Új privát üzeneted érkezett!

Az összeget nekem sem mondták még pontosan, inkább a magasabb összeget írtam ide le. Remélem én is, hogy lesznek annyian, hogy megérje fenntartani. Bár nem tudom, mennyire ismert ez a lehetőség a kismamák számára. Múlt hét előtti hét péntekén azt mondta az orvosom, hogy már 5 kismama van. Ez nem túl nagy szám még sajnos.
A szülőszoba.
Van egy kisebb, de itt inkább csak a CTG-ket csinálják, itt egy szülőágy van, és itt a bordásfal is. A nagyobban van két szülőágy, az egyik biztosan, de talán a másik is állítható. Ha nincs más, ezt az állíthatót használják inkább. Itt láttam labdát, de az vihető bárhová. És van fürdőkád is. Nekem tetszett. Már régen néztem, de lehet hogy a fórum elején van pontosabb leírás róla.
És nem választottam szülésznőt, de nekem mindegyikük nagyon aranyosnak tűnt.

Anita
anta77
 
 


Szia Südve!
:(
Sajnálom, ami történt (Ruff-ügy). Elég rosszul hangzik, amit ide leírtál.
Még meggondolom, hogy őt válasszam-e. Köszi szépen azért!
envagyok
 
 


Mi apás szülést tervezünk, viszont ha két szülőágy van egy szobában... Vajon, hogy oldják meg? Bár, ha ilyen kevesen maradunk itt nem sok esély van rá, hogy ketten használjuk egyszerre. Valahol olvastam korábban, hogy van szülőszék is, ezek szerint mégsincs, különben megmutatták volna. A kád az jó dolog (bár nincs még szülési tapasztalatom), mindenki javasolta, akinek módja volt használni vajúdás alatt.
red
 
 

 
 

red írta:Mi apás szülést tervezünk, viszont ha két szülőágy van egy szobában... Vajon, hogy oldják meg? Bár, ha ilyen kevesen maradunk itt nem sok esély van rá, hogy ketten használjuk egyszerre. Valahol olvastam korábban, hogy van szülőszék is, ezek szerint mégsincs, különben megmutatták volna. A kád az jó dolog (bár nincs még szülési tapasztalatom), mindenki javasolta, akinek módja volt használni vajúdás alatt.


Red, amikor az én fiam született, teltház volt az osztályon (ha jól emlékszem, 22 ágy), azon az éjszakán - hajnalon négyen vagy öten szültünk, igaz, ketten végül a műtőben kötöttünk ki, de senki nem szorult a folyosóra, vagy közös szülőszobára. Nem hiszem, hogy a mostani körülmények között teltház lesz...

Kép
Kép
sudve
 
 


Red!
Ha mindkét ágyra szükség van, akkor függönnyel elválaszják a szülőszobát.
Másrészt szülés közben nem fog zavarni, hogy más is ott van. (Legalábbis szerintem.)
Patkó alakú szülőszék van, de csak vajúdás alatt használják.

Ha tudtok info-t a kórházról, akkor írjatok. Reméltem, hogy még a harmadik gyermekemet is ott szülöm, de most ki tudja mi lesz....

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Zsu vagyok, január 25-én szültem (császárral) a Nyírőben. Tudtok esetleg vmit dr. Szakonyiról (marad-e a kórházban) ill. Franciskáról?

Aki még szülés előtt van, annak jó pocakosodást :), a többieknek jó babázást ;)

jó éjt

zsu
zsu999
 
 


Sziasztok!

Én tavaly augusztusban szültem a kislányomat a Nyírőben, császárral. A szülőszoba témához szeretnék hozzászólni, bár nem tudom, tudok-e új infóval szolgálni, végülis a lényeget boeske már leírta. Szóval két szülőszoba van, a kisebbikben (bejárattól balra) inkább CTG folyik, engem is ott figyeltek meg, és a műtét után ott töltöttem a 4 órás megfigyelési időt. Ebben a szobában ágy van. A bejárattól jobbra van a nagy szülőszoba, két székkel, ott is van persze CTG. Emellett van a műtő részleg. Középen van az igazi megfigyelő szoba, ahol a császár után 4 órát tölt az ember, de amikor engem műtöttek, már foglalt volt, ezért kerültem a kisebbik szülőszobába. És középen van a váró, ahol az apukák tipródnak.
Nem túl nagy az egész, de olyan barátságos, legalábbis a körülményekhez képest.
Nekem egyébként csupa jó emlékem és élményem van, annak ellenére hogy rendes szülésnek indult, de végül császár lett belőle. A műtőből nem sokat láttam persze, mert amikor bementem akkor úgy izgultam hogy alig néztem körül, már túl akartam lenni az egészen, meg hát egy műtő az műtő, nem valami barátságos...
Szülésznőkkel kapcsolatban sajnos nem nagyon tudok segíteni, mert nekem volt ugyan egy lány, aki úgy volt hogy a szülésznőm lesz, (Salgai Éva), ő is vizsgált meg és adta a beöntést, de végül a műtét miatt nem volt rá igazán szükség. Nem tudom, hogy ő ott van-e még egyáltalán. Nagyon aranyos, nyugodt, tapasztalt szülésznőnek tűnt.
Nagyon rossz egyébként ilyen negatív dolgokat olvasni és hallani a Nyírőről, én mindig szivesen gondolok vissza az ott töltött egy hétre, (bár már alig vártam hogy hazamenjünk persze), de nagyon tetszett, hogy nincs nagyüzem, nem futószalagon mennek a dolgok, a nővérek is nagyon rendesek, segítőkészek voltak. Nem tudom, lesz-e második gyermekem, de ha lenne, szerettem volna ott szülni.
Kívánok nektek boldog napokat a szülésig, kitartást, és persze sok-sok boldogságot.
Aztán írjátok ám meg, hogy mi volt!...

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!
Köszönöm, hogy írtatok, szerintemén is csak pozitív dolgokról fogok berszámolni (igaz az augusztus még kicsit odébb van).
Anita, ha jól számolom, akkor a mai napra vagy/voltál kiírva. Remélem jól vagytok, akár még egyben, akár már külön-külön! Gyere majd és mesélj nekünk!
red
 
 


sziasztok

muszáj nekem is hozzászólnom, főként Ruff doktor mellett érvelve. Nála szültem egy éve, azonkívül, hogy magát a terhességet is neki köszönhettem (előtte évekig össze-vissza kezeltek), a terhességem alatt és utána is mindig a maximumot nyújtotta. Az biztos, hogy mindig keményen megmondja a véleményét, nem kertel, de csak a páciens érdelében teszi, van egy stílusa, amit nem mindenki bír, nekem bejön a fanyar humora. Úgy gondolom jó kezekben leszel nála, következetes és soha nem legyint rá a dolgokra, alaposan kivizsgál, ha gondod van. Az asszisztense pedig tündér.

MAgával a sszülészettel nem volt semmi bajom, néhány csecsemős nővér nem volt hivatása magaslatán, amit egy kis pénzzel ellensúlyoztam és lőn, máris tudtak mosolyogni, válaszolni a kérdésekre stb. De a többség aranyos volt, úgy gondolom, mindenhol vannak olyanok, akik nem odavalók. Itt is.

Rossz volt a negatív dolgokat olvasni a dokiról, én nem tudom róla elképzelni, hogy szándékosan nem megy be a saját betege szülésére, hozzám is úgy kellett behívni a szabadnapján, 10 perc múlva ott volt. Remélem, jó oka volt, amiért nem volt jelen Südvénél, én biztosan magyarázatot követeltem volna. Bár lehet, hogy Südve is megtette.

r.
renoka
 
 


Sziasztok!

Május 13-án megszületett Hanna. 3 kg, 52 cm és szép fekete haja van. Csütörtök óta itthon vagyunk. Szépen eszik, eddig minden éjszaka csak 1szer ébredt fel. Igaz, ilyenkor van néha sírás is, de az szerintem bőven belefér. Szóval szerintem nagyon aranyos kislány. :-)

A szülészet. 8ra kellett mennünk CTGre. Olyan 3/4 5kor ébredtem fel, akkor már tudtam, hogy nem biztos, hogy hazajövünk a vizsgálatról.
Fél 9 után burkot repesztettek, mert már bő 2 ujjnyira kitágultam, megvolt a borotválás, beöntés (ezek nem kötelezőek, vissza lehet utasítani), mehettem a kádba. 11.-kor volt egy vizsgálat, ahol kiderült, hogy a méhszáj még mindig merev, úgyhogy kaptam fájáserősítőt, izomlazítót. És 13.41-kor megszületett Hanna. A szülőágyon vajúdtam, infúzióval, de nem volt kötelező feküdni, ülhettem, álhattam is. Kitoláskor pedig átkerültem a szülőszékbe.
Nem volt választott szülésznőnk. Aki éppen ott volt, nagyon aranyos volt, de valószínűleg nem őt választottuk volna, ha választunk. A technikai dolgok (CTG felrakás - a szívhangos tappancsot végig a férjem tartotta rajtam, infúzió sebességének beállítása, ilyesmi)nem igazán mentek neki, de amikor a végén együtt kellett dolgoznia az orvossal, szinte fél szavakból is értették egymást. Bár nem beszéltük meg előre, sikerült gátvédelemmel szülnöm, úgyhogy csak pár felszívódó varratom van. (Néha már elhiszem, hogy lassan tudok majd rendesen ülni is. :-) ) Pedig a baba fejére volt csavarodva a köldökzsinór is. De mivel végig figyelték a szívhangját, tudtuk, nincsen baj.
Az osztályon nagyon aranyosak voltak, Egy éjszaka voltunk 6an, mindenki külön szobában.

A nővérek már a felmentési idejüket töltik, július 15 után nem kell bemenniük dolgozni...
Sajnos nincs már állandó gyerekorvos, csak reggelenként jön egy megnézni őket, bármi gond van a babával, viszik át a Madarász utcába, ahonnan már nem kerülnek vissza akkor sem, ha jól vannak.
Nem tudják, mi lesz két hónap múlva. Ráadásul a területi kórházakban létszámstop van, oda nem mehetnek dolgozni.

Ja, és alá kellett írnom egy papírt, hgoy tudomásul veszem hogy a kórház díjszabása szerint fizetek, és hogy ezt nem támogatja az OEP. (130.000 Ft a szülés. A császár és a sima is. Egyágyas szobás elhelyezéssel 176.000 Ft. A kétágyas szobáért nem kellett külön fizetnünk.) Ezzel még nem is lett volna gondom. De benne volt a nyilatkozatban az is, hogy ezután később sem kérhetek az OEPtől semmiféle támogatást a szülés miatt. Amiben szerintem az a felháborító, hogy akik ezt ki tudják fizetni, azok nagy hányada után rendesen fizetik a TB-t. És nem kapnak érte semmit. Csak jó nagyot spórol rajtunk az állam...

Anita
anta77
 
 


Kedves Anita!

Először is gratulálok a babádhoz és nagyon-nagyon sok boldogságot és jó egészséget kívánok Nektek. Szóval Hannának sikerült pont a kiírt napra időzítenie :D

Így, hogy mindenki külön szobában volt kinn hagyták éjszakára a babákat, vagy igy is elvitték? Milyennek találtad a csecsemős nővérek hozzáállását? Korábban sok negatív tapasztalatot olvastam róluk.

Ami az anyagiakat ileti ez a nyilatkozat valóban furcsa, azért is, mert pont azon gondolkodtam, hogy írok az OEP-nek méltányossági kérelmet, hogy járuljon hozzá a kórházi költségekhez, végülis csak kimondták, hogy szabad az orvosválasztás.
red
 
 


Anta! Gratulálok a babához! legyetek nagyon boldogok!!! :-))))

Red! nekem azt mondta a szülésznő, h a babákat ha akarod kint hagyják éjszakára is, ha egyedül vagy a szobában.

én 2 és fél éve szültem ott és most is ott fogok(38.héten járok) és 2004ben nekem éppen semmi problémám nem volt a csecsemősökkel az osztályon. volt egy fura éjszkás, szőke, de ha nem veszed a lelkedre azt, h hirtelen elviszi a gyereked és ha mosolyogsz rá, akkor nincs vele baj. a végén már beszéltem is vele. .-DDDD
askuli
 
 


Askuli! Te fogadtál szülésznőt? Ha igen, írnál róla majd, akár priviben is, én szeretnék fogadni, de nem ismerem őket és ugye a személyes tapasztalat többet mond bárminél...
Hát a 38. hét már nagyon közel van a nagy eseményhez és ahogy hallom frontok jönnek-mennek mostanában. Hogy viseled ezt a nagy meleget?

Reménykedek, hogy ne legyünk sokan, majd amikor a babám születik, mert én nagyon szeretném, ha 24 órában velem maradhatna, de valszeg az egyágyast már nem fogom tudni megfizetni.
red
 
 


Anita!
Gratulálok Hannához, és a könnyű szüléshez! Sok boldogságot kívánok nektek!

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Köszönjük szépen. :-)
Hanna szépen növöget, már nem csak eszik-alszik, néha kicsit figyel is a világra. Úgy tud nézni néha, mintha látna is. :-)

A babák kint maradhatnak éjszakára, csak alá kell írni a lázlapjukat. Hanna sajnos nem lehetett velem mert bekékült, és éjszakára bevitték a központi kék fény alá. De nappal velem lehetett a mobil kék fényen.
A csecsemősök aranyosak voltak mind. Sokat foglalkoztak a gyerekekkel, mindig jöttek megnézni hogy minden rendben van-e azokhoz is, akiknél kint voltak a babák. Én meg voltam elégedve velük.

Franciska ott van még, most már tudom ki ő. Aki ott volt amikor én szültem, őt Erzsikének hívják.

Remélem, mindenki jól van!

Anita
anta77
 
 


Kedves Anyukák!
Május 29.-én kedden nagyobb tétel nyári holmi érkezik a Branto gyerekruha boltba
(Káposztásmegyer I. Dunakeszi u.16 és Cserző u. sarok)
Next,Adams,L.O.G.G.,MEXX,Cherkee,George,H&M,Gap,stb.. alig használt minőségi gyerekruhák 50-176 méretig.
Világmárkák elérhető áron!
Minden kedves vásárlónkat gyereknapi meglepetés vár!!!

Kép
flocika
 
 


Szia ANta!

örülök, h Hanna szépen gyarapodik. ügyesek vagytok. :-)))

lenne egy kérdésem: adnak most is pelenkát, popsitörlőt a babának? vagy vmi csomagot? vagy vinni kell? mindig elfelejtem megkérdezni a szülésznőt, és ki tudja, h lesz e rá időm. :-)
askuli
 
 


ja, köszi a választ. .-))))
askuli
 
 


Szia Askuli!

Pelenkát adnak, és csomagot is kaptam. Abban volt popsitörlő és popsikenőcs is.
Hogy bírod a végét? Drukkkolok nektek!

Anita
anta77
 
 


Sziasztok!
Időközben elmentem a Ruffhoz, és SZUPER!!! Nagyon szimpatikus, nekem bejön a stílusa is (halál szórakoztatónak tartom, tiszta kabaré), és persze, hogy kikezelt... egyszerűen osztályon felüli!!!
És köszönöm a hozzászólásokat!
envagyok
 
 


Anta!

köszi a választ.

én már egyre türelmetlenebb vagyok. fáradt is egy kicsit... jó lenne már megszülni. jővö hét szerdára avgyok kiírva, de addig már nem szeretném húzni...

Enavgyok! örülök, h sikerült a doki kezelése és h tetszett a doki! :-D
askuli
 
 


Askuli: Hát igen, van a dokinak egy bizonyos kisugárzása :D
De ennél is jobban érdekel, hogy végre kikezelt valamiből, amivel már nagyon régen kínlódtam, és ennek nagyon örülök :D
Még egyszer köszi, és sok szerencsét a szüléshez!
envagyok
 
 


Nos, vannak friss info-im.

A kórház fizetősen működik tovább, és nem csak júliusig!!!
Szülés: 130 000 Ft
"kis" műtét: 30 000 Ft
nagy műtét: 40 000 Ft

Van már árlistájuk is.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske!
Ez azt jelenti, hogy ugyanúgy működik tovább, mint eddig, nem szűnik meg? "Csak" fizetni kell mindenért?
Árlistát szerinted honnan lehet szerezni?
Azt nem tudod véletlenül, hogy az ott dolgozó dokik közül ki ment el, és ki maradt?

Kép
mamy
 
 


Szia!
Igen, fizetősként működik tovább, úgy, mint a Schöpf-Mérei.
Sajnos az ott dolgozókról nem tudok semmit.
Az árlistát az orvosomnál láttam.
boeske
 
 


Sziasztok,

Én még csak most fogok menni a genetikai vizsgálatra és a dokim azt mondta, hogy az általános vizsgálat csak 50%-os eredményt fog kimutatni, de van egy másik, ami 98%-os, az viszont 45eFt.
Az alap vizsgálat valóban csak ilyen alacsony eredményt hoz?

Van értelme elmenni az alap után egy másik kombináltra? Mert az Istenhegyi úton 28eFt-ért megcsinálják ugyanazt.

Ja és ezek szerint a korháznak kell fizetni a szülésért 130eFt-ot, a dokinak, meg a többit?

Ez így eléggé gáz.

Timmancs
timmancs
 
 


Sziasztok!
Kicsit régen jártam erre. Anita és Hanna remélem jól vagytok, Askuli bízom benne, hogy már megszületett a pici és már Te is babázol. Jaj, úgy irigyellek benneteket, nekem még várni kell majd 3 hónapot, hogy végre a kezembe foghassam. A héten voltunk 4D uh-on vannak fotóink és kb 20 perces felvétel a kis drágáról, szóval most hogy láttuk teljesen odavagyok már.

Boeske, Te mikorra várod a picit és maradsz a Nyírőben? Én még nem láttam árlistát, de ennyit mondott az én orvosom is.

Timmancs, mit értesz genetikai vizsgálat alatt? Az Istenhegyi úton ill a Bolgárkerék u-ban a vérvétel(ek) után valószínűséget mondanak arra, hogy mennyi az esélye annak, hogy a babának van-e genetikai rendelenessége. Ez egy becslés, nem vizsgálat, ha fizetsz érte megcsinálják. Ha a korod vagy bizonyos értékek (UH, vérkép) indokolják, akkor küld el az orvosod kifejezetten genetikai vizsgálatra, amit pl az I.sz Klinikán csinálnak és TB által finaszírozott.
red
 
 


boeske írta:Nos, vannak friss info-im.

A kórház fizetősen működik tovább, és nem csak júliusig!!!
Szülés: 130 000 Ft
"kis" műtét: 30 000 Ft
nagy műtét: 40 000 Ft

Van már árlistájuk is.


Szia!

Honnan tudod? :D Megnézhetném az árlistát valahol?

Köszönöm szépen!
envagyok
 
 


Red!
Igen, ha minden rendben lesz a babával (sajnos még nem biztos), akkor maradok a Nyírőben. Az orvosom már nem hajlandó más kórházakba szaladgálni, és én is úgy megszoktam már. (A helyet is, meg az orvost is.) Szóval nekem megér ennyit.

Az árakat az orvosomtól tudom, akinél a múlt héten jártam.
Ruff is biztos tud mutatni, ha még ott dolgozik.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Hát igen, eddig még mindenki az orvosa miatt tartott ki a Nyírő mellett. Azért kiváncsi leszek rá, hogy ez a fizetős rendszer hogy fogja megállni a helyét. Mondjuk én azt halottam, hogy probálják a színvonalat emelni és hát ugye a Telki áraihoz képest ez még nagyon baráti, egyébként én úgy tudom adnak számlát, amit, ha van EP tagságotok el lehet számolni.
red
 
 


Sziasztok!

A párom 36.hetes terhes, és a Csepegő doki az orvosa:-) Július 12-re van kiírva, de azt még nem tudjuk, hogy hol szülünk.... lehet a nyírőben, de az is lehet hogy a II-es nőin. Még a doki sem tudja. Mi a
Csepedő magánrendelésére járunk 5000 ft/alkalom, de ezért magas szinvonalú kiszolgálást kapunk. a pácienseket név szerint ismerik, kedvesek, a megbeszélt időpontokat betartják.
A vizsgálatokat időben elvégzik( nálunk RH összeférhetetlenség lehet.. Az párom negativ vércsoportú, én pozitív)
Ha esetleg valaki tud a doki tiszteletdijáról, illetve melyik szülésznővel dolgozik szívesen, kérem emaíilban jelezze:-)

Sziasztok:

Robi
pierre35
 
 


Sziasztok

Az a helyzet, hogy az én dokim már csak a jövő héten rendel a Nyírőben, úgyhogy majd csak július 16 után derül ki, hogy hová megy, meg hogy egyáltalán az AFP-t meg tudom-e ott még csináltatni, mert hogy pont aznap kell mennem.
Szóval nem tudom, mi lesz, de valószínű akkor hogy nem a NYírőben fogok szülni.

Ez van.

Timmancs
timmancs
 
 


Szaisztok!

jún.7-éln megszületett Bendegúz a nyírőben. :-) meg voltam elégedve mindennel. a csecsemősökkel, a nővérekkel. a kajával mondjuk nem. az elég nevetséges volt! de mindegy.
a szülés valóban 130e. számlát adnak, így ha EP tag vagy, akkor el tudod számolni. állítólag a szülészetet, a szobákat fel fogják újítani. minden szobában lesz zuhanyzó, wc... ami 130e-ért legyen is. császáros voltam, így 5 napot kellett bent maradni. de smmi gondolm nem votl szerncsére.
askuli
 
 


Sziasztok!

Askuli, gratula a babához! Örülök, hogy neked is pozitív élményed volt. Akkor kaját, majd rendelek a családtól...

Boeske, hogy vagytok? Van már valami megnyugtató eredmény? Szorítok értetek!

A babásoknak jó babázást, leendő babásoknak pedig jó pocakosodást kívánok.
red
 
 


Askuli!
Gratulálok!

Red!
Köszönöm, most úgy tűnik, minden rendben. Még van pár hét az első harmadból, ez az időszak veszélyesebb nekem, de most minden bíztatóan alakul.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Lányok,
általános információkra lenne szükségem a kórházzal kapcsolatban. Milyenek a szülőszobák, hány ágyas szobák vannak, vagy ezért az árért eleve egyágyas szobát adnak, mennyire zsúfolt most a kórház, a baba végig velünk lehet-e, adnak-e pótlást az újszülötteknek, császár után mennyivel állitják talpra az embert.
Köszönöm!

Zsuzsó
zsuzsoo
 
 


Szia Zsuzsó!
Én tavaly augusztusban szültem a Nyírőben, császárral. Akkor ugye még a "régi" rendszer volt. Azóta nem tudom, mennyiben változott. Itt a lányok már írtak pár infót erről.
Amit én el tudok mondani a kérdéseidre, a következő:
Két szülőszoba van, egy nagy és egy kicsi, a nagyban van szülőszék, a kicsiben ágy. Nekem a kicsiben csinálták a CTG-ket. A nagy szülőszobát nem ismerem, de ahogy láttam elég tágas. A kórtermek átlagosak, legalábbis ahol én voltam egy két ágyasban, mivel császáros voltam, a szobatársam is császáros volt. Van több ágyas kórterem is, ha jól emlékszem, négy ágy volt bennt. Van egy "exkluzív" szoba, amihez van fürdőszoba is, ez leghátul van a folyosón, olyan mint egy kis apartman. De azt hiszem a több ágyasokhoz is van tusoló (ebben nem vagyok biztos). Nekünk nem volt, mi a szomszédos fürdőszobába jártunk. A mostani viszonyok között nem tudom, hogy melyik szoba mennyibe kerül. Szerintem egyáltalán nem zsúfolt a kórház, mert még tavaly sem volt az, amikor még nem kellett fizetni. Én pl. első éjjel egyedül voltam a szobában, csak másnap kaptam társat.
A baba az első 2 napon csak a szoptatásra lehet kint, (3 óránként), kb. fél órát volt velem. Aztán "begyűjtötték" őket. Bocs a kifejezésért de nem tudok jobbat rá, már csak azért sem mert a csecsemősök között volt néhány érdekes nőci, úgy vágta a hóna alá a gyereket, mint egy zsákot... Rossz volt nézni! Aztán mikor jobban lettem, már egész napra megkaptam (aki kéri megkapja, aki nem annak szintén csak szoptatásra hozzák ki). Reggel 6-tól este 9-ig volt kint velem a kislányom. Mindent én csináltam, csak akkor jönnek segíteni ha kéred. Pótlást sajnos kapnak, méghozzá cukros vizet kapott, és amikor egész napra kihozták, akkor is hoztak egy üvegben cukros vizet, hogy ha nem szopna eleget, adjak neki. Persze mondanom sem kell, hogy nem adtam. Hálistennek volt elég tejem.
Engem este fél 10-kor műtöttek, és másnap reggel 5-kor jött a nővér hőmérőzni, akkor már fel akart állítani, de nem sikerült, nem is próbáltam mert iszonyú gyenge voltam. Aztán 1 óra múlva, 6-kor megint jött, akkor már mondtam hogy na jó, próbáljuk meg. Nagyon-nagyon rendes volt, azt hiszem Mártinak hívják, 50-es nő, a mai napig áldom a nevét! Emberséges és közvetlen volt velem, azt mondta hogy "sok mindent kibírnak a császárnők" - ebből gondolom lehet hogy ő is császárral szülhetett. Tudta, hogy mennyire fáj, segített, hogy felüljek, a nyakába kellett kapaszkodnom, bátorított, felemelt, pedig nem vagyok pehelysúlyú! Neki köszönhetem, hogy már aznap reggel mentem a wc-re, első alkalommal le is fürdetett! Szóval nagyon rendes volt! Sajnos aztán már nem volt beosztva, amíg bent voltam 5 napig. Szombaton szültem, és pénteken reggel már jöttünk is haza. Végig meg voltam elégedve mindennel és mindenkivel, egy rossz szavam nem lehet a kórházra, nagyon rendesek voltak, nem volt negatív élményem! Egy valami van ami nem volt jó, az étel. Igazi kórházi koszt. Úgyhogy kajáról gondoskodj, vigyenek a rokonok mert amit adnak, szinte ehetetlen. Azt hiszem, annak ellenére, hogy császárral szültem, szép élmény marad nekem örökre a szülés!
Remélem, tudtam segíteni.
Most fogsz szülni a közeljövőben? Mennyi idő múlva? Ki az orvosod?

Kép
mamy
 
 


Mamy,
köszi az infót. Igazából csak novemberben, és elvileg a mávban, de azt elkezdték felújitani, most nem vezetnek szüléseket ott, és félek, hogy addig nem fejezik be, ezért keresek másik kórházat.
Zsuzsó
zsuzsoo
 
 


Ruff doktor mellett és ellen:
életem első és egyetlen nőgyógyásza immár 15 éve. jó a stílus, nagyon megbízható, sosem kételkedtem benne. az egy kicsit zavaró, hogy sok a beteg, ezért állandó lótás-futás van, kevés idő jut egy emberre.
úgy tudom, a nyírőben ő lett az orvos igazgató, tehát nyilván marad ott szülész-nőgyógyászként is.
márciusban szültem nála, így utólag azt mondom, más elképzeléseink voltak a szülés körülményeiről, én másképp szerettem volna. mivel azonban orvosilag ő jobban tudja megítélni, ezért úgy történt, ahogy ő akarta.
remélem, a kórházi színvonal nőtt a fizetőssé tétellel, akkor nekem keservesek voltak a bent töltött napok. A csecsemős részleg nem a segítőkészségéről híres, ezért aki elsőt szül, és rutintalan, gondoskodjon saját lelki segélyről és tanácsadóról. nekem még a pelenkázást sem mutatták meg...
joys
 
 


Zsuzsoo!
Azt hallottam, hogy most már éjszakára is kinn maradhatnak a babák, ill. minden szobához lesz zuhany + WC. Persze ez kérdéses, hogy mikorra lesz meg. Zsúfolt biztos nem lesz a kórház.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Zsuzsoo!

A Nyírő szülészete nagyon messze van (szemlélet, körülmények) a MÁV szülészetétől, ezért azt javasolom, ha a MÁV-hoz hasonlót keresel inkább a Szent István, vagy a Szent Imre kórház szülészetén nézz körül. Mi is tervezzük a 2. babát és a MÁv-ban szeretnék szülni, ezért mellbe vágott egy kicsit az átalakítás. Első babámat a Nyírőben szültem, de megfogadtam, hogy ott soha többet. (az orvosommal semmi baj nem volt!) Abszolut egyetértek az előttem szólókkal a körülményekkel kapcsolatban. Amit nem iírtak, hogy nincs PIC, a gyerekorvos a Madarász u-i gyerekkorházból jár át reggel 1/2 9-kor megnézni az újszülötteket. Ha valami baj van a babáddal, akkor átviszik a Madarászba. Te a Nyírőbe fekszel, a babád meg a Madarászba. Ezt én átéltem, nem kívánom senkinek. A MÁV után nagyon-nagyot csalódnál a Nyírőben!

Üdv.
rozsaag
rozsaag
 
 


Sziasztok!

Rozsaag!
Igazad van, kifelejtettem a leglényegesebbet, hogy a gyerekorvos csak reggel jön, nincs állandó gyerekorvos. Nekem ezt előre nem is mondták, még a szülőszoba látogatáson sem. Így utólag belegondolva, valami borzalmas lett volna ha elviszik... ahogy írtad is.

Joys!
Neked is teljesen igazad van, a csecsemősökkel kapcsolatban. Nekem sem segítettek szinte semmiben. Egyedül a főnővér, (a csecsemősök főnöke) jött be némi tanácsot adni, de olyan módon adta elő a dolgokat, mintha mindenkinek a kisujjában lenne. Fura volt, de akkor nem nagyon foglalkoztam vele. Nekem az volt nagyon furcsa egyébként, hogy egyik reggel úgy hozták ki a lányomat (6-kor, elvileg szoptatásra), hogy már jól volt lakva, és aludt mint a bunda, hiába "tukmáltam" a cicit, nem kellett neki, fel sem ébredt szinte. Aztán végül nagy nehezen evett egy kicsit, de pár perc múlva akkorát hányt, mint ide lacháza. Orrán-száján jött a cucc. És nem az én tejem, mivel pár kortyot evett csak! Hanem valószínűleg tápszer! Ami nem is lenne baj, mert éjjel nem volt kint, és ennie kellett. Hanem az a baj, hogy nem sokkal 6 előtt tömték meg. Kissé dühös voltam... EGyszer meg az történt, hogy este maradt sok tejem, lefejtem és oda akartam adni a csecsemősnek, hogy a következő etetéskor azt adják neki. Hát olyan arcokat vágott, hogy csak na, húzta a száját, hogy ha mindenki a saját tejét adná éjjelre, nem tudná megetetni az összes babát, meg hogy összekeverné a tejet stb.... le voltam döbbenve. De végül nagy kegyesen "megengedte" hogy odaadjam a lefejt tejet. Remélem, tényleg azt kapta meg...

Én nem ismerek más kórházakat, első babámat szültem, ezért nem tudok a többiről nyilatkozni, de aki ismeri a többit is, az nyilván tudja mi a különbség. Ahogy látom, van sokkal jobb kórház is a Nyírőnél. De nekem a szülés szép emlék, és az ember idővel csak a szépre emlékezik.

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Amit Mamy írt, csak megerősíteni tudom. A lányomat is betápszerezék, nagyon megkínlódtunk utána a szopival.
Amikorra megjött a tejem, boldogan fejtem és éjszakára le akartam adni, hogy ne tápot kapjon.
Nagy naivan nem tudtam, hogy 20 g az igen kevéske, büszkén vittem az első termést... a nővér meg azt mondta, ez olyan kevés, hogy nem koszolja vele össze a kórházi cumisüveget, öntsem a csapba.
Mérgemben nekiálltam és 3 órán keresztül fejtem, éjfél előtt pár perccel 70 g jött össze, azt már bevették, de nagy puffogások közepette.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Én biztos nem fizenék azrt, hogy még egyszer a Nyírőben szülhessek, de más kórházról sem tudok még nyilatkozni, majd 2-3 hét múlva.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Én nem tudom milyen volt régen a Nyírő szülészete, mert az első babámat fogom ott szülni. Mindenesetre engem az megnyugtat, hogy akik mostanában szültek ott egészen más körülményekről számoltak be.
Azt azért látni kell, hogy az EÜ reform szinte az összes Bp-i kórház szülészetét érintette valamilyen szinten és ami igaz volt egy kórházra egy évvel ezelőtt, az most lehet a szöges ellentéte is.
red
 
 


Mamy, Márta nővérből kellene még egy pár abba a kórházba, gyakorlatilag ő volt az egyetlen, aki mindig emberi hangot bírt megütni. Arról nem beszélve, hogy ő volt az egyetlen, aki felfigyelt a ctg-n arra, hogy valami nem oké, úgyhogy én a mai napig hálás vagyok neki a fiam életéért.

Amikor a fiam született, akkor még egyáltalán nem lehetett tejet leadni, a kicsik szája körül meg örökké ott volt a cukor. :x

Kép
Kép
sudve
 
 


Nem tudjátok Márta nővér maradt-e a kórházban?

Amikor én bent voltam azt mondta, hogy mindegyikük megkapta a felmondólevelét...
Nagyon jó lenne, ha ő is hozzájárulhatna a további működéshez.

Anita
anta77
 
 


Sziasztok!

Südve!
Maximálisan igazad van!!! Márta nővér nekem azóta is nagyon sokszor eszembe jut, milyen rendes volt velem. Hát erre a szakmára születni kell, ahogy mondják, és sajnos sok nő nem azért megy nővérnek, mert úgy érzi hogy ez a hivatása. Csak tudnám, akkor minek?
Nagyon sajnálnám ha elküldték volna őt is, de ha mégis, remélem, talál másik munkahelyet, és ott is ilyen önzetlenül tud segíteni az anyáknak.
Hálát adok a sorsnak, hogy aznap éjjel ő volt az ügyeletes (megismervén utána a többi nővért). A többiek is megtették a dolgukat, de olyan gépiesen.
És nagyon sajnálom, hogy míg bent voltam, utána már nem volt beosztva, nem találkoztam vele, pedig ha valaki, akkor ő megérdemelte volna a hálapénzt!

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Vannak valakinek egészen friss tapasztalatai most a Nyírő szülészetéről? Én úgy hallottam a változások óta sok minden történt (pl nem kapnak már állami támogatást, ergó fizetős lett) és egészen megváltoztak a dolgok. Kiváncsi lennék nagyon...

Előre is köszi

Viki

Kép
vargaviki
 
 


Az tuti, egy szülés 130000 Ft, de nem tudom, h mi változott.
lucsia
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: