Új privát üzeneted érkezett!

Szia mindenki!
Kicsit be vagyok havazva,de mondok napokat:
április 1-2-3-4.Kedd-szerda-csüt-péntek
Ha jól melékszem Timinek a szerda nem jó,Krisz neked is van egy délutános napod,ugye? akkor azt is ejtsük ki,hátha a többi mindenkinek jó

Csaju: Alonso csak világos kiadásban???
Már alig várom a hétvégét,KIMI mindenkit letúrt az edzőkörökben. :wink: Hajrá!!!!

mennem kell,mert őrület van
A
kismuki
 
 


Sziasztok!

Tegnap este jó rosszul voltam (hasmenés, keményedés, fájdogálás), majd lefeküdtem aludni és elmúlt. Pedig már azt hittem megyünk szülni. Persze tegnap estére Bence is belázasodott, úgyhogy teljes a káosz.

Óvoda: napok óta 10-en vannak a 23-ból, eddig örültem, hogy na az én kisfiam nem kap el semmit. Erre hétfőn hallom, hogy a dadus néni beszélget az egyik óvónővel és meséli hogy tök lázas(!!!) meg beteg. Szerintetek az normális, hogy akkor bemegy kisgyerekek közé dolgozni?! Miért nem zavarja haza valaki?!
Másnap látom, hogy mikor megyek a törpéért Bence ott ül az ölébe - persze dadus néni még mindig nincs jól.
Tegnap aztán az volt a csúcs, hogy látom az egyik kislány ott fekszik az ágyába mert lázas. Állítólag alvás közben lázasodott be és este ötig feküdt a többi gyerek között. Ilyenkor nem hívják fel anyukát, hogy legyen szíves érte jönni?
Na és ezek után természetesen Bencének estére 38.9 volt a láza. Kösz szépen!
Bocs, hogy kiakadtam, de most egyáltalán nem hiányzik, hogy benyeljünk valami jó kis vírust így szülés előtt.

Pussz mindenkinek: Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziazstok!

Annamari, igen, olyan :lol:

Hehe, majd meglátjuk ki túr le kit?! :wink:

Nekem jó eddig minden nap, Krisz szerdánkén du-os.

Gabi, teljesen megértelek és igazad van! Azt tudom, hogy nálunk hívják a szülőket rögtön, ahogy beteg a gyerek, ha kell fél 4-kor is, hiszen már az is jó, ha fél órával előbb viszk el a beteg gyereket!

Jobbulást Nektek, de izgi, mindjárt szülsz, csodálatos lesz (irigy-irigy) :wink:

Anikóék vajon egyben vannak még?

Krisz, hol jársz?

Puszi

Kép

Kép
csaju
 
 

 
 

Sziasztok!

Krisz kicsit el van havazva a héten :wink: , egész héten félrumlis volt már a lakás, tegnap megvolt az ablakcserénk, azért elég nagy felfordulással járt, a nagytakarításnak csak töredéke van kész. Most munkában vagyok, holnap folytatom a melót. De nagyon szépek az új ablakok, az erkélyes tiszta panorámaablak lett az előzőhöz képest! :)
Judit, ti jól vagytok, Máté belerázódott az itthoni életbe hamar? :wink:

Annamari, igen a szerda a délutános napon, amúgy eddig nincs program a többi napra, bármelyik jó lehet. Igaz, az még nem tudom, hogy esetleg engedik -e végre a 8órázást áprilistól, mert akkor később végzek csak azontúl, de majd meglátjuk.

Gabi, vigyázz nagyon magatokra, Bencének jobbulást! Máté is mintha meg lenne fázva, remélem, nem megint vmi vírus! :twisted:

Puszi, Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Az este megszületett kissani (Anikó) kislánya, Alexandra, 3800 gramm és 55 centi. Baba és mama is jól van!

Ez a friss hír!

Pussz: Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Jajjj de jó, Anikó gratulálok és sok boldogságot, örömet, és még több egészséget kívánok!!!! :lol: :lol: :lol:

Krisz, az itthoni életbe igen, de az oviba azért nem ment reggelente túl nagy örömmel :wink:

Biztos nagyon szépek lesznek az ablakaitok!!!

Mi jól vagyunk, imádom az ilyen lustis vasárnapokat, pizsibe nyomjuk :lol:

Puszi

Kép

Kép
csaju
 
 


Anikó, nagyon nagy gratula nektek, majd alkalomadtán várjuk a fotót a kislányodról!

Judit, de jó nektek! :lol: Én is szívesen lustálkodnék már, d e még mindig nincs kész a nagytakarítás, a derekam már leszakadóban. Máté is nagyon akart segíteni, azzal kezdte reggelente, h mikor doglozunk már!? :lol:

Pussz, Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Anikó!!! Éljen,éljen,remélem minden simán ment és én is várom a képeket,ahogy lehet.

Krisz: mi van Edináékkal,jól vannak? Kiscsajok? Hogy áll a házatok felújítása? Néznek még be az ablakotokon?

Csaju: sajnos Kimi autója nem bírta...el is voltam keseredve.na de majd legközelebb.

Képzeljétek Márkék voltak ma bábszínházban,nagy emeletes busszal mentek,egész este csak mesélt,milyen szuper előadás vot.
Ömlött a szó belőle.Pénteken meg táncház volt az oviban,arra is nagyon belelkesedett.

Én most lelépek pár napra. A barátnőmmel elmegyek kettesben wellnesezni 2 napra Visegrádra. A férjecském most megtudja,hogy milyen minden délután-este a gyerekekkel szenvedni...és milyen nehéz elaltatni egyszerre 2 lurkót. Szegénykém,már előre sajnálom,biztos ki lesz borulva péntekre. :oops:

na szaladok,aztán nehogy Gabi is megszüljön mire visszaérek.
Szép hetet nektek!
Annamari
kismuki
 
 


Sziasztok!

Annamari: az utolsó mondatod helyesen így hangzik: "... aztán remélem Gabi is megszül mire visszaérek." :lol:

Annyira türelmetlen vagyok! :oops:

Ablakcsere jó buli mi két éve kezdtük apránként cserélgettük (elég nagy a ház, sok ablakkal), idén nyáron is lesz még vagy négy ablak cserélve. Úgyhogy átérzem a vele járó felfordulást. De nálunk már idén télen érezhető volt a gázszámlán, hogy kevesebb mint régebben. (Mi 240 m2-re fizettünk 90-et a leghidegebb hónapba, miközben olyat is hallok, akik 60 m2-re fizetnek 40 ezret.)
Komolyan gondolkozunk a ház falának a szigetelésén is. Mert ha tényleg ilyen iramban emelkednek az árak, muszáj lesz valamit csinálni.

Annamari nagyon irigyelünk!! Majd mesélj, hogy milyen volt.

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!

Annamari, érezd nagyon jól magad! A pasiknak pedig kellenek ilyen napok, hadd becsüljék csak meg utána a mi munkánkat :wink:

Gabi, banyek 240 nm???? Hehe, ha leosztom négy személyre, fejenként akkora rész jut, mint a mi egész lakásunk :lol:

Mátét hétfőn megfigyelés miatt nem vittem oviba, ma már igen, de nem votak csak 8-an. Du. viszont még két kisfiút hazaküldtek, így holnaptól már nem viszem, tuti összevonják őket.

Megyek, illene már lefeküdnöm :lol:

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Túl vagyunk a fütyi felhúzáson. Szegény Bencust próbáltam felkészíteni, hogy fájni fog, de majdnem vele együtt sírtam én is (hős apuka pedig inkább behúzódott egy sarokba :-))
Pedig a doki tényleg egy pillanat alatt megcsinálta, nagyon rendes volt. Mondta, hogy csak akkor vigyük vissza, ha valami gond van, egyébként gyorsan próbáljuk elfeledtetni vele, hogy valaha is itt jártunk. Gondolkodtam, hogy nem engedem oviba, de olyan lelkesen akart menni (és eldicsekedni, hogy milyen bátor volt), hogy elvittem. Megállt a csoportszoba ajtajában, letolta a gatyáját és hangosan kiabált: Nézd Maricza óvónéni! Felhúzták a fütyimet! (Hát mindenki dőlt a röhögéstől...) Most megyek érte nemsokára, kíváncsi vagyok, hogy szegénykém mert-e pisilni... Jaj, én annyira nem bírom, ha a gyerekem szenved és ráadásul még nekem kell lefogni.

Iszonyatosan keményedek, de fájás még mindig semmi. Lehet, hogy én leszek az első nő, aki a fájás nélkül fog szülni? :lol:
(Persze erre a dokim azt mondta, hogy azért ennek kevés az esélye...)

A 240 úgy jön ki, hogy 2x120, fönt laktak a férjem szülei lent mi, de az apukája tavaly meghalt, anyukája pedig 24 órás felügyeletet igényel, így szakadt a mi nyakunkba az egész ház rezsije. Ami nem túl nagy öröm. (A mama nyugdíja arra elég, hogy az állandó ápolónőt abból fizetjük, a gyógyszerei, pelenkái pedig plusz 20 ezer körül vannak.)
Szóval szép meg jó, persze nem panaszkodom, de nem tudjuk mi lesz, ha tényleg bejön az ingatlanadó, vagy ha a mama meghal. Vagy ki kell adjuk a felső szintet, vagy eladni az egészet. De ez utóbbitól azért tartunk, mert a férjem itt nőtt fel és már én is nagyon megszerettem a házat.

Na jó sokat locsogtam, a fájások meg még mindig sehol.


Pussz: Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!

Hazahoztam Bencust az oviból. Egész nap nem pisilt, pedig óvónéni már zuhanyoztatta is, hátha arra sikerül. Szóval hazajöttünk, nem volt hajlandó levetkőzni. Aztán nagy nehezen sikerült rábeszélni, de ekkor már annyira fájt neki, hogy szó szerint üvöltött és rángatózott a fájdalomtól. Persze együtt sírtunk, mert láttam szegénykémen, hogy mennyire fáj neki és teljesen kétségbe esetem. :cry: Aztán rábeszéltem, hogy üljön be a kamillás melegvízbe és ott sikerült végre pisilini, de szinte végig üvöltött és kiabálta nekem, hogy ne engedjem, hogy kijöjjön a pisi. :(
Lányok ez valami borzalom volt. A lelkem romokba. Most már kicsit jobb a helyzet, de azt hiszem holnap nem engedem oviba.

Pussz: Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Gabi!
Sajnálom a mamát, nehéz lehet így nektek :(

Bence pedig 2-3 nap alatt túl lesz rajta, nyugi! Tudom milyen nehéz, én is sírtam minden egyes kezelésnél (nekünk azt is kellett minden pisilés után), de 2-3 nap után már nyoma sem volt a sírásnak, és Máté egyáltalán nem emlékszik rá :wink:

Azért édes lehetett, hogy letolta a nadrágját :lol:

Én ma már totál lefáradtam, Cs még nincs itthon. Rájöttem, hogy a gyerkőcökkel semmi gondom nincs, ma is édesen eljátszott mind a kettő, hol együt, hol külön, de ez a háztartás... :shock: Mást se csináltam egész nap, mint vmelyiknek főztem, aztán rögtön mosogattam, majd etettem, utána mosogattam (ezt 3x eddig, most jön a 4.), amikor végre együtt aludtak akkor kénytelen voltam vasalni, közben teregetni, ruhákat leszedni, itt-ott port törölni, vagy legalább felseperni, és a napi 4x-i játékösszepakolásról már nem is beszélve. Kérdem én, és mikor játszok a gyerekekkel????

Mondtam CS-nak, úgy vagyok hajlandó 3.-at szülni, ha minden nap időben itthon van, van mosogatógépünk és kaját rendelek :lol:

Na, kinyavalyogtam magam, megyek vacsit csinálni :wink:

Kép

Kép
csaju
 
 


Egy képet még feldobok, friss :wink:

Kép

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Ma reggel már egyedül pisilt és nagyon boldog volt, mert egyáltalán nem fájt neki!
Mondjuk tegnap este is pisilt még kétszer és érezhetően egyre kevesebb fájdalommal járt.
Persze ehhez gondolom hozzájárult a két adag kamillás fürdővíz, a két pohár kamillatea, meg egy adag Nurofen is. Apával még homeo bogyót is hozattam, de mire hazaért, addigra Manócska békésen elaludt, így erre már nem volt szükség. Viszont kibírta az egész éjszakát pelus nélkül! Úgyhogy most majd meglátjuk, hogy mi lesz ma este, kell-e még pelus.

Pussz: Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!

Gabi, sajnálom, hogy ilyen rossz volt a tegnapotok, de a mostani állapot akkor már egy nagy előrelépés. Ez akkor nem műtét volt, hanem csak felrántotta? Gondolom, a műtét hasonló dolgokkal jár. Mi még nem vittük vissza Mátét, mert picit beteg volt, ma ment először oviba. De jövő héten vissza kéne vinni, hogy döntés szülessen ezügyben.
Hát igen, elsőre jól hangzik a hatalmas ház, de amit leírtál hozzá, az már árnyalja a képet.
Amúgy ránk is igaz az, hogy 68 nm-re fizetünk 35-40 ezreket fűtésre télen. remélem, jövőre ez sokkal jobb lesz, most még csak félig van kész a házunk szigetelése és az ablakcser eis épp hogy megvolt.

Annamari: most néznek csak be igazán, már mindkét oldalon állványzat van, a kicserélt ablakokon meg még nincs reluxa v redőny, és eltelik még egy kis idő, mire csináltatni tudunk. De azért függöny van! :lol:
Jó neked, merre jártatok a barátnőddel? Mesélj majd,h a férjed hogy bírta a gyerkőcökkel! :wink:
Tényleg, tali akkor mikor lesz? El is felejtettem mondani, hogy találkoztam nemrég Dóriékkal az Árkádban az egész családdal, és ő is jönne majd, ha lesz.
Edina nem írt az utóbbi napokban, azt tudom, hogy ők is betegek voltak, de a házuk jól halad. Hamarosan meglátogatom majd őket meg persze ha lesz tali, szólni kéne nekik is, hátha tudnak jönni.

Judit: :lol: Vicces vagy! De elhiszem, hogy kevés idő jut így mindenféle játékra. Gondold el, milyen az ha még dolgozol is emellett! Brrr :roll: . Sosincs idő mindenre sajnos!
Nagyon cuki Barni a képen!!! Igazi nagyfiú már.

Nálunk most annyira nincs munka, hogy holnap be se kell jönnöm, majd jövő héten ledolgozom. Reggel is feleannyi ember volt a metrón, mint máskor, már a fél város szabira ment sztem...
Mi szombaton megyünk anyuékhoz húsvétolni, de úgy hallottam, nem lesz vmi szép idő, pedig tavaly olyan klassz volt kint tojásokat keresgélni a kertben!

Puszi mindnekinek, szép húsvétot, ha már nem járnék erre.Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Nem is tudom hol kezdjem olyan rég írtam!

Anikó: Gratulálok! Sok boldogságot, egészséget kívánok az új családtagnak és persze a régieknek is! :)

Úristen most látom esik a hó.....:(


Gabi: Megsirattam a történetedet, de látom, hogy ma reggel már nem volt olyan vészes a pisilés! Ügyes fiad van!

Mi jól vagyunk, Szabi most 2 napja megint elég nyügi, szerintem ezek a frontok megviiselik. Ha ott van köztünk persze semmi baja. Lehet hogy ravaszkodik?
Levi mostmár egyre többet játszik vele, tegnap pl. labdázott vele, ma meg bohóckodott neki. Szabi meg akkorákat kacag, meg lehet zabálni őket.

Annamari: Nekünk sajna nem jó az április első két hete, mert nem leszünk itthon. Ha lesz tali, akkor mindenkinek jó szórakozást, ha nem lesz, akkor lehetne kérnem, hogy ápr. 2. felében szervezd, nagyon szeretném, ha mi is el tudnánk menni! Köszi

Megyek pihizek egy kicsit, bár csak Levi alszik, Szabi kint aludt de. a babakocsiban 2 órát.

Puszi
Timi

ui: Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek!

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Sziasztok!
Köszönjük a gratulációkat! Tegnap jöttünk haza, elég fáradt vagyok, pedig a kiscsaj szép sárga, úgyhogy gyakorlatilag csak ébresztéssel kel fel. Mi lesz még ha éber lesz? :roll:
Pénteken este fél 7-kor még mondtam a tesómnak telefonon, hogy nem szülünk meg soha, aztán 8-kor az 5 perces fájásoknál mégiscsak mondtam a férjemnek, hogy menjünk be, abbahagyom a mosogatást.
20:47-kor vettek fel és 22:40-kor megszületett a kiscsaj.
Gabi, ha ez Neked így megfelel, akkor min. ilyet kívánok, vagy ennél is rövidebbet.
Attól kemény volt, de haladt.
Képekkel a férjem tud majd szolgálni, mert a műszaki dolgokhoz nem értek.
Ja, egyébként otthagyott a kórházban, mert ugye pénteken neki még menni kellett dolgozni. Azért is megcsináltam egyedül.!

Fütyi témában megpróbálok felzárkózni, jó, hogy fiús anyukák vagytok. :)

Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Sziasztok!

Anikó: igen, én is ezt szeretném!!! Nem akarok megint fél napig vajúdani...

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!

Legfontosabb: Ani, ez nagyon jól hangzik,2 óra? Megyek szólok a férjemnek,hogy jöhet a 3. bébi. Na jó nem....

Gabi: hát ez a fütyi dolog..ha emlékeztek én is írtam,hogy első este sírtam,mert a világ összes dolgáért én voltam a hibás,aztán amikor már minden este felhúztuk neki,akkor még jobban. Pisilés csakis kizárólag meleg lavorba 2 napig és no ovi.Emiatt. De ma már rendben,bár úgy látom most kezd kicsit letapadni,de majd holnap este apával tartunk egy nagymosást.Az használ.
Nekünk anno azt mondták,hogy jó a nyári szünetre időzíteni ezt,amikor nincs ovi és már meleg is van és ugye pelo mellett elvileg nem is lehet.

Krisz és mindenki: köszi,írtó jó volt a pihim.Első két nap a barátnőmmel extra kikapcsolódás,utána még egy nap a kollégáimmal,borkóstoló,vacsi,csapatépítő este,stb... A Silvanusban voltunk Visegrádon.Sókamra,aromkamra,ping-pong,sauna,soli,uszi,élménymedence,jaccuzzi,elég jó volt.Sajna a szobák elég régiek,de kb csak aludni voltunk ott.
Mikor hazaértem a férjem modta,hogy minden évben mehetek olyan jól elvolt a fiúkkal, és tényleg nekem is jár a magány,ha neki is. Édes,imádom.
Csaju: képzeld a pati anyukájais jött már velünk mert áprilisban kezd dolgozni.Mire hazaért mindkét kiscsaj tök lázas volt. De apuka hősiese bírta náluk is.Bár csak egy nap volt neki.

Timi:Sztem azon a 2 héten nem múlik,akkor legyen április 2.hete után,nekem úgy tűnik úgyis sok dolgom lesz megint addig.
Akkor majd kinézek egy új dátumot.

Most puszi mindenkinek és sok tojást a fiúcskáknak!
Kellemes húsvéti ünnepeket!!!
Annamari
kismuki
 
 


Sziasztok!

Kellemes Húsvéti Ünnepeket Mindenkinek!!

Kép Bence és a Húsvét

Kép
Kép
almadi
 
 


Ja, és ha már kép akkor egy friss pocakfotó:


Kép Én és a pocakom

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!

Gabi, tök jól nézel ki és Bence is nagyon aranyos! Semmi jel egyelőre?

Annamari, klassz lehetett a pihenés. Mindenkinek be kellene vezetni ilyet! :wink: Mi jövő hétvégén megyünk hármasban egy kis pihire, legalább nem kell főzni, takarítani, stb. és semmi nem vonja el a figyelmet a családról. Van még egy kis üdülési csekkünk, muszáj elhasználni, mielőtt lejár! :)

Timi, ti merre mentek az említett pihenésre?

Anikó, nagyon klassz, hogy ilyen gyorsan zajlott. És a regenerálódás is gyorsan megy ilyenkor vagy inkább fordítva? Hogy fogadták a tesók a kistesót? Várjuk ám a képeket, a nagyobbakról sem láttunk még! :wink:

Judit, ti merre húsvétoltok, hazautaztatok anyukádékhoz?

Szép húsvétot mindenkinek, mondjuk az idő nem az igazi, de a nagycsaládi jó hangulat feledteti! :D

Puszi, Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Mi Anyuéknál voltunk, de nem igazán volt nyugis a hétvége, mert Barni belázasodott és iszonyat taknyos lett, nekem még iylen elesett gyerekem nem volt :cry: De szerencsére ő is gyorsan legyűrte a nehezét, másfél napig tartott csak a láza :wink:

Viszont a nyuszi nagyon klassz dolgokat tojt, nagy volt az öröm :)

Gabi, szép nagy pocid van és Bence is nagyon édes az óriásnyuszi mellett :lol:

Anikó, ez aztán a gyors szülés! Hogy vagytok? Mesélj magatokról! Biztos nagyon nehéz lehet, de azért én irigykedem :wink: :lol:

Krisz, merre mentek?

Annamari, hú de klassz lehett nektek! Csatlakozom Kriszhez, ez mindenkinek járna, családostól is legalább évente 2x, és család nélkül szintén!

Akkor tali ápr. 2. felében lesz, jól értem?

Megyek társasozni, ma még Máté itthon van!

Puszi

Kép

Kép
csaju
 
 


Hali mindenkinek!

Judit: csak ide a közelbe megyünk, Ceglédre, ahol van szállodás kedvezményem meg lehet pancsizni, szaunázni, játszani, ilyesmi. Remélem, nem jön közbe semmi, mert az én gyomrom meg Mátéé is rendetlenkedik húsvét óta, remélem, csak túlevés miatt, Z meg meg van még fázva, hangja sem volt húsvétkor.
Szegény Barnus, remélem, már minden oké!
És miket hozott a nyuszi? Mi még húsvét előtt megvettük M-nak a várva várt biciklit, de azóta az idő sem volt jó , beteg is volt, meg elég hamar elbátortalanodott és nem tudom, mikor lesz vmi a biciklizni tanulásból... :roll:

Többiek, mi van veletek?
Barbi, te nagyon régóta eltűntél, nem is olvasol már minket?

Gabi, még egyben?

Pussz, krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Még egyben. Most azért egy kicsit már könnyebb, nem nyűglődök annyit mint egy hete. Ma voltam UH-n meg CTG-n, hát még annyi jele sincs a szülésnek, mint két hete. Az UH szerint 3500 gramm (Bencét 3000 grammal szültem), úgyhogy picit izgulok, hogy milyen nagy baba lesz. De minden rendben van vele és végülis ez a lényeg.

Tegnap és ma sem volt ovi, így tegnap délelőtt bábszínházba voltunk, ma meg az Állatkerti Játszóházba. Így legalább a nap egyik fele könnyen eltelik. Itthon egyszerűen szegénykém teljesen megőrül, már nem tud magával mit kezdeni, és persze semmi sem jó, amit kitalálok. De Apa délután hamar hazaér és remélem, hogy ez könnyít a helyzeten...

Nekünk a nyuszi hozott egy Verdás ágyneműhuzatot meg egy Lego rendőrautót. Na meg persze hétfőn rengeteg csokinyuszit, meg csokitojást, amiket a locsolkodásért kapott. Próbálom apránként eltüntetni őket, mert különben éjjel-nappal csokit enne. :wink:

Szorítsatok nekem egy jó kis mielőbbi melegfrontért, hátha arra Dorka baba hajlandó lenne kidugni az orrát (is)...

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziazstok!

Krisz, remélem, hogy nem lesztek betegek és jól érzitek majd magatokat :lol:

Köszi, Barni még mindig takis és nyafi, elvittem ma dokihoz, bár nem tudom mennyire hihetek a diagnózisnak az előzmények után :roll:

Majd belejön a bicajozásba, nyugi! Emlékszem Máténak annyira tetszett, hogy akkor majdnem hazáig tekert. De sajnos azóta nem tudott még sokat biciklizni, Pestre nem hoztuk, mert terhesen nem tudtam volna utána szaladni, ősszel pedig babakocsival nem, majd most tavasszal!

Máténak legokalózt tojt a nyuszi, meg egy szuper biciklissisakot, mesekönyvet, Barninak is különböző játékokat és jól bevásároltam nekik nyárra a C&A-ba, olyan klassz dolgokat találtam :wink: Persze ez utóbbit csak én értékelem :lol:

Gabi, most jön a melegfront, hátha hat a kiscsajra :wink: Bár nekem egyik fiút se hatotta meg semmiféle front, szex, kaja, semmi :lol:

Barnit nekem is 3700 grammra becsülték szülés előtt 2 héttel és végül 3550 lett, szóval nem biztos, hogy nagy lesz! Mindenesetre tuti nagyobb, mint Bence :)

Nekünk ma már volt ovi, locsolkodás is, Máté sok tojást gyűjtött össze, de szerencsére ő nem eszi őket, így viszem majd Apukámnak :lol:

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok, Almádi Gabi férje vagyok, megszületett kislányunk Dorka,
tegnap éjjel negyed tizenkettőkor, három ötvennel, és mindenki jól van :D :D
LJ

Kép
Kép
almadi
 
 


Szia Gabi férje :), ez remek hír, nagyon gratulálunk, pusziljuk Gabit és várjuk az első fotót! ;-)

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!
Gabinak innen is gratulálok!
Sikerült némileg átalakulnom, most gyorsan egy kép ezekről a gyerekekről.
Amúgy, hogy minden szép legyen, mind a két gyerek beteg, Rolcsi elég komolyan kivan. Jó lenne a picit "megmenteni", de elég rosszak a kilátások.

Anikó Kép

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Sziasztok!

Milyen jó hírekre jöttem, Gabi gratulálok, jó egészséget, sok-sok boldogságot, szeretetet kívánok :lol: :lol: :lol: És várjuk a képeket!

Anikó, hogy neked milyen gyönyörű gyerekeid vannak, büszke lehetsz rájuk!
Jobbulást, remélem a pici nem kapja el!

Barninak ma kiderült, hogy fülgyulladása van, holnap az is kiderül, fel kell-e szúrni neki :cry: Mondanom se kell, hogy a háziorvos semmit sem vett észre :x

Megyek aludni, mert egy hete nem alszunk, ezek szerint a füle miatt!

Puszi

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Anikó, én is csatlakozom, nagyon szépen a gyerkőcök!!! És milyen aranyosak így hárman! :D Dorina olyan angyalian néz ki, hogy el sem hiszem a történeteket a sok hisztiről! :lol:
remélem, a pici nem kapja el, jobbulást a nagyobbaknak. Tényleg, hogy szólítjátok, teljes nevén vagy becézve (mármint Alexandrát)?

Judit: sajnálom, és jobbulást Barnusnak!Írj majd, h mit mondtak!

Hát, nálunk sem jobb a helyzet sajnos, Zoli egész éjjel hányt, teljesen kivan, fel se tudott kelni reggel, én sem sokat aludtam az éjjel. Olyan, mintha Máté se lenne teljesen rendben, nincs kimondottan hasmenése, de valami nem stimmel. Beszéltem az óvónénivel, de ő úgy látta, bevehető oviba. Így legalább Zoli tud pihenni. Húsvét óta az egész családnak (tesómékat, anyumékat beleértve) van vmi baja, sztem körbejárhatott a vírus. Na ezek után hogy megyünk holnap üdülni? Sztem sehogy, tök gáz, nem tudom, le tudom -e mondani.

Hát ez van, sziasztok! Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Óóóóó Krisz, annyira sajnálom!

Hátha jobban lesz holnapra Zoli, van esély rá szted?

Barni megúszta a felszúrást, egy nap alatt olyan jól lett az antibiotikumtól, mintha éhezett volna rá a szervezete :shock: De tényleg, éjszaka végig aludt, jókedvű, eljátszik egyedül újra, stb.

Banyek, már ennyi az idő? Huh megint elszállt a napom...

Kép

Kép
csaju
 
 


Szia Judit, köszi az együttérzést, hát én is nagyon sajnálom, tényleg nem tudunk menni... Z csak szarabbul van, hasmenés, láz, abszolút gyengeség... Máté is rotyizgat,és rossz a gyomra (egy ovistársa is hányt ma állítólag), szóval sztem ápolónő leszek a hétvégén, ha nem robbanok le én is ennyi vírus mellett... Ha minden igaz, ápr.12-re átteszik a foglalást. Hát elég szarul jött ki a nagy nehezen megszervezett üdülés,d eez van.
Tök örülök, h nincs felszúrás!! Remélem, pihentető hétvégétek lesz! Aztán majd ha mindenki újra happy, játszóterezhetnénk megint egyet. A szokásos időben ráérek, mert ápr-tól sem engedik a 8órázást, szokás szerint...
Na puszi, jó hétvégét,Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Krisz, remélem jobban vannak a fiúk, te pedig nem kapod el :)

Az klassz, hogy át tudták tenni a pihit, gondolj arra, hogy akkor még jobb idő lesz, így szuperebb lesz az egész! :lol:

Én egyedül a fiúkkal, Cs dolgozik, megyek is főzni, hátha holnap el tudunk menni vmerre ebben a jóidőben.

Puszi

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Gabi!!!!!!! Gratulálunk,hát akkor mégiscsak hatott ez a jó kis melegfront,jó kis éjszakai szülés...az az igazi. Írj hamar hogy vagytok!!!

Krisz: sajnálom a betegeskedést,dehát ez szinte mindenkit megtámad,nem lehet kikerülni.Ha akarsz megnyugtatót hallani,nálunk minden fiút kiütött,tesóm, apukám,férjem és persze a fiúk.Lányoknál semmi,hátha te is megúszod most.

Csaju: ott az Örs rendelőben van egy annyira kedves profi fülész dokinéni,Viknek is 2 nap alatt rendbetette az antibiotikum.Nem vagyok a híve,de ha ilyen gyorsan hat,akkor nem gondolkodom.Ezek szerint már aludtatok is éjjel?

Ani: gyönyörű gyerekek,de komolyan,olyan szép szemük van!!!
megúszta a pici ???

Megyek mert még dolgozom...jó kis szombati program. Anyu elvitte a fiúkat ma a Pólushoz a dinó kiállításra,azt mondta nagyon élvezték. 3 éves korig ingyen van( Márk belefér persze) többi 1500 ft.

Szép napot használjátok ki ezt a jó időt,jövő 7végére megint rosszabb lesz

Annamari
kismuki
 
 


Sziasztok!

Jobbulást kívánok minden betegnek, sajnos naprakész együttérző vagyok.
Köszönjük a dícséreteket.
Bíztam benne, hogy nem rontunk az eddigi átlagon, mert itt mindig szép gyerkőcöket látni.

És sajnos a kicsi is beteg lett. :cry: Ma egész nap apró kortyokban adagoltam bele a tejcsit, mert képtelen egy szívásnyit is szopizni.
Viszont vígasztal, hogy a nagyok már látványosan jobban vannak, úgyhogy remélem Ő is hamar átvészeli. Mondjuk holnapra :D
Sajnos, most is fulladozik, nem kap az orrán levegőt.
Próbálom leszívni, de sokkal magasabban szörcsög. Lehet, hogy nem is trutyi, hanem duzzadt a nyálkahártyája. :roll:
Aludni is jó lenne valamikor.... :roll:
Szinte esélyem sincs.
Azért, aki megteheti, annak jó pihenést holnapra!


Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a jókívánságokat!

A történtek gyors vázolása:
Szerda délután fél 4-kor kezdett folyni a magzatvíz, 4-kor hívtam a szülésznőt (pont nappalos volt), mondta menjek be. Fogtam a kis motyómat és elautóztam a kórházig (fájás semmi). Fél 5-kor vettek fel a szülészetre, férjem negyed 6 körül ért oda. Szokásos dolgokat elintéztük - fájás még mindig 0, méhszáj bő egyujjnyi. Fél 8-kor beszélt a szülésznő a dokimmal, hogy mi legyen, akkor bekötötték az Oxytocint. Na, az volt ám a királyság!!! Fájások jöttek ezerrel, tágulás megint semmi. (Csapó vizsgált meg, "ó, hát ez nagyon bánatos" - mármint a méhszájamra mondta ezt. :lol: Meg azt, hogy ebből reggel 4-re lesz csak gyerek. :?
Szülésznő vizsgált folyamatosan, majd mivel nem akarta a méhszáj engedni a pici fejét, így félóránként próbálta kézzel tágítani - (másik királyság az oxy mellett) Este 10 után sikerült teljesen eltüntetni, onnan már gyorsultak az események. Dokival folyamatosan konzultáltunk és vicces volt, mert 10 előtt még mondta neki Vera, hogy á, még mindig csak bő két ujjnyi, majd 10 perc múlva telefonált újra, hogy siessen, mert tolófájásaim vannak. (Doki: ugye csak viccel?) Szóval a lényeg, hogy doki megjött, megvizsgált és már mondta is, hogy akkor nyomjunk! Kb. 4 fájás és megszületett a kiscsaj.
Megint mindenki megdicsért, hogy milyen szépen szültem, mert más már üvöltözött volna ennyi oxy meg kézzel tágítás után én meg csak - állítólag - diszkréten jajgattam :oops:

Konklúzió:
1.) Én ide többet be nem teszem a lábam! :twisted:
2.) Mondtam apácskának, hogyha szeretne még gyereket, akkor javaslom az örökbefogadást :wink:
3.) Életem legjobb döntése volt, hogy fogadtam szülésznőt. Összehasonlíthatatlan volt a két szülés és a gondoskodás, amiben most részem volt.
4.) Végülis az egyágyas szobába kerültem (annyira tele volt az egész szülészet) és egy csöppet sem bántam meg. Tökéletesen tudtam pihenni és gyönyörködni Dorkába.
5.) Beleszerettem a kislányomba :oops:
6.) Ja, és nyertem egy aranyeret is :cry:

Bence teljesen elolvadt, amikor először volt bent a kórházba. Hol engem ölelgetett, hol a babát. Apával könnyes szemmel néztük...

Viszont a pici lány olyan erővel szopizott, hogy az első nap taccsra vágta mindkét cicimet. Onnantól nem tudtam szoptatni két napig. Mikor már éreztem, hogy kezd a 3. nap a tej beindulni akkor elkezdtem fejni kézzel, majd mikor másfél óra fejés után 10 ml anyatejet tudtam összegyűjteni, akkor már bőgtem, hogy mi lesz velem. (Később a részidőm javult, egy óra alatt jött le 20 ml! :lol: )
Kentem, fújtam, törölgettem próbáltam mindent elkövetni, hogy kicsit gyógyuljon, mert éreztem, hogy már annyira telítődik, hogy ez a fejés édes kevés lesz és be fog gyulladni. Úgyhogy mikor elvitték a törpit este 8-kor fürdetni volt két órám, hogy szedjem össze magam. Nagyon vicces, de két órán át hajtogattam magamnak, hogy igenis tudok szoptatni... Feküdtem az ágyban és csak erre koncentráltam. Miután pedig a félelmemet sikerült legyőzni, teljes nyugalommal mentem a babámért - és láss csodát megszoptattam. Na, ne gondoljátok, hogy egyáltalán nem fájt, de töredéke sem volt az eddigi fájdalomnak. Így szép lassan elkezdtünk szopizni. Mostanra a helyzet még mindig ugyanolyan - azaz az első 10 másodpercben csillagokat látok, de utána már tudom szoptatni. Szívesen veszek minden jó tanácsot ezügyben, mert nem akarom, hogy emiatt ne tudjak szoptatni.

A hasmenéses-hányós vírust nálunk is elkapta az egész család...

Videók Dorkáról:
http://www.videoplayer.hu/videos/play/150892
http://www.videoplayer.hu/videos/play/150894
http://www.videoplayer.hu/videos/play/150897

Anikó: csak ismételni tudom a többieket: gyönyörű gyerekek!!

Pussz mindnekinek: GAbi

Kép
Kép
almadi
 
 


Gabi!

Még egyszer gratulálok, csodaszép a kislány és ahogy nyög... jaj Istenem,ilyenkor szülni tudnék míg élek :lol:

Olvastam a szüléssztorit, óóóó én is-én is, aztán a szoptatásos mizériát, húúú mondom, elég volt kétszer átélni, de ahogy megláttam a videót...

Ezzel a szép álomképpel megyek aludni :wink:

Kép

Kép
csaju
 
 


Ja, és mennyi haja van, hihetetlen!

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Nagyon édes a pici baba, mégegyszer gratulálok.
Sajnálom, hogy egy kicsit oxyval is gyötörtek. A harmadik majd mégjobb lesz :D

Nekem meg pont egy jó erősen szopizó, éhes babára lenne szükségem, mert tiszta csomó a hónaljam és az én drága Szandrám csak az alvással van elfoglalva. Még a köhögési rohamokra sem ébred fel, pedig sokszor nem is tud befelé levegőt venni.
(általában így hívom, de amikor csak magamban megállapítom, hogy sír az Alex, akkor mindig az jön, mire odaérek hozzá, addigra Szandra lesz. Szóval még én sem tudom igazán, hogy mi legyen)

Túl voltam a harmadik terhességi hónapon, amikor a Roli 16 hó-san abbahagyta a szopizást, de szerintem nekem végig rossz volt az első pár másodperc. Nem tudom, hogy ez kivédhető-e vmivel, nekem nem sikerült megedzződnöm. Most is rossz.

Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Sziasztok!

Gyorsan bekukkantottam, látom gyarapodott a topikunk :)

Anikó, Gabi: Gratula a gyönyörű gyerkőcökhöz! Sok boldogságot és egészséget kívánunk!

Én már az óvoda választás lázában égek... Légyszi segítsetek a nyílt napon mikre figyeljek, miket kérdezzek?

Köszi, megyek Szabi már üvölt nagyon, Levinek meg a foga fáj, valószinűleg jön az utolsó négy közül az egyik :(

Betegeknek jobbulást!

Puszi
Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Sziasztok!

Bencének valószínűleg visszatapadt a fütyije :? , mivel apukának eszébe sem jutott, hogy húzogatni kellene - mialatt én a kórházban voltam. Most tök tanácstalan vagyok. Apa azt mondja hagyjam békén a gyereket, valami majd lesz vele. De én meg félek, hogy később még rosszabb lesz neki. A sebészetre én sem szívesen viszem vissza, lehet, hogy megpróbálom megint fellazítani egy kicsit a Ftorocorttal. Attól is félek, hogy ha nem tudjuk lehúzni begyulladhat.
Mondjon/írjon valaki valami megnyugtatót!!

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Gabi!
Én nem sok jóval biztatlak, én hallottam több anyukától is, hogy újra hátra kellett húzni utána a gyerkőcnek :cry:
De első körben mindenképpen próbáljátok meg a Ftorocortot!

Sógornőm fia se merte az anyjának mondani, hogy milyen problémája van (neki is le volt tapadva), így végül már 17 évesen ő ment el a dokihoz és vágni, varrni is kellett neki, ne várjatok addig!

Hogy van Dorka? Jó baba? Bence jól viseli?

Mi jól vagyunk, Kriszékkel is játszótereztünk vmelyik nap :lol:

Barni füle úgy néz ki rendbejött, most kettesben vagyunk, mert Cs elment Mátéval csavizni!

Puszi és kellemes hétvégét

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Csaju: örülök, hogy Barni fülével minden oké, mert az eléggé fájdalmas tud lenni.

Dorka jó baba, tejem is van, csak újra iszonyúan fáj a szoptatás. A ma hajnalt már végigbőgtem, annyira érzékeny, hogy semmilyen ruha nem érhet hozzá, úgyhogy képzelhetitek hogy fáj, amikor a pici szívja. Most az van, hogy holnap jön egy szoptatási tanácsadó, remélem tud nekem valami okosat mondani. Megjegyzem ő volt az első, aki komolyan vette, a gyerekorvos közölte, hogy persze hogy fáj, ez teljesen természetes :twisted:
Napok óta fáj a fejem is, meg folyik rólam a víz, mire a pici elkezd szopni. Ráadásul, ha esetleg nem aludja végig a három órát, akkor nem tudom újra szoptatni, mert legalább ennyi időre van szüksége a mellemnek, hogy kicsit megnyugodjon.

Na, röviden ennyi. Most elég keserves hangulatban vagyok...

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!

Most látom, h milyen rég írtam. :oops:

Annamari,igen, bejött a jóslat, én megúsztam a betegséget! :wink:

Gabi: csatlakozom, nagyon édes Dorka! :D Drukkolok, hogy megoldódjanak a szoptatási gondok, írj majd, h milyen volt a szoptatási tanácsadó! Ajánlottak vkit v honnan kerestél embert?
Fütyivel kapcs. én is hasonlókat hallottam, h nem biztos h elsőre sikerül. A dokitok nem mondta h utána kell -e vele vmit csinálni?

Anikó, veletek mizújs, Szandra többet szopizik már? Emlékszem, én rögtön tiszta csomó lettem, ha vmiért nem szopott rendesen Máté v sztrájkolt egy kicsit. Egyszer még egy tanácsadót is felhívtam már, annyira szenvedtem, tudott is segíteni.

Timi: sztem hagyatkozz a megérzéseidre az ovinézéskor, úgyis csak a szépet mondják, prezentálják, és hát legtöbbször ez a gyakorlatban nem tud úgy működni, sjanos... :roll: Azon túl meg az óvónő iránti szimpátia fontos, és hát a környezet (szoba, udvar,stb.), felszereltség, persze a gyerekeknek ez a kevésbé fontos. Az kell, h szeressék az óvónőt. De úgyis csak menet közben derül ki igazán, h mennyir eés hogyan foglalkoznak a gyerekekkel és mennyire jó a szülők felé közvetített információ. Asszem mi egyrészt olyan csapat vagyunk, ahol nem zökkenőmentes minden, kivéve Annamri anyukájának az ovijában, ugye? :wink:

Judit: képzeld, Mátéék már szerdán mennének kirándulni, péntekre sikerült is kiírni az infot, nagyon eltaláltam, h nem sietik el a dolgot. :lol: Persze mivel esős időt mond, nem tudom, lesz e vmi belőle.

Ma elővettük a biciklimet, próbajáratoztam, lassan majd be kell üzemelnem munkába járásra. Jó volt tekerni megint! Holnap meg taxival kell mennem dolgozni a drága sztrájk miatt, a kolléganőm külföldön van, így nekem mindenképp be kell jutnom. :roll:

Puszi mindnekinek, Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk: most jön a tanácsadó, nagyon izgulok!! Az első (Rózsa Ibolya) lemondta, mert megbetegedett a gyereke :cry:
Ő ajánlott egy másikat, aki elvileg pillanatokon belül megérkezik...
Krisz: a neten néztem utána, Rózsa Ibolya nevét már sok helyről ismertem (pl. Kismama), de ahogy nézem ez a hölgy is nagyon jó, mert rákerestem a neten. Egyébként őt Werner Katinak hívják.
Most azért izgulok, hogy addig kibírja szopi nélkül a kismanó, amíg megérkezik.

Többiek hová tűntek?

Sok pussz: Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!

Na most megnéztem a naptáromat és kezdenek sűrűsödni a napok áprilisra is,így van 2 időpontom nektek,találjuk ki melyik jobb többünknek.
Április 24 csütörtök vagy 25 péntek. Fél 5-től, bármelyik nap szeretettel várlak titeket, akárhány gyerekkel.
Remélem nincs sok programotok és van kedvetek is végre. Van 3 szobánk,hely bőven,lehet mesét nézni,játszani nekünk beszélgetni,sütizni :D . Susnak , Dórinak és Edinának írok mailt,ők ritkán jutnak ide.
Kérem a javaslatokat

gabi: na mondott valami okosat a tanácsadó???

szaladok,mert eddig szülőin ültem,mostmár családoznom kell

Annamari
kismuki
 
 


Sziasztok!

Szoptatós néni szuper volt! Rájött, hogy érgörcs van a cicimbe, ami állítólag tök ritka - persze, akkor kinek lenne, ha nem nekem... - és pont az ellenkezője jó rá, mint amit a többi fájó mellre írnak. Azaz én szaladoztam itt félmeztelenül, mondván, hogy szellőztessem a cicimet, amitől az persze csak jobban fájt. Most kiderült, azért, mert erre a száraz meleg a jó. (Ezért esett annyira jól az infralámpa is.)
Szóval érgörcs szuper, már csak azt nem tudom, hogy ez majd elmúlik egyszer? Nincs róla túl sok infó a neten, csak annyi, hogy melegítsem. Most írtam egy szakértőnek, hogy mi a tapasztalat.
Szoptatós néni ajánlott egy másik tartást is, (ehhez fogok venni egy szoptatós párnát) kereszttartásnak hívják, hasonló a hónaljtartáshoz, a gyerek fejét tartom a füle alatt és ha a jobb kezembe van a pici, akkor a bal mellre teszem és fordítva. Egyelőre jónak tűnik. Azt mondta a mellbimbómmal sincs gond, ettől sokkal rosszabbakkal is szoptatnak anyukák. Annyi, hogy a gyerek száját kell kifelé húzogatni, mert nem fordul ki eléggé az ajka. Meg persze mondta, hogy az elején az a 20 másodperc, ami nagyon fáj, azt próbáljam mély levegővétellel áthidalni, mert úgy sokkal elviselhetőbb (kipróbáltam: igaza van!).
Olyan jó kedvem lett, miután elment! Végre valaki komolyan foglalkozott a problémámmal. Megbeszéltük, hogy folyamatosan kapcsolatban maradunk, és informálom, hogy miként alakul a szopizás.

Egy halvány reménysugár, hogy lassan "normálisan" fogok szoptatni...

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Gabi: éljen,éljen,örülök hogy jól sikerült. Reméljük hamar túlleszel rajta.

Lányok,mivel pont átkerültem az előző oldalra,mégegyszer leírom,hogy április 24 csütörtök,vagy 25 péntek lenne jó. Talán a péntek jobb kicsit,mert csüt.délután van nyílt játszós nap az oviban,meg szerda délelőtt. Igaz Vikti sokat van ott,így lehet nem is megyünk be...talán csak az lenne érdekes hogy látnánk 1-2 leendő gyereket .

na kérem a javaslatokat,kinek mi a jó...többség dönt

Annamari
kismuki
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: