Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok újra!
Szia Elike!
Örülök, hogy bővül a csapat, meg hogy "megszólítottál", lehet, hogy viccesen hangzik, de ez az első ilyen fórum, ahol élesben én is nekivágtam a dolognak. Tényleg előttem vannak még bizonyos dolgok,amiket nem éltem még át :D ...
Igen, én úgy érzékelem, hogy határozottan érzem a babuci mozgását, sőt néha már úgy érzem, kész a kis ficánka szétrúgdosni belülről. Ez érzést a 14. héttől kezdődött, mint Neked.
Tényleg nagyon felemelő pillanat volt, amikor először láttuk a párommal a picit az UH-n, aztán néhány héttel később amikor elmentünk külön geneteikai vizsgálatra is (biztos, ami biztos alapon), ott annyira hihetetlen volt, hogy a kis "babszemből", már kész emberformájú lény lett, aki éppen csuklott és szopizta az ujjait.
Ezek tényleg felejthetetlen élmények.
A múltkor, a doki már rebesgette, hogy kisfiú gyanús a babuci, már alig várom a következő vizsgálatot, hogy biztosa(bba)t mondjon. Remélem megmutatja magát a kis ficánka ott is... :D
Hú, ha belejövök a dologba, a végén még én is grafomán leszek... :lol:
Minden jót és kellemes délutáni pihenést Nektek!
Dalo
dalo
 
 


Hú de sokan lettünk tök jó csak úgy kapkodom a fejem!:-)Van infóm állítólag március 5-én költözik a nőgyógy és állítólag ez már biztos!(hát nem tudom)Elike:így ahogy visszaemlékszem arra a pillanatra amennyit láttalak nekem is ismerős voltál!Remélem legközelebb jobban sikerül a találka!:-)
Magicka:a babának semmit nem kell vinni mindent adnak a korházba csak a hazahozós ruha kell majd a végén!Ha elköltöznek a központiba akkor az új épületben lesznek de sajnos azt én sem tudom pontosan hogy hol!
Nem tudom hogy érdekel e valakit de ha a Központiba küldenek titeket vizsgálatra(vérvétel stb.)nem kell a regisztúrán sorba állni mert a terheseknek nem kell fizetni és soron kívül megy minden!Ahogy bementek a portánál a gyógyszertárnál jobbra és az otp autómata elött van egy ajtó ki van rá írva hogy terhesrendelő(azt hiszem ez?)oda kell menni és ott már elirányítínak hogy merre hány méter!:-)
én már nagyon várom a nagy napot borzasztó türelmetlen vagyok pedig még van 10napom hát ennyi!Puszi mindenkinek

szandra
szandra 01
 
 


ja bocsi elfelejtettem:Kenyó Fédra Laura lesz a kislánka:-) neve!!

szandra
szandra 01
 
 

 
 

Sziasztok csajok! Micsoda tomeg!!!!(bocsi nincsenek ekezeteim> elromlott a gepem es a ferjemen nincs magyar ekezet>hetfore mar kesz lesz)
Jo sokan lettunk! Remek! :D

Kisera> Nem tudom miert kell bevonulnom. Ez a Kiss doki kifejezett kerese. Nem igazan magyarazta meg, csak arra kert fogadjam el. Nem baj....mar beletorodtem. :roll:

Tegnap voltam dokinal. Azt mondta meg 2 het es koltoznek (bar mar szerintem o sem hiszi el csak ha mar latja) Meg a 28. heti UH-ra a Kiralyhagora megyek.

Nagyon idegesit, hogy nincs ekezetem....majd hetfo este irok. :?

Orulok, hogy ilyen sokan lettunk!!!!!!

Pusza Mona

Kép
clivia
 
 


Huha, ha tenyleg 5-en indul a bakterhaz, akkor amilyen tuti szerencses vagyok, pont akkor jon el majd a nagy nap (egyebkent a doki szerint nem is 8-ka, hanem 5-ke a hivatalos szulesi datum).

Udv mindenkinek
puszpuszpusz

elike
 
 


Helló Csajszik!
Én most csak csatlakoznék Szandra01 előző infójához:
én ugye most hétfőn voltam a központiban vérvételen a doki magánrendelős beutalójával. A főkapunál ülő "eligazító" emberkétől kérdezem, merre van a terhesgondozó? Erre Ő: fogalma sincs, itt talán nincs is ilyen...!! Na mondom, jól kezdődik... Aztán mondá, hogy menjek be itt rögtön (azaz a főbejáratnál rögtön jobbra, még a regisztrációs tömegnyomor előtt) a nőgyógyászatra, ott majd eligazítanak. Hát be is mentem, és egy nagyon kedves, segítőkész szakdoki tanonc nő fogadott. Kiderült, hogy pont hozzá kell mennem, mert a beutaló mellé kell egy másik beutaló a labora... HÚÚÚÚ.... Ő ugyanezeket elmondá, amit Szandra01 (no sorbaállás...), de csak akkor, ha már voltál itt legalább egyszer a központiban, és be vagy regisztrálva!!!! Mondom nem voltam, mondá: hűha, az gáz, de majd kitalálunk valamit gyorsan. És beírt nekem valamit, mintha már itt lettem volna valami vizsgálaton, így elkerültem a sorbaállást, mert ugye fizetni nem, de regisztrálni ugyan itt kellett volna. Egyébként elképesztő tényleg ez a sorbaállás, szinte lincshangulat volt, amikor én éppen átverekedtem magam a tömegen.
Ennyi, szerintem ezt jó tudnotok, hogy a nőgyógyászaton van egy ilyen kedves nő!
Üdv
Dalo
dalo
 
 


Hú, lányok de nagy lett itt a népsűrűség, örülök nektek nagyon.

szandra, elike: ha igaz, hogy 5-én költözik a kórház akkor ti most hol fogtok szülni?
szandra: nagyon szép neve lesz a kislányodnak, a Fédrát fogjátok használni?
elike: a te kislányodnak mi lesz a neve?

Olyan furcsa, akiről tudok, hogy szülni fog mindenkinek kislánya lesz, itthon a kismama barátnőim közül 4-en fogunk szülni áprilisban mindegyiknek az első gyermek kisfiú és 2-3 éves kor között vannak, és rajtunk kívül a többieknek lányuk lesz. És ti is itt kislánynak adtok nemsokára életet, teljesen deviánsnak érzem magam. Nem baj legalább majd a fiaimnak lesz sok lány akik közül választhatnak.

Annyira örülök, hogy ilyen sokan csatlakoztak hozzánk, remélem most már maradtok is. Armand fiamnál is ilyen jó kis csapat alakult ki, 2 anyukával feküdtem is egy szobában. És ez csak akkor derült ki mikor már újra otthon voltunk és írtunk a topicba. Üdv nektek régi csapattársak.

Na megyek pihizni, üdv:

Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Sziasztok lányok!

Tiszta irígy vagyok ahogy olvaslak benneteket! Én is szertnék megint babás lenni, de az örökmozgó 1 éves mellé kicsit korai lenne még... Tök furcsa, hogy már egy éve, hogy ugyanígy vártuk a nagy napot.

Szandra! Nagyon klassz nevet választottatok!

Info Hunka dokiról: nekünk is mondta, hogy indulásnál telefon, gondban is voltam, mert természetesen éjszaka vágtunk neki az útnak, felhívtam, de mint kiderült éjszaka (8-8-ig) ki van kapcsolva.
Burokrepesztést az ügyeletes csinálta de 10-kor, a doki 1/2 12-re jött. (ők szóltak neki) Borotválás volt, beöntés nem.

Kitartás csajok! Pihenjetek, aludjatok (ha még tudtok) sokat! És remélem majd meséltek, ha megszülettek a babákok!

Akinek még több van hátra: élvezzétek! Ahogy elike is írta, szerintem se olyan már a második pocak...
elike, egyébként az utolsó napokban én is minden hajnalban küzdöttem! hajrá! Szorítok!

Vigyázzatok magatokra!
zsoficsek
 
 


Sziasztok!

Én is nemrég csatlakoztam a fórumhoz. Nagyon jó és hasznos dolgot olvastam itt nálatok. Irigykedve olvasom, hogy van olyan akinek már csak pár napja van hátra. Bár már én is ott tartanék.

Nem tudom, hogy van-e valaki köztetek akinek a munkahelye nem tb kifizetőhely és az Oep-hez kell küldözgetni a táppézes papírját?

Ennek tényleg ilyen rosszul kell működnie? Tényleg hónapokat kell várni mire kiutalják a pénzt??? :?:

További szép napot!

Üdv Kati
kati24
 
 


Helló Lányok!

Hogy vagytok?

Kati 24: eljön majd Neked is, nekünk is a nagy nap, az tuti :lol:
Egyébként én is Csepelen laktam nagyon sokáig (kertvárosi rész), és én is a Hunkához járok.
Ha jól látom Te leszel majd az egyik autentikus forrásom az új kórházi körülményeket illetően, bár én még messze vagyok a nagy naptól (augusztus eleje :?: ) Hozzád/Hozzátok képest. Nagyon remélem, hogy ez az egész költözéses macera megoldódik addigra.
Én Oep kifizető helyen dolgozom, így a kérdésedre sajna nem tudok érdemben válaszolni.

Szép napot Nektek!
Dalo
dalo
 
 


Sziasztok!

Épp kezdtem megnyugodni, hogy most már biztos a budaiban maradnak amég mi sorra kerülünk, de hallom az új infókat:) márc 5?? Hát ez tipikus...:) nekem nagy esélyem van a legnagyobb káoszban szülésre:) na majd meglátjuk

szép napot!
magicka
magicka
 
 


Sziasztok!
Hát én is csak örülni tudok annak, amennyien lettünk :D

Magicka, üdvözöllek a "hamarosan szülők" táborában. Nagy esélyünk van Szandrával, hogy eggyütt leszünk. A kérdés - HOL? Valóban idegesitő ez a bizonytalanság.
Én is úgy tudom, hogy a picinek nem kell vinni semmit, csak magadnak a szokásosakat meg amit kismamának kell.

Szandra, nagyon szép és ritka nevet találtatok - Fédra. Mi a jelentése, eredete?

Clivia, szerintem az UH akkor is marad a budaiban, ha a szülészet elköltözik, ugyanis a Gerincközponthoz tartozik és az egész költözésnek (ha jól értettem) ez a lényege, hogy az épületben gerincgyógyászati központ fog működni (amit - ha epés akarok lenni - pár év múlva bezárnak, mint a mostani intézeteket).

Beha, remélem a Szandrával szépen sorjában (vicces lenne, ha egyszerre??? :lol: :lol: ) a dokink kezébe pottyantjuk majd a piciket valamelyik szülőszobán. Egyébként nem attól félek, hogy nem lesz hol szülnünk (mert azért arra vigyaznak, gondolom), hanem attól, hogy majd pár napos picivel kell hurcolkodni. Tényleg, ki is faggatom a dokit, ilyenkor hogy van ez - mindenki önnállóan, vagy mentővel...

Zsoficsek, köszönöm a biztatást!

Kati24, rá fogok kérdezni a munkáltatomnál. Én úgy emlékszem, hogy azt mondta a könyvelőnk, ők majd elintéznek mindent. Irok majd, ha lesz infóm.


A legjobbakat mindenkinek,
elike

elike
 
 


Sziasztok lányok!

Kati: A táppénzzel kapcsolatban: ha a munkahelyről mentél táppénzre akkor elvileg a könyvelőnek kellene intézni a dolgaidat ( nekem is Ő intézi, pedig az sem TB-kifizető hely ), ha viszont nincs munkahelyed vagy előtte szűnt meg akkor neked kell küldözgetnek az Oep-hez a papírokat (Sajnos). A kifizetés tényleg nagyon hosszadalmas. (én november 13 óta vagyok táppénzen és az első utalás a bankkártyámra január 11.-én jött)

Kisera: 1 fiam és 1 lányom lesz. Nagyon örülünk, hogy elsőre így sikerült :D :P

Beha: igen lehet, hogy találkozunk...bár a Kiss doki kedden engedményeket tett és azt mondta , hogy ha minden jól megy elég ha április 11-től "vonulok" be. Erről még beszélünk.

Ma hulla vagyok....holnap lesz a szülinapom és ma "tatárjárás" volt nálunk. :) Meglepetésszerűen beállítottak a barátok. Teljesen kivagyok. Túl sok a süti... Kinek küldhetek?? :D

Pusz Mona

Kép
clivia
 
 


Clivia, BOLDOG SZÜLINAPOT!!! Kivánok minden jót és szépet, egészséget, kitartást és sok-sok boldogságot.

elike

elike
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a sok infót. Én magam is könyvelő irodában dolgoztam a táppénz előtt, de aki nálunk van olyan mint munkaügyis és intézhetné a dolgaimat, arra inkább nem bízom. Ezért inkább magam küldöm be az Oephez a papírokat. És még az is lehet hogy aki nálunk intézi az ilyen dolgokat, ő nem küldött be először valamilyen papírt. De keddre állítólag összeszedik az Oep-be az összes anyagomat. És akkor majd kiderül. Csak engem az bosszat, hogy olyan könnyen beszélgetnek 30 napos időintervallumban, mintha nem is egy hónap lenne hanem egy hét.

Clivia én is nagyon boldog születésnapot kívánok! Remélem minden rendben lesz és nem kell már most kórházba menned. Drukkolok neked!

Dalo: nagyon szívesen segítek neked bármiben, ha tudok. Majd adom az infókat. Remélem én akkor már a központi kórházban fogok szülni, ha ez a március 5-e tényleg a költözés napja. De szerintem augusztusra biztosan megoldódik.
És mikor költöztetek el Csepelről?


További szép napot mindenkinek!

Üdv Kati
kati24
 
 


Sziasztok Lányok!

Remélem Mindenki jól van a "körülményekhez" képest!

Először is BOLDOG SZÜLINAPOT kívánok Cliviának én is és jó egészséget no meg kitartást a hátralévő időhöz!

Kati24: előre is köszi minden segítséget Neked is, remélem nemsokára normalizálódik a helyzet kórház ügyben - mindannyiunk megnyugtatására. Hunka is azzal nyugtatgatott, hogy mire eljön számunkra a nagy nap, már biztosan rendeződik a helyzet... Remélem..., majd meglátjuk!
Májusban lesz 3 éve, hogy elköltöztünk, de ezt megelőzően végig Csepelen laktam (az majdnem 3 évtized!). Ti melyik részen laktok?

Szép délután és jó hétvégét kívánok Mindenkinek!
Dalo
dalo
 
 


Sziasztok Csajok!

Köszi a sok jókívánságot! Aranyosak vagytok.

A National Geographic csatornán lesz egy jó műsor: Élet az anyaméhben ( múlt héten már leadták) 21 órakor. Fantasztikus!! Nézzétek meg, ha tudjátok .

Lányok! Kérdés: a légzésfigyelőt mennyire tartjátok fontosnak, hogy legyen?

Pusz Mona

Kép
clivia
 
 


Sziasztok,

Kinel mi ujsag? Szandra? Ne hogy mar egyedul keljen bemennem szulni... :twisted:

En ajandekba kaptam a cegemtol egy legzes/mozgas/hang figyelot, igaz, ezt is kertem, mert onnalloan biztos nem tudom megvenni - nagyon draga. Szerintem, jo dolog, bar nagyon ritka a bolcsohalal, de en megnyugtatonak tartom, hogy van. A hangokat pedig tokeletesen kozvetiti, u.h. kesobb is jo szolgalatot tesz majd.

Na addig is legyetek jok,
elike

elike
 
 


Én is itt szültem 2 gyermekemet is! :D

Mindenkinek szeretettel várom kérdéseit a ruhákkal kapcsolatban!!Szívesen mérek,ha kéred! Szép napot! Üdv. Viki
pinti77
 
 


Elike szió!Még egyben, úgy hogy még nem kell egyedül menned szülni!:-)Most is fáj egy kicsit a hasam, de már nem bízom benne, mert úgy is elmúlik!:-)Már az uramnak sem mondom, mert csak izgul szegény aztán semmi!:-(Nekem is van légzésfigyelőm, én a nővéremtől kaptam kölcsönbe, mert ők vettek annó!Nekem vegyesek az érzéseim ezzel kapcsolatban egy részről jónak tartom a másik részről nem!Az előnye, hogy talán egy kicsit megnyugtat, meg azért jó hogy figyeli a gyereket, de nekem az az aggályom vele kapcsolatban, hogy ha isten őrizzen meg történik valami, ahhoz tudni kell, hogy hogy kell újraéleszteni egy babát, mert mire a mentő kiér addigra mi van!?Nekem ezt egy szakember mondta, hogy a légzésfigyelőnek csak akkor van értelme ha ezt is tudjuk!A másik, hogy volt olyan ismerősöm akinek még 2 évesen is a gyerek alatt volt, mert mindíg úgy volt vele hogy mi van ha ma kiveszi, és pont akkor történik valaimi, és szinte függött a géptől!Jó persze ezek kirívó esetek!Ennek ellenére én is alá fogom rakni (a Patriknál nem volt)bár nálunk inkább a férjem szeretné nagyon, ártani nem árt, és hát természetesen úgy vagyok vele hogy nem lesz semmi baj ,és nem fog riasztani legalább is jogosan!Tényleg tök buli lenne ha együtt szülnénk, de legalább is egy két nap eltéréssel!Valaki kérdezte, hogy ha költözik a korház akkor minket is cipelnek át?!Én is ezt kérdeztem, de azt mondta anyós, hogy ez egy folyamat lesz, nem fognak babástul gátmetszésestül:-):-)átcibálni a központiba!Most ennyit tudok írni, mert csak várakozunk de mindíg figyelem mit írtok és hogy Elike itt van-e még!Holnap megyek dokihoz, meg ctg-re bár bíztam benne hogy már nem kell mennem!:-)Puszi mindenkinek

szandra
szandra 01
 
 


Sziasztok,

szandra, elike: hát tényleg nem sietitek el a dolgot, tudják ezek a babák hogy mikor kell jönniük, minden nap gondolok rátok.

Én sok dolgot nem tudok mondani, mert nekem egyenlőre semmi esemény nincsen, se doki, se vérvétel, se UH., egyenlőre növögetünk, sokat tornázik a kis pocaklakó, de leginkább csak nekem mutatja be ezeket a mutatványokat, ahogy a fiam, vagy a férjem odateszi a kezét abban a pillanatban mozdulatlanná válik.

Hát mindenesetre könnyű szülést kívánok ha esetleg közben elindul valamelyik babóca.

Puszi: Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Sziasztok,

Szandra, megnyugtató, hogy még te is egyben vagy. Bár én már nagyon unom, nálam is jönnek a fájások, de aztán meg semmi... Majd a következő teliholdkor.

Ami az újjáélesztést illeti - az általam kapott berendezéshez van részletes leirás, mikor mit kell tenni (lélegeztetés, szivmasszazs). A lényeg, hogy nem szabad egyszerre nagyon sokat, mert a baba tüdeje jóval kisebb, ugynakkor meg jóval sürűbben kell percenként a levegőt fújni. Szerintem, azonban nekünk SOHA, DE SOHA nem kell majd ezzel foglalkozni se a saját se más babáját illetően és erre igy kell gondolni, mert agondolat előbb utóbb materializálódik és ez senkinek sem kell.

Na pusza,
megyek, dolgozok még egy picit (jól esik, hogy a cégnél még mindig igénylik a munkámat, még ilyen kis mértékben is)

elike

elike
 
 


Sziasztok!

Ma hallottam, ANTSZ-es forrás!
A pesti Honvéd Kórházban, nem hogy a szülészeti osztályt nem adták még át, de egyenlőre az egész új épületnek nincs használatbavételi engedélye sem!
Ez kb. májusi költözést jelenthet!( A hivatalos még mindíg a márc. 5.)
Majd kiderül, de az informátor megbízható! 8)

Ma voltam a dokimnál, meglepetésemre csak CTG-t nézett!( Közben nyomkodnom kellett egy gombot ahányszor moccant a Picinyem.......hozta a formáját, doktor bá is megjegyezte!!!)
Azt hittem ellenőrzi a méhszájat, UH stb. (Voltam 4D-n a 30. héten, akkor a Szabados doktornő azt mondta 36 hetesen lesz mindenképp Uh vizsgálat, de a dokim most azt mondta, hogy már csak akkor ha "itt az idő", addig már "belső" vizsgálatot sem végez.) De akkor most nem tudom, miből kalkuláljuk hogy előbb vagy később jön-e a babszink. Persze ezeken a dolgokon akkor kezdtem filózni miután eljöttünk!!
"Nagy pocisok"! Nálatok sem voltak ilyen vizsgálatok?! Nektek pl. milyen gyakran van vizeletvizsgálat? Mikor volt UH, stb.?
Ha még elcsíplek benneteket itt a küszöbön,
:roll: remélem tudtok súgni! Bár, ha jól látom ti már nem szeretnétek a gép előtt múlatni az időt, ezt teljesen megértem és továbbra is szoritok nektek!
A Szandra már írta azt hiszem, hogy a párja majd tájékoztat minket ha megtörténik a nagy esemény, Elike ez rád is igaz? Megtudjuk mielőbb az örömhírt?
Beha! Tudtad, már az elején, hogy megint kisfiad lesz, vagy ez csak olyan mende-monda, hogy a fiúk tök másként viselkednek és inkább az a helytállóbb, hogy ahány terhesség annyi féle?! Engem mindenki azzal etetett az elején, hogy nagyon "fiús" a pocim (mondjuk magamtól is meg voltam gyözödve róla, hogy nekem csak fiam lehet....)
Kati!
Neked mikor kell legközelebb menned a Hunka dokihoz? Mondta már, hogy mire számits a következő vizsgálatnál? Szinte "egy idősek" vagyunk, úgyhogy kiváncsi vagyok nálad mi lesz?! Írtad már ,hogy kisfiad vagy lányod lesz-e?

Mindenkinek kívánom a legjobbakat, apropó hallottátok, hogy elkezdődőtt az arany disznó éve?!!! Mi, mázlista anyukák vigadjunk , csupa jót várhatnak a pöttömjeink a kínai asztrológia szerint!! :P
Na nem mintha e nélkül bárkinek kétsége lett volna!!!
:P
Vigyázzatok magatokra, pusszantás
Kisera
erigal
 
 


Sziasztok lányok még mindíg egyben bár a nyákdugó elment már tegnap de hát azon kívűl hogy néha fájdogál a pocim semmi!A költözésről nem tudok újjat azt mondta a dokim hogy hétfőre még nem tudja hova kell mennem lehet hogy Kiserának lesz igaza bár azt mondta hétfőn viccből a doki hogy csinálunk valamit hogy kijöjjön a héten a kispunis (mert lehet hogy költöznek)erre a vizsgálaton megcirógatta a gyerek fejét:-)majd csillagokat láttam (máskor mindíg nagyon óvatos)lehet hogy a nyákdugó is ezért ment el!Nem baj csak jöjjön már ki!Nem értem mert a 36hets UH az kötelező nekem is volt én is a Szabados doktornőhöz járok!Vizeletet a doki nem néz de a CTG-n minden alkalommal néznek meg a védőnő is ha megyek!Engem mindíg megvizsgál a doki belülről is de az igaz hogy nagyon sok doki ilyenkor már nem nyúlkál!Kb most ennyi ha történik valami írok!Puszi nektek kitartás:

szandra
szandra 01
 
 


Sziasztok!
Én tegnap voltam ctg-n és azt az infót kaptam, hogy biztos, hogy még a budaiban fogok szülni ( márc 7-re vagyok kiírva)... még akkor is ha elkezdik a költözést 5-én a szülések egy ideig itt lesznek még ... de ők sem tudják...
amúgy ezt az ANTSZ infót én is hallottam máshonnan is ...

drukk mindenkinek!
magicka
 
 


Sziasztok,

szandra: olyan sokat gondolok rád, hát ez a simogatás nekem nagyon gyanús, mert (én túlhordtam az Armandot 9 nappal) amikor befeküdtem a kórházba én is hasonlóban részesültem, és a nyákdugó nekem is így ment el, igaz hogy aznap nem, de másnap beindult a szülés ráadásul magától.

Kisera: az előző terhességemnél engem az utolsó pillanatig megnézegettek belülről is, bár a méhszáj egészen zárt volt, lehet hogy az is befolyásol. UH-ot nekem többször is csináltak mert a túlhordás miatt nézték a magzatvizet és a lepényt.

Nekem az a gyanúm, hogy még én is a Budaiban fogok szülni (ápr. 11.), azért lett volna jobb a Központi mert az sokkal közelebb van.

Hát mindenkinek minden jót kívánok, és a nemsokára szülőknek pedig szorítok.

Puszi: Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Sziasztok,

Még mi is egyben, de Szandrához hasonlóan nálunk is távoztak már a távozni valók.
Tegnap voltam dokinál - különösebben semmi újat nem mondott, a költözésről sem. Szerinte 5-ke. Ja, és megnyugtatott, hogy ha a budaibn szülök, akkor nem kell hurcolkodni, szépen maradok, ameddig kell.

Én már úgy vagyok, hogy legyek már túl rajta, akár egy mentőkocsiban is...


Kisera:
ami a vizsgálatokat illeti: engem beküldtek 36. heti UH-ra, akkor volt teljes labor is, viszont CTG-re csak valamikor a 37. hét után küldtek. Amúgy megvolt a négy előirt UH, meg egy jópár még, amikor a méhlepény rosszalkodott.

Nem vagyok benne biztos, hogy akármelyik UH is kötelező lenne (a beteg joga eldőnteni a vizsgálatokon való részvételét), előirják a négy UH-t/terhesség, mert fontos a baba-mama egészsége és ezzel tudják felügyelni, de ez nem kötelező. Inkább a korai UH-k fontosak, amikor megállapitják, hogy nincs semmi rendellenesség a baba fejlődésében.

A késői időszakban bizonyitottan (angol tudósok által) hatása van az ultrahangnak a baba agyának fejlődésére, mégpedig nem kedvező - valamilyen idegpályák nem úgy fejlődnek ki (persze, ez nem fejlődési rendellnességet jelent, valószinűlg észre se vennénk).
Gondolom a dokid a CTG és a hasad mérete alapján úgy látja, hogy minden rendben van, ezért "megspórol" neked egy felesleges UH-t, mivel a 36. heti igazolja a baba méretet és megnézi a placenta állapotát és munkaképességét, mást nem nagyon. És ha a végén akar majd csinálni még egy UH-t, akkor ez igy szerintem tök jó.

A fentieket az eddig könyvekből és a neten olvasottakból vontam le, nem vagyok orvos, tehát ez egészet csak is kizárólag magamra nézve tartom igaznak és nem tekinthető se tanácsnak, se pláne, követendő példának.

Akkor jarsz a legjobban, ha veszed a telefont és hivod a dokit és az aggodalmakat megbeszéled vele is. Hidd el, nem fog elküldeni, ez a dolga és örömmel fog segiteni. Nagyon kevés olyan doki van, aki szereti, ha a páciense információ hiánytól szenved és bizonytalan, csak nem minden dokinak jut eszébe, hogy magától mondjon el dolgokat. A lényeg csak az, hogy úgy kell kikérdezni, hogy nem azzal kezded, hogy "más doki ezt igy csinálja", mert ezzel bizalmatlanágot sugalsz és hát szülészt az ember bizalom alapján választ.

Remélem, nem untattalak ezzel a sok okoskodással, ha mégis, akkor bocsánat.

Nálunk én meg a nagymama (anyukám) tud PC-t varázsolni, és mivel ő is rendesen le lesz terhelve (együtt szülünk), nem marad ideje fórumozni, sajnos. Ezért abból lehet majd tudni nálam, hogy eljött a nagy nap, hogy legalább 5 napig nem jelentkezem. Ahogy magunkhoz tértünk, mindenképpen üzenek.

Mindenkienk kivánok szép, nyugodt napokat.
elike

elike
 
 


Sziasztok Lányok!

Látom még mindenki egyben.
Ez a költözés nem költözés egyre bizonytalanabb dolog. Én már nem is bízom abban hogy mikorra én ki vagyok írva (márc. 26-a) addigra ez rendeződik. Mindenkitől mást hall az ember. De talán nem is a hely a fontos, hanem hogy kellőképpen törődjenek az emberrel. :)

Szandra, Elike én azért drukkolok nektek, hogy ne a legnagyobb rumli közben szüljetek.

Kisera: nekem a Hunka dokihoz már csak a 39-ik héten kell mennem. Amit én úgy tervezem hogy márc 20-án kedden délután megyek hozzá, csak még időpontot kell egyeztetnem vele. Nem mondott semmi különöset. A heti ctg említette, de azt én a kórházban csináltatom (lehetne nála is ) mert az egy kicsit közelebb van. Te mikor mész a dokihoz legközelebb?
Én kisfiút tartogatok itt a pocakomban.

Dalo: Remélem jól vagy. A bánya u-ban lakunk. Közvetlenül itt a gombos sulinál.

Mindenkinek további kellemes napot.

Üdv Kati
kati24
 
 


Helló Lányok!

Látom ma kicsit beindult az élet itten...
Nagyon drukkolok mindenkinek, költözéstől/nem költözéstől függetlenül.
Velen/velünk annyi történt,hogy hétfőn túléltük az első terhestornánkat, bár az izomláztól alig bírok még most is mozogni :D Hiába, bele kell jönnöm...
Holnap azért bátor leszek és kipróbálom a kismamajógát is.
Ma voltunk UH, de annyit mozgott a babuci, hogy nem lehetett megállapítani, hogy rózsaszín vagy kék ... pedig nagyon reménykedtünk benne. Egyébként mindent rendbent találtak, éppen a korának (17 hetes) megfelelő nagyságú a babuci.

Kati: köszönöm igen, és remélem Te is jól vagy, kitartás!!! Szerintem a költözés még Téged sem fog érinteni, ha jól látom ... Én meg a Királyerdei Műv. Ház mögött laktam jó sokáig!

Mindenkinek minden jót és szépet!
Dalo

Kép
dalo
 
 


Húúú, valami gáz van a vonalzómmal...

Kép
dalo
 
 


Dalo,
Valaszd a masik linket a vonalzohoz.

e.

elike
 
 


Köszönöm elike a tippet, most már teljes a siker...!
Remélem Mindenki jól érzi magát, Neked és Szandrának "fokozottabban" drukkolok!

Ma mégsem mentem el a jógára, mert reggel nem bírtam felkelni. Lusta d..... vagyok!

További szép délutánt!
dalo

Kép
dalo
 
 


Sziasztok csajok!

Ma végre kidugtam az orromat a szabad levegőre. Állandóan itthon vagyok. Pihenek, pihenek és pihenek.....Már 16 kg-ot híztam (húúúúúú). :? A derekam majd leszakad. Ezért nem is nagyon járok ki. Persze úgy elfáradtam a kis "kirándulásomtól", hogy délután el is aludtam. Durva, nem?

A manócskáim folyamatosan mozognak. Hihetetlen jó érzés!
Jővő héten megyek a 28.hetes UH-ra és a terheléses vércukorra.
Az UH-ra nagyon kiváncsi vagyok. :D

Elike, Szandra!: nektek már tényleg nincs sok hátra. Drukkolok nektek!

Beha: Nekem április 10.-én kell bevonulnom. Lehet, hogy talizunk. Jó lenne!

Kiváncsi vagyok mikor lesz már végre a költözés. A férjem jobban szeretné ha a Királyhágón szülnék. Mit mondjak, én is. Nekünk az közelebb van ( Budakeszi). De hát hol van még a május vége.....

Puszilok mindenkit
Mona

Kép
clivia
 
 


Sziasztok lányok!Ma voltam dokinál az ambulancián már nincs rendelés csak fent az osztályon!Mielött elfelejtem azt mondta fent egy nővér hogy csak március 11-ig vesznek fel szülő nőt utánna már a Központiba!Tehát aki még 11-én estig bemegy szülni akkor oda ha 12-én jön rá:-)akkor már Központi!Nekem egy kicsit rövidült a méhnyak de amúgy semmi különös!Ha jövőhét szerda csütörtökig nem bújik ki ez a csajszi akkor befektet és másnap beindítja!Remélem nem lesz rá szükség úgy hogy most lépcsőzök meg ilyenek mert jobban szeretném ha magától menne a dolog!Azt akarta elöbb feküdjek be de mondtam hogy nem hagyom otthon a Patrikot csak úgy humbukra hogy bent sétálgatok meg ilyenek!Megmondtam csak úgy vagyok hajlandó ha másnap legkésöbb beindítja hát ebben maradtunk!Ja de azért hétfőn mennem kell vizsgálatra ha nem szülök addig!Na ez van várunk!:-(Puszi mindenkinek kitartás

szandra
szandra 01
 
 


Sziasztok!Hú ha nagyon eltünt mindenki miért?Ma voltam dokinál még mindíg semmi!Szerdán be kell feküdnöm és csütörtökön megindítja!Nagyon nem örülök nem ilyen szülést akartam de lusta ez a lányzó!Ez van többet most nem tudok írni ha valakivel van valami írjon!Puszi mindenkinek!

szandra
szandra 01
 
 


Sziasztok,

Nalam problemak voltak a nettel, ezert tuntem el, mostanra sikerult visszaallitani.

Nekem a doki adott meg egy hetet, holnap UH flowmetria, naponta CTG...
Meg csak le se ment a baba...

Pedig nagyon ugy tunt, hogy meglesz mar. De sebaj, a baba tudja, mikor jojjon. Majd 8-an, ferjem szulinapjara :lol: :lol:

Pusz mindenkinek,
elike

elike
 
 


Sziasztok,

szandra: ha addig nem jön a babóca akkor azért még holnap írjál, aztán gondolunk rád, és szorítunk, hogy minden jól sikerüljön, még akármi történhet, nekem is indítottak első este zselével, másnap oxytocin, harmadnapra magától megszületett, de a barátnőmnek már a zselé is segített.

elike: pedig pont ma akartam írni, hogy régen jártál erre csak nem ....., de látom még egyben, hát a héten lesz front lehet, hogy segít majd, mindenesetre nem kapkodjátok el se te sem a szandra.

A lényeg, hogy gondolok rátok nagyon sokat, de azért nem írogatok mert velem az égvilágon semmi nem történik, minden változatlan, nincs esemény.

puszi:

Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Sziasztok,

Hajni, köszönöm a biztatást és az együttérzést. Én is bizom abban, hogy magatól jön majd minden.

Szandra! Kitartás, tudják azok a babák, mikor kell jönni.

Egyébként képzeljétek, a mai UH szerint a babám 39 hetes 2 napos (tehát még egy csomó időnk van), viszont a becsült súlya 3,80... Mai naptól a maradék időre szigorú diétát rendeltem, mert igaz ami igaz, sok csoki meg keksz fogyott mostanában idehaza... Csak zöldség gyümölcs, mert nem fogom tudni megszülni normálisan, akkora lesz 8)

Nálam ennyi. Szandra, egy utcsó üzenet? Minden esetre szoritok nektek.

Üdv mindenkinek,
elike

elike
 
 


Sziasztok,

elike: ne nagyon adj az UH méretekre, nekem az a tapasztalatom, hogy általában abszolút nem jó méreteket ad, főleg a súlyát tekintve, általában kisebb lesz a baba mint amekkorát mérnek, meg az is furcsa , hogy kisebbnek nézik a koránál a súlya meg előrehaladott. Ne aggódj meg fogod tudni szülni, én 4 kilósan szültem az Armandot, de elég nagy darab vagyok, meg sokat is híztam, de a barátnőm egy nádszál, alig hízott és az Ő babája is 4 kilós lett és pik-pak kipottyantotta. (Ja, apukám 5 kilóval született otthon, és azt mondta a nagymamám, hogy az öccsét aki 3 kilóval született sokkal nehezebb volt megszülni.) Szóval szerintem abszolut ne aggódj minden rendben lesz.

szandra halihó lehet, hogy mégis elmentél szülni?

Puszi nektek, és ismét csak azt tudom mondani, hogy szorítok nektek:

Hajni

elike azért amig tudsz jelentkezzél.

Kép

Kép
beha
 
 


Helló Lányok!

Tegnap voltunk Hunka dokinál, Ő mondá, hogy hétfőn tuti költöznek a központiba!!
Az persze :D megint nem derült ki, hogy fiúcska vagy kislány a babucink, mert nem volt hajlandó "ott" megmutatni magát... :lol:

Egyébként Velünk más semmi különös nem történt, szépen növögetünk, már helyes kis pocakom is van.

Holnap tényleg kipróbálom a jógát is!

Szandra, Elike hajrá!!!!!!!!!!!

Üdv Mindenkinek,
Dalo

Kép
dalo
 
 


Sziasztok,
Nalam egyenlore semmi, bar most eleg sok josfajasom van, hatha ma ejjel...


Hajni, koszonom a biztatast - azert a dieta akkor sem art, mert szules utan no-nassolas jon, es azt megint meg kell szokni, most legalabb van ra nyomos okom :lol: :lol: es konnyebb leszokni, mert a nassolas es az edesseg szerintem u.a. olyan drog, mint a tobbi.

Dalo, igyekszunk mi is, te meg vigyazz magatokra, egyel sok-sok zoldseg-gyumolcsot es menj el jogara - en a lepenyfekves miatt nem mozoghattam, csak setaltam es most erzem a visszajat a dolognak - gyenge vagyok. Ezert ne hanyagold.

Szandra ugy tunik bevonult, lehet, hogy holnap mar gratulalunk neki?

Minden jot mindenkinek,
elike

P.S. Hajni, azert neked sem maradt oly nagyon sok hatra - egy onap is kip-kop, jon a kisteso. 8)

elike
 
 


Sziasztok!

Látom felforrósodott a helyzet, mióta erre jártam!
Szandráról úgytűnik lecsúsztam! (Ha utólag olvasod, izgatottan várjuk a híreket, rólad és a pici lányról és szorítunk!!!)
Elike! Ha mégis bejön a papírforma, lehet, hogy te is "eltünsz" holnap?! Jó kis meglepi lenne az apukának!! Hajrá! (Ja és nagyon köszi az "okoskodást", mindíg jól jön és örültem neki.)

Én is tegnap voltam a Hunka dokinál, mostmár nekünk is azt mondta, ha keddig kihúzzuk, akkor már pesten szülünk.
Még van 16 napunk, de jövő hétre már lehet hogy jók leszünk!
Egyébként nem tudom, két napja érdekes a járásom, majd szétszakad a medencém (hogy mást ne mondjak...)

Mindenki nagyon vigyázzon magára, kissé sok a szédült zombi a közlekedésben, biztos a melegfront miatt...

Nagyon drukkolok mindenkinek, pusza
Kisera
erigal
 
 


Sziasztok!

Látom mindenkinél rendben mennek a dolgok.

Remélem Szandrával is minden rendben, és nemsokára grarulálhatunk neki, mikor újra bejelentkezik.

Elike neked is nagyon szorítok!!!

Kisera: mostmár nagyon úgy tűnik, hogy pesten fogunk szülni. Nekem is van még 18 napon. Kedden a ctg még semmit nem mutatott. Kell még menned a Hunka dokihoz? Vagy már csak a kórházban találkozol vele? Nem vagy mostmár besózva? Bevallom én már nagyon számolom vissza a napokat. De megnyugtat egy kicsit, hogy idáig akivel találkoztam a kórházban mindenki nagyon kedves és segítőkész volt. Remélem azért összefutunk majd a kórházban. :)

Dalo: majd mesélj a jógáról! Mindig is érdekelt, hogy milyen lehet, de valahogy sehogy nem tudtam rávenni magam. A terhestorna az érdekelt volna, de a Hunka doki nem engedte a nyitott méhszájam miatt:( Ezt egy kicsit sajnálom.


Mindenkinek további szép napot!
Üdv

Üdv Kati
kati24
 
 


Sziasztok!

Elike barátnője vagyok, jelentem Sára Erzsébet 3180 gr és 53cmrel megszületett!!!

Mindenki jól van!!!

Üdv
Ági
agi_77
 
 


Láányoook!

Teljesen felvillanyozott a jó hír!!!
Ez nagyon bejött, Elike tényleg "eltünt" mára, ennél jobb időzitést!!! 8-án, apu szülinapján, szuper!!!
Nagyon, nagyon sok boldogságot kívánunk nektek a pici Sárával!
Reméljük, hogy minden álmod így válik valóra, mint ez a mai csodás nap!!!! :P
Szandrának továbbra is szorítunk, mostmár tuti, hogy összefutott a két nőszemély, ahogy tervezték!!!
Ági! Nagyon köszönjük a gyors tájékoztatást, ha még "megfordulsz" erre mostanában, légyszíves informálj minket amiről csak lehet! Ha mész Elikéhez sok puszi nekik!!

Kati!
Én jövő kedden megyek a dokihoz, mert hozzá járok ctg-re.
Eddig bevallom, többnyire inkább a félsz volt erősebb bennem, de ahogy telnek a napok, már jóleső izgalmat érzek, néha még aggódom picit, de már azon jár az eszem....Vajon mikor? Hol? Miként? És főleg, milyen lesz az én drága pici lányom és persze az érzés!!! Felfoghatatlannak tűnik!

Ezért is nagyon meghat, már az a gondolat is, hogy Elike végre megölelhette az ő kicsi babuskáját! (Ez most túl érzelgősnek tűnhet?! Nem bánom!)
...Bár gondolom ti, pocis mamák, vagy mama jelöltek szintén ismeritek a "hiper érzékenységet" amit ez az állapot előidéz!

Remélem Szandráról is mielőbb érkeznek nagyon örömteli hírek!! Már nagyon várjuk!

Továbbra is szép napokat mindenkinek!

Kisera
erigal
 
 


Sziasztok,

hát megérkezett az első hír baba születéséről, Ági köszönjük az információt, elikének gratulálunk és nagyon sok boldogságot kívánunk nekik, tényleg nagyon jó dolog, hogy Sára baba is tudta mikor kell megérkeznie. Nagyon boldog vagyok.

Szandrára is nagyon sokat gondolok, reméljük minden jól megy náluk, és minél hamarabb hírt kapunk róluk.

Hát lányok, elkezdődtek a babák születései, ezután remélem nagyon sok hírt kapunk, az új babákról.

Melyikőtök is a következő (szandra után) esélyes? Elöttem még vagytok egy páran.

Mindenkinek szép napot, puszi:


Hajni



PHPBB kód:
Kép

Kép
beha
 
 


Sziasztok!

Kicsit kívülállóként szeretnék kérdezni tőletek.

13 hetes vagyok, a Margit kórházban szerettem volna szülni, de bezárják. Azt találtam hogy az újonnan alakuló eü központhoz tartozom területileg, aminek része a központi Honvéd kórház. gondolom akkor az itteni új épületben - amiről már olvastam most itt nálatok - lesz a szülészet.
Ide költözik a komplett budai honvéd? ugyanazok a dokik, szülésznők? nem sokat tudok róluk. Tudtok bíztatót mondani, hogy jó lesz ott nekem?

köszi a válaszokat előre is!

judis
 
 


Sziasztok Lányok!

Először is Elikének szeretnék gratulálni! Igazi kis szülinapi ajándék lett belőle. Nagyon jó egészséget kívánok a kis Sára babának és persze a mamájának is!

Szandrának is drukkolok, remélem nemsokára róla is megérkeznek a jó hírek.

Kisera:
Szuperérzékenység? Hát igen erről én is tudnék mesélni... Nálam is volt egy hét amikor teljesen mindegy mi történt. Ha sütött a nap azért sírtam, ha esett akkor meg azért. Szegény párom meg azt sem tudta, hogy szóljon hozzám, mert bármit mondott rögtön elkezdtem sírni. Ő meg csak nézett rám hogy akkor most mi is van??? Akkor elvileg 20-án kedden is jössz a Hunka dokihoz? Ha a kismanód nem dönt úgy hogy hamarabb érkezik.

Beha:
Azt hiszem Kisera a következő és talán utánna én.

További szép napot mindenkinek!

Üdv Kati
kati24
 
 


Helló Lányok!

Egy napig nem nézek be Hozzátok, és máris fokozódik a helyzet!

Először is szívből gratulálok Elikééknek (ezt az időzítést!!! :lol: ) és nagyon sok örömöt és jó egészséget kívánok Nekik!
Továbbra is nagyon drukkolok Mindenkinek, lehet, hogy ma Szandráékról kapunk csodás híreket ...?!

Kati24:
Tegnap sikerült hajnalban felkelnem és elmennem a jógára (Brendon). Nagyon szuper volt: egy Gabi nevű helyes lány tartotta, ő van hétfőn délelőtt is. A többi jóga órát valaki más tartja, de többen mondták nekem tegnap, hogy ez a leányzó a legszuperebb.
Nem volt semmi keménység, csupa jó kis feladatokat csináltunk (ezekből többet lehet majd vajúdáskor is hasznosítani alternatívabb helyeken :D ).
Jó volt a zene is, és volt meditációs-relaxálós rész is, amikor is a babáddal kellett beszélgetned. Ez nagyon megható volt, legalább is nekem. És persze nem maradt ki a gátizom-torna sem!
Összefoglalva: bátran ajánlom Neked /Nektek is!

További szép napot Mindenkinek és nagyon várom a híreket!
dalo

Kép
dalo
 
 


Sziasztok csajszik!
Látom zajlik az élet!!! :D

Elike: Gratulálok a babához!!!!!! ( Köszönjük Áginak az infót) Nagyon vigyázzatok magatokra. Remélem ha otthon lesztek és lesz egy pici időd beszámolsz a "részletekről".

Szandra: Remélem neked is van egy barátnőd aki tud minket informálni....Nagyon szorítok érted.

Kisera, Kati: Már nektek sincs sok. Gondolom már izgultok. Bár én is ott tartanák. (a derekam kezdi felmondani a szolgálatot) Ki van előbbre kiírva?

Beha: Te meg ne siesd el a "dolgot". Szeretnélek látni!!!

Tegnap voltam 28. heti UH-on. Óriásgyerekeim lesznek!!!!Mind a kettő 1,200 kg. A kislány folyamatosan le akarja rúgni a jobb vesémet ( ezért egy pár napig csak a bal oldalomon aludhatok....szőrnyű). Mindketten szépen "kövérednek". A doktornő egy kicsit elszomorított: a fiú már biztos, hogy nem fog megfordulni ( nincs helye) . Így viszont császár lesz. Hát.....nem örülök. Már csak a csoda segít...azért még reménykedem.

Minden jót nektek
Mona

Kép
clivia
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: