Új privát üzeneted érkezett!

Szia Boeske!
Ha nincs EDA, mit használnak fájdalomcsillapításra?
Mamy (25+1)

Kép
mamy
 
 


Mamy!

Hááááát... Az első szülésemkor kérdeztem, hogy kaphatnék-e valamit, de végül már semmit nem kaptam. Másodszor meg már nem is kértem.

Van kád, labda, bordásfal, valakinek ez is sokat segít. Ja, és lehet bérelni Tens készüléket, de erről bővebbet nem tudok.

Mindenképpen fájdalomcsillapítást szeretnél, vagy csak félsz, hogy nem fogod bírni?

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Még valami.. Ha szülés után stoppolni kell, ahhoz adnak helyi érzéstelenítést (injekció).

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 

 
 

Szia Boeske!
Mi az a Tens készülék?...
Természetesen félek valamennyire, mert első szülésem lesz, és nem tudom mire számítsak, de gondolom ez érthető... szerintem mindenki tart a szüléstől. Csak akkor akarok fájdalomcsillapítást, ha már nagyon nem bírom, ez is előfordulhat. Ilyenkor mit csinálnak? Ha netán az anya annyira kimerül a fájdalomtól, hogy elmegy az ereje?... Akkor jön a császár? Csak azért, mert nincs fájdalomcsillapítás?... Fura.
Mamy

Kép
mamy
 
 


Tens: bőrön keresztül történő elektromos idegingerlés
Csökkenti a fájdalmat, erősíti a szervezet természetes fájdalomenyhítő rendszerét.
Működése: 4 kis elektródát tartalmazó párnát ragasztanak a szülő nő hátára a méhet behálózó idegek fölé. A szülő nő szabályozhatja az áramerősséget, ahogy neki megfelel.

(egy könyvből másoltam ki Neked)

Bízzál magadban, biztos bírni fogod! A nők nagy része kibírja. Gondolj bele, 50-100 évvel ezelőtt az asszonyok otthon szültek minimális segítséggel. És kibírták.

Egyébként szerintem az orvosoddal kéne elbeszélgetned erről. Õ többet tud Neked segíteni .

Fel a fejjel, ne félj! (Persze tudom, könnyű mondani.)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Szia Boeske!
Köszi szépen Kép erről a kütyüről még nem hallottam, de utána fogok nézni.
Persze, én is ezt mondogatom, hogy mindenki kibírja, akkor én is Kép de hát az izgalom azért ott van.
A dokimmal is el fogok beszélgetni természetesen, csak furának tartottam, hogy nincs EDA mert ez már olyan elterjedt dolog manapság.
Mégegyszer köszi,
Mamy (25+2)

Kép
mamy
 
 


Szerintem egyszerűen nics rá elég orvos. Hiszen nem adhatja be akárki.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Szia Mamy!
Nem kell annyira félni!Különben meg az EDA sem mindig jó!Ha lélekben felkészülsz a vajúdásra és a fájdalomra akkor nem fogsz csalódni,és szép élményként éled meg a gyermeked születését.én 4 gyereket szültem(az elsőt a Nyírőben)egyiknél sem kértem EDA-t.Mindegyik fájt,de felkészültem a szülésre és mindegyik csodálatos élmény maradt.
Bizzál magadban menni fog!

Szia
Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


sziasztok. én is csak nosztalgiázok itt, már 14 hónapos a kisfiam :D már régebben is írtam, de látom most is felmerült a tens-készülék. nekem a kórházi védőnő adott róla minden infót, és én használtam szüléskor, a baromi erős derékfájást nagyon jól csillapította, így csak a fájások maradtak, épp elég volt az is. ajánlom mindenkinek.
czirmike
 
 


Sziasztok!
Én is bekukkantottam nosztalgiázni:).

Mi is béreltünk tens készüléket, nekem nem ért semmit, csak rosszabb volt, mert zsibbadt a bőrőm, csípett. Akárhogy állítgattuk, nem lett jobb, kellemetlenebb volt, mint nélküle.
Úgyhogy 10 perc után lekerült, nélküle szültem.

De valószínű mindnekinél más, ki kell próbálni.

A vajúdás fájdalmas volt, közben megfogadtam, legközelebb csak olyan helyen szülök, ahol van EDA. Most már úgy gondolom, ki fogom bírni a következőt is nélküle. Azt hallottam, az le is lassíthatja a kitolási szakaszt, a Nyírőben ezért nem ajánlják (legalábbis erre fogják).

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Kicsit bekukkeroltam hozzátok én is :)

Uxi:
Igen, ez így van. Viszont felgyorsítja a tágulási szakaszt, ami azért nem mindegy. A SOTE-n voltam előadáson, ott mondta a doki.
EDA nélkül lassú tágulás, gyors kitolás, EDA-val gyors tágulás, lassabb kitolás.

Ettől függetlenül azért a lehetőséget meg kéne adni a szülő nőknek szerintem, hogy válasszanak..

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Zsuzsa, ezt nem tudtam.
Bár nem panaszkodom, este negyed 11-kor értünk be 5-10 perces fájásokkal, 2:45-kor meg már megvolt Emi.

Viszont nálunk jó, hogy gyorsan kijött, mert duplán a nyakán volt a zsinór.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Én is a Nyírőbe járok, legalábbis egyelőre, 17 hetes várandós vagyok. Azért írom, hogy egyelőre, mert meddőségi kezelésen estem túl, és a lombikbaba és a genetikai vizsgálatok miatt javasolják az itteni ellenőrzést a 16-20. hétig. A kezelésről csak jókat mondhatok: nagyon profi szakemberek végezték a dokimtól kezdve a biológusokig és a nővérekig. A lombik előnye, hogy képzeljétek, mi már a 3. napon láthattuk a magzatot, még a beültetés előtt! Fantasztikus élmény!

A szülés azonban más tészta, s ebben szeretném kérni a segítségeteket! Tudtok valamit dr. Vereczkey Attiláról a Nyírőben? Hogyan folyik le nála a szülés és mennyire emberközeli? Azt hallottam, a honorárium nála elég magas, az ultrahang is már 12000 Ft. S bár jó orvosnak és az eddigiek alapján kiváló szakembernek tartom, a fentiek miatt meg kell gondolnom, hogy nála maradok-e, vagy keresek valaki mást.

S tudtok arról valamit, hogy a Nyírőben van-e terhestorna, v. egyéb, a szüléssel kapcsolatos tanfolyam? A szülésfelkészítőről én is hallottam, hogy indítják, és 3 napos tréning, de ha tudtok róla valami bővebbet, kérlek, írjátok meg!

A szülőszobát egyébként bármikor meg lehet nézni, szüléselőkészítő tanfolyam nélkül is. Nekem egy nagyon kedves szülésznő (Franciska) mutatta végig: van öltöző, zuhanyzó, vajúdó, egy- illetve kétágyas szülőszoba, pihenő, labda, kád a vajúdáshoz, stb. EDA viszont tényleg nincs, Uxi-nak igaza van: véleményük szerint lelassítja a kitolási szakaszt, a Nyírőben egyrészt ezért nem ajánlják, másrészt pedig ők a természetes szülés hívei - legalábbis ezt mondják. Zsuzsa szavait erősítette meg nekem is a szülésznő, hogy "EDA nélkül lassú tágulás, gyors kitolás, EDA-val gyors tágulás, lassabb kitolás".
Apropó, melyik szülésznőt ajánljátok szüléshez?

Szóval, egyelőre ennyit tudtam hozzászólni a témához, s nagyon várom a válaszotokat, mert sürget az idő. Köszönöm előre is!

Szép nyarat Mindenkinek! 8)

Adrienn
ariedne
 
 


Adrienn!
írtam pü-t.
szerintem nagyon egyszerű az EDA kérdés , nincs olyan orvos aki 0-24óráig készenlétben áll és betudja adni, a többi csak duma :lol:
csak nem értem h. ezt miért nem mondják meg, inkább rizsáznak egy sort.


ha annyira rossz lenne az EDA sehol nem alkalmaznák.
Vendég
 


Ariedne, Salgai Éva volt a szülésznőm, elégedett voltam vele.

A gyors kitolásnak azért van hátránya is :cry: .
Nekem maga a kitolás egyáltalán nem fájt, viszont volt gátmetszés + repedtem előre is.(jó nagy feje volt a lányomnak, és gyorsan jött)
Na, ezt a mai napig érzem néha, a szülés utáni két hét meg rettenetes volt. :x

Talán Edával könnyebben lehet gátvédelmet alkalmazni. A következőt mindenképp gátmetszés nélkül szeretném majd.
Azt hiszem, nálam ez lesz a váltás oka, ha váltok, nem az EDA hiánya.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!
A repedés mértéke azért nem csak a gyorsaságtól függ. Mindkét fiam gyorsan jött, jó nagy fejkerülettel. Az elsőnél annyira szétrepedtem, hogy az orvosom azt mondta: ha tudta volna, hogy ez lesz, jobban jártam volna egy császárral. A második sima gátvésdelemmel született repedés nélkül.
EDÁ-val sokkal gyakoribb a vákuumos beavatkozás, meg a gátmetszés.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Ismeri valaki Dr. Benyó Tamást a Nyírőben? Az infót előre is nagyon köszönöm!!!
mailer
 
 


Mailer! Csütörtökön megyek be. Megkérdezem neked, hogy milyen doki. A nevét ismerem csak. :shock:

Üdv, Judy
bellanejudit
 
 


Szia Judy!

Előre is nagyon köszönöm. Kíváncsian várom a fejleményeket.

Üdv,

Mailer
mailer
 
 


Mailer! Rájöttem melyik doki az. Nem kellett kérdeznem. Egy biztos, öreg. Hány hetes terhes vagy? Mikorra vagy kiírva?

Üdv, Judy
bellanejudit
 
 


sziasztok
Bocsi, hogy ide dugtam az orromat... :oops:
Szeretném megkérdezni, hogy meg tudná-e mondani nekem valaki, hogy a Nyirőben reggel hánytol van labor :?: :!:
Előre is köszönöm

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


Sió Kagyló!
Reggel 8-tól du 2-ig van labor. Ha terheléses cukorra mész, akkor 8-ra legyél ott.
Pusza, Judy :P

Üdv, Judy
bellanejudit
 
 


Judyt
Köszönöm.Már tul vagyok rajta! :lol:

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


Sziasztok.Ismeri valaki Dr.Szakonyi Tibort a Nyirőből.A véleményeteket előre is kőszi
bikmak
 
 


Szia Bikmak!
Persze, hogy ismeri valaki. Én! 2 picimet szültem nála, sőt a 17 éves öcsém is nála született. A szülészek etalonja. Ő a legjobb!!!
Kérdezz, mire vagy kiváncsi. Szívesen válaszolok.
:D

Üdv, Judy
bellanejudit
 
 


Sziasztok, lanyok!
MOst leptem be a topicba, es kicsit csalodva latom, hogy magarol a Nyirorol es a dokikrol viszonylag keves infot lehet kiszurni....

En a 4.-et varom, de az elso harom mind masnal szuletett, es ebbol ketto eleg rossz tapasztalat volt, igy szeretnek ezuttal jol valasztani. Most en is Dr. Szakonyihoz jarok - de a kovetkezok az aggodalmaim.

1. nem ad meg semmilyen telefonszamot, amit hivni lehet, ha gond van. Ez a terhessegem ikernek indult, aztan az egyik baba meghalt, es teljesen magamra maradtam ezzel a gonddal. Ha hirtelen elont a ver, hova menjek? Kit hivjak? Eddig minden orvosomat fel lehetett mobilon hivni, ha gond volt.

2. bosszant, hogy nincs EDA. Ugyan meg egyik szulesemen sem hasznaltam, de az elsot biztos konnyebben tuleltem volna vele, es talan vakuum sem lett volna a dologbol. Szeretnem biztonsagban erezni magam, hogyha minden kotel szakad, akkor van EDA.

3. Nem tudjatok, van PIC a Nyiroben?

4. Mennyire lehet Szakonyi doktor Urral megbeszelni, hogy szeretnek szulni? En pl. szeretnem, ha minel kevesebbet avatkoznanak bele (pl. oxitocin, gatmetszes, stb, persze ha minden rendben).

5. MIlyen a csecsemososztaly? A baba velem maradhat? Adnak neki cukros vizet?

Na, befejezem a kerdesaradatot...... Halas leszek a valaszokert.

Kosz
zsebibaba-mama
zsebibabak
 
 


Szia Zsebi-Mama!

Nekem mindkét fiam Szakonyi doktornál született, császárral (magas vérnyomás, magzatvíz, stb. miatt).

Szerintem nagyon jó orvos és kedves is. Mobilszámot esetleg kérdezd meg tőle, sőt azt is tőle kellene megkérdezned, hogy mi a teendő, ha baj van. Erre rajta kívül nem fog tudni senki sem válaszolni.

Tulajdonképen az összes kérdésedet felteheted neki, biztosan szívesen válaszol.

Csecsemőosztály: semmi extra, a babákat reggel 6-tól este 9-ig háromóránként hozzák ki, de ki is kérheted egész napra. Éjszakára talán csak az egyágyas szobában lehet veled.
Cukros vizet és pótlást is adnak nekik, amíg nem indul be a tej.

Remélem azért tudtam segíteni.

Üdv, Kyra
kyra
 
 


Kedves Zsebibaba!
Ha valakiben, akkor Szakonyiban megbízhatsz! Lehet, hogy elfogult vagyok, de szerintem a legeslegjobb orvos! 2 babám született nála. Kemény szüléseim voltak. Hidd el. De csak vele szülnék máskor is. Leginkább a természetes dolgok híve. Ha Ő beavatkozik, az akkor már nagyon kell.
Egyet értek Kyrával. Mindegyik kérdésedet felteheted neki. a mobilt is kérdezd meg, ha gondolod. Mit veszthetsz. Max nemet mond, de nem hiszem.
Bármit megbeszélhetsz vele. Bármit. Ő segíteni fog mindenben, ez 1000 %!!! Én nagyon szeretem őt is és a szülésznőmet is. Marha rendesek és közvetlenek. Ja és tisztában vannak vele, hogy FÁJ!!!
A csecsemődök is rendesek. A csecsemős vezetőtől ne ijedj majd meg. Hatalmas pofája van de nagyon nagy fazon és imádja a piciket.
Szépen kezelik a piciket. A Nyírőben nagyjából mindenki a szakmája csúcsán van. A kivételekkel nem lesz dolgod.
Pusza,

Üdv, Judy
bellanejudit
 
 


Kedves Judit!
Úgy látom itt is összefutunk. Ez tök jó. "máshol" Nemetine néven futok. Remélem rám ismersz! Vannak akik kitartanak a Nyírő mellett. Én Dr Mauks Györgynél szültem a kislányomat, és imádom a dokimat. Természetesen én sem szeretek vizsgálatokra menni, de ha már muszály legalább olyanhoz megyek akit elismerek! nagyon jó orvos, a csecsemősök is jó véleménnyel voltak róla. Azt mondták higgyem el csak akkor császároz a doki, ha már nagyon muszály. Sajnos császár lett a vége, de talán ez mentette meg a kislányom egészségét, és életét. :
Puszi mindenkinek :D
csibemadár
 
 


Üdv Csiemadár!!!!!
Én is örülök neked!!!! És azt is nagyon értékelem, hogy úgy állsz a dokidhoz, mint é az enyémhez! Persze, hogy kitartok a Nyírő mellett. Azért, mert valami nem jó egy intézményen belül, nem biztos, hogy "fertőz"!!!!!!
Puszázlak!!!! :P

Üdv, Judy
bellanejudit
 
 


Az egyágyasban sem marad éjszakára kint a baba. legalábbis 1 éve, amikor én szültem, még így volt. Az EDA-val nagyon vegyes érzelmeim vannak, legalább 10 ismerősöm akart így szülni, de egyiknek sem sikerült, féloldalas volt, nem hatott, stb. Többen több kórházi tapasztalatot mondtak. Nem beszélve arról, hogy másnap feküdni a pokoli fejfájás miatt, akkor inkább nélküle. Én majd másfél napot vajúdtam, 2 éjszakát nem aludtam, de ki lehetett bírni. A következőt is fájdalomcsillapítás nélkül kérem majd. Jó hogy az én dokim sem akart beavatkozni, hagyta, a természet hagy végezze a dolgát. Gátvédelemmel szültem, bár végül mégis vágtak, de a gátseb az aranyérhez (ami beöntésnél jött ki) képest semmiség volt. A vajúdókád volt a legjobb és a sétálás, az gyorsította meg a folyamatot. Ja az én dokim Nega doktornő volt, de bejött Szakonyi is, aki tényleg profi. De vizsgált Mauks is, illetve vizitelt, ő is korrekt.
tomszi
 
 


Zsebibaba, látom, ezt a kérdést a többiek kihagyták: nem, nincs PIC a Nyírőben, sőt, állandó neonatológus sincs, délelőttönként jön egy orvos a Madarászból, és csók. Problémás babák kezelésére nincsenek felkészülve, őket különböző más kórházakba szállítják át (Madarász, Schöpf).
A baba nem maradhat veled éjszakára, nincs 24 órás rooming-in, és igen, megitatják őket cukrosvízzel, anélkül, hogy az anyukát megkérdeznék.
sudve
 
 


Sziasztok Lányok!

Néhány információt szeretnék kérni tőletek a kórházról!

Mi a menete a bejelentkezésnek, ha nem ismerek itt egyetlen orvost sem?
A vizsgálatokért kell fizetni? Kb. mennyit?

Légyszíves segítsetek!

Előre is köszönöm:
Cirbi
cirboja
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék Cirboja kérdéséhez. Ha még nem jártam a kórházban, hogy megy a bejelentkezés? Engem elsősorban Szakonyi doktor érdekeln. Hallottam, hogy van magánja, de a kórházba, hogy lehet hozzá járni? Az is fontos lenne, hogy csak délelőtt lehet, vagy milyen más időpontokban?
valaki
 
 


Sziasztok, Tami vagyok, olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy valaki nem tud-e otthoni bedolgozásos munkát, olyat ami nem csak egy átverés?????

Kép
tami2900
 
 


Sziasztok

Én a Nyírőben szeretnék szülni, légyszi írjátok le a tapasztalataitokat...valaki esetleg szült a Fülöp dokinál?

Minden tanácsot szívesen veszek!

Csaszival kapcsolatban minden érdekel...., mivel -8-as a szemem, és val.szinű csaszis leszek! :(

Kép
elizabeth25
 
 


Szia Elizabeth!

Mar regen jartam ezen a topicon. Most volt egy eves a kisfiam. Es igen, ismerem Fulop dokit, nala szultem. Sajnos csaszar lett belole.
Csupa jot tudok Fulop dokirol mondani, nagyon rendes volt. Es a varrast nagyon szepen csinalta meg, szinte nem is latszik a csaszar nyoma.
Ha van konkret kerdesed, akkor szivesen valaszolok ra.

csacs
csacs
 
 


Szia csacs!

Nagyon aranyos vagy, hogy írtál! Irtam neked privit, nagyon várom a válaszodat!

Puszi

Kép
elizabeth25
 
 


Szia Elizabeth25!!!

Én is Fülöp dokinál szültem,bár nekem is császár lett!!! :D
Csak jókat tudok mondani róla,egy nagyon nyugodt,és rendes doki!
Most a magánrendelése a Tátra u.26-ban van!!!
8000Ft a vizsgálat!!!
A szülésznőm:Salgai Éva volt!!!Nagyon kedves csaj,és érti amit csinál!!!
Maga a Nyírő szülészete is (mai viszontagságok mellett) szuper!
Nekem jók az élményeim nagyon!!!

Üdv:

Szilvi

Kép
szgoron
 
 


Hallottátok??
Állítólag be akarják zárni a szülészetet a Nyírőben.

Szerettem itt szülni. :cry:

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske!
Ezt hol hallottad? Miért akarják bezárni? Nekem is összességében jók az emlékeim. Szerintem semmi baj a nyírővel, legalábbis a szülészettel.

Kép
mamy
 
 


Boeske, én is kíváncsi lennék, hol hallottad?

Remélem, nem! :shock:
Tegnap tudtam meg, hogy megint aktuális lesz majd oda járnom. :oops:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Én is azt hallottam, hogy beakarják zárni, nekem a barátnőm mondta, hogy olvasta a neten!

Kép
elizabeth25
 
 


Uxi, gratula az új babához! :) Mióta gyúrtatok rá? :)

Kép
elizabeth25
 
 


Elizabeth, nem gyúrtunk rá :wink: .
Ez volt az első hónap, nem is igazán próbálkoztubnk még, csak "bemelegítés" volt. Már nem védekeztünk, de nem volt még céltudatos "babaprojekt". :oops:

A lányom is így lett :oops: . Pedig elvileg nem nagyon lehetne természetes úton gyerekünk a dokik szerint,az esküvőnk előtt közölték, készüljünk fel a lombikra. Mindkétszer az esélytelenek nyugalmával voltunk, nem gondoltuk, hogy ilyen gyorsan jön a baba... :wink:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi, akkor jön, amikor az ember nem gondol rá! :)

Kép
elizabeth25
 
 


Elizabeth!

én is Fülöpnél szültem! nekem is ilyen rossz a szemem, de rendes szülésnek indult, csak nem tágultam... (így császár lett) most is hozzá járok és nála i szeretnék szülni, mert engem ő megnyugtat. sztem nagyon rendes, korrekt doki. nyugodt ember, ami sztem fontos és emberséges. .-)
askuli
 
 


Sziasztok!

Újra internet közelben vagyok.

Uxi! Gratulálok a babához!
Én még mindig elhavazva érzem magam időnként, el se tudom képzelni, hogy még egy kismanóval is foglalkozzak. Persze, ha jön , akkor úgyis csinálja az ember.

Elizabeth:
Ha még van kérdésed, akkor szivesen válaszolok rá.
A Nyírő mellett döntöttél? Már ha ugye megmarad...én erről nem hallottam még semmit.

csacs
csacs
 
 


Csacs, köszi! :wink: Egyelőre még nem gondolok bele, milyen lesz egy 21 hónapossal és egy újszülöttel, de csak menni fog.

Vasárnap megyek először dokihoz, majd megkérdezem, tud-e valamit, mi lesz a kórházzal.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok, Eszter vagyok a 2006. tavaszi topicból!

Figyelmetekbe ajánlok egy hiánypótló, vadonatúj kiadványt, melyet bátyám, dr. Krivácsy Péter (intenzív terápiás orvos, gyermekorvos) írt.
Mindenkinek ajánlom a könyvet, melynek címe: Gyermekkori vészhelyzetek - S.O.S. megoldások. Idegen szavak nélkül, röviden és egyszerűen, sok képpel illusztrálva segít eligazodni sürgősségi állapotok esetén.

Mikor hívjunk orvost, és mikor mentőt?
Mik az első teendőnk súlyos helyzetekben?
Enyhe vagy súlyos? Hogyan ítéljük meg gyermekünk állapotát baj esetén?
Ilyen egyszerűnek tűnő, de a gyakorlatban nagyon is komoly kérdésekre választ kaphatsz.

Kiknek ajánljuk? Szülőknek, nagyszülőknek, babysittereknek, óvónőknek és mindenkinek, aki gyerekekkel foglalkozik.
Néhány fejezetcím a könyvből: Áramütés, Bőrkiütések, Bölcsőhalál, Csonttörés, Félrenyelés, Gyógyszermérgezés, Kiszáradás, Láz, Rovarcsípések, Szemsérülés, Újraélesztés, Vérzések...stb.

Kapható a nagyobb könyvesboltokban (2850,-Ft), de az alábbi honlapon rendelve olcsóbb.
http://www.leghajo.hu/
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: