Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

4 hónapja szültem a Rókusban, és a kezdeti eufóriában arra gondoltam, hogy részletesen leírok mindent, de inkább nem, mert nekem csodálatos élmény volt, de leírva egy tök átlagos szülésnek tűnne (pedig nem az voltKép).

Inkább néhány tanulságot írnék le:
1. Nekem a Rókus nagyon jól bevált, nem tapasztaltam a Mvica által leírt, kiábrándító összképet, ami miatt nem szülnék ott még egyszer, de az való igaz, hogy aki valami alternatívat, esetleg nyugati színvonalat akar, az keressen más helyet. Nekem első babánál nagyon megfelelt, nem akartam én pattogni, csak egy egészséges babát a világra hozni.
2. A csecsemős részleg szerintem elég gyatra. Aki kíváncsi a részletekre, egy hosszú levélben szívesen megírom a tapasztalataimat részletesen is, itt csak annyit tanácsolok, hogy ne érdekeljen benneteket, hogy milyen marhaságokkal állnak elő, ne hagyjátok magatokat frusztrálni, látatlanban mondom, hogy akármit mondanak a csecsemősök, nektek van igazatok, és pattogjatok bátran, ha úgy érzitek, hogy másképp kéne. Ezzel nem akarok egy nővérkét sem minősíteni, mert külön-külön mindegyik elfogadható volt, inkább a rendszerben volt a hiba.
3. Annak idején (2003. tavasszal) feltettem itt a kérdést, hogy ki mit tud a dokiról, akinél végül is szültem (Dr. Orbán László). Sok választ kaptam, és mindenki nagyon jó véleménnyel volt róla, amihez ezúton csatlakozom én is, ugyanis tényleg nagyon jól bevált nálunk mint szülész. Úgyhogy Lilla (aki lehet, hogy azonos PáfránnyalKép) és a többiek, akik ajánlották őt, köszi!
4. A szülésznőnket Hajzerné (?) Anikónak hívták, őt is tudom mindenkinek ajánlani, nagyon rendes volt.

Ha valakinek bármi kérdése lenne, szívesen válaszolok!

Pusszantyú mindenkinek: Bóbita
bobita
 
 


sziasztok!
olvastam az archivimban kamilla esetét ifj barabással és baksayval kapcs.így utólag is elég megdöbbentő.
kamilla,
ha olvasod még ezt a topicot kérlek írd meg, hogy beszéltél e azóta a dokival és mi történt.
azért érdekelne mert barabás az orvosom, igaz eddig nem volt rossz tapasztalatom vele de kiváncsi vagyok ,hogy szembesítetted e őt a történtekkel.
üdv
szabina
 


Bóbita!
Igen! Lilla(d)=Páfrány
Valóban elég rémes a csecsemőosztály, és most így túl a szopin, látom, mennyi hülyeséget beszéltek ott össze. elég régi nézeteket vallanak a szopásról, már akikkel én találkoztam. 5 hónaposan elcsodálkoztak, amikor betelefonáltam, hogy az 1 merő görcs mellemet nem tudtam kimasszírozni, mit tegyek, elcsodálkoztak, hogy még ilyet nem hallottak-mellgyulladás 5 hónaposan? Ez is mutatja, hogy a Leche Ligára kell hallgatni, most már tudom. De hát mit lehet tenni, ha Orbán doki ott szül?
Minden jót nektek!
Páfrány
dlilla
 
 

 
 

Páfrány!

És ha még legalább ugyanazt a hülyeséget mondta volna mind, de még csak az sem. Első babával én csak addig jutottam el, hogy nem biztos, hogy rájuk kell hallgatni, de hogy helyette mit csináljak, azt nem tudtam az ujjamból kiszopni.
Már tervezitek az újabb babát, vagy csak előrelátóan idejekorán érdeklődtél az Orbán doki felől?
Üdvözlöm az egy évvel idősebb babeketKép!

Mariann!
Már elkezdtem az emailt, lassan de biztosan haladok!

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok,

Bóbita
KösziKép

M.
tmarianna
 
 


Sziasztok!

Visszaolvastam, amit írtam kettővel feljebb és úgy érzem, picit igazságtalan voltam a csecsemős nővérekkel. Igaziból mindegyik szereti a babákat, és van, amelyik tényleg aranyos. Nem velük volt a bajom, hanem babaosztály működésével.

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok!

Dr.Olajové Sámuelről érdekel a véleményetek!
Köszi!
Névtelen
 


Bóbita!
Hát, igen, áprilistól indul a projekt, hőmérőzöm már magamat. totál össze-van a ciklusom, pláne így a szopi után. Eddig 4 volt, 50 nap és 34 nap volt a két véglet a menzeszek közt. Most legyek okos. Mindegy, árilis az április, ebben egyeztünk meg.
Tipródok, mi legyen, mivel a terhesgond. Túri dokinőnél történt. Totál lelkiismeretesen csinálta, nagyon kedveltem, de hát attól meg kellett őrülni, hogy 7re odamentem a kartonozóban, 9 kor kezd. a rendelés, és 12 körül kerültem be, de volt, hogy du.4kor, pedig még nem is szült. Nem tudom, megváltozott-e a behívási rendszer, de ez így abszurdum volt. Nagyon megbízom a dokinéniben, de ugye ott vannak a fentírottak. Azt is tudom 100százalékra, hogy nem azért nem jött be a szülésre, mert olyanja volt. Orbán doktorbácsiba viszont szerelmes vagyok :-)))
még van egy kis vita erről a dologról gyermekem apájával. Mondjuk, nem ő vár értelmetlenül 5-6 órákat...:-))
Na, ez a kínom most. Szerinted mit csináljak?
Üdv. Páfrány
dlilla
 
 


Szia Páfrány!

A terhesgondozás alatt is rendi volt az Orbán doki, de ott inkább átlagosan jónak mondanám. Viszont az általa vezetett szülés maradandó élmény volt, ez tény. Szakmailag nem akarom megítélni őt, mivel nem értek az orvostudományhoz (olyan szakmám van, amihez mindenki "ért", úgyhogy nem akarok ugyanabba a hibába esni, amit nem annyira szeretek másokban). A mi szülésünknél egy pici komplikáció volt, amit úgy vettem észre, hogy teljesen jól lekezelt. Az is szimpi volt, hogy végig bent volt a szülés alatt, mivel pont akkor járt le az ügyelete, indult volna haza, amikor beestünk (ráadásul szombat reggel), de így bennmaradt. Igaziból a hozzáállása volt a nagyon szimpi, de ezzel kapcs. csak azt ismételhetném, amit annak idején te is leírtál nekem a szülésedről.
Úgyhogy ezzel nem sokat segítettem.

Amig szoptattál, egyáltalán nem jött meg, vagy a vége fele már igen?
A babaprojektnek drukkolokKép! Ha sikerül rábeszélnem Apát, akkor lehet, hogy idővel mi is rámozdulunk a témára, mivel nekem már illene sietnem ezzel (koromnál fogva). Kicsit nehéz lesz a rábeszélés, mert eléggé meghülyültem a szülést követően. Mindentől ideges voltam, feszült, elviselhetetlen, pedig alapból nyugis vagyok. És a helyzet még most is csak javulgat, de még nem tökéletes. Majd meglátjuk!

Szia! Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok,

Demeter párti vagyok, mindjárt leírom, hogy miért. Mamesz
mamesz
 
 


Szóval Demeter...

2002 februárban szültem nála, és most augusztusban újra hozzá készülök. Magánrendelőben 5-6000 körül szoktam otthagyni, de előszeretettel járok a kórházba, ahol nem történik pénzmozgás Kép Szülés után 2002-ben 50-et adtunk, de soha erről szó nem esett, és mivel azóta is mindig szívesen fogad, nem hiszem, hogy kevésnek találta volna, még akkor sem, ha valaki esetleg többet ad. Én úgy érzem, hogy én is, ő is valóban hálapénznek tekintjük ezt a bizonyos összeget.

Milyen ember? Tényleg meg kell vele találni a hangot. Hédi, én is arra biztatlak, hogy legyél határozott. Nyilván Ti is sokat olvastok a szülésről, nem totál tájékozatlanul megyünk oda - de nem is vagyunk szakmabeliek. Én sem szeretek hülyének látszani, de nem is nagyon pattogok, hiszen csak jobban ért hozzá. Ezért mindig vannak kérdéseim, de pl. terminus ügyben megbeszéljük, hogy mi legyen. Szerintem erőszakkal nem fektetnek be senkit, ha elég határozottan elmondja, hogy hosszabbak a ciklusai, vagy máskor volt a peteérés, hiszen az UH is mutatja, stb. Az én kislányom mindig nagynak mutatkozott az UHn, öregedett a lepény, nyakán volt a zsinór az UH szerint, és két héttel túlhordtam, de végül is a fenti jelek miatt megegyeztünk egy császárban - de meg lehetett beszélni! Szerintem, ha verem az asztalt, hogy szülni akaraok, akkor ment volna, de azzal úgy érzem én veszélyeztettem volna a kicsim életét, hiszen nem értek hozzá. Lehet, hogy meg tudtam volna szülni, lehet h. nem. Végül valóban 4100-zal született, elég nagy volt, úgy érzem jó, hogy Demeterre hallgattam. Szerintem a szülésnél egy dolog az, hogy az ember szeretné átélni a szülés élményét. Sok más élményt is szeretnénk még, nem Kép?

Szóval nekem Demeter nagyon bejött, rendszeresen beszélgetünk pl. a netes oldalakról is, a hálapénz kérdésről is - általában - mit gondol a vitáról, én mit gondolok - szóval sikerült elérnem, hogy partnernek tekint. Szülés után minden nap bejött megnézni, szülésznő is - pedig akkor még nem kaptak pénzt, csak amikor eljötem a kórházból!

A csecsemősök közül Tamásné Rózsa, Mária - nagyon segítőkész. Nem érdekelt engem, hogy új nézeteket vallanak vagy régit - hathatósan segítettek a tej beindulásában, megmutatták, hol kell megnyomnom, elmondta mit kell éreznem, ha éjszakás volt felébresztett, h. menjek ki szoptatni mert felkelt a gyerek, és amikor először sikerült 40 grammot szoptatnom a 4. napon a kórházban - neki is nekem is könnybe lábadt a szemünk. Nagyon szép élmény volt.

Halmos is nagyon kedves. Lehet, hogy kicsi dolgokat nem kellene komolyan vennem, de kétszer is előfordult már, h. állok bamba arccal többedmagammal a Demeter ajtaja előtt, arra jön Halmos és megkérdezi tőlünk állóktól, h. miben segíthet - ezek után tényleg beszól Demeternek, h. mi van már, ill. kinek mi gondja volt elmondja, hová merre. Lehet, h. azt mondjátok ez természetes, én erre azt mondom, bárcsak máshol is tapasztalnám...

Bóbita, csak egy kérdés: nem reklámos vagy? Kép Ahhoz meg a marketinghez szoktak nagyon érteni Kép

Kérdezzetek, szívesen válaszolok, ha újra erre járok. Nem tudom más kórházban milyen lehet, én az infrastruktúrát sem éreztem tarthatatlannak. Mamesz - Kriszta

Ja, ismerek két anyukát, akik már 3-at 3-at szültek ott Kép
mamesz
 
 


Szia Kriszta!

Örülök, hogy neked is jó tapasztalataid vannak Demeterrel kapcsolatban. A határozottsággal már nincs gond, de azért a hálapénz dologról én még nem beszélgetek vele...nekem lassan aktuális és nem akarom zavarba hozni Kép) de több ismerőstől is hallottam és ugyebár itt is olvasom, hogy ez nála VALÓBAN a háláról szól, így én is kényelmesebben érzem magam!
Amit még nem döntöttem/tünk el, hogy mikor legyen a szülés. Én császárra készülök és eddig csak annyiban egyekedtünk, hogy keddi nap legyen, mert akkor hétvégére már otthon is lehetünk plusz Ő is ott van végig a kórházba, ha szükségem lenne rá. Ez azonban egy kicsit idegen nekem, mert igazából azt szeretném, hogy amikor amúgy is megindulnának a dolgok, besietünk a kórházba és már nyisszanthatnak is. Nem tudom ez mennyire kivitelezhető...

Most rohannom kell, de nemsokára visszanézek!

Hédi
Hédi
 


Szia Kriszta!

Egy nagy off:
Nem, én építész vagyok, és mivel nem nagyon foglalkozom családiház-tervezéssel, így szerencsére egyre ritkábban találkozom azzal a hozzáállással, hogy "megterveztük, már csak egy építész kell, hogy beadhassuk", aztán jön a többórás, általában sikertelen rábeszélés, hogy nem lesz jó, ha a kád a tetőhajlatban van, és a belmagasság miatt csak ülni lehet benne. (Ez pont egy orvosKép házaspárnál volt, mivel minél értelmesebb a megrendelő, annál inkább biztos benne, hogy mellékesen építész is.) Az intézményi megrendelők ebből a szempontból normálisabbak.

Sejtem egyébként, hogy számos szakma művelői vannak ugyanebben a cipőben, ezek szerint a reklámosok, marketingesek isKép.

Bóbita
bobita
 
 


Bóbita!
Küldtem neked írást magánban
dlilla
 
 


Szia páfrány! Én is hasonló dolgot éltem át! 3,5 hónapos volt a kisfiam mikor beállt a mellem! este felhívtam a csecsemősöket, hogy ha bemegyünk, akkor tudnának-e segíteni? (1,5 napja fejtem, borogattam)Erre ők: a fejő rossz, s ők se tudnak mást csinálni, mint én... Na, köszi

Mvica! Én vagyok "névtelen", aki egyetért a befektetéssel. Sztem eleve nem kötelező befeküdni, ha nem akarsz. Ők csak javasolják, nem? Én ezek alapján nem írnék le egy orvost, inkább örülnék, hogy szemmel akar tartani, nem?!
ZSÚ
 


Szia Vicky,

köszönjük szépen a gratulációt Hannához, és drukkolunk Nektek, hogy minél hamarabb sikerüljön a baba Kép. Sajnos a szülészetről és a szülésznőkről nem tudok túl sokat írni, mert Hanna császárral született. Igaz, hogy egy éjszakát eltöltöttünk ott, és volt egy szülésznő, aki nagyon kedves volt, törődött velem, de engem "csak" megfigyeltek, tudtuk, hogy másnap reggel fogok szülni, császárral. A csecsemős nővérekről pár szó: nagy a szórás, a kórházban töltött 1 hónap alatt volt szerencsém szinte valamennyiükhöz. Vannak olyanok, akikre tényleg nem érdemes hallgatni, mert csak felhúzod magad, de vannak igazi kincsek is. A babákat mindegyik nővér imádja, csak valahogy a mamákkal nem tudnak jól kommunikálni. Én a bennt töltött idő alatt hét tündér-nővérrel lettem nagyon jóban, négy közülük főleg a koraszülött babákkal foglalkozott, és igazából rájuk hallgattam és persze Emma főorvosnénire. Nagyon sokat segítettek, tartották bennem a lelket, és rengeteget foglalkoztak Hannával. Szóval a csecsemős nővérekkel kapcsolatban egyáltalán nincsenek rossz tapasztalataim, amíg fejtem (Hanna nem tanult meg szopizni, így le kellett fejnem neki a tejet), és bármi probléma volt - kevesebb volt a tej, begyulladt a mellem... stb. egyből őket hívtam, és megpróbáltak segíteni. Azóta is negyed évente bejárunk a kórházba látogatóba, és mindig nagyon kedvesen fogadnak minket.

üdv, Anka
Anka
 


Sziasztok!

Páfrány!
Köszi, köszi, megkaptam, már fogalmazokKép

Mariann!
Nem tudok választ küldeni, azt írja, hogy megtelt a postafiókod. Pedig egy litániát írtam, készülj a legrosszabbraKép.

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok,

BóbitaKép
emailt megkaptam. Köszönöm az infókat és tanácsokat.

M.
tmarianna
 
 


Hédi!
sok sikert! Engem is Kriszta segitett DeemeterhezKép Mindenben egyetértek vele!!!!

B.
stahl28
 
 


Zsú,

Sajnos muszáj, és a baj csak az, hogy nem tartanak szemmel, csak fekszel ott. Meg hogy nem akkor fektetnek be, mikor igaziból várható a szülés. De ezeket már leírtam egyszer. Mikor a második gyerkőc a Rókusos kiíráshoz képest 3 hetet késett (különben napra pontosan az UH kiírás szerint született), csak kétnaponta kellett CTG-re járnom a kórházba, és tökéletesen karban tartva éreztem magam.

De én nem akartam ezt ennyire felfújni. Pontosan úgy voltam, mint Bóbita, rendben és biztonságban meg akartam szülni a babát, meg is szültem (bár szerintem a kórháznak is volt köze hozzá, hogy a gyerek utána 4 napig lélegeztetésre és infúzióra szorult, de ez vitatható), korrektül túléltük mind a ketten. Csak azóta rájöttem, hogy máshogy jobb, és a többedik gyereknél ez egyre fontosabb.

Szeretném, ha ez a téma lekerülne itt a napirendről. Ha valakinek kommentárja van, írjon emilt (Zsú?), nem akarok mindenkit untatni a százszor elismételt véleményemmel.

Minden jót, és éljen a Rókus! Kép
(Meg a teljes körű tájékoztatás Kép)
mvica
 
 


2oo3 nyarán szültem a Rókus kórházban Dr Tóth Attilánál.Nagyon meg voltam vele elégedve.Úgy éreztem,hogy nem csak a pénzre hajt,hanem én és a babám voltunk a fontosak.A szülés életem legszebb élménye volt,nemsokára szeretnénk még egy babát és azt is csak a Tóth dokinál szeretném megszülni.A kórházzal meg voltam elégedve,a szülésznők nagyon rendesek voltak.A Kati nevű szülésznő volt velem egy ideig,de a Vikivel szültem.Nagyon-nagyon rendes volt,vele akarom szülni a következő babámat is.Ha van új élményetek a Rókusról,légyszi írjátok meg,mert újra készülök oda.
marcipán100
 
 


szia marcipán!
két hónapja szültem a Rókusban ,Miklósiné Viki volt a választott szülésznőm,(az előzőt is vele szültem)maximálisan meg voltam vele elégedve.Borzasztóan rendes volt,a 34.héttől jártunk hozzá ctg-re,mindenben segített felkészített a szülésre.Csodálatos élmény volt a szülés,amit köszönhetek Vikinek és az orvosomnak is.Pártolni tudom csak az ötletedet,hogy a Vikivel szeretnél szülni,jó döntés.A Tóth dr-t nem ismerem,csak látásból-szimpatikus orvos-róla nem tudok írni,hátha tud valaki más.A kórház szinte semmit nem változott a pár év alatt,nem fog meglepetés érni.A csecsemős nővéreket kéne lecserélni egy-két kivétellel.Jó lenne,ha egy kicsit modernizálnák és jobban takarítanák.Mindent egybevetve,jó hely én se szülnék máshol.Sok sikert az újabb babához,és írj ha útban lesz a következő babád.
katica50
 
 


Szia MarcipánKatica!

A takarítószemélyzetet szeretném védelmembe venni, vagy legalábbis azt a rövid, sötétféle hajú, középkorú hölgyet, aki nálunk takarított. Ennél a hölgynél még én is felületesebben takarítok itthon.Kép Ráadásul a takarítás szünetében eszmét cseréltünk Az öreg halász és a tenger című regényről, mely eszmecsere számomra igen tanulságos volt. Az ezirányú érdeklődés takarítónőben elég ritka.

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok!

MarcipánKép
Én is két hónapja szültem a Rókusban. Összeségében pozitívan éltem meg a szülést és a kórházi tartózkodást is. A szülésznőmmel (Szabolcsi Erzsi) és az orvosommal (Dr. Mihályi István) maximálisan elégedett voltam. A csecsemős nővérekkel és a szülészeti nővérekkel sem volt problémám. Ami viszont nagyon gázos volt, az a fürdőszoba és az ágy. Az ágyban a rugók már kinyúltak, ezért valami deszka van a matrac alatt. Többször előfotdult, hogy amikor leültem az ágyra, a deszka kicsúszott. Pedig nem vetettem le magam, ugyanis császárral szültem, ezért nem volt túl virgonc a mozgásom, sőt inkább óvatos. Volt olyan, hogy a gyerek is a kezemben volt, mikor ez történt. Szerencsére nem lett baj, de akár lehetett volna. Az ágy fejrészét nem lehet megemelni, ezért pl. az első felülésem a kórteremben jó 15 percet vett igénybe, és bizony szenvedtem közben. A kórteremhez tartozó fürdőszoba és wc egyben takarítóeszköz tároló is. Ez már szerintem nagyon gáz. Ott tárolják a felmosó eszközöket, meg valami bordásfalat, ahol zuhanyzol. Nem hinném, hogy ez megfelel bárminemű szabványnak, előírásnak. SŐT! Tehát amint volt hely a fizetős szobába átköltöztem. Ott már minden oké volt.
Amennyiben lesz következő babó ismét Dr. Mihályit választom és a Rókust (amennyiben akkor is ott praktizál még). És persze majd imádkozom, hogy legyen éppen üres a fizetős szoba.

Mariann
tmarianna
 
 


Sziasztok!
Én Demeter Úrnál hoztam világra 2 gyönyörű gyermekemet, és maximálisan meg voltam és vagyok elégedve vele!Szerintem csodálatos ember és rendkívüli orvos! Nagyon ritka manapság az ilyen humánus nőgyőgyász, akit valóban nem a pénz motivál.
Nekem szinte minden barátnőm hozzá jár és hasonló véleménnyel bírnak ők is.
Én bátran ajánlom mindenkinek!
A kórház olyan, amilyen, egyik sem jobb, ez az ország szégyene, nem az orvosoké...
Így is csoda, hogy még nem mentek el 5x ennyi pénzért külföldre dolgozni, ezt meg kéne becsülnünk.
Én kívánom mindenkinek, hogy hasonló bánásmódban legyen részük a terhesség idején, mint nekem volt nála. Ezúton is köszönök neki mindent!
dbella
 
 


Kedves Bóbita!

Nem akartam én a takarítónőket bántani,és nem is csak a kórtermekre gondoltam.Nálam volt látogatni a családom,és Wc-re kellett menniük,a kórterembe nem jöhettek be,hát mentek a félemeleten levő wc-be,majd onnan gyorsan haza,mert az a wc maga a fertő.A folyosón ott vannak a csikkek és a szétdobált poharak.Hát erre gondoltam!Nem tudom,hogy azt kinek kellene takarítani,de,hogy nem csinálja az biztos.

katica
katica50
 
 


Katica!

Jaja, ez a takarítónő, akit én mondtam, valószínűleg a kivétel volt, aki erősíti a szabályt. Emiatt érdemes volt ott szülni, ha a csecsemősök miatt nem is.

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok!

Ami a félemeleti klotyókat illeti (más szó szóba sem jön) azt még a pályaudvarokon sem tudnám elképzelni, akkor sem, ha hajléktalanok tisztálkodának benne és ott lőnék be magukat a narkósok. KépKépKép

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


sziasztok!

2o hetes terhes vagyok,most kell orvost váltanom,mert az Istvánba ahova jártam elképesztően durvák voltak velem.A Rókusba ajánlottak nekem két orvost is Tóth dr-t és Gombos dr-t.Szeretnék róluk többet tudni,ha tudtok segíteni és a kórházról is.Szeretnék szülésznőt is választani,ebbe is segítsetek.Köszi Edina
edinacska
 
 


Szia Edina Kép

Én bármelyiküket ajánlhatnám, bár nem náluk szültem, de Tóth dokiról mindenki nagyon jó véleménnyel van. Ő egy viszonylag fiatalabb doki.
Gombos adj. pedig genetikus, szakmailag nagyra tartom, engem ő genetikázott terhesen (36 évesen szültem első babámat első terhességből), ő kissé morc, de jó fej, és hát szakmailag szupi.

Szülésznők közül majd mind tuti, én Hajzer Anikót, illetve Ibolyát ismerem, ők segítettek nekem abban a 13 órában - tényleg tündérek.

Kórházügyben szerintem mindent meg fogsz tudni, ha a 2 Rókusos topicot végigolvasod.
Viszont arról nem tudom, hogy szó van-e valahol, hogy csak sima szülés, vagy EDA van, de az utóbbi állítólag a nap 24 órájában kérhető, és ügyesek az anesztesek Kép

Remélem, tudtam segíteni. Ha van még kérdésed, nyugodtan tedd fel Kép

Nyugodalmas pocakosodást :


Klár
clarissa
 
 


Sziasztok!

Samu doktor úrral került valaki kapcsolatba?
Tapasztalat? sürgős lenne!

köszi
én_aki_vagyok
 
 


Sziasztok!
Gombos doktorrol szeretnék valami infot!Aki ismeri Őt segitsen!köszönöm
frungyi
 
 


Szia Frungyi!

Ő ott az egyik ultrahangos doki. Megnéztem, a fiamnál ő csinálta a genetikai ultrahang-vizsgálatot, tokkal-vonóval volt vagy 45 másodperc, úgyhogy ezen kívül nem sokat tudtam meg róla. Szerintem egy szót se szólt hozzám közben.

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok,
Gombos doki genetikus és nekem is ő csinálta a fiamnál a 20.héten a genetikai uht(a dokimmal együtt).Nem egy bőbeszédű kissé morcnak tűnik de egyébként normális és jó szakember hírében áll.
Most jön a kistesó nálunk(kb 7 hetes ) és remélem ha addig minden rendben akkor majd most is hozzá megyek genetikai uh-ra.
Valaki estetleg nincs kiírva február végére?
nyetus76
 
 


Sziasztok,
köszi Bobita,és Nyetus76!Én a Gombosnál szültem már 5 éve,és akkor minden ok volt.De nem is volt semmi komplikáció.hál'istennek!Csak most valahogy 2x annyit kér mint akkor,és tulajdonképpen arra lennék kiváncsi h.kinek mi a tapasztalata ilyen téren.Amit most kér,azt sajna nem igazán tudjuk kifizetni.
Nyetus én is februárban szülök,de lehet hogy nem a Rókusban.Nagyon vacilálok.
Fru
frungyi
 
 


Sziasztok!

Fru, mennyi a kétszer annyi? Csak azért kérdezem, mert lehet, hogy azóta mások se kérnek kevesebbet.

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok!Bóbita 8000.-,ennyire felmentek az árak?
Fru
frungyi
 
 


Sziasztok!

Fru, hát ez tényleg az átlagnál drágább, de hallottam már mást is, aki ennyit kér. Az én dokim tavaly 4E-t kért, tény, hogy ez pont a fele...

Bóbita
bobita
 
 


Hello mindenkinek!
Fru,én már hallottam 10ezret is.Az én dokim 6ezret kér egy vizsgálatért és szülésért nem mond konkrét árat.
Dr Gombos adjunktus és genetikus is ha jól tudom így valszeg ezért magasabb a tarifája.
Melyik kórházon vacilálsz még?
nyetus76
 
 


Sziasztok!
Higgyétek el hogy-nem lenézés-,de az adjunktus nem sokat jelent.Az pedig hogy genetikus?háát?Soha nem mondott semmit,hogy mit láthatok az ultrahangon,egyáltalán nem volt kedves,barátságos.Mindig csak lestem,hogy vajon a gyerekem feje vagy a popoja láthato a monitoron.Na csak azért irom ezt mert már van összehasonlitási alapom:ma voltam a Budai Honvéd Kórházban,és a bámulattol elállt a szavam.Kb negyed orán át nézte a doktornő a magzatot,és közben magyarázott,mintha a családtagja lettem volna.Plusz bejöhetett a gyerekem is,férjem is,mindhárman nagyon élveztük,és rengeteget nevettünk a kicsikén.
Ja,és a doki is nagyon aranyos volt(anyosom ismerős),nem nagyon hiszem el,de nem kért semmit!
El vagyok ájulva hogy ilyen is van.És eddig (nagyon a z elején )nem bántam meg a váltást.Szoval adjunktus ide,genetikus oda ha hiányzik a lelkiismeretesség megette a fene az egészet.Márpedig aki el mer kérni 8 e forintot,-az higyétek el-,csakis a pénzre utazik,és minket csak egy kitömött pénztárcának néz.hüüü
frungyi
 
 


Sziasztok!

Hát, Frungyi, ha így gondolod, akkor legjobb, ha nem forszírozod ezt a Gombos dokit.
Ezek szerint már meg is találtad az utódját, vagy ez a dokinő csak ultrahangot nézett?

Bóbita
bobita
 
 


Szia Bóbita!
Hát igen igy gondolom,és tényleg örülök a választásomnak.
Külön van ultrahangon doktornő,és más aki a terhesgondozást végzi.Ő is rendes volt,és a szemembe nézett amikor hozzám beszélt...
Nyetus,Veled nagyjábol egy időben szülünk,vannak még rosszulléteid(ha voltak egyáltalán)?
frungyi
 
 


Sziasztok,
Egyetértek.Nálam a szimpátia és emberség a lényeg és nem az,hogy genetikus vagy sem.Amikor engem nézett akkor a dokim is ott volt és ő magyarázott mindent így annyira nem tűnt fel a morcossága bár az tény, hogy rám se nézett csak annyit kérdezett,hogy érdekel e a neme.
Szóvak szerintem oda menj ahol érzed,hogy odafigyelnek rád és nem csak egy vagy a futószalagon.Szerencsére a dokim ilyen.Mindig van egy kedves szava és most szinte jobban örült a kistesó szívverésének mint én.
Én egyébként jól vagyok,márá már túl jól.Se szédüléd se hányinger semmi.Ha nem láttam volna az uht akkor el se hinném,hogy baba van odabennt.
Igaz a kisfiammal sem voltam rosszul de azért néha szédültem.Lehet,hogy most kislány lesz?Már várom,hogy kiderüljön.
Fru,Te is így bírod?Mikor mész legközelebb dokihoz?
Bocs a hosszúságért.
Hello
nyetus76
 
 


Sziasztok!
Én még mindig rosszul vagyok...lassan hozzászokom.Bár az elsőnél is ugyan ilyen volt,és hát a neme is ugyanaz.Nálunk már kiderült!Nyetus Te még reménykedhetsz,ha most mások a tünetek.Bár ugye:csak egészséges legyen!
Csak aug 18-án megyek vissza,akkor lesz az AFP.
hali
frungyi
 
 


Frungyi,
Hogy hogy már tudod a nemét?Azt nem csak 18-20héten tudják megmondani?Vagy nálad csináltak spec vizsgálatot?Egyébként kisfiad vagy kislányod van és lesz?Rám mindenki azt mondja fiús anyuka vagyok,így meg sem lepődtem mikor fiam lett de persze egy kislány is jó lenne.Amúgy meg már azt is elképzeltem,hogy 3 pasival élek együtt a lényeg tényleg,hogy minden renben legyen.Ti nevekkel,hogy álltok?Mi fiú nevet eddig még nem találtunk(persze van még idő).
Én 10-én megyek dokihoz.
ciao mindenkinek
nyetus76
 
 


Sziasztok!
Most keresek nőgyógyászt, dr. Pallér Annát ajánlották a Rókusban. Ha valaki ismeri, kérem írjon róla.
Kati
morczy
 
 


Sziasztok!
Nyetus,én is meglepődtem nagyon,nem számitottam rá,hogy már most meg lehet állapítani.Ez a doktornő fantasztikus volt,addig nézte amíg nem látta a kis micsodáját.De mindenen alaposan végigment,és nem mi is egyértelműen láttuk.Az első és hát a második is kisfiu,nevekkel mi is nagyon csehül állunk,majd addig még okoskodunk.
üdv:fru
ui:Morczy,sajna én nem ismerem azt a dr.nőt.
frungyi
 
 


Sziasztok,
Kati,én hallottam egy doktornőről akit nagyon dícsértek.Ha ő az egyetlen akkor biztos ő volt de személyes tapasztalatom nincs sajnos.
Fru,akkor bizakodom hátha mi is előbb meglátjuk ki lapul odabent.Bár az utolsó percig készülök fiú ill. lánynévvel is mivel a barátnőm kisfiát végig lánynak nézték és ott a szülőszobán találtak ki neki nevet.Ti mentek 3d-s uh-ra?
üdv
nyetus76
 
 


Sziasztok,
még nem tudom mit gondoljak a 3D-s ultrahangrol,nem ijesztő az egy kicsit?Amit ujságokban látok mind olyan félelmetes,de majd még hagyom magam befolyásolni.
Üdv
frungyi
 
 


Sziasztok!

Én Dr. Halmos Lászlóról szeretnék többet megtudni. Milyen ember, van e magánrendelője vagy csak a Rókusba rendel, illetve egy nem túl kedves témában is szeretnék választ kapni valakitől, mégpedig, hogy mennyibe kerül egy szülés nála.
Egyébként hallomásból egy talán Dr.Dofner nevű orvosról is jókat hallottam, ha van valakinek megosztható infója ős is érdekelne.
Patri
patri
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: