Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Gabi, örülök a jó hírnek, végre egy hozzáértőt találtál :lol:

Annamari, én írtam mailben is, hogy a 25.-e nekünk nem jó, Máténak aznap lesz a szülinapi zsúrja :wink:

Mi jól vagyunk, bár szegény Barni megint taknyos, a doki szerint felülfertőződhetett a múltkori gyulladás, most szerencsére a füle megúszta, szívom neki állandóan!

Viszont új gyerekdokink van, kaptunk is már időpontot :lol:

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Nekünk is a 24. jobb talán! :wink:

Judit, asszem én a te emailedet továbbra sem kapom meg. Egyszerűen nem értem.:roll: Szegény Barnus, remélem, kikeveredik már ezekből a nyavalyákból! Mikor mentek az új dokihoz? Feltétlen számolj majd be!

Gabi, örülök, h megyegetnek a dolgok!

Mátééknak megvolt tegnap a kirándulás, a legjobban a csillogó busz tetszett neki! :lol: Arborétumban sétáltak végig, a visszaúton állítólag mindenki bevágta a szunyát, és még ebéd után is tudtak aludni, úgy kifáradtak. :lol:

Mi Szombaton megyünk üdülni, remélem, ezúttal semmi nem jön közbe!

Sok puszi, Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


na jó,akkor legyen 24. Többiek?
kismuki
 
 

 
 

Sziasztok!

Csak egy pillanatra ugrottam be. Mivel Krisz még mindig nem kapod meg az emailjeimet, így itt reagálok a képekre, nagyon klasszak, olyan édes Máté afürdőgatyeszban, egyem meg a kis vékony habtestét :lol: Biztos jól éreztétek magatokat!

Puszi

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Én nem merem bevállalni a 24-ét, mivel közben odáig fajult a szoptatási mizéria, hogy mindkét cicim feladta a harcot, így most fejek és cumisüvegből kapja az anyatejet, időnként tápszerrel kiegészítve...

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Gabi: nagyon sajnálom, remélem rendeződik a helyzet és legközelebb már te is csatlakozol.Természetesen megértem a helyzeted. legalább valami szuper gyors fejőgéped van,hogy azzal ne kelljen szenvedned? Cumisüveg is jó,legalább más is tudja etetni :)

Csaju: te nem írtál,hogy akkor jó a csüt nektek is????

megyek,vacsiztatnom kell
pusz
kismuki
 
 


Sziasztok!

Annamari, igen, jó nekünk, ott leszünk :lol:

Gabi, én is sajnálom, hogy így alakult, de ha picit nagyobb lesz Dorka simán lehet, hogy visszaáll a régi rend, barátnőméknél is így volt. Neki még mellbimbó-kiemelő is kellett, most már az sem, drukkolok :wink:

Megyek, mert Máté itthon és főznöm is kő!

Puszi és kellemes hétvégét, Kriszt nektek jó utat!

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Judit: igen, nagyon klassz volt a kis pihenés! Máté főleg odavolt a fürdés-úszástól! Cápát játszott végig. :lol:
Most itt anyuéknál is nagyon pörög egész nap. Legalább sokat van kint, az oviban még mindig nem viszik túlzásba a kimenetelt. Kedden szülői, többek között az aktuális problémákról, igen kíváncsi vagyok már....
Megyünk majd együtt Annamariékhoz?

Tényleg, akkor ki lesz még ott?

Gabi: remélem, h javul azért a helyzetetek, nem tud tovább segíteni a szoptatási tanácsadó?

Annamari, miért ne vigyünk semmit? Ne viccelj! :wink:

Puszi,Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Talán jövő hétre újra meg tudom próbálni a szoptatást, legalábbis teszek még kísérletet, hátha sikerül. Már csak azért is mert kevesebb lett a tejem, meg nagyon hiányzik az összebújás. Pedig fejek mint az őrült 3 óránként. De a kiscsaj annyit eszik, hogy nem győzöm. Képzeljétek, szerdán lesz négy hetes és ma mértük 4400 gramm (3500-al született)... Van hogy lehúz 120 ml anyatejet és addig üvölt meg tátog, még nem adunk mellé 30 ml tápszert. Védőnő azt mondta, hogy 100-nál több nem nagyon kellene neki... Na most mi legyen?! Próbáltunk játszócumit adni neki, de már észrevettük, hogyha éhes, akkor nem kell neki, kilöki és addig üvölt meg tátog még nem adunk neki tejcsit. Bár egy könyvben azt olvastam, hogy a cumis babákat sem lehet túletetni, mert ami nem kell neki, azt egyszerűen kihányja. (Na, a mi kis drágánk nem hány ki semmit...)

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Kismuki: milyen az a szuper gyors fejőgép? Nekem Aventes van, kézi, mert nem igazán tudom milyet lenne érdemes beszerezni. A Mini Manóba néztem, lehet kölcsönözni egy hónapra, de mi van ha nem is tudom használni? Vagy nem válik be? Szóval örülök minden javaslatnak, ha tudsz valami jót, akkor légyszi írd meg!

Pussz: Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


CSak bekukk, nemrég értünk haza a Városligetből, kint voltunk 10 óta, nagyon klassz volt :lol:

Gabi, neked szeretnék írni!
Én egyik fiút se mértem, szóval fogalmam sincs mennyit ettek, de annyit adtam, amennyi jólesik nekik. Biztos nem keveset, mert az első hónapban másfél kilót,utána egyet híztak havonta. Viszont láthatod,egyik sincs elhízva.
Nem kell megfogadni, amit írok, de sztem ne hallgass a védőnőre, ő honnan tudja, hogy a 100 ml elég Dorkának? Minden baba más, másképp használja fel az anyatejet is, más az étvágyuk stb. Míg az egyik baba ehet 200 ml-t is, addig a másiknak simán elég 80. szerintem annyit adj, amenyivel Dorka jóllakik, elhízni nem fog tőle úgy sem, de azért éhezni ne éhezzen!

Nekem ismerőseim a Medela gépit istenítették, a MM-ban milyet lehet bérelni? Sztem megérne egy próbát, neked is könnyebb lenne!

Kitartást Gabi, tudom, hogy nehezen az első hetek, hónapok, de minden rendben lesz :wink:

Puszi, most megyek játékot pakolni!

Kép

Kép
csaju
 
 


Gabi, nekem is kézi chicco volt, de lerohadt a kezem,mire lefejtem a tejet,amikor Márknak kellett. nem tudok ajánlani,de vannak ilyen elemesek,amit csak rácsatlakoztatsz és kész. Dolgozik magától.És nem tart fél óráig.és nem lesz ínyhüvelygyulladásod.... :? vagy mi

Lányok: tényleg ne hozzatok semmit,akkor max. innivalót, mert előző nap szabad leszek és a csinálok sós sütit,meg valami édességet is.

na megyek,mert még ezer dom van, elugrottunk hétvégére Visegrádra a fiúkkal-persze imádták a vizet,egész nap ki sem akartak jönni...csak az okos anyjuk itthon hagyta a karúszókat :evil: Márk már úszkál,de Vikti folyamatosan beveti magát és elmerül...szóval most nem nagyon tudtam pihenni,de legalább jókat ettünk...így viszont lőttek a fogyásnak,de már nem is érdekel

puszi,csütörtökön találkozunk.Dóriék jönnek, Krisz,Csaju, Susnak nem jó, Timi???? És bárki akinek még kedve van jöjjön

Annamari
kismuki
 
 


Sziasztok!

Annamari: mi megyünk, ha Levi nem robban le, mert most kicsit folyik az orra :(

Gabi: kitartást!, sztem is próbálj ki egy elemes/elektromos fejőt! Nekem is Avent van, de az én kezem is volt, hogy kikészült tőle :(

Puszi mindenkinek!

Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Na, klassz h azért leszünk páran ha minden igaz! :wink:

Judit, nem írtad h megyünk -e együtt? Hm? :wink:

Pussz,Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Krisz, ne haragudj, persze, hogy megyünk együtt :lol:

Hánykor és hol?

Annamari, azért mi viszünk vmi sütit, nehogy már fogyjak most, hogy 3 hete futni járok :lol:

Kép

Kép
csaju
 
 


Judit, de jó hogy ilyen kitartó vagy! :D Nekem sajnos semmi sem segít a fogyásban, se torna, se biciklizés... Lányos alakom a múlté... :shock:
Sztem mi kb. fél 5re vagyunk menetkészek, mire hazaérek és Mátét kihozom az oviból. Át kéne menni a 82-eshez vagy a Füredi úti megállóba vagy a Csertő parkhoz, neked melyik jobb, könnyebb?

Pussz,K.

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Krisz, bár nem vígasztal, de nekem se használ az alakomnak a mozgás sajnos, de nagyon jól esik, ezért is járok!

A Füredi közelebb van nekem, neked meg a Csertő :lol: Mehetünk az utóbbihoz is, addig dumálunk, hm? És találkozhatunk mondjuk fél 5-kor a Plus előtt?

Kép

Kép
csaju
 
 


Judit, úgy néz ki, mi csak később tudunk menni, mert behívtak pont aznapra 4re állásinterjúra, azt meg nem hagyhatom ki! Remélem, hogy azért 5 körül hazaérek és akkor tudunk csatlakozni a csapathoz. Ti menjetek nyugodtan korábban, ha gondolod, legfeljebb majd hazafelé dumcsizunk! :lol:
De megyünk mindenképpen!!! :)
Pussz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Bocsi a zavarásért!

Ha valakit érdekelne egy új babakerítés, akkor jelezze, kérem privibe!
Mi sajna egyszer sem használtuk, mert anélkül vettem meg, hogy gondolkoztam volna! Pici lakás, nagy kerítés

új, extra nagy járóka, babakerítés. A járóka 7 elemből + 1 ajtóból áll. Egy elem 1 méter széles, és 70 cm magas. A Járókát az igényeknek megfelelően lehet felállítani. Mivel nincs alja, a helyiség adottságaitól függően lehet különböző nagyságú, ill. szögű ( 4,5,6,7,8 szögű) járókát kialakítani. Az összes elem felhasználásával átmérője 2,7 méter! Több gyereknek is ideális, elegendő tér van a játékra, a baba nem érzi magát úgy bezárva, mint a hagyományos négyszögletűben. Kertben, teraszon is felállítható. Helyiség egy részét le lehet vele keríteni, vagy gyerekekre veszélyes tárgyakat elkeríteni, pl. kandalló köré felállítani.

Kép Kép Kép Kép

Kép
kis pupu
 
 


Sziasztok!

Annamari, köszönjük még egyszer a vendéglátást, a nagyszerű kókuszgolyót és társait. :lol: Igazán jól éreztük magunkat!

Mi jó soká értünk haza, csúszott a lefekvés is, Mátét reggel alig tudtam észhez téríteni, annyira aludt! :D

Timi, remélem, nincs komoly baja Levinek! Kár h nem tudtatok jönni!

Azt el is felejtettem mesélni, hogy kukiügyben még 3 hét haladékot kaptunk, most Ftorocort helyett körömvirág krémmel kell kenegetni, állítólag valakinél az vált be. Aztán ha nincs eredmény, műtét kell...

Gabi, veletek mizújs, szoptatás-helyzet javult már?

Anikó, ti hogy vagytok, mi újság a 3 gyerkőccel, hogy bírod?

Pá, Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Remélem jól sikerült a buli!

Hát a helyzet javulóban, bár nem szeretném elkiabálni...
10 nap szünet után újra mellre tettem bimbóvédővel. Nem fájt, de még mindig rosszul kapja be. Ezért, két nap után már kezdődött megint a fájdalom, így újabb szünet, de mostmár csak két nap. (De legalább nem sebesedik ki a mellbimbóm) Ma éjjel megint szoptattam - most sem fájt. Hát, ha kell, akkor majd csak felváltva szoptatok. A gáz az, hogy az érgörcs visszajött, abban a pillanatban, ahogy ismét elkezdtem a szoptatást. De már ezerszer jobb a helyzet, mint amikor sírva szoptattam, meg a lelkem is nyugodtabb, hogy talán mostmár ügyesedünk annyit, hogy nem kell majd cumisüvegezni.

Krisz: kukiügyben mi is rettegünk! Szerdán visszük vissza a sebészhez, mert jobban vissza van tapadva neki, mint a felhúzás előtt... Annyira sajnálom szegény Bencét, mert tudom mennyire fájt neki. Nektek miért kell műteni?

Pussz: Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok lányok!
Annamari, nagyon jól éreztük magunkat, köszönjük a találkozót.
Aminek külön örültem, hogy Viktor is nagyon felszabadultan viselkedett. A közeg eléggé inspiráló volt Marcellnak is, mert
ahogy hazaértünk, levette a pelenkát és azóta szobatiszta.
Ez az ötödik nap, és csak szombat du bölcsiben délutáni alvás közben volt egyetlen baleset. Éjjel sincs rajta! Annyira örülök,
hogy így fogunk menni nyaralni :D
Úgyhogy ha valaki meg akar szabadulni a pelustól, menjen el Annamariékhoz :P
Most döbbentem rá, hogy milyen közel laktok, 12 perc alatt háztól-házig hazaértünk!!!
Én is felajánlottam, hogy legyen nálunk is találkozó,
egy bökkenő van, hogy a szomszédok most füvesítettek, és nem tudunk a kertbe kimenni kb négy hétig. Ezért arra gondoltam, hogy ha lenne kedvetek, szerveznék egy délutáni pikniket május 5 vagy 7re a csömöri tóhoz. Közvetlenül a tó mellett van egy szuper játszótér, full felszerelt, és a közelében asztalok paddal, ahol tudnánk enni. A tó mellett óriási parkoló, ahol lehet biciklizni is!
Babakocsival körbe lehet járni a tavat, kacsák és teknősbékák jelenléte garantált. Majd készítek fotókat ma délután kedvcsinálónak, mert most úgyis oda megyünk délutánonként játszani a kretén szomszédok miatt, akik május közepén akarnak füvesíteni. (A különleges íriszeimet és apukám fügefáját kivágták a fűnyíróval. két lelkes mekkmester. )
Írjátok meg, hogy jó-e az időpont. A tó kocsival az Örsről 10 perc! Legalább felfedezitek, és máskor is tudtok ide jönni, családi programnak is jó, lehet horgászni is, és bográcsozni.
Puszi
Dóri
tigris
 
 


Sziasztok!

Ez a peluselhagyás nagyon jó :D mi is épp kezdünk elindulni az úton. Bár még nagyon az elején tartunk.
Gratulálok Marcellnak!

Krisz, a műtét nagyon rosszul hangzik. :cry: Ha mégis elkerülhetetlen lesz, akkor nagyon drukkolok Nektek, hogy miharabb és a legkevesebb szenvedéssel túllegyetek rajta.

Mikor kell ezzel komolyabban foglalkozni? Csak, ha szobatiszta lesz vagy már most is? Szoktam fürdés közben nézegetni, és elég szűknek tűnik, de nem igazán erőltetem. Kellene vagy mindenképp doki utasítására várjak? Nem igazán vagyok otthon a témában.

Nálunk egyébként minden rendben van, a kicsi este 9-10-től reggel 6-ig alszik. Szoptatással nincs gond, sőt még többször is akarom eteni, mint kéri, mert lusta vagyok fejni. Azért reggel és este szoktam olyat is. Amióta meggyógyult, azóta végre hízott is, igaz komoly 3 hetet vesztettünk, így még csak 4400, tehát az elmúlt 6 hét alatt nem szedett fel egy kilót (800gr-ot), de már halad. Ha viszont azt veszem, hogy közben még beteg is volt, akkor viszont sok is. :D
Amúgy csak hetente mérem.

Gabi, Te intéztél már koponya, hasi UH-ot, és csípőszűrést?
Ha igen, akkor hová és mikor?

Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Sziasztok!

Tigris: rögtön lerakom a hajam!!! nem mondod, hogy elég lenne a sima fürdetőkrémmel kenegetni???? Ha én ezt tudom! Na, de most kipróbálom. Írnál erről pontosan, hogy hogyan csináltátok? Ez a Hydrofil (nem tudom hogy írják :oops: ) nevű fürdetőkrém, amit újszülötteknek írnak fel? És az apró résre kell kenni?
Bocsi, hogy ennyit kérdezek, de nem szívesen tenném ki Bencust újabb sebészeti beavatkozásnak.... Úgyhogy SOS választ kérek :cry: :cry: (Ja, és szuper a hasonlat!!)

Csömöri tó szuper, szívesen kipróbálnánk!

Köszönöm a dícséretet! Lányok nem hiszitek el, hányan mozdultak meg a neten, hogy segítsenek nekem. Ismeretlenül is írtak, hogy náluk mi volt, hogy volt. El sem akartam hinni, annyi privit kaptam ez ügyben. Meg a játszótéri kismamák is még fel is hívtak, ha hallottak/olvastak valamit ezügyben. Olyan jó érzés. Tényleg. :oops:

Még azért néha elkeseredek, ha látom hogy még éhes és érzem, hogy nem tudom egy órán belül újra mellre tenni és tápszert kell adjak, de azért mindig próbálom helyrerángatni magam, hiszen két hete még azt hittem, hogy többet nem is fogunk tudni szopizni...

Anikó: Épp ma jutott eszembe, így felhívtam az ultrahangot (Heim Pál) és június 12-re lett időpontunk. A csípőszűrést az Örsön csinálják, de csak Hétfőn, Kedden, Szerdán lehet őket hívni reggel 7 és 8 között, vagy du. 13 és 14 óra között.

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Helló lányok, csak gyors bekukk...
Dóri köszi az infót, ki fogjuk ezt is próbálni, hátha nekünk is használ. Csak azt nem értem h mért mond minden orvos mást... :roll: Mintha ez olyan mindegy v majd-lesz-valahogy-téma lenne egy fiú számára.... :twisted:
A műtétről nem tudok többet egyelőre, Zoli volt vele, és hát majd május közepén ha visszamegyünk a dokihoz és megnézi az eredményt, akkor mond bővebbet, ha kell egyáltalán a műtét.

Gratula a peluselhagyóknak! :lol:

Dóri én májustól 8órázom, fél 5 után indulok csak haza, negyed 6, mire hazaérek, nem tudom, hogy tudnánk -e menni, főleg h kocsink nincs. Oda lehet jutni vhogy tömegközlekedve is? Gondolom, nem nagyon...

Judit, milyen volt a szülinapozás?

Pá, Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Helló lányok, csak gyors bekukk...
Dóri köszi az infót, ki fogjuk ezt is próbálni, hátha nekünk is használ. Csak azt nem értem h mért mond minden orvos mást... :roll: Mintha ez olyan mindegy v majd-lesz-valahogy-téma lenne egy fiú számára.... :twisted:
A műtétről nem tudok többet egyelőre, Zoli volt vele, és hát majd május közepén ha visszamegyünk a dokihoz és megnézi az eredményt, akkor mond bővebbet, ha kell egyáltalán a műtét.

Gratula a peluselhagyóknak! :lol:

Dóri én májustól 8órázom, fél 5 után indulok csak haza, negyed 6, mire hazaérek, nem tudom, hogy tudnánk -e menni, főleg h kocsink nincs. Oda lehet jutni vhogy tömegközlekedve is? Gondolom, nem nagyon...

Judit, milyen volt a szülinapozás?

Pá, Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Helló lányok, csak gyors bekukk...
Dóri köszi az infót, ki fogjuk ezt is próbálni, hátha nekünk is használ. Csak azt nem értem h mért mond minden orvos mást... :roll: Mintha ez olyan mindegy v majd-lesz-valahogy-téma lenne egy fiú számára.... :twisted:
A műtétről nem tudok többet egyelőre, Zoli volt vele, és hát majd május közepén ha visszamegyünk a dokihoz és megnézi az eredményt, akkor mond bővebbet, ha kell egyáltalán a műtét.

Gratula a peluselhagyóknak! :lol:

Dóri én májustól 8órázom, fél 5 után indulok csak haza, negyed 6, mire hazaérek, nem tudom, hogy tudnánk -e menni, főleg h kocsink nincs. Oda lehet jutni vhogy tömegközlekedve is? Gondolom, nem nagyon...

Judit, milyen volt a szülinapozás?

Pá, Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Először is,Krisz: úgy látszik Dóri megfogadta a tanácsodat mert már 2 hosszú hozzászólást is írt azóta,hogy találkoztunk.

Mi leszMátéval,ha 8 órázol,mikor érsz oda érte az oviba? Olyan 5 körül?

Dóri: én mennék szívesen,de "sajna" azon a héten Amsterdamban leszünk Andrissal , fiúk anyuval itthon. Szokásos évi 5 napunkat most vesszük ki anyukámtól.
Szoptatásban teljesen egyetértek.Márk tápszeres bébi volt,extra egészséges,nagy ritkán betegedik csak meg.A kilói is mindig rendben voltak. Viktor 9 hónapig szopizott,csomószor beteg, a változatosság kedvéért megint nem mehetett bölcsibe a héten,úgy köhög.És láttátok milyen picike és vékonyka most is.

Gabi: szóval tök mindegy,hogy lesz...de sírva nem érdemes szoptatni. Jó,hogy ilyen kitartó vagy.

Megyek,mert társasoznom kell

puszi nektek,
Timi,remélem meggyógyultatok,hiányoltunk.
kismuki
 
 


Sziasztok!

Már sokkal jobb a helyzet ám! Azért köszönöm a biztatást, már én sem látom annyira tragikusnak a dolgot. Egyelőre a tejem beindult, kicsi lány szopizik szorgosan, már csak az érgörcs leküzdése van hátra, de ezügyben mindenki csak a vállát vonogatja, hogy majd egyszer elmúlik... Most az a vicces helyzet van, hogy szopi után futás a konyhába, textilpelus be a mikróba, majd extra gyorsasággal a cicimre. (Merthogy a száraz meleg az egyetlen, ami enyhíti a görcsöt)
De tényleg ezerszer jobb, mint pár hete.

Pussz: GAbi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!

GYors bekukk, holnap utazunk Anyuékhoz, maradunk is jövő héten, csak írok, hogy nem vesztem el :lol:

Máté szülinapja fergeteges volt, mindenki nagyon jól érezte magát, ő pedig örült a barátoknak, tortának, ajándékoknak, megérte a szervezést :lol: Majd teszek fel képeket is, ha megjöttünk!

Dóri, én benne vagyok a tavi-talákozásban :) Tegyél fel azért pár képet, jó?

Puszi
Judit

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Annamari: kösz, hogy hiányoztunk :) már jobban vannak a fiúk, de Levi még mindig köhög, igaz már ritkábban, de még nincs teljesen jó, és Szabi is még nnéha köhécsel, meg iszonyatosan folyik az orra és a nyála. Nagyon megkinlódi szegény a fogával.
És jó pihenést Amsterdamban! irigy-irigy :)

Tegnap jó névnapi ajándékot kaptam, este 7-kor rohantunk az ügyeletre, mert Szabi 3* hányt fél órán belül citromsárga-nyál szerűt. Szerencsére megnyugtattak, hogy valszeg a gyomorsav, de hogy mi lehetett az oka nem tudni, szerencsére utána nem volt több ilyen akciója, de nagyon megijesztett.
Ma meg Levi szülinapi bulija volt, jól sikerült, de nagyon elfáradtam és még ott egy adag mosogatnivaló. Még jó,hogy annak idején valaki kitalálta a mosogatógépet :)

Gabi: kitartást, szuper ügyes vagy! Csatlakozom az előttem szólókhoz, nem érdemes stresszelni magad a szopiztatás miatt! (tudom mondani könnyű)

Dóri: mi is köszönjük a meghívást, de kocsi híján én nem tudom bevállani ezt a nagy utat, pedig szupi lenne!
Jó mulatást, képeket készítsetek!

Tényleg a múlt csütörtöki taliról nem készültek képek?

Puszi mindenkinek

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Sziasztok!

Dóri, akkor a héten gondolom nem lesz tali, ugye? Hát mi asszem jó soká érnénk ki busszal még munka meg ovi után, de azért persze megpróbálkoznánk vele. A busz közel tesz le a tóhoz? Sajnos egyáltalán nem ismerem Csömört és a busz útvonalát sem.
Kukitéma: próbáltuk a fürdetőkrémet, de nekem sehogy se marad rajta, visszatértek az emlékeim h mennyire utáltam mindig, annyira nehéz használni, szétkenni, stb. Ti hogy tudtok vele ügyeskedni?
Gabi, nálatok mizújs ezügyben? Örülök, h megyeget a szopizás, gondolom, azért ez nagy megnyugvás neked!
Timi: sajna nem készült kép múltkor, de majd legközelebb! :wink:
Nagyon boldog szülinpaot Levinek! Hogy nőnek ezek akölykök! :D Hogy vannak a fiúk, remélem, semmi komoly Szabinál a hányás!
Annamari, remélem, klasszul telik az idő Amszterdamban! Oviügyben nálunk úgy van, hogy csak akkor viszem korábban és megyek érte később 5 után, ha Zoli Szegeden van, amúgy most ő viszi és hozza, hogy ne kelljen azért korán kelni és sokáig maradni! És ha nyári szünete lesz, még könnyebb mert végig itthon lesz. Már a vizsgaidőszakban is kevesebbet kell lemennie Szegedre, ami két hét múlva ittvan. Szóval nem lesz túl nagy megterhelés egyelőre e gyermeknek! :wink:
Na mennem kell, pá, Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Krisz: mi is küzdünk a fürdetőkrémmel, de nem adjuk fel!

gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!

Krisz: Köszi a szülinapi jókívánságot. :) Majd teszek fel képeket ide az albumunkba. Szerencsére azóta nem volt több hányás Szabinál, de azért vannak izgalmak. Tegnap arra mentem be a szobájukba, hogy a nyaka körül volt a távirányítós autó zsinórja, ma meg egy kárpitozott székből kiszedett rajzszeget szedtem ki a szájából. Közben majdnem leégett a rizs, ahogy felkaptam a fedőt a gőz leforrázta a kezem, így most az alkarom belső fele iszonyú vörös és nagyon fáj, és már hólyagosodik :(

Lányok!
18-án lesz a fiúk keresztelője, nem tudtok valami jó üzletet, ahol olcsón tudnék nekik venni elegáns rucit? Erre az egy alkalomra sajnálok 7-8ezer ft/db összeget kiadni....
Tudnátok abban is segíteni, hogy milyen dolgok kellenek majd Levinek az oviba? Kedden beirattam, remélem felveszik bár állítólag szerda este már 90-en jelentkeztek a 49 helyre és még ma estig lehet leadni a jelentkezéseket....

Na mennem kell,, Szabi már nem marad /1órát játszott egyedül a járókában :) /

Puszi
Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Sziasztok!

Sikerült felrakni a képeket a fiúkról, nézzétek meg, megéri! :)

Levente cseperedése képekben 4 és Szabolcs cseperedése képekben1 és 2

Puszi
Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Sziasztok!

Én viszonylag új vagyok itt, eddig csak olvasgattam. 28 éves, a 25. hétben járó kismama vagyok.
Azt szeretném megkérdezni, hogy ismeri-e valaki az Uzsokiban Jex doktornőt. Magánrendelése nincsen. Tapasztalatok, vélemények vele kapcsolatban?
A kórház el tudja látni a koraszülötteket vagy át kell vinni minket a SOTE-ra? A kórház mit preferál jobban, a természetes szülést vagy a császárt? Van gátvédelem vagy előszeretettel vágnak minden első szülőt (amilyen én is vagyok)?
Szerintetek a SOTE-n vagy az Uzsoki-ban jobb szülni?
EDA-ra van lehetőség az Uzsokiban?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Kép
felicia
 
 


Hahó lányok, sehol senki?

Judit, hazajöttetek már?

Annamari, milyen volt Amszterdam?

Dóri, van ötleted taliidőpontra?

Timi, nagyon jók a képek, édesek a fiúk. Jó kis szüinpai tortája volt Levinek! Elegáns ruciban sajnos nem vagyok otthon... Remélem, már javult a kezed,sajnálom a balesetet. Elhiszem h van mire figyelni a két kis gézengúz mellett...

Gabi, képzeld, kaptunk még haladékot kukiügyben merthogy állítólag javult vmennyit, így nem erőlteti a műtétet egyelőre, tovább kell gyakorlatozni. Remélem, sikerrel járunk! Ti hogy vagytok, nem teszel fel friss képet Dorkáról?

Felicia: Én Jex doktornőről jókat hallottam eddig, amikor legutóbb bent voltam, láttam is h sokat foglalkozik a betegekkel és nagyon rendes. Sztem a koraszülötteket nem tudja ellátni az Uzsoki sajnos. Azt nem hinném h a császárt preferálnák, csak ha úgy alakul. Gátmetszés eléggé jellemző első szülésnél... EDA-ról nem igazán tudok infót.

Holnap lesz évzáró meg anyáknapi ünnepség az oviban, már olyan kíváncsi vagyok! :D

Sziasztok, Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Köszönöm a választ!

Aki szült már az Uzsokiban meg tudja mondani, hogy labdát, illetve vajúdómedencér lehet-e használni? Illetve meg lehet a választani a testhelyzetet a szülésnél?

Kép
felicia
 
 


Sziasztok!

Timi, tényleg klasszak a képek :lol:

Krisz, nálunk is ma lesz az anyák napja, én is nagyon várom már! Vasárnap jöttünk meg Anyuéktól, de hétfőn még csavarogtunk, azóta pedig sok a dolog, ráadásul a fickók is a popómban vannak, Barni egész nap, Máté csak négytől :lol:

Puszi

Kép

Kép
csaju
 
 


Timi, még azt akartam kérdezni, hogy Levi tényleg angolra jár? Mert az első képen azt hittem poénból írod, de később is vannak hasonló című képek!

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Krisz: köszi :) A kezemmel kedd reggel elmentem a sebészetre ill. a párom rámparancsolt és elvitt.... Szóval most bekötötték, iszonyúan viszket, akkora a kötés, hogy úgy nézek ki, mintha öngyilkossági kísérletet hajtottam volna végre....a játszón ezt meg is jegyezte egy anyuka viccesen :)

Judit: Neked is köszi, és tényleg jár angolra már 2. éve Helen Doron módszerrel tanul, de most elég szerencsétlenül alakult a helyzet, mert január végével elment a tanárnénink szülni, utána akit kaptunk az is terhes volt, de csak júniusra volt kiírva. Sajna a gyerkőcöknek nem jött be, mert nem volt elég pörgős, pont szerettünk volna valami megoldást találni, amikor 24. hétre megszült :( Utána kaptunk egy újat, aki már 3 hete beteg, hány folyamatosan, kiderült terhes és veszélyeztetett, most kaptuk a 4. tanárnénit, ő perzsa, holnap lesz vele az első óránk. Remélem ő nem esik teherbe júniusig :)

Puszi mindenkinek!

Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Sziasztok!

Timi: nahát nektek is Kata volt a tanárnénitek az angolon? Mi nagyon szerettük, tényleg nehéz pótolni. Ezek szerint ti a Cserepesházba jártok? (Mi a Róna utcába) Az nagyon vicces, hogy mindenki terhes lett :-)) Mondom is majd azoknak, akik nem tudnak teherbe esni, hogy menjenek csak hozzátok angolt tanítani! :lol:
Kicsit hasonlít ahhoz a sztorihoz, amit egyik ismerősöm mesélt, ők mennek dolgozni az olimpiára, Pekingbe. Erre sorban jelentik be a kollégák, hogy terhesek lettek, ill. a feleségük terhes és azért nem tudnak menni. Ha jól emlékszem a 3. ilyen bejelentés után közölte velük a főnökük, hogy: " és mostantól semmi szex!!! Ránézni sem lehet a párotokra, amíg vissza nem jöttünk az olimpiáról!" (Szegény aggódik, hogy nem lesz aki kiutazzon...)

Krisz: mi is próbálgatjuk, de én egyelőre nem látok javulást. Mondjuk a krémmel elég nehéz is húzogatni, mert baromi csúszós. De mi is próbálkozunk.

Felicia: ha átmész az Uzsoki 2008-as topikjába, ott van egy lány, aki nála fog szülni. Labda van, kád nincs. Zuhanyozni tudsz vajúdás alatt. A testhelyzet szerintem dokifüggő, de fekve szülés szokott lenni általában.

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!

Gabi: Igen Kata volt és reméljük szeptembertől visszakapjuk. Azt ígérte, hogy minket egyedül visszavenne. Mi is imádtuk, nagyon szuperul csinálta! Mi is a Rónára járunk. Sajnos az új tanárnánit nem tudtuk megismerni, mert elmaradt az óra....lehet, hogy ő is terhes lett közben? :) Egyébként ő egy 3. helyszinen lesz, Vízakna u.
Ez jó, hogy oda küldöd azokat, akiknek nem jön össze a baba. A párom is pont ezt mondta, amikor bejelentették. Utána rákérdezett, hogy mi van azzal az egyetlen fiú tanárral, nem lehetne, hogy azt kapjuk, mire a válasz: Már nincs az iskolánál, mert a felesége terhes lett. Na erre már mindenki dőlt a röhögéstől. :)

Pusz
Timi

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Sziasztok,megjöttünk,csak még nem volt időm írni,de ezt a képet gyorsan fel kell tegyem ide... nagyon vicces.
Kép

Majd holnap talán lesz időm írni,mindenkinek

Annamari
kismuki
 
 


Sziasztok!

Dóri, hálánk örökké üldözni fog!!! :lol: Bence fütyije félig feljött, hála a fürdetőkrémes húzogatásnak. (Igaz, most annyira lelkes, hogy gyakorlatilag, bárhol, bármikor, bárkinek előveszi és mutatja, hogy mennyire feljön :oops: Próbálom megmagyarázni neki, hogy ezt azért nem kéne....

Annamari: sárgulok az irigységtől! Én is szívesen odaülnék!

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!

Mi ez a kihaltság? Krisz merre jársz?

Nálunk megvolt múlt héten az Anyák Napja, nagyon klassz volt, egészen elérzékenyültem :cry: :lol: Majd teszek fel képeket is, csak ma nekikezdtem itthon az éves nagytakarításnak, így amíg Apu itt van, próbálom a mai tervet teljesíteni :lol:

Gabi,
hogy van Dorka? Sosem írsz róla, képet sem teszel fel. Bence hogy viszonyul hozzá? Mesélj már egy picit (sokat)!!!!!

Annamari, szuper ez a kép, azért te is mesélhetnél bővebben :wink:

Puszi és majd jövök a képekkel!

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Timi: voltatok az angol évzárón? Mi igen, úgyhogy most jutott eszembe, hogy összefuthattunk volna...

Csaju: Dorka jól van, csak nekem nincs időm semmire. 20-án temettük anyósomat, úgyhogy most ki kell pakolnom a fölső szintet, mert valószínűleg ki kell adjuk majd.

Nagyon édes baba, mióta helyreállt a rend a szopi körül, jóformán eszik meg alszik, csak a koraesték zűrösebbek, mert olyankor 6-tól 8-ig ébren van és hát Bencével is akkor kellene foglalkozzam, szóval ilyenkor van az, hogy Dorka üvölt, mert engem akar, Bence mérges mert engem akar - Apának meg lapzártája van, úgyhogy este 8 előtt nem ér haza (pedig valószínűleg ő is engem akar(na):wink: .
Na, ez egy kicsit húzós.
Egyébként pedig 26-án már két hónapos lesz, és jelenleg 5500 gramm. Nagyokat vigyorog, főleg, ha Apa hangját meghallja :wink:
Képet valami miatt a Babanet nem enged feltölteni, majd igyekszem megoldani.
Na, most ismét rohanok, aztán ha egy nap 24 óra helyett min. 28-ból áll, akkor majd többet is fogok tudni írni :lol:
De azért egy-egy mondatra mindig beugrom!

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!

Gabi: Igen! Tényleg összefuthattunk volna! Én pedig figyeltem, hogy vannak-e ismerősök, de a mi csopinkból is csak mi voltunk, meg Csilláék, aki a konferanszié volt. Viszont jó volt látni KAtát :)
Egyébként szerintem nagyon kapkodós volt, a tavalyi jobban sikerült és akkor többen is voltunk, sztem....

Levinek egyenlőre nem tudni mi baja. Múlt héten többször is fájlalta a hasát, de nem tudott WC-zni, így csüt. felhívtam dokinénit, aki megijesztett, hogy lehet hogy a 2 évvel ezelőtti sérvműtétből maradt valami vissza, pl. összenövés... _Na frászt kaptam, másnap mentünk volna a sebészetre, de közben csüt. éjjel hányt egyet, utána nem panaszkodott. Viszont a hétvégén elkezdett menni a hasa, mint a víz olyan, alig eszik, gyenge, levert, csak nyöszörög, nem jó semmi, dől jobbra-balra.... Holnap viszem vér+vizelet+széklet laborvizsgálatra, és hétfőre bejelentettem 3D-s UH-ra. Kicsit kivagyok, Szabi is sokat nyöszörög, állandóan rám mászna és éjjel 3-4* fent van megint, most szerettem volna velük aludni, de persze most nem aludt el. Szóval megint világvége hangulatom van. Utálom magam és mindenkit.....

Na megyek, eszem egy kis (sok) csokit és iszom még egy kávét....

Puszi, vigyázzon mindenki magára!

KépKép
KépKép
sweetlady1
 
 


Sziasztok, ne haragudjatok, hogy én is eltűntem,de szokás szerint nem érem utól magam.

Amszterdamról: nagyon szupi volt, 4 nap Hiltonban viccesen olcsón, az idő frenetikus,le is barnultunk.Van Gogh muzeum, kanálison hajókázás, coffee shopok látogatása, piros lámpás negyed, és persze az összes fellelhető látványosság, tulipán és sajtpiac, fapapucs,stb.. Sajna a Heineken gyárra már nem volt erőm.Ja éspersze a viaszmúzeum,onnan nagyon szuper képeink lettek.

Fiúkról: mi is túl vagyunk az anyák napján,évzárón,stb... Viktit felvették az oviba,már kint van a lista :D Kisvakond minicsoportos lesz. Márknak begyulladt picit a fütyije,valószínüleg attól a kis letapadástól,ahol elkezdett gyűlni valami faggyús anyag. Doki néni megnyugtatott,hogy 2 nap kamillázás és helyre jön,így is lett,sőt,felázott az a rész és félig ki is jött a trutyi. De még mindig nem 100%.

Amióta hazajöttünk állandóan este dolgozom,az estés teremfőnököt megbüntették 1 hónap reggeliztetéssel és cserébe nekem kellett átmennem,ami nem lenne gond,de így a férjem délelőttözik és utána egész este a fiúkkal,már kicsit ki van borulva és még van 2 hét. remélem nem válik el addig tőlem.... :shock:
csomó munka van,hétvégén 500fős roma lagzi,senki sem mehet szabadnapra meg ilyenek.Kicsit már fáradok,még jó hogy rápihentem előre.

Timi: Kitartás, majdcsak túllesztek ezen az időszakon is, remélem Levivel meg semmi komoly, Szabi meg biztos érzi,hogy feszült vagy.

Krisz: tényleg hol vagy?
Gabi: Sajnálom anyósodat, de ugye ő már nagyon öreg volt,ha jól emlékszem és beteg is?
Csaju: neked mit is írjak,szinte den ap összefutunk az oviban,Barni egyre Mátésabb,édespofa,és az a boka,ma ahogy megsimiztem. Kis husi.

N megyek, végre egy este hogy itthon vagyok, persze a fiúk Tom & Jerryt néznek

Annamari
kismuki
 
 


Sziasztok, bocs h én is ennyire eltűntem, sajnos Zoli anyukája nagyon rosszul volt az utóbbi 2 hétben és Zoli lent van egész héten segíteni, ápolni, stb. Én egyedül Mátéval, reggel rohanás, délután rohanás, közben munka, este hazaesés majd esti tortúrák akaroatos fiammal,stb., nincs egy percem sem semmire nagyon. Majd most hétvégén energiát gyűjtök, mert M megy anyuékhoz a hétvégére.

Annamari: nagyon klassz lehetett A-ban, szupi a kép! :lol: Örülök Vik ovis hírének! Férjednek és neked kitartás! :wink:

Timi, mi van veletek? remélem, nincs komoyl baja Levinek, kicsit ijesztően hangzott amiket írtál!

Gabi, sajnálom anyósodat, hogy haladsz a kipakolással? Kiadjátok akkor a szintet?

Mennem kell, sziasztok!

Kép

Kép
tkrisz
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: