Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Látom, hogy többen közületek már szültek a BHK-ban, illetve nagyon tájékozottak vagytok a szokásokról! Én néhány hét múlva szülök és szeretném megkérdezni, hogy apás szülésnél mit kell vinni az apukának? Azt olvastam, hogy van ahol váltóruha kell és papucs. Itt adnak beöltözős ruhát (olyan műtősfiú félét :D )?

Köszi ha válaszoltok és én is nagyon várom a híreket, hogy hova is kell végül indulni, ha eljön az idő...
Lilla

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Kép
kislilla
 
 


Hello csajszik,

voltam UH-on minden rendben, igen szépen megmutatta a pocaklakó, hogy fiú. Úgyhogy felköthetem a gatyámat, 3 férfival együtt élni. De nagyon örülünk neki. Azt mondta az UH-on a doktornő, hogy csak a bal oldalamon szabad feküdnöm, mert a pici rajta fekszik a hugyvezetéken, és így a vesében folyadékpangás alakul ki, de azt is mondta, hogy ez nem gáz, egyedül a fekvésre figyeljek. Hát nem lesz könnyű, mert a bal vállam tropa.

szandra: tényleg ne parázz már, hát nem voltál még terhes, minden rendben lesz, nem kell a rémtörténetekkel foglalkozni, ilyen is van de én soha nem gondolom, hogy velem bármi rossz megtörténhet. Fel a fejjel. Szerencsére nincs semmi bajom az égvilágon. Se keményedés, se semmi.

Lilla: hát kérdés, hogy hol szülsz, elköltözik-e addig a szülészet, a BHK-ban én a fiamat úgy szültem, hogy apának nem vittünk semmit, csak vizet, de az se kellett neki. Kapott a cipőjére nejlont, meg egy olyan szép zöld köppenyfélét a ruhájára, de ha jól emlékszem a fején még az a szép műanyag sapka sem volt. Úgyhogy szerintem mindent adnak, ilyen váltóruha+papucs variációt nem hallottam.

Üdv: Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Sziasztok!

Hajni, gratulálok az újabb kisfiúhoz! Tényleg nem lesz könnyű dolgod, de hát kinek van? :roll: Mi lesz a neve?

Lilla, én kétszer szültem a BHK-ban, és mindkétszer adtak a férjemnek "műtősfiú-ruhát", ahogy írtad. Szóval, ebben a kórházban ez a szokás. Amúgy sem hiszem, még ha kéne is vinni váltóruhát meg papucsot, hogy ha valaki véletlenül nem visz (pl. mert olyan gyorsan kellett bemenni a H-ba), akkor emiatt nem engedik be a szülőszobába! Azért az elég érdekes lenne....

Hello
hello
 
 

 
 

Szia Hajni!Gratulálok nagyon a kisfiúhoz tiszta férfi uralom lesz nálatok! :lol: örülök hogy minden rendben van veletek és hogy jól vagy!A Szabados doktornőhöz jársz ultrahangra?Ilyet még nem hallottam hogy rajta fekszik ez azt jelenti hogy addig ott is fog feküdni amíg meg nem születik?Most lehet hogy ez butaság ez a kérdés de tényleg nem hallottam még erről!Egyenlőre nálam is minden rendben!Nálunk egyensúly lesz vagyis majd mi nők uralkodunk a pasikon! :lol: :lol: Azt hallottam anyóstól hogy február 28ig költözik át a szülészet tehát valószínű hogy én még a budaiba szülök!Már nem is foglalkozok vele ha jön a babóc majd kiderül hova menjek! :D Persze ha tudok jó infót azt megírom!Más nem történt velem ha történik majd írok és persze figyelem veled mi a helyzet!Szia:

szandra
szandra 01
 
 


Köszi lányok a válaszokat!

Hajni, nekem is ezt mondták még a 26. héten az uh-on, a lényeg, hogy sokat váltogasd az oldalakat, és gyakran menj pisilni (azonnal amint kell), akkor nem alakul ki pangás. Amúgy azóta sem okozott ez nálam érezhető problémát, utánaolvastam és állítólag azoknál veszélyesebb, akiknél már volt vmilyen hugyúti vagy vese betegség.

Háát, ha február 28 a legújabb dátum, akkor úgy tűnik én még BHK-s leszek :D

Lilla

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Kép
kislilla
 
 


Sziasztok,

köszönöm, már látom a sorsomat, de imádom így is. A nevét még nem tudjuk, egyenlőre keresgélünk, fiúnevet nehezebb találni, ami az elvárásainknak megfelel.

Igen a Szabados doktornőnél voltam. Én se tudom mit jelent ez, de remélem semmi komoly. Nem volt még soha problémám a vesémmel, de a doktornő is azt mondta, hogy nincs nagy baj.

Hát csajszik, ezek a babák úgyis kijönnek, vagy itt - vagy ott, néhány napról van csak szó, és a BHK sem gáz szerintem.

Vigyázzatok magatokra:

Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Sziasztok!
Egy ideje "titokban" olvasgatom az infókat - köszönöm ezúton is, mert hasznos dolgokat olvastam a BHK-ról, lévén Unk dokinál szülök (remélem, most már nemsoká 8) ) és persze hogy engem is érdekelnek a költözéses hirek.
Én ma találkozom a dokival, bizom benne, tud majd valamit, minden esetre megirom, ha lesz valami újdonság.
Mindenkinek jó pocakolást kivánok addig is.

elike
 
 


Sziasztok!
Hát sajn a dokim nem tudott semmi újat mindani a költözésről - szokásos mondókája: ne törödjön vele, nem hagyjuk cserben, meg fogja szépen szülni a babát időben, a többi nem érdekes.

Hát igy legyen...

Üdv. mindenkinek.

elike
 
 


sziasztok!én 29-én megyek dokihoz(Unk)bár azóta már azt is hallottam anyóstól hogy 28-ig át kell költözniük!Én már ennek sem hiszek mert őket is hülyítik össze vissza!Mondtam is marha jó lesz ha hétfőn oda megyek a dokihoz a Budaiba és nem is lesz ott mert a Központiba lesz!Akkor nagyon mérges leszek az tuti!Szerintem reggel mikor elindulunk felhívom nehogy potyára menjek!
Elike:Örülök hogy végre találtam valakit aki szintén az Unk-hoz jár már kezdtem elkeseredni hogy valami baj van vele bár én nála szültem és kétszer műtött és nekem nem volt vele bajom!Nem beszéltél vele pénzről meg ilyenekről?Első babádat szülöd nála? jól látom hogy a 33-ik hétben vagy?
Hajni:hogy vagy?minden rendben veletek?Nem tudom érdekel-e de a Szabados doktornő azt mondta hogy csinál csecsemő ultrahangot is én elekarom majd vinni hozzá babócát kb.1hónaposan hogy nézze meg mindenét!Én még egyben vagyok remélem még 3hétig így is marad!Puszi Sziasztok:

szandra
szandra 01
 
 


Sziasztok,

hát egyenlőre a költözés még titeket érint leginkább. De szerintem igaza van a dokitoknak, nem kell aggódni, itt is jó lesz, meg ott is jó lesz.

Köszi szandra, mi jól vagyunk, és ti hogy viselitek az utolsó heteket? Köszönöm az infót a Szabados doktornőről, láttam, hogy vittek oda babákat, de azt hittem, hogy a kórház küldte őket oda, mert annó minket a Tűzoltó utcába küldtek csecsemő ultrahangra. Szimpi a dolog, ha megszültem megkeresem, és én is hozzá viszem.

Üdv.: Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Sziasztok!
Szerintem februárnál korábban nem fognak költözni, minden esetre a doki még a Budaiba rendelt be február elején vizsgálatokra (igaz, a vérvételre azt mondta, lehet hogy megcsinálják fent a szülészeten, de az is lehet, hogy majd át kell mennie a központi rendelőbe... :twisted: )

Szandra, én évek óta járok Unk dokihoz és kedvelem. Nem az a tipus, akire azt mondják, hogy hűűűű, de jó fej, de nekem mindig is tetszett, hogy nyugodt, kimért, nem paráztat feleslegesen, nem mond olyan dolgokat, amik ugyan nálam nincsenek, de elvileg előfordulnak, azaz nem ültet bogarat a fülembe és igy nem aggódom feleslegesen. Viszont ha kérdezek valamit, akkor elmondja, mi a teendő vagy mire kell figyelni.

A pénzt illetően még nem állapodtunk meg végleges összegben. Én a magánrendelőjébe járok, úgy hogy nagyjából tudom, mennyit fogok fizetni és ezért mit várhatok el cserébe (mert ugyebár ilyenkor szolgáltatást veszek és az ár alkú tárgya). A barátnőm, aki két éve szült nála, az utolsó látogatáson fixálta, gondolom a doki látni akarja, hogy milyen szülés várható. Mivel a doki eddigi megnyilatkozásaiból azt vontam le, hogy tényleg fontosabb neki, hogy egészséges babánk legyen, gondolom az se baj, ha esetleg szülés után rendezzük a dolgokat.

Első babámat várom és igazából holnap elkezdődik a 35. hét az utolsó UH-s mérés alapján. De a korai UH-k alapján (na meg azért, mert majdnem - plussz pár nap - napra pontosan tudom, mikor foganhatott a lányunk 8) ) a szülés várható időpontja március 8-ka és ehhez tartjuk magunkat. Igaz, hogy "alkudozom" a kisasszonnyal, hátha hajlandó lesz mondjuk a 37.-38. héten kibújni, mert a várás nagyon nehezemre esik, de természetesen akor jön, amikor kell majd. A legfontosabb, hogy a kritikus korszakon túl vagyunk és most már bármikor jön, jókor jön.

Nos, "röviden" ennyi most. Feb. 5-ke után többet tudok majd a babuciról - randink lesz, de addig is szivesen dumcsizok a pocakolásról, életem eddigi legboldogabb időszakáról.

Üdvözlettel

elike
 
 


Sziasztok,

az anyagi részéről én is szeretnék tudni valamit, ha valaki a Kiss doktornál szült és megosztaná velem, hogy megkérdezte-e tőle, vagy valakitől tudta, hogy mennyit illik adni, az írhatna nekem privit.

Remélem mindenki jól van,

Üdv.: Hajni
Kép

Kép
beha
 
 


szia Elike!Bocs a buta kérdésért de ez nem az igazi neved ugye? :oops: A vérvételre szeretnék elöszőr reagálni mégpedig azt hogy képzeld el múltkor nekem is kínkeservek árán csinálták meg mert annyira bekorlátozták őket hogy csak a katonáknak csinálják meg mert ők igényjogosultak!Hozzá tartozik a dologhoz hogy elvileg én is az vagyok mert ott dolgoztam ráadásul a férjem katona no meg az egész család!:-)Na mindegy ez van!Abban teljesen egyetértek veled amit az Unkról írtál!Nem kifejezetten az a nyalizós tipus de nekem sem ez számít hanem a tapasztalata!Nála szültem a fiam 6és fél éve és nagyon határozott volt és nekem ez számít!Pár éve műtött méhenkívüli terhességgel és perceken múlt az életem majdnem elvéreztem és lám itt vagyok!Most februárban műtött cisztával aminek a következménye az hogy csak fél petefészkem van és lám itt vagyok a pocaklakóval!Na nekem ez számít és semmi más!Én most már nem a magánrendelőjébe járok mert ott dolgoztam a korházban de a fiammal még oda jártam!Körübelül egy idősek vagyunk én március 3-ra vagyok kiírva!Én most hétfőn megyek hozzá meg UH-ra már nagyon várom kiváncsi vagyok mit mondanak!Én is alkudozom babócával hogy még két hetet maradjon a pociba de utánna jól jönne ha kibújna egyrészt a kiváncsiság miatt másrészt én már nagyon nehezen bírom!Borzasztó nagy a hasam és a két műtét miatt nem bírom a súlyt meg nem alszom stb.!:-)
Hajni:sajna a Kiss doki anyagi oldalát nem tudom de ha tudok valamit megírom!Remélem jól vagy minden rendben a pocaklakóval és persze a kicsi fiaddal is!Puszi nektek:

szandra
szandra 01
 
 


Sziasztok,

Hajni: csak egyutt fekudtem meg szeptemberben valakivel, aki a Kiss dokinal szult - o azt mondta, hogy teljesen elutasito volt, amikor meg akartak vele beszelni a dolgot, azaz nem hajlando elfogadni halapenzt. Most hogy azert volt, mert tenyleg ilyen (igen-igen-igen) vagy mert a lany rokona is ott dolgozott... Szemelyes benyomasom (mig bent fekudtem 5 napot o is megvizsgalt, elbeszelgettunk) minden esetre nagyon kellemes, jo a kisugarzasa es me'g azt is el tudom kepzelni, hogy tenyleg nem fogad el penzt utolag (mert hogy elore biztos nem mondja meg, hogy ennyit es ennyit kerek a boritekba). Amugy mintha lattam itt topikot az o nevevel, talan ott tobbet mondanak el rola.

Szandra: neked aztan lett egy csokorral a mutetekbol... Nem lehetett konnyu es meg igy bevallaltal babat - nagyon bator vagy, ezt igy kell csinalni :!:
Hat igen, nagy esely van arra, hogy eloben is osszefutunk, akar meg a szuloszoban is :D


Van olyan dolog, amit maskent akarjatok, mint az elso szulesnel?

Hogy alltok a cucokkal? Bar mivel nem elso babak, biztos sok minden megvan... Nalunk szombaton jott az agy es a hordozo; ma vettuk meg a tarolo dobozokat ezekhez az apro rucikhoz meg sapikhoz meg zoknikhoz meg me'g mit tudom mikhez :lol: Ketnaponta kiveszem, megnezegetem - nagyon edes cuccokat vettunk. Igaz, gyakorlo anyukak rogton elrontottak a kedvemet, hogy egyrest pikpak kinovi, masreszt szetmegy mosasban meg ilyenek. De engem NEM ERDEKEL, az en lanyom lesz a legszebb tunder baba :!: :!: :!: :lol:

Most jut eszembe, nem tudjatok, mikor lesz legkozelebb szuloszoba latogatas a korhazban? Erdekelene, meg a ferjemet is el akarom vinni, mert szandekaban all reszt venni a szulesen es igy nem art, ha o is latja.

Varom hozzaszolasaitokat. Addig is udvozlettel,
elike

P.S. Tenyleg nem a valodi nevem... :wink:

elike
 
 


Sziazstok lányok most voltam a dokinál nemrég értünk haza!Minden rendben volt a méhszáj zárt bár azt mondta a doki hogy ha most megszületne sem lenne koraszülött mert olyan nagy baba és 3kilóra tippelte!Azt mondta hogy a magnéziumot sem kell már szednem!Azt mondta készítsek most már össze mindent!Ezek után mentem UH-ra ahol azt mondta a doktornő hogy 2,90kg és még van 4-5hét!Na tuti ha végig bentmarad akkor lesz egy 4,5kg babám!:-)A Kiss dokiról azt hallottam hogy ha nem a magánrendelőjébe jársz akkor nem szabja meg mennyit adj hanem amennyit gondolsz!Ezt elég megbízható forrásból tudom!A költözésről semmi hír tehát én bizti itt szülök!Nekem nem volt bajom az első szülésnél persze lehet szőrözni hogy lehetett volna családiasabb meg minden de nekem az a fontos hogy kedvesek voltak és minden rendben volt!A cuccokkal jól állunk de ugye nekem is volt a nővéremtől is kaptam meg még ismerősöktöl is tehát annyi cucc van hogy 3hete csak mosok vasalok!:-)Viszont Elike téged nem irigyellek anyagilag mert emlékszem hogy 6 és fél éve nekünk mennyibe került és nem is vettünk luxuscikkeket!Most több mindenem van mert a nővéremék minden túrót megvettek!Légzésfigyelő, hiper szuper hordozó meg, hiper szuper mellszívó nekem ezekre sajna nem lett volna pénzem de így van szerencsére!Elike te ne figyelj od az ilyen megjegyzésekre különben is ha rendesen mosod miért mennének tönkre aki ezt mondta biztos nem tud mosni!:-)Nekem is mondják hogy minek ennyi ruha de engem nem érdekel nehogy már a lánykám két rugdalózót hordjon!Nem igaz!:-)Sajnos a szülőszoba látogatásról nem tudok mert én nem voltam az első gyreknél sem meg most sem!Valahogy nem éreztem szükségét de megpróbálom neked holnap megkérdezni!Hajni: veled mi újság?Megpróbálok neked privátba írni valamit majd nézd meg!

szandra
szandra 01
 
 


Sziasztok,

elike: köszönöm az infót, már kaptam egy lánytól privit, Ő a Kiss dokinál szült.

Hát az elsőnél én is sok mindent megvettem, de ami nagyon drága volt pl.: csecsemőmérleg, légzésfigyelő ezeket nem vettem, se akkor, se most. De ezen kívül minden megvan, egy pelenkázólapot veszek még mert azt a fiam kicsit elszaggatta, de az nem nagy tétel, meg hát én nagyon vigyáztam a ruhákra, úgyhogy mind szép állapotban megmaradt. Egyébként egy-két body-n kívül amit olcsón az Auchanban vettem semmi, nem nyúlott meg, és nem szakadt szét.
Nekem is rengeteg ruhája volt az Armandnak, de ez nem is volt kérdés. A mai napig olyan sok ruhája van, hogy ki sem használjuk mindegyiket.

szandra: ne aggódj nem lesz 4.5 kilós gyereked ezt én garantálom. Én az Armanddal nagyon nagyon (nem mondom meg mennyit, de hál istennek vissza is fogytam) sokat híztam, és hát amugy se vagyok egy alacsony termet, meg a férjem sem de így is 4 kg-os lett ami vélhetően a hízásnak köszönhető.

Ezek a jóslatok meg amit az Uh-on, mondanak nem nagyon szokott beválni, nekem azt mutatta az UH, hogy már lehet 2 héttel is hamarabb megszületik Armand ehez képest 9 nappal túlhordtam, volt indítás, mégis magától jött.

Várom a privit még nem jött meg.

Szorítok nektek,

üdv: Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Sziasztok!

Én 5 éve szültem a H-ban és most szeretnék visszamenni kideríteni valamit,azért olvastam bele a topikba,hogy mi van a költözéssel.Ezek szerint még a Királyhágóban van a szülészet.
Tudni lehet,hogy kb.mikor és hova költöznek?

Elnézést a berobbanásért de nagyon fontos lenne a dolog :roll:

Köszönöm szépen az infot előre is:
Jucus
20170114224602
 
 


Jucus!Azt sajna nem tudom megmondani hogy mikor de azt igen hogy a központi honvéd korházba ami a róbert károly körúton van az árpádhíd pesti hídfőnél!Találgatni tudok hogy februárba még biztos a budaiba lesznek mert oda járok ctg-re és az osztályon még nem úgy tünt hogy költözni készülnek!Sajna csak ennyi infóval tudok egyenlőre szolgálni!Bocsi
Hajni:én csak amiatt félek hogy mekkora lesz mert a két műtét miatt minnél nagyobb annál kisebb az esélyem a normál szülésre,de most már mindegy majd jön a drága amikor akar és annyi kilóval amennyivel akar!:-):-)

szandra
szandra 01
 
 


Szandra!

Nagyon nagyot segítettél,köszönöm szépen!
20170114224602
 
 


Sziasztok!
Én is a Dr. Kiss Attillához járok. Ikreket várok június elejére. Én is csak jókat tudok mondani a dokiról. : :P ( kedves, türelmes, figyelmes......) A kórház ( a pletykák szerint) március elején költözik. (Nemrég bent feküdtem pár napig). Kérdezősködtem az anyagiakról ( kismamáktól). Zöme kb 50-et mondott. Ennyit akarnak adni ( nem a doki kérte!!!!!) Ő nem hiszem, hogy kérne bármennyit is!
Tud valaki valami más infót ezekről?
Köszi előre is
Mona
clivia
 
 


Sziasztok,

Mai UH - 36.0 hét, 3.2 kg, fotón - kis húsgolyó... Imadni való. A költözésről továbbra sincs semmi hir, bolyonganak ott, mint a kisértetek :wink:

De az a lényeg, hogy szépen növünk.

Üdv mindenkinek,
elike

elike
 
 


Sziasztok,

hogy vagytok kismamák? Mindenkivel minden rendben? Hogy bírjátok az utolsó heteket?
Én már szeretnék nagyon a vége fele tartani, állandóan van valami bajom, itt fáj, ott fáj, amott fáj, tiszta kripli vagyok.

És azt ki mondja meg, hogy Armand miért kelt ma 3/4 5-kor? Nem baj legalább az ebéd meglesz már 9-re. (Apa most gyorsan még elvitte magával boltba).

Tegnap voltam dokinál, mindent rendben talált, úgyhogy most 4 hétig megint semmi dolgom (se vérvétel, se UH........... :lol: )

Már beszélgettünk az orvosokról, most beszéljünk kicsit a szülésznőkről, nekik mennyit? Ezt is lehet priviben.

Annó én adtam a csecsemősöknek is egy kis ajándékcsomagot, meg a nővéreknek (szülésznők) is. Most is így tervezem mert nagyon rendesek és segítőkészek voltak. A gyerekorvosnak külön nem adtam, Ő a csecsemősökkel osztozott.

Ti hogy gondoljátok?

Addig is mindenkinek jó pihenést:

Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Sziasztok!

Ami a szülésznőket/nővéreket illeti én is ajandékcsomagra gondoltam, amolyan régi vágású Julius Meinl ajándékkosárra minden jóval megrakva. Nem szeretném számon tartani, hogy abban az iksz nappban hány nővérke ügyelt és ki mennyire volt jó, én a babámmal akarom tölteni az időt :D
Olyasmit hallottam, hogy a szülésznőnek 10-15 ezret adnak, nem tudom.

Most, hogy már nem járok be dolgozni, csak itthonról intézek dolgokat, sokkal többet vagyok a városban napközben. Rájöttem, hogy többszörösen boldogabb és nyugodtabb voltam, amig egész nap kora reggeltől késő estig bent dolgoztam a cégnél minden munka és felelősség stresszel együtt (és nem kevés volt, higgyétek el, vezető beosztásban dolgozom egy viszonylag nagy cégnél). Ezt a sok aggresszivitást, figyelmetlenséget és passzivitást én nem tudom elviselni.
Konkrétan: tegnap a villamoson csücsülve (!) látok felszállni egy fiatal lányt szintén pocakkal, olyan 5-6 hónapos lehetett. Mellettem ül egy szimpatikus, kb. 35-40 éves pasi, akinek halkan mondom, hogy úgy tűnik, a hölgy terhes, nem adná át a helyét? Erre visszaüvölt, hogy "TE mér nem teszed meg?" Nyugodtan mondom, hogy sajnálom, de én is terhes vagyok. Válasz: Akkor örülj, hogy ülsz! És hasonló hangnemben még kb. 2 percig próbálok szót érteni vele. Amikor a felháborodástól már nem kapok levegőt, csak annyira futja belőlem, hogy "Szégyelje magát!"

DE!!! Nem ez fájt a legjobban, mert bunkókkal tele van a világ és úgy is megkapja az élettől. HANEM az, hogy a körülöttünk álló emberek közül SENKI, de SENKI sem állt ki mellettem. Még a terhes lány sem!

Párom szerint, hülye voltam, hogy szóltam és ő se avatkozott volna bele, ha hasonló esetet lát... Erre sirva fakadtam...

Kérdezem én: ennyire nem érdekel senkit, hogy mi történik körülőtte? Ennyire birkák vagyunk? Legközelebb, ha gyilkolnak valakit, senki se fog odafigyelni? Hogy élhetnek igy emberek? Hogy várhatjak el, hogy jobb élet lesz ebben az országban, ha senki sem tesz érte még egy ilyen apróságot sem, hogy rászól egy ilyen emberi csonkra, hogy viselkedjen már? Ha mindenki passzivan végig nézi, hogy őt magát bántják, akkor milyen jövőben bizik, milyen jövőképe van?

Tudom, hogy a kérdések naivak és a világot nem én fogom megváltani, de én akkor sem tudok igy élni, sőt nem is akarok!

elike
 
 


Kedves elike,

teljes mértékben egyetértek veled, nem tudom, hogy amíg dolgoztál mennyit közlekedtél tömegközlekedési eszközökkel, de sajnos az a helyet amit tapasztaltál.

Armand fiammal 3 éve voltam terhes, akkoriban még dolgoztam, sokat kellett járnom a városba ügyintézni és egyszerűbb volt a tömegközlekedést igénybe venni, nahát ott a metrónál áltunk az állomáson, egy férfi állt mellettem, megérkezett a metró a férfi úgy rohamozott be a metróba, hogy szinte felborított de megszerezte magának az üres helyet, leült, a lábait szétterpesztette nehogy mellé üljön valaki, hát szóltam neki, hogy összébb kéne tenni a lábait, mert szeretnék én is leülni, morgott valamit de végül sikerült leülnöm mellé.

Ja, és a fapados repülőkről ne is beszéljünk, annyi volt a szerencsénk decemberben, hogy az Armand is velünk volt, így akik kezelték a jegyet előrehívtak minden kisgyerekest, hogy mi száljunk be elsőként a buszba, de még így is csúnyán néztek rám, hogy a két ülés közül elfoglaltam az egyiket terhesen, ja a busz és a repülő között pedig versenyfutás volt.

Azért volt pozitív tapasztalatom, vizsgaidőszakom volt, pár napom volt még a szülésig de végezni szerettem volna az összes vizsgával ezért sokat jártam a Széchenyi könyvtárba, fel a várba, oda is busszal jártam, nem tudom melyik busz volt de ott a lift-hez közel volt a megálló. Felszáltam a buszra, egy kedves házaspár azonnal felugrott és átadták a helyet (mind a ketten), ezután elkezdtek kérdezősködni a babám felől, kiderült, hogy norvégok voltak. Szóval sikerült a közös nyelvet megtalálni és a végén még jó egészséget és boldogságot is kívántak a babámhoz.


Hát ennyit rólunk, csak azért írtam le a történetemet mert sajnos ez a helyzet, nagyon kevés az az ember aki oda figyel.

Nagyon irigyellek, már szeretnék én is legalább néhány héttel előrébb tartani.

Hajni

Kép

Kép
beha
 
 


Szandra, hol vagy egyben vagy még? Jelentkezz ha még itt vagy mi újs veled, hogy vagytok?

Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Kedves Hajni,
Köszönöm üzenetedet.
Munkába is főleg BKV-vel jártam, de annyira más a kontingens igy kora reggel, meg szerencsére a belvárosból kifelé volt a menet, ezért a tömeg is jóval kisebb volt, nem kellett annyira harcolni mindenért.
Persze, tisztában voltam eddig is a dolgok valóságáról, de az ember mindig reménykedik, hátha vele kivételezik a sors...
Amúgy 9 hónap alatt ötször vagy hatszór adták át az ülőhelyet, többnyire idősebb emberek. Egyszer én kértem, mert fordult a baba és nagyon megnyomott, alig álltam a lábamon, egyszer meg anyukám állitott fel egy kamaszlányt, aki zokszó nélkül állt fel és még bocsánatot is kért.
A legaranyosabb egy punk párocska volt, akikről a legkevésbé sem gondoltam, hogy észrevesznek valamit maguk körül, főleg úgy, hogy alig látszott még a pocakom (nem vagyok kis darab, ezért simán gondolhatták, hogy egyszerűen csak kövér hasam van :lol: ). Ennek ellenére a lány azonnal pattant - nagyon jól esett.
Hát ez van. Ma már jobb a kedvem, remélem, lesz elég erőm nem foglalkozni ezekkel a dolgokkal.

Ami a szülés közelségét illeti - nagyon várom a babát, DE! észrevettem, hogy minél közelebb kerülök a lényeghez, annál jobban sajnalom, hogy megszűnik ez a boldog időszak, ami alatt semmit sem kell csinálni, amihez nincs kedvem, lehet egy picit követelőzni, otthon az embert körülugrálják stb. Szóval megjelent ez a kettőség. Bár biztos ez az első terhességnél van igy, még nem tudom, majd a következőnél kiderül, hihi :D

Egy viszont biztos - minden nehézség és félelem ellenére ez életem egyik legboldogabb időszaka, nem is tudom, miért vártam ennyit a babavállalással.

A Szandra tényleg eltünt... hm.

Üdvözlettel,
elike

elike
 
 


Sziasztok lányok itt vagyok és még egyben!Ne haragudjatok hogy nem írtam de nem történt az ég világon semmi tengetem itthon napjaimat és borzasztóan várom mikor láthatom meg a lánykámat,de a drága jelét sem mutatja annak hogy ő is szeretne velünk találkozni!:-)Idáig féltem hogy koraszülött lesz most meg úgy tűnik nem szeretne a jó meleg pocakból előbújni!Kedden még zárva volt a méhszáj!Képzeljétek a drága nagyon nem szereti a CTG-t mert majdnem megkellett ismételni mert olyan táncot lejtett bent hogy fogni kellett az érzékelőket mert leakartak esni úgy rugkapált!Most elköszönök mert jöttek vendégek holnap még írok mert a témához is van hozzászólni valóm!Puszi Szandra

szandra
szandra 01
 
 


Hajni:ari vagy olvastam hogy minden bajod van átérzem a problémád mert én is így vagyok vele!Fáj a csípőm alig tudok menni néha, dagad a jobb lábam, elmegyek a konyháig és elfáradok:-)meg ilyenek, ugyhogy jó lenne ha cunika végre kijönne!Én a Patriknál nem adtam a csecsemősöknek amit a mai napig nagyon szégyenlek bár velem nem voltak olyan hiper szuper rendesek mert ha bemertem tolni a Patrikot fél órára morogtak na mindegy!Most én is úgy tervezem hogy ajándékcsomagot kéne adnom mert én sem szeretném számon tartani hogy hányan vannak ki rendes ki nem stb.!Ha most egy szülésznőm lesz (a Patriknál kettő volt,mert pont műszakváltás volt)akkor neki is pénzt adok mint a dokinak!(10)
Elike:Nekem ennyire rossz tapasztalataim nincsenek szerencsére de lehet hogy ez csak azért van mert jókor utaztam jó helyen!Nekem általában átadják a helyet mindenhól bár lehet hogy csak azért mert olyan nagy a hasam a magasságomhoz képest hogy már szánni való!:-):-)Nekem a jó kis bevásárlóközpontban vannak ilyen jó tapasztalataim a kifejezett terhes kisgyerekes mozgássérült kasszánál!Elég sokat járunk vásásrólni de mindíg a sor végén állunk elöttünk csinos fiatal cicababák vagy erőteljében lévő pasik vagy ilyenek!Én meg állok a majdnem 120-as derékbőségemmel és várom a soromat mert a terhes kasszánál nehogy már azt hidjem hogy a terhesek kiváltságosak!Mindenki szánakozva néz hogy én szegény mekkora hasam van de egy sem engedne előre hisz hogy képzelem már kiharcolták helyüket nehogy már nekem jó legyen!Hát még írhatnám de gondolom felesleges mert mindenki ismeri a szitut!Kicsit én is sajnálom hogy nemsokára vége ennek az időszaknak,de a kiváncsiság jobban hajt hogy hogy fog kinézni a babuci meg ilyenek!
Na puszi nektek,köszönöm hogy érdeklődtetek utánnam ha történik valami akkor jelentkezem!

szandra
szandra 01
 
 


szandra, örülök, hogy előkerültél már kezdtem aggódni. Gondolom te itt már a végén nagyon nehezen bírod, de már nem sokáig, nemsokára megláthatod a kiscsajt.

Hát velünk semmi nem történik mostanában, úgyhogy nem is nagyon tudok mit írni.

üdv nektek:

Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Sziasztok!

Kinél mi újság?

Lassan megszokom az otthoni létet, minden jó lenne, ha nem zsibbadna ejszakánként ennyire a csipőm. Kb. 30-40 percenként meg kell fordulnom és hát ahhoz meg felébredek... Nincs valami ötletek, hogy lehet ezt enyhiteni? Ma megpróbáltam ülve aludni, de akkor meg a nyakam és a vállam fáj.

Pakolom a táskát, vasalgatom a baba cuccait (nagy harcok árán, mert versenyzünk a nagyival :) ), most még élvezet, majd később biztos uncsi lesz.

Korházról bármi hir?

Üdv.,
elike

elike
 
 


Szia Elike!
Én még csak a 25. hétben vagyok, mégis ugyanaz a problémám, mint neked. Én is felébredek félóránként és meg kell, hogy forduljak, csak nekem a derekam fáj. ( bár nekem ikreim lesznek és már 13 kilo plusz van rajtam). Én rengeteg párnával oldom meg a problémát. Szinte körbe vagyok párnázva ( még a lábam között is). Így egy kicsit kellemesebb.
Mást én sem tudok ajánlani.
Kitartás!!
Mona

Kép
clivia
 
 


Sziasztok!

Kedves Clivia,
Koszonom uzenetedet. En is probalkozom parnakkal, de valahogy nem jon ossze a kenyelmes kitamasztas.Ugy latszik, ezt mar vegig kell szenvednem :D
Gratulalok az ikrekhez!

Tegnap a doki azt mondta, hogy lehet, hogy korabban jon a baba - oszinten szolva en orulok, mert mar nagyon varom (annak ellenere, amit korabban irtam, hogy de jo terhesnek lenni), szeretnem vegre latni, megfogni... Ugy hogy most minden josfajasrol mar azt hiszem, hogy kezdodik :lol: De tuti, hogy varatlanul er majd akkor is a dolog valahol a varos kozepen.

Udvozlettel,
elike

elike
 
 


Sziasztok lányok!

"Friss hús" vagyok az oldalon!
35. hetet tapossuk Kincső lányommal, ami ugye azt jelenti, hogy fogalmam sincs hol születik a picur (pesti vagy budai Honvéd), a Hunka dokihoz járunk, ha van infótok róla szívesen venném! Rengeteg dologra vagyok kíváncsi, mert Ő lesz az első babánk!
Tud róla valaki lesz-e mostanság felkészítő tanfolyam vagy szülőszoba bemutatás? A szülésznő ugye nem választás kérdése, hanem az épp ügyeletes van ott a szülésnél? Mindegyik cukor pofa? A babszikat elviszik éjszakára, vagy csak ha te szeretnéd?...szóval ilyen macerás egy csaj vagyok...de azért, remélem tudtok nekem segíteni!
Előre is nagyon köszi!

Mindenkinek boldog napokat!
Sziasztok, Kisera
erigal
 
 


Sziasztok lányok még mindíg egyben vagyok bár egy kicsit úgy érzem hogy közeledik az idő,mert nagyon lent van a hasam és ma reggel is nagyon fájt a pocakom csak sajna elmúlt!Már nagyon türelmetlenek vagyunk a férjemet már nem merem felhívni mert egyből azt hiszi hogy szűlni megyünk!:-)Valamelyik nap mondtam hogy fáj a hasam és szegényke annyira beleélte magát hogy jön a baba hogy kicsit rosszúl lett úgy felspanolta magát!:-):-)A csípőfájdalomra sajna semmi bíztatót nem tudok mondani nekem is már hetek óta borzasztóan fáj alig bírok éjszaka megfordulni és sajnos semmi sem segít!Szerintem már csak a szülés után lesz jobb és minél lejebb megy a csajszi annál jobban fáj!Van amikor reggel kell pár perc hogy eltudjak egyáltalán indulni!Igaz én régen szűltem de úgy tudom nem változott semmi tehát az a szülésznő lesz aki éppen ügyeletes a babát csak akkor viszik el éjszakára ha te szeretnéd!A szülésznőkről annyira nem tudok nyilatkozni akik nálam voltak bent(kettő volt mert éppen váltás volt)azok aranyosak voltak!Van 1-2amelyik nem szimpi de lehet hogy a szülőszobán tündérek nem tudom!A Hunka dokiról nem nagyon tudok mit mondani sajna nem ismerem pedig már szinte törzsvendég vagyok ott !A korházról megint azt hallottam hogy jövőhét de hát ez sem biztos majd ha már viszik az ágyakat az a tuti!:-):-)Én elvileg hétfőn oda megyek ctg-re meg dokihoz,hát nem tudom!!Puszi nektek mindenkinek kitartást :

szandra
szandra 01
 
 


Szasztok,

Hasonló tünetekkel küzdők, mint te, Szandra - hasam lassan lent, ahhoz, hogy felálljak, percek kellenek és a bokám nem tudom milyen kultúrában lenne sexi :lol: :lol:

Én is hétfőn megyek CTG-re és a dokihoz! Egy randi? 8)

Kisera!
Nekem nincs személyes élményem a szülésznőkről, se a szülés menetéről. A várható költözés miatt szülőszoba látogatást már nem szerveznek, én is lemaradtam róla. De a főnővér azt javasolta, hogy CTG közben kérdezzem ki a nővéreket. Na ez még eddig nem sikerült - a nővér jön, feltesz a gépre és elviharzik... Egy két dolgot azért megkérdeztem - a babának nem kell vinni semmit, úgyszintén nem kell semmi annak, aki bemegy veled szülni (persze nem kötelező bevonszolni a félig ájult apukát, de ha mégis, akkor majd kap megfelelő ruhát). A babákat valóban csak akkor viszik el, ha kéred na meg vizsgálatokra és mosdatni. Az utóbbira érdemes bekérezkedni, mert megmutatnak mindent és azért én például nem emlékszem, hogy engem hogyan füröszettek a szüleim anno :) és kistesóm sincs.
Általánoságokban jókat hallottam az osztály egészéről, de mint a legtöbb korházban kérdezni kell és ha úgy érzi az ember, valamit nem kap meg, azt kérni kell. Inkább nézzenek rád mint egy udvarias, de mindent tudni akaró, követelőző anyukára, mint hogy biztonsághiányban szenvedsz és idegeskedsz.

Jó hétvégét mindenkinek,
elike

elike
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszi a válaszokat, minden infó nyugtatóan hat!
Az én dokim azt mondta a múlt héten, hogy simán lehetséges, hogy még márciusban is a budaiban lesznek!
Mondjuk ez a része a dolognak egyre kevésbé izgat. Azt már én is tapasztaltam, hogy alapvetően mindenki kedves, normális az osztályon (sajnos tavaly év elején, már "élvezhettem" a vendégszeretetüket, nem volt örömteli az "esemény", de azt mondhatom, ha nem ilyen emberek lettek volna körülöttem....hát , akkor biztos még százszor nehezebben éltem volna meg a dolgot.)
Nem tudom a személyzetet átveszik-e a pestibe, de én örülnék neki, lehet hogy csak szerencsém volt, de eddig akikkel találkoztam, róluk csak jót tudnék mondani.
Nagyon remélem hogy ti lányok-Szandra, Elike-szintén csak ilyen fazonokkal akadtok majd össze és segíteni fognak nektek is, hogy minden a lehető legsimábban sikerüljön!
Én mindenesetre szorítok nektek!!!!!!!!!! :D

Vigyázzatok magatokra! :shock: Kitartás!!!!!!!! :oops:
erigal
 
 


Sziasztok Lányok!
Irigykedve olvasom az üziteket. Ti már olyan közel vagytok a szüléshez (Én is szeretnék már ott tartani :D ) Elég távolinak tűnik még...... :cry:
Az ikrek miatt már november közepén kiírt a doki táppénzre. Elég nehéz volt megszoknom az itthon létet. (főleg mert korábban alig voltam itthon: állandóan dolgoztam)
Már most nagyon nagy a hasam...mi lesz később. ( időnként úgy érzem szét fogok durranni :oops: ) De legalább már érzem őket!! Imádom amikor mind a kettő egyszerre mozgolódik ( biztos egymással játszanak :D )
Alig várom már hogy itt legyenek velem.

Április elején kell befeküdnöm ( Kiss doki ragaszkodik hozzá, hogy a 32. héttől bent legyek ) Már most utálom!!!!!!

Kisera!
A személyzetet átviszik a pesti részbe is. Nemrég bent feküdtem és megkérdeztem! Régóta ismered a Hunka dokit? ( mert én még nem találkoztam még a nevével sem....pedig régóta járok a Honvéd Kórházba (11 éve))
A szülésznők nagyon rendesek ( már akikkel én eddig találkoztam).

Lányok!
Vigyázzatok magatokra! Nektek már nincs sok hátra! :D
Mona

Kép
clivia
 
 


Sziasztok!

Most először írok ide.
Én tavaly márciusban szültem a BHK-ban. Mindenki nagyon kedves és segítőkész volt (egy szülésznőt leszámítva). Az én lányom sajnos nem lehetett velem éjszaka, mert nem volt tejem.
erigal!
Az én dokim is Hunka! Szerintem nagyon lelkiismeretes, precíz orvos! Szülés közben nagyon sokszor jött megnézni, mondta hogyan vegyem a levegőt stb. A végén megcsászározott. A kórházban minden nap megnézett, mindig minden kérdésemre válaszolt. nyugi! Jó kezekben vagy!
Mindenkinek kitartást az utolsó napokhoz-hetekhez, könnyű szülést és jó babázást!
zsoficsek
 
 


szia Elike!Én 9 óra 10-re megyek a dokihoz és ha megvizsgált akkor megyek fel a ctg-re!Ha az időpont neked jó mert nem írtad te hányra mész akkor szivesen randiznék:-):-) veled!Hogy felismerj:kb.156cm:-)vagyok hosszú szőkésbarna hajam van írtó nagy hasam és valószínű a férjemmel leszek aki fekete hajú és körszakálla van!Talán ennyi infó elég lesz hogy megismerj!Puszi remélem találkozunk

szandra
szandra 01
 
 


Sziasztok Lányok,

látom már nagyon közel jártok a célhoz de még egyben vagytok, nagyon szorítok nektek, és sokat gondolok rátok, jaj de jó jönnek az új babák :lol: . Ha valami történik írjátok meg, ha nem jelentkeztek be akkor tudni fogom, hogy mi ujság.

Én már nagyon szenvedek, hogy kell kibírni ezt az utolsó 7 hetet, igaz ez a kis ördög nagyfiam is kimerít teljesen, egy perc pihenésem sincs.

Mona: hát nem irigyellek, mert azért az a pár hét is sok egy kórházban. Remélhetőleg téged nem fognak már költöztetni, mert nagyon húzódik ez a költözés, én is a Kiss dokihoz járok. Lehet, hogy még találkozni is fogunk mert én április 11-re vagyok kiírva.

Mindenkinek kitartást, üdv.:

Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Sziasztok,
Örömmel látom, hogy élénkül a társalgás.
Köszönöm mindenkinek a biztató szavakat és a jókivánságokat.

Clivia, Beha - nagyon hamar lemegy ez a pár hét. Hipp-hopp és már ti is a bevonulás előtt álltok.

Erigal, te se aggodj a dolgok miatt, minden a maga idejében megtörténik. Én azt mondtam magamnak - semmi gond sem történhet és senki sem tud megállitani minket! Ezzel a tudattal ébredek és fekszem, ennyi.

Szandra, én 10-re vagyok beirva (ha minden igaz :roll: ). A szokásos fogadási rendet figyelembe véve simán összejöhet. Én - ahogy barátnőm fogalmazott - bálnahernyó leszek: 165 cm magas, szintén óriás pocak meg minden más sem kicsi, farmer és fekete-fehér csikos felső. Ja, és édesanyámmal leszek.
Azt sajn nem tudom megigérni, hogy ennyivel korábban jövök, de majd figyelünk és vagy lent vagy fent tuti összefutunk.


A 37. hét előtt állók ne olvassátok a követkzőket :lol: :lol: :lol:

Olyan jó belegondolni, hogy lehet már akár egy hét múlva is a kezemben fogom a kis orditó csomagocskát, ismerkedem vele... Annyira hihetetlen, hogy elmegyek itthonról, ahol négyen laknak és úgy jövök vissza, hogy lám, itt egy ötödik. És nem vendég, nem valahonnan érkezett és majd elmegy, hanem teljesjogú ember, családtag és belőlem van, én hoztam világraés mindörökké hozzám tartozik...

eh...


elike

elike
 
 


Sziasztok!

Most írok ide először, és nagyon megörültem, hogy sok hasznos infót olvastam itt. És annak is nagyon megörültem, hogy valaki ismeri Hunka dokit. Én is nála fogok szülni, ha minden igaz akkor március végén (azt hogy hol azt persze én sem tudom, de ma megyek hozzá, remélem tud majd valamit mondani).
Kisera te mikor fogsz szülni a Hunka dokinál?

Zsoficsek nagyon megnyugtatóan hatottak a szavaid. :) Örülök, hogy ilyen jókat meséltél a Hunka dokiról és, hogy a többiek meg a kórházat dicsérték.



További szép napot mindenkinek!
Kati

Üdv Kati
kati24
 
 


Sziasztok,

na lányok most megint izgulok, mert szandra szombat, elike vasárnap óta nem jelentkezett. Mindegy, akkor is szorítok nektek ha még nem jött el az idő.

Üdv mindenkinek:

Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Udv mindenkinek!

Hajni! Meg egyben vagyok (nem sajnos, de azert jo lenne tul lnni rajta 8) )

A Szandraval osszefutottam (asszem o lehetett) CTG-n a Budaiban, de annyira gyors volt, hogy mire eszbe kaptam, mar nem volt ott...
Szandra! Te voltal? Fekete pulcsiban?

Igazabol ebben a varakozasban nem tortenik semmi... Ha erdekel valakit - megcsinaltak nalunk a kombi cirkot... hihi, nalam most ez a nap hire, de amugy majd kesobb fogok orulni igazan ennek, amikor mar lehet jo habos furdoket venni. Erre pedig meg varni kell. Mar megint :lol:

Szandra, valami hir a koltozesrol?

Kellemes pocakolast,
elike

elike
 
 


Szia Elike!Igen én voltam, olyan pipa lettem amikor leértünk akkor mondja a férjem hogy szerinte te álltál ott a ctg-n!Mondtam neki hogy jókor szól!Gondolkodtam hogy visszamegyek de nem igazán örültek volna a nővérek ha ott rád nyitok meg ilyenek!Ne haragudj hogy nem vettelek észre de teljesen szétvoltam esve még lekellett rohannom a dokihoz meg úgy volt hogy még vérvételre a KK-ba de oda végül ma mentem!Mégegyszer bocsi, pedig úgy találkoztam volna veled!Most nem jött össze de lehet hogy együtt szülünk és akkor találkozhatunk!:-) Amúgy mi a helyzet?Fájások meg ilyenek?Semmi?Nekem semmi úgy tűnik még nagyon jól elvan ott bent a csajszi!:-)
Szia Hajni:köszi hogy izgulsz nagyon ari vagy de azon kívűl hogy a ctg-n volt egy darab:-)60-as fájásom(bár én nem éreztem fájdalmat)azon kívül nem történik semmi csak várunk és várunk minden nap és bízakodunk hogy hátha a mai nap lesz a nagy nap!:-)Sajna ennyi,ha megszülök megkérem a férjem hogy értesítsen itt titeket!Puszi mindenkinek

szandra
szandra 01
 
 


Sziasztok Pocisok!

Mondjátok, ugye nincs olyan hogy egy baba túl sokat mozog a pocakban, mert én már azon tűnődőm, hogy mikor alszik egyáltalán az én izgága kis nyulam?!
Szandra! Hányadikára voltál/vagy kíírva? Elárulod mi lesz a csajszi neve??
Clivia! Másfél éve járok a Hunka dokihoz, (kb 6 éve szült nála egy barátnőm, akkor már "itt" dolgozott, magas, 40-es, barna.) Miért kell 32. héttöl befeküdnöd, ikrek esetében ez a szokás, mert remélem nincs gond veletek?! Én azt hallottam, hogy kb 3-4 héttel szokták korábban várni az ikreket. Tudod már, hogy fiúk v. lányok?
Zsoficsek! Bekellett hívni a dokit, vagy pont Ő ügyelt?
Elike! Nálad olvastam a márc. 8-át várható időpontnak? Igazi nőci lesz!! Köszi a bíztatást, nem aggódom sokat :roll: , csak tudod sokat agyalok és keveset alszom.
De ahogy olvasom szinte mindenki "fordulónként" ébred, ráadásul az én pici lányom pár napja nem díjazza ha a bal oldalamra fekszem rögtön égtelen kapálózásba kezd.
Szia Kati! Mi márc. 23-ra vagyunk kalkulálva, bár a pocim láttán mindenki azt saccolja hogy "mindjárt" kipottyan a bébim. Mi volt a dokinál, remélem csupa jó hír? Te is a magánrendelőjébe jársz? Mi a jövőhéten megyünk hozzá.

Mindenkinek szép napokat!
Kisera
erigal
 
 


Helló Lányok!

Üdvözlök Mindenkit és kitartást Nektek!
Én is új vagyok, de hozzátok hasonló problémákkal küszködök.
A 16. hetet taposom az első babucival és a Hunka dokihoz járok magánrendelésre. Nekem is nagyon jó tapasztalataim vannak a dokit illetően, már több éve hozzá járok szűrésekre.
A költözést illetően nincsenek infóim, most hétfőn voltam a központiban AFP-n, próbáltam kérdezősködni, de a nőgyógyászaton a hölgy azt mondta, hogy élő ember jelenleg meg nem mondja, mikor várható a dolog.
Örülök, hogy Rátok találtam, sok hasznos infót olvastam.
Szép napot Mindenkinek!
Dalo
dalo
 
 


Sziasztok!

Szia Kisera!
Igen én is a magánrendelőjébe járok. Tegnap tiszteletemet is tettem nála. Hál istennek minden rendben, a méhszáj is csak annyira maradt nyitva mint amennyire 1 hónapja nyitva volt. A költözésről semmit sem tudott mondani. Mi március 26-ra vagyunk kalkulálva, de nálam is az a helyzet mint nálad. Valaki meglátja a pocakomat egyből azt kérdezi nem kellett volna nekem már megszülnöm? Olyan lent van a hasam.
Tegnap én is kérdeztem a Hunka dokit, hogy mikor kell neki szólni. Azt válaszolta: mikor elindulunk a kórházba mindenképpen telefonáljunk neki.
Remélem neked is jó híreket fog mondani jövőhéten a doki. Kitartás már nincs sok hátra. Az én pocaklakóm akkor sokkal lustább mint a tiéd. Néha teljesen a frászt hozza rám. hogy minden rendben van-e odabent, mert nem érzem hogy ficánkolna.

További szép napot!

Üdv Kati
kati24
 
 


Sziasztok!

Szandra! Természetesen nem haragszom, én is le voltam lassúlva, sőt, akkor lettem csak biztosabb a dolgomban, amikor kijött a férjed is (körszakáll). Egyébként már többször láttalak, nagyon ismerős volt az arcod, úgy hogy legközelebb már nem tévessztjük el :wink:
Ami a fajasokat illeti - már három napja úgy érzem magam, mint amikor havija van az embernek: nehezedő alhas, kisebb görcsök. Hajnalban is azt hittem, na, kezdődik - kb. egy órán keresztül derékből induló és az alhas táján végződő enyhe összehúzódásokat, görcsöket éreztem, de reggelre elmúlt és a hasam sem keményedik annyira most. Valószinüleg már nem vagyunk messze a dolgoktól, de megpróbáltam maximálisan felkészülni lelkileg, igy már nem ijeszt meg a dolog, egyáltalán nem érzek aggodalmat vagy félelmet. Minden este lefekvéskor megpróbálom elképzelni a szülést, "végigcsinálom" képzeletben. Mire bemegyek valóban szülni, olyan leszek, mint egy beidomitott állatka, aki minden "hopplá"-ra tudni fogja a megfelelő mozdulatot.

Amúgy kedden bemegyek ctg-re olyan du. 3 körül, mert igy pont elérem még a rendelőben a lányt a leleteim miatt és utána lassan komótosan a dokit is a magánrendelőben. Mindez persze akkor igaz, ha... :wink:

Erigal, szerintem, nincs olyan, hogy túl sokat mozog a baba. Persze nem vagyok doki, de szerintem inkabb mozogjon sokat, mint hogy nem. Az én pici lányom szeret megijeszteni és időnként majd egy egész napra szinte teljesen eltünik, de utána jön három-négy nagyon aktiv nap. Tegnap óta szerintem nem is nagyon "feküdt" le. Most is nagyokat mozog, főleg a popsját szereti mutogatni - jó nagy dudort a hasamra. A másik kedvence a vesén történő rugás, amit ugyan ritkán gyakorol, de ha igen, akkor az nagyon érezhető :D :D
Ja, és ne hallgass senkire, akire a hasad mérete alajpán bocsátkozik jóslásokba :lol: Ami a 8-át illeti, azon kivűl, hogy nő nap lesz, a férjem szülinapja is! Az tényleg nagy dolog lenne, ha akkor születne a kislányunk.

Dalo, irigyellek is meg nem is - 16. hét, a dolgok előtted vannak, elősször éled át. Többször is eszembe jutott, hogy ez legközelebb (értem, ha a masodik babámat hordom) nekem már nem adatik meg, akkor majd - függetlenül attól, hogy minden terhesség más - már ismerős dolgok fognak történni. Ugyanakkor meg nem kivánom újra az aggodalmakat átélni, amikor minden pici rezdülésre, kis eltérésre összeszorult a gyomrom. Ráadásul akkor még mélyen tapadó méhlepényem volt (köszönöm, Istenke, hogy minden a helyére került) és mindetől óvnom kellet magamat.
Érzed már a pici mozgását? Én elősszőr nagyon korán, a 14-ik héten éreztem határozottan, hogy ott van. Előtte is voltak már jelei, de igazából a 14. végén. Bár ennél sokkal meghatóbb volt, amikor az első UH-n, amit a 6. héten végeztek meghallottam a szive "dobogását", ott bőgtem fekve.


Hűűű, de sokat irtam...
Remélem, grafomán hajlamaim nem tesznek unalmassá.

Mindenkienk nagyon kellemes napokat kivánok, kevés gonddal, sok pihenéssel,
elike

P.S. Úgy tűnik, a vonalzom egy kissé megbolondult...

elike
 
 


Sziasztok!
Remélem nem gond ha csatlakozom.
Én is a a Honvédban fogok szülni ,márc 7-re vagyok kiírva. Nekem annyira rossz ez a bizonytalanság, mert a Budai Honvéd 5 percre van tőlünk, viszont nem elhanyagolható, hogy milyen szép és konfortos lesz a központi... Viszont soha nem voltam még ott... azt sem tudom hol kell keresni a szülészetet...

Ezek szerint tényleg senki nem tud még semmi konkrétat mondani költözés ügyben??

Sajnos 10 napot nekem is el kellett tölteni a kórházban tavaly év végén és tényleg azt kell, hogy mondjam, hogy 99százalékban nagyon aranyos és segítőkész mindenki!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy a babának semmit nem kell vinni? Van valakinek tapasztalata?

köszi
magicka
magicka
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: