Új privát üzeneted érkezett!

Szia!
Bocs, hogy eltűntem! Hol van netem, hol nincs, meg időm se nagyon. Lacus 21-e óta ovis, elég felemás a hozzáállása, néha gond nélkül ottmarad, néha meg ordít... Most megfázott, úgyhogy holnap dokihoz megyünk.
Kicsi-baba növöget, gondolom, nem láttuk nov. 3. óta és nem is kaptam csak 21-re időpontot UH-ra, remélem, akkor már a nemét is meglátjuk! Akkor már 20. hétben leszek. Végre éreztem viszont a mocorogását is, úgyhogy nagy gond nem lehet! Kép
Veletek mi újság? Azóta kiderült már valami? Sokat gondoltam rátok a héten!!!!!!!!!!
Puszi! Gabi

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Szia Gabi!
Igen voltunk pénteken hcg vérvételen.Kiderült, hogy megtapadt a kis babóm, elindult, de elhalt!Sajnos!Kép Ugy hogy most nagyon le vagyok törve!Elég szar érzés!Sőt nem is tudok rá szavagat!Egy kicsit vigasztal mások sikere, boldogsága, de nem teljesen!
Kiváncsi vagyok, hogy kiscsaj e , vagy pasika!Kép
Én is szeretnémmár érezni amikor mocorog a kis drágaságom!Kép
Jók legyetek!

Vigyázzatok nagyon magatokra!

Puszi!

Edina
dedina
 
 


Szia!
Jajj, nagyon sajnálom! Kép
Bocs, ha hülye kérdés, de mikor próbálkoztok legközelebb? Szorítok nektek nagyon!
Most sajnos nincs időm többre, de próbálj megnyugodni, és készüljetek az újabb próbálkozásra!
Ha addig nem találkoznánk, boldog karácsonyt kívánok!!!!!!!!
Sok puszi! Gabi

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 

 
 

Gabi

Március körül megyünk újra.
Ma már azért jobban vagyok,meg is jött.
Szépen lassan gyógyulgat e seb a lelkemen.

Boldog karácsonyt nektek is!

Puszi!

Edina
dedina
 
 


B.Ú.É.K. B.Ú.É.K. B.Ú.É.K. B.Ú.É.K. B.Ú.É.K. B.Ú.É.K. B.Ú.É.K.

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gabi!
Nagyon boldog és szerencsés új évet kívánok nektek!
Egyébként hogy vagytok?
A kis pocaklakó nunis, vagy kis pöcsös?

Edina
dedina
 
 


Szióka!
Sajna, nem látszott az UH-n, hogy mije van, de az tuti, hogy jól van. Minden eredmény jó. Csak a vérnyomásom vacakol továbbra is. Mostmár keményen rugdalódzik a csemete, már nem csak érezni, de látni is lehet a rúgásokat. Majd febr. közepén megyek megint UH-ra.
Képzeld, a párom ma megy Dházára! 2 katonalánynak javította a számítógépét, azt viszi haza.
Bocs, de mindjárt indulnom kell az oviba! Egyébként Lacus nagyon szereti!
Sok-sok puszi!
Gabi (22+5)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!
Én is Orosházán fogok szülni. Tudtok valamit a kórházról?
gazdi
 
 


Szia Gazdi!
Remélem, jársz még erre! Hát, pár infóm van, majd beszélgetünk! Mikorra várod a babát?

Dedina!!!!!!!!!!!! Képzeld!!!!!!!!!! LÁNYunk lesz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Juhééééééééééééé
Puszi nektek! Gabi (28+5)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Dedina!
Utólagosan is nagyon boldog névnapot kívánok!!!!!!!!!!
Gabi (29+5)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Szia Gabella!
Voltam itt már néhány nappal ezelőtt, csak nem engedett írni a rendszer, remélem most enged.
Gratula a kislányodhoz!
Nekünk is kislányunk lesz valamikor június elején.
Most vagyok 26+6
Írj, minden érdekel!
Gazdi
gazdi
 
 


Szia!
Nektek is gratu! Név van már? Merre laktok? Olyan jó lenne végre valaki lenne a közelemben!!!
Figyelj csak! Bemásolom, amit egy lány írt nekem az nlc-n a kórházról!
"Nem tudom, hogy mi érdekel pontosan. Szerintem Felekkel abszolút jól fogsz járni, nagyon jó orvos, maximálisan meg voltam elégedve vele. Annyi "baj" van csak vele, hogy az ultrahanghoz nem ért, és nem is tudom, hogy ki marad, aki bent a kórházban meg tud nézni UH-n, gondolom Huhn, meg a Svarsing, mert Molnár is elment, meg a Csabai sincs már.

Nekem császár volt, nem sima szülés, de annak idején volt ilyen Kismama klub, hetente a védőnők szervezték és egyik alkalommal voltunk a szülőszobán is. 4 szülőágy van, de azt mondták ritka, hogy többen vannak bent, általában egyedül szoktak lenni. Ha többen vannak, akkor függönnyel választják el az ágyakat. Az ügyeletes orvos vesz fel, ha bemész a kórházba és úgy szólnak telefonon a választott dokidnak, vagyis Feleknek, Õ akkorra megy be, ha már elkezdődik a dolog, már ki vagy tágulva valamennyire. Felek aneszteziológus is, Õ úgy tudom tud epidurális érzéstelenítést adni, ha kéred. Nekem a császár epidurálban volt, nem altatásban.
A csecsemős nővérek fent a gyerekágyas osztályon, hát vegyes, vannak k köztük kedvesek, aranyosak, de van olyan is aki tiszta mogorva. Mi lent voltunk a gyerekosztályon, mert le kellett vinni ezt a kis Manót, hát ott is vegyes, de mindkét helyen azért többségben vannak a normálisak "
Mondjuk ez csak egy vélemény, de egynek elég kimerítő! Ki a dokid??? Első baba? Ne légy szűkszavú!!!!!!!!
Írj, puszi, Gabi
(30+0)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hol vagy Dedina!?!?!?!?!? Mikor indul az újabb próba??????? ÍRJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Szia Gabi!
Köszi a választ.
Én Huhnnál fogok szülni, mert ő jár felénk. Szültem már nála, de az már nagyon régen volt. Velem mindig nagyon rendes volt, bírom a fejét. Ez nagyon biztató, amit írt ez a lány neked a nővérekről. Néhány éve mi is voltunk a kislányommal azon a gyermekosztályon,ahol ő volt, szerintem is normálisak.
Szóval megint csak a nagy szülőszoba van? Az első gyermekemet én is ott szültem, de előtte premier planban végignéztem ahogy velem szemben szül egy anyuka, mert elfelejtették elhúzni a függönyt, olyan gyorsan jött a baba. Nem zavart, sőt, nagyon nagy élmény volt. Az anyukának meg akkor már olyan mindegy volt, hányan nézik csak bújjon már ki végre a bébi...A másodiknál meg egy kórterem volt átalakítva szülőszobának, mert éppen renoválták a kórházat, és pont a nagy szülőszobánál tartottak. Na, ez a kiskórtermes szülés pedig a helyszín miatt jobban tetszett...
Szóval itt még mindig fekve szülés van csak? A babák nálunk lehetnek majd napközben, vagy csak szopizni kapjuk meg őket? Az első nálam lehetett, de a másodiknál az átalakítás miatt olyan zsufi volt, hogy a babócákat csak szopizni kaptuk meg. No mindegy, az a 4 nap nem a világ, itthon meg úgyis minden úgy lesz, ahogy én akarom... A szopika meg úgyis menni fog, ha Isten is úgy akarja... Eddig még mindig ment...
Örömteli babavárást kívánok neked! Írj!
Szia! Gazdi
gazdi
 
 


Szia!
Nem is gondoltam, hogy te már ilyen tapasztalt anyuka vagy! Én úgy tudom, hogy napközben kint lehet a baba, ha előre szólsz, hogy olyan szobába szeretnél kerülni, éjszakára viszont beviszik őket, nem olyan nagy baj, így legalább kicsit pihenhet az anyuka. Vagy nem is tudom, mert én a fiammal csak 3 óránként találkoztam, és éjjel nem hozták ki, de az Szabadszálláson volt. Neked mekkorák a gyerekeid? Az én fiam 2002. október 30-án született.

Ja! És mikorra vagy kiírva? Tudod már a babád nemét? A nagyok fiúk, lányok, vagy vegyesen? Milyen volt az ő születésük? Hol laktok? Fú, minden érdekel!!!!!!!!!!!!!!

Huhn szerintem is szimpatikus doki, mint ahogy a Felek is, a másik 3-at nem választanám semmiképp, esetleg még a Svarsnigot, de ő is olyan lekezelő volt velem az SZTK-ban, hogy inkább nem... A Patakfalvit meg soha életemben nem láttam Kép
Más! Állítólag van a szülészeten patkó alakú sámli, de még nem hallottam róla, hogy bárki is használta volna. A fekve szülés annyira nem aggaszt, inkább attól félek, hogy a vajúdás alatt végig rajtam lesz a ctg... Szeretnék inkább sétálgatni, amíg bírok, esetleg labdán üldögélni, mert állítólag olyan is van. Figyu! A vajúdás a szülőszobán zajlik, vagy van valami külön helység, esetleg lehet mászkálni a folyósón? Vagy legalábbis ez hogy működött a másik csemetéidnél?
Na megint jó sok voltam!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Hellóka!
Nekem a gyerekeim 93-ban(fiú) és 97-ben(lány) születtek. Akkor még híre sem volt az alternatív szüléseknek. A Kismama és egyéb ilyen újságok fő témája az akkori csúcs, az epidurális érzéstelenítés, meg egyéb fájdalomcsillapítási módszerek voltak. Most meg fordult egyet a világ... Én mindkettőt Huhnnál szültem, fekve. Semmi negatív élményem nem volt. Akkoriban ha egyszer valakit felfektettek a szülőágyra, az már nemigen szállhatott le róla, amíg meg nem szült, vajúdhatott a szülőágyon. De ez már régen volt, nem tudom, mennyit változott a helyzet azóta. A sámli nemigen vonz, a labda meg a kád már inkább... De a fekve szüléssel sincs semmi bajom. Lesz, ami lesz, akkor úgyis az lesz majd a lényeg, hogy csak fogjam már a kezeben, és egészséges legyen a babó.
Szerintem ezt a szülés dolgot is túllihegik, mint ahogy az egész gyereknevelés törvényi szabályozása is úgy rossz, ahogy van, amióta minden nevelési eszközt kivettek a pedagógusok kezéből. (Nem vagyok pedagógus, csak van 2 gyerekem, és sok-sok osztálytársuk.)Gyerekek mindig is születtek, és felnőttek, pedig minden korban más volt a trend. Például, amikor én voltam baba, akkor az volt a nézet, hogy bömböljön csak a bébi, ha nem éhes, nem beteg és tiszta pelus van rajta, nem szabad felvenni. Na, anyukám betű szerint betartotta, és azóta is lelkiismeret furdalása van miatta. Pedig szuper a kapcsolatunk. És nem lehetetlen, hogy azért vagyok ilyen önálló fajta... Nem tudom. Na, jól eltértem a tárgytól. Bocsi. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy nem azon a 4 napon múlnak a dolgok, amit az ember bent tölt a kórházban, mint ahogy azt sokan beállítják. Ha van rooming-in rendszer akkor persz abban szeretnék lenni, de ha nincs, az sem baj, azért nem fogok hanyatt-homlok más kórházat keresni, ahol van. 4 nap múlva lesz otthon olyan rooming-in, hogy csak na...
Az orvosokat Huhn dokin kívül nem nagyon ismerem, csak hallomásból. A barátnőm szült már Feleknél, és ő is jókat mesélt róla. Régebben ott dolgozott Molnár is, járt hozzá néhány kolléganőm, és szerették. Te jó ég, most jöttem rá, hogy mindjárt egy regény lesz belőle, úgyhogy mára ennyi. Szia!
gazdi
 
 


Szia!
Semmi gond, hogy regényt írsz! Jó olvasni! De!

MIKORRA VAGY KIÍRVA??? Milyen nevet választottatok, ha már tudjátok a nemét a babának?

Eredetileg én is Molnárhoz jártam, de elment Tatabányára... Felajánlotta, hogy menjek oda szülni, de azt azért már nem! 38. héten befektetés, aztán ki tudja mikor szülök, akár 4 hetet is 250 km-re legyek a családomtól? Na azt már nem! Legszívesebben orvost se választanék, ha tudnám, hogy minden könnyen és gyorsan fog menni... De nem tudhatom.
Hát igen, kicsit el vannak túlozva ezek az alternatív dolgok, mármint hogy annyira istenítik. Az az egy zavar, hogy esetleg tápszerrel megtömik a gyereket szoptatás előtt, és hát a mi családunk is hajlamos az allergiára, ezt szeretném elkerülni. De pl. nem tudom elképzelni,hogy legyen annyi erőm, hogy állva szüljek... Mit tudom én! Majd lesz valahogy!

Bocsi, most megyek! Puszka!
Gabi (30+5)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!
CSak szólok,hogy raktam fel kicsit újabb képeket is!
http://www.babanet.hu:81/album/albumimages/1832/
Puszi! Gabi (31+1)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 



Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Keressük az Év Bábáját
Nemzetközi Bábanap Magyarországon - 2006. május 5. Margitsziget

A nemzetközi bábanapokhoz kapcsolódva Szövetségünk a Margitszigeten Bábanapot szervez, amelyre ezúton is szeretettel meghívunk minden kismamát, bábát, szülésznőt, és érdeklődőt.

Célunk a bábák ismertségének és elismertségének növelése, és a kismamákkal való közvetlen kapcsolat-felvételi lehetőség kiépítése. A szülés-születés téma holisztikus megközelítésének szellemében, minden kapcsolódó és peremterület ill. szakma képviselőit várjuk a téma - családok, érdeklődők és kismamák felé történő - komplex bemutatásának céljából. Bábás, szoptatási tanácsadós, védőnői, doula, kismama, homeopátiás, aromaterápiás, őssejt kutató… sátrak állítását tervezzük. Az Országos Bábaszövetség a szakmánk társadalmi értékét hangsúlyozandó Bábadíjat alapít, amelyet első ízben ezen a napon ad majd át annak a bábának, akit a kismamák és a kollégák ajánlása alapján a Bábaszövetség elnöksége kiválaszt.

A Bábadíjhoz történő ajánlásokat címeinkre: (Rákóczi Ágnes: endomed@t-online.hu 1038 Bp, Ráby Mátyás utca 28/b.) vagy az Országos Bábaszövetség honlapján, a www.babaszovetseg.hu címre kérjük.


Keressük azt a szülésznőt, aki munkájával, gondozásával, szüléskísérésével segítséget nyújtott a születő családnak, empátiájával segítette az anyát és újszülöttjét a Nagy Úton.

Szülésznő neve:

Kórház neve:

Kismama és babája neve:

Indoklás röviden:

A beérkezett adatokat bizalmasan kezeljük és semmilyen célra nem használjuk fel.
nováky_rita
 
 


Szia Gabi!
Rég jártam már erre.Először végig akartam olvasni a lemaradásomat, de mikor elolvsatam, hogy csajszi lesz nem bírtam tovább! Nagyon örülök neki!Kép
Most már folytatom a visszaolvasást!
Edina
dedina
 
 


Mi pont ma voltunk Pesten uh-on.Azt mondta a doki, hogy még nem biztos, hogy ebben a ciklusban vissza lehet tenni a két kis manócskámat.De azért én nagyon reménykedem! Csütörtökön kell meni újra.gondolom addigra már meg tudja mondani.
Puszi!

Megnéztem a képeket!Tündéri a kisfiad.És a kiscsajszi is nagyon jól látszik a képen!Mi lesz a neve?

Edina
dedina
 
 


Szia Edina!
Jaj, bocsi, nem volt a múlt héten netem! Utólagosan is drukkolok neked, és egy hónap késéssel boldog névnapot!
Most nagyon fáradt vagyok, de majd írok még!
A csajszink pedig Emese lesz!
Nagyon várom már!!!!!!!!!!!!!!!!
Puszka! Gabi (33+5)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Szia Gabella!

Sikerült!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Kép
Május 16-án lesz az első uh-unk.Nagyon remélem, hogy most már aztán minden a legnagyobb rendben lesz!

Köszi drukkot és a köszöntést is!

Te lassan megszülsz, sőt már lehet, hogy meg is szültél!
Majd írj le mindent!És próbálj pihenni!

Edina
dedina
 
 


Szia!
Remélem, minden ok veletek!
Közben 14-én megérkezett Mesi-baba.
Majd jövök, és mesélek, csak most még annyi minden más van!
Sok-sok puszi!
gabella
 
 


Ja! És természetesen GRATULÁLOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :P :P :D
gabella
 
 


Sziasztok!
Hamarosan, 3 héten belül Cserkeszőlőbe költözünk Budapestről. Ha tudnátok jó szentesi nőgyógyászt, akinek magánrendelése is van, az nagyon jó lenne. Már van egy lassan 4 éves kislányunk, de szeretnénk még sok gyerkőcöt, csak nem jön össze. Ezért szeretnék minél hamarabb jó orvoshoz jutni, és Pestre nem szeretnék emiatt visszautazgatni.
Szentesen ott lehet a baba egész nap az anyukákkal, vagy elviszik őket?
Előre is köszönöm a válaszotokat!
Emese
pemeske
 
 


Szia Emese!

Én szentesi vagyok és itt is szültem a 11 hónapos kislányomat. Orvos az van egy pár, már nekem csak kettö volt szimpatikus. Az egyiknek van magánrendelése;öt Loboda Fábiánnak hívják. Nagyon rendes!
A másik kérdésed a babákról szólt. Hát velünk lehetnek a picik szinte egész nap. Csak a délelötti vizsgálatokra kell bevinni öket. Ez kb. másfél óráig tart. Egyébként reggel 5-töl, este 8-ig velünk lehetnek. Éjszaka pedig kihozzák (a rendesebbek!), ha felébred.

Gabella!

Neked pedig gratulálok a babádhoz! Most láttam, hogy nemrég született. Ha lesz idöd, mesélj!!!

Sziasztok!

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy jöttetek!

Emese! Először is boldog névnapot kívánok neked! A lányom is Mesi, szóval tetszik a neved! Bár én végül Orosházán szültem, de a Loboda híre tényleg nagyon jó! Van még egy doki, a Csabai, de ő még Orosházán dolgozik magánban, és hát Cserke azért kicsit odébb van! Meg még néhányan dícsértek egy Vásárhelyi nevű dokit, de úgy tudom, hogy ő idősebb korosztály.

Cserkeszőlő közel van anyósomékhoz, ők Szelevényen laknak!

Patrisa! Köszi a gratut! Most nem nagyon van időm mesélni, de majd jövök! Meséljetek addig ti is! Én Szentesre jártam a Közgébe, nem ismerjük egymást?

Sok puszi nektek, mert ébredt a csajom!

Kép Névnapi mosoly nektek! [/img]
gabella
 
 


Sziasztok!

Nagyon boldog névnapot kívánok az Emeséknek! Kicsiknek nagyoknak egyaránt!!!
Csabait is ismerem, néha ö vizsgált meg. (Ö mondta, hogy másnap baba lesz, és bejött neki.)Szentesen dolgozik, de azt nem tudtam, hogy a magánrendelése még Orosházán van. Nagyon rendes ö is, ja és olyan kíméletesen finoman vizsgál meg. Nekem legalábbis ez ragadt meg benne. Vásárhelyi Béláról szintén jót tudok mondani. Én nála szültem. Nagyon szeretem. Olyan mint egy nagypapa. Magánrendelése külön nincs, de havonta egyszer mindig megnézett este ügyeletben. Akkor nem zavart minket senki. Kérdezhettem nyugodtan, ha nem tudtam valamit.

Gabella!
Nem tudom, hogy ismerlek-e. Én nem a Közgébe jártam, hanem Csongrádra a Batsányiba, de ez még nem kizáró ok! Minden lehetséges! :lol:

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a gyors válaszokat és a névnapi jókívánságokat!
Majd sorsot húzok, hogy melyik dokihoz menjek.:)
További jó nyaralást mindenkinek!
Emese
pemeske
 
 


Sziasztok!

Emese! Miért költöztök Cserkébe Bp-ről? Vagy ne kíváncsiskodjak? Mikor szeretnétek kistesót?

Patrisa!
És ti mikor szeretnétek kistesót? Örülök, hogy msn-ben is beszélgettünk valamelyik nap!

Most megyek is, nagyon fáradt vagyok!
gabella
 
 


Küldök egy kis olvasnivalót!

Emese születése
Az orvosok számítása szerint május 6-án kellett volna szülnöm, de mivel nem történt semmi, azt javasolták, feküdjek be a kórházba 8-án. Be is mentünk, de úgy gondoltuk, majd megvizsgálnak, és az eredményektől függően eldöntjük, hogy maradjak-e bent, vagy csak gyakran, akár minden nap bejárjak vizsgálatokra. Csakhogy ez nem olyan egyszerű! A dokival beszéltünk, ő azt mondta, ez csak egy javaslat, ilyen esetben mindenkinek javasolják, hogy befeküdjön, de egyébként azt csinálok, amit akarok, de eddig problémamentes terhességem volt, kár lenne most kockáztatni. Szóval keltette a lelkiismeret-furdalást rendesen. Viszont azt is mondta, hogy akkor nem kell bejárni semmi vizsgálatra, majd megyek szülni, ha gondolom… Hatásos volt a duma, kiborultam. Szóval befeküdtem. Határozatlan időre… A kórházban kellemesen csalódtam! A nővérkék nagyon normálisak voltak, és az orvosok is! Bár leginkább az az egy doki foglalkozott velem, aki fel is vett az osztályra. Ez így nem volt azért rossz. Teljesen jó volt minden eredményem, semmi jel nem utalt arra, hogy hamarosan szülnék. 10-én szerdán volt egy oxitocyn tesztem, de nem hatott, így le is állították gyorsan. Pénteken megismételték, de az is hasonlóan végződött. Közben minden nap ctg, áramlás vizsgálat, de semmi eltérés. Szombaton Lackó is jött látogatni, így akkor nem csak a lépcsőzés volt a program, hanem őt is emelgettem. Egyébként minden tippet kipróbáltunk! Ettem jégkrémet, lépcsőztem, somlóit ettem, de semmi praktika nem használt. Szombaton a doki megvizsgált, és mondta, hogy bár még mindig egy ujjnyi a méhszáj, de már elég jól felpuhult, tehát csinált egy magzatvízvizsgálatot is. Azt mondta, hogy látja a baba hajszálait is. Jaj, olyan izgalmas volt! Én is nagyon akartam már látni a kis hajacskáját! Este valami fura történt. Rózsaszínes nyálkás izé jött belőlem minden egyes wc-zés után, de nem szóltam a nővérkének, mert ilyen már május 1-jén is volt, biztos semmi jelentőssége. Aztán elaludtam. Viszont éjjel hozták a babákat szopizni a szobánkba, 2 óra körül, és onnantól nem tudtam aludni. Rettentően fájt a derekam. 5 körül már talán keményedéseket is éreztem, de teljesen összefüggéstelenül. 7 körül szóltam a nővérkének, fáztam rendesen, köntösben vacogtam a takaró alatt, 37,4 volt a hőm, és mintha 12 percenként keményedett volna a hasam. Figyeltem még egy órát, akkor megnézett a doki, addig rendesen 10 percenként keményedett, de nem volt jelentős fájdalom. Mondta, hogy akkor szülőszoba, és megrepeszti a burkot. Kicsit megijedtem, de mondta, hogy mivel vannak fájásaim, ez nem lesz olyan, mintha ezzel indítanák be a folyamatot. Aztán elő is készítettek. Borotválás, beöntés. Semmi kellemetlen. Közben kezdett tényleg fájni, de nem volt komoly. Szóltam Lacinak is. 9.15-kor már a szülőszobán voltunk. Kb. 5 perces fájásaim voltak, de féltem, hogy ez még nem komoly, esetleg el is múlik, és talán nem is haladok rendesen, pedig a ctg is közepes erős fájásokat mutatott. Aztán jött a doki, és burkot repesztett. Ettől valóban erősödtek a fájások, feküdni kellett még egy kicsit a ctg miatt, és kaptam egy kis sóoldatot is, mert 85-ös vérnyomással érkeztem a szülőszobára. Utána viszont fölkelhettem. Mehettem pisilni, sétálhattam, volt labda is, amin nagyon jól lehetett tűrni a fájásokat, és rengeteget segített, hogy Laci tartotta bennem a lelket, és rám szólt, hogy koncentráljak! Nagyon kellett, hogy ott volt velem, mert annyira féltem! Mindentől! Hogy olyan hosszú és nehéz lesz, mint Lackóval, hogy mi van, ha elfogy az egyébként sem túl nagy erőm, és a fájdalom ereje is megrémített. De még akkor is azt hittem, hogy ez még nem elég erős, csak én érzem úgy, mert gyenge és fáradt vagyok, és mondtam Lacinak, hogy ha elfelejteném, emlékeztessen, hogy nagyon fájt, és nem akarom többet! Közben a szülésznő néhányszor megnézte a szívhangot, és minden szépen rendben volt. Aztán jött a doki, fel kellett feküdnöm, mert megvizsgált. 3 ujjnyinál jártunk fél 1 körül. Én csak azt kérdezgettem, hogy ez jó? Jól haladunk? Mikor lesz baba? Ugye, ez már nem áll le? Meg ilyen hülyeségek. Kicsit fekve kellett maradnom, amíg megnézték a mellettem szülő csajszit. Gyakorlatilag versenyszülés volt. Kaptam közben egy kis méhszájlazító szurit meg egy kis nyugtatót, hogy jobban viseljem a fekvést, Laci pedig továbbra is hatékonyan segített. Néha már úgy fájt, hogy csak azt kiabáltam, hogy segítség! Valaki nézzen már meg! És hogy lehet, hogy nyomnom kell. A függöny mögött közben megszületett a baba, de ebből nem sokat hallottam. Az se nagyon tűnt fel, hogy közben odahívtak egy másik szülésznőt, ha esetleg tényleg nyomnom kéne. Csak Laci határozott hangja volt, amit hallottam, hogy figyelj, lassan lélegezz! Közben a szülésznő megnézett, 4 ujjnyi voltam. Nyomni még nem volt szabad, próbáltam a légzésre koncentrálni. Mondták, ha kapkodom a levegőt, begörcsölhet a kezem-lábam, ez már aztán nem hiányzott volna! Kapaszkodtam az ágy végébe ezerrel, meg Laciba is, ő meg továbbra is törölgette a homlokom. Derékmasszírozás nem igazán kellett, csak jó volt, hogy állhattam, járkálhattam sokat! Aztán végeztek a függöny mögött, és jött a doki. Megvizsgált, eltűnt a méhszáj! Még kaptam oda egy szurit, levették a ctg-t, az orvos elhelyezkedett az érkezési oldalon, felkötötték a lábamat, innentől már nagyon feszült odalent minden, és vártuk a tolófájást. Nem is kellett rá sokat várni. Fura érzés volt, mert Lackóval ilyen nem volt! Vagyis tolófájás nélkül nyomtam, és nyomta az orvos a hasam. Most senki nem segített rá, aktív részese voltam a dolgoknak! Szóval mély levegő, szem, száj összeszorít, és nyomás! Egy fájásra 3 levegő. Közben kaptam egy lidokaint, aztán a gátmetszés, és feszült. Szóltak, hogy várjak a fájásra! És tényleg jött! Nagy levegő, egy nyomás, még levegő, nyomás, és kicsusszant a bébi! Ilyen könnyen? Ilyen gyorsan? Micsoda megkönnyebbülés! És mennyire más volt, hogy nem siettettek semmit! Kis drágámat gyorsan le is fényképezte Laci, ahogy szívják az orrát, száját, közben találgattak, hogy mekkora lehet? 4,20? 4,40? Fú! Tényleg olyan nagy? Jajj! Hasamra akarták rakni, de rövid volt a zsinór, így elvágták, de legalább maszatosan magamhoz ölelhettem! Olyan szép volt, nyugodt, tiszta arcú, és gömbölyű fejű! Belezúgtunk! A szülésznő kérdezte: mikor is született? Nézte valaki az órát? A doki nézte! 13.55-kor! Aztán elvitték, megtisztogatták, felöltöztették, és még egyszer odahozták egy kis összebújásra. Akkor mondták, hogy 4250 g-mal és 54 cm-rel született. Nekem meg még jött egy kis szükséges rossz… A lepény nehezen jött ki, olyan gyorsan összehúzódott a méhszáj, hogy nem akart kiférni. Kaptam még egy szurit, és elindult egy oxitocyn infúzió. Aztán a doki segített a lepénynek megszületni, akkor már annyira nem fájt, de ösztönösen el akartam lökdösni a kezét. Így Laci fogta a kezem, hogy ne kapadozzak. Aztán megnéztük a lepényt, nagyon érdekes volt! És most nem gondoltam gusztustalannak. Aztán megint lefogta Laci a kezem, mikor vattapamacsokkal és valami kanál félével kitakarította a doki a méhemet. Ez elég kellemetlen volt. És végül még a varrás! Ez már nem fájt, de még mindig kapadoztam. Nem tudtam irányítani a kezem. A szülésznő mondta, hogy milyen jó, hogy ilyen ügyesen, szépen, természetesen kitágultam, egyáltalán nem sérült a méhszáj, pedig ekkora gyereknél ez ritka! És a sebem se lesz nagy, csak a doktor úr alapos kis öltésekkel varr össze. Végül lett néhány belső, felszívódó varratom és 5 külső. Aztán már csak a megfigyelés volt hátra. Egy kicsit a függöny mögötti lánnyal is beszélgettünk, Laci kiment telefonálni, én meg bent telefonáltam. A szülésznő nagyon dicsérte az apukát, hogy minden anyuka mellé ilyen határozott segítség kéne!
gabella
 
 


Sziasztok!
Gabella!
Nem haragszom, ha kíváncsiskodsz, legalább van miről írni. Azért költözünk, mert mióta Pesten lakunk, 12 éve, el akarunk innen menni. Csak a munkánk nem engedettt. Senkink sincs itt, nincsenek nagymamák, rokonok, barátok sem nagyon. Mindenki vidéken. Most megoldódott a munkakérdés, és megyünk. Ott áll üresen a nagyszülők háza, és oda fészkelünk. Homokon fogok dolgozni, gyógypedagógus vagyok. A férjemnek marad itt a munkája, csak távmunkában fogja csinálni. Hetente kétszer feljön, amúgy meg interneten keresztül küldi a munkáit a főnökének.
Kistesót már tegnapra szeretnénk:)
Végigizgultam a kisbabád születését! Milyen jó, hogy a végén ilyen jó élményeid voltak! Csak pár technikai kérdés: Miért adtak a méhszájhoz injekciót? Amikor a méhedet "takarították" miért nem érzéstelenítettek? Vagy nem volt olyan szörnyű? Klassz férjed van!

Patrisa!
Bocs a zaklatásért, de vannak még kérdéseim. Szentesen van alapítványi szoba, ahol egyedül lehet feküdni, és a baba is ott lehet? A szülőszobák elkülönítettek, vagy csak függönyösek? Ez nagyon pestiesnek hangozhat, de kíváncsi vagyok. Ott is van beöntés, meg borotválás?

Emese
pemeske
 
 


Emese!

Szívesen válaszolok minden kérdésedre, és segítek, ha tudok, hisz dúla vagyok! :lol:
Alapítványi szoba nincs, de van egy egyágyas. Ha nem foglalt, kérheted oda magad. Éjszakára viszont ott is elviszik a babát. Ugyanis itt éjjel 2-kor van fürdetés! :oops:
A szülöszobák elkülönítettek, még ajtó is van rajtuk. 5 szülöágy és 1 szülöszék van+egy vajúdólabda. Beöntés borotválás, gátmetszés rutinszerü. A borotválást mi megoldottuk otthon, de a többit megcsinálták sajnos!
Röviden ennyi, de, ha van kérdésed szólj bátran!!!!
Ezek szerint a kisteso projekt már be is indult???

Gabella!
Tényleg jó volt valamelyik nap msn-ezni. Most pedig köszönöm az élményt, hogy megosztottad velünk a szüléstörténetedet. Jó volt olvasni. Mindig örülök az ilyen történeteknek. Melyik kórházban is szültél?
Az én történetem is megvan a neten. A Születés Hete portál dúlarovata, dúlákkal kísért történeteinél. "Gyönyörüség születése" címmel.
Akit érdekel, olvassa el!
Mi majd jövöre próbálkozunk "teso gyártással". Legalábbis remélem!

Sziasztok!

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok!

Emese! Bocs, de tényleg "pestiesen" hangzott a kérdésed! Szerintem külön jó, ha többen vagyunk egy szobában! Legalábbis én jól éreztem magam a szobatársakkal, jó hangulatban teltek a napok. Össze is tudom hasonlítani, mert volt egy egész olyan nap, mikor nem volt szobatársam, hát elég unalmas volt. Bár a baba kint volt velem, de ő a szopin kívül csak aludt. És mindig be kellett vinnem a csecsemőszobába, ha csak wc-re mentem, vagy látogatóm jött, mert egyedül nem hagyhattam ott, szobában meg szerencsére nem volt látogatás.

Orosházán szültem, ügyeletes orvosnál, és semmit nem bántam meg! A szurit azért kaptam a méhszájamba, hogy egy kis időre kevésbé erősnek érezzem a fájdalmakat, mert már nagyon gyenge voltam, és így kaptam egy kis energiát. A "kitakarítás" pedig nem fájdalmas volt, csak kicsit kellemetlen, igazából csak valami matatást éreztem, a kezem meg irányíthatatlanul kapadozott... De lehet, hogy akkor is adtak lidocaint? Nem is tudom!

A beöntés nem olyan vészes, már egész belejöttem a végére, mert az oxitocin tesztek alkalmával is kaptam... Mondtam is, hogy a végén még megszokom, hogy két naponta beöntés! :D A borotválást meg tényleg meg lehet otthon is oldani, persze csak ha nem kell szülés előtt csomót bent feküdni, mert én már ott bent nem akartam a tus alatt borotválkozni...

Most megyek, mert nyűgös a csaj! Patrisa! Majd megkeresem a szülésed! Pusszantás!

Gabi
gabella
 
 


Patrisa!
Köszönöm a válaszaidat! Sajnos még nem indult be a projekt, vagyis csak a gyártás.:) VAlami miatt nem sikerül. Mondjuk Gréta sem jött könnyen. Csak azért kiváncsiskodok, hogy megfelelően tudjak dönteni, hol szüljek. Sajnos elég nagyigényű vagyok, de amit nem lhehet, azt nem lehet. Beöntést még soha sem kaptam, nem tudom milyen, ezért tartok csak tőle.
Nagyon örülök, hogy dúlát már találtam is!!! :)
Én jövő héten vizsgázom, ha minden igaz, mint szoptatási tanácsadó.

Gabella!
Amikor Gréta születettt, háromágyasban voltam, és szinte semmit sem tudtam pihenni az állandó mászkálás, szatyorzörgés és hasonlók miatt. Amikor Gréta aludt, a másik anyuka akkor állt neki csattogni, mindig felébresztette. Amúgy sem alszom könnyen, itthon sem sajnos. Ezért érdekelt csak. Én is szeretem a társaságot! :)

nagyon örülök, hogy megtaláltalak titeket, már nem is fogom olyan idegennek érezni magam Cserkében!

Emese
pemeske
 
 


Sziasztok!

Emese!
Attól, hogy baba még nincs a pocakban érdeklödni lehet a körülményekröl. Én is igen nagyigényü vagyok! Én külön felkerestem a kórházi gyerekorvost, hogy néhány dolgot másként csináljanak az én gyermekem érkezésénél. Hát szinte kinevetett, amikor azt kértem ne tegyék azonnal inkubátorba, ne fürdessék meg, ne itassák cukros vízzel és teával. Én ezek miatt nem akartam kórházban szülni. A szülészemmel mindent el tudtam intézni, ami a szülés körülményeit illeti. Nem kaptam oxitocint, lehetett homeopátiát, illóolajokat használni és zenét hallgatni. És a dúlát is engedte második személyként. A beöntéstöl én is tartottam egy kicsit, de nem fáj. Örültem is neki, hogy megcsinálta a szülésznö, mert így nagyobb helye volt a babámnak a kifelé vezetö úton.
Én is egyágyast szerettem volna, de épp foglalt volt. Így a legjobb szobát kaptam meg. Igaz az kétágyas volt, de tényleg az összes közül a legjobb. Volt szobatársam két napig. Nagyon rendes volt. Ö is az elsö babájával volt benn és elöttem szült egy nappal. Mindig tudtam elöre, hogy a másnap milyen lesz! Azt azért hozzá kell tenni, hogy vidéki volt és nem zaklattak minket a családtagjai. Csak a férje látogatta. Viszont mikor elment, én 2 napot egyedül maradtam. Olyan lassan teltek az órák, amikor a baba se volt velem. Nem volt kihez szólni. És, ahogy Gabella is írta, ha wc-re mentem, vagy tusolni, vissza kellett vinni a babát a csecsemösöknek. Akiket persze mindenki útált. Legalábbis én nagyon! Tudnék róluk mesélni! :oops:
De jó, hogy szoptatási tanácsadó leszel! Szintén egy szép szakma. Szükség van erre itt a környéken. Szerencsére nekem nem volt gond a szoptatással, de ez a babámon is múlt. Még mindig szopizunk (szerencsére).
Egy barátnömmel most dolgozunk egy klub létrehozásán. Kismamáknak szeretnénk segíteni, tanácsokat adni, és kérdéseikre válaszolni a szüléssel kapcsolatban. Egy szoptatási tanácsadót is szívesen látnánk majd, ha "megnyitunk" !!! :lol:

Sziasztok!!! :P

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok!

Emese! Az valóban nem a legjobb, ha csörömpölnek körülötted, ezért tényleg jó, hogy Orosházán megszűnt a kórtermi látogatás. Mikor egyedül voltam, bejöhetett a párom, de ha kint volt a baba, akkor nem... Ezt nem értem. A beöntéstől én is nagyon tartottam, mert a fiammal nem volt, de nem ellenkeztem, mert a nagyfiúval volt egy nagyon kellemetlen élményem, ugyanis a gyerekkel együtt más is jött, hiába volt szülés előtt hasmenésem... :( Ráadásul a beöntés nem fáj, nem is kellemetlen, csak időben el kell érni a wc-t és akkor igazán megkönnyebbülés.
Más! Mikor született Gréta? Tényleg szopis tanácsadónak készülsz? Ez nagyon jó! Csak az a baj, hogy sokan inkább segítséget se kérnek, inkább csak tápszer-receptet... Én 16 hónapig szoptattam, szívesen adtam volna tanácsokat, ha kérnek, de nem kértek, sőt! Csodabogárnak tartottak! Így mostmár próbálom figyelmen kívül hagyni, ha olyanokat mondanak, hogy híg a tejem, nem akart szopni a baba, kevés volt a tejem, erős volt a tejem, bla-bla-bla. Tök hülye kifogások, de már rájöttem, hiába tépném a számat... Remélem, sikeres leszel a munkádban!

Patrisa! Mindjárt neked is írok! :)
gabella
 
 


Szóval! Patrisa!

Nagyon határozott csajszi lehetsz! Én is szerettem volna, ha nem mossák le Mesi csajról a magzatmázat, ha velem hagyják az inkubátor helyett, ha nem nyomnak bele cukros vizet és teát, de nem keménykedtem, csak szépen megkérdeztem, hogy nem lehetne-e, nem nagyon akartak együttműködni, ezért belenyugodtam. Itthon viszont a tejcsin a d és k vitaminon kívül más még nem került a kis pocijába! Egyébként ez is a belenyugvásom miatt volt, mármint hogy rájuk hagytam, mit hogy csinálnak, mint a szopis tanácsok magamban tartása is.

Nagyon jó ötlet, hogy baba-mama klubot szerveztek! Én is szívesen csatlakoznék, csak nem könnyen jutok el Szentesre két gyerekkel, főleg, hogy vezetni se tudok. A vonatunkat meg meg akarják szüntetni. Busz marad csak... Egyébként néhány éven belül szeretnénk Szentesre költözni, vagyis csak akkor, ha lesz lehetőségünk építkezni, és akkor talán a 3. gyerekkel már én is megismerhetem a szentesi kórházat is, és beszállok a klubotokba!

Egyébként Orosházán is lehetett az anyukával 2 ember is, tehát valószínűleg dúla is lehetett volna.

Most megyek, kellemes hétvégét nektek!
Puszi! Gabi, Lacka és a 2 hónapos Mese-csaj
gabella
 
 


Szia Gabi!

Hát igen, én se szerettem volna kellemetlenségeket a tolófájások közepette, ezért örültem is a beöntésnek. Bár meg se kérdezték, hogy akarom-e. Viszont a gátmetszésért haragszom. Mi a terhesség alatt folyamatosan kenegettük a gátamat olajjal, hogy a szüléshez felkészüljön, megerösödjön. De ök még csak lehetöséget se adtak, hogy megpróbáljam vágás nélkül.
Azt pedig nem csodálom, hogy egyre több a tápszeres baba. Így, hogy a kórházban minden szoptatás elött teáztatva hozzák ki a babákat, és hiába kérünk segítséget nem segítenek a csecsemösök. Tudod mit csinálnak: lefejem a tejet, és aztán egy kényelmetlen széken (friss sebbel) cumisüvegböl megetethetem. Amikor kértem, hogy jöjjön be segítsen, csak ránézett a szoptatási testhelyzetre és SZÓ NÉLKÜL kiment az ajtón. Én meg ott vártam, hogy biztos csak kiszaladt valamiért. Soha többet nem jött be. Én meg nem is kértem többet a segítségüket. Itthon persze minden megoldódott. Cumink és cumisüvegünk sose volt. A mai napig napi 5-6-szor szopizik. Vannak olyan napok, hogy tejcsin kívül semmi más nem kell neki. Ja, és mellette 300 liter tejet adtam le. És a kórházba még gúnyosan meg is jegyezték: biztos nincs teje. Szóval menekültem onnan. nem is szeretnék többet oda menni. Kizárólag dúlaként. Örülök, hogy Te is ilyen sokáig szoptattad a nagyfiút. Reméljük Mesi-baba is követi a bátyját!!! :D
Ha megalakul a klub, majd szólok, és szívesen látunk téged is. Azt szeretnénk, ha tapasztalt anyukák mesélhetnének a szülésröl és körülményeiröl a kismamáknak.
Most megyek, mert fáradt vagyok! Babazsúron voltunk ma, és eléggé elfáradtam. Viszont nagyon jól éreztük magunkat. Volt medencében pancsolás, homokozás, csúszdázás, pónin lovagolás.

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok!
Bocs, hogy ilyen sokáig nem jelentkeztem, de nagyon benne vagyunk a költözködésben. Már háromfelé vannak a cuccaink, csak emlékezzek mit hová tettem.
Hogy bírjátok a hőséget? Pancsi, árnyék?
Jó hűsölést!
Emese
pemeske
 
 


Emese!

Mikorra végeztek a költözéssel? Biztos fárasztó lehet ebben a melegben. Mi többnyire a hüvös szobában vagyunk, késö délután megyünk sétálni. Vagy a medencében pancsizik a Nagylány. Bár a héten elmaradt, mert köhög Szegénykém. Elkapott egy vírust. :cry: :cry: :cry:
Hétfön indulunk a hegyekbe nyaralni. Egy hét múlva jövünk!!!

Legyetek jók!

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok!
Mi is kínlódunk a meleg miatt, nyűgösek a csemeték is, azért is vagyok ritkán... Most se nagyon maradok, csak még reggelizek. Szerencsére még alszanak a gyerkőcök.
Jók legyetek, és vigyázzatok magatokra! Puszi!

Gabi, Lacka és a 2 és fél hónapos Mesi-csaj
gabella
 
 


Sziasztok!

Megérkeztünk a nyaralásból. Nagyon jó volt :lol: , majd jövök és mesélek, csak most sok a dolog.

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok!
Eltüntetek??? :shock: Hol vagytok?
Nagyon lehült a levegö. Azt se tudom mit adjak a csemetére. De talán jobb idö lesz hétvégén. Hátha lesz még egy kis nyár!
Mi jól vagyunk. Volt egy vérvételünk a tejérzékenység kiderítése miatt kedden. Két hét múlva lesz eredmény.
Majd jövök, de most mennem kell!
Sziasztok!

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok!
Szerencsésen lezajlott a költözés. Egyelőre a párom szüleinek tanyáján lakunk Tiszakürt mellett. Teljesen felszerelt, hatalmas kerttel, állatokkal. HAmarosan belevágunk egy építkezésbe, talán jövő ősszel már az új házunkba költözünk.
Gréta szereti az új ovit, bár reggelente itt is mindig sír:( De délben megy érte a dédi, nem kell sokat ott lennie.
Remélem mostmár sűrűbben tudok jönni, igyekszem.
Megnéztem Vanessa fotóit, nagyon vidám kiscsajszi!
Puszi
Emese
pemeske
 
 


Sziasztok!
Mi is megvagyunk, holnap majd mesélek!
Addig is nézzétek meg, hogy mi háborít fel mostanság!
http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=124642

Véleményeket kérek!

Puszi! Gabi és Mesi Kép
gabella
 
 


Emese!
Örülök, hogy lezajlott a költözés. Merre akartok építkezni?

Gabi!
Nagyjából átolvastam. Ha jól kivettem, akkor a hozzátáplálásban van a vita. Hát az én véleményem -mondhat akárki akármit- hogy ha van elég tejcsi, akkor NE adjunk semmit 6 hós koráig. Én majdnem 7 hónapot vártam, és nem lett semmi gond belöle. Még azután is 1 hónapon keresztül csak kóstolgatott. Húst pedig 1 éves korig nem akart enni. Mindig is elég jó evö volt, az összes zöldséget megeszi. Naponta 4-szer szopizik. Édességet, tehéntej alapú termékeket nem kap. Ja, és a súlya 10 kg. fölött van. Szerintem nem szabadna idö elött elkezdeni a hozzátáplálást, mert akkor egyre kevesebbet fog szopizni. Én is a kismama elvét követtem. Minident az ö táblázatuk alapján adtam neki.

Most megyek, mert nyügös a csaj!
Ja, nagyon aranyos a fotó!!! :D

Kép
patrisa
 
 


Emese!

A segítségedet szeretném kérni, mert óriási gondom van!!!!!!
Vanessza lányom kicsit megfázott. Szerda reggelre fojt az orra. Azóota is szívom neki, de el van neki dugulva. És azóta nem tud szopizni. nem tudom, hogy mit tegyek. Igaz, hogy már 13 hónapos, de én még nem szeretném, hogy vége legyen. Attól tartok, hogy elapad a tejem, vagy már nem is akar majd utána szopizni. Tegnap és ma is fejtem, egyrészt, hogy a tejmennyiség fennmaradjon, másrészt hogy ne gyulladjon nagyon be. Mit tegyek??? Kétségbe vagyok esve :oops:
Kérlek, ha tudsz, adj tanácsot!!!!!!!!!!
Köszi: Patrícia

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok!
Patrisa!
Annyira sajnálom, hogy csak most néztem be ide. Mi van veletek azóta? Remélem mástól is kaptál tanácsot és minden rendben. Amúgy nagyon jól csináltad, tényleg fejni kell, és pohárból vagy egyéb módszerrel kell odaadni. Csak a cumisüveget kell kerülni. Aztán lehet próbálkozni azzal, hogy kicsit függőleges helyzetben szopizzon. De gondolom, már elkéstem vele. Annyira sajnálom. De ha máskor is ilyen van, inkább megadom a számom: 30/ 5519374
Mostanában sűrűbben leszek Szentesen, ugyanis sikerült a kistesó! Legalábbis remélem. Már 8 hetes.
Itt Cserkében akarunk építkezni, Kmét felé az utolsó utcában.
De még semmit nem tettünk az ügy érdekében az idegeskedésen kívül.
Sziasztok
Emese
pemeske
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: