Új privát üzeneted érkezett!

Miért volt olyan sok Neked az első?
Dévisz azt mondta, a gyógyszer kb 80.000-150.000 lesz.
A fiatal dokit nem ismerem, de örülök, hogy ilyen hamar 2 is van a tarsolyodban.
banya00
 
 


Azért volt sok, mert akkor más szurikat kaptam és akkor nem a 13.napon volt a punkció, hanem a 18.napon!!!!  Az 5 napi gyógyszer adag!!!!
pipus75
 
 


Mármint első lombiknál 5 nappal tovább stimuztak, ezért került többe
pipus75
 
 

 
 

Plussz 5 nap??????
Hogyhogy nem robbantál szét? Nem fájt? Mármint a petefészked. Miért kellett az a 18 nap?

banya00
 
 


Mert elszámolták a növekedést, hiába mondtam, hogy nekem nagyon belindul a stimutól és két naponta képes 5-6mm-t is nőni a tüszőm.
A lényeg, hogy 17 db tüszőből már csak 8 db maradt meg leszívásra, mert eldurrantak otthon. Nagyon-nagyon fájt a petefészkem, iszonyat féltem, hogy megreped.

Túlstimus lettem és tele voltam vízzel :(   az a lombik nem is sikerült :(

DE a 2. már tökéletes volt, ott én ragaszkodtam a korai leszíváshoz és belátták, hogy valóban az lesz a jó időpont és minden tökéletes volt!!!!!!!!

Ki kell tapasztalniuk nekik is, hogy kire hogyan hatnak a gyógyszerek :)
pipus75
 
 


Annál a lombiknál már hétfőn mondtam, hogy legkésőbb szerdán kéne leszívni, mert szerda reggelre szép nagyok lesznek, de nem akarták. És szerda reggelre már 20-22mm-es tüszőim voltak.  Még szerda és csütörtök este eldurrantak a nagyok és a kicsik amik még hétfőn kicsik voltak, azon péntekre a leszívásra már 25-28mm-esek voltak.

pipus75
 
 


az igen!

Még jó, hogy nem Te csináltad végig a beültit is

Ja, egyébként olvastam rémhíreket is: egy nő a szuriktól meg bogyóktól 2 hét alatt 15 kg-ot hízott Ez ugye kamu?????????????
banya00
 
 


Persze, hogy kamu!!!!   Ha odafigyelsz, hogy csak sajtot, tejterméket, husit és zöldséget eszel napi 2-3 liter vízzel, akkor nem hízol!!!!!!!
Kenyeret és köreteket mellőzni kell és akkor tényleg nem lesz hízás :)    Saját tapasztalat :)
pipus75
 
 


Szerintem az ilyen hízáshoz hajlam is kell, én hallottam olyat hogy valaki az elevittől hízott 30! kg-ot...
Amúgy voltam hasi uh-n tegnap pici eltérések voltak, amit én egy gyerekkori komoly betegségnk tudok be, meg volt egy cita a bal petefészekben de utánanéztem hogy ez normális a ciklos ezen szakaszában peteérést jelez :) szóval csütörtökön belgyógyász és remélhetőleg tud valami jó kis májvédőt ajánlani és kezdőthet a "buli" februárban :)
reni87
Kecskemét
 
 


Sziasztok!
Régóta olvaslak titeket,nekem is Dévisz csinálta a lombikot,hál istennek a 2. sikerült,jelenleg 13 hetes vagyok!
Pipus,tőled kérdezném,hogy akkor terhesgondozást se vállal Dévai?Kedden megyek majd hozzá,akkor tőlem is elbúcsúzik?
Még valami,nekem az első lombik 70 ezer volt,a második 80 ezer!De ez tényleg emberfüggő,kinek milyen a szervezete!
Szorítok a most indulóknak,csak pozitívan!

krinya33
 
 


krinya, nekem azt mondta, hogy mindenkit elvisz egészen a 22-23.hétig, ha szeretné és utána útjára engedi a kismamáit, ugyanis szerinte ilyenkorra vagyunk túl minden genetikai nehézségen és nyugodt szívvel adja ki a kezei közül.

De nem vállal szülést.  Minket is azért küldött el most, mert már minden rendben van, innentől csak az időnek kell ketyegnie és a heteknek múlnia. Meg persze szerezni kell egy megbízható szülészorvost is.

Nem is ajánlotta fel, hogy továbbra is mehetek hozzá kismama rendelésre, hanem egyenesen elbúcsúzott :(

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
pipus75
 
 


sziasztok,
nah most sokkoltál, hogy nem vállal már szüléseket... bár mint emberi oldalt megértem, csoda hogy eddig bírta...., de az pozitív, hogy a 22-23. hétig vállal, ennyire lelkiismeretes :)

Nekem ha a gyógyszereket nézzük utrogestannal együtt volt 60 körül, szerencsére drága gyógyszerek nem kellettek.
nem tudom a 2. lombik mennyi lesz... de gyűjtünk rá, meg utána ha produkálom a 2 csíkot akkor a visszajárásokra is gyűjteni kell :)

littletigrincs
Érd
 
 


littletigrincs, szerintem sokkal jobb lenne, ha már az elején keresnél dokit, hogy megszokhasd mire szülni kell.

Most én a 23.héten járok. 15-16 hetem van hátra, az 4 hónap. Havi 1x találkozom az orvossal, tehát legjobb esetben is kb. 4-5x látom majd az új dokimat - ha elvállal valaki - a szülésig. Hát.... nem tudom, elég alkalom ez a bizalomhoz?????
pipus75
 
 


Sziasztok lányok! Meg tudja valaki mondani, hogy a Rózsakert Medical Centerben mennyibe kerül a 12. heti kombinált teszt dr Elekes Tibornál? Sajnos nem találom a honlapjukon és Dévisz egyértelműen őt javasolta. Köszi. :)

alt="Lilypie Pregnancy tickers" />
chili31
 
 


Persze, én is ott voltam. 35.000 Ft volt.

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
pipus75
 
 


köszönöm szépen :)

alt="Lilypie Pregnancy tickers" />
chili31
 
 


Sziasztok! Tud valaki infót arról hogy a Dévaiban csinálnak-e Pre-szelektív ICSI-t ? ( PICSI)....
Megköszönném ha valaki írna erről infót...a BMC-ben meg a Kaáliban azt hiszem csinálnak...lehet hogy ha itt nem akkor , nagyon fájó szívvel el kell hagynom Apánkat :( :( :(
normocyta
Budapest XI. kerület
 
 


normocyta milyen az a pre-szelektív ICSI?A simát tudom.
ani8603
 
 


"A PICSI eljárás során a ahgyományos ICSI-t egy, a spermiumok termékenyítőképességére érzékeny szelekciós lépés előzi meg.
A HBA-teszthez hasonlóan kiválogatjuk a petesejt éáltal is kibocsájtott hialuronsavat érzékelni és megkötni képes spermiumokat . Igy biztosítjuk hogy csak érett, termékenyítőképes és nagy valószínűséggel genetikailag ép spermiumot injektálunk majd a petesejtbe."

Mivel mi a párom rossz sp-képe miatt ICSI-zünk , és a 4 stimu-3 beültetésből 2x indult el beágyazódás ( 2 illetve 3 szép kétnapos embrióval ) és mivel nálam minden rendben van, az összes hormon, a méhnyálkahártya stb...így szeretném kizárni azt hogy esetleg amiatt nem sikerül a beágyazódás mert a beinjektált spermiumok genetikailag nem megfelelőek, és normál " hagyományos" esetben be sem jutnának a petesejtbe.... persze nyilván ez sem biztosíték, de a maradék 2 OEP finanszírozott lombiknál megpróbálnánk esetleg ezt a pluszt is bevetni.
normocyta
Budapest XI. kerület
 
 


Új eljárás a legjobb spermák kiválasztására



   A Yale School of Medicine kutatói egy olyan új módszert fejlesztettek ki, amelynek segítségével a legjobb DNS-el bíró spermiumokat tudják kiválasztani, így növelve a férfiak termékenységét.


Az új módszer hasonlít az érett petesejtek természetes szelekciójához, erről részletesebben a Journal of Andrology szaklappban olvashatunk.


„Eredményeink segítenek kezelni a férfiak terméketlenségét, amely a meddőségi esetek 40 százalékáért felelős” - nyilatkozta Huszár Gábor professzor a, Yale Egyetemről, aki szerint a korábbi spermaanalízisek a koncentrációra és mozgóképességre összpontosítottak.


"Úgy gondoltuk, hogy ha egy férfinak magas a spermaszáma valamint a mozgó spermiumainak aránya, akkor termékeny" - magyarázta a kutató. Majd folytatta: "nem ismertük a spermium valódi termékenyítőképességét, vagy a petesejthez való kacsolódásának képességét.
A szervezeten belüli megtermékenyítés során a petesejt kiválasztja a legoptimálisabb spermiumot, ezzel szemben laboratóriumi körülmények között nem tudjuk a legjobbat kiválasztani.


Most egy olyan biokémiai markert fedeztünk fel, amelynek segítségével a legjobb genetikai állománnyal rendelkező spermiumokat lehet kiválasztani."


Huszár és kollégái hialuronsavhoz kötötték a spermiumokat, így sikerült kiválasztani a legjobb genetikai állománnyal bírókat.
A tanulmányban 50 férfi spermáját vizsgálták, a spermiumok egy része kötődött a hialuronsavhoz. Ezeket a spermiumokat izolálták, majd összehasonlították DNS-szerkezetüket az eredeti mintáéval.
A kutatócsoport egy olyan vegyületet használt, amelyik az ép hímivarsejteket zöldre festette, míg a töredezett, illetve sérült örökítő anyaggal bírókat pirosra.


„A töredezett DNS-sel bíró spermiumok megkarcolt CD-khez hasonlíthatóak - magyarázta Huszár -, működőképesek, ám lejátszáskor bizonyos információk hiányoznak."


A sérült spermiumok ráadásul kromoszóma rendellenességeket is hordozhatnak, így genetikai betegségek okozói lehetnek.


Huszár és kollégái számos spermiumnál határozták meg a sejtmag és citoplazma tulajdonságait is. Kapcsolatot találtak a hialurosav kötése és a genetikai állomány épsége között, ami szintén elengedhetetlen a normális embriófejlődéshez.

normocyta
Budapest XI. kerület
 
 


Kérdezd meg Déviszt csinál e ilyet.Majd még átolvasom jobban,mert nem teljesen értem.
ani8603
 
 


LÁNYOK!

SZÜLT VALAKI ITT DR. PARAGI PÉTERNÉL?????   VAGY ISMERŐSÖTÖK SZÜLT NÁLA??????
KÉNE INFORMÁCIÓ RÓLA!!!!!
pipus75
 
 


Sziasztok! Itt új vagyok, viszont Apánknál már sajna 4. éve "vendég":( Remélem már nem sokáig...Tudnék mesélni igen hosszan az évek óta tartó "kálváriánkról" ,de nen untatnálak benneteket...Lehet tudnék segíteni egy egy sorstársamnak.Normocyta: PICSI-t a Versys Klinikán csinálnak, nézz utána a honlapjukon!
macifül
 
 


macifül,nem untatsz minket.Mesélj mi van veletek,hol tartotok?
Pipuskám várom h szerezzd az infot.Puszillak!
ani8603
 
 


ani, beszéltem Paragival.  Tündér volt, szeretettel vár   
Jövőhéten szerdára megyek 16 órára :)
pipus75
 
 


pipus mindenképpen számolj be, hogy milyen Paragi :) én is gondolkoztam rajtam még mikor elkezdtem az egészet... bár azt hiszem ő a II. nőgyogyi klinikán van és nem tudom milyen az a hely... de te majd úgyis mindenről beszámolsz nekünk. :)

holnap megyek Déviszhez, majd írok, hogy mit mondott.
littletigrincs
Érd
 
 


littletigrincs, persze, hogy beszámolok!!!!!!  De TE is gyere holnap a hírekkel.

Mérlegeltünk, hogy mi a legfontosabb:   szerintem az orvos!!!!  hogy hogyan segíti ki belőlem a babát. Nem mindegy!   Ez a legelső szempont, utána pedig a hely, ahol szülök.

De tényleg, nem hiszem, hogy horror hely lenne a II.sz. klinika, már láttam a János Kórházat és a Szt. Imrét is. Csak 3 napot kell kibírni szülés után, de a legfontosabb, hogy a baba is és én is a lehető legkönnyebben éljük meg a szülést egy jó dokival :)

Jesszus, inkább még ne is emlegessük a szülést :(   félek :(

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
pipus75
 
 


SZiasztok lányok!

Pipus ne félj a szüléstől, főleg ne te...ez már a harmadik lesz...mondhatjuk rutinosnak számítasz:) Én jövő7 szerdán megyek a 12 hetesre, lányok annyira de annyira félek, hogy minden rendben találnak-e! Úgy féltem az én kicsi babám. A férjem meg itthon fekszik lázasan, hasmenéssel...:s! Kíváncsi vagyok Paragi milyen szülés közben...lehet a kis V nyaku ingét veszi fel oda is:) nagyon cuki benne:) Littlitigrincs remélem Dévisz nem lesz kemény és minél előbb belevágtok a 2. próbálkozásba.....
Macifül 4.éve? Az igen....neked van kitartásod és lelki erőd az biztos...Nálatok mi a baj?
nyainya
 
 


nyainya, minden rendben lesz a picikétekkel, ezen ne is izgulj!!!  Csak pozitív gondolatok!!!!!!!!!!
Egyre jobban azt gondolom  magamban, lehet hogy nem véletlenül alakult így.... mármint hogy kinél szülök a végén.......

amúgy azt mondta Zsuzsa a Dévaiban, hogy mivel 18 és 13 évvel ezelőtt szültem, megint első szülőnek számítok :(
És az első gyerekemmel 32 órát vajúdtam :(    azért csak nem ismétlődik meg
pipus75
 
 


csajok mindannyian számoljatok majd be!
ani8603
 
 


Sziasztok!
Ma voltam a szondázáson...hát mit mondjak, nem egy leányálom..nagyon fájt, de túléltem, Dévai nem kínzott hosszú ideig. Már éppen rákészültem, hogy hosszú szenvedés lesz, mire azt mondta: VÉGEZTÜNK!
Huh. Ezen is túl vagyok. Most az lenne a kérdésem, hogy hogy is adjam be a szurit. Vasárnap kell az elsőt. A tollastól nem félek, inkább a fecskendőstől. 2,2 cm-es tűt adtak. Az a kérdésem, hohy ezt ugye a bőr alá kell szúrni, sréhen...de meddig? Teljesen el kell tűnnie a tűnek a bőr alatt vagy csak a fele vagy...vagy...???
SEGÍTSÉG!
banya00
 
 


SZia banya!

Gartula a szondázáshoz:) A szurit sréhen kell beszúrni igen bőr alá a köldök vonaába kb 5 cm-re jobbra vagy balra, az mindegy! És teljesen el kell tűnnie a tűnek igen! De nem fogsz érezni semmit, ezek a vékony tűk nagyon jók! Ne izgulj, és fertőtéenítsd le előtte a helyet ahova szúrsz! Ügyes legyél...
nyainya
 
 


sziasztok,

banya te hánykor voltál ma? én 3-6ig ültem ott és én voltam az utolsó versenyző :)

Dévisz azt mondta,hogy 3 menzesznek el kell múlnia és csak utána foglalkozunk a köv. lombikkal, addig nem.
mondta hogy pihenjek,ne foglalkozzak most az egésszel, és akár spontán is teherbe eshetek :) gondoljak arra.
nagyon cuki volt, elköszönésnél puszit is kaptam, annyira imádom!!!!


littletigrincs
Érd
 
 


nyainya, köszönöm szépen a választ! Reggel kiderül, ki a leány a gáton

littletigrincs, akkor nemigen találkoztunk. Én 9.30-tól ültem ott 14.00-ig, kb 14.40 körül távoztam.

Sajnálom, hogy eddig várni kell. Tudom, rögtön belevágnál a következőbe (magamból indulok ki). De legalább 3 hónapig kicsit kötelezően máson fog forogni az agytekervény. Aztán újult erővel vágsz a következőbe. Persze könnyű ezt leírni, majd kíváncsi leszek, én hogy fogom magam ilyen esetben érezni. Tudom, úgy kell felfogni, nem lesz következő eset, mert elsőre sikerül,,, de Dévisz azt mondta, kb 15% az esélyem.
Nálunk spontán nem jöhet össze, többszöri mintavétel után is 0 sperma. Azoospermia. Nem tudjuk kezelni.
banya00
 
 


Ja, még azt szeretném megkérdezni, mikortól kell a sok  (2-3 liter) folyadékot inni illetve a töménytelen húsmennyiséget enni?
banya00
 
 


A stimulálás -tehát a szurkálások- elkezdésekor kell napi 40 dkg husit enni és kb. 2 liter vizet. DE ami nagyon-nagyon fontos, hogy a leszívás után emeld fel a húsadagodat napi 70 dkg-ra, és a vizet legalább 3-4 literre, akkor tuti elkerülöd a túlstimulálós állapotot.

Én csak úgy kaphattam vissza első lombiknál a két embirómat, hogy megigértem Déviszenk, hogy napi 1 kg!!!!! hóst eszem. Nehéz volt betartani és azóta is UTÁLOM A HÚST!!!!
pipus75
 
 


Sziasztok Csajok, Littletigrincs, miattad döntöttem úgy hogy írok ismét, olvaslak ám benneteket :)
Szóval, hasonló cipőben járunk, bár már annyira nem emlékszem pontosan, miért kell Nektek a lombik de szeretném ha tudnád, igeis van esély a spontán babára!   A második lombik után ezerrel rajta voltunk a spontán fogantatáson, egy-két trükköt bevetettünk, hittünk benne és a második  hónapban ott volt a két csík :)   Azóta eltelt 14 hét, holnap leszünk 16 hetesek!

Ne add fel!

Pipus, szeretlek Titeket és látod, mondtam időben hogy válassz másik dokit :)


mbetty2
Aszód
 
 


Jesszus! Napi 1 kg?????????? Én azt sem tudom, a 40 dkg hogy fog lecsúszni! Naponta 2-szer eszek, ebből a vacsi csak sali....
Folyadék...azt meg ha meg bírok inni 1 litert, ügyes vagyok

A hús az hal is lehet? Vagy szigorúan csirke, marha vagy disznó?


Más: meg vagyok egy kicsit ijedve. Eddig a mensim 28-29 napra jött meg, most meg 25. Meg is csináltuk a szondázást, erre a mai napon már csak épp hogy csak barnán pecsételgettem. Tehát tartott 2 napig. Köze lehet a szondázáshoz? Ilyen még nem volt.
banya00
 
 


Mbetty ez annyira jólesik,hogy miattam jelentkeztél :)
nálunk a páromnál van a gond,nagyon kevés katona...
mesélnél azokról a praktikákról?:)
azta 16 hetes!!!! annyira örülök, hogy vannak ilyen csodák,és hogy ennek TE is a részese lehetsz... érzed már a mozgolódását a picinek? megmutatta már h. mi lesz?

Dévisz is azt mondta,hogy most ne gondoljak a lombikra hanem éljük az életünk és hátha összejön spontán, mert már sok ilyet látott... 

én mérhetetlenül boldog lennék!!

kérlek mesélj TI hogy lettetek a csoda részesei?:)


littletigrincs
Érd
 
 


Littletigrincs, nálunk is Apa eredményével volt gond, nagyon súlyos volt, oligo-astheno-teratozoospermia, ami alig volt is károsodott sperma volt, Dévai nem is akarta engedni hogy Apa mintájával legyen az ICSI. De én csak a Férjemtől szerettem volna babát. Így hát Apának jött a Fer14, Ferulant kapszula, szedte vagy fél évig, (eközben volt a második lombik ami nem sikerült)  nem hagyta abba, mellé még nyomta E, D, C vitamint, Q10-et. 

Nálam annyi volt a baj hogy nem volt spontán peteérés, én meg továbbra is szedtem a Clostilbegytet, vitaminokat, itrtam a cickafarkteát. Ellenőriztem magamnak a peteérést ovus mikroszkóppal, az első hónapban semmi. A másodikban volt peteérés és akkor... elkaptam Apát kétnaponta :)

A legfontosabb dolog, hogy hittem benne...

Nálunk így működött...Még nem érzem, hogy mocorog de UH-on csoda volt ahogy rúgkapált :) Sosem láttam még ilyen csodát. Remélem 2 hét múlva megmutatja magát és minden rendben lesz.

Visszakaresem azt a néhány oldalt itt, ahhol mindenki leírja pontosan kinek milyen trükkjei voltak (legalább 20-an megírták), abból állítottam össze a varázslatot :)
mbetty2
Aszód
 
 


mbetty: hát itt is hatalmas gratula nem hiába kívántunk a hátad mögött Szilvivel spontán babát karácsonyra. Csodababád lesz Neked is <3 <3 <3 millió pussz

....
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


Drága mbetty őszintén szívből örülök nektek !!!!!❤️❤️❤️
Mi is így döntöttünk végül, mint ti: nem megyünk donoros lombikra , hanem ugyanígy megpróbáljuk mint Ti.. Mi is egy éve szedünk D,E, C vitamint Q10-et, Multivitamint , én Ovant kapszulát Apa meg Ferulant szed egy hónapja még ezek mellé. Én meg szedem a DHEA -t, szerencsére mivel laboros vagyok ezért tudom nézni az LH szintem ( nekem nem jött be a az az ovulációs mikroszkóp )... A Jónás naptárt is figyeljük ... És ugyanígy mint Ti nagyon próbálunk hinni!!! Egy komoly mélyponton vagyunk ( vagyok ) túl, átgondoltam a donor lombikot, az örökbebaba kérdést is, de a szívem azt súgja hogy próbáljuk meg ketten együtt ... Ujra és újra...
És most a ti kis csodababátok még jobban megerősitett ebben a döntésben.
Köszönöm hogy megírtad ezt a fantasztikus hírt :) csupa jót és szépet kívánok nektek , tényleg nagyon örülök nektek :)
normocyta
Budapest XI. kerület
 
 


Mbetty ezek szerint naponta szedte a párod a fer 14 (2 kapszula) ferulant (3 kapszula) és az E,D,C,Q10 ből mennyit? és milyen mg-ban?

Nekem is van olyan mikroszkópom, és akkor te a 9. naptól kezdted nézni? és egyszer csak láttad,hogy páfrány minta és akkor tudtad,hogy peteérésed van?

és a 2 naponta elkapás az az egész ciklus alatt vagy csak a "fontosabb" időszakban volt? 




littletigrincs
Érd
 
 


mbetty,jó ilyen csoda storyt olvasni,gratulálok nektek!Énis örülnék ha spontás sikerülne,bár amilyen szerencsések vagyunk a babatéren nem hiszem.Jövőhéten megjön és akkor mi is kezdünk. littletigrincs szerintem a vaterás ovuteszttel jobban jársz,mert egyszerűbb kezelni.Nekem is van ez a páfrányos,de sose igazodtam ki rajta.
ani8603
 
 


normocyta ti mikor kezdtek ujra?
ani8603
 
 


sziasztok Lányok! Üdvözlet Mindenkinek! Külön pussz Pipus 75-nek és Ani8603-nak, mert már "wellneszeltünk" együtt! Szeretnék csatlakozni a fórumhoz, ha befogadtok!
Én is Dévais vagyok, a héten kezdtem a 3. lombikot!
nicolebaby
 
 


Üdv a csapatban nicolebaby:) velem mikor lombikoztál?
ani8603
 
 


Tavaly szeptemberben ha jól emlékszem:))
nicolebaby
 
 


jajj szia Nikiii:) emlékszem ott vigasztaltatok Pipusommal mikor zokogtam
ani8603
 
 


nicolebaby!  Szijjjjja     Végre itt vagy köztünk :)   IMádlak TE csajszi, szívem szerint befeküdnék melléd lombikozni :)   Annyira jó volt, hogy végig mellettem álltál és bíztattál a lombiknál, annyira tele volt a nadrágom... :(
DE TE feldobtad az egészet

Kívánok Nektek csajok, akik most kezditek a lombikot nagyon sok sikert és babásodást :)

Igen is hinni kell a csodákban, mert vannak!!!!!

Hiszen az én csodám is itt rugdos a pocimban :)

littletigrincs, az a mikroszkópos ovulációs teszt nálam minden egyes nap páfrányos volt, még mensi alatt is :(
Apával megnyalattam, de az övé is páfrányos lett   szóval vacak!!!!!!!!

Normocyta, nagyon drukkolok és jól döntöttél, hogy márpedig apától akarod a babát!!!!!  És érzem, hogy sikerülni is fog, és áldani fogod magad a kitartásért, hogy nem donorból csináltátok a lombikot!!!!

mbetty, TE drága!!!!  Annyira imádlak!!!  Kismamák gyöngye, pocakosodj szépen!!!  Nagyon örülök a kitartásnak és a spontán babucidnak!!!!!!!!!!!!!!!

banya, én voltam az, aki utálja a húst és max. napi 2 kávé volt a folyadékbevitelem. DE hidd el, hogy az ember a gyerekért MINDENT MEGTESZ!  Csak úgy vedelni fogod a vizet és kapkodni a husit. Mindig a baba legyen előtted és könnyebb lesz!!!!!

Szerdán megyek Paragihoz. Nagyon izgulok, milyen lesz :)

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
pipus75
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: