Új privát üzeneted érkezett!

Helyes!  Érezz pozitív tesztet is!!!!!   Nagyon drukkolok!!!!!!!!!!!
pipus75
 
 


Elmegyek megint vérvételre addig egy cspp alkohol se, meg egészséges kajá hátha ez is segít picit, ha meg roz lesz még mindig akkor belgyógyász és kérek valami olyan igazolást amit Dévisz is elfogad :D hogy nem lesz semmi bajom a lombiktól,

Ani nálatok mi okozta az azoospermiát? Amúgy ez fantasztikus hír :) Bár nekünk lenne eélyünk ilyesmire (de hát sajnos lehetetlen :(  )
reni87
Kecskemét
 
 


Sziasztok, eladnám gyógyszertári ár alatt Crinone nevű progeszteron hüvelygélemet amit Dévai írt fel, a kettő dobozból egy megmaradt, ha valakit érdekel, írjon!
mbetty2
Aszód
 
 

 
 

nekünk gyerekkorban nem jött le az egyik here az roncs is használhatatlan.A másik ami jo lett volna ott lágyéksérv műtét volt.3 andrologus mondta h felesleges a biopszia mert ugysen lesz semmi.Mi megcsináltattuk és a biopsziában volt.A sima spermavizsgálatnál 0 volt azoospermiát diagnosztizáltak.Aztán ismételtünk ott 1db-ot találtak,monták is h semmi értelme az egésznek.Aztán átestünk 2biopszia műtéten.És nekem volt egy olyan gondolatom h mi lenne ha elkezdenénk ujra szedni a fer14-et és csináltatni egy uj vizsgálatot.És 2,7 millio lett.igaz ezzel is csak lombikozni lehet.De ez azt hiszem a csoda!

Reni szorítok neked,reméljük az ujabb vizsgálat már jot fog mutatni!Nálatok mi miatt van?

Pipuskám így legyen!!!:))))
ani8603
 
 


Genetikai betegség (cisztás fibrózis) elzáródást okoz, herebiopszia már volt azt mondták hogy ilyen eljáráshoz képest jó az eredmény, és igazából isteni  szerencse hogy nem sokkal súléyosabb a betegség (nagyon sokrétű, ez sa az egyik tünet...) De én mindig is álmodotam valami csodáról...
Nálam csak a májenzimet kellene rendbe rakni, és mehet is minden :)
reni87
Kecskemét
 
 


Lányok! Én érzem, hogy össze jön nektek a lombik...szorítok nektek nagyon! Azokból a lurkó kis spermákból lesznek a kisbabák, amiket majd ringattok éjjelente...tök jó lesz :D
nyainya
 
 


De még milyen jó lesz, már nagyon várom :)
reni87
Kecskemét
 
 


Nálunk is spermagondok voltak, azért kezdtünk bele a lombikba. 3.5 milla, nem túl jól mozgó. Majd a 2. Lombik után, konkrétan mikor kezdtük volna a 3.-at, spontán terhes lettem, és itt rugdos a babci a hasamban, márciusban születik. Szóval igenis vannak csodak : )

Reni, ne parázz a májenzimen, nekem a terhességtől állt helyre, vicces : ) Dévisz szereti a rémtörténeteivel riogatni a mamákat. Menj el a belgyógyászhoz, vagy egy hepatológushoz, és kérj tőle egy papírt.
hellokitty
 
 


Így van Reni, Dévisz szeret frászt hozni ránk!  Menj el egy hepatológushoz :)
pipus75
 
 


Énis várom már nagyon.Hát igen vannak még csodák.Reni mikor ismétled a vizsgálatot?
ani8603
 
 


pénteken megint vérvétel, mert a házidoki oda adott beutalót, ha nem lesz jó akkor kérek belgyógyászhoz, és ott meg kérek olyan papírt amire leírja hogy nem fogok kipurcani ha terhes leszek és stb...:D hogy Dévisznek is megfeleljen
reni87
Kecskemét
 
 


Reni és akkor mikor kezdhettek ha Dévisz elfogadja?
ani8603
 
 


akkor szerintem leghamarabb február, a január mensinek már annyi :D de lehet csak március lesz belőle...mert minden meg van már biopsziás minta lefagyasztva, minden más eredmény szupcsi :)
reni87
Kecskemét
 
 


sziasztok! Bocsi hogy ide írok de új vagyok még itt olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy petevezeték elkötés helyre állító műtétről tudtok e valamit előre is köszi a segítséget
icuangyalka
Kisújszállás
 
 


Reni akkor lehet együtt megyünk majd.Nekem kb febr. 9-n megjön és rohanok is
icuangyalka szerintem nincs ilyen műtét.Inkább ilyen esetben lombikot csinálnak.Én nem tudok róla,de a többiek lehet tudnak valamit.
ani8603
 
 


icuangyalka, szerintem sincs ilyen műtét, de próbálj utánanézni. Neked biztosan egy lombik segítene!
pipus75
 
 


icuangyalka van itt valahol egy fórum ahol pont ilyen műtétről van szü (lehet nem aktív már) de szerintem létezik ilyen műtét, csak nem bitos hogy sikeres lesz, viszont neked most nem támogatná  a tb a lombikot, egy siertelen helyreállító műtét után viszont igen. Többet sajnos nem tudok a témáról.
reni87
Kecskemét
 
 


a lombik nem lehetséges de azért köszi!
icuangyalka
Kisújszállás
 
 


:(
pipus75
 
 


Sziasztok!

Már nagyon régóta olvasom ezt a fórumot, Veletek együtt sírok és nevetek. Most jött el az idő, hogy én is regisztráljak. Ennek oka, hogy be vagyok ......!

KB másfél hét múlva meg fog jönni, s akkor kezdődik az első menet. Amitől félek, az az első vizsgálat Dévisznél. Nekem volt HSG-m, s akkor derült ki, hogy a méhcsatornám nagyon szűk. Sima 15 perces vizsgálat nekem 45 lett, elkezdték tágítani a csatornát, fájdalomcsillapítás nélkül. Konkrétan ordítottam a fájdalomtól. Most meg az következik, hogy állítólag ugyanezen a szűk (már tágított) csatornán Dévisz is betol egy kis kamerácskát.... Jesszus
Nagyon FÉLEK.

A másik a tű.....
Ti hogy oldottátok meg? Tűfóbiám van. A páromról nem is beszélve....ő meglátja, sápad, ájul... rá sem bízhatom magam.
Hajna fél hatkor indulok dolgozni, még csak védőnőre sem tudom bízni. Csak magamra számíthatok. Jótanács?

Ja, egyébként nálunk is azospermia, fagyis beültetés lesz. 0 (jól látjátok, 0) sperma, herebiopsziából lett fagyi.
banya00
 
 


Herebiopsziából mennyi fagyi lett?
reni87
Kecskemét
 
 


négy egységnyi.
hogy ez mit jelent, nem tudom. Már régi a minta, több, mint 5 éves.
Párom előrelátó volt, amikor leadta, mi még nem ismertük egymást.
Majd Dévisz elmonja, ez mire elég.
banya00
 
 


azt lehet tudni mitől van az azoospermia? Nem javíthaó gyógyszerrel?
reni87
Kecskemét
 
 


Több dokitól is megkérdezte a párom (érthető, hogy érdekelte a dolog), de nem tudtak választ adni. Próbáltunk már különböző vitaminokat, teákat mintaleadás előtt is hetekig, de semmi.
Eredmény ugyanaz. Hiába reménykedtünk.
banya00
 
 


banya, a legeslegvékonyabb tűt kérd a gyógyszertárban. Hidd el, nem érzed meg a szúrást.

Nekem is tűfóbiám volt, de már elmúlt, hála a lombikoknak!

Ezek a picike tűk, amivel adod majd a hormonokat, nem vastagak és nem fáj a szúrás.

Javaslom, hogy magadnak szúrd be. Kb. 1,5 cm-es a legvékonyabb tű, ha elég sréhen szúrod, nem pedig függőlegesen, meg sem kottyan. Szerintem mindenkinek van a pocakján egy kis zsírréteg, abba simán belemegy ez a picike tű!!!!!!!

A szúrkálás a legkevesebb, ne félj tőle.   A méhszondázás (azt hiszem így hívják mikor felmérik a helyet odabent) kibírható, olyan mint egy nagyobb mensis görcs.

Szerintem nálam beszaribb ember nem létezik, mégis végigcsináltam kétszer a lombikot, előtte meg 7x az inszemet.
pipus75
 
 


pipus, köszi a bíztatást (a tecnikai útmutatást a  tűhöz főleg).
a méhszondázástól még mindig tartok. A HSG-ről is ezt mondták, hogy egy nagyobb mensigörcs, aztán ráfáztam. Tágították érzéstelenítés nélkül(már két doki is bent volt, annyira szűk volt,nem tudták tágítani). Azért félek, mert attól tartok, a tágítás után behegesedett (5 napig véreztem utána), s most ott dugnak fel újra egy szondát.
banya00
 
 


Az a szonda kb. 1mm átmérőjű. Mint a lombiknál az a műanyag cső, amin az embriókat rakják fel.
Ez a szondázás úgyis akkor van, mikor megvan a mensid és nyitva van szépen a méhszáj.  A hsg azért fájt annyira, mert olyankor zárva van teljesen a méhszáj.  Az nekem is írtóra fájt, kiabáltam végig. DE a méhszondázást kibírtam simán, meg sem nyikkantam.

Nyugi, lazítsd majd el magad, és mindenen hamar túl leszel. Nagyon drukkolok!!!!!!!  Mennii fog minden, meglásd. Sorban, ahogy következnek a dolgok, szépen végigcsinálod az egészet és ott lesz a baba!!!!

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
pipus75
 
 


Jajj, de jó, hogy ezt is leírtad! már jobban is érzem magam.
Tudod, annyira furcsa, hogy (mint írtam már, egy ideje, pontosan nyár óta olvasok minden hozzászólást) eddig "csak olvastam" a biztatásokat, gondoltam, milyen aranyosak vagytok egymáshoz.....
Most én is érzem, mennyire jólesik az embernek, ha tényleg odafigyelnek a kérdésére, át tudják érezni a problémát és még jótanácsokat is kap!

banya00
 
 


Mi itt nagyon összetartunk, hiszen teljesen ugyanazt éljük át, segíteni tudjuk egymást, muszáj lelkesíteni, mert igazán csak az tudja mit érez a másik, aki maga is átéli.
Itt mind egyért küzdünk, a babáért :)

És hidd el, mindenki babás lesz!!!!!!  Bátran kelll nekimenni.  Nekem 8 év után sikerült a baba. És a végére annyira elszánt voltam, hogy mentem előre, mint egy szemellenzős ló, mert tudtam, csak így sikerülhet. És sikerült :)   Megkaphattuk a csodát :)

Kívánom itt Mindenkinek, hogy kapja meg a csodát!!!!!!!!!!
pipus75
 
 


SZiasztok lányok!

Üdvözlöm az újjakat is :) Lányok nektek mi a véleményetek a köldökzsiór vér levételről? 
Dévisz el szokott menni nyáron egy hónapra szabira, csak nem emlékszem melyik hónapban. Az rémlik, hogy augusztusban. Nem tudjátok véletlenül? Köszi
nyainya
 
 


Igen, augusztusban szokott elmenni. De tavaly már nem ment szabira, helyette vezette be, hogy minden pénteken Paragi doki helyettesítette. H-K-Sz dolgozott csak nyáron Dévisz.

Mi valószínűleg levetetjük a köldökzsinór vért.

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
pipus75
 
 


Köszi Pipus!

Az összes orvos augusztusban szabadságon van,  így azért elég nehéz eldönteni, hogy az ember kinél szüljön. Főleg az első gyereket....azt sem tudom, hogy mit, mikor  merre....A köldökzsinor vér ügyében is olyan tanácstalan vagyok, ahány orvossal beszéltem eddig, mindenki azt mondta, hogy az őssejt nagyon jó dolog, de nem így ilyen formában. A szaklapok is megoszlanak, fórumok is. Elég nehéz eldönteni! Na majd ma megkérdezzük Déviszt mit mond róla...
nyainya
 
 


Én szívem szerint levetettném a köldökzsinor vért...de egyrészt ez még odébb van, másrászt a mocskos anyagiak...
reni87
Kecskemét
 
 


nyainya, ma mész Déviszhez???  De jó, akkor láthatod a kicsikéteket :)   Tessék ám részletesen beszámolni!!!

Én hétfőn megyek :)
pipus75
 
 


Sziasztok! 
Csak az utolsó oldalt sikerült elolvasnom. :( Mint mindig, de már belenyugodtam, hogy ez már csak így marad. :)

Banya00: Én is erősen tűfóbiás tűtől elájulós vagyok. Az első 2 napon egy nőgyógyász kollégámnál adtam be, hogy ha mégse sikerülne, akkor majd ő beadja nekem. Végülis egyedül csináltam, de beletelt vagy 1 órába és 4cl pálinkába mire beszúrtam. :) Így is volt, hogy megszédültem beadás után. Minden reggel álltam a konyhában és mondtam magamban, hogy így is úgy is be kell adnod magadnak, csináld gyorsan nem fáj, muszáj megcsinálni, mert elkések a melóból stb. :D Sajnos vannak olyan előre töltött szurik, amelyeken nem tudsz tűt cserélni és nem elég hegyes a tű vége, én azt adtam be mindig utóljára. Amúgy valamelyik nap jött szóba a férjemmel, hogy a mai napig nem érti, hogy hogyan tudtam annyi szurit beadni magamnak. :) Kitartás, menni fog!

Nincs valami táblázatotok, hogy ki hol tart?

Kitartást és sok sikert mindenkinek!

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Köszönöm zafir100 a választ!
A pálinka nem rosz ötlet, de valószínű én atól is beszédülnék még a szuri előtt
Meg ugye utána menni dolgozni... Ez kilőve. Az az egy dolog nyugtat, hogy olvasom, nem vagyok egyedül ezzel a problémámmal,s végül mindenki be tudta szúrni a tűt...csak nem vagyok akkor én sem olyan mimóza, na majd megmutatom!
Majd reggelente legfeljebb 4.30 helyett 3.30-kor kelek...vagy 5.30-kor, s akkor nem lesz időm tötyörészni, mert elkések a melóból.
banya00
 
 


Sziasztok!

4 cm a kisbaba, mozgolódott a pocakomban, keze lába meg van....olyan szép....el se hiszem! Dévisz már megint mondta a magzatvíz vizsgálatot :( ezt nagyon erölteti úgy érzem. Én annyira nem szeretném! Az ICSI-s kisbabáknál ennyire fél, hogy valami bajuk van?
nyainya
 
 


Lányok!!! Maradt még egy doboz Prednisolon 20 szemes gyógyszerem, akinek kellene szívesen elküldöm!!!
Kiírnátok, hogy kik a babásak? Mert annyi ember ír, hogy már nem tudom követni!!!
Amaryllis-sel mi van?-tud róla valaki???
Puszi mindenkinek!!!

Családient.hu vonalzók
dario88
kiskunhalas
 
 


Nyainya, Dévisz minden lombikosra ezt mondja... Holott a természetes szelekció ICSI esetén is megvan, mivel ha nem stimmel valami, elvileg nem fejlődik, nem marad meg stb. Mi is ICSIsek voltunk, végül nem maradtam Dévisz mellett, a régi dokimhoz mentem, Ő meg mondta, hogy attól még, hogy lombik, ugyanannyira lehet beteg, mint egészséges. Szerinte nincs különbség. Én nem csináltattam mintavételt, inkább több genetikai vizsgálatot vérből, UHval. Hála Istennek, egészséges kislányom született, holott a kombináltunk, szerintem, nem lett fényes: 1:2000-hez. A dokik csak néztek kerek szemekkel, miért vagyok elégedetlen. Én Déviszt túl biztosnak érzem, biztonságra törekszik, ezért javasolja... És erőlteti. Elvileg megtagadhatod, csak alá kell írni egy papírt ezzel kapcsolatban.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


nyainya, ne hagyd magad!!!  Dévisz a mai napig megkérdez engem, hogy biztos nem akarom-e a magzatvíz vételt, de biztos hogy nem akarom!!!!

Figyuzz, a 12.heti vérvétel és genetikai UH az tuti! Ez a kombinált teszt. Nekem full jó volt. Aztán ott az AFP, aztán megint jön a 19-20 heti genetikai UH. Azon is mindent tüzetesen végignéznek, de mindent!!!  És hát lesz  még a 28.heti genetikai UH is!

Hidd el, ezek szuper UH-ok! Főleg a Rózsekert Medical Centerben az Elekes doki csúcs profi és sas-szem!!!!
Mivel nekem Elekes mondta, hogy felesleges a magzatvíz vétel, Dévisz nem is ellenkezett nagyon. Ennyi. Tudomásul kell vennie. 

Inkább csak túl óvatos!   De ne hagyd magad!!!!!!!!


Elég szerintem a kombinált teszt. És ha ott valami nem jó, még mindig megcsináltathatod a magzatvíz vételt.
Ne idegesítsd magad, inkább jelentkezz be a RMC-be Elekeshez !!!!!

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
pipus75
 
 


Sziasztok!

Pipusnak igaza van,én is Elekeshez mentem a 2.babával(már csak a korom miatt is),és az orvosom és többen is mondták,hogy nem 100%-as a magzatvízvétel!Ha nem akarod,akkor ne csináltasd meg,hiszen a vetélést veszélye is meg van.Volt barátnőm,akinek megsinálták,jó lett az eredménye és mégis beteg lett a babája,szóval kb ennyit is ér.

Az ultrahang főleg ahogy Elekes csinálja 100%:)
Engem tovább vizsgált,mint az előttem lévő ikres mamát,mert annyira alapos,hogy 3 lemér mindent.

Mindenkinek megy a drukk!
cicamica7591
Budapest XXII. kerület
 
 


Köszi lányok a véleményeket! Olyan jó, hogy olyanok válaszolnak, akik már mind át estek ezeken a gondolat meneteken, amiken én most! Köszi lányok, hogy vagytok! <3
nyainya
 
 


Énis üdvözlöm az ujjakat!Hát tényleg jó itt mindig segítünk egymásnak.Nyainya minden rendben lesz!Én szurkolni fogok végig a terhességed alatt.Olyan gyorsan elrepül ez az idő.Látod pipuskám már hol tart:)
Csajok van aki kezd még februárban?Én már nagyon várom h 3hét mulva megjöjjön és mehessek.
ani8603
 
 


ani, már én is nagyon várom a kezdésedet... :)  be vagyok sózva, hogy megint végigizguljuk a beültetés utáni napokat :)   Jaj, érzem, hogy babás maradsz végre :)

nyainya, TE döntesz, Dévisz csak javasolgat. Ha rám hallgatsz, tapasztalt kismamira (3.gyerek), akkor nem veteted le a magzatvizmintát.

Elekes nekünk is elmesélte, hogy még az sem 100%.  Mindek kockáztatni, ha végre összejött a baba???????

Én ma 15 órára megyek Déviszhez..... sajnos sokat híztam 3 hét alatt, majd lekapja a fejemet

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
pipus75
 
 


sziasztok Csajok,
gondoltam beköszönök. Pénteken megyek 3-ra Déviszhez... gondolom megbeszéljük, hogy ezután mikor lehet kezdeni, de én úgy saccolom április, mert minimum 2 menzeszt meg kéne várni, meg azért a lelkemnek is kell... még kellenek azok a hónapok, mert ez egy nagyon kemény dolog, én nem hittem volna hogy a fizikai része lesz a könnyebb és a lelki ennyire tud fájni.

nagyon remélem, hogy a 2. nak is ugyan olyan szívvel-lélekkel és bizakodással tudok majd nekiindulni, mint az elsőnek.

Örülök, hogy Ti jól vagytok :) ki babásan, ki reménytelien :)
Drukkolok NEKTEK!
littletigrincs
Érd
 
 


Szia Littletigrincs :)

De jó, hogy benéztél :)   biztosra veszem, hogy mire eljön a kezdésetek ideje, megint totál be leszel lelkesedve, ennek így is kell lennie.

Muszáj olyan sokáig várni az indulással?   Figyuzz, a lehető leghamarabb kezdjetek. Kérdezd meg Déviszt, hogy melyik a legkorábbi időpont, amikor kezdeni tudtok!!!!

Biztosan sikerülni fog!!!!!!!!!
pipus75
 
 


ani8603: Szia! Ha vasárnap megjön 28 napra, ami előző hónapban 26 volt, előtte meg 29, akkor hétfőn vagy kedden kezdek. Először...és remélem, utoljára. Bizakodó vagyok....vagy naív?

Be vagyok zsongva
banya00
 
 


sziasztok csajok!!!

Most jövök Dévisztől :(     Elbúcsúzott tőlem :(   Kész vagyok :(

Képzeljétek el, nem vállal már szülést. Annyira fáradt már, hogy képtelen kétfelé szakadni.
Egész nap a rendelőben van és éjjelente szül, nem bírja már.  Pihennie kell, mert rámegy a munkára....

Totál fáradt, ezért nem vállal több szüléslevezetést. Minden kismamáját leadott :(

Most itt állok 23 hetesen és nincs orvosom, ráadásul senkit sem ismerek :(     Nagyon el vagyok kenődve :(

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
pipus75
 
 


pipus, ne keseredj el! Eddigi írásaidból nem olyannak ismertelek meg, aki ezek után otthon ül és agonizál, hogy most mi lesz vele.... kemény csaj vagy!
Ja és ugye azért nem hagyod itt a fórumot? Bátorítod a többieket továbbra is, ugye?????

Más: az lenne a kérdésem, hogy a jövő héten elkezdődik a nagy menet...mire számítsak anyagi téren? Amikor megyek Déviszhez a mensi másnapján, akor kell-e fizetni a vizsgálatért meg bármiért? Mikor kell a szurikat megvenni? Szóval a beültiig bármiért kell-e fizetni és mikor, mennyit?
banya00
 
 


banya, naná, hogy nem agonizálok. Két lehetőségem van.

Nem tudom, ismerted-e itt Dévisznél a Paragi Péter nevű fiatal dokit?????  Na, Ő csinálta nekem a 2.lombiknál a petesejt leszívást. Paráztam tőle, mert fiatal és.... de profi volt!!!  Annyira de annyira vigyázott rám, nagyon hálás vagyok neki!!!!!!!!!!

Szóval Őt is felkereshetem a héten, pénteken magánrendel az Üllői útnál,   vagy Dévisz ajánlotta a János kórházban lévő kollegáját, viszont Ő nagyon fiatalka, 34 éves lesz idén......sokat szült már mondjuk..... Ő dr. Szentiványi Zoltán.

MInd a két pasi nagyon fiatalka, de közülük kell mielőbb választanom.

A kérdésedre a válasz:

Lombiknál már a mensi megjövetelekori találkozás is TB finanszírozott, neked egy filléredbe nem kerül semmi a lombiknál, csak a gyógyszerek!!!!!!

Arra készülj, hogy kb. a mensi 5.napján reggel kell elkezdened szúrkálni magad, tehát ha mész Déviszhez, onnan érdemes átmenni a Gazdagréti Gyógyszertárba. Itt van fent a buszvégállomásnál, nekik MINDIG MINDEN GYÓGYSZER VAN, AMIT DÉVISZ HASZNÁL A LOMBIKHOZ.

A gyógyszerek elég drágák. Nekem összesen mindennel együtt az első lombik 180.000 Ft volt, a második csak 140.000 Ft volt ha jól emlékszem.

Tehát a gyógyszerek lesznek drágák, de azokat sem egyszerre kell megvenni, hiszen majd a két naponkénti UH-nál írja fel a következő adagokat és akkor folyamatosan válthatod ki.

Persze minden attól függ, hogy mennyi szurit és tablettát kapsz a stimuláláshoz.


Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
pipus75
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: