Új privát üzeneted érkezett!

Paragi várhatott volna rám 2 óráig, de délben elhúzott :(
pipus75
 
 


Pipus, nyugi, de ha erős lesz a fájdalom, inkább irány az ügyelet! Uzsonnára is csirkecombot majszolj! 

Kat-kat, sztem nem fog bezavarni. Dévai írt már fel nekem antibiotikumot fertőzésre, aztán simán kezdte a köv. ciklussal a stimut.
tttnora001
 
 


Így van kat-kat, sokak szednek antibiotikumot és nem zavar be!!!!!

Igen is tttnora, tömni fogom a pocim hússal :)

Etetem a kis vércsé(ke)t  :)
pipus75
 
 

 
 

PIPUSKAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA nagyon megérdemled:), huh tényleg ha nem mentél volna el a 2.-ra huh nos n nem aggódom hányan esznek egy olyan szép kék szemű kislányt mint Te vagy fiút átveszek ha gondolod:) jaj de sokálesz 09.23 már látom Dvai fejét ahogy számolgat:))))))jaj de izgalmas. Petefészek ügyben: orvos!!!!!drukkolok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sheil: micimacik édesek

Mirrmurrka
mirrmurrka
 
 


Pipus: Hogy vagy? Remélem jobban, és nem kell menni az ügyelere.

Mné
mné
 
 


Sziasztok drága Lányok!

Hála Istennek, most már sokkal jobb a pocakom!  Tegnap ahogy hazaértem, két nagy csirkecombot bevágtam és pihiztem egész reggelig.

Ma van a 14.napom.  És hát elvileg ma kéne először tesztelnem, ezért a csütörtöki teszt után ma is csináltunk egyet.

Gyanús......

Csütörtökön + 1-2   eredményt írt ki a teszt,   ma pedig már ezt:

http://kepfeltoltes.hu/view/130914/14.N ... es.hu_.jpg


Nagyon izgalmas az egész, már szeretnék UH-on bekukucskálni a pocimba, hányan lehetnek??????????

Köszönöm szépen, hogy ennyire örültök a sikeremnek.

A párom kész van, az egekben jár és nagyon aggódós lett :)

Remélem, mikor 9 nap múlva végre mehetek UH-ra apánkhoz, akkor jó hírt fog mondani, és meglesz(nek) még a baba(k).

Puszi midenkinek!!!!!!!!!!!!!!
pipus75
 
 


MIÉRT KELLETT TÖBB MINT 8 ÉVIG VÁRNI?????   NEM BAJ.... ELJÖTT AZ IDŐ!

LÁNYOK!!!!!   KÉRLEK TITEKET IS, HOGY  S O H A   N E   A D J Á T O K     F E L !  !  !
pipus75
 
 


Pipus, nagy gratula, vigyázz magadra nagyon :) :)
Én feladtam... 
Hajrá mindenkinek, aki még előtte áll :)
mbetty2
Aszód
 
 


Pipus: hatalmas gratula nektek. Kimondhatatlanul boldog vagyok, hogy sikerült. Vigyázz magatokra. Millió puszi és ölelés.

....
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


mbetty, mokucica nagyon szépen köszönöm!!!   Még nagyon félek ám, hogy mire megyek 1 hét múlva UH-ra, ott legyen(ek) még :)

mbetty, nincs olyan, hogy feladod!!!!  Látod, én sem akartam semmiképpen sem a 2. lombikot és rávettem magam, mert erősebb volt bennem a baba iránti vágy, mint a félelem, és úgy néz ki, hogy sikerült :)
Soha ne adjátok fel!!!!!!!   Vannak csodák :)  Én vagyok rá az élő példa :)
pipus75
 
 


döbbenetes ez a csend, mindenki elveszett???
pipus75
 
 


Sziasztok lányok!

Nagyon gartulálok pipus! És szorítok minden kedves sorstársnak. Szeretnélek megkérdezni titeket, akik már régóta jártok a Dévaiba, hogy hétvégén ők abszolút nem csinálnak inszemet, se lombikot? Mert ez lesz a 3.inszemünk, de 3-ből 2 peteérés hétvégére esik..ilyenkor mi a teendő?

Köszi a válaszokat...
nyainya
 
 


nyainya, sajnos Dévai kizárólag H-Sze-P  csinál lombikot és inszemet. Ha hétvégére esik, akkor szívás :(
Eltolja általában hétfőre :(

pipus75
 
 


De igyekszik úgy stimulálni, hogy vagy péntek vagy hétfőre essen az inszem.
Bár figyelj, nekem az első inszemnél bejött szombaton és reggel megcsinálta!!!!!!
Szombatonként bemegy inszemezni, ha tényleg nem bírná ki hétfőig a dolog.
pipus75
 
 


SZia Pipus!

De ez nem inkorrekt? Nekem pl 3-ból kétszer hétvégén kellett volna csinálni az inszeminációt! Mikor intézetet választottunk ezzel nem voltam tisztában! Sajnálom azért most ezt a dolgot! Olyan kérdésem lenne még, hogy a Dévainál muszáj a 6 inszeminációt megcsinálni? Vagy ha indokolt az eset, akkor leigazolja és mehet a lombik? Nálunk kevés a spermaszám és nem is aktívak. Első inszemnél 6 millió, másodiknál 3,6 millió és most 450.000 sperma került felhelyezésre. volt valakinél olyan, hogy nem vitték végig a 6 inszemet? Köszi a válaszokat!
nyainya
 
 


nyainya, sajnos ez valóban nem jó, hogy hétvégén nincs inszem, én is nagyon sokat bosszankodtam miatta.
Én végigcsináltam a 6 inszemet, de dévai már a 3. után kérte, hogy hagyjuk abba, lombikozzunk, mert nálunk is elég kevés volt a spermium.
Volt úgy, hogy mindössze 100.000 db-ot tett fel, szinte reménytelen volt.

DE én hülye makacs voltam, mert akkor még úgy döntöttem, hogy soha nem megyek bele a lombikba. Aztán tessék, itt volt a 2.lombikom :)

Dévai ha ilyen kevés a spermium számotok, szerintem alapból javasolni fogja a lombikozást.
Máshol 5millió alatt nem is inszemeznek.
pipus75
 
 


Pipus, és ha megkérdezhetem mi volt a legtöbb sperma nálatok, amit felhelyeztek?
nyainya
 
 


A legtöbb 7M volt.

pipus75
 
 


Sziasztok!
Én is szeretnék csatlakozni hozzátok. Mi már lassan 4 éve várjuk, hogy legyen végre babánk, de sajnos eddig nem sikerült. Most vagyok túl az első lombikon, ami sajnos negatív eredménnyel végződött... Másik intézetben csináltuk végig, de most a másodikat már a Dévai dokinál szeretnénk elkezdeni, de azért előtte szeretném kérni a véleményeteket. Utána olvastam már elég sok helyen, írnak jót is és rosszat is. Most egyenlőre teljesen tanácstalan vagyok, hiszen még sikertelenenség hatása mindig érződik, mivel most jött meg.

A múlt héten még bolgodan feküdtem itthon, tele reményekkel és vártam, hogy a teszt majd meg is erősítse azt, amiben biztos voltam, hogy a két beültetett babánk szépen fejlődik. Tudom, hogy nem lett volna szabad annyira beleélnem magam, de egyszerűen nem bírtam elképzelni más lehetőséget. De sajnos nem így lett. Most iszonyatosan össze vagyok törve, és még belegondolni is rossz, hogy megint várjak majd egy évet, hogy a ismét sorra kerüljünk.

Azt olvastam, hogy itt nem kell hosszú hónapokat várni, nincs várólista, de gondolom ebből adódóan biztos nagyon sokan vannak, így ezzel kapcsolatban is szeretnék tapasztalatokat kérni.
Októberre kaptuk meg az első időpontunkat konzultációra, és szeretnék felkészülten menni, csak nem tudom, hogy milyen vizsgálatokat csináltassak meg addig újra. És ami még fontos lenne, hogy az alap dolgokon, amiket ki kell fizetni, szoktatok-e adni kisebb-nagyobb borítékokat, hiszen mint tudjuk a legtöbb helyen így megy, de egyenlőre még nem tudom, hogy itt hogy állnak a dolgokhoz.
Nagyon köszönöm a segítségeteket.
pumy
 
 


Sziasztok!
Én is szeretnék csatlakozni hozzátok. Mi már lassan 4 éve várjuk, hogy legyen végre babánk, de sajnos eddig nem sikerült. Most vagyok túl az első lombikon, ami sajnos negatív eredménnyel végződött... Másik intézetben csináltuk végig, de most a másodikat már a Dévai dokinál szeretnénk elkezdeni, de azért előtte szeretném kérni a véleményeteket. Utána olvastam már elég sok helyen, írnak jót is és rosszat is. Most egyenlőre teljesen tanácstalan vagyok, hiszen még sikertelenenség hatása mindig érződik, mivel most jött meg.

A múlt héten még bolgodan feküdtem itthon, tele reményekkel és vártam, hogy a teszt majd meg is erősítse azt, amiben biztos voltam, hogy a két beültetett babánk szépen fejlődik. Tudom, hogy nem lett volna szabad annyira beleélnem magam, de egyszerűen nem bírtam elképzelni más lehetőséget. De sajnos nem így lett. Most iszonyatosan össze vagyok törve, és még belegondolni is rossz, hogy megint várjak majd egy évet, hogy a ismét sorra kerüljünk.

Azt olvastam, hogy itt nem kell hosszú hónapokat várni, nincs várólista, de gondolom ebből adódóan biztos nagyon sokan vannak, így ezzel kapcsolatban is szeretnék tapasztalatokat kérni.
Októberre kaptuk meg az első időpontunkat konzultációra, és szeretnék felkészülten menni, csak nem tudom, hogy milyen vizsgálatokat csináltassak meg addig újra. És ami még fontos lenne, hogy az alap dolgokon, amiket ki kell fizetni, szoktatok-e adni kisebb-nagyobb borítékokat, hiszen mint tudjuk a legtöbb helyen így megy, de egyenlőre még nem tudom, hogy itt hogy állnak a dolgokhoz.
Nagyon köszönöm a segítségeteket.
pumy
 
 


Sziasztok!
Én is szeretnék csatlakozni hozzátok. Mi már lassan 4 éve várjuk, hogy legyen végre babánk, de sajnos eddig nem sikerült. Most vagyok túl az első lombikon, ami sajnos negatív eredménnyel végződött... Másik intézetben csináltuk végig, de most a másodikat már a Dévai dokinál szeretnénk elkezdeni, de azért előtte szeretném kérni a véleményeteket. Utána olvastam már elég sok helyen, írnak jót is és rosszat is. Most egyenlőre teljesen tanácstalan vagyok, hiszen még sikertelenenség hatása mindig érződik, mivel most jött meg.

A múlt héten még bolgodan feküdtem itthon, tele reményekkel és vártam, hogy a teszt majd meg is erősítse azt, amiben biztos voltam, hogy a két beültetett babánk szépen fejlődik. Tudom, hogy nem lett volna szabad annyira beleélnem magam, de egyszerűen nem bírtam elképzelni más lehetőséget. De sajnos nem így lett. Most iszonyatosan össze vagyok törve, és még belegondolni is rossz, hogy megint várjak majd egy évet, hogy a ismét sorra kerüljünk.

Azt olvastam, hogy itt nem kell hosszú hónapokat várni, nincs várólista, de gondolom ebből adódóan biztos nagyon sokan vannak, így ezzel kapcsolatban is szeretnék tapasztalatokat kérni.
Októberre kaptuk meg az első időpontunkat konzultációra, és szeretnék felkészülten menni, csak nem tudom, hogy milyen vizsgálatokat csináltassak meg addig újra. És ami még fontos lenne, hogy az alap dolgokon, amiket ki kell fizetni, szoktatok-e adni kisebb-nagyobb borítékokat, hiszen mint tudjuk a legtöbb helyen így megy, de egyenlőre még nem tudom, hogy itt hogy állnak a dolgokhoz.
Nagyon köszönöm a segítségeteket.
pumy
 
 


SZia Piupus!

Akkor szerintem nem fog sokat agyalni azon, hogy hogyan tovább! Pumy sajnos én a lombikról nem tudok még semmit, de én személy szerint sosem adtam neki borítékot...
nyainya
 
 


szia pumy!

Itt nincs boriték, sőt volt olyan lány, aki adni akart és visszautasította. Tehát nem kell boritokot adnod!

Itt vannak, hogy mik kellenek ide lombikhoz:

Kivizsgálás asszisztált reprodukció esetén       
 









Az Egészségügyi Közlöny 2010. évi 30. számában megjelent az Egészségügyi Minisztérium szakmai protokollja az asszisztált reprodukcióról. A szakmai protokoll állásfoglalása szerint az asszisztált reprodukció elvégzését a következő vizsgálatoknak kell megelőzni:


EKG Mellkas RTG Mammographia/UH


Méhnyakrák-szűrés Chlamydia trachomatis szűrés Hüvelyváladék-tenyésztés


Vércsoport+ellenanyagszűrés T. vérkép (FVS, VVS, HTK, HGB,THR) T. vizelet Prothrombin/INR APTI Vércukor Bilirubin Össz. Fehérje Karbamid/kreatinin GOT/GPT/GGT ALP/LDH


Toxoplasma-szerológia Rubeola-szerológia


Hepatitis B-szerológia Hepatitis C-szerológia Lues-szerológia HIV-szerológia


FSH LH TSH Ösztradiol Progeszteron PRL Tesztoszteron


Méhűr vizsgálata (HSG, HSK, Hy-Co-Sy, MRI, 3D-UH)


Belgyógyászati/családorvosi szakvélemény: a tervezett petefészek-stimulációnak (asszisztált reprodukciónak), műtétnek (folliculus-punctio), altatásnak, illetve a létrejövő terhességnek belgyógyászati szempontból ellenjavallata van-e. Az asszisztált reprodukció, és a létrejött terhesség kockázatának csökkentése és az asszisztált reprodukció sikerrátájának növelése érdekében fontos, hogy a páciens esetleges kísérő betegségei (szénhidrát-háztartás, magasvérnyomás-betegség, pajzsmirigy-betegség, stb.) a petefészek-stimuláció időpontjában egyensúlyban legyenek.


Belgyógyászati vélemény általános egészségügyi állapotról.


Syncumar illetve orális antidiabetikum hatása alatt asszisztált reprodukciót nem végzünk, ezért kérjük e szerek elhagyását, és indokolt esetben a páciens LMW-heparinra illetve inzulinra történő átállítását.


A férj/élettárs vizsgálata


Spermavizsgáat – szükség esetén tenyésztés és andrológiai kivizsgálás Vércsoport+ellenanyagszűrés (amennyiben a feleség/élettárs Rh negatív vércsoportú) Hepatitis B-szerológia Hepatitis C-szerológia Lues-szerológia HIV-szerológia


Belgyógyászati vélemény általános egészségügyi állapotról.









pipus75
 
 


Ezek az eredmények 1 évig érvényesek, elfogadja 1 éven belül.
Viszont a kenetet minden lombik előtt leveszi és friss ekg is kell!
pipus75
 
 


Köszi Pipus, hogy elküldted ezeket! Szuper! Nem ma voltál ultrahangon?
nyainya
 
 


szívesen :)

Én kinyomtattam a két féle vizsgálati lapot, ami fent van a Dévai intézet honlapján és megcsináltattam magamtól, már csak az eredményeket vittem és kezdhettem is :)

mellékelem a két lapot, ezzel mentem beutalóért a körzeti dokimhoz.

Délután 3-ra megyek a dokihoz :)
pipus75
 
 


pipus75
 
 


Kedves pipus!
köszönöm a segítséget! és ezeket mind kérik is megcsináltatni????? a másik helyen nem kellett belgyógyászati meg kimondani sem tudom milyen vizsgálatok. csak a nőgyógyászati szakvélemény, vérvétel és az andrológiai eredmények.
pumy
 
 


Kedves Pumy,
igen, Dévai különösen nagy hangsúlyt fektet az adminisztrációra, majd meglátod, néha szemforgatóan idegesítően sok papírt kér (hiába írtad alá már százszor, százegyedszer is kelleni fog). 
Nem kell boríték, de hidd el, fog annyit kérni minden alkalommal (10e függetlenül miért találkoztok), hogy eszedbe sem jut majd egyéb honorárium (persze, ha kismama leszel, bármit odaadnál még neki). 
Valóban nincs várólista, de érdemes készülni előre tényleg, mert nekem fél éven át találta ki az újabb és újabb pótolni valókat, minden alkalommal egy tizesért, szóval ha viszel mindent, gyorsabban sorra kerülsz, talán. (Készülj fel, hogy egy idő után majd rá akarod borítani az asztalt.)

Pipus csatolta a listát: EKG fél évenként kell friss, mammográfia és mellkas röntgen (vagy tüdőszűrés) évente kell, rákszűrés évente, clamydia, kenetvizsgálat (ezt hármat Dévai is csinálja) 3 havonta, vércsoport+ellenanyag szűrés évente (ne kérdezd miért, csak nála kell ismételni), egy csomó laborvizsgálat (ő felírja és elküld Pesten laborokba, nagyrészt ingyen), mindezekkel elsétálsz a háziorvoshoz, az ír egy cédulát, hogy rendben vagy (ez a belgyógy szakvélemény). A férjed spermavizsgálatát ők csinálják (mindig rosszabb, mint bárhol máshol), és neki is labor (de ezek is fizetősek).
Ja, és arra is számíts, hogy alkalmanként 2-3 órányi várakozást is ki kell bírni, talán egyszer jártam úgy, hogy pillanatok alatt végeztem, el is voltam képedve.
tttnora001
 
 


Pipus: mit mondott tegnap Dévai? Tessék jönni a jó hírekkel, mert tűkön ülünk már.  Puszi

....
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok drága Lányok!!!!

Tegnap annyira be voltam sózva mikor mentem Dévaihoz, hogy mikor a lányok mérték a vérnyomásomat, 170 felett volt és a pulzusom is 112 volt :)

Ezerrel vert a szívem, iszonyat izgatott voltam.

Apánk annyira örült a pozitív tesztnek, hogy nem is kérdezett, azonnal látni akarta, hogy ott a petezsák :)

Természetesen annak ellenére, hogy bemenet előtt pisiltem, mire odajutottam az UH-hoz, megint tele lett a hólyagom, úgyhogy kizavart pisilni, mert semmit nem látott csak a teli hólyagomat :)

Mondta, hogy tuti terhes vagyok, ha ilyen pisis vagyok már most :)

Aztán második nekifutásra azonnal megtalált egy 8x6x8mm-es petezsákot, és benne egy 2mm-es babust, fekvő helyzetben :)

Azt mondta, hogy lehet, hogy jövőhétre lesz még egy baba, ami most még nem látszik.

Jövőhét péntekre okt.04-re rendelt vissza ultrahangra, akkor már lenni kell szívhangnak is :)

Jaj, én annyira örültem és mindenki nagyon örült, ott puszilgattuk egymást.

Tényleg ott volt az egész csapat, Gyöngyi gyorsan kicserélte a számlálón a számot, enyém lett a 2208-as :)

LÁNYOK, HATÁRTALANUL BOLDOG VAGYOK, VÉGRE VAN EGY BABÁNK, CSAK MINDEN LEGYEN RENDBEN ÉS PÉNTEKEN LEGYEN SZÍVHANGJA!!!!

Most talán még jobban izgulok, mint eddig :(     Nagyon félek......   Ugye, minden rendben lesz és ott lesz még jövőhéten is a baba???????
pipus75
 
 


Sziasztok,

Dario, Sheil gyönyörűek a babák :) 

Pipus nagyon gratulálok, és ne aggódj minden rendben lesz!

Pumy: nekem még nem volt lombikom sem inszemem, icsi módszerrel fogjuk kezdeni az én terveim szerint okt. végén az egészet. én augusztusban az összes vizsgálatot megcsináltattam amit bemásolt neked Pipus és így mentem a konzultációra, azóta már meg is volt a kötelező tájékoztató ülés is és Dévai mondta, hogy mivel minden papírunk megvan megjön a menstruációm és indulhatunk.
Én átjárhatóságinál az Uh-osat választottam, de azt nem támogatja a TB ezért találtam egy orvost aki méltányosabb áron csinálja, rendel Szfváron és Siófokon, akit esetleg érdekel priviben megadom a nevét :)
Végülis túléltem, de nah valljuk be, nem kellemes, de a cél érdekében kénytelenek vagyunk összeszorítani a fogunkat, pedig nekem aztán nincs tűrőképességem, de meglepődök saját magamon amióta ezt elkezdtük...


Úgyhogy most a szondázástól félek, kérdeztem is,hogy ez olyan érzés lesz,mint az átjárhatósági? D. Mondta, hogy meg sem közelíti... de én akkor is félek...
erre tud nekem válaszolni aki már túl van rajta? mennyire fáj? meddig tart a vizsgálat?

a másik ami kicsit aggaszt, hogy vajon milyen gyógyszer költségre készülhetek,, mert ez csak akkor tudom meg, és nem érintene jól, ha közölnék a gyógyszertárban,hogy 200 ezer, mert akkor tuti nem tudok indulni :( 

esetleg tudátok írni összegeket,hogy ki mennyit fizetett gyógyszerre?

köszönöm
kitartást mindenkinek:)
littletigrincs
Érd
 
 


littletigrincs, ne félj a szondázástól. Nekem mázlim volt, mert lemaradtam az előadás elejéről, ahol mondták hogy lesz szondázás. Ezért mikor megjött, naívan odamentem egy ultrahangra és leesett az állam, mikor Dévisz mondta, hogy most akkor szonodázás.

Negyed annyira sem fájt, mint az átjárhatósági, pedig én azt végigkiabáltam.  Kb. 5 másodperc az egész, nagyobb görcshöz hasonlít.  Simán kibírod!!!!!!  Ne izgulj miatta. A lényeg, hogy még véletlenül sem moccanj meg, mert ez egy hegyes merev fémkatéter, ha ugrasz egyet, átszúrhatja a méhed.

De mint mondtam, semmi gond, simán kibírható!   ezt én mondom, akinek minden nagyon fáj :)

Gyógyszer árak:

lombiknál sokkal olcsóbb minden.  merional szuri kb. 1100 Ft (inszemnél 3500 volt)
a gonal-f injekciós toll az húzós, mert az 15.000 pénz, nekem abból 2 is kellett.
A tüszőrpesztő (ovitrell) 2500 pénz.

Nekem most 150.000 Ft volt a második lombikom.
pipus75
 
 


De ez nem sok ahhoz képest, amit a 7 inszemnél pazaroltunk el, közel 1 milla :(
pipus75
 
 


Jaj Pipus, én annyira de annyira örülök nektek! El se hiszed még, ugye? Mintha álmodnál...
Én azon agyalok, hogy ilyen spermaképpel meddig eröltessem az inszemet szerintetek? Én sem szeretném elpazarolni a sok pénzt, ha kevés az esély! Van valakinek tapasztalata, hogy a 4-5-6.inszem sikerült Dévainál, úgy hogy nagyon rossz a spermakép (1-2-3 inszem = 6M-3,6M-450ezer sperma).

Köszi

NYAINYA
nyainya
 
 


Pipus75: Nagyon gratulálok nektek és szorítok!!!! Ahogy olvastam a beírásod még a könnyem is kicsordult. Nagyon szeretném én is átélni ezeket a pillanatokat! Most kezdödik egy csodálatos folyamat teli izgalommal. Ne félj minden rendben lesz. Bölcsiben dolgozom és oda is jár több Dévais gyerek és azt modták nagyon odafigyel D a terhesekre.
kat-kat
Budapest IV. kerület
 
 


Pipus: hatalmas gratula. Nagyon örülök Nektek. Tudom mit érzel. És ez ultrahangról ultrahangra így lesz. De ne aggódj, minden rendben lesz. Vigyázz nagyon magatokra. Sok puszi nektek. :D

....
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


Pipuskaaaa:) GRATULÁLOKén titkon számítottam 3 babára mert egyet átvennék:DDDD szeretnék annyira szépséges kék szemű kisbabát mint amilyen neked van :) nYUGODJ MEG MINDNE RNDBEN LESZ!!!!
Nyainya:Inszemre mi is egy vagyont költöttünk gyógyszer nlkül 80 eFt / inszem, nos értelmetlenül ismerek olyat akinek a 6. inszem sikerült...kell adni ennek is egy esélyt...
Littletigrincs: nos én kb jól stimuzható vagyok?! Voltam?! I. 140(ebből 7 db cetrotide) II.80(3 cetrotide) III. 70(gonapeptyl) eFT nos ami nagyon megnyomja az a cetrotide...arra nincs támogatás darabja 11000 darabja szóval ezért nem lehet kiszámolni h mennyibe fog kerülni...ez dobta meg nekem is mindig nagyon kiszámíthatatlan....

Mirrmurrka
mirrmurrka
 
 


mirrmurrka, olyan dárga vagy, nagyon köszönöm!!!!
Tiszta para vagyok, hogy jöv.héten legyen szívhang. Ez az aggódás rosszabb, mint kivárni lombik után a 3 hetet :(
pipus75
 
 


sziasztok, 
Pipus, Mirrmurka köszönöm. majd jól meglátom és megírom :)
Pipus: ne aggódj, TE már áldott állapotban vagy :) és szerintem a legcsodálatosabb dolgok elé nézel hétről hétre, minden rendben lesz lesz ott szívhang, vagy akár szívhangok :) aztán majd nagy mocorgások, a hólyag párnának használva és egyéb dolgok meg labdának :)



engem még ami érdekelne, hogy az ET után most ha ágynyugalom és pihenés kell valamennyi ideig akkor most elmehetek táppénzre vagy nem? Ti mentetek? mennyi időre? és milyen címszóval maradtatok otthon? a háziorvosom tudom, hogy kiír, mert drukkol nekem, csak nem akarok belőle bonyodalmat...

a másik hogy sok húst kell enni amikor elkezdi az ember a hormon inj/gyogyikat... , de milyen húst? gondolom plusz sajt, tej, túró stb.. és azt meddig célszerű? a leszívásig? vagy még utána is? vagy esetleg a beültetés után is?

Milyen vitaminokat szedjek esetleg pluszba hormon dolgok mellé? jelenleg gravida, C vitamin 1000, omega 3+E vitamin minden nap. ezeket lehet? plusz még valamit?

bocsi a sok kérdésért, csak szeretnék felkészülni.


littletigrincs
Érd
 
 


littlegrincs ET utáni naptól lehet elmenni táppénzre, ET napján még nem. A táppénzt 8-as kóddal kérd feltétlenül!!!!

Én hétfőn kaptam vissza a babákat és keddtől voltam táppénzen következő hét szerdáig, csütörtökön már dolgoztam óvatosan (csak irodai ülő munka...)

Az első lombiknál feküdtem, csak enni és pisilni keltem fel, de nem sikerült.
A második lombiknál, ami sikerült, már nem feküdtem, hanem óvatosan tettem-vettem. Már ET napján este vacsit főztem és képtelen voltam megmaradni az ágyban, mindig tettem-vettem :)
Nem emeltem, nem hajoltam, nem porszívóztam!!!!!

Nagyon fontos a napi fél kg hús és a 3 liter víz már a hormonkezelés kezdete óta.

Amit nagyon-nagyon tartsál be, hogy mikor visszakapod a babákat, akkor még szigorúbban edd a sok húst, és még több vizet igyál. Nekem 80 dkg-ra emelték a húsadagomat és közel 6 liter vizet erőltettem magamba!
DE sikerült is a baba!!!!!

A csirkemell, pulykamell, halacska, sertés és marhahúsok mind-mind nagyon jók!!!!  Én baromi sok rántott karajt ettem :)

Én gravidát szedtem és napi 3x100mg E vitamint, attól lett 16mm-es nyálkahártyám a beültetéskor :)

Nagyon sok sikert !!!!!!!!!
pipus75
 
 


Lányok! A Dévais inszemeseket kérdezném, volt valakinek 450.000 felrakott spermából sikeres terhessége? Úgy izgulok...esélytelennek érzem a dolgot, de hát ha! Ha van valakinek tapasztalata kérem írjon!

Köszi
nyainya
 
 


Nyainya, nekünk az utolsó inszemnél  ezek voltak a számok, Dévai lombikra küldött azonnal... nem akarlak elkeseríteni :(



Lányok, valakinek maradt meg felesleges Utroja, Merionálja, Clostyja? Átvenném őket!
mbetty2
Aszód
 
 


nyainya, 5 millió alatt nem nagyon van értelme inszemezni :(
pipus75
 
 


Lányok, valakinek maradt meg felesleges Utroja, Merionálja, Clostyja? Átvenném őket!
mbetty2
Aszód
 
 


Sajnos nekem semmim sem maradt.
pipus75
 
 


Sziasztok!

Van 1 db Cetrotide injekcióm,október végén jár le a szavatossága,de a gyógyszerész szerint még 1-2 hónapig nyugodtan felhasználható.Én valószínűleg csak márcusban megyek legközelebb kezelésre,ezért eladnám 7000 Ft-ért.
Ha valakit érdekel,írjon privit.
mmzs75
 
 


Sziasztok!

Köszi a válaszokat! Én is ezt gondolom sajnos. De képzeljétek a férjem eddig óckodott a lombiktól, de most azt mondta, hogy ez egy esély arra, hogy lehessen kisbabánk. Kezdi átértékelni a dolgokat. Nagyon örülök ennek, nem lehet könnyű egy férfinak, ha ilyenek az eredményei! Úgyhogy most össze szedte magát. Legközelebbi mensesnél, ha vissza megyünk megkérdezem Apánk véleményét...aztán még egy inszemet bevállalunk és ha engedi elkezdjük a lombikot. Ilyenkor ez hogyan működik, ha nem csináljuk végig a 6 inszemet? Leigazolja nekünk, hogy meg volt a hat? Vagy az eredmények alapján ő küldhet bármikor lombikra?

Én is kifogytam a gyógyszerekből sajna, úgyhogy nem tudok adni! Pipus, hogy vagy? Remélem nem gondolkozol hülyeségeken, mert legközelebb, ha mész hallani fogod a szívhango(kat)t  :)
Képzeljétek 4-en vagyunk lányok tesók. Mindegyikönk PCO-s! A legidősebb növéremnek szinte sose volt mensese gyógyszeres kezeléssel 3 db töszője lett a 10 év alatt, abból 3 gyerkőc. Másik nővéremék két éve próbálkoznak. Szegény olyan negatív és pesszimista volt világ életében, nagyon nehezen viselte minden hónapban a negatív teszteket...és az első inszemük sikerült, Most 9 hetes terhes és mikor hallotta a pici szívhangját, majdnem lefordult a székről...szt mondja varázslatos! Mi meg ugye 1 éve haladunk a kicsi csöpség felé...

Szóval lányok nektek, akiknek sikerült hatalmas tisztelet a kitartásért. Én is ebből-belőletek merítek erőt....hogy van miért reménykedni és szenvedni!
nyainya
 
 


nyainya: Dévai biztos hogy nem fogja leigazolni azt Neked, hogy megvolt a 6 inszem, ha nem csinálta meg. Tapasztalatból tudom. Én is próbáltam győzködni annak idején, mert én nagyon lombikot szerettem volna. Nem hittem az inszemben. Csak a férjem spermaképe, ahogy anno normocyta mondta felért egy lovasezreddel, így engem nem engedett lombikra. (utólag már nem haragszok rá érte )
Viszont a rossz sperma kép úgy tudom, hogy automatikusan teret enged a lombiknak.

mbetty: nekem sincs semmi maradékom.

Pipus: hogy vagy? várom már a pénteket, hogy gyere a jó hírekkel.

....
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


nyainya: én úgy tudom, hogy bár a 6 inszem előírás, de ha bármi más (életkor, rossz eredmények, stb...) miatt felesleges folytatni, akkor le tudja igazolni, nem kell végigcsinálni/fizetni az inszemeket.
Mi 5 inszem után kerültünk hozzá, nem akartam többet és azt mondta, hogy oké, csinálhatjuk a lombikot.

mbetty: írtam Neked privát üzenetet, vannak maradékaim.

mmzs75: ha jövő héten még meglesz a cetro, lehet, hogy jelentkezem érte.
tttnora001
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: