Új privát üzeneted érkezett!

Innen nem jönnek beszámolók???
Lacafaca
 


Nosza , kezd meg a sort Lacafaca! Várjuk beszámolódat ! Zsu
zsu
 


Csak érdeklõdtem volna Zsu..
Lacafaca
 

 
 

Én mindkét gyermekem itt szültem, fõleg a szülési esélyek császármetszés után topicban részleteztem. Ezen kivül még Istók Szilvirõl tudom hogy itt szült idén júliusban, de azóta nem találkoztam itt vele igy nem tudok semmit róla. (Szilvi irj ha vagy), és még valaki irta hogy a barátnõje szült itt. Hát nem sokan vagyunk. Talán nem véletlenül.
Zorkanya
Zorkanya
 


Kedves Zorkanya!
Valóban én is a Honvédban szültem volna, de az 5. honapban orvost és korhazat valtottam, igy a Péterffi-ben szultem.
Szia
Istok Szilvi
Szilvi (szilvii)
 


Kedves Szilvi!
Az orvosom szintén a Honvédban dolgozik, ezért nagyon érdekelne, hogy végül miért váltottál kórházat? A kórház vagy az orvos miatt?
Köszi:
Leila
Névtelen
 


Szia Szilvi, nagyon örülök nekd hogy elõkerültél!!!Engem is érdekel Leila kérdése. Magunk között: amilyen az én decemberi tapasztalatom volt- hát nem akarok szemét lenni- de én sem ajánlanám senkinek. És nemcsak az érzelmi, szubjektiv negativ beynomásiam miatt: valljuk be, ez a kórház egy kis kórház, minden extra nélkül, és engem megdöbbentett az a Mércés adat miszerint az 1999 évi 619 szülésbõl 180 végzõdött császármetszéssel. Ezek közül az egyik én voltam. :-))Mig pl. a mai egyik number one- a Szent Imre kórházban 1399 szülésbõl 175 volt császármetszés. Azért nem elgondolkodtató?? Talán kezdem azt hinni, hogy mivel a TB a császármetszéses szülések után fizet a legtöbbet (valaki igy fogalmazott: a császár a Tb szempontjából a full extra szolgáltatás) hogy nem szakmai szempontok indokolják a magas császár arányt. És a pénztelenségük kiüt mindenen. Igénytelen- ezt a szót tudtam csak mondani, a takarittatlan mellékhelyiségekre, a wc ülõke nélküli wc-re a mindössze 2 zuhanyzó állapotára- rózsa már egyiken sem volt. Nem vagyok hipohonder, de minimális elvárásaim nekem is vannak. Többek között az hogy Wc ne legyen örökké pisis, véres, a kakiról nem is beszélve. Persze ez valahol az anyák igénytelenségének is fokmérõje. Egyetlen egy dolog volt amit imádtam itt: õ a gyerekorvos: Nagybányai dr. úr, õ olyan ember volt aki miatt szivesen volt az ember itt frissen szült anyuka.
Zorkanya
Zorkanya
 


Szilvi légyszi irj nekem mindenre kiváncsi vagyok, szülés, baba miegymás: vorosgabor@chello.hu (megváltozott a cimünk), Leila te pedig kérlek áruld el nekem az orvosod nevét- nagyon kiváncsi vagyok hogy ki az..
Zorkanya
 


Kedves Zorkanya!
Dr. Kiss Attila Andráshoz járok, és így magától értetõdõ volt a Honvéd kórház. Az eddigi tapasztalataim alapján nagyon figyelmes orvos, ezért is olvastam szomorúan a lehangoló híreket a kórházról.
Leila
Névtelen
 


Leila, Kiss dr. tényleg nagyon aranyos, és kedves orvos. Nekem is csak jó személyes tapasztalataim vannak vele kapcsolatban. A második szülésemnél benn volt a mûtét alatt, és õ volt az ügyeletes mikor vajúdgattam elõtte. Kedves, udvarias ember, tényleg odafigyel az anyáira, nem egyet ismerek aki nála szült. (Szilvi is nála akart.) De a tényen nem változtat: emberségessége sem tudja a kórházi hiányosságokat ellensúlyozni. Egyébként meg mivel annyira jó orvos rengeteg anyukája van- és ezt nem nézik jó szemmel a kollégái.
Zorkanya
 


Sziasztok,

En a Vigh dokihoz jarok terhesgondozasra, es az elso gyerekemnel is hozza jartam. Az viszont fel sem merult bennem, hogy a Honvedban szuljek.
Vigh doki a normal nogyogyaszom, akihez evek ota jarok, es megbizom benne, de a szules ennel joval osszetettebb dolog. Fontos a szuleszno, a noverek kozremukodese, a gyerekellatas korulmenyei stb. Igy szules elott atmentem a Szt. Imrebe, es ott kerestem egy masik dokit.
Most is eppen orvost keresek, ezuttal megint egy masik korhazban.
Talan van aki nem ennyire igenyes.
Vigh doki megerti, es kedvesen gondoz ilyen feltetelekkel is.
Mia.
mia
 
 


KI az a Vigh doki??Õt nem ismerem.Tudod Mia nem igényes vagy, hanem okosan készülsz fel arra hogy a legcsodálatosabban élhesd meg anyává válásod. Bár én is igy tettem volna.
Zorkanya
 


Mia, az olvasottak alapján már van sejtésem, de mégis mi volt az, ami miatt eleve fel sem merült benned, hogy a Honvédban szülj?
Még nagyon tapasztalatlan vagyok, de amikor pl. UH-n voltam egy igen kedves, türelmes dokinõ vizsgált (nevére nem emlékszem). Ez volt a második alkalom, hogy bementem, és így nyugodt lélekkel jöttem haza. Lehet, hogy teljesen naiv vagyok?
Leila
Névtelen
 


Leila, az UH-s nõ tényleg kedves szokott lenni. Én is nagyon szerettem. Nem akarlak lebeszélni téged, szt választod amit magadnak a legmegfelelõbbnek tartasz. De ne felejtsd el, hogy másképp is szülhetnél. Belõlem csak a keserûség beszél, talán azért vagyok annyira indulatos. Mert én nem a kórházat hibáztatom. Lepukkadt és kész. De magamnak nem tudom megbocsátani hogy nem voltam elég körültekintõ, és emiatt negativ élményeim maradtak csak mindkét szülésemmel kapcsolatban. És ezért elsõsorban én vagyok a hibás, mert engem is meggyõzött az, hogy kedvesek. De dühös is vagyok, mert az jár a fejemben hogy talán nem kellett volna két császármetszéssel világrahoznom a gyermekeimet, és hogy emiatt megfoszottak attól az élménytõl hogy emberségesen, természetes úton szüljek. Itt nem lehet veled a mûtõben senki, és nem adják oda a babaádat a kezedbe. Miért?? A péterfyben miért történhet ennek az ellenkezõje???
Zorkanya
 


Zorkanya, a szülés után milyen volt az ellátás? Pl volt rooming in, készségesen segítettek a szoptatás kitanulásában stb? A vajúdás alatt külön szobában voltál? És még egy fontos: a hol szülnél legközelebb? Bocs hogy ezer kérdéssel bombázlak, de egy merõ kérdõjel vagyok most. Teljesen elbizonytalanodtam.
leila
 
 


Leila,
szülés után: van rooming-in. a császárosok is kérhetik. gyakorlatban ez úgy valósult meg, hogy reggel 7 körül elvitték a babát, mert az orvos vizsgálgatta, és olyan 10 körül hozták vissza, este pedig 6-kor szintén elvitték a fürdetésre, és folyamatosan hozták vissza. olyan 8-9 körül. a csecsemõosztály katasztrofális, éjszak 1 nõvér van az átlag 13 gyerekre- egyedül fürdet- nem csoda hogy volt hogy 10 után került elõ a gyerek üvöltve az éhségtõl. ha éjszaka szülés volt a csecsemõs kiakasztott egy táblát: "szülésen vagyok" és EGYEDÜL hagyta a babákat. nekem volt olyan hogy önhatalmúlag bementem és kihoztam a gyerekemet. volt aki csak várta hogy hát már régen szopni kellene, a gyerek meg üvöltött a szobában. szerintem isteni csoda hogy ilyenkor nem történt velük semmi baj. egyébként maguk a csecsemõsök kedvesek voltak, segitõkészek, éjszaka is. Vajúdni a szülõszobában vajúdtam, de akkor csak egyedül voltam, nem tudom mi van ha többen szülnek egyszerre- de láttam már a folyosón is sétálgatni anyukákat.
Arran nem tudok válaszolni hogy hol szülnék most. Neked mindenesetre azt tanácsolom hogy menj el a szülésfelkészitõ tanfolyamra, ott bemutanak mindent, a házat is,a teamet is, és ezek utén tégy belátásod szerint. A Kissel is ülj le beszélni, kérdezgesd ki, meg az sem árt ha születéstrevet lobogtatsz meg elõtte- és egyeztetiket. Ha úgy látod hogy hogy a hely elfogadható, és vágyaid teljesithetõk akkor ne válts. Ha viszont nem kaphatod meg azt amit elképzelsz akkor ne habozz. Végül is a lepraságot el lehet viselni- itt inkább a szülés a fontos. Mindenesetre leirom mi van róluk a mércében:
1. rész (ezt az ovezetõ fõorvos töltötte ki)
Az osztályon 1 szülõszoba 3 ággyal, paravánnal elválasztva. A gyermekágyas szobák száma 5- ezek 3 ágyasak. A rooming-in 24 órás*. Apa, és kisérõ személy a vajúdásnál jelen lehet. Szülés után is maradhatnak, amig a szülõszobán vannak. Szülésznõválasztás nem lehetséges. Beöntés borotválás nem kötelezõ*, részleges borotválás igen. Vajúdás, szülés alatt használhatod a saját ruhád.A vajúdás alatt sétálhat, zuhanyozhat, ihat a nõ. * enni nem ehet.Belsõ vizsgálatot ritkábban, stg-t folyamatosan végeznek.* szülésinditás 20%-ban történik, nem gyorsitanka a méhszáj ujjal való tágitásában *****vagy hasra gyakorolt nyomással.az anyák fekve, vagy félig ülve szülhetnek. fájdalomcsillapitásra kéj-gáz van (csak elfelejtik mondani,*) szülés után megkapja a gyereket az anya 1 órán keresztül, mellre teheti, hozzátartozó megfoghatja.az ujszülöttnek cukros vizt, idegen nõi tejet,forralt vizet adnak- szükség esetén.látogatás a folyosón bármikor- a babát az ajtóüvegen keresztül nézhetik meg.
A csillagok az én személyes (ellen)tapasztalatomat jelzik. Ha bármi kérdésed van szivesen válaszolok még.
Zorkanya
 


bocs, tele van elütéssel, de döndös közben sirdogált, igy kapkodtam..
zorkanya
 


Zorkanya, nagyon köszönöm a részletes beszámolót! Sokat okultam belõle, és mindenképp beszélek az orvosommal a részletekrõl. Remélem az, hogy a párom jelen lehet a vajúdásnál nem azt jelenti, hogy a szülésrõl magáról kizavarják... Azt is kivettem a mércés soraidból, hogy epidurálról normál esetben ne is álmodjak.
Leila
leila
 
 


Leila, ird le majd mi történt..kiváncsi vagyok.
Zorkanya
 


4 napos,intenzív bentlakásos Doula-képzõ a Napvilág Születésházban jan. 21-25.
Információ:www.szules.hu
Felvilágosítás és jelentkezés (éjjel-nappal) a PalackPosta telefonszámán:354-04-23
Névtelen
 


Szia Zorkanya,

Szomoruan olvastam a negativ tapasztalataidat...
Nekem az orvosom idaig az I. Klinikan dolgozott, de kiment kulsosnek es az a hir jarja, hogy nem maradhat a Klinikan es a szulesek ezentul a Tisztikorhazban lesznek. Ez ugyan az, mint a Budai Honved? Bocsi a kerdesert, de videki vagyok.

Katka2

Katka
katka2
 
 


Kedves Katka2!

Igen.. a Budai Honvéd kórházat hívják másnéven Tiszti kórháznak.

Pukkancs
Pukkancs
 


Sziasztok,

Aggódva olvasom a Honvéd kórházról szóló híreket. Én feb.26ra vagyok kiírva és én orvost választottam, nem kórházat. Személyes tragédiám, hogy a dokim, dr. Vértes A. ott van.
Sajnos amikor bementem én is tapasztaltam a lepukkanás jeleit.
Viszont remélem a dokimban nem fogok csalódni. Esetleg szült már valaki nála ? Bármilyen infonak örülni tudnék, ami segít a döntésben.
Köszi
blinczi
 
 


Kedves finisben lévõ Blinczi!
Ha a szülés utáni hetekben van erõd és idõd géphez jutni, kérlek, mindenképp írd meg a tapasztalataid! Nagyon infoéhes vagyok, mert az orvosom miatt maradnék ennél a kórháznál.
Köszi: Leila
leila
 
 


Leila,

Mindenképp jelentkezni fogok.

Egyébként 13-án szült ott egy barátnõm és az össz negatív élménye az volt, hogy nincs WC papír és kicsit 60-as éveket idézi a környezet.

De maximálisan meg van, volt elégedva a szülésznõvel és a csecsemõsnõvérekkel. A szülésznõ vajúdás alatt végig vele volt (jóllehet apás szülés volt és mégis), segítették és minden fájdalomcsillapítás nélkül 7 óra vajúdás után szült egy majd 4 kgos fiúcskát. Az orvosáról is csak jókat mondott, mondjuk õt már ismerte, miatta jött ebbe a kórházba.

Szóval talán nem olyan rossz a helyzet.... Meglátjuk.

Szia, Blinczi
blinczi
 


Blinczi, köszi elõre is. A barátnõd egyébként kinél szült?
Leila
leila
 


Azt hiszem a dr. Nemeskérynél. És azt mondta, hogy továbbra is csak jókat tud mondani.

Holnap megyek be hozzá a kórházba, majd jól kikérdezem, hogy még mindig minden OK-e?!
szia
blinczi
 


Talán lehet hogy én vagyok itt a felforgató elem, de kiváncsi lennék hogy blinczi barátnõjének mi volt a pozitiv élménye..
Zorkanya
 


Blinczi, szerdán minden rendben volt a barátnõdnél?
Leila
Leila
 


Sziasztok,

Tehát: igen a barátnõmnek továbbra is pozítiv véleménye van. Sõt, sajnos nem úgy jött össze neki a szoptatás mint ahogy várta, vérhólyagos lett a melle, a kicsi nem jól szopik stb. és jóllehet már pénteken hazaengedték õ már azóta kétszer is bent volt a csecsemõsnõvéreknél, hogy segítsenek neki és segítettek. De amíg bent volt addig is azt mondta, hogy mindenki nagyon kedves és bármivel fordulhatsz hozzájuk.
Szerintem ez elég pozítiv, nem?

Azt ugyan õ is mondta, hogy eléggé le van pukkanva, de hát melyik kórház nem??

De hamarost már én is tudok új infot mondani. Addig is azt gondolom, hogy a leghelyesebb, legalábbis számomra, ennyire a terhesség végén, ha megpróbálok pozítivan (ez a kulcsszó, úgy látszik) hozzáállni. De mindenkinek magának kell döntenie.
Üdv, Blinczi
blinczi
 


Blinczi!
Kivánom hogy ne csalódjál és minden úgy történjen ahogy azt te szeretnéd. Nincs már sok hátra, és én nagyon nagyon irigyellek hogy hamarosan szülni fogsz. Szóval sok sikert, könnyû szülést, kellemes emlékeket, és gyönyörû egészséges kisbabát kivánok neked!!
Szia: Zorkanya
Zorkanya
 


Zorkanya,

Nagyon köszönöm.

Majd nyomom az infót.

Blinczi
blinczi
 


Nyomd, de mindent nagyon részletesen ám. Tudod akármilyen szar is volt nekem, csak ott szültem a kölykeimet- és elérzékenyülök ám ha szóba kerül. Puszkó.
Zorkanya
 


Sziasztok,

Eldolt, hogy en is itt fogok szulni, mivel az orvosom korhazat valtott.
Olvasom, hogy eleg valtozoak a velemenyek. Akinek van tapasztalata, hogy mire kell figyelni, mi jo es mi nem jo, arra kerem irja meg.

Koszonom

Katka2

Katka
katka2
 
 


Szia Katka2,

Szerintem mindenképp érdemes elmenni a kórház által szervezett szülés és csecsemõtanfolyamokra. Ha másért nem, talán azért, hogy megismerd a személyzetet és õk is téged. Talán máshogy állnak hozzád, ha megismernek.....meg hasznos is a tanfolyam.
Azt ugye tudod, hogy nincs EDA? Csak azért mert nekem ez új volt, és eléggé sokkoló.
És ki a dokid?
Blinczi
blinczi
 


Kedves Blinczi,
tényleg nincs EDA? Ez tényleg sokkoló...
Viszont figyelem, hogy neked pedig egyre közelebb a nagy nap. Nagyon szorítok!
Leila
Leila
 


Szia Leila,

Nem, sajnos vagy nem, de tényszerûen nincs. Mint mondták nincs rá anyagi lehetõségük, de azért már rajta vannak az ügyön. Ez nem tudom mit jelent, de túl szépnek tûnne, hogy mostanában már lesz.

Csak spinális érzéstelenítés van, ezt császárnál adják és 24 órát feküdni kell utána és altatás, ill. kéjgáz, fájdalomcsillapításra a normál szülésnél. Az nem tudom mennyire használ.

De én már nem foglalkozom ilyesmivel, mivel a dokim ott van és én benne bízom, hát ott fogok szülni. Kész passz. Aztán lehet, hogy megbánom, de......majd meglátjuk.

Blinczi,
38hét 1nap
blinczi
 


Blinczi! Még egyben??
Zorkanya
 


Leila, te mikor szülsz??
Zorkanya
 


Sziasztok,

Köszi az érdeklõdést,igen, még egyben. Holnap megyek dokihoz, akkor már többet fogok tudni,sõt.....
Drukkoljatok!
Blinczi
blinczi
 


Blinczi! Mi volt? Holvagy? Lehet hogy már babázgatsz?
Zorkanya
 


Szia Zorkanya,

hát sajna még mindig nem !! Pedig már 38+5 !!!!! Mikor már??
Már annyira türelmetlen vagyok, de a doki szerint még zárva van a méhszáj, úgyhogy még van idõ.

Köszi az érdeklõdést, majd tudósitok!
Blinczi
blinczi
 


Blinczi,

Gratulalok az ezust eremhez a Friss kismamas topicban. Kép
Az en orvosom Dr. Bardoczy Zsolt, aki most ment at az I. Klinikarol. Nekem az EDA-val kapcsolatban mas infoim is vannak. Persze lehet, hogy csak pletyka. Altato orvos van, aki adhat EDA-t, de ha a szuleszorvos altato orvost hiv, akkor a szulesi penz felet oda kell adnia az altato orvosnak... Nem tudom igaz-e, de eleg bosszanto.
Az en orvosom az elozo korhazban adhatott EDA-t es most szerzi an engedelyet ebben a korhazban is. Szoval neki majd nem kell altato orvost hivni, bar megigerte, hogy hivni fog, ha szukseget latja.
Szurkolok Neked Blinczy es remelem semmi szukseg nem lesz az EDA-ra...

Katka2

Katka
katka2
 
 


Blinczi ne keseredj el, a lányomnál szerdán du még nekem sem volt nyitva a méhszáj, nem volt felpuhulva, másnap du meg már ott szoptattam a kórházban..:-)))
Blinczi ne engedj a császárnak- elõre szólj hogy csak a legvégsõ esetben...bár ha õ azt mondja kell úgysem tudod valóban kell-e...
Drukkolunk!!!
Zorkanya
 


Ja, és állitólag kéjgázzal van mód fájdalomcsillapitásra itt is...
Zorkanya
 


Sziasztok,

Kati2,

legyen igazad az EDAval kapcsolatosan, bár nekem kétségeim vannak. Én voltam ezen a szülés tanfolyamon és ott azt mondta a szülésznõ, hogy nincs rá meg se a technikai se az anyagi háttér.
És az az igazság, hogy én nem tudom elképzelni a dokimról, hogy csak azért ne adjon nekem EDA-t, jóllehet van és tudna, mert pénzsóvár. Ha ilyen lenne, már rég otthagytam volna. Arról nem beszélve, hogy micsoda botrány lenne ha ez bizonyítást nyerne.
Azzal együtt én lennék a legboldogabb ha lenne és segítene. Már persze ha kell.

Zorkanya,
hogy érted, hogy ne engedjem a császárt? Természetesen normálisan akarom megszülni a bébimet, de hát mégiscsak õ az orvos és ha azt mondja.......Nincs igazam?
Azért köszi a törödést! És komolyan megörültem amit írtál a méhszáj zártságáról+szülésrõl. Hátha.
Blinczi
blinczi
 


Blinczi,

Szulesznotol en is azt hallottam, hogy nincsenek meg a feltetelek, de akkor, hogy lehet, hogy az en orvosom meg szurhat? Valami santit...
Voltal az osszes tanfolyamon? Erdemes elmenni?

Most mar tenyleg a finishben vagy! Szurkolunk a Pocaklakoval!!! Kép

Katka2

Katka
katka2
 
 


Katka2,

Aha, szerintem jó ha elmész, különösen ha az elsõ babádat várod. Egy csomó hasznos dolgot megtudhatsz.

Nem tudom, hogy ez hogy lehetséges. Nem értem.

Kösz a biztatást, már nagyon jó lenne szülni.
Blinczi
39+3
blinczi
 


Sziasztok!
Márciusban lesz 1 éve, hogy én is a Budai Honvéd kórházban szültem, a statisztikát "javítandó", császárral.
Az eddigi véleményeket nagyjából osztom, a technikai feltételek nem a XXI. századnak megfelelõek, azonban a személyzet kárpótol ezért! Nagybányai csecsemõs doktor nevét már említette valaki, hát tényleg itt kezdõdik az igazi orvos. Én még 2-3 hónaposan is visszavittem hozzá a babámat ellenõrzésre és ha nem laknánk túl messze, biztos õt választottam volna gyerekorvosnak. A csecsemõsnõvérek is nagyon rendesek voltak, a szoptatásról mindent elmondtak, megmutattak.
Egyetlen unszimpatikus szülésznõ van, aki nem illik a képbe, (a nevét meg sem jegyeztem).
Összességében én nem gondolok rossz érzéssel az ott eltöltött néhány napra.
gaudini
 
 


Blinczi!!!Gondoltam rád szombaton a nagy esõzések közepette...Még egyben???
Zorkanya
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: