Új privát üzeneted érkezett!

Kata!
Én tavaly voltam bent itt az ovikban amiket kinéztem nyílt napon és világosan elmondták neme hogy nem lehet beíratni őket csak ha 2009.12.30-ig betölti a 3. életévét mivel januárban töltötte így idén vihetem. Illetve minden helyen novemberben kellett jeleznem ha év közbeni elhelyezést szeretnék (de nem szeretnék :))

Úgyhogy majd most májusban megyek és íratom őket be aztán meglátjuk mi lesz. Igen én is ismerek anyukákat akik azért nem tudják vagy nem akarják beadni mert ők otthon vannak de szerintem ez normális ne foglalják a helyet ha amúgy is otthon vannak.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi, bölcsiben mondták, hogy jövőre vihetem oviba mert ugye dec 31ig betölti a 3-at, de azt ajánlották, ne vigyem, de azért már érdeklődök, mi merre milyen stb, de amúgy a virág ovit néztük ki, illetve eleve is oda tartozunk plusz közel is van.
A jmk-n agyaltam még, de annyi rosszat hallottam róla, hogy lemondtam róla, pedig gyönyörű lett, hogy felújították, de hát nem a külcsín számít ugye.
A virág meg szimpatikus, az erkélyről látom, amikor kint vannak a gyerekek :lol: mondjuka bölcsinél is látom, már ha szabin vagyok :x
Vendég
 


Sziasztok

Tudna nekem valaki segíteni abban, hogyan lehetne kikezelnem tűdőgyógyász nélkül Áronkát??????????
Január eleje óta köhög, váltogatva a köhögési stílusokat (száraz, hurutos, ugatós, ezek keveréke stb.), de általában hurutosan, januárban kapott már 2féle antibigyót is, és persze folyamatosan szed köptetőket is, már lassan mindenfélét kipróbáltunk már, + kenem a hátát is krémmel + a szobában kamillavirág+kakukkfűves párologtatás stb., de ezek néha csak javítanak a dolgon de igazán nem gyógyúlt még meg egyiktől sem, úgyhogy a gyerekorvos már közölte, hogy ha így folytatja, és mivel ő már nem tud mit csinálni a gyerekkel így hamarosan vihetjük tődőgyógyászhoz.
Ha volna valakinek valami jó kis házi praktikája nagyon de nagyon szépen megköszönném!

Kriszta
altatás: nálunk úgy megy (igaz mi egy szobában alszunk velük, és a mi ágyunk jobb és bal oldalán vannak a fiúk)
így altatásnál én előszőr Áronkához vagyis a kiságyához bújok mert ő csak úgy tud elaludni, ha közben a kezével nyúlkál (ott ahol már neki nem kéne de hát ez van), és közben Ákos pedig az esetek 99%ában odabújik hozzám és így megvárja míg Áron elalszik, és utána őt is át kell ölelnem (általában ott alszik el a mi ágyunkban, de néha vissza mászik a saját helyére), hát nálunk így alszanak el a fiúk, általában még délután is!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 

 
 

Születés- és névnaposoknak sok boldogságot kívánunk!

Erika
Miért akarod otthon, orvos nélkül kikúrálni? Valami oka csak van, hogy ennyi ideje köhög. Én megmutatnám szakorvosnak, aki további vizsgálatokra is elküldené.

Esti elalvás :evil: :twisted:
Esztert nem bírom átszoktatni a saját ágyába. :evil: Köztünk alszik, ez hagyján, de velünk egy időben alszik el. Fel van pörögve, dumál, énekel, és játsszunk vele, és egyre hangosabb, a tv is egyre hangosabb, :lol: és nem tudunk apával két szót váltani.
Valamit, valahol nagyon elcsesztem... De majd most! Február végén kezdjük az óvodát, és "kénytelen lesz" este hamarabb elaludni.

Kép
petyaanya
 
 


Erika
nekünk a múlt telünk volt ilyen Zalánnal... Orsi hagymatea receptjét tudom ajánlani, lándzsás utifüvet, FLPnek van kakukkfű+fokhagymás bogyója. Szerintem antibiotikum erre nem igazán kell.... Bár így nagyon nehéz, mert nem tudom, milyen mértékű nálatok a dolog. De tök érdekes, mert Boldizsár köhögött 3 hétig, adtam köptetőket, végül abbahagytam mindent, és C vitamint kap, és most lett jól :roll:

Kép
Kép
emma1976
 
 


Erika! Én is megmutatnám orvosnak! Egyébként párologtatás, Salvus vizet lehet kapni a patikában, rajta van a palackon, milyen arányban kell sima vízzel keverve a párologtatóba tenni. Bronchitisre is jó, de nézesd meg inkább...

Zsebi! Ez biztos azért van, mert Pesten még kevesebb az ovis hely. Én tavaly elvittem nyílt napra, beírattam, és hivatalos értesítést is kaptam, hogy felvették. Pedig én is úgy vittem, hogy lehet, hogy jön 3 évesen, de lehet, hogy csak 3 és fél évesen (amikor beírattam, akkor meg 2 éves volt :-)). Amit írtam az anyukákról - hát szerintem szomorú, hogy annyira nincs embereknek pénze, hogy kifizessék az ovit, és nincs munkahely, ahol dolgozhatnának, és az ovin kell spórolni. Nem hiszem, hogy itt valaki elől elvennék a helyet, mert vannak ovik, ahol kevés a gyerek (persze máshol meg sok, de a körzetes oviban pl. bőven van hely). Meg akármilyen jó is otthon anyával, vannak dolgok, amit csak társaságban tanul meg egy kisgyerek, nem beszélve arról, hogy már igénylik is a gyerektársaságot.

dkata
 
 


Hunci!
Mázlista vagy a körzetes ovitokkal. :) Nagyon sok jót hallok róla meg a Királyutcairól de az nagyon messze van nekünk.

Erika!
Én is inkább a szakembert választanám nehogy valami szövödménye legyen belőle. nekem köhögésre a hársméz nagyon bejött eddig.

Kata!
Nyilván azt én is szomorúnak tartom hogy vannak családok ahol nem tudják kifizetni az ovit és ezért nem jár a gyerek. De ettől függetlenül ismerve Újpesten a férőhelyek hiányát azt modnom hogy jogos hogy ne vegyék fel agyereket (mindegy hogy tudják vagy nem fizetni az ovit) mert más meg az ilyenek miatt nem tud elmenni dolgozni. lehet ez így gázul hangzik leírva de a bölcsibe nem kerültünk be (ma már örülök neki) de itt a mellettünk lévő házban is van egy lány aki nem dolgozik (nyilván könnyen szerzett munkáltatói igazolást) és reggel viszi este hozza a kislányát közben egész nap elvan. Más meg ment volna dolgozni ne adj isten a munakhelyét is elveszítheti az ilyenek miatt... nekem sem örültek hogy az utolsó percben közöltem hogy akkor most elfogyott a szabim és mégis vissza kell mennem GYES-re de nem tudtam mit tenni mert a magánbölcsit meg nem tudtam kifizetni....

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi, az azért érdekes, hogy elvan otthon, gyerek meg bölcsibe jár... :shock: Mondjuk otthon lévő gyerek mellől meg nem könnyű állást keresni, én legalábbis eléggé meg vagyok kötve Bálint miatt, mindenhová vinnem kell, mert senkire nem tudom hagyni, de azért pl. állásinterjúra nem lehet beállítani gyerekkel, míg mondjuk a fogorvoshoz igen. (Engem már hívtak fel úgy a munkahelyemről, hogy menjek be, és NE VIGYEM Bálintot - nem tudom, mi volt a tervük, azon kívül, hogy értelmetlenül várakoztattak fél délelőtt, és semmit nem intéztem - közben meg a férjem tűkön ült itthon a gyerekkel, mert neki meg dolgozni kellett volna mennie. Azt se értem, mit gondoltak, hová tegyem a gyereket, mikor nálunk az egész család dolgozik szerencsére, én meg azért vagyok gyesen, hogy a gyerekkel legyek....) :roll: Én minden percnek örülök, amit Bálinttal lehettem, annak idején engem nagyon megviselt, hogy Ádámot bölcsibe kellett adnom kezdettől fogva, de nem volt más lehetőségünk. A munkahelyek meg támogathatnák a kedves dolgozót abban, hogy ha nagyon visszavárják az anyukát, akkor segítenek neki elhelyezni a gyerekeit. (Lehet, hogy hülye ötlet, de lehetne támogatni az óvodát, esetleg dolgozói ovit létrehozni, és oda járhatnának a gyerkőcök. Nálunk volt az előző munkahelyemen, mini csoport is volt, 2 éves kortól. Reggel jött velem a gyerek, gyárkapun belül voltunk együtt, délben mikor ebédeltem, meglestem, hogy jól van-e, délután meg 2 lépésre volt, hogy hazavigyem - jó, lehet, hogy ez "szocreál fíling"-nek hangzik, pedig amerikai multi volt- mindenki előtt a dolgozóik gyerekeit vették fel.)

dkata
 
 


Erika, én megnézetném dokival.H is iszonyat sokat köhögött, bár a bölcsiben minden szart elkap,most is itthon van.

Zsebi, itt is van olyan gyerek a bölcsibe, nem is egy :cry: akinek anyja kapott papírt, de nem dolgozik, jön-megy a gyerekért ennyi és ráadásul nem is körzetesek és a körzetest pl elutasították :cry: :evil:

Amúgy meg pont amiatt hogy sok anya berakta a gyerekét bölcsibe holott 1 nem dolgozik 2 otthon van a picivel, állandóan konfliktusban vagyok a gondozónőkkel, mert !!! 4 körül !!! jó volna elvinni a gyereket, mert H az utolsó és szarul esik neki, hogy mást elvisznek, őérte meg jóval 5 után beesnek, mondtam, ez van, eleve én nem is tudom hozni-vinni a gyereket, mert mikor indulok, hajnal van, mikor jövök, böclsi már bezárt, az apja meg 8ra viszi reggel és fél5ig dolgozik, így csak utána tud menni, így is szerencse, hogy apja újpesti munkahelyen van, így gyorsan odaér, ha olyan messze lenne mint nekem ,akkor fél6 körül esnénk csak be ügyeletre és ezt nem értik meg a gondozónők, hogy nekünk ilyen a munkabeosztásunk :cry: nem értem, más szülő hogy a szarba tudja 8kor vinni és 4kor elhozni a gyereket, akárhogy is számolom, nincs meg a napi 8 óra munka egyáltalán :shock: :cry:
Vendég
 


Kata!
Pedig látod hogy Hunci is írja hogy itt rengeteg ilyen van hogy otthon van közben a gyerek bölcsiben. Nekem sem lett volna ezt szívem megcsináli.

Hát igen én dolgozni szerettem volna visszamenni de nem tudtam mert teli volt a bölcsi ....

Nem tudom más szülő hogy oldja meg de itt az oviban is ez megy fél 9-kor viszik tök sokan a gyereket és uzsona után már fél 4-kor szinte sorban állnak a szülők a gyerekekért.

Hát mi mind a ketten fél 8-ra járunk és 4-ig van a munkaidő. Úgyhogy én sem fogok túl hamar értük érni. Nem tudok mit csinálni.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok

köszönöm mindenkinek a választ
hagymatea: már csináltam nekik, de nem voltak hajlandók inni belőlle (én sem iszom meg)
+ most csináltam nekik olyat is hogy apróra kellett vágni a hagymát és sok cukorral + én raktam hozzá mézet is + kicsi víz, jól szétfőzni majdnem mint a nyalóka, de ezt sem voltak hajlandók megenni, apjuk ette meg, neki használt is, de én is megpróbáltam enni belőlle, de rosszúl lettem tőlle sajna (inkább ki mint bent maradt)
lándzsás utifű: péntek óta ezt kapnak: ma Áronkám még csak 1x2x köhögött és ez a köhögés már nem volt hurutos
most jelenleg én vagyok a legjobban megfázva, úgyhogy mióta Ákos oviba jár az egész család tiszta beteg :cry:

Ovi: úgy látom, máshol is úgy van mint itt falun, a gyerekek többsége 8-kor érkezik, és 3-kor már viszik is (igaz van akit a nagyszülők hordanak - sokakat)
pl. ketten már jeleztük, hogy ha így marad a nyitvatartás (reggel fél7-től délután fél5-ig) akkor 4 (2-2) gyerekkel kevesebb lesz az oviban.
mennek a Suzukis oviba - ott reggel 5-kor nyitnak és este 8-kor zárnak
mert ha én is találnék egy normál 8 órás állást nem érnék értük haza, úgylátszik, itt nálunk ez megfelel mert azt mondták hogy ezek a szülői igények, csak az az érdekes hogy engem erről soha nem kérdeztek meg, vagyis a nyitvatartási igényről.

sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


De jó, hogy ennyit írtatok! :D Majd később én is írok, most csak beugrottam, hogy nagyon boldog névnapot kívánjak Bálintnak! :D Puszilunk Bálint! :D
20140901102739
 
 


Köszönöm Hajni, Bálint nevében is, nagyon aranyos vagy, hogy gondoltál ránk! :lol: :lol: :lol:

dkata
 
 


Kata!
Nekem teljesen kiment a fejemből. Ne haragudj. Bálintnak nagyon sok boldog névnapot kívánok. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 



Orsi,
Tökjó, hogy írtál a gyerekekről! :D Milyen már, hogy a fiúknak már sulit nézel, mekkorák! :shock: A külön sulira asszem engem se bírnának rávenni… Meg így nem hátrányos Levire nézve, hogy ő egy sima ált.-ba jár, mikor járhatna egy modernbe? Lili már jár az oviba, nem? Vagy másikba íratod?

Kriszta,
Blankának is most bújt ki az alsó két foga, részvétem! Bár nálunk szerencsére nem volt nyafi!
Én együtt altatom a kettőt. Olivér ágyába befekszünk 3-an, Bankus szopizik közben, ha elaludt átrakom a saját ágyába, Olivér marad az övében, én meg rongyolok az enyémbe! :D Mindezt este fél 11-11-re sikerül abszolválni. :? A nagyobb baj, hogy Blanka ennek tetejébe’ 3-szor ébred éjszaka, elég gáz! :?
Hogyhogy bölcsit néztek? Viki nem oda fog járni, ahová Máté is jár(t)?

Nyitvatartás (bár ezt az újabb helyesírás szerint külön kéne írni… ) :shock: : már min. 1 éve ezen agyalok én is, hogy hogy' fogok odaérni a gyerekekért, ha dolgozom! :!: Meg hogy csinálják mások!
Erika, az a Suzuki ovi igen érdekes… Remélhetőleg nincs olyan gyerek, aki ott figyel hajnal öttől este nyolcig! :twisted:

Kép
Kép

Blanka Lorcsival:
Kép

Kristóf, Olivér, Lorcsi, Dénes - unokatesók:
Kép
20140901102739
 
 


Hajni!
Suzukis ovi szerintem szuper lehet, mert a nyitvatartással figyelembe veszi a műszakban dolgozó szülőket! A két szülős családokban általában váltott műszakban dolgoznak ugyan a szülők, de előfordul egyszülős család is ,meg ha mégse jön össze a külön műszak - aki 6-ra megy, az is tudja vinni... Nálunk is ilyen volt az ovis nyitvatartás, más kérdés, hogy az én munkaköröm megengedte, hogy a gyerek abban az 1 órában (6-7-ig) velem legyen, mert nem termelési területen dolgoztam, utána vittem át. De ez óriási segítség a szülőnek, mert más oviban már tűkön ülnek 4kor, hogy vigyed már haza a gyereket...

dkata
 
 


Bálintnak sok boldogságot!

Hajni
Az összes gyerek nagyon édes!!! A két gyermeked meg nagyon hasonlít egymásra!

Kriszta
nálunk n8-f8 között fürdik Boldizsár, szpizik és elalszik - legkésőbb 8kor. Ekkor kezdjük Zalánnal a fürdetést és mesélést. Ő 3/4 9 körül alszik el. Ez jól bevált, mindenkire van külön figyelem/energia

Orsi
tényleg rossz ez a hasonlítgatás! Nővérem egy évfolyammal volt előttem, általánosban annyit emlegették a tanárok (mindketten kitűnő tanulók voltunk, de mégis), hogy inkább nem a város legjobb gimijébe mentem, csak ne legyek a "D.B. húga"

Nálunk is 4 körül elviszik a gyerekeket az oviból :? Egyik barátaink ovónénit bébiszitternek felfogadták, és 4től fél6ig nála volt a gyermek. De ezt tényleg az óvodának kellene megoldani! Én már úgy vagyok vele, hogy egyetlen szempont lesz a munkahely keresésnél, hogy 6 órás állás legyen

Kép
Kép
emma1976
 
 


Hajni!
Gyönyörűek a gyerekek. Lolcsinak is milyen szép kék szeme van. :) Az egyik kisfiú az Olivérrel egyidős?

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Kata,
ja, ez a váltott műszak eszembe se jutott, hogy tényleg van ilyen... :oops: Pedig nekem is van ismerősöm, aki a hajnali fél 5-ös vonattal ment dolgozni, és vitte magával a fiát - egyedülálló anyaként muszáj volt neki. A vonaton meg mindig megszólták, meg persze tényleg szegény kisfiú! :(

Emma,
6 órás állás de jó is lenne! :roll: Milyen munkakörben lehet ilyet találni?

Zsebi,
nemcsak egyik-, mindkét kisfiú Olivér-korú! :D Dénes csak 2 héttel idősebb tőle, Kristóf pedig 2 hónappal! Sőt, volt még egy kisfiú is ott, szintén közeli barátok kisfia, ő is csak 1 évvel fiatalabb! :D
20140901102739
 
 


Hajni!
Pedig az egyik kisfiú aki nem Olivér mellett van az nagyobbnak tűnik. :lol:

Hát igen egyszerű a hat órás munka csak sajnos elég kevés lehetőség van-e téren. Nálunk amíg az ember gyes-en van addig visszamehet 6 órába bár úgy tudom ez a törvény szerint már kötelező de ugye az egy nem ikres anya esetében jelenleg 3 éves kor de már csak 2-tő lesz :(

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Hajni! Tényleg nagyobbnak tűnik az első kisfiú! Ezek keresztelős képek? Olyan egyforma gyönyörű szemük van, Lorcsi-Blanka képen meg főleg látszik! Olivér meg olyan jól fésült!!! Enyém gyerek haja "művészhaj", mindig ezt mondja a barátnőm (még mindig nem volt levágva) :oops: .

6 órás munka: igen, az jó, csak a 6 és 4 órás munkák ráadásul alulfizetettek, meg szerintem csak elviekben léteznek (6 órára fizetnek és simán benttartanak kicsit tovább...) :? .

dkata
 
 


Zsebi, Kata,
mert előrébb áll, közelebb van a géphez, ezért nagyobbnak tűnik! :lol: Amúgy pár centivel valóban magasabb Olivértől! :D
20140901102739
 
 


Hajni, nem azért, mert előrébb áll!!! :lol: :lol: :lol: Hanem mert más az arca, "idősebb", nem olyan babás vonásai vannak már, hanem olyan nagyon nagyfiús... Amúgy vicces, hogy előrébb áll és ettől nagyobbnak tűnik.... :lol: :lol: :lol:

dkata
 
 


Kata
:lol: , és keresztelősek, igen! :D Kristóf szeme a legszebb szerintem, az övé a legkékebb, csak itt nem annyira látszik! Dobj egy művészhajasnévnaposat Bálintról! :D
20140901102739
 
 


Zsebi, Hunci,
ti Újpestiek vagytok, ugye? Csak mert most volt itt egy barátnőm a Dalos ovi kiskönyvével, és a biokajától a balettig minden van és önkormányzati ovi! Havi 8000 plussz a kaja. A kert hatalmas, tele gyümölcsfákkal, uniós játékokkal, nagyon szupernek tűnik! Viszont van felvételi... :roll: Ja, és oda is most kell jelentkezni, és már hely se nagyon van! Még jó, hogy már beírattam egy drágábba... :?
20140901102739
 
 


Sziasztok

Kata
Bálintnak utólag is nagyon boldog névnapot kívánunk!
hát igan a 6 órás munka tényleg álom
de tudtommal a 4 órás talán nem is számít bele a nyugdíjba, vagy remélhetőleg rosszul tudom,

Hajni
nagyon szépek és helyesek a gyerkőcök
olyan bizti nincs aki végig ott van nyitástól, de pl. ha én is majd esetleg csak műszakos munkahelyet találok, az azért érdekes lesz
mert apjuk folyamatos műszakba jár, ami nála azt jelenti, hogy 12 órás műszakba jár úgy hogy 4 naponta nappalos és utána éjjszakás, és így pl. ha én esetleg délutános lennék majd akkor előfordulna olyan ilyen heteken hogy ez sem lenne igazán Ok, mert apjuk jelenleg 8-tól 8-ig dolgozik, vagyis én mondjuk végeznék ilyenkor ügye este 10-kor, míg apjuk este 8-kor, de hát az ovi is 8-kor bezár, akkor most ilyenkor mi van????????????? nagyszülők vannak akik segítenének de sajna kb. 250-300km-el arébb, tehát ilyen esetben a váltott műszak sem igazán megoldás, csak akkor ha mindkét szülő normál 2műszakos munkarendbe jár dolgozni felváltva.

Áronkám már alig köhög, a dokinéni szerint már a jelenlegi állapotát tekintve nem kell vinni tüdő gyogyihoz, úgyhogy már nagyon várjuk a jóóóóóóóóóóóóóó időt, hogy mindannyian meggyógyuljunk!


Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


hajni777 írta:Meg így nem hátrányos Levire nézve, hogy ő egy sima ált.-ba jár, mikor járhatna egy modernbe? Lili már jár az oviba, nem? Vagy másikba íratod?

:) nem modern az sem, csak más a napirend.
Az első számú általános iskola egy nagyon jó iskola, csak teljesen hagyományos rendszerű, Levi simán beleillik, ő olyan típus. Máté meg szétszórt, nehezebben figyel, neki jobb lenne az, ahol több a szünet.

Lili majd 3 éves korától megy oviba, ugyanoda, ahova a fiúk járnak, együtt fognak járni 1 évig :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


emma1976 írta:
Orsi
tényleg rossz ez a hasonlítgatás! Nővérem egy évfolyammal volt előttem, általánosban annyit emlegették a tanárok (mindketten kitűnő tanulók voltunk, de mégis), hogy inkább nem a város legjobb gimijébe mentem, csak ne legyek a "D.B. húga"

a kisebbik öcsém ugyanabba a gimibe jár, ahova én meg a nagyobbik öcsém is jártunk :) simán hallgat, ha valaki a bátyja nevén hívja :D :D :D
de szerencsére nem jellemző az összehasonlítás, mert nagyon-nagyon máshogy álltunk a sulihoz, nincs mit mihez hasonlítani.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hajni!
Igen Újpestiek vagyunk mindketten, de ez azét nem ilyen egyszerű hogy akkor fogom és oda viszem. A Dalos Ovi hozzánk képest nagyon messze van és pont ellenkező irányba mint amerre dolgozni járunk szóval nem tudnám oda kivinni reggelente őket.

Én mindenképp szem előtt tartom hogy viszonylag közel legyen az ovi mert oda is kell vinni és haza is kell hozni és sajnos nem mindig tudunk kocsival jönni, menni.

Egysuli nem egy suli:

Én áltiskolába és közép iskolába is egy helyre jártam a tesómmal soha nem volt ebből gondom. Az elején mindenki megállapították hogy testvérek vagyunk aztán minden csoda három napig tart alapon el is hagyták.

De Orsi leírtai alapján egyetértek a külön sulival.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Már annyit írtátok hogy most van beíratkozás az oviba hogy mind a három ovit amit kinéztem felhívtam mindben május első hetében lesz a beiratkozás. Az fővárosi állami ovikba ilyenkor van a törvény szerint a magán ovik ettől eltérnek. :)

Hunci!
A Virágba is május első hetében van és március 27-én szombaton lesz a nyílt nap.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi, köszi.asszem benézek nyílt napra.ja amúgy jó nagyot tévedtem. a bölcsi melletti ovi nem virág hanem nyár utcai ovi, és mi oda tartozunk, ahogy mentem haza, megnéztem a nevét, a virág mögöttünk van.de oda akarom íratni.viszont nézve a képeket, olyan ismerős az ovi, de lehet, hogy csak ugyanaz a szocreál típus, már nem tudom, melyik melyik, komolyan :oops:
Vendég
 


Zsebi,na megnéztem, tényleg kevertem, az útvonaltervező szt ami előrrünk van az a nyár utcai, ami mögöttünk az a virág utcai.utálom, hogy nálunk az utcák ide-oda ékelődnek be :evil: és én sem tudom, hogy a saját utcám épp hol folytatódik :evil: .
Vendég
 


Hunci!
A virág ovi az ahol a villamos meg ilyenek vannak szocreál de jó ovi. :) A nyárról is jókat hallok én ezzel a kettővel koketálok. :) De a Virágban nem sok jóval kecsegtettek azt mondta a nő nagyon sokan jelentkeznek oda... de megpróbáljuk a nyárt is. :)

Ne izgulj én is keverem az utcákat. Tök ciki mikor valaki útbaigazítást kér és fogalmam nincs merre van pedig mióta az eszemet tudom itt lakom. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Tök ciki:
Kb. két hónapja benn voltam a munkahelyemen Eszterrel, és hazafelé bementünk apa dolgozójába. Csak kétszer tévedtem el.. :lol: :oops: (hozzáteszem: több útvonalon lehet odamenni, de ezt az utat már régen használtam.) Dugó volt, gyerek üvölt mögöttem, csak nagyjából tudtam, merre járok, jó volt!

Mégiscsak visszavesznek a munkahelyemre. 12 órás beosztásba, de 6 órás munkarendbe megyek. Nekem ez így tökéletes lesz. Ezeken a napokon apa viszi Esztert oviba, anyukám megy érte, a többi napon tudom vinni, hozni.
Jövő héten kezdjük az óvodát. Kíváncsi vagyok, hogy tetszik majd a kisasszonynak?!
Ami vicc: még mindig nem tudják, mennyi szabadságom van, nem tudom, mikor kezdek dolgozni. Január második hetében jeleztem, hogy le fog járni a gyes.

Kép
petyaanya
 
 


Petyaanya, de gáz, hogy nem tudják kiszámolni!!! De szerintem Te is ki tudod számolni, csak azt kell tudnod hozzá, hány nap szabi jár egy évre! Elvileg jár az első fél évre, plusz a gyed 1. évére. Meg már akkorra is, mikor szabin vagy, de gondolom ezt később veszed ki. Én már tavaly nyáron szóltam, hogy számolják ki, pont ettől tartottam. Ki is számolták, de azóta én is kiszámoltam és ők is még egyszer, és hirtelen több lett a szabim. :-) Februártól egészen aug. végéig. :-) Ovit Bálint is kezdi márciusban, de otthagyni csak áprilistól fogom és csak délelőttre, ebédig. Amíg nem dolgozom, nem látom értelmét egész napra otthagyni, arra viszont, hogy szokja a közösséget, az ovit, óvónőket, és hogy a napi levegőzés, rohangálás meglegyen, pont jó lesz. Ebéd után meg hazahozom. Amikor augusztusban kezdődik az ovi, nekem meg az iskola, akkor már nem lenne idő szoktatni, mert akkor már én is kezdek dolgozni. Nagyon nem akartam így beadni, hogy még itthon vagyok, de tudok addig majd mit csinálni, míg Ő napi 2-3 órát oviban lesz, és legalább fokozatos lesz az átmenet.

dkata
 
 


Petyaanya!
Ezek a munkahelyek ilyenek enyém sem bírta kiszámolni de én szépen kiszámoltam magamnak :)

Az eltévedős story jó de én sem vagyok egy nagy közlekedőbajnok. :)

Kata!
Attól nem tartasz hogy azt fogja gondolni megszokja hogy napi 2-3 óra az ovi és majd jön augusztusban a hideg zuhany hogy nem mert itt itt is kell aludni?

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi, nem gondolom. :lol: Miért, az mekkora hideg zuhany lenne, ha augusztusban beadnám egyik reggel és csak délután tudnék érte menni? Akkor már nem tudom szoktatni... Ebben az oviban nem baj, ha nem alszik ott a gyerek, főleg kezdetben. Bálint barátnője januárban kezdte az ovit és még mindig nem alszik ott. (Egyébként ez a kislány nem alszik délután otthon se, ezért jobb is, hogy hazaviszik, nem?) Bálint meg még mindig 3 órákat alszik délután, és ezt nem akarom elvenni tőle, amíg itthon vagyok és megtehetem, hogy elhozom. Ennél jobb megoldást nem találtam, remélem, tényleg ez a legjobb. Persze ez majd csak utólag derül ki. Azt meg, hogy ott is kell majd aludni, éppúgy meg lehet majd beszélni vele, mint hogy délig ott maradjon, csak éppen hosszabb fokozatok lesznek. Én nem gondolom, hogy ez baj lenne. Te hogy akarod szoktatni őket, és mikortól? Mert nekem pont az a gondom, hogy a nyári oviszünet után én azonnal dolgozni kezdek és akkor már késő a kezdés, szoktatásra nincs idő.

dkata
 
 


Tiszta lelkiismeret furdalásom lett, hogy nekem még fingom sincs melyik oviba fog járni Balázs :oops:
Azt hiszem 3-4 ovi jöhet szóba, de még csak el sem mentem megnézni őket. Igaziból olyan jó lenne, ha még maradna itthon, ugyanakkor persze jót tesz majd neki a társaság.
Megyek ovikat nézni!

wish
 
 


Kata!
Teljesen normális hogy a minimum időre viszed be amíg otthon vagy csak azért én tudok nem egy példát (tesóm kislánya a legközelebbi) akit egy ideig fél napra vittek majd mikor nem lehetett megoldani vért izzadtak hogy ottaludjon mert neki már az volt a "normális" hogy ő ebéd után hazajön és nem tudta négy évesen sem ezt teljesen felfogni hogy akkor most miért változott meg mikor eddig ez volt a rend.

Itt Pesten teljsen más a helyzet itt szeptemberben mehetnek először az új gyerekek így akkor kezdődik a beszoktatás amire normál óvodai rend szerint két hét van első héten nem kötelező az ottalvás csak ha azt a gyerek maga kezdeményezi második héttől próbálják hogy aludjon ott is az átlag gyerek két hét alatt szokik be (de a böcsinél is itt így van). Október 1-én megyek dolgozni először így egy hónap lesz arra hogy teljesen megszokják az új helyzetet. Nem gondolom hogy ez kevés. De igazából mindegy is mit godnolok mert itt ez a rend. Nyáron be lehet már vinni őket az udvarra amikor a többi gyerek is kint van.

Wish!
Ne érezd magad szar anyának. :) Még eztán jönnek a nyílt napok és ráérsz akkor elmenni és az állami oviba majd csak május elején lesz beiratkozás úgyhogy semmiről nem vagy lemaradva. Én is csak hallomás alapján választottam ezt a három ovit majd meglátjuk ha elmegyek milyen lesz a benyomás az óvónénik iránt pl.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Kata
Légyszíves vezesd már le, hogy lehet ennyi szabadságod? Jöhet priviben is.
Nekem a 2007. évre decemberben kifizették, mert kht.-ból közalkalmazottak lettünk. Szerintem ezen megy a kavarás, a gyed első évéből pedig két hónapom van amire jár szabi.

Kép
petyaanya
 
 


Petyaanya!
Bár nem engem kérdeztél de nekem is azért volt nagyon sok szabim mert amikor 2006-ban terhes lettem akkor abba az évben nem vettem ki egy nap szabit sem az is nekem élből 28-nap volt. Nekem a munkahelyem miatt sok szabi jár egy vére.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi
most kicsit rám ijesztettél. Zalán is 3x fél napot jár most, megyek érte ebéd után, de májustól 3 egész napra szeretném. Én is úgy gondoltam, hogy a fokozatosság a jobb megoldás.... Most már jóban van az óvónőkkel meg pár gyerekkel, csak könnyebb lesz így...

Kép
Kép
emma1976
 
 


Petyaanya! Közalkalmazott vagyok, évi 46 nap szabim van. Amikor terhes lettem, pont nyári szünet volt és én azonnal elmentem táppénzre, hogy ne fogyjon a szabim (ahogy Zsebi is írta), így az is megmaradt. Vagyis kb. 2 teljes évre való szabim gyűlt össze plusz a gyerekre járó napok, ami évi 2 nap, nekem 2 gyerekre Bálint születésétől 4 nap évete. És amikortól elkezdem kivenni a szabikat, már állományban vagyok, azaz már jár az arra az időre kiszámítható szabi is. Mondjuk hülyének néztek, mikor a nyári szünetben táppénzre mentem, de marhára nem érdekelt, mert most lehetnék fizetés nélkülin, ha nem teszem. Én ezt akkor kiszámolgattam, hogy nekem ez így lesz jó. És nagyon rendesek voltak a munkahelyemen, mert a gyereknapokat "eltették" nekem (mert ugye egy tanár nem vehet ki szabit amikor akar, csak ha szünet van!), így ha Bálint beteg lesz, van 8 napom, mikor nem kell táppénzre mennem vele, hanem azokat a napokat veszem majd ki.

dkata
 
 


Kata
Bocsi, nem akartam vájkálni a magánügyeidben. :roll:
Akkor én nagyon rosszul jártam így, hogy kifizették, de hát a kutya nem kérdezte, mit szeretnék. :evil:

Zsebi
"2006-ban terhes lettem..."- Nekünk Eszter egy hét alatt pottyant az ölünkbe. :D

Kép
petyaanya
 
 


Petyaanya! Nem vájkáltál... :lol: Ha annak vettem volna, akkor nem írom le. Azért írtam le, hogy ki tudd számolni, neked hány nap jár. Szerintem rosszabbul nem járhattál... Hiszen a gyes idejére nem jár szabi, kivetették veled a régit, de amikor szabin voltál, azokra a napokra már arányosan megint jár a szabi - mintha dolgoznál. Most szabin vagy még? Vagy elfogyott? Vagy fogalmuk sincs? Mondjuk ez a "kifizették" csak időben jelent csúszást nem? Mert abból ugyanúgy minden járulékot vontak - csak időben van eltolva. Nekem ez nem lett volna jó, mert tanév közben nem is tudom, hogy kezdhetnék tanítani, milyen lenne már a gyerekeknek? De Te tudsz kezdeni akármikor, sztem ezért nem ért kár. Nálam van kényszerhelyzet, mert ha nem így csinálom, akkor pl. félévkor kezdhettem volna dolgozni, szabikat meg kivettem volna mint Te, de akkor Bálintnak már az oviban kéne dekkolnia 1,5 hónapja - amit nem lehetett volna, mert még nincs 3 éves.

dkata
 
 


Emma!
Biztos minden gyerek más én csak kérdeztem Katától hogy ettől nem tart-e. Én láttam már olyan gyereket is nem egyet nem kettőt aki első perctől imád járni a közösségbe.

Petyaanya!
oké én csak arra akartam kitérni hogy Katának is ezért lehet sok szabija mert akkor nem vette ki mikor terhes lett.

Kata!
Látom Te sem bízol semmit a véletlenre. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi! :lol: Próbálom lezsírozni az Élettel a dolgokat, de azért akadnak meglepetések... :roll: :shock: :lol:

dkata
 
 


Kata :)
Ügyesen csináltad a szabikkal. Nekem korántsem volt ennyi, és Zsófi után sem lesz, mert most szülés előtt kivettem mindent, ami volt, meg ami időarányosan járt szülésig.
Szerencsére Zsófi nyár közepén jött, szóval kb elég lesz a maradék szabi a nyárra, meg a beszoktatásra. Bár ki tudja, hogy lesz, én még reménykedek még egy kistesóban :oops:

Tegyél fel képet nagysérós Bálintról!

wish
 
 


Wish!
Drukkolok. :) :) :) és akkor lehetsz főállású anyuka. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: