Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Tapasztalataitokat szeretném kérni a kórházról és Novák doktorról! Örülnék, ha lenne itt valaki Keszthelyről.

Móni

Kép
móni23
 
 


Sziasztok!

Csináltam egy kismamáknak szóló honlapot. Ha van kedvetek nézzetek be hozzám. www.kismamalap.gportal.hu Köszi!
moflymaci
 
 


Van valaki Keszthelyről?
rifu
 
 

 
 

Én Keszthelyen szültem és ha megfogadod a tanácsom akkor vagy nem fogadsz orvost vagy ha mindenképp szeretnél akkor privibe írok két nevet sztem kik a legjobbak!! :wink:
babavilag.net
 
 


Szia Babavilág, köszönöm, hogy írtál. Az a helyzet, hogy a férjem Keszthelyen dolgozik mostantól. Tervezünk még egy babát, bár én a korom miatt vacillálok (41, de fiatalos!).

Mégis, ha belevágunk, Keszthely tűnik az optimális megoldásnak, mert sajnos nincs jogsim és egy majdnem 2 éves kisfiúval nem szívesen vállalom a buszozást a vizsgálatokra.

Szeretném tudni, hogy a keszthelyi kórház dolgozóira egyáltalán rábízhatom-e magam, mivel 41 éves vagyok, és egészséges babát szeretnék (mondjuk ez nem korfüggő, mindenki azt szeretne...)

Mesélj többet, kérlek, ha van időd. Írj privit. Kérdeznék még, ha lehet.

rifu
rifu
 
 


Sziasztok!

Én kettőt szültem Keszthelyen, de most a harmadikat tervezzük, és igencsak bajban vagyok, kihez menjek, mert mindkét szüléssel rossz tapasztalatom volt Keszthelyen. Igaz, egyik sem fogadott orvos volt.
Ha tudtok olyan nőgyógyászt , aki emberséges, anélkül hogy minden alkalommal 7-10000 ft -tal levenne, írjatok.
Rifu, ne gondold hogy gyerekkel megoldható a vizsgálatokra járás. Általában reggel 8 ra mentem, és 11, 12-30 körül sikerült rákerülni a vizsgálatra, vagy ultrahangra. Pl ultrahangra behívják azokat előtted, akik rendszeresen járnak a magánrendelésre, tehát jól fizető kuncsaftok,és telefonon leegyeztették a dokival az időpontot.

Ezekből okulva most én is magánrendelésre járok. Csak a dokimon mindíg csak a pénzéhség látszik, nem a segíteni akarás.
ivoa
 
 


Ivoa, szomorú, amit írtál, de az egész országban ez a helyzet. Az előzőt Pesten szültem és bizony minden alkalommal perkáltam a magándrendelésen. A szülés sokba is került, főleg, hogy a szülésznőnek is fizetni kellett, mert csak egy bizonyos szülésznővel szeretett a doki dolgozni. Amikor elmentem a hat hetes kontrollra és kérte a megszokott összeget, akkor azért csikorgattam a fogaimat. Egyszerűen úgy éreztem, hogy a szülésért járó kisebb vagyont ezt a kontrollt azért fedezhetné.

Nem örülök, hogy sokat kell várni a vizsgálatokra, mert a közelünkben nincs nagymama, hová tegyem a most 2 éves kisfiamat?

Szóval, ha odakerül a sor, biztos, hogy magánrendelésre megyek.

Mi a véleményed a dokik és szülésznők szakértelméről?

Már 41 éves vagyok és lehet, hogy le kell tenni erről a gyerek dologról. Nagyon nagyon nagyon szeretnék még egyet. A férjem is hajlana rá, bár ő 15 évvel idősebb, de félek a bizonytalan jövőtől, ami, sajnos, mindnyájunkat sújt.
rifu
 
 


Sziasztok! A hugom A Göndöcsnél szült 4 hete. Emberséges és nem pénzéhes. Ez volt a hugom 3. szülése és a legjobb is. Az orvos a szülés után, mikor megkapta a pénzt (csak 10.000 Ft-ot tudott adni neki, mert csóró), benézett hozzá, kedves volt vele. Sőt, otthon kisebb gondja akadt, felhívta az orvost és készségesen segített neki telefonon. Én 11 éve a Pap Ervinnél szültem. Akkor minden oké volt vele, de sokan mondanak róla egyre kevésbé jó dolgokat. A pénzéhessége az első sajna.
Még annyi: hugomat a Göndöcs nem magánrendelőbe hívta vizsgálatokra, hanem a kórházba, mikor Ő volt ott. Tudta, hogy nem teheti meg anyagilag a hugom az alkalmankénti 6000(?) Ft-ot. A nőgyógyászaton azt hiszem kedden van a rendelése.
AndiAnya
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol:
A második gyerekemnél éjjel a Papp Ervinnél kezdtem szülni,( minden kérdés nélkül vizsgálat közben burkot repesztett) reggel jött a műszakváltás, A Göndöcs Zoltán. Ránézett az órájára, és szólt a szülésznőnek, tekerje már feljebb az infúzióban az oxitocint, mert 9-kor valami fociközvetítés kezdődik a tvben. 8.45 re megszültem. Persze felkelni sem lehetett közben, nemhogy sétálni!
Még véletlenül sem volt félreérthető, hogy utána csak akkor jött be a szobába amikor senki sem volt ott. Én persze nem tartottam pénzt magamnál a szobában,/ előző alkalommal is loptak a táskámból / Szóval megsértődött,és utána felém sem nézett.

Első gyereknél meg a Papp Mihálynál szültem, na az sem az emberiesség csúcsa volt. A szülöszobában a rutin beüntés után felfektettek , magzatmonitor, infúzió,aztán onnét kezdve nem lehetett felkelni. Az is éjjel volt, kiment a szülésznő a nővérkékkel trécselni valahova, csak a viháncolás hallatszott oda a szülőszobára. Az érdekes az, hogy viszont az én kiabálásom ők nem hallották: HÁÁÁÁÁÁNNNYYYYYYYYNOOOOOMMM KEEEEEEELLLLLLLLLLLLLLL így szépen lehánytam a magzatmonitor gépét magam mellett . Jó alaposan! Egy csomó élénkzöld epével :twisted: Persze utána lecseszett a szülésznő, hogy biztos jól bevacsoráztam. Miért ne vacsoráztam volna be, ha este még nem tudtam hogy éjjel szülök!

Na most lebuktattam magam, mert simán beazonosítanak, ha valaki olvassa a szülésznők közül. Aztán majd szívhatok.

A szülés részleteit kihagyom, a "legszebb" hogy mikor varrta össze a gátvágásom a doki, arra célogatott, hogy a cégünktől milyen anyagok kellenének neki, persze kedvezményesen. Azt hittem lerúgom a fejét ott hanyattfekve.

Írjon aki szült már a Hasmathnál!
ivoa
 
 


Sziasztok!
Én 2 és fél éve szültem Keszthelyen a Pap Ervinnél (fogadott orvos volt). Szerintem nagyon normális én szeretem, nem cserélném le.
A szülésnél is meg voltam elégedve vele, többször feljött a szülőszobába is megnézni. Miután megszültem Ő szabadságra ment, de akkor is bejött, megnézett, vasárnap pedig bejött kiszedni a varratokat.
Jó, biztos, hogy a pénz is közrejáttszott ebben, de én azt mondom ezt sajnos mi betegek rontottuk el. De mindegy is, én nem sajnáltam tőle.
A nővérek, csecsemősök is rendesek voltak, nagyon sokat segítettek a szoptatásnál is, bármivel lehetett hozzájuk fordulni.
Ott az osztályon a nővérek azt mondták, hogy ha valaki szeretne fogadott orvost, akkor az vagy a Doma Imre legyen vagy a Pap Ervin.
A Hasmathról én még nem hallottam semmit. Egyik ismerősöm szült nála, szidni nem szidta :D :D

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Ja, a Novák dokihoz és a Szegődihez (azt hiszem így hívják) ne menjetek :!: :!:

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Sziasztok!

Hugom Keszthelyen fog szülni

nem tud valaki egy megbízható szülésznőt ,a kit fel lehet fogadni? annyi vegyes dolgot hallani az ottan körülményekről, hoyg igy nyugodtabb lenne a család...

másik kérdésem.. tényleg csak egy paraván választja el egymástól a szülő nőket? :roll:

illetve hogy miket kell vinni..pelenka kisruha vagy ruhát adnak ott? szüléshez kórházi van, vagy vinni kell magadnak? ?

köszönöm szépen a válaszokat

egyébként anyukám húgomat a Papp MIhálynál szülte, amikor még kezdő orvos volt, és mind a mai napig pozitív vele szemben... végig mellette volt, és fogta a kezét...
Vendég
 


én szívesen ajánlok szülésznőt. de a legjobb tanácsom, hogy kerüljétek messzire a keszthelyi kórház szülészetét! inkább menjetek zalaegerszegre! ég és föld... csak egy órányira van innen.
igen, tényleg csak egy paraván...de ez a legkevesebb

Misi (2006. 11. 26.) és Anna (2008. 12. 20.) anyukája
koc
 
 


Sziasztok!
Én még nem vagyok anyuka, csak annyit szeretnék mondani a Novák doktor urat jó messzire tessék elkerülni. Lekezelő és pénz éhes...
kicsikanca
 
 


koc köszönöm.. most láttam, hoyg válaszoltáé..

húgom a dokija miatt megy Keszthelyre dr.Varga Tamás.. elküldenéd szülésznő nevét? egyébként hozzájuk is közel van Zeg kocsival fél óra...
Vendég
 


Sziasztok,

Én sem vagyok még anyuka, ha minden jól megy, akkor augusztusban fogok szülni KESZTHELYEN.
Még Budapesten lakunk ,de májusban költözünk Gyenesdiásra, és emiatt kézenfekvő volt ,hogy a keszthelyi kórház jön számításba.
De az általatok leírtak alapján elég kiábrándítóak a körülmények. A zalaegerszegi helyzet mennyivel jobb? ÉS ott mennyivel jobbak az orvosok?Egy szülésnél mennyit "illik" adni az orvosnak?( amúgy röhej ,hogy mennyi plusz költséggel kell számolnia egy gyermekét váró párnak)javascript:emoticon(':shock:')
Várom a visszajelzéseiteket!

Köszi és üdv nektek!
Petra
csikipetra
 
 


Boniko,
hova valósi a tesód??? Akkor itt lakhat, ahol én :D .
Én tudnék ajánlani szülésznőt, mert a 3 hét alatt sok mindent tapasztaltam ott, csak az a baj, hogy a nevét nem tudom :roll: .


Már régebben írtam egyszer ide, azóta történt velem egy s más. Konkrétan decemberben kb. 3 hetet voltam a keszthelyi nőgyógyászaton. Egy-két orvosra most én is tudnék panaszkodni :cry:
Azóta én is átmentem a Dr. Varga Tamáshoz (igaz nem tudom mi lesz, ha egyszer mégis szülni fogok) és le a kalappal előtte. Úgy odaállt mellém most és ott a kórházban is, mint ahogy a magándokim nem :cry: .

Én Zegről ugyanúgy hallok rosszakat és volt olyan anyuka, nem is egy, aki azt mondta, hogy nem szülne ott többet. Szerintem sehol sem jobb a helyzet.

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Petra,
változó, ki mennyit ad. Szerintem olyan 20-60ezer között.

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Szia Anita,

Köszi az infót.

Létezik Keszthely környékén valamiféle kismamás közösség?


Köszi és üdv.
Petra
csikipetra
 
 


Szia Ranita valószínű akkor egy helyen laktok :wink:

ha én otthon laknék tuti a vArga lenne a dokim, de! szülni biztos nem akarnék Keszthelyen..

bár húgom sógornője is , unokanővérem is ott szültek és nem panaszkodtak én Zeget választanám és a Kovács dr-. urat nővérem meg hozzá jár.. de ő még a GYörénél szült :lol:

sajna amióta Keszthelyhez tartoznak elég car a helyzet....
Vendég
 


CsikiPetrám!

Végre megtaláltalak! Én is regisztráltam, és elekeserítő, amiket olvasok a keszthelyi kórházról. :( Nem gondoltam volna...

Sziasztok!
Én csak most regisztráltam, van egy 7 hónapos kisfiam. Keszthelyen lakom, de Zalaegerszegen szültem.

Danyuci
danyuci
 
 


Sziasztok!!!

És szia Dányucim!!!! :lol: Ezt az oldalt nem nagyon szoktam nézni ,mert úgy látom nagy a pangás :roll: De, ha beindulna..........

....akkor lehetneszervezni személyesen babás-mamás találkozókat.
:lol:
Mit szóltok??

A kórházakról elég elkeserítőek a vélemények. A zegiről sem írnak sokkal jobbakat.......

Lehet fel kellene jönnöm Pestre majd arra a pár napra :wink:

Petra

KépKép
csikipetra
 
 


Sziasztok!
El-el látogattam már erre az oldalra, és örülök, hogy mostanság több a bejegyzés. Nemrég költöztünk Keszthelyre, van egy 2 éves kisfiam, a tesó májusban érkezik, nagyon örülnék, ha idővel sikerülne valami keszthelyi mamás-babás dolgot összehozni. Én Papp Mihályhoz jártam kezdetben terhesgondozásra, de nagyot csalódtam benne (megbeszélt időpontban nem volt elérhető, mindenhez életuntan állt hozzá), Doma Imrére váltottam, ő tényleg empatikusnak és megbízhatónak tűnik. Kicsit aggasztanak a szülészetről olvasottak, na meg a nagy kamu rooming-in történet :cry:
matyimami
 
 


Ranita olyan ismerős a kislányod!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.04.18 17:36-kor.
Vendég
 


Szia Matyimami!!!

Rám is a költözés vár!!! Pestről megyünk le Gyenesdiásra lakni.
Én benne vagyok a babás mamás dolgokban.
Május végétől már mindenképpen Keszthely környékén leszek.

Szülni elvileg Keszthelyen fogok Pap Ervinnél ( aug.végére vagyok kiírva)

üdv.
Petra

KépKép
csikipetra
 
 


Sziasztok!

Az első két fiamat Keszthelyen szültem, de a két szülés ég és föld volt. Az elsőnél Varga dr volt, kriminálisan beszélt velem, és viselkedett. Be akarta adatni ok nélkül az oxitocint, mire mi tiltakoztunk. Ő pedig kiakadt, hogy úgy többet kell várnia mire vége van. Egy tuskó volt végig...
A második fiamat Doma dr-nál szültem, ő békén hagyott, megvizsgált, úgy repesztette meg a burkot, amikor kellett, hogy meg sem éreztem. Viccelődött, nagyon rendes volt, és nem tartotta a markát, hogy na fizess..
Most fogom szülni a harmadikat, de elköltöztünk Zalaegerszegre, amiről csak rosszat hallottam. Az NST-ken is olyan nővérek voltak minden alkalommal, hogy az életkedvem is elmegy.. Azon gondolkodunk, hogy ha lehet, akkor inkább átmegyünk keszthelyre.. Azért kell fizetni, vagy szülhetek akárhol? Már nem tudom követni a törvényeket.
Vagy vki tud vmi biztatót a zegi kórházról??
Vendég
 


sziasztok!

Én zalaegeszeg mellet lakok és második babokámat várom.az elsöt zegen szültem 2 és fél éve..volt fogadott orvosom a Györe Imre nem sokat adtam neki 20000ftt szüléskor de az egész ott létem egysyzerüen szörnyü volt.lejárt az iudöm ezért ugy inditották aztán végül császár lett utánna 6 napigg kellett benn maradnom ami egyszerüen rémálom volt a növérek hozzáállása miatt de a szülésznövel maximálisan meg voltam elégedve nagyon kedves volt pedig elötte nem is látott és segitett ahogy tudot.. de a lényeg h egészségesek vagyunk mindketten.most 15 hetes vagyok vizsgálatra egyenlöre a növédelmi szakambulanciáára járok az is a korházba van és ott egy orvos van mindig a Németh Otto.nagyon rendes nagyon odafigyel mindenre és kedves is.pedig egy fillért se adtam neki.nemtudom válaszak e orvost mert a védönöm azt tanácsolta h a 18 hetes ultrahangig járjak csak oda de mivel sajna ö már nem vezet le szülést utánna döntenem kell h akkor lesz e dokim.nemtudom mit csináljak mert azért szülésnél jo lenne ha olyan lenne ott akibe megbizok de elötte minden honapba föleg a vége felé majd hetente eljárni magánrendelöbe ami azért nem kis kiadás az nem igazán tenne jot a bukszámnak.sokan ajánják a Vörös Zétát zegen rola még panaszt nem is hallottam csak ha még a györénél e magánrendelés 1500 a zétánál ugy hallottam h 5000.nemtudom mit tegyek..van vki aki fogadott orvos nélkül szült zegen és ha igen milyen tapasztalatokkal?
péter bea
 
 


Sziasztok!

Csak bekukk ide, látom, halódik a topik, de hátha segíthetek.

2004-ben szültem Keszthelyen, Pap Ervin volt a fogadott dokim. Végig nagyon kedves volt, magánban jártam hozzá, de időpontot adott a kötelező kórházi UH-kra is, így nem kellett várnom soha. Amikor szültem, szabin volt, de bejött szó nélkül (reggel fél 6-kor), és utána is bejött hozzám (még mindig szabiról). Kedves volt, emberi és segítőkész. Amiről kellett, lebeszélt, amibben kellett, támogatott, amikor kellett, békén hagyott. A burokrepesztést kihagytam volna én is :(

Viszont a csecsemősök és a gyerekorvos kritikán aluli volt. A fiam sárgácska volt, ezért kékfényezték. Én persze a rooming-in-ben egyedül. Hallom, hogy ordít (megismertem a hangját). Bemegyek a babákhoz, ápolónő pasziánszozik a számítógépen (nem kitaláltam, láttam), a fiam üvölt a fény alatt és persze nincs a szemén a védőkötés, mert azt lerángatta. Ez nem egyszer fordult elő. Szoptatni egyedül szoptattam(illetve, senki nem segített, hogyan kell-első baba, de szerencsém volt), fejni akkor fejhettem, amikor kifejezetten és határozottan kértem a fejőgépet. Szóval, gyatra. Pont az Ervin volt, aki vigasztalt, amikor bejött és elmondtam neki a bajomat.

Hát, ennyit Keszthelyről. Csak határozottan...

K.

Kép

Kép
kinga82
 
 


csikipetra írta:
Május végétől már mindenképpen Keszthely környékén leszek.

Szülni elvileg Keszthelyen fogok Pap Ervinnél ( aug.végére vagyok kiírva)

üdv.
Petra


Szia! Én közel 12 éve nála szültem a fiamat. Nagyon jó orvos! A mai napig név szerint megismer, pedig nem fizettem agyon és pár éve nem is a magánrendelőjébe megyek rákszűrésre. Igaz hozzá megyek a kórházi rendelésre. Sógornőm is nála szülte a 2 lányát. Mi vonyarciak vagyunk amúgy, üdv. a szomszédban :D
AndiAnya
 
 


Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogy dr. Pap Ervinnek, illetve dr. Doma Imrének mikor van magánrendelésük, és még szükségem lenne a telefonszámukra is. Előre is köszönöm a válaszokat.

2-3 éve a Pinterits Zsuzsához járok, van egy "kis" problémám (2-3 éve), de azon kívül, hogy mennyibe kerül a vizsgálat és hogy menjek vissza kontrollra sok mindenhez nem ért.... ezért lenne szükségem a kért telenfonszámokra.

Puszi nektek!
kicsikanca
 
 


Csatlakoznék Kicsikancához, ugyanazzal a kérdéssel:

dr. Pap Ervin vagy dr. Doma Imre elérhetőségét szeretném elkérni, mert nekem sem volt túl jó tapasztalatom Pinterics Zsuzsával.
rifu
 
 


Sziasztok!

Ervin:30/946-2209 , kedd-csüt. 16-20

A Domáét nemtom.

K.

Kép

Kép
kinga82
 
 


Kinga, köszönöm szépen, nagyon rendes vagy!
rifu
 
 


Rifu, szívesen. Nagyon szerettem őt egyébként, én nem csalódtam benne.

Kép

Kép
kinga82
 
 


Doma Imre telefonszáma 30/9466355, hétfőn és szerdán rendel a Főnix házban (Bercsényi u. 1) azt hiszem öttől hétig, az ambulancián péntekenként rendel 9-től 13-ig
matyimami
 
 


Sziasztok!
Dr. Doma Imre telefonszáma:
30/9466355
Hétfőn és szerdán rendel 17-19 óráig.
Mindig rengetegen vannak Nála, én is csak csupa jót tudok róla mondani.
méri73
 
 


Én is köszönöm szépen a segítségeteket!
Ha voltam nála (náluk) írok.
Puszi
kicsikanca
 
 


Szia Kinga, egy jó nőgyógyász aranyat ér. Nem mindegy hogyan viszonyul egy kiszolgáltatott helyzetben lévő nőhöz. Ott fekszik az ember széttett lábakkal, nem tudja miket matatnak benne, meg főleg mivel. Brrrr. A korábbi nőgyógyászom például mindig meséltetett valami történetet magának és annyira bele tudtam feledkezni, hogy nem is vettem észre hogy vizsgál.

Úgy hogy tényleg köszönet mindenkinek, aki vette a fáradságot és írt.

Szerintem a nőgyógyászati vizsgálatokat soha nem lehet megszokni. A filmekben általában mindenki nyugodt arccal fekszik, miközben isten tudja mi történik a paraván alatt.

Képzeljétek, találkoztam egy olyan 38 éves nővel, aki még sohasem volt nőgyógyásznál. Ez aztán a merészség!
rifu
 
 


Rifu, 38 évesen? Hű. :shock:
Amúgy igen, nőgyógyászban jobb addig menni, amíg meg nem találod a hozzád illőt. Ez van...

Kép

Kép
kinga82
 
 


Sziasztok!

Wow.......tán beindult a keszthelyi topic? Vagy ne legyek ennyire optimista? :wink:

Nekem a nőgyógyászati vizsgálatokkal általában tizenévesen volt problémám. Akkor még cikinek éreztem. Most meg úgy vagyok vele, hogy az orvos teszi a dolgát és végzi a munkáját.( de lehet csak amiatt vagyok optimista,mert még nem voltak rossz tapasztalataim)

Andianya: köszi az infókat Ervinről ( eddig én is maximálisan meg vagyok vele elégedve)

KépKép
csikipetra
 
 


Szia Petra!

Nekem gondot sosem okozott (ez is egy szakma), de egyre fontosabb lett, hogy közelinek érezzem magam hozzá.
Ervinben szerettem, hogy közvetlen és okos, tájékozott. Határozott volt, amikor nekem arra volt szükségem a szülés alatt és kedves, aranyos, amikor arra (inkább a terhesgondozás során).

Én egyébként már nem lakom Keszthelyen, nem is hozzá járok, de bárkinek szívesen ajánlom, mert nekem bejött.

Hogy érzed magad, így a vége felé közeledve? Babócid jól van?

K.

Kép

Kép
kinga82
 
 


Szia Kinga,

Ervinben nekünk is az tetszett, hogy nagyon határozott és tájékozott, ezért gondolom,hogy a szülés alatt is jó kezekben leszek.

Még jól érzem magam, próbálom pozitívan felfogni a várandósság napjait.Kicsit dagad a lábam,meg nehéznek érzem magam, de más probléma eddig nem merült fel. Lelkileg rosszabb a helyzet, mert 3 hete váratlanul meghalt az apósom.
Most ezt a traumát próbáljuk feldolgozni közös erővel.

Ti merre költöztetek? Tesót terveztek Bendegúznak?

Üdv.Petra

KépKép
csikipetra
 
 


Szia!

Petra, Szombathely mellett lakunk. Igen, rajta vagyunk a tesótémán :) Szeretnénk, ha 2010-ben már hárman lennénk.

Sajnálom, ami apósoddal történt, próbáljatok meg túllépni rajta. A halált nehéz feldolgozni, de neki már nem fáj, csak nektek. Mindig nehezebb annak, aki itt marad :(

Ervinnel jó lesz a szülés. Én már könyörögtem a császárért, de csak kinevetett. ÉS utólag nagyon nem bánom, hogy nem lett csaszi belőle :) Nagyon okos és tapasztalt.

Üdv.,
K.

Kép

Kép
kinga82
 
 


Nos, hülye vagyok: jó nem lesz a szülés, de jobb lesz :)

Kép

Kép
kinga82
 
 


Sziasztok keszthely és környéki kismamák!

Én nov elejére várom a 2. gyerkőcöt és úgy néz ki Doma Imrénél fogok szülni. Szívesen beszélgetnék hasonló cipőben /hassal jáó környékbeliekkel. Van vki közületek aki mostanában szült Kh-en? Milyen a szülészet, a kórtermek, van -e alternatív szülőszoba, vajúdó stb. Minden friss info érdekelne.

Előre is köszönöm!

Üdv! O

Kép

[Kép
orsi28
 
 


Szia Orsi,

Én hamarosan szülök, utána szívesen megosztom veled a tapasztalataimat.
A szülészet egyszerű,alternatív szülőszobáról nem tudok, a vajúdó,ha jól emlékszem az paravánnal van leválasztva a szülőágytól.
De szerintem nem ez a lényeg!! Nagyon fontos az orvos és a szülésznő!Én maximálisan megbízom mindkettőben, és innentől kezdve nekem tökmindegy, hogy a körülmények nem a legmodernebbek.

De szülés után tényleg szívesen leírom,mi hogyan történt.
Addig is nagyon jó babavárást kívánok neked!!!

Petra

KépKép
csikipetra
 
 


Sziasztok Kismamák,

Szeretném veletek én is megosztani tapasztalatomat Dr. Pap Ervinnel kapcsolatban. 8 éve járok hozzá rendszeresen (értsd ezalatt, hogy évente 2*) most pedig ugyebár havonta GYŐRBŐL. Ez gondolom már sok mindent elárul. :) De soha egy szavam nem lehetett vele kapcsolatban. Az meg, hogy fizetni kell a terhesgondozásért? Hol nem? De higgyétek el megéri megfizetni a szakértelmet, az emberséget, a kedvességet, az odafigyelést. Én maximálisan megbízom az Ervinben és nem szülnék másnál a világ minden kincséért sem. Jártam nagyon sok nőgyógyásznál, volt sok problémám, senki nem bírt normálisan kezelni rajta kívül. És mindenkinek fizettem magánrendelésen tehát ez sem lehetett kifogás. Nincs sok felesleges pénzem, de spórolok, és erre nem sajnálom kifizetni. Nem nem tudom ki írta előttem, de nagyon igaz, hogy egy jó nőgyógyász kincset ér, úgyhogy remélem még sokáig fog dolgozni a Doktor Úr. :D

Kedves Petra,
ha már megszültél gratulálok, én is szívesen veszem az infókat a szülészettel kapcsolatban.

Mindenkinek boldog babavárást!
Bea
h_beus81
 
 


Sziasztok Kismamik, Szia Petra!

Petra talán már babázol? A vonalzód szerint akár...

Jó hogy vagyunk itt páran aktuális kismamik, jó friss infokat hallani.

Persze nem a körülmények a legfontosabbak, de azért van egy szint -nálam- ami alá nem szívesen mennék. Mondjuk a hiper szuper Sz.István Kh, ahol a kisfiamat szültem hatalmas csalódás volt, pedig gyönyörű szülőszoba állt rendelkezésemre, de ebben egyetértünk, hogy a körülötted tüsténkedők személye sokkal fontosabb. Remélem mindennel elégedett leszel. Van szülésznőd is? Nekem lehet, h császár lesz, de ha mégsem, én is szeretnék majd fogadni.

Engem mondjuk az Istvánban a full rooming in is zavart, egy iszonyat nehéz szülés után jó lett volna legalább 1 éjszakát pihenni, de ez felváltva sirdogáló babyk között nem jött össze. Pedig mindkét szobatárs anyuka kérte, h éjjel pihenhessünk 4-5 órát gyerektelenül, de a csecsemősök 2 óra után hozták a babókat. Nem tudom ez Kh-en hogy működik, esetleg vki?

Írjatok ha van időtök és energiátok, én addig visszaolvasgatok, kevés szabadidőmben.


Üdv mindenkinek!O

Kép

[Kép
orsi28
 
 


Szia Orsi és többi Kismama,

Nem tudom Keszthelyen mennyire működik a "rooming in", de a héten megyek terhesgondozásra és meg fogom kérdezni a doktor urat. Mostanában mindenki pártolja ezt a dolgot, pedig én is azon a véleményen vagyok, hogy jobb egy kicsit pihenni mert a babának sem jó, ha anya hulla fáradt, nyűgös. Azt hiszem én is szeretnék egy kicsit éjszaka pihenni.

Petra, izgatottan várjuk tapasztalataidat, ha lesz egy szusszanásnyi időd :)

Üdv mindenkinek, Bea
h_beus81
 
 


Sziasztok!

Végre találtam keszthelyi kismamákat!!!
Orsi én is november elején fogok szülni (vagy október végén) és szintén Doma doktornál. Lehet már találkoztunk nála?! :lol:
Amúgy eddig nekem nincs sem kifejezetten jó, sem kifejezetten rossz tapasztalatom a dokival kapcsolatban. Elvagyok vele, kedves, segítőkész pasi. 1,5 éve járok hozzá, mostanra már megtanulta a nevem.. :wink:
Rooming-in témához csak annyit, hogy szerintem sem árt egy kis pihenés a kismamának. Ha már hazamegyünk úgysem fog segíteni senki.
terkata
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: