vírus van??? Az angyalát!

Köszi mindenkinek a konzervtippeket, majd meglátjuk, mi lesz. Ma néhány falat barackot savanyú pofával lenyomott.

Tünde, útlevelet az okmányirodában kell csináltatni. Kell hozzá 1000ft illték, születési anyakönyvi kiv, mindekét szülő személyesen és persze a szülők papírjai (személyi, lakcímkártya). Fotót a helyszínen készítenek (budafokon tuti).

A holnapi 3 zh-val nemtom mi lesz. Seemit sem sikerült tanulni, mivel elfeledkeztem róla. Közben Kincső megint parádézik éjszaka a foga miatt. Talán kibújik a második is?
Az oltást egyébként jól bírta, elég volt neki 1 kúp.

És hab a tortára: nekem is fáj megint a fogam és nem sikerült elérnem a dokit. Hát kinek lenne kedve így készülni akármire is???

Juditnak és Dorkának gratulálunk mi is!

Jó éjt,
Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Ed fokfájásra nagyon jó, ha szegfüszeget megtörsz kicsit, vodkába vagy konyakba áztatod és ezzel öblögetsz, mikor a lányomnak 26 éves korában fogszabályzót tettek fel és pár napig majd bedilizett a fájdalomtól ez vált be egyedül pl...

Az otthon elkészített papikról pedig épp most hallottam egy 4 gyermekes anyukától - miszerint okosabb paradicsomnyomón vagy szitán pürésíteni, mert a turmix telinyomja levegővel és azt nem minden baba gyomra szereti - szerintem nyugodtan elkészítheted otthon is a gyümölcsöt, főzeléket, csak egészséges, friss zöldséget vegyél és jól mosd meg, ennyi.
alice_cs
 
 


Sziasztok!

Jöttem kidühöngeni magam

Tegnap itt járt anyós.Jól kezdődik, mi?
Sára kb 5percig volt az ölében, aztán elkezdett üvölteni, de mindenkinél így van, akit nem ismer...
Erre azt mondja, szegénykéma, biztos megnyomtalak, olyan csontos vagyok, nem vagyok olyan jól kipárnázva, mint anyád...
Hát, hirtelen, nem tudtam mit is mondjak neki, zavarjam haza, vagy csak vegyem ki az üvöltő gyereket a kezeiből.Persze az nem jutott eszébe, hogy tán gyakrabban kéne látogatni az unokát, és akkor nem félne tőle.

Aztán, 4 szék van a szobánkba, 3 üres volt, a 4.-en a Zoli ruhái voltak, mert mikor haza jött levetette és ott maradt.Erre elkezd arról a székről lepakolni, de olyan fejjel, hogy az nem igaz.A 3 üres szék nem volt elég neki, hogy leüljön.
Mondja neki a férje, hogy drágám, miért nem ülsz máshova.Nem is válaszolt, csak forgott a szobában, mint a sz@ró galamb.
Persze, hogy aztán elmesélhesse, hogy nálunk még leülni se lehetett...

Eh, bocs, hogy így kifakadtam, de nagyon kiakasztott.

Puszka, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Nuska, lesz ez még rosszabb is...Kép Jobb ha eleve beveszed a leszarom tablettát, és inkább megpróbálod humorosan nézni a dolgot...

Tényleg érdekel mit mond a hátad mögött? Fiatal koromban enegem is érdekelt, manapság már direkt arra játszom minél több szörnyűsget meséljenek, irtó muris visszahallani! (Nálam az a terápia vált be, hogy imamamlomszerűen ismételgettem, hogy le vagy szarva a szar is le van szarva nem érdekel a véleményed - egy idő után már magam is elhittem - működik ez, ha a krisnásoknál bevált a hare krisna ilyenkor is működik...Kép )

Fő, hogy te bízz meg magadban a többiek menjenek a sunyiba.
alice_cs
 
 


Alice, köszi a tippeket. Egyenlőre őszibarackkal próbálkozunk, de néhány falat után megunja. Ma megpróbálom frissen fejt anyatejjel izesíteni. Hátha...
Van itthon mindenféle alkohol (pálesz, beher) de pont vodka és konyak nincs. Talán a szomszédnak.

Léna, azt hiszem, én azért is bosszantanám mindenfélével a boszorkát és jót röhögnék rajta. Nekem mákom van, mert anyósom nem szeret átjönni hozzánk, jobb neki és nekünk is, ha mi megyünk. Persze mindig ebédre hív minket és elvitelre is készít valamit.
Légy gonosz, akaszd ki valamivel!

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Ed,
A lényeg a szegfüszeg összetörve, és hogy valami töménnyel legyen keverve, mert azt azonnal felszívja az ínyed, gyorsan hat, szóval a pálinka is jó. Én csak azért ajánlottam a vodkát vagy konyakot, mert azonak a legsemlegesebb az íze, de végül is secko jedno, mindegyik 40 fokos alkohol.

Ivánka mostanában teljesen kikészíti a családot, annyit üvölt, nekem ma szabályszerűen kilúgozta az agyamat, gond nélkül dobtam a szennyes textilpelenkát a szemetesvödörbe, a tápot a kiskádba raktam - miért is ne? - de a lányom is összekeveri már a szavakat beszéd közben, egyszerűen annyira idegtépő ez a sírás... most éppen szopik, ilyenkor csendben van hálistennek...
alice_cs
 
 


Timili,
a másik topicból inkább itt válaszolok jó? (Nem volt rendreutasítás, csak éppen tényleg jobb, ha a szülés utáni gyereknevelést inkább itt beszéljük meg nem? Épp a te ötleted volt, és én nagyon jónak találtam!)

Szóval ha rám hallgatsz, akkor nem hallgatsz senkire, te érzed, hogy elég-e a tejed a babának és te tudod, hogy az éhségtől avagy mástól sír e. Erről ennyit.

A babád gyönyörű viszont...Kép

Ja mégvalami, nemcsak neked... a másik fórumon sokan panaszkodnak, hogy hullik a hajuk a szülés óta, és ez valóban nagyon gyakori természetes tünet, nem kell megjedni. Viszont sokat segít ez ellen a Materna vitamin szedése, szedjétek minél előbb, ha meg már hullik a haj, azon meg sokat segít a gnseng hajregeneráló kapszula, ez egy alkoholos iz, gyógynövényboltokban lehet kapni, és hetente egyszer be lehet vele dörzsölni a fejbőrt, nagyon jót tesz!
alice_cs
 
 


NA VÉGRE!!! Kerestem én már mindenhol! AZ ANYASÁG között is...nem voltatok sehol...hiába, van még mit tanulnom...

Te Alice, ugye NEM a Sashegyen toligáljátok Cáratyuskát? És mi van az alvással? Hol van most a mózes? Nagyágyban vagy kiságyban? Ez a "táp a kádba" jó poén. De ugye Ivánka is benne volt:-))

LéNUSKA! Anyóspajtás köv. látogatására szerintem rakd tele az összes széket ruhával...hadd legyen már neki meg az öröme és pakoljon ha tetszik...
Az enyémmel nincs semmi baj. (tegnap ugyan elözetes egyeztetés után -amit én késöbb lemondtam, mert Ma(r)ki tombolt, a konyha közepén várt 8 db teli bevásárlószatyor, ill. a kanapén volt egy adag frissen mosott ruha- tergetésre várt már 1/2 órája és úgy gondoltam nem vagyunk fogadóképesek. Hát hivom az Embert, mondja le a családját...Erre egyszer csak hallom ám a kaparászást az ajtón, (meglepetéstakarításilag van náluk egy kulccsomo)és megjelennek ök (anyós + sógorasszony)
De addigra már mennyei állapotok uralkodtak: Giga-Mega aludt, Auchan-os zacsik egymásban, mosottruha száradtan...


Hicu, Fürtöskéd nagyon helyes!

Barbic, a fiú - szerintem -nagy Betyár lehet, nagyon olyan a szeme állása a fürdős képen..Tényleg mit fújtatok fel? Kishajót?

Ed Kincse nagyon-nagyon édes és jófej lehet ahogy ülésböl bedől.





Ed, a fogad? Pácolt szegfüszeg segített?
timili
 
 


Timili, de IGEN, a Sashegyen toligáljuk, mózes még mindig a szülők közt a nagyágyban... (akár hiszed akár nem, de a Sashegyen is vannak utcák, ahol lehet sétálni...)Kép Nem a sziklákon tóljuk...Kép

Mostanában rettenetes a cárevics, irtó sokat üvölt... egyébként nem, a gyerek nem volt a babakádban, csak éppen oda raktam a cumisüveget, de hogy miért, azt ne kérdezd, mondom az agyamat szétzilálta a sírás, ha megkérdik akkor hogy hívnak, hát nem biztos, hogy nem azt felelem, hogy Anasztázia hercegnő vagy valami hasonlót...

(Tényleg ennyit kellet ezt a topicot keresgélni? Hiszen ott van a Schöpf-Mérei alatt...Kép)
alice_cs
 
 


Sziasztok!

Lassan kimúlik belőlem a virus, de volt két rohangálós éjszakám. Szerencsére a tejem nem sinylette meg nagyon a dolgot, sikerült szoptatni, és egyelőre úgy tűnik, a gyerekek sem kapták el.
Az én pici fiam is tud rendesen sirni. Szegény uram nagyon nehezen viseli, éppen szabadságon van itthon, és kénytelen gyerekordítást hallgatni. Én meg megkapom, hogy csináljak már valamit ezzel a gyerekkel, mert inkább elmegy dolgozni. A lányka szerinte nem volt ilyen sírós. És tényleg nem nagyon tudok mit csinálni a síró pici fiúval, egyfolytában nem lehet szoptatni sem (így is hízik éppen elégé, heti 40 dkg-okat), a cumit meg kiköpi.
Polka
polka3
 
 


POlka heti 40 deka??? Azaszondjahogy havi jó másfél kiló... lehet, hogy amiatt sír, mert túleszi magát és emiatt fáj a hasa?

Ivánt nem fenyegeti ez a veszély, ő jó ha heti 15 dekákat hízik tápszerpótlással. MIlyen időközönként szoptatod?

És bizony ideje beismerni, hogy a lányok zöme negyedannyira sem faxnis mint egy fiúcsecsemő, nekem két lányom volt, de egy év alatt nem sírtak annyit, mint a cárevics 3 nap alatt...
MIndig azt hittem ez valami szóbeszéd, de lám igaz.
alice_cs
 
 


Sziasztok!

Sajna Dudu elég beteg lett, meg minden más összejött, így nem tudtam jönniKép

Visszaolvasgattam.

Alice! Csak azt tudom mondani, hogy: kitartás!!!Kép

Dudu baromi nyűgös tud lenni, és én voltam már úgy, hogy a gyerek üvöltött (kb. 20 perc alatt semmi nem nyugtatta le-mert a fenekét szerette volna cipeltetni) én meg csak néztem, néztem és egyszerűen kikapcsolt a fülemKépKépKép
Rámosolyogtam és énekelni kezdtem neki... erre meglepődöttKépKép

Nemrég meg a KIKÁban ebédeltünk. Egy csecsemő nem messze tőlünk már vagy 15 perce üvöltött az emberek szorgosan tekintgettek arrafelé, rosszallóan. Mi ekor vettük csak észer!! Akkorát nevettünk meg azóta is sokszor nevetünk rajta ha eszünkbe jutKép Mi már immunisak vagyunkKép

Anyóstéma:
azt hiszem én mesélhetnék. Enegm ugyanis utál az anyósom. Majd elmesélem miet csinált velem az esküvő előttKép Éduát csak egyszer látta 6 hósan, az bőven elég is volt nekünk egy időreKép

Remélem most már gyakrabban tudunk jönniKép
PUSZI!!!

hicudzsi
 
 


Sziasztok!

Nagyon gyors leszek, mert pillanatokon belül indulunk.

Hát köszi az anyósos tippeketKép

Hicu, remélem Édua már jobban van, puszi nekiKép

Most egy hétre eltününk, megyünk "nyaralni" a férjemék telkére.Majd ha visszajövök mesélek, mert a 7végét, azért még anyóssal töltjük, csak aztán leszünk 3asban.

Puszka mindenkinek, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Sziasztok!

Ed, köszi az infókat az útlevél igénylésről. Mi lett a zh-kkal?

Léna, kitartás az anyóshoz és jó nyaralást! Kép

Aliz, én is jót nevettem ezen a táp a kiskádba. Kép
A hajhullással kapcsolatban, én szedem a Maternát, de nem sokat segített. A 3. hónaptól nagyon kezdett hullani a hajam, kb 2 hónapig borzalmas volt, most már szerencsére rendbe jött. Mondjuk én levágattam jó rövidre.

Polka, heti 40 dkg? Az nem semmi! Kép

Hicu, drukk Dudunak, hogy minél hamarabb meggyógyuljon, és a minden más is rendeződjön.
Milyen ismerős ez a nyügi, nálunk is volt, hogy Kitti csak üvöltött, én meg néztem és néztem. Kép
Anyóssal tényleg ennyire rossz a helyzet? Kép
És Csöppel mi újság? Mekkora már? Mikor mész megint UH-ra?

Pusza,
Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!

A férjem most indult el egy esti sátras buliba. Elvileg mi is mehettünk volna, de kicsit elfáradtam a sátras életmódban. Úgyhogy itthon maradtunk. Legalább tudok tanulgatni.

Tünde, a zh-kat sikerült jövőhét végére eltenni. Nagyon rendes volt a tanár. Úgyhogy most próbálom behoznia lemaradást.

Hicu, jobbulást Dudunak. Tényleg mi van Csöppel?

Léna, jó nyaralást! Ne hagyd, hogy a boszorka kikészítsen! Légy résen, előzd meg!

Alíz, Polka, nem semmi, hogy egész nap bőgnek a picik. Néha Kincsőnek is volt ilyen. Szerencsére most már nem sír annyit.

Megint tanulnom kell, le is lövöm a netet.

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

Vagy nem tudjuk használni a mérleget vagy megtette a hasmenésem a magáét, mert tegnap csak 5,27-nek mértük Áront, vagyis a héten gyakorlatilag nem hízott. Összességében akkor is sokat gyarapodott, mert most 7 hetes és 3,11-gyel hoztuk haza a kórházból. Az ugye több, mint 2 kg. Egyébként többnyire 2 óránként szopik, de még egyetlen evését sem mértem meg. És azért egyáltalán nem sír egész nap, csak nagyon alacsony az apai ingerküszöb, bár sírhatna kevesebbet is.
Még annyit, hogy azért vannak viszonylag jó anyósok is. Én egészen jól kijövök az enyémmel. Minden héten legalább egyszer eljönnek hozzánk és nekem igazi segítséget jelentenek mindketten az apósommal.
Polka
polka3
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: