Új privát üzeneted érkezett!

Tudja ő szerintem, pszichológus a lelkem :) Csak arra vágyik, hogy kicsit még bíztatgassam. :) Oh, a férfiúi hiúság... És még a nők bonyolultak
abrakadabraka
 
 


Yorki! Na mi volt? Egy csomót gondoltam rád. Dunaújvárosban csinálták? Hogy vagy?
abrakadabraka
 
 


Szia abrakadabraka! Igen,a dunauj-i kÓrházban voltam.7 re mentem, és azt hiszem dél körúl hívtak be. Hát,öszinte leszek nekem nagyon fájt az is amikor feltették azt a kütyüt,meg amikor bejutatták a kontrasztanyagot is.a feltevés kb 5 perc volt,valamiért nehezen ment.eléggé kész voltam,az egyik apolo srác nyugtatgatott,lélegezzek mélyeket.amikor kész lett a kütyüvel együtt ami bennem volt elvittek a röntgenre.a doki mo dta h feszítő érzés lesz amikor befecskendezi az anyagot. Hát nekem nagyon feszített. Ez is kb 5 perc volt.utána kicsit rosszul lettem,hányinger,szédulés.de mire visszavittek a kórterembe elmúlt.1 óra mulva a doki hozta az eredményt,minden rendben:) szóval nekem nagyon rossz élmény volt, ha lehet soha többet.viszont a doki és a nővérek előtt le a kalappal, mindenki nagyon aranyos volt!
yorki84
 
 

 
 

Sok sikert lányok! Ne adjátok fel! Nem sok kellemes része van a dolognak sajna.. A beültetés sem egy leányálom.. De a végén el lehet felejteni mindent ;)
Abrakadabra, valószínű, h nektek is ICSI lesz, mint nekünk. Ennél már csak 1 rosszabb van, ha mindezt herebiopsziával kellene.. De nekünk is, és másoknak is még így is sikerült!! Nekünk ráadásul fagyasztottból, aminek 7% az esélye.. 4 volt beültetve a harmadik alkalommal.. Csak ne adjátok fel, ha jönnek nehézségek.
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Spurigambrirgi,egy kis segítséget szeretnék kérni. A toxoplasma gondii ig kétes eredményü lett,azt mondták valszínü nyers húst ettem... + a vizelet eredményemben volt 1- 2 érték ami nem jó.ezeket újra meg kell csináltatnom? Ha addig megyek amíg minden nem lesz tökéletes soha nem jutok vissza a Dévaihoz! Vagy ha minden vizsgálat megvan akkor mehetk,és majd ő megmondja mi lesz?
yorki84
 
 


Yorki, sajnos full negatív eredmények kellenek, bár a vizelet eltérés nem biztos, h baj.. Ha nem nagy az eltérés!! De a toxo muszáj, h negatív legyen.. Háziorvost kérdezd meg, h kell-e kezelés, és mikor mehetsz újra vizsgálatra. Ha még nem voltál stimuláción a Dévainál, akkor kellenek a negatív eredmények, de ha már 1x elkezdtétek, a következőnél rugalmasabb.. :) nekem volt olyan, h kellett antibiotikumot szedni, vége is volt, de már megjött, kezdeni kellett a stimulációt és még nem volt meg az eredmény.. De elkezdte.. 1 hét múlva vittem csak a papírt, h negatív..
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Ha már tudod, h.mikor lesz a.köv vizsgálat, és h 2 hét az eredmény, akkor már kérhetsz időpontot..
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Nekem amúgy belekötött a pajzsmirigy eredményembe, pedig nem volt mellette csillag.. De 3 fölött volt.. A vas mellett meg volt csillag, az meg nem érdekelte.. Szóval tartogat meglepetéseket..
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Szia!Köszönöm a válaszod! Mi még nem volt stimuláció. Holnap megyek a háziorvoshoz,vele megbeszélem. Ahogy böngésztem a netet a vesémmel van valami..Majd mondja hogy mi a baj. Sajnos még van pár vizsgálat,belgyógyászat,emlő uh,hormon,diabetológia. Most azt nem értem, hogy az inzulin rezisztencia és a vércukor terhelés az ugyanaz?
yorki84
 
 


Szertinem az ugyanaz.. De kérdezd meg a házi orvost, ha úgyis mész.. A hormon vizsgálat meg 1 hónap.. Mert a ciklus elején meg a közepe után is kell menni vérvételre.. Ráadásul oda a nődoki tól kell beutaló, ha nem magán laborba mész.. :(
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Yorki! Köszi a beszámolót! Legalább túl vagy rajta! És jó lett az eredmény is :) Mi majd augusztus végén megyünk az első konzultációra.
abrakadabraka
 
 


Még egy kérdés eszembe jutott: első körben, az első lombik előtt mennyibe kerültek a gyógyszerek, amiket kaptatok?
abrakadabraka
 
 


A gyógyszerek ára változó.. Attól függ, mennyire hatnak.. Nekem pl az első "csak" 70ezer, a második viszont 120 ezer.. Van egy k.drága, 10 ezer körül van 1 fecsi, az elsőnél csak 1 kellett, a másodiknál viszont 6 :roll: ez a végén kell, hogy a szépen megérett tüszők ne repedjenek szét azelőtt, h leszívnák őket..
Amikor megvan a petesejt leszívás, utána amikor felébredtek, a tenyeretekbe lesz írva, h mennyit sikerült :-D na de addig még van egy kis út előttetek...
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Sziasztok! Megvan minden eredményem, és nálam minden ok :) szeptember végén megyünk vissza, akkor kiderül hogy mi is a baj..
abrakadabraka Majd írj, hogy veletek mi volt!
yorki84
 
 


Az szuper, hogy nálad minden rendben van :) Mi aug. 25-re kaptunk időpontot, úgyhogy addig nyaralunk :)
abrakadabraka
 
 


Kedves Fórumozók! Üdvözlök mindenkit!
Én júliusban voltam első konzultáción, most a leletek gyűjtögetésénél tartok. Ha megvan minden eredmény, akkor kb. mikor lehet időpontot kapni a következő megbeszélésre?  
A fórumot olvasgatva azonban még a következő kérdés merült fel bennem: mindenki reggeli UH-ról ír. CSAK és kizárólag reggel lehet/kell ultrahangra menni az intézetbe? Vagy van erre délután is lehetőség? Mennyire rugalmasak időpontokat illetően?
Megköszönném, ha válaszolna valaki, előre is köszönöm a segítségeteket!
emendem
 
 


Emendem!Szia,sajnos én nem tudok segíteni uh kérdésben,mert még nem tartok ott. Ha már tudod az utolsó lelet mikor lesz meeg,szerintem már kérhetsz időpontot!
yorki84
 
 


Emendem: hétfő szerda péntek reggel 7:30 az ultrahang, érdemes korán menni, ha sietsz pl munjába, mert mindenki akkor megy. Én fél 7 körül szoktam odaérni, és akkor tuti első vagyok. Csak kint kell várakozni az intézeten kívül.
Ha felhívod hogy készen vannak a kért vizsgálati papírok, akkor szerintem még azon a héten be hív. Így rémlik nekem.

....
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


Kedves yorki84 és mokucica, nagyon köszönöm a válaszaitokat.
Mokucica, ha jól értem, fél nyolckor kezdődik a rendelés, és te fél héttől kint várakozol (egy órát- az intézet előtt)? És így jutsz be elsőként fél nyolckor?
Ezek szerint nem lehet menni ultrahangra délután... És aki nem tud reggel menni, mert pl. nyolcra jár dolgozni, és kb. egy órányira az intézettől? Ezért kérdeztem a rugalmasságot. Szomorú vagyok. 
Még egyszer köszönöm a válaszokat.
emendem
 
 


Emendem! Én sem tudod hogy lesz, ha odakerül a sor.. vidéki (kb. másfél órára Bp-től) vagyok, busszal fogok járni, és én is 8-ra járok dolgozni. Olvastam olyat, hogy jelezni kell a munkáltatónak, ha lombikban veszel részt, és  köteles elengedni  a vizsgálatokról. Valaki tud erről valamit?
yorki84
 
 


Elírtam, a vizsgálatokra :)

yorki84
 
 


Yorki! Utánaolvastam a kérdésedre a válasznak az új munka törvénykönyvében. De én ilyen utalást nem találtam.
Ez még egy 2011-es cikkből van, itt csak annyit ír, hogy kérhetsz rá fizetés nélküli szabit. A cikk többi része meg arról szól, hogy vagy megoldhatod inkább sima szabadsággal, vagy táppénzzel :)

Mi minősül reprodukciós kezelésnek, avagy kit véd a felmondási tilalom?


A speciális jogszabályok nem kizárólag a lombikosokra vonatkoznak, a Munka Törvénykönyve szerint az inszeminációs eljárások, illetve a petesejt megtermékenyülését és megtapadását elősegítő egyéb kezelési módszerek igénybevétele esetén is érvényes a felmondási védelem. Emellett munkaidő-kedvezmény is jár, azonban – érthető módon – a vizsgálatok, beavatkozások miatt távol töltött munkanapok fizetés nélküli szabadnapoknak minősülnek, juttatás nem jár értük.

Ill. még annyit találtam, hogy 2014-ben módosították a munka törvénykönyvét, mert előtte az volt benne, hogy azt illeti meg a felmondási tilalom, aki előzetesen már bejelentette a foglalkoztatójának, hogy ő terhes, vagy épp ilyen jellegű kezelésekre jár, pl. lombik. Most annyi a változás, hogy ha azt mondja a munkáltató, hogy viszlát, de te közlöd vele, hogy terhesség, lombik program, stb van, akkor mégsem rúgaht ki. Persze kivételek mindig vannak, de az vagy rendekívüli felmondás lehet, amihez nagyon alapos indok kell, vagy közös, de abba meg nyilván neked is bele kell egyezned.

Na, ennyit a jogszabályokról, tegnap voltunk az első KONZULTÁCIÓN. Átfogalmaztam magamban a konzultáció fogalmát, mert nekem abban a kifejezésben nincs benne szervesen a hüvelyi ultrahang, és egyéb vizsgálatok... :) Kicsit meglepődtem.
Elkezdjük a vizsgálatokat, vagyis a férjemnek már csak egy végleges andrológigai vélemény kell, nekem meg minden egyéb más :)

abrakadabraka
 
 


@abrakadabraka:


és ti mikor kezdtek?lehet,egyszerre kezdünk
zolkababa
Bpest,Szent László u.82.
 
 
 


Nem tudom mikorra lesznek meg a vizsgálati eredmények,ha a legoptimálisabb esetet nézem,és elsőre minden eredményem jó lesz,akkor én decemberre tippelek.Nektek?
abrakadabraka
 
 


Nekem más egészségügyi problémák is vannak a háttérben sajnos. Először azt kell rendbe tennem, és majd utána. Terveim szerint októberi kezdés, de amiteén mostanában el tervezek, tuti ugrik.
zolkababa
Bpest,Szent László u.82.
 
 
 


@abrakadabraka:
Első lombik lesz neked?
zolkababa
Bpest,Szent László u.82.
 
 
 


Igen, az első. A férjemnél van a gond, nekem már van egy hat éves gyönyörűségem :) Remélem gyorsan túl leszek a vizsgálatokon, és akkor kezdhetjük.
Neked is első lesz?
abrakadabraka
 
 


@abrakadabraka:


nem,nekem is van egy majdnem 6 éves lánykám itthon,ő is lombikbaba.Ő a Forgácsban "készült"a hiba az én készülékemben van,el vannak záródva a petevezetékeim,így maradt a lombik.Én is nagyon várom a fejleményeket,remélem én nem leszek peches,pont az a peches,akinél ideje korán eldurran a tüsző,stb...mert szörnyülködve olvasom,hogy ilyen megesik!Ettől kicsit bizalmatlan vagyok,de agyban addigra próbálok pozítív lennite mindig Dévai-s voltál?
zolkababa
Bpest,Szent László u.82.
 
 
 


Mi a várólista hiánya miatt választottuk a Dévait. Még szűz vagyok ebben a témában, máshol még nem próbálkoztunk :)
abrakadabraka
 
 


@abrakadabraka:


én is pont ezért váltottam,mert a Forgácsban egy éves várakozási idő van.Mivel 41 vagyok,így ez az idő nekem sokForgácsban volt nekem az első lombik,valahogy rögtön tudtam,hogy sikerülni fog!itt majd kiderül.Ha gondolod,nagyon szívesen tájékoztatlak lombik ügyben,ha majd kérdésed lesz.
zolkababa
Bpest,Szent László u.82.
 
 
 


Szuper, köszi :) Én is nagyon pozitívan állok hozzá, aztán majd hozza az élet :)
abrakadabraka
 
 


@abrakadabraka:
Mikor kell menned legközelebb?
zolkababa
Bpest,Szent László u.82.
 
 
 


@zolkababa:
Teljes kivizsgalas kell neked?
zolkababa
Bpest,Szent László u.82.
 
 
 


Abrakadabraka! Köszönöm az infót! Az első konzultáció nekem is meglepetés volt :) Szerintem látta is rajtam, hogy meglepődtem :)    Mi szept. végén megyünk a másodikra az eredményekkel. Már most izgulok mit fog mondani..  és hogy milyen módon lesz végre egy kisbabám..
yorki84
 
 


Yorki! És milyenek az eredményeitek? Te mire számítasz? Nekem még nagyon távolinak tűnik minden, előttem van még a sok vizsgálat. De jövő héten belekezdek :) Szerintem nem teljes kivizsgálás kell nekem, pl. az átjárhatóságit megúsztam :) Nézte a doki a férjem leleteit, és azt mondta, hogy ha lombik lesz, akkor felesleges az átjárhatósági. Hányadikán mentek? Írd ám majd meg, hogy mi volt!
abrakadabraka
 
 


Abrakadabraka! A háziorvos és a belgyógyász szerint is minden ok, de azért megvárom, hogy mit mond a Dévai. + annyi baj van, hogy a vizeletemben van baktérium és vér is, kaptam antibiotikumot, ha az nem hozza rendbe akkor még urológiára is kell mennem. Gondolom  ezt rendbe kell tennem. Szerintem nekünk már csak jövőre lesz valami belőle ( vagy ki tudja :) )  Párom spermavizsgálata lesz még aznap mikor visszamegyünk. Szept. 23-án megyünk.
yorki84
 
 


Kedves Mindenki!
Frissen csatlakozom a csoporthoz és a beszélgetéshez. Sok sikert és kitartást kívánok mindenkinek a cél eléréséig. November elején megyünk a Dévai dokihoz az első konzultációra, nekünk csak a lombik jöhet szóba.
Rögtön kérdeznék is.... Igaz, hogy a doktor úr is elfogadja a más intézménykből hozott eredményeket, vagy újakat csináltat?
semmigondja
 
 


Sziasztok!
Énis Dévais vagyok,megmaradt 2doboz ovitrellem és egy doboz Prolutexem.Esetleg nem venné valaki át akinek szüksége lesz rá a következő lombikra?Mi nem megyünkegy darabig uj lombikra.2017-ig jó,idén vásároltam.


orokbebabuka
 
 


Sziasztok! A lombik előtti kivizsgálásban tapasztaltaktól kérdezném: Mindenkinek kellett Inhibin B hormonvizsgálat a 2-4. ciklusnapon? Az eredeti listán a honlapon nincs rajta, de amit adott Dévai, hogy mik kellenek, azon igen. 
Most közölte a nőgyógyász, hogy az, és még az AMH fizetősek, a kettő együtt 18.000. Hát nem ugrálok az örömtől...
abrakadabraka
 
 


@abrakadabraka:


Szia!
Kell, mi is kb. 2 hete csináltattuk meg a Mammutban (Centrum lab) az AMH 5ezer az inhibin B 15.500 Ft volt.
kandi77
 
 


@orokbebabuka:


Szia!
Most kezdük el a stimulációt pénteken(okt.16) Nekem itt ez az első lombik, ha van kedved leírnád hogy mi hogy történt, ill. milyen gyógyszereket kaptál, a kezelés végéig.Valamint mit tanácsolt , maradj otthon stb...
Előre is köszi a választ. Andi
kandi77
 
 


Sziasztok! Ha van egészségpénztárotok, akkor vissza lehet igényelni. Mi ezt csináltuk az összes fizetőssel eddig. Az inhibin b-t a ciklus 2-4. napján kell? az nagyon jó, mert  nekem nem mondta a Dévai és nem is akkor csináltattam :(

abrakadabraka, mi a helyzet veletek? vizsgálatok?
yorki84
 
 


semmigondja:  a férfi sperma eredmény fél éven belüli kell, hogy legyen, a tiédnél a legtöbb 1 év, de van ami kevesebb. Vidd el hozzá az összeset, úgyis megnézi :)
yorki84
 
 


Hát, haladgatok... Még a két hormonvizsgálat és a terheléses vércukor hiányzik. Azokon kívül minden megvan. 
A férjemnek már csak egy végleges andrológusi vélemény kell, hogy csak lombik lehet, dec. elejére kapott időpontot. Úgyhogy én addig nem csináltatom meg a hormonos vérvételeket, nehogy ott kitalálják még, hogy kísérleteznének rajta még egy kicsit, hogy jobb legyen a sperma szám. 
A beutalók miatt sokat bosszankodtam... A nőgyógyász azt mondta, hogy a HIV-et nem írhatja fel, az fizetős kell hogy legyen. Az ÁNTSZ-ben állították, hogy eddig mindig felírták. 
Az egyik nőgyógyász megkérdezte, hogy miért mesterséges megtermékenyítés, nincs elég spermája a férjemnek? Mondtam neki, hogy de van, csak úgy döntöttünk, hogy milyen jó lenne eme izgalmas és kalandos formáját választani a gyermekvállalásnak. 
A férjemnek a szükséges vérvételekre: pl. szifilisz, csak úgy fogadják el tb támogatottra a beutalót, ha azt írja rá a doki, hogy szifilisz gyanús :) 
Az ÁNTSZ-ben háromszor szúrtak meg, hogy sikerüljön végre vért venniük, a kezeim mint egy drogosé :)
Szóval tényleg kalandos és izgalmas ez az út :) 
Nektek yorki, mizu?
Mit mondott a doki? Nektek most mi a következő lépés? 


abrakadabraka
 
 


Hát, haladgatok... Még a két hormonvizsgálat és a terheléses vércukor hiányzik. Azokon kívül minden megvan. 
A férjemnek már csak egy végleges andrológusi vélemény kell, hogy csak lombik lehet, dec. elejére kapott időpontot. Úgyhogy én addig nem csináltatom meg a hormonos vérvételeket, nehogy ott kitalálják még, hogy kísérleteznének rajta még egy kicsit, hogy jobb legyen a sperma szám. 
A beutalók miatt sokat bosszankodtam... A nőgyógyász azt mondta, hogy a HIV-et nem írhatja fel, az fizetős kell hogy legyen. Az ÁNTSZ-ben állították, hogy eddig mindig felírták. 
Az egyik nőgyógyász megkérdezte, hogy miért mesterséges megtermékenyítés, nincs elég spermája a férjemnek? Mondtam neki, hogy de van, csak úgy döntöttünk, hogy milyen jó lenne eme izgalmas és kalandos formáját választani a gyermekvállalásnak. 
A férjemnek a szükséges vérvételekre: pl. szifilisz, csak úgy fogadják el tb támogatottra a beutalót, ha azt írja rá a doki, hogy szifilisz gyanús :) 
Az ÁNTSZ-ben háromszor szúrtak meg, hogy sikerüljön végre vért venniük, a kezeim mint egy drogosé :)
Szóval tényleg kalandos és izgalmas ez az út :) 
Nektek yorki, mizu?
Mit mondott a doki? Nektek most mi a következő lépés? 


abrakadabraka
 
 


ja, a hormonokról: Nekem ráírta a lapomra, ahova a szükséges vizsgálatokat felsorolta, hogy 2-4. ciklusnapon az egyik fajta hormonos vérvételt, és a 20. körül a másik fajtát. 

abrakadabraka
 
 


Szia! A páromnak andrológushoz kell mennie. A katonák benne vannak valami zselés anyagban és nem tudnak olyan kijönni, ez a baj. Azt mondta ez lehet gyulladástól is. Az arcürege folyamatosan gyulladásban van, úgyhogy most azt kezeljük...műteni fogják mert cisztája van. nov elején meg megyünk az andrológushoz. Nekem volt még pár vizsgálat am elmaradt, de már azokat is megcsináltam. Kértem AMH-t is, bár a Dévai nem írta fel. Az nem lett valami jó, pont az alsó határon..ez azt jelenti hogy öregszik a petefészkem, 31 évesen :(( ez egy kicsit kétségbe ejtett.. Ja, meg van még egy bajom amit ki kell kezelni, nőgyógyászati. Baktérium van a hüvelyemben, a rákszűrésnél derült ki. Kaptam rá kúpot, de nem múlt el, mert a kontroll vizsgálat megint kimutatta.  Tegnap este ki is buktam, már kezd sok lenni ez az egész.
yorki84
 
 


Szia! A páromnak andrológushoz kell mennie. A katonák benne vannak valami zselés anyagban és nem tudnak olyan kijönni, ez a baj. Azt mondta ez lehet gyulladástól is. Az arcürege folyamatosan gyulladásban van, úgyhogy most azt kezeljük...műteni fogják mert cisztája van. nov elején meg megyünk az andrológushoz. Nekem volt még pár vizsgálat am elmaradt, de már azokat is megcsináltam. Kértem AMH-t is, bár a Dévai nem írta fel. Az nem lett valami jó, pont az alsó határon..ez azt jelenti hogy öregszik a petefészkem, 31 évesen :(( ez egy kicsit kétségbe ejtett.. Ja, meg van még egy bajom amit ki kell kezelni, nőgyógyászati. Baktérium van a hüvelyemben, a rákszűrésnél derült ki. Kaptam rá kúpot, de nem múlt el, mert a kontroll vizsgálat megint kimutatta.  Tegnap este ki is buktam, már kezd sok lenni ez az egész.
yorki84
 
 


Szia! A páromnak andrológushoz kell mennie. A katonák benne vannak valami zselés anyagban és nem tudnak olyan kijönni, ez a baj. Azt mondta ez lehet gyulladástól is. Az arcürege folyamatosan gyulladásban van, úgyhogy most azt kezeljük...műteni fogják mert cisztája van. nov elején meg megyünk az andrológushoz. Nekem volt még pár vizsgálat am elmaradt, de már azokat is megcsináltam. Kértem AMH-t is, bár a Dévai nem írta fel. Az nem lett valami jó, pont az alsó határon..ez azt jelenti hogy öregszik a petefészkem, 31 évesen :(( ez egy kicsit kétségbe ejtett.. Ja, meg van még egy bajom amit ki kell kezelni, nőgyógyászati. Baktérium van a hüvelyemben, a rákszűrésnél derült ki. Kaptam rá kúpot, de nem múlt el, mert a kontroll vizsgálat megint kimutatta.  Tegnap este ki is buktam, már kezd sok lenni ez az egész.
yorki84
 
 


Jaj Yorki, nem szabad kibukni! Vagyis szabad, ki kell adni a felgyülemlett idegességet, meg kétségbeesést, aztán gyorsan-gyorsan túl kell lépni rajta, és a derűs oldalról szemlélni a dolgokat. 
Én is sokat agyaltam rajta, hogy vajon nekem ez megéri-e, szükségem van-e nekem erre a cécóra. Mikor mások olyan jó helyzetben vannak, hogy még élvezik is a "gyerekcsinálást", nekünk meg mennyit-mennyit kell utána járni, hányszor csapolják le a fél vérállományunkat, stb. De én arra jutottam, hogy ha meg sem próbálnánk, akkor azt utána megbánnám. Akkor, amikor már nem kezdhetném újra. Én annak a híve vagyok, hogy mindig az adott helyzetből kell kihozni a legjobbat. A dokik bunkósága, és az egészségügy rettenetesen, döbbenetesen, őrületesen nagy bonyolultsága okozza a legnagyobb gondot. Ma voltam mellultrahangon, és megkérdezte a hölgy, aki csinálta, hogy mi a panaszom. Mondtam neki, hogy kicsit fáj a fejem, egyébként semmi :)
Kicsit legalább őt is kibillentettem a napi rutinjából :)  
Nekem már csak a hormonok vannak hátra, ill. a leleteim eredményét még nem tudom (Candida, bakteriológia, citológia), mert nálunk már ahhoz is varázslat kell, hogy bejuss a nőgyógyászatra :) Imádom ezt a rendszert. De itt (legalább is azt szokták mondani) úgy működik, hogy felhívnak telefonon, ha valami nem stimmel a leleteiden, úgyhogy remélem minden rendben lesz. 
És vedd tudomásul, hogy a 31 évesek szuperek, és azzal együtt szuperek, hogy rácosodnak, vagy épp öregszik a petefészkük. Lehet, hogy nem ezt mondanám, ha nem 31 lennék, de ez van :)
Tartsál ki, vedd észre a szép dolgokat! Én most úgy tekintem ezt a kivizsgálósdit, mintha a munkám lenne, nem szeretnék már ebbe belekeseredni. Oldjuk meg, legyünk túl rajta, de nem ez az életünk. Remélem hamarosan jobban leszel! Így, hogy még nektek is kell idő a kivizsgálásokra-műtétre, lehet, hogy egyszerre megyünk majd :) A párodnak is kitartást, erősítsétek egymást, és szeressétek :)

abrakadabraka
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: