Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!!
Szilvi vagyok,és én Dr.Fülöp Istvánnál fogok szülni,nála 6000 Ft egy vizsgálat,de ebben minden benne van,sőt felszívodó varrattal dolgozik!!
Franciska szülésznőről én is csak jót hallottam!!!
Mindenkinek jó pocakosodást kívánok!!
Szilvi 24hét

Kép
szgoron
 
 


Szgoron!
Dr. Fülöpről én is hallottam, csupa jót, láttam is nagyon szimpatikus fiatal doki. De én úgy tudom, ő a meddőségi centrumban dolgozik, nekem azt mondták ő nem vállal kismamákat és nem vezet szülést. Ezek szerint ez nem igaz? Hogyan kerültél hozzá? Van magánrendelése? Írnál róla egy kicsit bővebben? Csak kíváncsi vagyok rá, mert szimpatikus. Köszi előre is.
Mamy (10)

Kép
mamy
 
 


Én majdnem a Fülöpnél szültem, ugyanis ő volt az ügyeletes aznap. De végül beért az orvosom. Kép

Boeske

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

Új vagyok itt nálatok. A 34. hétben vagyok és a Fekete doktornál fogok szülni. Lenne egy pár kérdésem a kórházzal kapcsolatban, remélem szívesen válaszoltok.
1, A kórtermekbe a látogatók ugye nem mehetnek be?
2, Megírnátok, hogy mire lesz feltétlenül szükségem a kórházban?

Köszönöm, ha írtok: Zsuzsi
zsanna80
 
 


Sziasztok!
Mamy:Igen,Füli a meddőségi részben dolgozik,egy ismerősöm által kerültem hozzá,aki a nyáron szült!
Én nem hallottam még,hogy nem vállal kismamákat!
A 4.-en van magánrendelése,egyedűl csak azt kérdezi meg kitől értesültél,a rendeléséről!(remélem érthető)Kép
Amúgy tényleg nagyon rendes,és nem felületes!Emberien beszél, és soha nem felejti el megkérdezni mi van velem(ünk),nagyon nyugis doki!
Sokaktól hallom,hogy nagyon jó szülész!
Nekem ugyan nincs meddőségi problémám,de mielött hozzá kerültem sima SZTK-s dokinál voltam,3x,ez a doki semmit nem vett észre,s mire Fülöp dokihoz kerültem talált egy 2cm-es hematómát,míg a másik orvos semmit nem látott!Ha nem mentem volna el, ma nem lennék 25hetes kismama!KépMondta,hogy beindúlt volna egy spontán vetélés!
Gondolom,mivel meddőkkel foglalkozik,ezért automatikusan jobban odafigyel!
Remélem tudtam segíteni!

Zsanna:Úgy tudom,hogy látogató nem mehet be,üvegen keresztűl tudod megmutatni a babót!
Fogsz kapni hálóinget,de vigyél be te is olyan előlgombolósat!Papucs,törcsi,tisztálkodó dolgok,betét!
a babának sem kell semmi,mert úgy tudom kaptok egy csomagot!(pelus,neogranormon,cumi)
Sok sikert,a közelgő szüléshez!!!Kép

Sziasztok!

Szilvi

Kép
szgoron
 
 


Sziasztok!

Zsanna, még valami fontos: ha hétvégére esik a szülésed, feltétlen vigyél hálóingeket, hétvégén nem adnak tisztát.

Én 3 napig abban voltam, amiben szültem, mert azt mondták, ne vigyünk hálóinget.
Amit mégis vittem, az meg mellben kicsi lett, mert hirtelen hatalmasat nőttek a melleim.

Maca, szerintem nekem is ő volt a szülésznőm, most, hogy írtad a nevét, beugrott.
Tényleg kedves volt, és jól is értett ahhoz, amit csinált.

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Szgoron, Uxi köszönöm, hogy válaszoltatok!

Fekete doktor nekem Franciskát ajánlotta szülésznőnek. Róla tudtok valamit?

Zsuzsi
zsanna80
 
 


Sziasztok!

Vvirág, mi 25000 forintot adtunk, bár sokan azt mondták, hogy az sok, de annyira "szimpatikus", rendes volt a szülés alatt, ellőtt, sőt még 2 nappal később bejött a babát is megnézni és megkérdezte, hogy hogy vagyok bíztatott és adott egy pár jó tanácsot. Elhihetitek, hogy akkor minden bíztatás jól jön.

Ja és a páromnak is tudott tanácsot adni, hogy hogyan tud a leginkább segíteni.

Még az is kérdés szokott lenni, hogy mikor adja oda az ember a pénzt. Mi rögtön szülés után adtuk.

A dr-nő is bejött háromszor míg benn voltam. Õ is felszívódó varratokkal dolgozik.

Zsanna, a babás kórtermekbe nem, de a simába - ha nincs benn a baba akkor - igen. Bár szerintem ez nem jó, mert az esetleges bacikat bennhagyhatják a látogatók.

Én személyszerint annak sem örültem amikor az egyik szobatársam kinyitotta a babás szoba ajtaját (mert éppen nem volt a környéken egy nővér sem) és kb. 10 rokona állt meg az ajtóban és onnan nézték a bébit. Valószínűleg csak azért nem jöttek beljebb, mert 1000 villámot szórtak a szemeim. Majd aki nagyon szeretné az megnézi otthon, de én nem hiszem hogy egy néhány órás babának jót tenne egy kis baci.

(Na hát most kicsit antiszociális voltam)

Érdemes vinni még WC-re papír ülőkét, hosszú hajnál egy hajszárítót. "Hú de jó volt a 2. nap hajat mosni!!!" Rengeteg folyadékot, kivéve a szőlőlét és a szüléshez szőlőcukrot.

Ha valami még eszembe jut majd megírom.


Maca

Maca
maca
 
 


Hűha lehet, hogy a szőlőlés dolgot nem írtam érthetően.

Szóval szőlőlét nem szabad inni szoptatás alatt, de a szüléshez mindenképpen jó a szőlőcukor.

Maca
maca
 
 


Sziasztok!

Szgoron, köszi az infókat. Ez új volt nekem, nem tudtam hogy a Fülöphöz igy is be lehet kerülni. Nekem nagyon szimpatikus és tényleg jókat hallottam róla, nem bánnám ha ő lenne az orvosom. De a dr-nővel sincs bajom.

Szép napot mindenkinek,
Mamy (10+2)

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!
Maca, és többiek, nagyon jók ezek az infók.
Megkérdeztem dokinénim, melyik szülésznőt ajánlaná, és nekem Franciskát mondta. Remélem a gátvédelmet ismeri, nem szeretnék felesleges vágást, repedést. Én pedig időben elkezdem kenegetni magam, és intimtornára is lassan beíratkozom. Aztán majd meglátjuk, hogy sikerül.

Hét végén rám hozta a babcim a frászt, úgy begörcsöltem, hogy nem bírtam megmozdulni 1-2 órát. Ultrahanggal megnézett a doki, szerencsére a babának nincs baja, de az egyik vesém ki van. Nyomja a drága (már a 21. héten!) a vesevezetéket. Annyit instrukciót kaptam, hogy ne aludjak azon az oldalamon. Azóta szinte nem alszom, nehogy véletlenül átforduljak.
Hallottatok ti már ilyet?

És nem vagy antiszociális Maca, én is örülök neki, hogy "koszos" utcai ruhában, náthásan-köhögősen nem jönnek közel a rokonok. Legalább lehet hivatkozni a házirendre.

Ja és még egy kérdés: vajúdás alatt engedtek titeket inni, vagy csak szőlőcukor. Nem tudom elképzelni, hogy esetleg több órán keresztül ne igyak semmit. Már a tudattól szomjan halnék.

Pusz
Virág
vvirág
 
 


Virág, nekem lehetett inni vajúdás alatt (pedig a felkészítőn azzal riogatnak, hogy nem lehet).

Szőlőcukker ott volt, de nem kívántam. A szülésznő mondta, hogy egyek, hogy legyen erőm, meg le ne essen a cukrom.

Csak akkor javasolták, hogy ne igyak többet, mikor éreztem, hogy kezd hányingerem lenni.

Wc ülőke: nekem nem vált be a papír, alámcsúszott.
Igaz, nagyon ülni sem tudtam, föléguggoltam és úgy kényelmesebb volt.

Nagyon jó, hogy adnak gézes vattát, de az első 2 nap én tettem alá maxi Tena betétet is a biztonság kedvéért.

Kaját is érdemes hozatni, mert nagyon szegényes,amit adnak.

Mellszívó is hasznos volt, nem tudtam kézzel fejni, viszont hatalmas dudáim nőttek 2 nap alatt.
(Meg is voltam rettenve, hogy úgy fog maradni, meg olyan kőkemény is lesz majd,de az elmúlik).

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok! Én áprilisban fogok szülni Dakó dokinál, de nagyon izgulok. A magán rendeléseken nagyon meg vagyok vele elégedve, de ha valaki szült nála kérlek modjátok el, hogy milyen volt! Írjatok minnél hamarabb.
lindus23
 
 


Szia Lindus23!

En nala szultem pont 1 honapja. En a maganrendelesen kicsit mogorvanak talaltam, de a szulesen jo fej volt. Mondjuk csak arra a kb 10 percre jott be a szuloszobaba amig kibujt a baba. Nem csinalt gatmetszest hal istennek. Ezt nem en kertem, hanem mindent megtett ennek erdekeben hogy igy sikeruljon. Persze a terhesseg alatt intimtornaztam meg kenegettem is.
A szobaba minden nap bejott es hazaengedett 2 nappal elobb. Nem tudom mire vagy kivancsi, kerdezz nyugodtan.
kiko
 
 


Lindus!

Én már két gyereket szültem nála. És a harmadikat is ott fogom, majd. Kép
Feleslegesen nem piszkál, ügyesen varr, ha kell.(Nekem elsőre sokat kellett.) Hozzám is bejött minden nap. Szóval szerintem jó kezekben leszel.

Boeske

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Nagyon szépen köszönöm a megnyugtató szavakat. Azt szeretném kérdezni drága Boeske és Kiko, hogy ti, milyen módszerrel szültetek, mert én epidurálást nem kérek. ki volt a szülésznőtök, mert választani szeretnék valakit, aki nagyon jó.
Ti ismeritek a Czemmel Franciskát? Itt a társalgóban sok jót hallottam róla.Kiko intimtornát elmondták neked, hogy csináld és milyen rendszerességel? Bocsi a kérdésért, de mivel kented? Én sem szeretnék gátmetszést, félek tőle, hogy utánna milyen lenne.
lindus23
 
 


Lindus!

En nem kaptam semmilyen erzestelenitot, pedig ott szinte konyorogtem erte,mert nagyon fajt. Igy utolag kibirato volt, de akkor...
A szulesen Salgai eva szuleszno es a Franciska volt bent, de az Evi foglalkozott velem, a Franciska segitett neki.
A nandushop.hun van gatmasszazs olaj. Mar nem tudom mi van benne, de meg is lehet rendelni. En otthon kutyultam ossze. Orbancfuolaj meg meg valami. (jo keves helyen lehet kapni).
kiko
 
 


Szia Lindus!

Te mikorra vagy kiírva? Én tiszta mandulaolajat használok a gátra. Ezt egy volt szülésznő ajánlotta akihez most kismama jógára járok. Õ nagyon benne van ezekben az olajokban, meg a gyógyteákban. Úgy értem ért hozzá. Az orvosom nekem is Franciskát ajánlotta szülésznőnek.

Lányok! Szoptatós melltartó ügyileg tudnátok segíteni? Szeretnék már szülés előtt venni, de sokan írtátok , hogy mikor beindul a tejcsi nagyobb lesz a mell. Akkor eleve nagyobb méretet vegyek?
Köszi: Zsuzsi
zsanna80
 
 


Szia Zsanna!

Igen, vegyél nagyobbat.

Nekem szülés előtt 80 B-s volt a melltartóméretem.
90 B-s szoptatós melltartót vettem, kicsi lett.
Végül a 85 D-s lett a jó. De melltartóbetéttel még ennek az "ablakát" sem tudtam becsukni.

Legalább 2 "betűt" nőtt a mellem a szülés utáni héten.

De így 3 hónap múltán már jók a 90 B-sek is.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Nekem a tiszta orbáncfűolajat ajánlották előkenegetésre. De akkor én is utána olvasok, hogy van-e jobb megoldás. A mandulát nekem a pocakomra mondták a stria elleni csodakrémek helyett.
A melltartón én szintén dilemmázok. Néztem jó kis rugalmas sport-melltartót (azt hiszem Anita), nincs benne sehol merevítő, olyan mint egy topp, de nem lecsatolhatós, tehát nem igazi szoptatós melltartó. Engem is érdekelne hogy mekkorával vegyek a mostaninál nagyobbat? 1, 2 (3?) mérettel?

Én most februárban megyek egy négy alkalmas intim torna tanfolyamra. Kriston Andrea tartja. A megtanultakat otthon kell majd rendszeresen gyakorolni. Ha érdekel titeket, tudok adni telefonszámot.

Ja, és kerestem haskötőt, de kimondottan lebeszélt az eladó róla a Baross u-i Várandósok Boltjában. Helyette hasszorítós bugyit ajánlott. Szerintetek melyik a jobb? És ti tudjátok hol lehet hasszorítót kapni? Azért megnéznék egyett.

És melyik mellszívót ajánlanátok? Kézi vagy elektromos. Avent vagy Chicco? Kell egyáltalán?

És egy újság. Az új Kismama Magazinban vannak 20% kezdvezményes Kenguru kuponok, februárban lehet (kell) felhasználni őket.

Köszi
Virág
vvirág
 
 


Szia Uxi!
Köszönöm a hasznos tanácsot! A pocid mennyi idő alatt ment vissza?

Virág:
Nekem a hasszorítós bugyit ajánlották. Sokaknál bevált. Én Sarianát vettem 3700Ft volt és az eladónő nagyon rendi, mert azt mondta, ha esetleg a méret mégsem jó akkor szülés után kicseréli. De a Triumph-nak is van hasszorítós bugyija. Azt nem néztem meg.
Te hányadik hétben vagy?

Szép napot mindenkinek!
Zsuzsi
zsanna80
 
 


Lindus!

én sem kaptam semmi érzéstelenítőt egyszer sem.
Franciskáról én is csak jót hallottam. Szülésznő ügyben mást nem tudok mondani, mert mindig az ügyeletesnél szültem.

Az intimtorna biztos, hogy hasznos. Másodszorra sikerült is gátvédelemmel, repedés nélkül szülnöm.
Elsőre kellett volna gátmetszés, de nem volt rá idő.

Boeske

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!
Zsuzsi, a 22. hétben vagyok, bár az ultrahang szerint egy éttel nagyobb a babcim. Júni elején várható, hogy szülök. Még egy kicsit odébb van. De azért is érdeklődöm már a szülés után szükséges dolgokról, mert nővérem 1-2 hét múlva szül, és segítek neki is összeszedni mindent. Meg persze én is szeretném minél hamarabb átlátni, mire lesz szükségem.
Boeske, nem is tudom, hogy mázlista voltál vagy nagyon ügyes. Neked mit kellett csinálni, hogy ne repedjél? Biztos van valami trükkje.
vvirág
 
 


Virág!
Amit csináltam:
Intimtorna, utolsó 3 héten málnalevél tea, néha egy kis gátmasszázs, na és az is számít, hogy két éven belül szültem a második gyerkőcöt.

Az elsőnél nem csináltam semmit, és nagyon szétrepedtem.

Boeske

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Regen nem irtam mar, de azert meg idonkent olvasom a topicot.

Szoptatos melltarto ugyben:
nehez kerdes mekkorat vegyen elore az ember, mert hogy nem lehet tudni mekkorara nonek. En peldaul 75B-s voltam es 80B-s pamut Triumph melltartot vettem es szerencsere jo is lett, a melltartobetet is belefer meg. Azt csinaltam, hogy szules elotti heten probaltam tobbet es saccoltam.:-)Szoval lanyok, ez elore teljesen lutri, hogy milyen meretre lesz majd szukseg.
A korhazi cuccok kapcsan mondanam meg a melltartobetetet (bar nekem ugy folyt, hogy az sem akadalyozta meg, hogy ne legyek lucskos) es a zarojeles dolog miatt tobb haloinget.
A betetek kozul tenyleg a Tena Lady a legjobb, de a korhazit is jo hasznalni eleinte. Lehet kapni a gyogyaszati boltokban olyan halos (tan Tena)bugyit, ami jol tartja a beteteket es konnyen moshatok, hamar megszaradnak.
Papir WC uloke nekem bevalt es nedves WC papirt is vittem.
Ket par papucs ajanlatos, egy a zuhanyzashoz.
Es nem mindenki tudja, de a korhazben nem adnak evoeszkozoket, ugy hogy vinni kell azt is.
Korabban mar irtam, hogy en Medela kezi mellszivot hasznalok es meg vagyok elegedve vele. A lenyeg pedig, hogy az ara toredeke az Avent-esnek. A mellszivo mar a korhazban jol johet, mert ott csak elektromos van es azt egyebkent a csecsemosok nem nagyon ajanljak, mert veralafutasos lehet tole a mellbimbo kornyeke. Ezt a Medela-t egyebkent a korhaz teruleten levo gyogyaszati boltban is lehet kapni, sot ott berelni is lehet (a kiiras alapjan).

Egyebkent Nekem is Salgai Eva volt a szulesznom, tok rendes, mindenkinek joszivvel ajanlom.

Csacs
csacs
 
 


Szia Csacs!

Köszi ezt a sok hasznos infót!
Zsuzsi
zsanna80
 
 


Sziasztok! Köszönök minden jó tanácsot.
Április 16-ra vagyok kiírva.
Abban a dologban nem tudok dönteni, hogy szülés után mennyit adjak az orvosnak és mennyit a szülésznőnek.A magán rendelésen az orvos (Dakó) 8000.- Ft-ot kér, de én 10 000.- Ft-ot adok. Kérlek adjatok tanácsot.
Nagyon félek a gátmetszéstől és a repedéstől ezért mindenkép kipróbálom a málnalevél teát is és a mandulaolajat is.
A gátmasszázst azt megmutatta az orvos?
Nagyon szépen köszönök nektek mindent! Lindus
lindus23
 
 


Sziasztok!

Lindus én a Mészáros dr-nőhöz jártam nála 6000 Ft volt a vizsgálat és én nem is adtam többet, mivel ott nem ő vette el a pénzt hanem az aszisztensek. Én is jártam a Dakóhoz régebben de soha nem adtam neki többet, mint amennyit kért, nem is tudtam, hogy ez a szokás.

A dr-nőnek mi 50000 ft-ot adtunk, a szülésznőnek pedig 25000-et. Akik nagyjából egyszerre szültek velem a dokijuknak ők is 50-et adtak, de a szülésznőnek volt aki semmit, volt aki 5-10 ezer forintot.

Nekem fogadott volt a szülésznőm és a pénzt mindketten megérdemelték.


Már régebben ígértem, hogy felteszeg egy képet a Bogiról, hát most talán sikerül.

Maca
maca
 
 


No nem sikerült, nem tudom mit ronthatok el?!?!?

Maca
maca
 
 


Köszönöm Maca! Én is ezek között az összegek között godolkodtam. Neked ki volt a szülésznőd?
Bementél a kórházba és úgy választottad ki és megkérted, hogy szülésnél behívhasd?
Milyenek azok a szobák, amelyek nem fizetősek?
Mennyi idős a kislányod? Úgy néz ki nekünk is kislányunk lesz, de ez még nem biztos, mert nem mutatja meg magát.Még a 4D Moziban sem sikerült kideríteni a nemét biztosra.
Lindus
lindus23
 
 


Köszönöm Maca! Én is ezek között az összegek között godolkodtam. Neked ki volt a szülésznőd?
Bementél a kórházba és úgy választottad ki és megkérted, hogy szülésnél behívhasd?
Milyenek azok a szobák, amelyek nem fizetősek?
Mennyi idős a kislányod? Úgy néz ki nekünk is kislányunk lesz, de ez még nem biztos, mert nem mutatja meg magát.Még a 4D Moziban sem sikerült kideríteni a nemét biztosra.
Lindus
lindus23
 
 


Szia Lindus23!
Én is a Dakó doktorhoz járok.
Néhány éve nála szültem, akkor a magánrendelésen alkalmanként 5.000 forintot kért. A szülésre nem volt "tarifája". Azt mondta, mindenki annyit ad, amennyit tud, amennyit gondol, mivel mindenkinek mások a lehetőségei, a körülményei, és lehet, hogy nem is egyformán elégedettek vele. Ez a hozzáállás nekem nagyon szimpatikus volt. Mi akkor 35.000 forintot adtunk neki.
Most alkalmanként 8.000 forintot kér, és már a szülésre is fix tarifája van. Azt mondta, hüvelyi szülésnél 50.000 forint, császármetszésnél pedig 60.000 forint a MINIMUM, amit elvár. (De lehetnek még különbségek az összegben aszerint, hogy pl. első császár vag második, stb.) Hosszasan ecsetelte nekem, hogy ez a minimum-összeg amolyan készenléti díj, hogy ha értesítik, bármikor autóba ül és bemegy a kórházba levezetni a szülést, ő nem mehet sielni, satöbbi. De a lényeg, hogy ez a minimum, tehát ezt mindenképpen elvárja. Kérdés, mennyivel lenne igazán elégedett... Hiszen nagyon nagy pénzekről beszélünk itt...
Azt is elmondta, hogy azért vezette be a minimum összeget, mert voltak esetek, amikor annyira kis összeget kapott, amennyiért neki nem éri meg ez az egész.
Szóval szerintem, ha hosszútávra tervezed a "kapcsolatotokat", tehát ha a szülés után is hozzá szeretnél majd járni, akkor inkább KÉRDEZZ RÁ a szüléssel kapcsolatos anyagiakra is, nehogy később kellemetlen vagy kínos legyen a helyzet.
Bár nem tudom, hogyan reagálna, ha valaki mégis kevesebb pént adna neki, mert egyszerűen nem tud többet. Tartom annyira intelligensnek, hogy ne tegyen megjegyzést, csak éppen lehet, hogy a továbbiakban nem vállalná el az adott pácienst.
Én egyébként szakmai szempontból teljesen elégedett vagyok vele, csak és kizárólag ezért maradtam nála.
De emberileg sokat változott az elmúlt évek alatt, és ez az anyagiassága már egyáltalán nem szimpatikus nekem.
Kérlek írd meg, mi a véleményed.
Szia:
Hajka
hajka
 
 


Sziasztok!

Hát igen én is ezért hagytam ott a Dakót és mentem át a Mészáros dr-nőhöz. És Dakó nekem nem adott mobil számot amin bármikor el lehet érni, viszont a dr-nő igen és amikor pl. nem mozdult meg sokáig a babucim és ideges lettem, nem egy ismeretlen ügyeletes dokit kellett felhívni, hanem hívhattam őt a mobilján. (persze az csak sürgős esetekre van. Én ezt annak éreztem.)

+ ő nem csak a szülés végére jött be, hanem szinte az elejétől benn volt. Azért ez nagy biztonságérzet.


Mint már írtam én 50.000 forintot adtam és valószínű, hogy nem tartotta kevésnek, mert, míg benn voltam 3-szor, vagy? négyszer megnézett.

Lindus, Bogi 12 hetes. A szobákkal szerintem nincs gond, a kajától viszont éppen csak nem lehet éhenhalni. Ráadásul csináltak nagyon finom köretet, borsóból meg kukoricából, hát igen szoptatós anyukáknak. úgyhogy nekem hoztak be minden nap.

A dr-nő ajánlotta a szülésznőt, úgy hogy megkérdeztem tőle, hogy kit javasol.

Maca
maca
 
 


Sziasztok!
Hát Maca veled tényleg nem volt valami rendes.
Nekem adott mobilszámot és azt mondta bármi van nyugodtan hívjam bármikor.
A kislányod az első baba? Gratulálok a babaához és nagyon sok egészséget kívánok nektek és a családodnak.
Lindus
lindus23
 
 


Szia Hajka! Köszi az információt.Én most nagyon meglepődten azzal kapcsolatban, hogy fix ára van a szülésnek. Ezt a pénzt előre kéri, mert azt írtad, hogy akkor jön be a kórházba, ha megkapja az 50 000.- Ft-ot. Mikor adjam oda neki?
te a vizsgálatokon pont 8000.- Ft-ot adsz, mert én 10 000.- Ft-ot, de már megbántam. Teljesen elájultam a hírtől. Mindjárt leesek a székről.
Nálad bent volt a szülés alatt végig, vagy mikor ment be?
Kérlek minnél előbb válaszolj! Köszi: Lindus.
lindus23
 
 


Sziasztok!

Nekem nem mondott a Dako fix arat. Es en 40000-et adtam neki. Es akkor adtam oda amikor mentem haza a korhazbol. Most megyek 6 hetes kontrollra, remelem nem lesz most dragabb a vizsgalat, hogy meglegyen a 50e. Kép)

Kiko
kiko
 
 


Sziasztok!
És Te rákérdeztél az orvostól, hogy mennyit kér vagy ezt meg sem kérdezted?
Most én 30 hetes vagyok és az lenne a kérdésem, hogy milyen időközönkét kell majd mennem vizsgálatokra? Kérlek válaszoljatok!
A babának vittetek be saját ruhát cumit és cumisüveget, vagy azt ad a kórház?

Lindus
lindus23
 
 


Én is mindig a legvégén adtam oda a borítékot. Mindkét alkalommal. A magánrendelés tarifája, hmmm... Azt hiszem legközelebb meg kell kérdeznem, mivel tartozom, mert én kevesebbet szoktam adni neki.

Boeske

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


A kórház ad ruhát, meg cumisüveget (már ha kell). Pelenkát viszont keveset adnak. Azt esetleg vihetsz.

Boeske

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Szia Lindus!
Én a barátnőmtől már előre tudtam, hogy a vizsgálat 8.000 lesz alkalmanként, de azért a biztonság kedvéért a vizsgálat végén rákérdeztem D. doktornál, hogy mivel tartozom. Mondta, hogy 8.000 lesz. Minden hónapban egyszer megyek, ez így még kibírható. Az utolsó hónapban pedig úgyis a kórházba kell menni hetente CTG-re, ott pedig úgy tudom, nem szoktak már adni pénzt D. doktornak. A CTG vizsgálatot és egyebeket úgysem ő végzi, csak megnézi a végén az eredményeket. Van, hogy csak 2-3 mondatot váltunk, tehát én nem érzem kellemetlennek, hogy ezért sehányezer forintot sem adok neki. A szüléskor úgyis megkapja a nagyobb összeget.
A szülés tarifáját - ha teljesen őszinte akarok lenni, - már én is megbántam, hogy megkérdeztem, mert ilyen sok pénzt biztosan nem adtam volna. De így, hogy rákérdeztem és megmondta, már kínos lenne kevesebbet adni. Vagy mit gondoltok erről?
Amúgy ezt a pénzt nem előre kell odaadni, hanem a szülés után. (Elnézést, ha félreérthető volt az előző írásom.)
Van, aki varratszedéskor adja, de a lényeg, hogy általában a szülés utáni 5 (vagy X) napos kórházi tartózkodás ideje alatt. Ajánlatos vele tisztázni, hogy te kb. melyik napon távozhatsz a kórházból, és hogy ehhez képest ő mely napokon lesz bent.
Ha mégis közbejönne valami, és nem tudnád átadni a pénzt a kórházban töltött idő alatt, akkor ezt megteheted az 5 (vagy 6) hetes kontrollvizsgálat alkalmával, tehát utólag is. De akkor arra kell számítani, hogy a 8.000 forintot még azon felül el fogja kérni a vizsgálatért!
Remélem, most nem voltam félreérthető.

Kiko,
te pontosan mikor mész a 6 hetes kontrollra? Ma? Majd számolj be, kérlek, hogy nem mondott-e valamit a Dakó a 40.000 miatt, vagy nem kért-e többet a vizsgálatért... Előre is köszönöm.
Sziasztok:
Hajka
hajka
 
 


Sziasztok!
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
Drága Hajka nem voltál féreéthető csak nem tudtam, hogy mikor adjam oda a pénzt. Tehát ha nem adom oda előre akkor is bejön szüléskor bármikor hívják?! Mert én húsvétra vagyok kiírva és azért kérdeztem. Tehát utolsó hónapig csak havonta megyek vizsgálatra, mert én hallottam azut is hogy utolsó előtti hónapban 2 hetente kell menni, mert az elég húzós lenne anyagiakban.
Igazad van szerintem, hogy azt adtad amit kért, mert tényleg kínos lett volna, ha rákérdezel és még sem azt az összeget adod.
De én biztos, hogy nem fogok rákérdezni.
Az viszont elég durva, hogy szemrebbenés nélkülmegmondja, hogy mennyit kér. És mi van akkor, ha valaki nem teheti meg anyagiakban amit kér.
lindus23
 
 


Hajka,
Csutortokon megyek, majd megirom mi volt.
Kiko
kiko
 
 


Lindus,
durva lenne, ha ilyen összegek mellett nem menne be, akármikor hívják, legyen éppen Húsvét vagy Karácsony vagy bármilyen más ünnep!
Kérd el a mobilszámát, ha nem adta volna még meg magától. Ha vonakodik megadni, az nagyon gyanús... Akkor neked sem kell szívbajosnak lenned a szülési tarifa miatt.
A vizsgálatokról azt tudom, amit előzőleg leírtam. Ha valakinek gyakrabban kellett mennie, akkor biztosan van erre valami speciális ok: valami esetleg nincs teljesen rendben, gyakrabban kellett ellenőrizni. De általában az van, amit írtam.
Remélem, nálad majd minden simán megy!
Sok sikert!
Szia:
Hajka
hajka
 
 


Lindus neked már kevés időd van szülésig és én is úgy lennék vele, hogyha ő kísérte volna végig a terhességemet akkor már nem mernék váltani, főleg, hogyha szakmailag is bízom benne.

Én azért jöttem el tőle, mert egy betegség folytán kb. 3 évvel ezelőtt hetente jártam hozzá és minden héten elkérte az akkor még 6.000 forintot és egy alkalommal felírt egy receptet 2.000 forintért.
Egyébként nekem nagyon szimpi volt és nagyon alapos is. Sokan dícsérék ezért mentem hozzá, de anyagilag nem bírtam.

Maca
maca
 
 


A babaszoba.hu csevegő oldalán lehet olvasni a Dakóról még híreket, ha érdekel. Biztosan mert engem is minden érdekelt a doktornőmmel kapcsolatosan.

Maca
maca
 
 


Sziasztok!
Nagyon szépen köszönök nektek minden hasznos információt! Köszönöm Hajka a jókívánságaidat.
Már megadta a doki a telefonszámát már akkor amikor kiderült, hogy babát várunk.
Nekem tényleg nagyon szimpatikus és nagyon megbízom benne, ezért sem szeretnék váltani.
lindus23
 
 


Sziasztok Lányok!
Én is köszönöm Nektek az infókat.
Maca, jó hogy írtad, hogy te mennyit adtál a doktornőnek. Én az asszisztensét kérdeztem meg, hogy mennyi szokás, és 50e körüli összeget mondott, attól függően kinek milyen anyagi lehetőségei vannak. Nekem ez nagyon szipmatikus, és meg sem kell kérdezni a dokinénit. És én kb 15e-re gondoltam a szülésznőnek, persze majd meglátom a szülés után.

Ha a kórházban csinálják a CTG-t és nem a magánrendelésen, azért kell fizetni az orvosnak vagy a szülésznőnek (aki csinálja)? Úgy tudom a magánrendelésen is van készülék, de próbálom legalább ennek a költségét megúszni, ha lehet.

Virág
vvirág
 
 


Virág, mi is azért adtunk 25-öt a szülésznőnek mert nagyon jó volt. A CTG-ket nekem azért csinálták a kórházban mert fogadtam szülésznőt és mindíg ő csinálta. Ekkor lehetőség volt olyan kérdéseket is feltenni amiket a dokinőtől nem kérdeztem meg. A kórházban nem kell ilyenkor fizetni. A rendelésen azt hiszem 2 vagy 3 ezer forint a CTG. És ha picit túlhordja az ember (mint én) akkor már kétnaponta, vagy naponta van. Akkor az tényleg húzós.

Maca

Maca
maca
 
 


Sziasztok!
Kedves Maca, Te bementél a kórházba és az orvossal együtt kiválasztottad a szülésznőt? Hogy kérted meg, hogy legyen ott veled szülésnél és, hogy bejársz hozzá a kórházba a CTG vizsgálatokra.
Mert inkább én is bejárok majd a kórházba a CTG vizsgálatokra, van elég költség, ezt inkább szeretném meguszni.
Válaszolj kérlek.
Lindus
lindus23
 
 


Szia Lindus!
A szülésznővel kapcsolatban nekem azt mondta az orvosom, ha legközelebb megyek a kórházba vizsgálatra, akkor felvisz a szülésznőhöz akit ő ajánl és akkor a szülésznő csinálja majd a CTGt.
Én március közepére vagyok kiírva.

Lányok! Akinek már van tapasztalata a szobákkal kapcsolatban szeretnék kérdezni. Van 2 meg 4 ágyas? A baba mindegyikben nálam lehet? Éjszakára elviszik? Akkor is, ha nem szeretném? Írtátok régebben, hogy van babás szoba meg nem babás. Ez mit jelent?
Köszi! Zsuzsi
zsanna80
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: