Új privát üzeneted érkezett!

Szia Szundi!
Megirnad nekem légyszi, hogy ki volt az orvosod és a szülésznöd? Akar priviben. Köszi!

Csecsemösök: Sztem ez van mindenhol sajnos... :(

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok lányok!

A Szent Imrében szeretnék szülni, Bálint Balázs volt a kiszemeltem, de nem fogad újakat.
Tudnátok olyan orvost ajánlani, aki természetes szülés párti, első alkalommal is szóba jön a gátvédelem, nem jön rögtön oxitocinnal, stb. És nem egy vagyon nála a szülés és a terhesgondozás. Van ilyen, vagy nagyok az elvárások??
kb
 
 


Sziasztok!

Én is friss, 10 hetes ikres kismami vagyok:) A Szent Imrében szeretnék szülni. Nekem Rákóczi és Fülöp dokit ajánlották.
Fülöp doktor úrról nem nagyon olvastam eddig sehol. Ha valakinek lenne tapasztalata kérem ossza meg velem.

Előre is nagyon köszönöm:)

sziasztok
Galeria
galeria
 
 

 
 

Szia Szundi!

Örülök, hogy ilyen részletes leírást írtál. Szeretném még megkérdezni, hogy van-e mód szerinted arra, hogy a férjem a szülés után is ott maradjon velem, tehát ott aludjon (erre való a fizetős szoba)??
Egyébként meg azt hallottam egy Szt Imrében szült lánytól, hogy a vajudószobába nem mehet be a férj, de az előtérben lehetnek együtt, magyarán, ha a nő ki tud menni (mert nincs ágyhoz kötve) akkor ott együtt vajudhatnak. Ha meg van valami, ami miatt feküdnie kell, akkor már a szülőszobára megy, és oda meg mehet a párja. Elég hülye igy a helyzet, ha tényleg így van.

Sziasztok
Kalmanka
kalmanka
 
 


Kalmanka,
nem, sajnos nincs rá mód, h apuka bent maradjon, netán aludjon. A fizetős szobában sem lehet. egyébként elég nehéz manapság kifogni a fizetős szobát, mert rengetegen vannak.
a többi amit irtál, úgy van, tehát a vajúdóba nem mehet apuka, te kint vajúdhatsz vele, aztán ha már itt az időtök bementek a szülőszobába, és akkor már együtt vagytok végig, plusz még két órát. :wink:

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


SZIASZTOK! Ismeretlenül sos. Tegnap voltam a Szent Imrébe elbeszélgetésen. Nekem azt mondták hogy az apa bennt lehet vajúdáskor hiszen az a lényeg hogy ő ott tudjon engem támogatni. Illetve Kondor Katáról tudd valaki valami infót akár privibe is. Előre köszi.

Kép
hajagosné szabó éva
 
 


sziasztok,
ápr-ban fogok szülni, most mennék az első vizsgálatra.
Eddigi vélemények alapján ezek a dokik közül választanák:
-Bálint Mihály
-Bálint Balázs
-Barna István
-Bencsik András
-Faludi
-Kocsis Éva
személyesen egyiket sem ismerem...

Úgy tervezem hogy terhesgondozásra SZTK-ba járnék, és a dokinak csak szüléskor fizetnék.
szerintetek lehet így, vagy sztk rendelésnél is illik pénzt hagyni?
Ezek közül kit ajánlotok, így hogy nem magánba járnék hozzá? Melyik foglalkozik így is normálisan velem?
Attól még felkérhetem őket így is hogy nem magánba járok?
mikor illik felkérni, hányadik hónapban kb?
gondolom nem mindegyik fog ráérni, így biztos szűkül majd a lista, de azért jó lenne tudni kihez menjek először.
Közben lehet váltani esetleg dokit ha mégsem szimpi a személyes találkozó után? Vagy nem veszik szívesen hogy vizsgálatonként máshova menjek...
Most vagyok 5.hétben. Menjek most vagy érdemes várni még pár hetet?

köszi a válaszokat!
haflingi
 
 


Sziasztok!

Én kórházat és orvost szeretnék váltani, mivel a SOTE1-gyel és a dokimmal nem vagyok teljesen kibékülve. Nagyon szeretnék a Szent Imrében szülni, de nem ismerek ott egy orvost sem. Tudnátok segíteni? Esetleg tud valaki valami információt adni Dr. Báint Balázsról

Ja, én jelenleg 18 hetes vagyok.

Előre is köszönöm!

Üdv mindenkinek: Anett
szanette
 
 


Sziasztok!

Azon anyukák véleményét szeretném kérni, akik már szültek a Szt. Imrében.
Nekem fogadott orvosom van ( dr. Lovas Péter ) akinél jobb dokit nem is találhattam volna ( már régóta hozzá járok a magánrendelésre ), de sajnos a koránál fogva már nem vállal szülést, csak terhesgondozást. Ezért azon gondolkodunk a férjemmel, hogy nem választunk külön orvost a kórházban ( úgyis kerületi lakosok vagyunk ), csak szülésznőt!
Szült valaki csak úgy ügyeletes orvosnál? Ilyenkor is kell pénzt adni, ugye?
annyi jót hallottam már a szentimrés orvosokról, hogy mivel dokit nem akarok újat keresni, inkább megbízom látatlanban bármelyik orvosban. csak a szülésznő legyen türelmes, kedves......

Mindenkinek üdv
Timi

Timus
timus78
 
 


Szia Haflingi :)

Én F.dokis vagyok.
Igaz én magánba jártam hozzá, de lent a fórunban vannak csajok, akik sztkba jártak. És meg vannak elégedve ők is :)
Ha bármi kérdésed van, kérdezz :) Szivesen válaszolok. azt nem ígérem ,hogy azonnal, mert két gyerkőccel vagyok itthol :) Minkettőt F.-nál szűltem :)

Timus :)
Szerintem a szülésznőválasztás jó ötlet :) Szivesen megadom az én szülésznőm elérhetőségét (vastagné Nagy Éva a neve). nagyon szép szülésélményem volt mindkétszer :) Második szülésnél sikerűlt a gátvédelem is , hála Évának és a dokimnak :)
Éva bába egy angyal ;) és nagyon profi :) Nekem ez a tapasztalatom 8)

Mása
szmagdi
 
 


Timus,
ügyeletesnek nem KELL pénzt adni..... de ha meg vagy elédve, akkor LEHET :) És nem kell annyit mint a fogadottnak......

Mása
szmagdi
 
 


Kedves mamák, babák és persze papák!
...mindenkit szeretettel várok Aug 30.-án 16 órakor nyíló kiállításomra a Fise galériába, Ahol a szeptemberben megjelenő Kaláka Ukulele verseskönyv illusztrációi mellett, egyéb grafikai munkáim is bemutatásra kerülnek.
A kiállítóteret babzsák foteleimmel igyekszem a gyerkőcök számára is hangulatossá tenni.

FISE GALÉRIA
1054 Budapest, Kálmán Imre utca 16. Telefon: 311-3051
http://www.fise.hu/


Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!
Én októberre vagyok kiírva és a Szt Imrében szeretnék szülni. Tud nekem valaki arra választ adni, hogy szülés után meddig lehet nálam a baba? Lemossák-e róla a magzatmázat vagy hagyják rászáradni?
Illetve azt szeretném még tudni, hogy mennyire szoptató barát a kórház. Adnak-e neki tápszert, cukros vizet stb, vagy engedik, hogy csak az előtejet kapja? Köszönöm!
Vendég
 


Farkas,
szülés után 2 órát van veled a baba, utána elviszik a csecsemősökhöz, és ha semmi gond vele, elviheted, ha te is jól vagy, miután megkapta a K vitamint.
Nem mossák le róla a magzatmázat, rászárad, és utána lefürdetik, de ha te ragaszkodsz hozzá, h ne tegyék, nem fogják!!!
Ha irsz egy papirt, h nem szeretnéd, h a babát tápszerrel vagy c.vizzel itassák, rá fogják irni egy papirra, amit a kocsira raknak, és akkor a baba semmi pótlást sem kap. Egyébként ha te a nap nagyrészét vele töltöd, és nem adod le a csecsemősöknél, különben sem fog semmit kapni!!!!
ha semmi baja a babának és neked, gyakorlatilag minden RAJTAD múlik!!!!!

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Sziasztok

7 hetes terhes vagyok, ez az elso terhessegem es nem igazan vagyok tisztaban az orvos es a terhesgondozo kivalasztasanak lehetosegeivel.
A Szent Imrehez tartozunk, de nogyogyaszhoz sztkba jarok/nem regota/.
Szuleshez mikor es hogyan kell vagy lehet orvost es szulesznot valasztani?
Kiket ajanlotok a Szent Imreben? Mikor es kiknek kell vagy illik penzt adni? es mennyit?

Elore is koszi a segitsegeteket
Adri
szadrienn
 
 


Helló ! szeretném elkérni valakitől Kondor Kata telefonszámát!!
előre is köszönöm!
málna79
 
 


Sziasztok!

Szült valaki a szent imrében császárral? tapasztalatai érdekelnének, ill. hogy ki végezte, milyen érzéstelenítéssel, milyen bánásmódban részesült utánna - ő és a baba -!

Előre is köszi
favorite
 
 


Valaki meg tudna irni, mennyibe kerül egy normal szüles Rakoczi profnal?
Most keszülök orvost valasztani, ez egy eleg döntö kerdes lenne.
Elöre is köszönöm!!
delfinbalna
 
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

A segítségeteket kérném! 5 héttel ezelőtt gyönyörű kisfiam született. Igaz, nem olyan módon, ahogyan azt szerettük volna. A fogadott orvos, akihez végig jártam (a magánrendelőjébe jó sok pénzért) nem jött be a szülésemkor a kórházba. Így az ügyeletes orvosnál szültem (aki részeg volt) jó sok fölösleges beavatkozással....Ráadásul a kórházi körülmények és a higiénia drasztikus volt.
Most kellene mennem a 6 hetes kontrollra, de gőzöm sincs, hogy ezek után kihez? Már egy pár nőgyógyászt végigjártam, de mostmár elég nagyok a fenntartásaim velük szemben. Kis szünet után szeretnénk a következő babát, ezért jó lenne már most megtalálni a megfelelő, emberséges dokit. Ami elég nehéz, mert aki az egyikünknek szuper doki, az a másikunknak rossz. Én ilyen dokit keresnék:
-legfőképpen legyen természetes szülés párti: semmi fölösleges beavatkozás (gátmetszés, oxitocyn, császár....)
-mindenre válaszoljon
-legyen elérhető bármikor
-ne futószalagon levő tárgynak nézzen

Főként a Szent Imrés dokik közül lenne jó valaki.
Várom az ajánlásokat, előre nagyon köszi!
adriboga
Budapest XXII. kerület
 
 
 


Szia Adriboga !

Én mindkét gyerkőcömet a Szt Imrében szültem Kocsis Évánál. De a Balázs doktoroknal is igen jó hírük van. Ezért érdemes nekem most keresned egy normális orvost, akihez eljárhatsz, mindent megbeszélhetsz a következő csemete érkezéséig...
Tényleg a szülészet nagyon jó, érdemes szülésznőt választani...a csecsemős rész csapnivaló...
Jó babázást !G.
kovacsgabr
 
 


Sziasztok!

Én is a Szent Imrében szültem, hihetetlen jó tapasztalatokat és élményeket szereztem. Nem tudom, hogy változott-e valami 2006 november óta, de akkor élmény volt ott tölteni 5 napot.

Van egy Álomvirág légzésfigyelőm, amire már nincs szükségem, és nagyon elégedett voltam vele. Azért írok ebben a rovatba, mert a közelség miatt személyesen is át tudnám adni.

Új ára 23400,- volt tavaly. Én adnám 14000,- ft-ért.
telefon:30/3100056
g.erika
 
 


Sziasztok!

Én Tavaly szültem a Szt. Imrében okt. 14-én. Nekem is nagyon jo tapasztalataim vannak a korházrol, orvosokról, de a csecsemősökről is. Nekem nagyon sokat segitettek. Amugy Gyöngyösi vagyok, és annál az orvosnál szültem akinél én is születtem. A neve Szőnyi István és a szülésznőm a Váradi Ilona volt, aki egy tündér. Mindketten nagyon kedvesek voltak velem, és sikerült a gátvédelem is. Én egy hetet töltöttem a kórházban, de nekem olyan voltmintha egy nyaraláson lennék. :)

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


favorite írta:Sziasztok!

Szült valaki a szent imrében császárral? tapasztalatai érdekelnének, ill. hogy ki végezte, milyen érzéstelenítéssel, milyen bánásmódban részesült utánna - ő és a baba -!

Előre is köszi


Szia!

Én a Szent Imrében szültem császárral. Epidurális érzéstelenítést alkalmaznak, tehát gerincbe kapsz egy szurit, aztán deréktól lefelé nem érzel semmit. A hatása kb. 2-3 óra múlva elmúlik. Egy fiatal szemüveges, hosszúhajú doki volt az aneszteziológus, nagyon rendes volt, egyáltalán nem fájt a szuri. A műtét se fájt, de utána viszont nagyon, kb. fél napig. 6 óra múlva fel lehet kelni az ágyból, de ez általában senkinek se sikerül.
A baba addig van a csecsemősöknél, amíg nem tudsz érte menni, vagy másnap behozzák és otthagyják. Rengeteg baba van, a csecsemősök semmit nem mondanak és semmit se mutatnak meg, pl. hogy hogyan szoptass, mit hogyan kell. Van egy arrogáns gyerekgyógyásznő, kb 65 éves. Van egy szintén arrogáns nővér, az kb. 50 éves, a többiek normálisak, de sokat ne várj. Négy nap múlva hazamehettek.
noemike
 
 


haliho
aug 29én szültünk a szent Imrében
doki: dr. Kovács Zoltán
szülésznő: Molnár Gabi
Csecsemős: Gazdácska Csilla
dúla: Betlejné Szurdusz Erika

Mind a 4 ember vér profi, jó csapat együtt, természetes szülés pártiak, ugyan a szülés nem úgy alakult ahogy szerettük volna(gátmertszés lett a vége, mert nagy lett a pici lányom)
és nem utolsó sorban JÓ és BECSÜLETES emberek!!! :)
Különösen ajánlom Gazdácska Csilla csecsemőst, nekünk mivel első babánk mindenben segített az alapoktól.
Úgy gondolom ha valakinek saját válaszott csecsemőse van(persze fizetni kellett érte) másképp állnak hozzád
nekem egyébként nem volt velük rossz tapasztalatom.
a doki nagyon rendes empatikus és minden kérdésre válaszol
mindegyikük ha kellett "lelkiszemetesem" is volt és bármivel fordulhattam hozzájuk :D
hát ennyit szerettem volna írni
ha jön a követekző baba Őt is itt szüljük
puszi mindenkienk
ha van érdeklődés vagy kérdés szívesen válaszolok
priviben: panka123@freemial.hu

üdv panka
panka123
 
 


Szia Panka!

Írtam neked a freemail-re, de visszajött egy hibaüzenet.
Bemásolom ide a levelemet, tudnál írni itt, vagy a csolti.csilla@citromail.hu-ra? Nagyon megköszönném!

Csilla

Szia Panka!

31 hetes vagyok és mindenképpen kórházat és dokit szeretnék váltani. Mivel Szigetszentmiklóson lakunk, azt is szem előtt kell tartanom a kórházválasztásnál, hogy mennyire megközelíthető a hely. Napok óta a babanet társalgót olvasom, de nagyon nehéz eldönteni, hogy kinél próbálkozzak, ráadásul úgy hallottam, hogy sok doki nem is fogad új kismamákat vagy csak horribilis összegért. Mivel nekem már nincs sok időm "válogatni", a biztosra kell mennem, amennyire csak lehet.

Tudnál nekem írni a dokidról - mondjuk azt nyilván nem tudhatod, hogy vállal-e újakat - de mindenképp szeretném tudni mielőtt bárkit felhívok, hogy hol rendel magánban (tudnék-e Mikósról hosszú távon is hozzá járni), mennyi a terhesgondozás és a szülés nála. A szülésznőd foglalkozott gátvédelemmel, esetleg homeopátiával?

Előre is köszi az infókat,

Csilla
csürci
 
 


Szia Panka!

Írtam a freemail-re, szerintem most jó lesz!

Előre is köszi,
Csilla
csürci
 
 


kovacsgabr írta:Szia Adriboga !

Én mindkét gyerkőcömet a Szt Imrében szültem Kocsis Évánál. De a Balázs doktoroknal is igen jó hírük van. Ezért érdemes nekem most keresned egy normális orvost, akihez eljárhatsz, mindent megbeszélhetsz a következő csemete érkezéséig...
Tényleg a szülészet nagyon jó, érdemes szülésznőt választani...a csecsemős rész csapnivaló...
Jó babázást !G.


Kedves "kovacsgabr"!

Nekem is Kocsis Éva a doktornőm, első gyermekemmel járok hozzá terhesgondozásra.
Lenne néhány kérdésem, hálás lennék ha válaszolnál nekem, ugyanis sok mindent nem tudok még.
-milyen tapasztalataid voltak vele szülésnél? (kedvesség, hozzáállás, gátmetszés, elvágják-e rögtön a köldökzsinórt) szóval úgy az egész szülés menetére kíváncsi lennék
-mennyit illik adni az orvosnak, szülésznőnek
-milyen tapasztalataid vannak a kórházzal, személyzettel kapcsolatosan
-miért érdemes szülésznőt választani? (neked ki volt és hogy lehet választani?)

Most így hirtelen ennyi!
Előre is köszi ha válaszolsz
katyenka
 
 


Szia Csilla!


Olvastam, hogy szeretnél orvost és kórházat váltani. Sikerült már találnod valakit? Én is most szeretnék váltani, mert mi is Szigetszentmiklóson lakunk, és ezért is szeretnék a Szent Imrében keresni valakit. És persze már sok jót hallottam a kórházról. Nekem elsőkörben Bálint Balázst ajánlották, de még nem sikerült beszélnem vele, de erre az évre már nincs nála időpont, mint megtudtam, és azt is olvastam, hogy nem vállal újakat.

Kérlek, ha tudsz valakit küld el a nevét/neveit, mert tanácstalan vagyok.



Szia Panka!

31 hetes vagyok és mindenképpen kórházat és dokit szeretnék váltani. Mivel Szigetszentmiklóson lakunk, azt is szem előtt kell tartanom a kórházválasztásnál, hogy mennyire megközelíthető a hely. Napok óta a babanet társalgót olvasom, de nagyon nehéz eldönteni, hogy kinél próbálkozzak, ráadásul úgy hallottam, hogy sok doki nem is fogad új kismamákat vagy csak horribilis összegért. Mivel nekem már nincs sok időm "válogatni", a biztosra kell mennem, amennyire csak lehet.

Tudnál nekem írni a dokidról - mondjuk azt nyilván nem tudhatod, hogy vállal-e újakat - de mindenképp szeretném tudni mielőtt bárkit felhívok, hogy hol rendel magánban (tudnék-e Mikósról hosszú távon is hozzá járni), mennyi a terhesgondozás és a szülés nála. A szülésznőd foglalkozott gátvédelemmel, esetleg homeopátiával?

Előre is köszi az infókat,

Csilla[/quote]
döme
 
 


döme írta:Szia Csilla!


Olvastam, hogy szeretnél orvost és kórházat váltani. Sikerült már találnod valakit? Én is most szeretnék váltani, mert mi is Szigetszentmiklóson lakunk, és ezért is szeretnék a Szent Imrében keresni valakit. És persze már sok jót hallottam a kórházról. Nekem elsőkörben Bálint Balázst ajánlották, de még nem sikerült beszélnem vele, de erre az évre már nincs nála időpont, mint megtudtam, és azt is olvastam, hogy nem vállal újakat.

Kérlek, ha tudsz valakit küld el a nevét/neveit, mert tanácstalan vagyok.

Köszi


Szilvi

Szia Panka!

31 hetes vagyok és mindenképpen kórházat és dokit szeretnék váltani. Mivel Szigetszentmiklóson lakunk, azt is szem előtt kell tartanom a kórházválasztásnál, hogy mennyire megközelíthető a hely. Napok óta a babanet társalgót olvasom, de nagyon nehéz eldönteni, hogy kinél próbálkozzak, ráadásul úgy hallottam, hogy sok doki nem is fogad új kismamákat vagy csak horribilis összegért. Mivel nekem már nincs sok időm "válogatni", a biztosra kell mennem, amennyire csak lehet.

Tudnál nekem írni a dokidról - mondjuk azt nyilván nem tudhatod, hogy vállal-e újakat - de mindenképp szeretném tudni mielőtt bárkit felhívok, hogy hol rendel magánban (tudnék-e Mikósról hosszú távon is hozzá járni), mennyi a terhesgondozás és a szülés nála. A szülésznőd foglalkozott gátvédelemmel, esetleg homeopátiával?

Előre is köszi az infókat,

Csilla
[/quote]
döme
 
 


Sziasztok !

27 hetes terhes vagyok, és mindenféleképp a Szent Imrében szeretnék szülni. Eddig Bálint Balázst ajánlották, de ahogy olvastam, Ő már nem biztos, hogy fogad újakat.
Tudnátok megbízható dokikat küldeni nekem, esetleg ha tudtok tarifát az is érdekelne.

Előre is köszi

Szilvi
döme
 
 


Sziasztok!

Én most szültem a héten a Tétényi úti kórházban, és le szeretném írni a véleményemet, mert nekem is nagyon sokat segített a kórházválasztásban, amiket itt olvasgattam.

Szülés: első gyerek ügyeletes orvosnál (Raft Miklós), ügyeletes szülésznőnél (nem tudom a nevét). Normál szülőszobában, nem túl alternatív módon, de mivel összesen 4 órát töltöttem a szülőszobán (a vajúdóban meg semmit), végülis nem is hiányzott semmi extra felszerelés/lehetőség. Az orvos és a szülésznő is jó légkört teremtettek, pozitív hozzáállásúak, nyugisak voltak.

Az orvos szerintem nagyon profi volt, a párom is megerősítette ezt utólag. (Volt viszonyítási alapja, mert az első gyereke születésénél is bent volt.)

Fájdalomcsillapítást nem kértem, nem is kaptam. A végén adtak egy oxitocin injekciót, mert gyengék voltak a méhösszehúzódásaim, és félő volt, nem fogom tudni kinyomni a babát elég hamar. Ekkor már az orvos is nyomta kifelé a gyereket. Egy kis gátmetszéssel megúsztam.

Utána tényleg ott lehetett maradni kb. 2 órát.

Csecsemősök: hát, rendkívül nagy szakmai színvonalbeli különbségek vannak az egyes csecsemősök között. A totál hozzá nem értőtől a profiig.

Nekem pl. a 3. este (azt kértem, hogy egy nappal tovább maradhassak) majd szétdurrantak a melleim, úgy tele volt tejjel, a gyerek meg nem akart szopni ha mellre tettem, miközben meg egész éjjel ordított az éhségtől (a szájában volt folyamatosan az ökle.) Többször is mentem vele tanácsért a csecsemősökhöz: vagy nem volt ott senki, és ki volt írva, hogy "szülőszobán vagyunk", vagy a kezembe nyomtak egy üveg tápszert, hogy ettől pár óráig csöndben lesz, és azt mondták, hogy hiába feszül a mellem, ez csak azt jelenti, hogy majd csak egy nap múlva lesz tejem. Reggel aztán egy olyan csecsemős jött be érdeklődni, hogy ki hogy van, aki megnézte végre, hogyan szoptatok, és kiderült, se a babát nem jól tartottam, se a mellem nem jól fogtam, és elmondta, hogy mit kell csinálni ÉS MIÉRT. És azóta minden szoptatás sikerül!

A tornára, előadásokra szerintem érdemes eljárni, főleg ha valaki gátvédelemmel szeretne szülni.

Összességében jó benyomásokkal és emlékekkel jöttem ki a kórházból, én merem ajánlani másoknak is.
agnes2000
 
 


Sziasztok Szigetszentmiklósi Lányok!

Én is itt lakok és a Szent Imrében szándékozom szülni. Az orvosom Dr. Harsányi Lehel, 3 kisfiamat szültem nála, bátran ajánlom mindenkinek!
Ha közelebbi érdekel, szívesen írok bárkinek! Én nem szívesen szülnék másnál és még nem hallottam róla, hogy nem vállalt el kismamát! A barátnőmet pl. félidős terhesen vállalta el!

Márti
borossné becz márta
 
 


Szia Márti !

Engem érdekelne a Dr. Harsányi Lehel elérhetősége. Elküldenéd nekem? A vizsgálat mennyibe kerül nála?


Köszi

Szilvi
döme
 
 


Szilvi!

A magánrendelése a Máv kórház kp.-i rendelőjében van, a 6. emeleten, keddenként rendel, úgy tudom egész nap (8-18h-ig).
A terhesgondozás 7000.-/alkalom, a rákszűrés 8.000.-, de kérdezd meg, mert kiírva nincs! Bejelentkezni az aszisztense telefonszámán érdemes, legegyszerűbb rendelési idő alatt. Juhász Ica: 06302427440 Nagyon jófej, 45 körüli doki, közvetlen, udvarias, jó humorú, nagyon halkszavú. Minden kérdésre válaszol, de kérdezni kell, magától nem túl bőbeszédű. Szokta érdekelni, hogy kerülnek hozzá az új páciensek, ha kérdi, nyugodtan hivatkozz rám. Előfordul, hogy az időpont ellenére várni kell, többnyire azért, mert vannak kismamák, akik fél órát is bent vannak, annyi a kérdésük, és hát ő meg nem sürget, türelmesen válaszolgat. Ha érdekel még valami, kérdezz nyugodtan!

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok!

Én is a szent Imrében fogok szűlni februárban, Balogh doktornál. eddig nagyon szimpatikus ő is, meg a kórház is.
Szívesen olvasok ott szerzett tapasztalatokat! És kicsi áttkintést nyerve úgy gondolom jól választottunk kórházat!
tulipánka
 
 


Sziasztok!

Nemrég költöztünk fel Pestre, a második babánkat várjuk. A Szt Imrében Szánthó J-et ismerem, nála voltam 4x,de nincs jó véleményem róla.Magánrendelésen még nem voltunk,csak a kórházban.Még nem adtam neki pénzt.Utolsó alkalommal akartam, de bunkó volt. Ezért is szeretnék váltani. A kérdéseim:

Tudtok ajánlani egy jó dokit,aki el is vállal?
Hogyan érdemes fizetni neki(hova járjak, magánrendelésre vagy a kórházba)?
Szerintetek gáz, ha ugyanabból a kórházból választok másik dokit?
Szólni kell az előzőnek, hogy már nem megyek hozzá többet?

Kérlek, ha tudtok, minél hamarabb válaszoljatok!

Előre is köszi!

Kép
Kép
kincsesi
 
 


Szia Ildi!

Pü. ment, de írok ide is! A doki, akihez eddig jártál, a másik Szent Imrés topic "lakói" szerint olyan orvos, akit mindenki kerül a kórházban, azt írták, sok kismama már úgy érkezik szülni, hogy a kiskönyvében benne van: ez a doki nem nyúlhat hozzá! Hát, én nem ismerem, de ez a vélemény valamit elárul róla szerintem! Az én dokim kb. fél éve van a Szent Imrében, ezt még nem írtam Neked.
Szerintem nem ciki kórházon belül dokit váltani, én legalábbis hunyott szemmel megtenném, ha ragaszkodom a kórházhoz. Nem fontos szólni az előzőnek, neki, ha ilyen mint írod, lehet, hogy felsem tűnik, magadat pedig megkíméled egy kínos jelenettől, magyarázkodástól.
Fizetés: én meg szoktam kérdezni, mennyivel tartozom, ha el tudod egészségpénztárnál számolni, szólj és ad számlát is. A tarifák kiírva nincsenek az én orvosomnál, ezért is érdemes kérdezni.
Ja, és már írtam valakinek, hogy akár a terhesség közepén is mehetsz hozzá, én nem tudok róla, hogy valakit emiatt elküldött volna!

Márti
borossné becz márta
 
 


Szia Márti!

Köszönöm a segítséget! Meg tudnád írni, melyik az a topic, amelyikben írnak a mostani dokimról?Egy helyen olvastam róla, de nem ezeket(bár nem jókat).Van vmi Szt Imre-ikea topic, de már annyira eltértek a témától, hogy nem találok semmi hasznosat.
Mostmár bizti váltani fogok... Felíhvom a dokidat és kérek időpontot. Köszi mégegyszer!

Kép
Kép
kincsesi
 
 


Szia Ildi!

Most ide írok, mert nem küldi el a privátot.
Szóval hívhatod Icukát holnap is, a telefonja általában be van kapcsolva, csak a naptár nem biztos, hogy nála lesz, de ez nem gond!
AFP-n csak vérvétel van, aztán a18-19. héten genetikai uh. A doki majd ad beutalót vérvételre, de az is lehet, hogy a nőgyógyász javaslatára a háziorvos írja, ez most változott, úgyhogy nem teljesen vagyok képben. Uh-ra is kell beutaló szerintem, bár, ha az én dokim csinálja (nem tudom, hogy a Szent Imrében hogy van), akkor megbeszéltek egy időpontot és várni se kell (a MÁV-ban és a Rókusban így volt).
Én csak magánrendelésre jártam, nem tudom, hogy a kórházban van-e neki állami rendelése.

Márti
borossné becz márta
 
 


Szia Ildi!

Még elfelejtettem, hogy következő hétre szinte 100%, hogy kapsz időpontot. Ez még akkor is így volt, amikor még a doki a MÁV-ban vezette a szüléseket, akkor, ott nagyon ismert orvos volt. A Szent Imrében még nem ismerik annyira, mostanában nincsenek túl sokan a rendelésén, gondolom ezért.

Márti
borossné becz márta
 
 


Szia!

Hát az gáz, ha háziorvosnak kell beutalót adnia vérvételre (bár a legelején is ez volt), mert a nődoki a háziorvosom férje... Mivel tök ismeretlen voltam Pesten, elmentem háziorvoshoz (a körzetemben) és kértem, h segítsen nődoki ügyben. És hát nyilván a férjét ajánlotta... Lehet hogy háziorvost is váltanom kell? :)
Nemsokára telefonálok időpontért...

Ildi

Kép
Kép
kincsesi
 
 


Szia!

A tiédet megkaptam, de az enyémet nem küldte el! Vigyél egy 10.000-t, szerintem 8.000.-ből megúszod. Nem gond, ha így a MÁV-ban szülsz? Én örülök, hogy visszament, tök felújították az egész szülészetet, pedig akkor is szuper volt, amikor én 2002-ben és 20004-ben ott szültem! Most azon drukkolok, hátha ott van még az a tündér szülésznő, akinél Csabit szültem! Írj majd, várom!

Márti
borossné becz márta
 
 


Szia!

Na, örülök, hogy minden ok.! Egyelőre ide írok, vmiért nem engedi a privit! Nem küldenéd át az e-mail címed? Akkor tényleg írogathatnánk!
Jövő héten indul a babaproject nálunk! Pont karácsonykor!
Na, ezt a MOM-parkos rendelést nem is tudtam, de nagyon drága! Itt nem emeli az árakat?
A 80. 000.- reális, sőt, ma már Pesten kevés dokinál lehet 100.000.- alatt megúszni a szülést. Én tavaly 70.000.- fizettem, mikor Berci született!
Ugye milyen aranyos az aszisztense is? Jó csapat ők együtt!
Ha bármi érdekel dokival, szüléssel kapcsolatban, írj, meg egyébként is! Gondoltam, hogy támogatni fogja a sima szülést, de a császárt is szépen csinálja! Nővéremet 2x műtötte!

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok!

Már nagyon közeledik szülésem időpontja, és azt szeretném kérdezni, hogy mivel készüljek a kórházba. Mi az, amit feltétlenül nekem kell vinni akár magamnak, akár a babának. Mi a szokás a szent Imrébe? pl.: saját ruhájában van a baba, vagy csak a hazajövetelhez kell? pelus, popsitörlő....stb. kell?
előre is köszönöm!!!
tulipánka
 
 


Szia Tulipánka!

Én is a napokban fogok ott szülni:

Babának csak pelus és popsitörlő kell.

Neked:
-ócska hálóing vagy egy hosszabb póló a szüléshez
-pizsama vagy hálóing
-fürdő papucs és egy másik papucs
-eldobható bugyi vagy sima bugyi
-közepes tenát ajánlják vagy vmi nagyobb betétet
-pohár+evőeszköz
-zokni
-melltartóbetét+melltartó
-okmányok
-ha a párod is ott lesz a szülésnél akkor az apás szett+papucs
-köntös
Én tettem be törülközőt bár nem mondták, hogy kell, de lehet, hogy csak elfelejtették

Nekem azt ajánlotta a szülésznőm, hogy a szüléshez vigyek be ásványvizet, kekszet esetleg apának lehet vmi szendvicset csomagolni...hátha sokáig tart

Most ennyi jutott eszembe..remélem nem hagytam ki semmit!

Könnyű szülést kívánok! ;)

bingii
 
 


Köszönöm az infót, és sok sikert a szüléshez, és nagyon sok örömöt!!!!
tulipánka
 
 


Sziasztok!

Mi a párommal csak kb 2 éven belül szeretnénk babát, de én is a Szent Imrében szeretnék szülni.Tudnátok nekem ott egy olyan szülész-nőgyógyászt ajálani,aki lelkiismeretes, megbízható,és aki nagy szakértelemmel rendelkezik abban az esetben, ha I. típusú cukorbetegként szeretnék babát?(már mostantól szeretnék hozzá járni, azt találnám praktikusnak)Van valakinek hasonló tapasztalata?Előre is nagyon köszönöm!
beja81
 
 


sziasztok!
a szt. imrében fogok szülni, március közepe felé. érdekelne ki mit hallott dr. Rabóczki Mariettáról. már nagyon régóta ő a nőgyógyászom, de egy szülés természetesen más.
a választott szülésznőm Vastagné Nagy Éva. róla tud vki vmit?
előre is köszi
doeblin
 
 


Kedves mindenki!


Érdi anyuka vagyok, és szeretném eladni a kislányom hordozóját ( Pierre Cardin) , amit 4X használtunk.

Ár: 10000,-Ft

tel: 30/3100056
Kép
g.erika
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: