Új privát üzeneted érkezett!

Szia Treff!

Jó nehéz kérdéseket tettél fel, mert az az igazság, hogy én ilyen szempontból nem tájékozódtam a kórházról. Azt tudom, hogy a problémás terheseket, már a terhesség alatt átírányítják a centrumokba, ilyen ismerõsõm volt kettõ is, az egyik terhességi cukorbetegség miatt (súlyos eset volt) a Szabolcs utcában szült, egy másik pedig a Baross utcában, neki valami UH-on megállapított eltérés volt a babánál (aki szerencsére egészségesen született).
Én úgy tudom, hogy minden íntenziv ellátást biztosítani nem tudó kórházból megindult koraszülésnél, tovább küldik a kismamákat olyan kórházba, ahol van újszülött íntenziv ellátás. Azt nem tudom, hogy ilyenkor az orvos és a szülésznõ megy-e a mamával, de nem hiszem. Ha csak a babát viszik el, akkor minden nap átmehetsz szoptatni a klinikára.
Egyebekben, hogyan járnak el, nem tudom, de azt javaslom hogy ezeket a kérdéseket inkább a dokival tisztázd, mert szerencsére ilyen tapasztalatom nem volt. Vagy lehet, hogy a terhesrendelésen a védõnõ is tud rá válaszolni, vele több idõ van beszélgetni, és ha még mindig az Andrea van, akkor Õ nagyon készséges, nekem minden "hülye" kérdésemre válaszolt.

Szia

Ancsa

Kép
Kép
Kép
anyanyanya
 
 


Sziasztok, Üdvözlök Mindenkit!

Mártának hívnak, én is a BM-ben szeretnék szülni, egyik kolléganõm ismerõse útján Dr. Zilahi Gábort ajánlotta. Meg tudjátok írni, mikor rendel, illetõleg van-e magánrendelése? Szült esetleg már valaki nála, mi a véleményetek róla? Ha esetleg a kiírt idõpontban nem dolgozik ki helyettesíti? Jó a kórház felszereltsége?

Segítségeteket elõre is köszönöm!

Márta
Márta-Márt
 


Sziasztok!

Még soha nem írtam "chat"-en levelet, de nekem sajnos nagyon rossz tapasztalataim voltak a BM kórházban, ami majdnem a kisbabám és az én életembe került... Nem szeretnék senkit sem megijeszteni, úgyhogy csak akkor mesélem el, ha érdekel benneteket. Röviden csak annyit: problémamentes terhesség esetén szüljetek nyugodtan a BM-ben, mindenki nagyon kedves, de ha bármi komplikáció van és esélyetek van a koraszülésre, keressetek más kórházat, ahol van koraszülött intenzív osztály /én saját felelõsségre hagytam ott a kórházat, s mentem át a Péterfybe, ami a kisbabám életét jelentette!/
Névtelen
 

 
 

Kedves Utolsó Hozzászóló! /Névtelen/!

Treff vagyok és én érdeklõdtem a múltkor a koraszüléssel kapcsolatban. A negativ dolgokról is érdemes véleményt olvasni, tanulhat az ember lánya belõle. Kérlek irj!

Szia: Treff
Treff
 


Szia Márta!

Én a dr. Zilahi Gábornál szültem, nagyon szívesen leírom a vele kapcsolatos tapasztalataimat, de nem itt. Ha érdekel, kérlek írj e-mailt, és ott szívesen válaszolok.
csepreg1@axelero.hu
Szia: cscs
cscs
 


Kedves Treff!

add meg az e-mail címedet és megírok mindent

Gabi
Névtelen
 


Kedves Gabi!

A munkahelyem egyik irodájából tudok írni, így a leveleket esetleg más is /rendszer fenntartója/ elolvashatja. Mivel úgy írtad, hogy a téma nem publikus, inkább találkozzunk a chat-en. Szoktál még chatelni?

Szia: Treff
Treff
 


Kedves Gabi!

A munkahelyem egyik irodájából tudok írni, így a leveleket esetleg más is /rendszer fenntartója/ elolvashatja. Mivel úgy írtad, hogy a téma nem publikus, inkább találkozzunk a chat-en. Szoktál még chatelni?

Szia: Treff
Treff
 


Szia Treff!


Nem szoktam chatelni, inkább csak elolvasom a leveleket, úgyhogy leírom itt a tapasztalataimat, bár eredetileg nem akartam rontani a kórház hírnevét - én is nagyon jó kórháznak tartottam régen, s becsültem az ott dolgozókat, mindenki elsõre kedvesnek tûnt.

Az én történetem ott kezdõdik, hogy terhességem kezdete óta veszélyeztetett terhes voltam, s az ötödik hónaptól kezdve feküdnöm kellett. Kéthetente jártam terhesgondozásra, mindennel meg voltam elégedve. Szeptemberre voltam kiírva. A gond akkor kezdõdött, amikor a dokim júliusban szabira ment. Hiába jártam júliusban is nagy lelkiismeretesen a terhesrendelésre, körülbelül - elnézést a kifejezésért- de le se szartak. Pedig én amint észrevettem, hogy bedagadtak a lábaim, másnap már bementem megnézetni - elintézték azzal, hogy "nyáron mindenkinek dagad a lába kismama".

Mivel elég sok szakkönyvet elolvastam, tudtam, hogy oda kell figyelni a lábdagadásra, mert toxémiára utaló jel lehet. Mivel a kórházban nem küldtek el laborba, így elmentem a háziorvosomhoz, aki egy nagyon lelkiismeretes nõ és helyben készített egy vizelet és vérvizsgálatot /ilyenkor fehérjét keresnek a vizeletben/. Ekkor nagyon megdöbbentem, mert azt mondta, hogy ugyan fehérjét nem talált, de tudok-e arról, hogy cukorbeteg vagyok??? Ezután már tudtam róla, csak azt nem tudom, ez miért nem derült ki a BM kórházban?
Elkezdtem diétázni, de a lábam ettõl függetlenül napról napra jobban bedagadt, a végén már járni is alig bírtam.

Július végén visszajött a dokim, aki végül befektetett a kórházba. Nekem eléggé kórháziszonyom van, de mivel nagyon féltettem a picikémet, s még csak a 35. hétben voltam, így szinte "örültem" hogy szem elõtt leszek és naívan azt hittem, hogy az orvosok majd rájönnek mitõl dagadnak a lábaim ilyen borzalmasan, s segítenek.

A kórházban másfél hetet töltöttem, ami azzal telt, hogy folyamatos kétségeim voltak afelõl, hogy mi van a babámmal, mi van velem, mit kellene tennem s mit nem.

Az egyik orvos azt mondta, hogy nyitva van a méhszáj /emiatt kellett feküdnöm már május óta/, a másik szerint nem volt nyitva... Minden reggel mázsálni kellett magam, s napjában háromszor gorombítottak le - de szó szerint- hogy most már ne hízzak ennyit! Az persze nem tûnt fel a nagytudású osztályvezetõ fõorvosnak, hogy szinte minden nap 1 kilót híztam, s hiába panaszkodtam, hogy úgy érzem, nem jól mûködnek a veséim, mert már alig járok vécére...!!!

Az egyik orvos azt mondta, hogy csak napi 1 liter vizet igyak maximum, mert mit csodálkozok, hogy minden víz a lábamba megy ha folyton töltöm magamba a vizet /talán még emlékszel az idei 40 fokos augusztusra.../ Az én dokim azt mondta, hogy min. 2 litert igyak naponta, mert besûrûsödhet a vér és elhalhat a magzat...

Napi háromszor kellett lejárni a szülõszobára NST-re. Senkit sem érdekelt, hogy nyíló méhszájjal nem lehet egy emeletnyi lépcsõt megmászni napjában háromszor büntetlenül... Mindehhez hozzájött a szülésznõk modora, akik a személyük elleni sértésnek vették ha véletlenül akkor mentem le, amikor nekik mûszakváltásuk volt - nem tudom ezt honnan kellene tudnod, majd ott hagytak egyedül a sípoló berendezéssel, s a guta megütött amikor abbamaradt a sípolás, pedig csak a gép volt rossz.

Az utolsó napokban már olyan rettenetesen dagadt volt a lábam , hogy alig bírtam ráállni /37-es lábamra nem ment rá a 40-es papucs/, tiszta vörös volt, s az ödéma megjelent a hasamon, az arcomon, meg mindenhol. Minden viziten megkérdezték, hogy vagyok, s hiába mondtam nekik hogy egyre rosszabbul, nem csináltak semmit - ez a fokú ödéma már rettenetes fájdalommal jár.

Az utolsó három napon már szinte nem jártam vécére, mivel az összes víz a lábamba ment - gyakorlatilag a vesém kezdte felmondani a szolgálatot. Panaszkodtam, hogy 3 napja menni sem bírok, olyan hányingerem van, de semmi sem változott, szinte már oda sem figyeltek mit mondok.

Hallottam, hogy az egyik nõvérke többször is felhívta a dokik figyelmét, hogy vészesen csökken a trombocita számom de ekkor még nem tudtam ez mit jelent, a doki meg nem foglalkozott vele.

Augusztus 8-án már nagyon szarul voltam, elegem volt a kórházból meg az orvosokból, de leginkább az foglalkoztatott, hogy úgy éreztem, hamarosan nagy baj fog történni, ha nem fejezik be a terhességet császármetszéssel. Ugyanakkor még csak a 36. hétben voltam és nagyon féltettem a picikémet, mivel a BM kórházban nincsen koraszülött részleg. Mivel úgy gondoltam /és milyen isteni sugallatra!/hogy koraszülött esetében minden másodperc számíthat, így saját felelõsségre elhagytam a kórházat augusztus 9-én reggel , s átmentem a Péterfybe, ahol unokatestvérem szült 3 éve a Krasznai professzornál, s aki nagyon ajánlotta úgy a kórházat, mint a professzor urat.

"Érdekes módon" a BM kórházban nem készült el a zárójelentésem, amikor eljöttem - szerintem ekkor már õk is érezték, hogy baj lesz, s próbálták menteni ami menthetõ.

Mindenesetre olyan rossz passzban voltam már 9-én reggel, hogy egyik kórházból a másikba menet már majdnem elájultam. Krasznai tanár urat mindenkinek jó szívvel tudom ajánlani, gyakorlatilag megmentette az életünket. Soron kívül fogadott, reggel 8-kor találkoztunk, s 15 perc múlva már a mûtõasztalon találtam magam!!! Állítólag kritikus volt az állapotom. Elég sokáig csak az elõkészítõben voltam, mert folyton rosszul lettem, s a mûtét elõtt még belém nyomtak néhány infúziót. Ekkor derült ki, mi is az a trombocitaszám: állítólag bizonyos nagyságrend alatt nem alvad a vér, úgyhogy nem operálhatnak! Nálam ez a szám igencsak a kritikus értékeken mozgott!

A mûtét olyan körülmények között és olyan szakszerûen zajlott, amit nem gondoltam volna, hogy Magyarországon létezik. Le a kalappal a teljes team elõtt!

Sajnos, az én történetem rosszul folytatódik, mivel kisfiam az intenzív koraszülött osztályra került, ott volt 9 napig, tüdõgyulladása volt meg ezer más baja /inkább ezt nem részletezem, mert nem is ez a fõ téma/, de gyakorlatilag az biztos, hogy Krasznai tanár úr gyors és szakszerû döntésén múlott a kisfiam és az én életem. A Péterfyben egyébként ki kell emelnem még egy szuper szakember nevét: dr. Boross Gábor, aki a csecsemõosztály vezetõje és szerintem nemcsak szakmailag kiemelkedõ, hanem emberileg is.

Azért jó dolgokat is tudok mondani a BM-rõl: nagyon rendesek voltak a nõvérkék / igaz, hogy maguktól nem jutott eszükbe hogy a 40 fokos hõségben kicseréljék az ágynemût - másfél hét alatt egyszer volt csere/, a dokik szerintem az én történetem ellenére is jók, fõleg ha problémamentes szülésre van kilátás.

DE! Azért megfontolandó, hogy SEMMIFÉLE érzéstelenítésre gyakorlatilag nincs lehetõség, mig pl. a Péterfyben úgy tudom kérhetsz epidurálist és nem néznek rád ferde szemmel.

Amiért haragszom a BM-re, az az hogy szerintem nekik látniuk kellett volna maguktól, hogy nem tudnak velem mit csinálni, s javasolniuk kellett volna hogy menjek át agy olyan intézménybe, ahol fel vannak készülve a koraszülésre. Nem vagyok teljesen tájékozott, hogyan kapják a kórházak a pénzt a TB-tõl, de ezek után van egy olyan baljós sejtésem, hogy szülésenként + kórházi napok száma szerint. S ha ez így van akkor azt hiszem nem lehet könnyû a lelkiismeretük... A mellettem álló ágyon feküdt egy lány, akinek szintén koraszülése volt, 34. hétre született a kisfia, s átszállították a babát egy másik kórházba, a mama meg maradt /ez atörténet részleteiben is megérne egy misét../

Befejezésül csak annyit, hogy gondolom a BM osztályvezetõ orvosa be volt rezelve hogy feljelentem õket vagy hogy valamelyikünk meghalhat, mert miután napokkal késõbb a férjemnek sikerült beszereznie a zárójelentésem,abban az áll, hogy "már éppen össze akartak hívni az ügyemben egy orvosi konzíliumot, de én saját felelõsségemre elhagytam a kórházat"... Minõ egybeesések... Kár hogy másfél hét alatt nem sikerült az ügyemet megvitatniuk...

Összegezve: nem vették észre a terhességi cukorbetegséget, a toxémiát, a leálló veséimet, az alacsony trombocitaszámot - mindeközben majdnem meghaltam meg a kisfiam is a méhemben (7/8-as APGAR-ja lett)

Ismétlem, nem célom bárkit elijeszteni, de én mai fejjel már nem az orvosomhoz ragaszkodnék /akit egyébként addig nagyon kedveltem és bíztam benne/, hanem megnézném a kórház felszereltségét a kisbaba szempontjából, mert higgyétek el az a legfontosabb!
/Direkt nem írtam a fürdõszobák állapotáról, a takarításról, a kaja minõségérõl, mert ezek nem olyan fontos dolgok - de mind elég kritikán aluli/

Ha valakinek ez szempont lehet: a Péterfyben vannak fizetõs baba-mama szobák, amik szuperek, tudom ajánlani!

Azért ne ijedjetek meg, de legyetek észnél mert az én példám is bizonyítja, hogy csak magára számíthat az ember meg a megérzéseire.

Ha még érdekel valakit valami, írjatok!

Gabi
Névtelen
 


Kedves Gabi,
ne legyen lelkiismeret furdalásod, pontosan ezért vannak ezek a topikok, hogy a jót is, rosszat is halljuk a kórházakról, orvosokról. Csak így tudunk, mi a betegek valaha is partneri pozícióba kerülni. Õszintén hiszek abban, hogy ha ezeket a tapasztalatokat megosztjuk egymással, akkor elõbb-utóbb elérjük, hogy a rossz orvosoktól (tehát akirõl túl sok embernek negatív a véleménye -ez már nem lehet csupán ízlés kérdése), a kritikán aluli szolgáltatást nyújtó intézményekbol elõbb utóbb elfogynak a betegek. Lehet, hogy naiv vagyok, nem is gondolom, hogy ez holnap lesz, de ha mindenki hallgat a rossz tapasztalatokról, akkor még késõbb lesz -ez biztos.
Egy dolgot láttam másképp: amikor én bent voltam, a szobatársamnak szülés után problémája volt, azonnal vitték UH-ra , több orvos megnézte, tényleg foglalkoztak vele (egyszerû beteg volt, senkinek a senkije), én úgy éreztem, utánajárnak mindennek. Az én doiom is ezt csinálta velem, bár ez inkább rajta múlott, nem a többi orvoson. Nem tudom téged miért hanyagoltak így , elég megdöbbentõ.
Egyébként egyetértek: a BM egy kedves, családias kórház, de nincsenek felkészülve problémás esetekre. A nõvérek nagyon aranyosak, de ágynemût azért nem adnak , mert nincs. Az orvosok vegyesek, mint máshol is. A fõorvos itt is az atyaúristen. Ha valaki ott szül, szerintem szülésznõt válasszon, mert az ügyeletes szülésznõk -bár többnyire kedvesek - de csak az elvárható minimumot nyújtják. És idõnként figyelmetlenek, ahogy én tapasztaltam (én elég dühös is vagyok , még mindig). Ezen kívül: akkor kezdenek el ugrálni körülötted, ha ott az orvosod, valamint, ha gondod van (lelassul a szülés, nem jó így, nem jó úgy stb. egy db épkézláb tanácsuk nincs, mit tegyél (ülj, állj, lazíts stb.) Viszont fogják a kezed, amíg az orvos tágít és üvöltesz. Na ez is valami.
Szóval köszi, hogy megosztottad velünk, örülök, hogy minden jól végzõdött.
moncaberta
 


Kedves Gabi!

Köszönöm szépen, hogy leírtad a történetedet, mivel az ember lánya mindig tanul valamit, például mire kell figyelni, ha netán hasonló helyzetbe kerül. Amint írtam, én is attól félek egy kicsit, hogy mi lesz, ha koraszülés történik, mivel ilyen téren a kórház le van maradva. Amúgy a véleményem a kórházzal kapcsolatban pozitiv, mivel nem kellett például az ultrahangra órákat várni, talán 10-15 percet ha vártam, igaz kevesen is voltunk. Az orvosommal is elégedett vagyok, igaz minden a végén derül ki, dehát azt majd úgyis leírom, ha érdekel benneteket.
Örülök, hogy a végén Neked is minden jól sikerült!

Sziasztok: Treff
Treff
 


Sziasztok Andrea vagyok!

Én is csak a tapasztalataimat szeretném megosztani. Most 20 hetes terhes vagyok és a BM kórházban fogok szülni Dr. Rákosinál. Az elõzõ gyermekemet is nála szûltem. A problémákról csak annyit, hogy a 30. hét körül súlyos vese gondok léptek fel, amivel az orvosom teljes mértékben foglalkozott. Rendszeresen látogatott az urológián, figyelemmel kísérte a terhességemet, és mindenben segített.
A szülés csodálatosan zajlott, a nõvérek kedvesek voltak. Az én tapasztalataim szerencsére csak jók voltak. Jelen terhességemnél is felmerült a cukorbetegség, de ezt azonnal vizsgálni kezdték. Ezek alapján én nem tudok a kórházról rosszat írni.

Sziasztok
Andrea
 


Sziasztok Kedves Lányok!

Réka vagyok, elég régóta nem jelentkeztem, lett azóta egypár hozzászólás.
Lányok akik már szültek biztosan meg tudjátok írni, hogy mit vigyek a picinek magammal a kórházba, mi az amit adnak, mi az amit most már nem. A szoptatással kapcsolatban, nektek mi a véleményetek a bimbóvédõrõl, lehet hogy nekem menni fog anélkül is? Olyan ösztönös az egész ugye? Mit adnak a picinek pótlást, hogyha netán nincs elég tejem?
Amit én is hiányoltam a kórházban az a csecsemõsosztály. De pozitivum, hogy a légkör családias, ahányszor benn voltam vizsgálatokon mindenki nagyon kedves volt.

Üdvözlök Mindenkit, fõleg Ancsát és CSCS-t!!

Sziasztok: Réka1
Réka1.
 


Szia Réka!!!

Tényleg rég voltál már itt....
Én két éve szültem (szinte napra pontosan), így sajna nem biztos, hogy sokat segíthetek, szerintem azóta sokat változott a kórház. Az én idömben szinte nem kellett semmi a babának, hiszen adtak cumisüveget (pótlásnak cukros vizet kapott a baba), ruhát, pelenkát, popsikrémet. Arra viszont határozottan emlékszem, hogy popsitörlõ kendöt vittem, mert az nem volt. És persze vittem magammal a tejfejökémet is, mert bár van ott egy, amit mindenki használhat, de nem vagyok benne biztos, hogy minden használat után tökéletesen fertötlenítik.
A bimbóvédöt semmiképpen nem javaslom, mert a baba nem tudja olyan jól kiszívni a tejecskét, így hamar elapadhat a tejed, szerintem menni fog annélkül is!! Attól pedig ne félj, hogy nem lesz elég tejed, mert, föleg az elsö idöben ez nem szokott gondot jelenteni.
Jól számolom, hogy lassan szülni fogsz???
Kiderült már, hogy mi lesz a babóca, fiú, vagy lány?
Név megvan már?
Várom jelentkezdésed: cscs
cscs
 


sziasztok csak annyit szeretnék a BM kórház szülészetéhez szólni, hogy jól felkészült az orvos gárda. Én csak a legjobbakat mondhatom róla. Amikor ott szültem nagyon helyesnek tartottam azt hogy a Biró doktor nem engedte meghízni a kismamáit. Az én párom is nagyon örült hogy szülés után nem sokkal már a régi vékony alakom volt. Igenis helyesnek tartom ha az orvos beleszól a hízásba.Én csak a legjobbakat mondhatom a Bíróról. Nem beszélve hogy kitûnõen operál még mellmûtéteket is csinál. A nagynénémet is Õ operálta. A nõvérek is helyesek és gondosak. Én ha a harmadik babámat fogom szülni akkor sem fogok változtatni se kórházat sem orvost. Ennyit a BM-rõl.
Névtelen
 


Sziasztok!

Úgy örülök, hogy rátok találtam! Más topikokban igen ritkán akadok olyanokra, akik a BM-ben szültek. Én Rákosi doktornál szültem a kislányomat 2000 decemberében, és abszolút meg voltam vele és mindennel elégedve. A szülésznõm Kvassai Ildikó volt, szintén szuper. Mondjuk, nekem az egész terhesség, szülés fantasztikus élmény volt, kislányomra 6 évig vártunk.
Lassan szeretnénk kistesót, és én már most gondolkozom: hogy is van ez a szülésznõválasztás?

Üdv:fecs
fecs
 
 


Sziasztok Kedves Lányok!

CSCS szia-szia, örülök, hogy ismét jelentkezni tudtam, mivel bizony a finishez közelítek, így már ritkábban jutok az Internethez.
Babóca neme meglepetés lesz!! A nevek között ezért elõször a Viktor-Viktória páros volt a nyerõ. /Viki-Viki/ De nagyon tetszik a fiúnevek közül a Péter a lánynevek közül pedig a Réka esélyes még. Örülök, hogy akik írtak a topicba, azok többnyire elégedettek voltak a kórházzal és a személyzettel.

Kedves Fecs! a szülésznõválasztással kapcsolatban annyit tudok írni, hogy munkaidõben felhívod és meg tudod beszélni a választott szülésznõvel a részleteket. DE! Nem kötelezõ a választás, én eddig a szülésznõkrõl csak jókat hallottam.
Én is Rákosi doktorhoz járok, örülök a jó tapasztalatodnak!!! Irj még!

Lányok, vajúdás közben ti ittatok valamilyen folyadékot? Ha igen akkor mit? Ha hosszú szülésem lesz, biztos szomjas leszek, szerintetek mi a legjobb ital ilyen esetben? Esetleg szõlõcukrot vigyek magammal? Azt hallottam az is hasznos a vajúdás alatt.

Azt tanácsolták, hogy ha eljön a szülés ideje két csomagot állítsak össze, egyiket a szülõszobára, másikat a kórházi tartózkodás idejére. Na igen, de melyikbe mi kerüljön??
Hát ez ügyben várom a segítségeteket, mert listát már állítottam /különben a felét tuti otthon felejtem/, de hogyan szortírozzak a két táskába?

Igérem jelenkezni fogok még!!

Sok szeretettel üdvözlök Mindenkit!

Sziasztok: Réka1.
Réka1.
 


Sziasztok!

Anita vagyok, és a jelek szerint /pozitiv terhességi teszt/ babát várok. Szeretném tõletek megtudni, hogy kötelezõ-e orvost választani, illetõleg az ultrahangra /hüvelyi, hasi/ bejöhet-e majd velem a párom. Ezt elõre kell jelezni az orvosnak a vizsgálat elõtt?

Választ elõre is köszönöm!!

Anita
Névtelen
 


Szia Anita!

Szerintem egyeltalán nem kötelezö orvost választani, de általában a terhes-gondozást mindig ugyanaz az orvos végzi, mert úgy rendelnek vissza, mégha nem is kéred fel, hogy ö vezesse a szülésedet.
Ultrahangra pedig bemehet a párod, vagy bárki más (nekem a fiam is bent volt), és nem kell elöre szólni, egyszerüen csak bemennek veled, és kész! Bár nekem csak hasi ultrahangom volt...a hüvelyiröl nem tudok nyilatkozni.
Gratulálok a babához, sok boldog hónapot...
Szia: cscs
cscs
 


Szia CSCS!

Anita vagyok, köszi hogy válaszoltál. Azt olvastam a Születéskalauz könyvben, hogy az apás szüléshez tanfolyamon kell részt venni. Nem tudom ez mennyire van így a valóságban, mivel törvény van rá, hogy a szülés alatt JOGA van bárkinek jelen lenni /nagykorú személy/, akit én szeretnék. Meg kell ezt elõre beszélni az orvossal? Ugyanis a férjem szeretne benn lenni, de miért kellene ehhez neki tanfolyam?

Választ elõre is köszönöm! Anita
Névtelen
 


Szia Anita!

Valóban van tanfolyam, ami három alkalomból áll, elvileg érdemes megnézni, mert érdekes dolgokat tud meg az ember, de én azt gondolom, ha nem végzitek el, akkor is be fogják engedni a papát.
Tanácsolom mindenképpen, hogy a dokival beszéljétek meg elötte.
Titkos jótanács: A rendszer az, hogy a harmadik alkalom után a tanfolyamot tartó doki beírja a kiskönyvbe, hogy a tanfolyamot elvégeztétek. Ha tanfolyam nélkül mégsem müködik, akkor legalább egyre menjetek el, és irassátok alá a Terhes-könyvben, hogy mind a hármon ott voltatok, mert nincs jelenléti ív, így nem tudják, hogy valóban nem harmadszor voltatok-e?Kép
Jó babavárást: cscs
cscs
 


Szia Mindenkinek!

Luca vagyok, a BM-ben szeretnék majd szülni Rákosi doktornál. Kérlek írjatok róla mikor tudom és milyen telefonszámon elérni, van-e magánrendelése, mi a véleményetek róla.

Válaszokért elõre is köszi!

Luca
Luca
 


Sziasztok!
Nem tudom, tudjatok-e de valamikor januaban kapott az osztaly egy uj UH gepet...
Meg nem 3D de mar azert sokkal profibb mint az elozo volt Kép

Luca: Rakosi dokirol nem tudok sajna semmit, en a Gerencsernel vagyok, voltam, leszek.
Ha valaki gondolkodik EDA-n, en csak maximalisan javasolni tudom, tavaly nagyon bejott Gulyas doktor es az EDA. Iden is varom szeretettel egy elore nem egyeztetett idopontban. Kép

martina
martina
 


Sziasztok!

Luca: Én Rákosi dr-nál szültem, és csak jót tudok róla mondani - emberileg és orvosilag is. Nem írom ide be a mobilszámát, de magánba szívesen elküldöm, ha kéred!
Van magánrendelése is, de én spéci mindig a BM-be mentem hozzá.

Anita!
Amikor szülni mész, senki nem fogja kérdezni, hogy a kispapa is részt vett-e a szüléselõkészítõ tanfolyamon - de mellesleg azért én tudom ajánlani!

Réka1!
Én 100%-os narancslevet vittem, és igen jólesett közben. Nem iszik ilyenkor sokat az ember, de az a pár korty tényleg kell.
Tényleg jó, ha külön pakolod, ami a szülõszobára kell. Engem befektettek a kiírt idõpont után 2 nappal, és aznap éjjel meg is szültem a babát. Amikor éjjel fél12-kor kezdõdtek az enyhe fájások, és szóltam a szülésznõnek, és õ beküldött a szobámba, hogy pakoljak össze, hát nem igazán azon járt az eszem, hogy vajon mi is kell odalent. Meg hát a holmimat is el kellett ugye rakni, mert szülés után már nem ugyanoda visznek fel.
Szóval szerintem mindenképpen kell innivaló, törülközõ, tusfürdõ, zuhanyozópapucs (bár ezt adnak, ha nem viszel), pohár, esetleg kazetta vmi jó zenével, ha akarod hallgatni közben (mi csak rádiót hallgattunk, mert nem tudtuk, hogy vihetünk zenét), fényképezõgép - persze csak ha meg akarjátok örökíteni már a szülõszobán a babát. Megjegyzem, nekem kedvenc képeim, amik ott készültek. Annyira megható és annyira visszahozhatatlan, megismételhetetlen pillanatok!
A többi cucc mehet a másik pakkba. Ha még valamit kifelejtettem, megírom!

fecs
fecs
 
 


Szia FECS!

Természetesen minden érdekel /orvos, szülésznõ, kórház/, írj az E-mail címemre: cecke@freemail.hu címre.

Szia és köszönöm!!

Luca
Luca
 


Kedves Mindenki!

A szülésznõválasztás érdekelne, hogy van-e lehetõség erre a BM Kórházban? Hogyan tudom elérni õket, és hányadik hónaptól lehet velük megbeszélni ezt a kérdést. Remélem még nem csúsztam ki az idõbõl. Ajánlanátok valakit?
Ja, még annyi, hogyha EDÁ-t szeretnék azt kível kell megbeszélni.

Üdv! Viktória
Névtelen
 


Szia Viktoria!
nem tudom lehet-e szulesznot valasztani, nekem nem kellett. Cilike volt ott a vegen, de az elejen egy masik holgy volt.

Az EDA ugyben Gulyas doktort ajanlom! nagyon jo fej es nagyon profi.
Ki lesz a dokid?
szija
martina
martina
 


Szia Viktória!

Én Kvassai Ildikó szülésznönél szültem, és nagyon tudom ajánlani!
Mikorra várod a babát?
üdv:
fecs
fecs
 
 


Ez az Ildiko!!!!!!
O volt ott az elejen es nagyon jo fej volt es segitett Kép
m
martina
 


Sziasztok!

A 33 héten járok, ezért forszírozom ezeket a dolgokat. Bíró doktorhoz járok, eddig maximálisan elégedett vagyok vele. Szerintetek érdemes megkérdezni egy orvostól hogy õ melyik szülésznõvel dolgozna a legszívesebben? A topicban írottak alapján megnyugtató, hogy a szülésznõkrõl csaknem mindenki jókat ír. Viszont azt nem tudom itt kell-e az EDÁ-ért fizetni?
Ûdv: Viktória
Névtelen
 


Szia Viktoria!
En is 33 hetes vagyok, lehet hogy egyutt szulunk?
Nem, az EDA-ert nem kell kulon fizetni, de gondolom te is megszponzoralod majd az EDA-t beado dokit.
mikorra vagy kiirva?

Kép
martina
martina
 


Szia Martina!

Ha minden jól megy elõreláthatólag 06.02-án láthatom a babót.
Lehet, hogy találkozunk?!!

Viktória
Névtelen
 


Viktoria Kép
en 06.01-re vagyok kiirva Kép Kép
Nem lenne semmi....

De majus 20 korul szeretnek tullenni rajta, szoval csak a Pocoktol fugg.
Kicsi fiad vagy Lanykad lesz? vagy irtad mar?
m
martina
 


Viktoria!
Ezerrel varom am a valaszt Kép
En a jovo kedden megyek eloszor ctg-re olyan 11 fele Kép

talizunk a korhazban? marmint a szules utan ugy ertem Kép
mert akkor elotte hozzunk ossze valami fenykep kuldozgetest Kép

m
martina
 


Helló Mindenkinek!

Saca vagyok 27. éves, elsõ babámat várom. Lányok meg tudnátok írni, hogy most a babának mit kell bevinnem szülés után popsitörlõ, ruhácskák stb..és mi az amit adnak...
Valahol azt olvastam, hogy az EDÁ-ért fizetni kell, plussz, meg kell beszélni valakivel aki bejön és beadja a szülés ideje alatt. Olyan véleményt is hallottam, hogy a BM-ben nem kifejezetten kedvelik, ha valaki EDÁ-t kér, vagy ez orvosfüggõ?

Tudtok ezekrõl írni nekem?

Köszike: Saca27
Saca27
 


Olvass kicst feljebb, en osszefoglaltam mar az EDA-rol a tapasztalataimat...

Nagyon jo volt, az orvos kezseges es nem kellett kulon fizetni erte. DE valoban elore meg kell beszelni.
Ki az orvosod? Gerencser doki mellette van.

Pelust adnak, ruhacskat adnak.1 zoknit erdemes vinni, mert ha nagy a kormocskeje a babanak, esetlg osszekarmolja magat...
Popsitorlot viszont jo ha viszel.

A Gulyas doktor adta be nekem tavaly, aranykeze van, es nagyon jo fej volt hogy vegig benntmaradt, es nagyon jokat nevettunk. mondjuk, az egesz hangulat jo volt Kép

m
martina
 


Saca!

Én azért vittem pelust is, mert hát az elején még olyan ügyetlen az ember, elöfordult, hogy Gréti éppen lepisilt mindent, a pelust is, engem is, szóval... Azt hiszem, 4-5 darabot adnak egy napra, de én használtam a sajátból is a pár nap alatt min. 6-7et. Azonkívül mindenképp vigyél textilpelust is a büfiztetéshez.
Popsitörlöt kérik is, hogy vigyünk.
fecs
fecs
 
 


Jogos!
textilpelus! fel is irom hogy nehogy itthonhagyjam Kép

(egy apro trukk: varratszedes elott ha van idod, zuhanyozz le, es jol aztasd be a varratokat... kevesbe faj Kép )

m
martina
 


Sziasztok Lányok!

Tvesza vagyok és a BM-ben szeretnék majd szülni. Nincs fogadott orvosom, bár ugyanahhoz a dokihoz járok terhesgondozásra, de nem beszéltem még meg vele, hogy nála fogok szülni. Szeretném megtudni, hogy mostanság mennyi hálapénzt szokás adni /orvosnak, szülésznõnek/, vagy ha fogadott orvosod van, meg mondja vagy meg kell kérdezned az összeget? Ha epidurállal szülsz mennyit szokás az anesztesnek adni?

Mivel ez a téma elég kényes /pénzkérdés/ és nem is mindig publikus adok emil címet: tvesza@freemail.hu

Elõre is köszi: tvesza /andi/
tvesza
 


Sziasztok!
Tudnátok abban segíteni, hogy a BM-ben milyen alternativ szülési lehetõségek vannak jelenleg? Igaz, hogy nincs még csecsemõsosztály? Mi lesz a koraszülöttekkel?
Köszi: Marcus
Névtelen
 


Szia Marcus!
Milyen dologra gondolsz alternativ szules alatt?

van bordasfal, labda es egy kotel, hogy a kismama fel tudja kotni magat Kép
es mi az hogy nincs csecsemoosztaly? ezt hogy erted?

minek is valaszolok/kerdezek ugysem valaszol nekem senki....
m
martina
 


Szia Martina!

Köszi szépen, hogy írtál!!

Egy kolléganõm szült két éve a BM-ben, és akkor még állítólag nem volt csecsemõsosztály. Mivel korababa volt a babát átvitték másik kórházba. Ezért kérdeztem....

Marcus
Névtelen
 


Ha kora, akkor szerintem meg mindig aviszik.
csecsemos oszalyon tovabbra sem ertem mit ertesz. Az mar akkoris volt amikor en szulettem... leven, akkor nem volt rooming in.

tavaly volt csecsemoszoba. benne 12-15 agyacska. 3 legzesfigyelovel. van speci uj kekfeny keszulekuk, meg van regebbi is, inkubatorba szerelve.
babacskakat kiadjak egesz napra, csak ha sarga akkor marad - mint az en szegeny fiacskam - a csecsemoszobaban.

m
martina
 


Szia Martina és Mindenki!

Bocsi, hogy nem jelentkeztem, dehát megérkezett az én picurkám!! Nagyon leköt, de késõbb jelentkezem. Sok sikert kívánok Neked, majd írj!!

Mennem kell!!

Viktória
Névtelen
 


Na szeeeeep!
Kép
Gratulalok! pedig hogy keszultem hogy ismerossel fogok egyutt szulni Kép

sok boldogsagot hozza, es majd ha lesz erod / idod, azert gyere vissza es ird le a tapasztalataidat Kép

m
martina
 


Sziasztok!

20 héten járó kismama vagyok és azt szeretném megtudni, hogy a BM-ben, mennyire támogatják ha én EDA-val szeretnék szülni. Az orvosommal ezt célszerû megbeszélnem? Az EDÁ-n kívül milyen más fájdalomcsillapítás használható? Mi a véleményetek a szülésznõ fogadásáról? A szülõszoba milyen, úgyértem mennyire hallod a másik kismamát? Van olyan szoba ahol éjjel-nappal együtt lehetsz a babával?

Szia Mindenkinek: Andy
Névtelen
 


Andy kedves!
vegigolvastad a topicot?
a kerdeseid nagy reszere mar leirtuk a tapasztalatainkat....

- EDA: orvosa valogatja, hogy partolja-e, az enyem igen
- Szuloszoba: felteszem ha ketten vagytok a ketagyasban hallod
- Szuleszno: passz, nekem az volt aki ott volt
- Szoba: ejjel nem, nappal van baba

mar csak 8 nap es itt az idom Kép
m
martina
 


Halló Lányok!

Babások biztosan tudnak nekem segíteni abban, hogy milyen típusú (felbontású)ultrahang van a BM-ben? Az ultrahangra lehet esetleg videokazettát vinni? Bejöhet a papa is? Sokan szoktak lenni?

Szióka: Timi
Névtelen
 


Szia Timi!

Az ultrahang felbontását nemtudom.
Videokazettát lehet vinni és természetesen a papa is bemehet.
Az, hogy mennyien vannak az nagyon változó. Érdemes az orvos rendelése elõtt kb. fél órával hamarabb menni, mert akkor a terhesgondozáson is hamarabb rádkerül a sor. Így hamarabb végzel.
A másik megoldás, hogy a rendelés vége felé mész (de az már kockázatos, mert ha nincs seni hajlamosak az orvosok elmenni).
Szia
Erzsi
Erzsi
 


Sziasztok, én új vagyok, de hál'Istennek rátaláltam erre a topicra. A 25. hetem kezdtem. Eddig jók a tapasztalataim a BM-rõl, az orvosomban megbízom (Domokos Nándor, õ a fõnök, de jó fej). Az elején már feküdtem benn egy hetet, és igenis foglalkoznak az emberrel!
Timi! Az UH felbontását én sem tudom, de januárban kaptak új gépet, ami elég profi.
Amikor én voltam ultrahangon, mindig tömeg volt, de elárulok egy trükköt (kórházi benntartózkodásom alatt jöttem rá): a sorszámok éjjel-nappal kint vannak az ajtó elõtt. Ha mondjuk kedd 11-re vagyok berendelve (mindig 11-kor kezdenek), akkor vagy korán reggel, vagy elõzõ este a férjem bemegy, és hazahozza az 1-es sorszámot. 11-kor besétálok, és én vagyok az elsõ! Remélem ezzel nem okozok nagy galibát, de ajánlom másnak is.
Mici
Névtelen
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: